gqview 1.3.9 - en to bg translation catalogue (528 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
bg:   +t, --with-tools           налагане на показване на инструментите

en:   --debug                    turn on debug output
bg:   --debug                    включване на изход за дебъг

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
bg:   -f, --fullscreen           пускане в режим цял екран

en:   -h, --help                 show this message
bg:   -h, --help                 показва това съобщение

en:   -l, --list                 open collection window for command line
bg:   -l, --list                 отваряне на прозорец за колекции за командния ред

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
bg:   -s, --slideshow            пускане в режим прожекция

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
bg:   -t, --without-tools        налагане на скриване на инструментите

en:   -v, --version              print version info
bg:   -v, --version              извеждане на информация за версията

en:  Paused
bg:  Пауза

en:  Slideshow
bg:  Прожекция

en: %.1f GB
bg: %.1f гигабайта

en: %.1f K
bg: %.1f килобайта

en: %.1f MB
bg: %.1f мегабайта

en: %d bytes
bg: %d байта

en: %d files
bg: %d файла

en: %d files (set 2)
bg: %d файла (набор 2)

en: %d files%s
bg: %d файла%s

en: %d images
bg: %d изображения

en: %d images (%d)
bg: %d изображения (%d)

en: %d matches found in %d files
bg: %d съвпадения намерени в %d файла

en: %s - GQview Collection
bg: %s - GQview Колекция

en: %s, %d files (%s, %d)%s
bg: %s, %d файла (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
bg: %s, %d файла %s

en: ( %d x %d ) %s bytes
bg: ( %d x %d ) %s байта

en: ( ? x ? ) %s bytes
bg: ( ? x ? ) %s байта

en: (drag to change order)
bg: (пренареждането се извършва чрез влачене)

en: (no read permission) %s bytes
bg: (няма право за четене) %s байта

en: /Edit/Adjust/Rotate 1_80
bg: /Редактиране/Нагласяване/Завъртане на 1_80 градуса

en: /Edit/Adjust/Rotate _counterclockwise
bg: /Редактиране/Нагласяване/Завъртане _обратно на часовниковата стрелка

en: /Edit/Adjust/_Flip
bg: /Редактиране/Нагласяване/О_бръщане

en: /Edit/Adjust/_Mirror
bg: /Редактиране/Нагласяване/О_гледално

en: /Edit/Adjust/_Rotate clockwise
bg: /Редактиране/Нагласяване/Завъртане _по часовниковата стрелка

en: /Edit/Adjust/tear1
bg: /Редактиране/Нагласяване/tear1

en: /Edit/Select _all
bg: /Редактиране/Избор на _всички

en: /Edit/Select _none
bg: /Редактиране/О_тказ от всички

en: /Edit/Set as _wallpaper
bg: /Редактиране/Поставяне _като тапет

en: /Edit/_Adjust
bg: /Редактиране/_Нагласяване

en: /Edit/_Options...
bg: /Редактиране/На_стройки...

en: /Edit/_Properties
bg: /Редактиране/_Информация

en: /Edit/_Remove old thumbnails
bg: /Редактиране/Пре_махване на стари икони

en: /Edit/editor0
bg: /Редактиране/editor0

en: /Edit/editor1
bg: /Редактиране/editor1

en: /Edit/editor2
bg: /Редактиране/editor2

en: /Edit/editor3
bg: /Редактиране/editor3

en: /Edit/editor4
bg: /Редактиране/editor4

en: /Edit/editor5
bg: /Редактиране/editor5

en: /Edit/editor6
bg: /Редактиране/editor6

en: /Edit/editor7
bg: /Редактиране/editor7

en: /Edit/editor8
bg: /Редактиране/editor8

en: /Edit/editor9
bg: /Редактиране/editor1

en: /Edit/sep1
bg: /Редактиране/sep1

en: /Edit/sep2
bg: /Редактиране/sep2

en: /Edit/sep3
bg: /Редактиране/sep3

en: /Edit/sep4
bg: /Редактиране/sep4

en: /Edit/tear1
bg: /Редактиране/tear1

en: /File/C_lose window
bg: /Файл/_Затваряне на прозореца

en: /File/E_xit
bg: /Файл/Из_ход

en: /File/N_ew folder...
bg: /Файл/_Нова папка...

