gnome-control-center 2.6-branch - en to af translation catalogue (656 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
af[0]: %d minuut voor volgende onderbreking
af[1]: %d minute voor volgende onderbreking

en: %i of %i
af: %i van %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
af: %s is die pad waar die temalêers geïnstalleer sal word. Dit kan nie gekies word as die bronlokalitiet nie

en: /_About
af: /_Aangaande

en: /_Preferences
af: /_Voorkeure

en: /_Take a Break
af: /_Neem 'n breek

en: <Unknown Action>
af: <Onbekende Aksie>

en: <b>Applications</b>
af: <b>Toepassings</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
af: <b>Gedrag en Voorkoms</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
af: <b>Kan nie die voorkeur-toepassing vir jou vensterbestuurder laai nie</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
af: <b>Wyser Flikker</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
af: <b>TWerkarea _Muurpapier</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
af: <b>Dubbelkiek Uitteltyd </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
af: <b>Sleep en Los</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
af: <b>Aktiveer Bo_nssleutels</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
af: <b>Aktiveer Sta_dige-sleutels</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
af: <b>Aktiveer _Muissleutels</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
af: <b>Aktiveer _Herhaalsleutels</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
af: <b>Aktiveer _Taaisleutels</b>

en: <b>Features</b>
af: <b>Kenmerke</b>

en: <b>Font Rendering</b>
af: <b>Lettertipe Verbeelding</b>

en: <b>Hinting</b>:
af: <b>Sinspeling</b>:

en: <b>Locate Pointer</b>
af: <b>Vind Wyser</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
af: <b>Muis Oriëntasie</b>

en: <b>Preview</b>
af: <b>Voorskou</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
af: <b>Herhaalsleutels</b>

en: <b>Smoothing</b>:
af: <b>Gelykmakend</b>:

en: <b>Speed</b>
af: <b>Spoed</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
af: <b>Subpixel-orde</b>:

en: <b>Support</b>
af: <b>Ondersteuning</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
af: <b>Wisselsleutels</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
af: <b>_Outomatiese instaankonfigurasie</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
af: <b>_Werkarea Kleure</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
af: <b>_Direkte internetkonneksie</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
af: <b>_Sluit skerm om tikonderbreking af te dwing</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
af: <b>_Selfdoen instaankonfigurasie</b>

en: <b>_Use authentication</b>
af: <b>_Gebruik verifiëring</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
af: <i><klein><b>Neem kennis:</b> Veranderinge aan hierdie stelling sal nie geaktiveer word tot jou volgende aanmelding nie.</klein></i>

en: <i>Fast</i>
af: <i>Vinnig</i>

en: <i>High</i>
af: <i>Hoog</i>

en: <i>Large</i>
af: <i>Groot</i>

en: <i>Low</i>
af: <i>Laag</i>

en: <i>Slow</i>
af: <i>Stadig</i>

en: <i>Small</i>
af: <i>Klein</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
af: <klein><i><b>Neem kennis:</b> Veranderinge aan hierdie instelling sal eers in werking tree by jou volgende aanmelding.</i></klein>

en: <small><i>Fast</i></small>
af: <klein><i>Vinnig</i></klein>

en: <small><i>Long</i></small>
af: <klein><i>Lank</i></klein>

en: <small><i>Short</i></small>
af: <klein><i>Kort</i></klein>

en: <small><i>Slow</i></small>
af: <klein><i>Stadig</i></klein>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
af: <span grootte="groter" gewig="duidelik">Installeer 'n Tema</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
af: <span grootte="groter" gewig="duidelik">Stoor Tema na Disket</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
af: n MIME-tipe met daardie naam bestaan reeds, wil jy dit oorskryf?

en: A computer break reminder.
af: n Rekenaaronderbreking herinnering.

en: A_vailable layouts:
af: B_eskikbare uitlegte:

en: A_vailable options:
af: B_eskikbare opsies:

en: About GNOME Typing Monitor
af: Aangaande GNOME Tik Monitor

en: About this application
af: Aangaande hierdie toepassing

en: Accel Mode
af: Versnelmodus

en: Accelerator key
af: Versnelsleutel

en: Accelerator keycode
af: Versnel sleutelkode

en: Accelerator modifiers
af: Versnel-wysigers

en: Accessibility
af: Toeganklikheid

en: Accessibility Settings
af: Toeganklikheidsinstellings

en: Action
af: Aksie

en: Actions
af: Aksies

en: Add File Type
af: Voeg Lêertipe by

en: Add Service
af: Voeg by diens

en: Add Wallpapers
af: Voeg Muurpapiere by

en: Add _File Type...
af: Voeg _Lêertipe by...

en: Add _Service...
af: Voeg _Diens by...

en: Add...
af: Voeg by...

en: Advanced
af: Gevorderde

en: Advanced Settings
af: Gevorderde-instellings

en: All_ow postponing of breaks
af: Laa_t uitstel van onderbrekings toe

en: Antialiasing
af: Anti-aliasering

en: Apply _Background
af: Pas _Agtergrond toe

en: Apply _Font
af: Pas _Lettertipe toe

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
af: Is jy seker dat jy hierdie inskrywing permanent wil skrap?

en: Assign shortcut keys to commands
af: Wys kortpadsleutel toe aan opdragte

en: Assistive Technology Preferences
af: Helpende Tegnologiese Voorkeure

en: Assistive Technology Support
af: Helpende Tegnologie Ondersteuning

en: Audio
af: Oudio

en: Autoconfiguration _URL:
af: Outokonfigurasie _URL:

en: Basic
af: Basies

en: Beep if key is re_jected
af: Biep as sleutel ver_werp word

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
af: Biep as _kenmerke aan- of afgesit word vanaf sleutelbord

en: Beep when _modifier is pressed
af: Biep wanneer _wysiger gedruk word

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
af: Biep wanneer 'n LED aangeskakel word, en twee bieps wanneer een afgeskakel word.

