libgnomeui - en to bg translation catalogue (282 entries)

en:   - OK? (yes or no)
bg:   - OK? (да или не)

en:  (press return)
bg:  (натиснете 'return')

en:  (yes or no)
bg:  (да или не)

en: A logo for the about box
bg: Лого за прозореца "За програмата"

en: A preview of the image currently specified
bg: Преглед на зададената картинка

en: A single author entry
bg: Автор на програмата

en: A single documenter entry
bg: Автор на документацията към програмата

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
bg: АаБбВВГГДдЕеЖжЗзИиКкЛлМмНнОоПпРрСсТтУуФфХхЦцЧчШшЩщЬьЮюЯя

en: About
bg: Относно

en: About %s
bg: за програмата %s

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
bg: Появи се грешка докато се опитвах да стартирам браузърът по подразбиране.
    Проверете настройките в инструмента "Предпочитани приложения".

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
bg: Появи се грешка докато зареждах или запазвах информацията за конфигурацията за %s. Някой от вашите конфигурации може да не работят правилно.

en: App ID
bg: ID на приложение

en: Author entry
bg: Автор

en: Authors
bg: Автори

en: Background Color
bg: Цвят на Фон

en: Background color
bg: Цвят на фон

en: Background color as a GdkColor
bg: Цвят на фон като GdkColor

en: Background color is set
bg: Цвят на Фон е зададен

en: Background color set
bg: Набор цветове за фон

en: Browse
bg: Браузер

en: Browse Dialog Title
bg: Зглавие на Диалога за избор на файл

en: Bulleted List
bg: Списък на Точки

en: C_lear
bg: И_зчиства

en: Calendar
bg: Календар

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
bg: Не мога да намеря hbox, използвам нормален избор на файл

en: Cancel Logout
bg: Прекъсва Излизане от системата

en: Child Item 1
bg: Синовен елемент 1

en: Child Item 2
bg: Синовен елемент 2

en: Clear the selection
bg: Изчиства избраното

en: Close the current file
bg: Затваря текущият файл

en: Close the current window
bg: Затваря текущият прозорец

en: Color used to draw the link
bg: Цвят използван за изчертаване на указател

en: Comments about the program
bg: Коментар за програмата

en: Comments string
bg: Низ за коментар

en: Configure the application
bg: Конфигуриране на приложението

en: Copy the selection
bg: Копира избраното

en: Copyright information for the program
bg: Информация за авторски права за програмата

en: Copyright string
bg: Низ за авторски права

en: Create New _Window
bg: Създава Нов _Прозорец

en: Create a new window
bg: Създава нов прозорец

en: Create a progress widget.
bg: Създава графичен обект за прогрес.

en: Create a status widget.
bg: Създава графичен обект за статус.

en: Credits
bg: Благодарности

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
bg: Благодарности към преводачите. Този низ трябва да е маркиран за превод

en: Cu_t
bg: От_рязва

en: Cut the selection
bg: Отрязва избраното

en: DISPLAY
bg: ДИСПЛЕЙ

en: Date
bg: Дата

en: DateEdit Flags
bg: DateEdit Флагове

en: Default Path
bg: Подразбиращ се Път

en: Default path for the Browse file window.
bg: Подразбиащ се път за браузера на файлове

en: Directory Entry
bg: Низ Директория

en: Directory that will be searched for icons.
bg: Директория която ще бъде претърсвана за икони.

en: Disable connection to session manager
bg: Забранява връзката със мениджъра на сесията

en: Do Preview
bg: Показва Образец

en: Documented by
bg: Документирано от

en: Documenter entry
bg: Автор на документацията

en: Documenters
bg: Автори на документацията

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: End World Hunger
bg: Край на Световния Глад

en: End the current game
bg: Завършва текущата игра

en: Error
bg: Грешка

en: Fi_les
bg: Фа_йлове

en: Fi_les/
bg: Фа_йлове/

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename that should be displayed in the file entry.
bg: Името на файла което ще се покаже в низа за файл.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
bg: Имена на файлове които ще се показват низа за икона.

