sawfish 1.0.1 - en to az translation catalogue (767 entries)

en:  to:
az:  ya(yə):

en: ** unknown widget **
az: ** namə'lum pəncərəcik **

en: <none>
az: <heç biri>

en: About
az: Haqqında

en: About GNOME...
az: GNOME Haqqında...

en: About:
az: Haqqında :

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
az: Fokuslanmış pəncərələrin vurğulanmış rəngi ( seçilməmə halında Gtk+ seçki rengi işlədilirsə).

en: Actions
az: Gedişlər

en: Activate viewport
az: Görünüş nöqtəsini fəallaşdır

en: Activate viewport column
az: Görünüş nöqtəsi sütununu fəallaşdır

en: Activate viewport row
az: Görünüş nöqtəsi sətirini fəallaşdır

en: Activate workspace
az: İş sahəsini fəallaşdır

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add...
az: Əlavə Et ...

en: Add:
az: Əlavə Et:

en: Added frame `%s'
az: `%s' çərçivə əlavə et

en: Added frame type `%s'
az: `%s' çərçivə əlavə et

en: Added pattern `%s'
az: `%s' şəklini əlavə et

en: All settings
az: Bütün qurğular

en: Appearance
az: Görünüş

en: Append workspace and send
az: İş sahəsini əlavə et və göndər

en: Apropos function
az: Apropos funksiyası

en: Apropos variable
az: Apropos dəyişgəni

en: Attributes
az: Xüsusiyyətlər

en: Audio file
az: Audio fayl

en: Auto gravity
az: Avtomatik böyümə

en: Automatically reload themes when they are updated.
az: Görünüşlər yenilənincə görünüşləri yenidən yüklə.

en: Automatically remember other window attributes.
az: Digər pəncərə xüsusiyyətlərini avtomatik olaraq yadda saxla.

en: Automatically remember window positions.
az: Pəncərələrin yerini avtomatik olaraq yadda saxla .

en: Automatically remember window sizes.
az: Pəncərə böyüklüyünü avtomatik olaraq yadda saxla .

en: Automatically select window gravity from position on screen.
az: Ekrandakı yerinə görə pəncərənin çəkisini tap

en: Avoid
az: Fikir Vermə

en: Bar image for clicked parts.
az: Tıqlanmış qisimlərin çubuq rəsmi .

en: Bar image for focused windows.
az: Nişanlanmış pəncərələrin çubuq rəsmi .

en: Bar image for highlighted parts.
az: İşarətlənmiş qisimlərin çubuq rəsmi .

en: Bar image for unfocused windows.
az: Nişanlanmamış pəncərələrin çubuq rəsmi .

en: Bevel intensity: \wpercent.
az: Əymə şiddəti: \wpercent.

en: Bindings
az: Bağlar

en: Border width of bar images.
az: Çubuq rəsmləinin kənar qalınlığı .

en: Border-only
az: Sırf kənar

en: Browse...
az: Gəz ...

en: Buttons shown in configurator: \w
az: Quraşdırıcıda göstərilən düymələr : \w

en: Call command
az: Əmri çağır

en: Call command with output to screen
az: Æmri yekunu ekrana yazaraq çağır

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
az: Əmr adını çağırın: istəyə bağlı olaraq PFX-ARG önlüyü ilə də çağlra bilərsiniz.

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Class
az: Sinif

en: Clicked
az: Tıqlanmış

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
az: Fəal çərçivələrin rəngi ( Gtk+nin arxa plan rəngi qapalı isə ) .

en: Color of active frames in `simple' frame style.
az: Fəal çərçivələrin `simple' çərçivə tərzindəki rəngi .

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
az: Passiv çərçivələrin rəngi ( Gtk+nin arxa plan rəngi qapalı isə ) .

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
az: Passiv çərçivələrin `simple' çərçivə tərzindəki rəngi .

en: Color to use when drawing text.
az: Mətn üçün istifadə ediləcək rəng .

en: Color used for the tooltips background
az: Balonlu köməyin arxa plan rəngi

en: Color used for the tooltips foreground
az: Balonlu köməyi önplan rəngi

en: Column:
az: Sütun :

en: Columns:
az: Sütunlar :

en: Command
az: Əmr

en: Command sequence
az: Əmr sekvensiyası

en: Command:
az: Əmr :

en: Context:
az: Çərçivə :

en: Copy
az: Nüsxə

en: Copy the current window to the N'th workspace.
az: Pəncərəni N'nci masa üstünə köçürt .

en: Copy the window to the next workspace.
az: Pəncərəni qabağımızdakı masa üstünə köçürt .

en: Copy the window to the previous workspace.
az: Pəncərəni qabaqdakı masa üstünə köçürt .

en: Copy to next
az: Qabaqdakı masa üstünə köçürt

en: Copy to next workspace
az: Sonrakı  iş sahəsinə köçürt

en: Copy to previous
az: Arxadakına köçürt

en: Copy to previous workspace
az: Əvvəlki  iş sahəsinə köçürt

en: Copy to workspace
az: İş sahəsinə köçürt

en: Copy...
az: Nüsxə ...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
az: Siyahının sonunda bir masa üstü yarat və bu pəncərəni oraya daşı .

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
az: Siyahının başında bir masa üstü yarat və bu pəncərəni oraya daşı .

en: Create a new workspace before the current workspace.
az: Bu masa üstündən əvvəl bir masa üstü əlavə et .

en: Create a new workspace following the current workspace.
az: Bu masa üstündən sonra bir masa üstü əlavə et .

en: Crux Theme
az: "Crux" Örtüsü

en: Customize
az: Xüsusiləşdir

en: Cycle skip
az: Dövr keçişi

en: Decorate dialog windows similarly to application windows.
az: Dialoq pəncərələrini normal pəncərələr kimi "bəzə" .

en: Decrease the size of the current window by one column.
az: Hazırkı pəncərənin böyüklüyünü bir sütun kiçilt .

en: Decrease the size of the current window by one row.
az: Hazırkı pəncərənin böyüklüyünü bir cərgə kiçilt .

en: Default
az: Varsayılan

en: Default font: \w
az: Varsayılan yazı növü : \w

en: Default frame style:
az: Varsayılan  çərçivə böyüklüyü:

en: Default increment for size-window commands (when the window doesn't
    specify it's own increments).
az: size-window əmrləri üçün varsayılan böyüklük artması ( əlbətdə pəncərə 
    öz böyüklük artışını bildiriməzsə ) .

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
az: Pəncərələri açma arası ( millisaniyə olaraq (ms) ) .

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
az: Yüksəltmə arası ( rəqəm olaraq (ms) ) .

en: Delete
az: Sil

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
az: Hazırkı pəncərənin qrupunun pəncərələrini sil.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
az: Hiç bir pəncərə daxil etməyən masa üstülərini sil .

en: Delete empty workspaces
az: Boş iş sahələrini ləğv et

en: Delete group
az: Qrupu ləğv et

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
az: Bu masa üstünü sil . Varolan pəncərələr qrupnu arxadakı masa üstünə daşınacaq
     .

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
az: Bu masa üstünü sil . Varolan pəncərələr qrupu qabağımızdakı masa üstünə daşınacaq .

