gnumeric - en to bg translation catalogue (1639 entries)

en: #UNKNOWN!
bg: #НЕИЗВЕСТНО!

en: %i fields are not part of the merge zone!
bg: %i поле не е част от зоната за обединение!

en: %s
    is a directory name
bg: %s
    е име на директория

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
bg: %s е заключена. Премахнете защитата на листа за да разрешите редактиране.

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
bg: %s е заключена. Премахнете защитата на работната книга за да разрешите редактиране.

en: %s is not true.
bg: %s не е истина.

en: %s version %s
bg: %s версия %s

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
bg: %s!%s : немога да анализирам '%s'
         %s

en: %s!%s is locked
bg: %s!%s е заключен

en: '%s' has a circular reference
bg: '%s' има цикличен указател

en: '%s' is an error
bg: '%s' е грешно

en: '%s' is not a number
bg: '%s' не е число

en: '%s' is not a valid date
bg: '%s' не е валидна дата

en: '%s' is not a valid time
bg: '%s' не е валидно време

en: '%s' is not an integer
bg: '%s' не е цяло

en: (Ma_ximum):
bg: (Максим_ум):

en: (_Minimum):
bg: (_Минимум):

en: *Apr
bg: *Апр

en: *Aug
bg: *Авг

en: *Dec
bg: *Дек

en: *Feb
bg: *Фев

en: *Fri
bg: *Птк

en: *Jan
bg: *Янр

en: *Jul
bg: *Юли

en: *Jun
bg: *Юни

en: *Mar
bg: *Мрт

en: *May
bg: *Май

en: *Mon
bg: *Пнд

en: *Nov
bg: *Нов

en: *Oct
bg: *Окт

en: *Sat
bg: *Сбт

en: *Sep
bg: *Сеп

en: *Sun
bg: *Нед

en: *Thu
bg: *Чтв

en: *Tue
bg: *Втр

en: *Wed
bg: *Срд

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
bg: /%%%s%%%% Доверителен интервал от/до

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
bg: /Дисперсионен анализ/Източник на дисперсия/Между Групи/В Група/Общо

en: /ANOVA/Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
bg: /Дисперсинен анализ/Източник на дисперсия/Редове/Колони/Грешки/Общо

en: /ANOVA/Source of Variation/Rows/Columns/Interaction/Within
bg: /Дисперсен анализ/Източник на дисперсия/Редове/Колони/Взаимодействие/Вътре

en: /Coefficients/Standard Error/t Stat/P-value/Lower %%0.0%s%%%%/Upper %%0.0%s%%%%
bg: /Коефициент/Стандартна Грешка/t Stat/P-стойност/Нисък %%0.0%s%%%%/Висок %%0.0%s%%%%

en: /Count/Sum/Average/Variance
bg: /Количество/Сума/Средно/Дисперсия

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
bg: /Групи/Количество/Сума/Средно/Дисперсия

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
bg: /SS/df/MS/F/P-стойност/F критично

en: /SUMMARY/Count/Sum/Average/Variance
bg: /Сумарно/Количество/Сума/Средно/Дисперсия

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
bg: /df/SS/MS/F/Значимост на F

en: 12.5% Grey
bg: 12.5% Сиво

en: 25% Grey
bg: 25% Сиво

en: 50% Grey
bg: 50% Сиво

en: 6.25% Grey
bg: 6.25% Сиво

en: 75% Grey
bg: 75% Сиво

en: <- Remove
bg: <- Изтрива

en: <- Remove all
bg: <- Изтрива всички

en: A data set is empty
bg: Множеството данни е празно

en: A feasible solution could not be found.  All specified constraints cannot be met simultaneously.
bg: Подходящо решение не може да бъде намерено. Всички зададени ограничения не могат да бъдат удовлетворени.

en: A production ready spreadsheet
bg: Готова за използване електронна таблица.

en: A short description of the template
bg: Кратко описание на шаблона

en: ANOVA - Single Factor
bg: Дисперсионен анализ - еднофакторен

en: ANOVA - Two-Factor
bg: Дисперсионен анализ - Двуфакторен

en: ARRAY
bg: МАСИВ

en: A_utofit Columns
bg: Автозапълване на Колони

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Act_ive sheet
bg: Акт_ивен лист

en: Activate _new plugins by default
bg: Активира нов _plugins по подразбиране

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
bg: Действителната обработка ще започне от този ред, предишните редове ще бъдат игнорирани.

en: Add
bg: Добавя

en: Add ->
bg: Добавя ->

en: Add Borders
bg: Добавя Граници

en: Add all ->
bg: Добава всички ->

en: Add an outline group
bg: Добавя група

en: Address
bg: Адрес

en: Adjust the root data directory
bg: Нагласява коренов каталог с данни

en: Adjustable
bg: Нагласяване

en: Adjustable Cells
bg: Нагласяване на Клетки

en: Advanced Filter
bg: Допълнителни Филтри

en: Advanced _Filter...
bg: Допълнително _Филтър...

en: Algorithm:
bg: Алгоритъм:

en: Alignment
bg: Подравняване

en: All
bg: Всичко

en: All Borders
bg: Всики Граници

en: Allowable
bg: Позволен

en: Almer S. Tigelaar, Gnumeric hacker.
bg: Almer S. Tigelaar, Gnumeric програмист.

en: Always
bg: Винаги

en: An error occurred while reading the category list
bg: Почви се грешка при четене списък категории

en: An unexpected error has occurred: %d.
bg: Появи се неочаквана грешка: %d.

en: Anova
bg: Дисперсионен анализ

en: Anova: Single Factor
bg: Дисперсионен анализ: Еднофакторен

en: Anova: Two-Factor With Replication
bg: Дисперсионен анализ:Двуфакторен с Реплика

en: Anova: Two-Factor Without Replication
bg: Дисперсионен анализ: Двуфакторен без Реплика

en: Answer Report
bg: Рапорт за Отговор

en: Any
bg: Всеки

en: Apply _Alignment
bg: Използва _Подравняване

en: Apply _Borders
bg: И_зползва Рамки

en: Apply _Fonts
bg: Използва _Шрифтове

en: Apply _Number Formats
bg: Използва _Числов формат

en: Apply _Patterns
bg: Използва _Образци

en: Apply _to:
bg: Из_ползва за:

en: April
bg: Април

en: Are you sure you want to cancel?
bg: Сигурен ли сте, че искате да прекъснете?

en: Area
bg: Област

en: Area %i
bg: Област %i

en: Arguments out of range
bg: Аргументите са извън обхвата

en: Ariel Rios, Guile support.
bg: Ariel Rios, Guile Подръжка.

en: Array version not implemented!
bg: Версия на масив не се използва!

en: Arrow
bg: Стрелка

en: Arturo Tena, OLE support.
bg: Arturo Tena, OLE подръжка.

en: As Value
bg: Като Стойност

en: Ask before each change
bg: Пита преди всяка замяна

en: Assume _Integer (Discrete)
bg: Приема _Цяло

en: Assume _Non-Negative
bg: Приема _Не Отрицателно

en: Assume that all variables take only positive values.
bg: Приемаме, че всички променливи приемат само положителни стойности.

en: Attempt to preserve case of text when replacing
bg: Опит за предпазване състоянието на малки/големи букви при замяна

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
bg: Опит за автоматично разпознаване на колони в текст

en: August
bg: Август

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto Correct
bg: Авто Корекция

en: Auto Save
bg: Авоматично запазва

en: Auto _Correct...
bg: Авто _Корекция...

en: Auto_fill
bg: Авто_запълване

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
bg: Автоматичното откриване не намери колони в текста. Опитайте ръчно

en: Autofill
bg: Автозапълване

en: Autofilling %s
bg: Автозапълване %s

en: Autofitting column %s
bg: Автозапълване на колона %s

en: Autofitting columns %s
bg: Автозапълване на колони %s

en: Autofitting row %s
bg: Автозапълване на ред %s

en: Autoformat
bg: Автоформат

en: Autoformatting %s
bg: Автоформатиране %s

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic (puts quotes where needed)
bg: Автоматично (поставя кавички където е необходимо)

en: Automatic _Scaling
bg: Автоматично _Скалиране

en: Automatically fill the current selection
bg: Автоматично запълва текущото избрано

en: Automatically perform simple spell checking
bg: Автоматично позволява проста правописна проверка

en: Automatically save the current document at regular intervals
bg: Автоматично запазва текущият документ на регулярни интервали

en: Autoscaling:
bg: Автоскалиране:

en: Available sheets
bg: Налични листа

en: Average
bg: Средно

en: Average _Rank
bg: Среден _Ранк

en: B_y Changing Cells:
bg: _Промяна на Клетки

en: Background
bg: Фон

en: Ban_g (!)
bg: Удивител_на (!)

en: Bang (!)
bg: Удивителна (!)

en: Bernoulli
bg: Бернули

en: Bin
bg: Двоично

en: Bin %i
bg: Двоично %i

en: Bin _Labels
bg: Двоични _Етикети

en: Bin _Range:
bg: Двоичен _Диапазон:

en: Binding
bg: Свързвам

en: Binomial
bg: Биномиално

en: Bitwise Operations
bg: Битови Операции

en: Bold
bg: Удебелен

en: Bold italic
bg: Удебелен italic

en: Book%d.%s
bg: Книга%d.%s

en: Bool
bg: Булево

en: Boolean
bg: Булева

en: Border
bg: Рамка

en: Borders
bg: Граници

en: Bottom
bg: Долу

en: Bricks
bg: Тухла

en: Broken function
bg: Повредена функция

en: Bruno Unna, Excel bits.
bg: Bruno Unna, Excel код.

en: Button
bg: Бутон

en: By Value
bg: По Стойност

en: CPU Model
bg: CPU Модел

en: C_ancel
bg: П_рекъсва

en: C_ells...
bg: К_летки...

en: C_lear
bg: И_зчиства

en: C_lear Cells
bg: Из_чиства Клетки

en: C_olumn
bg: К_олона

en: C_omments:
bg: _Ко_ментари:

en: C_opy labels
bg: К_опира етикети

en: C_umulative Percentages
bg: Натрупване на Проценти

en: C_ustom
bg: Наст_ройка

en: Can't read plugin info file ("%s").
bg: Не мога да чета plugin инфо файл ("%s").

en: Cannot create file %s
bg: Не мога да създам файл %s

en: Cannot get default sheet.
bg: Не мога да получа подразбираща се страница.

en: Cannot load plugin loader.
bg: Не мога да заредя plugin.

en: Capitalize _first letter of sentence
bg: Прави главна първата буква от изречението

en: Capitalize _names of days
bg: Прави главни имената на _дните

en: Case Sensitive
bg: Със значение за малки/големи букви

en: Category:
bg: Категория:

en: Cell
bg: Клетка

en: Cell %s is not permitted to be blank
bg: Клетка %s  не е разрешено да е празна

en: Cell Comment
bg: Коментар на Клетка

en: Cell Range
bg: Значение на клетка

en: Cell Value
bg: Стойност на Клетка

en: Center
bg: Център

en: Center on page
bg: По центъра на страница

en: Change Gnumeric Preferences
bg: Промяна Настройките на Gnumeric

en: Change height of the selected rows
bg: Промяна височината на избраните редове

en: Change the default column width
bg: Променя подразбиращата се ширина на колона

en: Change the default row height
bg: Променя подразбиращата се височина на ред

en: Change width of the selected columns
bg: Промяна ширината на избраните колони

en: Changing Format
bg: Променя Формат

en: Changing Sheet Protection
bg: Промена Защитата на Лист

en: Changing Tab Colors
bg: Променя цвета на листата

en: Changing format of %s
bg: Променя Формат на %s

en: Changing summary info
bg: Променя обобщена информация

en: Chart%d
bg: Диаграма%d

en: CheckBox %d
bg: Място за отметка %d

en: Checkbox
bg: Място за отметка

en: Choose export formatting
bg: Избор на форматиран експорт

en: Choose sheets to export
bg: Избор на листа за експорт

en: Chris Lahey, number format engine.
bg: Chris Lahey, обработка на числови формати.

en: Cleanup function inside plugin returned error.
bg: Функцията за чистене в plugin върна грешка.

