gedit - en to bg translation catalogue (539 entries)

en:   Ln %d, Col %d
bg:   Ред %d, Кол. %d

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: "%s" е директория. 
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и пробвайте пак.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
bg: "%s" е директория. 
    
    Моля, проверете дали сте въвели коректното местоположение.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: "%s" не е валидно местоположение. 
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и пробвайте пак.

en: (correct spelling)
bg: (няма правописни грешки)

en: (modified)
bg: (променен)

en: (no suggested words)
bg: (няма предположения)

en: (readonly)
bg: (само за четене)

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>Language</b>
bg: <b>Език</b>

en: <b>Line Numbers</b>
bg: <b>Номера на редовете</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
bg: <b>Режим с пренасяне</b>

en: <b>word</b>
bg: <b>дума</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
bg: <span weight="bold"> При вмъкване на дата/време...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
bg: <span weight="bold">Цветове</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
bg: <span weight="bold">Име на файл</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
bg: Шрифт избран от потребителя, който ще бъде използван за тесктовата област. Има ефект само при изключена опция "Използвай шрифта по подразбиране".

en: A_vailable encodings:
bg: На_лични кодови таблици:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
bg: АаБбВвГгДдЕеЖжЗзИиЙйКкЛлМмНнОоПпРрСсТтУуФфХхЦцЧчШшЩщЪъЬьЮюЯя

en: About this application
bg: Относно приложението

en: Activate %s
bg: Активирай %s

en: Add or _Remove...
bg: Добави/П_ремахни...

en: Add w_ord
bg: Добави _дума

en: Arabic
bg: Арабски

en: Armenian
bg: Американски

en: Auto Detected
bg: Автоматично открита

en: Auto Detected Encodings
bg: Автоматично откривани кодови таблици:

en: Auto Save
bg: Автоматичен запис

en: Auto Save Interval
bg: Интервал за автоматичен запис

en: Auto indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Automatically spell-check the current document
bg: Автоматично проверявай текущия документ за правописни грешки

en: Available formats
bg: Налични формати

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на фона за избран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използвай цветове по подразбиране".

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на фона за неизбран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използвай цветове по подразбиране".

en: Backup Copy Extension
bg: Разширение на резервните копия

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Body Font for Printing
bg: Шрифт на текста в тялото на документа при печат

en: Body font picker
bg: Избор на шрифт за тялото на текста

en: Breton
bg: Британски

en: Browse for program location...
bg: Посочи местоположението на програмата...

en: Bytes
bg: Байта

en: C_onfigure Plugin
bg: Конфигурация на модул

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
bg: Файлът "%s" не може да бъде създаден.
    
    Част от името на файла е директоря, която не съществува или е висяща връзка.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
bg: Файлът "%s" не може да бъде създаден.
    
    Моля, проверете дали имате нужните права за запис.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
bg: Файлът "%s" не може да бъде създаден.
    
    Името на файла е прекалено дълго.

en: Cannot initialize preferences manager.
bg: Управлението на настройки не може да бъде инициализирано

en: Catalan
bg: Каталонски

en: Celtic
bg: Келтски

en: Central European
bg: Централно европейски

en: Ch_aracter Coding:
bg: Кодиране на си_мволите:

en: Ch_aracter coding:
bg: Кодиране на _символите:

en: Cha_nge
bg: Заме_ни

en: Change A_ll
bg: Замени _всички

en: Change _to:
bg: Замени _с:

en: Change the visibility of the output window in the current window
bg: Променя изгледа на изходния прозорец в текущия прозорец

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
bg: Променя изгледа на лентата на състоянието на текущия прозорец

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
bg: Променя изгледа на лентата с инструменти на текущия прозорец

en: Character codings
bg: Кодиране на символите

en: Characters (no spaces)
bg: Символи (без интервали)

en: Characters (with spaces)
bg: Символи (с интервали)

en: Check Spelling
bg: Провери правописа

en: Check _Word
bg: Провери д_ума

en: Check spelling
bg: Провери правописа

en: Check the current document for incorrect spelling
bg: Проверява текущия документ за некоректен правопис

en: Checks the spelling of the current document.
bg: Проверка на правописа на текущия документ.

