Sawfish - en to be translation catalogue (704 entries)

en:  to:
be:   на:

en: ** unknown widget **
be: ** невядомы віджэт **

en: 3d hack
be: 3D Hack

en: <none>
be: <няма>

en: About
be: Пра праграму

en: About GNOME...
be: Пра праграму GNOME...

en: About:
be: Пра :

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
be: Колер падсьвечваньня акна ў фокусе (калі ня ўсталявана выкарыстаньне колеру вылучэньня GTK+).

en: Actions
be: Дзеяньні

en: Activate viewport
be: Выбраць вобласьць прагляду

en: Activate viewport column
be: Выбраць указаны слупок вобласьці прагляду.

en: Activate viewport row
be: Выбраць указаны радок вобласьці прагляду.

en: Activate workspace
be: Актывізаваць працоўную прастору

en: Add
be: Дадаць

en: Add...
be: Дадаць...

en: Add:
be: Даданьне:

en: Added frame `%s'
be: Даданы кадар `%s'

en: Added frame type `%s'
be: Даданы кадар тыпу `%s'

en: Added pattern `%s'
be: Дададзены шаблён `%s'

en: All settings
be: Усе ўсталяваньні

en: Appearance
be: Вонкавы выгляд

en: Append workspace and send
be: Дадаць у канец працоўную прастору й даслаць на яе акно

en: Apropos function
be: Адлюстраваць апісаньне функцыі

en: Apropos variable
be: Адлюстраваць апісаньне пераменнай

en: Arguments given to the `xterm' command.
be: Аргумэнты, якія перадаюцца камандзе "xterm".

en: Attributes
be: Атрыбуты

en: Audio file
be: Гукавы файл

en: Auto gravity
be: Аўтаматычная гравітацыя

en: Auto-Raise
be: Аўта-падняцьце

en: Automatically reload themes when they are updated.
be: Аўтаматычна перазагружаць тэмы калі яны абнаўляюцца.

en: Automatically remember other window attributes.
be: Аўтаматычна запамінаць іншыя атрыбуты акна.

en: Automatically remember window positions.
be: Аўтаматычна запамінаць пазыцыі акна.

en: Automatically remember window sizes.
be: Аўтаматычна запамінаць памеры акна.

en: Avoid
be: Пазьбягаць

en: Bar image for clicked parts.
be: Відарыс радку для актывізаваных частак.

en: Bar image for focused windows.
be: Відарыс радку для вокнаў у засяроджаньні.

en: Bar image for highlighted parts.
be: Відарыс радку для падсьветленых частак.

en: Bar image for unfocused windows.
be: Відарыс радку для вокнаў па-за засяроджаньнем.

en: Beep when errors occur.
be: Сыгнал пасьля памылкі.

en: Bindings
be: Хуткія клявішы

en: Border width of bar images.
be: Шырыня рамкі відарысу радку.

en: Border-only
be: Толькі рамка

en: Browse...
be: Прагляд...

en: Call command
be: Выклікаць каманду

en: Call command with output to screen
be: Выканаць каманду й выдаць вынікі на экран

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
be: Выклікаць каманду NAME з неабавязковым аргумэнтам PFX-ARG як прэфіксам.

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Class
be: Кляса

en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
be: Засяроджаньне перадаецца праз дастасаваньне.

en: Clicked
be: Клікнуты

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
be: Колер актыўных кадраў (калі ня усталявана, выкарыстоўваецца колер вылучэньня GTK+).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
be: Колер актыўных кадраў у \"простым\" стылі кадру.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
be: Колер неактыўных кадраў (калі ня ўсталявана выкарыстаньне колеру тла GTK+).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
be: Колер неактыўных кадраў у "простым" стылі кадру.

en: Color to use when drawing text.
be: Колер для прарысоўкі тэксту

en: Column:
be: Слупок:

en: Columns:
be: Слупкі:

en: Command
be: Каманда

en: Command sequence
be: Пасьлядоўнасьць каманды

en: Command:
be: Каманда:

en: Context:
be: Кантэкст:

en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy the current window to the N'th workspace.
be: Скапіяваць бягучае акно на N-ую працоўную прастору.

en: Copy the window to the next workspace.
be: Скапіяваць акно на наст. працоўную прастору.

en: Copy the window to the previous workspace.
be: Скапіяваць акно на папяр. працоўную прастору

en: Copy to next
be: Скапіяваць на наст.

en: Copy to next workspace
be: Скапіяваць акно на наст. працоўную прастору

en: Copy to previous
be: Скапіяваць на папяр.

en: Copy to previous workspace
be: Скапіяваць акно на папяр. працоўную прастору

en: Copy to workspace
be: Капіяваць на працоўную прастору

en: Copy...
be: Капіяваць...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
be: Стварыць новую працоўную прастору ў канцы сьпісу й перанесьці акно на яе.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
be: Стварыць новую працоўную прастору ў пачатку сьпісу й перанесьці акно на яе.

en: Create a new workspace before the current workspace.
be: Стварыць новую працоўную прастору перад бягучай працоўнай прасторай.

en: Create a new workspace following the current workspace.
be: Стварыць новую працоўную прастору за бягучай працоўнай прасторай.

en: Crux Theme
be: Тэма Crux

en: Customize
be: Наладзіць

en: Cycle skip
be: Прапускаць пад час перабору вокнаў

en: Decrease the size of the current window by one column.
be: Паменьшыць памер бягучага акна на адзін слупок.

en: Decrease the size of the current window by one row.
be: Паменьшыць памер бягучага акна на адзін радок.

en: Default
be: Дапомна

en: Default font: \w
be: Дапомны шрыфт: \w

en: Default frame style:
be: Дапомны стыль кадру:

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
be: Затрымка ў мілісэкундах перад высоўваньнем акна

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
be: Затрымка ў мілісэкундах перад пад'ёмам акна, якое атрымала засяроджаньне.

