libgtop - en to bg translation catalogue (245 entries)

en: Abort
bg: Прекъсва

en: Address
bg: Адрес

en: Address of beginning of code segment
bg: Начален адрес на кода на сегмента

en: Address of end of code segment
bg: Краен адрес на кода на сегмента

en: Address of the bottom of stack segment
bg: Адрес на долния сегмент на кода

en: Adjust on exit max value
bg: Изравнява максималната стойност при излизане

en: Alarm clock
bg: Часовник на аларма

en: Available blocks
bg: Налични блока

en: Background read from tty
bg: Фоново четене от tty

en: Background write to tty
bg: Фонов запис в tty

en: Bad argument to system call
bg: Лош аргумент за системно повикване

en: Basename of executable file in call to exec()
bg: Основно име на изпълним файл в повикването за exec()

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Broken pipe
bg: Нарушен програмен канал

en: Buffers
bg: Буфери

en: Bus error
bg: Грешка в шината

en: Bytes In
bg: Получени байта

en: Bytes Out
bg: Изпратени байта

en: Bytes Total
bg: Общо байта

en: CPU Time in System Mode
bg: Време на CPU в Системен Режим

en: CPU Time in User Mode
bg: Време на CPU в Потребителски Режим

en: CPU Time in User Mode (nice)
bg: Време на CPU в Потребителски Режим (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
bg: Време на CPU в Режим на Очакване на Задача

en: CPU Usage
bg: Използвано CPU

en: CPU limit exceeded
bg: Надхвърлен лимит на CPU

en: Cached
bg: Кеширана

en: Child status has changed
bg: Статуса на потомството е променено

en: Collisions
bg: Колизии

en: Command line arguments of the process
bg: Команден ред на аргументи на процеса

en: Continue
bg: Продължава

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
bg: Текущ лимит от байтове за rss процеса (обикновенно 2,147,483,647).

en: DEBUG
bg: ДЕБЪГЕР

en: Data resident set size
bg: Размер на резидентния набор данни

en: Default max size of queue
bg: Подразбиращ се максимален размер на опашка

en: Don't fork into background
bg: Не поражда процес във фонов режим

en: EMT error
bg: EMT грешка

en: Effective Group ID
bg: Ефективно ID на Група

en: Effective User ID
bg: Ефективно Потребителско ID

en: Enable debugging
bg: Включен дебъгер

en: Enable verbose output
bg: Включен подробен изход

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Грешка в опция %s: %s.
    Изпълнете '%s --help' за да видите пълния списък от налични за командата опции.

en: Errors In
bg: Грешки при получаване

en: Errors Out
bg: Грешки при изпращане

en: Errors Total
bg: Общо грешки

en: File System Usage
bg: Използвана Файлова Система

en: File size limit exceeded
bg: Надхвърлен лимит за размер на файл

en: Floating-point exception
bg: 'Изключение' на плаваща точка

en: Free Memory
bg: Свободна Памет

en: Free Swap Space
bg: Свободно 'Swap' Пространство

en: Free blocks
bg: Свободни блока

en: Free blocks available to non-superusers
bg: Свободни блока налични за не суперпотребители

en: Free blocks available to the superuser
bg: Свободни блока налични за суперпотребител

en: Free file nodes
bg: Свободни 'nodes' за файлове

en: Free memory size in kB
bg: Размер на свободна памет в кБ

en: Frequency
bg: Честота

en: Full device number of controlling terminal
bg: Пълен номер на устройство на управляващ терминал

en: GID of process
bg: GID на процес

en: Group ID
bg: ID на Група

en: Hangup
bg: Разпада

en: I/O now possible
bg: I/O не е възможно

en: Idle
bg: В очакване

en: Idle (%)
bg: В очакване (%)

en: Idletime
bg: Време на очакване

en: Illegal instruction
bg: Недопустима инструкция

en: Information request
bg: Заявена информация

en: Input bytes
bg: Получени байта

en: Interface Flags
bg: Флагове на Интерфейса

en: Interrupt
bg: Прекъсване

en: Invoked from inetd
bg: Извикан от inetd

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
bg: Флагове на ядрото за процеса.
    
