gcc 3.1 - en to be translation catalogue (307 entries)

en: 
     Options for %s:
be: 
     Выбары для %s:

en: 
    %s: error reading input file `%s': %s
be: 
    %s: памылка чытаньня файла ўводу `%s': %s

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
be: 
    Інструкцыі для паведамленняў аб памылках глядзіце тут:

en: 
    Language specific options:
be: 
    Выбары, спецыфічныя для мовы:

en:   --help                   Display this information
be:   --help                   Адлюстраваць гэту інфармацыю

en:   -dumpversion             Display the version of the compiler
be:   -dumpversion             Адлюстраваць версію кампілятара

en:   -o <file>                Place the output into <file>
be:   -o <файл>                Памясціць вывад у <файл>

en:   from here
be:  адсюль

en: %d constructor(s) found
be: %d канструктар(аў) знойдзен(а)

en: %d destructor(s)  found
be: %d дэструктар(аў) знойдзен(а)

en: %s at end of input
be: %s на прыканцы ўводу

en: %s before "%s"
be: %s перад "%s"

en: %s before %s'%c'
be: %s перад %s'%c'

en: %s before %s'\x%x'
be: %s перад %s'\x%x'

en: %s before '%s' token
be: %s перад знакам '%s'

en: %s before `%c'
be: %s перад '%c'

en: %s before `%s'
be: %s перад "%s"

en: %s before `%s' token
be: %s перад знакам "%s"

en: %s before `\%o'
be: %s перад "\%o"

en: %s does not support %s
be: %s не падтрымлівае %s

en: %s is a block device
be: %s - гэта блёчная прылада

en: %s is too large
be: %s - вельмі вялікі

en: %s%s%s version %s (%s)
    %s	compiled by GNU C version %s.
    %s%s%s version %s (%s) compiled by CC.
be: %s%s%s версія %s (%s)
    %s	зкампілявана GNU C версія %s.
    %s%s%s версія %s (%s) зкампілявана CC.

en: %s: %d: warning: no extern definition for `%s'
be: %s: %d: увага: няма знешняга (extern) абвяшчэння для "%s"

en: %s: %s compiler not installed on this system
be: %s: %s кампілятар не ўсталяваны на гэтай сістэме

en: %s: Not a directory
be: %s: не дырэкторыя

en: %s: can't change mode of file `%s': %s
be: %s: немагчыма зьмяніць рэжым файла `%s': %s

en: %s: can't delete file `%s': %s
be: %s: немагчыма знішчыць файл "%s": %s

en: %s: can't open file `%s' for reading: %s
be: %s: немагчыма адчыніць файл `%s' для чытаньня: %s

en: %s: compiling `%s'
be: %s: кампілюецца "%s"

en: %s: input file names must have .c suffixes: %s
be: %s: файл уводу павінен мець суфікс .c: %s

en: %s: internal abort
be: %s: унутраная памылка (датэрміновае завяршэньне)

en: %s: warning: file `%s' already saved in `%s'
be: %s: увага: файл "%s" ужо запісан у "%s"

en: %s=%s is too large
be: %s=%s вельмі вялікі

en: (Each undeclared identifier is reported only once
be: (Аб кожным неабвешчаным ідэнтыфікатары паведамляецца

en: -mhard-float not supported
be: -mhard-float не падтрымліваецца

en: -pipe is not supported
be: -pipe не падтрымліваецца

en: -pipe not supported
be: -pipe не падтрымліваецца

en: Could not open data file %s.
be: Немагчыма адчыніць файл з дадзенымі %s.