en: Beep when key is:
af: Biep wanneer sleutel:

en: Best _shapes
af: Beste _vorms

en: Best co_ntrast
af: Beste ko_tras

en: Break reminder
af: Onderbreking herinnering

en: Brightness down
af: Helderheid-af

en: Brightness down's shortcut.
af: Helderheid-af se kortpad.

en: Brightness up
af: Helderheid-op

en: Brightness up's shortcut.
af: Helderheid-op se kortpad.

en: Browse icons
af: Blaai ikone

en: Buttons
af: Knoppies

en: C_hoose...
af: K_ies...

en: C_ustom Editor
af: D_oelgemaakte Redigeerder

en: C_ustom Mail Reader:
af: D_oelgemaakte Posleser:

en: C_ustom Terminal:
af: D_oelgemaakte Terminaal:

en: C_ustom Web Browser:
af: D_oelgemaakte Webblaaier:

en: C_ut
af: S_ny

en: Callback
af: Terug-bel

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
af: Terug-bel moet uitgereik word wanneer data omgeskakel moet word vanaf Gconf na dingesie

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
af: Terugbel moet uitgereik word wanneer data omgeskakel moet word na GConf vanaf die dingesie

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
af: Terugbel moet uitgereik word wanneer die eienskap-redigeerder voorwerp data vrygestel gaan word

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
af: Kan nie die gids "%s" skep nie.
    Dit word benodig vir die verandering van wysers.

en: Cannot determine user's home directory
af: Kan nie gebruiker se tuisgids vasstel nie

en: Capplet directory object
af: C-miniprogramgids-voorwerp

en: Capplet directory that this view is viewing
af: C-miniprogramgids wat hierdie aansig bekyk

en: Cate_gory:
af: Kate_gorie:

en: Category
af: Kategorie

en: Centered
af: Gesentreer

en: Change screen resolution
af: Verander skermresolusie

en: Change set
af: Verander stel

en: Change your Desktop Background settings
af: Verander jou werkarea agtergrond-instellings

en: Check if breaks are allowed to be postponed
af: Maak seker of onderbrekings uitgestel mag word

en: Choose a file category
af: Kies 'n lêerkategorie

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
af: Kliek vir 'n lys van sleutelbordnavigasie-skemas.

en: Close and _Log Out
af: Sluit en _Meld Af

en: Co_mmand:
af: Op_drag:

en: Connecting...
af: Koppel...

en: Control
af: Kontrole

en: Control theme
af: Beheertema

en: Controls
af: Kontroles

en: Conversion from widget callback
af: Omskakeling vanaf dingesie terug-bel

en: Conversion to widget callback
af: Omskakeling na dingesie terug-bel

en: Copyright:
af: Kopiereg:

en: Could not initialize Bonobo
af: Kon nie Bonobo inisialiseer nie

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
af: Kon nie opdrag uitvoer nie: %s
    Verifieer dat hierdie opdrag bestaan.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
af: Kon nie die lêer '%s'  vind nie.
     
     Maak asb. seker dat dit bestaan, en probeer weer of kies 'n ander agtergrondprentjie.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
af: Kon nie klanklêer %s laai as voorbeeld %s nie

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
af: Kon nie die Glade-lêer laai nie.
    Maak seker dat hierdie daemoon korrek geïnstalleer is.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
af: Kon nie die masjien in slaap stel nie.
    Verifieer dat die masjien korrek gekonfigureer is.

en: Current URI index
af: Huidige URI indeks

en: Current URI index - starts from 1
af: Huidige URI indeks - begin by 1

en: Cursor Size
af: Wysergrootte

en: Cursor Theme
af: Wysertema

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
af: Wyser _flikker in tekskaste en velde

en: Cursors
af: Wysers

en: Custom
af: Doelgemaak

en: Custom Editor Properties
af: Doelgemaakte Redigeerder-eienskappe

en: Custom data required by the specific property editor
af: Doelgemaakte data vereis deur die spesifieke eienskap-redigeerder

en: Custom theme
af: Doelgemaakte-tema

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
af: Doelmaak die voorkoms van die nutsbalke en kieslysbalke in toepassings

en: D_efault action:
af: V_erstek aksie:

en: De_tails...
af: Be_sonderhede...

en: Default Cursor
af: Verstekwyser

en: Default Cursor - Current
af: Verstekwyser - Huidig

en: Default Mail Reader
af: Verstek Posleser

en: Default Settings
af: Verstekinstellings

en: Default Terminal
af: Verstek Terminaal

en: Default Text Editor
af: Verstek Teksredigeerder

en: Default Web Browser
af: Verstek Webblaaier

en: Default Window Manager
af: Verstek Vensterbestuurder

en: Default _action:
af: Verstek _aksie:

en: Del_ay:
af: Ver_traging:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
af: Vertraging tussen sleuteldruk en wyser be_weging:

en: Delete
af: Skrap

en: Description
af: Beskrywing

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Desktop
af: Werkarea

en: Desktop Background
af: Werkarea agtergrond

en: Desktop Background Preferences
af: Werkarea agtergrond-voorkeure

en: Desktop properties manager.
af: werkarea-eienskapbestuurder.

en: Detailed documentation
af: Gedetailleerde dokumentasie

en: Disa_ble if two keys pressed together
af: Versp_er indien twee sleutels gelyktydig gedruk word

en: Disabled
af: Buite werking gestel

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
af: Vertoon 'n dialoog wanneer daar foute is met die loop van XScreenSaver

en: Do _not apply font
af: Moet _nie lettertipe toepas nie

en: Do you want to activate Slow Keys?
af: Wil jy die Stadige-sleutels aktiveer?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
af: Wil Taai-sleutels aktiveer?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
af: Wil jy die Stadige-sleutels deaktiveer?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
af: Wil jy die Taai-sleutels deaktiveer?

en: Do you want to keep this resolution?
af: Wil jy hierdie resolusie behou?

en: Downloading...
af: Laai af...

