gdm2 - en to bg translation catalogue (355 entries)

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
bg: 
    Не мога да задам вашата потребителска група, вие няма да може да влезете в системата,  моля обърнете се към системният администратор.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
bg: 
    Промяната на признака за оторизация е неуспешен. Моля опитайте отново по-късно или се обърнете към системният администратор

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
bg: 
    Системният администратор е забранил достъпа до системата временно.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
bg: 
    Системният администратор е забранил вашият достъп до системата временно.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
bg: 
    Системният администратор е забранил вашият акаунт.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
bg: 
    На системният администратор не е позволено да влиза от този екран

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
bg:   (Вие може да промените конзолите с натискане на Ctrl-Alt+ функционален клавиш като Ctrl-Alt-F за да отидете на конзола 7. X сървъра обикновенно работи на конзола 7 и по-висока.)

en: %s could not be opened
bg: %s не може да бъде отворен

en: %s language selected
bg: %s избор на език

en: %s session selected
bg: %s избрана сесия

en: %s: %s does not exist but must exist.
bg: %s: %s не съществува, но трябва да го има.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
bg: %s: %s е по-голям от максималния размер за големина на файл зададена от администратора.

en: %s: %s is not a regular file.
bg: %s: %s не е обикновен файл.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
bg: %s: %s не е собственост от uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
bg: %s: %s е с възможност за писане от група.

en: %s: %s is writable by group/other.
bg: %s: %s е възможен за писане от група/други.

en: %s: %s is writable by other.
bg: %s: %s е с възможност за писане от други.

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
bg: %s: Authdir %s не съществува. Прекъсвам.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
bg: %s: Authdir %s не е директория. Прекъсвам.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
bg: %s: Authdir %s не принадлежи на потребител %s, група %s. Прекъсвам.

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
bg: %s: Не мога да намеря групата на gdm (%s). Прекъсвам!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
bg: %s: Не мога да намеря gdm потребител (%s). Прекъсам!

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
bg: %s: Не мога да създам 'gdmgreeter' процес

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
bg: %s: Не мога да инициализирам програмен канал за gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
bg: %s: Не мога да отворя fifo!

en: %s: Cannot create pipe
bg: %s: Не мога да създам програмен канал

en: %s: Cannot find a free display number
bg: %s: Не мога да намеря свободен номер на дисплей

en: %s: Cannot get local addresses!
bg: %s: Не мога да получа локален адрес!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
bg: %s: Програмата за избор на хостове 'chooser' не е намерена или не може да бъде изпълнена от потребител gdm

en: %s: Could not bind socket
bg: %s: Не мога да 'привържа' socket

en: %s: Could not make FIFO
bg: %s: Не мога да направя FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
bg: %s: Не мога направя нов 'cookie' файл в %s

en: %s: Could not make socket
bg: %s: Не мога да направя 'socket'

en: %s: Could not open FIFO
bg: %s: Не мога да отворя FIFO

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
bg: %s: Не мога да отворя ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read address
bg: %s: Не можах да прочета адреса

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
bg: %s:Не мога да задам обкръжението за %s. Прекъсвам.

en: %s: Could not write cookie
bg: %s: Не мога да пиша в 'cookie'

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
bg: %s: Не мога да запиша нов запис за оторизация. Възможно е поради липса на място на диска

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
bg: %s: Не мога да запиша нов запис за оторизация: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
bg: %s: Не мога да задам groupid ма %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
bg: %s: Не мога да задам groupid на 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
bg: %s: Не мога да задам userid на %d

en: %s: Directory %s does not exist.
bg: %s: Директория %s не съществува.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
bg: %s: Дисплей %s е зает. Опитвам друг номер на дисплей.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
bg: %s: Дисплей с номер %d се използва!  Аз ще използвам %d

en: %s: Empty server command for display %s
bg: %s: Празна команда на сървър за показване %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
bg: %s: Празна команда за сървър, използвам стандартна.

en: %s: Error opening a pipe: %s
bg: %s: Грешка при отваряне на програмен канал: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
bg: %s: Грешка при задаване обработка на сигнал CHLD

en: %s: Error starting greeter on display %s
bg: %s: Грешка при стартиране на посрещача от дисплей %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
bg: %s: Програмата посрещач не е намерена или не може да бъде изпълнене от потребител gdm

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
bg: %s: Домашната директория за %s: '%s' не съществува!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
bg: %s: Грешен ред в конфигурационният файл за сървър. Игнорирам!

