gtk+-properties.HEAD - en to az translation catalogue (1013 entries)

en: A GdkImage to display
az: Göstəriləcək GdkImage

en: A GdkPixbuf to display
az: Göstəriləcək GdkPixbuf

en: A GdkPixmap to display
az: Göstəriləcək GdkPixmap

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
az: Törəmənin valideynən başlanğıcına yoxsa sonuna nəzələn paketlənəcəyini müəyyən edən GtkPackType

en: A column in the data source model to get the strings from
az: Data source modelindəki qatarların alınacağı sütun

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
az: Etiketin mətninə əlavə ediləcək tərz atributları siyahısı

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
az: Rederləyicinin mətninə əlavə edilcək tərz atributları siyahısı

en: A name for the action group.
az: Gedişat qrupunun adı.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
az: Mətnin irəliləmə pəncərəciyindəki üfqi mövqeyini tə'yin edən 0.0 və 1.0 arasında rəqəm

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
az: Mətnin irəliləmə pəncərəciyindəki şaquli mövqeyini tə'yin edən 0.0 və 1.0 arasında rəqəm

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
az: Piksbufun piksel mə'lumatına pointer

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
az: Vasitə çubuğu düymələrində işlədilə biləcək daha qısa etiket.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
az: _ hərfini daxil edən qatarlar mətndəki altı cızıxlı hərflərə uyğun gəlir

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
az: Bu menyu qoparılmış vəziyyətdə olanda pəncərə idarəçisinin göstərəcəyi etiket

en: A tooltip for this action.
az: Bu gedişat üçün məsləhət.

en: A unique name for the action.
az: Gedişat üçün xüsusi ad.

en: A widget to display in place of the usual expander label
az: Həmişəki genişləndirici etiketin yerində göstəriləvək widget

en: A widget to display in place of the usual frame label
az: Çərçivənin etiketinin həmişəki yerində göstəriləcək pəncərəcik

en: Above child
az: Üst törəmə

en: Accelerator Closure
az: Sürə'tləndirici Bağlanması

en: Accelerator Widget
az: Sürə'tləndirici Widget-i

en: Accept focus
az: Fokusu qəbul et

en: Accepts tab
az: Səkmə qəbul edir

en: Action
az: Gedişat

en: Action Group
az: Gedişat Qrupu

en: Action area border
az: Gediş sahəsi kənarı

en: Activatable
az: Fəallaşdırılabilən

en: Activates default
az: Əsasları fəallaşdırar

en: Active
az: Fəal

en: Active item
az: Fəal üzv

en: Activity Blocks
az: Fəallıq Blokları

en: Activity Step
az: Fəallıq Addımı

en: Activity mode
az: Fəallıq modu

en: Add tearoffs to menus
az: Menyuları ayırma qulplarını əlavə et

en: Adjustment
az: Yaxşılaşdırma

en: Alignment
az: USəviyyələmə

en: Allow Grow
az: Böyüməni Qəbul Et

en: Allow Rules
az: Xədkeşlərə icazə ver

en: Allow Shrink
az: Daralmanı Qəbul Et

en: Allow drawing of alternating color rows
az: Alternativ sətirlərin göstərilməsinə icazə ver

en: Allow empty
az: Boşa icazə ver

en: Always enable arrows
az: Oxları həmişə fəallaşdır

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
az: Menyu çubuğu kölgəsi ilə menyu üzvləri arasındakı kənar sahə miqdarı

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
az: Vasitə çubuğu kölgəsi ilə düymələr arasındakı kənar boşluğu miqdarı

en: Amount to increase child's size on either side
az: Digər tərəfdəki törəmə böyüklüyü artırılması

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
az: Üst və altdakı törəmə böyüklüyü artırılması

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
az: Paraqrafın piksel olaraq içəridən başlama

en: An XML string describing the merged UI
az: Birləşdirilən İAÜ-zü izah edən XML qatarı

en: Animation
az: Animasiya

en: Appearance of the frame border
az: Çərçivə kənarının görünüşü

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
az: Oxun ətrafındakı kölgə görünüşü

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
az: Daşıyıcı ətrafındakı kölgə görünüşü

en: Appears as list
az: Siyahı olaraq görünür

en: Application paintable
az: Boyana bilən proqram tə'minatı

en: Application supplied widget for custom previews.
az: Xüsusi ön nümayişlər üçün proqram tərəfindən verilən widget.

en: Application supplied widget for extra options.
az: Əlavə seçimlər üçün proqram tərəfindən verilən widget.

en: Arrow X Displacement
az: Oxun X Yerdəyişdirməsi

en: Arrow Y Displacement
az: Oxun Y Yerdəyişdirməsi

en: Arrow direction
az: Oxun istiqaməti

en: Arrow shadow
az: Oxun kölgəsi

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
az: obey_child FALSE isə nisbəti işlət

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
az: Daxil etmə kursorunun göstəriləcəyi nisbət

en: Attributes
az: Atributlar

en: Background color
az: Arxa plan rəngi

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
az: Arxa plan rəngi GdkColor olaraq

en: Background color as a GdkColor
az: Arxa plan rəngi GdkColor olaraq

en: Background color as a string
az: Arxa plan rəngi mətni

en: Background color name
az: Arxa plan rəng adı

en: Background full height
az: Arxa planın tam hündürlüyü

en: Background full height set
az: Arxa plan hündürlük dəstəsi

en: Background set
az: Arxa plan dəstəsi

en: Background stipple mask
az: Arxa plan maskası

en: Background stipple set
az: Arxa plan dəstəsi

en: Backward stepper
az: Arxa plan addımlayıcısı

en: Bar style
az: Çubuq tərzi

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
az: Arxa plan döşənərkən maskalama olaraq işlədiləcək bitməp

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
az: Ön plan döşənərkən maskalama olaraq işlədiləcək bitməp

en: Bits per Sample
az: Şablon başına bit

en: Border relief
az: Kənarlıq relyefi

en: Border width
az: Kənar eni

en: Bottom Attach
az: Alt Əlavə

en: Bottom Padding
az: Alt Kənarlama

en: Bottom attachment
az: Alt əlavə

en: Button relief
az: Düymə relyefi

en: Button spacing
az: Düymə boşluğu

en: Can be used to add a new child to the container
az: Saxlayıcıya yeni törəmə əlavə etmək üçün istifadə edilə bilər

en: Can change accelerators
az: Sürə'tləndiricilər dəyişdirilə bilsin

en: Can default
az: Əsası edə bilər

en: Can focus
az: Fokus edə bilər

en: Case sensitive
az: Böyük/kiçik hərfə həssas

en: Cell background color
az: Hüceyrə arxa plan rəngi

en: Cell background color as a GdkColor
az: Hüceyrə arxa plan rəngi GdkColor olaraq

en: Cell background color as a string
az: Hüceyrə arxa plan rəngi mətni

en: Cell background color name
az: Hüceyrə arxa plan rəng adı

en: Cell background set
az: Hüceyrə arxa plan dəstəsi

en: Child
az: Törəmə

en: Child X Displacement
az: Törəmənin X Yerdəyişdirməsi

en: Child Y Displacement
az: Törəmənin Y Yerdəyişdirməsi

en: Child internal height padding
az: Törəmə daxili hündürlük aralığı

en: Child internal width padding
az: Törəmə daxili en aralığı

en: Child widget to appear next to the menu text
az: Menyu mətninin yanında göstəriləcək törəmə pəncərəcik

en: Clickable
az: Tıqlana bilən

en: Climb Rate
az: Çıxma Sıxlığı

en: Color to use for even rows
az: Cüt sətirlər üçün işlədiləcək rəng

en: Color to use for odd rows
az: Tək sətirlər üçün işlədiləcək rəng

en: Color with which to draw error-indication underlines
az: Xətalı bildirişlərin göstəriləcəyi rəng

en: Color with which to draw insertion cursor
az: Daxil etmə oxunun rəngi

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
az: Qarışıq sağdan sola və soldan sağa mətni redaktə edərkən ikinci giriş kursorunun göstəriləcəyi rəng

en: Colorspace
az: Rəng sahəsi

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
az: Sütun widget-ə ayırılan əlavə endən pay alır

en: Column headers respond to click events
az: Sütunların başlıqları kliqləmə gedişatlarına cavab versin

en: Column is user-resizable
az: Sütunun böyüklüyü istifadəçi tərəfindən dəyişdirilə bilsin

en: Column spacing
az: Sütünlar arası boşluq

en: Column span column
az: Sütun span sütunu

en: Columns
az: Sütunlar

en: ComboBox model
az: ComboBox modeli

en: Completion Model
az: Tamamlama Modeli

en: Composite child
az: Kompozit törəmə

en: Content area border
az: Məzmun sahəsi kənarı

en: Create the same proxies as a radio action
az: Qərar gedişatı ilə eyni vəkilləri yarat

en: Current Alpha
az: Hazırkı Alfa

en: Current Color
az: Hazırkı Rəng

en: Current fixed width of the column
az: Sütunun hazırkı sabit eni

en: Current width of the column
az: Sütunun hazırkı eni

en: Cursor Blink
az: Oxun Yanıb Sönməsi

en: Cursor Blink Time
az: Oxun Yanıb Sönmə Vaxtı

en: Cursor Position
az: Ox Yeri

en: Cursor Visible
az: Görünən Ox

en: Cursor color
az: Ox rəngi

en: Cursor line aspect ratio
az: Kursor sətiri nisbəti

en: Curve type
az: Qövs növü

en: Custom palette
az: Hazırkı palet

en: Custom tabs for this text
az: Bu mətnə xüsuso səkmələr

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
az: Fokus indikatoru göstərilməsi üçün lazımi tire naxışı

en: Day
az: Gün

en: Decorated
az: Bəzəkli

en: Default Display
az: Ön Qurğulu Displey

en: Default Height
az: Əsas Hündürlük

en: Default Outside Spacing
az: Ön Qurğulu Xarici Boşluq

en: Default Spacing
az: Ön Qurğulu Boşluq

en: Default Width
az: Əsas En

en: Default file chooser backend
az: Ön qurğulu fayl seçici backend-i

en: Delay before drop down menus appear
az: Açılan menyuların göstərilmə gecikməsi

en: Delay before hiding a submenu
az: Alt menyuları gizlədilmə gecikməsi

en: Delay before submenus appear
az: Alt menyuları göstərilmə gecikməsi

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
az: Menyu çubuğunun alt menyularının göstərilmə gecikməsi

en: Deprecated property, use shadow_type instead
az: Artıq istifadə edilməyən giriş, onun yerinə shadow_type işlədin

en: Destroy with Parent
az: Törədicisi ilə birlikdə Dağıt

en: Detail
az: Təfsilat

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
az: Görünən sahə ətrafındakı kölgəli qutunun necə görünəcəyini tə'yin edir

en: Digits
az: Digitlər

en: Discrete Blocks
az: Discrete Blokları

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
az: Sürüşdürmə çubuğunun qarşı tərəfində ikinci geri ox düyməsini göstər