en: Duration of the break when typing is disallowed
af: Tydsduur van die onderbreking wanneer nie getik mag word nie

en: Duration of work before forcing a break
af: Tydsduur van werk voordat onderbreking afgedwing word

en: E-mail
af: E-pos

en: E-mail's shortcut.
af: E-pos se kortpad.

en: E_nable Toggle Keys
af: A_ktiveer Wisselsleutels

en: E_nable sound server startup
af: A_ktiveer klankbediener laaier

en: Edit file category
af: Redigeer lêer-kategorie

en: Edit file type
af: Redigeer lêertipe

en: Edit service information
af: Redigeer diensinligting

en: Edit...
af: Redigeer...

en: Eject
af: Uitskiet

en: Eject's shortcut.
af: Uitskiet se kortpad.

en: Electronic mail transmission
af: Elektroniese-postransmissie

en: Enable sound and associate sounds with events
af: Aktiveer klank en assosieer klank met gebeure

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
af: Aktiveer ondersteuning vir GNOME helpende tegnologieë tydens aanmelding

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
af: Fout tydens aktivering van XKB-konfigurasie.
    Moontlik interne X-bediener probleem.
    
    X-bedienerweergawe-data:
    %s
    %d
    %s
    Indien jy hierdie situasie as 'n vlooi aanmeld, sluit asb. in:
    - Die resultate van <b>xprop -stam | grep XKB</b>
    - Die resultate van <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
af: Fout met die skep van seinpyp.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
af: Fout met instelling van nuwe versnel-konfigurasie databasis: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
af: Fout met uitwerkingstelling van versnel in konfigurasie databasis: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
af: Fout terwyl probeer is om (%s)
     te laat loopwat gekoppel is aan sleutel (%s)

en: Event
af: Gebeurtenis

en: Extension
af: Uitbreiding

en: Extensions
af: Uitbreidings

en: Eye candy added by Anders Carlsson
af: Versierings bygevoeg deur Anders Carlsson

en: Factory for the fontilus context menu
af: Fabriek vir die fontilus-kontekskieslys

en: File Types and Programs
af: Lêertipes en Programme

en: File transfer protocol
af: Lêeroordrag-protokol

en: File types and programs
af: Lêertipes en programme

en: Filename extensions:
af: Lêernaam-uitbreidings:

en: Fill Screen
af: Vul Skerm

en: Flash _entire screen
af: Flits _hele skerm

en: Flash _window titlebar
af: Flits _venstertitelbalk

en: Font
af: Lettertipe

en: Font Preferences
af: Lettertipe Voorkeure

en: Font Rendering Details
af: Lettertipe Verbeelding Besonderhede

en: Font context menu items
af: Lettertipe-konteks kieslys items

en: Font may be too large
af: Lettertipe mag te groot wees

en: Fontilus context menu
af: Fontilus-kontekskieslys

en: Fontilus context menu factory
af: Fontilus-kontekskieslys-fabriek

en: Fraction completed
af: Fraksie voltooi

en: Fraction of transfer currently completed
af: Fraksie van oorplasing tans voltooi

en: From URI
af: Van URI

en: From: %s
af: Van: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
af: GConf-veranderingstel wat data bevat moet aangestuur word na die gconf-kliënt tydens toepassing

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
af: GConf-sleutel %s is ingestel na tipe %s maar sy verwagte tipe was %s

en: GConf key to which this property editor is attached
af: GConf-sleutel waar hierdie eienskap-redigeerder aan geheg is

en: GNOME Control Center
af: GNOME-beheersentrum

en: GNOME Control Center: %s
af: GNOME-beheersentrum: %s

en: GNOME Default
af: GNOME-verstek

en: G_rayscale
af: G_rysskaal

en: General
af: Algemeen

en: Gnome Control Center : %s
af: Gnome-beheersentrum : %s

en: Gnome documentation
af: Gnome-dokumentasie

en: Go _to font folder
af: Gaan _na lettertipe-vouer

en: GtkTreeModel that contains the category data
af: GtkTreeModel wat die kategorie-data bevat

en: HTTP Proxy Details
af: HTTP-instaanbesonderhede

en: H_TTP proxy:
af: H_TTP-instaan:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
af: Hoogte indien toepasser 'n voorskou is: Verstek na 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
af: Merk die _wyser wanneer jy Ctrl druk

en: Hinting
af: Sinspeling

en: Home Folder
af: Tuisvouer

en: Horizontal Gradient
af: Horisontale Helling

en: Hyper
af: Hiper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
af: Ek weet nie hoe om lêer '%s' te open nie.
     Miskien is dit 'n prentjie wat nog nie ondersteun word nie.
     
     Kies liewer 'n ander prentjie.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
af: I_gnoreer duplikaat sleuteldrukke binne:

en: Icon theme
af: Ikoontema

en: Icons
af: Ikone

en: Icons only
af: Ikone alleenlik

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal OpenType-lettertipe geduimnaelskets wees.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal PCF-lettertipe geduimnaelskets wees.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal TrueType-lettertipe geduimnaelskets wees.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal Type1-lettertipe geduimnaelskets wees.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal geïnstalleerde temas geduimnaelskets wees.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
af: Indien waar, sal die temas geduimnaelskets wees.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
af: Indien waar, sal die MIME-hanteerders vir teks/gewoon en teks/* gesinkroniseer gehou word

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
af: Ignoreer alle opvolgende druk van DIESELFDE sleutel indien dit binne 'n gebruiker se gekose tydperiode gebeur.

en: Images
af: Beelde

en: Import Feature Settings File
af: Trek Kenmerk-instellingslêer in

en: Internet Services
af: Internetdienste

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
af: Ongeldige protokolnaam.Tik asb. 'n protokolnaam sonder enige spasies of leestekens in.

en: Is add
af: Is voeg by

en: Is add dialog
af: Is byvoeg dialoog

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
af: Reik hierdie terug-bel uit wanneer die waarde met sleutel geassosieer verander

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
af: Dit blyk asof 'n ander toepassing reeds toegang het tot sleutel '%d'.

