xmms 1.0.1 - en to af translation catalogue (660 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
af: 
    Stuurstokkontrole: leesfout

en:  (disabled)
af:  (gesper)

en:  (enabled)
af:  (ontsper)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
af: %d rame
    Lêergrootte: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
af: %d van %d lêers suksevol uitgevee.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
af: %s
    Foutkorreksie: %s
    Kopiereg: %s
    Oorspronlike: %s
    Klem: %s

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
af: %s: opsie `--%s' lat nie 'n parameter toe nie

en: (none)
af: (niks)

en: (unknown)
af: (onbekend)

en: /About XMMS
af: /Aangaande XMMS

en: /Add
af: /Voeg by

en: /Add/Directory
af: /Voeg by/Lêergids

en: /Add/File
af: /Voeg by/Lêer

en: /Add/Url
af: /Voeg by/URL

en: /Always On Top
af: /Altyd Bo

en: /Analyzer Falloff
af: /Analiseerder Afval

en: /Analyzer Falloff/Fast
af: /Analiseerder Afval/Vinnig

en: /Analyzer Falloff/Fastest
af: /Analiseerder Afval/Vinnigste

en: /Analyzer Falloff/Medium
af: /Analiseerder Afval/Medium

en: /Analyzer Falloff/Slow
af: /Analiseerder Afval/Stadig

en: /Analyzer Falloff/Slowest
af: /Analiseerder Afval/Stadigste

en: /Analyzer Mode
af: /Analiseerdermodus

en: /Analyzer Mode/-
af: /Analiseermodus/-

en: /Analyzer Mode/Bars
af: /Analiseermodus/Balke

en: /Analyzer Mode/Fire
af: /Analiseermodus/Vuur

en: /Analyzer Mode/Lines
af: /Analiseermodus/Lyne

en: /Analyzer Mode/Normal
af: /Analiseermodus/normaal

en: /Analyzer Mode/Peaks
af: /Analiseermodus/Pieke

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
af: /Analiseermodus/Vertikale lyne

en: /By extension
af: /Volgens lêeragtervoegsels:

en: /Configure Equalizer
af: /Konfigureer klankewenaar

en: /Delete
af: /Wis uit

en: /Delete/Auto-load preset
af: /Wis uit/Outolaai voorafstelling

en: /Delete/Preset
af: /Wis uit/Voorafstelling

en: /DoubleSize
af: /DubbelGrootte

en: /Easy Move
af: /Maklik Skuif

en: /Equalizer WindowShade Mode
af: /Gelykrigter Vensterskadumodus

en: /Exit
af: /Verlaat

en: /File Info
af: /Lêer Info

en: /Graphical EQ
af: /Grafiese gelykrigter

en: /Import
af: /invoer

en: /Import/WinAMP Presets
af: /Invoer/WinAMP voorafstellings

en: /Jump To File
af: /Spring na Lêer

en: /Jump To Time
af: /Spring na Tyd

en: /Load
af: /Laai

en: /Load/-
af: /Laai/-

en: /Load/Auto-load preset
af: /Laai/Outolaai voorafstelling

en: /Load/Default
af: /Laai/Verstek

en: /Load/From WinAMP EQF file
af: /Laai/Vanuit WinAmp EQF lêer

en: /Load/From file
af: /Laai/Vanuit lêer

en: /Load/Preset
af: /Laai/Voorafstelling

en: /Load/Zero
af: /Laai/Zero

en: /Main Window
af: /Hoofvenster

en: /No Playlist Advance
af: /Geen Speellys Voorskiet nie

en: /Options
af: /Opsies

en: /Peaks Falloff
af: /Pieke afval

en: /Peaks Falloff/Fast
af: /Pieke afval/Vinnig

en: /Peaks Falloff/Fastest
af: /Pieke afval/Vinnigste

en: /Peaks Falloff/Medium
af: /Pieke afval/Medium

en: /Peaks Falloff/Slow
af: /Pieke afval/Stadig

en: /Peaks Falloff/Slowest
af: /Pieke afval/Stadigste

en: /Physically Delete Files
af: /Wis lêers fisies uit

en: /Play Directory
af: /Play Lêergids

en: /Play File
af: /Speel lêer

en: /Play Location
af: /Speel ligging

en: /Playback
af: /Terugspeel

en: /Playback/-
af: /Terugspeel/-

en: /Playback/10 Tracks Back
af: /Terugspeel/10 snitte terug

en: /Playback/10 Tracks Fwd
af: /Terugspeel/10 snitte aan

en: /Playback/Back 5 Seconds
af: /Terugspeel/Terug met 5s

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
af: /Terugspeel/Vorente met 5s

