libgtop-1.0.1 - en to be translation catalogue (258 entries)

en: Abort
be: Перарываньне

en: Address
be: Адрэса

en: Address of beginning of code segment
be: Адрэса пачатку сегмэнту кода

en: Address of end of code segment
be: Адрэса канца сегмэнту кода

en: Address of the bottom of stack segment
be: Адрэса ніжняга сегмэнту стэка

en: Adjust on exit max value
be: Раўнаць макс. значэньне пад час выхаду

en: Alarm clock
be: Таймэр

en: Available blocks
be: Даступных блёкаў

en: Background read from tty
be: Чытаньне ў тле з tty

en: Background write to tty
be: Запіс у тле ў tty

en: Bad argument to system call
be: Кепскі аргумэнт у сыстэмным выкліку

en: Basename of executable file in call to exec()
be: Асноўнае імя файлу, які выконваецца, у выкліку exec()

en: Blocked
be: Заблякавана

en: Broken pipe
be: Парушаны канал

en: Buffers
be: Буфэры

en: Bus error
be: Памылка шыны

en: Bytes In
be: Байтаў прынята

en: Bytes Out
be: Байтаў даслана

en: Bytes Total
be: Байтаў агулам

en: CPU          (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f
be: ЦПУ      (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f

en: CPU          (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
be: ЦПУ          (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
be: ЦПУ %3d      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu
be: ЦПУ %3d      (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu

en: CPU Time in System Mode
be: Час ЦПУ у сыстэмным рэжыме

en: CPU Time in User Mode
be: Час ЦПУ у рэжыме карыстальніку

en: CPU Time in User Mode (nice)
be: Час ЦПУ у рэжыме карыстальніку (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
be: Час ЦПУ у рэжыме чаканьня

en: CPU Usage
be: Выкарыстаньне ЦПУ

en: CPU limit exceeded
be: Перавышана мяжа ЦПУ

en: Cached
be: Кэшавана

en: Child status has changed
be: Стан нашчадку быў зьменены

en: Collisions
be: Кілізыі

en: Command line arguments of the process
be: Аргумэнты каманднага радку працэсу

en: Continue
be: Працягнуць

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
be: Бягучыя межы ў байтох для rss працэсу (звычайна 2,147,483,647).

en: DEBUG
be: АТЛАДКА

en: Data resident set size
be: Памер рэзыдэнтнага набору (RSS) даньняў

en: Default max size of queue
be: Дапомны макс. памер чаргі

en: Dirty Size
be: Брудны памер

en: Don't fork into background
be: Ня нараджаць у рэжыме тла

en: EMT error
be: Памылка EMT

en: Effective Group ID
be: Эфектыўны ID групы

en: Effective User ID
be: Эфектыўны ID карыстальніку

en: Enable debugging
be: Уключыць атладку

en: Enable verbose output
be: Уключыць дэталёвы вывад

en: End_Code
be: Канец_коду

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: Памылка ў ключох %s: %s.
    Запусьціце '%s --help' каб убачыць поўны сьпіс даступных ключоў.

en: Errors In
be: Памылкі пад час прыйманьня

en: Errors Out
be: Памылкі пад час адпраўкі

en: Errors Total
be: Памылак агулам

en: File System Usage
be: Выкарыстаньне файлавае сыстэмы

en: File size limit exceeded
be: Перавышана мяжа памеру файлу

en: Floating-point exception
be: Выключэньне пункту, які плавае

en: Free Memory
be: Вольная памяць

en: Free Swap Space
be: Вольная прастора свопу

en: Free blocks
be: Вольных блёкаў

en: Free blocks available to non-superusers
be: Вольна блёкаў, даступных ня супэркарыстальніку

en: Free blocks available to the superuser
be: Вольна блёкаў, даступных супэркарыстальніку

en: Free file nodes
be: Вольных файлавых вузлоў

en: Free memory size in kB
be: памер вольнае памяці ў кБ

en: Frequency
be: Часьціня

en: Full device number of controlling terminal
be: Поўны нумарпрылады тэрміналу, які кіруе

en: GID of process
be: GID працэсу

en: Group ID
be: ID групы

en: Hangup
be: Разарваць

en: I/O now possible
be: Зараз магчымы ўвод/вывад

en: Idle
be: Чаканьне

en: Idle (%)
be: Чакан. (%)

en: Idletime
be: Час чаканьня

en: Illegal instruction
be: Недапушчальная інструкцыя

en: Information request
be: Запыт інфармацыі

en: Input bytes
be: Атрымана байтаў

en: Interface Flags
be: Сьцягі інтэрфэйсу

en: Interrupt
be: Перарваць

en: Invoked from inetd
be: Выкліканы з inetd

en: It_Real_Value
be: Гэта_сапраўднае_значэньне

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
be: Сьцягі ядра для працэсу.
    
