libgnome2 1.104.0 - en to az translation catalogue (219 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
az: Birinci pəncərə idarəçisinin işləmə sahələrinin adlarının siyahısı.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
az: Sıçan hərəkəti üçün sürət artırma. -1 dəyəri sistemin ön qurğulu qiymətidir.

en: Allow postponing of breaks
az: Fasilələrin təxirə salınmasına icazə ver

en: App ID
az: Proqram IDsi

en: App version
az: Prq buraxılışı

en: Application options
az: tə'minat seçənəkləri

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
az: Terminalda proqramları icra etmək üçün 'exec' açarı tərəfindən tə'yin edilən arqument.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
az: gtk+ nın əsas örtüsünün əsas adı.

en: Beep when a modifier is pressed
az: Şəkil dəyişdirici basılanda səs çıxar

en: Bonobo Support
az: Bonobo Dəstəyi

en: Bonobo activation Support
az: Bonobo fəallaşdırma dəstəyi

en: Break time
az: Fasilə vaxtı

en: Browser needs terminal
az: Səyyahın terminala ehtiyacı var

en: Browser understands remote
az: Səyyah uzaqdakini başa düşür

en: Can Change Accels
az: Sürət dəyişdirilə bilsin

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
az: Terminal tapıla bilmədi, əgər işə düşməzsə xterm işlədilir

en: Choose menu item
az: Menyu üzvünü seç

en: Click on command button
az: Əmr düyməsinə bas

en: Color Shading Type
az: Rəng Kölgələmə Növü

en: Configuration prefix where GNOME was installed
az: GNOME'un qurulduğu quraşdırma cərgəsi

en: Configuration prefix where this application was installed
az: Bu proqram tə'minatının qurulduğu quraşdırma cərgəsi

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
az: Gnome sür'ətləndiriciləri qovluğu yaradıla bilmədi `%s':%s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
az: İsitafadəçilər üçün xas quraşdırma qovluqları yaradıla bilmədi `%s':%s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
az: Şəxsi gnome quraşdırma qovluğu üçün 0700 modu verilə bilmədi `%s':%s

en: Create Directories
az: Cərgələri Yarat

en: Create standard GNOME directories on startup
az: GNOMEun standart cərgələrini başlarkən yarat

en: Cursor Blink
az: Ox Yanıb-Sönən

en: Cursor Blink Time
az: Oxun Yanıb-Sönmə Zamanı

en: Cursor font
az: Kursor yazı növü

en: Cursor size
az: Kursor böyüklüyü

en: Cursor theme
az: Kursor örtüyü

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
az: Kursor örtüyünün adı. XFree86 4.3 ya da daha yeni  Xcursor dəstəyi olan Xvericilər tərəfindən işlədilə bilər. Bu dəyərdəki dəyişmələr ancaq X-ə bir sonrakı girişinizdə fəal olacaq. Yəni, iclasın ortasında bunu dəyişmək o anda nəticə verməyəcək.

en: Data prefix where GNOME was installed
az: GNOME'un qurulduğu mə'lumat cərgəsi

en: Data prefix where this application was installed
az: Bu proqram tə'minatının qurulduğu mə'lumat cərgəsi

en: Default browser
az: Əsas Səyyah

en: Default browser for all URLs
az: URL lər üçün əsas səyyah

en: Default font
az: Əsas Yazı Növü

en: Default help viewer
az: Əsas yardım səyyahı

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
az: wallpaper_filename tərəfindən yerləşdirilən rəsmin necə render ediləcəyini müəyyən edir. Mümkün dəyərlər "heç bir", "divar kağızı", "miqyaslanmış", "", "uzadılmış".

en: Disable all external thumbnailers
az: Bütün xarici ön nümayişçiləri qeyri-fəallaşdır

en: Disable command line
az: Əmr sətirini bağla

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
az: İki düymə eyni anda basılsa qeyri fəallaşdır.

