gnome-control-center - en to bg translation catalogue (218 entries)

en: %i of %i
bg: %i от %i

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно Действие>

en: <i>Fast</i>
bg: <i>Бързо</i>

en: <i>High</i>
bg: <i>Високо</i>

en: <i>Large</i>
bg: <i>Голям</i>

en: <i>Low</i>
bg: <i>Ниско</i>

en: <i>Slow</i>
bg: <i>Бавно</i>

en: <i>Small</i>
bg: <i>Малко</i>

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Accelerator key
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори за ускорение

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Accessibility Settings
bg: Настройка за достъпност

en: Action
bg: Действие

en: Actions
bg: Действие

en: Add...
bg: Добавя...

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Advanced Settings
bg: Допълнителни Настройки

en: Audio
bg: Аудио

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
bg: Издава звук и LED светва и два звука когато се изключва.

en: Buttons
bg: Бутони

en: C_ustom Editor
bg: По_требителски Редактор

en: C_ustom Terminal:
bg: Пот_ребителски Терминал:

en: C_ustom Web Browser:
bg: Потребите_лски Web Браузер:

en: Callback
bg: Обратно повикване

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
bg: Извежда обратно повикване когато данните се конвертират от GConf  в графичният обект

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
bg: Извежда обратно повикване когато данните се конвертират в GConf от графичният обект

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
bg: Не мога да създам директория "%s".
    Това е необходимо за да позволи промяната на показалеца.

en: Capplet directory object
bg: Обект от директория цонтроли

en: Capplet directory that this view is viewing
bg: Директория контроли, която този изглед показва

en: Category
bg: Категория

en: Change set
bg: Промяна на установените

en: Choose a file category
bg: Избор на категория файл

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
bg: Кликнете за списък на схемите за клавишна навигация.

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Connecting...
bg: Свързвам...

en: Could not initialize Bonobo
bg: Не мога да инициализирам Bonobo

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
bg: Не мога да нямеря файла '%s'.
    
    Моля, убедете се, че той съществува и опитайте отново или изберете другакартинка за фон.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
bg: Не мога да заредя звъков файл %s като %s

en: Current URI index
bg: Текущ URI индекс

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ URI индекс - стартира от 1

en: Cursors
bg: Показалци

en: Custom
bg: Потребителска

en: Custom Editor Properties
bg: Потребителси Редактор за Свойства

en: Custom data required by the specific property editor
bg: Потребителски данни изисквани от зададен редактор на свойства

en: Default Terminal
bg: Подразбиращ Терминал

en: Default Text Editor
bg: Подразбиращ Текстови Редактор

en: Default Web Browser
bg: Подразбиращ Web Браузер

en: Default Window Manager
bg: Подразбиращ се Мениджър на Прозорци

en: Delete
bg: Изтрива

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Работно място

en: Desktop properties manager.
bg: Мениждър за настройки на Работно място

en: Detailed documentation
bg: Подробна Документация

en: Disabled
bg: Забранен

en: Downloading...
bg: Изтегля...

en: E_nable sound server startup
bg: _Разрешава звъков сървър при стартиране

en: E_xec Flag:
bg: _Флаг за Изпълнение:

en: Edit file category
bg: Редактира категиря файл

en: Edit file type
bg: Редактиране тип на файл

en: Edit service information
bg: Редактиране на информацията на обслужванията

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Electronic mail transmission
bg: Предаване но E-mail

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при задаване на нов ускорител в конфигурационната база данни: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bg: Грешка при изпълнението на (%s)
    която е свързана с клавиша (%s)

en: Event
bg: Събитие

en: Extension
bg: Разширение

en: Extensions
bg: Разширения

en: File Types and Programs
bg: Фалови Типове и Програми

en: File transfer protocol
bg: Протокол за Трансфер на Файлове

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Preferences
bg: Настройки на Шрифт

en: Fraction completed
bg: Частично завърши

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Част от текущият трансфер завърши

en: From URI
bg: От URI

en: From: %s
bg: От: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
bg: GConf промена установените стойности в данните за препредаване на неговите клиенти за използване

