gnome-mime-data 1.0.0 - en to az translation catalogue (310 entries)

en: 3D Studio image
az: 3D Studio Rəsmi

en: ANIM animation
az: ANIM animasiya

en: ARJ archive
az: ARJ arxivi

en: AbiWord document
az: AbiWord sənədi

en: Active Server page
az: Active Server səhifəsi

en: Address card
az: Ünvan kartı

en: Adobe FrameMaker font
az: Adobe FrameMaker yazı növü

en: Application launcher
az: tə'minat başladıcı

en: ApplixWare Graphics image
az: ApplixWare Graphics rəsmi

en: Applixware Words document
az: Applixware Words sənədi

en: Applixware presentation
az: Applixware təqdimi

en: Applixware spreadsheet
az: Applixware hesab cədvəlləri

en: Ar archive
az: Ar arxivi

en: Assembly source code
az: Assembly mənbə kodu

en: Authors list
az: Müəlliflər siyahısı

en: AutoCAD image
az: AutoCAD rəsmi

en: BCPIO document
az: BCPIO sənədi

en: BDF font
az: BDF yazı növü

en: Backup file
az: Ehtiyat nüsxəsi faylı

en: Basic audio
az: Əsas audio

en: Bibliography record
az: Biblioqrafik qeyd

en: Binary program
az: İkili tə'minat

en: Blender file
az: Blender faylı

en: Block device
az: Blok avadanlığı

en: Bzip2 compressed file
az: Bzip2 ılə sıxışdırılmış fayl

en: C shell script
az: C qabıq skripti

en: C source code
az: C qaynaq kodu

en: C source code header
az: C qaynaq kodu başlığı

en: C++ source code
az: C++ qaynaq kodu

en: CGI program
az: SGI proqramı

en: CGM image
az: CGM rəsmi

en: CMU raster image
az: CMU raster rəsmi

en: CPIO archive
az: CPIO arxivi

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
az: CPIO arxivi (Gzip ilə sıxışdırılmış)

en: Calendar file
az: Təqvim faylı

en: Calendar or event document
az: Təqvim və ya hadisə sənədi

en: Character device
az: Hərf avadanlığı

en: Comma-separated text document
az: Vergüllə ayrılmış mətn sənədi

en: Compound document
az: Kipləşdirilmiş sənəd

en: Compress-compressed file
az: Compress ilə sıxışdırılmış fayl

en: Compressed GIMP document
az: Sıxışdırılmış GIMP sənədi

en: Corel Draw drawing
az: Carel Draw rəsmi

en: DCL script
az: DCL skripti

en: DOS font
az: DOS yazı növü

en: DOS/Windows program
az: DOS/Windows proqramı

en: DSSSL document
az: DSSSL sənədi

en: DXF vector graphic
az: DXF vektor qrafikaları

en: Debian package
az: Debian paketi

en: Device Independant Bitmap
az: Avadanliqdan Müstəqil Rəsm

en: Dia diagram
az: Dia diaqramı

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
az: Tibb şəklindəki Dijital Rəsm və Rabitə

en: Digital Moving Picture Exchange image
az: Hərəkətli Dijital Şəkil Dəyişdirilməsi rəsmi

en: Directory information file
az: Qovluq mə'lumat faylı

en: Document type definition
az: Sənəd növü izahı

en: Documents
az: Sənədlər

en: Documents/Diagram
az: Sənədlər/Diaqram

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
az: Sənədlər/Uzadılmış İşarətləmə Dili (XML)

