glade 0.6.2 - en to az translation catalogue (1209 entries)

en:  errors opening project file:
az:  lahiyə faylını açarken xəta oldu :

en: %s signals
az: %s siqnal

en: /*
     * Initial main.c file generated by Glade. Edit as required.
     * Glade will not overwrite this file.
     */
az: /*
     * Glade tərəfindən yazılan ana main.c faylı. Lazımsa dəyişdir .
     * Glade bu faylın üstünə yazmayacaqdır .
     */

en: /*
     * Translatable strings file generated by Glade.
     * Add this file to your project's POTFILES.in.
     * DO NOT compile it as part of your application.
     */
az: /*
     * Glade tərəfindən yaradılan tərcümə edilə bilən mətnlər faylı .
     * Bu faylı lahiyənin POTFILES.in faylına əlavə et .
     * Fəqət bu faylı proqraımın bir parçası olaraq dərləmə .
     */

en: 24 Hour Format:
az: 24 saatlıq şəkil :

en: <untitled>
az: <adsız>

en: About
az: Haqqında

en: About...
az: Haqqında ...

en: Accelerator
az: Sür'ətləndirici

en: Accelerator:
az: Sür'ətləndirici

en: Accelerators
az: Sür'ətləndiricilər

en: Accelerators:
az: Sür'ətləndiricilər :

en: Active
az: Fəal

en: Active:
az: Fəal:

en: Activity Mode:
az: Gediş cinsi :

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add Alignment
az: Tərəfləmə əlavə et

en: Add Event Box
az: Gediş qutusu əlavə et

en: Add Finish Page
az: Bitiş Səhifəsi Əlavə Et

en: Add Scrolled Window
az: Sürüşdürməli pəncərəyi əlavə et

en: Add Separator
az: Aralıq əlavə et

en: Add Start Page
az: Başlama Səhifəsi Əlavə Et

en: Add a new item below the selected item.
az: Seçilmişin altına yeni bir dənə əlavə et

en: Add a separator below the selected item.
az: Seçilisinin altına bir boşluq əlavə et

en: Add dock band on bottom
az: Alta bir liman bağını əlavə et

en: Add dock band on left
az: Sola bir liman bağını əlavə et

en: Add dock band on right
az: Sağa bir liman bağını əlavə et

en: Add dock band on top
az: Zirvəyə bir liman əlavə et

en: Add dock item after
az: Liman vahidini sonradan əlavə et

en: Add dock item before
az: Liman vahidini əvvəldən əlavə et

en: Add floating dock item
az: Sürüşdürülə bilən liman vahidi əlavə et

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
az: Proqram haqqında kiçik mə'lumat və məsələn Internetdəki veb saytla əlaqəli mə'lumatlar

en: After
az: Sonra

en: After:
az: Sonra :

en: Alignment
az: Tərəfləmə

en: Allow Floating:
az: Sürüşdürə bilər :

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
az: Menyu vahidinin solunda göstəriləcək arzuya bağlı bir rəsm .

en: Anchor:
az: Lövbərlə :

en: Anti-Aliased:
az: Düzəldilməli :

en: Any change in X Windows property
az: X pəncərə özelliklərinde istənilən bir dəyişiklik olarsa

en: Any change in input focus
az: Mə'lumat fokusunda istənilən bir dəyişiklik olarsa

en: Any change in visibility
az: Görünmə qabiliyyətində istənilən bir dəyişiklik olarsa

en: Any change in window structure
az: Pəncərə quruluşunda istənilən bir dəyişiklik olarsa

en: Any key pressed
az: İstənilən bir düymənin basılması

en: Any key released
az: İstənilən bir düymənin buraxılması

en: Any mouse button pressed
az: İstənilən bir siçan düyməsinin basılması

en: Any mouse button released
az: İstənilən bir siçan düyməsinin buraxılması

en: Apply
az: İcra Et

en: Are you sure you want to create a new project?
az: Yeni bir lahiyə yaratmaq istəyirsən?

en: Area Height:
az: Sahə hündürlüyü :

en: Area Width:
az: Sahə eni :

en: Arrow
az: Ox

en: Aspect Frame
az: Nisbətli çərçivə

en: Attach
az: Əlavə Et

en: Authors:
az: Müəllif (lər):

en: Authors:
az: Müəlliflər:

en: Auto
az: Avtomatik

en: Auto Close:
az: Avtomatik qapat :

en: Auto Shrink:
az: Avtomatik toplan :

en: Back
az: Geri

en: Back. Color:
az: Arxa plan rəngi :

en: Back. Pixmap:
az: Arxa plan rəsmi :

en: Background color
az: Arxa plan rəngi

en: Background:
az: Arxa plan:

en: Backup Source Files
az: Mənbə fayllarının ehtiyat nüsxəsini çıxart

en: Base color
az: Əsas rəng

en: Base:
az: Əsas :

en: Basic Options:
az: Ana qurğular :

en: Best
az: En yaxşısı

en: Blank
az: Boş

en: Bold
az: Qalın

en: Book Blue
az: Mavi kitab

en: Book Green
az: Yaşıl kitab

en: Book Open
az: Açıq kitab

en: Book Red
az: Qırmızı kitab

en: Book Yellow
az: Sarı kitab

en: Border Width:
az: Kənar qalınlığı

en: Bottom
az: Alt

en: Browse...
az: Gəz ...

en: Build
az: Yarat

en: Build Insensitive:
az: Toxunulmaz et:

en: Build the Source Code
az: Mənbə kodunu yarat

en: Button
az: Düymə

en: Button Relief:
az: Düyməs kənarları :

en: C Options
az: C qurğuları

en: Calculator
az: Hesablayıcı

en: Calendar
az: Təqvim

en: Can Default:
az: Əsas Ola Bilər:

en: Can Focus:
az: Fokuslana bilən :

en: Can't delete any children.
az: Heç bir alt "widget"ı silə bilmərəm .

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Case Sensitive:
az: Yazılıma diqqət et :

en: Cdrom
az: Cd sürücüsü

en: Cell X:
az: Hücrə X'i :

en: Cell Y:
az: Hücrə Y'si :

en: Center
az: Mərkəz

en: Character data expected
az: Hərf mə'lumatı gözlənir

en: Check
az: İşarət

en: Check Button
az: Təsdiqləmə düyməsi

en: Check Menu Item
az: Təsdiqləməli menyu vahidi

en: Class id missing
az: Sinif tanıdıcısı əksikdir

en: Class unknown
az: Na'məlum sinif

en: Class:
az: Sinif:

en: Clear
az: Təmizlə

en: Climb Rate:
az: Yüksəlmə addımlaması :

en: Clipboard
az: Ara Yaddaş

en: Clock
az: Saat

en: Close
az: Qapat

en: Col Spacing:
az: Sütun boşluqları :

en: Col Span:
az: Sıra qaplaması :

en: Color Select
az: Rəng-seçkisi

en: Color Selection
az: Rəng seçkisi

en: Color Selection Dialog
az: Rəng seçmə dialoqu

en: Color:
az: Rəng :

en: Columned List
az: Sütunlu siyahı

en: Columned Tree
az: Sütunlu ağaç

en: Columns:
az: Sütunlar :

en: Combo Box
az: Ələk qutusu

en: Comments:
az: İzahat :

en: Common
az: Ümumi

en: Convert
az: Dönüşdür

en: Convert to ordinary button
az: Normal bir düyməyə dönüşdür

en: Copy
az: Köçürt

en: Copy All
az: Hamısını köçürt

en: Copyright:
az: Tə'lif haqqı :

en: Couldn't access directory:
      %s
az: Qovluğa çata bilmədim :
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
az: Fayla çata bilmədim :
      %s

en: Couldn't add new widget.
az: Yeni "widget"i əlavə edə bilmədim .

en: Couldn't append to file:
      %s
az: Fayla əlavə edə bilmədim :
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
az: Qovluğu yaradıla bilmədi :
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
az: Faylı yarada bilmədim :
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
az: Fayldan rəsm yarada bilmədim :

en: Couldn't create pixmap from file
az: Fayldan rəsmi yarada bilmədim

en: Couldn't create pixmap from file:
az: Fayldan rəsm yarada bilmədim :

en: Couldn't delete widget.
az: "Widget"i silə bilmədim .

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
az: GtkAlignment "widget"ini daxil edə bilmədim .

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
az: GtkEventBox "widget"ini daxil edə bilmədim

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
az: GtkScrolledWindow "widget"ini daxil edə bilmədim

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
az: GtkScrolledWindow "widget"ini daxil edə bilmədim .

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
az: Bir GtkViewport "widget"ini əlavə edə bilmədim .

en: Couldn't load font
az: Yazı növünü yükləyə bilmədim

en: Couldn't load image from file
az: Fayldan rəsmi yükləyə bilmədim

en: Couldn't load image from file
az: Fayldan rəsmi ala bilmədim

en: Couldn't load pixmap
az: Rəsmi yükləyə bilmədim

en: Couldn't open directory:
      %s
az: Qovluğu aça bilmədim :
      %s

en: Couldn't open file.
az: Faylı aça bilmədim .

en: Couldn't open file:
      %s
az: Faylı aça bilmədim :
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
az: GtkAlignment "widget"ini silə bilmədim .

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
az: GtkEventBox "widget"ini silə bilmədim .

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
az: GtkScrolledWindow "widget"ini silə bilmədim .