en: Clear
bg: Изчиства

en: Clear Background
bg: Изчиства Фон

en: Clear Borders
bg: Изчиства Граници

en: Clear Co_ntents
bg: Изчиства С_ъдържание

en: Clear Output Range
bg: Изчиства изходния обхват

en: Clear list of columns
bg: Изчиства списъка от колони

en: Clear the list of source areas
bg: Изчиства списъка от изходни области

en: Clear the selected cells' comments
bg: Изчиства коментарите на избраните клетки

en: Clear the selected cells' contents
bg: Изчиства съдържанието на избраните клетки

en: Clear the selected cells' formats
bg: Изчиства формата на избраните клетки

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
bg: Изчиства формата, коментара, съдържанието на избраните клетки

en: Clearing %s in %s
bg: Изчиства %s в %s

en: Clearing comment of %s
bg: Изчиства коментар на %s

en: Clipboard is in unknown format
bg: Съдържанието на буфера за обмен е в неизвестен формат

en: Close the current file
bg: Затваря текущият файл

en: Co_mma (,)
bg: Запе_тая (,)

en: Co_mments
bg: Ко_ментари

en: Coefficient
bg: Коефициент

en: Collapse an outline group
bg: Свива всички групи

en: Collapse columns
bg: Свива колони

en: Collapse rows
bg: Свива редове

en: Color:
bg: Цвят:

en: Column
bg: Колона

en: Column %d
bg: Колона %d

en: Column %i
bg: Колона %i

en: Column %s
bg: Колона %s

en: Column Width
bg: Ширина на Колона

en: Column _Width...
bg: Височина на Колона...

en: Columns
bg: Колони

en: Com_pany:
bg: К_омпания:

en: Combo Box
bg: Комбо

en: Comma (,)
bg: Запетая (,)

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment in cell %s!%s
bg: Коментар в клетка %s!%s

en: Comparing two population variances
bg: Сравнява дисперсии на два избора

en: Complex Functions
bg: Комплексни функции

en: Computing Time
bg: Време за Изчисление

en: Confidence Interval for the _Mean
bg: Доверителен Интервал за _Средно

en: Confidence Level:
bg: Ниво на Конфиденциалност:

en: Configure Filled Object
bg: Конфигуриране Запълване на Обект

en: Configure toolbars
bg: Конфигуриране лентата с инструменти

en: Consolidate regions using a function
bg: Консолидира областа на използване на функция

en: Constraint
bg: Ограничение

en: Constraint `%s' is for a cell that is not an input cell.
bg: Ограничение `%s'  за клетка която не е входна.

en: Constraints
bg: Ограничения

en: Constraints:
bg: Ограничения:

en: Content
bg: Съдържание

en: Content can only be pasted by value or by link.
bg: Съдържанието може да бъде поставено само по стойност или указател

en: Copy
bg: Копира

en: Copy _Formats
bg: Копира _Формати

en: Copy _Values
bg: Копира _Стойност

en: Copy the selection
bg: Копира избраното

en: Correct _TWo INitial CApitals
bg: Коригира ДВе НАчални ГЛавни

en: Correlation
bg: Корелация

en: Correlation (%s)
bg: Корелация (%s)

en: Correlations
bg: Корелации

en: Cost
bg: Цена

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
bg: Не мога да създам  диалог за еднофакторен дисперсионен анализ.

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за двуфакторен дисперсионен анализ.

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Допълнителен Филтър".

en: Could not create the AutoCorrect dialog.
bg: Не мога да създам диалог за автокорекция.

en: Could not create the Cell-Sort dialog.
bg: Не мога да създам диалог "Сортиране на Клетка".

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Correlation "

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Covariance "

en: Could not create the Delete Cell dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Изтриване на Клетка".

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за Описателна Статистика.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Експоненциално изглаждане"

en: Could not create the FTest Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "FTest"

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за Фурие Анализ.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
bg: Не мога да създам диалог за Търсене на Цел

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за Хистограма

en: Could not create the Insert Cell dialog.
bg: Не мога да създам диалог за 'Вмъкване на Клетка'

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за проверка на средно.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за 'Пълзящо средно'.

en: Could not create the Name Guru.
bg: Не мога да създам Помощник за Име.

en: Could not create the Random Tool dialog.
bg: Не мога да създма диалог 'Random Tool'

en: Could not create the Regression Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Регресия"

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
bg: Не мога да създам диалог за "Sampling"

en: Could not create the Solver dialog.
bg: Не мога да създам диалог за 'Решавача'.

en: Could not create the autosave dialog.
bg: Не мога да създам диалог за автозапазване.

en: Could not create the formula guru.
bg: Не мога да създам помощник за формула.

en: Could not create the goto dialog.
bg: Не мога да създам диалог за преход.

en: Could not find matching closing parenthesis
bg: Не мога да намеря съответствие на затварящи скоби

en: Could not find matching closing quote
bg: Не мога да намеря съответната затваряща скоба

en: Could not find matching opening parenthesis
bg: Не мога да намеря съответствие на отварящи скоби

en: Could not load file: %s
bg: Не мога да заредя файл : %s

en: Couldn't activate plugin "%s" (ID: %s).
bg: Не мога да активирам plugin "%s" (ID: %s).

en: Couldn't deactivate plugin "%s" (ID: %s).
bg: Не мога да деактивирам plugin "%s" (ID: %s).

en: Couldn't read plugin info from file.
bg: Не мога да чета информация за plugin от файл.

en: Count
bg: Количество

en: Covariance
bg: Ковариация

en: Covariance (%s)
bg: Коварияция (%s)

en: Covariances
bg: Коварияции

en: Create =ERROR("...")
bg: Създава =ERROR("...")

en: Create a button
bg: Създава бутон

en: Create a checkbox
bg: Създава checkbox

en: Create a combo box
bg: Създава комбо

en: Create a frame
bg: Създава кадър

en: Create a label
bg: Създава етикет

en: Create a list
bg: Създава лист

en: Create a new shared view of the workbook
bg: Създава нов поделяем преглед на работната книга

en: Create a new workbook
bg: Създава нова работна книга

en: Create a radio button
bg: Създава радио бутон

en: Create a scrollbar
bg: Създава лента за скролиране

en: Criteria
bg: Критерии

en: Criteria _Range:
bg: Диапазон на _Критерии:

en: Cu_t
bg: О_трязва

en: Cu_t Cells
bg: Отр_язва Клетки

en: Cumulative %
bg: Комулативен %

en: Current Name
bg: Текущо Име

en: Current Value:
bg: Текуща Стойност:

en: Current _date
bg: Текуща _дата

en: Current _time
bg: Текущо _време

en: Custom
bg: Настройка

en: Custom footer configuration
bg: Конфигуриране поле под страница

en: Custom header configuration
bg: Конфигуриране поле надд страница

en: Customize footer
bg: Настройка поле под страница

en: Customize header
bg: Настройка поле над страница

en: Customize the export format. The line terminator is the character sequence used for terminating a line in the text file. Whether the quote character is placed around cells depends on the value chosen for quoting.
bg: Настройка на формат за експорт. Край на ред е последователност от символи прекъсваща текстови ред.

en: Cut
bg: Отрязва

en: Cut the selection
bg: Отрязва избраното

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
bg: DIF файла има повече от максималния брой колони %d. Игнорирам останалите колони.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
bg: DIF файла има повече от максималния брой редове %d. Игнорирам останалите редове.

en: Daniel Veillard, XML support.
bg: Daniel Veillard, XML подръжка.

en: Data (from %s)
bg: Данни (от  %s)

en: Data Interchange Format (*.dif)
bg: 'Data Interchange Format' (*.dif)

en: Data Interchange Format (DIF) module
bg: Модул 'Data Interchange Format'

en: Data Sparsity
bg: Недостатъчност на Данни

en: Data consolidation
bg: Консолидиране на данни

en: Database
bg: База данни

en: Database Functions
bg: Функции на базата данни

en: Date
bg: Дата

en: Date and Time Functions
bg: Функции за Дата и Време

en: Date/Time
bg: Дата/Време

en: December
bg: Декември

en: Deci_mal places:
bg: Десетични позиции:

en: Decrease
bg: Намаление

en: Decrease Indent
bg: Намалява отстъпа

en: Decrease Precision
bg: Намалява Точността

en: Decrease precision
bg: Намалява точността

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default file saver is not available.
bg: Подразбиращо се запазване на файл не е налично

en: Define Name
bg: Задава Име

en: Define names
bg: Дифинира имена

en: Define the width of each column manually.
bg: Задава ширината на всяка колона ръчно.

en: Delete
bg: Изтрива

en: Delete Columns
bg: Изтрива Колони

en: Delete Rows
bg: Изтрива Редове

en: Delete _column(s)
bg: Изтрива _колона(и)

en: Delete _row(s)
bg: Изтрива _ред(ове)

en: Delete cells
bg: Изтрива клетки

en: Delete object
bg: Изтрива обект

en: Delete the currently selected source area
bg: Изтрива текущо избрана изходна област

en: Deleting column %s
bg: Изтрива колона %s

en: Deleting columns %s
bg: Изтрива колони %s

en: Deleting row %s
bg: Изтрива ред %s

en: Deleting rows %s
bg: Изтрива редове %s

en: Dependency cells
bg: Зависими клетки

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Descriptive Statistics
bg: Описателна Статистика

en: Descriptive Statistics (%s)
bg: Дискриптивни статистики (%s)

en: Diagonal
bg: Диагонални

en: Diagonal Crosshatch
bg: Диагонални Пресечени

en: Diagonal Stripe
bg: Диагонални Щрихи

en: Directory
bg: Директория

en: Discard
bg: Отхвърли

en: Discrete
bg: Дискретно

en: Dismiss search center
bg: Отхвърля център за търсене

en: Display Gnumeric's version
bg: Показва версията на Gnumeric

en: Display _Formulas
bg: Показва _Формулите

en: Display _Outlines
bg: Показва Структура

en: Display the value of a formula or the formula itself
bg: Показва стойността на формулата или самата формула

en: Divide
bg: Делене

en: Do _not correct:
bg: Не _коригира

en: Do not consider matches in the middle of words
bg: Не отчита съвпадение в средата на думи

en: Do not perform this replacement
bg: Не позволява тази замяна

en: Do you want to save the workbook %s ?
bg: Искате ли да запазите работна книга  %s ?

en: Double
bg: Двойно

en: Double Bottom
bg: Двойна Долна

en: Dual Program Report
bg: Програма за Двоен Рапорт

en: Dumps the function definitions
bg: Извежда оределени функции

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
bg: Динамично зареждане на модул не се поддържа в тази система.

en: EXPERIMENTAL SAX based Gnumeric (*.gnumeric)
bg: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЕН SAX формат на Gnumeric (*.gnumeric)

en: EXPERIMENTAL SAX based XML
bg: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЕН SAX базиран XML

en: E_qual
bg: _Ревенство

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
bg: Всяка колона в текста е разделена от символ 'разделител', напр. двуточие.

en: Edges
bg: Краища

en: Edit descriptive information
bg: Редактира описателна информация

en: Edit sheet and workbook names
bg: Редактира имена на листа и работни книги

en: Edit the Gnumeric Preferences
bg: Редактира Предпочитанията на Gnumeric

en: Edit the selected cell's comment
bg: Редактира коментара на избрана клетка

en: Elements
bg: Елементи

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Enables Gnome Basic support
bg: Разрешава Основна подръжка на Гноме

en: Enables some debugging functions
bg: Разрешава някой функции на дебъгера

en: Enables some debugging functions for expression sharing
bg: Разрешава някой функции на дебъг.

en: Enables some dependency related debugging functions
bg: Раязрешава някой функции на дебъг отнасящи се към независимостта

en: Enables some print debugging behavior
bg: Разрешава печат на някой функции по дебъге

en: Enables the creation of functions in Perl
bg: Включва създаване на функции на Perl

en: Engineering
bg: Инжинерни

en: Engineering Functions
bg: Инжинерни Функции

en: Ensure columns are just wide enough to display content
bg: Убедете се, че колоните са достатъчно широки за да покажат съдържанието

en: Ensure rows are just tall enough to display content
bg: Убедете се, че редовете са достатъчно високи за да покажат съдържанието

en: Enter the format strings for each section:
bg: Въведете формат на низовете за всяка секция:

en: Equal To:
bg: Равно На:

en: Equal to
bg: Равно на

en: Error in project '%s'
bg: Грешка в проект '%s'

en: Error initializing gb '%s'
bg: Грешка при инициализиране на gb '%s'

en: Error initializing plugin loader ("%s").
bg: Грешка при инициализиране на зареждане на plugin ("%s").