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
be: Выдаляць усе вокны ў групе, да якой належыць акно.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
be: Выдаляць любыя працоўныя прасторы якія ня ўтрымліваюць вокнаў.

en: Delete empty workspaces
be: Выдаліць пустыя працоўныя прасторы

en: Delete group
be: Выдаліць групу

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
be: Выдаліць бягучую працоўную прастору. Яе вокны будуць перанесены на папяр. працоўную\n"
    "прастору.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
be: Выдаліць бягучую працоўную прастору. Яе вокны будуць перанесены на наст. працоўную
    прастору.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
be: Выдаліць акно, ці пасыгналіць калі акно ня можа быць зачынена бясьпечна.

en: Delete the window.
be: Выдаліць акно.

en: Delete window
be: Выдаліць акно

en: Delete window instance
be: Выдаліць копію акна

en: Delete window safely
be: Бясьпечна выдаліць акно

en: Depth
be: Глыбіня

en: Describe key
be: Адлюстраваць апісаньне клявішы

en: Describe symbol
be: Адлюстраваць апісаньне сымбалю

en: Destroy window
be: Зьнішчэньне акна

en: Details
be: Дэталі

en: Dimensions
be: Памеры

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
be: Накірунак градыенту у "градыентным" стылі кадру.

en: Directory:
be: Каталёг:

en: Display all errors that have occurred to the screen.
be: Адлюстраваць паведамленьні пра ўсе памылкі на экране

en: Display error messages to: \w
be: Адлюстроўваць паведамленьні пра памылкі: \w

en: Display errors
be: Адлюстраваць паведамленьні пра памылкі

en: Display only the title bar of the window.
be: Адлюстраваць толькі загаловак акна.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
be: Адлюстраваць WWW-старонку праекту GNOME

en: Display the applications menu.
be: Адлюстраваць мэню дастасаваньняў.

en: Display the documentation of a specified symbol.
be: Адлюстраваць дакумэнтацыю на ўказаны сымбаль.

en: Display the main menu.
be: Адлюстраваць галоўнае мэню.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
be: Адлюстраваць мэню якое ўтрымлівае сьпіс усіх працоўных прастораў.

en: Display the menu listing all window operations.
be: Адлюстраваць сьпіс мэню ўсіх дзеяньняў акна.

en: Display the menu of all managed windows.
be: Адлюстраваць мэню ўсіх вокнаў.

en: Display the next workspace.
be: Адлюстраваць наст. працоўную прастору.

en: Display the previous workspace.
be: Адлюстраваць папяр. працоўную прастору

en: Display the window's icon in its menu button.
be: Адлюстроўваць значку акна.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
be: Адлюстраваць працоўную прастору, якое ўтрымлівае акно W, пры засяроджаньні на W.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
be: Адлюстраваць працоўную прастору/вобласьць прагляду,якое утрымлівае акно W.

en: Display title buttons to mimic: \w
be: Адлюстроўваць кнопкі як: \w

en: Display tooltips for window frames.
be: Адлюстроўваць падказкі для кадраў акна.

en: Display window
be: Адлюстраваць акно

en: Display window names and icons while cycling through windows.
be: Адлюстроўваць назвы й значкі вокнаў падчас пераходу між вокнаў.

en: Display window without focusing
be: Адлюстраваць акно бяз перадачы яму засяроджаньня

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
be: Адлегласьць між пасьлядоўнымі размешчаньнямі ў рэжыме `уступ'

en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
be: Адлегласьць у піксэлях да таго, як вокны параўнаюцца адно з адным.
    
    Пад час пераносу акна гэтая опцыя дазваляе раўнаць край акна з краям іншага.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
be: Не запамінаць аўтаматычна атрыбуты часовых вокнаў.

en: E_xit
be: Вы_хад

en: Edge Flipping
be: Заварот края

en: Edit binding
be: Праўка сувязяў

en: Edit frame style
be: Выбраць стыль кадру

en: Edit theme...
be: Рэдагаваньне тэмы...

en: Edit...
be: Рэдагаваць...

en: Edit:
be: Рэдагаваньне:

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
be: Дазволіць рэжым часовага аўтавысоўваньня.
    
    (Часова высоўвае вокны пад час прахаджэньня ўказальніку па-над імі.)

en: Error Handling
be: Апрацоўка памылак

en: Event
be: Падзея

en: Execute the given shell command.
be: Выканаць зададзеную каманду абалонкі.

en: Focus
be: Засяроджаньне

en: Focus click through
be: Перадаваць клік падчас перадачы засяроджаньня

en: Focus desktop
be: Засяроджаньне стальца

en: Focus mode
be: Рэжым перадачы засяроджаньня

en: Focus on application windows when they first appear.
be: Перадаваць акну фокус пры першым адлюстраваньні.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
be: Перадаць фокус папяр. акну на бягучай працоўнай прасторы.

en: Focus when mapped
be: Перадаваць засяроджаньне пад час зьяўленьня

en: Focused
be: Засяроджанае

en: Force the current window to have a unique title.
be: Прымусовае выкарыстаньне унікальнага загалоўка бягучым акном.

en: Forget all saved window history.
be: Забыцца на ўсю захаваную гісторыю вокнаў.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
be: Забыцца на ўсе сталыя станы зьвязаныя з бягучым акном.

en: Frame
be: Кадар

en: Frame Part _Definitions
be: _Вызначэньні часткі кадру

en: Frame _Classes
be: Кля_сы кадру

en: Frame name
be: Назва кадру

en: Frame style
be: Стыль кадру

en: Frame type
be: Тып кадру

en: Frames
be: Кадры

en: GNOME WWW...
be: GNOME WWW

en: Generated theme in directory `%s'
be: Створана тэма ў каталёзе `%s'

en: Gnome about
be: Запусьціць акно 'Пра асяродьдзе GNOME'

en: Gnome clear skip tasklist
be: Зьняцьцё Gnome: няма ў сьпісе задачаў

en: Gnome clear skip winlist
be: Зьняцьцё Gnome: няма ў сьпісе вокнаў

en: Gnome help browser
be: Запусьціць прагладальнік даведкі GNOME

en: Gnome logout
be: Выйсьці з GNOME

en: Gnome menus update
be: Абнавіць мэню GNOME

en: Gnome set skip tasklist
be: Усталяваньне Gnome: няма ў сьпісе задачаў

en: Gnome set skip winlist
be: Усталяваньне Gnome: няма ў сьпісе вокнаў

en: Gnome toggle skip tasklist
be: Пераключэньне Gnome: няма ў сьпісе задачаў

en: Gnome toggle skip winlist
be: Пераключэньне Gnome: няма у сьпісе вокнаў

en: Gnome www page
be: Наведаць хатнюю старонку праекту GNOME

en: Grab...
be: Захапіць...

en: Gradient Theme
be: Градыентная тэма

en: Group
be: Група

en: Grow down
be: Павялічваць да долу

en: Grow left
be: Павялічваць улева

en: Grow right
be: Павялічваць управа

en: Grow up
be: Павялічваць дагары

en: Grow window down
be: Павялічваць акно наніз да канца

en: Grow window left
be: Павялічваць акно ўлева да канца

en: Grow window right
be: Павялічваць акно ўправа да канца

en: Grow window up
be: Павялічваць акно ўгору да канца

en: Growing and packing of windows
be: Павялічэньне й памяньшэньне вокнаў

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
be: Павялічваць акно наніз, покуль яно ня "сутыкнецца" з іншым акном.
    Глядзіце `grow-window-up'.