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
az: Pəncərəni sil , və pəncərə qapana bilmirsə səs çıxart .

en: Delete the window.
az: Pəncərəni sil .

en: Delete window
az: Pəncərəni ləğv et

en: Delete window instance
az: Pəncərə instansiyasını ləğv et

en: Delete window safely
az: Pəncərəni etibarlı ləğv et

en: Depth
az: Dərinlik

en: Describe key
az: Açarı təsvir et

en: Describe symbol
az: Simvolu təsvir et

en: Destroy window
az: Pəncərəni dağıt

en: Details
az: Təfsilatlı

en: Dialog windows inherit the focus from their parent.
az: Törəmə pəncərələr ana pəncərələrdən fokusu mə'lumatını alsın .

en: Dialogs appear on the same workspace as their application.
az: Dialoqlar ana proqramların masa üstündə görünsün .

en: Dimensions
az: Dimensiyaları

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
az: `gradient' çərçivəsindəki qradientin istiqaməti .

en: Directory:
az: Qovluq :

en: Disable auto-raising while temporarily selecting windows.
az: Pəncərələri gəzərkən avtomatik yüksəltməyi qapat .

en: Display all errors that have occurred to the screen.
az: Bütün baş verən xətaları ekranda göstər

en: Display errors
az: Xətaları göstər

en: Display key-binding information in menu items.
az: Menü üzvlərində düymə bağları mə'lumatlarını göstər.

en: Display only the title bar of the window.
az: Sadəcə olaraq pəncərənin başlığını göstər .

en: Display the WWW page of the GNOME project.
az: GNOME layihəsinin veb səhifəsini göstər

en: Display the applications menu.
az: Proqramlar menyunusunu göstər .

en: Display the documentation of a specified symbol.
az: Bildirilən simvolun sənədlərini göstər.

en: Display the main menu.
az: Ana menünü göstər.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
az: Menüyə bütün masa üstlərinin siyahısı ilə göstərt .

en: Display the menu listing all window operations.
az: Menünü bütün pəncərə əməliyyatlarının nümayişi ilə göstər .

en: Display the menu of all managed windows.
az: Menüyə bütün idara edilə pəncərələrin siyahısı ilə göstərt .

en: Display the next workspace.
az: Qabağımızdakı masaüsütüne göstər .

en: Display the previous workspace.
az: Arxadakı masa üsütündə göstər .

en: Display the window's icon in its menu button.
az: Pəncərənin timsalını menyu düyməsində göstər .

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
az: Wyi daxil edən masa üstünə keç və Wyə fokus ver .

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
az: Wyi daxil edən masa üstünü/sahəni göstər .

en: Display title buttons to mimic: \w
az: Təqlid üçün başlıq düymələrini göstər: \w

en: Display tooltips for window frames.
az: Pəncərə kənarları üçün balonlu köməyi göstər .

en: Display window
az: Pəncərəni göstər

en: Display window icons while cycling through windows.
az: Pəncərələrin arasında gəzərkən pəncərələrin timsallarını göstər .

en: Display window names while cycling through windows.
az: Pəncərələrin arasında gəzərkən pəncərələrin adlarını göstər .

en: Display window without focusing
az: Pəncərəni nişanlamadan göstər

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
az: 'Stagger' yerləşdirmə növündə müvəffəqiyyətli yerləşdirmələr arası .

en: Does click-to-focus mode pass the click through to the window.
az: Tıqlama-nişanında tıqlama pəncərəyə göndərilsin mi ?

en: Don't automatically remember details of transient windows.
az: Müvəqqəti pəncərələrin yerini avtomatik olaraq yadda saxlama.

en: Don't cover `avoided' windows when maximizing.
az: Nəzərə alınmamış pəncərələri döşəyəndə örtmə.

en: E_xit
az: Çı_x

en: Edge Flipping
az: Kənar Hoppanması

en: Edit binding
az: Bağları düzəlt

en: Edit frame style
az: Çərçivə tərzini düzəlt

en: Edit theme...
az: Örtünü düzəlt...

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Edit:
az: Düzəlt:

en: Emit a beeping sound when errors occur.
az: Xətalar olanda bip səsi çıxart.

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
az: Kölgəli modu aç.
    
    ( Toplanmış pəncərələri siçan oxu ( fokus ) üstündə olanda , o pəncərələri aç . )

en: Error Handling
az: Xətalar

en: Event
az: Əməliyyat

en: Execute the given shell command.
az: Verilən əmri işə sal .

en: Focus
az: Nişanlama

en: Focus click through
az: Tıqlanınca fokusla

en: Focus mode
az: Fokus modu

en: Focus on application windows when they first appear.
az: Proqram pəncərələr ilk dəfə göstərilirsə, o pəncərələri nişanla .

en: Focus on the previous window of the current workspace.
az: Hazırkı masa üstündə bir pəncərə geri get .

en: Focus when mapped
az: Xəritələnincə fokusla

en: Focus windows when they're temporarily selected during cycling.
az: Pəncərələr arasında gəzərkən müvəqqəti olaraq seçilmiş olan pəncərələri nişanla .

en: Focused
az: Fokuslanmış (Nişanlanmış)

en: Font used to display tooltips.
az: Balonlu köməklərin yazı növü .

en: Force the current window to have a unique title.
az: Hazırkı pəncərəni yeganə olan bir başlıq sahib olmasına imkan ver.

en: Forget all saved window history.
az: Bütün qeyd edilmiş pəncərə keçmişini unut

en: Forget any persistent state associated with the current window.
az: Hazırkı pəncərə ilə əlaqəli olan qalıcı halı unut .

en: Format to create unique window names.
    
    Has two arguments (NAME INDEX) applied to it.
az: Tək pəncərə adlarını yaratmaq üçün istifadə edilən şəkil. Iki arqumentin 
    
    ( AD INDEKS ) çalaqları ilə yaradılar.

en: Frame
az: Çərçivə növü

en: Frame Part _Definitions
az: Çərçivə Qismi_Təsvirləri

en: Frame _Classes
az: Çərçivə _Sinifi

en: Frame name
az: Çərçivə növü

en: Frame style
az: Çərçivə tərzi

en: Frame type
az: Görünüş növü

en: Frame type fallbacks:
    
    Associate frame types with type to try if the theme doesn't implement the requested type.
az: Çərçivə növü təfsilatı:
    
    Örtü sorğulanan növü dəstəkləmirsə, çərçivə növlərini sınamaq üçün növlərlə əlaqələndir.

en: Frames
az: Çərçivələr

en: Generated theme in directory `%s'
az: Örtü `%s' cərgəsində yaradıldı

en: Give focus to windows even when they haven't asked for it.
    
    Windows should set the `accepts input' hint in their WM_HINTS property to show if they require the focus or not.
az: Pəncərələr nişanlanmaq istəməsə belə onları nişanla.
    
    Əgər istəsələr də WM_HINTS seçənəklərini `accept input' ip ucu olaraq seçməlidirlər.

en: Gnome about
az: Gnome haqqında

en: Gnome clear skip tasklist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq vəzifələr siyahısını təmizlə

en: Gnome clear skip winlist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq pəncərə siyahısı təmizlənməsi

en: Gnome help browser
az: GNOME yardım səyyahı

en: Gnome logout
az: Gnome çıxışı

en: Gnome menus update
az: Gnome menyu güncəlllənməsi

en: Gnome set skip tasklist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq vəzifələr siyahısını seç

en: Gnome set skip winlist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq pəncərə siyahısını seç

en: Gnome toggle skip tasklist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq vəzifələr siyahısı keçişi

en: Gnome toggle skip winlist
az: Gnome nəzərə alınmayacaq pəncərə siyahısı keçişi

en: Gnome www page
az: Gnome veb səhifəsi

en: Grab...
az: Yaxala ...

en: Gradient Theme
az: Gradiyentli Örtü

en: Group
az: Qrup

en: Group transient windows with their parents.
az: Törəmə pəncərələri ana pəncərə ilə birlikdə qruplaşdır .

en: Grow window down
az: Qrupu aşağı böyüt

en: Grow window left
az: Pəncərəni sola böyüt

en: Grow window right
az: Pəncərəni sağa böyüt

en: Grow window up
az: Pəncərəni yuxarı böyüt

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə alta tərəf böyüyər .

