gdm2.HEAD - en to be translation catalogue (689 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
be: 
    ... Файл занадта вялікі для паказу ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
be: 
    Збой высьвятленьня асобы.  Літары павінны быць набраны адпаведным памерам.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
be: 
    Немагчыма зьмяніць ваш пароль; вы ня здолееце ўвайсьці, калі ласка, паспрабуйце крыху пазьней ці зьвяжыцеся з вашым сыстэмным адміністратарам.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
be: 
    Немагчыма усталяваць вашую групу карыстальніка, вы ня здольныя ўвайсьці ў сэанс, зьвяжыцеся са сваім сыстэмным адміністратарам.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
be: 
    Няправільнае ўліковае ймя ці пароль.  Літары мусяць быць набраныя адпаведным памерам.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
be: 
    Адбыўся збой пад час зьмены маркера аўтарызацыі. Паспрабуйце нанова пазьней ці зьвяжыцеся са сваім сыстэмным адміністратарам.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
be: 
    Адміністратар сыстэмы часова заблякаваў доступ да сыстэмы.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
be: 
    Адміністратар часова выключыў ваш доступ да сыстэмы.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
be: 
    Адміністратар сыстэмы адключыў ваш рахунак.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
be: 
    Адміністратар сыстэмы ня дазволіў рэгістравацца з гэтага экрану

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
be:   (Вы можаце зьмяняць кансолі націскам на Ctrl-Alt і функцыянальную клявішу, напрыклад, Ctrl-Alt-F7 для пераходу на кансоль 7.  X-паслужнікі звычайна запускаюцца на кансолях 7 і вышэй.)

en: %s could not be opened
be: %s ня можа быць адчынены

en: %s language selected
be: Выбраная мова: %s

en: %s not a regular file!
be: %s - гэта ня звычайны файл!

en: %s session selected
be: Выбраны сэанс %s

en: %s: %s does not exist but must exist.
be: %s: %s ня існуе, але мусіць.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
be: %s: %s больш за дазволены сыстэмным адміністратарам памер.

en: %s: %s is not a regular file.
be: %s: %s не зьяўляецца звычайным файлам.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
be: %s: %s не належыць uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
be: %s: Групе не дазволены запіс у %s.

en: %s: %s is writable by group/other.
be: %s: Запіс у %s дазволены групе/іншым.

en: %s: %s is writable by other.
be: %s: %s дазволена на запіс іншым.

en: %s: Aborting display %s
be: %s: аварыйнае адключэньне ад дысплэю %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
be: %s: Authdir %s ня існуе. Аварыйнае спыненьне працы.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
be: %s: дрэнныя правы ў authdir %s (%o). Мусяць быць %o. Аварыйнае заканчэньне працы.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
be: %s: Authdir %s не зьяўляецца каталёгам. Аварыйнае заканчэньне працы.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
be: %s: Authdir %s  ня належыць карыстальніку  %s, групе %s. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %s: Bad address
be: %s: дрэнны адрас

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
be: %s: BaseXsession пустая, выкарыстоўваецца %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
be: %s: Ня адшукана група gdm (%s). Аварыйнае спыненьне працы!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
be: %s: Не адшуканы карыстальнік gdm (%s). Аваспын!

en: %s: Can't fork Xserver process!
be: %s: немагчыма стварыць працэс Xserver

en: %s: Can't fork gdmchooser process
be: %s: нмагчыма нарадзіць працэс gdmchooser

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
be: %s: Ня атрымалася нарадзіць працэс gdmgreeter

en: %s: Can't fork script process!
be: %s: немагчыма нарадзіць працэс сцэнару!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
be: %s: немагчыма распачаць трубаправод да gdmgreeter

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
be: %s: Немагчыма ініцыялізаваць канал да gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
be: %s: Немагчыма адчыніць fifo!

en: %s: Cannot create pipe
be: %s: Немагчыма стварыць трубаправод

en: %s: Cannot find a free display number
be: %s: Немагчыма адшукаць нумар вольнага дысплэю

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
be: %s: немагчыма адшукаць ці выканаць асноўны сцэнар Xsession. GDM паспрабуе стварыць бясьпечную сэсыю

en: %s: Cannot fork to display error/info box
be: %s: немагчыма стварыць нашчадка для адлюстраваньня памылак/зьвестак

en: %s: Cannot get local addresses!
be: %s: Немагчыма атрымаць лякальныя адрэсы!

en: %s: Cannot safely open %s
be: %s: немагчыма бясьпечна адчыніць %s

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
be: %s: немагчыма запусьціць вітаньне, спроба дапомнага: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
be: %s: немагчыма запусьціць вітальнік з gtk модулямі: %s. Спроба запусьціць бяз модуляў

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
be: %s: Chooser ня адшуканы ці ня можа быць выкананы карыстальнікам gdm

en: %s: Could not become %s. Aborting.
be: %s: %sня можа адбыцца. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %s: Could not bind socket
be: %s: Ня атрымалася прывязаць сокет

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
be: %s: немагчыма зьвязаць XDMCP гняздо!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
be: %s: немагчыма стварыць XDMCP буфэр!

en: %s: Could not create socket!
be: %s: немагчыма стварыць гняздо!

en: %s: Could not exec %s %s %s
be: %s: немагчыма выканаць %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
be: %s: немагчыма здабыць сьпіс аўтарызацыі са скрутку

en: %s: Could not get server hostname: %s!
be: %s: немагчыма атрымаць назоў вузла: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
be: %s: немагчыма замкнуць файл печыва %s

en: %s: Could not make FIFO
be: %s: Ня атрымалася стварыць файл FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
be: %s: Не атрымалася стварыць новы файл cookie у %s

en: %s: Could not make socket
be: %s: Ня атрымалася стварыць сокет

en: %s: Could not open FIFO
be: %s: Ня атрымалася адчыніць файл FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
be: %s: немагчыма адчыніць файл печыва %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
be: %s: неатрымалася адчыніць файл часопіса для дысплэю %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
be: %s: Немагчыма адчыніць файл ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read Authentication Data
be: %s: нямагчыма прачытаць даньні аўтарызацыі

en: %s: Could not read Authentication Names
be: %s: немагчыма прачытаць аўтэнтыфікацыйныя назвы

en: %s: Could not read Authorization List
be: %s: немагчыма прачытаць сьпіс аўтарызацыі

en: %s: Could not read Client Address
be: %s: немагчыма прачытаць адрас кліента

en: %s: Could not read Connection Type
be: %s: немагчыма прачытаць від далучэньня

en: %s: Could not read Display Class
be: %s: немагчыма прачытаць клясу дысплэю

en: %s: Could not read Display Number
be: %s: немагчыма прачытаць нумар дысплэю

en: %s: Could not read Manufacturer ID
be: %s: немагчыма прачытаць ID вытворцы

en: %s: Could not read Session ID
be: %s: немагчыма прачытаць ID сэсыі

en: %s: Could not read XDMCP header!
be: %s: немагчыма прачытаць загаловак XDMCP!

en: %s: Could not read address
be: %s: Немагчыма прачытаць адрэсу

en: %s: Could not read display address
be: %s: немагчыма прачытаць адрас дысплэю

en: %s: Could not read display port number
be: %s: немагчыма прачытаць нумар порту дысплэю

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
be: %s: Ня атрымалася усталяваць асяродьдзе для %s. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %s: Could not write cookie
be: %s: немагчыма запісаць печыва

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
be: %s: Не атрымалася запісаць новы аўтарызацыйны запіс. Магчыма, ня хапае мейсца на дыску

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
be: %s: Не атрымалася запісаць новы аўтарызацыйны запіс: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
be: %s: Ня атрымалася ўсталяваць ідэнтыфікатар групы ў %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
be: %s: Ня атрымалася ўсталяваць ідэнтыфікатар групы ў 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
be: %s: Ня атрымалася ўсталяваць ідэнтыфікатар карыстальніка ў %d

en: %s: Directory %s does not exist.
be: %s: тэчка %s ня існуе.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
be: %s: Дысплэй %s заняты. Паспрабуйце іншы нумар дысплэю.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
be: %s: Нумар дысплэю %d выкарыстоўваецца! Будзе скарыстаны нумар %d

en: %s: Empty server command for display %s
be: %s: Пустая каманда паслужніка для дысплэю %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
be: %s: Пустая каманда запуску паслужніка, выкарыстоўваецца стандартная.

en: %s: Error forking user session
be: %s: памылка народзінаў працэсу сэсыі карыстальніка

en: %s: Error in checksum
be: %s: памылка ў праверчае суме

en: %s: Error opening a pipe: %s
be: %s: Памылка адкрыцьця канала: %s

en: %s: Error setting %s to %s
be: %s: памылка ўсталяваньня %s у %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
be: %s:памылка усталяваньня сыгналу %d у %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
be: %s: памылка усталяваньня апрацоўніка сыгналу %s: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
be: %s: памылка пад час усталяваньня апрацоўніка сыгнала CHLD

en: %s: Error starting chooser on display %s
be: %s: памылка пад час запуску выбіральніка на дысплэі %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
be: %s: Памылка пад час запуску вітаньня на дысплэі %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
be: %s: сцэнар PreSession вярнуў значэньне > 0. Аварыйнае завяршэньне працы!

