gnome-media - en to bg translation catalogue (402 entries)

en: %d - Unknown
bg: %d - Неизвестно

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
bg: %s
    Това означава, че CD Плеър няма да работи.

en: %s (Has not been saved)
bg: %s (Не е запазен)

en: %s Information
bg: %s информация

en: %s Lock
bg: %s Заключване

en: %s Mute
bg: %s Безшумно

en: %s Record
bg: %s Запис

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
bg: %s не сочи към валидно CD устройство. Възможно е да:
    а) Вашата система не поддържа CD устройства
    б) нямате нужния достъп до CD устройството
    в) %s не е вашето CD устройство.

en: %s is not installed in the path.
bg: %s не е инсталиран на посочения път.

en: 1 (mono)
bg: 1 (моно)

en: 2 (stereo)
bg: 2 (стерео)

en: <b>Default Source</b>
bg: <b>Източник по подразбиране</b>

en: <none>
bg: <без>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Проверка...</span>

en: A CD player for GNOME
bg: CD Плеър за ГНОМ

en: A Cappella
bg: А Капела

en: A sound recorder for GNOME
bg: Приложение за запис на звуци за GNOME

en: About
bg: Относно

en: Acid
bg: Ейсид

en: Acid Jazz
bg: Ейсид Джаз

en: Acid Punk
bg: Ейсид Пънк

en: Acoustic
bg: Акустична

en: Act as recording level meter.
bg: Действай като измерител на новото на запис.

en: Address of the server to contact for CD queries
bg: Адрес на сървър към който ще се правят допитвания относно CD

en: Adjust the volume level
bg: Нагласяване на силата на звука

en: Album Line
bg: Лента за Албум

en: Alt
bg: Алт

en: Alternative
bg: Алтернативна

en: Ambient
bg: Амбиент

en: Anime
bg: Аниме

en: Art Rock
bg: Алт. Рок

en: Artist Line
bg: Лента за Изпълнител

en: Artist and Title
bg: Изпълнител и Заглавие

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
bg: Опитай да _отвориш CD устр. при изход от CD Плеър

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
bg: Опитай да отвориш CD устр. при изход от CD Плеър

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio Information
bg: Аудио информация:

en: Avantgarde
bg: Авангард

en: Ballad
bg: Балада

en: Bass
bg: Бас

en: Beat
bg: Ритъм

en: Bebop
bg: Бибоп

en: Big Band
bg: Биг Бенд

en: Bit rate:
bg: Битове за сек.:

en: Black Metal
bg: Блек Метал

en: Bluegrass
bg: Блуграс

en: Blues
bg: Блус

en: Booty Bass
bg: Буути Бас

en: BritPop
bg: БритПоп

en: CD Database
bg: CD База от данни

en: CD Database Preferences
bg: Настройки на CD база от данни

en: CD Display
bg: CD Дисплей

en: CD Player
bg: CD Плеър

en: CD Player Behaviour:
bg: Поведение на CD Плеър:

en: CD Player De_vice:
bg: Устройст_во за CD Плеър :

en: CD Player Preferences
bg: Настройки на CD Плеър

en: CD device to use
bg: Използвано CD устройство

en: CD player theme
bg: Тема за CD Плеър

en: CDDB Track Editor
bg: CDDB Редактор на Песни

en: Cabaret
bg: Кабаре

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
bg: Неуспех при свързване с звуковия демон.
    Моля, стартирайте 'esd' в команден промпт.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
bg: Невъзможно създаването на CDDB РедакторНаПесни фабрика. 
    Вероятно има стартирано друго копие на cddb-track-editor.

en: Cannot create player
bg: Невъзможно създаване на плеър

en: Category
bg: Категория

en: Celtic
bg: Келтска

en: Chamber Music
bg: Камерна Музика

en: Chanson
bg: Шансон

en: Chorus
bg: Хор

en: Christian Gangsta Rap
bg: Христиански Гангста Рап

en: Christian Rap
bg: Христиански Рап

en: Christian Rock
bg: Христиански Рок

en: Classical
bg: Класическа

en: Classical Rock
bg: Класически Рок

en: Click Ok to finish.
bg: Избери Да за край.