    У Linux у бягучы момант кожны сьцяг мае ўсталяваны біт math, таму як crt0.s правяраецца на эмуляцыю супроцэсару, таму сьцяг ня ўключаецца ў вывад.
    
    Мажліва, гэта памылка, таму што ня кожны працэс зьяўляецца праграмай на мове C.
    
    Біт math мусіць быць дзесяткавай лічбай  4, і біт сачэньня - дзесяткавай лічбай  10.

en: Kernel scheduling priority
be: Прыярытэт плянаваньня ядра

en: Keyboard stop
be: Спыненьне клявіятуры

en: Kill
be: Забіць

en: Last PID
be: Апошні PID

en: Length in bytes of the returned string.
be: Даўжыня вернутага радку ў байтох.

en: List of currently mounted filesystems
be: Сьпіс далучаных файлавых сыстэмаў

en: List of running Processes
be: Сьпіс працэсаў, якія запушчаны

en: Load Average
be: Сярэдняя загрузка

en: Load Averange
be: Сярэдняя загрузка

en: Locked
be: Заблякавана

en: Mask of blocked signals
be: Маска сыгналаў, якія блякуюцца

en: Mask of caught signals
be: Маска сыгналаў, якія перахопліваюцца

en: Mask of ignored signals
be: Маска сыгналаў, якія ігнаруюцца

en: Mask of pending signals
be: Маска сыгналаў, якія чакаюцца

en: Max number of arrays
be: Макс. колькасьць масываў

en: Max number of segments
be: Макс. колькасьць сегмэнтаў

en: Max number of undo entries per process
be: Макс.колькасьць запісаў адкату на працэс

en: Max ops per semop call
be: Макс. колькасьць апэрацыяў на выклік семафору

en: Max queues system wide
be: Макс. памер сыстэмнае чаргі

en: Max segment size
be: Макс. памер сегмэнту

en: Max semaphores per array
be: Макс. колькасьць семафораў на масыў

en: Max semaphores system wide
be: Макс. колькасьць семафораў у сыстэме

en: Max shared segments per process
be: Макс. колькасьць падзеленых сегмэнтаў на працэс

en: Max size of message
be: Макс. памер паведамленьня

en: Max total shared memory
be: Макс. памер падзеленае памяці

en: Maximum Transfer Unit
be: Максымальная адзінка перадачы (MTU)

en: Memory Usage
be: Выкарыстаньне памяці

en: Memory in locked pages in kB
be: памер памяці ў заблякаваных старонках у кБ

en: Memory used from user processes in kB
be: Памер памяці, якая выкарыстоўваецца працэсамі карыстальніка, у кБ

en: Message Queue Limits
be: Межы чаргі паведамленьняў

en: Message segment size
be: Памер сегмэнту паведамленьня

en: Min segment size
be: Мін. памер сегмэнту

en: Mount List
be: Сьпіс мантаванага

en: NO-DAEMON
be: БЯЗ-ДЭМАНУ

en: Network Load
be: Загрузка сеткі

en: Nice
be: Прыярытэт

en: Nice (%)
be: Прыярытэт (%)

en: Number of Tasks
be: Колькасьць задач

en: Number of clock ticks since system boot
be: Колькасьць цікаў часу з моманту загрузкі

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
be: Колькасьць цікаў часу, праведзенага сыстэмай у сыстэмным рэжыме

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
be: Колькасьць цікаў часу, праведзенага сыстэмай у рэжыме чаканьня

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
be: Колькасьць цікаў часу, праведзенага сыстэмай у рэжыме карыстальніку

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
be: Колькасьць цікаў часу, праведзенага сыстэмай у рэжыме карыстальніку (nice)

en: Number of entries in message map
be: Колькасьць запісаў у мапе паведамленьняў

en: Number of entries in semaphore map
be: Колькасьць запісаў у мапе семафору

en: Number of input bytes
be: Колькасьць атрыманых байтаў

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
be: Колькасьць заданьняў, якія запушчаны адначасова ў сярэднім за 1, 5 і 15 хвылін

en: Number of list elements
be: Колькасьць элемэнтаў сьпісу

en: Number of output bytes
be: Колькасьць дасланых байтаў

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
be: Колькасьць старонак падзеленае (mmap'd) памяці