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
az: Faylı yenidən adlandıra bilmədim:
      %s
      =>
      %s

en: Create a new file
az: Yeni bir fayl yarat

en: Create a new project
az: Yeni bir lahiyə yarat

en: Creation Function:
az: Yaratma funksiyası:

en: Curve
az: Əyri

en: Custom Widget
az: Xüsusi "widget"

en: Cut
az: Kəs

en: DO NOT EDIT THIS FILE - it is generated by Glade.
az: BU DOSYAYI DEĞIŞTIRME - Glade tərəfindən yaradılmışdır .

en: DSN Configurator
az: DSN Quraşdırıcısı

en: Data
az: Haqqında

en: Data expected
az: Haqqında gözlənilirdi

en: Data-bound combo
az: Məlumatlı Kombo

en: Data-bound grid
az: Mə'lumatlı qəfəs

en: Data-bound list
az: Mə'lumatlı siyahı

en: Data:
az: Mə'lumat:

en: Database Browser
az: Databeyz Səyyahı

en: Database Dataset
az: Databeyz Dataset

en: Database Icon List
az: Databeyz Timsal Siyahısı

en: Database error dialog
az: Databeyz xəta dialoqu

en: Database error viewer
az: Databeyz xəta səyyahı

en: Database login dialog
az: Databeyz giriş dialoqu

en: Database login widget
az: Databeyz giriş "widget"i

en: Database report
az: Databeyz raportu

en: Day Names:
az: Gün adları :

en: Default Border:
az: Əsas kənar :

en: Default Height:
az: Əsas hündürlük :

en: Default IPad X:
az: Əsas daxili X aralanması :

en: Default IPad Y:
az: Əsas daxili Y aralanması :

en: Default Pad X:
az: Əsas X aralanması :

en: Default Pad Y:
az: Əsas Y aralanması :

en: Default Width:
az: Əsas en :

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
az: Düymələrə basılınca veriləcək siqnallar

en: Delete
az: Sil

en: Delete Column
az: Sütunu sil

en: Delete Page
az: Səhifəni sil

en: Delete Row
az: Sırayı sil

en: Delete the current item
az: İndiki vahidi sil

en: Delete the selected widget
az: Seçili "widget"i sil

en: Description
az: İzahat

en: Dial
az: Çağırma

en: Dialog
az: Dialoq

en: Digits:
az: Rəqəmlər:

en: Direction:
az: İstiqamət:

en: Directory:
az: Qovluq :

en: Dither:
az: Təlaş:

en: Dots
az: Nöqtə

en: Down
az: Aşağı

en: Drawing Area
az: Boyama sahəsi

en: Druid
az: Sehirbaz

en: Druid Finish Page
az: Sehirbaz bitiş səhifəsi

en: Druid Standard Page
az: Sehirbaz səhifəsi

en: Druid Start Page
az: Sehirbaz başlama səhifəsi

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit Menu
az: Menyunu dəyişdir

en: Edit Menus...
az: Menyuları dəyişdir ...

en: Edit the project options
az: Lahiyə qurğuları ilə oyna

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Editable:
az: Düzəldila bilən:

en: Enable Gnome DB Support
az: Gnome DB dəstəyini aç

en: Enable Gnome Support
az: Gnome dəstəyini aç

en: End tag expected
az: Bitiş kəliməsi gözlənilirdi

en: Error
az: Xəta

en: Error opening file
az: Fayl açıla bilmədi

en: Error opening project.
az: Lahiyə açılma xətası.

en: Error reading file
az: Fayl oxuna bilmədi

en: Error reading from file:
      %s
az: Fayldan oxurkən xəta oldu :
      %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
az: Eiffel mənbələrini yaratmaq üçün lazımi olan eglade'i işə sala bilmədim .
    Lütfən eglade'in PATH'ının içində olub olmadığını yoxla.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
az: Ada mənbələrini yaratmaq üçün lazımi olan gate'i işə sala bilmədim.
    Lütfən gate'in PATH'ının içində olub olmadığını yoxla.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
az: C++ mənbələrini yaratmaq üçün lazımi olan glade--'i işə sala bilmədim .
    Lütfən glade--'in PATH'ının içində olub olmadığını yoxla.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
az: Perl mənbələrini yaratmaq üçün lazımi olan glade2perl'i işə sala bilmədim .
    Lütfən glade2perl'in PATH'ının içində olub olmadığını yoxla.

en: Error saving project
az: Lahiyəni qeyd edərkən xəta oldu

en: Error saving project.
az: Lahiyəni qeyd edərkən xəta oldu .

en: Error writing XML file
az: XML faylı yazılırken xəta oldu

en: Error writing file
az: Fayl yazıla bilmədi

en: Error writing source.
az: Mənbəyi yazarkən xəta oldu .

en: Error writing to file:
      %s
az: Fayla yazarkən xəta oldu :
      %s

en: Errors opening project file
az: Lahiyə faylı açılırkən xəta oldu

en: Errors writing source code
az: Mənbəyi yazarkən xəta oldu

en: Event Box
az: Hadisə qutusu

en: Event Mask
az: Hadisə maskası

en: Events:
az: Hadisələr :

en: Example output from GnomeLess widget.
az: Gnome Less "widget"indən nümunəvi bir yekun.

en: Exclusive:
az: Tək başına :

en: Exec
az: İşə Sal

en: Expand:
az: Genişlə :

en: Ext.Events:
az: Başqa hadisələr :

en: Fastest
az: En sür'ətlisi

en: File
az: Fayl

en: File Ops.:
az: Fayl əməliyyatları :

en: File Output Options:
az: Fayl Yekun Seçənəkləri :

en: File Selection Dialog
az: Fayl seçmə dialoqu

en: File:
az: Fayl :

en: Fill X:
az: X'i doldur :

en: Fill Y:
az: Y'i doldur :

en: Fill:
az: Doldur :

en: First
az: Ilk

en: Fixed Month:
az: Bildirilən ay :

en: Fixed Positions
az: Bildirilən yerlər

en: Focus Target:
az: Fokuslama hədəfi :

en: Font
az: Yazı növü

en: Font Selection
az: Yazı növü seçkisi

en: Font Selection Dialog
az: Yazı növü seçmə dialoqu

en: Font:
az: Yazı növü :

en: For cursors in XInput-aware programs
az: XInput'u başa düşən proqramların oxları üçün

en: Foreground color
az: Ön plan rəngi

en: Foreground:
az: Ön plan:

en: Format:
az: Şekil :

en: Forward
az: İrəli

en: Forward Mail
az: ePoçtu çatdır

en: Frame
az: Çərçivə

en: G L A D E
    
    A User Interface Builder for GTK+ and GNOME
    
    Version %s
    
    By
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    Email: damon@ximian.com
    Home Page: http://glade.gnome.org
az: G L A D E
    
    Gtk+ və GNOME istifadəçi ara üzü dizayneri 
    
    Buraxılış %s
    
    Damon Chaplindən
    
    ePoçt    : damon@ximian.com
    Veb Saytı : http://glade.gnome.org

en: GTK+ Additional
az: GTK+ Əlavə

en: GTK+ Basic
az: GTK+ Əsas

en: GTK+ GUI builder
az: Gtk+ üçün bir istifadəçi ara üzü dizayneri

en: Gamma Curve
az: Qamma çizgisi

en: General
az: Ümumi

en: General Options:
az: Ümumi qurğular :

en: Gettext Support
az: Gettext dəstəyi

en: Glade Home Page
az: Qleyd Ev Səhifəsi

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
az: Qleyd GNOME və GTK+ üçün İstifadəçi Ara Üz Qurucusudur.

en: Gnome About Dialog
az: Gnome Mə'lumat Dialoqu

en: Gnome Animator
az: Gnome animatoru

en: Gnome Application Bar
az: Gnome proqram tə'minatı çubuğu

en: Gnome Application Window
az: Gnome proqram tə'minatı pəncərəsi

en: Gnome Calculator
az: Gnome Hesablayıcısı

en: Gnome Color Picker
az: Gnome Rəng Alıcısı

en: Gnome Dialog Box
az: Gnome dailoq qutusu

en: Gnome Dock
az: Gnome Limanı

en: Gnome Dock Item
az: Gnome liman vahidi

en: Gnome Entry
az: Gnome Girişi

en: Gnome File Entry
az: Gnome Fayl Girişi

en: Gnome Font Picker
az: Gnome Yazı Növü Alıcısı

en: Gnome HRef Link Button
az: Gnome Körpü düyməsi

en: Gnome Help Support
az: Gnome Kömək dəstəyini aç

en: Gnome Icon Entry
az: Gnome timsal vahidi

en: Gnome Message Box
az: Gnome İsmarıc Qutusu

en: Gnome Paper Selector
az: Gnome Kağız Seçicisi

en: Gnome Pixmap
az: Gnome Rəsmi

en: Gnome Stock Pixmap
az: GNOME Saxlama Rəsmi

en: Gnome:
az: Gnome :

en: GnomeCanvas
az: Gnome kanvas'i

en: GnomeDateEdit
az: Gnome tarix vahidi

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
az: GnomeDockItem'lər sadəcə olaraq GnomeDock'a yapışdırla bilər .

en: GnomeNumberEntry
az: GnomeRəqəmGirişi

en: GnomePixmapEntry
az: GnomeRəsmGirişi

en: Grid
az: Qəfəs

en: Grid Options
az: Qəfəs seçənəkləri

en: Grid Style:
az: Qəfəs növü :

en: Group
az: Qrup

en: Group:
az: Qrup:

en: Grow:
az: Böyü :

en: Gutter Size:
az: Dam böyüklüyü :

en: H Int. Padding:
az: Daxili üfüqi aralanma :

en: H Max:
az: Maksimal üfüqi qiymət :

en: H Min:
az: Minimal üfüqi qiymət :

en: H Padding:
az: Üfüqi aralanma :

en: H Page Inc:
az: Üfüqi səhifə addımləməsi :

en: H Page Size:
az: Üfüqi səhifə böyüklüyü :

en: H Policy:
az: Üfüqi məram :

en: H Step Inc:
az: Üfüqi addımlama eni :

en: H Updates:
az: Üfüqi yeniləme modu :

en: H Value:
az: Üfüqi qiymət :

en: Handle Box
az: İdarə qutusu

en: Handle Pos:
az: İdarə yeri :

en: Handle Size:
az: İdarə böyüklüyü :

en: Handler
az: Köməkçi

en: Handler:
az: Köməkçi:

en: Has Default:
az: Əsas :

en: Has Focus:
az: Fokuslu :

en: Header File:
az: Baslıq Faylı :

en: Heading:
az: Baslıq :

en: Height:
az: Hündürlük :

en: Help
az: Kömək

en: Hide on Close:
az: Qapatılınca gizlət :

en: History ID:
az: Keçmiş ID:

en: Home
az: Ev

en: Homogeneous:
az: Eşit :

en: Horizonal Separator
az: Üfüqi ayrımcı

en: Horizontal Box
az: Üfüqi qutu

en: Horizontal Button Box
az: Üfüqi düymələr qutusu

en: Horizontal Panes
az: Üfüqi panellər

en: Horizontal Ruler
az: Üfüqi xətkeşin

en: Horizontal Scale
az: Üfüqi böyüdücü

en: Horizontal Scrollbar
az: Üfüqi sürüşdürma çubuğu

en: Horizontal Snapping:
az: Üfüqi Yaxalama:

en: Horizontal Spacing:
az: Üfüqi boşluq :

en: Icon
az: Timsal

en: Icon Border:
az: Timsal Kənarı:

en: Icon List
az: Timsal Siyahısı

en: Icon Selection
az: Timsal Seçkisi

en: Icon Width:
az: Timsal Eni:

en: Icon:
az: Timsal:

en: If a Gnome DB application is to be built
az: Bir Gnome DB Proqram tə'minatı yaradılacaqsa

en: If a Gnome application is to be built
az: Bir Gnome Proqram tə'minatı yaradılacaqsa

en: If a directory is needed rather than a file
az: Bir fayldan artıq bir cığır istənilirsə

