gnome-panel - en to bg translation catalogue (485 entries)

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
bg: %s не върши абсолютно никаква работа. Само заема дисково пространство и губи време за компилация. Ако го заредите, ще отнема и ценно пространство на панела и памет. Ако познавате някой, който използва този аплет, трябва веднага да го заведете на психиатричен преглед.

en: %s the Fish
bg: Рибата %s

en: (with minor help from George)
bg: (с малко помощ от George)

en: 12 hour
bg: 12-часов

en: 24 hour
bg: 24-часов

en: <b>Animation</b>
bg: <b>Анимация</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>Options</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Предварителен преглед</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
bg: <b>При Възстановяването на Смалените Прозорци</b>

en: <b>Switcher</b>
bg: <b>Превключвач</b>

en: <b>Window Grouping</b>
bg: <b>Обединяване в Групи</b>

en: <b>Window List Content</b>
bg: <b>Съдържание на списъка с прозорци</b>

en: <b>Window List Size</b>
bg: <b>Размер на Списъка с Прозорци</b>

en: <b>Workspaces</b>
bg: <b>Работни места</b>

en: <small>Opaque</small>
bg: <small>Непрозрачен</small>

en: <small>Transparent</small>
bg: <small>Прозрачност</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bg: Риба без име е много скучна. Вдъхнете й малко живот като й изберете име.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
bg: Списък от идентификации за панела. Всяка идентифицира индивидуален горен панел. Настройките за всеки от тези панели са запазени в /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
bg: Списък·от·идентификации·за·аплетите на панела.·Всяка·идентифицира·индивидуален·аплет от панела.·Настройките·за·всеки·от·тези·аплети·са·запазени·в·/apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
bg: Списък от идентификации за обектите·в·панела. Всяка идентифицира индивидуален обект·от·панела ( т.е. стартер, бутон или меню). Настройките за всеки от тези обекти са запазени в /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
bg: Прост аплет за тестването на панела на GNOME 2.0

en: About GNOME
bg: Информация за GNOME

en: About _GNOME
bg: _Информация за GNOME

en: Accessories
bg: Помощни

en: Action button type
bg: Вид действие на бутона

en: Actions
bg: Действия

en: Ad_just Date & Time...
bg: Задава Час и Дата...

en: Add new item to this menu
bg: Добавя нов елемент към това меню

en: Add this as drawer to panel
bg: Добавя това като шкаф към панела

en: Add this as menu to panel
bg: Добавя това като меню към панела

en: Add this launcher to panel
bg: Добавя този стартер към панела

en: Amusements
bg: Забавления

en: An unknown error occurred while trying to open %s
bg: Неизвестна грешка при опита за отваряне на %s

en: And many, many others...
bg: Много, много други...

en: Animation _speed:
bg: _Скорост на анимацията

en: Animation speed
bg: Скорост на анимацията

en: Applet Bonobo IID
bg: Аплет Bonobo·IID

en: Applet:
bg: Аплет:

en: Applications
bg: Програми

en: Area where notification icons appear
bg: Област, в която се появяват иконите за уведомяване

en: Arro_ws on hide buttons
bg: Показва ст_релки на бутоните за скриване

en: Autoclose drawer
bg: Автоматично затваря шкафа

en: Automatically hide panel into corner
bg: Автоматично скрива панела в ъгъла

en: Background
bg: Фон

en: Background _image:
bg: Фоново _изображение:

en: Background color
bg: Фонов цвят:

en: Background color opacity
bg: Прозрачност на цвета сложен за фон

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Behavior
bg: Поведение

en: Bottom
bg: Долен

en: Bottom Centered Panel
bg: Долен Центриран Панел

en: Bottom Edge Panel
bg: Долен Ъглов Панел

en: Bottom Expanded Edge Panel
bg: Долен Разширен Ъглов Панел

en: Bottom Floating Panel
bg: Долен Плаващ Панел

en: Browse
bg: Избери

en: CDE Menu
bg: CDE менюта

en: Calendar
bg: Календар

en: Can't find an empty spot
bg: Не мога да намеря празно място

en: Cannot add to run box
bg: Не мога да го добавя

en: Cannot create launcher
bg: Не мога да създам стартер

en: Cannot display help document
bg: Не мога да покажа документа с помощта

en: Cannot display location '%s'
bg: Не мога да покажа местоположението '%s'

en: Cannot execute '%s'
bg: Не мога да стартирам '%s'

en: Cannot launch command '%s'
bg: Не мога да стартирам командата '%s

en: Cannot launch entry
bg: Не мога да стартирам това

en: Cannot launch icon
bg: Не мога да стартирам иконата

en: Cannot load entry
bg: Не мога да заредя

en: Cannot open recently used document
bg: Не мога да покажа последно отваряните документи