en: Just apply settings and quit
af: Pas net instellings toe en stop

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
af: Pas net die instellings toe en stop (slegs aanpasbaarheid; nou gehanteer deur daemoon)

en: Key
af: Sleutel

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
af: Sleutelbinding (%s) se funksie word herhaalde male gedefinieer

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
af: Sleutelbinding  (%s) se binding word herhaalde male gedefinieer

en: Key Binding (%s) is already in use
af: Sleutelbinding (%s) is reeds in gebruik

en: Key Binding (%s) is incomplete
af: Sleutelbinding (%s) is onvolledig

en: Key Binding (%s) is invalid
af: Sleutelbinding (%s) is ongeldig

en: Key presses _repeat when key is held down
af: Sleuteldrukke _herhaal wanneer sleutel ingedruk gehou word

en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
af: Sleutelbord-toeganklikheidsvoorkeure (AccessX)

en: Keyboard Preferences
af: Sleutelbordvoorkeure

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Keyboard _model:
af: Sleutelbord _model:

en: Large Cursor
af: Grootwyser

en: Large Cursor - Current
af: Grootwyser - Huidig

en: Large White Cursor
af: Groot Witwyser

en: Large White Cursor - Current
af: Groot Witwyser - Huidig

en: Large version of normal cursor
af: Groot weergawe van normale wyser

en: Large version of white cursor
af: Groot weergawe van witwyser

en: Launch Help Browser
af: Maak Helpblaaier oop

en: Launch Help Browser's shortcut.
af: Maak Hulpblaaier se kortpad oop.

en: Launch Web Browser
af: Maak Webblaaier oop

en: Launch Web Browser's shortcut.
af: Maak Webblaaier se kortpad oop.

en: Layout
af: Uitleg

en: Layout Options
af: Uitleg Opsies

en: Layout to use for this view of the capplets
af: Uitleg om te gebruik vir die bekyk van die C-miniprogramte

en: Layouts
af: Uitlegte

en: Less than one minute until the next break
af: Minder as een minuut tot volgende onderbreking

en: Lock Screen
af: Sluit Skerm

en: Lock Screen's shortcut.
af: Sluit Skerm se kortpad.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
af: Sluit skerm na 'n sekere tydsduur om herhaalde sleutelbordgebruik-beserings te help voorkom

en: Log Out
af: Meld af

en: Log Out's shortcut.
af: Afmeld se kortpad.

en: Look at content
af: Kyk na inhoud

en: MIME category info
af: MIME-kategorie inligting

en: MIME type information
af: MIME-tipe informasie

en: Ma_ximum pointer speed:
af: Ma_ksimum wyserspoed:

en: Mail Reader
af: Posleser

en: Manual pages
af: Handleidingbladsye

en: Maximize
af: Maksimeer

en: Menu and Toolbar Preferences
af: Kieslys- en nutsbalkvoorkeure

en: Menus & Toolbars
af: Kieslyste & Nutsbalke

en: Misc
af: Allerlei

en: Model for categories only
af: Model vir kategorieë alleenlik

en: Motion
af: Beweging

en: Mouse
af: Muis

en: Mouse Keys
af: Muissleutels

en: Mouse Preferences
af: Muisvoorkeure

en: Mouse _Preferences...
af: Muis _Voorkeure...

en: My Home Folder's shortcut.
af: My Tuisvouer se kortpad.

en: N_one
af: G_een

en: Name:
af: Naam:

en: Nautilus context menu entries for fonts
af: Nautilus-kontekskieslys inskrywings vir lettertipes

en: Network Proxy
af: Netwerk instaner

en: Network Proxy Configuration
af: Netwerk-instaankonfigurasie

en: Network proxy preferences
af: Netwerkinstaan-voorkeure

en: New File
af: Nuwe Lêer

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
af: Nuwe temas kan ook geïnstalleer word deur hulle in die venster in te sleep.

en: Next track key's shortcut.
af: Volgende snit-sleutel se kortpad.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
af: Geen Helpende Tegnologie beskikbaar op jou stelsel nie.  Die 'gok'-pakket moet geïnstalleer word ten einde aan-skerm sleutelbord ondersteuning te kry, en die 'gnopernicus'-pakket moet geïnstalleer word vir skermlees- en vergrotingsvermoë.

en: No Wallpaper
af: Geen Muurpapier

en: No theme file location specified to install
af: Geen temalêer-lokaliteit gespesifiseer om te installeer nie

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
af: Geen temas kon gevind word op jou stelsel nie.  Dit beteken waarskynlik dat jou "Theme Preferences" dialoog verkeerd geïnstalleer was, of jy het nog nie die "gnome-themes" pakket geïnstalleer nie.

en: None
af: Geen

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
af: Nie alle beskikbare helpende tegnologieë is op jou stelsel geïnstalleer nie.  Die 'gnopernicus'-pakket moet geïnstalleer word vir skermlees- en vergrotingsvermoë.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
af: Nie alle beskikbare helpende tegnologieë is op jou stelsel geïnstalleer nie.Die 'gok'-pakket moet geïnstalleer word ten einde op-skerm sleutelbord ondersteuning te kry.

en: Object that controls the property (normally a widget)
af: Voorwerp wat die eienskap beheer (gewoonlik a dingesie)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
af: Aanvaar slegs sleutels nadat hulle gedruk is en vir 'n gebruiker-aanpasbare tydsduur ingehou is.

en: Open File
af: Open Lêer

en: Options
af: Opsies

en: Overview of the control center
af: Oorskou van die beheersentrum

en: Pause
af: Wag

en: Pause key's shortcut.
af: Wag-sleutel se kortpad.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
af: Voer veelvuldige en gelyktydige sleuteldruk-bewerkings uit deur die wysigersleutels in volgorde te druk.

en: Permissions on the file %s are broken
af: Toestemmings op die lêer %s is verbreek

en: Pick a color
af: Kies 'n kleur

en: Play (or Play/Pause)
af: Speel (of Speel/Wag)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
af: Speel (of Speel/Wag) sleutel se kortpad.