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
az: Səkmə sahəsinin tərəfində ikinci geri ox düyməsini göstər

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
az: Səkmə sahəsinin qarşı tərəfində ikinci irəli ox düyməsini göstər

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
az: Sürüşdürmə çubuğunun qarşı tərəfində ikinci irəli ox düyməsini göstər

en: Display the cell
az: Hücrəni göstər

en: Display the standard backward arrow button
az: Standart geri ox düyməsini göstər

en: Display the standard forward arrow button
az: Standart irəli ox düyməsini göstər

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
az: Sürüşdürücünün böyüklüyünü dəyişdirmə, minimal uzunluğa qıfılla

en: Double Click Distance
az: Cüt Tıqlanma Məsafəsi

en: Double Click Time
az: Cüt Tıglama Zamanı

en: Drag threshold
az: Sürümə başlanğıcı

en: Draw
az: Göstər

en: Draw Indicator
az: İndikatoru Göstər

en: Draw Value
az: Göstərmə Qiyməti

en: Draw as radio menu item
az: Qərar menyusu üzvü olaraq göstər

en: Draw the toggle button as a radio button
az: Açma/Qapama düyməsini radio düyməsi kimi göstər

en: Editability set
az: Düzəldilə bilən dəstə

en: Editable
az: Dəyişdirilə bilən

en: Editable mode of the CellRenderer
az: CellRenderer-in Dəyişdirilə Bilmə modu

en: Enable Popup
az: Popapı Fəallaşdır

en: Enable Search
az: Axtarışı Fəallaşdır

en: Enable arrow keys
az: Ox düymələrini fəallaşdır

en: Error underline color
az: Xəta alt cızıq rəngi

en: Even Row Color
az: Cüt Sətir Rəngi

en: Events
az: Hadisələr

en: Expand
az: Genişlət

en: Expanded
az: Genişləndirilmiş

en: Expander Column
az: Açıcı Sütunu

en: Expander Size
az: Genişləndirici Böyüklüyü

en: Extension events
az: Uzantı hadisələri

en: Extra space at the top and bottom of the menu
az: Menyunun üst və alt tərəflərinə əlavə ediləcək sahə miqdarı

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
az: CAN_DEFAULT düymələrinə əlavə ediləcək əlavə sahə

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
az: Kənarı həmişə xaricində göstərilən CAN_DEFAULT düymələri üçün əlavə ediləcək sahə

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
az: Törəmə ilə onun sol və sağ qonşuları arasına qoyulacaq əlavə sahə, piksel olaraq

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
az: Törəmə ilə qonşuları arasına qoyulacaq əlavə boşluq, piksel olaraq

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
az: Törəmə ilə onun üst və alt qonşuları arasına qoyulacaq əlavə sahə, piksel olaraq

en: Extra widget
az: Əlavə wiidget

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
az: SƏHV "görünməz xarakter"i həqiqi mətn yerinə göstərər (parol modu)

en: FALSE removes outside bevel from entry
az: FALSE girişin xarici qabartmasını silər

en: File System Backend
az: Fayl Sistemi Backend-i

en: Filename
az: Fayl adı

en: Filename to load and display
az: Yüklənib göstəriləcək fayl adı

en: Fill
az: Doldur

en: Filter
az: Süzgəc

en: Fixed Height Mode
az: Sabit Hündürlük Modu

en: Fixed Width
az: Sabit En

en: Fixed slider size
az: Sabit sürüşdürücü böyüklüyü

en: Focus in Toplevel
az: Üst Səviyyədəki Fokus

en: Focus line dash pattern
az: Fokus sətiri tire naxışı

en: Focus linewidth
az: Fokus uzunluğu

en: Focus on click
az: Tıqlamada fokusa al

en: Focus padding
az: Fokus aralanması

en: Font
az: YazıTipi

en: Font Name
az: Yazı növü adı

en: Font description as a PangoFontDescription struct
az: Yazı Növü izahatı PangoFontDescription olaraq

en: Font description as a string
az: Yazı Növü izahat kəlmə olaraq

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
az: Qatar olaraq yazı növü izahatı, misal."Sans Italic 12"

en: Font family
az: Yazı növü ailəsi

en: Font family set
az: Yazı Növü dəstəsi

en: Font name
az: Yazı növü adı

en: Font points
az: Yazı Növü nöqtələri

en: Font scale
az: Yazı növü miqyası

en: Font scale set
az: Yazı növü miqyası dəstəsi

en: Font scaling factor
az: Yazı növü miqyasılama faktoru

en: Font size
az: Yazı növü böyüklüyü

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
az: Əsas yazı növünə əsasən böyüdmə faktoru olaraq yazı növü böyüklüyü. Bu xassə örtük dəyişikliklərinə görə uyğunlaşdırılır ona görə də məsləhət edilir. Pango bəzi böyütmələri PANGO_SCALE_X_LARGE şəklində tə'yin edir.

en: Font size in Pango units
az: Pango ölçülərilə yazı növü böyüklüyü

en: Font size in points
az: Yazı Növü böyüklüyü nöqtə olaraq

en: Font size set
az: Yazı Növü böyüklüyü dəstəsi

en: Font stretch
az: Yazı Növü genişliyi

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
az: PangoStretch olaraq yazı növü uzatması, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
az: Yazı Növü genişliyi dəstəsi

en: Font style
az: Yazı Növü tərzi

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
az: PangoStyle olaraq yazı növü tərzi, nümunə: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
az: Yazı Növü dəstəsi

en: Font variant
az: Yazı Növü variantı

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
az: PangoVariant olaraq yazı növü variantı, nümunə:  PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
az: Yazı Növü variantı dəstəsi

en: Font weight
az: Yazı Növü qalınlığı

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
az: Integer olaraq yazı növü böyüklüyü, PangoWeight-dakı öncədən tə'yin edilmiş dəyərlərə baxın, nümunə: PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
az: Yazı Növü qalınlığı dəstəsi

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
az: Aspekt nisbətini çərçivə törəməsininkinə uyğunlaşdır

en: Foreground color
az: Ön plan rəngi

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
az: Ön plan rəng GdkColor olaraq

en: Foreground color as a GdkColor
az: Ön plan rəng GdkColor olaraq

en: Foreground color as a string
az: Ön plan rəngi kəlmə olaraq

en: Foreground color name
az: Ön plan rəng adı

en: Foreground set
az: Ön plan dəstəsi

en: Foreground stipple mask
az: Ön plan maskası

en: Foreground stipple set
az: Ön plan dəstəsi

en: Forward stepper
az: Çatdırma addımlayıcısı

en: Fraction
az: Fraksiya

en: Frame shadow
az: Çərçivə kölgəsi

en: GdkPixbufAnimation to display
az: Göstəriləcək GdkPixbufAnimation

en: Gravity
az: Yer çəkimi

en: Group
az: Qrup

en: Handle Size
az: Dəstək Bötüklüyü

en: Handle position
az: Qulp yeri

en: Has Alpha
az: Alfası Var

en: Has Frame
az: Çərçivəyə Malikdir

en: Has Opacity Control
az: Matlıq İdarəsi Var

en: Has Resize Grip
az: Ölçüləndirmə Qulpu Var

en: Has default
az: Əsasa malikdir

en: Has focus
az: Fokusa malikdir

en: Has palette
az: Paletə malikdir

en: Has separator
az: Ayırıcısı var

en: Headers Clickable
az: Tıqlana Bilən Başlıqlar

en: Height
az: Hündürlük

en: Height request
az: Hündürlük sorğusu

en: Hide if empty
az: Boş isə gizlə

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
az: Masa üstü mühidinə pəncərənin hansı növdə olduğunu və onunla necə rəftar ediləcəyini başa düşməsinə yardım et.

en: Homogeneous
az: Homojen

en: Homogenous
az: Homogen

en: Horizontal Adjustment
az: Üfüqi Yayma

en: Horizontal Adjustment for the widget
az: Pəncərəciyin Üfüqi Yayılması

en: Horizontal Alignment
az: Üfüqi Səviyyələmə

en: Horizontal Offset
az: Üfüqi Offset

en: Horizontal Scrollbar Policy
az: Üfüqi sürüşmə çubuğu xassələri

en: Horizontal Separator Width
az: Üfüqi Ayırıcı Eni

en: Horizontal Tab Border
az: Üfüqi Səkmə Kənarı

en: Horizontal adjustment
az: Üfüqi yayma

en: Horizontal adjustment for the text widget
az: Mətn pəncərəciyi üçün üfqi sazlama

en: Horizontal alignment
az: Üfüqi səviyyələmə

en: Horizontal alignment for child
az: Törəmənin üfüqi səviyyələməsi

en: Horizontal options
az: Üfüqi seçənəklər

en: Horizontal padding
az: Üfüqi səviyyələmə

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
az: Mövcud sahədə törəmənin üfüqi yeri. 0.0 sola, 1.0 sağa tərəfləndirmədir

en: Horizontal scale
az: Üfüqi miqyas

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
az: Hüceyrələr arasındakı üfqi aralıq. Cüt rəqəm olmalıdır