en: Close
bg: Затвори

en: Close this window
bg: Затвори прозореца

en: Club
bg: Клубна

en: Club-House
bg: Клуб-Хаус

en: Comedy
bg: Комедия

en: Configure defaults for GStreamer applications
bg: Настройки по подразбиране за приложенията основани на GStreamer

en: Connect to the esd server on this host.
bg: Свържи се с esd сървъра на хоста.

en: Contemporary Christian
bg: Съвременна Християнска

en: Contents
bg: Съдържание

en: Could not load UI resource %s
bg: Неуспех при зареждане на ресурс %s за потребителския интерфейс

en: Country
bg: Кънтри

en: Create a new sample
bg: Създай нова мостра

en: Crossover
bg: Кросоувър

en: Cult
bg: Култ

en: Custom
bg: Потребителска

en: Dance
bg: Танцувална

en: Dance Hall
bg: Танцувална Зала

en: Darkwave
bg: Даркуейв

en: Data CD
bg: CD с данни

en: Death Metal
bg: Дет Метал

en: Device path
bg: Път към устройство

en: Disc ID
bg: ID  на диск

en: Disc _Title:
bg: Заглавие на _Диска:

en: Disc error
bg: Повреден диск

en: Disco
bg: Дискотечна

en: Display help for Sound Recorder
bg: Извиква помощ за запис на звуци

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
bg: Показва информация за текущо възпроизвеждания албум, изпълнител и изтеклото време

en: Dream
bg: Мечта

en: Drive Error
bg: Грешка в Устройството

en: Drive open
bg: Устройството е отворено

en: Drum & Bass
bg: Дръм & Бейс

en: Drum Solo
bg: Барабанно Соло

en: Duet
bg: Дует

en: ESD Server Host
bg: ESD Сървър Хост

en: Easy Listening
bg: Лека Музика

en: Editing Disc ID:
bg: Редакция на ID на диска:

en: Editing Disc ID: %s
bg: Редакция на ID на диска: %s

en: Eject
bg: Извади

en: Eject CD
bg: Извади CD

en: Eject the CD when CD player quits?
bg: Отвори CD устройството при изход?

en: Electronic
bg: Електронна

en: Error setting device
bg: Грешка при установяване на устройство

en: Ethnic
bg: Етническа

en: Euro-House
bg: Евро-Хаус

en: Euro-Techno
bg: Евро-Техно

en: Eurodance
bg: Евроденс

en: Expander Size
bg: Размер на разширителя

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
bg: Грешка при конструирането на тестов тръбопровод за '%s'

en: Failure instantiating main window
bg: Неуспех при зъздаването на главен прозорец

en: Fast forward
bg: Напред

en: Fast-Fusion
bg: Бърз-Фюжън

en: File Information
bg: Информация за файла

en: File _Information
bg: _Информация за файла

en: File information
bg: Информация за файла

en: File size:
bg: Големина на файла:

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Folder:
bg: Папка:

en: Folk
bg: Фолк

en: Folk/Rock
bg: Фолк/Рок

en: Folklore
bg: Фолклор

en: FreeDB _round robin server
bg: FreeDB _round robin сървър

en: Freestyle
bg: Фристайл

en: Funk
bg: Фънк

en: Fusion
bg: Фюжън

en: GStreamer Preferences
bg: Настройки на GStreamer

en: Game
bg: От Игра

en: Gangsta Rap
bg: Гангста Рап

en: Goa
bg: Гоа

en: Gospel
bg: Госпел

en: Gothic
bg: Готик

en: Gothic Rock
bg: Готик Рок

en: Grunge
bg: Гръндж

en: Hard Rock
bg: Хард Рок

en: Hardcore
bg: Хардкор

en: Heavy Metal
bg: Хеви Метал

en: Hide advanced disc options
bg: Скрий допълнителните настройки за диска

en: Hide advanced track options
bg: Скрий допълнителни настройки за песен

en: Hip-Hop
bg: Хип-Хоп

en: Hos_tname:
bg: Име на хос_та:

en: Host is %s
bg: Хоста е %s

en: Hostna_me:
bg: И_ме на хоста:

en: House
bg: Хаус

en: Humour
bg: Хумор

en: Indie
bg: Инди

en: Industrial
bg: Индъстриал

en: Info Line
bg: Информационна Лента

en: Information to send to server
bg: Данни, които ще се изпратят до сървъра

en: Instrumental
bg: Инструментал

en: Instrumental Pop
bg: Инстр. Поп

en: Instrumental Rock
bg: Инстр. Рок

en: Invalid CD device
bg: Невалидно CD устройство

en: JPop
bg: ДжейПоп

en: Jazz
bg: Джаз

en: Jazz+Funk
bg: Джаз+Фънк

en: Jungle
bg: Джънгъл

en: Latin
bg: Латинска

en: Length
bg: Продължителност

en: Length:
bg: Продължителност:

en: Line for displaying information
bg: Лента, показваща информация

en: Line for displaying the name of the album
bg: Лента, показваща името на албума

en: Line for displaying the name of the artist
bg: Лента, показваща името на изпълнителя

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
bg: Лента, показваща изтеклото време от началото на текущата песен

en: Lo-Fi
bg: Лоу-Фай

en: Location
bg: Местонахождение

en: Lock
bg: Заключване

en: Login Information
bg: Данни за регистриране

en: Main toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Meditative
bg: Медитация

en: Merengue
bg: Меренге

en: Metal
bg: Метал

en: Modify your CD database preferences
bg: Промяна на настроийките за CD База от данни

en: Monitor the recording input volume
bg: Следи входната сила при запис

en: Monitor the sound output volume
bg: Следи изходната сила на звука

en: Multiple matches...
bg: Множество съвпадения...

en: Musical
bg: Мюзикъл

en: Mute
bg: Безшумно

en: National Folk
bg: Национален Фолк

en: Native American
bg: Коренна Американска

en: Negerpunk
bg: Нигапънк

en: New
bg: Нов

en: New Age
bg: Ню Едж

en: New Wave
bg: Ню Уейв

en: Next track
bg: Следваща песен

en: No CD device
bg: Няма CD устройство

en: No Cdrom
bg: Няма Cdrom

en: No disc
bg: Няма диск

en: Noise
bg: Шум

en: Nu-Metal
bg: Нео-Метъл

en: Number of channels:
bg: Брой канали:

en: Oldies
bg: Шлагер

en: Only start if there isn't already a CD player application running
bg: Стартирай само ако няма стартирано приложение за възпроизвеждане на CD

en: Open
bg: Отвори

en: Open a file
bg: Отвори файл

en: Open a vertical version of the meter.
bg: Отвори вертикална версия на измервателя.

en: Open preferences
bg: Отвори настройките

en: Open track editor
bg: Отвори редактора на песни

en: Opera
bg: Опера

en: Other
bg: Друг

en: Other _FreeDB server:
bg: Друг _FreeDB сървър:

en: Other _server:
bg: Друг _сървър:

en: P_revious track
bg: П_редишна песен

en: Pause
bg: Пауза

en: Paused
bg: На пауза

en: Pipe_line:
bg: Тръбо_провод:

en: Play
bg: Възпр.

en: Play / Pause
bg: Възпр./Пауза

en: Play audio CDs
bg: Възпр. аудио CD-та

en: Play sound
bg: Възпроизведи звук

en: Play the CD on startup
bg: Възпроизвеждай CD при стартиране

en: Play when the CD player starts?
bg: Проиграване при старт на CD Плеър?

en: Playing
bg: Възпроизвеждане

en: Playing %s - %s
bg: Възпроизвеждане на %s - %s

en: Playing...
bg: Възпроизвеждане...