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
bg: Клавиша на GConf %s е зададен за тип %s, но се очакваше тип %s

en: GConf key to which this property editor is attached
bg: Клавиш на GConf за който съответният редактор е прикачен

en: GNOME Control Center
bg: Контролен Център на ГНОМЕ

en: GNOME Control Center: %s
bg: Контролен Център на ГНОМЕ: %s

en: General
bg: Основни

en: Gnome Control Center : %s
bg: Контролен Център на Гноме : %s

en: Gnome documentation
bg: Документация на Гноме

en: GtkTreeModel that contains the category data
bg: Gtk Дървовиден Модел съдържащ категорията данни

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
bg: Височина ако е използвана като преглед: По подразбиране 48

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
bg: Аз не знам как да отворя файла '%s'.
    Може би той е картинка която още не се поддържа.
    
    Моля, изберете друга картинка вместо тази.

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
bg: Игнорира всички следващи натискания на СЪШИЯТ клавиш ако се случи в избран период от време.

en: Images
bg: Картинки

en: Internet Services
bg: Интернет Обслужвания

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
bg: Грешно име на протокол. Моля въведете име на протокол без празно или пунктуация.

en: Is add
bg: Е добавено

en: Is add dialog
bg: Е добавен диалог

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
bg: Издава това обратно повикване когато стойността свързана с този клавиш получава промяна

en: Just apply settings and quit
bg: Само използва настройкити и излиза

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bg: Само използва настройките и излиза

en: Key
bg: Клавиш

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
bg: Клавишна комбинация (%s) има операция дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
bg: Клавишна комбинация (%s) има комбинация дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) is already in use
bg: Клавишна комбинация (%s) е вече използвана

en: Key Binding (%s) is incomplete
bg: Клавишна комбинация (%s) е непълна

en: Key Binding (%s) is invalid
bg: Клавишна комбинация (%s) е невалидна

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard Preferences
bg: Клавиатурни Настройки

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни Препратки

en: Layout
bg: Подредба

en: Layout to use for this view of the capplets
bg: Подредбата за преглед на този преглед

en: Look at content
bg: Преглед в съдържанието

en: MIME category info
bg: MIME инфо категория

en: MIME type information
bg: MIME тип информация

en: Manual pages
bg: Документация

en: Meta
bg: Мета

en: Misc
bg: Други

en: Model
bg: Модел

en: Model for categories only
bg: Модел за категории само

en: Motion
bg: Движение

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Preferences
bg: Настройка на Мишка

en: Name:
bg: Име:

en: New File
bg: Нов Файл

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
bg: Нови теми могат също да бъдат инсталирани като се извлачат в прозореца

en: None
bg: Без

en: Object that controls the property (normally a widget)
bg: Обект който контролира свойствата (обикновенно графични обекти)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
bg: Само приема клавиши след като са натиснати и задържа за зададено време.

en: Open File
bg: Отваря Файл

en: Overview of the control center
bg: Преглед на контролният център

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
bg: Позволява операции на много последователно натиснати клавиши чрез натискане на клавиши за модификация.

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Please enter a protocol name.
bg: Моля въведете име на протокол.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
bg: Моля, въведете валиден MIME тип. Трябва да бъде във формата клас/тип и не може да съдържа интервали.

en: Please select an image.
bg: Моля изберете картинка.

en: Please specify a name and a command for this editor.
bg: Моля задайте име и команда за този редактор.

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани Приложения

en: Preview Height
bg: Преглед на Височина

en: Preview Width
bg: Преглед на Ширина

en: Property editor object data
bg: Редактор на свойства за обектни данни

en: Retrieve and store legacy settings
bg: Получава и запазва стари настройки

en: Run a program
bg: Изпълнява програма

en: Save File
bg: Запазва Файл

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
bg: Изберете желаният мениджър на прозорци. Вие трябва да натиснете използвай

en: Service info
bg: Информация за Обслужванията

en: Set the font for applications
bg: Задава шрифт за приложения

en: Set the font for the icons on the desktop
bg: Задава шрифт за иконите на работното място

en: Shortcut
bg: Препратка

en: Sound
bg: Звук

en: Sound preferences
bg: Настройка за звук

en: Specify which programs are used to open or view each file type
bg: Задава кои програми ще се използват за отваряне или преглед за всеки тип файл

en: Start in T_erminal
bg: Старти_ра в Терминал

en: Structure containing information on the MIME category
bg: Структура съдържаща информация на MIME категорията

en: Structure containing service information
bg: Структура съдържаща информация за обслужванията

en: Structure with data on the MIME type
bg: Структура със данни за типа MIME

en: TRUE if this is an add service dialog
bg: ИСТИНА ако това е диалогово обслужване за добавяне

en: Terminal
bg: Терминал

en: Text Editor
bg: Текстови Редактор

en: The GNOME configuration tool
bg: Конфигурационен инструмент на ГНОМЕ

en: The sound file for this event does not exist.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува.
    Вие може да поискате да инсталирате пакета gnome-audio 
    за набора от подразбиращи се звуци.