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
az: Bir main.c faylı yoxsa bir main() gedişatı daxil edən bir fayl yazıalcaqdır

en: If a small preview of the pixmap is displayed
az: Rəsmin kiçik bir nümayişi göstərilirsə

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
az: Boş bir qiymət de qəbul ediləcəksə ( 'Siyahıdakı qiymət' açıqsa )

en: If an insensitive version of the pixmap is built automatically
az: Bu rəsmin toxulanmaz bir növü avtomatiki ediləcəksə

en: If any value entered should be converted according to the locale settings
az: verilən hər hansı bir qiymətin lokalizasiya qurğularına görə dəyişdiriləcəkse

en: If arrows can be used to change the value
az: Qiyməti dəyişdirmek üçün oxlar işlədilə bilərsə

en: If arrows work even if the value is not in the list
az: Oklar qiymət siyahıda olmasa bile göstəriləcəksə

en: If copies of old source files are made
az: Köhnə mənbə fayllarının nüsxələri varsa

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
az: Mənbəyi qurmaq üçün lazımi fayllar yazıalcaqsa ( Makefile.am və configure.in  yoxsa yazılacaqdır )

en: If floating dock items are allowed
az: Sürüşdürülə bilən liman giriş istənilirsə

en: If lines are displayed between items
az: Vahidlər arasında sətirlər göstəriləcəksə

en: If strings are marked for translation by gettext
az: Gettext tərəfindən tərcümə ediləcək mətnlər işarətləndi isə

en: If support for the Gnome Help system should be included
az: Gnome Kömək sistemi dəstəyi lazımsa

en: If the alpha channel should be used
az: Alfa kanalı işlədiləcəksə

en: If the animation loops, and in what way
az: Təkrarlama modu ( və tekrarlaması)

en: If the app bar has a progress indicator
az: Proqram çubuğunun bir irəliləmə indikatoru olacaqsa

en: If the app bar has an area for status messages and user input
az: Proqram çubuğunun bir vəziyyət ismarıcları və istifadəçi mə'lumatları üçün bir sahəsi olacaqsa

en: If the aspect ratio should be determined by the child
az: Çərçivə nisbəti alt"widget"ləra görə olacaqsa

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
az: Kanvas kənarları düzəldiləcəkse ( yə'ni mətn və rəsmlərin kənarları düzəldiləcəksə )

en: If the check button is initially on
az: Təsdiqləmə düyməsi başlanğıcda açıq olacaqsa

en: If the check menu item is initially on
az: Təsdiqləmə menyu vahidi başdan bəri açik olacaqsa

en: If the children should all be the same size
az: Alt"widget"lər həmişə eyni böyüklükdə olsun

en: If the children should be the same size
az: Alt"widget"lər aynı böyüklükdə olacaqsa

en: If the column titles are shown
az: Sütunların üst yazıları göstəriləcəksə

en: If the day names should be shown
az: Gün adları göstəriləcəksə

en: If the dial can not be changed by the user
az: Çağırma istifadəçi tərəfindən dəyişdirləməz olacaqsa

en: If the dialog closes when any button is clicked
az: Dialoqdakı bir düyməyə basılınca dailoq qapanacaqsa

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
az: Dialoq qapadılınca silmək yerinə sadəcə olaraq gizlənəcəksə

en: If the dock item is always the only item in its band
az: Liman vahidi bu top bağında tək başına olacaqsa

en: If the dock item is locked in position
az: Liman vahidi yeri qıfıllanıbsa

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
az: Liman vahidi qətiyyən üfüqi ola bilməyəcəksə

en: If the dock item is never allowed to be vertical
az: Liman vahidi şaquli ola bilməyəcəksə

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
az: Liman vahidi öz pəncərəsini sürüşdürə bilməuəcəksə

en: If the file operation buttons are shown
az: Fayl funksiya düymələri göstəriləcəksə

en: If the file selection dialog should be modal
az: Fayl seçmə dialoqu modal olacaqsa

en: If the font size is shown as part of the font information
az: Yazı növü mə'lumatlarında yazı növünün böyüklüyü də göstəriləcəkse

en: If the handler runs after the class function
az: İdarəci sinifi funksiyalardan sonra çalışacaqsa

en: If the icon text can be edited by the user
az: Timsal mətni istifadəçi tərəfindən düzəldilə bilməzsə

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
az: Tİmsal statiksə, GnomeIconList tərəfindən köçürdülməyəcək

en: If the indicator is always drawn
az: İndikator həmişə göstəriləcəksə

en: If the initial direction is reversed
az: Başlanğıcdakı istiqamət tərsə çevriləcəksəs

en: If the item is initially on.
az: Vahid başdan fəal olacaqsa.

en: If the item is right justified (e.g. for a Help menu).
az: Vahid sağa tərəfləcəksə ( məsələn Kömək menyusü üçün ).

en: If the layout is saved and restored automatically
az: Yer və böyüklük avtomatiki qeyd edilip, başlanğıcda oxunacaqsa

en: If the menu item is right-justified
az: Menyu vahidini sağa tərələr

en: If the month and year should be shown at the top
az: İl və ay başda göstəriləcəksə

en: If the month and year shouldn't be changeable
az: İl və ay dəyişdiriləməz olacaqsa

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
az: Dəftərin kənarları, "tab"lər görünməzsə belə göstəriləcəkse

en: If the notebook tabs are scrollable
az: Dəftər "tab"ləri sürüşdürməli olacaqsa

en: If the notebook tabs are shown
az: Dəftər "tab"lərinin göstərilib göstərilməiyini bildirər

en: If the number of the week should be shown
az: Həftənin nömrəsi göstəriləcəksə

en: If the pixmap is scaled
az: Rəsm miqyaslandırılmışsa

en: If the popup menu is enabled
az: Açilma menyusü açıq olacaqsa

en: If the preview expands to fill its allocated area
az: Nümayiş ayrılmış alanını dolduracaqsa

en: If the preview is color or grayscale
az: Nümayiş rəngli ya da qara-ağ mı olacaq

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
az: İrəliləmə çubuğunun işləkliyini qurğular

en: If the radio button is initially on
az: Qərar düyməsi başlanğıcda açıq olacaqsa

en: If the radio menu item is initially on
az: Qərar menyu vahidi başlanğıcda açıq olacaqsa

en: If the sample should use dithering to be more accurate
az: Nümunə təlaş sayəsində daha doğru olacaqsa

en: If the scale's value is shown
az: Böyüdücünün qiymətləri göstəriləcəksə

en: If the searching is case sensitive
az: Axtarmada yazılıma diqqət ediləcəksə

en: If the selected font is used when displaying the font information
az: Yazı növü mə'lumatları göstərilirken seçili yazı növü göstəriləcəkse

en: If the support functions are output
az: Dəstək əməliyyatları yazılacaqsa

en: If the text can be edited
az: Mətn düzəldilə bilən olacaqsa

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
az: İstifadəçinin verdiyi mətn göstəriləcəksə. Qapadılırsa, verilən mətn qəriba hərflər olaraq göstəriləcək, və bu da yenə parol istəmə hadisələrində işə yarayar

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
az: Etiketin enine uymaq üçün mətnin qırılsın

en: If the text should be shown in the progress bar
az: İrəliləmə çubuğunde mətn göstəriləcəkse

en: If the time is shown as well as the date
az: Tarixin yanında zaman da göstəriləcəksə

en: If the time is shown in 24-hour format
az: Vaxt 24-saatlıq şakildə göstəriləcəksə

en: If the toggle button is initially on
az: Dəyişdirmə düyməsi başlanğıcda açıq olacaqsa

en: If the toggle indicator is always shown
az: Dəyişdirmə oxu həmişə göstəriləcəksə

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
az: Qiymət addımlama eninə görə düzəldiləcəksə

en: If the value is wrapped at the limits
az: Qiymət sərhədlərdə qırılacaqsa

en: If the value must be in the list
az: Qiymət siyahıda olmaq məcburiyyətində isə

en: If the week should start on Monday
az: Həftə bazar ertəsi başlayacaqsa

en: If the widget can accept the input focus
az: "Widget" fokusu qəbul edə biləcəkse

en: If the widget can be the default
az: "Widget" əsas ola bilarsə

en: If the widget has the input focus
az: "Widget" giriş fokusuna sahib olacaqsa

en: If the widget is added to the component's data structure
az: Parçanın mə'lumat quruluşuna bu "widget" əlavə ediləcəksə

en: If the widget is allocated from the heap rather than from the parent's memory block
az: "Widget"in yaddaşı normal yaddaşdan artıq baş yaddaşdan alınacaqsa

en: If the widget is initially visible
az: "Widget" görünə bilən olacaqsa

en: If the widget is the default
az: "Widget" əsas isə

en: If the widget responds to input
az: "Widget" mə'lumatlara cavab verəcəksə

en: If the window can be enlarged
az: Pəncərə böyüyəbilərsə

en: If the window can be shrunk
az: Pəncərə toplana bilən ola biləcəksə

en: If the window has a status bar
az: Pəncərənin vəziyyət çubuğu var olacaqsa

en: If the window is modal
az: Pəncərə istifadəçiyi bağlarsa

en: If the window shrinks automatically
az: Pəncərə avtomatiki öz özünü toplayacaqsa

en: If tooltips are enabled
az: Balon yardımları açıq olacaqsa

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
az: Libglade tərəfindən yüklənən istifadəçi ara üzlərinin tərcümə edilmesi üçün lazım olan mətnlər bir fayla qeyd ediləcəksə

en: If widget names are set in the source code
az: Mənbədə "widget" adları tapılacaqsa

en: Image
az: Rəsm

en: Image Height:
az: Rəsm hündürlüyü :

en: Image Type:
az: Rəsm növü :

en: Image Width:
az: Rəsm eni :

en: Index
az: İndeks

en: Indicator:
az: İndikator:

en: Initial Choice:
az: Başlamada seçili olan :