en: Create GUI application
be: Стварыць GUI прыдатак

en: Create console application
be: Стварыць кансольны прыдатак

en: Do no generate code for a 68851
be: Не ствараць код для 68851

en: Do not generate char instructions
be: Не генерыраваць сімвальныя інструкцыі

en: Do not use hardware fp
be: Не выкарыстоўваць апаратную плаваючую кропку

en: Do not use register sb
be: Не выкарыстоўваць рэгістра sb

en: Don't output compiler statistics
be: Не выводзіць статыстыку кампілятара

en: Don't use AltiVec instructions
be: Не выкарыстоўваць інструкцыі AltiVec

en: Don't use EABI
be: Не выкарыстоўваць EABI

en: Don't use Irix PIC
be: Не выкарыстоўваць Irix PIC

en: Don't use alternate register names
be: Не выкарыстоўвываць альтэрнатыўныя назвы рэгістраў

en: Don't use hardware fp
be: Не выкарыстоўваць апаратную fp

en: Don't use symbolic register names
be: Не ўжываць сімвалічныя назва рэгістраў

en: Enable SSA optimizations
be: Уключаць SSA аптымізацыю

en: Enable exception handling
be: Уключыць апрацоўку выключэньняў

en: Generate ELF output
be: Стварыць ELF-вывад

en: Generate code for GNU as
be: Генерыраваць код для GNU as

en: Generate code for GNU ld
be: Генерыраваць код для GNU ld

en: Generate code for Intel as
be: Генерыраваць код для Intel as

en: Generate code for Intel ld
be: Генерыраваць код для Intel ld

en: Generate code for a 520X
be: Ствараць код для 520X

en: Generate code for a 68000
be: Ствараць код для 68000

en: Generate code for a 68020
be: Ствараць код для 68020

en: Generate code for a 68030
be: Ствараць код для 68030

en: Generate code for a 68040
be: Ствараць код для 68040

en: Generate code for a 68060
be: Ствараць код для 68060

en: Generate code for a 68302
be: Ствараць код для 68302

en: Generate code for a 68332
be: Ствараць код для 68332

en: Generate code for a 68851
be: Ствараць код для 68851

en: Generate code for a 68881
be: Ствараць код для 68881

en: Generate code for a DLL
be: Стварыць код для DLL

en: Generate code for a cpu32
be: Ствараць код для цп32

en: Generate code for given CPU
be: Генерыраваць код для дадзенага ЦП

en: Generate code without GP reg
be: Генерыраваць код без GP reg

en: ISO C does not support `++' and `--' on complex types
be: ISO C не падтрымлівае "++" і "--" для тыпу complex

en: ISO C does not support complex integer types
be: ISO C не падтрымлівае комлексныя цэлалікавыя тыпы

en: ISO C does not support plain `complex' meaning `double complex'
be: ISO C не падтрымлівае просты "complex" у значэнні "double complex"

en: ISO C forbids `goto *expr;'
be: ISO C не падтрымлівае "goto *expr;"

en: ISO C forbids an empty source file
be: ISO C не дазваляе пусты ізыходны файл

en: ISO C forbids label declarations
be: ISO C не дазваляе дэкларацыі метак (label)

en: ISO C++ does not support `long long'
be: ISO C++ не падтрымлівае "long long"

en: In construct
be: У канструкцыі

en: In file included from %s:%d
be: У файле уключаным з %s:%d

en: In function
be: У функцыі

en: In function `%s':
be: у функцыі "%s":

en: In program
be: У праграме

en: Insert stack checking code into the program
be: Уключаць код правэркі стэку ў праграму

en: Invalid declaration
be: Нерэчаіснае абвяшчэнне

en: Missing class name
be: Прапушчана назва класа

en: Missing identifier
be: Прапушчан ідэнтыфікатар

en: Missing name
be: Прапушчана назва

en: Optimize for 32032
be: Аптымізаваць для 32032 ЦП

en: Optimize for 32332 cpu
be: Аптымізаваць для 32332 ЦП

en: Optimize for 32532 cpu
be: Аптымізаваць для 32532 ЦП

en: Optimize for Cypress processors
be: Аптымізацыя для Cypress працэсараў

en: Optimize for F930 processors
be: Аптымізацыя для  F930 працэсараў

en: Optimize for F934 processors
be: Аптымізацыя для F934 працэсараў

en: Options:
be: Выбары:

en: Output compiler statistics
be: Вывесці статыстыку капілятара

en: Target the AM33 processor
be: Мэта - AM33 працэсар

en: Unknown escape sequence `\%A' at %0
be: Невядомая ESC-паслядоўнасьць `\%A' at %0

en: Usage: %s [options] file...
be: Выкарыстанне: %s [выбары] файл...