en: /File/New _window
bg: /Файл/Нов _прозорец

en: /File/Open _recent
bg: /Файл/Отваряне на п_редишни

en: /File/_Copy...
bg: /Файл/_Копиране...

en: /File/_Delete...
bg: /Файл/_Изтриване...

en: /File/_Find duplicates...
bg: /Файл/_Търсене на дубликати...

en: /File/_Move...
bg: /Файл/_Местене...

en: /File/_New collection
bg: /Файл/_Нова колекция

en: /File/_Open collection...
bg: /Файл/_Отваряне на колекция...

en: /File/_Rename...
bg: /Файл/_Преименуване...

en: /File/sep1
bg: /Файл/sep1

en: /File/sep2
bg: /Файл/sep2

en: /File/sep3
bg: /Файл/sep3

en: /File/sep4
bg: /Файл/sep4

en: /File/tear1
bg: /Файл/tear1

en: /Help/_About
bg: /Помощ/_Относно

en: /Help/_Keyboard shortcuts
bg: /Помощ/_Кратки клавиши

en: /Help/_Release notes
bg: /Помощ/_Бележки относно изданието

en: /Help/sep1
bg: /Помощ/sep1

en: /Help/tear1
bg: /Помощ/tear1

en: /View/E_xif data
bg: /Изглед/Exif д_анни

en: /View/F_ull screen
bg: /Изглед/_Цял екран

en: /View/Hide tool_bar
bg: /Изглед/Скрита _лента с инструменти

en: /View/I_cons
bg: /Изглед/_Икони

en: /View/Sort _manager
bg: /Изглед/Подреждащ _менажер

en: /View/Toggle _slideshow
bg: /Изглед/Пускане на про_жекция

en: /View/Tr_ee
bg: /Изглед/Д_ърво

en: /View/Zoom _1:1
bg: /Изглед/Мащаб _1:1

en: /View/Zoom _in
bg: /Изглед/_Увеличаване на мащаба

en: /View/Zoom _out
bg: /Изглед/_Намаляване на мащаба

en: /View/_Float file list
bg: /Изглед/"_Плаващ" файлов списък

en: /View/_Hide file list
bg: /Изглед/Ск_рит файлов списък

en: /View/_List
bg: /Изглед/_Списък

en: /View/_Refresh Lists
bg: /Изглед/Опресн_яване на списъците

en: /View/_Thumbnails
bg: /Изглед/С и_кони

en: /View/_Zoom to fit
bg: /Изглед/Увеличаване _до вместване

en: /View/sep1
bg: /Изглед/sep1

en: /View/sep2
bg: /Изглед/sep2

en: /View/sep3
bg: /Изглед/sep

en: /View/sep4
bg: /Изглед/sep4

en: /View/sep5
bg: /Изглед/sep1

en: /View/tear1
bg: /Изглед/tear1

en: /_Edit
bg: /_Редактиране

en: /_File
bg: /_Файл

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /_View
bg: /_Изглед

en: A file with name %s already exists.
bg: Файлът с име %s вече съществува.

en: About - GQview
bg: Относно - GQview

en: About to delete multiple files...
bg: Относно изтриване на набор от файлове...

en: About to delete the file:
     %s
bg: Относно изтриването на файла:
     %s

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на Белязка

en: Add _Bookmark
bg: Добавяне на _белязка

en: Add contents
bg: Добавяне на съдържание

en: Add contents _recursive
bg: _Рекурсивно добавяне на съдържанията им

en: Add contents recursive
bg: Рекурсивно добавяне на съдържание

en: Add to new collection
bg: Добавяне към нова колекция

en: Advanced
bg: За напреднали

en: Advanced view
bg: Подробен преглед

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Allow enlargement of image for zoom to fit.
bg: Допускане на уголемяване на изображението при мащабиране до вместване.

en: Aperture
bg: Апертура

en: Append
bg: Прибавяне

en: Append collection
bg: Прибавяне към колекция

en: Append collection from:
bg: Прибавяне към колекция от:

en: Append from collection...
bg: Добавяне от колекция...