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
be: %s: сцэнар PreSession вярнуў значэньне > 0. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %s: Failed checksum from %s
be: %s: памылка ў праверчай суме з %s

en: %s: Failed creating pipe
be: %s: немагчыма стварыць трубаправод

en: %s: Failed executing: %s
be: %s: збой выкананьня: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
be: %s: памылка пад час стварэньня нашчадка gdm для %s

en: %s: Failed starting: %s
be: %s: збой пад час запуску: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
be: %s: невыправімая памылка X - перазапуск %s

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
be: %s: атрыманы запыт KEEPALIVE ад забароненага вузла %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
be: %s: атрыманы запыт на абслугоўваньне ад забароненага вузлу %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
be: %s: атрыманы REQUEST(запыт) ад забароненага вузла %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
be: %s: Вітаньне ня адшукана ці ня можа быць выканана карыстальнікам gdm

en: %s: Halt failed: %s
be: %s: збой спыненьня: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
be: %s: свойская тэчка для %s: "%s" ня йснуе!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
be: %s: незаўважаецца падазроны файл печыва %s

en: %s: Incorrect XDMCP version!
be: %s: няправільная вэрсыя XDMCP!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
be: %s: Недапушчальна вызначаны паслужнік у канфігурацыйным файле. Ігнараваньне!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
be: %s: тэчка часопісаў %s ня існуе ці гэта ня тэчка.  Выкарыстоўваецца ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
be: %s: няма Exec-радка ў файле сэсыі: %s, бясьпечны запуск GNOME

en: %s: No XDMCP support
be: %s: няма падтрымкі XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
be: %s: Адсутнічае канфігурацыйны файл: %s. Выкарыстоўваецца дапомнае.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
be: %s: дэман/ServAuthDir незадана.

en: %s: No greeter specified.
be: %s: вітаньне незаданае.

en: %s: No remote greeter specified.
be: %s: Ня пазначана вітаньне для аддаленых кліентаў.

en: %s: No sessions directory specified.
be: %s: Ня пазначаны каталёг сэансаў.

en: %s: Reboot failed: %s
be: %s: збой перазагрузкі: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
be: %s: Вітаньне для адлеглых сыстэм ня адшукана ці ня можа быць выканана карыстальнікам gdm

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
be: %s: Root ня можа аўтаматычна уваходзіць у сыстэму, аўтарэгістрацыя адключаецца

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
be: %s: Root ня можа аўтаматычна уваходзіць у сыстэму, аўтарэгістрацыя пра час адключаецца

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
be: %s: Выкананьне сцэнару XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
be: %s: Паслужнік быў запушчаны з uid %d, але гэткі карыстальнік ня існуе

en: %s: Session directory %s not found!
be: %s: тэчка сэысыі %s ня знойдзеная

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
be: %s: Стандартны X-паслужнік ня адшуканы, спроба альтэрнатыўных

en: %s: String too long!
be: %s: задаўгі радок!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
be: %s: Група gdm ня мусіць быць root. Аварыйнае спыненьне працы!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
be: %s: Карыстальнік gdm ня можа быць root. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
be: %s: TimedLoginDelay меншы за 5; будзе выкарыстана значэньне 5.

en: %s: Trying failsafe X server %s
be: %s: Спроба запусьціць у бясьпечным рэжыме X-паслужнік %s

en: %s: Unknown opcode from host %s
be: %s: невядомы код дзеяньня (opcode) ад вузла %s

en: %s: User not allowed to log in
be: %s: карыстальніку недазволена ўваходзіць у сыстэму

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
be: %s: Карыстальнік аўтарызаваны, але не адбыўся getpwnam(%s)!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
be: %s: Пратакол XDMCP выключаны й лякальны паслужнік ня вызначаны. Аваспын!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
be: %s: XDMCP выключаны й лякальны паслужнік ня вызначаны. Дадаецца %s да :%d для вырашэньня канфігурацыі!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
be: %s: Пратакол XDMCP быў уключаны, але ён ня падтрымліваецца, таму адключаецца

en: %s: Xserver not found: %s
be: %s: X-паслужнік ня знойдзен: %s

en: %s: cannot fork
be: %s: немагчыма падвоіць працэс

en: %s: cannot open display %s
be: %s: немагчыма адчыніць дысплэй %s

en: %s: fork() failed!
be: %s: няўдалы выклік функцыі fork()!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
be: %s: адсутнічае gnome-session для бясьпечнае сэсыі GNOME, спроба выканаць xterm

en: %s: initgroups() failed for %s
be: %s: збой пад час выкліку initgroups() для %s

en: %s: setsid() failed: %s!
be: %s: няўдалы выклік setsid(): %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
be: %s: Збой setusercontext() для %s. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: %sWelcome to %s%s
be: %s Шчыра вітаем на %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
be: © 2002 Бонд, Джэймс Бонд

en: (c) 2002 GNOME
be: © 2002 GNOME

en: (current) UNIX password:
be: (бягучы) UNIX пароль:

en: (memory buffer
be: (буфэр памяці

en: (memory buffer)
be: (буфэр памяці)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
be: Графічнае дастасаваньне для канфігураваньня GNOME мэнаджару дэсплэя (GDM)

en: A-M
be: А-О

en: A-M|Albanian
be: А-О|Альбанская

en: A-M|Amharic
be: А-О|Амхарская

en: A-M|Arabic (Egypt)
be: A-О|Арабская (Эгіпт)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
be: A-О|Арабская (Лібія)

en: A-M|Azerbaijani
be: А-О|Азэрбайджанская

en: A-M|Basque
be: А-О|Баскаў

en: A-M|Belarusian
be: А-О|Беларуская

en: A-M|Bengali
be: А-О|Бэнгальская

en: A-M|Bengali (India)
be: А-О|Бэнгальская (Індыя)

en: A-M|Bosnian
be: A-О|Басьнійская

en: A-M|Bulgarian
be: А-О|Баўгарская

en: A-M|Catalan
be: А-О|Каталёнская

en: A-M|Chinese (simplified)
be: А-О|Кітайская (спрошчаная)

en: A-M|Chinese (traditional)
be: А-О|Кітайская (традыцыйная)

en: A-M|Croatian
be: П-Я|Харвацкая

en: A-M|Czech
be: П-Я|Чэская

en: A-M|Danish
be: А-О|Дацкая

en: A-M|Dutch
be: А-О|Галянская

en: A-M|English
be: А-О|Ангельская

en: A-M|English (American)
be: А-О|Ангельская (Амэрыка)

en: A-M|English (Australian)
be: А-О|Ангельская (Аўстралія)

en: A-M|English (British)
be: А-О|Ангельская (Брытанія)

en: A-M|English (Canadian)
be: А-О|Ангельская (Канада)

en: A-M|English (Ireland)
be: А-О|Ангельская (Ірляндыя)

en: A-M|Estonian
be: A-О|Курляндская

en: A-M|Finnish
be: П-Я|Фінская

en: A-M|French
be: П-Я|Французкая

en: A-M|Galician
be: А-О|Галійская

en: A-M|German
be: А-О|Нямецкая

en: A-M|Greek
be: А-О|Грэцкая

en: A-M|Gujarati
be: А-О|Гуяраці

en: A-M|Hebrew
be: А-О|Жыдоўская

en: A-M|Hindi
be: П-Я|Хіндзі

en: A-M|Hungarian
be: А-О|Вугорская

en: A-M|Icelandic
be: А-О|Ісландская

en: A-M|Indonesian
be: А-О|Інданэзыйская

en: A-M|Interlingua
be: А-О|Інтэрлінгва

en: A-M|Irish
be: А-О|Ірляндская

en: A-M|Italian
be: А-О|Італійская

en: A-M|Japanese
be: П-Я|Японская

en: A-M|Kannada
be: А-О|Канада(Kannada)