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
az: Düymə basılanda oxun x istiqamətində nə qədər hərəkət edəcəyi

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
az: Düyməyə basılanda törəmənin x istiqamətində nə qədər hərəkət edəcəyi

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
az: Düymə basılanda oxun y istiqamətində nə qədər hərəkət edəcəyi

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
az: Düyməyə basılanda törəmənin y istiqamətində nə qədər hərəkət edəcəyi

en: How the range should be updated on the screen
az: Silsilənin ekranda necə güncəllənəcəyi

en: How to draw the input method preedit string
az: Giriş metodunun önredaktə qatarının necə göstəriləcəyi

en: How to draw the input method statusbar
az: Vasitə çubuğunun göstərilmə şəkli

en: How to draw the toolbar
az: Vasitə çubuğunun göstərilmə şəkli

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
az: Qutu düymələri düzülüş. Mümkün qiymətlər əsas, yayğın, kənar, başlanğıc və sondur

en: IM Preedit style
az: IM Önredaktə Tərzi

en: IM Status style
az: IM Vəziyyət tərzi

en: Icon
az: Timsal

en: Icon Sizes
az: Timsal böyüklüyü

en: Icon Theme Name
az: Timsal Örtüyü Adı

en: Icon for this window
az: Bu pəncərə timsalı

en: Icon set
az: Timsal dəstəsi

en: Icon set to display
az: Göstəriləcək timsal dəstəsi

en: Icon size
az: Timsal böyüklüyü

en: Icon widget
az: Timsal widget-i

en: Icon widget to display in the item
az: Üzvdə göstəriləcək timsal widget-i

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
az: TRUE isə, GtkProgress fəal moddadır. Bunun mə'nası onun nəyinsə baş verdiyinə işarə edir ancaq fəaliyyətin nə qədərlik hissəsinin bitdiyini bildirə bilmir. Bu nə qədər vaxt dəvam edəcəyini bilmədiyiniz bir şeyi həyata keçirəndə işlədilir

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
az: TRUE isə, cədvəl hüceyrələrinin hamısının eyni en/hündürlüyə malik olmaları deməkdir

en: If TRUE, a heading is displayed
az: TRUE isə başlıq göstəriləcəkdir

en: If TRUE, day names are displayed
az: TRUE isə gün adları göstəriləcəkdir

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
az: Əgər DÜZdürsə, siçan düyməsinin Qeyd Dəftərçəsində tıqlanması gediləcək səhifə menyusunu açar

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
az: Əgər TRUE isə, səkmələr sığışmasa sürüşdürmə çubuqları əlavə ediləcək

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
az: DOĞRU isə, törəmə ikinci törəmə qrupunda ortaya çıxır, məs. yardım düymələri üçün uyğundur

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
az: TRUE isə, törəmə məcbu qiymətdən daha kiçik ola bilər

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
az: TRUE isə, ölçüləndirilən widget ilə bərabər törəmə də böyüyəcək/genişləyəcəkdir

en: If TRUE, the selected month can not be changed
az: TRUE isə seçili ay dəyişdirilə bilməyəcək

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
az: TRUE isə pəncərəcik fokuslu ikən əsas gedişatı alacaq

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
az: TRUE isə pəncərənin minimal böyüklüyü olmayacaq. Bunu TRUE olaraq seçmək o qədər də yaxşı fikir deyil

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
az: TRUE isə pəncərə modal olacaq (bu pəncərə açıq ikən digər pəncərələr işlədilə bilməyəcək və fəal olmayacaq)

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
az: Əgər TRUE isə, istifadəçilər pəncərənin minimim ölçüsü xaicinə də kiçildə bilərlər

en: If TRUE, users can resize the window
az: Əgər TRUE isə, istifadəçilər pəncərə böyüklüyünü dəyişdirə bilərlər

en: If TRUE, week numbers are displayed
az: TRUE isə həftə nömrələri göstəriləcəkdir

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
az: Vasitə çubuğu yerləşmirsə oxun göstərilməsi

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
az: Mövcud üfüqi sahə törəmədən daha böyükdürsə, törəmə üçün işlədiləcək miqdar. 0.0 heç biri, 1.0 hamısı deməkdir

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
az: Mövcud şaquli sahə törəmədən daha böyükdürsə, törəmə üçün işlədiləcək miqdar. 0.0 heç biri, 1.0 hamısı deməkdir

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
az: Seçili isə, altı cızılı xarakterdən sonrakının mnemonik yüksəldici açarı olaraq qəbul edilməsi gərəkdiyini göstərir

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
az: Seçili isə, etiket göstərilmək yerinə ambar vahidi almaq üçün işlədilir

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
az: Seçilidirsə, mətni həddindən artıq geniş olanda qırır

en: If the insertion cursor is shown
az: Əgər daxil etmə oxu göstərilibsə

en: If the toggle button is in an "in between" state
az: Dəyişdirmə düyməsinin "arada" olma halı

en: If the toggle button should be pressed in or not
az: Dəyişdirmə düyməsinin basıla bilmə halı

en: If the toggle part of the button is displayed
az: Düymənin açma/qapama halı göstərilməsi

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
az: Əgər bu pəncərə dağıdılsa törədəni də dağıdılacaqdır

en: Image
az: Rəsm

en: Image widget
az: Rəsm pəncərəciyi

en: Image/label border
az: Rəsm/etiket kənarı

en: Inconsistent
az: Qərarsız

en: Inconsistent state
az: Qərarsız vəziyyət

en: Indent
az: İçəridən Başlama

en: Indent Expanders
az: İndent Açıcılar

en: Indent set
az: İçəridən Başlama dəstəsi

en: Indicator Size
az: İndikator Böyüklüyü

en: Indicator Spacing
az: İndikator Boşluğu

en: Interior Focus
az: Daxili Fokus

en: Internal padding
az: Daxili fasilələndirmə

en: Invert direction slider moves to increase range value
az: İstiqaməti tərs çevirmə sürüşdürücüsü silsilə dəyərini artırmaq üçün hərəkət edir

en: Inverted
az: Tərs

en: Invisible
az: Gizli

en: Invisible character
az: Görünməz xarakter

en: Invisible set
az: Gizlətmə dəstəsi

en: Is Active
az: Fəaldır

en: Is Expanded
az: Açılıb

en: Is Expander
az: Genişləndiricidir

en: Is focus
az: Fokusa malikdir

en: Is important
az: Vacibdir

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
az: Əyrinin düz, spline ya da sərbəst şəkilli oluşu

en: Justification
az: Sütunlaşdırma

en: Justification set
az: Sütunlaşdırma dəstəsi

en: Key Theme Name
az: Açar Örtük Adı

en: Keybinding to activate the menu bar
az: Menyu çubuğunu fəallaşdırmaq üçün düymə bağı

en: Label
az: Etiket

en: Label widget
az: Etiket widgeti

en: Label xalign
az: Etiket x tərəfləndirməsi

en: Label yalign
az: Etiket y tərəfləməsi.

en: Language
az: Dil

en: Language set
az: Dil dəstəsi

en: Largest possible value for the "position" property
az: "position" xassəsi üçün mümkün olan ən böyük qiymət

en: Layout style
az: Düzülüş tərzi

en: Left Attach
az: Sol Əlavə

en: Left Margin
az: Sol Kənar

en: Left Padding
az: Sol Kənarlama

en: Left attachment
az: Sol əlavə

en: Left margin
az: Sol kənar

en: Left margin set
az: Sol kənar dəstəsi

en: Left, right, or center justification
az: Sol, sağ ya da ortaya sütunlaşdırma

en: Length of scale's slider
az: Böyütmə sürüşdürücüsünün uzunluğu

en: Length of step buttons at ends
az: Sonlardakı step düymələrin uzunluğu

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
az: Millisaniyə qiymətində kursorun yanıb sönmə vaxtı

en: Line Wrap
az: Sətir Qırma

en: Line wrap
az: Sətir qırması

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...
az: Timsal böyüklüklərinin siyahısı (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: Local Only
az: Təkcə Yerli

en: Lower
az: Alçalt

en: Lower limit of ruler
az: Xətkeşin alt sərhədi

en: Make the expanders indented
az: Genişləndiriciləri çərtmələ

en: Marked up text to render
az: Render ediləcək işarət

en: Markup
az: İşarət

en: Mask
az: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
az: GdkImage ya da GdkPixmap ilə istifadə ediləcək maska rəsmi

en: Max Size
az: Maksimal Böyüklük

en: Maximal Position
az: Maksimal Mövqe

en: Maximum Value
az: Maksimal Qiymət

en: Maximum Width
az: Maksimal En

en: Maximum X
az: Maksimal X

en: Maximum Y
az: Maksimal Y

en: Maximum allowed width of the column
az: Sütunun qəbul edilmiş maksimal eni

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
az: İki tıqlamanın cüt tıqlama qəbul edilməsi üçün iki tıq arasında icazə verilən maksimal piksel olaraq uzaqlıq.