en: Disable print setup
az: Çap qurğularını bağla

en: Disable printing
az: Çap imkanını bağla

en: Disable saving files to disk
az: Diskə fayl qeyd etmə imkanını bağla

en: Disable sound server usage
az: Səs vericisi istifadəsini bağla

en: Distance before a drag is started
az: Daşıma başlamadan əvvəlki məsafə

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
az: Sürətləndilirmiş siçan hərəkəti fəallaşdırılana qədər göstəricinin hərəkət etməsi məcbur olan piksel olaraq məsafə. -1 dəyəri sistemin ön qurğulu dəyəridir.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
az: Düymə @delay millisaniyə müddəti qədər basılmazsa onu basılmış hesab etmə

en: Double Click Time
az: Cüt Tıqlama Zamanı

en: Drag Threshold
az: Daşıma Başlanğıcı

en: Draw Desktop Background
az: Masa Üstü Arxa Planını Çək

en: Dynamic modules to load
az: Yüklənəcək dinamik modullar

en: Enable Accessibility
az: Yetişmə Qabiliyyətini Fəallaşdır

en: Enable Animations
az: Animasiyaları Fəallaşdır

en: Enable ESD
az: ESD-ni Fəallaşdır

en: Enable Sound
az: Səsi Fəallaşdır

en: Enable sound on startup
az: Açılışda səs vericisini istifadəyə aç

en: Enable sound server startup.
az: Səs vericisi başladıla bilmədi.

en: Enable sound server usage
az: Səs vericisi istifadəsini aç

en: Error message
az: Xəta ismarışı

en: Error showing url: %s
az: Url'ni göstərən xəta: %s

en: Espeaker
az: Espiker

en: Exec Arguments
az: Exec Arqumentləri

en: Extra Moniker factory
az: Əlavə Moniker e'malatxanası

en: Fallback window manager
az: Arxa plan pəncərə idarəçisi

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
az: İstifadəçi pəncərə idarəçisi tapıla bilməyəndə işlədiləcək arxa plan pəncərə idarəçisi

en: File Icon Theme
az: Fayl Timsal Örtüyü

en: File name of the bell sound to be played
az: Çalinacaq səsin fayl adı

en: File to use for the background image
az: Arxa plan rəsmi olaraq işlədiləcək fayl

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
az: Kursorun yazı növü adı. Əgər seçilməyibsə ön qurğulu yazı növü işlədiləcək. Bu dəyərdəki dəyişmələr ancaq X-ə bir sonrakı girişinizdə fəal olacaq. Yəni, iclasın ortasında bunu dəyişmək o anda nəticə verməyəcək.

en: GNOME App Datadir
az: GNOME Proqram cığırı

en: GNOME App Libdir
az: GNOME Proqram Kitabxana cığırı

en: GNOME App Prefix
az: GNOME Proqram tə'minatı Cərgəsi

en: GNOME App Sysconfdir
az: GNOME Proqram tə'minatı Sistem Quraşdırma Cərgəsi

en: GNOME Datadir
az: GNOME cığırı

en: GNOME GConf Support
az: GNOME GConf Dəstəyi

en: GNOME Libdir
az: GNOME Kitabxana cığırı

en: GNOME Library
az: GNOME Kitabxanası

en: GNOME Prefix
az: GNOME Cərgəsi

en: GNOME Sysconfdir
az: GNOME System Quraşdırma Cərgəsi

en: GNOME Virtual Filesystem
az: GNOME Virtual Fayl Sistemi

en: GNOME path
az: GNOME cığırı

en: GTK IM Preedit Style
az: GTK IM Önredaktə Tərzi

en: GTK IM Status Style
az: GTK IM Vəziyyət Tərzi

en: Gtk+ Theme
az: Gtk+ Örtüyü

en: HOSTNAME:PORT
az: QOVŞAQADI:QAPI

en: Have GNOME draw the desktop background
az: GNOME masa üstü arxa planını çəksin

en: Help document %s/%s not found
az: Yardım sənədi %s/%s tapıla bilmədi

en: Help options
az: Yardım seçənəkləri

en: Help viewer needs terminal
az: Yardım nünaışcisinin terminala ehtiyacı var

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
az: Control düyməsi basılıb bıraxılanda oxun olduğu yeri göstərir

en: Host:port on which the sound server to use is running
az: Qovşaq:istifadə ediləcək səs vericisi qapısı