en: Polka
bg: Полка

en: Polsk Punk
bg: Полск Пънк

en: Pop
bg: Поп

en: Pop-Folk
bg: Поп-Фолк

en: Pop/Funk
bg: Поп/Фънк

en: Porn Groove
bg: Порно Груув

en: Port
bg: Порт

en: Position
bg: Позиция

en: Power Ballad
bg: Енергична Балада

en: Pranks
bg: Пранкс

en: Preferences
bg: Настройки

en: Previous
bg: Предишна

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Primus
bg: Праймъс

en: Progressive Rock
bg: Прогресив Рок

en: Psychedelic
bg: Сайкъделик

en: Psychedelic Rock
bg: Сайкъделик Рок

en: Punk
bg: Пънк

en: Punk Rock
bg: Пънк Рок

en: Quit
bg: Изход

en: Quit the application
bg: Изход от приложението

en: Rap
bg: Рап

en: Rave
bg: Рейв

en: Ready
bg: Готов

en: Rec.
bg: Запис

en: Recent _Files
bg: Текущи _файлове

en: Record
bg: Запис

en: Record sound
bg: Запиши звук

en: Record sound clips
bg: Запиши звукови клипове

en: Recording level
bg: Ново на запис

en: Recording level monitor
bg: Монитор на нивото на запис

en: Recording...
bg: Запис...

en: Reggae
bg: Реге

en: Retro
bg: Ретро

en: Revival
bg: Ривайвъл

en: Rewind
bg: Върни

en: Rhythmic Soul
bg: Ритмичен соул

en: Rock
bg: Рок

en: Rock & Roll
bg: Рок & Рол

en: Run Mixer
bg: Стартирай Настройки на звука

en: Run _Mixer
bg: Стартирай С_месителя

en: Run the audio mixer
bg: Стартирай Настройки на звука

en: Salsa
bg: Салса

en: Samba
bg: Самба

en: Sample rate:
bg: Честота на семплиране:

en: Satire
bg: Сатира

en: Save
bg: Запази

en: Save As
bg: Запази като

en: Save _As...
bg: Запази _като...

en: Save file as
bg: Запази файла като

en: Save the current file
bg: Запази текущия файл

en: Save the current file with a different name
bg: Запази текущия файл с ново име

en: Sen_d no information
bg: Не изпращай _данни

en: Send _other information:
bg: Изпрати д_руги данни:

en: Send real _information
bg: Изпрати _истинските данни

en: Server
bg: Сървър

en: Server name
bg: Име на сървър

en: Server type
bg: Тип на сървър

en: Set device
bg: Настрой устройство

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
bg: Да се отвори ли CD устройството при изход от CD Плеър?

en: Show advanced disc options
bg: Покажи допълнителните настройки за диска

en: Show advanced track options
bg: Покажи допълнителни настройки за песен

en: Show information about the current file
bg: Информация за текущия файл

en: Show information for Sound Recorder
bg: Извиква информация за записа на звуци

en: Size of the expander arrow
bg: Размер на стрелката на разширителя

en: Ska
bg: Ска

en: Slow Jam
bg: Бавна Импровизация

en: Slow Rock
bg: Бавен Рок

en: Sonata
bg: Соната

en: Song length:
bg: Продължителност:

en: Soul
bg: Соул

en: Sound Clip
bg: Музикален Клип

en: Sound Recorder
bg: Приложение за запис на звуци

en: Soundtrack
bg: Към Филм

en: Southern Rock
bg: Южен Рок

en: Space
bg: Космическа

en: Specify the X position of the meter.
bg: Задай координатата по X на измервателя.

en: Specify the Y position of the meter.
bg: Задай координатите по Y на измервателя.

en: Speech
bg: Реч

en: Start _playing CD when CD Player starts
bg: Започни въз_произвеждане при старт на CD Плеър

en: Start playing CD when CD Player starts
bg: Започни възпроизвеждане при стартиране на CD Плеър

en: Stop
bg: Спри

en: Stop sound
bg: Спри звука

en: Stopped
bg: Спряно

en: Swing
bg: Суинг

en: Symphonic Rock
bg: Симфоничен Рок

en: Symphony
bg: Симфония

en: Synthpop
bg: Синтпоп

en: Tango
bg: Танго

en: Te_st
bg: Проверка

en: Techno
bg: Техно

en: Techno-Industrial
bg: Техно-Индъстриал

en: Terror
bg: Терор

en: Testing Pipeline
bg: Проверка на тръбопровода

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
bg: CD Плеър не се изпълнява правилно.
    
    Изберете 'Детайли' за повече информация относно грешката.
    