en: A-M|Korean
be: А-О|Карэйская

en: A-M|Latvian
be: П-Я|Лівонская

en: A-M|Lithuanian
be: А-О|Жамойцкая

en: A-M|Macedonian
be: А-О|Македонская

en: A-M|Malay
be: А-О|Італійская

en: A-M|Malayalam
be: А-М|Малаям

en: A-M|Marathi
be: А-М|Мараці

en: A-M|Mongolian
be: А-О|Мангольская

en: ADDRESS
be: АДРЭСА

en: A_dd host:
be: Дада_ць вузел:

en: Abort login
be: Спыніць уваход

en: Accessibility
be: Даступнасьць

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
be: Даз_воліць выкананьне выбіральніку XDMCP з экрану ўваходу

en: Allow _root to login with GDM
be: Дазволіць рэгістравацца _root у GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
be: Дазволіць канфігураваньне з экрану ўвахода

en: Allow remote _timed logins
be: Дазволіць адаленае далучэньне

en: Allow root to login r_emotely with GDM
be: Дазволіць root рэгістравацца ў GDM ад_далена

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
be: Заўсёды забараняць TCP далучэньні да паслужніка _X (выключае ўсе аддаленыя далучэньні)

en: Always use 24 hour cloc_k format
be: Заўсёды выкарыстоўваць 24-гадзінны фармат гадзіньніка

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
be: Адбылася памылка пад час загрузкі элемэнту спалучэньня карыстальніка %s%s з файла "%s".  Віджэт віду CList мусіць мець %d слупкоў.  Магчыма, glade апісаньне спалучэньня было пашкоджаннна.  %s ня можа выконвацца й будзе завершана.  Вым неабходна праверыць вашую ўсталёўку %s ці пераўсталяваць %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
be: Адбылася памылка пад час загрузкі элемэнта спалучэньня %s%s з файла "%s".  Магчыма, апісаньне спалучэньня было пашкоджана.  Праграма %s ня можа выконвацца далей і будзе завершана.  Неабходна праверыць усталёўку %s ці пераўсталяваць %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
be: Адбылася памылка пад час загрузкі спалучэньня карыстальніка з файла %sМагчыма, апісаньне спалучэньня glade ня знойдзена  %s ня можа працягваць выконвацца й будзе завершана зараз. Вам неабходна праверыць усталяваньне %s ці пераўсталяваць %s.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
be: Адбылася памылка пад час спробы злучэньня з экранамі ўваходу. Ня ўсе абнаўленьні могуць мець эфект.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
be: Адбылася ўнутраная памылка; у вас ня будзе магчымасьці ўвайсьці.
    Калі ласка, паспрабуйце шчэ раз крыху пазьней ці зьвяжыцеся з вашым сыстэмным адміністратарам.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
be: Увядзеце тутака адказ на пытаньне, затым націсьніце "Enter".  Каб выклікаць мэню націсьніце F10.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
be: Архіў ня ўключае файл GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
be: Архіў не з асобнага каталёга

en: Archive is not of a subdirectory
be: Архіў не з падкаталёга

en: Are you sure you want to reboot the machine?
be: Вы сапраўды жадаеце перазагрузіць машыну?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
be: Вы сапраўды жадаеце выключыць машыну?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
be: Вы сапраўды жадаеце прыпыніць машыну?

en: Authenticate before running --command
be: Аўтарызацыя перад запускам -- каманды

en: Authentication failed
be: Аўтэнтыфікацыя ня адбылася

en: Authentication failure!
be: Аўтэнтыфікацыя не адбылася!

en: Authentication token change failed for user %s
be: Адбыўся збой пад час зьмены маркера аўтарызацыі для карыстальніка %s

en: Author:
be: Стваральнік:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
be: Аўтаўваход ці адкладзены ўваход у якасьці адміністратара (root) забаронены.

en: Automatic Login
be: Аўтаматычны ўваход

en: Automatic login
be: Аўтаўваход

en: Background
be: Тло

en: Bond, James Bond
be: Бонд, Джэймс Бонд

en: Browse
be: Прагляд

en: COMMAND
be: КАМАНДА

en: C_onnect
be: Да_лучэньне

en: Can not get username
be: Немагчыма атрымаць уліковае імя

en: Can not start fallback console
be: Немагчыма запусьціць аварыйную кансолю

en: Can't disable xscreensaver display hacks
be: Немагчыма адключыць хітрыкі зьберагальніка экрану

en: Can't find PAM configuration for gdm.
be: Ня атрымалася адшукаць файл канфігурацыі PAM для gdm.

en: Can't lock screen
be: Немагчыма замкнуць экран

en: Can't open %s for writing
be: Немагчыма адчыніць %s для запісу

en: Can't open DefaultImage: %s!
be: Немагчыма адчыніць дапомны відарыс: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
be: Немагчыма адчыніць DefaultImage: %s. Панэль з фотаздымкамі будзе выключана!

en: Can't open default host icon: %s
be: Не атрымалася адчыніць дапомную значку вузла: %s

en: Can't set EGID to user GID
be: Немагчыма ўсталяваць EGID у GIDкарыстальніка

en: Can't set EUID to user UID
be: Немагчыма ўсталяваць EUID у UID карыстальніка

en: Can't set PAM_RHOST=%s
be: Немагчыма ўсталяваць PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
be: Немагчыма ўсталяваць PAM_TTY=%s

en: Can't write to %s: %s
be: Немагчыма запісаць у %s: %s

en: Cannot change display
be: Немагчыма зьмяніць дысплэй

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
be: Немагчыма працаваць з GDM (Кіраўнік дысплэяю асяродьдзя GNOME)

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
be: Немагчыма зьвязацца з дэманам gdm, магчыма, выконваецца старая вэрсыя.

en: Cannot connect to remote server
be: Немагчыма далучыцца да аддаленага вузла

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
be: Немагчыма адшукаць праграму "xterm" для запуску бясьпечнага сэанса.

en: Cannot find host
be: Немагчыма адшукаць вузел

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
be: %s: немагчыма адшукаць ці выканаць асноўны сцэнар сэсыі. GDM паспрабуе бясьпечную сэсыю.

en: Cannot get passwd structure for %s
be: Немагчыма атрымаць структуру пароля для %s

en: Cannot load user interface
be: Немагчыма загрузіць спалучэньне карыстальніка

en: Cannot open file
be: Немагчыма адчыніць файл

en: Cannot run chooser
be: Немагчыма выканаць праграму выбару

en: Cannot set user group for %s
be: Немагчыма ўсталяваць групу карыстальніка для %s

en: Cannot setup pam handle with null display
be: Немагчыма наладзіць апрацоўку pam з нулявым дысплэям

en: Cannot start new display
be: Немагчыма запусьціць новы дысплэй

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
be: Немагчыма запусьціць праграму выбару, рэгістрацыя немагчыма.  Калі ласка, паведаміце адміністратару.

en: Cannot start the greeter
be: Немагчыма запусьціць вітальніка

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
be: Немагчыма запусьціць праграму вітаньня, рэгістрацыя немагчыма. Гэты дысплэй будзе адключаны.  Паспрабуйце зарэгістравацца іншым шляхам і выправіць файл наладак

en: Cannot start the session due to some internal error.
be: Немагчыма пачаць сэсыю з-за некае нутранае памылкі.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
be: Немагчыма запісаць PID файл %s, верагодна, бракуе дыскавае прасторы. Памылка: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
be: Немагчыма запісаць PID файл %s, верагодна, бракуе дыскавае прасторы. Памылка: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
be: Дыялёг зьмены карцінкі, якая будзе адлюстраваная на праглядальніке мэнаджара ўваходу GDM

en: Change to _Existing Display
be: Зьмяніць на _існуючы дысплэй

en: Choose a Session
be: Абраньне сэансу

en: Choose a ho_st to connect to:
be: Выбярыце в_узел для далучэньня:

en: Choose an Action
be: Абраньне дзеяньня

en: Choose server
be: Выбраць паслужнік

en: Choose the X server to start
be: Выбраць X-паслужнік для запуску

en: Circles
be: Кругі

en: Client address to return in response to xdm
be: Адрэса кліента, якая вяртаецца пры адказе паслужніку xdm

en: Co_lor
be: _Колер

en: Configuration is not correct
be: Няправільныя наладкі

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
be: Наладзіць GDM (гэты кіраўнік уваходу). Для гэта неабходна ведаць пароль адміністратара.

