GConf 1.0.7 - en to az translation catalogue (346 entries)

en: %u items remain in the cache after cleaning already-synced items older than %u seconds
az: %u saniyə içində onsuz da sinxronlaşdırılmış üzvlər təmizləndikdən sonra % u qədər üzv ön yaddaşda qalıb

en: (no value set)
az: ( qiyməti yoxdur )

en: --break-directory must be used by itself.
az: --break-directory öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: --break-key must be used by itself.
az: --break-key öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: --dir-exists option must be used by itself.
az: --dir-exists öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: --install-schema-file must be used by itself.
az: --install-schema-file öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: --makefile-install-rule must be used by itself.
az: --makefile-install-rule öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
az: --recursive-list --get, --set, --unset, --all-entries və ya --all-dirs ilə işlədilməz

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
az: --set_schema --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs ilə işlədilə bilməz

en: /path
az: /cığır

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
az: Bir üzvün naməlum bir "type" xüsusiyyəti `%s'ni daxil edir, keçirəm

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
az: XML faylı `%s' içindəki təpə nüqtəsi<entry> yerinə <%s> olaraq tapılmışdır, keçirəm

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
az: Quraşdırma bildi tabanına direkt olaraq yetiş və vericiyi keç . gconfd'nin fəal olmamalıdır.

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
az: Alıcının verici siyahısına əlavəsi bacarılmadı, CORBA xətası : %s

en: Adding source `%s'
az: `%s' qaynağını əlavə edirəm

en: Attached schema `%s' to key `%s'
az: `%s' şekilni `%s' anahtarına ekledim

en: Bad XML node: %s
az: Pis şəkilləndirilmiş XML üzvü : %s

en: Bad address `%s'
az: xətalı ünvan `%s'

en: Bad key or directory name
az: Xətalı açar ya da qovluq adı

en: CORBA error: %s
az: CORBA xətası : %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
az: Yerli quraşdırma qaynağına izahatlar əlavə edə bilmədim

en: Can't get and set/unset simultaneously
az: Eyni anda data alıb, oturda bilmərəm

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
az: Bir bölü işarəti( '/' )'dən sonra bir dövrə( . ) ola bilməz

en: Can't have two slashes (/) in a row
az: Bir sırada iki bölü işarəti( '/' ) ola bilməz

en: Can't overwrite existing read-only value
az: Varolan sırf-oxunan qiymətin üstünə yaza bilmərəm

en: Can't read from or write to the %s root directory in the address `%s'
az: `%s' ünvanda %s ana qovluğunda oxuya bilmədim və yaza bilmədim .

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address `%s'
az: `%s' ünvanda XML ana qovluğunda oxuya bilmədim və yaza bilmədim .

en: Can't set and get/unset simultaneously
az: Eyni anda data oturdub, ala bilmərəm

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
az: --get və ya --set'lə birlikdə --all-dirs istifadə edilə bilməz

en: Can't use --all-entries with --get or --set
az: --all-entries --get və ya --set ilə işlədilməz

en: Can't write to file `%s': %s
az: `%s' faylına yaza bilmədim : %s

en: Cannot set schema as value
az: Bir şəkli bir qiymət olaraq oturda bilmərəm

en: Car Type: %s
az: Car növü : %s

en: Cdr Type: %s
az: Cdr növü : %s

en: Configuration server couldn't be contacted
az: Quraşdırma vericisinə bağlana bilmədim

en: Corrupt data in configuration source database
az: Quraşdırma qaynaq tabanındakı məlumat xəsər görmüşdür

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
az: '%s' faylı yaradıla bilmir, bəldə onsuz da var olduğu üçün

en: Could not lock temporary file '%s': %s
az: Müvəqqəti fayl '%s' qıfılana bilmir: %s

en: Could not make directory `%s': %s
az: `%s' qovluğunu yarada bilmədim : %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
az: Əvvəldən qeyd edilmiş hal faylı '%s' yi köçürə bilmədim : %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
az: Qeyd edilmiş hal faylı `%s'ni aça bilmədim : %s

en: Could not stat `%s': %s
az: `%s'ni stat edə bilmədim :%s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
az: Qeyd edilmiş hal faylı `%s' ni yaza bilmədim fd: %d: %s

en: Couldn't find the %s root directory in the address `%s'
az: `%s' ünvanda %s ana qovluğunu tapa bilmədim .

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
az: `%s' ünvanda XML ana qovluğunu tapa bilmədim .