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə sola tərəf böyüyər .

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə sağa tərəf böyüyər.

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə üstə tərəf böyüyər .

en: Gtkrc reload style
az: Gtkrc yenidən yükləmə tərzi

en: HIghlighted
az: İşıqlandırılmış

en: Height of title bar.
az: Ad çubuğunun hündürlüyü .

en: Help about
az: Haqqında yardımı

en: Help show faq
az: SSS yardımı

en: Help show homepage
az: Ev səhifəsini göstər

en: Help show news
az: Xəbərlər yardımı

en: Help show programmer manual
az: Proqramçı bələdçisi yardımı

en: Highlighted
az: İşıqlandırılmış

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
az: Ekran kənarına dəymək qabağımızdakını seçər : \w

en: Host
az: Qovşaq

en: How to choose window edges when resizing: \w
az: Yenidən böyüklüyünü dəyişdirərkən, pəncərə kənarlarının seçim növü : \w

en: How to snap together window edges: \w
az: Iki pəncərə kənarını toplarkən, istifadə ediləcək metod : \w

en: How windows being moved are animated: \w
az: Daşırkən və ya böyüklüyünü dəyişdirikən pəncərənin hərəkət növü : \w

en: How windows being resized are animated: \w
az: Yenidən böyüklüyü dəyişdirilan pəncərələrin hərəkət növü : \w

en: Icon Name
az: Timsal Adı

en: Iconified
az: Timsallaşmış

en: Iconify all windows on the current workspace.
az: Hazırkı masa üstündəki bütün pəncərələri timsallaşdır .

en: Iconify group
az: Qrupu timsallaşdır

en: Iconify the window.
az: Pəncərəni timsallaşdır .

en: Iconify transient group
az: Transient qrupları timsallaşdır

en: Iconify window
az: Pəncərəni timsallaşdır

en: Iconify workspace windows
az: İş sahəsi pəncərəsini timsallaşdır

en: Iconifying a window also iconifies the: \w
az: Bir pəncərəni timsallaşdırma, bunları da timsallaşdır : \w

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
az: Pəncərə səviyyəsindəki ən yüksək yerdə isə, onu en alta daşı,
    altda isə ən sütünə daşı . Yoxsa mümkün olduğu qədəri ilə yüksəlt .

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
az: Pəncərə mümkün olan ən üst yerdə isə, mümkün olan ən altdakı yerinə daşı .
    Yoxsa onu mümkün olduğu qədəri yüksəlt və bu pəncərəyə bağlı olan kiçik pəncərələrini də
    o pəncərə ilə birlikdə yüksəlt/alçalt.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
az: Bir pəncərə toplanmış ise, normal böyüklüyünə 
    çevir .

en: Ignore program position
az: Proqram yerinə fikir vermə

en: Ignore program-specified window placements.
az: Proqramdan bildirilmiş pəncərə yerlərini nəzərə al .

en: Ignore requests from applications to change window stacking.
az: Proqramlardan gələn pəncərə çökmələri istəklərini rədd et.

en: Ignore stacking requests
az: Yığılma sorğularını nəzərə alma

en: Ignore the window.
az: Bu pəncərəni keç .

en: Ignored
az: Rədd Edilmiş

en: Image Properties
az: Rəsm Xüsusiyyətlər

en: In GNOME _task list
az: GNOME Və_zifə siyahısında

en: In _group
az: _Qrupda

en: In _window list
az: Pəncərə _siyahısında

en: Inactive
az: Passiv

en: Inactive-
    Clicked
az: Passiv-
    Tıqlanmış

en: Inactive-
    Highlighted
az: Passiv-
    İşıqlandırılmış

en: Include iconified windows when cycling.
az: Pəncərələrin arasında gəzərkən timsallaşdırılmış pəncərələri de nəzərə al.

en: Include windows on all viewports when cycling.
az: Hər sahədəki pəncərələri gəzərkən nəzərə al.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
az: Hər masa üstündəki pəncərələri gəzərkən nəzərə al.

en: Increase the size of the current window by one column.
az: Hazırkı pəncərənin böyüklüyünü bir sütun böyüt .

en: Increase the size of the current window by one row.
az: Hazırkı pəncərənin böyüklüyünü bir cərgə böyüt .

en: Index:
az: Indeks :

en: Insert workspace
az: Bir iş sahəsi əlavə et

en: Insert workspace after
az: Bir iş sahəsini sonra əlavə et

en: Insert workspace before
az: Bir iş sahəsini əvvəl əlavə et

en: Invoke the GNOME control center from the `Customize' menu.
az: Xüsusiləşdirmə menyusundan GNOME Quraşdırma Mərkəzini başlat .

en: Invoke the list of commands, one by one.
az: Əmrlərin siyahısını bir bir işə sal .

en: Invoke the user-customization system.
az: İstifadəçi xüsusiləşdirmə sistemini çağır .

en: Keep transient windows stacked above: \w
az: Kiçik pəncərələri, bunlardan üstdə tut : \w

en: Key
az: Düymə

en: Key:
az: Düymə :

en: Keymap containing bindings active anywhere.
az: Bütün fəal bağları  daxil edən düymə xəritəsi .

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
az: Təkcə pəncərələr arasında gəzərkən fəal olan bağları daxil edən düymə xəritəsi .

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
az: Nişanlanmış pəncərədəki fəal bağları  daxil edən düymə xəritəsi .

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
az: Düymə xəritələrini daxil edən bağlar , istifadəçidən mətn alarkən fəal olsun .

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin kənarında hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin qapatma düyməsinin üstündə hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin timsallaşdırma düyməsinin üstündə hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin böyütmə düyməsinin üstündə hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin menyu düyməsinin üstündə hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
az: Ana pəncərə nişanlanmış ikən fəal bağları  daxil edən düymə xəritəsi 
    ( və ya hiç bir pəncərə seçilmədiyi vaxt da istifadə ediləcək ) .

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin kölgələmə düyməsinin üstündə hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
az: Pəncərələrin başlığında hökmlü olan düymə xəritəsi ;
    ( Sadəcə olaraq siçan hərəkətləri analiz edilir .)

en: Kill client
az: Alıcını öldür

en: Launch the GNOME about dialog.
az: GNOME Haqqında Dialoqunu başlat .

en: Launch the GNOME help browser.
az: GNOME Yardım Səyyahını başlat .

en: Let unmanaged windows be overlapped when filling windows.
az: Pəncərələr doldurulurkən, idarə edilməyən pəncərələri altda tut .

en: Locale
az: Lokal

en: Lock position and size while windows are maximized.
az: Pəncərə böyüdüləndə pəncərənin böyüklüyünü və yerini qıfılla .

en: Logout from the current GNOME session.
az: GNOME iclasını qurtar .

en: Lower
az: Alçalt

en: Lower group
az: Qrupu alçalt

en: Lower group depth
az: Qrup dərinliyini azalt

en: Lower layer
az: Səviyyə alçalt

en: Lower single window
az: Tək pəncərəni alçalt

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
az: Hazırkı pəncərəni yapışıq pəncərə səviyyəsini mümkün olan ən alt yerinə daşı .
    Bu pəncərəyə bağlı olan kiçik pəncərələri də alçalt .