en: Chinese Simplified
bg: Китайски опростен

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Clear the output window
bg: Изчисти изходния прозорец

en: Close
bg: Затвори

en: Close all open files
bg: Затвори всички отворени файлове

en: Close the current file
bg: Затвори текущия файл

en: Close the output window
bg: Затвори изходния прозорец

en: Co_mmand:
bg: Ко_манда

en: Completed spell checking
bg: Проверката на правописа проключи

en: Configure date/time plugin
bg: Конфигуриране на модул Дата/време

en: Configure insert date/time plugin...
bg: Кофигуриране на модул Дата/време...

en: Configure the application
bg: Настроки на приложението

en: Copy
bg: Копирай

en: Copy selected lines
bg: Копирай избраните редове

en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копирай избрания текст в системния буфер

en: Copy the selection
bg: Копирай избраната част

en: Could not create a backup file.
bg: Неуспех при създаването на резервно копие на файла.

en: Could not create the file "%s".
bg: Файлът "%s" не може да бъде създаден.

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
bg: Не може да бъде намерен plugin-manager.glade2, преинсталирайте gedit.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Не е намерен файл "%s".
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и опитайте пак.

en: Could not find the required widgets inside %s.
bg: Необходим инструмент не може да бъде намерен в %s.

en: Could not open the file "%s"
bg: Грешка при отваряне на файл "%s"

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" поради забранен достъп.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" . gedit не може да се справи с %s: местоположения.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s"  - gedit не може автоматично да определи кодирането на символите.
    
    Моля, уверете се, че не отваряте двоичен файл и опитайте отново да изберете кодиране на сиволите в прозореца за избор на файл (местоположение).

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" защото съдържа некоректни данни.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" защото съдържа данни с грешен формат.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" защото съдържа невалидни данни.
    
    Вероятно се опитвате да отворите двоичен файл.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" защото е прекалено голям.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" Не е намерен хост "%s" . 
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и прокси настройките са правилни, и пробвайте пак.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" . Опитът за логване неуспешен. 
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и опитайте пак.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s". Не е посочено име на хост. 
    
    Моля, проверете прокси настройките и пробвайте пак.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s". Името на хоста не е валидно.
    
    Моля, проверете дали е коректно местоположението и пробвайте пак.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s". Има прекалено много отворени файлове. 
    
    Моля, затворете няколко файла и опитайте отново.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
bg: Грешка при отваряне на файл "%s" използвайки %s кодова таблица . 
    
    Моля, проверете дали не отваряте двоичен файл и дали сте избрали точната кодова таблица в прозореца за избор на файл (местоположение).

en: Could not open the file "%s".
bg: Грешка при отваряне на файл "%s".

en: Could not read data from stdin.
bg: Неуспех при четене на данни от stdin.

en: Could not read symbolic link information for %s
bg: Неуспех при четене на информация от символична връзка за %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Достъпа е отказан.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". gedit не го намира. 
    
    Вероятно е бил изтрит.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". gedit не може да се справи с %s: местоположения.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s" защото съдържа некоректни данни.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s", защото съдържа данни в невалиден формат.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s", защото съдържа невалидни UTF-8 данни.
    
    Вероятно се опитвайте да възстановите двоичен файл.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Файла е прекалено голям.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Не е намерен хост"%s" 
    
    Моля, проверете прокси настройките и пробвайте пак.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Опита за логване неуспешен.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Не е въведено име на хост. 
    
    Моля, проверете настройките за прокси и пробвайте пак.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s". Има прекалено много отворено файлове. 
    
    Моля, затворете някои файлове и пробвайте пак.

en: Could not revert the file "%s".
bg: Грешка при възстановяване на файл "%s".

en: Could not save the file "%s".
bg: Грешка при запис на файл "%s".

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
bg: Грешка при запис на файл "%s".
    