    В Linux, всеки флаг има установен math бит, понеже crt0.s проверява за math емулация, затова той не е включен в изхода.
    
    Това може да е бъг понеже не всяка програма е на C.
    
    math бита трябва да е десетично 4 и трасиращият бит е десетично 10.

en: Kernel scheduling priority
bg: Приоритет на диспечера на ядрото

en: Keyboard stop
bg: Стоп на клавиатура

en: Kill
bg: Убива

en: Last PID
bg: Последно PID

en: Length in bytes of the returned string.
bg: Дължина в байта във върнат низ

en: List of currently mounted filesystems
bg: Списък на текущо монтирани файлови системи

en: List of running Processes
bg: Списък на изпълняващите се процеси

en: Load Average
bg: Средно Натоварване

en: Load Averange
bg: Средно Натоварване

en: Locked
bg: Заключена

en: Mask of blocked signals
bg: Маска на блокираните сигнали

en: Mask of caught signals
bg: Маска на прихванатите сигнали

en: Mask of ignored signals
bg: Маска на игнорираните сигнали

en: Mask of pending signals
bg: Маска на очакваните сигнали

en: Max number of arrays
bg: Макс. брой на масиви

en: Max number of segments
bg: Максимален брой сегменти

en: Max number of undo entries per process
bg: Максимален брой undo записи за процес

en: Max ops per semop call
bg: Макс. брой операции за извиквания на semop

en: Max queues system wide
bg: Макс. размер на системният ред

en: Max segment size
bg: Максимална стойност на сегмент

en: Max semaphores per array
bg: Максимален брой семафори за масив

en: Max semaphores system wide
bg: Макс. брой семафори в системата

en: Max shared segments per process
bg: Максимален брой поделени сегменти за процес

en: Max size of message
bg: Максимален размер на съобщение

en: Max total shared memory
bg: Обща максимална поделена памет

en: Maximum Transfer Unit
bg: Максимални единици за предаване (MTU)

en: Memory Usage
bg: Използвана Памет

en: Memory in locked pages in kB
bg: Памет в заключени страници в кБ

en: Memory used from user processes in kB
bg: Памет използвана от потребителски процес в кБ

en: Message Queue Limits
bg: Лимити на Опашката за Съобщения

en: Message segment size
bg: Размер на сегмент за съобщение

en: Min segment size
bg: Минимална стойност на сегмент

en: Mount List
bg: Списък на Монтирани

en: NO-DAEMON
bg: БЕЗ-ДЕМОН

en: Network Load
bg: Натоварване на Мрежа

en: Nice (%)
bg: Приоритетни (%)

en: Number of Tasks
bg: Брой Задачи

en: Number of clock ticks since system boot
bg: Брой тиквания на часовника от времето на стартиране на машината

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
bg: Брой тиквания на часовника на системата прекарани в системен режим

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
bg: Брой тиквания на часовника на системата прекарани в режим на очакване на задача

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
bg: Брой тиквания на часовника на системата прекарани в потребителски режим

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
bg: Брой тиквания на часовника на системата прекарани в потребителски режим (nice)

en: Number of entries in message map
bg: Брой записи в картата на съобщенията

en: Number of entries in semaphore map
bg: Брой на записи в картата на семафорите

en: Number of input bytes
bg: Брой на получени байта

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
bg: Брой задания изпълняващи се едновременно средно за 1,5 и 15 минути

en: Number of list elements
bg: Брой елементи в списък

en: Number of output bytes
bg: Брой на изпратени байта

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
bg: Брой страници в разделяемата памет (mmap'd)

en: Number of pages of virtual memory
bg: Брой страници във виртуалната памет

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
bg: Брой страници на процеса в реалната памет, минус 3 за административни цели. Това е точно страниците за код, данни или област на стека. Това не включва страниците които не са заредени по 'заявка' или  които са изхвърлени от паметта.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
bg: Брой резидентен набор (не-swapped) страници