en: Append from file list
bg: Добавяне от списък на файлове

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Auto rename
bg: Автоматично преименуване

en: Auto rotate image using Exif information
bg: Автоматично завъртане използвайки Exif информацията

en: Begin text
bg: Начало на текста

en: Best
bg: Най-добро

en: Bilinear
bg: Билинейно

en: Black background
bg: Черен фон

en: C_lear
bg: _Изчистване

en: C_lose window
bg: _Затваряне на прозореца

en: Cache thumbnails
bg: Кеширане на икони

en: Cache thumbnails into .thumbnails
bg: Кеширане на икони във .thumbnails

en: Camera
bg: Камера

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
bg: Не е възможно автоматично преименуване с ибрания 
    набор числа, имената на един или повече файлове съществуват 
    така, че съвпадат с новополучения списък.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Case sensitive sort
bg: Сортиране с чувствителност към малки/големи букви

en: Change to home directory
bg: Отиване в домашната директория

en: Checksum
bg: Проверовъчна сума

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear cache
bg: Изчистване на кеша

en: Clear trash
bg: Изчистване на боклука

en: Clearing thumbnails...
bg: Изчистване на икони...

en: Close
bg: Затваряне

en: Close _window
bg: _Затваряне на прозореца

en: Close collection
bg: Затваряне на колекция

en: Collection Files
bg: Файлове - Колекции

en: Collection empty
bg: Празна колекция

en: Collection has been modified.
    Save first?
bg: Колекцията е променена.
    Запазване?

en: Collections
bg: Колекции

en: Collections have been modified.
    Exit anyway?
bg: Колекциите са променени.
    Изход все пак?

en: Command Line
bg: Команден ред

en: Command line
bg: Команден ред

en: Compare by:
bg: Сравняване чрез:

en: Compare to:
bg: Сравняване със:

en: Compare two file sets
bg: Сравняване на два набора файлове

en: Comparing...
bg: Сравняване...

en: Compress ratio:
bg: Съотношение на компресията:

en: Configure options
bg: Избор на настройки

en: Confirm file delete
bg: Подтвърждаване на изтриване на файл

en: Continue
bg: Продължение

en: Continue slides_how
bg: _Продължаване на про_жекция

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy file:
    %s
    to:
bg: Копиране на файл:
    %s
    във:

en: Copy multiple files to:
bg: Копиране на набор от файлове във:

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Could not create dir:%s
bg: Не може да се създаде директория:%s

en: Could not create directory
bg: Не може да се създаде директория

en: Create
bg: Създаване

en: Create directory in:
    %s
    named:
bg: Създаване на директория във:
    %s
    с име:

en: Creating GQview dir:%s
bg: Създаване на директория на GQview:%s

en: Credits...
bg: С помощта на...

en: Custom similarity threshold:
bg: Потребителски праг на приликата:

en: Date
bg: Дата

en: Date digitized
bg: Дигитализирана дата

en: Date original
bg: Оригинална дата

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Delay before image change (seconds):
bg: Задържане до смяна на изображението (секунди):

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete failed
bg: Изтриването провалено

en: Delete file
bg: Изтриване на файл

en: Delete files
bg: Изтриване на файлове

en: Descend folders in tree view
bg: Спускане на папките в дървовидния преглед

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Десктоп

en: Dimensions
bg: Размери

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Directory exists
bg: Директорията съществува

en: Disable File Filtering
bg: Забрана на филтриране на файлове

en: Dithering method:
bg: Метод на размиване:

en: Drop files to compare them.
bg: Пускане на файлове за сравнение.

en: Dropped list includes directories.
bg: Пуснатият списък съдържа директории.

en: Edit Bookmark
bg: Редактиране на Белязки

en: Edit command results
bg: Резултати от команда за редакция

en: Editors
bg: Редактори

en: Elements
bg: Елементи

en: Empty
bg: Празна

en: Enable Delete key
bg: Разрешаване на клавиша Delete

en: End text
bg: Край на текста

en: Error copying file
bg: Грешка при копирането на файла

en: Error creating directory
bg: Грешка при създаването на директория

en: Error moving file
bg: Грешка при местене на файл

en: Error renaming file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Exit
bg: Изход

en: Exit _full screen
bg: Излизане от _цял екран

en: Exposure bias
bg: Предразположение на експозицията

en: Exposure program
bg: Програмиране на експозицията

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
bg: Провалено преименуване на
    %s
    Числото бе %d.