en: /Playback/Jump to File
af: /Terugspeel/Spring in lêer

en: /Playback/Jump to Time
af: /Terugspeel/Spring in tyd

en: /Playback/Next
af: /Terugspeel/Volgende

en: /Playback/Pause
af: /Terugspeel/Wag

en: /Playback/Play
af: /Terugspeel/Speel

en: /Playback/Previous
af: /Terugspeel/Vorige

en: /Playback/Start of List
af: /Terugspeel/Lysbegin

en: /Playback/Stop
af: /Terugspeel/Stop

en: /Playlist
af: /Speellys

en: /Playlist Editor
af: /Speellysredigeerder

en: /Playlist WindowShade Mode
af: /Speellys Vensterskadumodus

en: /Playlist/Load List
af: /Speellys/Laai lys

en: /Playlist/New List
af: /Speellys/Nuwe lys

en: /Playlist/Save List
af: /Speellys/Stoor lys

en: /Preferences
af: /Voorkeure

en: /Randomize List
af: /Skommel lys

en: /Refresh Rate
af: /Verfristempo

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
af: /Verfristempo/Agste (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
af: /Verfristempo/Vol (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
af: /Verfristempo/Half (~25fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
af: /Verfristempo/Kwart (~13fps)

en: /Reload skin
af: /Herlaai vel

en: /Remove
af: /Verwyder

en: /Remove Dead Files
af: /Verwyder dooie lêers

en: /Remove/All
af: /Verwyder/Alles

en: /Remove/Crop
af: /Verwyder/Snoei

en: /Remove/Misc
af: /Verwyder/Allerlei

en: /Remove/Selected
af: /Verwyder/Seleksie

en: /Repeat
af: /Herhaal

en: /Reverse List
af: /Keer lys orde om

en: /Save
af: /Stoor

en: /Save/-
af: /Stoor/-

en: /Save/Auto-load preset
af: /Stoor/Outolaai voorafstelling

en: /Save/Default
af: /Stoor/Verstek

en: /Save/Preset
af: /Stoor/Voorafstelling

en: /Save/To WinAMP EQF file
af: /Stoor/Na WinAmp EQF lêer

en: /Save/To file
af: /Stoor/Na lêer

en: /Scope Mode
af: /Skoopmodus

en: /Scope Mode/Dot Scope
af: /Skoopmodus/Dotskoop

en: /Scope Mode/Line Scope
af: /Skoopmodus/Lynskoop

en: /Scope Mode/Solid Scope
af: /Skoopmodus/Soliede skoop

en: /Selection
af: /Seleksie

en: /Selection/-
af: /Seleksie/-

en: /Selection/Invert Selection
af: /Seleksie/Keer seleksie om

en: /Selection/Read Extended Info
af: /Seleksie/Lees ekstra info

en: /Selection/Select All
af: /Seleksie/Kies alles

en: /Selection/Select None
af: /Seleksie/Kies niks

en: /Shuffle
af: /Skommel

en: /Skin Browser
af: /Velblaaier

en: /Sort
af: /Sorteer

en: /Sort List
af: /Sorteer lys

en: /Sort List/By Date
af: /Sorteer lys/Volgens datum

en: /Sort List/By Filename
af: /Sorteer lys/By lêernaam

en: /Sort List/By Path + Filename
af: /Sorteer lys/By pad + lêernaam

en: /Sort List/By Title
af: /Sorteer lys/By titel

en: /Sort Selection
af: /Sorteer keuse

en: /Sort Selection/By Date
af: /Sorteer seleksie/Volgens datum

en: /Sort Selection/By Filename
af: /Sorteer keuse/By lêernaam

en: /Sort Selection/By Path + Filename
af: /Sorteer keuse/By pad + lêernaam

en: /Sort Selection/By Title
af: /Sorteer keuse/By titel

en: /Time Elapsed
af: /Tyd Verby

en: /Time Remaining
af: /Tyd Oor

en: /View File Info
af: /Beskou lêerinligting

en: /Visualization
af: /Visualisering

en: /Visualization Mode
af: /Visualiseermodus

en: /Visualization Mode/Analyzer
af: /Visulaiseermodus/analiseerder

en: /Visualization Mode/Off
af: /Visualiseermodus/af

en: /Visualization Mode/Scope
af: /Visualiseermodus/skoop

en: /Visualization plugins
af: /Visualiseer inpropprogramme

en: /WindowShade Mode
af: /Vensterskadumodus

en: /WindowShade VU Mode
af: /Vensterskadu VU modus

en: /WindowShade VU Mode/Normal
af: /Vensterskadu VU modus/Normaal

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
af: /Vensterskadu VU modus/Glad

en: 16 bit
af: 16 bis

en: 3DFX Fullscreen mode
af: #DFX Volskermmodus

en: 8 bit
af: 8 bis

en: About
af: Aangaande

en: About ESounD Plugin
af: Aangaande ESounD Inpropprogram

en: About Echo Plugin
af: Aangaande Eggo Inpropprogram

en: About Extra Stereo Plugin
af: Aangaande Ekstra Stereo Inpropprogram

en: About Joystick Driver
af: Aangaande Stuurstokdrywer

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
af: Aangaande MPEG Vlak 1/2/3 inpropprogram