en: Documents/Numeric
az: Sənədlər/Ədədlər

en: Documents/Plain Text
az: Sənədlər/Adi Mətn

en: Documents/Presentation
az: Sənədlər/Nümayiş

en: Documents/Project Management
az: Sənədlər/Layihə İdarəetməsi

en: Documents/Published Materials
az: Sənədlər/Dərc Olunmuş Materiallar

en: Documents/Spreadsheet
az: Sənədlər/Hesab Cədvəli

en: Documents/TeX
az: Sənədlər/Tex

en: Documents/Text Markup
az: Sənədlər/Mətn İşarətləmə

en: Documents/Vector Graphics
az: Sənədlər/Vektor Qrafikaları

en: Documents/Word Processor
az: Sənədlər/Söz İşləmci

en: Documents/World Wide Web
az: Sənədlər/World Wide Web

en: Dolby Digital audio
az: Dolby Digital Audio

en: Emacs Lisp source code
az: Emacs Lisp qaynaq kodu

en: Email headers
az: ePoçt başlıqları

en: Email message/mailbox
az: ePoçt ismarışı/qutusu

en: Encrypted message
az: Kodlanmış ismarış

en: Enlightenment theme
az: Enlightment örtüsü

en: Enriched text document
az: Zənginləşdirilmiş mətn sənədi

en: Epiphany bookmarks file
az: Epiphany nişan faylı

en: FLC animation
az: FLC animasiyası

en: FLI animation
az: FLI animasiyası

en: FlashPix Image
az: FlashPix Rəsmi

en: Flexible Image Transport System
az: Yolayovuq Rəsm  Image  Daşıma Sistemi

en: Folder
az: Qovluq

en: Fortran source code
az: Fortran qaynaq kodu

en: FrameMaker interchange document
az: FrameMaker mübadilə sənədi

en: G3 fax image
az: G3 faks rəsmi

en: GIF image
az: GIF rəsmi

en: GIMP document
az: GIMP sənədi

en: GMC link
az: GMC bağı

en: GNOME desktop theme
az: GNOME masa üstü örtüyü

en: GNU Oleo Spreadsheet
az: GNU Oleo Hesab Cədvəli

en: GNU mail message
az: GNU elektronik məktub ismarıcı

en: GTK configuration
az: GTK qurğuları

en: Glade project
az: Gleyd lahiyəsi

en: GnuCash workbook
az: GnuCash iş kitabı

en: Gnumeric spreadsheet
az: Gnomeric hesab cədvəli

en: Gtar archive
az: Gtar arxivi

en: Gtktalog Catalogue
az: Gtktalog Katalogu

en: Gzip-compressed file
az: Gzip ılə sıxışdırılmış fayl

en: HDF document
az: HDF sənədi

en: HTML page
az: HTMl səhifəsi

en: Haskell source code
az: Haskell qaynaq kodu

en: Help page
az: Yardım səhifəsi

en: IDL document
az: IDL sənədi

en: IEF image
az: IEF rəsmi

en: IFF image
az: IFF rəsmi

en: ILBM image
az: ILBM rəsmi

en: ISO image
az: ISO rəsmi

en: Images
az: Rəsmlər

en: Information
az: Mə'lumat

en: Information/Calendar
az: Mə'lumat/Təqvim

en: Information/Financial
az: Mə'lumat/Maliyyə

en: Installed GNOME desktop theme
az: Quraşdırılmış GNOME masa üstü örtüyü

en: JBuilder Project
az: JBilder Lahiyəsi

en: JPEG image
az: JPEG rəsmi

en: Java byte code
az: Java bayt kodu

en: Java code archive
az: Java kod arxivi

en: Java source code
az: Java qaynaq kodu

en: KDE application details
az: KDE proqramları detalları

en: KIllustrator document
az: Killustrator sənədi

en: KPresenter presentation
az: KPresenter nümayişi

en: KSpread spreadsheet
az: KSpread hesab cədvəlləri

en: KWord document
az: KWord sənədi

en: Korn shell script
az: Korn qabıq skripti

en: LHA archive
az: LHA arxivi

en: LHARC archive
az: LHARC arxivi

en: LIBGRX font
az: LIBGRX yazı növü

en: LightWave object
az: LightWave cismi

en: LightWave scene
az: LightWave səhnəsi

en: Linux PSF console font
az: Linux RSF konsol yazı növləri

en: Literate haskell source code
az: Literate haskell qaynaq kodu

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
az: Lotus 1-2-3 hesab cədvəli

en: LyX document
az: LyX sənədi

en: MP3 audio playlist
az: MP3 audio çalğı siyahısı

en: MacBinary file
az: MacBinary faylı

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
az: Macintosh AppleDouble-encoded faylı

en: Macintosh BinHex-encoded file
az: Macintosh BinHx-encoded faylı

en: Macintosh StuffIt archive
az: Macintosh Stufflt arxivi

en: Macromedia Flash file
az: Macromedia Flash faylı

en: MagicPoint presentation
az: MagicPoint təqdimi

en: Magick image format
az: Magick rəsm formatı

en: Mail delivery report
az: Məktub göndərmə raportu

en: Mail disposition report
az: Məktub ləğv olma raportu

en: Mail system report
az: Məktub sistem raportu

en: Manual page
az: Bələdçi səhifəsi

en: Manual page (compressed)
az: Bələdçi səhifəsi (sıxışdırılmış)