en: Please enter a protocol name.
af: Tik asb. 'n protokolnaam in.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
af: Tik asb. 'n geldige MIME-tipe in. Dit behoort van die vorm klas/tipe te wees en mag geen spasies bevat nie.

en: Please select an image.
af: Kies asb. 'n beeld.

en: Please specify a name and a command for this editor.
af: Spesifiseer asb. 'n naam en 'n opdrag vir hierdie redigeerder.

en: Port:
af: Poort:

en: Preferred Applications
af: Voorkeur Toepassings

en: Preview Height
af: Voorskou Hoogte

en: Preview Width
af: Voorskou Wydte

en: Previous track key's shortcut.
af: Vorige snit-sleutel se kortpad.

en: Program to Run
af: Program om te laat loop

en: Property editor data freeing callback
af: Eienskap-redigeerder data besig om terugbel vry te stel

en: Property editor object data
af: Eienskap-redigeerder voorwerp data

en: RGBA Order
af: RGBA-volgorde

en: R_esolution:
af: R_esolusie:

en: Re_fresh rate:
af: Ver_fris tempo:

en: Reset to de_faults
af: Terugstel na ver_stek

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
af: Resolusie gebruik vir omskakeling van lettertipe groottes na pixelgroottes, in kolle per duim

en: Retrieve and store legacy settings
af: Herstel en stoor argaïese-instellings

en: Roll up
af: Rol-op

en: Run XScreenSaver at login
af: Laat XScreenSaver loop by aanmelding

en: Run a program
af: Laat loop 'n program

en: Run in _Terminal
af: Loop in _Terminaal

en: S_ocks host:
af: S_okke gas:

en: S_peed:
af: S_poed:

en: Save File
af: Stoor Lêer

en: Save Theme
af: Stoor Tema

en: Scaled
af: Geskaleer

en: Screen
af: Skerm

en: Screen %d Settings
af: Skerm %d Instellings

en: Screen Resolution
af: Skermresolusie

en: Screen Resolution Preferences
af: Skermresolusie-voorkeure

en: Screen on which BGApplier is to draw
af: Skerm waarop BGApplier moet teken

en: Search
af: Soek

en: Search's shortcut.
af: Soek se kortpad.

en: Select Sound File
af: Kies Klanklêer

en: Select fonts for the desktop
af: Kies lettertipes vir die werkarea

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
af: Kies die vensterbestuurder wat jy wil hê.  Jy sal toepas moet druk, die towerstaf moet swaai, en 'n towerdans moet uitvoer sodat dit kan werk.

en: Select theme for the desktop
af: Kies tema vir die werkarea

en: Select themes for various parts of the desktop
af: Kies temas vir verskillende dele van die werkarea

en: Select your default applications
af: Kies asb. jou verstek-toepassings

en: Service info
af: Diensinligting

en: Set as Application Font
af: Stel in as 'n Toepassings-lettertipe

en: Set the font for applications
af: Stel die lettertipe vir toepassings in

en: Set the font for the icons on the desktop
af: Stel die lettertipe vir ikone op die werkarea in

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
af: Stel die enkelspasie lettertipe vir terminale en soortgelyke toepassings in

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om 'n duimnaelskets te skep vir OpenType-lettertipes.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om 'n duimnaelskets te skep vir PCF-lettertipes.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om 'n duimnaelskets te skep vir TrueType-lettertipes.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om 'n duimnaelskets te skep vir Type1-lettertipes.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om duimnaelsketse te skep vir geïnstalleerde temas.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
af: Stel hierdie sleutel in op die opdrag wat gebruik word om duimnaelsketse te skep vir temas.

en: Set your keyboard accessibility preferences
af: Stel jou sleutelbord-toeganklikheidsvoorkeure in

en: Set your keyboard preferences
af: Stel jou sleutelbordvoorkeure in

en: Set your mouse preferences
af: Stel jou muisvoorkeure in

en: Short _description:
af: Kort _beskrywing:

en: Shortcut
af: Kortpad

en: Show Startup Errors
af: Wys Aanmeldingsfoute

en: Show _icons in menus
af: Wys _ikone in kieslyste

en: Size:
af: Grootte:

en: Skip to Next track
af: Spring na Volgende snit

en: Skip to Previous track
af: Spring na Vorige snit

en: Sleep
af: Slaap

en: Sleep's shortcut.
af: Slaap se kortpad.

en: Slow Keys Alert
af: Stadige-sleutels waarskuwing

en: Solid Color
af: Soliede Kleur

en: Sound
af: Klank

en: Sound Events
af: Klankgebeurtenisse

en: Sound File
af: Klanklêer

en: Sound Preferences
af: Klankvoorkeure

en: Sound _file:
af: Klank _lêer:

en: Sound preferences
af: Klankvoorkeure

en: Specify which programs are used to open or view each file type
af: Spesifiseer watter programme gebruik word om elke lêertipe te open en te bekyk

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
af: Spesifiseer watter programme gebruik word om elke tipe lêer te open en te bekyk

en: Start XScreenSaver
af: Laai XScreenSaver

en: Start in T_erminal
af: Laai in T_erminaal

en: Start the page with the typing break settings showing
af: Laai die bladsy met die tikonderbreking-instellings wat wys

en: Start these assistive technologies every time you log in:
af: Laai hierdie helpende tegnologieë elke keer wanneer jy aanmeld:

en: Sticky Keys Alert
af: Taaisleutels-waarskuwing

en: Stop playback key
af: Stop terugspeel-sleutel

en: Stop playback key's shortcut.
af: Stop terugspeel-sleutel se kortpad.