en: About OSS Driver
af: Aangaande OSS-drywer

en: About Ogg Vorbis Plugin
af: Aangaande Ogg Vorbis Inpropprogram

en: About Solaris Audio Driver
af: Aangaande Solaris oudiodrywer

en: About Tone Generator
af: Aangaande Toonhoogtegenerator

en: About Voice Removal Plugin
af: Aangaande Voice Removal Inpropprogram

en: About XMMS
af: Aangaande XMMS

en: About mikmod plugin
af: Aangaande mikmod inpropprogram

en: Acoustic
af: Akoesties

en: Add all files in directory
af: Voeg al die lêers in die lêergids by

en: Add selected files
af: Voeg geselekteerde lêers by

en: Additional Programming:
af: Addisionele Programmering:

en: Alberto Garcia
af: Alberto García

en: Allow multiple instances
af: Laat multiinstansies toe

en: Alternate
af: Alterneer

en: Alternative
af: Alternatiewe

en: Always show clutterbar
af: Vertoon altyd die sybalk

en: Always use AUDIODEV environment variable
af: Gebruik altyd die AUDIODEV omgewingsveranderlike

en: Anders Carlsson (effect plugins)
af: Anders Carlsson (effekinpropprogramme)

en: Andreas Bergstrom
af: Andreas Bergstrøm

en: Apply
af: Toepas

en: Artist:
af: Kunstenaar:

en: Audio I/O Plugins
af: Oudio I/O-inpropprogramme

en: Audio device:
af: Oudiotoestel:

en: BALANCE: %d%% LEFT
af: BALANS: %d%% LINKS

en: BALANCE: %d%% RIGHT
af: BALANS: %d%% REGS

en: BALANCE: CENTER
af: BALANS: MIDDEL

en: Back 5 tracks
af: Beweeg 5 snitte terug

en: Ballad
af: Ballade

en: Basque:
af: Baskies:

en: Bass
af: Bas

en: Beat
af: Ritme

en: Big Band
af: Groot Orkes

en: Bitrate: %d kb/s
af: Bistempo: %d kb/s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
af: Bistempo: Veranderlik,
    gem. bistempo: %d kb/s

en: Black Metal
af: Swartmetaal

en: Blur Scope %s
af: Uitfokusskoop %s

en: Blur scope
af: Uitfokusskoop

en: Brazilian Portuguese:
af: Braziliese Portugees::

en: Browse
af: Blaai

en: Buffer size (kb):
af: Buffergrootte (kb):

en: Buffer size (ms):
af: Buffergrootte (ms):

en: Buffering:
af: Buffer:

en: Bulgarian:
af: Bulgaars:

en: Button %d:
af: Knoppie %d:

en: Buttons:
af: Knoppies:

en: CD Audio Player %s
af: CD Oudiospeler %s

en: CD Audio Player Configuration
af: CD Oudiospelerkonfigurasie

en: CD Audio Track %02u
af: CD Oudio Snit %02u

en: CD Index server:
af: CD Indeksbediener:

en: CD Index:
af: CD Indeks:

en: CDDB server:
af: CDDB bediener:

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
af: KONNEKSIE VERKRY: WAG VIR ANTWOORD

en: CONNECTING TO %s:%d
af: KONNEKTEER NA %s: %d

en: Cabaret
af: Kabaret

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
af: Carl van Schaik (pro logic inpropprogram)

en: Catalan:
af: Katalaans:

en: Celtic
af: Kelties

en: Chamber Music
af: Kamermusiek

en: Channels:
af: Kanale:

en: Channels: %d
af: Kanale: %d

en: Charles Sielski (irman plugin)
af: Charles Sielski (irman inpropprogram)

en: Chinese:
af: Sjinees:

en: Chorus
af: Koor

en: Christian Gangsta Rap
af: Christelike Gansta Rap

en: Christian Rap
af: Christelike Rap

en: Christian Rock
af: Christelike Rock

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
af: Chun-Chung Chen (xfont lap)

en: Classic Rock
af: Klassieke Rock

en: Classical
af: Klassiek

en: Close
af: Maak toe

en: Club
af: Klub

en: Club-House
af: Klubhuis

en: Color Entry
af: Kleurinskrywing

en: Comedy
af: Komedie

en: Command:
af: Instruksie:

en: Comment
af: Kommentaar

en: Comment:
af: Kommentaar:

en: Configure
af: Konfigureer

en: Configure Echo
af: Konfigureer Eggo

en: Configure Equalizer
af: Konfigureer Klankewenaar

en: Configure Extra Stereo
af: Konfigureer Ekstra Stereo

en: Configure Solaris driver
af: Konfigureer Solarisdrywer

en: Contemporary Christian
af: Kontemporêre Christelik

en: Controls:
af: Kontroles:

en: Convert %20 to space
af: Skakel %20 om na spasie

en: Convert underscore to space
af: Skep onderstreep om na spasie

en: Copyright:
af: Kopiereg:

en: Couldn't connect to host %s
af: Kon nie aan %s rekenaar konnekteer nie

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
af: Kon nie aan %s rekenaar konnekteer nie
    Antwoord was: %s

en: Couldn't load mod
af: Kon nie mod laai nie

en: Couldn't look up host %s
af: Kon nie %s rekenaar vind nie

en: Couldn't open audio
af: Kan nie oudio oopmaak nie

en: Couldn't remove tag!
af: Kon nie etiket verwyder nie!

en: Couldn't write tag!
af: Kon nie etiket skryf nie!