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
bg: %s: Няма конфигурационен файл: %s. Използвам по подразбиране.

en: %s: No greeter specified.
bg: %s: Няма зададена програма посрещач.

en: %s: No remote greeter specified.
bg: %s: Няма зададена отдалечена програма посрещач.

en: %s: No sessions directory specified.
bg: %s: Няма зададена директория за сесия.

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
bg: %s: Отдалечената програма посрещач не е намерена или не може да бъде изпълнене от потребител gdm

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
bg: %s: Root не мога да влезе автоматично, изключвам автоматично влизане

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
bg: %s: Root не мога да влезе автоматично, изключвам влизане за 'брой пъти'

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
bg: %s: Сървъра бе породен от uid %d но такъв потребител несъществува

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
bg: %s: Стандартен X сървър не е намерен, опитвам алтернативи

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
bg: %s: Групата на gdm не може да е 'root'. Прекъсвам!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
bg: %s: Потребителя на gdm не трябва да е 'root'. Прекъсвам!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
bg: %s: XDMCP е забранен и няма зададен локален сървър. Прекъсвам!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
bg: %s: XDMCP е забранен и не е зададен локален сървър. Добавям %s в :%d за да позволя конфигурацията!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
bg: %s: XDMCP е разрешен, но няма подръжка на него, изключвам го

en: %s: fork() failed!
bg: %s: Неуспешен fork()!

en: %s: initgroups() failed for %s
bg: %s: initgroups() пропадна за %s

en: %s: setsid() failed: %s!
bg: %s: setsid() пропадна: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
bg: %s: setusercontext() пропадна за %s. Прекъсвам.

en: %sWelcome to %s%s
bg: %sДобре дошли в %s%s

en: (c) 2002 GNOME
bg: (c) 2002 ГНОМЕ

en: (memory buffer
bg: (буфер в паметта

en: (memory buffer)
bg: (буфер в паметта)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
bg: Графично приложение за конфигуриране на GDM (Мениджър за Дисплей на ГНОМЕ)

en: A-M
bg: А-К

en: A-M|Amharic
bg: А-К|Амхарски

en: A-M|Arabic (Egypt)
bg: А-К|Арабски (Египетски)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
bg: А-К|Арабски (Ливански)

en: A-M|Azerbaijani
bg: А-К|Азербайджански

en: A-M|Basque
bg: А-К|Баски

en: A-M|Bulgarian
bg: А-К|Български

en: A-M|Catalan
bg: А-К|Каталунски

en: A-M|Chinese (simplified)
bg: А-К|Китайски (опростен)

en: A-M|Chinese (traditional)
bg: А-К|Китайски (традиционен)

en: A-M|Croatian
bg: Л-Я|Хърватски

en: A-M|Czech
bg: Л-Я|Чешки

en: A-M|Danish
bg: А-К|Датски

en: A-M|Dutch
bg: Л-Я|Холандски

en: A-M|English
bg: А-К|Английски

en: A-M|English (American)
bg: А-К|Английски (Американски)

en: A-M|English (Australian)
bg: А-К|Английски (Австралийски)

en: A-M|English (British)
bg: А-К|Английски (Британски)

en: A-M|English (Ireland)
bg: А-К|Английски (Ирландски)

en: A-M|Estonian
bg: А-К|Естонски

en: A-M|Finnish
bg: Л-Я|Фински

en: A-M|French
bg: Л-Я|Френски

en: A-M|Galician
bg: А-К|Галски

en: A-M|German
bg: Л-Я|Немски

en: A-M|Greek
bg: А-К|Гръцки

en: A-M|Hebrew
bg: А-К|Еврейски

en: A-M|Hungarian
bg: Л-Я|Унгарски

en: A-M|Icelandic
bg: А-К|Исландски

en: A-M|Irish
bg: А-К|Ирландски

en: A-M|Italian
bg: А-К|Италиански

en: A-M|Japanese
bg: Л-Я|Японски

en: A-M|Korean
bg: А-К|Корейски

en: A-M|Latvian
bg: Л-Я|Латвийски

en: A-M|Lithuanian
bg: Л-Я|Литовски

en: A-M|Macedonian
bg: Л-Я|Македонски

en: A-M|Malay
bg: Л-Я|Малайзииски

en: ADDRESS
bg: АДРЕС

en: Allow _root to login with GDM
bg: Позволява _root да влиза в системата с GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
bg: Позволява к_онфигурация от екрана за влизане