    Изберете 'Настрой устройство' за да настроите устройство или 'Изход' за да затворите CD Плеър

en: The hostname that will be sent with all queries
bg: Име на хост, което се изпраща с всички допитвания

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
bg: Пътят към CD устройство кото плеърът трябва да използва

en: The port that the server is running the database on
bg: Порт, на който е достъпна базата данни

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
bg: Тип сървър, към който се отправят запитвания. Възможните стойности са: 0 (FreeDB round robin сървър), 1 (друг freedb сървър) и 2 (друг сървър)

en: The username
bg: Потребителско име

en: The username that will be sent with all queries
bg: Име на потребител, което се изпраща с всички допитвания

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
bg: Липсва настроено CD устройство. Това означава, че CD Плеър
    няма да работи. Натиснете 'Настрой устройство' за да настроите
    устройство или изберете 'Изход' за да затворите CD Плеър.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощ: 
    %s

en: There was an error starting %s: %s
bg: Грешка при стартиране на %s: %s

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
bg: Открити са множество съвпадения в базата данни. 
    Следва списък в възможните съвпадения, моля изберете най-близкото

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
bg: Този ключ определя кои лични данни ще се изпращат към сървъра за запитвания. Възможни стойности са: 0 (никакви данни), 1 (истинските данни) и 3 (други данни).

en: Thrash Metal
bg: Траш Метал

en: Time Line
bg: Времева Линия

en: Title
bg: Заглавие

en: Top 40
bg: Топ 40

en: Track List
bg: Списък на песни

en: Track editor
bg: Редактор на песни

en: Trailer
bg: Трейлър

en: Trance
bg: Транс

en: Tribal
bg: Трайбъл

en: Trip-Hop
bg: Трип-Хоп

en: Unknown
bg: Незнаен

en: Unknown / Unknown
bg: Незнаен / Незнаен

en: Unknown Album
bg: Неизвестен Албум

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен Изпълнител

en: Unknown artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown disc
bg: Неизвестен диск

en: Unknown size
bg: Неизвестен размер

en: Unknown track
bg: Непозната песен.

en: Video
bg: Видео

en: Vocal
bg: Вокално

en: Volume Control
bg: Настройки на Звука

en: Volume Meter
bg: Измерител на Сила

en: Volume control
bg: Настройки на силата на звука

en: Volume monitor
bg: Монитор на силата на звука

en: What theme should the CD player use for it's appearance
bg: Тема за външния вид на CD плеъра

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
bg: При стартиране на CD Плеър да се стартира ли проиграване на CD?

en: X-Position
bg: Позиция по X

en: Y-Position
bg: Позиция по Y

en: You do not seem to have permission to access %s.
bg: Изглежда нямате достъп до %s.

en: Your hostname
bg: Име на хоста:

en: _About
bg: _Относно

en: _About CD player
bg: _Относно CD Плеър

en: _Apply change
bg: _Приложи промените

en: _Artist:
bg: _Изпълнител:

en: _Available Themes:
bg: Н_алични теми:

en: _Close Window
bg: _Затвори прозореца

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Control
bg: _Контрол

en: _Details
bg: _Детайли

en: _Disc comments:
bg: Коментар за _Диск:

en: _Eject disc
bg: _Извади диска

en: _Extra track data:
bg: Допълнителни данни за п_есен:

en: _File
bg: _Файл

en: _Genre:
bg: _Стил:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Input:
bg: _Вход:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New
bg: _Нов

en: _Next track
bg: Следв. песен

en: _Open...
bg: _Отвори...

en: _Output:
bg: _Изход:

en: _Pipeline:
bg: _Тръбопровод:

en: _Play
bg: Въз_пр.

en: _Play / Pause
bg: Възпр./_Пауза

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Record
bg: _Запис

en: _Save
bg: За_пази

en: _Set device
bg: На_строй устройство

en: _Stop
bg: _Спри

en: _Test
bg: _Проверка

en: _Update Server List
bg: _Обнови списъка със сървъри

en: _Year:
bg: _Година:

en: hour
bg: час

en: hours
bg: часове

en: minute
bg: минута

en: minutes
bg: минути

en: second
bg: секунда

en: seconds
bg: секунди