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
az: Siyahı üzvü üçün bir CORBA qiymətini tapa bilmədim

en: Couldn't locate backend module for `%s'
az: `%s' üçün modul tapa bilmədim

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
az: `%s' açarının oturtma istəyindəki CORBA qiymətinə mə'na verə bilmədim

en: Couldn't open path file `%s': %s
az: Yol faylı `%s'ni aça bilmədim : %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
az: Quraşdırma qaymaqlarının yerini tapa bilmədim

en: DESCRIPTION
az: AÇIKLAMA

en: Default Value: %s
az: Ana Qiymət: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
az: XML yoldaş üzvü üçün `car' və `cdr''ləri tapa bilmədim

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
az: XML siyahı üzvündəki <%s> XML üzvünü başa düşmədim

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
az: XML yoldaş üzvündəki <%s> XML üzvünü başa düşmədim

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
az: `%s'ni başa düşmədim ( onluq gözləyirdim )

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
az: `%s'ni başa düşmədim ( normal bir rəqəm gözləyirdim )

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
az: `%s'ni başa düşmədim (true/false - düzgün/səhv gözləyirdim )

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
az: `%s'ni başa düşmədim (işe yaramaz hərfləri tapdım)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
az: `%s'ni başa düşmədim (cütdə əlavə bir ')' vardır)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
az: `%s'ni başa düşmədim (siyahının içində bir əlavə ']' tapdım)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
az: `%s'ni başa düşmədim (sətir bir ']' ilə bitmək məcburiyyətindədir)

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
az: `%s'ni başa düşmədim (sətir bir '[' ilə başlamaq məcburiyyətindədir)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
az: `%s'ni başa düşmədim (cüt bir ')' ilə başlamaq məcburiyyətindədir)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
az: `%s'ni başa düşmədim (cüt bir '(' ilə başlamaq məcburiyyətindədir)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
az: `%s'ni başa düşmədim (element sayısı səhvdir)

en: Directory operation on key
az: Bir açar üstündə bir qovluq əməliyyatı

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
az: %s kökündəki XML qaynaq qovluq/fayl səlahiyyətləri : %o/%o

en: Document `%s' has no top level <gconfschemafile> node
az: `%s' sənədinin <gconfschemafile> ana nöqtəsi yoxdur

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <gconfschemafile>)
az: `%s' sənədin ana nöqtəsi (<%s>'in, <gconfschemafile> olmalıdır ) səhvdir

en: Document `%s' is empty?
az: `%s' sənədi yoxsa boşdur mu ?

en: Don't understand type `%s'
az: `%s' növünü başa düşmürəm

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
az: Cüt `%s' üzvləri ( `%s'də ), keçirəm

en: Encoded value is not valid UTF-8
az: Kodlanmış qiymət hökmlü UTF-8 deyildir

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
az: `%s' XML faylında adsız bir üzv var, keçirəm

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
az: '%s' sxem adının '%s' açar adı ilə əlaqələndirmə xətası: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
az: `%s' varlığını yoxlarkən xəta oldu : %s

en: Error finding metainfo: %s
az: Meta məlumatları axtarılırkən xəta oldu : %s

en: Error getting default value for `%s': %s
az: `%s' üçün əsas qiyməti alırkən xəta oldu : %s

en: Error getting metainfo: %s
az: Meta məlumatları alırkən xəta oldu : %s

en: Error getting schema at '%s': %s
az: '%s' üstündə sxem alma xətası: %s

en: Error getting value for `%s': %s
az: `%s' üçün qiyməti alırkən xəta oldu : %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
az: `%s''dəki qovluqları sıralarkən xəta oldu : %s

en: Error listing dirs: %s
az: Qovluqları sıralarkən xəta oldu : %s

en: Error loading some config sources: %s
az: Bəzi quraşdırma qaynaqlarını yüklərkən xəta oldu : %s

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
az: %s seçənəyində xəta var : %s .
    `%s --help' ilə mövcud əmr seçənəklərini görə bilərsiniz .