en: Allow remote _timed logins
bg: Разрешава отдалечени влизания за определено време

en: Allow root to login r_emotely with GDM
bg: Позволява 'root' да влиза от_далечено с GDM

en: Always use 24 hour cloc_k format
bg: Винаги използва 24-ов формат на часовник

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
bg: Появи се грешка при опит за контакт с екрана за влизане в системата.  Не всички обновявания са получили ефекта.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
bg: Архива не включва файла GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
bg: Архива не е в една поддиректория

en: Archive is not of a subdirectory
bg: Архива не е в поддиректорията

en: Are you sure you want to reboot the machine?
bg: Сигурни ли сте, че искате да престартирате машината?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
bg: Сигурни ли сте, че искате да спрете машината?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
bg: Сигурни ли сте, че искате да доведете машината до 'спящо' състояние?

en: Authenticate before running --command
bg: Оторизация преди изпълнение --команда

en: Authentication failed
bg: Оторизацията пропадна

en: Authentication failure!
bg: Оторизацията пропадна!

en: Authentication token change failed for user %s
bg: Признака за промяна на оторизация пропадна за потребител %s

en: Automatic login
bg: Автоматично влизане

en: Background
bg: Фон

en: Browse
bg: Браузер

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: C_onnect
bg: В_ръзка

en: Can't disable xscreensaver display hacks
bg: Не мога да забраня предпазителя на екрана

en: Can't find PAM configuration for gdm.
bg: Не мога да намеря PAM конфигурацията за gdm.

en: Can't lock screen
bg: Не мога да заключа екрана

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
bg: Не мога да отворя Подразбираща се Картинка: %s. Лентата с лицата ще бъде преустановена!

en: Can't open default host icon: %s
bg: Не мога да отворя подразбираща се икона на хост: %s

en: Can't set PAM_RHOST=%s
bg: Не мога да задам PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
bg: Не мога да задам PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
bg: Не мога да комуникирам с gdm, може би имате стара работеща версия.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
bg: Не мога да намеря "xterm" за да стартирам аварийна сесия.

en: Cannot get passwd structure for %s
bg: Не мога да получа структурата на 'passwd' за %s

en: Cannot set user group for %s
bg: Не мога да задам потребителска група за %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
bg: Промяна на картинката която ще бъде показвана в браузера за лица на GDM

en: Choose server
bg: Избор на сървър

en: Choose the X server to start
bg: Избор на X сървър за стартиране

en: Circles
bg: Цикли

en: Client address to return in response to xdm
bg: Клиентски адрес за връщане отговор на xdm

en: Co_lor
bg: Цв_ят

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
bg: Конфигуриране на GDM. Това ще изисква 'root' парола.

en: Connection type to return in response to xdm
bg: Тип на връзка за връщане на отговор от xdm

en: Could not find a free display number
bg: Не мога да намеря свободен номер за дисплей

en: Could not set signal mask!
bg: Не мога да задам маска на сигнала!

en: Could not setgid %d. Aborting.
bg: Не мога да задам setgid %d. Прекъсвам.

en: Couldn't authenticate user
bg: Не мога да оторизирам потребителя

en: Couldn't open session for %s
bg: Не мога да отворя сесия за %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
bg: Не мога да настроя управлението на акаунтите за %s

en: Couldn't set credentials for %s
bg: Не могах да задам акредитация за %s

en: D_isconnect
bg: Р_азкачва

en: Debugging output
bg: Дебъг изход

en: Denied XDMCP query from host %s
bg: Отказана XDMCP заявка от хост %s

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
bg: Дисплей %s е зает. Има друг работещ X сървър.