en: Use 16 bit int
be: Выкарыстоўваць 16-ці бітны int

en: Use 32 bit float
be: Выкарыстоўваць 32-х бітны float

en: Use 32 bit int
be: Выкарыстоўваць 32-х бітны int

en: Use 32-bit FP registers
be: Выкарыстоўваць 32-бітныя FP-рэгістры

en: Use 32-bit general registers
be: Выкарыстоўваць 32-бітныя галоўныя рэгістры

en: Use 64 bit float
be: Выкарыстоўваць 64-х бітны float

en: Use 64-bit FP registers
be: Выкарыстоўваць 64-бітныя FP-рэгістры

en: Use 64-bit general registers
be: Выкарыстоўваць 64-бітныя галоўныя рэгістры

en: Use DEC assembler syntax
be: Выкарыстоўваць DEC-сінтакс для асэмблера

en: Use GNU as
be: Выкарыстоўваць GNU як

en: Use Irix PIC
be: Выкарыстоўваць Irix PIC

en: Use UNIX assembler syntax
be: Выкарыстоўваць UNIX-сінтакс для асэмблера

en: Use alternate register names
be: Выкарыстоўвываць альтэрнатыўныя назвы рэгістраў

en: Use given assembler dialect
be: Выкарыстоўвываць зададзены дыялект асэмблера

en: Use hardware floating point
be: Выкарыстоўваць апаратную "плаваючую кропку"

en: Use hardware fp
be: Выкарыстоўваць апаратную плаваючую кропку

en: Use symbolic register names
be: Ужываць сімвалічныя назвы рэгістраў

en: [cannot find %s]
be: [нельга знайсці %s]

en: __builtin_saveregs not supported by this target
be: __buitin_saveregs не падтрымліваецца гэтай мэтай

en: `%D' is not a function,
be: `%D' - гэта ня функцыя,

en: `%s' attribute ignored
be: "%s" атрыбут ігнарыруецца

en: `%s' has an incomplete type
be: "%s" мае незавершаны тып

en: `%s' is not at beginning of declaration
be: "%s" - гэта не пачатак дэкларацыі

en: `%s' is usually a function
be: `%s' - звычайна функцыя

en: `%s' undeclared (first use in this function)
be: "%s" не абвешчан (першае выкарыстанне ў гэтай функцыі)

en: `%s': unknown or unsupported -g option
be: "%s" : невядомы ці непадтрымліваемы выбар -g

en: `0' flag
be: '0' флаг

en: `O' modifier
be: 'O' мадыфікатар

en: `__builtin_next_arg' called without an argument
be: "__buitin_next_arg" выклікаецца без аргумента

en: `long long long' is too long for GCC
be: `long long long' - вельмі доўга для GCC

en: `main' must return `int'
be: `main' павінна вяртаць `int'

en: `va_start' used in function with fixed args
be: `va_start' выкарыстоўвываецца ў функцыі з нязьменнай
               колькасьцю аргументаў

en: abort in %s, at %s:%d
be: спынена ў %s, ля %s:%d

en: abstract method in non-abstract class
be: абстрактны метад у неабстрактным класе

en: argument of `__builtin_args_info' must be constant
be: аргумент `__builtin_args_info' павінен быць канстантай

en: argument of `__builtin_args_info' out of range
be: аргумент `__builtin_args_info' выйшаў за межы

en: argument to `%s' missing
be: аргумент для "%s" прапушчан

en: argument to `-%s' is missing
be: аргумент для "-%s" прапушчан

en: argument to `-x' is missing
be: аргумент для "-x" прапушчан

en: array size missing in `%D'
be: прапушчан памер масіва ў `%D'

en: as `%D'
be: як `%D'

en: bad address
be: дрэнны адрас

en: bad header version
be: дрэнная версія загалоўка

en: bad magic number
be: дрэнны "магічны" нумар

en: bad magic number in file '%s'
be: дрэнная магічная лічба ў файле "%s"