en: Failed to rename %s to %s.
bg: Провалено преименуване на %s във %s.

en: Failed to run command:
    %s
bg: Провалено задействане на командата:
    %s

en: Failed to save the collection:
    %s
bg: Провалено запазване на колекцията:
    %s

en: File %d of %d
bg: Фаил %d от %d

en: File date:
bg: Дата на файла:

en: File deletion failed
bg: Изтриването на файла се провали

en: File size:
bg: Големина на файла:

en: Filename:
bg: Име на файла:

en: Files
bg: Файлове

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Filtering
bg: Филтриране

en: Find _duplicates...
bg: Търсене на _дубликати...

en: Find duplicates - GQview
bg: Търсене на дубликати - GQview

en: Find duplicates recursive...
bg: Рекурсивно търсене на дубликати...

en: Fit image to _window
bg: Вместване на изображението в _прозореца

en: Fit image to window
bg: Вместване на изображението в прозореца

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
bg: Нагласяване на прозореца към изображението когато инструментите са скрити/отделени

en: Flash
bg: Светкавица

en: Float Controls
bg: Контрол на връзките

en: Focal length
bg: Фокусно разстояние

en: Folder:
bg: Папка:

en: Folders
bg: Папки

en: Format
bg: Формат

en: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
bg: GQview %s
    
    Авторски права (c) %s John Ellis
    уеб страница: %s
    електронна поща: %s
    
    Разпространява се под GNU General Public License

en: GQview - copy
bg: GQview - копиране

en: GQview - exit
bg: GQview - изход

en: GQview - move
bg: GQview - местене

en: GQview - new directory
bg: GQview - нова директория

en: GQview - rename
bg: GQview - преименуване

en: GQview Tools
bg: Инструменти на GQview

en: GQview configuration
bg: Настройки на GQview

en: GQview full screen
bg: GQview на цял екран

en: General
bg: Общи

en: Group:
bg: Група:

en: Height
bg: Височина

en: Help
bg: Помощ

en: Help - GQview
bg: Помощ - GQview

en: Hide file _list
bg: _Скриване на файлов списък

en: Home
bg: Домашна директория

en: Hyper (best, but slowest)
bg: Превъзходно (най-доброто, но най-бавно)

en: ISO sensitivity
bg: Чувствителност според ISO

en: Icon:
bg: Икона:

en: Image
bg: Изображение

en: Image %d of %d
bg: Изображение %d от %d

en: Image description
bg: Описание на Изображението

en: Image properties - GQview
bg: Информация за изображението - GQview

en: Image size:
bg: Големина на изображението:

en: In place renaming
bg: Преименуване на място

en: Include files of type:
bg: Включване на файлове от типа:

en: Initial directory
bg: Начална директория

en: Invalid destination
bg: Невалидно назначение

en: Invalid directory
bg: Невалидна директория

en: Invalid file name:
    %s
bg: Невалидно име на файл:
    %s

en: Invalid filename
bg: Невалидно име на файл

en: Layout
bg: Разположение

en: Leave Zoom at previous setting
bg: Да се запази мащаба от предишната настройка

en: Light source
bg: Източник на светлина

en: Limit size when auto-sizing window (%):
bg: Ограничение на размера когато автоматично се избира размер на прозореца (%):

en: Loading thumbs...
bg: Зареждане на икони...

en: Maximum size (MB)
bg: Максимална големина (Мегабайти)

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Metering mode
bg: Метод на измерване

en: Misc.
bg: Разни

en: Mouse wheel scrolls image
bg: Колелото на мишката скролва изображението

en: Move
bg: Местене

en: Move _down
bg: _Спускане

en: Move _up
bg: _Повдигане

en: Move file:
    %s
    to:
bg: Местене на файл:
    %s
    във:

en: Move multiple files to:
bg: Местене на набор от файлове към:

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Nearest (worst, but fastest)
bg: Приблизително (най-лошото, но най-бързо)

en: New Bookmark
bg: Нова Белязка

en: New Directory
bg: Нова директория

en: None
bg: Няма

en: Normal
bg: Нормално

en: Offscreen cache size (Mb per image):
bg: Размер на извънекранния кеш (Мегабайти за изображение):

en: Ok
bg: Да

en: On startup, change to this directory:
bg: При стартиране да се смени директорията със:

en: Open
bg: Отваряне

en: Open collection
bg: Отваряне на колекция

en: Open collection from:
bg: Отваряне на колекция от:

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Original Name
bg: Оригинално Име

en: Output of %s
bg: Изход на %s

en: Overwrite
bg: Замяна

en: Overwrite File
bg: Замяна на файла

en: Overwrite collection file:
    %s
bg: Замяна на файла - колекция:
    %s

en: Overwrite file
bg: Замяна на файла

en: Overwrite file:
     %s
     with:
     %s
bg: Замяна на файла:
     %s
     със:
     %s

en: Overwrite file:
    %s
     with:
    %s
bg: Замяна на файла:
    %s
     със:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
    by renaming:
    %s
bg: Замяна на файла:
    %s
    чрез преименуване на:
    %s

en: Owner:
bg: Притежател:

en: Padding:
bg: Допълване:

en: Path
bg: Път

en: Path:
bg: Път:

en: Pause slides_how
bg: Пауза на про_жекция

en: Permission denied
bg: Отказано право

en: Place dialogs under mouse
bg: Поставяне на диалозите под мишката

en: Please select an existing directory
bg: Моля избери съществуваща директория

en: Preload next image
bg: Презареждане на следващо изображение

en: Preview
bg: Преглед

en: Progressive keyboard scrolling
bg: Прогресивно скролване от клавиатурата

en: Purge thumbnails
bg: Изчистване на икони

en: Purging old thumbnails...
bg: Изчистване на стари икони...

en: Quality
bg: Качество

en: Quality:
bg: Качество:

en: Random
bg: Произволно

en: Re_fresh
bg: _Опресняване

en: Reading checksums...
bg: Четене на проверовъчни суми...

en: Reading dimensions...
bg: Четене на размери...

en: Reading similarity data...
bg: Четене на данни за прилика...

en: Rectangular selection
bg: Правоъгълен избор

en: Refresh file list
bg: Опресняване на файловия списък

en: Refresh on file change
bg: Опресняване при смяна на файл

en: Rem_ove
bg: _Премахване

en: Remember tool state (float/hidden)
bg: Помнене на състоянието на инструментите (отделени/залепени)

en: Remember window positions
bg: Помнене на положението на прозорците

en: Remove
bg: Премахване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename file:
bg: Преименуване на файла:

en: Rename multiple files:
bg: Преименуване на набор от файлове:

en: Rename:
bg: Преименуване:

en: Repeat
bg: С повторение

en: Reset editors
bg: Ресет на редакторите

en: Reset filters
bg: Ресет на филтрите

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Review %d files
bg: Преглед на %d файла

en: Rotate _180
bg: Завъртане на _180 градуса

en: Rotate _counterclockwise
bg: Завъртане _обратно на часовниковата стрелка

en: Rotate jpeg clockwise
bg: Завъртане на JPEG по часовниковата стрелка

en: Rotate jpeg counterclockwise
bg: Завъртане на JPEG обратно на часовниковата стрелка

en: Safe delete
bg: Безопасно изтриване

en: Safe delete: %s
bg: Безопасно изтриване: %s

en: Save
bg: Запазване

en: Save Failed
bg: Запазването провалено

en: Save collection
bg: Запазване на колекция

en: Save collection _as...
bg: Запазване на колекция кат_о...

en: Save collection as:
bg: Запазване на колекцията като:

en: Select all
bg: Избор на всички

en: Select group _1 duplicates
bg: Избиране на п_ървите от всяка група дубликати

en: Select group _2 duplicates
bg: Избиране на _останалите от всяка група дубликати

en: Select none
bg: Отказ от всички

en: Set as _wallpaper
bg: Поставяне _като тапет

en: Set zoom 1:1
bg: Установяване на мащаб 1:1

en: Show _thumbnails
bg: Пока_зване на икони

en: Show entries that begin with a dot
bg: Показване на елементи които започват с точка

en: Show filename _text
bg: Показване име на _файл

en: Show hidden
bg: Показване на скрити

en: Show thumbnails
bg: Показване на икони

en: Shutter speed
bg: Скорост на затвора

en: Similarity
bg: Прилика

en: Similarity (custom)
bg: Прилика (клиентска)