en: Cannot remove menu item %s
bg: Не мога да премахна елемента от менюто %s

en: Cannot save changes to launcher
bg: Не мога да запиша промените в стартера

en: Cannot save launcher to disk
bg: Не мога да запиша елемента от менюто върху диска

en: Cannot save menu item to disk
bg: Не мога да запиша елемента от менюто върху диска

en: Cannot show %s
bg: Не мога да покажа %s

en: Center panel on x-axis
bg: Центрира панела по оста - х

en: Center panel on y-axis
bg: Центрира·панела·по·оста·-·у

en: Choose a file to append to the command...
bg: Избира файл към който да приложи командата...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bg: Натиснете тук, за да се скрият всички прозорци и да се покаже работното място.

en: Click here to restore hidden windows.
bg: Натиснете тук, за да се възстановят скритите прозорци.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bg: Натиснете върху прозорец за да го затворите насилствено.За да се откажете натиснете <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bg: Натиска бутона за да разгледа файловете за този към чието име да приложи командата.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bg: Натиска бутона са да стартира избраното приложение или командата в полето за въвеждане на команда.

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на часовника

en: Clock Preferences
bg: Настройки на часовника

en: Clock _type:
bg: Вид часовник:

en: Close _drawer when launcher is clicked
bg: Затваря _шкафовете, ако е натиснат стартер

en: Co_lor:
bg: Цвят:

en: Co_mmand to run when clicked:
bg: Команда, която да се изпълни при натискане:

en: Command entry
bg: Кутия за въвеждане на командата

en: Command icon
bg: Икона за командата

en: Command to execute on click
bg: Команда за изпълнение при натискане

en: Computer Clock
bg: Компютърен часовник

en: Confirm panel removal
bg: Потвърждение за премахването на панела

en: Copy _Date
bg: Копира _Датата

en: Copy _Time
bg: Копира _Времето

en: Could not get directory name from path: %s
bg: Не мога да взема името на директорията от пътя: %s

en: Could not get file name from path: %s
bg: Не мога да взема името на файла от пътя: %s

en: Couldn't find a suitable application
bg: Не мога да открия подходящо приложение

en: Create Launcher
bg: Създава стартер

en: Create new file in the given directory
bg: Създава нов файл в посочената директория

en: D_on't Delete
bg: _Не изтривай

en: Debian GNU/Linux
bg: Дебиан ГНУ/Линукс

en: Debian Menu
bg: Дебиан менюта

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bg: Решава дали да се обединяват в групи прозорците на едно и също приложение в списъка с прозорци. Валидни стойности са  "never", "auto" и "always".

en: Delete Panel
bg: Премахва панела

en: Desktop
bg: Работно пространство

en: Details: %s
bg: Детайли: %s

en: Display "Run Application" dialog keybinding
bg: Показва диалога за "Стартира"

en: Display a swimming fish or another animated creature
bg: Показва плуваща рибка или друго анимирано създание

en: Display all workspaces
bg: Показва _всички работни места

en: Display workspace names
bg: Показва имената на работните места

en: Drawer
bg: Шкаф

en: Drawer and panel _animation
bg: _Анимация на шкафове и панели

en: E_xpand
bg: Разширява:

en: Enable animations
bg: Позволява анимации

en: Enable arrows on hide buttons
bg: Показва ст_релки на бутоните за скриване

en: Enable hide buttons
bg: Показва бутоните за скриване

en: Enable keybindings
bg: Позволява действията с клавиши

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bg: Включи списъка с програми в кутията за стартиране

en: Enable tooltips
bg: Позволява подсказки

en: Enter a command string here to run it.
bg: Въвежда команда тук за да се изпълни.

en: Entire menu
bg: Цялото меню

en: Error getting value for '%s': %s
bg: Грешка при намирането на стойноста за ·'%s': %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на display_all_workspaces за превключвателя на работни места: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на display_workspace_names за превключвателя на работни места: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
bg: Грешка при зареждане на gconf директорията ·'%s': %s

en: Error loading glade file %s
bg: Грешка при зареждане на glade файл %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на num_rows за превключвателя на работни места: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на булевата стойност от GConf '%s':·%s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
bg: Грешка·при·четенето·на·целочислената·стойност·от·GConf·'%s': %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на списъка от GConf '%s':·%s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на низовата стойност от GConf '%s':·%s

en: Error watching gconf key '%s': %s
bg: Грешка при преглеждането на ключа от gconf '%s':·%s