en: bad zip/jar file %s
be: дрэнны zip/jar файл "%s"

en: bit-field `%s' has invalid type
be: бітавае поле "%s" мае нерэчаісны тып

en: called from here
be: выклікана адсюль

en: can't close %s
be: не магу зачыніць %s

en: can't close input file %s
be: немагчыма зачыніць уваходзячы файл %s

en: can't create directory %s
be: немагчыма стварыць дырэкторыю "%s"

en: can't get current directory
be: не магу атрымаць бягучую дырэкторыю

en: can't initialize friend function `%s'
be: не магу ініцыялізаваць сяброўскую функцыю "%s"

en: can't open %s
be: немагчыма адчыніць %s

en: can't open %s for writing
be: немагчыма адчыніць %s для запісу

en: can't open output file `%s'
be: немагчыма адчыніць файл уводу `%s'

en: cannot create temporary file
be: немагчыма стварыць часовы файл

en: cannot find `%s'
be: нельга знайсці "%s"

en: cannot find `ldd'
be: не магу знайсці "ldd"

en: cannot find `nm'
be: нельга знайсці "nm"

en: cannot find class `%s'
be: немагчыма знайсьці кляс `%s'

en: cannot find file for class %s
be: немагчыма знайсьці файл для кляса %s

en: cannot find method
be: немагчыма знайсьці мэтад

en: cannot find source %s
be: не магу знайсці крыніцу %s

en: class `%s' already exists
be: кляс `%s' ужо існуе

en: compilation terminated.
be: кампіляцыя завершана.

en: complex invalid for `%s'
be: complex нерэчаісны для "%s"

en: conflicts with previous declaration `%#D'
be: канфлікт з папярэднім абвяшчэньнем `%#D'

en: converting from `%T' to `%T'
be: пераўтварэньне з `%T' у `%T'

en: declaration of `%#D'
be: абвяшчэньне `%#D'

en: declaration of template `%#D'
be: абвяшчэньне шаблёну `%#D'

en: default argument for `%#D' has type `%T'
be: звычайны аргумэнт для `%#D' мае тып `%T'

en: destructor needed for `%#D'
be: дэструктару неабходны "%#D"

en: duplicate `%s'
be: паўтарэньне `%s'

en: duplicate `const'
be: паўтарэнне "const"

en: duplicate `restrict'
be: паўтарэнне "restrict"

en: duplicate `volatile'
be: паўтарэнне "volatile"

en: duplicate label declaration `%s'
be: паўторнае абвяшчэньне адмеціны `%s'

en: empty body in an else-statement
be: пустое цела ў else-выражэнні

en: empty character constant
be: пустая сімвальная канстанта

en: empty declaration
be: пустое абвяшчэньне

en: error writing to %s
be: памылка запісу ў %s

en: failed to find class '%s'
be: не знойдзен клас "%s"

en: field '%s' not found in class
be: поле "%s" не знойдзена ў класе

en: file not found `%s'
be: файл `%s' ня знойдзен

en: first argument of `%s' should be `int'
be: першым аргументам "%s" павінен быць "int"

en: for each function it appears in.)
be: адзін раз для кожнай функцыі, дзе ён з'яўляецца.)

en: function does not return string type
be: функцыя не вяртае тып string

en: gcc version %s
be: версія gcc %s

en: in declaration `%D'
be: у абвяшчэньні  `%D'