    %s

en: Create Backup Copies
bg: Създавай резервни копия

en: Create a _backup copy of files before saving
bg: Направи _резервно копие на файловете преди запис

en: Create a new document
bg: Създай нов документ

en: Create a new document in an existing instance of gedit
bg: Създаване на нов документ в работещ gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
bg: Създаване на нов прозорец в работещ gedit

en: Cu_t
bg: _Изрежи

en: Current Locale (%s)
bg: Тетущ локал (%s)

en: Cut
bg: Изрежи

en: Cut the selection
bg: Изрежи избраната част

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руски

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украински

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Default
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete the selected text
bg: Изтрий избрания текст

en: Display Line Numbers
bg: Показвай номера на редовете

en: Do not _split words over two lines
bg: Не _разделяй думите на два реда

en: Do_n't save
bg: _Не записвай

en: Document Statistics
bg: Статистики за документа

en: Done
bg: Изпълнено

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
bg: Кликнете два пъти на етикет за да го вмъкнете в текущия документ.

en: Dutch
bg: Датски

en: E_ncodings shown in menu:
bg: _Кодови таблици показвани в меню:

en: Edit text files
bg: Редактира текстови файлове

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor Font
bg: Шрифт на редкатора

en: Editor _font:
bg: Шри_фт на редкатора:

en: Enable text _wrapping
bg: Разреши режим с _пренасяне

en: Enabled
bg: Разрешено

en: Encodings shown in menu
bg: Кодови таблици показвани в менюто:

en: English (American)
bg: Английски (Америка)

en: English (British)
bg: Английски (Британия)

en: English (Canadian)
bg: Английски (Канада)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
bg: Въведи местопо_ложението (URI) на файла:

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
bg: Грешка в синтаксиса на командата.
    
    Моля, въведете валидна команда.

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
bg: Грешка, неуспех при активиране на модул  '%s'

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
bg: Грешка, неуспех при деактивиране на модул '%s'

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
bg: Грешка, неуспех при унищожаване на модул '%s'

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
bg: Грешка, неуспех при инициализация на модул '%s'

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
bg: Грешка, неуспех при подновяване на ПИ на модул '%s'

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
bg: Грешка, модул '%s' не съдържа функция за активиране.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
bg: Грешка, модул '%s' не съдържа функция за деактивиране.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
bg: Грешка, модул '%s' не съдържа функция за инициализация.

en: Error, unable to open module file '%s'
bg: Грешка, неуспех при отваряне на файл за модул '%s'

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
bg: Изпълнение на външна програма и евентуално прихващане на нейния изход в изходния прозорец.

en: Executing command
bg: Изпълнение на команда

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
bg: Очаквано `%s', получено `%s' за ключ %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
bg: Файлово разширение, което да се използва при създаването на резервни копия. Има ефект само при включена опция "Създавай резервни копия".

en: Failed
bg: Грешка

en: Faroese
bg: Фаройски

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: Find
bg: Търси

en: Find Ne_xt
bg: Намери _следващ

en: Find Next
bg: Намери следващ

en: Find Pre_vious
bg: Намери п_редишен

en: Find Previous
bg: Намери предишен

en: Font
bg: Шрифт

en: Font & Colors
bg: Шрифт и цветове

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: Font name
bg: Име на шрифт

en: Font size for label
bg: Размер на фонта за етикети

en: Font size for label in font info mode
bg: Размер на шрифта в режим "Информация за шрифта"

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на избран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използвай цветове по подразбиране".

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на неизбран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използвай цветове по подразбиране".

en: French (France)
bg: Френски (Франция)

en: French (Swiss)
bg: Френски (Швейцария)

en: Gedit View
bg: Преглед с gedit

en: Gedit View.
bg: Преглед с gedit.

en: General
bg: Главни

en: Georgian
bg: Грузински

en: German (Germany)
bg: Немски (Германия)

en: German (Swiss)
bg: Немски (Швейцария)

en: Get statistic info on current document
bg: Статистическа информация за текущия документ

en: Go to Line
bg: Отиди на ред

en: Go to _Line...
bg: Отиди на _ред...