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
be: Павялічваць акно ўлева, покуль яно ня "сутыкнецца" з іншым акном.
    Глядзіце `grow-window-up'.

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
be: Павялічваць акно ўправа, покуль яно ня "сутыкнецца з іншым акном.
    Глядзіце `grow-window-up'.

en: Gtkrc reload style
be: Перачытаць канфігурацыйны файл бібліятэкі gtk

en: HIghlighted
be: Падсьветленае

en: Height of title bar.
be: Вышыня загалоўку.

en: Help about
be: Адлюстраваць акно 'пра Sawfish'

en: Help show faq
be: Наведаць FAQ

en: Help show homepage
be: Наведаць хатнюю старонку Sawfish

en: Help show news
be: Наведаць старонку навінаў

en: Help show programmer manual
be: Наведаць кураўніцтва праграмісту

en: Highlighted
be: Падсьветленае

en: History
be: Гісторыя

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
be: Дотык да краю экрану выбірае наступны: \w

en: Host
be: Машына

en: Icon Name
be: Назва значкі

en: Iconified
be: Згарнутае

en: Iconify group
be: Згарнуць групу

en: Iconify transient group
be: Згарнуць групу дыялёгаў

en: Iconify window
be: Згарнуць акно

en: Iconify workspace windows
be: Згарнуць усе вокны на дадзенай працоўнай прасторы

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
be: Калі акно ў найвышэйшай магчымай пазыцыі, апусьціць яго да найніжэйшай
     мажлівай пазыцыі. У адваротным выпадку падняць яго як можна вышэй.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
be: Калі акно ў найвышэйшай магчымай пазыцыі, тады апусьціць яго да найніжэйшай магчымай пазыцыі. У іншым выпадку падняць яго як мага вышэй. Таксама зьмяніць узровень усіх яго прамежкаавых вокнаў.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
be: Калі акно у цяні (гл. `shade-window'), аднавіць яго папярэдні стан.

en: Ignore program position
be: Ігнараваць пазыцыю праграмы

en: Ignore stacking requests
be: Ігнараваць запыты зьмены стосу

en: Ignore the window.
be: Ігнараваць акно.

en: Ignored
be: Ігнаруецца

en: Image Properties
be: Уласьцівасьці відарысу

en: In GNOME _task list
be: У сьпісе задачаў GNOME

en: In _group
be: У _групе

en: In _window list
be: У сьпісе _вокнаў

en: Inactive
be: Неактыўная

en: Inactive-
    Clicked
be: Неактыўны-
    Клікнуты

en: Inactive-
    Highlighted
be: Неактыўнае-
    Падсьветленае

en: Include iconified windows when cycling.
be: Уключаць згарнутыя вокны падчас перабору.

en: Include windows on all viewports when cycling.
be: Уключыць вокны ва ўсе вобласьці прагляду падчас перабору.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
be: Уключаць вокны на ўсіх працоўных мейсцах падчас перабору.

en: Increase the size of the current window by one column.
be: Павялічыць памер бягучага акна на адзін слупок.

en: Increase the size of the current window by one row.
be: Павялічыць памер бягучага акна на адзін радок.

en: Index:
be: Індэкс:

en: Insert workspace
be: Уставіць працоўную прастору

en: Insert workspace after
be: Уставіць працоўную прастору пасьля

en: Insert workspace before
be: Уставіць працоўную прастору да

en: Invoke the list of commands, one by one.
be: Выклікаць сьпіс камандаў, адну за адной.

en: Invoke the user-customization system.
be: Выклікаць акно наладкі Sawfish

en: Keep transient windows stacked above: \w
be: Захоўваць прамежкавыя вокны сабранымі па-над: \w

en: Key
be: Клявіша

en: Key:
be: Клявіша:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
be: Камбінацыі ўсюль актыўныя.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
be: Камбінацыі, актыўныя пад час пераходу між вокнамі.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
be: Камбінацыі актыўныя калі засяроджана кліенскае акно.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
be: Камбінацыі актыўныя пад час чытаньня радку ўводу карыстальніку.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на рамке акна. (Дапушчальныя толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на кнопцы закрыцьця акна. (Дапушчальны толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на кнопцы сгортваньня акна ў значку. (Дапушчальныя толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на кнопцы найбольшаньня акна. (Дапушчальны толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на кнопцы мэню окна. (Дапушчальны толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
be: Камбінацыі актыўныя калі курсор знаходзіцца ў каранёвым акне (ці няма засяроджаных вокнаў)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на кнопцы хаваньня акна. (Дапушчальныя толькі падзеі мышы)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
be: Камбінацыі актыўныя калі указальнік знаходзіцца на загалоўке акна. (Дапушчальныя толькі падзеі мышы)

en: Kill client
be: Забіць кліента

en: Launch the GNOME about dialog.
be: Запусьціць акно 'Пра асяродьдзе GNOME'.

en: Launch the GNOME help browser.
be: Запусьціць праглядальнік даведкі GNOME.

en: Locale
be: Лякаль

en: Lock position and size while windows are maximized.
be: Фіксаваць пазыцыю й памер падчас найбольшаньня вокнаў.

en: Logout from the current GNOME session.
be: Выйсьці з бягучага сэансу GNOME.

en: Lower
be: Апусьціць

en: Lower group
be: Апусьціць групу

en: Lower group depth
be: Апусьціць групу

en: Lower layer
be: Ніжні слой

en: Lower single window
be: Апусьціць адно акно

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
be: Апусьціць бягучае акно да найніжэйшай дапушчальнай пазыцыі ў стосе.
    Таксама апусьціць усе яго прамежкавыя вокны.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
be: Апусьціць акно да найніжэйшай дапушчальнай пазыцыі ў стосе.