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
az: Pəncərəni yapışıq olduğu səviyyədə ən alta daşı.

en: Lower window
az: Pəncərəni alçalt

en: Lower window and transients
az: Pəncərə və transientləri alçalt

en: Lower window depth
az: Pəncərə dərinliyini azalt

en: Make group sticky
az: Qrupu yapışqanlaşdır

en: Make group unsticky
az: Qrupu yapışqan etmə

en: Make window ignored
az: Pəncərəni rədd edilmiş et

en: Make window not ignored
az: Pəncərəni qəbul edilmiş et

en: Make window sticky
az: Pəncərəni yapışqanlaşdır

en: Make window unsticky
az: Pəncərəni yapışqanlaşdır

en: Map:
az: Xəritə :

en: Mapping
az: Xəritələmə

en: Match window properties
az: Pəncərə xüsusiyyətlərini yaxala

en: Matched Windows
az: Yaxalanmış Pəncərələr

en: Matchers
az: Yaxalayıcılar

en: Maximize
az: Böyüt

en: Maximize fill window
az: Pəncərəni dolduraraq böyüt

en: Maximize fill window horizontally
az: Pəncərəni dolduraraq üfüqi böyüt

en: Maximize fill window horizontally toggle
az: Pəncərəni dolduraraq üfüqi böyüt keçişi

en: Maximize fill window toggle
az: Dolduraraq pəncərə böyütmə keçişi

en: Maximize fill window vertically
az: Pəncərəni dolduraraq şaquli böyüt

en: Maximize fill window vertically toggle
az: Pəncərəni dolduraraq şaquli böyüt keçişi

en: Maximize the dimensions of the window.
az: Pəncərənin böyüklüyünü artır .

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
az: Pencereni üfüqi böyüklüyünü artır .

en: Maximize the vertical dimension of the window.
az: Pəncərənin şaquli böyüklüyünü artır .

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
az: Pəncərəni başqa pəncərələri narahat etmədən böyüt.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
az: Pəncərəni hiç bir başqa pəncərəyə təcavüz etmədiyi müddətcə şaquli artır .

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
az: Pəncərəni hiç bir başqa pəncərəyə təcavüz etmədiyi müddətcə artır .

en: Maximize window
az: Pəncərəni böyüt

en: Maximize window horizontally
az: Pəncərəni üfüqi böyüt

en: Maximize window horizontally toggle
az: Pəncərənin üfüqi böyüdülməsi keçişi

en: Maximize window toggle
az: Böyüdülmüş pəncərə keçişi

en: Maximize window vertically
az: Pəncərəni üfüqi böyüt

en: Maximize window vertically toggle
az: Pəncərənin şaquli böyüdülməsi keçişi

en: Maximized
az: Böyüdülmüş

en: Maximizing
az: Böyütmə

en: Maximizing a window in one dimension must increase the size of that dimension.
az: Bir pəncərə böyüklüyünü artırmaq , o böyüklüyü da həmişə artırar.

en: Merge next workspace
az: Sonrakı iş sahəsini birləşdir

en: Merge previous workspace
az: Əvvəlki iş sahəsini birləşdir

en: Merge with next
az: Qabaqdakı ilə birləşdir

en: Merge with previous
az: Arxadakı ilə birləşdir

en: Method of placing dialog windows: \w
az: Dialoq pəncərələrini yerləşdirmə növü : \w

en: Method of placing windows: \w
az: Pəncərələri yerləşdirmə növü : \w

en: Milliseconds to delay before flipping: \w
az: Tullanma arası ( ms. olaraq ) : \w

en: Minimize
az: Kiçilt

en: Minimizing
az: Kiçiltmə

en: Minimizing/Maximizing
az: Kiçiltmə/Böyütmə

en: Miscellaneous
az: Qarışıq

en: Modifier key(s) used for default window manager shortcuts.
az: Ana pəncərə idarəçisi qısa yollarının təkmilləşdirmə düyməsi.

en: Mono Theme
az: Qara-ağ Örtü

en: Motion threshold for mouse pointer: \wpixels
az: Siçan oxunun hərəkət aralığı: \wpixels

en: Move cursor down
az: Oxu aşağı daşı

en: Move cursor down fine
az: Oxu aşağı incə şəkildə daşı

en: Move cursor left
az: Oxu sola daşı

en: Move cursor left fine
az: Oxu sola incə şəkildə  daşı

en: Move cursor right
az: Oxu sağa daşı

en: Move cursor right fine
az: Oxu sağa incə şəkildə daşı

en: Move cursor up
az: Oxu yuxarı daşı

en: Move cursor up fine
az: Oxu yuxarı incə şəkildə daşı

en: Move group down
az: Qrupu aşağı daşı

en: Move group left
az: Qrupu sola daşı

en: Move group right
az: Qrupu sağa daşı

en: Move group to current viewport
az: Qrupu cari görünüş nöqtəsinə daşı

en: Move group up
az: Qrupu yuxarı daşı

en: Move selected window
az: Seçili pəncərələri daşı

en: Move the current window to the N'th workspace.
az: Pəncərəni N'nci masa üstünə daşı .

en: Move the current window to the specified viewport.
az: Hazırkı pəncərəni bildirilən görünüşə daşı .

en: Move the current workspace one place to the left.
az: Bu masa üstünü bir sahə sola daşı .

en: Move the current workspace one place to the right.
az: Bu masa üstünü bir sahə sağa daşı .

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
az: Oxu 1 piksel alta daşı .

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
az: Oxu 1 piksel sola daşı .

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
az: Oxu 1 piksel sağa daşı .

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
az: Oxu 1 piksel üstə daşı .

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
az: Oxu `move-cursor-increment' piksel alta daşı .

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
az: Oxu `move-cursor-increment' piksel sola daşı .

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
az: Oxu `move-cursor-increment' piksel sağa daşı .

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
az: Oxu `move-cursor-increment' piksel üstə daşı .

en: Move the viewport one screen down.
az: Görünüşü bir ekran aşağa daşı .

en: Move the viewport one screen to the left.
az: Görünüşü bir ekran sola daşı .

en: Move the viewport one screen to the right.
az: Görünüşü bir ekran sağa daşı .

en: Move the viewport one screen up.
az: Görünüşü bir ekran yuxarı daşı .

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
az: Pəncərəni `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə alta daşı .

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
az: Pəncərəni `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə sola daşı .

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
az: Pəncərəni `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə sağa daşı .

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
az: Pəncərəni `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə üstə daşı .

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
az: Pəncərə qrupunu  `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə alta daşı .

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
az: Pəncərə qrupunu  `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə sola daşı .

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
az: Pəncərə qrupunu  `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə sağa daşı .