en: Exception from popup_menu '%s'
bg: Изключение от изскачащото меню "%s"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bg: Включи списъка с програми в кутията за стартиране

en: Expand to occupy entire screen width
bg: Разширява за да покрие целия екран

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
bg: FIXME - e поправено това в новите неща за панела

en: FIXME - need to define limits
bg: FIXME - трябва да дефинирам граници

en: Factory for creating clock applets.
bg: фабрика за създаването на аплети за часовника

en: Factory for the window navigation related applets
bg: Фабрика за създаването на аплетите за навигация между прозорците

en: Failed to get pixmap %s
bg: Не успях да открия изображението %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
bg: Не успях да стартирам инструмента за настройка:·%s

en: Failed to load %s: %s
bg: Не успях да заредя %s: %s

en: Failed to load image %s
bg: Изображението %s не може да бъде заредено

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
bg: Не успях да намеря програма за конфигуриране на датата и часа. Може би не е инсталирана?

en: Fast
bg: бърза

en: File %s already exists. Overwrite?
bg: Файлът %s вече съществува. Да го презапиша?

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Find files, folders, and documents on your computer
bg: Търси файлове, папки и документи на компютъра Ви

en: Fish
bg: Риба

en: Fish Preferences
bg: Настройки на рибата на GNOME

en: Fit image to panel
bg: Наглася изображението към панела

en: Force Quit
bg: Насилствен Изход

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
bg: Да затворя ли насилствено тази програма?
    (Всики отворени от нея документи ще бъдат загубени.)

en: Frames in fish's animation
bg: Броят на кадрите в анимацията на рибата

en: From Whence That Stupid Fish Came
bg: От где се взе тая тъпа риба

en: GNOME Panel Shell
bg: Обвивката панел на GNOME

en: General
bg: Общи

en: Get the current time and date
bg: Вземи текущото време и дата

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
bg: Glade интерфейсът за програмата за снимки 
    липсва. Проверете инсталацията на GNOME панела

en: Grab a window instead of the entire screen
bg: Снима прозорец вместо целия екран

en: Group windows when _space is limited
bg: При _ограничено място

en: Hide application windows and show the desktop
bg: Бутон, скриващ прозорците и показващ работното място

en: Highlight launchers on mouseover
bg: Осветяване на бутоните при преминаване с мишкатa

en: Hour format
bg: Формат на часа

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
bg: Виждам, че вече има един работещ панел
    и ще приключа.

en: Icon used for object's button
bg: Икона използвана за бутона на обекта

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bg: Ако е истина, де отваря прозорец и пита за потвърждение ако потребител искада премахне панел.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
bg: Ако е истина, чертожника автоматично ще се затвори когато потребител  натисне стартер в него.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
bg: Ако е истина, стартерите ще се осветят когато потребител премести курсора върху него.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bg: Ако е истина, стрелките ще се сложат на бутоните за скриване. Тази настройка важи само ако настройката enable_buttons е истина.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bg: Ако е истина бутоните ще се поставят на всяка страна на панела където може да се използват за преместване на панела до ръба на екрана, оставяйки само бутона да се показва.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
bg: Показва датата в часовника заедно с времето

en: If true, display seconds in time.
bg: Показва секундите

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
bg: Показва времето по Гринуич

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
bg: Ако е истина, скриването и показването на този панел ще се анимира вместо да става моментално.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
bg: Ако е истина, ще се включат специфицни за панела бързи клавиши.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bg: Показва датата в подсказка, когато мишката е върху часовника

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
bg: Ако е истина, списъка с "Познатите Приложения" в диалога "Стартирай Приложение" се разширява при отваряне на диалога. Това е важно само акоenable_program_list е истина.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bg: Ако·е·истина,·списъка·с·"Познатите·Приложения"·в·диалога·"Стартирай·Приложение"·е позволен.·Дали списъка се разширява или не когато диалога се показва зависи от show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bg: Ако е истина, фоновото изображение ще се върти когато панела е ориентиранвертикално.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
bg: Ако е истина, настройката custom_icon се използва като икона за бутона. Ако не е истина , настройката custom_icon се игнорира. Тази настройка важи само аконастройката object_type е "menu-object"·или·"drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bg: Ако това е истина, анимацията на рибата ще се изобрази 
    въртящо се на вертикалните панели.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bg: Ако е истина, изображението ще се разширява (запазвайки формата на изображението) по ширината на панела (хоризонтално)

