gdm2.HEAD.az - en to az translation catalogue (680 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
az: 
    ... Fayl göstərmək üçün çox uzundur ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
az: 
    Təsdiqləmə bacarılmadı.  Hərflər düzgün böyüklükdə yazılmalıdır.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
az: 
    Şifrəniz dəyişdirilə bilmədi, siz sistemə girə bilməyəcəksiniz.Xahiş edirik, sistem idarəçisi ilə görüşün.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
az: 
    Sizin istifadəçi qrupunuzu seçə bilmədim, siz sistemə girə bilməyəcəksiniz. Xahiş edirik, sistem idarəçisi ilə görüşün.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
az: 
    Səhv istifadəçi adı ya da şifrə. Hərflərin böyüklüyü düzgün olmalıdır.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
az: 
    Səlahiyyət hüquqlarındakı dəyişmə bacarılmadı. Xahiş edirik daha sonra bir daha sınayın ya da sistem idarəçinizlə əlaqə qurun.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
az: 
    Sistem idarəçisi müvəqqəti olaraq sistemə girişi bağlayıb.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
az: 
    Sistem idarəçisi müvəqqəti olaraq hesabınızı bağlayıb

en: 
    The system administrator has disabled your account.
az: 
    Sistem idarəçisi hesabınızı bağlayıb

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
az: 
    Sistem idarəçisi hesabınızı bağlayıb.

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
az:   (Konsolları Ctrl-Alt və funksiya düymələrini birlikdə basaraq dəyişdirə bilərsiniz, məsələn Ctrl-Alt-F7 7-ci konsola aparar.  X vericilər çox vaxt 7-ci və üstündəki konsollarda işləyər.)

en: %s could not be opened
az: %s açıla bilmədi

en: %s language selected
az: %s dili seçildi

en: %s not a regular file!
az: %s normal bir fayl deyil!

en: %s session selected
az: %s iclası seçildi

en: %s: %s does not exist but must exist.
az: %s: %s olmalıdır, amma yoxdur.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
az: %s sistem idarəçisinin bildirdiyi maksimal böyüklüyündən daha böyükdür: %s

en: %s: %s is not a regular file.
az: %s : %s normal bir fayl deyildir.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
az: %s :%s nin sahibi %d deyildir .

en: %s: %s is writable by group.
az: %s : %s qrup tərəfindən yazila bilər .

en: %s: %s is writable by group/other.
az: %s : %s qrup tərəfindən və basqsi tərəfindən də yazila bilər .

en: %s: %s is writable by other.
az: %s : %s basqsi tərəfindən yazila bilər .

en: %s: Aborting display %s
az: %s: %s ekranından çıxılır

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
az: %s: %s icazə qovluğu yoxdur . Çıxıram .

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
az: %s: %s icazə qovluğunun %o səhv səlahiyyətləri var. %o olmalıdır. Çıxılır.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
az: %s: %s icazə qovluğu deyildir . Çıxıram .

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
az: %s: %s icazə qovluğu %s istifadəçisinin, ya da %s grupunun deyil. Ləğv edirəm.

en: %s: Bad address
az: %s: Hökmsüz ünvan

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
az: %s: BaseXsession boşdur, %s/gdm/Xsession istifadə ediləcək

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
az: %s: (%s) gdm qrupunu tapa bilmədim. Çıxıram!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
az: %s: gdm istifadəçisi (%s) tapılaa bilmədi. Çıxıram!

en: %s: Can't fork Xserver process!
az: %s: Xverici fork edilə bilmədi

en: %s: Can't fork gdmchooser process
az: %s: gdmchooser əməliyyatı fork edilə bilmir

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
az: %s: gdmgreeter əməliyyatını fork edə bilmədim

en: %s: Can't fork script process!
az: %s: script əməliyyatı fork edilə bilmədi!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
az: %s: gdmgreeter üçün boru açıla bilmədi

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
az: %s: gdmgreeter üçün boru aça bilmədim

en: %s: Can't open fifo!
az: %s: Fifo açıla bilmir!

en: %s: Cannot create pipe
az: %s: Boru yaradıla bilmir

en: %s: Cannot find a free display number
az: %s: Boş ekran nömrəsi tapıla bilmir

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
az: %s: əsas Xsession skripti tapıla ya da işə salına bilmir, GNOME failsafe sınanacaq

en: %s: Cannot fork to display error/info box
az: %s: xəta/info qutusuna çəngəlləyə bilmədim

en: %s: Cannot get local addresses!
az: %s: Yeli ünvanlar öyrənilə bilmir!

en: %s: Cannot safely open %s
az: %s: %s təhlükəsiz olaraq açıla bilmir

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
az: %s: Salamlayıcı başladıla bilmir, ön qurğular yoxlanacaq: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
az: %s: gtk modulları ilə salamlayıcı başladıla bilmədi: %s. İndi modulsuz sınanacaq

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
az: %s: Seçici tapılmadı ya da istifadəçi icra edə bilmədi

en: %s: Could not become %s. Aborting.
az: %s: %s-a dönüşə bilmədi. Çıxılır.

en: %s: Could not bind socket
az: %s: Bind soketinə bağ qura bilmədim

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
az: %s: XDMCP soketinə bağ qurula bilmədi!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
az: %s: XDMCP ara yaddaşı yaradıla bilmədi!

en: %s: Could not create socket!
az: %s: Soket yaradıla bilmədi!

en: %s: Could not exec %s %s %s
az: %s: %s %s %s icra edilə bilmədi

en: %s: Could not extract authlist from packet
az: %s: Paketdən təsdiq siyahısı açıla bilmədi

en: %s: Could not get server hostname: %s!
az: %s: Verici qovşaq adı alına bilmədi: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
az: %s: %s kökə faylı qıfıllana bilmədi

en: %s: Could not make FIFO
az: %s: FIFO edilə bilmədi

en: %s: Could not make new cookie file in %s
az: %s: %s Cərgəsində yeni kökə faylını yarada bilmədim

en: %s: Could not make socket
az: %s: Soket yarada bilmədim!

en: %s: Could not open FIFO
az: %s: FIFO açıla bilmədi

en: %s: Could not open cookie file %s
az: %s: %s kökə faylı açıla bilmədi

en: %s: Could not open logfile for display %s!
az: %s: %s ekranı üçün qeyd faylını aça bilmədim!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
az: %s: ~/.xsession-errors faylını aça bilmədim.

en: %s: Could not read Authentication Data
az: %s: Səlahiyyət mə'lumatı oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Authentication Names
az: %s: Səlahiyyət adları oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Authorization List
az: %s: Səlahiyyət siyahısı oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Client Address
az: %s: Alıcı ünvanı oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Connection Type
az: %s: Baglantı növünü oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Display Class
az: %s: Ekran sinifi oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Display Number
az: %s: Ekran nömrəsi oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Manufacturer ID
az: %s: E'malatçı ID-si oxuna bilmədi

en: %s: Could not read Session ID
az: %s: İclas ID-si oxuna bilmədi

en: %s: Could not read XDMCP header!
az: %s: XDMCP başlığı oxuna bilmədi!

en: %s: Could not read address
az: %s: Ünvan oxuna bilmir

en: %s: Could not read display address
az: %s: Ekran ünvanı oxuna bilmədi

en: %s: Could not read display port number
az: %s: Ekran qapı nömrəsi oxuna bilmədi

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
az: %s: %s üçün mühid yarada bilmədim. Çıxıram.

en: %s: Could not write cookie
az: %s: Kökə yaza bilmədim

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
az: %s: Yeni səlahiyyət girişini yazıla bilmədi.  Deyəsən diskdə yer qalmayıb

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
az: %s: yeni %s səlahiyyət girişi yazıla bilmədi

en: %s: Couldn't set groupid to %d
az: %s: qrup nömrəsini %d edə bilmədim

en: %s: Couldn't set groupid to 0
az: %s: qrup nömrəsini 0 edə bilmədim

en: %s: Couldn't set userid to %d
az: %s: istifadəçi nömrəsini %d edə bilmədim

en: %s: Directory %s does not exist.
az: %s : %s qovluğu yoxdur .