en: Number of system message headers
bg: Брой на заглавия на системните съобщения

en: Number of tasks currently running
bg: Брой текущо изпълнявани задачи

en: Number of undo structures system wide
bg: Брой undo структури в системата

en: Output bytes
bg: Изпратени байта

en: PID of parent process
bg: PID на бащин процес

en: PPP State
bg: PPP Състояние

en: PPP Statistics
bg: PPP Статистика

en: Packets In
bg: Получени пакети

en: Packets Out
bg: Изпратени пакети

en: Packets Total
bg: Общо пакети

en: Page In
bg: Прочетени страници

en: Page Out
bg: Изхвърлени страници

en: Percent:
bg: Процент:

en: Priority
bg: Приоритет

en: Process Arguments
bg: Аргументи на Процес

en: Process ID
bg: ID на Процес

en: Process Kernel Data information
bg: Информация за Данни на Ядрото на процеса

en: Process Memory Map
bg: Карта на Паметта на Процес

en: Process Memory information
bg: Информация за Паметта на Процеса

en: Process Segment information
bg: Иформация за Сегмента на Процеса

en: Process Signal information
bg: Информация за Сигнал на Процеса

en: Process Status information
bg: Информация за Статуса на Процеса

en: Process Time information
bg: Информация за Времето на Процеса

en: Process UID and TTY information
bg: Информация за UID и TTY на Процес

en: Process group ID
bg: ID на група процеси

en: Profiling alarm clock
bg: Профилиран алармен часовник

en: Quit
bg: Напуска

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
bg: Дествително време акомулирано от процеса (трябва да е utime + stime)

en: Resident
bg: Резидентно

en: Resident Set Size
bg: Размер на Резидентен Набор

en: Resident Set Size Limit
bg: Лимит Размер на Резидентен Набор

en: Running Tasks
bg: Задачи в Изпълнение

en: SMP CPU Time in System Mode
bg: Време на SMP CPU в Системен Режим

en: SMP CPU Time in User Mode
bg: Време на SMP CPU в Потребителски Режим

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
bg: Време на SMP CPU в Потребителски Режим (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
bg: Време на SMP CPU в Режим на Очакване на Задача

en: SMP Total CPU Time
bg: Общо Време на SMP CPU

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
bg: Натрупано време на SMP CPU за режим на ядро за процеса

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
bg: Натрупано време на SMP CPU за потребителски режим на процеса

en: Segmentation violation
bg: Нарушена сегментация

en: Semaphore Set Limits
bg: Лимити за Набора на Семафора

en: Semaphore max value
bg: Макс стойност на семафор

en: Server Features
bg: Свойства на сървъра

en: Session
bg: Сесия

en: Session ID
bg: ID на Сесия

en: Share
bg: Резделяемо

en: Shared Memory
bg: Разделяема Памет

en: Shared Memory Limits
bg: Лимити на Поделяемата Памет

en: Shared memory size in kB
bg: Размер на разделяема памет в кБ

en: Shared-Lib resident set size
bg: Размер на резидентиния набор разделяеми библиотеки

en: Signal
bg: Сигнал

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
bg: Еднисимволен кодза състоянието на процесора (S=заспал)

en: Size
bg: Размер

en: Size in kilobytes of message pool
bg: Размер в килобайта от 'pool' на паметта

en: Size of a single list element
bg: Размер на единичен списъчен елемент

en: Size of buffers kB
bg: Размер на буфери в кБ

en: Size of cached memory in kB
bg: Размер на кеш памет в кБ

en: Stack resident set size
bg: Размер на резидентния набор на стека

en: Standard unix nice level of process
bg: Стандартни nice нива на процес за unix

en: Start time of process in seconds since the epoch
bg: Начално време време на процеса в секунди от 'Епохата'

en: Start_Time
bg: Време_на_Стартиране

en: State
bg: Състояние

en: Stop
bg: Стоп

en: Subnet
bg: Подмрежа

en: Swap Usage
bg: Използвано 'Swap'

en: Sys
bg: Сист.