en: Lower window
be: Апусьціць акно

en: Lower window and transients
be: Апусьціць акно й яго дыялёгі

en: Lower window depth
be: Апусьціць акно

en: Make group sticky
be: Зрабіць групу ліпкай

en: Make group unsticky
be: Зрабіць групу няліпкай

en: Make window ignored
be: Зрабіць акно ігнараваным

en: Make window not ignored
be: Выкл. ігнараваньне акна

en: Make window sticky
be: Зрабіць акно ліпкім

en: Make window unsticky
be: Зрабіць акно няліпкім

en: Map:
be: Мапа:

en: Mapping
be: Мапаваньне

en: Match window properties
be: Супадзеньне уласьцівасьцяў акна

en: Matched Windows
be: Супаўшыя вокны

en: Matchers
be: Супадзеньні

en: Maximize
be: На_йбольшыць

en: Maximize fill window
be: Найбольшыць акно не засланяючы іншых

en: Maximize fill window horizontally
be: Найбольшыць акно гарызантальна не засланяючы іншых

en: Maximize fill window horizontally toggle
be: Пераключыць найбольшаньне бяз засланеньня па гарызанталі

en: Maximize fill window toggle
be: Пераключыць найбольшаньне бяз засланеньня

en: Maximize fill window vertically
be: Найбольшыць акно вэртыкальна ня засланяючы іншых

en: Maximize fill window vertically toggle
be: Пераключыць найбольшаньне бяз зацяненьня па вэртыкалі

en: Maximize the dimensions of the window.
be: Найбольшыць памеры акна.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
be: Найбольшыць гарызантальны памер акна.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
be: Найбольшыць вэртикальный памер акна.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
be: Гарызантальнае найбольшаньне акна бяз хаваньня любых іншых вокнаў.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
be: Вэртыкальнае найбольшаньне акна бяз хаваньня любых іншых вокнаў.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
be: Найбольшаньне акна бяз хаваньня любых іншых вокнаў.

en: Maximize window
be: Найбольшыць акно

en: Maximize window fullscreen
be: Найбольшыць акна на ўвесь экран

en: Maximize window fullscreen toggle
be: Пераключыць найбольшаньне акна

en: Maximize window horizontally
be: Найбольшыць акно гарызантальна

en: Maximize window horizontally toggle
be: Пераключыць гарыз. максымізаванасьць акна

en: Maximize window toggle
be: Пераключыць найбольшаньне акна

en: Maximize window vertically
be: Найбольшыць вэртыкальны памер акна

en: Maximize window vertically toggle
be: Пераключыць вэрт. максымізаванасьць акна

en: Maximized
be: Максымізаваць

en: Merge next workspace
be: Далучыць наст. працоўную прастору

en: Merge previous workspace
be: Далучыць папяр. працоўную прастору

en: Merge with next
be: Злучыць з наступным

en: Merge with previous
be: Злучыць з папярэднім

en: Method of placing dialog windows: \w
be: Мэтад разьмяшчэньня дыялёгавых вокнаў: \w

en: Method of placing windows: \w
be: Мэтад разьмяшчэньня вокнаў: \w

en: Minimize
be: Найменьшыць

en: Minimize all windows on the current workspace.
be: Згарнуць усе вокны на бягучай працоўнай прасторы.

en: Minimize the window.
be: Найменьшыць акно.

en: Minimizing a window also removes its: \w
be: Пад час найменшаньня акна, таксама прыбіраць: \w

en: Minimizing and Maximizing
be: Найменьшаньне й найбольшаньне

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
be: Клявіша-мадыфікатар для дапомных хуткіх клявішаў.

en: Mono Theme
be: Монахромная тэма

en: Move cursor down
be: Перасунуць курсор наніз

en: Move cursor down fine
be: Перасунуць курсор наніз на 1

en: Move cursor left
be: Перасунуць курсор улева

en: Move cursor left fine
be: Перасунуць курсор улева на 1

en: Move cursor right
be: Перасунуць курсор управа

en: Move cursor right fine
be: Перасунуць курсор управа на 1

en: Move cursor up
be: Перасунуць курсор угору

en: Move cursor up fine
be: Перасунуць курсор угору на 1

en: Move group down
be: Перанесьці групу дадолу

en: Move group left
be: Перанесьці групу ўлева

en: Move group right
be: Перанесьці групу ўправа

en: Move group to current viewport
be: Даслаць групу на бяг. вобласьць прагляду

en: Move group up
be: Перанесьці групу ўгору

en: Move selected window
be: Выбраць акно й перасунуць яго

en: Move the current window to the N'th workspace.
be: Перанесьці бягучае акно на N-ую працоўную прастору.

en: Move the current window to the specified viewport.
be: Перанесьці акно ў указаную вобласьць прагляду.

en: Move the current workspace one place to the left.
be: Перанесьці бягучую працоўную прастору на адно мейсца ўлева.

en: Move the current workspace one place to the right.
be: Перанесьці бягучую працоўную прастору на адно мейсца ўправа.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
be: Перасунуць курсор на 1 піксэл наніз.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
be: Перасунуць курсор на 1 піксэл улева.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
be: Перасунуць курсор на 1 піксэл управа.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
be: Перасунуць курсор на 1 піксэл угору.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
be: Перасунуць указальнік на "крок перасоўваньня курсору" піксэлаў наніз.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
be: Перасунуць указальнік на "крок перасоўваньня курсору" піксэлаў улева.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
be: Перасунуць указальнік на "крок перасоўваньня курсору" піксэлаў управа.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
be: Перасунуць указальнік на "крок перасоўваньня курсору" піксэлаў угору.

en: Move the viewport one screen down.
be: Перанесьці вобласьць прагляду на адзін экран дадолу.

en: Move the viewport one screen to the left.
be: Перанесьці вобласьць прагляду на адзін экран улева.

en: Move the viewport one screen to the right.
be: Перанесьці вобласьць прагляду на адзін экран управа.

en: Move the viewport one screen up.
be: Перанесьці вобласьць прагляду на адзін экран угору.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
be: Зрушыць акно на "крок зруху акна" піксэлаў уніз.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
be: Зрушыць акно на "крок зруху акна" піксэлаў ўлева.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
be: Зрушыць акно на "крок зруху акна" піксэлаў управа.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
be: Зрушыць акно на "крок зруху акна" піксэлаў угору.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
be: Зрушыць групу акна на "крок зруху акна" піксэлаў наніз.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
be: Зрушыць групу акна на "крок зруху акна" піксэлаў улева.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
be: Зрушыць групу акна на "крок зруху акна" піксэлаў управа.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
be: Зрушыць групу акна на "крок зруху акна" піксэлаў угору.

en: Move the window interactively using the mouse.
be: Перасоўваць акно інтэрактыўна, карыстаючы мыш.

en: Move the window to the next viewport.
be: Перанесьці акно на папярэднюю вобласьць прагляду.