en: Initial Type:
az: Başlama növü :

en: Initially On:
az: Başlanğıcda açıq :

en: Input Dialog
az: Mə'lumat dialoqu

en: Insens
az: Həssasiyyət

en: Insert After
az: Sonradan əlavə et

en: Insert Before
az: Əvvəldən əlavə et

en: Insert Column After
az: Sonradan bir sütun əlavə et

en: Insert Column Before
az: Əvvəldən bir sütun əlavə et

en: Insert Item After
az: Sonradan bir vahid əlavə et

en: Insert Item Before
az: Əvvəldən bir vahid əlavə et

en: Insert Page After
az: Sonradan bir səhifə əlavə et

en: Insert Page Before
az: Əvvəldən bir səhifə əlavə et

en: Insert Row After
az: Sonradan bir sıra əlavə et

en: Insert Row Before
az: Əvvəldən bir sıra əlavə et

en: Int1:
az: Int1 :

en: Int2:
az: Int2 :

en: Interface Creation Functions:
az: İstifadəçi ara üzü əməliyyatları :

en: Interval:
az: Axtar :

en: Invalid XML entity
az: Hökmsüz XML vahidi

en: Invalid accelerator key
az: Hökmsüz sür'ətləndirici düyməsi

en: Invalid boolean value
az: Hökmsüz "bool" qiyməti

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
az: Hökmsüz geri nəticəler mənbə başlığı : %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
az: Hökmsüz geri nəticəler mənbə faylı : %s
    %s

en: Invalid color
az: Hökmsüz rəng

en: Invalid component
az: Hökmsüz parça

en: Invalid date
az: Hökmsüz tarix

en: Invalid directory
az: Hökmsüz cığır

en: Invalid directory:
      %s
az: Hökmsüz cığır :
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
az: Hökmsüz istifadəçi ara üzü mənbə başlığı : %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
az: Hökmsüz istifadəçi ara üzü mənbə faylı : %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
az: on_style_copy()'de hökmsüz seçki

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
az: Hökmsüz mənbə cığırı :
    
    Mənbə cığırı ya lahiyə cığırı ya da lahiyə cığırının bir 
    alt cığırı olmaq məcburiyyətindədir .

en: Invalid stock button
az: Hökmsüz saxlama düyməsi

en: Invalid stock menu item
az: Hökmsüz saxlama menyu vahidi

en: Invalid stock menu pixmap
az: Hökmsüz saxlama menyu rəsmi

en: Invalid stock pixmap
az: Hökmsüz saxlama rəsmi

en: Invalid style name
az: Hökmsüz tərz adı

en: Invalid support header filename: %s
    %s
az: Hökmsüz dəstək mənbə başlığı : %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
az: Hökmsüz dəstək mənbə faylı : %s
    %s

en: Invalid value
az: Hökmsüz qiymət

en: Italic
az: İtalik

en: Item Type:
az: Vahid növü:

en: Items:
az: Vahidlər :

en: Jump To
az: Atla :

en: Justify
az: Bəndləşdir

en: Justify:
az: Bəndləşdirmə:

en: Key
az: Düymə

en: Key:
az: Düymə:

en: Keys
az: Düymələr

en: Label
az: Etiket

en: Label X Align:
az: Etiket X tərəfləməsi :

en: Label with Accelerator
az: Sür'ətləndiricili etiket

en: Label:
az: Etiket :

en: Language:
az: Dil :

en: Last
az: Son

en: Layout
az: Düzülüş

en: Layout:
az: Düzülüş:

en: Left
az: Sol

en: LibGlade Options
az: LibGlade qurğuları

en: License:
az: Təlif haqqı :

en: Line %i - %s %s %s
az: Sətir %i - %s %s %s

en: Line %i - %s:
      %s = %s
az: Sətir %i - %s :
      %s = %s

en: Line In
az: Səs girişi

en: Lines
az: Xətt

en: List
az: Siyahı

en: List Item
az: Siyahı vahidi

en: Locked:
az: Qıfıllı :

en: Login
az: Giriş

en: Logo Back. Color:
az: Loqo arxa plan rəngi :

en: Logo:
az: Loqo:

en: Loop Type:
az: "Loop" Növü :

en: Lower Hour:
az: Minimal saat :

en: Lower Value:
az: Alt qiymət :

en: Mail
az: ePoçt

en: Max Length:
az: Maksimal uzunluq :

en: Max Saved:
az: Maksimal keçmiş miqdarı :

en: Max:
az: Maksimal:

en: Maximum Value:
az: Maksimal qiymət :

en: Menu Bar
az: Menyu çubuğu

en: Menu Editor
az: Menyu 	editoru

en: Menu Item
az: Menyu vahidi

en: Menu item with a pixmap
az: Rəsmli bir menyu vahidi

en: Message Type:
az: İsmarıc Növü :

en: Message:
az: İsmarıc :

en: Metric:
az: Metrik :

en: Microphone
az: Mikrofon

en: Min Height:
az: Minimal hündürlük :

en: Min Width:
az: Minimal en :

en: Min:
az: Minimal:

en: Minimum Value:
az: Minimal qiymət :

en: Modal:
az: Bağla :

en: Mode:
az: Mod:

en: Modifiers:
az: Təkmilləşdiriclər:

en: Monday First:
az: Bazar Ertəsi ilk olsun :

en: Mouse movement hints
az: Siçan hərəkət etmə yardımları

en: Mouse movement with any button pressed
az: Bir düymə ilə bərabər olan siçan hərəkəti

en: Mouse movement with button 1 pressed
az: Sol siçan düyməsi basılıykən icra edilən siçan hərəkəti

en: Mouse movement with button 2 pressed
az: Orta siçan düyməsi basılıykən icra edilən siçan hərəkəti

en: Mouse movement with button 3 pressed
az: Sağ siçan düyməsi basılıykən icra edilən siçan hərəkəti

en: Move the item and its children down one level
az: Vahidi və alt vahidlərinin siyahıda bir səviyyə aşağı daşı

en: Move the item and its children down one place in the list
az: Vahidi və alt vahidlərinin siyahıda bir yer aşağı daşı

en: Move the item and its children up one level
az: Vahidi və alt vahidlərinin siyahıda bir səviyyə yuxarı daşı

en: Move the item and its children up one place in the list
az: Vahidi və alt vahidlərini siyahıda bir yer yuxarı daşı

en: Multiple
az: Çoxlu

en: N/A
az: YOX

en: Name
az: Adı

en: Name:
az: Ad :

en: Named Style:
az: Adlı tərz :

en: Never Floating:
az: Sürüşdürülə bilməyən:

en: Never Horizontal:
az: Üfüqi Olmayan:

en: Never Vertical:
az: Şaquli Olmayan:

en: New
az: Yeni

en: New File
az: Yeni fayl

en: New Gnome Druid
az: Yeni Gnome sehirbazı

en: New GnomePropertyBox
az: Yeni GnomeSeçənəklərQutusu

en: New Group:
az: Yeni qrup :

en: New Mail
az: Yeni ePoçt

en: New Project
az: Yeni lahiyə

en: New Style:
az: Yeni tərz :

en: New columned list
az: Yeni sütunlu siyahı

en: New columned tree
az: Yeni sütunlu ağaç

en: New horizontal box
az: Yeni üfüqi qutu

en: New horizontal button box
az: Yeni üfüqi düymə qutusu

en: New image
az: Yeni rəsm

en: New notebook
az: Yeni dəftər

en: New project created.
az: Yeni Lahiyə yaradıldı .

en: New table
az: Yeni cədvəl

en: New toolbar
az: Yeni vasitə çubuğu

en: New vertical box
az: Yeni şaquli qutu

en: New vertical button box
az: Yeki şaquli düymələr qutusu

en: Next Page
az: İrəlidəki səhifə

en: No
az: Xeyr

en: None
az: Heç biri

en: Not
az: Yox

en: Notebook
az: Dəftər

en: Number of Pages:
az: Səhifələrin miqdarı :

en: Number of columns:
az: Sütunların miqdarı :

en: Number of items:
az: Vahidlərin miqdarı :

en: Number of pages:
az: Səhifələrin miqdarı :

en: Number of rows:
az: Sıraların miqdarı :

en: Numeric:
az: Numerik:

en: OK
az: Oldu

en: OK If Empty:
az: Boş ola bilər :

en: Oaf options
az: Oaf seçənəklər

en: Obey Child:
az: Alt "widget"i keç :

en: Object
az: Cism

en: Object:
az: Cism :

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
az: GnomeDock'ın içinə sadəcə olaraq GnomeDockItem "widget"ləri yapışdırla bilər .

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
az: GnomeDockItem'in üstünə sadəcə olaraq başqa bir GnomeDockItem yapışdırla bilər .

en: Only buttons can be pasted into a GnomeDialog action area.
az: GnomeDialog'un gediş sahəsinə sadəcə olaraq düymələr yapuşdırıla bilər .

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
az: Bir menyuya ya da menyu çubuğuna sadəcə olaraq menyu girişi yapıştıra bilər.

en: Open
az: Aç

en: Open File
az: Fayl aç

en: Open Project
az: Lahiyə aç

en: Open an existing project
az: Varolan bir lahiyəni aç

en: Open...
az: Aç ...

en: Option Menu
az: Seçənək menyusü

en: Options
az: Qurğular

en: Orientation:
az: İstiqamət :

en: Output Build Files
az: Qurulum fayllarını yekunlaşdır

en: Output Support Functions
az: Dəstək Funksiyaları Yekunu

en: Output main.c File
az: main.c faylını yaz

en: Output the project source code
az: Lahiyənin mənbə kodunu yaz

en: Pack Start:
az: Yükləmə başı :

en: Packer
az: Yükləyici

en: Packing
az: Paketlənir

en: Padding:
az: Aralanma:

en: Page Inc:
az: Səhifə addımləməsi :

en: Page Size:
az: Səhifə böyüklüyü :

en: Palette
az: Palet

en: Paste
az: Yapışdır

en: Pick a Font
az: Bir yazı növünü seç

en: Pick a color
az: Bir rəng seç

en: Pixels Per Unit:
az: Vahid pikselləri :

en: Pixmap
az: Rəsm

en: Pixmaps Directory:
az: Rəsm cığırı:

en: Policy:
az: Məram :

en: Popup Menu
az: Açılma menyusü

en: Position:
az: Yer :

en: Preferences
az: Qurğular

en: Prelight
az: Əvvəlində Parla

en: Preview
az: Nümayiş

en: Preview Text:
az: Mətn Nümayişi:

en: Preview:
az: Nümayiş :

en: Previous Page
az: Əvvəlki səhifə

en: Print
az: Çap Et

en: Program Name:
az: Proqram adı :

en: Progress Bar
az: İrəliləmə çubuğu

en: Progress:
az: İrəliləmə :

en: Project Directory:
az: Lahiyə cığırı :

en: Project File:
az: Lahiyə faylı :

en: Project Name:
az: Lahiyə adı :

en: Project Options
az: Lahiyə Seçənəkləri

en: Project Options...
az: Lahiyə qurğuları ...