en: Maximum length
az: Maksimal uzunluq

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
az: Bu vahid üçün hökmlü maksimal xarakter miqdarı. Maksimal yoxsa sıfır

en: Maximum possible X value
az: X üçün maksimal mümkün qiymət

en: Maximum possible value for Y
az: Y üçün maksimal mümkün qiymət

en: Maximum size of the ruler
az: Sürüşdürücünün maksimal böyüklüyü

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
az: Cüt kliq sayıla bilməsi üçün iki kliq arasındakı maksimal vaxt (millisaniyə)

en: Menu
az: Menü

en: Menu bar accelerator
az: Menü çubuğu yüksəldicisi

en: Menu label
az: Menyu etiketi

en: Merged UI definition
az: Birləşdirilən İAÜ təyini

en: Message Buttons
az: İsmarış Düymələri

en: Message Type
az: İsmarış Növü

en: Minimal Position
az: Minimal Mövqe

en: Minimum Key Length
az: Minimal Açar Uzunluğu

en: Minimum Slider Length
az: Minimal Sürüşdürücü Uzunluğu

en: Minimum Value
az: Minimal Qiymət

en: Minimum Width
az: Minimal En

en: Minimum X
az: Minimal X

en: Minimum Y
az: Minimal Y

en: Minimum allowed width of the column
az: Sütunun qəbul edilmiş minimal eni

en: Minimum child height
az: Minimal törəmə hündürlüyü

en: Minimum child width
az: Minimal törəmə eni

en: Minimum height of buttons inside the box
az: Qutu daxilindəki düymələrin minimal hündürlüyü

en: Minimum length of scrollbar slider
az: Sürüşdürmə çubuğunun sürüşdürücüsünün minimal uzunluğu

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
az: Nəticələri axtarmaq üçün minimal axtarış açarı uzunluğu

en: Minimum possible value for X
az: X üçün minimal mümkün qiymət

en: Minimum possible value for Y
az: Y üçün minimal mümkün qiymət

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
az: Alt menyunun görünməsi üçün oxun menyunun üstündə dayanması məcbur olan minimal vaxt

en: Minimum width of buttons inside the box
az: Qutu daxilindəki düymələrin minimal eni

en: Mnemonic key
az: Mnemonik düyməsi

en: Mnemonic widget
az: Mnemonik pəncərəcik

en: Mode
az: Mod

en: Model column to search through when searching through code
az: Kodun içində axtarırkən, içində axtarılacaq model sütunu

en: Month
az: Ay

en: Name
az: Ad

en: Name of default font to use
az: İstifadə ediləcək əsas yazı növünün adı

en: Name of file system backend to use
az: İşlədiləcək fayl sistemi backend-inin adı

en: Name of icon theme to use
az: İşlədiləcək timsal örtüyü

en: Name of key theme RC file to load
az: Yüklənəcək açar örtük RC faylının adı

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
az: Ön qurğulu olarq işlədiləcək GtkFileChooser backend-inin adı

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
az: Yazı növü ailəsi adı, Helvetika, Tayms vs kimi

en: Name of theme RC file to load
az: Yüklənəcək örtük RC faylının adı

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
az: Mətn təqinə rəftar ediləcək ad. Anonim təqlər üçün NULL

en: No Month Change
az: Ay Dəyişikliyi Olmasın

en: No show all
az: Hamısını göstər olmasın

en: Number of Channels
az: Kanal Ədədi

en: Number of characters to leave space for in the entry
az: Girişdə hər vahid üçün neçə xarakter boşluq buraxılacaq

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
az: Sürüşdürmə çubuqları ilə sürüşən pəncərə arasındakı piksel miqdarı

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
az: Giriçin bənəkləri ekrandan sola sürüşüb

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
az: Kurosrun süründürülmədən əvvəl hərəkət edə biləcəyi piksel miqdarı

en: Numeric
az: Numerik

en: Obey child
az: Törəməni İşlət

en: Obsolete property, ignored
az: Səhv xassə, rədd edildi

en: Odd Row Color
az: Tək Sətir Rəngi

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
az: Mətnin Offseti ana xəttin üstündə olsun (yüksəlmə mənfi isə altında olsun)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in pixels
az: Mətnin offseti ana xəttin üstündə olsun (yüksəlmə mənfi isə altında olsun)

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
az: Törəmənin üfqi davranışını müəyyən edən seçənəklər

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
az: Törəmənin şaquli davranışını müəyyən edən seçənəklər

en: Orientation
az: İstiqamət

en: Orientation and growth direction of the progress bar
az: İrəliləmə çubuğunun və onun irəliləməsinin istiqaməti

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
az: Pəncərəciyin hündürlük istə'yinin yerinə işlədiləcək dəyər, istə'yin olduğu kimi istifadə edilməsi üçün isə -1 dəyərini işlədin

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
az: Pəncərəciyin en istə'yinin yerinə işlədiləcək dəyər, istə'yin olduğu kimi istifadə edilməsi üçün isə -1 dəyərini işlədin

en: Overwrite mode
az: Üstünə yazma modu

en: Pack type
az: Paket tərzi

en: Padding
az: Kənarlama

en: Page
az: Səhifə

en: Page Increment
az: Səhifə Artışı

en: Page Size
az: Səhifə Böyüklüyü

en: Palette to use in the color selector
az: Rəng seçicidə işlədiləcək palitra

en: Parent widget
az: Əlaqəli pəncərəcik

en: Pattern
az: Naxış

en: Pixbuf
az: "Pixbuf" cismi

en: Pixbuf Expander Closed
az: Pixbuf Genişləndirici Bağlı

en: Pixbuf Expander Open
az: Pixbuf Genişləndirici Açıq

en: Pixbuf Object
az: "Pixbuf" cismi

en: Pixbuf for closed expander
az: Bağlı genişləndirici üçün Pixbuf

en: Pixbuf for open expander
az: Açıq genişləndirici üçün Pixbuf

en: Pixels
az: Piksel

en: Pixels Above Lines
az: Sətirlərin Üstündəki Piksellər

en: Pixels Below Lines
az: Sətirlərin Altındakı Piksellər

en: Pixels Inside Wrap
az: Qırma İçindəki Piksellər

en: Pixels above lines
az: Sətirlərin üstündəki piksel

en: Pixels above lines set
az: Sətir üstündəki piksellər

en: Pixels below lines
az: Sətirlərin altındakı piksel

en: Pixels below lines set
az: Sətir altındakı piksellər

en: Pixels inside wrap
az: Qırma içindəki piksel

en: Pixels inside wrap set
az: Qırma dəstəsi içindəki piksellər

en: Pixels of blank space above paragraphs
az: Parqraf üstündəki boşluğun pikseli

en: Pixels of blank space below paragraphs
az: Parqraf altındakı boşluğun pikseli

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
az: Parqraf və sətir arasındakı boşluğun pikseli

en: Pixmap
az: Piksməp

en: Position
az: Yer

en: Position Set
az: Yer Seçimi

en: Position of mark on the ruler
az: Sürüşdürücüdəki işarətin yeri

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
az: Pəncərə ayırıcısının piksel olaraq yeri (0 dəyəri sol/üst tərəfə doğru bütün sahə deməkdir)

en: Position of the handle relative to the child widget
az: Törəmə pəncərəciyinə nəzarən qulpun yeri

en: Preview Widget Active
az: Nümayiş Widgeti Fəal

en: Preview text
az: Nümayiş mətni

en: Preview widget
az: Nümayiş widgeti

en: Pulse Step
az: Pulse Addımı

en: Radio state
az: Radio halı

en: Ratio
az: Nisbət

en: Reads the current value, or sets a new value
az: Hazırkı qiyməti oxuyur ya da yeni qiymət verir

en: Receives default
az: Əsası alır

en: Render detail to pass to the theme engine
az: Örtük motoruna ötürüləcək render təfərruatı

en: Reorderable
az: Yenidən sıraya qoyula bilən

en: Resizable
az: Böyüklüyü dəyişdirilə bilən

en: Resize
az: Ölçüləndir

en: Resize mode
az: Ölçüləndirmə modu

en: Resize mode of the column
az: Sütunların mod böyüklüyünü dəyişdir

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
az: Xft üçün həlledilirlik, 1024 * nöqtə/inç olaraq. -1 ön qurğulu qiymət üçün

en: Right Attach
az: Sağ Əlavə

en: Right Margin
az: Sağ Kənar

en: Right Padding
az: Sağ Kənarlama

en: Right attachment
az: Sağ əlavə

en: Right margin
az: Sağ kənar

en: Right margin set
az: Sağ kənar dəstəsi

en: Rise
az: Yüksəlmə

en: Rise set
az: Yüksəklik dəstəsi

en: Row has children
az: Sətrin törəmələri var

en: Row is an expander row, and is expanded
az: Sətr genişləndiricidir və genişlədilib

en: Row spacing
az: Sətir aralığı

en: Row span column
az: Sətir span sütunu

en: Rows
az: Sətirlər

en: Rules Hint
az: Qayda Məsləhəti

en: Screen
az: Ekran

en: Scroll offset
az: Sürüşdürmə daşması

en: Scrollable
az: Sürüşdürülə bilən

en: Scrollbar spacing
az: Sürüşmə çubuğu boşluğu

en: Search Column
az: Sütün Axtar

en: Secondary
az: İkincil

en: Secondary backward stepper
az: İkinci arxa stepper

en: Secondary cursor color
az: İkinci ox rəngi

en: Secondary forward stepper
az: İkinci iləri stepper

en: Select Multiple
az: Birdən Çoxunu Seç

en: Select multiple
az: Birdən çoxunu seç

en: Select on focus
az: Fokusda seç

en: Selectable
az: Seçilə bilən

en: Selection Bound
az: Seçim Sahəsi

en: Sensitive
az: Həssas

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
az: Örtük motoruna sətrləri alternativ rənglərdə göstərilməsini ehkam et

en: Set the column for the expander column
az: Genişlədici sütun olacaq sütunu seç