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
az: Pəncərə qrupunu  `pəncərəni-azalt-it' əmri ilə üstə daşı .

en: Move the window interactively using the mouse.
az: Pəncərəni siçanla şüurlu olaraq daşı .

en: Move the window to the next viewport.
az: Pəncərəni sonrakı görünüşə daşı .

en: Move the window to the next workspace.
az: Pəncərəni bir masa üstü qabağa daşı .

en: Move the window to the previous viewport.
az: Pəncərəni əvvəlki görünüşə daşı .

en: Move the window to the previous workspace.
az: Pəncərəni bir masa üstü dala daşı .

en: Move the window to the viewport above.
az: Pəncərəni bir altdakı görünüşə daşı .

en: Move the window to the viewport below.
az: Pəncərəni bir üstdəki görünüşə daşı .

en: Move the window to the viewport on the left.
az: Pəncərəni bir soldakı görünüşə daşı .

en: Move the window to the viewport on the right.
az: Pəncərəni bir sağdakı görünüş nöqtəsinə daşı.

en: Move to the next viewport.
az: Sonrakı görünüşə keç.

en: Move to the previous viewport.
az: Əvvəlki görünüşə keç.

en: Move viewport down
az: Görünüş nöqtəsini aşağa daşı

en: Move viewport left
az: Görünüş nöqtəsini sola daşı

en: Move viewport next
az: Görünüş nöqtəsini qabağa daşı

en: Move viewport previous
az: Görünüş nöqtəsini əvvələ daşı

en: Move viewport right
az: Görünüş nöqtəsini sağa daşı

en: Move viewport up
az: Görünüş nöqtəsini yuxarı daşı

en: Move window down
az: Pəncərəni  aşağı daşı

en: Move window interactively
az: Pəncərəni qarşılıqlı daşı

en: Move window left
az: Pəncərəni sola daşı

en: Move window next
az: Pəncərəni qabağa daşı

en: Move window previous
az: Pəncərəni geriyə daşı

en: Move window right
az: Pəncərəni sağa daşı

en: Move window to viewport
az: Pəncərəni görünüş nöqtəsinə daşı

en: Move window up
az: Pəncərəni yuxarı daşı

en: Move workspace backwards
az: İş sahəsini arxaya daşı

en: Move workspace forwards
az: İş sahəsini qabağa daşı

en: Move workspace left
az: İş sahəsini sola daşı

en: Move workspace right
az: İş sahəsini sağa daşı

en: Move/Resize
az: Daşı / Böyüklüyünü Dəyişdir

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə alta tərəf hərəkət edər .

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə sola tərəf hərəkət edər .

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə sağa tərəf hərəkət edər .

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
az: Başqa bir pəncərənin içinə girənə qədər pəncərə üstə tərəf hərəkət edər .

en: Name
az: Ad

en: Never focus
az: Heç vaxt fokuslama

en: New Theme
az: Yeni Örtü

en: New group
az: Yeni qrup .

en: Next window
az: Sonrakı pəncərə

en: Next workspace
az: Sonrakı iş sahəsi

en: Next workspace window
az: Sonrakı iş sahəsi

en: No errors.
az: Xəta yoxdur.

en: No matching item for %S
az: %S-yə uyğun gələn vahid yoxdur

en: None
az: Heç biri

en: Number of milliseconds before displaying tooltips.
az: Balonlu köməyin göstərilməsi üçün gözlənəcək vaxt ( millisaniyə olaraq ) .

en: Number of milliseconds before removing tooltips.
az: Balonlu köməyin silinməsi üçün gözlənəcək vaxt arası ( millisaniyə olaraq ) .

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
az: `move-cursor-' əmrlərində oxunun daşınacaq olduğu piksel miqdarı .

en: Number of pixels to move window in `slide-' commands.
az: Pəncərənin ´itələ´ əmrində daşınacağı pixel miqdarı .

en: OK
az: Oldu

en: Offset (%) from left window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the left window edge.
az: Ox tullananda sol ekran kənarına qalan pay ( % olaraq ).
    
    Mənfi bir qiymət sol ekran kənarının xaricindəki bir yer mənasına gələr .

en: Offset (%) from top window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the top window edge.
az: Ox tullananda üst ekran kənarına qalan pay ( % olaraq ).
    
    Mənfi bir qiymət üst ekran kənarının xaricindəki bir yer mənasına gələr .

en: Only flip when interactively moving a window.
az: Sadəcə olaraq pəncərəni interaktiv kənarında tullan .

en: Only update window contents after it has stopped moving.
az: Pəncərə möhtəviyyatını pəncərənin axır yerinə çatandan sonra təzələ .

en: Open
az: Aç

en: Optional arguments given to the `xterm' command.
az: 'xterm' əmrinin əlavə arqumentləri .

en: Other
az: Digərləri

en: Pack window down
az: Pəncərəni aşağı yığcamlaşdır

en: Pack window left
az: Pəncərəni sola yığışdır

en: Pack window right
az: Pəncərəni sağa yığışdır

en: Pack window up
az: Pəncərəni yuxarı yığcamlaşdır

en: Patterns
az: Naxışlar

en: Persistent group ids
az: Qalıcı qrup IDləri

en: Place mode
az: Yerləşdirmə modu

en: Placement
az: Yerləşdirmə

en: Placement weight
az: Yerləşdirmə hündürlüyü

en: Play sound effects for unmanaged windows.
az: İdarə edilməyən pəncərələr üçün səs effektləri istifadə et .

en: Play sound effects for window events.
az: Pəncərə əməliyyatları üçün səs effektləri istifadə et .

en: Popup apps menu
az: Proqramlar menüsünü göstər

en: Popup root menu
az: Ana menünü göstər

en: Popup window list
az: Pəncərə siyahısını göstər

en: Popup window menu
az: Pəncərə menüsünü göstər

en: Popup workspace list
az: İş sahəsi siyahısını göstər

en: Position
az: Yer

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Prepend workspace and send
az: İş sahəsini önə əlavə et və göndər

en: Preserve empty workspaces in pager.
az: Boş masa üstlərini peycerdə tut .

en: Press key...
az: Düyməyə bas ...

en: Previous window
az: Əvvəlki pəncərə

en: Previous workspace
az: Əvvəlki iş sahəsi

en: Previous workspace window
az: Əvvəlki iş sahəsi pəncərəsi

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
az: Bir əmr üçün soruş, o əmri işə sal və o amrin nəticəsini ekranda göstər .

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
az: Bir düymə sırasını souşr və ondan sonra da bağı göstər .

en: Prompt for a workspace and switch to it.
az: Bir masa üstü üçün soruş və oraya keç .

en: Properties
az: Seçənəklər

en: Properties...
az: Seçənəklər...

en: Proximity in pixels before snapping to a window edge.
az: Pəncərələri kənara tərəf yaxalamaya başlama məsafəsi ( pixel olaraq ).

en: Put the window in the stacking level above its current level.
az: Yapışıq  səviyyədə olan pəncərəni hökmlü səviyyənin üstünə qoy .

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
az: Yapışıq  səviyyədə olan pəncərəni hökmlü səviyyənin yanına qoy .

en: Quit
az: Çıx

en: Quote event
az: Hadisəni sitat gətir

en: Raise
az: Yüksəlt

en: Raise and pass through click
az: Tıqlama ilə yüksəl və keç

en: Raise and pass through click if focused
az: Tıqlama ilə fokuslama varsa, yüksəl və keç

en: Raise group
az: Qrupu yüksəlt

en: Raise group and pass through click
az: Qrupu yüksəlt və tıqlamdan keçir

en: Raise group depth
az: Qrup dərinliyini artır

en: Raise lower group
az: Alçaq qrupu yüksəlt

en: Raise lower single window
az: Alçaq tək pəncərəni yüksəlt

en: Raise lower window
az: Alçaq pəncərəni yüksəlt

en: Raise lower window and transients
az: Alçaq pəncərə və transientləri yüksəlt

en: Raise on focus
az: Fokuslanınca yüksəl

en: Raise or pass through click
az: Tıqlama ilə yüksəl ya da keç

en: Raise selected windows (normally by the Windows menu).
az: Seçili pəncərələr yüksəlmiş olsun  ( normalda Pəncərələr menyusundan ) .

en: Raise single window
az: Tək pəncərəni yüksəlt

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
az: Hazırkı pəncərəni yapışıq pəncərə səviyyəsini mümkün olan ən üst yerinə daşı .
    Bu pəncərəyə bağlı olan kiçik pəncərələri də yüksəlt .