en: Connection type to return in response to xdm
be: Від злучэньня, які вяртаеца пад час адказу паслужніку xdm

en: Copyright:
be: Правы:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
be: Неатрымалася запусьціць праграму наладкі.  Упэўніцеся, што шлях да яе правільна ўсталяваны ў файле наладак.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
be: Неатрымалася запусьціць праграму наладкі.  Упэўніцеся, што шлях да яе правільна ўсталяваны ў файле наладак.  Будзе спроба запусьціць яе з дапомнага знаходжаньня.

en: Could not find a free display number
be: Немагчыма адшукаць нумар вольнага дысплэю

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
be: Ня атрымалася адшукаць усталёўку GNOME, спроба запуску сэсыі "Бясьпечны xterm".

en: Could not fork a new process!
be: Немагчыма нарадзіць новы працэс!

en: Could not set signal mask!
be: Немагчыма ўсталяваць маску сыгналу!

en: Could not setgid %d. Aborting.
be: Ня атрымалася усталяваць групу %d. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: Couldn't authenticate user
be: Не атрымалася аўтарызаваць карыстальніка

en: Couldn't authenticate user "%s"
be: Не атрымалася аўтарызаваць карыстальніка "%s"

en: Couldn't open session for %s
be: Неатрымалася адчыніць сэсыю для %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
be: Ня атрымалася наладзіць кірав. ул.запісам %s

en: Couldn't set credentials for %s
be: Ня атрымалася акрэдытацыя  %s

en: D_isconnect
be: _Адлучыцца

en: Debugging output
be: Вывад адладкі

en: Default System Session
be: Дапомная сыстэмная сэсыя

en: Denied XDMCP query from host %s
be: Адмова на XDMCP запыт ад вузла %s

en: Description:
be: Апісаньне:

en: Details: %s
be: Падрабязнасьці: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
be: Ад вузла "%s" за апошнія %d сэкундаў ня быў атрыманы адказ.  Магчыма, вузел выключаны альбо не падрыхтаваны для падтрымкі сэсыі ўваходу ў бягучы час.  Калі ласка, паспрабуйце шчэ раз праз нейкі час.

en: Did not receive response from server
be: Ня быў атрыманы адказ ад вузла

en: Display
be: Дысплэй

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
be: Дысплэй %s заняты. Ужо запушчаны іншы X-паслужнік.

en: Display %s on virtual terminal %d
be: Дысплэй %s на ўяўным тэрмінале %d

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
be: Дысплэй "%s" ня можа быць адчынены паслужнікам Xnest

en: Displays per _host:
be: Дысплэяў на в_узел:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
be: Выканаць прамы запыт замест непрамога (выбару)

en: Do not fork into the background
be: Не пераходзіць у тло

en: Do not lock current screen
be: Не зачыняць бягучы экран

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць тэму "%s" з сыстэмы?

en: Don't check for running gdm
be: Не правяраць ці запушчаны gdm

en: Doubleclick on the user
    to log in
be: Падвоеная пстрычка на карыстальніке
    для ўваходу

en: Doubleclick on the user to log in
be: Падвоеная пстрычка на карыстальніке для ўваходу

en: Enable _XDMCP
be: Уключыць _XDMCP

en: Enable _accessibility modules
be: Уключыць модулі дас_тупнасьці

en: Enter new UNIX password:
be: Увядзіце новы UNIX пароль:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
be: Увядзіце пароль адміністратара
    каб запусьціць наладку.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: Памылка ў ключох %s: %s.
    Запусьціце '%s --help' каб убачыць поўны сьпіс даступных ключоў.

en: Error while changing NIS password.
be: Памылка пад час зьмяненьня пароля NIS.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
be: Памылка пад час спробы выкананьня (%s)
    які злучаны з (%s)

en: Error! Unable to set executable context.
be: Памылка! Немагчыма ўсталяваць запускны кантэкст.

en: Exit the application
be: Выйсьці з дастасаваньня

en: Extra options for Xnest
be: Дадатковыя парамэтры для Xnest

en: Failed to restart self
be: Збой пад час уласнае перазагрузкі

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
be: Ня атрымалася запусьціць X-паслужнік некалькі разоў за кароткі прамежак часу; адключэньне дысплэю %s

en: Failsafe Gnome
be: Бясьпечны рэжым Gnome

en: Failsafe _Gnome
be: Бясьпечны _рэжым GNOME

en: Failsafe _Terminal
be: Бясьпечны рэжым з _тэрміналам

en: Failsafe xterm
be: Бясьпечны рэжым xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
be: Файл %s ня можа быць адчынены для чытаньня
    Памылка: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
be: Файл %s ня можа быць адчынены для запісу
    Памылка: %s

en: File does not exist
be: Файл ня існуе

en: File not a tar.gz or tar archive
be: Файл ня зьяўляецца tar.gz ці tar архівам

en: Finger
be: Фінгер

en: Flexible server request denied: Not authenticated
be: Запыт паслужніку адхілены: Ня аўтарызаваны

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
be: GDM (Кіраўнік уваходу GNOME) не выконваецца.

en: GDM Host Chooser
be: Праграма выбару вузлу GDM

en: GDM Login
be: Рэгістрацыя GDM

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
be: Не атрымалася запісаць новы аўтарызацыйны запіс. Магчыма, ня хапае мейсца на дыску. %s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
be: Паслужнік GDM ня можа пісаць у ваш файл аўтарызацыі.  Магчыма бракуе дыскавае прасторы ці вашая свойская тэчка ня можа быць адчынена для запісу.  Гэткім чынам, немагчыма выканаць уваход.  Калі ласка, паведаміце пра гэта вашаму сыстэмнаму адміністратарку

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
be: GDM заўважыў зьдзяйсьненьне выключэньня ці перазагрузкі.

en: GDM is not running
be: GDM не выконваецца

en: GDM restarting ...
be: Перазапуск GDM...

en: GNOME Art variation of Circles
be: GNOME Варыяцыі на тэму кругоў

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
be: GNOME Варыяцыі на тэму кругоў з вандроўнікам твараў

en: GNOME Artists
be: Артысты GNOME

en: GNOME Desktop Manager
be: Мэнаджар стальца GNOME

en: General
be: Асноўныя

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
be: Файл тыпа glade сапсаваны! Упэўніцеся, што ўсталяваны карэктны файл!
    файл: %s, віджэт: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
be: Файл тыпа glade сапсаваны! Упэўніцеся, што усталяваны карэктны файл!
    файл: %s, віджэт: %s, чакаецца колькасьць слупкоў: %d

en: Graphical greeter
be: Графічны вітальнік

en: Greeter
be: Вітальнік

en: Happy GNOME
be: Шчасьлівы GNOME

en: Happy GNOME with Browser
be: Шчасьлівы GNOME з вандроўнікам

en: Honour _indirect requests
be: Прыймаць _непрамыя запыты

en: How to use this application
be: Як выкарыстоўваць гэтае дастасаваньне

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
be: Немагчыма адшукаць вузел "%s", хутчэй за ўсё вы няправільна ўвялі назву.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
be: Немагчыма запусьціць X-паслужнік (ваш графічны інтэрфэйс). Падобна, ён ня усталяваны некарэктна. Жадаеце паглядзець выхадныя паведамленьні X-паслужніку для дыягностыкі праблемы?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
be: Немагчыма запусьціць X-паслужнік (ваш графічны інтэрфэйс). Здаецца, ён ня усталяваны карэктна. Вам спатрэбіцца зарэгістравацца ў кансолі й запусьціць нанова канфігуратар X-оў. Затым перазапусьціце GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
be: Немагчыма запусьціць X-паслужнік (ваш графічны інтэрфэйс). Падобна, указальная прылада (мыш) ня ўсталявана карэктна. Жадаеце паглядзець выхадныя паведамленьні X-сервера для дыягностыкі праблемы?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
be: Ня атрымалася запусьціць X-паслужнік
    (вашае графічнае асяродьдзе)
    з-за нутранае памылкі.
    Зкантактуйцеся з адміністратарам сыстэмы
    ці праверце ваш сыстэмны часопіс.
    У бягучы час гэты дысплэй будзе
    адключаны. Перазапусьціце gdm, калі
    праблема будзе вырашана.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
be: Ня атрымалася запусьціць звычайны X паслужнік (вашае графічнае асяродьдзе), і таму запушчаны бясьпечны паслужнік Х.  Вам трэба зарэгістравацца й правільна наладзіць Х паслужнік.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
be: Ня атрымалася запусьціць стандартнае вітаньне. Уваход будзе перарваны, неабходна зарэгістравацца іншым шляхам і выправіць усталёўку дэмана gdm