en: Shadow Type
az: Kölgələmə növü

en: Shadow type
az: Kölgələmə növü

en: Short label
az: Qısa etiket

en: Show Arrow
az: Oxu Göstər

en: Show Border
az: Kənarı Göstər

en: Show Day Names
az: Gün Adlarını Göstər

en: Show Heading
az: Başlığı Göstər

en: Show Hidden
az: Gizliləri Göstər

en: Show Tabs
az: Səkmələri Göstər

en: Show Week Numbers
az: Həftə Nömrələrini Göstər

en: Show button images
az: Düymə rəsmlərini göstər

en: Show file operations
az: Fayl əməliyyatlarını göstər

en: Show menu images
az: Menyu rəsmlərini göstər

en: Show size
az: Böyüklüyü göstər

en: Show style
az: Tərzi göstər

en: Show text
az: Mətni göstər

en: Show the column header buttons
az: Sütun başlığı düymələrini göstər

en: Shrink
az: Genişlət

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
az: Qulp qutusunu yapışdırmaq üçün yapışma nöqtəsi ilə sıralanmış qulp qutusunun böyüklüyü

en: Single Paragraph Mode
az: Tək Paraqraf Modu

en: Size
az: Böyüklük

en: Size of check or radio indicator
az: İşarət və ya radio indikatoru böyüklüyü

en: Size of dropdown indicator
az: Düşən indikator böyüklüyü

en: Size of icons in default toolbars
az: Əsas vasitə çubuğundakı timsal böyüklükləri

en: Size of spacers
az: Aralandırıcıların böyüklüyü

en: Size of the expander arrow
az: Genişlədici oxun böyüklüyü

en: Size to use for stock icon or icon set
az: Saxlama timsalı ya da timsal dəstəsi üçün istifadə ediləcək böyüklük

en: Sizing
az: Böyüklük

en: Skip pager
az: Pager-ı keç

en: Skip taskbar
az: Vəzifə çubuğunu keç

en: Slider Length
az: Sürüşdürücü Uzunluğu

en: Slider Width
az: Sürüşdürücü Eni

en: Smallest possible value for the "position" property
az: "position" xassəsi üçün mümkün olan ən kiçik qiymət

en: Snap edge
az: Kənarı çaxnaşdır

en: Snap edge set
az: Kənarı çaxnaşdır

en: Snap to Ticks
az: Hilə

en: Sort direction the sort indicator should indicate
az: Sıralama indikatorundakı sıralama istiqaməti buranı göstərsin:

en: Sort indicator
az: Sıralama indikatoru

en: Sort order
az: Süzmə əmri

en: Space between value text and the slider/trough area
az: Dəyər mətni və sürüşdürücü/dib arasındakı sahə

en: Space style
az: Boşluq tərzi

en: Space to put between the label and the child
az: Etiket ilə törəmə arasındakı yer

en: Spacer size
az: Aralandırıcı böyüklüyü

en: Spacing
az: Boşluq

en: Spacing around check or radio indicator
az: İşarət və ya radio indikatoru ətrafındakı boşluq

en: Spacing around expander arrow
az: Genişlədici ətrafındakı boşluq

en: Spacing around indicator
az: İndikator ətrafındakı boşluq

en: Spacing between buttons
az: Düymələr arasında boşluq

en: Spacing between step buttons and thumb
az: Step düymələri və thumb arasındakı məsafə

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
az: Thumb/addımlayıcılar və xarici qabartma arasındakı sahı

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
az: Çubuğun qrafiki tərzini faiz olaraq tə'yin edir (artıq işlədilmir)

en: Specify how resize events are handled
az: Ölçüləndirmə hadisələrinin necə ediləcəyini tə'yin edin

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
az: Bütün sətirlərin eyni hündürlüyə malik olduğunu qəbul edərək GtkTreeView-nu sürətləndirir

en: Split Cursor
az: Kursoru Böl

en: Step Increment
az: Addım Artışı

en: Stepper Size
az: Stepper Böyüklüyü

en: Stepper Spacing
az: Stepper Boşluğu

en: Stock ID for a stock image to display
az: Göstəriləcək saxlama rəsmi üçün saxlama ID-si

en: Stock Icon
az: Stok Timsalı

en: Stock Id
az: Stok Id-si

en: Storage type
az: Qövs növü

en: Strikethrough
az: Qaralanmış

en: Strikethrough set
az: Qaralanmış dəstəsi

en: Style
az: Tərz

en: Style of bevel around the contents
az: Məzmunun ətrafındakı qabartma tərzi

en: Style of bevel around the menubar
az: Menyu çubuğunun ətrafındakı qabartmanın tərzi

en: Style of bevel around the spin button
az: Məzmunun ətrafındakı qabartma tərzi

en: Style of bevel around the statusbar text
az: Hal çubuğu mətni ətrafındakı hopdurulmuı sahə tərzi

en: Style of bevel around the toolbar
az: Vasitə çubuğu ətrafındakı bəzək tərzi

en: Style of underline for this text
az: Bu mətn üçün alt cızıq tərzi

en: TRUE if the Position property should be used
az: Mövqe xassəsi istifadə ediləcəksə TRUE

en: TRUE if the window should not be in the pager.
az: Pəncərə pager-də olmayacaqsa TRUE

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
az: Pəncərə vəzifə çubuğunda olmayacaqsa TRUE

en: TRUE if the window should receive the input focus.
az: Pəncərə giriş fokusunu almalıdırsa TRUE

en: Tab Border
az: Səkmə Kənarı

en: Tab Position
az: Səkmə Yeri

en: Tab expand
az: Tab genişləməsi

en: Tab fill
az: Tab dolğusu

en: Tab label
az: Tab etiketi

en: Tab pack type
az: Tab paket növü

en: Tabs
az: Səkmələr

en: Tabs set
az: Səkmələr dəstəsi

en: Tag Table
az: Təq Cədvəli

en: Tag name
az: Təq adi

en: Tearoff Title
az: Etiketi Qopart

en: Text
az: Mətn

en: Text Column
az: Mətn Sütünü

en: Text Tag Table
az: Mətn Təq Cədvəli

en: Text direction
az: Mətn istiqaməti

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
az: Mətn istiqaməti, nümunə: sağdan sola ya da soldan sağa

en: Text of the expander's label
az: Genişlədicinin etiket mətni

en: Text of the frame's label
az: Çərçivə etiketinin mətni

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
az: Düymə daxilindəki etiket pəncərəciyinin mətni, əgər etiket pəncərəciyinə malikdirsə

en: Text to be displayed in the progress bar
az: İrəliləmə çubuğunda göstəriləcək mətn

en: Text to render
az: Render ediləcək mətn

en: Text to show in the item.
az: Üzvdə göstəriləcək mətn.

en: Text x alignment
az: Mətnin x tərəfləməsi

en: Text y alignment
az: Mətnin y tərəfləməsi

en: The GdkFont that is currently selected
az: Hazırda seçili olan GdkFont

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
az: Bu GtkAction-ın əlaqələndirildiyi GtkActionGroup, ya da daxili istifadə üçün NULL.

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
az: İrəliləmə çubuğuna bağlanmış GtkAdjustment (artıq işlədilmir)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
az: Üfqi yerləşdirmə üçün GtkSazlanması

en: The GtkAdjustment for the vertical position
az: Şaquli yerləşdirmə üçün GtkSazlanması

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
az: Silsilə obyektinin hazırkı dəyərini daxil edən GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
az: Bu görünən sahənin üfqi yerinin qiymətini tə'yin edən GtkSazlaması

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
az: Bu görünən sahənin şaquli yerinin qiymətini tə'yin edən GtkSazlaması

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
az: Render edilən timsalın böyüklüyünü təyin edən GtkIconSize qiyməti

en: The X string that represents this font
az: Bu yazı növünü təmsil edən X qatarı

en: The acceleration rate when you hold down a button
az: Düyməni basıb saxlayanda sürətləndirmə sıxlığı

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
az: Spin düyməsinin tutduğu qiymətin yaxşılaşdırması

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
az: Etiketdəki mətnlərin birbirinə olan uyğunlaşması. Bu etiketin öz sahəsindəki yerinə tə'sir etmir. Bunun üçün baxın: GtkMisc::xalign

en: The amount of space between children
az: Törəmələr arasındakı boşluq miqdarı

en: The amount of space between two consecutive columns
az: İki ardıcıl sütun arasındakı boşluq miqdarı

en: The amount of space between two consecutive rows
az: İki ardıcıl sətr arasındakı boşluq miqdarı

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
az: Pəncərəciklərin sol və sağ tərəflərinə əlavə ediləcək sahə miqdarı, piksel olaraq

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
az: Pəncərəciklərin üst və alt tərəflərinə əlavə ediləcək sahə miqdarı, piksel olaraq

en: The border relief style
az: Kənar relyef tərzi

en: The buffer which is displayed
az: Göstərilən buffer

en: The buttons shown in the message dialog
az: İsmarış dialoqunda yer alan düymələr

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
az: Parol modunda giriləcək mətnin maskalanması üçün işlədiləcək xarakter

en: The closure to be monitored for accelerator changes
az: Sürə'tləndirici dəyişiklikləri izlənmə aralığı

en: The colorspace in which the samples are interpreted
az: Şablonların oxunduğu rəng sahəsi

en: The column number to attach the left side of the child to
az: Törəmənin sol tərəfinin ilişdiriləcəyi sütun nömrəsi

en: The column number to attach the right side of a child widget to
az: Törəmə widget-in sağ tərəfinin ilişdiriləcəyi sütun nömrəsi

en: The column number to attach the right side of the child to
az: Törəmənin sağ tərəfinin ilişdiriləcəyi sütun nömrəsi

en: The contents of the entry
az: Girişin məzmunu

en: The current color
az: Hazırkı rəng

en: The current filter for selecting which files are displayed
az: Hansı faylların göstəriləcəyini seçən hazırkı süzgəc

