GNOME 2.0 RC1 - en to bg translation catalogue (171 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
bg: Списък с имената на работите места на първия мениджър на прозорци.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
bg: Множител на ускорението на движението на мишката. -1 е системната стойност по подразбиране.

en: App ID
bg: Прил. ID

en: App version
bg: Прил. версия

en: Application options
bg: Настройки на приложението

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
bg: Аргумент, с който се изпълнява командата в терминала, дефиниран чрез ключа 'exec'.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
bg: Основно име на темата по подразбиране използвана от gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
bg: Издавай звук, когато е натиснат модифициращ клавиш

en: Bonobo Support
bg: Поддръжка на бонобо

en: Bonobo activation Support
bg: Поддръжка на бонобо активиране

en: Browser needs terminal
bg: Браузърът се нуждае от терминал

en: Browser understands remote
bg: Браузърът разбира опцията remote

en: Can Change Accels
bg: Бързите клавиши да могат да се сменят

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
bg: Не мога да открия терминал, ще използвам xterm дори и ако не работи

en: Color Shading Type
bg: Тип на цветовото нюансиране

en: Configuration prefix where GNOME was installed
bg: Пътят, където са инсталирани системните настройки на Гном

en: Configuration prefix where this application was installed
bg: Пътят, където са инсталирани системните настройки на това приложение

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
bg: Не мога да създам директория с ускорители за Гном "%s": %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
bg: Не мога да създам конфигурационна директория на Гном за всеки потребител "%s": %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
bg: Не мога да установя права за достъп 0700 на тайната конфигурационна директория на Гном за всеки потребител "%s": %s

en: Create Directories
bg: Създай директории

en: Create standard GNOME directories on startup
bg: Създай стандартните Гном директории при стартиране

en: Cursor Blink
bg: Курсорът да премигва

en: Cursor Blink Time
bg: Време за премигване на курсора

en: Cursor font
bg: Шрифт на курсора

en: Cursor size
bg: Размер на курсора

en: Cursor theme
bg: Тема на курсора

en: Data prefix where GNOME was installed
bg: Пътят, където са инсталирани файловете с данни на Гном

en: Data prefix where this application was installed
bg: Пътят, където са инсталирани данните за това приложение

en: Default browser
bg: Браузър по подразбиране

en: Default browser for all URLs
bg: Браузър по подразбиране за URL-и

en: Default font
bg: Шрифт по подразбиране

en: Default help viewer
bg: Браузър на помощта по подразбиране

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
bg: Указва как изображението указано от wallpaper_filename да се изобразява. Възможни стойности са "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
bg: Изключи, ако два клавиша са натиснати едновременно.

en: Disable sound server usage
bg: Престани да ползваш звуков сървър

en: Distance before a drag is started
bg: Разстояние, след което започва провлачване

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
bg: Разстояние в пиксели, което показалецът трябва да измине преди включване не ускоряването. -1 е системната стойност по подразбиране.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
bg: Не приемай клавиш за натиснат, ако не е задържан поне @delay милисекунди

en: Double Click Time
bg: Време за двойно щракване

en: Drag Threshold
bg: Праг за провлачване

en: Draw Desktop Background
bg: Изчертавай фона на работното място

en: Dynamic modules to load
bg: Динамични модули, които да се заредят

en: Enable Accessibility
bg: Включена достъпност

en: Enable Animations
bg: Включени анимации

en: Enable ESD
bg: Включи ESD

en: Enable Sound
bg: Включи звука

en: Enable sound on startup
bg: Включвай звука при стартиране

en: Enable sound server startup.
bg: Започни да ползваш звуков сървър.

en: Enable sound server usage
bg: Започни да ползваш звуков сървър

en: Espeaker
bg: Еспийкър

en: Exec Arguments
bg: Аргументи на exec

en: Extra Moniker factory
bg: Фабрика за допълнителни моникъри

en: Fallback window manager
bg: Резервен мениджър на прозорци

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
bg: Резервен мениджър на прозорци в случай, че потребителския не е открит

en: File Icon Theme
bg: Име на темата с икони

en: File name of the bell sound to be played
bg: Име на файла, който да замени звънеца

en: File to use for the background image
bg: Файл, който да се използва като тапет

en: GConf moniker
bg: Моникър за GConf

en: GNOME App Datadir
bg: Гном прил. данни

en: GNOME App Libdir
bg: Гном прил. библ.