en: Find Ne_xt
bg: Търси Сл_едващо

en: Flags for how DateEdit looks
bg: Флагове за представяне на DateEdit

en: Font
bg: Шрифт

en: Font name
bg: Име на шрифт

en: Font size for label
bg: Размер на шрифт за етикет

en: Font size for label in font info mode
bg: Размер на шрифт за етикет в режим на информация за шрифт

en: Foreground color of the title
bg: Цвят на заглавията

en: Foreground color of the title as a GdkColor
bg: Цвета на заглавията като GdkColor

en: Foreground color of the title is set
bg: Цвят за загалвието е зададен

en: GNOME GConf UI Support
bg: Подръжка на ГНОМЕ GConf UI

en: GNOME GUI Library
bg: GUI Библиотека на ГНОМЕ

en: GTK entry
bg: GTK низ

en: Get a hint for your next move
bg: Получавате подсещане за следващото местене

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
bg: GnomeEntry който фаловият низ използва за въвеждане на имна на файлове. Вие може да използвате това за да получите GnomeEntry ако се нуждаете да модифицирате или да заявите негови параметри.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
bg: GnomeIconSelection: '%s' не съществува, или не е директория

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
bg: GnomeIconSelection: не мога да отворя директория '%s'

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
bg: GtkEntry който фаловият низ използва за въвеждане на имна на файлове. Вие може да използвате това за да получите GtkEntry ако се нуждаете да модифицирате или да заявите негови параметри.

en: Has Progress
bg: Има лента за прогрес

en: Has Status
bg: Има Статус

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
bg: Тук вие въвеждате името на директорията с икони.

en: Hint for item 1
bg: Подсещане за елемент 1

en: Hint for item 2
bg: Подсещане за елемент 2

en: History ID
bg: Идентификатор на история

en: History id
bg: История на идентификатор

en: Icon Selector
bg: Избор на Икона

en: Icon path
bg: Път на Икона

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
bg: Диалог за избор на икона. Вие може да използвате това за да получите GtkDialog ако се нуждаете да промените или да заявите някой от неговите параметри.

en: Icon selection dialog
bg: Диалог за избор на икона

en: Icon selector
bg: Избор на Икона

en: Icons Only
bg: Само Икони

en: Image Preview
bg: Преглед на Картинка

en: Indent
bg: Отстъп

en: Information
bg: Информация

en: Initial Time
bg: Начално Време

en: Interactivity
bg: Интерактивност

en: Level of user activity required.
bg: Необходимото ниво за активиране на потребител

en: Link color
bg: Цвят на Указател

en: List of authors of the programs
bg: Списък от автори на програмата

en: List of people documenting the program
bg: Списък на хора документирали програмата

en: Loading Icons...
bg: Зареждам Икони...

en: Logo
bg: Лого

en: Logo Background Color
bg: Цвят на Фона на Лого

en: Logo Background color
bg: Цвят на Фона на Лого

en: Logo Background color as a GdkColor
bg: Цвят на фона за лого като GdkColor

en: Logo Background color is set
bg: Цвят на фона за лого е зададен

en: Logo Background color set
bg: Набор цветове за фон на лого

en: Logo image
bg: Картинка на лого

en: Lower Hour
bg: Първия час

en: Lower hour in the time popup selector
bg: Най-ранният час в прозорец за избор на време

en: Message
bg: Съобщение

en: Modal
bg: Модален

en: Mode
bg: Режим

en: Modify the file's properties
bg: Модифицира настройките ма файл

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
bg: Намерени са много грешки в сегментацията; не мога да покажа диалога за грешки

en: Name of the selected font
bg: Името на избраният шрифт

en: No Icon
bg: Без Икона

en: No Image
bg: Без Картинка

en: Numbered List
bg: Номериран Списък

en: Open a dialog to specify the color
bg: Отваря диалог за избора на цвят

en: Open a file
bg: Отваря файл

en: PREFIX
bg: ПРЕФИКС

en: Paste the clipboard
bg: Поставя съдържанието на буфера за обмен

en: Path
bg: Път

en: Path to file
bg: Път до файл

en: Pause the game
bg: _Пауза на играта

en: Pick a Font
bg: Изберете Шрифт

en: Pick a color
bg: Изберете цвят

en: Picker dialog
bg: Диалог за избор

en: Pixmap Directory
bg: 'Pixmap' Директория

en: Please pick the icon you want.
bg: Моля изберете иконата която искате.