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
az: Hazırkı matlıq qiyməti (0 tam şəffaf, 65535 tam mat)

en: The current position of the insertion cursor in chars
az: Xarakterlərdəki daxiletmə oxunun hazırkı yeri

en: The currently selected filename
az: Hazırda seçili fayl adı

en: The default display for GDK
az: GDK üçün ön qurğulu displey

en: The default height of the window, used when initially showing the window
az: Pəncərənin ilk açılışdakı əsas hündürlüyü

en: The default width of the window, used when initially showing the window
az: Pəncərənin ilk açılışdakı əsas eni

en: The dialog has a separator bar above its buttons
az: Dialoq qutusunun düymələrinin üstündə ayırıcı olacaqsa

en: The direction the arrow should point
az: Oxun göstərəcəyi istiqamət

en: The directions in which the size group effects the requested sizes of its component widgets
az: Böyüklük qrupunun onun əlavə pəncərəciklərinin istənilən böyüklüklərinə tə'sir edəcəyi istiqamət

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
az: Bu pəncərəciyin nə cür genişləmə GdkHadisələrini alacağına qərar verən hadisə maskası

en: The fixed height
az: Sabit hündürlük

en: The fixed width
az: Sabit en

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
az: Nəbz əmələ gələndə ilərləyən blokun daşınması lazım olan vəziyyət çubuğu uzunluğunun hissəsi

en: The fraction of total work that has been completed
az: Qurtaran bütöv işin hissəsi

en: The height of the layout
az: Düzülüş hündürlüyü

en: The horizontal alignment of the label
az: Etiketin üfüqi tərəfləməsi

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts
az: Üfqi yerləşdirmə, 0-dan (sol) 1-ə dək (sağ). RTL düzülüşlər üçün tərsinədir

en: The inconsistent state of the button
az: Düymənin zidd halı

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
az: Aktiv modda ikən hər təkrarlanma üçün işlədiləcək çoxalma (artıq işlədilmir)

en: The index of the child in the parent
az: Qohumdakı törəmənin məzmunu (indeksi)

en: The index of the current page
az: Hazırkı səhifənin məzmunu

en: The initial position of the window
az: Pəncərənin başlanğıc yeri

en: The item which is currently active
az: Hazırda fəal olan üzv

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
az: Bu gedişatı fəallaşdıran düymə və menyu üzvləri üçün işlədilən etiket.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
az: ISO kodu olaraq bu mətnin dili. Pango mətni render edərkən bu mə'lumatı istifadə edə bilər.

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
az: Bu pəncərəciyin nə cür genişləmə hadisələrini alacağına qərar verən maska

en: The maximum value of the adjustment
az: Qurğunun maksimal qiyməti

en: The menu of options
az: Seçənəklər menyusu

en: The minimum value of the adjustment
az: Qurğunun minimal qiyməti

en: The mnemonic accelerator key for this label
az: Bu etiket üçün mnemonic sürətləndirmə düyməsi

en: The model for the TreeModelSort to sort
az: TreeModelSort ağac görünüşü modeli üçün çeşidləmə modeli

en: The model for the combo box
az: Kombo qutusunun modeli

en: The model for the tree view
az: Ağac görünüşü modeli

en: The model to find matches in
az: Nəticələrin tapılacağı model

en: The name of the selected font
az: Seçili yazı növünün adı

en: The name of the widget
az: Pəncərəcik adı

en: The number of bits per sample
az: Şablon başına bit ədədi

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
az: Aktiv modda ikən irəliləmə çubuğuna sığışan blok miqdarı (artıq işlədilmir)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
az: İki sətirin başlanğıcı arasındakı piksel miqdarı

en: The number of columns in the table
az: Cəvəldəki sütunların miqdarı

en: The number of columns of the pixbuf
az: Piksbufdakı sütunların miqdarı

en: The number of decimal places that are displayed in the value
az: Qiymətdə göstərilən onluq sahə miqdarı

en: The number of decimal places to display
az: Göstəriləcək onluq sahə miqdarı

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
az: İrəliləmə çubuğundakı ayrılmış blok miqdarı (ayrılmış şəkildə göstəriləndə)

en: The number of rows in the table
az: Cəvəldəki sıraların miqdarı

en: The number of rows of the pixbuf
az: Piksbufdakı sətirlərin miqdarı

en: The number of samples per pixel
az: Piksel başına şablon ədədi

en: The orientation of the toolbar
az: Vasitə çubuğu istiqaməti

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
az: Widget-in alt tərəfinə əlavə ediləcək kənar

en: The padding to insert at the left of the widget.
az: Widget-in sol tərəfinə əlavə ediləcək kənar

en: The padding to insert at the right of the widget.
az: Widget-in sağ tərəfinə əlavə ediləcək kənar

en: The padding to insert at the top of the widget.
az: Widget-in üst tərəfinə əlavə ediləcək kənar

en: The page increment of the adjustment
az: Qurğunun səhifə artışı

en: The page size of the adjustment
az: Qurğunun səhifə böyüklüyü

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
az: Bu pəncərəciyin qohum pəncərəciyi. Daşıyıcı pəncərəcik olmalıdır

en: The pixbuf to render
az: Render ediləcək piksbuf

en: The position in which the current value is displayed
az: Hazırkı dəyərin göstəriləcəyi mövqe

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
az: Seçimin tərs tərəfinin kursordan hərf miqdarı qədər olan mövqeyi

en: The radio action whose group this action belongs.
az: Bu gedişatın ait olduğu qərar gedişatı qrupu.

en: The radio button whose group this widget belongs.
az: Bu pəncərəciyin ait olduğu qərar düyməsi qrupu

en: The representation being used for image data
az: Rəsm verilənləri üçün istifadə ediləcək təmsil

en: The row number to attach the bottom of the child to
az: Törəmənin alt tərəfinin ilişdiriləcəyi sütun nömrəsi

en: The row number to attach the top of a child widget to
az: Törəmənin üst tərəfinin ilişdiriləcəyi sətir nömrəsi

en: The row number to attach the top of the child to
az: Törəmənin üst tərəfinin ilişdiriləcəyi sütun nömrəsi

en: The screen where this window will be displayed
az: Bu pəncərənin göstəriləcəyi ekran

en: The selected color
az: Seçili rəng

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
az: Seçili gün

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
az: Seçili ay (0 ilə 11 arasında rəqəm)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
az: Hazırkı şəffaflıq qiyməti (0 tam şəffaf, 65535 tam mat)

en: The selected year
az: Seçili il

en: The step increment of the adjustment
az: Qurğunun addım artışı

en: The stock ID of the stock icon to render
az: Saxlama timsalının render ediləcək saxlama ID-si

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
az: Bu gedişatı təmsil edən widget-lərdə göstəriləcək stok timsalı.

en: The stock icon displayed on the item
az: Üzvün üstündə göstəriləcək stok timsalı

en: The string displayed in the childs menu entry
az: Törəmə menyu girişində göstəriləcək qatar (mətn)

en: The string displayed on the childs tab label
az: Törəmə səkməsinin etiketində göstəriləcək qatar (mətn)

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
az: Pəncərəciyin necə görsənəcəyi (rəng və s.) haqqında mə'lumatı daxil edən tərz

en: The text of the label
az: Etiketin mətni

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
az: Etiketin mətni XML işarələrini daxil edir. Baxın: pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
az: Seçili yazı növü nümayişində göstəriəcək nümayiş mətni

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
az: Oxun alt menyu istiqamətində hərəkət etdiyi vaxt alt menyunun gizlədilməsi üçün vaxt

en: The title of the color selection dialog
az: Rəng seçkisi dialoqunun başlığı

en: The title of the font selection dialog
az: Yazı növü seçmə dialoqunun etiketi

en: The title of the window
az: Pəncərənin üst yazısı

en: The toggle button can be activated
az: Açma/Qapama düyməsi fəalaşdırıla bilər

en: The toggle state of the button
az: Düymənin Açma/Qapama halı.

en: The type of message
az: İsmarış növü

en: The type of operation that the file selector is performing
az: Fayl seçicinin həyata keçirdiyi əməliyyat növü

en: The type of the window
az: Pəncərənin növü

en: The value
az: Qiymət

en: The value of the adjustment
az: Qurğunun qiyməti

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
az: Bu gedişatın onun qrupunun hazırkı gedişatı olduğunda gtk_radio_action_get_current_value() tərəfindən qaytarılan qiymət.

en: The vertical alignment of the label
az: Etiketin şaquli tərəfləməsi

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
az: Şaquli yerləşdirmə, 0-dan (üst) 1-ə dək (alt)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
az: Pəncərəcik etiketin mnemonic düyməsi basılanda fəallaşdırılacaq

en: The widget to be monitored for accelerator changes
az: Sürə'tləndirici dəyişiklikləri izlənəcək widget

en: The width of the empty border outside the containers children
az: Konteyner törəmələrinin xaricindəki boş skənarların eni

en: The width of the layout
az: Düzülüş eni

en: The window gravity of the window
az: Pəncərənin pəncərə yer çəkimi

en: The x-align
az: x tərəfləməsi

en: The xpad
az: x səkməsi

en: The y-align
az: y tərəfləməsi

en: The ypad
az: y səkməsi

en: Theme Name
az: Örtük Adı

en: Title
az: Başlıq

en: Title to appear in column header
az: Sütun başlığındakı bənd

en: Toggle state
az: Açma/Qapama halı

en: Toolbar Style
az: Vasitə Çubuğu Tərzi

en: Toolbar icon size
az: Vasitələr çubuğu timsal böyüklüyü

en: Toolbar style
az: Vasitə çubuğu tərzi

en: Tooltip
az: Məsləhət

en: Top Attach
az: Üst Əlavə

en: Top Padding
az: Üst Kənarlama

en: Top attachment
az: Üst əlavə

en: TreeModel column containing the column span values
az: Sütun span qiymətlərini daxil edən TreeModel sütünu

en: TreeModel column containing the row span values
az: Sətir span qiymətlərini daxil edən TreeModel sütünu

en: TreeModelSort Model
az: TreeModelSort Modeli

en: TreeView Model
az: AğacGörünüşü Modeli

en: Trough Border
az: Oluqlu Kənar

en: Type hint
az: İpucunu yaz

en: Type of bevel around toolbar buttons
az: Vasitə çubuğu düymələri ətrafındakı bəzək tərzi