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
az: %s: %s ekranı məşğuldur.  Başqa ekran nğmrəsi sına.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
az: %s: Ekran nömrəsi %d istifadədədir!  %d işlədəcəm

en: %s: Empty server command for display %s
az: %s: %s ekranı nümayişi üçün boş verici əmri

en: %s: Empty server command, using standard one.
az: %s: Boş verici əmri, standart olani işlədirəm.

en: %s: Error forking user session
az: %s: İstifadəçi iclası fork edilə bilmədi

en: %s: Error in checksum
az: %s: checksum'da xəta var

en: %s: Error opening a pipe: %s
az: `%s' borusu açılırkən xəta oldu : %s

en: %s: Error setting %s to %s
az: %s: %s qiymətini %s-ə çevirərkən xəta meydana gəldi

en: %s: Error setting signal %d to %s
az: %s: %d siqnal idarəçisini qurarkən xəta meydana gəldi: %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
az: %s: %s siqnal idarəçisini qurarkən xəta meydana gəldi: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
az: %s: CHLD siqnal idarəçisini qurarkən xəta meydana gəldi

en: %s: Error starting chooser on display %s
az: %s: %s displeyində salamlayı başlarkən xəta meydana gəldi

en: %s: Error starting greeter on display %s
az: %s: %s displeyində salamlayıcını başladarkən bir xəta meydana gəldi

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
az: %s: İclas əvvəli skriptindən 0-dan böyük bir nəticə alındı. Çıxırlır.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
az: %s: İclas əvvəli skriptdən 0-dan böyük bir nəticə alındı. Çıxılır.

en: %s: Failed checksum from %s
az: %s: %s-dən checksum bacarılmadı

en: %s: Failed creating pipe
az: %s: Boru yaradıla bilmədi

en: %s: Failed executing: %s
az: %s: %s icra edilə bilmədi

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
az: %s : %s üçün qul gdm əməliyyatini çəngəlləyə bilmədim

en: %s: Failed starting: %s
az: %s: %s başladıla bilmədi

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
az: %s: Ölümcül X xətası - %s yenidən başladılır.

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
az: %s: Qadağan edilmiş %s qovşağından KEEPALIVE alındı

en: %s: Got Manage from banned host %s
az: %s: Qadağan edilmiş %s qovşağından idarə etmə müraciəti alındı

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
az: %s: Qadağan edilmiş %s qovşağından TƏLƏB alındı

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
az: %s: Qarşılayıcı tapılmadı ya da istifadəçi icra edə bilmədi

en: %s: Halt failed: %s
az: %s: Söndürmə bacarılmadı: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
az: %s: %s üçün ev cərgəsi: '%s' mövcud deyildir!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
az: %s: Təhlükəli görünən %s kökəsinə əhəmiyyət verilməyəcək

en: %s: Incorrect XDMCP version!
az: %s: Səhv XDMCP buraxılışı!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
az: %s: Quraşdırma faylında hökmsüz verici sətiri tapıldı . Bunu rədd edirəm!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
az: %s: %s Qeyd cərgəsi mövcud deyil ya da cərgə deyil.  %s istifadə ediləcək.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
az: %s: %s İclas faylında Exec sətiri yoxdur, failsafe GNOME başladılır

en: %s: No XDMCP support
az: %s: XDMCP dəstəyi mövcud deyil

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
az: %s: Quraşdırma faylı yoxdur: %s Ön qurğular işlədiləcəkdir.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
az: %s: daemon/ServAuthDir bildirilməyib.

en: %s: No greeter specified.
az: %s: Salamlayıcı bildirilməyib.

en: %s: No remote greeter specified.
az: %s: Uzaq salamlayıcı bildirilməyib.

en: %s: No sessions directory specified.
az: %s: İclas qovluğu bildirilməyib.

en: %s: Reboot failed: %s
az: %s: Yenidən başlama bacarılmadı: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
az: %s: Uzaq qarşılayıcı tapılmadı ya da GDM istifadəçisi tərəfindən icra edə bilmədi

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
az: %s:  Ali istifadəçi avtomatik girə bilməz, avtomatik giriş bağlanır

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
az: %s: Ali istifadəçi avtomatik girə bilməz, vaxtlaşdırılmış giriş bağlanır

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
az: %s: XKeepsCrashing skripti icra edilir

en: %s: Session directory %s not found!
az: %s: %s İclas qovluğu tapıla bilmədi!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
az: %s: Standart X vericisi tapılmadı, alternatıv verici sınanır

en: %s: String too long!
az: %s: Qatar çox uzundur!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
az: %s: gdm grupu 'root' olmamalıdır . Çıxıram!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
az: %s: gdm istifadəçisi 'root' olmamalıdır. Çıxıram!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
az: %s: TimedLoginDelay 5-dən azdır, 5 işlədiləcək.

en: %s: Trying failsafe X server %s
az: %s: failsafe X verici %s sınanır

en: %s: Unknown opcode from host %s
az: %s: %s qovşağındann namə'lum opkod alındı

en: %s: User not allowed to log in
az: %s İstifadəçiyə sistemə giriş qadağandır

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
az: %s: İstifadəçi səlahiyyət yoxlamasını keçdi amma getpwnam(%s) bacarılmadı!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
az: %s: XDMCP bağlandı və heç bir yerli verici bildirilmədi. Çıxıram!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
az: %s: XDMCP fəal deyil və heç bir yerli verici tə'yin edilməyib. Qurğuya icazə vermək üçün %s-ni %d-yə əlavə edirəm!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
az: %s:  XDMCP olmadığı yerdə XDMCP dəstəyi fəallaşdırılıb, bunu bağlayıram

en: %s: Xserver not found: %s
az: %s: Xvericisi tapıla bilmədi: %s

en: %s: cannot fork
az: %s: çəngəllənə bilmir

en: %s: cannot open display %s
az: %s: %s ekranı açıla bilmir

en: %s: fork() failed!
az: %s: fork() bacarılmadı!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
az: %s:  failsafe GNOME iclası üçün gnome-session tapılmadı, xterm sınanır

en: %s: initgroups() failed for %s
az: %s: %s üçün initgroups() bacarılmadı.

en: %s: setsid() failed: %s!
az: %s: setsid() bacarılmadı: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
az: %s: %s üçün setusercontext() bacarılmadı. Çıxıram.

en: %sWelcome to %s%s
az: %s%s%s-ə Xoş Gəlmisən

en: (c) 2002 Bond, James Bond
az: (c) 2002 Bond, Jeyms Bond

en: (current) UNIX password:
az: (hazırkı) UNIX şifrəsi:

en: (memory buffer
az: (yaddaş buferi

en: (memory buffer)
az: (yaddaş buferi)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
az: GNOME Ekran İdarəçisinin (GDM) qrafiki quraşdırma proqramı

en: A-M|Albanian
az: A-M|Alban dili

en: A-M|Amharic
az: A-M|Amharik dili

en: A-M|Arabic (Egypt)
az: Ə-M|Ərəbcə (Misir)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
az: Ə-M|Ərəbcə (Livan)

en: A-M|Azerbaijani
az: A-M|Azərbaycanca

en: A-M|Basque
az: A-M|Basqca

en: A-M|Belarusian
az: A-M|Belarusca

en: A-M|Bengali
az: A-M|Bengal dili

en: A-M|Bengali (India)
az: A-M|Bengal dili (Hindistan)

en: A-M|Bosnian
az: A-M|Xorvatca

en: A-M|Bulgarian
az: A-M|Bolqar dili

en: A-M|Catalan
az: A-M|Katalanca

en: A-M|Chinese (simplified)
az: A-M|Çincə (sadə)

en: A-M|Chinese (traditional)
az: A-M|Çincə (ənənəvi)

en: A-M|Croatian
az: A-M|Xorvatca

en: A-M|Czech
az: A-M|Çexcə

en: A-M|Danish
az: A-M|Daniya dili

en: A-M|Dutch
az: A-M|Niderland dili

en: A-M|English
az: A-M|İngiliscə

en: A-M|English (American)
az: A-M|İngiliscə (Amerika)

en: A-M|English (Australian)
az: A-M|İngiliscə (Avstraliya)

en: A-M|English (British)
az: A-M|İngiliscə (İngiltərə)

en: A-M|English (Canadian)
az: A-M|İngiliscə (Kanada)

en: A-M|English (Ireland)
az: A-M|İngiliscə (İrlandiya)