en: initialization
be: ініцыялізацыя

en: internal error
be: унутраная памылка

en: internal error: bad register: %d
be: унутраная памылка: дрэнны рэгістр: %d

en: invalid %%-code
be: нерэчаісны %%-код

en: invalid %%A operand
be: нерэчаісны %%A аперанд

en: invalid %%B operand
be: нерэчаісны %%B аперанд

en: invalid %%C operand
be: нерэчаісны %%C аперанд

en: invalid %%C value
be: нерэчаіснае значэньне %%C

en: invalid %%D operand
be: нерэчаісны %%D аперанд

en: invalid %%E value
be: нерэчаіснае значэньне %%E

en: invalid %%H value
be: нерэчаіснае значэньне %%H

en: invalid %%L value
be: нерэчаіснае значэньне %%L

en: invalid %%M value
be: нерэчаіснае значэньне %%M

en: invalid %%N value
be: нерэчаіснае значэньне %%N

en: invalid %%O value
be: нерэчаіснае значэньне %%O

en: invalid %%P value
be: нерэчаіснае значэньне %%P

en: invalid %%Q value
be: дрэннае %%Q значэнне

en: invalid %%R value
be: нерэчаіснае значэньне %%R

en: invalid %%U value
be: нерэчаіснае значэньне %%U

en: invalid %%Y operand
be: нерэчаісны %%Y аперанд

en: invalid %%c operand
be: нерэчаісны %%c аперанд

en: invalid %%d operand
be: нерэчаісны %%d аперанд

en: invalid %%f operand
be: нерэчаісны %%f аперанд

en: invalid %%h value
be: нерэчаіснае значэньне %%h

en: invalid %%m value
be: нерэчаіснае значэньне %%m

en: invalid %%o value
be: нерэчаіснае значэньне %%o

en: invalid %%r value
be: нерэчаіснае значэньне %%r

en: invalid %%s value
be: нерэчаіснае значэньне %%v

en: invalid %%x/X value
be: нерэчаіснае значэньне %%x/X

en: invalid %%xn code
be: нерэчаіснае значэньне %%xn

en: invalid --param option: %s
be: нерэчаісны выбар --param : %s

en: invalid address
be: нерэчаісны адрас

en: invalid declarator
be: нерэчаісны абвяшчальнік

en: invalid initializer
be: нерэчаісны ініцыялізатар

en: invalid mask
be: нерэчаісная маска

en: invalid mode for gen_tst_reg
be: нерэчаісны рэжым для gen_tst_reg

en: invalid parameter `%s'
be: нерэчаісны парамэтр `%s'

en: invalid parameter type `%T'
be: нерэчаісны тып парамэтра `%T'

en: invalid register name for `%s'
be: нерэчаісная назва рэгістра `%s'

en: invalid string constant `%E'
be: `%E' - нерэчаісная нязьменная тыпу string

en: invalid use of `%D'
be: нерэчаіснае выкарыстаньне `%D'

en: invalid use of `::'
be: нерэчаіснае выкарыстаньне `::'

en: invalid use of `restrict'
be: нявернае выкарыстанне "restict"

en: label `%D' defined but not used
be: адмеціна `%D' вызначана, але не выкарыстоўваецца

en: label `%D' used but not defined
be: адмеціна `%D' выкарыстоўвываецца, але ня вызначана

en: label `%s' defined but not used
be: адмеціна `%s' вызначана, але ня выкарыстоўваецца

en: label `%s' used but not defined
be: адмеціна `%s' выкарыстоўвываецца, але ня вызначана

en: language %s not recognized
be: мова %s не распазнана

en: libraries: %s
be: бібліятэкі: %s

en: long, short, signed or unsigned invalid for `%s'
be: long, short, signed ці unsigned нерэчаісны для "%s"

en: members
be: члены

en: method '%s' not found in class
be: метад "%s" не знойдзен у класе

en: missing argument in `__builtin_args_info'
be: прапушчан аргумент у `__builtin_args_info'

en: missing field '%s' in '%s'
be: прапушчана поле '%s' у '%s'

en: missing initializer
be: прапушчан ініцыялізатар

en: missing terminating %c character
be: прапушчан завяршаючы сімвал %c

en: multi-character character constant
be: мнагасімвальная сімвальная канстанта

en: multiple declarations `%T' and `%T'
be: неаднолькавае абвяшчэньне `%T' і `%T'

en: new declaration `%#D'
be: новае абвяшчэньне `%#D'

en: no arguments
be: няма аргументаў

en: no data type for mode `%s'
be: няма тыпа дадзеных для рэжыма "%s"