en: Project opened.
az: Lahiyə açilmadı .

en: Project saved.
az: Lahiyə qeyd edildi .

en: Projects
az: Lahiyələr

en: Propagate:
az: İcra Etdir :

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Properties:
az: Xüsusiyyətlər :

en: Properties: <none>
az: Xüsusiyyətlər : <adsız>

en: Property Dialog Box
az: Gnome Dialoq Qutusu

en: Public:
az: Ümumi:

en: Put this widget in a separate source file
az: Bu "widget"i başqa bir mənbə fayla qoy

en: Put this widget's subtree in a separate class
az: Bu "widget"in alt ağacını başqa bir sinifə qoy

en: Quit
az: Çıx

en: Radio
az: Seçim

en: Radio Button
az: Qərar düyməsi

en: Radio Menu Item
az: Qərar menyu vahidi

en: Ratio:
az: Nisbət:

en: Receive Mail
az: ePoçtu al

en: Redisplay
az: Yenidən göstər

en: Redo
az: Yenidən et

en: Refresh
az: Yenilə

en: Remove
az: Sil

en: Remove Alignment
az: Tərəfləməyi sil

en: Remove Event Box
az: Gediş qutusunu sil

en: Remove Label
az: Etiketi sil

en: Remove Scrolled Window
az: Sürüşdürməli pəncərəyi sil

en: Rename
az: Yenidən adlandır

en: Rename Style To:
az: Tərzi yenidən adlandır :

en: Reply to Mail
az: ePoçta cavab ver

en: Resize:
az: Böyüklüyünü Dəyişdir:

en: Reverse:
az: Tərs :

en: Revert
az: Geri al

en: Right
az: Sağ

en: Right Justify
az: Sağa tərəflə

en: Right Justify:
az: Sağa Bəndləşdir:

en: Row Spacing:
az: Sıra boşluqları :

en: Row Span:
az: Sütun qaplaması :

en: Rows:
az: Sıra :

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save As
az: Fərqli qeyd et

en: Save File
az: Faylı Qeyd Et

en: Save Project
az: Lahiyəni qeyd et

en: Save Translatable Strings
az: Tercüme edilə bilən kəlimələri qeyd et

en: Save project
az: Lahiyəni qeyd et

en: Scaled Height:
az: Miqyaslandırılmış hündürlük :

en: Scaled Width:
az: Miqyaslama Eni :

en: Scaled:
az: Miqyaslandırılmış:

en: Scores
az: Xallar

en: Scrollable:
az: Sürüşdürməli:

en: Scrolled Window
az: Sürüşdürməli pəncərə

en: Search
az: Axtar

en: Search/Replace
az: Axtar/Yerləşdir

en: Seconds:
az: Saniyeler :

en: Select
az: Seç

en: Select Accelerator Key
az: Sürətlandirmə Düyməsini Seç

en: Select Color
az: Bir rəng seç

en: Select File
az: Fayl seç

en: Select Font
az: Yazı növünü seç

en: Select Mode:
az: Seçim modu :

en: Select Named Style
az: Adlı tərzi seç

en: Select Signal
az: Siqnalı seç

en: Select X Events
az: Bir X hadisəsi seç

en: Select icon
az: Timsalı seç

en: Select the Project Directory
az: Lahiyə qovluğunu seç

en: Selected
az: Seçili

en: Selector
az: Seçici

en: Send Mail
az: ePoçtu yolla

en: Sensitive:
az: Həssasiyyət :

en: Separate Class:
az: Ayrı sinif :

en: Separate File:
az: Başqa fayl :

en: Set Grid Options...
az: Qəfəs Seçənəkləri ..

en: Set Grid _Options...
az: Qəfəs _seçenekləri ...

en: Set Snap O_ptions...
az: _Yaxalama seçənəkləri ,,,

en: Set Snap Options...
az: Yaxalama Seçənəkləri ...

en: Set True to let the widget expand
az: "Widget"in genişləmesi istənilirsə aç

en: Set True to let the widget expand horizontally
az: "Widget" üfüqi böyüyəcəksə

en: Set True to let the widget expand vertically
az: "Widget" şaquli böyüyəcəksə

en: Set True to let the widget fill its allocated area
az: "Widget" bütün sahəni dolduracaqsa aç

en: Set True to let the widget fill its allocated height
az: "Widget" ayrılmış olan hündürlüyü dolduracaqsa

en: Set True to let the widget fill its allocated width
az: "Widget" ayrılmış olan eni dolduracaqsa

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
az: "Widget" ayrılmış üfüqi sahəsini dolduracaqsa

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
az: "Widget" ayrılmış şaquli sahəsini dolduracaqsa

en: Set True to let the widget resize
az: "Widget"lərin böyüklüyünü dəyişdirmək mümkün isə

en: Set True to let the widget shrink
az: "Widget" toplanacaq olacaqsa

en: Set True to let the widget shrink horizontally
az: "Widget" üfüqi toplanacaqsa

en: Set True to let the widget shrink vertically
az: "Widget" şaquli toplanacaqsa

en: Set True to pack the widget at the start of the box
az: "Widget"ı qutunun başına yükləmək istəsən aç

en: Set True to propagate the style to the widget's children
az: Alt-"widget"lərin icra edilməsi üçün "TRUE"nu qurun

en: Set True to start a new group of toolbar items
az: Yeni bir vasitə çubudu qrupu başlatacaqsan

en: Set True to use the parent GtkPacker's default settings for the border width and all padding properties
az: Ana GtkPacker'ın qurğuları bütün kənar enlərini və bütün aralanma qurğuları üçün nümunə alınması üçün, bunu aç

en: Set Widget Names
az: "Widget" adlarını bildir

en: Set options for snapping to the grid
az: Tora yaxalama qurğuları

en: Set the grid style and spacing
az: Qəfəs tərzinin və boşluqların qurğuları

en: Set the spacing between grid lines
az: Qəfəs xətlərinin arasındakı boşluğu quraşdır

en: Set which parts of a widget snap to the grid
az: "Widget"in hansı parçaları qəfəsə yaxalansın

en: Shadow:
az: Kölgə :

en: Shared
az: Bölüşümlü

en: Shift
az: Şift

en: Show Border:
az: Kənarı göstər :

en: Show Clipboard
az: Ara Yaddaşı Göstər

en: Show Grid
az: Qəfəsi Göstər

en: Show Palette
az: Paleti Göstər

en: Show Popup:
az: Açilma menyusünü göstər

en: Show Properties
az: Xüsusiyyətlərini Göstər

en: Show Property _Editor
az: Xü_susiyyətlər editorunu göstər

en: Show Size:
az: Böyüklüyü göstər :

en: Show Tabs:
az: "Tab"ləri göstər :

en: Show Text:
az: Mətni göstər :

en: Show Time:
az: Zamanı Göstər:

en: Show Titles:
az: Üsty azıları göstər :

en: Show Value:
az: Qiyməti göstər :

en: Show Widget Tooltips
az: "Widget"lərin balon yardımlarını göstər

en: Show Widget Tree
az: "Widget" Ağacını Göstər

en: Show Widget _Tree
az: "Widget"lər _ağacını göstər

en: Show _Clipboard
az: _Ara yaddaşı göstər

en: Show _Grid
az: Qəfəsi _göstər

en: Show _Palette
az: Paleti _göstər

en: Show _Widget Tooltips
az: "_Widget"in balon yardımlarını göstər

en: Show the clipboard
az: Ara yaddaşı göstər

en: Show the grid (in fixed containers only)
az: Qəfəsi göstər (sadəcə olaraq bəlli böyüklüklədə olanlar üçün)

en: Show the palette of widgets
az: "Widget"lər paletini göstər

en: Show the project widget tree
az: Lahiyənin "widget" ağacını göstər

en: Show the properties of the selected widget
az: Seçili "widget"in xüsusiyyətlərini göstər

en: Show the property editor
az: Xüsusiyyətlər editorunu göstər

en: Show the tooltips of created widgets
az: Yaradılan "widget"lərin balon yardımlarını göstər

en: Show the widget tree
az: "Widget"lər ağacını göstər

en: Shrink:
az: Toplanma :

en: Side:
az: Tərəf :

en: Signal
az: Siqnal

en: Signal Handler & Callback Functions:
az: Siqnal idarə edici və geri nəticə əməliyyatları :

en: Signal to emit
az: Veriləcək siqnal

en: Signal:
az: Siqnal :

en: Signals
az: Siqnallar

en: Size:
az: Böyüklük :

en: Snap Edge:
az: Kənarları yaxala :

en: Snap Options
az: Yaxalama seçənəkləri

en: Snap to Grid
az: Qəfəsə Yaxala

en: Snap widgets to the grid
az: "Widget"ləri qəfəsə görə tərəflə

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
az: "Widget"ləri qəfəsə yaxala ( sadəcə olaraq bəlli böyüklükdə qutularda mümkündür )

en: Snap:
az: Düzəlt :

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
az: Təəsüf ki %s üçün mənbələrin yaradılması indilik mümkün deyildir

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
az: Təəsüf ki GnomeDockItem'in üstünə yapışdırmaq daha yazılmayıb .

en: Source Directory:
az: Mənbə Qovluğu:

en: Source File:
az: Mənbə Faylı:

en: Source code written.
az: Mənbəyi yazdım .

en: Space Size:
az: Boşluq böyüklüyü :

en: Space Style:
az: Boşluq tərzi :

en: Spacing:
az: Boşluq :

en: Speed:
az: Sür'ət :

en: Spell Checker
az: Imla Yoxlayıcı

en: Spellchecker
az: Imla yoxlaması

en: Spin Button
az: Sayma düyməsi

en: Start
az: Başla

en: Start tag expected
az: Başlama tanımlayıcısı gözlənir

en: Status Bar
az: Vəziyyət çubuğu

en: Status Bar:
az: Vəziyyət çubuğu :

en: Status Message.
az: Vəziyyət ismarıcı .