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
bg: Дисплей '%s' не може да бъде отворен от Xnest

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
bg: Директна заявка вместо индиректна (chooser)

en: Do not fork into the background
bg: Не преминава във фонов режим

en: Do not lock current screen
bg: Не заключва текущият екран

en: Don't check for running gdm
bg: Не проверява за работещ gdm

en: Enable _XDMCP
bg: Разрешава _XDMCP

en: Enter the root password
    to run the configuration.
bg: Въведете паролата за 'root'
    за да стартирате конфигурацията.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Грешка в опция %s: %s.
    Изпълнете '%s --help' за да видите пълният списък от налични опции за командата.

en: Exit the application
bg: Излизане от приложението

en: Extra options for Xnest
bg: Допълнителни опции за Xnest

en: Failed to restart self
bg: Неуспех при собствено престартиране

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
bg: Неуспешенопит за стартиране на X сървъра няколко пъти за кратък период от време; забранявам дисплей %s

en: Failsafe Gnome
bg: Аварийно Гноме

en: Failsafe xterm
bg: Авариен xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
bg: Файла %s не може да бъде отворен за четене
    Грешка: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
bg: Файла %s не може да бъде отворен за писане
    Грешка: %s

en: File does not exist
bg: Файла не съществува

en: File not a tar.gz or tar archive
bg: Файла не е в tar.gz или tar формат

en: Flexible server request denied: Not authenticated
bg: Заявка за сървъра е отклонена: няма оторизация

en: GDM Host Chooser
bg: Избирател на Хостове в GDM

en: GDM Login
bg: GDM Влизане в системата

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
bg: GDM не може да запише нов запис за оторизация на диска. Възможно е липса на дисково пространство.%s%s

en: GDM restarting ...
bg: Рестартра GDM...

en: GNOME Art variation of Circles
bg: GNOME Арт вариация на Circles

en: GNOME Artists
bg: Художници на ГНОМЕ

en: GNOME Desktop Manager
bg: Мениджър на Работно място за ГНОМЕ

en: General
bg: Основни

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
bg: Glade файлът е невалиден! Уверете се, че правилният файл е инсталиран!
    файл: %s, елемент: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
bg: Glade файлът е невалиден! Уверете се, че правилният файл е инсталиран!
    файл: %s, елемент: %s очаквани clist колони: %d

en: Graphical greeter
bg: Графичен посрещач

en: Greeter
bg: Посрещач

en: Happy GNOME
bg: Щастливо ГНОМЕ

en: Honour _indirect requests
bg: Удържани _индиректни заявки

en: How to use this application
bg: Как се използва това приложение

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
bg: Аз не мога да стартирам X сървъра (вашият графичен интерфейс). Изглежда не е настроен коректно. Искате ли да видите изхода от X сървъра за да диагностицирате проблема?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
bg: Не мога да стартирам X сървъра (вашият графичен интерфейс). Изглежда не е настроен коректно. Вие ще трябва да влезете в конзола и да стартирате отново конфигурационната програма за X. Тогава престартирайте GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
bg: Аз не мога да стартирам X сървър (вашият графичен интерфейс). Вероятно не е настроен коректно. Необходимо е да влезете в конзолен режим и да стартирате програмата за конфигуриране на X. Тогава опитайте да престартирате GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
bg: Аз не мога да стартирам X сървъра (вашият графичен интерфейс). Изглежда,че устройството за показване (вашата мишка) не е настроена коректно. Искате ли да видите изхода от X сървъра за да диагностицирате проблема?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
bg: Не мога да стартирам X
    сървъра (вашето графично обкръжение)
    поради вътрешна грешка.
    Моля, обърнете се към системният администратор
    за да провери syslog за диагностика.
    Между другото този дисплей ще бъде
    забранен. Моля рестартирайте gdm когато
    проблема се коригира.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
bg: Не мога да стартирам стандартния посрещач. Този дисплей ще прекъсне и вие ще трябва да влезете в системата по друг начин и да оправите проблема с gdm

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
bg: Аз ще забраня този X сървър засега. Рестартирайте GDM когато той е конфигуриран коректно.