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
bg: Ако е истина, изображението ше се разшири по размерите на панела. Формата на изображението няма да се запази.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
bg: Ако·е·истина,·настройката·menu_path·се·използва·като·път·за·генериране на съдържанието на менюто.·Ако·не·е·истина·,·настройката·menu_path·се·игнорира.·Тази·настройка·важи·само·ако настройката·object_type·е·"menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bg: Ако е истина, панела автоматично се скрива в ръба на екрана когатокурсора напусне облазта на панела. Премествайки курсора над този ръб ще накара панела отново да се  покаже.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bg: Ако е истина. панела ще се постави по цялата ширина на екрана (височина акое вертикален панел). В този режим панела можа да се постави само на ръба на екрана. Ако не е истина панела ще е само толкова голям колкото са големи аплетите. стартерите и бутоните на панела.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bg: Ако е истина, позицията на обекта се интерпретира към десния (или долния ако е вертикално) ръб на панела.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
bg: Ако е истина, потребителя на може да мърда аплета без първо да отключиобекта използвайки "Отключва" от менюто.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bg: Ако това е истина, списъкът с прозорци показва прозорците от всички работни места. В противен случай - само прозорците от текущото работно място.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bg: Ако е зададено като истина, превключвателят ще показва всички работни места, ако е лъжа - само текущото

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
bg: Ако е зададено като истина, превключвателят ще показва имената на работните места, ако е лъжа - съдържанието им.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
bg: Ако е истина настройката за х за игнорира и панела се поставя в центъра на х - оста на екрана. Ако панела се преоразмерява ще остане в тази позиция - т.е. панела ще расте и от двете страни. Ако не е истина. настройката х задава местоположението на панела.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
bg: Ако·е·истина·настройката·за·y·за·игнорира·и·панела·се·поставя·в·центъра·на·y·-·оста·на·екрана.·Ако·панела·се·преоразмерява·ще·остане·в·тази·позиция·-·т.е.·панела·ще·расте·и·от·двете·страни.·Ако·не·е·истина.·настройката·y·задава·местоположението·на·панела.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bg: Ако това е истина, възстановеният минимизиран прозорец ще се появи на текущото работно място. В противен случай - на работното място където е бил преди да е бил минимизиран.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
bg: Ако е истина се показват подсказки за обектите в панелите.

en: Image Background Details
bg: Детайли за Фоновото Изображение

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bg: В настройките за режим (xinerama), може да имате панели на всеки от индивидуалните монитори. Тази настройка указва на кой монитор да се показва панела.

en: Incomplete '%s' background type received
bg: Полученият тип на фона "%s" е непълен

en: Incomplete '%s' background type received: %s
bg: Полученият тип на фона "%s" е непълен: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
bg: Недостатъчна памет за запазване снимката на екрана.
    Освободете малко ресурси и опитайте отново.

en: Internet time
bg: Интернет време

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bg: Интерпретира позицията към долния/десния ръб

en: Key %s is not set, can't load launcher
bg: Ключът %s не е установен, не мога да заредя стартера

en: Large
bg: Големи

en: Launcher Properties
bg: Настройки на стартера

en: Launcher from menu
bg: Стартер от меню

en: Launcher location
bg: Местоположение на стартера

en: Launcher...
bg: Стартер...

en: Left
bg: Ляв

en: Left Centered Panel
bg: Ляв Центриран Панел

en: Left Edge Panel
bg: Ляв Ъглов Панел

en: Left Expanded Edge Panel
bg: Ляв Разширен Ъглов Панел

en: Left Floating Panel
bg: Ляв Плаващ Панел

en: Lock
bg: Заключва

en: Lock Screen
bg: Заключва екрана

en: Lock screen
bg: Заключва екрана

en: Lock the object to the panel
bg: Заключва обекта към панела

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
bg: Заключва екрана, така че може временно да оставите компютъра без надзор

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
bg: Заключва екрана, така че може временно да оставите компютъра без наблюдение

en: Log Out
bg: Изход

en: Log out of GNOME
bg: Излиза от GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
bg: Излиза от тази сесия, за да влезете като различен потребител или да спрете машината

en: M_inimum size:
bg: Ми_нимален размер:

en: Ma_ximum size:
bg: _Максимален размер:

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Maximum window list size
bg: Максимален размер на списъка с прозорци

en: Medium
bg: средна

en: Menu
bg: Меню

en: Menu Bar
bg: Меню

en: Menu content path
bg: Път към съдържанието на менюто

en: Minimum window list size
bg: Минимален размер на списъка с прозорци

en: Move windows to current workspace when unminimized
bg: При възстановяване от минимизирано състояние премества прозорците на текущото работно място.

en: Name to identify panel
bg: Идентификационно име на панела

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
bg: Липсват полета "Exec" и "URL" в обекта