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
az: Bu əməliyyatı alan pəncərə qrupunu yüksəlt və 
    ondan sonra ox əməliyyatlarına yol açan əmrləri təkrarla .

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
az: Bu ankı əməliyyatı sahə pəncərəni ( fokuslanmışsa ) yüksəlt və bundan sonra 
    bu amrin səbəb olduğu digər ox əməliyyatlarını yenidən işə sal .

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
az: Bu əməliyyatı alan pəncərəni və pəncərələri yüksəlt və 
    ondan sonra ox əməliyyatlarına yol açan əmrləri təkrarla .

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
az: Bu əməliyyatı sahə pəncərəni yüksəlt,və 
    ondan sonra edilən əməliyyatı təkrarla .

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
az: Pəncərəni yapışıq olduğu səviyyədə ən üstə gətir.

en: Raise transients and pass through click
az: Transienti yüksəlt və tıqlamdan keçir

en: Raise window
az: Pəncərəni yüksəlt

en: Raise window and pass through click
az: Pəncərəni yüksəlt və tıqlamdan keçir

en: Raise window and transients
az: Pəncərə və transientləri yüksəlt

en: Raise window depth
az: Pəncərə dərinliyini artır

en: Raise windows when they are focused.
az: Pəncərələr nişanlanınca onları yüksəlt .

en: Raise windows when they are maximized.
az: Böyüdülmüş pəncərələri yüksəlt .

en: Raise windows when they are moved or resized.
az: Pəncərələr daşınırkən ya da yenidən böyüklüyü dəyişdirilərkən, onları yüksəlt .

en: Raise windows when they are unshaded.
az: Pəncərələr açılınca onları yüksəlt .

en: Raise windows while they're temporarily selected during cycling.
az: Pəncərələr arasında gəzərkən müvəqqəti olaraq seçilmiş olan pəncərələri yüksəlt .

en: Read theme from `%s'
az: `%s' örtü oxu

en: Reload the gtkrc settings.
az: gtkrc-qurğuları yenidən yüklə .

en: Reload themes in window manager after saving.
az: Qeyd etdikdən sonra sawfishə görünüşləri yenidən yüklə

en: Remember _attributes
az: X_üsusiyyətləri yadda saxla

en: Remember _dimensions
az: _Ölçüləri yadda saxla

en: Remember _position
az: _Yeri yadda saxla

en: Remember the current attributes of the focused window.
az: Nişanlanmış pəncərənin hazırkı atributlarını yadda saxla.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
az: Nişanlanmış pəncərənin hazırkı koordinatlarını yadda saxla.

en: Remember the current position of the focused window.
az: Nişanlanmış pəncərənin hazırkı yerini yadda saxla.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
az: Bu masa üstündəki pəncərənin nüsxələrini sil . Bu sonuncu
    pəncərə ise , həqiqi pəncərəni sil.

en: Remove tooltips after a period of time.
az: Balonlu köməklərinin bir müddət sonra qaldır .

en: Remove unused definitions when saving.
az: Qeyd edərkən istifadə edilməyən təsvirləri sil

en: Resize selected window
az: Seçili pəncərələri yüksəlt

en: Resize the window interactively using the mouse.
az: Pəncərəni siçanla şüurlu olaraq yenidən böyüklüyünü dəyişdir.

en: Resize window interactively
az: Pəncərəni qarşııqlı yüksəlt

en: Restart
az: Yenidən başla

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
az: Pəncərənin böyüklüyünü əsas böyüklüyünə çevir.

en: Return the window from its iconified state.
az: Timsallaşdırılmış pəncərəni böyült .

en: Revert
az: Çevir

en: Role
az: Rolu

en: Row:
az: Sıra :

en: Rows:
az: Sıralar :

en: Run shell command
az: Qabıq əmrini işə sal .

en: SMaker Theme
az: SMaker Örtüsü

en: S_haded
az: _Toplanmış

en: Save Theme _As...
az: Örtüyü _Fərqli Qeyd Et...

en: Saved as `%s'
az: `%s' olaraq qeyd edildi

en: Sawfish Error
az: "Sawfish" Xətası

en: Sawfish Theme Builder
az: Sawfish Örtü Yaradıcısı

en: Sawfish Themer Preview
az: Sawfish Örtü Nümayişi

en: Sawfish configurator
az: "Sawfish" quraşdırıcı

en: Sawfish homepage
az: Sawfish ev səhifəsi

en: Sawfish manages your windows extensibly.
az: Sawfish pəncərələrinizi ehtiramla idarə edər.

en: Select Icon
az: Timsalı seç

en: Select Image
az: Rəsmi seç

en: Select color
az: Rəngi seç

en: Select file
az: Fayl seç

en: Select font
az: Yazı növünü seç

en: Select next workspace
az: Qabaqdakı iş sahəsini seç

en: Select previous workspace
az: Arxadakı iş sahəsini seç

en: Select the N'th workspace.
az: N'nci masa üstünü seç

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
az: Ox ekran kənarına gələndə qabağımızdakı masa üstünü seç .

en: Select the next window of the current workspace.
az: Hazırkı masa üstündə bir pəncərə irəli get .

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
az: Bütün masa üstlərində bir pəncərə irəli get .

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
az: Bütün masa üstlərində bir pəncərə geri get .

en: Select the specified viewport column.
az: Bildirilən görünüş sütununu seç .

en: Select the specified viewport row.
az: Bildirilən görünüş sırasını seç .

en: Select the specified viewport.
az: Bildirilən görünüşü seç .

en: Select workspace interactively
az: İş sahəsini qarşılıqlı seç

en: Send group to current workspace
az: Qrupu cari iş sahəsinə göndər

en: Send group to next workspace
az: Qrupu sonrakı iş sahəsinə göndər

en: Send group to previous workspace
az: Qrupu əvvəlki iş sahəsinə köçürt

en: Send to next workspace
az: Sonrakı iş sahəsinə göndər

en: Send to previous workspace
az: Əvvəlki  iş sahəsinə göndər

en: Send to workspace
az: İş sahəsinə göndər

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
az: Gələcək düymə gedişini direkt olaraq nişanlanmış pəncərəyə göndər, pəncərə idarəcisini 
    hər hansı bir düymə bağını diqqətə almayaraq.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini aç .