en: Goto Line
bg: Отиди на ред

en: Greek
bg: Гръцки

en: He_aders and footers:
bg: Горен и долен колон-титул:

en: Header Font for Printing
bg: Шрифт на колон-титула при печат

en: Hebrew
bg: Еврейски

en: Hebrew Visual
bg: Еврейски видим

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
bg: Ако тази стойност е 0, при печат на документ няма да бъдат изпечатани номера на редове. Иначе gedit ще печата номера през всеки толкова реда.

en: Ignore _All
bg: _Пренебрегвай всички

en: In_sert Date and Time...
bg: В_мъкни дата/време...

en: Indent lines
bg: Отстъп надясно на редове

en: Indent or un-indent selected lines.
bg: Създава или премахва абзац.

en: Indent selected lines
bg: Отместване навътре на избрани редове (оформяне на абзац)

en: Insert Date and Time
bg: Вмъкни дата/време

en: Insert Date/Time
bg: Вмъкване дата/време

en: Insert User Na_me
bg: Вмъкни _име на потребител

en: Insert _spaces instead of tabs
bg: Вмъквай _интервали вместо табулации

en: Insert current date and time at the cursor position
bg: Вмъкни текущите дата и час на позицията на курсора.

en: Insert spaces
bg: Вмъкни интервали

en: Insert the user name at the cursor position
bg: Вмъкни име на потребител на позицията на текущия курсор

en: Inserts current date and time at the cursor position.
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

en: Inserts the user name at the cursor position.
bg: Вмъкни име на потребител на позицията на текущия курсор.

en: Invalid UTF-8 data
bg: Грешни UTF-8 данни

en: Invalid file name
bg: Невалидно име на файл

en: Invalid filename.
bg: Невалидно име на файл.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
bg: Невалиден glade файл за управление на модули - липсват инструменти.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
bg: Невъзможно възстановяването на неозаглавен документ.

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Language:
bg: Език:

en: Languages
bg: Езици

en: Line Number Font for Printing
bg: Шрифт на номера на ред при печат

en: Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне

en: Line numbers font picker
bg: Избор на шрифт за номерата на редовете

en: Lines
bg: Редове

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
bg: Списък с кодови таблици, показани в меню Кодиране на символите в прозореца отвори/запиши файл. Използват се само познати кодови таблици.

en: Main toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Match _entire word only
bg: Ако съвпада само с _цяла дума

en: Maximum Recent Files
bg: Максимален брои скоро използвани файлове

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
bg: Наксимален брой на действията, които gedit ще може да отмени или направи отново.

en: Mispelled word:
bg: Сгрешена дума:

en: Modify preview phrase...
bg: Промени фраза за преглед...

en: Move the current document to a new window
bg: Премества текущия документ в нов прозорец

en: Name of the selected font
bg: Име на избрания шрифт

en: New
bg: Нов

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: Normal
bg: Нормален

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
bg: Няма достатъчно памет за отворяне на файл "%s". Моля, затворете ненужни приложения и пробвайте пак.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
bg: Няма достатъчно памет за възстановяване на файл "%s". Моля, затворете ненужните приложения и пробвайте пак.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
bg: Брой минути след които gedit ще запише автоматично модифицираните файлове. Има ефект само при включена опция "Автоматичен запис".

en: Open
bg: Отвори

en: Open File...
bg: Отвори файл...

en: Open Location
bg: Отвори местоположение

en: Open Location...
bg: Отвори местоположение...

en: Open _Location...
bg: Отвори _местоположение...

en: Open a file
bg: Отвори файл

en: Open a file from a specified location
bg: Отвори файл от конкретно местоположение

en: Open a recently used file
bg: Отваря скоро използван файл

en: Open from URI
bg: Отвори от URI

en: Open the gedit manual
bg: Отвори наръчника за работа с gedit

en: Output Lines
bg: Изведи редове

en: Page %N of %Q
bg: Страница  %N от %Q

en: Page Set_up
bg: _Настройки на страницата

en: Page Setup
bg: Настройки за страницата

en: Page headers font picker
bg: Избор на шрифт за колон-титулите

en: Paste
bg: Вмъкни

en: Paste the clipboard
bg: Вмъкни съдържанието на системния буфер

en: Pick a Font
bg: Избери шрифт

en: Pick the background color
bg: Избери цвят за фон

en: Pick the selected text color
bg: Избери цвят за маркираният текст

en: Pick the selection color
bg: Избери цвят за селекциите

en: Plugin
bg: Модул

en: Plugins
bg: Модули

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese (Brazilian)
bg: Португалски (Бразилия)

en: Portuguese (Portugal)
bg: Португалски (Португалия)

en: Pr_eferences
bg: Н_астройки

en: Preferences
bg: Предпочитани настройки

en: Preparing pages...
bg: Подготвяне на страниците...