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bg: Не е даден URI за файл на средата за панелен стартер

en: No Windows Open
bg: Няма Отворени Прозорци

en: Not enough room to write file %s
bg: Няма достатъчно място за запис на файл %s

en: Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Notification Area Factory
bg: Фабрика за областите за уведомяване

en: Number of _workspaces:
bg: Брой _работни места

en: Object's position on the panel
bg: Позиция на обекта върху панела

en: Open URL: %s
bg: Отвори URL: %s

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Panel
bg: Панел

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
bg: Панела '%s' е зададен за изобразяване на екрана %d който не е достъпен в момента. НЕ зареждам този панел.

en: Panel ID list
bg: Панел с ID - Списък

en: Panel Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Panel Preferences
bg: Настройки на панела

en: Panel Properties
bg: Настройки на панела

en: Panel applet ID list
bg: Аплет за Панел·с ID·-·Списъка

en: Panel attached to drawer
bg: Панел прикрепен към чертожник

en: Panel autohide delay
bg: Забавяне на скриването (ms)

en: Panel autounhide delay
bg: Забавяне на скриването (ms)

en: Panel object ID list
bg: Обект на Панела ·с ID - Списъка

en: Panel object type
bg: Тип на панелните обекти

en: Panel orientation
bg: Ориентация на панела

en: Panel size
bg: Размер на панела

en: Pause per frame
bg: Пауза на кадър

en: Pick a color
bg: Изберете цвят

en: Popup panel menu keybinding
bg: Покажи менюто на панелa

en: Prefs Dir:
bg: Директория с предпочитания

en: Properties
bg: Настройки

en: Protect your computer from unauthorized use
bg: Защитава компютъра Ви от непозволен достъп

en: Put into run dialog
bg: Добавя към диалога "Стартира..."

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
bg: Интервал подсказващ подходящите размери за аплета

en: Remove this item
bg: Премахни този елемент

en: Restart _Screensaver Daemon
bg: _Рестартира демона на предпазителя на екрана

en: Restore to current _workspace
bg: Възстановява към _текущото работно място

en: Restore to na_tive workspace
bg: Възстановява към _първоначалното работно място

en: Right
bg: Десен

en: Right Centered Panel
bg: Десен Центриран Панел

en: Right Edge Panel
bg: Десен Ъглов Панел

en: Right Expanded Edge Panel
bg: Десен Разширен Ъглов Панел

en: Right Floating Panel
bg: Десен Плаващ Панел

en: Rotate image on vertical panels
bg: Завърта при вертикални панели

en: Rotate image when panel is _vertical
bg: Завърти изображението при _вертикални панели

en: Rotate on vertical panels
bg: Завърта при вертикални панели

en: Rows in workspace switcher
bg: Редове на Превключвателя на работни места

en: Run
bg: Стартира

en: Run Application
bg: Стартира Приложение

en: Run Application...
bg: Стартира Програма...

en: Run a command
bg: Стартира команда

en: Run an Application by entering a command
bg: Стартира приложения, като въведете команда

en: Run in _terminal
bg: Стартира в _терминал

en: Run with _file...
bg: Стартира с _файл...

en: S_tyle:
bg: С_тил:

en: Save Screenshot
bg: Записва снимката

en: Save screenshot to _desktop
bg: Записва снимката върху _работното място

en: Save screenshot to _file:
bg: _Записва снимката на екрана във файл:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
bg: Записва снимката в _уеб страница (запазва в ~/public__html)

en: Screenshot
bg: Снимка на екран

en: Search
bg: Търсене

en: Search for Files
bg: Търси файлове

en: Search for Files...
bg: Търсене...

en: Select an application to view its description.
bg: Посочва приложение за да прегледа описанието му.

en: Select preferences for all your panels
bg: Изберете настройките за всички панели

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bg: Избира тази кутия за да стартира командата в тарминален прозорец.

en: Sh_ow windows from current workspace
bg: Пр_озорците от текущото работно място

en: Show Desktop
bg: Показва Работното Място

en: Show Desktop Button
bg: Бутон за показване на работното място

en: Show _all workspaces in:
bg: Показва _всички работни места в:

en: Show _date
bg: Показва _датата

en: Show _only the current workspace
bg: П_оказва само текущото работно място

en: Show _seconds
bg: Показва _секундите

en: Show date in clock
bg: Показва датата в часовника

en: Show date in tooltip
bg: Показва датата в подсказка

en: Show hide _buttons
bg: Показва _бутоните за скриване

en: Show list of known _applications
bg: Списък с позн_атите приложения

en: Show time with seconds
bg: Показва секундите във времето

en: Show windows from a_ll workspaces
bg: Прозорците от _всички работни места

en: Show windows from all workspaces
bg: Показва прозорците от всички работни места.