en: Error opening module `%s': %s
az: `%s' modulu açılırkən xəta oldu : %s

en: Error reading saved state file: %s
az: Qeyd edilmiş vəziyyət faylı oxunarkən xəta oldu : %s

en: Error releasing lockfile: %s
az: Qıfıl faylı açılma xətası: %s

en: Error removing dir `%s': %s
az: `%s' qovluğu silinərkən xəta oldu : %s

en: Error setting schema for `%s': %s
az: `%s' üçün şəkli oturdurkən xəta oldu : %s

en: Error setting value for `%s': %s
az: `%s' üçün qiyməti oturdurkən xəta oldu : %s

en: Error setting value: %s
az: Qiyməti oturdurkən xəta oldu : %s

en: Error setting value: %s
az: Qiymət vermə xətası: %s

en: Error syncing config data: %s
az: Quraşdurma məlumatlarını sinxronlaşdırılırkən xəta oldu : %s

en: Error syncing: %s
az: Sinxronlaşdırılırkən xəta oldu : %s

en: Error syncing: %s
az: Sinxronlaşdırma xətası: %s

en: Error unsetting `%s': %s
az: `%s'ni silə bilmədim : %s

en: Error unsetting `%s': %s
az: `%s'ni silinirkən xəta oldu : %s

en: Error: %s
az: Xəta : %s

en: Exiting
az: Çıxıram

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
az: %s,%s cütünü gözləyərkən , bir ya da iki qiyməti olmayan bir oxşar aldım

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
az: %s gözləyərkən, %s aldım, %s açarı üçün

en: Expected bool, got %s
az: Boolean gözləyərkən, %s aldım

en: Expected float, got %s
az: Üzən sayı (float) gözləyərkən, %s aldım

en: Expected int, got %s
az: Tamsayı (int) gözləyərkən, %s aldım

en: Expected list of %s, got list of %s
az: %s siyahısını gözləyərkən, %s siyahısını aldım

en: Expected list, got %s
az: Siyahı gözləyərkən, %s aldım

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
az: %s,%s cütünü gözləyərkən , %s,%s cütünü aldım

en: Expected pair, got %s
az: Cütünü gözləyərkən, %s aldım

en: Expected schema, got %s
az: Sxem gözləyərkən, %s aldım

en: Expected string, got %s
az: Mətn gözləyərkən, %s aldım

en: FILENAME
az: FAYLADI

en: Failed
az: Müvəffəqiyyətsiz

en: Failed reading default value for schema: %s
az: Şəkil üçün əsas qiymət `%s'ni oxurkən xəta oldu

en: Failed to access configuration source(s): %s
az: Quraşdırma fayllarına yetişirkən xəta oldu : %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
az: Qovluq dəyişdirmə iflası '%s' (%s)

en: Failed to clean up file '%s': %s
az: '%s' faylı təmizlənmə xətası: %s

en: Failed to close file `%s': %s
az: `%s' faylını qapadırkən xəta oldu : %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
az: Gconf qeyd faylı qapadıla bilmədi; data düzgün qeyd edilə bilməz (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
az: Təzə qeyd edilmiş `%s' hal faylını qapada bilmədim: %s

en: Failed to convert object to IOR
az: Cism IORa çevrila bilmədi

en: Failed to create %s: %s
az: %s yaradılması bacarılmadı: %s

en: Failed to create file `%s': %s
az: `%s' faylını yaradarkən xəta oldu : %s

en: Failed to create or open '%s'
az: '%s' yaradılması və ya açılmasında xəta

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
az: Törəmə gedişatların xəbərləşməyi üçün pipe yaratma iflası (%s)

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
az: gconf demonu ilə borulanmış rabitə yaradılması bacarılmadı: %s

en: Failed to delete `%s': %s
az: `%s'ni silə bilmədim : %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
az: Köhnə fayl `%s'ni silerken xəta oldu : %s

en: Failed to execute child process (%s)
az: Törəmə gedişat icra iflası (%s)

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
az: Qeyd edilmiş hal faylına "flush" alıcı qeyd edilə bilmədi: %s

en: Failed to fork (%s)
az: fork iflası (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
az: Törəmə gedişat fork xətası (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
az: IOR alıcısı alınması bacarılmadı: %s

en: Failed to get a lock
az: Qıfıl yarada bilmədim

en: Failed to get all entries in `%s': %s
az: `%s''nin bütün üzvlərini ala bilmədim : %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
az: Demona baxıla bilmədi, çıxılır: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
az: Quraşdırma vericisi üçün cism bağını ala bilmədim

en: Failed to get value for `%s': %s
az: `%s' üçün bir qiymət ala bilmədim : %s

en: Failed to give up lock on XML dir `%s': %s
az: `%s' XML qovluğunda qıfıllama edə bilmədim : %s