en: Status:
az: Vəziyyət :

en: Step Inc:
az: Addımlama eni :

en: Stock Button:
az: Saxlama düyməsi

en: Stock Item:
az: Saxlama :

en: Stop
az: Dayan

en: Store Config:
az: Qurğuları qeyd et :

en: Strikeout
az: Çizgili

en: String1:
az: Mətn1 :

en: String2:
az: Mətn2 :

en: Style
az: Tərz

en: Style:
az: Tərz :

en: Styles
az: Tərzlər

en: Subdirectories:
az: Altcığırlar :

en: Support Functions:
az: Dəstək Funksiyaları:

en: Switch Next
az: İrəlidəkini dəyişdir

en: Switch Previous
az: Əvvəlkini dəyişdir

en: System
az: Sistem

en: System Error
az: Sistem xətası

en: System error message:
az: Sistem xəta ismarıcı :

en: Tab Horz. Border:
az: Üfüqi kənar tab'i :

en: Tab Pos:
az: Teb yeri :

en: Tab Vert. Border:
az: Şaquli kənar "tab"i :

en: Table
az: Cədvəl

en: Table Borders
az: Cədvəl kənarı

en: Table Fill
az: Cədvəli doldur

en: Text Box
az: Mətn qutusu

en: Text Box Color:
az: Mətn qutusu rəngi :

en: Text Bulleted List
az: Mətni iarətli Siyahı

en: Text Color:
az: Mətn rəngi :

en: Text Editable:
az: Düzəldilə bilən Mətn:

en: Text Entry
az: Mətn vahidi

en: Text Indent
az: Mətni tərəflə

en: Text Numbered List
az: Rəqəmli mətn siyahısı

en: Text Spacing:
az: Mətn Boşluğu :

en: Text Static:
az: Statik Mətn:

en: Text Unindent
az: Mətni tərəfsizlə

en: Text Visible:
az: Mətn görünmə qabiliyyətləri :

en: Text color
az: Mətn rəngi

en: Text:
az: Mətn :

en: That style name is already in use
az: Bu tərz adı onsuz da istifadədir

en: The C source file to save all translatable strings in
az: Hər tərcümə edilə bilən mətnin qeyd ediləcəyi C mənbəyi

en: The Gnome stock button to use
az: İşlədilələcək Gnome saxlama düyməsi

en: The ID to save the history entries under
az: Keçmiş vahidlərinin qeyd ediləcəyi ID

en: The URL to display when the button is clicked
az: Düyməyə tıqlanınca göstəriləcək ünvan

en: The X Extension events mode
az: X əlavə hadisələr cinsi

en: The X events that the widget receives
az: "Widget"in qəbul ettiği X hadisələri

en: The accelerator key
az: Sür'ətləndirici tuşu

en: The aspect ratio of the frame's child
az: Çərçivənin alt "widget"inin yaranma nisbəti

en: The authors of the package, one on each line
az: Proqram tə'minatının Müəllif (lər)i, sətir başına bir dənə

en: The background color around the logo
az: Loqo ətrafının arxa plan rəngi

en: The background color of the main text area
az: Ana mətn sahəsinin arxa plan rəngi

en: The background color of the page
az: Səhifənin arxa plan rəngi

en: The class name to pass to the window manager
az: Pəncərə idarəcisine veriləcək sinif

en: The class of the widget
az: "Widget" sinifi

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
az: Sayı qutusunun yüksəlmə addımlaması, səhifə addınmlaması ilə bərabər işlədilir

en: The color of the main text
az: Ana mətnin rəngi

en: The color of the title text
az: Üst yazı metninin rəngi

en: The copyright notice
az: Tə'lif haqqı mə'lumatı

en: The current position on the ruler
az: Xətkeşin hazırkı yeri

en: The data passed to the handler
az: İdarəciyə verilən bilgilər

en: The default border width of child widgets
az: Alt"widget"lərın əsas kənarı

en: The default height of the window
az: Pəncərənin əsas hündürlüyü

en: The default horizontal padding of child widgets
az: Alt"widget"lərın əsas üfüqi aralanması

en: The default internal horizontal padding of child widgets
az: Alt"widget"lərın əsas daxili üfüqi aralanması

en: The default internal vertical padding of child widgets
az: Alt"widget"lərın əsas daxili şaquli aralanması

en: The default vertical padding of child widgets
az: Alt"widget"lərın əsas şaquli aralanması

en: The default width of the window
az: Pəncərənin əsas eni

en: The direction of the arrow
az: Oxun yönü

en: The directory to save generated source code
az: Yaradılacaq mənbənin getdiyi cığır

en: The directory to store pixmaps
az: Resimlərin saxlandığı cığır

en: The edge of the handle box which snaps into position
az: İdarə qutusunun yerinə oturan kənarı

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
az: İstifadəçi ara üzünü yaradacaq funksiyaların izahlarının yazılacaq olduğu fayl

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
az: Boş siqnal idarə edicilərini və geri nəticə funksiyalarının izahatlarının yazılacağı fayl

en: The file in which the declarations of the support functions are written
az: Dəstək funksiyaların izahatlarının yazıldığı fayl

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
az: Boş siqnal idarə edicilərini və geri nəticə funksiyalarının yazılacağı fayl

en: The file in which the functions to create the interface are written
az: İstifadəçi ara üzünü yaradacaq funksiyaların yazılacağı fayllar

en: The file in which the support functions are written
az: Dəstək funksiyalarının yazıldığı fayl

en: The file to write source code into
az: Mənbənin yazılacağı fayl

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
az: Fayl adı normal bir fayl adı olacaq .
    Onu bildirmək üçün lahiyə seçənəkləri dialoqunu işlət .

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
az: Fayl adını lahiyə seçənəkləri dialoqunda bildirmək məcburiyyətindədir .

en: The first integer argument to pass to the function
az: Funksiyaya veriləcək olan ilk digital/inteqer arqument

en: The first string argument to pass to the function
az: Funksiyaya veriləcək olan ilk mətni arqument

en: The font to use for any text in the widget
az: "Widget"dəki hər tip mətn üçün işlədiləcək yazı növü

en: The font to use for the text
az: Mətn üçün işlədiləcək yazı növü

en: The format of the text, similar to sprintf. Use %P, %V, %L and %U to insert the percentage, value, lower bound and upper bound respectively. Use %1V or %2V to show 1 or 2 decimal places.
az: Mətnin şekli, "sprintf"a oxşar bir növdə. %P, %V, %L və %U ilə faizi, qiyməti, alt sınırı və üst sınırı bildirə bilərsən. %1V ya da %2V ilə 1 ya da 2 onlu göstərebilirsin .

en: The format of the time to display. Use %H, %M and %S to insert the hour, minute and seconds values
az: Vaxt göstəriminin şekli. %H, %M və %S ilə saat, dəqiqə və saniyə qiymətlərini daxil edə bilərsən

en: The function to be called when the item is selected
az: Vahidin seçildidi zaman icra ediləcək funksiya

en: The function to handle the signal
az: Bu siqnalın idarəcisi

en: The function which creates the widget
az: "Widget"i yaradan funksiya

en: The graphic to use as the background of the widget
az: "Widget"in arxa planı olaraq işlədiləcək rəsm

en: The height of the layout area
az: Düzülüş sahəsinin hündürlüyü

en: The height of the widget
az: "Widget"in hündürlüyü

en: The height to scale the pixmap to
az: Rəsmin miqyaslanacağı en

en: The high value of the ruler
az: Xətkeşin üst qiyməti

en: The highest hour to show in the popup
az: Göstəriləcek en gec saat

en: The horizontal alignment
az: Üfüqi tərəfləmə

en: The horizontal alignment of the arrow
az: Oxun üfüqi tərəfləndirməsi

en: The horizontal alignment of the child widget
az: alt "widget"in üfüqi tərəfləndirməsi

en: The horizontal alignment of the entire label
az: Yekin yaftanın üfüqi tərəfləməsi

en: The horizontal alignment of the frame's child
az: Çərçivənin alt"widget"lərının üfüqi tərəfləndirməsi

en: The horizontal alignment of the frame's label
az: Çərçivənin etiketinin tərəfləməsi

en: The horizontal alignment of the text
az: Metnin üfüqi tərəfləməsi

en: The horizontal padding
az: Üfüqi ara

en: The horizontal padding of the buttons
az: Düymələrin üfüqi aralanması

en: The horizontal scale of the child widget
az: alt "widget"in üfüqi böyümə nisbəti

en: The index of the initially selected item
az: Başalama seçili olan vahidin nömrəsi

en: The initial position of the window
az: Pəncərənin başlama yeri

en: The initial type of the curve
az: Çizginin başlanğıcdaki növü

en: The initial value
az: Başlanğıc qiyməti

en: The items in the combo list, one per line
az: Ələk siyahısındakı vahidlər, sətir başına bir dənə

en: The items in the option menu, one per line
az: Seçənək menyusundakı vahidlər, sətir başına bir dənə

en: The justification of the lines of the label
az: Etiketdəki mətnin tərəfləməsi

en: The layout style of the buttons
az: Düymələrin düzülüş növü

en: The left edge of the widget in the table
az: Cədvəldə o "widget"in sol bucağı

en: The left edge of the widget, relative to its parent
az: Ana "widget"ə görə, "widget"in sol bucağı

en: The license which is added at the top of generated files
az: Yaradılacaq hər faylın başına əlavə ediləcək olan təlif haqqı mə'lumatı

en: The logo to display in the top-right of the page
az: Səhifənin sağ-üstündə gosteriləcek loqo

en: The low value of the ruler
az: Xətkeşin alt qiyməti

en: The lowest hour to show in the popup
az: Göstəriləcek ən erkən saat

en: The main image to display on the left of the page.
az: Səhifənin solunda göstəriləcək rəsm .