en: Show workspace _names in switcher
bg: Показва име_ната на работните места

en: Size
bg: Размери

en: Size:
bg: Размер:

en: Slow
bg: бавна

en: Small
bg: малки

en: Solaris
bg: Соларис

en: Solid c_olor
bg: С_олиден Цвят:

en: Some of these properties are locked down
bg: Някой от тези настройки са заключени

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bg: Определя фоновия цвят за панела в RGB формат

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bg: Задава файл който ще се използва за фоново изображение. Ако изображението съдържа алфа - канал то ще се постави върху фоновото изображение на работното място.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задава колко милисекунди ще се забави показването на панела след като курсора отиде над панела. Тази настройка важи само ако настройката auto_hide е истина.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задава·колко·милисекунди·ще·се·забави·скриването·на·панела·след·като·курсора·излезе от района на панела.·Тази·настройка·важи·само·ако·настройката·auto_hide·е·истина.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задава брой пиксели които се виждат когато панела е скрит автиматично в ръба на екрана. Тази настройка важи само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
bg: Задава колко ще е прозрачен фоновия цвят. Ако цвета не е напълно непрозрачен (стойност по малка от 65535), цветът ще е насложен върху фоновоти изображение.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
bg: Указва местоположението на gconf в което да се запазят настройките

en: Specify a profile name to load
bg: Указва име на профила, който да се зареди

en: Specify an applet IID to load
bg: Указва име на профила, който да се зареди

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bg: Указва началната ориентация на аплета (горе, долу, ляво или дясно)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
bg: Указва началния размер на аплета (малък, стреден, голям и т.н.)

en: St_retch
bg: _Разтегни

en: Stretch image to panel
bg: Разтяга изображението на панела

en: SuSE Linux
bg: СуСЕ Линукс

en: SuSE Menu
bg: СуСе менюта

en: Switch between open windows
bg: Превключва между отворените прозорци

en: Switch between workspaces
bg: Превключва между работните места

en: Take Screenshot...
bg: Снима екрана...

en: Take a screenshot of your desktop
bg: Прави снимка на екрана Ви

en: Take screenshot
bg: Снима екана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
bg: Снима след указаното забавяне [секунди]

en: Take window screenshot
bg: Снимане на прозорец

en: Tasks
bg: Задачи

en: Test Bonobo Applet
bg: Аплет за тестване на Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
bg: Фабрика за аплети за тестване на Bonobo

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
bg: Фон на панела, съдържащ аплета

en: The Applet's containing Panel's orientation
bg: Ориентация на панела съдържащ аплета

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
bg: Размер в пиксели на панела съдържащ аплета

en: The Applet's flags
bg: Флагове на аплета

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
bg: Идентификацията на имплементацията на Bonobo на аплета - т.е."OAFIID:GNOME_ClockApplet". Тази настройка е важна само ако настройката object_type е "bonobo-applet".

en: The Clock displays the current time and date
bg: Часовникът показва текущото време и дата

en: The GNOME Panel
bg: GNOME панел

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
bg: Превключвателя на работни места показва работните места в умален вид и Ви позволява да управлявате прозорците

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
bg: Тип действие за този бутон. Възможните стойности са "заключва", "излиза", "стартира", "търсене" и "снима екрана". Тази настройка е валидна само ако настройката object_type е "action-applet".

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
bg: Приложението по подразбиране за този вид файлове не може да обработва отдалечени файлове

en: The fish's animation pixmap
bg: Картинка с анимацията на рибата

en: The fish's name
bg: Името на рибата

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bg: Височината (ширината ако е вертикален панел) на панела. Панела ще определя минималния размер базиран на размера на шрифта и други индикатори. Максималния размер е фиксиран на една четвърт от височинатана екрана (или ширината).

en: The icon of the command to be run.
bg: Не успях да намеря командата, която да изпълня