en: Theme
bg: Тема

en: There is already a protocol by that name.
bg: Вече има протокол с това име.

en: There was an error displaying help: %s
bg: Има грешка показваща помощ за: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
bg: Има грешка при стартирането на контролния панел за клавиатурата : %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
bg: Има грешка при стартиране на предпазителя на екрана:
    
    %s
    
    Той няма да може да работи в тази сесия.

en: This application can open _URIs
bg: Това приложение може да отвори _URI

en: This application can open _multiple files
bg: Това приложение може да отвори _много файлове

en: This application needs to be run in a _shell
bg: Това приложение изисква да бъде изпълнено в _shell

en: To URI
bg: За URI

en: To: %s
bg: До: %s

en: Total URIs
bg: Общо URI

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на URI

en: Transferring: %s
bg: Прехвърля: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
bg: Истина ако този диалог е за добавяне на MIME тип

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
bg: Използване на блока цифрови клавиши за управление на мишката.

en: Type
bg: Тип

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
bg: Тип на bg_applier: BG_APPLIER_ROOT  за основният прозорец или BG_APPLIER_PREVIEW  за предишният

en: UI Control
bg: UI Контрол

en: URI currently transferring from
bg: URI текущо прехвърля от

en: URI currently transferring to
bg: URI текущо прехвърля до

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
bg: Не мога да намеря клавишни теми. Това означава че вашата инсталация на GTK+ не е пълна.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
bg: Разрешава импортиране на AccessX настройки от файл '%s'

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
bg: Немога да стартирам 'gnome-settings-daemon'.
    Без него някой настроки няма да имат ефект. Това може да създаде проблем с Bonobo, или проложения които не са на ГНОМЕ (например KDE).

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
bg: Подразбиращ се модел за известяване когато е кликнат Ok

en: Understands _Netscape Remote Control
bg: Разбира Отдалечен Контрол на _Netscape

en: Unknown service types
bg: Неизвестен тип обслужване

en: Use parent category _defaults
bg: Използва родителската категория по подразбиране

en: Use shell even if nautilus is running.
bg: Използва shell дори при стартиран nautilus.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
bg: Използва този редактор за да отвори текстови файлове във файловият мениджър

en: Video
bg: Видео

en: Web Browser
bg: Web Браузер

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
bg: Ширина ако е използвана като преглед: По подразбиране 64

en: Window Management
bg: Мениджър на Прозорци

en: Window Manager
bg: Мениджър на Прозорци

en: Window Preferences
bg: Предпочитания за Прозорец

en: Window Properties
bg: Настройки на Прозорец

en: Windows
bg: Прозорци

en: World wide web
bg: WWW

en: _Acceleration:
bg: _Ускорение:

en: _Accessibility
bg: _Достъпност

en: _Accessibility...
bg: _Достъпност...

en: _Desktop font:
bg: _Шрифтове за Работното място:

en: _Desktop shortcuts:
bg: _Препратки на Работно място:

en: _Do not show this message again
bg: _Не показва това съобщение отново

en: _Edit...
bg: _Редактиране...

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Install
bg: _Инсталира

en: _Left-handed mouse
bg: _Мишка 'Лява ръка'

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Play
bg: _Свири

en: _Properties...
bg: _Свойства...

en: _Remove
bg: _Премахва

en: _Select a Terminal:
bg: Из_бор на Терминал:

en: _Select a Web Browser:
bg: Избор на _Web Браузер

en: _Select an Editor:
bg: И_збор на Редактор:

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност

en: _Sounds for events
bg: _Звуци за събития

en: _Threshold:
bg: П_раг:

en: seconds
bg: секунди