en: A-M|Estonian
az: A-M|Eston dili

en: A-M|Finnish
az: A-M|Fin dili

en: A-M|French
az: A-M|Fransız dili

en: A-M|Galician
az: A-M|Qal dili

en: A-M|German
az: A-M|Almanca

en: A-M|Greek
az: A-M|Yunanca

en: A-M|Gujarati
az: A-M|Gujarati dili

en: A-M|Hebrew
az: A-M|Yəhudicə

en: A-M|Hindi
az: A-M|Hindu dili

en: A-M|Hungarian
az: A-M|Macarca

en: A-M|Icelandic
az: A-M|İslandiya  dili

en: A-M|Indonesian
az: A-M|Indonezia dili

en: A-M|Interlingua
az: A-M|Beynəlxalq  dil

en: A-M|Irish
az: A-M|İrlandiya dili

en: A-M|Italian
az: A-M|İtalyan dili

en: A-M|Japanese
az: A-M|Yapon dili

en: A-M|Kannada
az: A-M|Kannada dili

en: A-M|Korean
az: A-M|Koreya dili

en: A-M|Latvian
az: A-M|Latış dili

en: A-M|Lithuanian
az: A-M|Litva dili

en: A-M|Macedonian
az: A-M|Makedon dili

en: A-M|Malay
az: A-M|Malay dili

en: A-M|Malayalam
az: A-M|Malayam dili

en: A-M|Marathi
az: A-M|Marati dili

en: A-M|Mongolian
az: A-M|Mongol dili

en: ADDRESS
az: ÜNVAN

en: A_dd host:
az: Qovşaq ə_lavə et:

en: Abort login
az: Girişi ləğv et

en: Accessibility
az: Yetişmə Qabiliyyəti

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
az: Giriş ekranından XDMCP seçicisinin işə _salınmasına icazə ver

en: Allow _root to login with GDM
az: _Ali istifadəçiyə GDM ilə girməyə icazə ver

en: Allow c_onfiguration from the login screen
az: Giriş ekranından _quraşdırmalara icazə ver

en: Allow remote _timed logins
az: Uzaq _vaxtı sərhədli girişlərə icazə ver

en: Allow root to login r_emotely with GDM
az: Ali istifadəçiyə GDM ilə _uzaqdan girməyə icazə ver

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
az: _X vericisinə TCP bağlantılarına qətiyyən icazə vermə (bütün uzaq bağlantıları qeyri-fəallaşdırır)

en: Always use 24 hour cloc_k format
az: Həmişə 24 saatlıq vaxt şə_klini işlət

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
az: %s%s İstifadəçi ara üzü elementini %s dən yüklərkən xəta oldu. CList növü widget-in %d sütunu olmalıdır. Deyəsən qlade ara üz izahatı xəsarət görüb. %s davam edə bilmir və sonlanacaq. %s qurulumunu yoxlayın ya da %s-i yenidən qurun.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
az: %s%s İstifadəçi ara üzü elementini %s-dən yüklərkən xəta oldu. Deyəsən qlade ara üz izahatı xəsarət görüb. %s davam edə bilmir və sonlanacaq. %s qurulumunu yoxlayın ya da %s-i yenidən qurun.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
az: İstifadəçi ara üzünü %s falından yüklərkən xəta oldu. Deyəsən qlade ara üz izahatı tapıla bilməyib. %s davam eda bilmir və indi sonlanacaq. %s qurulumunu yoxlayın ya da %s-i yenidən qurun.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
az: Giriş ekranlarıyla rabitə qurarkən xəta meydana gəldi. Güncəlləmələrinizin hamısı yerinə icra edilməyə bilər.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
az: Daxili xəta baş verdi, siz sistemə girə bilməyəcəksiniz. Xahiş edirik, sistem idarəçisi ilə görüşün.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
az: Buradakı sualları cavablayın və bitəndə Enter-ə basın. Menyu üçün F10-a basın.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
az: Arxiv GdmGreeterTheme.info faylını daxil etmir

en: Archive is not of a single subdirectory
az: Arxiv tək cərgədən ibarət deyil

en: Archive is not of a subdirectory
az: Arxiv alt cərgələrdən ibarət deyil

en: Are you sure you want to reboot the machine?
az: Kompyuteri yenidən baslatmaq mi istəyirsən?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
az: Həqiqətən də kompüteri söndürmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
az: Həqiqətən də kompüteri gözlətmək istəyirsiniz?

en: Authenticate before running --command
az: --əmrdən əvvəl özünü tanıt

en: Authentication failed
az: Təsdiqləmə bacarılmadı

en: Authentication failure!
az: Təsdiqləmə bacarılmadı!

en: Authentication token change failed for user %s
az: %s istifadəçisi üçün təsdiqləmə bacarılmadı

en: Author:
az: Müəllif:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
az: Avtomatik giriş ya da ali istifadəçinin zamanlanmış girişinə icazə verilmir.

en: Automatic Login
az: Avtomatik Giriş

en: Automatic login
az: Avtomatik Giriş

en: Background
az: Arxa plan

en: Bond, James Bond
az: Bond, Jeyms Bond

en: Browse
az: Gəz

en: COMMAND
az: ƏMR

en: C_onnect
az: _Bağlan

en: Can not get username
az: İstifadəçi adı alına bilmir

en: Can not start fallback console
az: Fallback konsolu açııla bilmir

en: Can't disable xscreensaver display hacks
az: Xscreensaver ekran hekləri qeyri-fəallaşdırıla bilmir

en: Can't find PAM configuration for gdm.
az: GDM üçün PAM quraşdırma faylını tapa bilmirəm

en: Can't lock screen
az: Ekran qıfıllana bilmir

en: Can't open %s for writing
az: %s yazılmaq üçün açıla bilmir

en: Can't open DefaultImage: %s!
az: Ön qurğulu rəsm açıla bilmədi: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
az: Ön qurğulu rəsmi aça bilmədim: %s. Üz darayicisini ləgv edriəm .

en: Can't open default host icon: %s
az: Ön qurğulu kompüter timsalı açıla bilmədi: %s

en: Can't set EGID to user GID
az: İstifadəçi GID-nə EGID verilə bilmədi

en: Can't set EUID to user UID
az: İstifadəçi GID-nə EUID verilə bilmədi

en: Can't set PAM_RHOST=%s
az: PAM_RHOST=%s edə bilmirəm

en: Can't set PAM_TTY=%s
az: PAM_TTY=%s edə bilmirəm.

en: Can't write to %s: %s
az: %s faylına yazıla bilmir: %s

en: Cannot change display
az: Displey dəyişdirilə bilmir

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
az: GDM (GNOME Ekran İdarəçisi) ilə rabitə qurula bilmir

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
az: GDM ilə rabitə qurula bilmir, bəlkə köhnə buraxılışa maliksiniz.

en: Cannot connect to remote server
az: Uzaq qovşağa bağlana bilmir

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
az: Failsafe iclas üçün "xterm" taplıla bilmir.

en: Cannot find host
az: Qovşaq tapıla bilmir

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
az: Əsas iclas skripti tapıla ya da işə salına bilmir, GNOME failsafe sınanacaqdır.

en: Cannot get passwd structure for %s
az: %s üçün şifrə qurğusunu ala bilmirəm

en: Cannot load user interface
az: İstifadəçi ara üzü yüklənə bilmir

en: Cannot open file
az: Fayl açıla bilmir

en: Cannot run chooser
az: Seçici işə salına bilmir

en: Cannot set user group for %s
az: %s üçün istifadəçi qrupu seçə bilmirəm

en: Cannot setup pam handle with null display
az: Pam idarəçisini sıfır ekranla quraşdırıla bilmir

en: Cannot start new display
az: Yeni ekran başladıla bilmir

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
az: Seçici proqram başladıla bilmir, siz girə bilməyəcəksiniz. Xahiş edirik, sistem idarəçisi ilə görüşün.

en: Cannot start the greeter
az: Salamlayıcı başladıla bilmir

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
az: Salamlama proqramı başladıla bilmir, siz girə bilməyəcəksiniz. Bu ekran bağlanacaqdır. Başqa cür girib quraşdırma faylını düzəltməyə çalışın.