en: Error parsing line
bg: Грешка при обработка на ред

en: Error while activating plugin service #%d.
bg: Грешка при активиране на plugin обслужване #%d.

en: Error while closing file, error : %s
bg: Грешка при затваряне на файл, грешка : %s

en: Error while deactivating plugin service #%d.
bg: Грешка при деактивиране на plugin обслужване #%d.

en: Error while loading plugin dependencies.
bg: Грешка при зареждане зависимостите на plugin.

en: Error while loading plugin service.
bg: Грешка по време на зареждане на plugin обслужване.

en: Error while opening file "%s" for reading.
bg: Грешка по време на отваряне на файл "%s" за четене.

en: Error while opening file "%s" for writing.
bg: Грешка по време на отваряне на файл "%s" за запис.

en: Error while opening xbase file.
bg: Грешка при отваряне на xbase файл.

en: Error while parsing psiconv file.
bg: Грешка при обработка на psiconv файл.

en: Error while preparing loader "%s".
bg: Грешка докато подготвям програмата за зареждане "%s".

en: Error while reading DIF file.
bg: Грешка по време на четене на DIF файл.

en: Error while reading MPS file.
bg: Грешка по време на четене на MPS файл.

en: Error while reading file.
bg: Грешка по време на четене на файл.

en: Error while reading lotus workbook.
bg: Грешка при четене на работна книга на 'lotus '.

en: Error while reading psiconv file.
bg: Грешка при четене на psiconv файл.

en: Error while reading service #%d info.
bg: Гешка по време на четене на инфо за обслужане #%d

en: Error while reading sheet.
bg: Грешка при четене на лист.

en: Error while saving DIF file.
bg: Фрешка по време на запазване на DIF файл.

en: Error while saving file.
bg: Грешка по време на запазване на файл.

en: Error while trying to build tree from autoformat template file
bg: Грешка по време на построяване на дървото от файла автошаблон

en: Error while trying to load autoformat template
bg: Грешка при опит за зареждане на шаблон за автоформат

en: Error while trying to read file
bg: Грешка при опит за четене на файл

en: Error while trying to write csv file
bg: Грешка при опит за запис в csv файл

en: Error: could not open connection to %s
bg: Грешка: не мога да отворя връзката с %s

en: Error: no recordsets were returned
bg: Грешка: няма върнати записи

en: Errors occurred while reading plugin informations from file "%s".
bg: Появи се грешка при четене на информация за plugin от файл "%s".

en: Errors while activating plugins
bg: Грешка при активиране на plugins

en: Errors while activating plugins.
bg: Грешка при активиране на plugins.

en: Errors while deactivating plugins
bg: Грешка при деактивиране на plugins

en: Errors while initializing plugin system.
bg: Грешка по време на инициализиране на plugin' система.

en: Errors while reading info about available plugins.
bg: Грешка при четене на информация за наличните plugins.

en: Errors while reading services for plugin with id="%s".
bg: Грешки при четене на обслужвания за  plugin с id="%s".

en: Execution of module "%s" failed.
bg: Неуспешно изпълненеие на модул "%s".

en: Exit immediately after loading the selected books (useful for testing).
bg: Изход незабавно след зареждане на избраните книги (полезно за тестване).

en: Expand columns
bg: Разширява колони

en: Expand rows
bg: Разширява редове

en: Expecting a single range
bg: Очаква единичен обхват

en: Exponential
bg: Експоненциално

en: Exponential Smoothing
bg: Експоненциално Изглаждане

en: Exponential Smoothing (%s)
bg: Експоненциално изглаждане (%s)

en: Exponential smoothing
bg: Експоненциално изглаждане

en: Exporting structured text
bg: Експортиране на структуриран текст

en: Expression
bg: Израз

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
bg: Израза не започва с '=' ? '%s'

en: F-Test
bg: F-Тест

en: F-Test (%s)
bg: F-Тест (%s)

en: FALSE
bg: ЛЪЖА

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: F_orecasting
bg: _Прогнозиране

en: F_ormat
bg: Форм_ат

en: Fail without any changes actually being done to any cell
bg: Отказ без промени в клетките

en: Feasible
bg: Изпълним

en: Feb
bg: Фев

en: February
bg: Февруари

en: Federico M. Quintero, canvas support.
bg: Federico M. Quintero, canvas подръжка.

en: Fi_rst page number:
bg: Ном_ер на първа страница:

en: File "%s" has unknown format.
bg: Файл "%s" има неизвестен формат.

en: File "%s" is not valid plugin info file.
bg: Файл "%s" не е валиден plugin инфо файл.

en: File doesn't contain "%s" array.
bg: Файла не съдържа масив "%s".

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
bg: Файла не съдържа директория "%s".

en: File doesn't contain "%s" function.
bg: Файла не съдържа функция "%s".

en: File doesn't contain "plugin_cleanup_general" function.
bg: Файла не съдържа функция "plugin_cleanup_general"

en: File doesn't contain "plugin_init_general" function.
bg: Файла не съдържа функция "plugin_init_general"

en: File doesn't contain ("plugin_file_struct" symbol).
bg: Файла не съдържа ("plugin_file_struct" символ).

en: File has a bad magic number.
bg: Файла има грешен 'magic' номер.

en: File/
bg: Файл/

en: Filter data with given criteria
bg: Филтриране на данните по зададен критерии

en: Final
bg: Краен

en: Final Value
bg: Крайна Стойност

en: Financial Derivatives
bg: Финансови производни

en: Financial Functions
bg: Финансови функции

en: Find text within cell comments
bg: Търси текст в коментар на клетки

en: Find text within expressions
bg: Търси текст в изрази

en: Find text within non-string values
bg: Търси текст в не низови стойности

en: Find text within string values
bg: Търси текст в низови стойности

en: Font
bg: Шрифт

en: Font selector
bg: Избирател на Шрифт

en: Font style:
bg: Стил на Шрифт:

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Foreground
bg: Преден план

en: Foreground Solid
bg: Плътен Преден план

en: Format
bg: Формат

en: Format Cells
bg: Формат на Клетки

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
bg: Форматиране на област от клетки в съгласие с предифиниран шаблон

en: Format as Currency
bg: Формат като Пари

en: Format as Date
bg: Формат като Дата

en: Format as Money
bg: Формат като Пари

en: Format as Number
bg: Формат като Число

en: Format as Percentage
bg: Формат като Проценти

en: Format as Scientific
bg: Формат като Научни

en: Format as Time
bg: Формат като Време

en: Format as alternative Number
bg: Формат като алтернативно число

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
bg: Формат: execSQL(dsn,user,password,sql)

en: Formats
bg: Формати

en: Formula
bg: Формула

en: Formula Guru
bg: Помощник на Формула

en: Formulas
bg: Формули

en: Fourier Analysis
bg: Анализ на Фурие

en: Fourier Series
bg: Серии на Фурие

en: Fourier Series (%s)
bg: Серии на Фурие (%s)

en: Fr_om line:
bg: От _ред:

en: Frame
bg: Кадър

en: Frank Chiulli, OLE support.
bg: Frank Chiulli, OLE подръжка.

en: Freeze the top left of the sheet
bg: Фиксиране на горния ляв край на лист

en: Frequency
bg: Честота

en: Friday
bg: Петък

en: Function
bg: Функция

en: Function Selector
bg: Избор на Функция

en: Function does not exist
bg: Функцията не съществува

en: Function implementation not available.
bg: Използваната функция на е налична.

en: Function/Argument
bg: Функция/Аргумент

en: Functions for complex numbers
bg: Функции за комплексни числа

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
bg: Функции за комплексни числа, базови превръщания и много други

en: Functions for generating random numbers
bg: Функции за генериране на случайни числа

en: Functions for inspecting values, cells, and more
bg: Функции за преглеждане на стойности, клетки, и повече

en: Functions for looking up values in ranges
bg: Функции за избиране на стойности в обхват

en: Functions for manipulating strings
bg: Функции за обработка на низове

en: Functions for manipulating truth values
bg: Функции за манипулиране наистина за стойности

en: Functions looking up values in databases
bg: Функции за избор на стойности в базата дани

en: Functions manipulating dates and time
bg: Функции за манипулиране на дати и време

en: Functions related to financial derivatives
bg: Функции отнасящи се до финансови производни

en: General
bg: Основни

en: General Information
bg: Основна Информация

en: Generate random numbers of a selection of distributions
bg: Генерира случайни числа с избрани разпределения

en: Gergo Erdi, Gnumeric hacker.
bg: Gergo Erdi, Gnumeric програмист.

en: Gnome Glossary
bg: Речник на Гноме

en: Gnome Glossary PO file format
bg: PO формат на файл за Речник на Гноме

en: Gnumeric Home Page
bg: Домашна Страница на Gnumeric

en: Gnumeric Preferences
bg: Gnumeric Настройки

en: Gnumeric Spreadsheet
bg: Електронна таблица Gnumeric

en: Gnumeric Workbook
bg: Работна книга Gnumeric

en: Gnumeric Workbook Viewer
bg: Програма за преглед на Работна книга на Gnumeric

en: Gnumeric Workbook viewer factory
bg: Фабрика за Програма за преглед на Работна книга на Gnumeric

en: Gnumeric XML file format
bg: XML формат на файл за Gnumeric

en: Gnumeric: Validation
bg: Gnumeric: Проверка

en: Go To...
bg: Отиди на...

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
bg: Търсене на цел с клетка %s  не попада в решенията.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
bg: Търсене на цел с клетка %s  е намерила решение.

en: GoalSeek
bg: Търсене на Цел

en: Group
bg: Групира

en: Group columns %s
bg: Групира колони %s

en: Group rows %d:%d
bg: Групира редове %d:%d

en: Group/Ungroup
bg: Групира/Разгрупира

en: Grouped By:
bg: Групирани По:

en: Guile error
bg: Guile грешка

en: HTML (*.html) fragment
bg: HTML (*.html) фрагмент

en: H_eight...
bg: В_исочина...

en: H_yphen (-)
bg: Тирен_це (-)

en: He_ader:
bg: Поле _над страница:

en: Headers and footers
bg: Полета под и над страница

en: Height: %.2f pts (%d pixels)
bg: Височина: %.2f pts (%d пиксели)

en: Hide Detail
bg: Скрива Подробности

en: Hide _Column Headers
bg: Скрива _Заглавията на Колони

en: Hide _Gridlines
bg: Скрива линиите на мрежата

en: Hide _Row Headers
bg: Скрива Заглавията на _Редовете

en: Hide _Zeros
bg: Скрива _Нули

en: Hide columns
bg: Скрива колони

en: Hide rows
bg: Скрива редове

en: Hide the selected columns
bg: Скрива избраните колони

en: Hide the selected rows
bg: Скрива избраните редове

en: Histogram
bg: Хистограма

en: Histogram (%s)
bg: Хистограма (%s)

en: Horizontal Stripe
bg: Хоризонтална Щриха

en: Hyphen (-)
bg: Тиренце (-)

en: I_nverse
bg: Ин_вертира

en: Imaginary
bg: Имагинерно

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
bg: Импорт/Експорт от HTML, TeX, DVI, roff

en: Imports GNU Oleo documents
bg: Импорт на GNU Oleo документи

en: Imports Lotus 123 files
bg: Импорт на файлове от 'Lotus 123'

en: Imports MultiPlan (SYLK) files
bg: Импорт на файлове от MultiPlan (SYLK)

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
bg: Импорт на Документи на Plan Perfect

en: Imports Psion 5 series Sheet files
bg: Импорт на Psion 5 файлове

en: Imports Quatro Pro (tm) files
bg: Импорт на файлове от Quatro Pro™

en: Imports SC/XSpread files
bg: Импорт на SC/XSpread файлове

en: Imports XBase files
bg: Импорт на XBase файлове

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
bg: Версия на импорт 4.[234] електронни таблици

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
bg: Импорт/Експорт на MS Excel (tm) файлове

en: Impossible
bg: Невъзможно

en: In _left column
bg: В ля_ва колона

en: In _top row
bg: В го_рен ред

en: In a list
bg: В списък

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
bg: В клетка %s, текущото съдържание
            %s
    трябва да бъде заменено на
            %s
    което е неправилно.
    