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
az: 0-dan maksimum sürətə çıxmaq üçün keçən millisaniyə

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
az: Sıçan hərəkət düymələri fəaliyyətə başlaman öncə gözləniləcək millisaniyə miqdarı

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
az: Ən yüksək sürətdə saniyədə hərəkət ediləcək piksel miqdarı

en: How to connect to esd
az: esd-yə necə bağlanmalı

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
az: Arxa plan rəngi necə kölgələnsin. Mümkün dəyərlər : "üfqi-qradient", "şaquli-qradient", and "sadə"

en: Human readable name
az: İnsannın oxuyabiləcəyi ad

en: Human readable name of this application
az: Bu proqramın insanın oxuyabiləcəyi adı

en: ID string to use for this application
az: Bu proqram üçün işlədiləcək ID qatarı

en: Icon Theme
az: Timsal Örtüyü

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
az: Panel, nautilus və s. ilə işlədiləcək timsal örtüsü.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
az: @delay millisaniyə içində _same_ düyməsinin çox dəfə basılmasını sayma

en: Informational message
az: Mə'lumat ismarışı

en: Key %s not found in configuration
az: Quraşdirmada %s açarı tapıla bilmədi

en: Keyboard Bell Custom Filename
az: Klaviatura Zınqırovu Özəl Fayl adı

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
az: Qradientlər ya da sadə rəng çəkilərkən sol ya da üst rəng.

en: Length of a double click
az: Cüt Tıqlama Müddəti

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
az: Kursorun yanıb sönmə dövrəsi, millisaniyə olaraq

en: Library prefix where GNOME was installed
az: GNOME'un qurulduğu kitabxana cərgəsi

en: Library prefix where this application was installed
az: Bu proqram tə'minatının qurulduğu kitabxana cərgəsi

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
az: GNOME masa üstünə girərkən başladılacaq köməkçi texnoloji tə'minatlarının siyahısı

en: Locate Pointer
az: Oxun Yerini Göstər

en: Log in
az: Giriş

en: Log out
az: Çıxış

en: MODULE1,MODULE2,...
az: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
az: Menyu çubuğu ayrıla bilsin

en: Menus Have Icons
az: Menyularda Timsallar Olsun

en: Menus Have Tearoff
az: Menyularda Qopardma Yerləri Olsun

en: Miscellaneous message
az: Müxtəlif ismarışlar

en: Module for GtkFileChooser
az: GtkFileChooser üçün modul

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
az: GtkFileChooser widget-i üçün işlədiləcək fayl sistemi modeli. Mümkün qiymətlər "gnome-vfs" və "gtk+".

en: Monospace font
az: Sabit enli yazı növü

en: Motion Threshold
az: Hərəkət Başlanğıcı

en: Mouse button orientation
az: Sıçan düyməsinin istiqaməti

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
az: Terminal kimi mövqelərdə işlətmək üçün sabit enli yazı növü.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
az: GTK+ tərəfindən işlədilən gtk+ giriş üsulunun Önredaktə Tərzi

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
az: GTK+ tərəfindən işlədilən gtk+ giriş üsulunun Vəziyyət Tərzi

en: Name of the default font used by gtk+.
az: gtk+ tərəfindən istifadə edilən ön qurğulu yazı növünün adı.

en: Names of the workspaces
az: İş sahələrinin adları

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
az: Fasilənin başlaması üçün keçməsi lazım olan vaxt.

en: Number of minutes that the typing break should last.
az: Yazma fasiləsinin davam edəcəyi vaxt.