en: Failed to init GConf, exiting
az: GConf'u başlada bilmədim , qurtarıram

en: Failed to init GConf: %s
az: GConf'un başlaması iflas etdi: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
az: Quraşdırma vericisi başladıla bilmədi: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
az: '%s' ilə '%s' arasında körpü yaradılması xətası: %s

en: Failed to load source `%s': %s
az: `%s' qaynağını yükləyə bilmədim : %s

en: Failed to log addition of listener (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
az: Dinləyicinin diqqəti çəkilə bilmədi (%s): gconf restart'da dinləyici bərpa  edila bilməyacək. Quraşdırma dəyişiklikləri da buna görə həyəta keçirila bilməyəcək.

en: Failed to move new save state file into place: %s
az: Təzə qeyd edilmiş  hal faylını buraya köçürə bilmədim: %s

en: Failed to open `%s': %s
az: `%s'ni aça bilmədim : %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
az: Gconf qeyd faylı açıla bilmədi; fconf qurtardıqdan sonra dinləyiciləri bərpa  eda bilməyəcəksən (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
az: Qeyd edilmiş hal faylı açıla bilmədi:  %s

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
az: Törəmə pid pipe dan kifayət qədər məlumat oxuma iflası (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
az: Törəmə pipe-dan oxuma iflası (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
az: Törəmə gedişat giriş və ya yekun istiqamətləndirmə xətası (%s)

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
az: Qıfıllanmış cərgə `%s' silinməsi xətası: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
az: Qıfıllama faylı `%s' silinmə xətası: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
az: `%s'ni təzədən `%s' olaraq adlandıra bilmədim : %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
az: `%s'ni `%s'dən qeyd edə bilmədim : %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
az: '%s' a(ə) köçürülmüş əsl qeyd edilmiş hal faylını bərpa eda bilmədim: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
az: `%s'da(də) mod qurula bilmədi: %s

en: Failed to shut down backend
az: Modulu Qapada bilmədim

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
az: Quraşdırma vericisini ( gconfd ) açdıra bilmədim : %s

en: Failed to stat `%s': %s
az: `%s'ni aça bilmədim : %s

en: Failed to sync one or more sources: %s
az: Bir ya da daha çox mənbələri sinxronlaşdırılırkən xəta oldu : %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
az: Qırma açarı %s'yi silə bilmədim : %s

en: Failed to write byte to pipe fd %d so client program may hang: %s
az: Bayt fd %d borusuna yazıla bilmədi, alıcı proqram dona bilər: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
az: Qeyd edilmiş hal faylına alıcı qeyd edilə bilmədi: %s

en: Failed to write file `%s': %s
az: `%s' faylını yazarkən xəta oldu : %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
az: `%s' içindəki sahələr sıralana bilmədi: %s

en: Failure shutting down config server: %s
az: Quraşdırma vericisini Qapada bilmədim : %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
az: Ağır Xəta: Quraşdırma vericisi üçün cism bağını ala bilmədim

en: GConf Error: %s
az: GConf Xətası : %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
az: GConf vericisi istifadədə deyildir, qapanıram .

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
az: GConf xəbərdarlığı : `%s''dəki yoldaşları sıralarkən xəta oldu : %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
az: GConf dinamik modul dəstəyi olmadan işləməz ( -> gmodule )

en: Get the long doc string for a key
az: Açarın uzun sənəd qatarını al

en: Get the name of the default source
az: Əsas mənbənin adını öyrən

en: Get the name of the schema applied to this key
az: Açara əlavə edilmiş sxem adını öyrən

en: Get the short doc string for a key
az: Açarın qısa sənəd qatarını al

en: Help options
az: Kömək seçənəkləri

en: IOR file '%s' not opened successfully, no gconfd located: %s
az: IOR faylı '%s' müvəffəqiyyətlə açıla bilmədi, heç gconfd tapılmadı: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
az: XML nüqtəsi `%s' keçilir: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
az: `%s' adlı XML üzvünü keçirəm : %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
az: XML yoldaşı üçün pis şəkilləndirilmiş `car''ı : %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
az: XML yoldaşı üçün pis şəkilləndirilmiş `cdr''ı : %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
az: `%s' şəkil adını keçirəm, çünkü hökmsüzdür : %s

en: Incorrect type for list element in %s
az: %s'dəki siyahı üzvünün növü səhvdir

en: Initializing BDB backend module
az: BDB "backend" modulu başladılır

en: Initializing XML backend module
az: XML modulunu əlavə edirəm

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
az: `%s' şeklinde `%s' lokalizasiyası yükləndi

en: Integer `%s' is too large or small
az: `%s' onlusu çox balaca ya da böyükdür

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
az: Sxem üçün yerləşdirmədə hökmsüz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
az: Sxem üçün uzun izahatda hökmsüz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
az: Sxem yiyəsində hökmsüz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
az: Sxem üçün qısa izahatda hökmsüz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
az: '%s' içində hpkmsüz UTF-8 qatarı