en: Sys (%)
bg: Сист. (%)

en: System Uptime
bg: Време за работа на системата

en: Terminal process group ID
bg: ID група на терминален процес

en: Termination
bg: Завършване

en: Text resident set size
bg: Размер на резидентния набор данни (RSS)

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
bg: Текущ EIP (32-битов указател на инструкции)

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
bg: Текущата стойност на esp (32-битов указател на стека) намерени в страницата на стека на ядрото за процеса.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
bg: Брой на големи пропадания направени от процеса и неговите породени процеси.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
bg: Брой на големи пропадания направени от процеса, които изискват зареждане на страници памет от диска.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
bg: Брой на малки пропадания направени от процеса и неговите породени процеси.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
bg: Брой на малки пропадания направени от процеса, които не изискват зареждане на страници памет от диска.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
bg: Времето (в jiffies) преди следващия SIGALARM  да бъде изпратен на процеса заради някой интервален таймер.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
bg: Времето (в jiffies) на следващия таймаут на процеса

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
bg: Това е "channel" в който процеса е в очакване. Това е адреса на системното повикване, и може да бъде заключен в списъка от имена ако е необходимо да се знае неговото име. (ако има текущ файл /etc/psdatabase, опитайте ps -l за да видите WCHAN полето в действие)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
bg: Това е името на полето `nwchan'.

en: Tick Frequency
bg: Честота на Тик

en: Tick frequency
bg: Честота на тиковете

en: Tick frequency (default is 100)
bg: Честота на тиквания (по подразбиране 100)

en: Ticks (%ld per second):
bg: Тикове (%ld за секунда):

en: Time in seconds since system boot
bg: Времето в секунди от момента на стартиране

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
bg: Времето в секунди в което системата е била в режим на очакване от времето на стартиране

en: Total
bg: Общо

en: Total # of pages of memory
bg: Общо # страници в паметта

en: Total (%)
bg: Общо (%)

en: Total CPU Time
bg: Общо Време на CPU

en: Total Memory
bg: Обща Памет

en: Total Swap Space
bg: Общо 'Swap' Пространство

en: Total blocks
bg: Общо блока

en: Total file nodes
bg: Общо 'nodes' за файлове

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
bg: Общ брой 'swap' зареждани страници използвани от момента на стартиране на системата

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
bg: Общ брой 'swap' изхвърлени страници използвани от момента на стартиране на системата

en: Total number of tasks
bg: Общ брой задачи

en: Total physical memory in kB
bg: Общо физическа памет в кБ

en: Total size of dirty pages
bg: Общ размер на модифицираните страници

en: Total size of list
bg: Общ размер списъци

en: Trace trap
bg: Захваща трасировка

en: UID of process
bg: UID на процес

en: Uptime
bg: Време на работа

en: Urgent condition on socket
bg: Неотложно състояние на socket

en: Used Memory
bg: Използвана Памет

en: Used Swap Space
bg: Използвано 'Swap' Пространство

en: Used memory size in kB
bg: Размер на използвана памет в кБ

en: User
bg: Потребител

en: User (%)
bg: Потребител (%)

en: User ID
bg: Потребителски ID

en: User defined signal 1
bg: Сигнал на потребител 1

en: User defined signal 2
bg: Сигнал на потребител 2

en: VERBOSE
bg: ПОДРОБЕН

en: Virtual
bg: Виртуално

en: Virtual alarm clock
bg: Виртуален алармен часовник

en: Window size change
bg: Промяна размера на прозорец

en: cumulative stime of process and reaped children
bg: общо време (stime) на процес и завършили синовни процеси

en: cumulative utime of process and reaped children
bg: общо време (utime) на процеса и завършилите синовни процеси

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
bg: Нартупаното времето на CPU за режим на ядро за процеса

en: read data size
bg: размер прочетени данни

en: sizeof struct sem_undo
bg: размер на структурата sem_undo

en: user-mode CPU time accumulated by process
bg: потребителски режим на времето на CPU акомулирано от процеса