en: Cannot start the session due to some internal error.
az: İclas bir daxili xətaya görə başladıla bilmir.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
az: %s PID faylına yazıla bilmədi, deyəsən yer çatışmır.  Xəta: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
az: %s PID faylına yazıla bilmədi, deyəsən yer çatışmır.  Xəta: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
az: GDM-də göstəriləcək şəkilinizi sifət səyyahından seçin.

en: Change to _Existing Display
az: Mövcud Displeyə _Keç

en: Choose a Session
az: İclas Seçin

en: Choose a ho_st to connect to:
az: Bağlantı qurulacaq _qovşağı seçin:

en: Choose an Action
az: Gedişat Seçin

en: Choose server
az: Verici seç

en: Choose the X server to start
az: Başladılacaq X vericini seç

en: Circles
az: Dairələr

en: Client address to return in response to xdm
az: XDM-yə veriləcək alıcı cavabı

en: Co_lor
az: Rə_ng

en: Configuration is not correct
az: Quraşdırma səhvdir

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
az: GDMni (bu giriş idarəçisini) Quraşdırın. Bunun üçün ali istifadəçi şifrəsi lazımdır.

en: Connection type to return in response to xdm
az: XDM-yə cavab veriləcək bağlantı növü

en: Copyright:
az: Tə'lif hüququ:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
az: Quraşdırma proqramı icra edilə bilmir. Onun cığırının quraşdırma faylında düzgün bildirildiyini yoxlayın.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
az: Quraşdırma proqramı icra edilə bilmir. Onun cığırının quraşdırma faylında düzgün bildirildiyini yoxlayın. İndi ön qurğulu çığır işlədilərək sınanacaq.

en: Could not find a free display number
az: Boş ekran nömrəsi tapa bilmirəm

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
az: GNOME qurulumu tapıla bilmir, Failsafe xterm iclası sınanacaq.

en: Could not fork a new process!
az: Yeni gedişat fork edilə bilmədi!

en: Could not set signal mask!
az: Siqnal maskasini ala bilmədim!

en: Could not setgid %d. Aborting.
az: setgid %d edə bilmədim .Çıxıram.

en: Couldn't authenticate user
az: İstifadəçini təsdiqləyə bilmədim

en: Couldn't authenticate user "%s"
az: "%s" istifadəçisi təsdiqlənə bilmədi

en: Couldn't open session for %s
az: %s üçün iclas aça bilmədim

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
az: %s üçün iclas idarəsini qura bilmədim

en: Couldn't set credentials for %s
az: %s üçün xüsusiyyətləri qura bilmədim

en: D_isconnect
az: Bağlantını _kəs

en: Debugging output
az: Xəta ayıglaması yekunu

en: Default System Session
az: Ön Qurğulu Sistem İclası

en: Denied XDMCP query from host %s
az: %s qovşağlndan gələn XDMCP müraciətini rədd etdim

en: Description:
az: İzahat:

en: Details: %s
az: Ətraflı: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
az: "%s" vericisindən %d saniyə içində cavab alınmadı.  Deyəsən qovşaq söndürülüb ya da hazırda giriş iclasını dəstəkləmək istəmir.  Xahiş edirik daha sonra sınayın.

en: Did not receive response from server
az: Vericidən cavab alına bilmədi

en: Display
az: Displey

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
az: %s ekranı məşğuldur, işləyən başqa X verici var.

en: Display %s on virtual terminal %d
az: %s displeyi %d virtual terminalında

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
az: '%s' ekranı Xnest tərəfindən açıla bilmir

en: Displays per _host:
az: Q_ovşaq başına ekran:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
az: İndirekt yerinə direkt sorğu yolla

en: Do not fork into the background
az: Arxa plana fork etmə

en: Do not lock current screen
az: Hazırkı ekranı qıfıllama

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
az: Həqiqətən də '%s' örtüyünü sisteminizdən silmək istəyirsiniz?

en: Don't check for running gdm
az: İşləyən gdm-ni yoxlama

en: Doubleclick on the user
    to log in
az: Girmək üçün istifadəçiyə
    cüt tıqlayın

en: Doubleclick on the user to log in
az: Girmək üçün istifadəçiyə cüt tıqlayın

en: Enable _XDMCP
az: _XDMCP-ni fəallaşdır

en: Enable _accessibility modules
az: Yetişmə qabiliyyəti modullarını _fəallaşdır

en: Enter new UNIX password:
az: Yeni UNIX şifrəsini yazın:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
az: Quraşdırmanı başlatmaq üçün
    ali istifadəçi şifrəsini gir.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
az: %s seçimində xəta var : %s .
    Xahiş edirik '%s --help' ilə mümkün olan seçimləri görün.

en: Error while changing NIS password.
az: NIS şifrəsini dəyişdirərkən xəta yarandı.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
az: (%2$s)-a bağlı olan (%1$s)
    işə salınmaq istənirkən xəta yarandı

en: Error! Unable to set executable context.
az: Xəta! İcraçı məzmun seçilə bilmədi.

en: Exit the application
az: Proqramdan çıx

en: Extra options for Xnest
az: Xnest üçün əlavə seçimlər

en: Failed to restart self
az: Öz özünü yenidən başlada bilmədi

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
az: Balaca zaman araliginda bir neçə dəfə X vericisini baslada bilmədim;%s ekranini bagliyiram

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
az: %s faylı oxunmaq üçün açıla bilmir
    Xəta: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
az: %s faylı yazılmaq üçün açıla bilmir
    Xəta: %s

en: File does not exist
az: Fayl mövcud deyil

en: File not a tar.gz or tar archive
az: Fayl tar.gz ya da tar arxiv növündən deyil

en: Flexible server request denied: Not authenticated
az: Fleksibl verici sorğusu rədd edildi: Öznü tanıtmayıb

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
az: GDM (GNOME Ekran İdarəçisi) fəaliyyətdə deyil.

en: GDM Host Chooser
az: Gnome Qovşaq Seçici

en: GDM Login
az: GDM Girişi

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
az: GDM yeni səlahiyyət girişini diskə yaza bilmədi.  Diyəsən diskdə yer qalmayıb.%s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
az: GDM sizin səlahiyyət faylınıza qeyd edə bilmədi. Bu, sizin diskinizdə boş yer qalmadığını ya da ev cərgənizin yazılmaq üçün açıla bimədiyini göstərir. Buna görə siz sistemə girə bilməyəcəksiniz. Xahiş edirik sistem idarəçinizlə əlaqə qurun.

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
az: GDM fəaliyyətdə olan söndürmə ya da yenidən başlatma aşkar etdi.

en: GDM is not running
az: GDM hazırda işləmir

en: GDM restarting ...
az: GDM yenidən başlayır ...

en: GNOME Art variation of Circles
az: Dairələrin GNOME Sənət Dəyişmələri

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
az: Sifət seçicili dairələrdən əmələ gələn GNOME sənət variasiyası

en: GNOME Artists
az: GNOME Sənətkarları

en: GNOME Desktop Manager
az: GNOME Masa Üstü İdarəçisi

en: General
az: Ümumi

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
az: Qleyd faylı qırılır! Düzgün faylın qurulub qurulmadığını bir yoxla!
    fayl: %s "widget": %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
az: Qleyd faylı qırılır! Düzgün faylın qurulub qurulmadığını bir yoxla!
    fayl: %s "widget": %s gözlanilən clist sütunları: %d

en: Graphical greeter
az: Qrafiki salamlayıcı

en: Greeter
az: Salamlayıcı

en: Happy GNOME
az: Xöşbəxt GNOME

en: Happy GNOME with Browser
az: Seçicili Xöşbəxt GNOME

en: Honour _indirect requests
az: _Vasitəli tələbləri şərəfləndir

en: How to use this application
az: Bu proqramın necə işlədiləcəyi barədə

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
az: "%s" qovşağı tapıla bilmir, ola bilər ki onu düzgün daxil etməmişsiniz.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
az: X vericini başlada bilmirəm (sizin qrafiki ara üzünüz).  Deyəsən düzgün quraşdırılmayıb.  Problemin həlli üçün X verici çıxışını görmək istəyirsiniz?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
az: X vericini başlada bilmirəm (sizin qrafiki ara üzünüz).  Deyəsən düzgün quraşdırılmayıb.  Siz konsola girib X quraşdırma proqramını icra etməlisiniz. Sonra GDM yenidən başladıla bilər.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
az: X vericini başlada bilmirəm (sizin qrafiki ara üzünüz).  Deyəsən düzgün quraşdırılmayıb.  Siz konsola girib X quraşdırma proqramını yenidən icra etməlisiniz. Sonra GDM yenidən başladın.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
az: X vericini başlada bilmirəm (sizin qrafiki ara üzünüz).  Deyəsən işarələyici avadanlığınız (siçanınız) düzgün quraşdırılmayıb. Problemin həlli üçün X verici çıxışını görmək istəyirsiniz?