en: Number of pages of virtual memory
be: Колькасьць старонак віртуальнае памяці

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
be: Колькасьць старонак, якія працэс займае ў рэальнае памяці, мінус 3 для адміністратыўнае патрэбы. Гэта значэньне -  проста старонкі коду, даньняў ці вобласьці стэку. Гэта колькасьць ня ўключае старонкі, якія ня былі загружаны па запыце ці выгружаны з памяці.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
be: Колькасьць рэзыдэнтных (якія ня падгружаюцца) набораў старонак

en: Number of system message headers
be: Колькасьць загалоўкаў сыстемных паведамленьняў

en: Number of tasks currently running
be: Колькасьць задач, якія запушчаны зараз

en: Number of undo structures system wide
be: Колькасьць структураў адкату ў сыстэме

en: Output bytes
be: Даслана байтаў

en: PID of parent process
be: PID бацькоўскага працэсу

en: PPP State
be: Стан PPP

en: PPP Statistics
be: Статыстыка PPP

en: Packets In
be: Пакетаў атрымана

en: Packets Out
be: Пакетаў даслана

en: Packets Total
be: Пакетаў агулам

en: Page In
be: Уваходныя старонкі

en: Page Out
be: Выходныя старонкі

en: Percent:
be: Адсоткі:

en: Pid
be: FsGid

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Process Arguments
be: Аргумэнты працэсу

en: Process ID
be: ID працэсу

en: Process Kernel Data information
be: Інфармацыя пра даньні ядра працэсу

en: Process Memory Map
be: Мапа памяці працэсу

en: Process Memory information
be: Інфармацыя пра памяць працэсу

en: Process Segment information
be: Інфармацыя пра сегмэнты працэсу

en: Process Signal information
be: Інфармацыя пра сыгналы працэсу

en: Process Status information
be: Інфармацыя пра стан працэсу

en: Process Time information
be: Інфармацыя пра час працэсу

en: Process UID and TTY information
be: UID працэсу й інфармацыя пра тэрмінал

en: Process group ID
be: ID групы працэсу

en: Profiling alarm clock
be: Прафіляваны таймэр

en: Quit
be: Выйсьці

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
be: Сапраўдны час, набраны працэсам (мусіць быць utime +stime)

en: Resident
be: Рэзыдэнтнае

en: Resident Set Size
be: Памер рэзыдэнтнага набору

en: Resident Set Size Limit
be: Межы памеру рэзыдэнтнага набору

en: Running Tasks
be: Задачы, якія выконваюцца

en: SMP CPU Time in System Mode
be: SMP час ЦПУ у сыстэмным рэжыме

en: SMP CPU Time in User Mode
be: SMP агульны час ЦПУ у рэжыме карыстальніку

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
be: SMP агульны час ЦПУ у рэжыме карыстальніку

en: SMP CPU Time in the Idle Task
be: Час SMP ЦПУ у рэжыме чаканьня

en: SMP Total CPU Time
be: SMP агульны час ЦПУ

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
be: SMP час ЦПУ, набраны працэсам у рэжыме ядра

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
be: SMP час ЦПУ, набраны працэсам у рэжыме карыстальніку

en: Segmentation violation
be: Парушэньне сэгментацыі

en: Semaphore Set Limits
be: Межы набору семафораў

en: Semaphore max value
be: Макс. значэньне семафору

en: Server Features
be: Уласьцівасьці паслужніку

en: Session
be: Сэанс

en: Session ID
be: ID сэансу

en: Share
be: Падзеленае

en: Shared Memory
be: Падзеленая памяць

en: Shared Memory Limits
be: Межы падзеленае памяці

en: Shared memory size in kB
be: Памер падзеленае памяці ў кБ

en: Shared-Lib resident set size
be: Памер рэзыдэнтнага набору (RSS) падзеленых бібліятэк

en: Signal
be: Сыгнал

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
be: Самотны код стану працэсу (S=sleeping)

en: Size
be: Памер

en: Size in kilobytes of message pool
be: Памер пулу паведамленьняў к Кб

en: Size of a single list element
be: Памер аднаго элемэнту сьпісу

en: Size of buffers kB
be: Памер буфэраў у кБ

en: Size of cached memory in kB
be: Памер кэшаванае памяці ў кБ

en: Spin:
be: Спін:

en: Stack resident set size
be: Памер рэзыдэнтнага набору (RSS) стэка

en: Standard unix nice level of process
be: Стандартны для unix узровень nice працэсу

en: Start time of process in seconds since the epoch
be: Час запуску працэсу ў сэкундах, лічацца ад Эпохі

en: Start_Code
be: Пачатак_коду

en: Start_Stack
be: Пачатак_стэку

en: Start_Time
be: Час_запуску

en: State
be: Стан

en: Stop
be: Спыніць

en: Subnet
be: Падсетка

en: Swap Usage
be: Выкарыстаньне свопу

en: Sys
be: Сыст.