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview text
bg: Представяй текста

en: Preview text shown in the dialog
bg: Представяй текста показван в прозореца

en: Print
bg: Печат

en: Print Header
bg: Горен колон-титул на страницата

en: Print Line Numbers
bg: Печатай номера на редове

en: Print Previe_w...
bg: П_реглед на документ...

en: Print Preview
bg: Преглед на Документ

en: Print Syntax Highlighting
bg: Печатай синтактично оцветен текст

en: Print _line numbers
bg: Печатай номера на _редове

en: Print preview
bg: Преглед на документ

en: Print s_yntax highlighting
bg: Печатай с_интактично оцветен текст

en: Print the current file
bg: Изпечатай текущият файл

en: Printing Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне при печат

en: Printing page %d of %d...
bg: Печат на страница %d от %d...

en: Push this button to configure background color
bg: Натиснете бутона за избор на цвят за фон

en: Push this button to configure text color
bg: Натиснете бутона за да изберете цвят на текста

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
bg: Натиснете бутона за да изберете цвета, в който ще се оцветява маркирания текст

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
bg: Натиснете бутона за да изберете цвета на маркировката.

en: Push this button to select the font to be used by the editor
bg: Натиснете бутона за да изберете какъв шрифт използва редактора

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
bg: Натиснете бутона за да изберете шрифта, използван за печат на номерата на редовете

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
bg: Натиснете бутона за да изберете шрифта, използван при печат на тялото

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
bg: Натиснете бутона за да изберете шрифта, използван при печат на колон-тилулите

en: Quit
bg: Изход

en: Quit an existing instance of gedit
bg: Изход на работещ gedit

en: Quit the program
bg: Изход от програмата

en: R_emove duplicates
bg: Пр_емахни повтарящите се

en: Redo
bg: Повтори

en: Redo the undone action
bg: Повтаря отмененото действие

en: Rendering page %d of %d...
bg: Рендиране на страница %d от %d...

en: Replace
bg: Замени

en: Replace All
bg: Замени всички

en: Replace _All
bg: Замени _всички

en: Replace _with:
bg: Замени с:

en: Revert
bg: Възстанови

en: Revert to a saved version of the file
bg: Възстановява до записана версия на файла

en: Romanian
bg: Румънски

en: Run Command
bg: Изпълнява команда

en: Run a command
bg: Изпълнява команда

en: Russian
bg: Руски

en: S_ort...
bg: _Сортиране...

en: S_tart at column:
bg: _Започни от колона:

en: Save
bg: Запис

en: Save As
bg: Запиши като

en: Save _As...
bg: Запиши _като...

en: Save all open files
bg: Запиши всички отворени файлове

en: Save as...
bg: Запиши като...

en: Save method not implemented for gedit viewer
bg: Метода за запис не е приложим в програмата за преглед на gedit

en: Save the current file
bg: Запиши текущия файл

en: Save the current file with a different name
bg: Запиши текущия файл с ново име

en: Se_lection color:
bg: Цвят на _селекциите:

en: Search _backwards
bg: Търси о_братно

en: Select All
bg: Избери Всичко

en: Select _All
bg: Избери Вси_чко

en: Select a file to open
bg: Избери файл за отваряне

en: Select a filename to save
bg: Избери име на файл за запис

en: Select files to open
bg: Избери файлове за отваряне

en: Select the _language of the current document.
bg: Избери _езика на текущия документ.

en: Select the entire document
bg: Избери целия документ

en: Select the group of tags you want to use
bg: Изберете групата с етикети, която искате да използвате.

en: Select the working directory...
bg: Изберете работната директория...