en: I will now try to restart the X server again.
bg: Аз ще се опитам да престартирам X сървъра отново.

en: Invalid server command '%s'
bg: Грешна команада за сървър '%s'

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
bg: Само изпълнение на Xnest, без заявка (без chooser)

en: L_ocal:
bg: _Локален:

en: Language %s does not exist, using %s
bg: Езикът %s не съществува, използвам %s

en: Last
bg: Последна

en: Log in as another user inside a nested window
bg: Влизане в системата като друг потребител вътре в 'nested' прозорец

en: Log in as another user without logging out
bg: Влез като друг потребител без излизане от системата

en: Log in using the default system language
bg: Влизане в системата използвайки езика по подразбиране

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
bg: Влизане в системата използвайки езика който е бил използван в последната

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
bg: Влизане в системата използвайки последната работна сесия

en: Login Photo
bg: Фото за влизане в системата

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
bg: Влизане на п_отребител автоматично след определен брой секунди

en: Logo
bg: Лого

en: Miscellaneous
bg: Допълнителни

en: N-Z
bg: Л-Я

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
bg: Л-Я|Норвежки (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
bg: Л-Я|Норвежки (nynorsk)

en: N-Z|Polish
bg: Л-Я|Полски

en: N-Z|Portuguese
bg: Л-Я|Португалски

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
bg: Л-Я|Португалски (Бразилски)

en: N-Z|Romanian
bg: Л-Я|Румънски

en: N-Z|Russian
bg: Л-Я|Руски

en: N-Z|Slovak
bg: Л-Я|Словашки

en: N-Z|Slovenian
bg: Л-Я|Словенски

en: N-Z|Spanish
bg: А-К|Испански

en: N-Z|Spanish (Mexico)
bg: А-К|Испански (Мексико)

en: N-Z|Swedish
bg: Л-Я|Шведски

en: N-Z|Swedish (Finland)
bg: Л-Я|Шведски (Финалдия)

en: N-Z|Tamil
bg: Л-Я|Тамилски

en: N-Z|Turkish
bg: Л-Я|Турски

en: N-Z|Ukrainian
bg: Л-Я|Украински

en: N-Z|Vietnamese
bg: А-К|Виетнамски

en: N-Z|Walloon
bg: А-К|Валонски

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
bg: Няма подръжка на изпълним XDMCP.  За да разрешите поддръжката на XDMCP вие трябва да компилирате GDM с XDMCP боблиотеки.

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
bg: Няма зададен демон/ServAuthDir в конфигурационният файл

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
bg: Няма намерен указател на подразбираща се сесия. Използвам Аварийно ГНОМЕ.

en: No file selected
bg: Не е избран файл

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
bg: Няма заредено лице, ЛОШО! (файл: %s)

en: No picture selected.
bg: Няма избрани картинки.

en: No screenshot available
bg: Няма налична 'снимка на екран'

en: No serving hosts were found.
bg: Не са намерени обслужващи хостове.

en: OPTIONS
bg: ОПЦИИ

en: Only root wants to run gdm
bg: Само 'root' може да изпълни gdm

en: Open a session to the selected host
bg: Отваря сесия за избран хост

en: Options
bg: Опции

en: Other|POSIX/C English
bg: Друг|POSIX/C Английски

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Ping to %s failed, whacking display!
bg: Ping до %s е неуспешен, огрмоен дисплей!

en: Please enter your username
bg: Моля, въведете вашето потребителско име

en: Please insert 25 cents to log in.
bg: Моля въведете 25 стотинки за да влезете

en: Please type in the root (privileged user) password.
bg: Моля, въведете паролата за 'root' (привилегирован потребител).

en: Preserve LD_* variables
bg: Запазва LD_* променливи

en: Probe the network
bg: Опитва мрежата

en: Reboot
bg: Престартира

en: Reboot your computer
bg: Престартира компютъра

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
bg: Заявеният сървър %s не е позволен за използване, използвам стандартен.

en: Restart
bg: Престартира

en: Retry _delay (seconds) :
bg: _Задръжка при повторен опит (секунди) :

en: Root login disallowed on display '%s'
bg: Влизането като 'Root' е отхвърлено от дисплей '%s'