en: Move the window to the next workspace.
be: Перанесьці акно на наст. працоўную прастору.

en: Move the window to the previous viewport.
be: Перанесьці акно на папяр. вобласьць прагляду.

en: Move the window to the previous workspace.
be: Перанесьці акно на папяр. працоўную прастору.

en: Move the window to the viewport above, and switch to that viewport.
be: Перанесьці акно ў вобласьць прагляду з левага боку і пераключыцца на яго.

en: Move the window to the viewport below, and switch to that viewport.
be: Перанесьці акно ў вобласьць прагляду з левага боку і пераключыцца на яго.

en: Move the window to the viewport on the left, and switch to that viewport.
be: Перанесьці акно ў вобласьць прагляду з левага боку і пераключыцца на яго.

en: Move the window to the viewport on the right, and switch to that viewport.
be: Перанесьці акно ў вобласьць прагляду з правага боку і пераключыцца на яго.

en: Move to the next viewport.
be: Перайсьці на наступную вобласьць прагляду.

en: Move to the previous viewport.
be: Перайсьці на папяр. вобласьць прагляду.

en: Move viewport down
be: Перанесьці вобласьць прагляду знізу

en: Move viewport left
be: Перайсьці ў вобласьць прагляду з левага боку

en: Move viewport next
be: Перайсьці на наст. вобласьць прагляду

en: Move viewport previous
be: Перайсьці на папяр. вобласьць прагляду

en: Move viewport right
be: Перайсьці ў вобласьць прагляду з правага боку

en: Move viewport up
be: Перайсьці ў вобласьць прагляду зьверху

en: Move window down
be: Перанесьці акно дадолу

en: Move window interactively
be: Перасоўваць акно інтэрактыўна

en: Move window left
be: Перанесьці акно ўлева

en: Move window next
be: Перанесьці акно на наст. вобласьць прагляду.

en: Move window previous
be: Перанесьці акно на папяр. вобласьць прагляду.

en: Move window right
be: Перанесьці акно ў правы бок

en: Move window to viewport
be: Перанесьці акно на вобласьць прагляду.

en: Move window up
be: Перанесьці акно ўгору

en: Move workspace backwards
be: Перанесьці працоўную прастору ўлева

en: Move workspace forwards
be: Перанесьці працоўную прастору ўправа

en: Move workspace left
be: Перанесьці працоўную прастору ўлева

en: Move workspace right
be: Перанесьці працоўную прастору ўправа

en: Move/Resize
be: Памеры й рух

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
be: Перасоўваць акно наніз, покуль яно ня "сутыкнецца" з іншым акном.
    Глядзіце `pack-window-up'.

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
be: Пераносіць акно ўлева, покуль яно ня "сутыкнецца" з іншым акном.
    Глядзіце `pack-window-up'.

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
be: Пераносіць акно ўправа, покуль яно ня "сутыкнецца" з іншым акном.
    Глядзіце `pack-window-up'.

en: Name
be: Назва

en: Never focus
be: Ніколі ня перадаваць засяроджаньне

en: New Theme
be: Новая тэма

en: New group
be: Новая група

en: Next window
be: Наст. акно

en: Next workspace
be: Наст. працоўная прастора

en: Next workspace window
be: Наст. акно на бягучай працоўнай прасторы

en: No
be: Не

en: No errors.
be: Няма памылак.

en: No matching item for %S
be: Няма супаўшых элемэнтаў для %S

en: No operation
be: Няма дзеяньня

en: None
be: Няма

en: Normal
be: Нармалёвы

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
be: Колькасьць піксэлаў для перасоўваньня ўказальніку камандай "перасунуць указальнік".

en: OK
be: Добра

en: Only flip when interactively moving a window.
be: Адлюстроўвае толькі пад час інтэрактыўнага зруху акна.

en: Open
be: Адчыніць

en: Other
be: Іншае

en: Pack down
be: Перасунуць наніз

en: Pack left
be: Перасунуць улева

en: Pack right
be: Перасунуць управа

en: Pack up
be: Перасунуць ўгору

en: Pack window down
be: Перасунуць акно наніз да канца

en: Pack window left
be: Перасунуць акно ўлева да канца

en: Pack window right
be: Перасунуць акно ўправа да канца

en: Pack window up
be: Перасунуць акно ўгору да канца

en: Patterns
be: Шаблёны

en: Place mode
be: Рэжым разьмяшчэньня

en: Placement
be: Разьмяшчаньне

en: Placement weight
be: Вага разьмяшчэньня

en: Play sound effects for window events.
be: Уключыць гукавыя эфекты для падзеяў.

en: Popup apps menu
be: Адлюстраваць мэню праграмаў

en: Popup root menu
be: Адлюстраваць галоўнае мэню

en: Popup window list
be: Вывясьці сьпіс вокнаў

en: Popup window menu
be: Адлюстраваць мэню аконных апэрацыяў

en: Popup workspace list
be: Вывясьці сьпіс працоўных прастораў

en: Position
be: Пазыцыя

en: Preferences
be: Уласьцівасьці

en: Prepend workspace and send
be: Дадаць у пачатак працоўную прастору й даслаць на яе акно

en: Press key...
be: Націсьнтце клявішу...

en: Previous window
be: Папяр. акно

en: Previous workspace
be: Папяр. працоўная прастора

en: Previous workspace window
be: Папяр. акно на бягучай працоўнай прасторы

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
be: Запытаць каманду, выканаць яе й выдаць вынікі на экран.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
be: Запрашэньне да ўводу спалучэньня клявішаў, затым друк іх функцыяў.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
be: Запыт працоўнае прасторы й пераключэньне на яе.

en: Properties
be: Уласьцівасьці

en: Properties...
be: Уласьцівасьці...

en: Put the window in the stacking level above its current level.
be: Зьмясьціць акно ў стос над яго бягучым узроўнем.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
be: Зьмясьціць акно ў стос пад яго бягучым узроўнем.