en: Selecte_d text color:
bg: Цвят на _маркираният текст:

en: Selected Text Color
bg: Цвят на избрания текст

en: Selection Color
bg: Цвят на селекцията

en: Set _Language
bg: Избери _език

en: Set language
bg: Избери език

en: Set program location...
bg: Задай къде е програмата...

en: Set the language of the current document
bg: Задай езика на текущия документ

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
bg: Установи стил на бутоните в съответствие с тези на десктопа

en: Setup the page settings
bg: Настройки на параметрите на страницата

en: Shell command
bg: Команда от шел

en: Show commands debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при командите.

en: Show document debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при документите.

en: Show file debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при файловете.

en: Show mdi debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки в mdi

en: Show metadata debugging messages.
bg: Показвай съобщения за отстраняване на грешки.

en: Show only icons in the toolbar
bg: Показвай само икони в лентата с инструменти

en: Show plugin debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки в модулите.

en: Show prefs debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки в настройките.

en: Show printing debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при печат.

en: Show recent debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на текущите грешки.

en: Show search debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки в инструмента за търсене.

en: Show session management debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при управление на сесията.

en: Show size
bg: Покажи размера

en: Show size in font info mode
bg: Покажи размера в режим "Информация за шрифта"

en: Show text below every icon in the toolbar
bg: Показвай текст под иконите в лентата с инструменти

en: Show text only beside important icons in the toolbar
bg: Показвай текст само до важни икони в лентата с инструменти

en: Show the tag list window
bg: Покажи списъка с етикети

en: Show undo debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки в команда "Отмени".

en: Show utility debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при инструменти.

en: Show view debugging messages.
bg: Покажи съобщения за отстраняване на грешки при изгледа.

en: Sort
bg: Подреди

en: Sort the current document or selection.
bg: Сортира текущия документ или избран текст.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
bg: Подреден списък с кодови таблици, използвани от gedit за автоматично откриване на кодирането на файл. "ТЕКУЩО" е текущото кодиране на локала. Използват се само познати кодови таблици.

en: Sorts a document or selected text.
bg: Сортира документ или избран текст.

en: Source
bg: Източник

en: South European
bg: Южно европейски

en: Spanish
bg: Испански

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указва ка да се пренасят дългите редове при печат. Използвайте "GTK_WRAP_NONE" за режим без пренос, "GTK_WRAP_WORD" за пренос на границите на думи, и "GTK_WRAP_CHAR" за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указва ка да се пренасят дългите редове в областта за редкатиране. Използвайте "GTK_WRAP_NONE" за режим без пренос, "GTK_WRAP_WORD" за пренос на границите на думи, и "GTK_WRAP_CHAR" за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
bg: Указва шрифта, който да се използва за тялото на документа при печат.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
bg: Указва шрифта, който да се използва за номерата на редове при печат.Има ефект само, когато опцията "Печатай номера на редове" е различна от нула.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
bg: Указва шрифта, който да се използва за главницата при печат.Има ефект само при включена опция "Печатай главница".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
bg: Указва максималниа брой на последни файлове, който ще бъде показани в подменюто "Последни файлове".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
bg: Указва броя интервали, който да се изобразят вместо знаците Tab.

en: Spell checker
bg: Проверка правопис

en: Status Bar is Visible
bg: Лентата на състоянието е видима

en: Stopped
bg: Спрян

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти. Възможни стойности са "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" за използване на стила по подразбиране на системата, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" за икони без текст, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" за икони с текст и "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" за икони с приоритетен текст отстрани. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Suggestions
bg: Предложения

en: Swedish
bg: Шведски

en: T_ext for Important Icons
bg: Т_екст за важни икони

en: Tab Size
bg: Размер на етикета на страница

en: Tag _List
bg: _Списък с етикети

en: Tag list
bg: Списък с етикети

en: Tag list plugin
bg: Модул "Списък с етикети"

en: Tags
bg: Етикети

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Thai
bg: Тайвански

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
bg: Този %s модул използва външна програма, <tt>%s</tt>, за изпълнение на задачата. 
    