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
af: Geskep deur Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Beheer XMMS met 'n TV / VCR / Stereo afstandbeheer 
    IRman webwerf - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
af: Krediete

en: Croatian:
af: Kroäsies

en: Crossover
af: Oorkruis

en: Cult
af: Kultus

en: Czech:
af: Tseggies

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
af: SPER ALTYD BO

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
af: SPER ALTYD BO (NVT)

en: DISABLE DOUBLESIZE
af: SPER DUBBELGROOTTE

en: Dance
af: Dans

en: Dance Hall
af: Dansbaan

en: Danish:
af: Deens:

en: Date
af: Datum

en: Date:
af: Datum:

en: David Fernandez Vaamonde
af: David Fernández Vaamonde

en: Death Metal
af: Moerritboetie (Death Metal)

en: Decoder
af: Dekodeerder

en: Decoder:
af: Dekodeerder:

en: Default
af: Verstek

en: Default (%s)
af: Verstek (%s)

en: Default - %s
af: Verstek - %s

en: Default panning separation
af: Verstek panskeiding

en: Delay: (ms)
af: Vertraging: (ms)

en: Delete
af: Wis uit

en: Delete auto-preset
af: Wis outovoorafstellings uit

en: Delete preset
af: Wis voorafstellings uit

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Determine file type:
af: Bepaal lêertipe:

en: Device
af: Toestel

en: Device:
af: Toestel:

en: Device:
af: Toestel:

en: Devices
af: Toestelle

en: Devices:
af: Toestel:

en: Dim titlebar when inactive
af: Domp titellyn wanneer onaktief

en: Directionals (alternate):
af: Direksionele (alternatief)

en: Directionals:
af: Direksionele:

en: Directory preset file:
af: Lêergids vir voorafstellings:

en: Directory:
af: Lêergids:

en: Disable ID3V2 tags
af: Sper ID3V2 etikette

en: Disco
af: Disko

en: Disk Writer Configuration
af: Disk Writerkonfigurasie

en: Disk Writer Plugin %s
af: Disk Writer Inpropprogram %s

en: Display this text and exit.
af: Vertoon heridie teks en stop.

en: Don't clear the playlist
af: Moenie die speellys wis nie

en: Down sample:
af: Afmonster:

en: Dream
af: Droom

en: Drum & Bass
af: Dromme & bas

en: Drum Solo
af: Dromsolo

en: Dual channel
af: Dubbelkanaal

en: Dutch:
af: Nederlands:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
af: ONTSPER ALTYD BO

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
af: ONTSPER ALTYD BO (NVT)

en: ENABLE DOUBLESIZE
af: ONTSPER DUBBLEGROOTTE

en: ERROR: Couldn't find %s
af: FOUT: Kon nie %s kry nie

en: ESD Plugin configuration
af: ESD Inpropprogramkonfigurasie

en: Easy Listening
af: Maklike luister

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
af: Eggo Inpropprogram
    Deur Johan Levin 1999.
    
    Omringeggo deur Carl van Schaik 1999

en: Echo Plugin %s
af: Eggo inpropprogram %s

en: Effect intensity:
af: Effekintensiteit

en: Effects plugins
af: Effekinpropprogramme

en: Electronic
af: Elektronies

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
af: Sit 6dB wins + harde beperking aan

en: Enable Clipping Prevention
af: Sit afknipvoorkoming aan

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
af: Ontsper Icecast Metadata UPDP-kanaaal

en: Enable ReplayGain
af: Sit herspeelwins aan

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
af: Ontsper SHOUT/Icecast titelstroom

en: Enable plugin
af: Ontsper inpropprogram

en: Enqueue
af: Plaas in tou

en: Enter URL to add:
af: /Voeg URL by

en: Enter code or use remote
af: TIk kode of gebruik afstandbeheer

en: Enter location to play:
af: Gee ligging om te speel:

en: Equalizer doublesize linked
af: Gelykrigter dubbelgroote geskakel

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
af: Eric L. Hernes (FreeBSD lap)

en: Error
af: Fout

en: Error!
af: Fout!

en: Ethnic
af: Etnies

en: Euro-House
af: Eurohuis

en: Euro-Techno
af: Eurotegno

en: Eurodance
af: Eurodans

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
af: Ekstra Stereo Inpropprogram
    