en: Quit
be: Выхад

en: Quote event
be: Адлюстраваць наст. падзею

en: Raise
be: Падняць

en: Raise and pass through click
be: Падняць акно й перадаць падзею

en: Raise and pass through click if focused
be: Падняць і перадаць падзею калі акно актыўнае

en: Raise group
be: Падняць групу

en: Raise group and pass through click
be: Падняць групу й перадаць падзею

en: Raise group depth
be: Падняць групу

en: Raise lower group
be: Падняць/апусьціць групу

en: Raise lower single window
be: Падняць/апусьціць адно акно

en: Raise lower window
be: Падняць/апусьціць акно

en: Raise lower window and transients
be: Падняць/апусьціць акно й яго дыялёгі

en: Raise on focus
be: Паднімаць пад час перадачы засяроджаньня

en: Raise or pass through click
be: Падняць ці перадаць падзею

en: Raise single window
be: Падняць адно акно

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
be: Падняць бягучае акно да найвышэйшай дапушчальнай пазыцыі ў стосе.
    Таксама падняць усе яго прамежкавыя вокны.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
be: Падняць групу вокнаў, атрымаўшых бягучую падзею, потым паўтарыць падзеі ўказальніку,
    якія выклікалі гэтую каманду.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
be: Падняць акно, якое атрымала бягучую падзею (калі яно мае засяроджаньне), потым паўтарыць
    падзеі указальніку, якія выклікалі гэтую каманду.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
be: Падняць акно й усе яго часовыя вокны, атрымаўшыя бягучую падзею (калі яны маюць засяроджаньне),
    потым паўтарыць падзеі ўказальніку, якія выклікалі гэтую каманду.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
be: Падняць акно, якое атрымала бягучую падзею, потым паўтарыць падзеі ўказальніку,
    якія выклікалі гэтую каманду.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
be: Падняць акно да найвышэйшай дапушчальнай пазыцыі ў стосе.

en: Raise transients and pass through click
be: Падняць дыялёгі й перадаць падзею

en: Raise window
be: Падняць акно

en: Raise window and pass through click
be: Падняць акно й перадаць падзею

en: Raise window and transients
be: Паднімаць акно й яго дыялёгі

en: Raise window depth
be: Падняць акно

en: Raise windows when they are focused.
be: Паднімаць акно, калі яно атрымлівае засяроджаньне.

en: Raise windows when they are unshaded.
be: Паднімаць вокны пад час іх высоўваньня

en: Read theme from `%s'
be: Прачытаць тэму з `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
be: Перазагрузіць усталяваньні gtkrc.

en: Reload themes in window manager after saving.
be: Перазагрузіць тэмы ў мэнаджары вокнаў пасьля захаваньня.

en: Remember _attributes
be: Запомніць атрыбуты

en: Remember _dimensions
be: Запомніць памеры

en: Remember _position
be: Запомніць пазыцыю

en: Remember the current attributes of the focused window.
be: Запамінаць бягучыя атрыбуты вокнаў, якія маюць засяроджаньне.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
be: Запамінаць бягучы памер акна ў засяроджаньні.

en: Remember the current position of the focused window.
be: Запамінаць бягучую пазыцыю акна ў засяроджаньне.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
be: Выдаліць копію акна на бягучай працоўнай прасторы. Калі гэта апошняя
    копія, тады выдаліць акно.

en: Remove unused definitions when saving.
be: Выдаліць вызначэньні пры захаваньні,якія не выкарыстоўваюцца.

en: Resize selected window
be: Выбраць акно й зьмяніць яго памер

en: Resize the window interactively using the mouse.
be: Зьмяняць памер акна йнтэрактыўна, карыстаючы мыш.

en: Resize window interactively
be: Зьмяніць памер акна інтэрактыўна

en: Restart
be: Перазапуск

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
be: Аднавіць памеры акна да зыходнага ня найбольшанага стану.

en: Restore the window from its minimized state.
be: Разгарнуць акно з найменшанага стану.

en: Role
be: Роля

en: Row:
be: Радок:

en: Rows:
be: Радкі:

en: Run shell command
be: Выканаць зададзеную каманду абалонкі

en: SMaker Theme
be: Тэма Smaker

en: S_haded
be: У _цяні

en: Save Theme _As...
be: Захаваць тэму _як...

en: Saved as `%s'
be: Захавана як `%s'

en: Sawfish Error
be: Памылка Sawfish

en: Sawfish Theme Builder
be: Стваральнік тэмаў Sawfish

en: Sawfish Themer Preview
be: Прагляд тэмаў Sawfish

en: Sawfish configurator
be: Канфігуратар Sawfish

en: Sawfish homepage
be: Хатняя старонка Sawfish

en: Sawfish manages your windows extensibly.
be: Пашыраны набор апэрацыяў з вокнамі.

en: Select Icon
be: Выбраць значку

en: Select Image
be: Выбар відарысу

en: Select color
be: Выбярыце колер

en: Select file
be: Выбярыце файл

en: Select font
be: Выбраць шрыфт

en: Select next workspace
be: Выбраць наст. працоўную прастору

en: Select previous workspace
be: Выбраць папяр. працоўную прастору

en: Select the N'th workspace.
be: Выбраць N-ую працоўную прастору.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
be: Выбіраць наступны сталец калі ўказальнік дакранаецца краю экрану

en: Select the next window of the current workspace.
be: Выбраць наст. акно на бягучай працоўнай прасторы.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
be: Выбіраць наст. акно цыклічна праз усе даступныя працоўныя прасторы.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
be: Выбіраць папяр. акно цыклічна праз усе даступныя працоўныя прасторы.

en: Select the specified viewport column.
be: Выбраць указаны слупок вобласьці прагляду.

en: Select the specified viewport row.
be: Выбраць указаны радок вобласьці прагляду.

en: Select the specified viewport.
be: Выбраць указаную вобласьць прагляду.

en: Select workspace interactively
be: Выбраць працоўную прастору інтэрактыўна

en: Send group to current workspace
be: Даслаць групу на зададзеную працоўную прастору

en: Send group to next workspace
be: Даслаць групу на наст. працоўную прастору

en: Send group to previous workspace
be: Даслаць групу на папяр. працоўную прастору

en: Send to next workspace
be: Даслаць на наст. працоўную прастору

en: Send to previous workspace
be: Даслаць на папяр. працоўную прастору

en: Send to workspace
be: Даслаць на працоўную прастору

en: Send to workspace down
be: Даслаць на працоўную прастору ніжэй

en: Send to workspace left
be: Даслаць на працоўную прастору злева

en: Send to workspace right
be: Даслаць на працоўную прастору зправа

en: Send to workspace up
be: Даслаць на працоўную прастору вышэй

en: Send window to the workspace above the current workspace
be: Даслаць акно на працоўную прастору вышэй па-над бягучай працоўнай прасторай.

en: Send window to the workspace below the current workspace
be: Даслаць акно на працоўную прастору пад бягучай працоўнай прасторай.

en: Send window to the workspace left of the current workspace
be: Даслаць акно на працоўную прастору з левага боку ад бягучай працоўнай прасторы.

en: Send window to the workspace right of the current workspace
be: Даслаць акно на працоўную прастору з правага боку ад бягучай працоўнай прасторы.