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
be: Не атрымалась запусьціць вашую сэсыю й таму была запушчана бясьпечная сэсыя xterm.  Вокны будуць атрымліваць засяроджаньне калі вы зьмесьціце ўказальнік на імі.  Каб выйсьці з гэтага рэжыму, набярыце "exit" у вакне, што знаходзіцца ў левым верхнім вугле.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
be: Запуск X-паслужніка зараз адключаны. Перазапусьціце GDM, калі ён будзе правільна наладжаны.

en: I will now try to restart the X server again.
be: X-паслужнік зараз будзе запушчаны нанова.

en: Icon
be: Значка

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
be: Калі вы жадаеце выкарыстоўваць гэтую магчымасьць, альбо самастойна запусьціце GDM ці зьвярніцеся па гэта да сыстэмнага адміністратару.

en: Indirect XDMCP is not enabled
be: Непрамы XDMCP ня ўключаны

en: Internal error on passwdexpired
be: Унутраная памылка ў passwdexpired

en: Invalid server command '%s'
be: Недапушчальная каманда паслужніка "%s"

en: Just For _This Session
be: Толькі для _гэтае сэсыі

en: Just _Log In
be: Толькі _ўвайсьці

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
be: Толькі запусьціць Xnest, бяз запыту (бяз выбару)

en: L_ocal:
be: _Мясцовы:

en: Language %s does not exist, using %s
be: Мова %s адсутнічае; выкарыстоўваецца %s

en: Last
be: Апошні

en: Last login:
    %s
be: Апошні ўваход:
    %s

en: Listen on _UDP port:
be: Слухаць на _UDP-порце:

en: Log in anyway
be: Усяроўна ўвайсьці

en: Log in as another user inside a nested window
be: Увайсьці ў сыстэму як іншы карыстальнік ва-ўкладзеным акне

en: Log in as another user without logging out
be: Увайсьці ў новы сэанс у якасьці іншага карыстальніка бяз выхаду з бягучага сэанса

en: Log in using the default system language
be: Увайсьці ў сыстэму, карыстаючыся дапомнай мовай сыстэмы

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
be: Увайсьці з усталяваньнем мовы, якую вы выкарыстоўвалі у апошні раз

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
be: Увайсьці, карыстаючыся сэансам, які быў скарыстаны вамі ў апошні раз

en: Login Photo
be: Фота для GDM

en: Login Screen Setup
be: Наладка экрану ўваходу

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
be: Уваходзіць у сэанс аўтаматычна праз пеўную колькасьць сэкундаў

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
be: Гук уваходу запатрабаваны на аддалены дысплэй, ці праграма прайграваньня ня можа быць запушчана, ці гук адсутнічае

en: Logo
be: Лягатып

en: Make _Default
be: Зрабіць дап_омным

en: Make a _sound when login window is ready
be: Паведаміць г_укам, калі вакно ўваходу падрыхтавана

en: Master halting...
be: Спыненьне сыстэмы...

en: Master rebooting...
be: Сыстэмная перазагрузка...

en: Master suspending...
be: Прыпыненьне кампутару...

en: Max p_ending indirect requests:
be: Найбольшая к_олькасьць непрамых запытаў:

en: Maximum _pending requests:
be: Найбольшая _колькасьць запытаў:

en: Maximum _remote sessions:
be: Найбольшая колькасьць адд_аленых сэансаў:

en: Maximum _wait time:
be: Найбольшы час _чаканьня:

en: Maximum indirect w_ait time:
be: Найбольшы час ча_каньня непрамых запытаў:

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: N-Z
be: П-Я

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
be: А-О|Нарвэская (бакмал)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
be: А-О|Нарвэская (нінорск)

en: N-Z|Oriya
be: А-О|Арыя

en: N-Z|Panjabi
be: П-Я|Пан'ябі

en: N-Z|Persian
be: П-Я|Пэрсыцкая

en: N-Z|Polish
be: П-Я|Польская

en: N-Z|Portuguese
be: П-Я|Партугальская

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
be: П-Я|Партугальская (Бразылія)

en: N-Z|Romanian
be: П-Я|Румынская

en: N-Z|Russian
be: П-Я|Расейская

en: N-Z|Serbian
be: П-Я|Сэрбская

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
be: П-Я|Сэрбская (Екавіян)

en: N-Z|Serbian (Latin)
be: П-Я|Сэрбская (лацінка)

en: N-Z|Slovak
be: П-Я|Славацкая

en: N-Z|Slovenian
be: П-Я|Славенская

en: N-Z|Spanish
be: А-О|Гішпанская

en: N-Z|Spanish (Mexico)
be: А-О|Гішпанская

en: N-Z|Swedish
be: П-Я|Шведская

en: N-Z|Swedish (Finland)
be: П-Я|Швэдская

en: N-Z|Tamil
be: П-Я|Турецкая

en: N-Z|Telugu
be: П-Я|Тэлюгу

en: N-Z|Thai
be: П-Я|Тайская

en: N-Z|Turkish
be: П-Я|Турэцкая

en: N-Z|Ukrainian
be: П-Я|Украінская

en: N-Z|Vietnamese
be: N-Z|Уетнамская

en: N-Z|Walloon
be: N-Z|Валёнская

en: N-Z|Welsh
be: П-Я|Валійская

en: N-Z|Yiddish
be: А-О|Ідзіш

en: Nested display %s on virtual terminal %d
be: Аднародны дысплэй %s на ўяўным тэрмінале %d

en: New Login
be: Новы ўваход

en: New Login in a Nested Window
be: Новы ўваход ва-ўкладзеным акне

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
be: XDMCP ня падтрымліваецца ў бінарным файле. Для ўключэньня падтрымкі XDMCP неабходна перасабраць GDM з бібліятэкамі XDMCP.

en: No configuration was found
be: Наладкі ня знойдзены

en: No console (local) servers to be run
be: Няма паслужнікаў кансолі (мясцовых) для выкананьня

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
be: У файле канфігурацыі ня указаны парамэтар daemon/ServAuthDir

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
be: Няма дапомнага сэансу. Выкарыстоўваецца  GNOME у бясьпечным рэжыме.

en: No file selected
be: Файл ня вылучаны

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
be: Спалучэньне ня можа быць загружана; КЕПСКА! (файл: %s)

en: No password supplied
be: Пароль непастаўлены

en: No picture selected.
be: Карцінка ня выбрана.

en: No screenshot available
be: Здымак экрану адсутнічае.