en: Similarity (high)
bg: Прилика (висока)

en: Similarity (low)
bg: Прилика (ниска)

en: Size
bg: Големина

en: Size:
bg: Големина:

en: Skip
bg: Пропускане

en: Skip all
bg: Пропускане на всички

en: Skip directories
bg: Пропускане на директории

en: Slide show
bg: Прожекция

en: Slideshow recursive
bg: Рекурсивна прожекция

en: Sort
bg: Подреждане

en: Sort Manager
bg: Подреждащ менажер

en: Sort by date
bg: Подреждане по дата

en: Sort by name
bg: Подреждане по име

en: Sort by number
bg: Подреждане по номер

en: Sort by path
bg: Подреждане по път

en: Sort by size
bg: Подреждане по големина

en: Sorting...
bg: Подреждане...

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
bg: Източникът и назначението са еднакви, операцията е прекъсната.

en: Source matches destination
bg: Източникът съвпада с назначението

en: Source to copy matches destination
bg: Направление на източника за копиране на съвпаденията

en: Source to move matches destination
bg: Направление на източника за местене на съвпаденията

en: Specified path:
    %s
    is a directory, collections are files
bg: Посоченият път:
    %s
    е директория, колекциите са файлове

en: Start #
bg: Начален #

en: Subject distance
bg: Отдалеченост на предмета

en: Tag
bg: Етикет

en: The current collection is empty, save aborted.
bg: Текущата колекция е празна, запазването е прекратено.

en: The directory:
    %s
    already exists.
bg: Директорията:
    %s
    вече съществува.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
bg: Пътят:
    %s
    вече съществува като файл.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
bg: Това ще премахне всички икони които
    са събрани на диска, продължение?

en: This will remove the trash contents.
bg: Това ще премахне съдържанието на боклука.

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
bg: Това ще установи командите за редакторите по родразбиране.
    Продължение?

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
bg: Това ще установи настройките на филтрите по родразбиране.
    Продължение?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
bg: Провалено зареждане на икона от кеша, опит за пресъздаване.

en: Thumbnails
bg: Икони

en: Tiles
bg: Плочи

en: Tools
bg: Инструменти

en: Transparent:
bg: Прозиращ:

en: Turn off safe delete
bg: Изключване на безопасно изтриване

en: Two pass zooming
bg: Двупътно мащабиране:

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
bg: Невъзможен е достъпът или създаването на директория за боклук.
    "%s"

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
bg: Невъзможно е да се копира файлът:
    %s
    върху себе си.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да се копира файлът:
    %s
    във:
    %s

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
bg: Не може да се копира файлът:
    %s
    във:
    %s
    по време на копиране на група файлове.

en: Unable to create directory:
    %s
bg: Невъзможно е да се създаде директорията:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
bg: Невъзможно е да се изтрие файлът:
     %s
     Продължение на изтриването на набора от файлове?

en: Unable to delete file:
    %s
bg: Невъзможно е да се изтрие файлът:
    %s

en: Unable to load:
    %s
bg: Невъзможно е да се зареди:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
bg: Невъзможно е да се премести файлът:
    %s
    върху себе си.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да се премести файлът:
    %s
    във:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
bg: Невъзможно е да се премести файлът:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.

en: Unable to remove old file from trash folder
bg: Невъзможно е да се премахне стар файл от директорията за боклук

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
bg: Невъзможно е да се преименува файлът:
    %s
     във:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да се преименува файлът:
    %s
    във:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
bg: Невъзможно е да се запишат списъците с историята във: %s

en: Undo last image
bg: Отмяна на последното изображение

en: Unsorted
bg: Неподредени

en: Untitled
bg: Неозаглавена

en: Untitled (%d)
bg: Неозаглавена (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
bg: Употреба: gqview [опции] [път]

en: Use current
bg: Използвай текущата

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
bg: Използване на xvpics икони когато бъдат открити (само четене)

en: Value
bg: Стойност

en: View
bg: Преглед

en: View as _icons
bg: Изглед като _икони

en: View as _tree
bg: Изглед като _дърво

en: View in _new window
bg: Преглед в _нов прозорец

en: When new image is selected:
bg: Когато е избрано ново изображение:

en: When operating with multiple files, please select
    a directory, not a file.
bg: Когато действаш с група файлове избирай
    директория, а не файл, моля.