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
az: Sıravi X vericisi  (sizin qrafiki mühidiniz) başladıla bilmir və ona görə də bu, failsafe X vericisidir. İndi girib X vericisini düzgün quraşdırmalısınız.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
az: Standart salamlayıcını başlada bilmədim. İndi bu ekrandan çıxacaqsınız və başqa bir yolla girib gdm qurğularını düzəltməlisiniz

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
az: Sizin iclasınız başladıla bilmədi və ona görə də failsafe xterm iclası başladıldı.  İndi pəncərələr fokusa ancaq siçan onların üstündə ikən sahib olacaqlar. Bu moddan çıxmaq üçün sol üst tərəfdəki pəncərədə 'exit' əmrini verin

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
az: İndilik X vericini bağlayacağam. Düzgün quraşdırıldığı vaxt GDM-ni yenidən başladın.

en: I will now try to restart the X server again.
az: İndi X vericini yenidən başlatmağa cəhd edəcəyəm.

en: Icon
az: Timsal

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
az: Yenə də bunu işlətmək istəyirsinizsə, ya GDM-ni özünüz başladın ya da sistem idarəçinizlə bu barədə görüşün.

en: Indirect XDMCP is not enabled
az: Birbaşa olmayan XDMCP hazırda fəal deyil

en: Internal error on passwdexpired
az: Daxili xəta

en: Invalid server command '%s'
az: Səhv verici əmri '%s'

en: Just For _This Session
az: Ancaq _Bu İclas Üçün

en: Just _Log In
az: _Yenə Də Gir

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
az: Təkcə Xnest icra et, sorğu deyil

en: L_ocal:
az: Ye_rli:

en: Language %s does not exist, using %s
az: %s dili mövcud deyil, %s işlədiləcək.

en: Last
az: Sonuncu

en: Last login:
    %s
az: Son giriş:
    %s

en: Listen on _UDP port:
az: _UDP qapısına qulaq as:

en: Log in anyway
az: Hər Cür Gir

en: Log in as another user inside a nested window
az: Pəncərə yerinə yeni istifadəçi olaraq sistemə gir

en: Log in as another user without logging out
az: Sistemdən çıxmadan yeni istifadəçi olaraq girin

en: Log in using the default system language
az: Sistemə ön qurğulu dili işlədərək gir

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
az: Axırıncı dəfə işlətdiyiniz dili istifadə edərək girin

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
az: Axırıncı dəfə işlətdiyiniz iclası istifadə edərək girin.

en: Login Photo
az: Giriş Rəsmi

en: Login Screen Setup
az: Giriş Ekranı Qurğuları

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
az: İstifadəçini bildirilən saniyə müddəti sonra avtomatik gir

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
az: Yerli olmayan displeydə giriş səsi istəndi ya da çalğı proqramı icra edilə bilmir ya da səs mövcud deyil

en: Logo
az: Loqo

en: Make _Default
az: Ön Qurğulu _Olsun

en: Make a _sound when login window is ready
az: Giriş pəncərəsi hazır olanda _səs çıxart

en: Master halting...
az: Usta söndürülür...

en: Master rebooting...
az: Usta yenidən başlayır...

en: Master suspending...
az: Usta gözlədilir...

en: Max p_ending indirect requests:
az: Maksimal gözləyən vasitəli _tələb:

en: Maximum _pending requests:
az: Maksimal _gözləyən tələb:

en: Maximum _remote sessions:
az: Maksimal _uzaq iclas:

en: Maximum _wait time:
az: Maksimal _gözləmə vaxtı:

en: Maximum indirect w_ait time:
az: Maksimal _vasitəli gözləmə vaxtı:

en: Miscellaneous
az: Müxtə'lif

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
az: N-Z|Norveç dili (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
az: N-Z|Norveç dili (nynorsk)

en: N-Z|Oriya
az: N-Z|Oriya dili

en: N-Z|Panjabi
az: N-Z|Panjabi dili

en: N-Z|Persian
az: N-Z|Farsca

en: N-Z|Polish
az: N-Z|Polyakca

en: N-Z|Portuguese
az: N-Z|Portuqalca

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
az: N-Z|Portuqalca (Brazilya)

en: N-Z|Romanian
az: N-Z|Rumınca

en: N-Z|Russian
az: N-Z|Rusca

en: N-Z|Serbian
az: N-Z|Serbcə

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
az: N-Z|Serbcə (İyekaviyan)

en: N-Z|Serbian (Latin)
az: N-Z|Serbcə (Latın)

en: N-Z|Slovak
az: N-Z|Slovak dili

en: N-Z|Slovenian
az: N-Z|Sloven dili

en: N-Z|Spanish
az: N-Z|İspan dili

en: N-Z|Spanish (Mexico)
az: N-Z|İspan dili (Mexiko)

en: N-Z|Swedish
az: N-Z|İsveç dili

en: N-Z|Swedish (Finland)
az: N-Z|İsveç dili (Finlandiya)

en: N-Z|Tamil
az: N-Z|Tamil dili

en: N-Z|Telugu
az: N-Z|Teluqu dili

en: N-Z|Thai
az: N-Z|Tay dili

en: N-Z|Turkish
az: N-Z|Türk dili

en: N-Z|Ukrainian
az: N-Z|Ukrayna dili

en: N-Z|Vietnamese
az: N-Z|Vyetnam dili

en: N-Z|Walloon
az: N-Z|Valun dili

en: N-Z|Welsh
az: N-Z|Uels dili

en: N-Z|Yiddish
az: N-Z|Yid dili

en: Nested display %s on virtual terminal %d
az: Hopdurulmuş %s displeyi %d virtual terminalında

en: New Login
az: Yeni Giriş

en: New Login in a Nested Window
az: Daxili Pəncərədə Yeni Giriş

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
az: İcraçıda XDMCP dəstəyi yoxdur. XDMCP dəstəyini fəallaşdırmaq üçün GDM-ni XDMCP kitabxanaları ilə dərləməlisiniz.

en: No configuration was found
az: Quraşdırma tapılmadı

en: No console (local) servers to be run
az: İcra ediləcək heç bir (yerli) konsol vericisi yoxdur

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
az: Quraşdırma faylında daemon/ServAuthDir bildirilməyib

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
az: Ön qurğulu bir iclas bağı tapıla bilmədi! Failsafe GNOME.

en: No file selected
az: Heç bir fayl seçilməyib

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
az: Heç ara üz yüklənə bilmədi, LƏNƏT SƏNƏ KOR ŞEYTAN! (fayl: %s)

en: No password supplied
az: Şifrə verilməyib

en: No picture selected.
az: Rəsm seçilməyib.

en: No screenshot available
az: Ekran Nümayişi Yoxdur

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
az: Quraşdırma faylında heç verici müəyyənləşdirilməyib və XDMCP bağlanıb. Bu, yalnız quraşdırma xətası ola bilər. İndi özünüzə tək verici başlatdınız. Girib qurğuları düzəltməlisiniz. Yadda saxlayın ki, avtomatik və vaxtlaşdırılmış girişlər indi qeyri-fəaldır.

en: No serving hosts were found.
az: Heç verici kompüter tapıla bilmədi.

en: Nobody
az: Heçkim

en: Not a theme archive
az: Örtük arxivi deyil

en: OPTIONS
az: SEÇİMLƏR

en: Only root wants to run gdm
az: Təkcə ali istifadəçi gdm-ni işə salmaq istəyir

en: Open Displays
az: Displeyləri Aç

en: Open a session to the selected host
az: Seçili qovşağa iclas aç

en: Options
az: Seçimlər

en: Other|POSIX/C English
az: Diqər|POSIX/C İngilis dili

en: Password has been already used. Choose another.
az: Şifrə onsuzda istifadə edilib. Başqasını seçin.

en: Password of %s has expired
az: %s istifadəçisinin şifrəsinin vaxtı dolub

en: Password unchanged
az: Parol dəyişdirilmədi

en: Password:
az: Şifrə:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
az: Bəlkə GDM-nin köhnə buraxılışınaa maliksiniz?