en: Opacity with which to draw the background picture
az: Arxa plan rəsminin göstəriləcəyi şəffaflığı

en: Path in which to look for installed files
az: Qurulu faylların axtarılacağı cığır

en: Picture Filename
az: Rəsmin fayl adı

en: Picture Opacity
az: Rəsmin Matlığı

en: Picture Options
az: Rəsmin Seçənəkləri

en: Popt Context
az: Popt Məzmunu

en: Popt Flags
az: Popt Bayraqları

en: Popt Table
az: Popt Cədvəli

en: Prefix where GNOME was installed
az: GNOME'un qurulduğu cərgə

en: Prefix where this application was installed
az: Bu proqram tə'minatının qurulduğu cərgə

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
az: Əmr icra etməyə ya da terminalı işlətməyə icazə vermə. Məsələn "Proqram İcra Et" dialoqlarını qeyri-fəallaşdır.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all application's "Print Setup" dialogs.
az: Çap qurğularını dəyişdirməyə icazə vermə. Məsələn proqramların "Çap Qurğuları" dialoqlarını qeyri-fəallaşdır.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all application's "Print" dialogs.
az: Çap etmə icazə vermə. Məsələn proqramların "Çap Et" dialoqlarını qeyri-fəallaşdır.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all application's "Save as" dialogs.
az: Diskə qeyd etməyə icazə vermə. Məsələn proqramların "Fərqli Qeyd Et" dialoqlarını qeyri-fəallaşdır.

en: Primary Color
az: Əsas Rəng

en: Question dialog
az: Sual dialoqu

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
az: Gradientlər çəkilərkən Sağ ya da Aşağı rəng.

en: Secondary Color
az: İkinci Rəng

en: Select check box
az: İşarələmə qutusunu seç

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
az: Bütün xarici ön nümayişçiləri qeyri-fəallaşdırmaq üçün seçin

en: Single Click
az: Tək Tıq

en: Single click to open icons
az: Timsalları açmaq üçün tək tıqla

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
az: cursor_theme tərəfindən seçilən kursor böyüklüyü. Bu dəyərdəki dəyişmələr ancaq bir sonrakı girişinizdə fəal olacaq. Yəni, iclasın ortasında bunu dəyişmək o anda nəticə verməyəcək.

en: Sounds for events
az: Hadisələr üçün səslər

en: Startup Assistive Technology Applications
az: Başlanğıc Yardımcı Texnoloji Tə'minatları

en: Status Bar on Right
az: Vəziyyət Çubuğu Sağda Olsun

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
az: Solaxay siçanı üçün sol və sağ düymələrin yerlərini dəyişdir

en: System events
az: Sistem hadisələri

en: Terminal application
az: Terminal proqramı

en: Terminal program to use when starting applications that require one
az: Terminala ehtiyacı olan proqramlar icra edilərkən işlədiləcək terminal proqramı

en: The default action does not support this protocol.
az: Əsas gedişat bu protokolu dəstəkləmir.

en: The flags to use for popt
az: Popt üçün istifadə ediləcək bayraqlar

en: The number of workspaces
az: İş sahələrinin ədədi

en: The number of workspaces the window manager should use
az: Pəncərə idarəçisinin işlədəcəyi iş sahələrinin ədədi

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
az: GnomeProgram -ın işlətdiyi popt məzmun göstəricisi

en: The specified location is invalid.
az: Verilən yer hökmsüzdür.

en: The table of options for popt
az: Popt üçün seçənəklər cədvəli

en: Theme used for displaying file icons
az: Fayl timsallarının göstərilməsində işlədiləcək örtü

en: There is no default action associated with this location.
az: Bu yer ilə əlaqələndirilmiş əsas gedişat yoxdur.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
az: Bu yer ilə ilaqəli əsas gedışat əmri icra edilirkən xəta yarandı.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
az: Bu yer ilə ilaqəli əsas gedışat əmri həll edilirkən xəta yarandı.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
az: Vasitə çubuğundaki timsalların böyüklüyünü müəyyən edir