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
az: Səhifənin ana mətni ( sehirbazı tanıdan bir mətn olması).

en: The maximum horizontal value
az: Maksimal üfüqi qiymət

en: The maximum length of the text
az: Metnin maksimal uzunluğu

en: The maximum number of history entries saved
az: Keçmiş olaraq qeyd edilen vahid içindəkilərin maksimal miqdarı

en: The maximum value
az: Maksimal qiymət

en: The maximum value of the ruler
az: Xətkeşin maksimal qiyməti

en: The maximum vertical value
az: Maksimal şaquli qiymət

en: The maximum x coordinate
az: Maksimal x qiyməti

en: The maximum y coordinate
az: Maksimal y qiyməti

en: The message to display
az: Göstəriləcək ismarıc

en: The minimum height of the buttons
az: Düymələrin minimal hündürlüyü

en: The minimum horizontal value
az: Minimal üfüqi qiymət

en: The minimum value
az: Minimal qiymət

en: The minimum vertical value
az: Minimal şaquli qiymət

en: The minimum width of the buttons
az: Düymələrin minimal eni

en: The minimum x coordinate
az: Minimal x qiyməti

en: The minimum y coordinate
az: Minimal y qiyməti

en: The name of the current project
az: Lahiyənin adı

en: The name of the program
az: Proqram tə'minatının adı

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
az: Tərzin adı ( bu başqa "widget"lər tərəfindən də işlədilə bilər )

en: The name of the widget
az: "Widget"in adı

en: The name to pass to the window manager
az: Pəncərə idarəcisine veriləcək ad

en: The number of buttons
az: Düymələrin miqdarı

en: The number of columns in the table
az: Cəvəldəki sütunların miqdarı

en: The number of columns spanned by the widget in the table
az: Cədvəldə bu "widget" tərəfindən qaplanan sütunların miqdarı

en: The number of decimal digits to show
az: Göstəriləcək onlu sayıların miqdarı

en: The number of digits to show
az: Göstəriləcək sayıların miqdarı

en: The number of items in the toolbar
az: Vasitə çubuğundaki vahidlərin miqdarı

en: The number of notebook pages
az: Dəftər səhifələrinin miqdarı

en: The number of pixels around icons (unused?)
az: Timsal ətrafındakı piksel miqdarı (işlədilmir?)

en: The number of pixels between columns of icons
az: Timsal sütunları arasındakı piksel miqdarı

en: The number of pixels between rows of icons
az: Timsal sətirləri arasındakı piksel miqdarı

en: The number of pixels between the text and the icon
az: Timsal və mətn arasındakı piksel miqdarı

en: The number of pixels corresponding to one unit
az: Bir vahidə bərabər piksellərin miqdarı

en: The number of rows in the table
az: Cəvəldəki sıraların miqdarı

en: The number of rows spanned by the widget in the table
az: Cədvəldə bu "widget" tərəfindən qaplanan sıralar miqdarı

en: The number of widgets in the box
az: Qutudaki "widget"lərin miqdarı

en: The object which receives the signal
az: Siqnalı alan cism

en: The orientation of a floating dock item
az: Sürüşdürülə bilən liman vahidinin tərəfləməsi

en: The orientation of the progress bar's contents
az: İrəliləmə çubuğunun içindəkilərinin istiqamətləndirilməsi

en: The page increment
az: Səhifə addımləməsi

en: The page size
az: Səhifə böyüklüyü

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
az: Rasmlər cığırı bildirilməyib .
    Lütfən Lahiyə Seçənəkləri dialoqunda onu bildir .

en: The pixmap filename
az: Rəsmin fayl adı

en: The pixmap to display
az: Göstəriləcək rəsm

en: The pixmap to use as the logo
az: Loqo olaraq işlədiləcək rəsm

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
az: Rasmlər cığırı bildirilməyib .
    Lütfən Lahiyə Seçənəkləri dialoqunda onu bildir .

en: The playback speed
az: Nümayiş sür'əti

en: The position of the child widget with respect to its siblings
az: Alt"widget"lərın yeri o biri "widget"lərin yerini nəzərə alsın

en: The position of the divider
az: Ayrımcının yeri

en: The position of the handle
az: İdarənin yeri

en: The position of the notebook tabs
az: Dəftər "tab"lərin yeri

en: The position of the value
az: Qiymətin yeri

en: The preview text to show in the font selection dialog
az: Yazı növü seçmə dialoqunda göstəriləcək nümayiş mətni

en: The project directory
az: Lahiyə cığırı

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
az: Lahiyə cığırı bildirilməyib .
    Lütfən Lahiyə Seçənəkləri dialoqunda onu bildir .

en: The project file
az: Glade lahiyə faylı

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
az: Qərar düyməsinin qrupu ( əsasda hər qərar düyməsi  eyni qrupun üzvüdür )

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
az: Qərar menyu vahidinin ( əsasda hər qərar menyu vahidi eyni qrupun üzvüdür )

en: The radio menu item's group. Leave empty to use the parent menu's default group.
az: Seçmə (radio) menyu vahidlərinin qrupu. Boş buraxılsa ana menyunün əsas qrupu işlədiləcək .

en: The relief style of the button
az: Düymənin relyefi

en: The relief style of the toolbar buttons
az: Vasitə çubuğunun düymələrinin kənar növü

en: The requested font is not available.
az: İstənilən yazı növü yoxdur .

en: The second integer argument to pass to the function
az: Funksiyaya veriləcək olan ikince digital/inteqer arqument

en: The second string argument to pass to the function
az: Funksiyaya veriləcək olan ikinci mətni arqument

en: The selection mode
az: Seçki modu

en: The selection mode of the columned list
az: Sütunlu siyahının seçki cinsi

en: The selection mode of the columned tree
az: Sütunlu ağacın seçki modu

en: The selection mode of the list
az: Siyahının seçki cinsi

en: The selection mode of the tree
az: Ağacın seçmə modu

en: The shadow type of the arrow
az: Oxun kölgə növü

en: The side of the remaining space to place the widget
az: "Widget"in qoyulacağı qalan boşluğun tərəfı

en: The signal to add a handler for
az: İdarəcisi əlavə ediləcək olan siqnal

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
az: Sür'ətləndirici basılınca veriləcək siqnal

en: The size of spaces in the toolbar
az: Vasitə çubuğundaki boşluqların böyüklüyü

en: The size of the font to use in the font picker button
az: Yazı növü seçmə düyməsindəki yazı növünün böyüklüyü

en: The size of the gutter
az: Damın böyüklüyü

en: The size of the handle
az: İdarənin böyüklüyü

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
az: Dəftərin üfüqi kənarının böyüklüyü

en: The size of the notebook tabs' vertical border
az: Dəftərin şaquli kənarının böyüklüyü

en: The size of the widget's border
az: "Widget" kənarının böyüklüyü

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
az: Mənbə cığırı bildirilməyib .
    Lütfən Lahiyə Seçənəkləri dialoqunda onu bildir .

en: The space between each child
az: Hər alt "widget" arasındakı boşluq

en: The space between each column
az: Hər sütun arasındakı boşluq

en: The space between each row
az: Hər sıra arasındakı boşluq

en: The space between the buttons
az: Düymələr arasındakı boşluq

en: The starting time
az: Başalama zamanı

en: The step increment
az: Addım eni

en: The stock Gnome item to use.
az: İşlədilələcək saxlama vahidi .

en: The style of the progress bar
az: İrəliləmə çubuğunun tərzi

en: The text of the menu item, or empty for separators. Hit return to add a new item below this one. Ctl-Return adds a child item beneath this one.
az: Menyu vahidinin mətni ( ayrımcılar üçün boş burax ). 'Return' ilə yeni bir vahid əlavə edə biləsən. Ctrl-Return yeni bir altvahidi yaradar.

en: The text to display
az: Göstəriləcək mətn

en: The text to display in the button
az: Düymənin üstündəki yazı

en: The time between updates, in seconds
az: Yenilemeler arasındakı zaman arası ( saniyə olaraq )

en: The tip to show when the mouse is over the item
az: Siçan vahidin üstündə olunca göstəriləcək balon yardımı

en: The title of the calculator dialog
az: Hesablayıcı dialoqunun üst yazısı

en: The title of the color selection dialog
az: Rəng seçmənin üst yazısı

en: The title of the file selection dialog
az: Fayl seçmə dialoqunun üst yazısı

en: The title of the font selection dialog
az: Yazı növü seçmə dialoqunun üst yazısı

en: The title of the page
az: Səhifənin üst yazısı

en: The title of the window
az: Pəncərənin üst yazısı

en: The toolbar orientation
az: Vasitə çubuğu tərəfləməsi

en: The toolbar style
az: Vasitə çubuğu tərzi

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
az: Siçan "widget"in üstündən keçərkən göstəriləcək balon yardımı

en: The top edge of the widget in the table
az: Cədvəldə o "widget"in üst bucağı

en: The top edge of the widget, relative to its parent
az: Ana "widget"ə görə, "widget"in üst bucağı

en: The type of shadow around the dock item
az: Liman vahidinin ətrafındakı kölgəleme növü

en: The type of shadow around the handle box
az: İdarə qutusunun ətrafındakı kölgənin növü

en: The type of shadow around the menubar
az: Menyu çubuğunun ətrafındakı kənarın növünü bildirər

en: The type of shadow of the columned list's border
az: Sütunlu siyahının üytyazılarının kölgə növü

en: The type of shadow of the columned tree's border
az: Sütunlu ağacın kənarlarının kölgə cinsi

en: The type of shadow of the frame
az: Çərçivənin kölgə növü

en: The type of shadow of the viewport
az: Nümayiş qutusunun kölgə növü

en: The type of the clock
az: Saatın növü

en: The type of the curve
az: çizginin növü

en: The type of the message box
az: İsmarıc qutusunun növü

en: The type of the window
az: Pəncərənin növü

en: The units of the ruler
az: Xətkeşin giriş

en: The update policy of the color selection scales
az: Rəng seçki çubuqlarının yenilə modu

en: The update policy of the dial
az: Çaırmanın yeniləme modu

en: The update policy of the horizontal scrollbar
az: Üfüqi sürüşdürmə çubuğunun yeniləme modu

en: The update policy of the scale
az: Xətkeşin yeniləmə modu

en: The update policy of the scrollbar
az: Sürüşdürmə çubuğunun yeniləmə modu

en: The update policy of the vertical scrollbar
az: Şaquli sürüşdürmə çubuğunun yeniləme modu

en: The vertical alignment
az: Şaquli tərəfləmə

en: The vertical alignment of the arrow
az: Oxun şaquli tərəfləndirməsi

en: The vertical alignment of the child widget
az: alt "widget"in şaquli tərəfləndirməsi

en: The vertical alignment of the entire label
az: Yekin yaftanın şaquli tərəfləməsi

en: The vertical alignment of the text
az: Metnin şaquli tərəfləməsi

en: The vertical padding
az: Şaquli ara

en: The vertical padding of the buttons
az: Düymələrin şaquli aralanması

en: The vertical scale of the child widget
az: alt "widget"in şaquli böyümə nisbəti

en: The view mode of the tree
az: Ağacın nümayiş cinsi

en: The way spaces in the toolbar are displayed
az: Vasitə çubuğundaki boşluqların göstərilme növü

en: The widget can't be deleted
az: "Widget" silinə bilmir

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
az: Bu "widget" başqa bir "widget"in bir parçası olaraq avtomatiki olaraq yaradılmışdır və bundan ötrü silinə bilməz.