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
az: Deyəsən, .Xauthority faylınız düzgün quraşdırılmayıb.

en: Pick a color
az: Rəng Seç

en: Picture is too large
az: Rəsm çox böyükdür

en: Pin_g interval (seconds):
az: Pin_g aralığı (saniyə):

en: Ping interval (seconds):
az: Ping aralığı (saniyə):

en: Ping to %s failed, whacking display!
az: %s pinqi bacarılmadı, ekran qapadılır!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
az: Xahiş edirik, sistem idarəçinizdən bunu GDM qurğulama proqramında fəallaşdırmasını xahiş edin.

en: Please ask your system administrator to install it.
az: Xahiş edirik, sistem idarəçinizdən onu qurmasını xahiş edin.

en: Please ask your system administrator to start it.
az: Xahiş edirik, sistem idarəçinizdən onu başlatmasını xahiş edin.

en: Please enter your username
az: Xahiş edirik, istifadəçi adını bildir

en: Please insert 25 cents to log in.
az: Xahiş edirik 25 qəpik giriş haqqı ödəyin.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
az: Caps Lock düyməsinin açıq olmadığından əmin olun.

en: Please type in the root (privileged user) password.
az: Xahiş edirik, ali istifadəçi şifrənizi yazın.

en: Please wait: scanning local network...
az: Xahiş edirik gözləyin: yerli şəbəkə axtarılır...

en: Preserve LD_* variables
az: LD_* dəyişənlərini qoru

en: Preview:
az: Nümayiş:

en: Print GDM version
az: GDM buraxılışını göstər

en: Probe the network
az: Şəbəkəni yoxla

en: Query and add this host to the above list
az: Qovşağı soğula və yuxarıdakı siyahıya əlavə et

en: Query logout action request denied: Not authenticated
az: Çıxış sorğusu rədd edildi: Öznü tanıtmayıb

en: Query vt request denied: Not authenticated
az: Çıxış vt sorğusu rədd edildi: Öznü tanıtmayıb

en: Re_mote welcome string:
az: _Uzaq xoş gəldin ismarışı:

en: Reboot
az: Yenidən başlat

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
az: Sistem menyusunun olmadığı %s ekranından Yenidən Başlat və ya Söndür sorğusu gəldi

en: Reboot your computer
az: Kompüteri yenidən başlat

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
az: Sorğulanan verici %s fleksibl vericilərdə işlədilməz, standrt verici işlədirəm.

en: Restart
az: Yenidən başla

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
az: Uzaq %s ekrandan Yenidən Başlama ya da Söndürmə əmri verildi

en: Retry _delay (seconds) :
az: Yeniden sınama _ertələməsi (saniyə):

en: Return to previous login
az: Əvvəlki girişə qayıt

en: Retype new UNIX password:
az: Yeni UNIX şifrəsini yenidən yazın:

en: Root login disallowed on display '%s'
az: 'Root' girisi `%s' ekraninda rədd edildi

en: Run _XDMCP chooser
az: _XDMCP seçicisini icra et

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
az: Əgər varsa, mövcud uzaq maşınlara daxil olmaq üçün XDMCP vericisini işə sal.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
az: İndirekt yerinə translasiya işlət

en: Run in background
az: Arxa planda işlə

en: SOCKET
az: QAPI

en: STRING
az: QATAR

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select _Language...
az: _Dili Seç...

en: Select _Session...
az: İclası _Seç...

en: Select a language
az: Dili seçin

en: Select a language for your session to use:
az: İclasınızda istifadə etmək istədiyiniz dili seçin:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
az: Sifət səyyahında göstərmək istədiyiniz fotoqrafı seçin:

en: Select new theme archive to install
az: Qurulacaq yeni örtük arxivini seçin

en: Send the specified protocol command to gdm
az: gdm-yə bilridilən protokol əmrini yolla

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
az: Verici Səlahiyyət cərgəsi (daemon/ServAuthDir) %s olaraq seçilib ancaq səhv səlahiyyətləri var, cərgə, %o səlahiyyətinə malik olmalıdır. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
az: Verici Səlahiyyət cərgəsi (daemon/ServAuthDir) %s olaraq seçilib ancaq onun sahibi %s istifadəçisi və %s qrupu deyil. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: Verici Səlahiyyət cərgəsi (daemon/ServAuthDir) %s olaraq seçilib ancaq mövcud deyil. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: Verici Səlahiyyət cərgəsi (daemon/ServAuthDir) %s olaraq seçilib ancaq bu bir cərgə deyil. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: Server name '%s' not found, using standard server
az: Verici adı '%s' tapılmadı, standard verici işlədilir

en: Session directory is missing
az: İclas qovluğu mövcud deyil

en: Set logout action request denied: Not authenticated
az: Çıxış verici sorğusunu seç: Öznü tanıtmayıb

en: Show _actions menu
az: _Gedişatlar menyusunu göstər

en: Show choosable user images (_face browser)
az: Seçilə bilən istifadəçi rəsimlərini göstər (_üz səyyarını fəallaşdır)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
az: Əvvəldən "System" menyusu olaraq bilinən "Actions" menyusunu göstər. Əgər seçili deyilsə, yenidən başlatma, söndürmə, quraşdırma və seçici sistem əmrlərindən heç biri göstərilməyəcək.

en: Shut _Down
az: _Söndür

en: Shut _down the computer
az: Kompüteri _söndür

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
az: Kompüteri rahatca bağlaya bilmək üçün sistemi söndür.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
az: Bunu bağlamaq üçün kompüteri söndürün.

en: Shut_down
az: _Söndür

en: Socket for xdm communication
az: XDM rabitələri üçün soket

en: Some error occured when installing the theme
az: Örtük qurulurkən bəzi xətalar meydana gəldi

en: Sorry, passwords do not match
az: Bağışlayın, şifrələr uyğun gəlmir

en: Sound _file:
az: Səs _faylı:

en: Standard greeter
az: Standart salamlayıcı

en: Standard server
az: Standart verici

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
az: İlk X Vericisini başlat amma daha sonra fifo-da GO alana qədər dayan

en: Starting a new login only works correctly on the console.
az: Yeni giriş hazırda yalnız konsolda işləyir.

en: Status
az: Vəziyyət

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
az: Salamlayıcıda göstəriləcək xoş gəldiniz ismarışı. Buraya %n də daxil edə bilərsiniz, onun yerinə kompüterinizin adı göstəriləcək.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
az: Uzaqdan XDMCP ilə bağlananlar üçün salamlayıcıda göstəriləcək xoş gəldiniz ismarışı. Buraya %n də daxil edə bilərsiniz, onun yerinə kompüterinizin adı göstəriləcək.

en: Sus_pend
az: _Gözlət

en: Sus_pend the computer
az: Kompüteri _gözlət

en: Suspend your computer
az: Kompüteri gözləmə halına gətir

en: System Default
az: Sistemin Ön Qurğulusu

en: System default
az: Sistemdəki ön qurğu

en: System is rebooting, please wait ...
az: Sistem yenidən başladılır, xahiş edirik gözləyin ...

en: System is shutting down, please wait ...
az: Sistem söndürülür, xahiş edirik gözləyin ...

en: TYPE
az: NÖV

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
az: X verici iflas etdi. Deyəsən düzgün quraşdırılmayıb.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
az: X verici yoxdur, deyəsən düzgün quraşdırılmayıb.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
az: İcazə verilən fleksibl X verici miqdarı aşıldı.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
az: Salamlayıcı buraxılışı (%s) demon buraxılışı ilə (%s) uyğun gəlmir. Deyəsən gdm-ni yeniləmişsiniz. Xahiş edirik, gdm demonunun yenidən başladın ya da kompüteri yenidən başladın.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
az: Bu quraşdırma faylı giriş dialoqu üçün hömksüz əmr daxil edir. Buna görə də ana əmr icra edildi. Xahiş edirik qurğularınızı düzəldin.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
az: Quraşdırma tapılmadı.  GDM bu iclası işə salmaq üçün ön qurğuları işlədir. Siz girib GDM quraşdırma proqramı ilə quraşdırma faylını yaratmalısınız.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
az: Ekran vericisi son 60 saniyə içində 6-ya yaxın dəfə söndürüldü, bu heç də gözəl bir vəziyyət deyil. %s ekranı üstündə yenidən sınamadan əvvəl 2 dəqiqə gözləyəcəm.