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
az: Siyahı üzvünün növü hökmsüzdür ( siyahı, yoldaş ya da naməlum ola bilər )

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
az: Açar `%s' `%s' açarı üçün şəkil olaraq bildirilmiş və düzdür `%s' növünü qeyd edir

en: Key operation on directory
az: Qovluq üstündə bir açar əməliyyatı

en: Key/directory may not end with a slash (/)
az: Açar/Qovluq bir bölü işarəti ilə( '/' ) qurtara bilməz

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
az: Quraşdırma vericisini ( gconfd ) başlatdım. ( Bu onsuz da lazımlı olduğu vaxt edilir . )

en: List Type: %s
az: Siyahı növü : %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
az: Siyahı səhv yazılmış bir üzv daxil edir ( %s, amma %s olmalıdır)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
az: Siyahı növü bu əsas növlərdən meydana gəlməlidir: string, int, float ya da bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
az: Dinləyici ID %lu yoxdur

en: Long Desc: %s
az: Uzun izahat : %s

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
az: XML faylındakı qiymət yoldaşları üçün `cdr' və `cdr' qiymətləri əksikdir

en: Missing car from pair of values in XML file
az: XML faylındakı qiymət yoldaşları üçün `car' əksikdir

en: Missing cdr from pair of values in XML file
az: XML faylındakı qiymət yoldaşları üçün `cdr' əksikdir

en: Must begin with a slash (/)
az: Bir bölü işarəti ilə( '/' ) başlamaq məcburiyyətindədir

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
az: GCONF_CONFIG_SOURCE verisi bildirilmiş olmaq məcburiyyətindədir

en: Must specify a key or keys on the command line
az: Əmr sətrində açar və ya açarları bildirməlisən

en: Must specify a key or keys to get
az: Alınacak açar(lar)ı bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
az: Əlavə etmək üçün açar adı ilə davam edilmiş sxem adı girməlisən

en: Must specify a type when setting a value
az: Bir qiyməti oturdurkən növünü bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify alternating keys/values as arguments
az: Arqument olaraq dəyişən açar/qiymətlər vermək məcburiyyətindəsən

en: Must specify key (schema name) as the only argument
az: Tək arqument olaraq bir açarı ( şəkli ) bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify one or more dirs to get key/value pairs from.
az: Açar/qiymət eşlemlerini göstəriləcək bir ya da daha çox qovluqları bildirmək məcburiyyətindəsən .

en: Must specify one or more dirs to get subdirs from.
az: Alt qovluqları göstəriləcək bir ya da daha çox qovluqları bildirmək məcburiyyətindəsən .

en: Must specify one or more dirs to recursively list.
az: Alt qovluqlarla göstəriləcək bir qovluğu ya da qovluqları bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify one or more keys to unset.
az: Silinəcək bir ya da daha çox açar vermək məcburiyyətindəsən .

en: Must specify some directories to break
az: Qırılacaq bə'zi qovluqları bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify some keys to break
az: Qırılacaq bə'zi açarları bildirmək məcburiyyətindəsən

en: Must specify some schema files to install
az: Yüklənəcək şəkil fayllarını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: No "type" attribute for <%s> node
az: <%s> üzvü üçün "type" xüsusiyyəti bildirilməmişdir

en: No "value" attribute for node
az: Üzv üçün bir qiymət yoxdur

en: No '/' in key `%s'
az: `%s' açarında '/' yoxdur

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
az: Quraşdırma qaynağı ünvanını müvəffəqiyyətlə həll edə bilmədim, quraşdırma məlumatlarını yükləya bilmərəm ya da qeyd eda bilmərəm