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
bg: Изпълнява 'broadcast' вместо индиректна (chooser)

en: Run in background
bg: Изпълнява във фонов режим

en: STRING
bg: НИЗ

en: Security
bg: Защита

en: Select a language
bg: Избор на език

en: Select a language for your session to use:
bg: Изберете език за вашата сесия:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
bg: Избор на фотографии за показване в браузера за лица:

en: Select new theme archive to install
bg: Изберете нов архив с теми за инсталиране

en: Send the specified protocol command to gdm
bg: Изпраща команда със зададеният протокол на gdm

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Директория за Оторизация на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена като %s но тя не принадлежи на потребител %s и група %s. Моля коригирайте gdm конфигурацията %s и престартирайте gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Директория за Оторизация на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена като %s но тя не съществува. Моля коригирайте gdm конфигурацията %s и престартирайте gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Директория за Оторизация на сървъра (daemon/ServAuthDir) е зададена като %s но това не е директория. Моля коригирайте gdm конфигурацията %s и престартирайте gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
bg: Името на сървъра '%s' не е намерено, използвам стандартен сървър.

en: Show choosable user images (_face browser)
bg: Показва избираеми картинки на потребител (браузер на лица)

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
bg: Спира компютъра така че вие може да го загасите.

en: Socket for xdm communication
bg: Socket за xdm комуникация

en: Some error occured when installing the theme
bg: Появи се някаква грешка при инсталиране на темата

en: Standard greeter
bg: Стандартен посрещач

en: Standard server
bg: Стандартен сървър

en: Status
bg: Статус

en: Suspend your computer
bg: Преустановява компютъра

en: System default
bg: Системни настройки по подразбиране

en: TYPE
bg: ТИП

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
bg: Неуспешно стартиране на X сървъра.  Може би не е конфигуриран добре.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
bg: X сървъра не е наличен, обикновенно това означава, че gdm е лошо конфигуриран.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
bg: Достигнат е лимита на X сървъра.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Групата на gdm не съществува. Моля коригирайте конфигурацията на gdm %s и го престартирайте.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Групата на gdm е зададена да бъде 'root', но това не е позволено поради причини от риск за сигурността. Моля коригирайте %s и рестартирайте gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Потребителя на gdm не съществува. Моля, коригирайте %s и престартирайте gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
bg: Потребителя на gdm е зададен да бъде 'root', но това не е позволено поради причини от риск за сигурността. Моля коригирайте %s и рестартирайте gdm.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
bg: Версията на посрещача (%s) не съвпада с демона на версия (%s).
    Вие вероятно току що сте обновили gdm.
    Моля, престартирайте gdm демона или компютъра.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
bg: Версията на посрещача (%s) не съвпада с демона на версията.
    Вие вероятно току що сте обновили gdm.
    Моля, престартирайте gdm демона или компютъра.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
bg: Главното място на това приложение е да покаже хостовете във вашата локална мрежа които имат разрешен "XDMCP". Това позволява потребителите да влизат в системите отдалечено.
    
    Вие може да пресканирате мрежата за нови хостове като кликнете на "Обновява" Когато изберете хост кликнете на "Връзка" за да се отвори сесия с тази машина.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
bg: Xnest сървъра не може да

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
bg: Xnest сървъра не е наличен, или gdm е лошо конфигуриран.
    Моля, инсталирайте пакета с Xnest.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
bg: зададеният номер дисплей е зает, така този сървър е стартиран на дисплей %s.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
bg: На системният администратор не му е разрешено да влиза от този екран

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
bg: Директорията на тема '%s' изглежда вече е инсталиран, да го инсталирам отново?