    Deur Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
af: Ekstra Stereo Inpropprogram %s

en: FILE INFO BOX
af: LÊERINFO VERTOON

en: Failed to delete "%s": %s.
af: Kon nie "%s" uitvee nie: %s

en: Failed to modify tag
af: Kon nie etiket verander nie

en: Fast-Fusion
af: Blitsfusie

en: Feedback: (%)
af: Terugvoer: (%)

en: File Info
af: Lêerinligting

en: File Info - %s
af: Lêerinfo - %s

en: File extension
af: Lêeragtervoegsel

en: File name
af: Lêernaam

en: File path
af: Lêergids- en naam

en: File preset extension:
af: Voorafstellingslêerekstensie:

en: File size: %d B
af: Lêergrootte: %d B

en: Filename:
af: Lêernaam:

en: Files
af: Lêers

en: Folk
af: Volksmusiek

en: Folk/Rock
af: Volk Ruk-en-Rol

en: Folklore
af: Volksvertellings

en: Fonts
af: Fonte

en: Force volume fade at the end of the module
af: Dwing wegsterfvolume af aan die einde van 'n module

en: Forward 5s
af: 5s vorentoe

en: Freestyle
af: Vrystyl

en: French:
af: Frans:

en: Fusion
af: Fusie

en: Fwd 5 tracks
af: Spring 5 snitte

en: Galician:
af: Galieërs:

en: Game
af: Spel

en: General
af: Algemeen

en: General Plugins
af: Algemene Inpropprogramme

en: General plugins
af: Algemene inpropprogramme

en: German:
af: Duits:

en: Get server list
af: Kry bedienerlys

en: Gothic
af: Goties

en: Gothic Rock
af: Gotiese Rock

en: Greek:
af: Grieks:

en: Haavard Kvaalen
af: Håvard Kvålen

en: Hard Rock
af: Harde Rock

en: Hardcore
af: Hardegat

en: Headphones
af: Oorfone

en: Heavy Metal
af: Swaarmetaal

en: Homepage and Graphics:
af: Tuisblad en Grafika:

en: Host:
af: Rekenaarnaam:

en: House
af: Huis

en: Humour
af: Humor

en: Hungarian:
af: Hongaars:

en: ID3 Tag:
af: ID3 Etiket:

en: ID3 Tags:
af: ID3 Etikette:

en: ID3 format:
af: ID3 formaat:

en: IR code length:
af: IR-kode lengte:

en: IRman Control %s
af: IRman Kontrole %s

en: ISRC number:
af: ISRC nommer:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
af: Indien "Outo" ontsper is op die ewenaar, sal xmms die ewenaarvoorafstellingsas volg probeer laai:
    1: Soek vir 'n voorafstellingslêer in die lêergids wat nou gespeel gaan word.
    2: Soek vir 'n voorafstellingslêergids in dieselfde lêergids.
    3: Soek vir 'n voorafstelling wat met "outolaai" gestoor is.
    4: Probeer om die "verstek" voorafstellings te laai

en: Import equalizer presets
af: Verkry gelykrigtervoorafstellings

en: Indonesian:
af: Indonesies:

en: Industrial
af: Industrieël

en: Inigo Salvador Azurmendi
af: Iñigo Salvador Azurmendi

en: Input Plugins
af: Insetinpropprogramme

en: Input plugins
af: Insetinpropprogramme

en: Instrumental
af: Instrumenteel

en: Instrumental Pop
af: Instrumentele pop

en: Instrumental Rock
af: Instrumentele Rock

en: Internal speaker
af: Interne luidspreker

en: Irish:
af: Iers:

en: Italian:
af: Italiaans:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
af: J. Nick Koston (MikMod inpropprogram)

en: Japanese:
af: Japanees:

en: Joerg Schuler
af: Jörg Schuler

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
af: Johan Levin (eggo + stereoinpropprogramme)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
af: John Riddoch (Solaris inpropprogram)

en: Joint stereo
af: Gesamentlike stereo

en: Joystick 1:
af: Stuurstok 1:

en: Joystick 2:
af: Stuurstok 2:

en: Joystick Control
af: Stuurstokkontrole

en: Joystick Control %s
af: Stuurstokkontrole %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
af: Stuurstokkontroleinpropprogram
    
     Geskep deur Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
     http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+knoppie ondersteuning deur Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
      Beheer XMMS met een of twee stuurstokke.

en: Juan Manuel Garcia Molina
af: Juan Manuel García Molina

en: Jump
af: Spring

en: Jump to file
af: Spring in lêer

en: Jump to time
af: Spring in tyd

en: Jump to:
af: Spring na:

en: Jungle
af: Oerwoud

en: Korean:
af: Koreaans:

en: LOOKING UP %s
af: SOEK %s

en: Latin
af: Latyns

en: Latvian:
af: Latvies:

en: Length: %d:%.2d
af: Lengte: %d:%.2d

en: Line out
af: Lyn uit

en: Lithuanian:
af: Lituanies:

en: Load auto-preset
af: Laai outovoorafstellings

en: Load equalizer preset
af: Laai gelykrigtervoorafstellings

en: Load playlist
af: Laai speellys

en: Load preset
af: Laai voorafstellings

en: Location:
af: Ligging:

en: Look for hidden patterns in modules
af: Soek vir versteekde patrone in modules