    замяната е прекъсната и нищо не е променено.

en: In_terval:
bg: Ин_тервал:

en: Increase
bg: Увеличение

en: Increase Indent
bg: Увеличава отстъпа

en: Increase Precision
bg: Увеличава Точността

en: Increase precision
bg: Увеличава точността

en: Infeasible problem
bg: Неосъществим проблем

en: Infinity
bg: Безкрайност

en: Information
bg: Информация

en: Information Functions
bg: Информационни функции

en: Initializing function inside plugin returned error.
bg: Инициализираща функция вътре в plugin върна грешка.

en: Input
bg: Вход

en: Input Data
bg: Входни Дани

en: Input Message
bg: Входно Съобщение

en: Input _Labels
bg: Входни _Етикети

en: Input _Range:
bg: Входен _Обхват:

en: Insert
bg: Вмъква

en: Insert Columns
bg: Вмъква Колони

en: Insert Component
bg: Вмъква Компонент

en: Insert Rows
bg: Вмъква Редове

en: Insert Shaped Component
bg: Вмъква 'Shaped' Компонент

en: Insert _row(s)
bg: Вмъква _ред(ове)

en: Insert a function into the selected cell
bg: Вмъква функция в избраната клетка

en: Insert a new sheet
bg: Вмъква нов лист

en: Insert a shaped component into the spreadsheet
bg: Вмъква shaped компонент в таблицата

en: Insert an image
bg: Вмъква картинка

en: Insert an object into the spreadsheet
bg: Вмъква обект в таблицата

en: Insert cells
bg: Вмъква клетки

en: Insert columns
bg: Вмъква Колони

en: Insert new cells
bg: Вмъква нови клетки

en: Insert new columns
bg: Вмъква нови колони

en: Insert new rows
bg: Вмъква нови редове

en: Insert object
bg: Вмъква обект

en: Insert rows
bg: Вмъква Редове

en: Insert the current date into the selected cell(s)
bg: Вмъква текуща данна в избраната клетка(и)

en: Insert the current time into the selected cell(s)
bg: Вмъква текущото време в избраната клетка(и)

en: Inserting %d column before %s
bg: Вмъква %d колона преди %s

en: Inserting %d columns before %s
bg: Вмъква %d колони преди %s

en: Inserting %d row before %s
bg: Вмъква %d ред преди %s

en: Inserting %d rows before %s
bg: Вмъква %d редове преди %s

en: Inserts a Bonobo object
bg: Вмъква обект на Bonobo

en: Inserts a Shaped Bonobo object
bg: Вмъква Shaped Bonobo обект

en: Inside
bg: Вътре

en: Inside Horizontal
bg: Вътре Хоризонтално

en: Inside Vertical
bg: Вътре Вертикално

en: Int
bg: Цяло

en: Integer
bg: Цяло

en: Internal ERROR
bg: Вътрешна ГРЕШКА

en: Internal type error
bg: Вътрешен тип грешка

en: Invalid $-specification in replacement.
bg: Неправилна $-спецификация в замяната.

en: Invalid BOUNDS section in the file.
bg: Грешна BOUNDS секция във файла

en: Invalid COLUMNS section in the file.
bg: Грешна COLUMNS (колони) секция във файла

en: Invalid RANGES section in the file.
bg: Грешна RANGES секция във файла

en: Invalid RHS section in the file.
bg: Грешна RHS секция във файла

en: Invalid ROWS section in the file.
bg: Грешна ROWS (редове) секция във файла

en: Invalid expression
bg: Неправилен израз

en: Invalid number of arguments
bg: Грешен брой аргументи

en: Invalid search pattern.
bg: Грешен шаблон за търсене

en: Invalid template file: %s
bg: Неправилен файл шаблон: %s

en: Invalid trailing backslash in replacement.
bg: Неправилно завършваща 'backslash' в заменящ низ.

en: Irrevocably remove an entire sheet
bg: Безвъзвратно изтриване на цялата таблица

en: Is not an autoformat template file
bg: Не е файл шаблон за автоформат

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
bg: Той обезпечава подръжка при запазване на Гноме Речник

en: Iteratively recalculate to find a target value
bg: Интерактивно преизчисление за намиране на целевата стойност

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
bg: Интерактивно преизчисление с ограничение за достигане на целевата стойност

en: J.H.M. Dassen (Ray), debian packaging.
bg: J.H.M. Dassen (Ray), debian пакет.

en: J_ustify
bg: _Подравняване

en: Jakub Jelinek, Gnumeric hacker.
bg: Jakub Jelinek, Gnumeric програмист.

en: Jan
bg: Яну

en: January
bg: Януари

en: Jody Goldberg, maintainer.
bg: Jody Goldberg, подръжка.

en: John Gotts, rpm packaging.
bg: John Gotts, създаване на rpm пакет.

en: Jukka-Pekka Iivonen, numerous functions and tools.
bg: Jukka-Pekka Iivonen, числови функции и инструменти.

en: July
bg: Юли

en: Jump to a specified cell
bg: Преход до зададена клетка

en: June
bg: Юни

en: Kth Largest
bg: К-то най-голямо

en: Kth Smallest
bg: К-то най-малко

en: LEVEL
bg: НИВО

en: Label
bg: Етикет

en: Labels
bg: Етикети

en: Large Circles
bg: Големи Кръгове

en: Largest (%d)
bg: Най-голями (%d)

en: Left
bg: Ляво

en: Left align
bg: Ляво изравняване

en: Limit
bg: Лимит

en: Limits Report
bg: Рапорт за Ограничения

en: Line
bg: Линия

en: Line termination:
bg: Завършване на ред:

en: Linear and integer program (*.mps) file format
bg: Файл във формат "Linear and integer program (*.mps)"

en: Lines to import
bg: Редове за импортиране

en: List
bg: Списък

en: List _Range:
bg: Диапазон на Списък:

en: Load file
bg: Зарежда файл

en: Locking cells or hiding formulas only affects protected worksheets.
bg: Заключване на клетки или скриване на формули имат ефект само при защитени работни листа.

en: Lookup
bg: Търсене

en: Lookup Functions
bg: Функции за търсене

en: Lower
bg: Нисък

en: Lower object
bg: Снижава обект

en: Lower object to bottom
bg: Снижава обект долу

en: Lutz Muller, SheetObject improvements
bg: Lutz Muller, SheetObject подобрения

en: M_in
bg: М_ин

en: M_in:
bg: М_ин:

en: Ma_ke string value
bg: Пр_ави низово значение

en: Ma_tch whole words only
bg: С_ъвпадение само на цели думи

en: Ma_x:
bg: Ма_кс:

en: Macro%d
bg: Макро%d

en: Magnification
bg: Увеличение

en: Make a copy of the current sheet
bg: Прави копие на текущия лист

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
bg: Прави таблица на стойностите на клетка като функция от други клетки

en: Make any hidden columns in the selection visible
bg: Прави всяка скрита колона видима в избраното

en: Make any hidden rows in the selection visible
bg: Прави всяка скрит ред видим в избраното

en: Make one long list of coordinates and values
bg: Прави един дълъг списък от координати и стойности

en: Manage Sheets...
bg: Управление на Листа...

en: Manage available plugin modules
bg: Управление на наличните модули plugin

en: Manage sheets...
bg: Управление на листа...

en: Manage the sheets in this workbook
bg: Управление на листата в тази работна книга

en: March
bg: Март

en: Mark Probst, Guile support.
bg: Mark Probst, Guile подръжка.

en: Match _whole words only
bg: Съвпадение _на цяла дума

en: Math Functions
bg: Математични Функции

en: Mathematical Functions
bg: Математични Функции

en: Matrix
bg: Матрица

en: Max
bg: Макс

en: Max :
bg: Макс :

en: Max Iterations:
bg: Макс. Итерации:

en: Max Time:
bg: Макс. Време:

en: Maximization
bg: Максимизация

en: Maximize
bg: Максимизира

en: Maximum
bg: Максимум

en: Maximum number of iterations exceeded: optimization interupted
bg: Достигнат е максимален брой итерации: оптимизацията е прекъсната

en: Maximum time exceeded: optimization interupted
bg: Надвишено е максималното време: опитмизацията е прекъсната

en: May
bg: Май

en: Merge
bg: Обединение

en: Merge Field
bg: Обединява Поле

en: Merge a range of cells
bg: Обединение на обхват от клетки

en: Merge...
bg: Обединява...

en: Merging %s
bg: Обединява %s

en: Merging data into %s
bg: Обединява данни в %s

en: Michael Meeks, Excel and OLE2 importing.
bg: Michael Meeks, Excel и OLE2 подобрения.

en: Miguel de Icaza, creator.
bg: Miguel de Icaza, създател.

en: Min
bg: Мин

en: Min :
bg: Мин :

en: Minimization
bg: Минимизация

en: Minimize
bg: Минимизира

en: Minimum
bg: Минимум

en: Miscellaneous
bg: Други

en: Missing characters for character encoding
bg: Липсващи символи за кодовата таблица

en: Missing function category name.
bg: Неправилно име на категория функции.

en: Mode
bg: Режим

en: Model Assumptions:
bg: Модел на Приемания:

en: Model is too large for program report generation. Program report was not created.
bg: Модела е твърде голям за програмата за рапорт на грешки. Рапорт няма да бъде създаден.

en: Modify the formatting of the selected cells
bg: Модифицира форматирането на избраните клетки

en: Modify the workbook attributes
bg: Модифицира атрибутите на работната книга

en: Module "%s" doesn't exist.
bg: Модул "%s" не съществува.

en: Module doesn't contain "%s" function.
bg: Модула не съдържа функция "%s"

en: Module file "%s" has invalid format.
bg: Модулен файл "%s" има грешен формат.

en: Module file name not given.
bg: Име на модулен файл не е зададено.

en: Module%d
bg: Мофул%d

en: Monday
bg: Понеделник

en: Money
bg: Пари

en: More
bg: Повече

en: Morten Welinder, Gnumeric hacker.
bg: Morten Welinder, Gnumeric програмист.

en: Move object
bg: Премества обект

en: Moving %s
bg: Премества %s

en: Moving Average
bg: Пълзящо средно

en: Moving Average (%s)
bg: Пълзящо Средно (%s)

en: Moving average
bg: Пълзящо средно

en: Multiple errors
bg: Множество грешки

en: Multiple expressions are not supported in this context
bg: Много изрази не се поддържат в този контекст

en: Multiply
bg: Умножение

en: N_ew Workbook
bg: Но_ва Работна Книга

en: N_umber of Failures
bg: Брой Неуспехи

en: N_umber of Samples:
bg: _Брой Изпитания:

en: N_umber of Trials:
bg: Брой Изпитания:

en: Name
bg: Име

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
bg: Име '%s' не съществува в лист '%s'

en: Name of template
bg: Име на шаблон

en: Name:
bg: Име:

en: Negative Binomial
bg: Отрицателно Биномиално

en: Never
bg: Никога

en: New
bg: Нов

en: New Name
bg: Ново Име

en: New Sheet
bg: Нов Лист

en: New Workbook
bg: Нова Работна Книга

en: No
bg: Не

en: No Workbook or Book streams found.
bg: Няма Работна книга или Книга потоци

en: No matching records were found.
bg: Не са намерени съвпадащи записис.

en: No services defined for plugin with id="%s".
bg: Не е зададено обслужване за plugin с id="%s".

en: Non-Negative
bg: Не-Отрицателно

en: Non-zeros in
bg: Не 0 в

en: None
bg: Без

en: None          (silently accept invalid input)
bg: Без            (мълчаливо приема неправилен вход)

en: None of the values in the value range may be empty!
bg: Нито една от стойностите в диапазона не може да бъде празна!

en: Normal
bg: Нормално

en: North
bg: Север

en: Not Binding
bg: Несвързано

en: Not SYLK file
bg: Не е SYLK файл

en: Not a Guile boolean
bg: Не е булева на Guile

en: Not a Guile number
bg: Не е числова на Guile

en: Not a Guile string
bg: Не е низ на Guile

en: Nothing
bg: Нищо

en: November
bg: Ноември

en: Number
bg: Число

en: Number Theory
bg: Теория на Числата

en: Number of
bg: Номер от

en: Number of _Variables:
bg: Брой _Променливи:

en: Number of lines to import
bg: Брой редове за импортиране

en: Numbers
bg: Числа

en: Object "%s" is not a dictionary.
bg: Обект "%s" не е директория.