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
be: Аніводны паслужнік ня быў вызначаны ў файле наладак і пратакол XDMCP быў адключаны.  Гэта можа быць толькі памылкай у наладках.  Таму будзе запушчаны самотны паслужнік.  Вам трэба ўвайсьці й выправіць наладкі.  Майце на ўвазе, аўтаматычны й адтэрмінованы ўваходы зараз адключаны.

en: No serving hosts were found.
be: Не адшуканы кампутары, для абслугоўваньня.

en: Nobody
be: Ніхто

en: Not a theme archive
be: Гэта ня скрутак тэмы

en: OPTIONS
be: ПАРАМЭТРЫ

en: Only root wants to run gdm
be: Толькі root можа запусьціць gdm

en: Open Displays
be: Адчыеныя дысплэі

en: Open a session to the selected host
be: Адчыніць сэанс з выбраным вузлом

en: Options
be: Выбары

en: Other|POSIX/C English
be: Іншая|POSIX/C Ангельская

en: Password has been already used. Choose another.
be: Пароль ужо выкарыстоўваецца. Абярыце іншы.

en: Password of %s has expired
be: Выйшаў тэрмін дзеяньня пароля %s

en: Password unchanged
be: Пароль нязьменены

en: Password:
be: Пароль:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
be: Хутчэй за ўсё вы маеце старую вэрсыю GDM, якая выконваецца.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
be: Магчыма, файл .Xauthority ня ўсталяваны правільна.

en: Pick a color
be: Выбярыце колер

en: Picture is too large
be: Выява занадта вялікая

en: Pin_g interval (seconds):
be: Затрымка сьв_істу (сэкунды):

en: Ping interval (seconds):
be: Затрымка сьвісту (сэкунды):

en: Ping to %s failed, whacking display!
be: Збой доступу да %s!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
be: Калі ласка, зьвярніцеся да вашага сыстэмнага адміністратара, каб ён уключыў яго у праграме наладкі GDM.

en: Please ask your system administrator to install it.
be: Калі ласка, зьвярніцеся да вашага сыстэмнага адміністратара, каб ён усталяваў яго.

en: Please ask your system administrator to start it.
be: Калі ласка, зьвярніцеся да вашага сыстэмнага адміністратара, каб ён запусьціў яго.

en: Please enter your username
be: Увядзіце вашае ўліковае імя

en: Please insert 25 cents to log in.
be: Калі ласка, пакладзіце 1000 рублёў у дыскавод для рэгістрацыі.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
be: Калі ласка, упэўніцеся, што клявіша Caps Lock выключана.

en: Please type in the root (privileged user) password.
be: Увядзіце пароль карыстальніка root (прывіляваны карыстальнік).

en: Please wait: scanning local network...
be: Калі ласка, пачакайце: ідзе прагляд мясцовае сеткі...

en: Preserve LD_* variables
be: Захоўваць LD_* пераменыя

en: Preview:
be: Парыклад:

en: Print GDM version
be: Друк вэрсыі GDM

en: Probe the network
be: Праверыць сетку

en: Query and add this host to the above list
be: Апытаць і дадаць гэты вузел у сьпіс вышэй

en: Query logout action request denied: Not authenticated
be: Адхілены зварот на дзеяньне-выхад: не аўтарызаваны

en: Query vt request denied: Not authenticated
be: Адхілены зварот vt: не аўтарызаваны

en: Re_mote welcome string:
be: _Радок аддаленага вітаньня:

en: Reboot
be: Перазагрузка

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
be: Быў запыт на перазагрузку ці спыненьне з дысплэю %s тады, калі ня было сыстэмнага мэню

en: Reboot your computer
be: Перазапуск вашага кампутару

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
be: Запытаны паслужнік %s не дазволена выкарыстоўваць, выкарыстоўваецца стандартны паслужнік.

en: Restart
be: Рэстарт

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
be: Запыт на перазапуск, перазагрузку ці спыненьне з немясцовага дысплэю %s

en: Retry _delay (seconds) :
be: За_трымка паўтору (сэкундаў):

en: Return to previous login
be: Вярнуцца да папярэдняе сэсыі

en: Retype new UNIX password:
be: Паўтарыце новы UNIX пароль:

en: Root login disallowed on display '%s'
be: Рэгістрацыя root'у забаронена на дысплэі "%s"

en: Run _XDMCP chooser
be: Выканаць абіральнік _XDMCP

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
be: Выканаць XDMCP абіральнік, які дазволіць вам ўвайсьці ў даступныя аддаленыя машыны, калі яны існуюць.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
be: Запусьціць шырокавяшчальны замест непрамога (выбару)

en: Run in background
be: Запусьціць у тле

en: SOCKET
be: ГНЯЗДО

en: STRING
be: РАДОК

en: Security
be: Бясьпека

en: Select _Language...
be: Вылучэньне _мовы...

en: Select _Session...
be: Вылучэньнэ _сэсыі...

en: Select a language
be: Вылучыце мову

en: Select a language for your session to use:
be: Вылучыце мову для выкарыстаньне ў сэасе:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
be: Выбярыце фотаздымак, які будзе адлюстроўвацца на панэлі фота:

en: Select new theme archive to install
be: Выбярыце скрутак з новай тэмай, каб усталяваць

en: Send the specified protocol command to gdm
be: Даслаць пазначаную каманду пратакола да gdm

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
be: Тэчка аўтраызацыі паслужніка (daemon/ServAuthDir) усталявана ў %s, але мае дрэнныя правы доступу, яна павінна мець правы %o. Калі ласка, выпраўце правы ці наладку %s gdm і перазапусьціце gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
be: Каталёг аўтарызацыі паслужніка (daemon/ServAuthDir) усталяваны ў %s, але не належыць карыстальніку %s і групе %s. Падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Каталёг аўтарызацыі паслужніка (daemon/ServAuthDir) усталяваны ў %s, але гэта  не існуе. Падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Каталёг аўтарызацыі паслужніка (daemon/ServAuthDir) усталяваны ў %s, але гэта ня каталёг. Падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
be: Паслужнік з імем "%s" ня адшуканы, выкарыстоўваецца стандартны паслужнік

en: Session directory is missing
be: Прапушчана тэчка сэсыі

en: Set logout action request denied: Not authenticated
be: Адхілена ўсталяваньне запыту дзеяньня-выхаду: не аўтарызаваны

en: Show _actions menu
be: Паказаць мэню д_зеяньняў

en: Show choosable user images (_face browser)
be: Паказаць відарысы, якія мусіць выбіраць карыстальнік (уключыць прагляд твараў)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
be: Паказываць мэню "Дзеяньні" (больш вядомае як "Сыстэма").  Калі не ўсталявана, сыстэмныя каманды ня будуць даступны (гэта перазагрузка, выключэньне, наладке, выбіральнік)

en: Shut _Down
be: Вы_ключыць

en: Shut _down the computer
be: В_ыключыць кампутар

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
be: Спыняе сыстэму такім чынам, каб вы змаглі бясьпечна выключыць кампутар.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
be: Выключае ваш кампутар, калі вы жадаеце яго выключыць.

en: Shut_down
be: Вы_ключыць

en: Socket for xdm communication
be: Гняздо для ўзаемадзеяньняў xdm

en: Some error occured when installing the theme
be: Адбылася памылка пад час усталяваньня тэмы

en: Sorry, passwords do not match
be: Шкада, але паролі не супадаюць

en: Sound _file:
be: Гукавы _файл:

en: Standard greeter
be: Стандартны вітальнік

en: Standard server
be: Стандартны паслужнік

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
be: Запускае першы паслужнік X, затым спыняецца покуль ня зьявіцца GO ў fifo

en: Starting a new login only works correctly on the console.
be: Пачатак новага ўваходу магчымы толькі для кансолі.

en: Status
be: Стан

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
be: Радок, які будзе бачны ў вітальніке як вітаньне.  Вы можаце ўставіць сюды %n, што будзе заменена на назву вашага кампутара.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
be: Радок, які будзе бачны ў вітальніке для тымі, хто ўваходзіць аддалена праз XDMCP.  Вы можаце ўставіць сюды %n, што будзе заменена на назву вашага кампутара.

en: Sus_pend
be: _Прыпыніць

en: Sus_pend the computer
be: Пры_пыніць кампутар

en: Suspend your computer
be: Прыпыніць кампутар

en: System Default
be: Сыстэмныя дапомнасьці

en: System default
be: Дапомная сыстэмная мова

en: System is rebooting, please wait ...
be: Сыстэма перазагружаецца, калі ласка, пачакайце...

en: System is shutting down, please wait ...
be: Сыстэма выключаецца, калі ласка, пачакайце...

en: TYPE
be: ВІД

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
be: Адбыўся збой X-паслужніка. Магчыма, ён ня добра наладжаны.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
be: X-паслужнік недаступны, здаецца, пакет gdm памылкова наладжаны.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
be: Дазволеная колькасьць гнуткіх X-паслужнікаў дасягнутая.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
be: Вэрсыя (%s) праграмы выбару не супадае з вэрсыяй дэмана (%s).  Магчыма, gdm быў толькі што абноўлены.  Калі ласка, перазапусьціце дэман gdm альбоперазагрузіце кампутар.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
be: Файл наладак утрымлівае нерэчаісны загадны радок для дыялёгу ўваходу, таму будзе выкананы дапомны загад.  Калі ласка, выпраўце наладкі.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
be: Файл наладак адсутнічае. GDM выкарыстоўвае дапомнасьці запуску гэтае сэсыі.  Вы мусіце ўвасьці й стварыць файл наладак праз праграму наладкі GDM.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
be: Паслужнік дысплэю быў выключаны 6 разоў за апошнія 90 сэкундаў - гэта выглядае так, нібыта адбываецца нешта дрэннае.  Зараз будзе перапынак на 2 хвіліны, затым будзе зроблена спроба запусьціць яго нанова на дысплэі %s.