en: The face browser is not configured
az: Sifət seçicisi quraşdırılmayıb

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
az: Sifət seçicisi GDM qurğularında quraşdırılmayıb. Xahiş edirik sistem idarəçinizlə görüşərək onu GDM quraşdırma proqramından fəallaşdırılmasını xahiş edin.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: gdm qrupu mövcud deyil. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: gdm qrupu ali istifadəçi qrupu olaraq verilib. Buna icazə verilmir, çünki bu təhlükəsizlik riski daşıyır.  Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: gdm istifadəçisi mövcud deyil. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
az: gdm istifadəçisinə ali istifadəçi səlahiyyətləri verilib. Buna icazə verilmir, çünki bu təhlükəsizlik riski daşıyır.  Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
az: Salamlayıcı proqram dayanmadan iflas edir.
    Başqası işlədiləcək.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
az: Qarşılayıcı buraxılışı (%s) demon buraxılışına (%s) uyğun gəlmir.
    Deyəsən gdm güncəlləməsi aparmısınız.
    Xahiş edirik, gdm demonunun yenidən başladın ya da kompüteri sündöröb yenidən yandırın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
az: Salamlayıcı buraxılışı (%s) demon buraxılışı ilə (%s) uyğun gəlmir. Deyəsən gdm-ni yeniləmişsiniz. Xahiş edirik, gdm demonunun yenidən başladın ya da kompüteri yenidən başladın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
az: Qarşılayıcı buraxılışı (%s) demon buraxılışına uyğun gəlmir.
    Deyəsən gdm güncəlləməsi aparmısınız.
    Xahiş edirik, gdm demonunun yenidən başladın ya da kompüteri sündöröb yenidən yandırın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
az: Salamlayıcı buraxılışı (%s) demon buraxılışı ilə uyğun gəlmir. Deyəsən gdm-ni yeniləmişsiniz. Xahiş edirik, gdm demonunun yenidən başladın ya da kompüteri yenidən başladın.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
az: "%s" qovşağı hazırda giriş iclasını dəstəkləmək istəmir. Xahiş edirik daha sonra sınayın.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
az: Bu proqramın əsas sahəsi yerli şəbəkədə "XDMCP" dəstəyi fəal olan qovşaqları göstərir. Bu, istifadəçilərə konsoldan girmiş kimi uzaqdakı digər kompüterlərə giriş etmə imkanı verir.
    
    Şəbəkədəki yeni qovşaqları "Yenilə" düyməsinə basaraq yoxlaya bilərsiniz.  Qovşaqda iclası başladmaq üçün qovşağı seçib "Bağlan" düyməsinə basın.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
az: Xnest sizin hazırkı X vericinizə bağlana bilmədi. Yoxsa tanıtma faylınız əksikdir.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
az: X verici (Xnest) yoxdur ya da gdm düzgün quraşdırılmayıb.
    Belə girişlər üçün xahiş edirik Xnest paketini qurun.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
az: Seçdiyiniz iclas hökmsüzdür.  Sizin üçün GNOME failsafe iclası başladılacaqdır.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
az: Bildirilən nömrə boş deyil, ona görə də bu verici %s ekranında başladıldı.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
az: Sistem idarəçiniz %d baytdan böyük rəsmləri qadağan edib.

en: The system administrator has disabled your account.
az: Sistem idarəçisi hesabınızı bağlayıb.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
az: Sistem idarəçisi bu ekrandan girişi qadağan edib

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
az: Qrafiki salamlayıcı örtüyünün istifadəçi adı/şifrə girişləri üçün tə'yin edilmiş üzvləri yoxdur.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
az: Qrafiki salamlayıcı örtüyü xəsərlidir

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
az: '%s' Örtük cərgəsi onsuzda qurulub, yenidən qurmaq istəyirsiniz?

en: Theme with blue circles
az: Mavi dairəli örtü

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
az: %s ekranında işləyən X verici onsuz da vardır.  Başqa ekran nömrəsi sınaya bilərəm?  Yox deyirsinizsə, onda %s üstündə vericini yenidən başlatmağa çalışacağam.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
az: Onsuz da açıq displeylər mövcuddur.  Aşağıdakı siyahıdan birini seçə bilərsiniz, ya da yenisini aça bilərsiniz.

en: There was an error loading the theme %s
az: Örtüyün yüklənməsi sırasında xəta oldu: %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
az: Örtük yüklənirkən xəta meydana gəldi və buna görə də ön qurğu örtük yüklənə bilmədi. Standart salamlayıcını başladmağa çalışacam

en: There were errors trying to start the X server.
az: X verici başlatma cəhdləri sırasında xətalar oldu.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
az: Bu pəncərə GDM demonunun qurğularını dəyişdirən quraşdırma pəncərəsidir.  Etdiyiniz dəyişiklər birbaşa fəal olacaq.
    
    Qeyd edin ki bütün quraşdırma səçənəkləri burada göstərilməyib.  Axtardığınız seçimi tapa bilmirsənizsə əllə %s faylını dəyişdirə bilərsiniz. 
    Tam sənədlər üçün GNOME/Sistem kateqoriyası altında GNOME yardım səyyahını seçin.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
az: Bu, sizi GNOME iclasına soxacaq failsafe iclasdır.  Heç bir başlanğıc skripti oxunmayacaqdır. Bunu başqa cür girdiyinizdə əldə edə bilərsiniz. GNOME 'Ön qurğulu' iclası işlədəcək.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
az: Bu, sizi Terminala soxacaq failsafe iclasdır.  Heç bir başlanğıc skripti oxunmayacaqdır. Bunu başqa cür girdiyinizdə əldə edə bilərsiniz. Terminaldan çıxmaq üçün 'exit' yazın.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
az: Bu, Failsafe Gnome iclasıdır. Başlanğıc skriptləri olmadan ön qurğulu Gnome iclasına girəcəksiniz. Bu yalnız qurulumunuzdakı problemləri düzəltmək üçündür..

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
az: Bu, Failsafe xterm iclasıdır. Başqa cür girə bilmirsinizsə, terminal konsoluna girərək sisteminizi quraşdıra bilərsiniz. Terminaldan çıxmaq üçün, 'exit' əmrini icra edin.

en: This is the default system session
az: Bu ön qurğulu sistem iclasıdır

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
az: Bu failsafe xterm iclasıdır.  İndi pəncərələr fokusa ancaq siçan onların üstündə ikən sahib olacaqlar. Bu moddan çıxmaq üçün sol üst tərəfdəki pəncərədə 'exit' əmrini verin

en: This session logs you into CDE
az: Bu iclas sizi CDE-yə daxil edəcəkdir

en: This session logs you into GNOME
az: Bu iclas sizi GNOME-a daxil edəcəkdir

en: Timed Login
az: Vaxtlaşdırılmış Giriş

en: Timed login us_ername:
az: Vaxtlaşdırılmış giriş _istifadəçi adı:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
az: ZamanlıGirişGecikməsi 5-dən aşağıdır.  5 istifadə ediləcəkdir.

en: Too many X sessions running.
az: Həddindən artıq X iclası işləyir.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
az: Lokal üçün həddindən artıq ləqəb səviyəsi var, buna döngü səbəp olmuş olabilər

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
az: gdm-yə həddindən artıq ismarış yollandı.

en: Too many users to list here...
az: İstifadəçi miqdarı burada göstərilə bilməyəcək qədər çoxdur...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
az: Hökmsüz terminal nönrəsinə keçməyə cəhd edilir.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
az: Namə'lum çıxış gedişatı verildi.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
az: Dəstəklənməyən qurğu açarını yenilənməyə çalışılır.

en: Unable to establish service %s: %s
az: %s xidməti yarana bilmədi: %s

en: Unknown error occured.
az: Namə'lum xəta baş verdi.