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined accelerator key is used
az: Altı çizilmiş düyməyə basılınca klaviatura fokusu göndəriləcək olunduğu "widget"

en: The widget's horizontal external padding
az: "Widget"in xaricdən üfüqi aralanması

en: The widget's horizontal internal padding
az: "Widget"in daxili üfüqi aralanması

en: The widget's padding
az: "Widget"in aralanması

en: The widget's position relative to its siblings
az: "Widget"in alt"widget"lərə görə yeri

en: The widget's vertical external padding
az: "Widget"in xaricdən şaquli aralanması

en: The widget's vertical internal padding
az: "Widget"in daxili şaquli aralanması

en: The width of each icon
az: Hər timsalın eni

en: The width of the border around the container
az: Qutunun ətrafındakı kənarın qalınlığı

en: The width of the layout area
az: Düzülüş sahəsinin eni

en: The width of the widget
az: "Widget"in eni

en: The width to scale the pixmap to
az: Rəsmin miqyaslanacağı en

en: Timer
az: Saat

en: Timer Stopped
az: Saat dayandırıldı

en: Title Color:
az: Üst yazı rəngi :

en: Title:
az: Üstyazı :

en: Toggle Button
az: Dəyişdirmə düyməsi

en: Toolbar
az: Vasitə çubuğu

en: Tooltip:
az: Balon yardımı :

en: Tooltips:
az: Balon yardımlar :

en: Top
az: Üst

en: Translatable Strings:
az: Tercüme edilə bilən kəlimələr:

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Trash Full
az: Dolu zibil qutusu

en: Tree
az: Ağac

en: Tree Item
az: Ağac vahidi

en: Type
az: Növ

en: Type:
az: Növ:

en: URL:
az: Ünvan :

en: Undelete
az: Silməni geriyə al

en: Underline
az: Altçizgili

en: Undo
az: Geri al

en: Unexpected end of file
az: Fayl gözlənilməz şəkildə sona erdi

en: Unknown error code
az: Na'məlum xəta nömrəsi

en: Unknown tag
az: Tanınmayan etiket

en: Up
az: Yuxarı

en: Update
az: Yenilə

en: Update Policy:
az: Yenilə modu :

en: Upper Hour:
az: Maksimal saat :

en: Upper Value:
az: Üst qiymət :

en: Use Alpha:
az: Alfa kanalını işlət :

en: Use Always:
az: Həmişə :

en: Use Arrows:
az: Oxları işlət :

en: Use Defaults:
az: Əsasları işlət :

en: Use Font:
az: Yazı növünü işlət :

en: Use Heap:
az: Başı işlət :

en: Use Size:
az: Böyüklüyü işlət :

en: V Int. Padding:
az: Daxili şaquli aralanma :

en: V Max:
az: Maksimal şaquli qiymət :

en: V Min:
az: Minimal şaquli qiymət :

en: V Padding:
az: Şaquli aralanma :

en: V Page Inc:
az: Şaquli səhifə addımləməsi :

en: V Page Size:
az: Şaquli səhifə böyüklüyü :

en: V Policy:
az: Şaquli məram :

en: V Step Inc:
az: Şaquli addımlama eni :

en: V Updates:
az: Şaquli yeniləme modu :

en: V Value:
az: Şaquli qiymət :

en: Value In List:
az: Siyahıdakı qiymət :

en: Value Pos:
az: Qiymət yeri :

en: Value:
az: Qiymət :

en: Vertical Box
az: Şaquli qutu

en: Vertical Button Box
az: Şaquli düymələr qutusu

en: Vertical Panes
az: Şaquli panellər

en: Vertical Ruler
az: Şaquli xətkeşin

en: Vertical Scale
az: Şaquli böyüdücü

en: Vertical Scrollbar
az: Şaquli sürüşdürmə çubuğu

en: Vertical Separator
az: Şaquli ayrımcı

en: Vertical Snapping:
az: Şaquli Yaxalama:

en: Vertical Spacing:
az: Şaquli boşluq :

en: View
az: Göstər

en: View Lines:
az: Sətirləri göstər :

en: View Mode:
az: Nümayiş cinsi :

en: View Only:
az: Sadəcə olaraq göstər :

en: Viewport
az: Nümayiş qutusu

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
az: "Widget"lərin görünmə qabiliyyətləri . Ümumi "widget"lər bir xəritəyə idxal edilir .

en: Visibility:
az: Görünmə qabiliyyəti :

en: Visible:
az: Görünmə qabiliyyəti :

en: Visual:
az: Görünüş :

en: Volume
az: Səs Həcmi

en: WM Class:
az: Pİ sınıfı :

en: WM Name:
az: Pİ adı :

en: Week Numbers:
az: Həftə nömrələri :

en: What to display in the font picker button
az: Yazı növü seçmə düyməsində nə göstəriləcək

en: When the horizontal scrollbar will be shown
az: Üfüqi sürüşdürmə çubuğunun ne zaman göstəriləcəyi

en: When the mouse enters the window
az: Siçan pəncərəye girərsə

en: When the mouse leaves the window
az: Siçan pəncərədən çıxarsa

en: When the mouse moves
az: Siçan hərəkət edərsə

en: When the vertical scrollbar will be shown
az: Şaquli sürüşdürmə çubuğunun ne zaman göstəriləcəyi

en: When the window needs redrawing
az: Pəncərənin yenidən boyanması lazım olsa

en: When value_changed signals are emitted
az: Qiymət dəyişdi siqnalınin veriləcəyi an

en: Where to anchor the widget in its allocated area
az: "Widget"i ayırmış olduğu sahədə haraya lövbərləsin

en: Widget
az: "Widget"

en: Widget Tree
az: "Widget" ağacı

en: Widget not found in box
az: "Widget" qutuda tapılmadı

en: Widget not found in fixed container
az: "Widget" bəlli qutuda tapılmadı

en: Widget not found in packer
az: "Widget" paketləyicidə tapılmadı

en: Widget not found in table
az: "Widget" cədvəldə tapılmadı

en: Width:
az: En :

en: Window
az: Pəncərə

en: Wrap Text:
az: Mətni qır :

en: Wrap:
az: Qır :

en: Write Source Code
az: Mənbə Kodu Yaz

en: Write Source Code...
az: Mənbə kodu yaz ...

en: Write the source code and exit
az: Mənbə kodu yaz və çıx

en: X Align:
az: X tərəfləməsi :

en: X Expand:
az: X böyüməsi :

en: X Fill:
az: X doldurması :

en: X Max:
az: Maksimal X :

en: X Min:
az: Minimal X :

en: X Pad:
az: X arası :

en: X Scale:
az: X böyüdülməsi :

en: X Shrink:
az: X toplaması :

en: X1:
az: X1 :

en: X2:
az: x2 :

en: Y Align:
az: Y tərəfləməsi :

en: Y Expand:
az: Y böyüməsi :

en: Y Fill:
az: Y doldurması :

en: Y Max:
az: Maksimal Y :

en: Y Min:
az: Minimal Y :

en: Y Pad:
az: Y arası :

en: Y Scale:
az: Y Miqyası

en: Y Shrink:
az: Y toplaması :

en: Y1:
az: Y1 :

en: Y2:
az: Y2 :

en: Yes
az: Bəli

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
az: Seçili yere bir pandır ekleyemezsin .
    
    Kömək : Gtk+ "widget"ləri düzəltmək üçün qutuları işlədir .
    Varolan "widget"i silib və onun yerinə bir qutunu
    ya da cədvəli işlətməyə çalış .

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
az: Seçili "widget"in içinə yapışdıra bilməzsən, çünkü 
    bu "widget" avtomatiki başqa bir "widget" tərəfindən yaradıldı.

en: You can't paste into windows or dialogs.
az: Pəncərələrin ya da dailoqların içinə yapışdıra bilməzsən .

en: You need to copy a color or background pixmap first
az: Birinci bir rəngi ya da arxa plan rəsmini köçürməlisən

en: You need to select a background pixmap to paste into
az: Yapışdırılacaq bir arxa plan rəsmini seçmək məcburiyyətindəsən

en: You need to select a color or background to copy
az: Köçürüləcək bir rəng ya da arxa planı bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to select a color to paste into
az: Yapışdırılacaq bir rəngi seçmək məcburiyyətindəsən

en: You need to select a widget to paste into
az: Yapışdırılacaq bir "widget" seçməlisən

en: You need to set the Pixmaps Directory option
az: Resimləri qovluğunu bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Program Name option
az: Proqram adını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Project Directory option
az: Lahiyə qovluğunu bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Project File option
az: Lahiyə fayllarını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Project Name option
az: Lahiyə adını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Source Directory option
az: Mənbə qovluğunu bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the Translatable Strings File option
az: Tercüme edilə bilən mətnlər faylını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the accelerator key
az: Sür'ətləndirici düyməsini bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the handler for the signal
az: Siqnalın idarəcisini bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the signal name
az: Siqnalın adını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You need to set the signal to emit
az: Veriləcək sinyalı bildirmək məcburiyyətindəsən

en: _Build Source Code
az: Mənbəyi _yarat

en: _Delete
az: _Sil

en: _New
az: Ye_ni

en: _New File
az: _Yeni Fayl

en: _New Project
az: Ye_ni lahiyə

en: _Project Options...
az: _Lahiyə qurğuları ...

en: _Snap to Grid
az: Qəfəsə görə _tərəfla

en: glade: Error loading XML file.
az: glade : XML faylını yükləyə bilmədim .

en: glade: Error writing source.
az: glade : mənbəyi yazarkən xəta oldu .

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
az: glade : '-w' ya da '--write-source' seçənəkləri üçün XML faylının adı bildirmək məcburiyyətindədir .

en: private
az: xüsusi

en: project
az: lahiyə

en: protected
az: qorumalı

en: public
az: ümumi

en: replacing child of container - not implemented yet
az: qutunun içindakilərini silmək hələ yazılmayıbdır

en: separator
az: boşluq