en: Objective
bg: Обектен

en: Objective Value
bg: Обектна Стойност

en: Objective function:
bg: Обектна функция:

en: October
bg: Октомври

en: On left side only
bg: Само от лявата страна

en: On right side only
bg: Само от дясната страна

en: One Factor Analysis of Variance
bg: Еднофакторен дисперсионен анализ

en: One field is not part of the merge zone!
bg: Едно поле не е част от зоната за обединение!

en: One of the factor combinations does not contain any observations!
bg: Един от факторите на комбинацията не съдържа какво да е наблюдение

en: Open
bg: Отваря

en: Open...
bg: Отваря...

en: Operation
bg: Операция

en: Optimal solution found
bg: намерено е оптимално решение

en: Options
bg: Опции

en: Original Value
bg: Оригинална Стойност

en: Original data type:
bg: Оригинален тип на данни:

en: Other value
bg: Друга стойност

en: Outline
bg: Контур

en: Outlines _Below
bg: Структури _Долу

en: Outlines _Right
bg: Структури в _Дясно

en: Output
bg: Изход

en: Outside Borders
bg: Извън Граници

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
bg: PLN : Таблица криптирана с парола

en: P_aste Special...
bg: _Поставя Специално...

en: P_aste special...
bg: _Специялно поставяне...

en: P_ipe (|)
bg: _Канал (|)

en: P_rogram
bg: П_рограма

en: Page
bg: Страница

en: Page &[PAGE]
bg: Страница &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
bg: Страница &[PAGE] от &[PAGES]

en: Page order
bg: Ред на страница

en: Parameters
bg: Параметри

en: Parse error while reading Applix file.
bg: Грешка в анализа по време на четене на Applix файл.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
bg: Грешка на синтактичния анализ при опит за анализиране данните на листа

en: Password :
bg: Парола:

en: Paste
bg: Поставя

en: Paste Link
bg: Поставя Указател

en: Paste _Special
bg: Специялно _Поставяне

en: Paste special
bg: Поставя специално

en: Paste the clipboard
bg: Поставя буфера за обмен

en: Paste type
bg: Поставя тип

en: Paste with optional filters and transformations
bg: Поставя с опционален филтър и трансформация

en: Pasting into %s
bg: Поставя в %s

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Pearson Correlation
bg: Корелация на Пирсон

en: Per column formatting
bg: Форматиране по колона

en: Per_iod:
bg: _Период:

en: Percent
bg: Процент

en: Percentile
bg: Процент

en: Perform changes within cell comments
bg: Позволява промени в кометари на клетка

en: Perform changes within expressions
bg: Позволява промени в изрази

en: Perform changes within non-string values
bg: Позволява промени в стойностите на не низ

en: Perform changes within string values
bg: Позволява промени в стойностите на низ

en: Perform no more replacements
bg: Прекратява замени

en: Perform this replacement
bg: Позволява тази замяна

en: Performance Report
bg: Рапорт за Изпълнение

en: Periodic and random samples
bg: Периодични и случайни разпределения

en: Pipe (|)
bg: Канал (|)

en: Plan Perfect Format (PLN) import
bg: Plan Perfect Формат (PLN) импорт

en: Please enter a file name,
    not a directory
bg: Моля, въведете име на файл,
    не директория

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
bg: Моля, въведете валидна
    дисперсия за избор на променлива 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
bg: Моля, въведете валидна
    дисперсия за избор на променлива 2.

en: Please select which sheets you want to export from the current workbook. They will be exported in the same order as in the export list.
bg: Моля изберете кои листа вие желаете да експортирате от текущата работна книга. Те ще бъдат експортирани в същия ред като в списъка за експортиране.

en: Plugin Manager
bg: Мениджър на Plugin

en: Plugin has no id.
bg: Plugin няма id.

en: Plugin version "%s" is different from application "%s".
bg: Версия на 'Plugin' "%s" е различна от приложениета "%s".

en: Point
bg: Точка

en: Poisson
bg: Поасон

en: Population Variances are:
bg: Дисперсия на избор е:

en: Preferen_ces...
bg: _Свойства...

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Price
bg: Цена

en: Print
bg: Печат

en: Print Pre_view...
bg: Преглед Преди _Печат...

en: Print Preview
bg: Преглед Преди Печат

en: Print Region
bg: Печат на Регион

en: Print Sheets
bg: Печат на Листа

en: Print _area:
bg: Област за _печат:

en: Print preview
bg: Преглед преди печат

en: Print setup
bg: Настройка за печат

en: Print the current file
bg: Печат на текущият файл

en: Print the workbook
bg: Печат на работна книга

en: Printing failed
bg: Неуспех при печат

en: Problem Size
bg: Проблем с Размер

en: Problem name was not defined in the file.
bg: Името на проблема не е зададено във файла.

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
bg: Обработката завършва в този ред, другите последващи редове се игнорират.

en: Processing file...
bg: Обработвам файл...

en: Program Name
bg: Име на програма

en: Program Report
bg: Програма за Рапорт

en: Protection
bg: Защита

en: Python exception (%s)
bg: Изключение за Python (%s)

en: Python exception (%s: %s)
bg: Изключение за Python (%s: %s)

en: Python file "%s" has invalid format.
bg: Python файла "%s" има грешен формат.

en: Python functions
bg: Python функции

en: Python list is not an array
bg: Списъка на Python не е масив

en: Python module name not given.
bg: Не е зададен името на модул за Python

en: Python plugin loader
bg: Програма за зареждане на plugin за Python

en: Quatro Pro(tm)
bg: Quatro Pro™

en: Query for replacement
bg: Заявка за замяна

en: Quote character:
bg: Символ на кавички:

en: Quoting:
bg: Кавички:

en: R.H. Side
bg: Дясна страна

en: R_ight, then down
bg: Д_ясно, след това долу

en: Ra_nge
bg: _Обхват

en: Radio Button
bg: Радио Бутон

en: RadioButton
bg: Радио-Бутон

en: Raise object
bg: Издига обект

en: Raise object to top
bg: Издига обект до върха

en: Random Number Functions
bg: Функции за случайни числа

en: Random Number Generation
bg: Генератор на Случайни Числа

en: Random Numbers
bg: Случайни Числа

en: Random Numbers (%s)
bg: Случайни Числа (%s)

en: Rank
bg: Ранк

en: Ranks
bg: Ранкове

en: Ranks (%s)
bg: Ранкове (%s)

en: Rasca, HTML, troff, LaTeX exporters.
bg: Rasca, HTML, troff, LaTeX експортирания.

en: Ratio
bg: Пропорция

en: Re_gular expression
bg: Ре_гулярен израз

en: Re_place:
bg: За_меня

en: Reading file...
bg: Чета файл...

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
bg: Чете LP програми запазени в MPS формат (*.mps)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
bg: Четене и запис на информация запазена в 'Data Interchange Format' (*.dif)

en: Real
bg: Реално

en: Recalculate
bg: Преизчислява

en: Recalculate the spreadsheet
bg: Преизчислява таблицата

en: Recently Used
bg: Последно Използвано

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Redo
bg: Напред

en: Redo the operation
bg: Напред в операцията

en: Redo the undone action
bg: Напред във върнато действие

en: Reduced
bg: Намален

en: Regression
bg: Регресия

en: Regression (%s)
bg: Регресия (%s)

en: Regression Analysis
bg: Регресионен Анализ

en: Remaining Error:
bg: Остатъчна Грешка:

en: Remove
bg: Премахва

en: Remove an outline group
bg: Премахва обединение в група

en: Remove borders
bg: Премахва граници

en: Remove selected cells, shifting others into their place
bg: Премахва избраните клетки, премества другите на тяхно място

en: Rename the current sheet
bg: Преименува текущия лист

en: Renaming Sheets
bg: Преименува Листа

en: Reordering Sheets
bg: Реорганизира Листа

en: Reorganizing Sheets
bg: Реорганизира Листа

en: Replacement string must be set.
bg: Трябва да бъде зададен низ за замяна.

en: Report Created:
bg: Рапорт за Създаване:

en: Resize object
bg: Променя големина на обект

en: Result
bg: Резултат

en: Result cell
bg: Клетка Резултат

en: Retain Output Range Comments
bg: Запазва Диапазон на Коментари на Изхода

en: Retain Output Range Formatting
bg: Запазва Форматирания Диапазон на Изхода

en: Reverse Diagonal
bg: Обратни Диагонални Щрихи

en: Reverse Diagonal Stripe
bg: Обратни Диагонални щрихи

en: Right
bg: Дясно

en: Right align
bg: Дясно подравняване

en: Ross Ihaka, special functions.
bg: Ross Ihaka, специални функции.

en: Row %i
bg: Ред %i

en: Row %s
bg: Ред %s

en: Row Height
bg: Височина на Ред

en: Row and co_lumn headings
bg: Ред и _заглавия на колони

en: Row/Column
bg: Ред/Колона

en: SUMMARY
bg: ОБОБЩЕНИЕ

en: S_ee two separators as one
bg: Паз_глежда два разделителя като един

en: S_heet
bg: Л_ист

en: S_heets
bg: Л_иста

en: S_pace
bg: Р_азстояние

en: S_pecial
bg: С_пециално

en: S_ummary Statistics
bg: С_умарна Статистика

en: S_ymbol:
bg: С_имвол:

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
bg: Прост 'plugin ' на Python обезпечаващ някой функции.

en: Sampling
bg: Избор

en: Sampling Method:
bg: Метод на Избор:

en: Saturday
bg: Събота

en: Save
bg: Запазва

en: Save _As...
bg: Запазва Като...

en: Save the current workbook
bg: Запазва текущата работна книга

en: Save workbook as
bg: Запазва работната книга като

en: Saving file...
bg: Запазвам файл...

en: Saving over old files of this type is disabled for safety.
bg: Запазването върху стари файлове за този тип е забранено поради безопасност.

en: Scalar
bg: Скалар

en: Scale
bg: Мащаб

en: Scope
bg: Размах

en: Scrollbar
bg: Лента за скролиране

en: Sean Atkinson, functions and X-Base importing.
bg: Sean Atkinson, функции и X-Base импортиране.

en: Search
bg: Търсене

en: Search Center
bg: Център за Търсене

en: Search Workbook
bg: Търсене на Работна книга

en: Search and Replace
bg: Търсене и Замяна

en: Search and Replace Query
bg: Заявка за Търсене и Замяна

en: Search and Replace...
bg: Търсене и Замяна...

en: Search and replace in all cells in the workbook
bg: Търсене и замяна във всички клетки на работната книга

en: Search and replace in current sheet only
bg: Търсене и замяна само в текущия лист

en: Search and replace in specified range only
bg: Търсене и замяна само в указаната област

en: Search cells containing
bg: Търси клетки съдържащи

en: Search column by column
bg: Търси колона по колона

en: Search for some text
bg: Търсене на някакъв текст

en: Search for some text and replace it with something else
bg: Търсене на някакъв текст и заменя с нещо друго

en: Search in all cells in the workbook
bg: Търси във сички клетки на работната книга

en: Search in current sheet only
bg: Търси само в текущия лист

en: Search in specified range only
bg: Търси в зададен обхват само

en: Search line by line
bg: Търси ред по ред

en: Search string must not be empty.
bg: Търсеният низ не може да бъде празен.

en: Search text is
bg: Търсеният текст е

en: Search...
bg: Търси...

en: See two successive separators as one.
bg: Разглежда два подходящи индикатори като един.