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
bg: Идентификатора на панела прикрепен към чертожника. Тази настройка е валидан само ако настройката object_type·е·"drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bg: Идентификатора на горния панел който съдържа този панел.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bg: Местоположението на файла от работното място който описва стартера. Тази настройка е важна само ако настройката object_type·е "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
bg: Местоположението на файла на изображението което се използва бутона на обекта. Тази настройка важи само ако типа на обекта е "drawer-object" или "menu-object" и настройката use_custom_icon е истина.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела спрямо оста х. Тази настройка важи самов не-разширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панела се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: The·location·of·the·panel·along·the·y-axis.·This·key·is·only·relevant·in·un-expanded·mode.·In·expanded·mode·this·key·is·ignored·and·the·panel·is·placed·at·the·screen·edge·specified·by·the·orientation·key.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bg: Ориентация на панела. Възможни стойности са ·"top",·"bottom",·"left",·"right". В разширен режим настройката указва на кой ръб на екранаще е панела. В не-разширен режим разликата между "top"·и ·"bottom" не е важна - и двете индикират, че е хоризонтален панел - но е полезна подсказказа това как някои обекти от панела трябжа да се държат. За пример, на горенпанел бутона-меню ще се разширява надолу от панела, докато ако бешедолен панел щеше да се зарширява нагоре.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
bg: Пътя от който съдържанието на менюто се генерира. Тази настройка е важна само ако настройката use_menu_path е истина и настройката object_type е ·"menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bg: Позицията на този обект от панела. Позицията се задава с номер пиксели от левия (или горния ако вертикално) ръб на панела.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bg: Скороста с която ще се случи анимацията на панела. Вузможни стойности са"slow",·"medium"·и·"fast". Тази настройка важи само ако настройката enable_animations·е истина.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
bg: Системният администратор е забранил 
    промените в настройките на панела

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
bg: Типа на обекта от панела. Възможни стойности са "drawer-object",·"menu-object",·"launcher-object",·"bonobo-applet",·"action-applet" и "menu-bar".

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
bg: Потребителска директория, в която да се записват снимките на екрана, за да се появят в Интернет.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
bg: Водата трябва да се смени!
    (Вижте коя дата сме)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
bg: Имаше проблем при регистрирането на панела към сървъра за активиране на бонобо.
    Кодът на грешката е: %d
    Панелът ще приключи работата си.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показването на помощта: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
bg: Имаше грешка при показването на помощта: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
bg: Този бутон Ви позволява да скриете всички прозорци и да покажете работното място

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bg: Това е лесно четяемо от човек име с което може да идентифицирате панел. Неговата главна цел е да седи на прозореца на панела като заглавие което е полезно когато се мести между панелите.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bg: Това определя на колко реда (при хоризонтално разположение) или колони (при вертикално положение) ще показва работните места превключвателят.Тази настройка работи само ако настройката за показване на всички работни места е включена.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bg: Този клавиш определя командата за изпълнение при натискане върху рибата.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bg: От тук се задава името на файла за картинката която ще се използва за анимацията в аплета на рибата който се отнася към папката на картинката.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
bg: Тази стойност е максималният размер, който списъкът с прозорци ще поиска. Настройката за максималния размер позволява да се ограничи големината на списъка с прозорци в големи панели като например ръбовите, защото в противен случай списъкът може да запълни цялото налично пространство.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
bg: Минималният размер, който списъка с прозорци ще поиска.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
bg: Този клавиш определя номера на кадрите, които ще се изобразят при анимациятана рибата.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bg: От тук се задава за колко секунди ще се изобразява всеки кадър.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
bg: От тук се задава програмата която да се стартира за да се конфигурира темата.

en: This launch icon does not specify a url to show.
bg: Този стартер не указва URI, който да бъде показан

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
bg: Тази програма се грижи за стартирането на други приложения, за използването на малки аплети в себе си.

en: Time configuration tool
bg: Конфигурационният инструмент

en: Top
bg: Горен

en: Top Centered Panel
bg: Горен Центриран Панел

en: Top Edge Panel
bg: Горен Ъглов Панел

en: Top Expanded Edge Panel
bg: Горен Разширен Ъглов Панел

en: Top Floating Panel
bg: Горен Плаващ Панел

en: Toplevel panel containing object
bg: Горен панел който съдържа обект

en: UNIX time
bg: Uni_x време

en: Un_lock
bg: Отк_лючва

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да създам информация за png.
    Вероятно имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
bg: Не мога да създам файл:
    "%s"
    Проверете правата за достъп до съдържащата директория

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bg: Не мога да изпълня: "%s"
    
    Подробности: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
bg: Не успях да получа името на командата, която да изпълня

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да инициализирам png структурата.
    Вероятно имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to load panel stock icon '%s'
bg: Не успях да заредя стандартната икона на панела "%s"

en: Unable to locate the command to execute
bg: Не успях да намеря командата, която да изпълня

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
bg: Не успях да получа интерфейса AppletShell от контрола