en: Unknown server type requested, using standard server.
az: Namə'lum verici növü sorğulandı, standart verici işlədilir.

en: User %s no longer permitted to access the system
az: %s istifadəşisinin artıq sistemə yolu bağlıdır

en: User %s not allowed to log in
az: %s istifadəçisinə sistemə giriş qadağandır

en: User %s not permitted to gain access at this time
az: %s istifadəşisinin hal hazırda sistemə yolu bağlıdır

en: User %s will login in %d seconds
az: %s istifadəçisi %d saniyə içində sistemə girəcəkdir

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Username:
az: İstifadəçi Adı:

en: View details (~/.xsession-errors file)
az: Təfərruatları göstər (~/.xsession-errors faylı)

en: Virtual terminals not supported.
az: Virtual terminallar dəstəklənmir.

en: Welcome
az: Xoş Gəldiniz

en: Welcome to %n
az: %n Kompüterinə Xoş Gəldiniz

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
az: X quraşdırma proqramını icra etmək istəyirsiniz? Unutmayın ki, bunun üçün şifrə bildirməlisiniz.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
az: Siçan quraşdırma proqramını başlatmq istəyirsiniz? Unutmayın ki, bunun üçün şifrəni daxil edəcəksiniz.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
az: Eyni zamanda ətraflı X verici çıxışını da görmək istəyirsiniz?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
az: XDMCP fəal deyil və gdm başlamaq üçün hər hansı bir yerli verici tapa bilmir. Xahiş edirik %s gdm qurğularını düzəldin və gdm-ni yenidən başladın.

en: XDMCP is not enabled
az: XDMCP hazırda fəal deyil

en: Xnest command line
az: Xnest əmr sətiri:

en: Xnest doesn't exist.
az: Xnest mövcud deyil.

en: Xnest mode
az: Xnest modu

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
az: Ehhhhhh, icaslar qovluğunda heç bir şey tapıla bilmədi.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
az: Siz onsuzda hazırda sistemə girmişsiniz. Yenə də giriş edə bilərsiniz ya da bu girişi ləğv edə bilərsiniz

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
az: Siz onsuzda hazırda sistemə girmişsiniz. Yenə də giriş edə bilərsiniz, əvvəlki girişinizə qayıda bilərsiniz ya da bu girişi ləğv edə bilərsiniz

en: You are required to change your password immediately (password aged)
az: Şifrənizi tə'cili olaraq dəyişdirməlisiniz (şifrənizin vaxtı keçib)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
az: Şifrənizi tə'cili olaraq dəyişdirməlisiniz (sistem idarəçisinin fərmanı ilə)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
az: Şifrənizi tə'cili olaraq dəyişdirməlisiniz.
    Xahiş edirik yenisini seçin.

en: You do not seem to be logged in on the console
az: Siz konsola girmiş görünmürsünüz.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
az: Bu əməliyyat üçün səlahiyyətləriniz yoxdur.  Deyəsən .Xauthority faylınız düzgün quraşdırılmayıb.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
az: Bu əməliyyatı yerinə gətirmək üçün lazımi səlahiyyətləriniz yoxdur.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
az: Bu iclas üçün %s seçdiniz, amma ön qurğulu iclas %s-dır.
    Gələcəkdəki iclaslar üçün %s-ni ön qurğulu iclas etmək istəyirsiniz?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
az: Bu iclas üçün %s seçdiniz.
    Gələcəkdəki iclaslar üçün %s seçiminin ön qurğulu olmasını istəyirsinizsə,
    'switchdesk' vasitəsini icra edin
    (Panel menyusundan Sistem->Masa Üstü Keçiş vasitəsi).

en: You likely won't be able to log in either.
az: Yenə də deyəsən girə bilməyəcəksiniz.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
az: KDM ya da xdm kimi ekran idarəçisini istifadə edir ola bilərsiniz.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
az: GDM-i qurasdırmaq üçün ali istifadəçi (root) olmalısınız.

en: You must choose a longer password
az: Daha uzun şifrə seçməlisiniz

en: You must wait longer to change your password
az: Şifrənizi dəyişdirmək üçün daha uzun müddət gözləməlisiniz

en: You've got capslock on!
az: Capslock düyməniz fəaldır!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
az: Hesabınızın vaxtı keçib; xahiş edirik, sistem idarəçisi ilə görüşün

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
az: Sizin ev cərgəniz:
    '%s' olaraq sıralanıb,
    amma mövcud deyil. Kök (/) cərgəsinə ev cərgəsi kimi girmək istəyirsiniz?
    
    Failsafe iclas işlətmədiyiniz müddətcə, heç nə işləməyəcək.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
az: Şifrəniz dəyişdirlidi, amma daha sonra bunu yenə də dəyişdirmək məcburiyyətində qala bilərsiniz.Xahiş edirik, daha sonra yenidən sınayın ya da sistem idarəçisi ilə görüşün.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
az: Şifrənizin vaxtı dolub.
    Təkcə sistem idarəçisi onu dəyişsirə bilər

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
az: Seçdiyiniz %s iclas növü bu kompyuterdə yüklü deyil. Gəlcəkdəki iclaslar üçün %s-ni ön qurğulu  iclas etmək istəyirsiniz?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
az: İclas qovluğunuz ya mövcud deyil ya da boşdur. Siz iki mövcud iclas işlədə bilərsiniz, yalnız əvvəlcə sistemə girib gdm qurğularını düzəltməlisiniz.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
az: İclasınız 10 saniyədən daha az davam etdi. Siz şəxsən çıxış etmədinizsə, bu bir quraşdırma problemi olduğunu ya da diskdə heç boş yer qalmadığını göstərir. Failsafe iclaslarından biri ilə girib problemi düzəltməyi sınayın.

en: _Actions
az: _Gedişatlar

en: _Add
az: Ə_lavə Et

en: _Automatic login username:
az: _Avtomatik giriş istifadəçi adı:

en: _Background color:
az: _Arxa Plan Rəngi :

en: _Configure
az: _Quraşdır

en: _Configure Login Manager...
az: Giriş İdarəçisini _Quraşdır...

en: _Configure the login manager
az: Giriş idarəçisini _quraşdır

en: _Delete theme
az: Örtüyü _sil

en: _Image
az: _Rəsm

en: _Install
az: _Qur

en: _Install new theme
az: Yeni örtü _qur

en: _Language
az: _Dil

en: _Last
az: _Sonuncu

en: _Login a user automatically on first bootup
az: İlk açılışda istifadəçini avtomatik _daxil et.

en: _No background
az: Arxa plan_sız

en: _Only color on remote displays
az: Uzaq ekranlarda _təkcə rəng

en: _Open New Display
az: _Yeni Displey Aç

en: _Other
az: Baş_qa

en: _Password:
az: Ş_ifrə:

en: _Quit
az: _Çıx

en: _Reboot
az: Yenidən _Başlat

en: _Reboot the computer
az: Kompüteri _yenidən başlat

en: _Remote:
az: _Uzaq:

en: _Scale background image to fit
az: Arxa plan rəsmini uyğunlaşdırma üçün _miqyaslandır

en: _Seconds before login:
az: Girişdən əvvəl qalan _saniyə:

en: _Session
az: _İclas

en: _Suspend
az: _Gözlət

en: _System Default
az: _Sistemdə Ön Qurğulu Olan

en: _Test sound
az: _Səsi sına

en: _Theme
az: Ö_rtük

en: _Username:
az: _İstifadəçi Adı:

en: _Welcome string:
az: _Xoş gəldin ismarıcı:

en: _XDMCP Chooser
az: _XDMCP Seçici

en: _XDMCP Chooser...
az: _XDMCP Seçicisi...

en: author
az: müəllif

en: copyright
az: Tə'lif Haqqı

en: description
    widget
az: izah
    pəncərəcik

en: gdm already running. Aborting!
az: gdm onsuz da işləyir. Çıxıram!

en: gdmaskpass only runs as root
az: gdmaskpass təkcə ali istifadəçi olaraq icra edilir

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
az: %s üçün initgroups() bacarılmadı. Çıxıram.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
az: əsas demon: SIGABRT alındı, nə isə çox pis getdi. Bağlanır!

en: y = Yes or n = No? >
az: b = Bəli ya da x = Xeyir? >