en: Structure containing information on the MIME category
af: Struktuur wat inligting bevat oor die MIME-kategorie

en: Structure containing service information
af: Struktuur wat diensinligting bevat

en: Structure with data on the MIME type
af: Struktuur met data oor die MIME-tipe

en: Style:
af: Styl:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
af: Sub_pixel gelykmakend (LCDs)

en: Super (or "Windows logo")
af: Super (of "Windows logo")

en: Sync text/plain and text/* handlers
af: Sinkroniseer teks/gewoon en tekst/* hanteerders

en: System Bell
af: Stelselklokkie

en: TRUE if this is an add service dialog
af: WAAR indien hierdie 'n voeg by diensdialoog is

en: Take a break!
af: Neem n breek!

en: Terminal
af: Terminaal

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
af[0]: Toets die nuwe instellings. As jy nie binne %d sekonde reageer nie, sal die vorige instellings herstel word.
af[1]: Toets die nuwe instellings. As jy nie binne %d sekondes reageer nie sal die vorige instellings herstel word.

en: Text Editor
af: Teksredigeerder

en: Text below icons
af: Teks onder ikone

en: Text beside icons
af: Teks langs ikone

en: Text only
af: Teks alleenlik

en: The GNOME configuration tool
af: Die GNOME-konfigurasienutsgoed

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
af: Die X-bediener ondersteun nie die XRandR-uitbreiding nie.  Looptyd-resolusie veranderinge na die vertoongrootte is nie beskikbaar nie.

en: The default cursor inverted
af: Die verstekwyser omgekeer

en: The default cursor that ships with X
af: Die verstekwyser wat saam met X vaar

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
af: Die verstektemas skemas kon nie op jou stelsel gevind word nie.  Dit beteken dat jy heel moontlik nie metacity geïnstalleer het nie, of dat jou gconf inkorrek gekonfigureer is.

en: The file %s is not a valid wav file
af: Die lêer %s is nie 'n geldige wav-lêer nie

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
af[0]: Die geselekteerde lettertipe is %d punt groot en mag dit moeilik maak om die rekenaar effektief te gebruik.  Dit word aanbeveel dat jy 'n grootte kleiner as %d kies.
af[1]: Die geselekteerde lettertipe is %d punte groot, en mag dit moeilik maak om die rekenaar effektief te gebruik.  Dit word aanbeveel dat jy 'n grootte kleiner as %d kies.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
af[0]: Die geselekteerde lettertipe is %d punt groot en mag dit moeilik maak om die rekenaar effektief te gebruik.  Dit word aanbeveel dat jy 'n  kleiner  grootte lettertipe kies.
af[1]: Die geselekteerde lettertipe is %d punte groot, en mag dit moeilik maak om die rekenaar effektief te gebruik.  Dit word aanbeveel dat jy 'n kleiner grootte lettertipe kies.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
af: Die orde van subpixel-elemente op 'n LCD-skerm; slegs wanneer anti-aliasering gebruik word is gestel op "rgba". Moontlike waardes is: "rgb" - rooi links, mees algemeen. "bgr" - bloue op regs. "vrgb" -rooi bo. "vbgr" - rooi onder.

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
af: Die kortpad "%s" word reeds gebruik vir:
     "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
af: Die klanklêer vir hierdie gebeurtenis bestaan nie.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
af: Die klanklêer vir hierdie gebeurtenis bestaan nie.
    Jy mag dalk gnome-audio-pakket
     wil installeer vir 'n stel van verstek klanke.

en: The theme file location specified to install is invalid
af: Die gespesifiseerde temalêer-lokaliteit is ongeldig

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
af: Die tema wat jy gekies het wil 'n nuwe letter hê. 'n Voorskou van die lettertipe word hieronder vertoon.

en: The type of accelerator.
af: Die tipe versneller.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
af: Die tipe anti-aliasering om te gebruik wanneer lettertipes weergegee word. Moontlike waardes is: "geen" - geen anti-aliasering. "grysskaal" - standaard grysskaal anti-aliasering. "rgba" - subpixel anti-aliasering. (LCD-skerms alleenlik).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
af: Die tipe sinspeling om te gebuik wanneer lettertipes weergegee word. Moontlike waardes is: "geen" - geen sinspelings, "effens", "medium", en "vol" - soveel as moontlik sinspelings; mag distorsie veroorsaak van lettervorms.

en: The typing monitor is already running.
af: Die tikmonitor loop reeds.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
af: Die tikmonitor gebruik die notifikasie area om inligting te vertoon. Dit lyk nie asof jy 'n notifikasie area op jou paneel het nie.  Jy kan dit byvoeg deur regs te kliek op jou paneel, kies dan 'Voeg by paneel -> Nutsfunkies -> Notifikasie area'.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
af: Die XRandR-uitbreiding weergawe is onversoenbaar met hierdie program. Looptyd-veranderinge aan die vertoongrootte is nie beskikbaar nie.

en: Theme
af: Tema

en: Theme Details
af: Tema-besonderhede

en: Theme Installation
af: Tema Installasie

en: Theme Preferences
af: Tema-voorkeure

en: Theme Properties content view component
af: Tema-eienskappe inhoud bekyk komponent

en: Theme _Details
af: Tema _besonderhede

en: Theme name must be present
af: Tema-naam moet aanwesig wees

en: Themes
af: Temas

en: Themus Theme Properties view
af: Themus-tema-eienskappe aansig

en: There is already a protocol by that name.
af: Daar is reeds 'n protokol met daardie naam.

en: There was an error displaying help: %s
af: Daar was 'n fout met die vertoning van hulp: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
af: Daar was 'n fout met die oopmaak van die sleutelbordkapalet : %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
af: Daar was 'n fout met die laat loop van die muisvoorkeurdialoog: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
af: Daar was 'n probleem met die laai van die skermskut:
    
    %s
    
    Skermskut funksionaliteit sal nie in hierdie sessie werk nie.

en: This application can open _URIs
af: Hierdie toepassing kan _URI'e open

en: This application can open _multiple files
af: Hierdie toepassing kan _veelvuldige lêers open

en: This application needs to be run in a _shell
af: Hierdie toepassing moet in 'n _dop laat loop word