en: The face browser is not configured
be: Вандроўнік твараў GDM неналаджаны

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
be: Вандроўнік твараў GDM неналаджаны.  Калі ласка, папрасіце сыстэмнага адміністратара ўключыць яго ў налдках GDM.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Група gdm ня існуе. Калі ласка, падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Група gdm усталявана як root, што недазволена, таму як зьяўляецца парушэньнем бясьпекі. Падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Карыстальнік gdm ня йснуе. Падпраўце наладкі gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
be: Карыстальнік gdm усталяваны як root,  што забаронена, таму як зьяўляецца парушэньне бясьпекі. Калі ласка, падкарэктуйце канфігурацыю gdm %s і перазапусьціце gdm.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
be: Здаецца, праграма вітаньня звалілася.
    Спроба скарыстаць іншую.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
be: Вэрсыя (%s) вітаньня ня супадае з вэрсыяй дэмана (%s).
    Магчыма, gdm быў колькі што абноўлены.
    Перазапусьціце дэмана gdm ці перазагрузіце кампутар.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
be: Вэрсыя (%s) вітальніка не супадае з вэрсыяй дэману (%s).  Магчыма, вы маеце толькі-што абноўлены gdm.  Калі ласка, перазапусьціце дэман gdm ці перазагрузіце кампутар.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
be: Вэрсыя (%s) вітаньня ня супадае з вэрсыяй дэмана.
    Магчыма, gdm быў колькі што абноўлены.
    Перазапусьціце дэмана gdm ці перазагрузіце кампутар.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
be: Вэрсыя (%s) вітальніка не супадае з вэрсыяй дэману.  Магчыма, вы маеце толькі-што абноўлены gdm.  Калі ласка, перазапусьціце дэман gdm ці перазагрузіце кампутар.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
be: Вузел "%s" не падрыхтаваны для падтрымкі сэсыі ўваходу ў бягучы час.  Калі ласка, паспрабуйце шчэ раз праз нейкі час.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
be: Працоўная прастора гэтага дастасаваньня адлюстроўвае вузлы лакальнае сеткі, якія маюць уключаны пратакол "XDMCP". Гэта дазваляе карыстальнікам уваходзіць у сэанс на аддаленай машине, калі б яны ўваходзілі ў сэанс у кансолі.
    
    Вы можаце пераапытаць сетку для пошуку новых вузлоў, пстрыкнуўшы кнопку "Абнавіць". Калі вузел будзе выбраны, пстрыкніце кнопку "Далучыцца" для адкрыцьця сэанса.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
be: Укладзены X-паслужнік (Xnest) ня можа далучыцца да X-паслужніка. Магчыма, адсутнічае файл аўтарызацыі сыстэмы X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
be: Укладзены X-паслужнік (Xnest) недаступны ці пакет gdm памылкова наладжаны.
    Усталюйце пакет Xnest для выкарыстаньня укладзенае рэгістрацыі.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
be: Сэсыя, якую вы вылучылі, не выглядае рэчаіснай.  GDM паспрабуе выканаць бясьпечную сэсыю для вас.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
be: Дысплэй з пазначаным нумарам быў заняты, таму гэты паслужнік быў запушчаны на дысплэі %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
be: Сыстэмны адміністратар забараніў відарысы для вандроўніка твараў большыя за %d байтаў

en: The system administrator has disabled your account.
be: Адміністратар сыстэмы адключыў ваш рахунак.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
be: Адміністратар сыстэмы не дазволіў рэгістравацца з гэтага экрану

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
be: Тэма ня ўтрымлівае вызначэньня для элемэнту ўліковае_ймя/пароль.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
be: Тэма для ґрафічнага вітаньня пашкоджаная

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
be: Здаецца, каталёг тэмы "%s" ужо ўсталяваны, Усталяваць нанава?

en: Theme with blue circles
be: Тэма з блакітнымі кругамі

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
be: Падобна, X-паслужнік ужо працуе на дысплэі %s. Паспрабаваць іншы нумар дысплэю? Калі вы адкажаце "Не", будзе спроба запусьціць паслужнік на дысплэі %s нанова.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
be: Некалькі дысплэяў ужо адчынена. Вы можаце вылучыць патрэбны са сьпіса, які знаходзіцца ніжэй ці адчыніць новы.

en: There was an error loading the theme %s
be: Адбылася памылка пад час загрузкі тэмы "%s"

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
be: Адбылася памылка пад час загрузкі тэмы, зыходная тэма так сама ня можа быць загружана, будзе зьдзейсьнена спроба запусьціць стандартнае вітаньне

en: There were errors trying to start the X server.
be: Пад час спробы запуску X-паслужніка адбыліся памылкі.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
be: Гэтае вакно наладак зьмяняе усталёўкі для GDM, які зьяўляецца графічным экранам уваходу асяродьдзя GNOME.  Зьмены адбудуцца неадкладна.
    
    Заўважце, што ня ўсе парамэтры наладкі пералічаны тут.  Вы можаце пажадаць рэдагаваць файл "%s", калі тут ня будзе таго, што вам патрэбна.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
be: Гэта бясьпечны сэанс у якім вы патрапіце ў асяродьдзе GNOME. Сцэнары запуску ня будуць прачытаныя. Сэанс трэба выкарыстоўваць, калі ня атрымлівецца ўвайсьці інакш. Асяродьдзе  GNOME будзе выкарыстоўваць "Зыходны" сэанс.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
be: Гэта бясьпечны сэанс у якім вы патрапіце ў тэрмінал. Сцэнары запуску ня будуць прачытаныя. Сэанс трэба выкарыстоўваць, калі ня арымаецца ўвайсьці інакш. Для выхаду з тэрмінала націсьніце "exit".

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
be: Гэта бясьпечная сэсыя GNOME.  Вы будзеце далучаны да дапомнае сэсыі GNOME без выкананьня сцэнараў запуску.  Гэтая сэсыя прызначана толькі для выпраўленьня вашае ўсталёўкі.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
be: Гэта бясьпечная сэсыя xterm.  Вы будзеце далучаны да кансолі, каб мець магчымасьць выправіць вашу сыстэму ў тым выпадку, калі вы ня можаце ўвайсьці ў сыстэму іншым чынам.  Для выхаду з праграмы эмуляцыі тэрміналу, увядзіце "exit" і націсьніце клявішу "Enter".

en: This is the default system session
be: Гэта дапмная сыстэмная сэсыя

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
be: Гэта бясьпечная сэсыя xterm.  Вокны будуць атрымліваць засяроджаньне калі вы зьмесьціце ўказальнік на імі.  Каб выйсьці з гэтага рэжыму, набярыце "exit" у вакне, што знаходзіцца ў левым верхнім вугле.

en: This session logs you into CDE
be: Гэтая сэсыя завядзе вас у CDE

en: This session logs you into GNOME
be: Гэтая сэсыя завядзе вас у GNOME

en: Timed Login
be: Адтэрмінованы ўваход

en: Timed login us_ername:
be: Карыстальнік, для ўваход праз пэўны час:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
be: Значэньне TimedLoginDelay было меншым за 5.  Будзе ўжыта значэньне 5.

en: Too many X sessions running.
be: Працуе зашмат Х-сэансаў.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
be: Зашмат узроўняў мянушак для мясцовасьці, гэта можа азначаць цыкл

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
be: Зашмат паведамленьняў было даслана да gdm і ён завіс.

en: Too many users to list here...
be: Зашмат карыстальнікаў, каб паказаць іх усіх...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
be: Спроба зьмяніць нерэчаісны нумар уяўнага тэрмінала.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
be: Спроба ўсталяваць невядомае дзеяньне выхаду альбо спроба ўсталяваць дзеяньне выхаду, якое ня маецца ў наяўнасьці.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
be: Спроба абнавіць ключ канфігурацыі, які не падтрымліваецца.