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
bg: Разглежда два подходящи индикатори като един непрекъсващ клетката.

en: Select Arra_y
bg: Избор на Облас_т

en: Select _All
bg: Избор на Всичко

en: Select _Column
bg: Избор на _Колона

en: Select _Depends
bg: Избор на _Зависимост

en: Select _Row
bg: Избор на _Ред

en: Select all cells in the spreadsheet
bg: Избор на всички клетки в таблицата

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
bg: Избор на всички клетки които зависят от текущо редактираната клетка

en: Select an array of cells
bg: Избор на област от клетки

en: Select an entire column
bg: Избор на цялата колона

en: Select an entire row
bg: Избор на целия ред

en: Select an object to add
bg: Избор на обект за добавяне

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
bg: Избраният формат на файл не поддържа запазването на множество листа в един файл.
    Ако искате да запазите всички листа, запазете ги в отделни файлове или изберете друг формат.
    Искате ли да запазите текущият лист?

en: Semi Circles
bg: Полуокръжности

en: Semicolo_n (;)
bg: Точка и за_петая (;

en: Semicolon (;)
bg: Точка и запетая (;)

en: Send
bg: Изпраща

en: Send the current file in email
bg: Изпраща текущият файл по поща

en: Sensitivity Report
bg: Рапорт за Чувствителност

en: Separator:
bg: Разделител:

en: Separators
bg: Разделители

en: September
bg: Септември

en: Set Background Color
bg: Задава Цвят на Фон

en: Set Borders
bg: Задава Граници

en: Set Font
bg: задава Шрифт

en: Set Font Size
bg: Задава Размер на Шрифт

en: Set Font Style
bg: Задава Стил на Шрифт

en: Set Foreground Color
bg: Задава Цвят на Текст

en: Set Horizontal Alignment
bg: Задава Хоризонтално Подравняване

en: Set Text
bg: Задава Текст

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
bg: Задава ширина на колона в избраното <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
bg: Задайте височина на клетка на избраното <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set standard/default column width
bg: Задава стандартна/подразбираща се ширина на колона

en: Set standard/default row height
bg: Задава стандартна/подразбираща се височина на ред

en: Set the root library directory
bg: Задава кореновата директория на библиотеки

en: Setting comment of %s
bg: Задава коментар на %s

en: Setting default height of rows to %.2fpts
bg: Задава подразбираща се височина на ред на %.2fpts

en: Setting default width of columns to %.2fpts
bg: Задава подразбираща се ширина на колона на %.2fpts

en: Setting height of row %s to %d pixels
bg: Задава височина на ред  %s на %d пиксела

en: Setting height of row %s to default
bg: Задава височина на ред  %s на подразбиращ се

en: Setting height of rows %s to %d pixels
bg: Задава височина на редове  %s на %d пиксела

en: Setting height of rows %s to default
bg: Задава височина на редове %s на подразбиращи се

en: Setting width of column %s to %d pixels
bg: Задава ширина на колона  %s на %d пиксела

en: Setting width of column %s to default
bg: Задава ширина на колона  %s на подразбираща се

en: Setting width of columns %s to %d pixels
bg: Задава ширина на колони  %s на %d пиксела

en: Setting width of columns %s to default
bg: Задава ширина на колони  %s на подразбиращи се

en: Setup the page settings for your current printer
bg: Настройка на страница за текущият принтер

en: Shadow
bg: Сянка

en: Sheet
bg: Лист

en: Sheet name is required
bg: Изисква се име на лист

en: Sheet name must have at least 1 letter
bg: Името на листа трябва да съдържа поне една буква

en: Sheet%d
bg: Лист%d

en: Sheets
bg: Листа

en: Sheets to export
bg: Листа за експортиране

en: Shift Dow_n and Move
bg: Придвижва на Д_олу и Премества

en: Shift Righ_t and Move
bg: Придвижва в Дясно и Премества

en: Shift _Down and Copy
bg: Придвижва _Надолу и Копира

en: Shift _Right and Copy
bg: Придвижва в _Дясно и Копира

en: Shift cells _down
bg: Премества клет_ките надолу

en: Shift cells _left
bg: Премества клетки _наляво

en: Shift cells _up
bg: Премества _клетки нагоре

en: Shift column %s
bg: Премества колона %s

en: Shift columns %s
bg: Премества колони %s

en: Shift row %s
bg: Преметва ред %s

en: Shift rows %s
bg: Преметва редове %s

en: Show Detail
bg: Показва Подробности

en: Show next match
bg: Показва следващи съвпадения

en: Show previous match
bg: Показва предишни съвпадения

en: Shrin_k to fit
bg: Разтяга п_о размера

en: Single
bg: Единично

en: Single Factor ANOVA
bg: Еднофакторен дисперсионен анализ

en: Single Factor ANOVA (%s)
bg: Еднофакторен дисперсионен анализ (%s)

en: Size of Sample:
bg: Размер на Избор:

en: Size of _Sample:
bg: Размер на _Избор:

en: Size:
bg: Размер:

en: Skip Blanks
bg: Прескача Празни

en: Skip cells that that would result in errors
bg: Прескача клетките които водят до грешка

en: Slack
bg: Допуск

en: Slas_h (/)
bg: Коса черта (/)

en: Slash (/)
bg: Коса черта (/)

en: Small Circles
bg: Малки окръжности

en: Smallest (%d)
bg: Най-малки (%d)

en: Solid
bg: Плътен

en: Solution:
bg: Решение:

en: Solve
bg: Решава

en: Solver
bg: Решавач

en: Solver found an optimal solution.  All constraints and optimality conditions are satisfied.
bg: Намерено е оптимално решение. Всички ограничения и условия за оптималност са изпълнени.

en: Some name
bg: Някакво име

en: Some of the input cells contain non-numeric values.  Specify a valid input range.
bg: Някой от изходните клетки съдържат нечислови стойности. Задайте правилен обхват.

en: Sort
bg: Сортира

en: Sort Ascending
bg: Нарастваща сортировка

en: Sort Descending
bg: Намаляваща сортировка

en: Sort...
bg: Сортира...

en: Sorting
bg: Сортира

en: Sorting %s
bg: Сортира %s

en: Source
bg: Източник

en: Source region %s overlaps with the destination region
bg: Изходния регион %s  се припокрива с целевия.

en: South
bg: Юг

en: Space
bg: Празно

en: Specify the size and location of the initial window
bg: Задава размера и мясото на началният прозорец

en: Split
bg: Разделя

en: Split merged ranges of cells
bg: Разделя обединен обхват от клетки

en: Standard Error
bg: Стандартна Грешка

en: Start search
bg: Начало на търсене

en: Statistical Anal_ysis
bg: Статистически Анал_из

en: Statistical Functions
bg: Статистически Функции

en: Statistics
bg: Статистика

en: Status
bg: Статус

en: Step
bg: Стъпка

en: Stri_kethrough
bg: _Зачертано

en: String
bg: Низ

en: String Functions
bg: Функции за Низ

en: Styles with no content
bg: Стил без съдържание

en: Su_bscript
bg: Долен _индекс

en: Subject to
bg: Тема за

en: Subject to the Constraints:
bg: Предмет на Ограничения:

en: Subtract
bg: Изваждане

en: Sum
bg: Сума

en: Sum into the current cell
bg: Сума в текущата клетка

en: Summary
bg: Обобщение

en: Sunday
bg: Неделя

en: Sup_erscript
bg: Горен _индекс

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
bg: Синтактична грешка на ред %d. Игнорирам.

en: System
bg: Система

en: System Information
bg: Системна Информация

en: TRUE
bg: ИСТИНА

en: Ta_b
bg: Табу_латор

en: Tab
bg: Табулатор

en: Tabulate Dependency
bg: Табулира зависимости

en: Tabulation
bg: Табулация

en: Takashi Matsuda, original text plugin.
bg: Takashi Matsuda, оригинален текстови plugin.

en: Target
bg: Цел

en: Target Cell (Maximize)
bg: Целева Клетка (Максимизира)

en: Target Cell (Minimize)
bg: Целева Клетка (Минимизира)

en: Target cell should contain a formula.
bg: Целевата клетка трябва да съдържа формула.

en: Target region contains merged cells
bg: Целевия регион съдържа обединени клетки

en: Target value search
bg: Търсене на целево решение

en: Te_xt indicator:
bg: Индикатор на _текст:

en: Testing Equality of 2 Variances (F-Test)
bg: Проверка на Равенството на две променливи (F-Тест)

en: Testing the Difference of 2 Means
bg: Проверка Различията на 2 Значения

en: Text export (configurable)
bg: Ехпорт на текст (конфигурируем)

en: Text import (configurable)
bg: Импорт на текст (конфигурируем)

en: Text length
bg: Дължина на текст

en: That value is invalid.
    Restrictions have been placed on this cell's contents.
bg: Тази стойност е неправилна.
    Ограничения на съдържанието на клетка.

en: Thatch
bg: Сламена

en: The 2 input ranges must have the same size.
bg: Двете входни области трябва да имат еднакъв размер

en: The GNOME Spreadsheet
bg: Електронната таблица на ГНОМЕ

en: The LHS cells should contain formulas that yield proper numerical values.  Specify valid LHS entries.
bg: LHS клетките трябва да съдържат формули които създават правилни числови стойности. Задайте правилни LHS записис.

en: The RHS cells should contain proper numerical values only.  Specify valid RHS entries.
bg: RHS клетките трябва да съдържат само правилни числови стойности. Задайте правилни RHS записис.

en: The Target Cell value specified does not converge!  The program is unbounded.
bg: Зададената стойност в Целевата Клетка не може да бъде доближено!  Програмата е неограничена.

en: The category this template belongs to
bg: Категорията на този шаблон принадлежи на

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
bg: Името на клетка в "Промяна на клетка" не трябва да съдържа формула.

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
bg: Името на клетка в "Задаване на Клетка" трябва да съдържа формула!

en: The cells dragged will overwrite the contents of the
    existing cells in that range.  Do you want me to replace
    the contents in this region?
bg: Преместваемите клетки презаписват съдържанието на съществуващите
    в тези места клетки. Искате ли да замените съдържанието
    на този район?

en: The criteria range is invalid.
bg: Недопустм обхват на критерии.

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
bg: Обхват на колони с данни в дължина от  %i ди %i. Да задам дължина на %i  и да продължа?

en: The dependency cells should not contain an expression
bg: Зависимите клетки не трябва да съдържат израз

en: The function to use when consolidating
bg: Функцията за използване при консолидация

en: The given criteria are invalid.
bg: Зададеният критерии е грешен.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне две колони и два реда от данни и етикети.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне две колони и два реда от данни.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне две колони от данни и етикети.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне две колони от данни.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне два реда от данни и етикети.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
bg: Зададеният входен обхват трябва да съдържа поне два реда от данни.

en: The group/individual that made the template
bg: Група/индивидуално който е създал този шаблон

en: The input range contains non-numeric data.
bg: Входния обхват съдържа нечислови данни.

en: The items on this page are related to the saving and opening of files.
bg: Целите на тази страница са свързани със запазване и отваряне на файлове.

en: The items on this page customize the behaviour of the undo/redo system.
bg: Целите на тази страница са настройка на поведението за напред/назад.

en: The items on this page customize the inital settings of the sort dialog and the behaviour of the sort toolbar buttons.
bg: Целите на тази страница са настройка на началните значения на диалог за сортиране и поведението на бутоните на лентата за инструменти при него.

en: The items on this page customize the new default workbook.
bg: Целите на тази страница са настройка на подразбираща се работна книга.

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
bg: Лявата колона съдържа етикети, които няма да бъдат консолидирани, но ще бъдат използвани като ключове за сравнение

en: The list range is invalid.
bg: Недопустим критерии на списък.

en: The maximum number of iterations exceeded. The optimal value could not be found.
bg: Максималната стойност на итерациите е надхвърлено. Оптималната стойност не може да бъде намерена.

en: The maximum time exceeded. The optimal value could not be found in given time.
bg: Изтече максималното време. Оптималната стойност не може да бъде намерена в зададеното време.

en: The maximum value should be bigger than the minimum
bg: Максималната стойност трябва да е по-голяма от минималната

en: The next generation sax based xml I/O subsystem
bg: Следваща генерация sax базирана xml I/O подсистема

en: The number is out of range
bg: Числото е извън обхвата

en: The output range is invalid.
bg: Изходния обхват е грешен.

en: The probabilities may not all be 0!
bg: Вероятностите не могат да бъдат всички 0!

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
bg: Входния диапазон на вероятността съдържа отрицателно число.
    Всички значения на вероятностите трябва да са положителни!

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
bg: Входния диапазон на вероятността съдържа нечислова стойност.
    Всички значения на вероятностите трябва да са положителни!

en: The search range is invalid.
bg: Обхвата за търсене е неправилен

en: The search text is a regular expression
bg: Търсеният текст е регулярен израз

en: The selected input areas must have equal size!
bg: Избраните входни области трябва да имат еднакъв размер!

en: The selected input columns must have equal size!
bg: Избраните входни колони трябва да имат еднакъв размер!

en: The selected input rows must have equal size!
bg: Избраните входни редове трябва да имат еднакъв размер!

en: The step size should be positive
bg: Размера на стъпката трябва да е положително

en: The target cell should contain an expression
bg: Целевата клетка трябва да съдържа израз

en: The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
bg: Целевия регион е твърде малък.  Той трябва да е поне %d колони широк

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows by %d columns
bg: Целевия регион е твърде малък.  Той трябва да е поне %d реда на %d колони

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows high
bg: Целевия регион е твърде малък.  Той трябва да е поне %d реда висок

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
bg: Горния ред съдържа етикети, които няма да бъдат консолидирани, но ще бъдат използвани като ключове за сравнение

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
bg: Критериите за проверка са неизползваеми. Да забраня проверката?