en: Pop up a file selector to choose a file
bg: Диалог за избор на файл

en: Prefere_nces
bg: Кон_фигуриране

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview text
bg: Текст за преглед

en: Preview text shown in the dialog
bg: Текст за преглед показан в диалога

en: Print S_etup...
bg: Настойка на П_ечат...

en: Print the current file
bg: Печат на текущият файл

en: Priority Text Beside Icons
bg: Текст До Икона

en: Program name
bg: Име на програма

en: Program version
bg: Версия на програма

en: Progress
bg: Прогрес

en: Question
bg: Въпрос

en: Quit the application
bg: Напуска приложението

en: R_eplace...
bg: З_амяна...

en: Received invalid color data
bg: Получени са грешни данни за цвят

en: Redo the undone action
bg: Напред в отказано действие

en: Redo the undone move
bg: Напред в отказано преместване

en: Replace a string
bg: Заменя низ

en: Restart the game
bg: Рестартира играта

en: Revert to a saved version of the file
bg: Връща към запазена версия на файла

en: Save _As...
bg: Запазва _Като...

en: Save the current file
bg: Запазва текущият файл

en: Save the current file with a different name
bg: Запазва текущият файл с различно име

en: Score
bg: Резултат

en: Search again for the same string
bg: Търси отново за същият низ

en: Search for a string
bg: Търсене за низ

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
bg: Грешка в сегментацията!
    Не мога да покажа диалога за аварийно завършване

en: Select Date
bg: Избор на Дата

en: Select Time
bg: Избор на Време

en: Select _All
bg: Избира _Всичко

en: Select everything
bg: Избира всичко

en: Select file
bg: Изберете файл

en: Select the date from a calendar
bg: Избор на дата от календар

en: Select the time from a list
bg: Избор на време от списък

en: Session management
bg: Мениждър на Ссесия

en: Setup the page settings for your current printer
bg: Настройка на страница за печат за текущият принтер

en: Show Finish
bg: Показва "Завърши"

en: Show Help
bg: Показва Помощ

en: Show size
bg: Показва размер

en: Show size in font info mode
bg: Показва размер в режим на информация за шрифт

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
bg: Показва бутона "Завърши" вместо "Следващ"

en: Show the 'Help' button
bg: Показва бутона "Помощ"

en: Specify prefix of saved configuration
bg: Задава префикс за запазване на конфигурацията

en: Specify session management ID
bg: Задава идентификатор за управление на сесията ID

en: Start a new game
bg: Започва нова игра

en: Table Borders
bg: Граници на Таблици

en: Table Fill
bg: Запълване на Таблица

en: Text
bg: Текст

en: Text Below Icons
bg: Текст Под Икони

en: Text Only
bg: Само Текст

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
bg: Мениджър на Сесии в ГНОМЕ (процес %d) е завършил аварийно
    поради фатална грешка (%s).
    Когато затворите този диалог, всички приложения ще бъдат затворени и вашата сесия ще завърши.
    Моля, запазете всички ваши отворени файлове преди да затворите този диалог.

en: The GTK entry
bg: GTK низ

en: The URL that GnomeHRef activates
bg: URL който GnomeHRef активира

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
bg: Приложението "%s" се опита да промени вашата конфигурация която системният администратор или операционна система не позволява. Някой от тези настройки които сте избрали могат да нямат ефект или да бъдар възстановени следващият път когато използвате приложението.