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bg: Не мога да отворя файла на средата %s за панелния стартер %s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да задам информация за png.
    Вероятно имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
bg: Не мога да заснема на текущото работно място

en: Unknown Window
bg: Неизвестен Прозорец

en: Unknown background type received
bg: Получен е непознат вид на фона

en: Use UNIX time
bg: Използва Unix време

en: Use UTC
bg: Използва Гринуич

en: Use _UTC
bg: Използва _Гринуич

en: Use custom icon for object's button
bg: Желаната стандартна икона за обект-бутон

en: Use custom path for menu contents
bg: Използва обичайния път за съдържанието на менюто

en: Use internet time
bg: Използва Интернет време

en: Utility
bg: Полезни

en: Visible pixels when hidden
bg: Видими пиксели когато е скрит

en: Wanda Factory
bg: Фабрика за риби

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bg: Предупреждение: Командата всъщност изглежда полезна
    и понеже това е безполезен аплет, не Ви е позволено да я ползвате.
    Съветваме Ви да не ползвате %s за нищо, което би
    превърнало аплета в нещо практично или полезно.

en: Web directory
bg: Директория за световната мрежа

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
bg: Когато един панел бъде премахнат, настройките му и тези 
    на аплетите му се губят. Да премахна ли този панел?

en: When to group windows
bg: Кога да се групират прозорците

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
bg: Този тип фон трябва да се използва за панелите. Вузможните стойности са "gtk" - ще се използва GTK - уиджета по подразбиране, "color" - настройката за цвят ще се използва за фонов цвят или "image" - изображението зададено настройката за изображение ще се използва за фон.

en: Will run command: '%s'
bg: Ще изпълня "'%s"

en: Window List
bg: Списък с прозорците

en: Window List Preferences
bg: Настройки на списъка с прозорци

en: Window Navigation Applet Factory
bg: Фабрика за Аплетите за Навигация между Прозорците

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
bg: С много-екранни настройки, може да имате панели на всеки индивидуален екран. Тази настройка важи само за текущия екран на който е изобразен панела.

en: Workspace Names
bg: Имена на работните места

en: Workspace Switcher
bg: Превключвател на работни места

en: Workspace Switcher Preferences
bg: Настройки на превключвателя на работните места

en: Workspace na_mes:
bg: Имена на работните места:

en: X Large
bg: по-големи

en: X Small
bg: по-малки

en: X co-ordinate of panel
bg: Координата X на панела

en: XX Large
bg: най-големи

en: XX Small
bg: най-малки

en: Y co-ordinate of panel
bg: Координатата Y от панела

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
bg: Не можа да създадете нов стартер на това място, защото нямате права за запис.

en: You cannot remove your last panel.
bg: Не може да премахнете последния панел

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
bg: Програмата fortune не е инсталирана или не сте задали команда за изпълнение.
    
    Проверете настройките на рибата.

en: You have to specify a name.
bg: Трябва да укажете име.

en: You have to specify a valid URL or command.
bg: Трябва да укажете валиден URL или команда

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bg: Вашия мениджър на прозорци не поддържа бутона за показване на десктопа. или вие не сте стартирали никакъв мениджър·на·прозорц.

en: _About Panels
bg: _Информация за панелите...

en: _About...
bg: _За програмата...

en: _Activate Screensaver
bg: _Активира предпазителя на екрана

en: _Add to Panel
bg: _Добавя към панела

en: _Always group windows
bg: _Винаги обединява в групи

en: _Autohide
bg: _Скривай автоматично

en: _Delete This Panel
bg: _Премахва този панел

en: _Delete This Panel...
bg: _Премахва този панел...

en: _File:
bg: _Файл:

en: _Force quit
bg: Насилствен Изход

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Kill Screensaver Daemon
bg: _Убива демона на предпазителя на екрана!

en: _Lock
bg: Зак_лючва

en: _Lock Screen
bg: _Заключва екрана

en: _Move
bg: П_ремества

en: _Name of fish:
bg: _Име на рибата на GNOME

en: _Never group windows
bg: _Никога не обединява в групи

en: _New Panel
bg: _Нов панел

en: _None (use system theme)
bg: Няма (Използва Системната Тема)

en: _Pause per frame:
bg: Пауза на кадър:

en: _Preferences...
bg: _Настройки...

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Remove From Panel
bg: _Премахва от панела

en: _Rotate on vertical panels
bg: _Завърта при вертикални панели

en: _Run
bg: _Стартира

en: _Scale
bg: _Мащабирай

en: _Size:
bg: _Размери:

en: _Tile
bg: Заглавие

en: _Total frames in animation:
bg: Кадри в _анимацията:

en: columns
bg: колони

en: file not found
bg: файлът не е открит

en: frames
bg: кадри

en: none
bg: без фон

en: pixels
bg: Размер (пиксели)

en: query returned exception %s
bg: запитването върна изключение %s

en: rows
bg: редове

en: seconds
bg: секунди