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini aç .

en: Set viewport linear
az: Görünüş qapısını linear et

en: Set window viewport linear
az: Pəncərə görünüş nöqtəsini linear et

en: Shade Hover
az: Müvəqqəti Fokus

en: Shade hover
az: Halqanı kölgələ

en: Shade window
az: Pəncərəni kölgələ

en: Shaded
az: Kölgələnmiş

en: Show current dimensions of windows while resizing.
az: Pəncərələr böyüklüyü dəyişdirilərkən, pəncərənin hazırkı ölçülərini göstər .

en: Show current position of windows while moving.
az: Pəncərələr daşınırkən pəncərələrin hazırkı yerini göstər .

en: Show full documentation in tooltips.
az: Balonlu köməklərində bütün kömək ismarıclarını göstər .

en: Show options suitable for \w users.
az: \w istifadəçiləri üçün uyğun gələn seçənəkləri göstər .

en: Show variable names of each customization option.
az: Hər xüsusiləşdirilə bilən qurğunun ayargaçını göstər (variable ).

en: Simple Theme
az: Sadə Örtü

en: Size window add column
az: Pəncərəni bir sütun böyüt

en: Size window add row
az: Pəncərəni bir sətir böyüt

en: Size window subtract column
az: Pəncərəni bir sütun balacalşdır

en: Size window subtract row
az: Pəncərəni bir sətir balacalaşdır

en: Slide group down
az: Qrupu aşağı sürüşdür

en: Slide group left
az: Qrupu sola sürüşdür

en: Slide group right
az: Qrupu sağa sürüşdür

en: Slide group up
az: Qrupu yuxarı sürüşdür

en: Slide window down
az: Pəncərəni aşağı sürüşdür

en: Slide window left
az: Pəncərəni sola sürüşdür

en: Slide window right
az: Pəncərəni sağa sürüşdür

en: Slide window up
az: Pəncərəni yuxaı sürüşdür

en: Snap to otherwise-ignored windows.
az: Diqqətə alınmayan pəncərələri de yaxala .

en: Snap window position to edges of other windows while moving.
az: Pəncərələri kənarında pəncərənin yerini o biri pəncərələrin kənarına diqqət edərək tap .

en: Sound
az: Səs

en: Stacking
az: Yıǧışdırılır

en: Start a new xterm.
az: Yeni bir "xterm" işə sal .

en: State
az: Hal

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Sticky viewport
az: Yapışqan görünüş qapısı

en: Text is \w justified in window titles.
az: Pəncərə başlığı \w tərəfləndirilmişdir .

en: The default window animation mode: \w
az: Varsayılan pəncərə animasiya modu: \w

en: The hierarchical window menu raises singleton submenus.
az: Hiyerarxik pəncərə menyusu alt menyuları yüksəldir.

en: The program launched by the `xterm' command.
az: 'xterm' əmri ilə işə salınacaq proqram .

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
az: Səs parçalarını çalacaq olan proqram . Bu tapılmazsa, o vaxt sawfish'in öz ESD dəstəyi ilə sesler çalınacaqdır.

en: Theme Directory
az: Örtü qovluğu

en: Theme name:
az: Örtü adı :

en: This window previews the current theme.
az: Hazırkı örtünü bu pəncərədə nümayiş etdir.

en: Title-only
az: Sırf başlıq

en: Toggle group sticky
az: Qrupu yapışqanlığı keçiıi

en: Toggle single window mode
az: Tək pəncərə modu keçişi

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini aç / qapat .

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini aç / qapat .

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
az: Pəncərənin yapışqanlığını dəyişdir - harda olursa olsun .

en: Toggle the iconification of window W.
az: Wnin timsallaşdırılmasını aç/qapat .

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
az: Pəncərənin (sadəcə olaraq başlığı göstər ) toplanmış hala get gəl .

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
az: Pəncərənin üfüqi böyüklüyü artırılmış ilə normal böyüklük arasında get gəl .

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
az: Pəncərənin maksimal və minimal üfüqi doldurulması arasında get gəl .

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
az: Pəncərənin böyüklüyünü artırılmış ilə normal böyüklük arasında get gəl.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
az: Pəncərənin maksimal və minimal doldurulması arasında get gəl .

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
az: Pəncərənin şaquli böyüklüyü artırılmış ilə normal böyüklük arasında get gəl .

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
az: Pəncərənin maksimal və minimal şaquli doldurulması arasında get gəl .

en: Toggle whether a window is focusable or not.
az: Pəncərənin fokuslana bilməsini göstərən düymə.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
az: Pəncərənin keçilməsini göstərən düymə.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
az: Pəncərə dönməsi sırasında pəncərənin rədd ediləciyi yeri dəyişdir.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
az: Pəncərənin harda pəncərə siyashısına daxil ediləcəyini dəyişdir.

en: Toggle window cycle skip
az: Nəzərə alınmayacaq pəncərə dövrü keçişi

en: Toggle window iconified
az: Timsallaşdırılmış pəncərənin vəziyyətini dəyişdir

en: Toggle window ignored
az: Pəncərəni rədd edilmiş hala gətir

en: Toggle window list skip
az: Pəncərə siyahısında iştirak

en: Toggle window never focus
az: Pəncərə heş vaxt fokuslana bilməsin

en: Toggle window shaded
az: Pəncərə kölgələnməsi keçişi

en: Toggle window sticky
az: Pəncərə yapışqanlığı keçişi

en: Tooltips
az: Balonlu kömək

en: Top-border
az: Üst-kənar

en: Transients above
az: Üstdə transientlər

en: Try to leave at least this many pixels between window edges in first/best-fit.
az: Pəncərələr arasında ən azından buraxılacaq pixel boşluğu .

en: Type
az: Növ

en: Undocumented
az: Sənədsiz

en: Ungrouped
az: Qrupsuzlaşdırılmış

en: Uniconify group
az: Qrupu qaldır

en: Uniconify transientgroup
az: Transient qrupları qaldır

en: Uniconify window
az: Pəncərəni qaldır

en: Uniconifying a window also uniconifies the: \w
az: Bir pəncərə normallaşınca, normallaşdırır : \w

en: Unignore the window.
az: Bu pəncərəni keçmə .

en: Unique name
az: Eyni ad

en: Uniquify window name
az: Pəncərə adlarını eyniləşdir

en: Unmanaged windows may be iconified.
az: İdarə edilməyən pəncərələr timsallaşdırılmış ola bilər .

en: Unmaximize
az: Kiçilt

en: Unmaximize window
az: Pəncərəni kiçilt

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini qapat .

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
az: Pəncərənin GNOME "SKIP_WINLIST" işarətini qapat .

en: Unshade selected windows.
az: Seçilmiş olan pəncərələri normallaştir .

en: Unshade window
az: Pəncərəni kölgədən çıxart

en: Upper layer
az: Səviyyə yüksəlt

en: Use black-on-white button images.
az: Qara-ağ çubuq rəsmlərini istifadə et .

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
az: Daha az yaddaş işlədib keyfiyyəti aşağı sal.

en: Value
az: Qiymət

en: Viewport
az: Görünüş Qapısı

en: Virtual desktop configuration.
az: Virtual masa üstü qurğuları .

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
az: İstifadəçinin bir pəncərəni seçmesini gözləyib, o pəncərəni daşı .

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
az: İstifadəçinin bir pəncərəni seçmesini gözləyib, o pəncərəni yenidən böyüklüyünü dəyişdir .

en: Warp pointer to opposite screen edge when flipping.
az: Tullayanda oxu o biri kənara gətir .

en: Warp the mouse pointer to windows as they're temporarily selected.
az: Pəncərələr arasında gəzərkən müvəqqəti olaraq seçilmiş olan pəncərələrə oxu fırlat .

en: Warp the pointer to selected windows.
az: Oxu seçilmiş pəncərələrə zıplat .

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
az: Siçan oxunun nə vaxt fokusu dəyişəcəyi .

en: When passing the first or last workspace, while moving a window: \w
az: Ilk ya da son masa üstünü daşıma müddətincə keçəndə ediləcək hərəkət : \w

en: When passing the first or last workspace: \w
az: Ilk ya da son masa üstünü keçəndə ediləcək hərəkət : \w

en: When raising a window, also raise its: \w
az: Bir pəncərəni yüksəldəndə, bunları da yüksəlt: \w

en: Where to display error messages: \w
az: Xəta ismarıclarını göstərilmə yeri: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
az: Pancərələr yığcamlaşdırıldığı vaxt oxu hara və necə hərəkət etdirək.
    