en: Width
bg: Ширина

en: Windows
bg: Прозорци

en: Yes
bg: Да

en: Yes to all
bg: Да, всички

en: Zoom (scaling):
bg: Мащабиране:

en: Zoom _1:1
bg: Мащаб _1:1

en: Zoom _in
bg: _Увеличаване на мащаба

en: Zoom _out
bg: Н_амаляване на мащаба

en: Zoom in
bg: Увеличение на мащаба

en: Zoom increment:
bg: Стъпка на увеличение на мащаба:

en: Zoom out
bg: Намаление на мащаба

en: Zoom to original size
bg: Да се мащабира към оригиналната големина

en: [set 1]
bg: [набор 1]

en: _Add contents
bg: _Добавяне на съдържанията им

en: _Adjust
bg: На_гласяване

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy...
bg: _Копиране...

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete...
bg: _Изтриване...

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Find duplicates...
bg: _Търсене на дубликати...

en: _Flip
bg: О_бръщане

en: _Full screen
bg: _Цял екран

en: _Mirror
bg: О_гледално

en: _Move
bg: _Местене

en: _Move...
bg: _Местене...

en: _New folder...
bg: _Нова папка...

en: _Properties
bg: Информаци_я

en: _Properties...
bg: _Информация...

en: _Remove
bg: _Махане

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Rename...
bg: _Преименуване...

en: _Rotate clockwise
bg: Завъртане _по часовниковата стрелка

en: _Save collection
bg: Запазване на колек_ция

en: _Skip directories
bg: _Пропускане на директориите

en: _Slideshow
bg: _Прожекция

en: _Sort
bg: _Подреждане

en: _Start slideshow
bg: Пускане на про_жекция

en: _Stop slideshow
bg: _Спиране на прожекция

en: _Up to parent
bg: _Обратно към родителската

en: _View
bg: Пре_глед

en: action
bg: действие

en: aperture
bg: апертура

en: auto
bg: автоматично

en: average
bg: усреднено

en: bottom left
bg: долу ляво

en: bottom right
bg: долу дясно

en: center weighted
bg: съсредоточено в средата

en: centimeter
bg: сантиметра

en: creative
bg: творческо

en: daylight
bg: дневна светлина

en: detected by strobe
bg: доловено е чрез стробиране

en: done
bg: извършено

en: dot
bg: точки

en: error saving config file: %s
bg: грешка при запазване на конфигурационен файл: %s

en: flash
bg: светкавица

en: fluorescent
bg: флуоресцентeн

en: in %s...
bg: чрез %s...

en: in (unknown)...
bg: в (непознат)...

en: inch
bg: инча

en: infinity
bg: безкрайност

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
bg: невалидно или пренебрегнато: %s
    Използвай --help за показване на опциите

en: landscape
bg: пейзаж

en: left bottom
bg: ляво долу

en: left top
bg: ляво горе

en: manual
bg: ръчно

en: mode:
bg: метод:

en: multi-segment
bg: няколко сегмента

en: multi-spot
bg: няколко петна

en: new_folder
bg: нова_папка

en: no
bg: не

en: normal
bg: обикновено

en: not defined
bg: неопределено

en: not detected by strobe
bg: не е доловено чрез стробиране

en: off
bg: изключено

en: on
bg: включено

en: other
bg: друго

en: partial
bg: частично

en: portrait
bg: портрет

en: red-eye reduction
bg: намаляване на червени очи

en: right bottom
bg: дясно долу

en: right top
bg: дясно горе

en: running...
bg: действа...

en: shutter
bg: затвор

en: spot
bg: петно

en: stopped by user
bg: спряно от потребител

en: stopping...
bg: спиране...

en: to:
bg: във:

en: top left
bg: горе ляво

en: top right
bg: горе дясно

en: tungsten (incandescent)
bg: волфрам (нажежаема жичка)

en: unknown
bg: неизвестно

en: valid options are:
bg: валидни опции са:

en: yes
bg: да

en: yes, detected by strobe
bg: да, доловено е чрез стробиране

en: yes, not detected by strobe
bg: да, не е доловено чрез стробиране