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
az: Altpiksel yumuşaltmasının növü; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
az: Alt cızıqlı

en: Underline set
az: Altı cızıqlı dəstəsi

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
az: İclas bərpa ediləndə işlədiləcək xüsusi pəncərə tanıdıcısı

en: Update Policy
az: Güncəlləmə Siyasəti

en: Update policy
az: Güncəlləmə siyasəti

en: Upper
az: Qaldır

en: Upper limit of ruler
az: Xətkeşin üst sərhədi

en: Use Preview Label
az: Ön Nümayiş Etiketini İşlət

en: Use alpha
az: Alfa işlət

en: Use font in label
az: Etiketdə yazı növü işlət

en: Use markup
az: İşarə işlət

en: Use separator
az: Ayırıcısı işlət

en: Use size in label
az: Etiketdə böyüklüyü işlət

en: Use stock
az: Depo işlət

en: Use underline
az: Alt cızıq işlət

en: Value
az: Qiymət

en: Value Position
az: Qiymət Yeri

en: Value in list
az: Siyahıdakı qiymət

en: Value spacing
az: Qiymət boşluğu

en: Vertical Adjustment
az: Şaquli Yayılma

en: Vertical Adjustment for the widget
az: Pəncərəciyin Şaquli Yayılması

en: Vertical Alignment
az: Şaquli Səviyyələmə

en: Vertical Offset
az: Şaquli Offset

en: Vertical Padding
az: Şaquli Səviyyələmə

en: Vertical Scrollbar Policy
az: Şaquli sürüşmə çubuğu xassələri

en: Vertical Separator Width
az: Şaquli Ayırıcı Eni

en: Vertical Tab Border
az: Şaquli Səkmə Kənarı

en: Vertical adjustment
az: Şaquli yayma

en: Vertical adjustment for the text widget
az: Mətn pəncərəciyi üçün şaquli sazlama

en: Vertical alignment
az: Şaquli səviyyələmə

en: Vertical alignment for child
az: Törəmənin şaquli səviyyələməsi

en: Vertical options
az: Şaquli seçənəklər

en: Vertical padding
az: Şaquli səviyyələmə

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
az: Mövcud sahədə törəmənin şaquli. 0.0 üstə, 1.0 aşağı tərəfləndirmədir

en: Vertical scale
az: Şaquli miqyas

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
az: Hüceyrələr arasındakı şaquli aralıq. Cüt rəqəm olmalıdır

en: View allows user to search through columns interactively
az: Görünüş, istifadəçilərə model sütunları içində axtarma imkanı verir

en: View is reorderable
az: Görünüş yenidən sıraya qoyula bilər

en: Visibility
az: Görünmə Qabiliyyəti

en: Visible
az: Görünən

en: Visible Window
az: Görünən Pəncərə

en: Visible when horizontal
az: Üfüqi ikən görünən

en: Visible when vertical
az: Şaquli ikən görünən

en: What degree of hinting to use; none, slight, medium, or full
az: İşlədiləcək zərifləndirmə dərəcəsi; none, slight, medium, or full

en: Wheather the childs tab should fill the allocated area or not
az: Törəmə tabının ayrılmış yerin hamısını doldurub doldurması

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
az: TRUE olanda, bu gedişat üçün boş menyu vəkilləri gizli olacaqdır.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
az: Üfqi sürüşdürmə çubuğunun göstərilməsi

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
az: Menyu alt menyu isə, onu bu qədər piksel offset üfüqi olaraq yerləşdir

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
az: Menyu alt menyu isə, onu bu qədər piksel offset şaquli olaraq yerləşdir

en: When the vertical scrollbar is displayed
az: Şaquli sürüşdürmə çubuğunun göstərilməsi

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
az: Sürüşdürmə çubuqlarına nəzarən məzmunun mövqeyi

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
az: Tab düyməsinin basışında tab hərfinin daxil edilməsi

en: Whether a palette should be used
az: Paletlərin harda işlədilib işlədilməyəcəyi

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
az: Döndərmə düyməsinin öz sərhədlərinə çatanda qırılması

en: Whether an empty value may be entered in this field
az: Bu sahəyə boş qiymət yazıla biləcəksə

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
az: Fayl yaradılması/manipulyasiyası üçün düymələrinin göstərilməsi

en: Whether combobox dropdowns should look like lists rather than menus
az: Combobox açılışlarının menyu yerinə siyahı olaraq göstərilməsi

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
az: Əsas vasitə çubuqlarında ancaq mətn, mətn və timsallar, ancaq timsallar və s. göstəriləcəyi

en: Whether entered text overwrites existing contents
az: Girilən mətnin mövcud məzmunu əvəz etməsi

en: Whether entered values must already be present in the list
az: Girilən qiymətin hazırda da siyahıda olması lazımdırsa

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
az: Səhv dəyərlərin döndərmə düyməsinin ən yaxın addım artımına avtomatik dəyişdirilməsi

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
az: Törəməyə verilən əlavə boşluğun törəməyə mi ait olması ya da törəmənin çətrməsi olaraq işlədiləcəyi

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
az: gtk_widget_show_all()-in bu widget-ə təsir etməməsi

en: Whether images should be shown in menus
az: Menyularda rəsmlərin göstərilməsi

en: Whether lines are wrapped at widget edges
az: Sətrlərin pəncərə kənarlarənda qırılması

en: Whether list item matching is case sensitive
az: Siyahı üzvü uyğunlaşması kiçik-böyük hərflərə həssassa

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
az: Menyu sürətləndiricilərin münyu üzvünün üstündə ikən düyməyə basılaraq dəyişdirilə bilməsi

en: Whether non-numeric characters should be ignored
az: Numerik olmayan xarakterlərin nəzərə alınmaması

en: Whether or not to give the color an alpha value
az: Rəngə alfa qiymətinin verilməsi

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
az: Bütün mətnin tək paraqrafda saxlanması

en: Whether selected font size is shown in the label
az: Etiketdə seçili yazı növünün böyüklüyünün göstərilməsi

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
az: Boşluqların şaquli sətrlər mi yoxsa adi boşluq mu olması

en: Whether stock icons should be shown in buttons
az: Düymələrdə stik timsalların göstəriləcəyi

en: Whether tabs should be shown or not
az: Səkmələrin harda göstərilib göstərilməyəcəyi

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
az: Səkmələrin harda homojen böyüklükləri olacağı

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
az: Menyulara ayırma qulplarının əlavə edilməsi

en: Whether the action group is enabled.
az: Gedişat qrupunun fəal olması.

en: Whether the action group is visible.
az: Gedişat qrupunun görünən olması.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
az: Gedişatın vacim sayılması. TRUE isə, bu gedişatın toolitem vəkilləri mətni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ modunda göstərəcəkdir.

en: Whether the action is enabled.
az: Gedişatın fəal olması.

en: Whether the action is visible.
az: Gedişatın görünməsi

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
az: Xüsusi ön nümayişlər üçün proqram tərəfindən verilən widget-in göstərilməsi.

en: Whether the application will paint directly on the widget
az: Proqramın pəncərəcik üstündə birbaşa rəngləndirmə edəcəyi

en: Whether the arrow keys move through the list of items
az: Ox düyməsinin siyahı üzvləri üstündə gəzib gəzməyəcəyi

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
az: Arxa plan rəngi bütün hündürlüyü mü yoxsa müəyyənləşdirilmiş təqli xarakterlərini mi dolduracaq

en: Whether the border should be shown or not
az: Kənarın harda göstərilib göstərilməyəcəyi

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
az: Mətnin siçanla tıqlandığında fokusu alması

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
az: Valideyn böyüyəndə törəmələrin əlavə sahə alması

en: Whether the children should all be the same size
az: Törəmənin eyni böyüklükdə olub olmayacağı

en: Whether the color selector should allow setting opacity
az: Rəng seçicisinin harda matlıq qurğusunu alıb ala bilməyəcəyi

en: Whether the column can be reordered around the headers
az: Sütünün başlıqlar ətrafında yenidən sıralanıb sıralanamayacağı

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
az: Hazırkı dəyərin sürüşdürücünün yanında qatar olaraq göstəriləcəyi

en: Whether the cursor should blink
az: Oxun yanəb sönməsi

en: Whether the entry contents can be edited
az: Daxəl edilən xülasənin harda düzəldilə biləcəyi

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
az: Hadisə qutusunu görünməsi.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
az: Hadisə qutusunun hadisə-aşkar pəncərəsi törəmə widget pəncərəsinin üstündə ya da altında olması.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
az: Genişlədicinin törəmə widget-i aşkar etmək üçün açıq oluşu

en: Whether the header can be clicked
az: Başlığın tıqlanma qabiliyyəti

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
az: Gizli fayl ya da qovluqların göstərilməsi

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
az: Giriş fokusunun bu GtkPəncərəsi-nin içində olacağı

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
az: Üzvün digər homojen üzvlərlə eyni böyüklükdə olub olmayacağı

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
az: Vasitə çubuğu böyüyəndə üzvün əlavə sahə alması

en: Whether the label is drawn in the selected font
az: Etiketin seçili yazı növündə göstərilməsi

en: Whether the label is drawn with the selected font size
az: Etiketin seçili yazı növü böyüklüyündə göstərilməsi

en: Whether the label text can be selected with the mouse
az: Etiketin mətninin siçan ilə seçilə bilməsi

en: Whether the menu item is checked
az: Menyu üzvünün işarətli olub olmaması

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
az: Menyu üzvünün qərar menyusu üzvü olaraq göstərilməsi