    Моля, задайте местоположението на програма <tt>%s</tt>

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
bg: Модулът Статистика за документа анализира текущия документ и определя броя думи, редове, знаци и значещи знаци в него и показва резултата.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
bg: Диска, на който записвате има ограничение за размера на файловете. Моля, пробвайте запис на по-малък файл или използвате диск без ограничения.

en: The document does not contain mispelled words.
bg: Документа не съдържа сгрешени думи.

en: The document is empty.
bg: Документът не съдържа текст.

en: The file "%s" already exists.
bg: Файлът "%s" вече съществува.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
bg: Файлът "%s" не съществува. Искате ли да го създадете?

en: The file has too many symbolic links.
bg: Файлът има прекалено много символични връзки.

en: The selected file is not executable.
bg: Избрания файл не е изпълним.

en: The selected text does not contain mispelled words.
bg: Избрания текст не съдържа сгрешени думи.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
bg: Въведената командата е празна. 
    
    Моля, въведете валидна команда.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
bg: Модулът Списък с етикети предоставя метод за лесно вкарване в документа на често използвани етикети/низове без нужда да се въвеждат отново.

en: The text "%s" was not found.
bg: Текстът "%s" не е намерен.

en: The title of the selection dialog box
bg: Заглавието на прозорец "Селектиране"

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
bg: Няма достатъчно място на диска за запис на файла "%s".
    
    Моля, освободете място и опитайте пак.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
bg: На диска няма достатъчно място за запис на файла. 
    Моля, освободете място и опитайте пак.

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при изобразяване на помощ: %s

en: Title
bg: Заглавие

en: Toolbar Buttons Style
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти

en: Toolbar is Visible
bg: Лентата с инструменти е видима

en: Turkish
bg: Турски

en: Turn on all debugging messages.
bg: Включи всички съобщения за отстраняване на грешки.

en: U_nindent
bg: Отстъп наляво

en: U_se default theme colors
bg: Използвай цветови теми по _подразбиране

en: Undo
bg: Отмени

en: Undo Actions Limit
bg: Брой команди отмени

en: Undo the last action
bg: Отменя последното действие

en: Unicode
bg: Уникод

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Unindent selected lines
bg: Отместване навън за избрани редове (премахване на абзац)

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Update
bg: Поднови

en: Use %s highlight mode
bg: Използвай %s режим на осветяване

en: Use Default Colors
bg: Използвай цветове по подразбиране

en: Use Default Font
bg: Използвай шрифта по подразбиране

en: Use Normal highlight mode
bg: Използвай нормален режим на осветяване

en: Use font in label
bg: Използвай шрифта за етикет

en: Use font in the label in font info mode
bg: Използвай шрифта за етикет в режим "Информация за шрифта"

en: Use the _selected format
bg: Използвай _избрания формат

en: User dictionary:
bg: Потребителски речник:

en: User name
bg: Име на потребител

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Western
bg: Западен

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
bg: Дали gedit да записва модифицираните файлове след определен интервал време. Можете да укажете интервала в опцията "Интервал за автоматичен запис".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
bg: Дали gedit да създава резервни копия на файловете, които записва. Можете да укажете разширението за копията в опцията "Разширение на резервните копия".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
bg: Дали gedit да изобразява номера на редове в областа за редактиране.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
bg: Дали gedit трябва да разрешава автоматично разделяна на абзаци

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
bg: Дали gedit да включва главница на документа при печат.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
bg: Дали gedit да вмъква интервали вместо табулации.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
bg: Дали gedit да печата синтактично оцветен текст или да пренебрегва цветовете.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
bg: Дали линията за статус в долната част на прозореца за редактиране да е видима.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
bg: Дали лентата с инструменти да е видима в прозорците за редактиране.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
bg: Дали да се използват цветовете по подразбиране в областа за редактиране. Ако тази опция е изключена, то цветовете на областа за редактиране ще бъдат тези указани в оциите "Цвят на фон", "Цвят на текст", "Цвят на избран текст", и "Цвят на маркировката за избор".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
bg: Дали да се използва системния шрифт по подразбиране за текста или шрифт специфичен за gedit. Ако тази опция е изключена, то ще бъде използван шрифта указан в опцията "Шрифт на редактора".