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
az: Lokal üçün həddindən artıq ləqəb səviyyəsi lupa işarət edə bilər

en: Toolbar Detachable
az: Ləvazimat çubuğu ayrıla bilsin

en: Toolbar Icon Size
az: Ləvazimat Çubuğu Timsallarının Böyüklüyü

en: Toolbar Style
az: Ləvazimat Çubuğu Tərzi

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
az: Vasitə Çubuğu Tərzi. Mümkün qiymətlər: "ikisidə", "ikisidə_şaq", "timsal"  və "timsal və mətn"

en: Type time
az: Yazma vaxtı

en: Unable to find doc_id %s in the help path
az: Yardım cığırında doc_id %s tapıla bilmir

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
az: GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domeyni tapıla bilmir

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
az: GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domeyni tapıla bilmir.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
az: Nə %s -da nə də %s cərgəsində yardıma fayllarını tapa bilmədim. Xahiş edirik qurulumunuzu yoxlayın

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
az: Yardım faylını göstərə bilmirəm, %s cərgə deyil. Xahiş edirik quraşdırmanızı yoxlayın.

en: Unknown error code: %d
az: Namə'lum xəta kodu:%d

en: Unknown internal error while displaying this location.
az: Yerin göstərilməsində namə'lum daxili xəta.

en: Unknown type
az: Namə'lum növ

en: Use Custom Font
az: Şəxsi yazı növü işlət

en: User interface events
az: İstifadəçi ara üzü hadisələri

en: User window manager
az: İstifadəçi pəncərə idarəçisi

en: Version of this application
az: Bu tə'minatın buraxılışı

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq ismarışı

en: Whether Applications should have accessibility support
az: Proqramların yetişmə qabiliyyəti dəstə'yinin olub olmaması

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
az: Animasiyaların göstərilməsi. Diqqət: Bu qlobal açardır, o pəncərə idarəçisinin, panelin və s. davranışlarını dəyişdirir.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
az: Menyuların menyu yazısı yanında timsal göstərib göstərməməsi

en: Whether menus should have a tearoff
az: Menyuların kəsmə sətirinin olub olmaması

en: Whether or not keyboard locking is enabled
az: Klaviyatura qıfıllamasının fəal olması

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
az: Klaviyatura qıfıllamasının fəal olması.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
az: Yazma fasiləsi ekranının təxirə salına bilməsi.

en: Whether the cursor should blink
az: Kursorun yanıb sönməsi

en: Whether the default browser needs a terminal to run
az: Əsas səyyahın icra edilməsi üçün terminala ehtiyacı olub olmaması

en: Whether the default browser understands netscape remote
az: Əsas səyyahın uzaq netscape'i başa düşüb düşməməsi

en: Whether the default help viewer accepts URLs
az: Əsas yardım nünaışcisinin URL ləri qəbul edib etməməsi

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
az: Əsas yardım nünaışcisinin icra edilməsi üçün terminala ehtiyacı olub olmaması

en: Whether the user can detach menubars and move them around
az: İstifadəçinin menyu çubuqlarını qopardıb ətrafda daşıya bilmə qabiliyyəti

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
az: İstifadəçinin vasitə çubuqlarını qopardıb ətrafda daşıya bilmə qabiliyyəti

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
az: Menyu açılanda istifadəçinin dinamik olaraq yeni sür'ətləndirici seçmə qabiliyyətinin olması

en: Whether to display a status bar meter on the right
az: Sağ tərəfdə vəziyyət çubuğunun göstərilməsi

en: Whether to play sounds on user events.
az: İstifadəçi hadisələrində səslərin çalınıb çalınmaması.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
az: gtk+ proqramlarında çəxsi yazı növünün işlədilib işlədilməməsi.

en: Window manager to try first
az: Öncə sınanacaq pəncərə idarəçisi

en: config indirect moniker
az: dolayı rumuzu quraşdır

en: how long to accelerate in milliseconds
az: millisaniyə olaraq sürətləndirmə miqdarı

en: initial delay in milliseconds
az: millisaniyə olaraq hazır yavaşlama

en: minimum interval in milliseconds
az: millisaniyə olaraq minimal interval

en: pixels per seconds
az: saniyədəki piksel miqdarı

en: possible values are "on", "off", and "custom".
az: mümkün qiymətlər "fəal", "qeyri-fəal" və "xüsusi".