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
az: Piksbufun alfaya malik olması

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
az: Nümayiş pəncərəciyinin ona verilən bütün sahəni doldurması

en: Whether the progress is shown as text
az: Gedişatın mətn olaraq göstərilməsi

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
az: Bu gedişat vəkillərinin qərar gedişatı vəkillərinə bənzəməsi

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
az: Seçili fay(lar)ın yerli fayl ilə məhdudlaşdırılması: URL-lər

en: Whether the selected font style is shown in the label
az: Etiketdə seçili yazı növünün tərzinin göstərilməsi

en: Whether the separator is drawn, or just blank
az: Ayırıcının göstərilməsi ya da sadəcə boş olması

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
az: Döndərmə düyməsinin həmişə güncəlləməsi, ya da ancaq dəyər düzgündürsə

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
az: Vəziyyət çubuğunun üst səviyyəni ölçüləndirmək üçün qulpunun olması

en: Whether the text can be modified by the user
az: Mətn harada istifadəçi tərəfindən dəyişdirilə bilər

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
az: Vasitə çubuğu üzvünün vacib sayılması. TRUE isə, vasitə çubuğu düymələri mətni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ modunda göstərəcəkdir

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
az: Vasitə çubuğunun üfüqi istiqamətdə olduğu zaman vasitə çubuğu üzvünün göstərilməsi.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
az: Vasitə çubuğunun şaquli istiqamətdə olduğu zaman vasitə çubuğu üzvünün göstərilməsi.

en: Whether the toplevel is the current active window
az: Hazırki pəncərənin ən üst səviyyə pəncərəsi olması

en: Whether the widget can accept the input focus
az: Pəncərəciyin giriş fokusunu ala bilməsi

en: Whether the widget can be the default widget
az: Pəncərəciyin əsas pəncərəcik ola bilməsi

en: Whether the widget has the input focus
az: Pəncərəciyin giriş fokusuna malikiyyəti

en: Whether the widget is part of a composite widget
az: Pəncərəciyin əsas pəncərəciyin hissəsi olması

en: Whether the widget is the default widget
az: Pəncərəciyin əsas pəncərəcik olması

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
az: Pəncərəciyin üst səviyyədəki fokus pəncərəciyi olması

en: Whether the widget is visible
az: Pəncərəcəyin görünməsi

en: Whether the widget responds to input
az: Pəncərəciyin girişə cavabı

en: Whether the window should be decorated by the window manager
az: Pəncərənin pəncərə idarəçisi tərəfindən bəzənməsi

en: Whether this tag affects background height
az: Bu təqin arxa plan hündürlüyünə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects indentation
az: Bu təqin içəridən başlamağa harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects line wrap mode
az: Bu təqin qırma moduna harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects paragraph justification
az: Bu təqin paraqraf sütunlaşdırmasına harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects strikethrough
az: Bu təqin qaralanmağa harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects tabs
az: Bu təqin səkmələrə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects text editability
az: Bu təqin mətnin harda düzəldilə biləcəyinə tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects text visibility
az: Bu təqin mətn görünməzliyinə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the background color
az: Bu təqin arxa plana harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the background stipple
az: Bu təqin arxa plana harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the cell background color
az: Bu təqin arxa plana tə'sir edib etməyəcəyi

en: Whether this tag affects the font family
az: Bu təqin yazı növü ailəsinə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the font size
az: Bu təqin yazı növü böyüklüyünə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the font stretch
az: Bu təqin yazı növü genişliyinə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the font style
az: Bu təqin yazı növü tərzinə  harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the font variant
az: Bu təqin yazı növü variantına harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the font weight
az: Bu təqin yazı növü qalınlığına harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the foreground color
az: Bu təqin ön plana harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the foreground stipple
az: Bu təqin ön plana harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
az: Bu təqin mətnin dilinə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the left margin
az: Bu təqin sol kənara harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
az: Bu təqin sətir üstündəki piksellərə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
az: Bu təqin qırılan sətirlər arasındakı piksellərə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the right margin
az: Bu təqin sağ kənara harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects the rise
az: Bu təqin yüksəkliyə harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag affects underlining
az: Bu təqin alt cızıqlara harda tə'sir edəcəyi

en: Whether this tag scales the font size by a factor
az: Bu təqin yazı növü böyüklüyünü neşə qat artıracağı

en: Whether this text is hidden. Not implemented in GTK 2.0
az: Bu mətnin gizli olması. GTK 2.0-də icra edilmir

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
az: Enter basıldığında əsas pəncərəciyi fəallaşdırma (dialoqdakı əsas düymə kimi)

en: Whether to allow multiple files to be selected
az: Birdən çox faylın seçilə bilməsinə icazə verilməsi

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
az: Xft yazı növləri üçün kənar yumuşaltması; 0=xeyir, 1=bəli, -1=ön qurğulu

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
az: Ön nümayiş edilən faylın adı ilə bərabər stik etiketin də göstərilməsi.

en: Whether to display an "inconsistent" state
az: "Qərarsız" halının göstərilib göstərilməyəcəyi

en: Whether to display the column
az: Sütunu harda göstərək

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
az: Pəncərəciklər daxilində fokus indikatorunun göstərilməsi

en: Whether to expand the childs tab or not
az: Törəmə səkmələrin genişlədilib genişlədilməməsi

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
az: Xft yazı növləri üçün zərifləndirmə; 0=xeyir, 1=bəli, -1=ön qurğulu

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
az: İsmarış pəncərəsinin mətni ilə düyməsi arasında ayırıcının göstərilməsi

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
az: Girişin fokuslandığı zaman məzmununun seçilməsi

en: Whether to show a sort indicator
az: Sıralama indikatoru göstərilməsi

en: Whether to strike through the text
az: Mətni harada qaralayacağıq

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
az: snap_edge yoxsa handle_position xassələrindən alınan dəyərlərin işlədiləcəyi

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
az: Sətirlər kənarlarda mı, yoxsa xarakter kənarlarında mı qırılsın

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
az: Qarışıq sağdan sola və soldan sağa mətni üçün iki kursorun olması

en: Whether words are wrapped at widget edges
az: Kəlmələrin pəncərə kənarlarənda qırılması

en: Which side of the notebook holds the tabs
az: Səkmələrin tutulduğu qeyd dəftərçəsi yeri

en: Widget name
az: Pəncərəcik adı

en: Widget to put in column header button instead of column title
az: Sütun başlığı yerinə göstəriləcək sütun başlığı düyməsi pəncərəciyi

en: Widget to use as the item label
az: Üzv etiketində işlədiləcək timsal

en: Width
az: En

en: Width in chars
az: Xarakter olaraq genişlik

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
az: Dialoq təpəsindəki düymə sahəsi ətrafındakı kənar eni

en: Width of border around the label and image in the message dialog
az: İsmarıc dialoqundakı etiket və rəsm ətrafındakı kənar eni

en: Width of border around the main dialog area
az: Ana dialoq sahələri ətrafındakı kənar eni

en: Width of handle
az: Qulp ehi

en: Width of scrollbar or scale thumb
az: Sürüşdürmə çubuğunun eni ya da böyümə thumb-ı

en: Width of the border around the tab labels
az: Səkmə etiketləri ətrafındakı kənar eni

en: Width of the horizontal border of tab labels
az: Səkmə etiketlərinin üfüqi kənar eni

en: Width of the left margin in pixels
az: Piksel olaraq sol kənar

en: Width of the right margin in pixels
az: Piksel olaraq sağ kənar

en: Width of the vertical border of tab labels
az: Səkmə etiketlərinin şaquli kənar eni

en: Width request
az: En sorğusu

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
az: Piksel olaraq fokus indikatoru ilə pəncərəcik 'qutusu' arasındakı məsafə

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
az: Piksel olaraq fokus indikatoru eni

en: Window Placement
az: Pəncərə Yerləşdirilməsi

en: Window Position
az: Pəncərə Yeri

en: Window Role
az: Pəncərə Rolu

en: Window Title
az: Pəncərə Başlığı

en: Window Type
az: Pəncərə Növü

en: Word Wrap
az: Kəlmə Qırması

en: Wrap
az: Qır

en: Wrap Mode
az: Qırma Modu

en: Wrap mode
az: Qırma modu

en: Wrap mode set
az: Qırma modu dəstəsi

en: Wrap width
az: Qırma eni

en: Wrap width for layouting the items in a grid
az: Üzvlərin qəfəsdə düzülüşü üçün qırma eni

en: X Alignment of the column header text or widget
az: Sütun başlığı ya da pəncərəciyinin X səviyyələməsi

en: X align
az: X tərəfləməsi

en: X alignment of the child
az: Törəmənin X səviyyələməsi

en: X pad
az: X səkməsi

en: X position
az: X yeri

en: X position of child widget
az: Törəmə pəncərəciyin X yeri

en: Xft Antialias
az: Xft Kənar Yumuşaltması

en: Xft Hint Style
az: Xft Zərifləndirmə Tərzi

en: Xft Hinting
az: Xft Zərifləndirməsi

en: Y align
az: Y tərəfləməsi

en: Y alignment of the child
az: Törəmənin Y səviyyələməsi

en: Y pad
az: Y səkməsi

en: Y position
az: Y yeri

en: Y position of child widget
az: Törəmə pəncərəciyin Y yeri

en: Year
az: İl

en: height
az: hündürlük

en: mode
az: mod

en: visible
az: görünən

en: width
az: en

en: xalign
az: x tərəfləməsi

en: xpad
az: x səkməsi

en: yalign
az: y tərəfləməsi

en: ypad
az: y səkməsi