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
be: Даслаць наступныя падзеі клявіятуры наўпрост да засяроджанага кліентскага акна, ігнаруючы любыя сувязі мэнаджару вокнаў, якія ён можа мець.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
be: Усталяваць на акне падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПІСЕ_ЗАДАЧАЎ.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
be: Усталяваць на акне падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПІСЕ_ВОКНАЎ.

en: Set viewport linear
be: Перайсьці на вобласьць прагляду з зададзеным лінейным індэксам

en: Set window viewport linear
be: Перанесьці акно ў вобласьць прагляду з зададзеным лінейным індэксам

en: Shade Hover
be: Часовае аўтавысоўваньне

en: Shade hover
be: Часовае аўтавысоўваньне

en: Shade window
be: Схаваць у цень акно

en: Shaded
be: У цяні

en: Show current dimensions of windows while resizing.
be: Адлюстроўваць бягучыя памеры падчас зьмяненьня памераў акна.

en: Show current position of windows while moving.
be: Адлюстроўваць бягучую пазыцыю вокнаў падчас перасоўваньня.

en: Show full documentation in tooltips.
be: Адлюстроўваць поўную дакумэнтацыю ў падказках.

en: Simple Theme
be: Простая тэма

en: Size window add column
be: Павялічыць памер па гарызанталі

en: Size window add row
be: Павялічыць памер акна вэртыкальна

en: Size window subtract column
be: Паменьшыць памер па гарызанталі

en: Size window subtract row
be: Паменьшыць памер акна вэртыкальна

en: Slide group down
be: Зрушыць групу наніз

en: Slide group left
be: Зрушыць групу ўлева

en: Slide group right
be: Зрушыць групу ўправа

en: Slide group up
be: Зрушыць групу ўгору

en: Slide window down
be: Зрушыць акно ўніз

en: Slide window left
be: Зрушыць акно ўлева

en: Slide window right
be: Зрушыць акно ўправа

en: Slide window up
be: Зрушыць акно ўгору

en: Sound
be: Гук

en: Stacking
be: Парадак

en: Start a new xterm.
be: Запусьціць новы xterm.

en: State
be: Стан

en: Sticky
be: Ліпкае

en: Sticky viewport
be: Прылепленае да вобласьці прагляду

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Text is \w justified in window titles.
be: Тэкст у загалоўке вакна раўнаецца \w.

en: The program launched by the `xterm' command.
be: Праграма, якая запускаецца камандай "xterm".

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
be: Праграма, якая выкарыстоўваецца для аднаўленьня гукаў. Калі ня ўсталявана, выкарыстоўваецца убудаваная падтрымка для ESD.

en: Theme Directory
be: Каталёг тэмаў

en: Theme name:
be: Назва тэмы:

en: This window previews the current theme.
be: Гэтае акно адлюстроўвае бягучую тэму.

en: Title-only
be: Толькі загаловак

en: Toggle group sticky
be: Пераключыць ліпкасьць групы

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
be: Пераключыць на акне падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПІСЕ_ЗАДАЧАЎ.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
be: Пераключыць на акне падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПІСЕ_ВОКНАЎ.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
be: Пераключыць `ліпкасьць' акна --ці адлюстроўваць яго на ўсіх працоўных прасторах.

en: Toggle the iconification of window W.
be: Пераключыць згарнутасьць акна W.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
be: Пераключыць стан зацяненьня акна (адлюстроўваецца толькі радок загалоўку).

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
be: Пераключыць стан акна між гарызантальна найбольшаным
    і ня найбольшаным.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
be: Пераключыць стан акна між гарызантальна найбольшаным-запоўненым і ня найбольшаным.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
be: Пераключыць стан акна між найбольшаным і ня найбольшаным.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
be: Пераключыць стан акна між найбольшаным-запоўненым і ня найбольшаным.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
be: Пераключыць стан акна між вэртыкальна найбольшаным
    і ня найбольшаным.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
be: Пераключыць стан вакна між вэртыкальна найбольшаным-запоўненым і ня найбольшаным.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
be: Акно атрымлівае засяроджаньне ці не.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
be: Акно ігнаруецца ці не.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
be: Акно ігнаруецца пры пераключэньні між вокнамі.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
be: Ці ўваходзіць акно ў сьпіс вокнаў.

en: Toggle window cycle skip
be: Пропуск акна пад час перабору вокнаў

en: Toggle window iconified
be: Згарнуць ці разгарнуць акно

en: Toggle window ignored
be: Вакно ігнаруецца ці не

en: Toggle window list skip
be: Бачнасьць у сьпісе вокнаў

en: Toggle window never focus
be: Акно атрымлівае засяроджаньне ці не

en: Toggle window shaded
be: Пераключыць цень акна

en: Toggle window sticky
be: Пераключыць ліпкасьць акна

en: Tooltips
be: Падказкі

en: Top-border
be: Верхняя рамка

en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
be: Перадаць засяроджаньне акну стальца (калі тое існуе)

en: Transients above
be: Прамежкавыя вокны па-над ім

en: Type
be: Тып

en: Undocumented
be: Недакумэнтаванае

en: Ungrouped
be: Ня ў групе

en: Uniconify group
be: Разгарнуць групу

en: Uniconify transientgroup
be: Разгарнуць групу дыялёгаў

en: Uniconify window
be: Разгарнуць акно

en: Unignore the window.
be: Выкл. ігнараваньне акна.

en: Unique name
be: Унікальнае імя

en: Uniquify window name
be: Выбраць унікальнае імя для акна

en: Unmaximize
be: Вярнуць _памер

en: Unmaximize window
be: Паменьшыць акно

en: Unminimizing a window also restores its: \w
be: Пад час падняцьця акна, таксама падымаць: \w

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
be: Зьняць з акна падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПІСЕ_ЗАДАЧАЎ.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
be: Зьняць з акна падказку GNOME НЯМА_Ў_СЬПіСЕ_ВОКНАЎ.

en: Unshade selected windows.
be: Зьняць цень з выбраных вокнаў.

en: Unshade window
be: Вярнуць з цені

en: Upper layer
be: Верхні слой

en: Use black-on-white button images.
be: Выкарыстоўваць черна-белыя відарысы кнопак.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
be: Выкарыстоўваць меньш памяці пры стварэньні градыентаў, мажліва ў шкоду якасьці.