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
az: Quraşdırma faylları tapıla bilmədi , əsas quraşdırma qaynağı `%s'ni istifadə edirəm

en: No configuration sources in the source path, configuration won't be saved; edit
az: Qaynaq qovluğunda quraşdırma mənbələri yoxdur, qurğular qeyd edilməyəcəkdir ; dəyişdir

en: No database available to save your configuration
az: Qurğularınızın qeyd edilə biləcəyi bir databeyz yoxdur

en: No doc string stored in schema at '%s'
az: Sxemdə '%s' üstündə heç sənəd qatarı saxlanmayıb

en: No schema known for `%s'
az: `%s' üçün sxem tapılmadı

en: No schema stored at '%s'
az: '%s' üstündə heç sxem saxlanmayıb

en: No such file `%s'
az: Belə bir fayl yoxdur : `%s'

en: No value set for `%s'
az: `%s' üçün bir qiymət bildirilməyib

en: No value to set for key: `%s'
az: `%s' açarı üçün oturdulacaq bir qiymət yoxdur

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
az: Yazıla bilən bir quraşdırma qaynağı ünvanını həll edə bilmədim, bə'zi quraşdırma dəyişikliklərini bəlkə qeyd edə bilmədim

en: OAF parse error: %s
az: OAF darama xətası : %s

en: OAF problem description: '%s'
az: OAF problem izahatı : '%s'

en: OWNER
az: YİYƏ

en: Object Activation Framework error
az: Cism Fəallaşdırma Çərçivəsi ( OAF ) xətası

en: Opened BerkeleyDB source at root %s
az: BerkeleyDB qaynağı kök "%s"da(də) açıldı

en: Operation not allowed without configuration server
az: Quraşdırma vericisiz bu əməliyyat mümkün deyildir

en: Owner: %s
az: Yiyə : %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
az: Cütün car növü bu meydana gəlməlidir: string, int, float ya da bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
az: Cütün cdr növü bu meydana gəlməlidir: string, int, float ya da bool

en: Parse error
az: Darama xətası

en: Permission denied
az: Qadağandır

en: Ping option must be used by itself.
az: Ping seçənəyi öz özünə istifadə edilmək məcburiyyətindədir .

en: Print all key/value pairs in a directory.
az: Bir qovluqdakı açar/qiymət yoldaşlarını göstər .

en: Print all subdirectories and entries under a dir, recursively.
az: Bir qovluğun bütün alt qovluqlarını və üzvlərini dərinliyi ilə göstər .

en: Print all subdirectories in a directory.
az: Bir qovluqdakı altqovluqları göstər .

en: Print the value of a key to standard output.
az: Standart nəticəyə bir açarının qiymətini ver.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
az: Şəkil fayllarını məlumat tabanına oturdur və yüklər .GCONF_CONFIG_SOURCE verisi əsas quraşdırma qaynağı xaricindəki bir yerə göstərməyi lazımdır və ya əsas yeri istifadə etmək istəyirsənsə boş olmalıdır .

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
az: Alıntı mətni bir sual isarəti başlamıyor

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
az: Alıntı mətni bir sual isarəti ilə qurtarmır

en: Read error on file `%s': %s
az: `%s' faylında oxuma xətası oldu: %s

en: Received invalid value in set request
az: Qiymət oturtma istəyində hökmsüz qiymət tapıldı

en: Received list from gconfd with a bad list type
az: gconfd verici siyahısından xətalı siyahı növünü nəticəsini aldım

en: Received request to drop all cached data
az: Bütün axtar yaddaşa alınmış məlumatları silme arzunu aldım

en: Received request to sync synchronously
az: Sinxronlaşdırma arzunu aldım

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
az: %d siqnalını aldım, ayıqlama məlumatını tökürəm. Lütfən GConf baqını raport edin.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
az: %d siqnalını aldım, təmiz sürətdə qapana bilmirəm. Lütfən GConf xətasını raport edin.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
az: %d siqnalını aldım, təmiz sürətdə qapanıram .

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
az: gconfd vericisi işləyirsə 0'ı nəticəsini ver, yoxsa 2'yi nəticəsini ver .

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
az: Qovluq varsa 0'ı nəticəsini ver, yoxsa 2'yi nəticəsini ver .

en: Returning exception: %s
az: Xəta təpməsi: %s

en: SOURCE
az: QAYNAQ

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
az: `%s' şəkli `%s' üçün bir şəkil qiyməti olmayan bir qiymət daxil edir

en: Server couldn't resolve the address `%s'
az: `%s' ünvanı həll edilə bilmədi

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
az: Bir açara bir qiymət ver və sinxronlaşdır . --type'la istifadə edilir .