en: The application ID string
bg: Низ с ID на приложението

en: The initial time
bg: Началното време

en: The mode of operation of the font picker
bg: Режимът на операцията за избор на шрифт

en: The name of the program
bg: Името на програмата

en: The selected GtkFont
bg: Избраният GtkFont

en: The text on the button
bg: Текст на бутона

en: The time currently selected
bg: Избиране на текущото време

en: The title of the selection dialog box
bg: Заглавието на диалога за избор

en: The version of the program
bg: Версията на програмата

en: This button will open a window to let you select an icon.
bg: Този бутон ще отвори прозорец позволяващ ви да изберете икона.

en: This button will take you to the URI that it displays.
bg: Този бутон ще ви отведе до URI който той показва.

en: This dialog box lets you select an icon.
bg: Този диалог ви позволява да изберете икона.

en: Time
bg: Време

en: Title
bg: Заглавие

en: Title Foreground
bg: Цвят на Заглавие

en: Title Foreground Color
bg: Цвят на Заглавия

en: Title Foreground color set
bg: Набор цвят за Заглавие

en: Title for the Browse file dialog.
bg: Зглавие на Диалога за избор на файл

en: Title for the Browse icon dialog.
bg: Заглавие на диалога за Избор на икона.

en: Title of the druid
bg: Заглавието на помощника

en: Top Ten
bg: Десетте на върха

en: Top Watermark
bg: Горна Отметка

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Un-Indent
bg: Вътре в отстъп

en: Undo the last action
bg: Назад в последното действие

en: Undo the last move
bg: Назад в последното преместване

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
bg: Уникален идентификатор за низ на файл. Това ще бъде използвано за запазване списъка на историята

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
bg: Уникален идентификатор за икони. Това ще бъде използвано за запазване списъка на историята

en: Upper Hour
bg: Последен Час

en: Upper hour in the time popup selector
bg: Най-късният час в прозорец за избор на време

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
bg: Използване: gnome_segv2 appname signum

en: Use desktop default (%s)
bg: Използва подразбиращо се работно място (%s)

en: Use font in label
bg: Използва шрифт в етикет

en: Use font in the label in font info mode
bg: Използва шрифт в етикет в режим на информация за шрифт

en: User
bg: Потребител

en: View help for this application
bg: Показва помощ за това приложение

en: View the scores
bg: Преглед на резултати

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning:
bg: Предупреждение

en: Watermark image for the top
bg: Картинка на горна отметка

en: Whether the Browse file window should be modal.
bg: Дали браузера за избор на файл е модален.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
bg: Дали фаловият низ ще се използва за въвеждане имена на директории или на файлове.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
bg: Трябва ли да показва образец на изображение

en: Written by
bg: Автор

en: X display to use
bg: X дисплей за използване

en: _About
bg: _Относно

en: _Browse...
bg: _Браузер...

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Close This Window
bg: _Затваря Този Прозорец

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Copy
bg: _Копира

en: _Details
bg: _Подробности

en: _Edit
bg: _Редакция

en: _Edit/
bg: _Редакция/

en: _End game
bg: _Завършва игра

en: _File
bg: _Файл

en: _File/
bg: _Фаил/

en: _Find...
bg: _Търси...

en: _Game
bg: _Игри

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hint
bg: _Подсещане

en: _New
bg: _Нов

en: _New game
bg: _Нова игра

en: _New/
bg: _Нов/

en: _Open...
bg: _Отваря...

en: _Paste
bg: _Поставя

en: _Pause game
bg: _Пауза на игра

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Quit
bg: _Напуска

en: _Redo
bg: _Напред

en: _Redo move
bg: _Напред в отказано преместване

en: _Restart game
bg: _Рестартира игра

en: _Revert
bg: _Връща

en: _Save
bg: _Запазва

en: _Scores...
bg: _Резултат...

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _Settings/
bg: _Настройки/

en: _Undo
bg: _Назад

en: _Undo move
bg: _Назад в преместване

en: _View
bg: _Преглед

en: _View/
bg: _Преглед/

en: _Windows
bg: _Прозорци

en: _Windows/
bg: _Прозорци/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
bg: gnome_date_edit_get_date е остарял, използвайте gnome_date_edit_get_time

en: n
bg: н

en: no
bg: не

en: y
bg: д

en: yes
bg: да