en: Value
be: Значэньне

en: View the workspace above the current workspace
be: Адлюстраваць працоўную прастору па-над бягучай працоўнай прасторай.

en: View the workspace below the current workspace
be: Адлюстраваць працоўную прастору пад бягучай працоўнай прасторай.

en: View the workspace to the left of the current workspace
be: Адлюстраваць працоўную прастору з правага боку ад бягучай працоўнай прасторы

en: View the workspace to the right of the current workspace
be: Адлюстраваць працоўную прастору з правага боку ад бягучай працоўнай прасторы

en: Viewport
be: Вобласьць прагляду

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
be: Чакаць покуль карыстальнік абярэ акно, затым інтэрактыўна перасоўваць гэта акно.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
be: Чакаць покуль карыстальнік выбярэ акно, затым інтэрактыўна зьмяняць памер гэтага акна.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
be: Спосаб перадачы засяроджаньня ўказальнікам.

en: When raising a window, also raise its: \w
be: Пад час падняцьця акна, таксама падымаць: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
be: Пры ўпакоўцы акна адлюстроўваць і як указальнік.
    
    `можа быць' значыцца, што ўказальнік перасоўваецца разам з акном, калі
    ён быў па-над акном пры ўпакоўцы.
    
    `заўсёды' перасоўвае ўказальнік у центар акна калі ён ня па-над акном,
    а потым - як у выпадку з `можа быць'.
    
    `ніколі' значыцца што ўказальнік ня перасоўваецца.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
be: Ці лічацца павялічэньне памеру найбольшаньнем.  Калі гэта ўключана,
    можна выкарыстоўваць `дэмаксымізаваць-вакно' ці падобнае для
    вяртаньня папярэдняга памеру.

en: Whether to bump into fully obscured windows when growing or packing
    windows.
be: Сутыкнуцца з цалкам зацененым вакном пад час павялічэньня ці памяньшэньня.

en: Whether to bump into ignored windows when growing or packing.
be: Ці сутыкаюцца ігнараваныя вокны пад час павялічэньня й памяньшэньня.

en: Whether to bump into windows on a different depth when growing or packing
    windows.
    `maybe' means only avoided windows in other depths.
be: Ці сутыкаюцца вокны з рознымі глыбінямі пад час павялічэньня й
    памяньшэньня. 
    "магчыма" маюцца на ўвазе толькі пазьбегнутыя вокны ў іншых глыбінях.

en: While changing %s:
be: Пры зьмене %s:

en: Width of window border.
be: Шырыня рамкі вакна.

en: Window Cycling
be: Праход праз вокны

en: Window _Frames
be: _Кадры акна

en: Window history clear
be: Ачысьціць гісторыю вокнаў

en: Window history forget
be: Ачысьціць усё зьвязанае з акном

en: Window history save attributes
be: Захаваць атрыбуты акна

en: Window history save dimensions
be: Захаваць памеры акна

en: Window history save position
be: Захаваць пазыцыю акна

en: Window list skip
be: Няма ў сьпісе вокнаў

en: Window:
be: Акно:

en: Work_spaces
be: Працоўныя пра_сторы

en: Workspace
be: Працоўная прастора

en: Workspace %d
be: Працоўная прастора %d

en: Workspace down
be: Працоўная прастора ніжэй

en: Workspace left
be: Працоўная прастора злева

en: Workspace names
be: Назвы працоўных прастораў

en: Workspace right
be: Працоўная прастора зправа

en: Workspace up
be: Працоўная прастора вышэй

en: Workspace:
be: Працоўныя прасторы:

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы

en: Workspaces:
be: Працоўныя прасторы:

en: Yes
be: Так

en: [Quote]
be: [Дужка]

en: [about text]
be: [тэкст пра]

en: [bottom]
be: [унізе]

en: [frame-part-table]
be: [табліца-частак-рамкі]

en: [left]
be: [зьлева]

en: [place holder]
be: [зарэзэрваванае]

en: [right]
be: [зправа]

en: [title]
be: [загаловак]

en: [top]
be: [зверху]

en: _About
be: _Пра праграму

en: _About Sawfish...
be: _Пра Sawfish...

en: _Close
be: _Зачыніць

en: _Customize
be: На_ладзіць

en: _Cyclable
be: _Цыклічнае

en: _File
be: _Файл

en: _Focusable
be: _Атрымлівае засяроджаньне

en: _Forget saved state
be: Забыцца на захаваны стан

en: _GNOME Help...
be: _Даведка GNOME...

en: _Help
be: _Даведка

en: _History
be: _Гісторыя

en: _Ignored
be: _Ігнаруецца

en: _Manual...
be: _Кіраўніцтва...

en: _News...
be: На_віны...

en: _Next workspace
be: _Наст. працоўная прастора

en: _Open Theme..
be: _Адчыніць тэму...

en: _Preferences...
be: _Усталяваньні...

en: _Preview
be: Перадпра_гляд

en: _Previous workspace
be: _Папяр. працоўная прастора

en: _Programs
be: _Праграмы

en: _Save Theme
be: _Захаваць тэму

en: _Send window to
be: Да_слаць вакно на

en: _Settings
be: _Усталяваньні

en: _Sticky
be: _Ліпкі

en: _Themes
be: _Тэмы

en: _Toggle
be: _Пераключыць

en: _WWW page...
be: _WWW-старонка

en: _Windows
be: _Вокны

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
be: Колер "З" для актыўных рамак у стылі рамак "градыент".

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
be: Колер "З" для неактыўных рамак у стылі рамак "градыент".

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
be: Колер "У" для актыўных рамак у стылі рамак "градыент".

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
be: Колер "У" для неактыўных рамак у стылі рамак "градыент".

en: all
be: усе

en: always
be: заўсёды

en: and many others...
be: і шмат іншых...

en: center
be: у цэнтры

en: diagonal
be: дыяганальны

en: error while building frame: %S
be: памылка падчас зборкі кадру: %S

en: group
be: група

en: horizontal
be: гарызантальны

en: left
be: зьлева

en: maybe
be: можа быць

en: never
be: ніколі

en: none
be: няма

en: not
be: не

en: nowhere
be: нікуды

en: parents
be: бацькі

en: right
be: зправа

en: screen
be: экран

en: space %d
be: Працоўная прастора %d

en: standard-error
be: стандартная плыня памылак

en: transients
be: прамежкавыя вокны

en: vertical
be: вэртыкальны

en: viewport
be: вобласьць прагляду

en: workspace
be: працоўная прастора