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
af: Die blyk asof hierdie stelsel nie die XKB-uitbreiding het nie.  Die sleutelbord-toeganklikheidskenmerke sal nie daarsonder werk nie.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
af: Hierdie tema stel geen spesifieke lettertipe of agtergrond voor nie.

en: This theme suggests a background:
af: Hierdie tema stel 'n agtergrond voor:

en: This theme suggests a font and a background:
af: Hierdie tema stel 'n lettertipe en 'n agtergrond voor:

en: This theme suggests a font:
af: Hierdie tema stel 'n lettertipe voor:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
af: Duimnaelsketsopdrag vir OpenType-lettertipes

en: Thumbnail command for PCF fonts
af: Duimnaelsketsopdrag vir PCF-lettertipes

en: Thumbnail command for TrueType fonts
af: Duimnaelsketsopdrag vir TrueType-lettertipes

en: Thumbnail command for Type1 fonts
af: Duimnaelsketsopdrag vir Type1-lettertipes

en: Thumbnail command for installed themes
af: Duimnaelsketsopdrag vir geïnstalleerde temas

en: Thumbnail command for themes
af: Duimnaelsketsopdrag vir temas

en: Tiled
af: Geteël

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
af: Tyd om te ver_snel na maksimum spoed:

en: To URI
af: Na URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
af: Om 'n venster te _skuif, druk-en-hou hierdie sleutel en gryp dan die venster:

en: To: %s
af: Na: %s

en: Toolbar _button labels:
af: Nutsbalk _knoppies etikette:

en: Total URIs
af: Totale URI'e

en: Total number of URIs
af: Totale aantal URI'e

en: Transferring: %s
af: Plaas oor: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
af: Waar, indien hierdie dialoog is vir die byvoeging van 'n MIME-tipe

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
af: Verander die numeriese-sleutelbordjie na 'n muiskontrole-bordjie.

en: Type
af: Tipe

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
af: Tipe van bg_applier: BG_APPLIER_ROOT vir stamvenster of BG_APPLIER_PREVIEW vir voorskou

en: Type:
af: Tipe:

en: Typing Break
af: Tikonderbreking

en: UI Control
af: UI-kontrole

en: URI currently displayed
af: URI huidiglik vertoon

en: URI currently transferring from
af: URI plaas tans oor van

en: URI currently transferring to
af: URI plaas tans oor na

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
af: Kan nie die tik-onderbreking eienskapdialoog met die volgende fout: %s oproep nie

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
af: Kan nie enige sleutelbordtemas vind nie.  Dit beteken jou GTK+installering is onvolledig geïnstalleer.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
af: Kan nie AccessX-stellings intrek uit lêer '%s' nie

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
af: Kan nie C-miniprogram voorraadikoon '%s' oplaai nie

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
af: Kan nie die instellingsbestuurder van 'gnome-settings-daemon' laai nie.
     Sonder die GNOME-instellingsbestuurder wat loop, mag sommige voorkeure nie plaasvind nie. Dit kan dui op 'n probleem met Bonobo, of 'n nie-GNOME (bv. KDE) instellingsbestuurder mag reeds aktief wees en in konflik wees met die GNOME-instellingsbestuurder.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
af: Onderliggende model om in kennis te stel wanneer OK gekliek word

en: Understands _Netscape Remote Control
af: Verstaan _Netscape-afstandbeheer

en: Unknown Cursor
af: Onbekende Wyser

en: Unknown service types
af: Onbekende dienstipes

en: Use _previous resolution
af: Gebruik _vorige resolusie

en: Use parent category _defaults
af: Gebruik moederkategorie _verstek instellings

en: Use shell even if nautilus is running.
af: Gebruik dop selfs wanneer Nautilus loop.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
af: Gebruik hierdie _redigeerder om tekslêers te open in die lêerbestuurder

en: Version:
af: Weergawe:

en: Vertical Gradient
af: Vertikale Helling

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
af: XKB-instellings in gconf gaan binnekort vervang word (van die stelselkonfigurasie)

en: View as %s
af: Bekyk as %s

en: Volume down
af: Volume sagter

en: Volume down's shortcut.
af: Volume sagter se kortpad.

en: Volume mute
af: Volume uit

en: Volume mute's shortcut
af: Volume uit se kortpad

en: Volume step
af: Volume trap

en: Volume step as percentage of volume.
af: Volume trap as 'n persentasie van die volume.

en: Volume up
af: Volume harder

en: Volume up's shortcut.
af: Volume harder se kortpad.

en: Web Browser
af: Webblaaier

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
af: Om OpenType-lettertipes te duimnaelskets of nie

en: Whether to thumbnail PCF fonts
af: Om PCF-lettertipes te duimnaelskets of nie

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
af: Om TrueType-lettertipes te duimnaelskets of nie

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
af: Om Type1-lettertipes te duimnaelskets of nie

en: Whether to thumbnail installed themes
af: Om geïnstalleerde temas te duimnaelskets of nie

en: Whether to thumbnail themes
af: Om temas te duimnaelskets of nie

en: White Cursor
af: Witwyser

en: White Cursor - Current
af: Witwyser - Huidig

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
af: Wydte indien toepasser 'n voorskou is: Verstek na 64.

en: Window Border
af: Vensteromlysting

en: Window Management
af: Vensterbestuur

en: Window Manager
af: Vensterbestuurder

en: Window Preferences
af: Venster-voorkeure

en: Window Properties
af: Venster-eienskappe

en: Window border theme
af: Vensteromlysting-tema

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
af: Vensterbestuurder "%s" het nie 'n konfigurasie-nutsgoed geregistreer nie

en: World wide web
af: Wêreldwye web

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
af: Geskryf deur Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
af: XKB-sleutelbord-uitleg

en: XKB keyboard model
af: XKB-sleutelbord-model

en: XKB options
af: XKB-opsies

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
af: XKB-instellings in gconf sal oorheers vanaf die stelsel ASAP