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
bg: Стойността зададена в "До Значение:" не е валидна.

en: There are too few data points to conduct this regression.
    There must be at least as many data points as free variables.
bg: Твърде малко точки за тази регресия.
    Трябва да има поне толкова колкото са свободните променливи.

en: There is already a sheet named
bg: Има вече лист с такова име

en: There must be an equal number of entries for each variable in the regression.
bg: Броя значения за всяка променлива в регресията трябва да е еднакъв.

en: Thick Bottom
bg: Дебела Долна

en: Thick Diagonal Crosshatch
bg: Дебели Диагонално-пресечени щрихи

en: Thick Outside Borders
bg: Дебела Извън Границите

en: Thin Diagonal Crosshatch
bg: Тънки Диагонално-пресечени щрихи

en: Thin Diagonal Stripe
bg: Тънки Диагонални щрихи

en: Thin Horizontal Crosshatch
bg: Тънки Хоризонтално-пресечени

en: Thin Horizontal Stripe
bg: Тънки Хоризонтални Щрихи

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
bg: Тънки обратни диагонални щрихи

en: Thin Vertical Stripe
bg: Тънки Вертикални щрихи

en: This is an untranslated version of Gnumeric.
bg: Това е преведено от Борислав Александров.

en: This plugin enables Guile(scheme) support in Gnumeric
bg: Този plugin разрешава Guile подръжка в Gnumeric

en: This plugin provides support for Python plugins
bg: Този plugin обезпечава подръжка на plugins за Python

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in frexpgnum.
bg: Тази версия на Gnumeric е била компилирана с неадекватна точност на frexpgnum.

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in modfgnum.
bg: Тази версия на Gnumeric е била компилирана с неадекватна точност на modfgnum.

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in yngnum.
bg: Тази версия на Gnumeric е била компилирана с неадекватна точност на yngnum.

en: Those columns are already grouped
bg: Тези колони вече са групирани

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
bg: Тези колони не са групирани, вие не може да ги разгрупирате

en: Those rows are already grouped
bg: Тези редове вече са групирани

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
bg: Тези редове не са групирани, вие не може да ги разгрупирате

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Ties:
bg: Връзки:

en: Time
bg: Време

en: Time (sec.)
bg: Време (сек.)

en: Titles to print
bg: Заглавия за печат

en: Toggle whether or not to display column headers
bg: Превключва дали да показва заглавията на колоните

en: Toggle whether or not to display gridlines
bg: Превключва дали да показва мрежата

en: Toggle whether or not to display outline groups
bg: Превключва дали да показва структура групи

en: Toggle whether or not to display row headers
bg: Превключва дали да показва заглавията на редове

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
bg: Превключва дали да показва нули като празно

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
bg: Превключва дали да показва структура на колона в ляво или дясно

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
bg: Превключва дали да показва структура на ред горе или долу

en: Tom Dyas, plugin support.
bg: Tom Dyas, plugin подръжка.

en: Too Large
bg: Твърде Голямо

en: Too Small
bg: Твърде Малко

en: Too many rows in data to parse: %d
bg: Твърде много редове в данните за анализ: %d

en: Top
bg: Горен

en: Top and Bottom
bg: Горна и Долна

en: Top and Double Bottom
bg: Горна и Двойна Долна

en: Top and Thick Bottom
bg: Горна и Дебела Долна

en: Total
bg: Общо

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Transpose
bg: Премества

en: Trim leading and trailing spaces from each column, if you are unsure you should leave this at the default setting.
bg: Подрежда водещите шпации за всяка колона, ако не сте сигурен оставете тази стойност подразбираща се.

en: Trim:
bg: Подрежда:

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Turn unparsable entries into string values
bg: Обръща неанализираните записи в низови стойности

en: Two Factor ANOVA
bg: Двуфакторен дисперсионен анализ

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
bg: Двуфакторен дисперсионен анализ (%s), с репликация

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
bg: Двуфакторен дисперсионен анализ (%s), без репликация

en: Two Factor Analysis of Variance
bg: Двуфакторен Дисперсионен Анализ

en: Two _Means
bg: Две _Средни

en: Two or more of the independent variables are linearly
    dependent, and the regression cannot be calculated.
    
    Remove one of these
    variables and try the regression again.
bg: Две или повече от независимите променливи са линейно
    зависими, и регресията не може да бъде изчислена.
    
    Премахнете една от тези
    променливи и опитайте отново.

en: Type
bg: Тип

en: Type Mismatch
bg: Грешен тип

en: Type mismatch
bg: Грешен тип

en: Typing "%s%s"
bg: Наберете "%s%s"

en: Typing "%s%s" in %s
bg: Наберете "%s%s" в %s

en: Un_freeze Panes
bg: Раз_фиксира Панели

en: Unable to close module file "%s".
bg: Не мога да затворя модул файл "%s".

en: Unable to convert value from Guile
bg: Не мога да конвертирам стойност от Guile

en: Unable to create object of type '%s'
bg: Не мога да създам обект от тип '%s'

en: Unable to locate valid MS Excel workbook
bg: Не мога да намеря правилна MS Excel работна книга

en: Unable to mmap the file, error : %s
bg: Не е възможно да направя mmap на файл, грешка : %s

en: Unable to open file '%s'
bg: Немога да отворя файл '%s'

en: Unable to open module file "%s".
bg: Не мога да отворя модулен файл "%s".

en: Unable to parse the html.
bg: Не мога да анализирам html.

en: Unable to paste
bg: Немога да поставя

en: Unable to paste into selection
bg: Не мога да поставя върху избраното

en: Unable to unmap the file, error : %s
bg: Не мога да направя unmap на файла, грешка : %s

en: Unbounded problem
bg: Неограничен проблем

en: Underline
bg: Подчертава

en: Undo
bg: Назад

en: Undo the last action
bg: Назад в последното действие

en: Undo the operation
bg: Назад в операцията

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
bg: Неочакван край на файл на ред %d по време на четене на данни.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
bg: Неочакван край на файл на ред %d по време на четене на заглавие.

en: Unexpected token %c
bg: Неочакван 'token' %c

en: Ungroup
bg: Разгрупира

en: Ungroup columns %s
bg: Разгрупира колони %s

en: Ungroup rows %d:%d
bg: Разгрупира редове %d:%d

en: Unhide columns
bg: Разкрива колони

en: Unhide rows
bg: Разкрива редове

en: Uniform
bg: Еднородно

en: Unimplemented
bg: Неизползвана

en: Unix (linefeed)
bg: Unix (край на ред)

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unknown Function
bg: Неизвестна Функция

en: Unknown GB error
bg: Неизвестна GB грешка

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
bg: Неизвестна числова стойност "%s" на ред %d. Игнорирам.

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown error.
bg: Неизвестна грешка.

en: Unknown evaluation error
bg: Неизвестна грешка на растежа

en: Unknown info_type
bg: Неизвестен тип информация

en: Unknown name
bg: Неизвестно име

en: Unknown operator
bg: Неизвестен оператор

en: Unknown plugin name.
bg: Неизвестно име на plugin

en: Unknown sheet '%s'
bg: Неизвестен лист '%s'

en: Unknown system
bg: Неизвестна система

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
bg: Неизвестен тип стойност %d  на ред %d. Игнорирам.

en: Unknown version
bg: Неизвестна версия

en: Unknown workbook '%s'
bg: Неизвестна работна книга '%s'

en: Unmerging %s
bg: Разделя обединение %s

en: Unparsable xml in clipboard
bg: Неразбираем xml в буфера за обмен

en: Unprotect the sheet to enable editing.
bg: Премахва защитата на лист за да разреши редактиране.

en: Unprotect the workbook to enable editing.
bg: Премахва защитата на работната книга за да разреши редактиране.

en: Unsupported Python type: %s
bg: Неподдържан тип на Python: %s

en: Unsupported file format.
bg: Неподържан формат на файл.

en: Unsupported loader type "%s".
bg: Неподържан тип на програма за зареждане "%s".

en: Upper
bg: Горен

en: Use the current selection to create names
bg: Използва текущото избрано за създаване на имена

en: User
bg: Потребител

en: Validate input with preset criteria
bg: Проверява входа със съществуващ критерий

en: Validation
bg: Проверка

en: Value
bg: Стойност

en: Value :
bg: Стойност :

en: Values
bg: Значения

en: Var_iable 1 Range
bg: Д_иапазон на Променлива 1

en: Var_iable 1 Range:
bg: Д_иапазон на Променлива 1:

en: Variable %i
bg: Променлива %i

en: Variable _1 Range:
bg: Диапазон на Променлива _1:

en: Variable _2 Range:
bg: Диапазон на Променлива _2:

en: Variables
bg: Променливи

en: Variables are:
bg: Променливите са:

en: Various frequency tables
bg: Различни честотни таблици

en: Vertical Stripe
bg: Вертикални щрихи

en: View
bg: Преглед

en: View descriptive information
bg: Преглед на описателна информация

en: Vincent Renardias, original CSV support, French localization.
bg: Vincent Renardias, оригинална CSV подръжка, Френска локализация.

en: Vladimir Vuksan, financial functions.
bg: Vladimir Vuksan, финансови функции.

en: Wednesday
bg: Сряда

en: West
bg: Запад

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
bg: Когато е зададено не прави разлика между малки и големи букви

en: Whole numbers
bg: Цели числа

en: Width: %.2f pts (%d pixels)
bg: Ширина: %.2f pts (%d пиксела)

en: Windows (carriage return + linefeed)
bg: Прозорци (CR+LF)

en: Workbook
bg: Работна книга

en: Workbook %s already exists.
    Do you want to save over it?
bg: Работна книга %s вече съществува.
    Искате ли да запазя върху нея?

en: Workbook Level
bg: Ниво на Работна книга

en: Worksheet:
bg: Работен лист:

en: Would split an array
bg: Ще раздели област

en: Would split array %s
bg: Ще раздели област %s

en: XML document not well formed!
bg: Неправилно форматиран XML документ!

en: Xbase (*.dbf) file format
bg: Xbase (*.dbf) формат на файл

en: Y Variable
bg: Y Променлива

en: Yes
bg: Да

en: You can turn this safety feature off by editing appropriate plugin.xml file.
bg: Вие може да изключите тази възможност като редактирате съответния plugin.xml файл.

en: You do not have permission to save to
    %s
bg: Вие нямате права за запазване на
    %s

en: You have not specified a problem to be solved
bg: Вие не сте задали проблем за решаване

en: You may not use this name twice
bg: Вие не трябва да използвате това име двукратно

en: You must select some cell types to search.
bg: Вие трябва да изберете тип на клетка за търсене.

en: You must specify a range to search.
bg: Вие трябва да зададете обхват за търсене.

en: You need to select at least one sheet to export
bg: Вие трябва да изберете поне един лист за експорт

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
bg: Вие трябва да въведете единична стойност на клетка като зависима клетка

en: You should introduce a single valid cell as result cell
bg: Вие трябва да да въведете единична стойност на клетка като клетка за резултат

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
bg: Вие трябва да въведете валидно име на клетка в "Промяна на клетка:"!

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
bg: Вие трябва да въведете валидно име на клетка в "Задаване на Клетка:"!

en: You should introduce a valid number as maximum
bg: Вие трябва да въведете валидна стойност като масимум

en: You should introduce a valid number as minimum
bg: Вие трябва да въведете валидна стойност като минимум

en: You should introduce a valid number as step size
bg: Вие трябва да въведете валиден номер като размер на стъпка

en: You should introduce one or more dependency cells
bg: Вие трябва да въведете една или повече зависими клетки

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Zoom %s to %.0f%%
bg: Мащаб  %s на %.0f%%

en: Zoom the spreadsheet in or out
bg: Увеличава или намалява таблицата

en: _ANOVA
bg: Дисперсионен анализ

en: _About Gnumeric
bg: _За Gnumeric

en: _Add
bg: _Добавя

en: _Adjust to:
bg: _Нагласява на:

en: _All
bg: _Всичко

en: _Alpha =
bg: Ал_фа =

en: _Alpha =
bg: _Алфа =

en: _Answer
bg: _Отговор

en: _Areas
bg: _Области

en: _Author:
bg: _Автор:

en: _Auto Save...
bg: _Авто Запазване...

en: _Auto fit selection
bg: Автозапълване на избрано

en: _Auto generate names...
bg: _Автоматично генерира имена...

en: _Autoformat...
bg: _Автоформат...

en: _Black and white
bg: _Черно и бяло

en: _Bottom
bg: _Долу

en: _By
bg: _По

en: _By Changing Cell:
bg: _По изменение на Клетка:

en: _Calculated Bins
bg: Двоични изчисления

en: _Category:
bg: _Категория:

en: _Cells...
bg: _Клетки...

en: _Change
bg: _Промяна

en: _Clear
bg: _Изчиства

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Colon (:)
bg: _Двуточие (:)

en: _Columns
bg: _Колони

en: _Columns to repeat on the left side:
bg: Колони повтарящи се в лявата страна:

en: _Comments
bg: _Коментари

en: _Consolidate...
bg: Консолидира...