en: Master System or Game Gear ROM
az: Master System ya da Game Gear ROM

en: MathML document
az: MathML sənədi

en: Memory dump
az: Yaddaş raportu

en: Message
az: İsmarıc

en: Message digest
az: İsmarış gündəliyi

en: Message in several formats
az: Müxtə'lif formatlarda ismarış

en: Microsoft Excel spreadsheet
az: Microsoft Excel hesab cədvəli

en: Microsoft PowerPoint document
az: Micrpspft PowerPoint sənədi

en: Microsoft WMV playlist
az: Microsoft WMV çalğı siyahısı

en: Microsoft Word document
az: Microsoft Word sənədi

en: Mozilla bookmarks file
az: Mozilla nişan faylı

en: Multi-part message
az: Çox hissəli ismarış

en: Named pipe
az: Adlandırılmış boru

en: Nautilus link
az: Nautilus bağı

en: Netscape bookmarks file
az: Netscape nişan faylı

en: ODA document
az: ODA sənədi

en: Object code
az: Cism kodu

en: OpenOffice.org Impress presentation
az: OpenOffice.org Impress nümayişi

en: OpenOffice.org Impress presentation template
az: OpenOffice.org Impress nümayişi nümunəsi

en: OpenOffice.org Math document
az: OpenOffice.org Riyaziyyat sənədi

en: OpenOffice.org Writer document
az: OpenOffice.org Writer sənədi

en: OpenOffice.org Writer global document
az: OpenOffice.org Writer qlobal sənədi

en: OpenOffice.org Writer template
az: OpenOffice.org Writer sənədi nümunəsi

en: OpenOffice.org drawing
az: OpenOffice.org rəsmi

en: OpenOffice.org drawing template
az: StarOffice Writer sənədi nümunəsi

en: OpenOffice.org spreadsheet
az: StarOffice hesab cədvəli nümunəsi

en: OpenOffice.org spreadsheet template
az: OpenOffice.org hesab cədvəli

en: OpenType font
az: OpenType yazı növü

en: PBM image
az: PBM rəsmi

en: PC Paintbrush image
az: PC Paintbrush rəsmi

en: PCF font
az: PCF yazı növü

en: PDF document
az: PDF sənədi

en: PEF program
az: PEF proqramı

en: PGM image
az: PGM rəsmi

en: PGN chess game
az: PGN şahmat oyunu

en: PGP keys
az: PGP açarları

en: PGP message
az: PGP ismarıcı

en: PGP signature
az: PGP imzası

en: PGP-encrypted file
az: PGP ile kodlanmış fayl

en: PHP script
az: PHP skripti

en: PICT image
az: PICT rəsmi

en: PNG image
az: PNG rəsmi

en: PNM image
az: PNM rəsmi

en: PPM image
az: PPM rəsmi

en: Packages
az: Paketlər

en: Palm OS database
az: Palm OS databeyzi

en: Palm Pixmap image
az: Palm Pixmap rəsmi

en: Partial email message
az: Qismi ePoçt ismarışı

en: Pascal source code
az: Pascal mənbə kodu

en: Perl script
az: Perl skripti

en: Photo CD image
az: Photo CD rəsmi

en: Photoshop document
az: Photoshop sənədi

en: Plain text document
az: Düz mətn sənədi

en: Playlist
az: Çalğı siyahısı

en: PostScript Type 1 font
az: PostScript Type 1 yazı növü

en: PostScript document
az: PostScript sənədi

en: Profiler results
az: Profiler nəticəsi

en: Project Plan
az: Proyekt Planı

en: Python byte code
az: Phyton bayt kodu

en: Python source code
az: Phyton qaynaq kodu

en: QuickTime movie
az: QuickTime filmi

en: Quicken document
az: Quicken sənədi

en: Quicken for Windows document
az: Windows üçün Quicken sənədi

en: RAR archive
az: RAR arxivi

en: README document
az: README sənədi

en: RGB image
az: RGB rəsmi

en: RPM package
az: paketi

en: Raw Gray Sample
az: Raw Gray Nümunəsi

en: RealAudio document
az: RealAudio sənədi

en: RealAudio/Video document
az: RealAudio/Video sənədi

en: Reference to remote file
az: Uzaq fayla bağ

en: Rejected patch file
az: Rədd edilmiş yamaq faylı

en: Rich text document
az: Zəngin mətn sənədi

en: S/MIME file
az: S/MIME faylı

en: S/MIME signature
az: S/MIME imzası

en: SGML document
az: SGML sənədi

en: SHOUTcast playlist
az: SHOUTcast çalğı siyahısı

en: SMIL script
az: SMIL skripti

en: SQL code
az: SQL kodu

en: SUN Rasterfile
az: SUN raster rəsmi

en: SV4 CPIO archive
az: SV4 CPIO arxivi

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
az: SV4 CPIP arxivi (CRC ilə bərabər)

en: Samba share
az: Samba bölüşülmüş sahəsi

en: Scheme source code
az: Scheme qaynaq kodu

en: Scream Tracker instrument
az: Scream Tracker aləti

en: Search results
az: Axtarış nəticələri

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Setext document
az: Setext sənədi