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
az: Sxemi seç və sinxronlaşdır. --short-desc, --long-desc, --owner, and --type ilə işlət.

en: Short Desc: %s
az: Qısa izahat : %s

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
az: gconfd'yi qapat . BU SEÇƏNƏYİ YAXŞI BIR SƏBƏBİN OLMADAN İSTİFADƏ ETMƏ.

en: Shutdown error: %s
az: Qapatılma xətası : %s

en: Shutdown request received
az: Qapanma istəyi alındı

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
az: Bir alıcı özünü GConf vericisindən çıxardıb və ona görə də əlavə edilməyib.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
az: Əsas qurğulu qovluq xaricində istifadə ediləcək bir quraşdırma qaynağını bildir

en: Specify a schema file to be installed
az: Yüklənəcək bir şəkil faylını bildir

en: Specify a several-line description to go in a schema.
az: Şəkilə əlavə edləcək növdə bir izah ver .

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
az: Şekilldə yaxşı görünəcək növdə , qısa və yarım-sətir uzunluğunda bir izahı bildir .

en: Specify the owner of a schema
az: Şəklin yiyəsini bildir

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
az: Açarın sonrasında bildirilən sxem adını bildirmək çün seç

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
az: Oturdulacaq car çiftinin növünü bildir, ya da şəklin anlattığı qiymətin növünü başa sal. Həmən başa düşüləcək qısaltmalar qəbul edilir.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
az: Oturdulacaq cdr çiftinin növünü bildir, ya da şəklin anlattığı qiymətin növünü başa sal. Həmən başa düşüləcək qısaltmalar qəbul edilir.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
az: Oturdulacaq siyahı qiymətinin növünü bildir, ya da şəklin anlatdığı qiymətin növünü başa sal. Həmən başa düşüləcək qısaltmalar qəbul edilir.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
az: Oturtulacaq qiymətin növünü bildir, ya da şəklin anlatdığı qiymətin növünü başa sal . Həmən başa düşüləcək qısaltmalar qəbul edilir .

en: Success
az: Müvəffəqiyyət

en: Text contains invalid UTF-8
az: Mətn hökmsüz UTF-8 daxil edir

en: The '/' name can only be a directory, not a key
az: '/' adları sadəcə bir qovluq ola bilər, qətiyyan'iyyen bir açar ola bilməz

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
az: Bir proqrama cəfa sınağını əlavə et ( bu əmrdə tapılan qovluqlar içindəki müxtəlif açarların oturdulub silinməsi ilə olur) .

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
az: Bir proqrama cəfa sınağını əlavə et ( bu əmrdə tapılan müxtəlif növlü müxtəlif qiymətlərin oturdulub silinməsi ilə olur) .

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
az: Proqramı bə'zi xətalı qiymətləri oturdaraq qırmağa cəhd edirəm : 
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
az: Proqramı bə'zi xətalı qiymətləri bu qovuqda oturdaraq qırmağa : cəhd edirəm :
      %s

en: Type mismatch
az: Növlər uyğun gəlmir

en: Type: %s
az: Nov: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
az: Qeyd edilmiş `%s' hal faylı açıla bilmədi:  %s

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
az: XML modulunun axtar yaddaşından `%s' qovluğunu silə bilmirəm, çünkü bu qovluq diskə müvəffəqiyyətlə sinxronlaşdırılmamışdır

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
az: '%s' ünvanındakı dinləyici bərpa edilə bilmir, database hall edilə bilmir

en: Unknown OAF error
az: Naməlum OAF xətası

en: Unknown error executing child process
az: Törəmə gedişat işində naməlum xəta

en: Unloading BerkeleyDB (BDB) backend module.
az: BerkeleyDB (BDB) "backend" modulunu çıxarıram .

en: Unloading XML backend module.
az: XML modulunu çıxarıram .

en: Unset
az: İşarəti Qaldır

en: Unset the keys on the command line
az: Əmr sətirindəki açarları sil

en: Unsynced directory deletions when shutting down XML backend
az: XML modulunu qapadırkən sinxronlaşdırılmamış qovluq silinmələri geriyə qalır

en: Value at '%s' is not a schema
az: '%s' üstündəki qiymət sxem deyildir

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path.
az: `%s' üçün sırf-oxunan qaynaqda sənin yolundan əvvəl bir qiymət oturdulub

en: Value type is only relevant when setting a value
az: Değer növü sadəcə qiyməti oturdurkən vacibdir