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Coordinate
bg: _Координата

en: _Copy
bg: _Копира

en: _Copy Cells
bg: _Копира Клетки

en: _Current sheet
bg: _Текущ лист

en: _Custom
bg: _Потребителско

en: _Damping factor:
bg: _фактор на Забавяне:

en: _Data
bg: _Данни

en: _Date
bg: _Данни

en: _Define...
bg: _Определение...

en: _Delete
bg: _Изтрива

en: _Delete Column(s)
bg: _Изтрива Колона(и)

en: _Delete Row(s)
bg: _Изтрива Ред(ове)

en: _Delete...
bg: _Изтрива...

en: _Distribution:
bg: _Дистрибутив:

en: _Don't change
bg: _Не променя

en: _Down, then right
bg: _Долу, след това в дясно

en: _Duplicate
bg: _Дублира

en: _Edit
bg: _Редакция

en: _Entire workbook
bg: _Цялата работна книга

en: _Expression:
bg: _Израз:

en: _Expressions
bg: _Изрази

en: _Fail
bg: _Авария

en: _File
bg: _Файл

en: _Fill
bg: _Запълва

en: _Filter
bg: _Филтър

en: _Filter In-Place
bg: Филтрация "На място"

en: _Fit Selection %
bg: З_апълване на Избрано %

en: _Fit to:
bg: _Изпълва до:

en: _Footer:
bg: _Поле под текст:

en: _Force Intercept To Be Zero
bg: _Извършва от началото на координатите

en: _Format Cells...
bg: _Формат на Клетка...

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Formats
bg: _Формати

en: _Function...
bg: _Функция...

en: _Function:
bg: _Функция:

en: _General
bg: _Общи

en: _Goal Seek...
bg: Цел на Т_ъсене...

en: _Goto cell...
bg: _Отива на клетка...

en: _Grid lines
bg: _Линейна мрежа

en: _Group and Outline
bg: Група и Структура

en: _Group...
bg: _Групира...

en: _Header:
bg: _Заглавия:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hide
bg: _Скрива

en: _Hide Detail
bg: _Скрива подробности

en: _Horizontally
bg: _Хоризонтално

en: _Ignore case
bg: _Игнорира малки/големи букви

en: _Image...
bg: _Картинка...

en: _Input
bg: _Вход

en: _Input Range:
bg: _Входен Обхват:

en: _Input Range:
bg: _Входен Диапазон:

en: _Insert
bg: _Вмъква

en: _Insert Column(s)
bg: _Вмъква Колона(и)

en: _Insert Row(s)
bg: _Вмъква Ред(ове)

en: _Insert...
bg: _Вмъква...

en: _Justify
bg: _Нагласава

en: _Keywords:
bg: _Ключови думи:

en: _Known
bg: _Известно

en: _Labels
bg: _Етикети

en: _Lambda:
bg: _Ламбда:

en: _Left
bg: Ляв_а

en: _Left Hand Side:
bg: _Лява Страна:

en: _Left section:
bg: _Лява секция:

en: _Limits
bg: _Лимити

en: _Linear Model (LP/MILP)
bg: _Линеен Модел (LP/MILP)

en: _List Range:
bg: Диапазон на Списък:

en: _Location
bg: _Местоположение

en: _Lower Bound:
bg: _Долен Предел:

en: _Make error expression
bg: Прави израз-грешка

en: _Manage Sheets...
bg: _Управление на лист...

en: _Manager:
bg: _Управител:

en: _Max
bg: _Макс

en: _Mean:
bg: _Средно:

en: _Message:
bg: _Съобщение:

en: _Middle section:
bg: _Средна секция:

en: _Move
bg: _Премества

en: _Name
bg: _Име

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New
bg: _Нов

en: _New Sheet
bg: _Нов Лист

en: _Object...
bg: _Обект...

en: _Open...
bg: _Отваря...

en: _Options
bg: _Опции

en: _Other values
bg: _Други стойности

en: _Output Range:
bg: _Изходен Обхват:

en: _Paired
bg: _Здвоени

en: _Paste
bg: _Поставя

en: _Paste Cells
bg: _Поставя Клетки

en: _Performance
bg: _Производителност

en: _Periodic
bg: _Периодично

en: _Plain text
bg: _Обикновен текст

en: _Preserve case
bg: _Запазва значение на малки/големи букви

en: _Preserves Formats
bg: Запазва _Формати

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Prompt Before Saving
bg: _Пита Преди запазване

en: _Put:
bg: _Поставя:

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
bg: _Квадратичен Режим (QP/MIQP)

en: _Query
bg: З_аявка

en: _Random
bg: _Случайно

en: _Random Generator...
bg: _Случаен Генератор...

en: _Range
bg: _Диапазон

en: _Redo
bg: Напред

en: _Remove
bg: _Премахва

en: _Replace by
bg: _Замяна по

en: _Replace text when typed
bg: Заменя тескт при въвеж_дане

en: _Replacing
bg: _Замяна

en: _Right
bg: _Дясна

en: _Right Hand Side:
bg: _Дясна Страна:

en: _Right section:
bg: _Дясна секция:

en: _Right-Left
bg: _Дясно-Ляво

en: _Row
bg: _Ред

en: _Row Height...
bg: Височина на Ред...

en: _Rows
bg: _Редове

en: _Rows to repeat on the upper region:
bg: Редове за _повтаряне в горна част:

en: _Save
bg: _Запазва

en: _Scope:
bg: _Обсег:

en: _Search for
bg: _Търси за

en: _Select
bg: _Избор

en: _Sensitivity
bg: _Чувствителност

en: _Separated
bg: _Разделени

en: _Set Cell:
bg: _Задава Клетка:

en: _Set Target Cell:
bg: _Задава Целева Клетка:

en: _Shaped Object
bg: _Shaped Обект

en: _Sheet
bg: _Лист

en: _Shift cells right
bg: Премест_ва клетките в дясно

en: _Show Detail
bg: _Показва Подробности

en: _Show Gridlines
bg: Показва линиите на мрежа

en: _Show input message when cell is selected
bg: _Покзва входно съобщение при избора на клетка

en: _Solver...
bg: _Решение...

en: _Sort...
bg: _Сортира...

en: _Standard Deviation:
bg: Стан_дартно Отклонение:

en: _Standard Errors
bg: _Стандартни Грешки

en: _Standard Height
bg: _Стандартна Височина

en: _Standard Width
bg: _Стандартна Ширина

en: _Strings
bg: _Низове

en: _Tabulate Dependency...
bg: _Табулира Зависимости...

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: _To Value:
bg: _На Стойност:

en: _To line:
bg: _До ред:

en: _Toolbars...
bg: _Лента с инструменти...

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Top
bg: _Горе

en: _Top Rank
bg: Горен _Ранк

en: _Top-Bottom
bg: _Горе-Долу

en: _Type:
bg: _Тип:

en: _Undo
bg: _Назад

en: _Unequal
bg: Не_равни

en: _Ungroup...
bg: _Разгрупира...

en: _Unhide
bg: _Разкрива

en: _Unique Records Only
bg: _Само Уникални Записис

en: _Units:
bg: _Единици:

en: _Update
bg: _Обновява

en: _Upper Bound:
bg: _Горен Предел:

en: _Use Default
bg: _Използва По подразбиране

en: _Use Separator for 1000's
bg: _Използва Разделител за 1000-ни

en: _Validate...
bg: _Проверява...

en: _Value And Probability Input Range:
bg: Входен диапазон на значения и вероятност:

en: _Variable 2 Range
bg: _Диапазон на Променлива 2

en: _Variable 2 Range:
bg: _Диапазон на Променлива 2:

en: _Vertically
bg: _Вртикално

en: _View
bg: _Преглед

en: _Visual
bg: _Видимо

en: _Width...
bg: _Ширина...

en: _With:
bg: _Височина:

en: _Workbook...
bg: _Работна книга...

en: _Wrap text
bg: _Прехвърля текст

en: _X Variables:
bg: _X Променливи:

en: _Y Variable:
bg: _Y Променлива:

en: _Zoom...
bg: _Мащаб...

en: _b Value:
bg: _b Стойност:

en: _minutes
bg: _минути

en: _p Value:
bg: _p Стойност:

en: all
bg: всичко

en: array
bg: масив

en: array,k
bg: масив,k

en: array,matrix_type,bandsize
bg: масив,тип_матрица,размер

en: array1,array2
bg: масив1,масив2

en: base,exponent
bg: база,експонента

en: black
bg: черен

en: bottom,top
bg: долу,горе

en: can only be performed on an existing group
bg: може само да бъде изпълнен за съществуваща група

en: can't create object for '%s'
bg: не мога да създам обект за '%s'

en: cannot be performed with multiple ranges selected
bg: не е позволен за множествени избирания

en: cannot operate on array formulae
bg: не мога да действам на формули на масив

en: cannot operate on merged cells
bg: не мога да действам на обединени клетки

en: cell
bg: клетка

en: comments
bg: коментари

en: condition,if true,if false
bg: условие, дали е истина, дали е лъжа

en: contents
bg: съдържания

en: data_array,bins_array
bg: масив_данни,двоичен_масив

en: date
bg: дата

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
bg: в обласста на поставяне няма толкова много колони както в буфера (%d срещу %d)
    
    Опитайте да изберете единична клетка или област със същия размер.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
bg: в обласста на поставяне няма толкова много редове както в буфера (%d срещу %d)
    
    Опитайте да изберете единична клетка или област със същия размер.

en: error parsing line
bg: грешка при обработка на ред

en: external references
bg: вътрешно обръщение

en: formats
bg: формати

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
bg: gnumeric версия '%s'
    директория данни := '%s'
    директория библиотеки := '%s'

en: index,value,
bg: индекс, стойност,

en: info_type
bg: тип инфо

en: info_type, cell
bg: тип информация, клетка

en: is beyond sheet boundaries
bg: е извън границите на листа

en: lambda
bg: ламбда

en: min <= val <= max         (between)
bg: мин <= значение <= максимум         (между тях)

en: num,decimals
bg: число,десетични

en: number
bg: число

en: number,base
bg: число,база

en: number,digits
bg: число,цифри

en: number,number
bg: число,число

en: number,number,
bg: число, число

en: number,type
bg: число,тип

en: old,start,num,new
bg: стар,старт,номер,нов

en: p,failures
bg: p,неуспехи

en: page
bg: страница

en: pages
bg: страници

en: pts
bg: тчк

en: range
bg: обхват

en: range,criteria
bg: обхват,цритерий

en: range,range,
bg: обхват,обхват,

en: red
bg: червено

en: result passes the sheet boundary
bg: резултата прехвърля границите на листа

en: string
bg: низ

en: t-Test
bg: t-Тест

en: t-Test (%s)
bg: t-Тест (%s)

en: t-Test, paired (%s)
bg: t-Тест, двойка (%s)

en: tab
bg: раб

en: text
bg: текст

en: text,num
bg: текст,номер

en: text,old,new,num
bg: текст,стар,нов,номер

en: text,text,
bg: текст,текст

en: time
bg: време

en: val <= min || max <= val (not between)
bg: значение <= мин || макс <= значение (не е между)

en: value
bg: стойност

en: value,format_text
bg: стойност,формат_на_текст

en: x,known y's,known x's
bg: x,известно y,известно x

en: x,n,m,coefficients
bg: x,n,m,коефициенти

en: x,stddev,size
bg: x,stddev,размер

en: z-Test
bg: z-Тест

en: z-Test (%s)
bg: z-Тест (%s)