en: Theme with blue circles
bg: Време със син цикъл

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
bg: Изглежда има работещ X сървър на дисплей %s. Да опитам ли друг номер? Ако отговорите не, аз ще се опитам да стартирам сървър на %s отново.%s

en: There was an error loading the theme %s
bg: Грешка при зареждането на темата %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
bg: Появи се грешка при зареждане на темата, а също така подразбиращата се тема също не може да се зареди, аз ще се опитам да стартирам стандартният посрещач

en: There were errors trying to start the X server.
bg: Появи се грешка при опит за стартиране на X сървъра.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
bg: Това е аварийна сесия която ще ви позволи да влезете в ГНОМЕ. Няма да се четат стартиращи скриптове и ще бъде използван само за влизане когато не може да влезете по друг начин. ГНОМЕ ще използва подразбираща се сесия.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
bg: Това е аварийна сесия която ще ви позволи да влезете в терминал. Няма да бъдат прочетени стртиращите скриптове и се използва само ако не може да влезете по друг начин. За да излезете от терминала напишете 'exit'.

en: Timed login us_ername:
bg: Влизане за определеное време за _потребител:

en: Too many X sessions running.
bg: Твърде много работещи сесии на X.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
bg: Опитвам се да обновя неподържан конфигурационен ключ.

en: Unknown error occured.
bg: Появи се неизвестна грешка.

en: Unknown server type requested, using standard server.
bg: Заявка за неизвестен сървър, използвам стандартен сървър.

en: User %s no longer permitted to access the system
bg: Потребител %s няма повече права за достъп до системата

en: User %s not allowed to log in
bg: Потребител %s не може да влиза в системата

en: User %s not permitted to gain access at this time
bg: Потребител %s няма повече права за достъп до системата по това време

en: User %s will login in %d seconds
bg: Потребител %s ше влезе %d секунди

en: Username:
bg: Име:

en: View details (~/.xsession-errors file)
bg: Подробем преглед на (~/.xsession-errors файла)

en: Welcome to %n
bg: Добре дошли в %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
bg: Искате ли да се опитам да стартирам конфигурационната програма на X? Забележете , че вие се нуждаете от 'root' парола за това.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
bg: Искате ли да опитам да изпълня конфигурационната програма за мишката? Забележете , че затова е необходимо 'root' паролата.

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
bg: XDMCP е забранен и gdm не може да намери локален сървър за стартиране. Прекъсвам!  Моля, коригирайте конфигурацията %s и престартирайте gdm.

en: Xnest command line
bg: Команден ред на Xnest

en: Xnest mode
bg: Режим на Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
bg: Шегичка, нищо не намерих в директорията на сесията.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
bg: Изглежда вие нямате оторизация за тази операция. Може би вашият .Xauthority файл не е коректен

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
bg: Вие избрахте %s за тази сесия, но вашата подразбираща се е %s.
    Искате ли да направите %s подразбираща се за следващите сесии?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
bg: Вие избрахте %s за тази сесия.
    Ако искате да направите %s подразбираща се за следващите сесии,
    изпълнете програмата 'switchdesk'
    (Система->Работно място Превключващ Инструмент от менюто на панела).

en: You've got capslock on!
bg: Вие имате включен 'capslock'!

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
bg: Вашата предпочитана тип сесия %s не е инсталирана на тази машина.
    Искате ли да направите %s подразбираща се за следващите сесии?

en: _Automatic login username:
bg: Име на _потребител за автоматично влизане в системата:

en: _Background color:
bg: _Цвят на фон:

en: _Image
bg: _Картинка

en: _Install new theme
bg: _Инсталира нова тема

en: _Language
bg: _Език

en: _Login a user automatically on first bootup
bg: _Автоматично влизане на потребителя при първо стартиране

en: _No background
bg: _Без фон

en: _Only color on remote displays
bg: _Само цвят на отдалечен дисплей

en: _Quit
bg: _Напуска

en: _Remote:
bg: _Отдалечен:

en: _Scale background image to fit
bg: _Мащабира фонова картинка до изпълване

en: _Seconds before login:
bg: _Секунди преди влизане в системата:

en: _Session
bg: _Сесия

en: _Welcome string:
bg: _Низ за поздравление:

en: author
bg: aвтор

en: copyright
bg: aвторски права

en: description
    widget
bg: описание
    елемент

en: gdm already running. Aborting!
bg: gdm вече е стартирана. Прекъсвам!

en: gdmaskpass only runs as root
bg: gdmaskpass се изпълнява само като root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
bg: initgroups() е неуспешно за %s. Прекъсвам.

en: y = Yes or n = No? >
bg: y = "Да" or n = "Не"? >