    `bəlkə' pəncərə yığcamlaşdırılmadan əvvəl pəncərə içində isə, 
    pəncərə ilə bərabər hərəkət etsin deməkdir.
    
    `həmişə' ox pəncərə içində deyilsə əvvəlcə oxu pəncərənin mərkəzinə daşıyar və sonra da
    `bəlkə' seçənəyində kimi davranar.
    
    `heç bir vaxt' oxun yerini dəyişdirmə deməkdir.

en: Whether growing an already grown window grows it again.
az: Onsuz da böyümüş bir pəncərəni daha da çox böyüdülməsinə imkan verər.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
az: Böyüklüyü artırmaq üçün uyğun görünsün . Bunu açarsan , o
    vaxt `unmaximize-window' ya da buna oxşar başqa bir əməliyyatı işlədib 
    pəncərəni original böyüklüyünə gətirə bilərsən .

en: While changing %s:
az: %s dəyişdirilərkən:

en: Width of window border.
az: Ad çubuğunun eni .

en: Window Cycling
az: Pəncərə Fırlanması

en: Window _Frames
az: _Pəncərə Çərçivələri

en: Window history clear
az: Pəncərə keçmişi təmizliyi

en: Window history forget
az: Pəncərə keçmişi unudulması

en: Window history save attributes
az: Pəncərə keçmişi qeyd etmə atributları

en: Window history save dimensions
az: Pəncərə keçmişi qeyd etmə dimensiyaları

en: Window history save position
az: Pəncərə keçmişi qeyd etmə yeri

en: Window list skip
az: Pəncərə siyahısını nəzərə alma

en: Window:
az: Pəncərə:

en: Windows are focused after being uniconified.
az: Pəncərələr normallaşınca , onları nişanla .

en: Windows are raised after being uniconified.
az: Pəncərələr normallaşınca , onları yüksəlt .

en: Windows uniconify to the current viewport.
az: Hazırkı görünüşə normallaşdırılacaq pəncərələr .

en: Windows uniconify to the current workspace when they are selected.
az: Pəncərələri normallaşıb-seçili olanda hökmlü masa üstündə aç .

en: Windows uniconify to the current workspace.
az: Pəncərələri normallaşınca hökmlü masa üstündə aç .

en: Work_spaces
az: _Masa üstləri

en: Workspace
az: İş Sahəsi

en: Workspace %d
az: İş Sahəsu %d

en: Workspace names
az: İş sahəsi adları

en: Workspace:
az: İş sahəsi:

en: Workspaces
az: Masa Üstləri

en: Workspaces are deleted when their last window closes.
az: Masa üstləri son pəncərələri qapananda silinsin .

en: Workspaces:
az: Masa üstləri :

en: [Quote]
az: [ Kota ]

en: [about text]
az: [haqqında mətni]

en: [bottom]
az: [alt]

en: [frame-part-table]
az: [parça-cədvəli]

en: [left]
az: [sol]

en: [place holder]
az: [yer qulpu]

en: [right]
az: [sağ]

en: [title]
az: [başlıq]

en: [top]
az: [üst]

en: _About
az: _Haqqında

en: _About Sawfish...
az: "Sawfish" _Haqqında...

en: _Close
az: _Qapat

en: _Customize
az: _Xüsusiləşdir

en: _Cyclable
az: _Dödürülə bilən

en: _Down
az: A_lt

en: _FAQ...
az: _SSS...

en: _File
az: _Fayl

en: _Focusable
az: _Nişanlana bilən

en: _Forget saved state
az: Yadda saxlanan halı _unut

en: _GNOME Help...
az: _GNOME Köməyi...

en: _Help
az: _Yardım

en: _History
az: _Keçmiş

en: _Ignored
az: _Keçilmiş

en: _Left
az: _Sol

en: _Manual...
az: _Bələdçi...

en: _News...
az: _Xəbərlər...

en: _Next workspace
az: _Qabaqdakı masa üstü

en: _Open Theme..
az: Örtünü _Aç ...

en: _Preferences...
az: _Seçənəklər...

en: _Preview
az: _Nümayiş

en: _Previous workspace
az: _Arxadakı masa üstü

en: _Programs
az: _Proqramlar

en: _Right
az: S_ağ

en: _Save Theme
az: Örtünü _Qeyd Et

en: _Send window to
az: _Pəncərəni göndər

en: _Settings
az: _Qurğular

en: _Sticky
az: _Sabit

en: _Themes
az: _Örtülər

en: _Toggle
az: _Get-Gəl

en: _Up
az: Ü_st

en: _WWW page...
az: _WWW səhifəsi

en: _Windows
az: _Pəncərələr

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
az: `gradient' çərçivəsindəki fəal çərçivələrin bitiş rəngi .

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
az: `gradient' çərçivəsindəki passiv çərçivələrin başlanğıc rəngi .

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
az: `gradient' çərçivəsindəki fəal çərçivələrin başlanğıc rəngi .

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
az: `gradient' çərçivəsindəki passiv çərçivələrin bitiş rəngi .

en: all
az: hamısı

en: always
az: həmişə

en: and many others...
az: və daha nələr...

en: apply/revert/cancel/ok
az: əlavə et/ləğv et/oldu

en: attraction
az: attraksiya

en: border
az: kənar

en: border-grab
az: kənar yaxalaması

en: border-keymap
az: kənar açar xəritəsi

en: box
az: qutu

en: center
az: mərkəz

en: close-button-keymap
az: qapat-düymə-açar xəritəsi

en: cycle-keymap
az: dövr-açar-xəritəsi

en: diagonal
az: diaqonal

en: error while building frame: %S
az: %S çərçivəsi quraşdırılarkən xəta oldu

en: expert
az: usta

en: global-keymap
az: global-açar xəritəsi

en: grab
az: yaxala

en: group
az: qrup

en: horizontal
az: üfüqi

en: iconify-button-keymap
az: timsallaşdır-düymə-açar xəritəsi

en: intermediate
az: ortabab

en: keep-going
az: davam et

en: left
az: sol

en: magnetism
az: maqnetizm

en: maximize-button-keymap
az: böyüt-düymə-açar xəritəsi

en: maybe
az: bəlkə

en: menu-button-keymap
az: menyu-düymə-açar xəritəsi

en: never
az: heç bir vaxt

en: none
az: heç biri

en: novice
az: yeni başlayan

en: nowhere
az: heç bir yerdə

en: ok
az: oldu

en: opaque
az: mat

en: parents
az: yaxınlar

en: region
az: sahə

en: resistance
az: müqavimət

en: revert/cancel/ok
az: çevir/ləğv et/oldu

en: right
az: sağ

en: root-window-keymap
az: kök-pəncərə-açar xəritəsi

en: screen
az: ekran

en: shade-button-keymap
az: kölgələ-düymə-açar xəritəsi

en: space %d
az: fasilə %d

en: standard-error
az: standart xəta

en: stop
az: dayan

en: title-keymap
az: başlıq-açar xəritəsi

en: transients
az: müvəqqətiər

en: vertical
az: şaquli

en: viewport
az: görünüş

en: window-keymap
az: pəncərə-açar xəritəsi

en: workspace
az: iş sahələri

en: wrap-around
az: ətrafı sar