en: Sys (%)
be: Сыст. (%)

en: System Uptime
be: Час ад пачатку працы сыстэмы

en: Terminal process group ID
be: ID групы тэрмінальнага працэсу

en: Termination
be: Завяршэньне

en: Text resident set size
be: Памер рэзыдэнтнага набору (RSS) тэксту

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
be: Бягучы EIP (32-бітны ўказальнік інструкцыі).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
be: Бягучае значэньне esp (32-бітны указальнік стэку), адшуканы ў старонцы стэку ядра для працэсу.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
be: Колькасьць буйных памылак, зробленых працэсам і ягонымі нашчадкамі.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
be: Колькасьць буйных памылак, зробленых працэсам, якіяе патрабуюць загрузку старонкі памяці з дыску.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
be: Колькасьць дробных памылак, зробленых працэсам і ягонымі нашчадкамі.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
be: Колькасьць дробных памылак, зробленых працэсам, якія ня патрабуюць загрузкі старонкі памяці з дыску.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
be: Час (у jiffies) перад тым, як наступны SIGALRM дасланы працэсу з-за спрацоўкі таймэру.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
be: Час (у jiffiles) наступнага таймаўту працэсу

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
be: Гэта "channel", у якім працэс чакае. Гэта адрэса сыстэмнага выкліку, і ён можа быць адшуканы ў сьпісе імёнаў, калі неабходна ведаць яго назву. (Калі маецца бягучы файл /etc/psdatabase, паспрабуйце ps -l для прагляду поля WCHAN у дзеяньні)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
be: Гэта тэкставая назва поля `nwchan'.

en: Tick Frequency
be: Часьціня цікаў

en: Tick frequency
be: Часьціня цікаў

en: Tick frequency (default is 100)
be: Часьціня цікаў (дапомна 100)

en: Ticks (%ld per second):
be: Цікі (%ld у сэкунду):

en: Time in seconds since system boot
be: Час у сэкундах з моманту загрузкі сыстэмы

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
be: Час у сэкундах, згублены сыстэмай на чаканьне з моманту загрузкі

en: Total
be: Агулам

en: Total # of pages of memory
be: Агульная колькасьць старонак памяці

en: Total (%)
be: Агулам (%)

en: Total CPU Time
be: Агульны час ЦПУ

en: Total Memory
be: Агулам памяці

en: Total Swap Space
be: Агульная прастора свопу

en: Total blocks
be: Блёкаў агулам

en: Total file nodes
be: Файлавых вузлоў агулам

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
be: Агульная колькасьць уваходных старонак свопу, якія выкарыстоўваюцца з моманту загрузкі сыстэмы

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
be: Агульная колькасьць выходных старонак свопу, якія выкарыстоўваюцца з моманту загрузкі сыстэмы

en: Total number of tasks
be: Агульная колькасьць задач

en: Total physical memory in kB
be: Агулам фізычнае памяці ў кБ

en: Total size of dirty pages
be: Агульны памер брудных старонак

en: Total size of list
be: Агульны памер сьпісу

en: Trace trap
be: Захоп трасыроўкі

en: Tty
be: Тэрмінал

en: UID of process
be: UID працэсу

en: Uptime
be: Час ад пачатку працы

en: Urgent condition on socket
be: Тэрміновыя умовы сокету

en: Used Memory
be: Памяць у выкарыстаньні

en: Used Swap Space
be: Выкарыстаньне прасторы свопу

en: Used memory size in kB
be: Памер памяці ў выкарыстаньні ў кБ

en: User
be: Карыстаьнік

en: User (%)
be: Карыстальнік (%)

en: User ID
be: ID карыстальніку

en: User defined signal 1
be: Сыгнал карыстальніку 1

en: User defined signal 2
be: Сыгнал карыстальніку 2

en: VERBOSE
be: ПАДРАБЯЗНА

en: Virtual
be: Віртуальнае

en: Virtual alarm clock
be: Віртуальны таймэр

en: Window size change
be: Зьмена памераў акна

en: cumulative stime of process and reaped children
be: Агульны час (stime) працэсу й скончаных нашчадкаў

en: cumulative utime of process and reaped children
be: Агульны час (utime) працэсу й скончаных нашчадкаў

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
be: час ЦПУ, набраны працэсам у рэжыме ядра

en: read data size
be: памер прачытаных даньняў

en: sizeof struct sem_undo
be: памер структуры sem_undo

en: user-mode CPU time accumulated by process
be: час ЦПУ, набраны працэсам у рэжыме карыстальніку