en: Words
bg: Думи

en: You cannot undo a sort operation
bg: Операция сортиране не може да се отменя

en: _About
bg: _Относно

en: _Add
bg: _Добави

en: _Autocheck Spelling
bg: _Автоматична проверка

en: _Background color:
bg: Цвят на фона:

en: _Body:
bg: _Тяло:

en: _Check Spelling
bg: Про_вери правописа

en: _Close
bg: _Затвори

en: _Close All
bg: Зат_вори Всички

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Copy
bg: _Копирай

en: _Copy Text
bg: _Копирай текст

en: _Customize Toolbar
bg: Настрой Ле_нта с инструменти

en: _Delete
bg: Из_трий

en: _Description
bg: Описание

en: _Desktop Default
bg: _Настройки на десктопа

en: _Display line numbers
bg: Показвай номера на редовете

en: _Document Statistics
bg: _Статистики за документа

en: _Documents
bg: _Документи

en: _Edit
bg: _Редакция

en: _Encoding
bg: _Кодиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Find...
bg: _Търсене...

en: _Go to Line
bg: _Отиди на ред

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Highlight Mode
bg: Режим на о_светяване

en: _Icons Only
bg: _Само икони

en: _Ignore
bg: _Игнорирай

en: _Ignore All
bg: _Игнорирай всички

en: _Ignore case
bg: _Игнорирай малки/големи

en: _Indent
bg: _Отстъп надясно

en: _Insert
bg: _Вмъкни

en: _Insert a new preview phrase.
bg: Вмъкни фраза за преглед.

en: _Line number:
bg: Номер на ред:

en: _Line numbers:
bg: Номера на _редове:

en: _Location to search for:
bg: Къде да търся:

en: _Match case
bg: Зачитай малки/големи

en: _Modify preview phrase...
bg: Промени фраза за преглед...

en: _More...
bg: _Още

en: _Move to New Window
bg: Пре_мести в нов прозорец

en: _New
bg: _Нов документ

en: _Number every
bg:  _Номерирай всеки

en: _Open...
bg: _Отвори...

en: _Output Window
bg: _Изходен прозорец

en: _Paste
bg: _Вмъкни

en: _Print page headers
bg: _Печатай колон титулите

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Prompt for a format
bg: _Посочи формат

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Redo
bg: Повто_ри

en: _Replace
bg: _Замени

en: _Replace...
bg: _Замяна...

en: _Restore Default Fonts
bg: _Възстанови шрифтовете по подразбиране

en: _Reverse order
bg: Обратен _ред

en: _Revert
bg: _Възстанови

en: _Run
bg: _Изпълни

en: _Run Command...
bg: _Изпълни команда...

en: _Save
bg: _Запис

en: _Save All
bg: _Запиши всички

en: _Search
bg: _Търси

en: _Search for:
bg: Търси за:

en: _Show results in Output Window
bg: _Покажи резултатите в изходен прозорец

en: _Sort
bg: _Подреди

en: _Spelling Suggestions...
bg: _Предложения за правопис...

en: _Statusbar
bg: Лента на _състоянието

en: _Suggestions:
bg: _Предложения:

en: _Text for All Icons
bg: _Текст за всички икони

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: _Tools
bg: Инс_трументи

en: _Undo
bg: _Отмени

en: _Update
bg: _Поднови

en: _Use custom format
bg: _Използвай потребителски формат

en: _Use default theme font
bg: Използвай шрифта на темата по подразбиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Working directory:
bg: _Работна директория:

en: _Wrap around
bg: Режим с пре_насяне

en: _minutes
bg: _минути

en: button1
bg: бутон1

en: dialog1
bg: прозорец1

en: gedit application
bg: приложение gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
bg: gedit не може да използва  %s: местоположения в режим запис.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
bg: gedit не може да използва такива местоположения в режим запис.

en: gedit: Document Info plugin
bg: gedit: Модул Информация за документа

en: gedit: Shell Output plugin
bg: gedit: Модул "Изход на шел"

en: label
bg: етикет

en: lines
bg: реда