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
af: Jy gebruik XFree 4.3.0.
    Daar is bekende probleme met die komplekse XKB-konfigurasies.
    Probeer om 'n eenvoudiger konfigurasie of gebruik van 'n nuwer weergawe van XFree sagteware.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
af: Jy kan hierdie tema stoor deur die Save Theme-knoppie te druk.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas die Shift-sleutel vir 8 sekondes gedruk.  Dit is die kortpad vir die Stadige-sleuteleienskap wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas die Shift-sleutel 5 keer namekaar gedruk.  Dit is die kortpad vir die Taai-sleutels eienskap wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas twee sleutels gelyktydig gedruk, of die Shift-sleutel 5 keer namekaar gedruk.  Dit skakel die Taai-sleutels eienskap af wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: _About
af: _Aangaande

en: _Acceleration:
af: _Versnelling:

en: _Accessibility
af: _Toeganklikheid

en: _Accessibility...
af: _Toeganklikheid...

en: _Add Wallpaper
af: _Voeg Muurpapier by

en: _Add:
af: _Voeg by:

en: _Application font:
af: _Toepassings-lettertipe:

en: _Apply font
af: _Pas lettertipe toe

en: _Break interval lasts:
af: _Onderbrekingsinterval duur:

en: _Contents
af: _Inhoud

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Delay:
af: _Vertraging:

en: _Description:
af: _Beskrywing:

en: _Desktop font:
af: _Werkarea-lettertipe:

en: _Desktop shortcuts:
af: _Werkareakortpaaie:

en: _Detachable toolbars
af: _Verwyderbare nutsbalke

en: _Details
af: _Besonderhede

en: _Disable if unused for:
af: _Versper indien ongebruik vir:

en: _Do not show this message again
af: _Moenie weer hierdie boodskap wys nie

en: _Double-click titlebar to perform this action:
af: _Dubbelkliek titelbalk om hierdie aksie uit te voer:

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Edit...
af: _Redigeer...

en: _Enable assistive technologies
af: _Aktiveer helpende tegnologieë

en: _Enable keyboard accessibility features
af: _Aktiveer sleutelbord-toegangklikheidskenmerke

en: _FTP proxy:
af: _FTP-instaan:

en: _File
af: _Lêer

en: _Full
af: _Vol

en: _Go To Theme Folder
af: _Gaan na Temavouer

en: _Import
af: _Intrek

en: _Import Feature Settings...
af: _Trek Kenmerk-instellings in...

en: _Install
af: _Installeer

en: _Install Theme...
af: _Installeer Tema...

en: _Interval before raising:
af: _Interval voor oplig:

en: _Keep resolution
af: _Behou resolusie

en: _Large
af: _Groot

en: _Left-handed mouse
af: _Linkshandige-muis

en: _Location:
af: _Lokaliteit:

en: _MIME type:
af: _MIME-tipe:

en: _Magnifier
af: _Vergroter

en: _Make default for this computer (%s) only
af: _Maak verstek vir hierdie rekenaar slegs (%s)

en: _Monochrome
af: _Monochroom

en: _Name:
af: _Naam:

en: _New
af: _Nuwe

en: _None
af: _Geen

en: _On-screen keyboard
af: _Op-skerm sleutelbord

en: _Only accept keys held for:
af: _Aanvaar slegs sleutels wat gehou word vir:

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: _Paste
af: _Plak

en: _Play
af: _Speel

en: _Postpone break
af: _Vertraag onderbreking

en: _Print
af: _Druk

en: _Program to run:
af: _Program om te laat loop:

en: _Properties...
af: _Eienskappe...

en: _Protocol:
af: _Protokol:

en: _Quit
af: _Stop

en: _Raise selected windows after an interval
af: _Lig geselekteerde vensters op na interval

en: _Remove
af: _Verwyder

en: _Resolution:
af: _Resolusie:

en: _Save
af: _Stoor

en: _Save Theme...
af: _Stoor Tema...

en: _Screenreader
af: _Skermleser

en: _Secure HTTP proxy:
af: _Veilige HTTP-instaan:

en: _Select
af: _Kies

en: _Select a Mail Reader:
af: _Kies 'n Posleser:

en: _Select a Terminal:
af: _Kies 'n Terminaal:

en: _Select a Web Browser:
af: _Kies 'n Webblaaier:

en: _Select an Editor:
af: _Kies 'n Redigeerder:

en: _Select windows when the mouse moves over them
af: _Kies vensters wanneer die muis oor hulle beweeg

en: _Selected layouts:
af: _Uitgesoekte uitlegte:

en: _Selected options:
af: _Uitgesoekte opsies:

en: _Sensitivity:
af: _Sensitiwiteit:

en: _Slight
af: _Effens

en: _Small
af: _Klein

en: _Sound an audible bell
af: _Lui 'n hoorbare klokkie

en: _Sounds for events
af: _Klank vir gebeurtenisse

en: _Sounds:
af: _Klanke:

en: _Speed:
af: _Spoed:

en: _Terminal font:
af: _Terminaal-lettertipe:

en: _Text editing shortcuts:
af: _Teksredigeringkortpaaie:

en: _Theme name:
af: _Tema naam:

en: _Threshold:
af: _Drumpel:

en: _Timeout:
af: _Uitteltyd:

en: _Type to test settings:
af: _Tik om instellings te toets:

en: _Use Font
af: _Gebruik Lettertipe

en: _Username:
af: _Gebruikernaam:

en: _Viewer component:
af: _Kyker komponent:

en: _Visual feedback:
af: _Visuele terugvoer:

en: _Window title font:
af: _Venstertitel-lettertipe:

en: _Work interval lasts:
af: _Werkinterval duur:

en: _accepted
af: _aanvaar

en: _pressed
af: _gedruk

en: _rejected
af: _verwerp

en: characters/second
af: karakters/sekonde

en: dots per inch
af: kolle per duim

en: milliseconds
af: millisekondes

en: minutes
af: minute

en: pixels/second
af: pixels/sekonde

en: seconds
af: sekondes

en: theme selection tree
af: tema seleksie-boom