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
af: MPEG Vlak 1/2/3 Speler %s

en: MPG123 Configuration
af: MPG123 Konfigurasie

en: Main Programming:
af: Hoofprogrammering:

en: Main Window
af: Hoofvenster

en: Meditative
af: Mediterend

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
af: Michael Hipp en andere (MPG123 enjin)

en: MikMod Configuration
af: MikMod Konfigurasie

en: MikMod Player %s
af: MikMod Speler %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
af: Mikmod Inpropprogram
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Oordrag na xmms deur J. Nick Koston

en: Mixer
af: Menger

en: Mixer Settings:
af: Mengerstellings:

en: Mixer device:
af: Mengertoestel:

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
af: Muiswielietjie stel volume

en: Musical
af: Musikaal

en: Name format:
af: Naamformaat:

en: National Folk
af: Nasionale volkmusiek

en: Native American
af: Inheemsamerikaans

en: Next
af: Volgende

en: Next Track
af: Volgende snit

en: No
af: Nee

en: No tag to remove!
af: Geen etiket om te verwyder nie!

en: Noise
af: Geraas

en: Nominal bitrate: %d kbps
af: Nomiale Bistempo: %d kb/s

en: None
af: Niks

en: Norwegian:
af: Noorweegs:

en: Nothing
af: Niks

en: OPTIONS MENU
af: OPSIESKIESKAART

en: OSS Driver %s
af: OSS-drywer %s

en: OSS Driver configuration
af: OSS-drywerkonfigurasie

en: Ogg Vorbis Configuration
af: Ogg Vorbiskonfigurasie

en: Ogg Vorbis Player %s
af: Ogg Vorbisspeler %s

en: Ogg Vorbis Tag:
af: Ogg Vorbis Etiket:

en: Ogg Vorbis Tags:
af: Ogg Vorbis Etikette:

en: Ok
af: OK

en: Oldies
af: Goue Oues

en: Olle Hallnas
af: Olle Hällnäs

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
af: Olle Hällnäs (korreksiekompilering)

en: OpenGL Spectrum analyzer
af: OpenGL Spektrumanaliseerder

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
af: OpenGL Spektrumanaliseerder %s

en: OpenGL Spectrum configuration
af: OpenGL Spektrumkonfigurasie

en: Options
af: Opsies

en: Options:
af: Opsies:

en: Organization:
af: Organisasie:

en: Other
af: Ander

en: Output Plugin
af: Uitsetinpropprogram

en: Output ports:
af: Uitsetpoorte:

en: Override generic titles
af: Ignoreer generiese titels

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
af: VOORAFBUFFER: %dKB/%dKB

en: PREAMP
af: VOORVERSTERKER

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Path:
af: Pad:

en: Pause
af: Wag

en: Pause between songs for
af: Wag tussen snitte vir

en: Pause current song
af: Pouseer huidige snit

en: Pause if playing, play otherwise
af: Pouseer huidige as dit speel, andersins begin speel

en: Performer/Artist
af: Kunstenaar

en: Play
af: Speel

en: Play/Pause
af: Speel/Wag

en: Playlist
af: Speellys

en: Playlist end
af: Speellyseinde

en: Playlists:
af: Speellyste:

en: Polish:
af: Pools:

en: Polsk Punk
af: Poolse punk

en: Port:
af: Poort:

en: Portuguese:
af: Portugees:

en: Power Ballad
af: Kragtige Ballade

en: Pranks
af: Grapgatte

en: Pre-buffer (percent):
af: Prebuffer (persent)

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Presets
af: Voorafstellings

en: Prev
af: Vorige

en: Prev Track
af: Vorige snit

en: Print version number and exit.
af: Vertoon weergawe en stop

en: Progressive Rock
af: Progressiewe Rock

en: Proxy:
af: Instaanbediener:

en: Psychedelic
af: Psigedellies

en: Psychedelic Rock
af: Psigodelliese Rock

en: Quality
af: Kwaliteit

en: Read info on
af: Lees info

en: Really delete %d files?
af: Moet XMMS rêrig %d lêers uitvee?

en: Really delete: "%s"?
af: Verwyder "%s" werklik?

en: Remove ID3
af: Verwyder ID3

en: Remove Tag
af: Verwyder etiket

en: Repeat
af: Herhaal

en: ReplayGain
af: Herspeelwins

en: ReplayGain Settings:
af: Herspeelwinsstellings:

en: ReplayGain Type:
af: Herspeelwinstipe

en: Resolution:
af: Resolusie:

en: Revival
af: Herlewing

en: Rewind 5s
af: 5s terug

en: Rock & Roll
af: Ruk-en-rol

en: Romanian:
af: Romeens:

en: Russian:
af: Russies:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
af: Ryan Weaver (RPM's o.a.)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
af: SPRING NA: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samplerate: %d Hz
af: Monstertempo: %d Hz