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
az: XƏBƏRDARLIQ : <locale> nöqtəsinin `name="locale" xüsusiyyəti yoxdur, keçirəm

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
az: XƏBƏRDARLIQ : şəkil %s üçün əsas qiymət `%s'ni daramasında xəta oldu

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
az: XƏBƏRDARLIQ : <locale> nöqtəsində hökmsüz <%s> nöqtəsi

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
az: XƏBƏRDARLIQ : şəkil iÇin əsas qiyməti aturda bilmədim

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
az: XƏBƏRDARLIQ : car_növü int, float, string ya da bool ola bilər, fəqət `%s' ola bilməz

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
az: XƏBƏRDARLIQ : cdr növü int, float, string ya da bool ola bilər, fəqət `%s' ola bilməz

en: WARNING: empty <applyto> node
az: XƏBƏRDARLIQ : boşdur <applyto> nöqtəsi

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
az: XƏBƏRDARLIQ : `%s' şəkil faylını `%s' açarı ilə birləşdirə bilmədim : %s

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
az: XƏBƏRDARLIQ : `%s' şəkil faylının `%s' lokalizasiyasının yüklənməsində xəta var : %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
az: XƏBƏRDARLIQ : növ adı `%s'ni daraya bilmədim

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
az: XƏBƏRDARLIQ : gconftool'd daxili bir xəta oldu , naməlum GConfValueType

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
az: XƏBƏRDARLIQ : %s şəkli üçün hökmsüz ya da əksik cdr növü

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
az: XƏBƏRDARLIQ : %s şəkli üçün hökmsüz ya da əksik siyahı növü

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
az: XƏBƏRDARLIQ : %s şəkli üçün hökmsüz ya da əksik növ

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
az: XƏBƏRDARLIQ : siyahı_növü int, float, string ya da bool ola bilər, fəqət `%s' ola bilməz

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
az: XƏBƏRDARLIQ : `%s' lokalizasiyası üçün çoxlu <locale> nöqtələri var, köhnə ilkləri keçirəm

en: WARNING: no key specified for schema
az: XƏBƏRDARLIQ : bu şəkil üçün açar bildirmədi

en: WARNING: node <%s> below <gconfschemafile> not understood
az: XƏBƏRDARLIQ : <gconfschemafile> altındakı <%s> nöqtəsi başa düşülmədi

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
az: XƏBƏRDARLIQ : <schema>'nın altındakı <%s> nöqtəsini başa düşmədim

en: WARNING: node <%s> not understood below <schemalist>
az: XƏBƏRDARLIQ : <schemalist>'in altındakı <%s> nöqtəsi başa düşülmədi

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
az: `%s' üstündə qıfılımız yoxdur, amma olmalıdır

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
az: Bir siyahıyı bildirirkən siyahı növünü bildirmək məcburiyyətindəsən

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
az: Bir cütü bildirirkən car növünü və cdr növünü bildirmək məcburiyyətindəsən

en: XML filename `%s' is a directory
az: XML faylı `%s' bir qovluqdur

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
az: Bir <schema>'da ən azından bir <locale> nöqtəsi olmaq məcburiyyətindədir

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
az: --direct'lə --config-source istifadə edildiyi vaxt bir quraşdırma qaynağını bildir

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
az: `%c' açar/qovluqlar adlarında hökmsüz bir harfdır

en: `%s': %s
az: `%s' : %s

en: attempt to add already-listed OAF directory
az: onsuz da siyahılanmış OAF qovluğu əlavə edilməyə cəhd edilir

en: attempt to remove not-listed OAF object directory
az: siyahılanmamış OAF cism-qovluğunu silməyə cəhd edilir

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
az: mövcud gconfd cism referenslərini həll etmək üçün ORB ilə rabitə qura bilmirəm

en: couldn't create directory `%s': %s
az: `%s' qovluğunu yarada bilmədim : %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
az: gconfd vericisi məlumatlandırma ilə yoxlanıb ; qaynaq qovluğunda gconf.path'yuükləməyə cəhd edirəm

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
az: gconftool və ya başqa qeyri-gconfd gedişatı '%s' faylını qıfıllamışdır

en: int|bool|float|string
az: int | bool | float | string

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
az: XML faylını oxuyuram : siyahı və yoldaşlar birlikdə bir yerdə ola bilməz

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
az: başlayıram (buraxılış %s), pid %u istifadəçi '%s'