en: Shared Printer
az: Bölüşülmüş Çapedici

en: Shared library
az: Paylaşdırılmış kitabxana

en: Shell archive
az: Qabıq arxivi

en: Shell script
az: Qabıq skripti

en: Signed message
az: İmzalanmış ismarıc

en: Silicon Graphics image
az: Silicon Graphics rəsmi

en: Socket
az: Soket

en: Software Development
az: Proqram tə'minatı Gəlişdirilməsi

en: Software Development/ROM Images
az: Proqram tə'minatı Gəlişdirilməsi/ROM Rəsmləri

en: Software Development/Source Code
az: Proqram tə'minatı Gəlişdirilməsi/Qaynaq Kodu

en: Software author credits
az: tə'minat müəllifləri

en: Software installation instructions
az: tə'minat quraşdırma təlimatları

en: Software license terms
az: tə'minat lisenziya qaydaları

en: Source code patch
az: Mənbə kodu yamağı

en: Speech document
az: Speech sənədi

en: Speedo font
az: Speedo yazı növü

en: Spreadsheet Interchange document
az: Spreadsheet Interchange sənədi

en: Stampede package
az: Stampede paketi

en: StarCalc spreadsheet
az: StarCalc hesab cədvəli

en: StarChart chart
az: StarChart diaqramı

en: StarDraw drawing
az: StarDraw rəsmi

en: StarImpress presentation
az: StarImpress nümayişi

en: StarMail file
az: StarMail faylı

en: StarMath document
az: MathML sənədi

en: StarOffice extended metafile image
az: StarOffice uzadılmış metafayl rəsmi

en: StarWriter document
az: StarWriter sənədi

en: Style sheet
az: Tərz faylı

en: Sun mu-law audio
az: Sun µ-law audio

en: SunOS News font
az: SunOS News yazı növü

en: Symbolic link
az: Simvolik körpü

en: System
az: Sistem

en: TIFF image
az: TIFF rəsmi

en: Tab-separated text document
az: Tab ilə ayrılmış mətn sənədi

en: Tar archive
az: Tar arxivi

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
az: Tar arxivi (Bzip2 ilə sıxışdırılmış)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
az: Tar arxivi (Gzip ilə sıxışdırılmış)

en: TarGA image
az: TarGA rəsmi

en: Tcl script
az: Tcl skripti

en: TeX document
az: TeX sənədi

en: TeX dvi document
az: TeX dvi sənədi

en: TeX font
az: TeX yazı növü

en: TeX font metrics
az: TeX yazı növü metrikləri

en: TeXInfo document
az: Texnfo sənədi

en: Theme
az: Örtük

en: ToutDoux document
az: ToutDoux sənədi

en: Troff document
az: Troff sənədi

en: Troff me input document
az: Troff me giriş sənədi

en: Troff mm input document
az: Troff mm giriş sənədi

en: Troff ms input document
az: Troff ms giriş sənədi

en: TrueType font
az: TrueType yazı növü

en: Truevision Targa image
az: Truevision Targa rəsmi

en: USENET news message
az: USENET xəbər ismarıcı

en: Unidata netCDF document
az: Unidata netCDF sənədi

en: Unknown type
az: Namə'lum növ

en: User Interface
az: İstifadəçi Ara Üzü

en: User Interface/Fonts
az: İstifadəçi Ara Üzü/Yazı Növləri

en: Ustar archive
az: Ustar arxivi

en: V font
az: V yazı növü

en: VRML document
az: VRML sənədi

en: WAIS source code
az: WAIS qaynaq kodu

en: Web folder
az: Web qovluğu

en: Windows bitmap image
az: Windows bitmap rəsmi

en: Windows icon image
az: Windows timsal rəsmi

en: Windows metafile graphics
az: Windows metafayl qrafikası

en: WordPerfect document
az: WorldPerfect sənədi

en: X bitmap image
az: X bitmap rəsmi

en: X window image
az: X window rəsmi

en: XBEL bookmarks file
az: XBEL nişan faylı

en: XML document
az: XML sənədi

en: XPM image
az: XPM rəsmi

en: Xbase database
az: Xbase databeyzi

en: Yacc grammar source code
az: Yacc grammar mənbə kodu

en: Z shell script
az: Z qabıq skripti

en: Zip archive
az: Zip arxivi

en: Zoo archive
az: Zoo arxivi

en: gettext translation
az: gettext tərcüməsi

en: iPod software
az: iPod tə'minatı

en: xfig vector graphic
az: sfig vektor qrafikaları