en: Save
af: Stoor

en: Save auto-preset
af: Stoor outovoorafstellings

en: Save equalizer preset
af: Stoor gelykrigtervoorafstellings

en: Save options
af: Stoor opsies

en: Save playlist
af: Stoor speellys

en: Save preset
af: Stoor voorafstellings

en: Save stream to disk
af: Stoor stroom op skyf

en: Save stream to disk:
af: Stoor stroom op skyf:

en: Save window positions
af: Stoor vensterposisies

en: Schalk W. Cronje
af: Schalk W. Cronjé

en: Search:
af: Soek:

en: Seek +5s
af: Soek +5s

en: Seek -5s
af: Soek -5s

en: Select XMMS session (Default: 0)
af: Kies XMMS-sessie (Verstek: 0)

en: Select directory to add:
af: Kies lêergids om by te voeg

en: Select main window font:
af: Kies hoofvensterfont:

en: Select playlist font:
af: Kies speellysfont

en: Select random skin on play
af: Kies vel lukraak met speel

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
af: Kies die lêergids waar die MPEG strome gestoor moet word:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
af: Kies die lêergids waar die Ogg Vorbisstrome gestoor moet word:

en: Select the directory where you want to store the output files:
af: Kies die lêergids waar u die uitsetlêers wil stoor:

en: Sensitivity (10-32767):
af: Sensitiwiteit (10-32767):

en: Serbian:
af: Serwies:

en: Server
af: Bediener

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
af: Instruksie om uit te voer wanneer xmms van snit verander. As 'n opsie kandie string %%s ingesluit word. Dié sal met diue nuwe snitnaam vervang word.

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
af: Instruksie om uit te voer wanneer speellys eindig

en: Show network window
af: Vertoon netwerkvenster

en: Show numbers in playlist
af: Wys nommer in speellys

en: Show the main window.
af: Vertoon hoof venster

en: Showtunes
af: Vertoningsdeuntjies

en: Shuffle
af: Willekeurig

en: Simple spectrum analyzer %s
af: Simpel spektrumanaliseerder %s

en: Single channel
af: Enkelkanaal

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
af: Sinustoonhoogtegenerator deur Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    
    Om te gebruik, voeg 'n URL by: tone://frekwensie
    bv.. tone://2000 om 'n 2000Hz toonhoogte te speel.

en: Skin selector
af: Velkeuse

en: Skins
af: Velle

en: Skip backwards in playlist
af: Sprint terug in speellys

en: Skip forward in playlist
af: Spring vorentoe in speellys

en: Slovak:
af: Slovaaks:

en: Slow Jam
af: Stadige jam

en: Slow Rock
af: Stadige Rock

en: Smooth title scroll
af: Sagte titelrol

en: Snap windows at
af: Glip vensters na

en: Solaris audio plugin %s
af: Solaris oudioinpropprogram %s

en: Song Change %s
af: Snitverandering %s

en: Song Change Configuration
af:  Snitveranderingkonfigurasie

en: Song change
af: Snitverandering

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
af: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) werk nie met XMMS nie.
    Gebruik asb. GTK+ %s of beter.

en: Sound Clip
af: Klankuittreksel

en: Soundcard #%d - %s
af: Klankkaart #%d - %s

en: Soundtrack
af: Klankbaan

en: Southern Rock
af: (VSA) Suidelike Rock

en: Space
af: Ruimte

en: Spanish:
af: Spaans:

en: Spectrum analyzer
af: Spektrumanaliseerder

en: Speech
af: Spraak

en: Start playing current playlist
af: Speel die huidige spelllys

en: Stereo (if available)
af: Stereo (indien beskikbaar)

en: Stop current song
af: Stop huidige snit

en: Streaming
af: Stroming:

en: Support and Docs:
af: Ondersteuning en Dokumentasie:

en: Surround echo
af: Omringeggo

en: Swedish:
af: Sweeds:

en: Symphonic Rock
af: Simfoniese Rock

en: Symphony
af: Simfonie

en: Tajik:
af: Tajikies:

en: Techno
af: Tegno

en: Techno-Industrial
af: Tegnoindustrieël

en: Terror
af: Vrees

en: Thrash Metal
af: Moerritboetie (Thrash Metal)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
af: Tim Ferguson (stuurstokinpropprogram)

en: Title
af: Titel

en: Title format:
af: Titelformaat:

en: Title:
af: Titel:

en: Tone Generator %s
af: Toonhoogtegenerator: %s

en: Tone Generator:
af: Toonhoogtegenerator:

en: Track length:
af: Snitlengte:

en: Track name
af: Snitnaam

en: Track names:
af: Snitname:

en: Track number
af: Snitnommer

en: Track number:
af: Snitnommer:

en: Trance
af: Trans

en: Translators
af: Vertalers

en: Tribal
af: Inboorling

en: Turkish:
af: Turks:

en: Ukrainian:
af: Ukraïnies:

en: Unable to save playlist
af: Kon nie speellys stoor nie

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
af: Gebruik: xmms [opsies] [lêers] ...
    