en: GNOME App Prefix
bg: Гном прил.

en: GNOME App Sysconfdir
bg: Гном прил сист. настр.

en: GNOME Datadir
bg: Гном данни

en: GNOME GConf Support
bg: Поддръжка на Гном GConf

en: GNOME Libdir
bg: Гном библ.

en: GNOME Library
bg: Гном библиотека

en: GNOME Prefix
bg: Гном път

en: GNOME Sysconfdir
bg: Гном сист. настр.

en: GNOME Virtual Filesystem
bg: Виртуална файлова система на Гном

en: GNOME path
bg: Гном път

en: GTK IM Preedit Style
bg: Стил на предварителна редакция на GTK IM

en: GTK IM Status Style
bg: Стил на състоянието на GTK IM

en: Gtk+ Theme
bg: Gtk+ тема

en: HOSTNAME:PORT
bg: ИМЕ_НА_ХОСТ:ПОРТ

en: Have GNOME draw the desktop background
bg: Гном да изчертава фона на работното място

en: Help document %s/%s not found
bg: Не открих документа с помощ %s/%s

en: Help options
bg: Настройки на помощта

en: Help viewer needs terminal
bg: Браузърът за помощта се нуждае от терминал

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
bg: Осветява текущото положение на показалеца при натискането на клавиш Control

en: Host:port on which the sound server to use is running
bg: Хост:порт, на които работи звуковия сървър

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
bg: За колко милисекунди се стига от 0 до максималната скорост

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
bg: Колко милисекунди да се изчака преди включването на клавишите за движение на мишката

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
bg: С колко пиксела в секунда да се движи при максимална скорост

en: How to connect to esd
bg: Как да се свържа към esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
bg: Как да се нюансира цвета за фона. Възможни стойности са "horizontal-gradient", "vertical-gradient", и "solid"

en: Human readable name
bg: Наименование на приложението

en: Human readable name of this application
bg: Наименование на приложението, което се използва от хората

en: ID string to use for this application
bg: ID низ, който да се ползва за това приложение

en: Icon Theme
bg: Тема с икони

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
bg: Тема за иконите, която да се използва от панела, наутилус и т.н.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
bg: Игнорирай множество натискания на _един_ клавиш в рамките на @delay милисекунди

en: Key %s not found in configuration
bg: Ключът %s не може да бъде намерен в настройките

en: Keyboard Bell Custom Filename
bg: Име на файла за специален клавиатурен звънец

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
bg: Ляв или горен цвят при преливки или солидният цвят.

en: Length of a double click
bg: Продължителност на двойното щракване

en: Library prefix where GNOME was installed
bg: Пътят, където са инсталирани библиотеките на Гном

en: Library prefix where this application was installed
bg: Пътят, където са инсталирани библиотеките на това приложение

en: Locate Pointer
bg: Показвай показалеца

en: MODULE1,MODULE2,...
bg: МОДУЛ1,МОДУЛ2,...

en: Menubar Detachable
bg: Менютата могат да се откъсват

en: Menus Have Icons
bg: Менютата имат икони

en: Menus Have Tearoff
bg: Менютата имат лента за откъсване

en: Motion Threshold
bg: Праг на движение

en: Mouse button orientation
bg: Ориентация на бутона на мишката

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
bg: Име на GTK+ метода за вход с предварителна редакция, който се ползва от gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
bg: Име на GTK+ метода за вход за състояние, който се ползва от gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
bg: Име на шрифта по подразбиране, който се ползва от gtk+.

en: Names of the workspaces
bg: Имената на работните места

en: Opacity with which to draw the background picture
bg: Непрозрачност, с която да се изобрази тапета

en: Path in which to look for installed files
bg: Път, в който да се търсят инсталираните файлове

en: Picture Filename
bg: Име на изображението

en: Picture Opacity
bg: Непрозрачност на изображението

en: Picture Options
bg: Настройки на изображението

en: Popt Context
bg: Popt контекст

en: Popt Flags
bg: Флаговете на popt

en: Popt Table
bg: Popt таблица

en: Prefix where GNOME was installed
bg: Пътят, където е инсталиран Гном

en: Prefix where this application was installed
bg: Пътят, където е инсталирано това приложение

en: Primary Color
bg: Основен цвят

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
bg: Десен или долен цвят при преливки, не се използва при солиден цвят.