en: no input file specified
be: не зададзены ўваходзячыя файлы

en: no previous declaration for `%s'
be: няма папярэдняга аб'яўлення для "%s"

en: no previous prototype for `%s'
be: няма папярэдняга прататыпа для "%s"

en: not found
be: не знойдзена

en: options enabled:
be: выбары ўключаны:

en: parameter `%s' is initialized
be: параметр "%s" ініцыялізаваны

en: parse error
be: граматычная памылка

en: pipe
be: канвеер

en: previous declaration `%D'
be: папярэдняе абвяшчэньне `%D'

en: previous declaration of `%#D'
be: папярэдняе абвяшчэньне `%#D'

en: previous declaration of `%D'
be: папярэдняе абвяшчэньне `%D'

en: previous definition here
be: папярэдняе вызначэньне

en: previous definition of `%#T'
be: папярэдняе вызначэньне `%#T'

en: programs: %s
be: праграмы: %s

en: redirecting stdout: %s
be: перанакіраванне stdout: %s

en: return
be: вяртанне

en: return type of `%s' is not `int'
be: вяртаемы тып "%s" не "int"

en: second argument of `%s' should be `char **'
be: другім аргументам "%s" павінен быць "char **"

en: section attributes are not supported for this target
be: атрыбуты секцыі не падтрымліваюцца для гэтай мэты

en: section of `%s' conflicts with previous declaration
be: секцыя "%s" канфліктуе з папярэдняй дэкларацыяй

en: size of `%s' is %d bytes
be: памер "%s" - %d байт

en: size of `%s' is larger than %d bytes
be: памер "%s" больш чам %d байт

en: size of array `%D' has non-integer type
be: памер масіва `%D' не цэлалікавы тып

en: size of array `%D' is negative
be: памер масіва `%D' - адмоўны

en: size of array `%s' is negative
be: памер масіва "%s" адмоўны

en: size of array `%s' is too large
be: памер масіва "%s" вельмі вялікі

en: size of array is negative
be: адмоўны памер масіва

en: size of return value of `%s' is %u bytes
be: памер вяртаемага значэння "%s" %u байт

en: size of return value of `%s' is larger than %d bytes
be: памер вяртаемага значэння "%s" больш чым %d байт

en: struct
be: структура

en: structure
be: структура

en: syntax error
be: сінтаксічная памылка

en: this is a previous declaration
be: гэта папярэдняе абвяшчэньне

en: too few arguments to function
be: не хапае аргументаў у функцыі

en: too few arguments to function `%s'
be: нехапае аргументаў у функцыі "%s"

en: too many arguments to function
be: вельмі шмат аргументаў у функцыі

en: too many arguments to function `%s'
be: вельмі шмат аргумэнтаў у функцыі `%s'

en: too many input files
be: вельмі шмат уваходзячых файлаў

en: unable to open file '%s'
be: немагу адчыніць файл "%s"

en: union
be: аб'яднанне

en: unknown escape sequence '\%c'
be: невядомая ESC-паслядоўнасць '\%c'

en: unknown machine mode `%s'
be: невядомы рэжым машыны "%s"

en: unknown register name: %s
be: невядомая назва рэгістра: %s

en: unrecognized address
be: нераспазнаны адрас

en: unrecognized option `-%s'
be: нераспазнаны выбар "-%s"

en: unrecognized section name "%s"
be: нераспазнаная назва сэкцыі "%s"

en: unregistered operator %s
be: нераспазнаны аператар %s

en: unsupported version
be: непадтрымліваемая версія

en: unterminated comment
be: незавершаныя каментарыі

en: unused parameter `%s'
be: невыкарыстаемы параметр "%s"

en: unused variable `%s'
be: невыкарыстоўваемая пераменная "%s"

en: virtual functions cannot be friends
be: віртуальныя функцыі не могуць быць сяброўскімі

en: warning:
be: увага:

en: wrong number of arguments specified for `%s' attribute
be: памылковая колькасьць аргументаў, зададзеных для атрыбута `%s'

en: zero-size array `%D'
be: нулявы памер масіва `%D'