    Opsies:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
af: Grbuik '\' as lêergidsskeiding

en: Use CD Index
af: Gebruik CD Indeks

en: Use CDDB
af: Gebruik CDDB:

en: Use X font
af: Gebruik X-font

en: Use alternate device:
af: Gebruik alternatiewe toestel:

en: Use authentication
af: Gebruik magtiging

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
af: Gebruik fontstelle (Ontsper vir multigreep karakterstelondesteuning)

en: Use interpolation
af: Gebruik interpolasie

en: Use proxy
af: Gebruik instaanbediener

en: Use realtime priority when available
af: Gebruik reële prioriteit wanneer beskikbaar

en: Use remote host
af: Gebruik eksterne rekenaar

en: Use surround mixing
af: Gebruik omringvermenging

en: Username:
af: Gebruikerskode:

en: VISUALIZATION MENU
af: VISUALISERINGSKIESKAART

en: Version:
af: Weergawe:

en: Vietnamese:
af: Viëtnamees:

en: Visualization Plugins
af: Visualiseringsinpropprogramme

en: Visualization plugins
af: Visualiseringsinpropprogramme

en: Vladimir Marek
af: Vladimír Marek

en: Vocal
af: Vokaal

en: Voice removal plugin %s
af: Stemverwydering Inpropprogram %s

en: Volume Down
af: Volume Af

en: Volume Up
af: Volume Op

en: Volume controls Master not PCM
af: Volume beheer meester nie PCM nie

en: Volume controls OSS mixer
af: Volume beheer OSS-menger

en: Walloon:
af: Wallonies:

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Wave Player %s
af: Golfspeler %s

en: With Additional Help:
af: Met ekstra hulp van:

en: X Multimedia System
af: X-Multimediastelsel

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
af: XMMS %s - multiplatform multimedia speler

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
af: XMMS ESoundD Inpropprogramn
      Hierdie program is gratis sagteware, u kan dit versprei en/of verander
    onder die terme van die GNU Algemene Publike Lisensie soos gepubliseer
    deur die Free Software Foundation; of weergawe 2 van die lisensie of
    enige (soos u verkies) opvolgende weergawe.
    
    Hierdie program word vesprei in die hoop dat dit bruikbaar sal wees,
    maar SONDER ENIGE WAARBORG; nie eens met 'n implisiete waarborg van
    HANDELBAARHEID or TOEPASBAARHEID VIR 'N SPESIFIEKE TOEPASSINGnie.  Sien die GNU Algeme Publieke Lisensie vir meer detail.
    
    U moes 'n kopie van die GNU Algemen Publieke Lisensie saam met hierdie
    prgram ontvang het. Indien nie, skryf aan Free Software Foundation Inc.
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Equalizer
af: XMMS Gelykrigter

en: XMMS IRman Configuration
af: XMMS IRman Konfigurasie

en: XMMS IRman Plugin:
af: XMMS IRman Inpropprogram:

en: XMMS Joystick Configuration
af: XMMS Stuurstokkonfigurasie

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
af: XMMS OSS-drywer
    
      Hierdie program is gratis sagteware, u kan dit versprei en/of verander
    onder die terme van die GNU Algemene Publike Lisensie soos gepubliseer
    deur die Free Software Foundation; of weergawe 2 van die lisensie of
    enige (soos u verkies) opvolgende weergawe.
    
    Hierdie program word vesprei in die hoop dat dit bruikbaar sal wees,
    maar SONDER ENIGE WAARBORG; nie eens met 'n implisiete waarborg van
    HANDELBAARHEID or TOEPASBAARHEID VIR 'N SPESIFIEKE TOEPASSINGnie.  Sien die GNU Algeme Publieke Lisensie vir meer detail.
    
    U moes 'n kopie van die GNU Algemen Publieke Lisensie saam met hierdie
    prgram ontvang het. Indien nie, skryf aan Free Software Foundation Inc.
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Playlist
af: XMMS Speellys

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
af: XMMS Solaris Oudiodrywer
    
    Geskryf deur John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    met bydraes van talle ander..

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
af: XMMS Voice Removal Inpropprogram
    
    'n Eenvoudige stemverwyderingsinpropprogram deur Anders Carlsson <anders.carlsson@gnu.org>

en: XMMS: Delete files?
af: XMMS: Wis lêers?

en: XMMS: Files deleted
af: XMMS: Uitgewisde lêers

en: Year
af: Jaar

en: Year:
af: Jaar:

en: Yes
af: Ja

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
af: U kan nie die Disk Writer inpropprogram gebruik
    as u in 'n reële tydoperasie is nie.

en: `%s' Button Setup
af: '%s' Knopopstelling

en: demand
af: soos nodig

en: eSound Output Plugin %s
af: eSound Uitsetinpropprogram  %s

en: load
af: met laai

en: minutes:seconds
af: minute:sekonde

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
af: mpg123 dekoderingstelsel deur Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Inpropprogram deur die XMMS span

en: seconds
af: sekonde

en: unable to open port `%s' (%s)
af: kan nie poort '%s' oopmaak nie (%s)