en: Secondary Color
bg: Втори цвят

en: Single Click
bg: Единично щракване

en: Single click to open icons
bg: Иконите да се отварят с единично щракване

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
bg: Размерите на курсора зададен в cursor_theme. Стойността се дава в началото на X сесията, така че промяната няма да се използва до следващото влизане в X.

en: Sounds for events
bg: Звук при събития

en: Status Bar on Right
bg: Лентата за състояние отдясно

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
bg: Размени левия и десния бутон за левичари.

en: Terminal application
bg: Терминално приложение

en: Terminal program to use when starting applications that require one
bg: Кое терминално приложение да използват нуждаещите се програми

en: The flags to use for popt
bg: Флагове, които да се ползват с popt

en: The number of workspaces
bg: Брой на работните места

en: The number of workspaces the window manager should use
bg: Брой на работните места, които мениджърът на прозорци да използва

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
bg: Указателят към popt контекст, който Гном програмата използва

en: The table of options for popt
bg: Таблица с настройките на popt

en: Theme used for displaying file icons
bg: Тема на иконите, която да се използва

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
bg: Това определя размера на иконите в лентите за инструменти

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
bg: Прекалено много синонимни нива за локал. Може да е зацикляне

en: Toolbar Detachable
bg: Лентите с инструменти могат да се отделят

en: Toolbar Icon Size
bg: Размер на иконите в лентите за инструменти

en: Toolbar Style
bg: Стил на лентите за инструменти

en: Unable to find doc_id %s in the help path
bg: Не мога да открия doc_id %s в пътя за помощта

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
bg: Не открих домейна GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
bg: Не успях да открия домейна NOME_FILE_DOMAIN_HELP

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
bg: Не мога да намеря файловете с помощта нито в %s, нито в  %s. Проверете инсталацията си.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
bg: Не мога да покажа помощта, защото %s не е директория. Проверете инсталацията си.

en: Unknown type
bg: Неизвестен тип

en: Use Custom Font
bg: Използване на шрифт по избор

en: User interface events
bg: Събития на потребителския интерфейс

en: User window manager
bg: Потребителски мениджър на прозорци

en: Version of this application
bg: Версията на това приложение

en: Whether Applications should have accessibility support
bg: Дали програмите да имат поддръжка за достъпност

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
bg: Дали да се показват анимации. Забележка: това е глобална настройка, тя променя поведението на мениджъра на прозорци, панела и др.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
bg: Дали менютата да имат икони

en: Whether menus should have a tearoff
bg: Дали менютата да имат поле за откъсване

en: Whether the cursor should blink
bg: Дали курсорът да премигва

en: Whether the default browser needs a terminal to run
bg: Дали браузърът по подразбиране се нуждае от терминал

en: Whether the default browser understands netscape remote
bg: Дали браузърът по подразбиране разбира опцията remote на netscape

en: Whether the default help viewer accepts URLs
bg: Дали браузърът за помощта по подразбиране може да приема URL-и

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
bg: Дали браузърът за помощта по подразбиране се нуждае от терминал

en: Whether the user can detach menubars and move them around
bg: Дали потребителят може да откъсва менютата и да ги позиционира произволно на екрана

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
bg: Дали потребителят може да откъсва лентите с инструменти и да ги позиционира произволно на екрана

en: Whether to display a status bar meter on the right
bg: Дали индикаторът на лентата за състояние да е отдясно

en: Whether to play sounds on user events.
bg: Дали да се пуска звук при потребителски събития

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
bg: Дали да се ползва друг шрифт в gtk+ приложенията.

en: Window manager to try first
bg: Кой мениджър на прозорци да се пробва първоначално

en: config indirect moniker
bg: настрой непряк моникър

en: how long to accelerate in milliseconds
bg: колко дълго да ускорява в милисекунди

en: initial delay in milliseconds
bg: първоначално забавяне в милисекунди

en: minimum interval in milliseconds
bg: минимален интервал в милисекунди

en: pixels per seconds
bg: пиксели в секунда