en: Unable to establish service %s: %s
be: Немагчыма заснаваць паслугу %s: %s

en: Unknown error occured.
be: Узьнікла невядомая памылка.

en: Unknown server type requested, using standard server.
be: Запыт да невядомага тыпу паслужніка, выкарыстоўваецца стандартны паслужнік.

en: User %s no longer permitted to access the system
be: Карыстальніку %s болей ня дазволены доступ у сыстэму

en: User %s not allowed to log in
be: Карыстальніку %s не дазволена рэгістравацца ў сыстэме

en: User %s not permitted to gain access at this time
be: Карыстальніку %s ня дазволены доступ у гэты час

en: User %s will login in %d seconds
be: Карыстальнік %s зарэгіструецца праз %d сэкундаў

en: Username
be: Карыстальнік

en: Username:
be: Карыстальнік:

en: View details (~/.xsession-errors file)
be: Прагледзіць падрабязнасьці (файл ~/.xsession-errors)

en: Virtual terminals not supported.
be: Уяўныя тэрміналы не падтрымліваюцца.

en: Welcome
be: Вітаем

en: Welcome to %n
be: Вітаем на вузьле %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
be: Жадаеце, каб GDM паспрабаваў запусьціць праграму наладкі X-оў? Вам спатрэбіцца пароль карыстальніка root.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
be: Жадаеце, каб GDM паспрабаваў запусьціць канфігурацыйную праграму для мышы? Вам спатрэбіцца пароль карыстальніку root.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
be: Мо жадаеце паглядзець падрабязны вывад паслужніка X?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
be: Пратакол XDMCP адключаны й gdm ня можа адшукаць лякальны паслужнік для запуску. Аварыйнае спыненьне! Падкарэктуйце канфігурацыю %s і перазапусьціце gdm.

en: XDMCP is not enabled
be: XDMCP ня ўключаны

en: Xnest command line
be: Камандны радок Xnest

en: Xnest doesn't exist.
be: Xnest не йснуе.

en: Xnest mode
be: Рэжым Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
be: В каталёзе сэанса нічога ня адшукана.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
be: Вы ўжо ўвайшлі.  Вы можаце ўвайсьці шчэ раз ці перарваць гэты ўваход

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
be: Вы ўжо ўвайшлі.  Вы мжаце ўсяроўна ўвайсьці, вярнуцца да папярэдняе сэсыі ці спыніць гэты ўваход

en: You are required to change your password immediately (password aged)
be: Вам неабходна тэрмінова зьмяніць ваш пароль (пароль састарэў)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
be: Вам неабходна тэрмінова зьмяніць ваш пароль (уціск з боку root)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
be: Вам неабходна тэрмінова зьмяніць ваш пароль.
    Калі ласка, абярыце зараз новы пароль.

en: You do not seem to be logged in on the console
be: Здаецца, вы не зарэгістраваліся на кансолі.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
be: Здаецца, для гэтае апэрацыі не патрэбна аўтарызацыя. Магчыма, файл .Xauthority ня усталяваны карэктна.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
be: Здаецца, для гэтага дзеяньня аўтарызацыя непатрэбная.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
be: Вы выбралі %s для гэтае сэсыі замест вашае звычайнае %s.
    Ці жадаеце вы й зрабіць %s дапомнай надалей?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
be: Вы выбралі %s для гэтага сэанса.
    Калі вы жадаеце зрабіць %s зыходным для будучых сэансаў,
    запусьціце праграму "switchdesk"
    (Сыстэма->Інструмэнт пераключэньня стальцоў з мэню панэлі).

en: You likely won't be able to log in either.
be: Падобна на тое, што вы ня можаце ўвайсьці.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
be: Верагодна, вы выкарыстоўваецце іншы кіраўнік уваходу, такі як KDE ці xdm.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
be: Вы мусіце быць адміністратарам (root), каб наладжваць GDM.

en: You must choose a longer password
be: Вы мусіце абраць больш доўгі пароль

en: You must wait longer to change your password
be: Вы мусіце крыху больш пачакаць, каб зьмяніць ваш пароль

en: You've got capslock on!
be: У вас уключаны "Caps Lock"!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
be: Скончыўся тэрмін дзеяньня вашага рахунка; зьвяжыцеся з вашым сыстэмным адміністратарам

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
be: Ваша свойская тэчка вызначана як:
    "%s",
    але, здаецца, ёна ня йснуе.  Ці жадаеце ўвайсьці, маючы ў якасьці свойскай тэчкі / (корань)?
    
    Хутчэй за ўсё, анічога ня будзе працаваць, покуль ня будзе выкарыстана бясьпечная сэсыя.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
be: Ваш пароль быў зьменены, але вы можаце зьмяніць яго зноў, калі ласка, паспрабуйце шчэ раз пазьней ці зьвяжыцеся з вашым сыстэмным адміністратарам.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
be: Скончыўся тэрмін дзеяньня вашага пароля.
    Зараз ужо толькі сыстэмны адміністратар можа зьмяніць яго

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
be: Улюбёны вамі тып сэансу %s ня ўсталяваны на гэтае машыне.
    Ці жадаеце Вы выкарыстоўваць %s дапомна ў наступных сэансах?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
be: Тэчка вашае сэсыі адсутнічае ці пустая!  Ёсьць дзьве даступныя для выкарыстаньня сэсыі, але вы мусіце ўвасьці й выправіць наладкі gdm.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
be: Вашая сэсыя цягнулася меней за 10 сэкундаў.  Калі вы не завершылі сэсыю самі, гэта можа
    сьведчыць пра тое, што існуюць нейкія цяжкасьці ва ўсталёўцы ці можа бракаваць дыска прасторы.  Паспрабуйце ўвайсьці ў адну зь бясьпечных сэсый каб паглядзець ці можаце вы разьвязаць гэтыя складанасьці.

en: _Actions
be: _Дзеяньні

en: _Add
be: Д_адаць

en: _Automatic login username:
be: _Карыстальнік аўтаўваходу:

en: _Background color:
be: Колер _тла:

en: _Configure
be: На_ладка

en: _Configure Login Manager...
be: На_ладзіць кіраўнік уваходу...

en: _Configure the login manager
be: На_ладзіць кіраўнік уваходу

en: _Delete theme
be: В_ыдаліць тэму

en: _Image
be: _Відарыс

en: _Install
be: Ус_таляваць

en: _Install new theme
be: Усталяваць _новую тэму

en: _Language
be: _Мова

en: _Last
be: Ап_ошні

en: _Login a user automatically on first bootup
be: _Аўтаматычны ўваход пад час першае загрузкі

en: _No background
be: _Бяз тла

en: _Only color on remote displays
be: _Колер толькі на аддаленых дысплэях

en: _Open New Display
be: _Адчыніць новы дысплэй

en: _Other
be: _Іншае

en: _Password:
be: _Пароль:

en: _Quit
be: В_ыйсьці

en: _Reboot
be: _Перазагрузіць

en: _Reboot the computer
be: Перазап_усьціць кампутар

en: _Remote:
be: Адд_алены:

en: _Scale background image to fit
be: Ма_штабаваць відарысы да запаўненьня

en: _Seconds before login:
be: Сэкундаў да рэгістрацыі:

en: _Session
be: _Сэанс

en: _Suspend
be: Прыпыні_ць

en: _System Default
be: Сыстэ_мныя дапомнасьці

en: _Test sound
be: Пра_верыць гук

en: _Theme
be: _Тэма

en: _Username:
be: Карыс_тальнік:

en: _Welcome string:
be: _Радок вітаньня:

en: _XDMCP Chooser
be: Абіральнік _XDMCP

en: _XDMCP Chooser...
be: _XDMCP абіральнік...

en: author
be: стваральнік

en: copyright
be: правы стваральніка

en: description
    widget
be: віджэт
    апісаньня

en: gdm already running. Aborting!
be: gdm ужо выконваецца. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: gdmaskpass only runs as root
be: gdmaskpass працуе толькі ад root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
be: Збой пад час выкліку функцыі initgroups() для %s. Аварыйнае заканчэньне працы!

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
be: галоўны дэман: атрыманы сыгнал SIGABRT, нешта пайшло ня так!

en: y = Yes or n = No? >
be: у = "Так" ці n = "Не"? >
