Sylpheed 0.9.8 - en to bg translation catalogue (1236 entries)

en: 	Setting summary from message data...
bg: 	Съставяне на извадката от данните на съобщенията...

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
bg:   --attach file1 [file2]...
                             отваряне на прозорец за съставяне с прикрепени
                             указаните файлове.

en:   --compose [address]    open composition window
bg:  --compose [адрес]    отваряне на прозорец за съставяне

en:   --debug                debug mode
bg:   --debug                режим на дебъг

en:   --help                 display this help and exit
bg:   --help                 извеждане на тази помощна информация и излизане

en:   --receive              receive new messages
bg:   --receive             получаване на нови съобщения

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
bg:   --receive-all	     получаване на нови съобщения от всички акаунти

en:   --send                 send all queued messages
bg:   --send                 изпращане на всички съобщения в опашката

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
bg:   --status [папка]...   показване на пълния брой на съобщения

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
bg:   --status-full [папка]...
                             показване на състоянието на всяка папка

en:   --version              output version information and exit
bg:   --version              извеждане на версията и излизане

en:   Issuer: %s
bg:   Издател: %s

en:   Subject: %s
bg:   Субект: %s

en:  Check File
bg:  Проверка на файл

en:  Check Server
bg:  Проверка на Сървър

en:  Delete
bg:  Изтриване

en:  Description of symbols
bg:  Описание на символите

en:  Edit...
bg:  Редактиране...

en:  Replace
bg:  Замяна

en:  Reset
bg:  Начално установяване

en:  Revert to default
bg: Връщане към подразбиращите се

en:  Search
bg:  Търсене

en:  Select...
bg: Избор...

en:  Send
bg:  Изпращане

en:  Set as default account
bg:  Избиране като акаунт по подразбиране

en:  Set display item of summary...
bg: Определяне на атрибути на извадката

en:  Set key bindings...
bg: Определяне на клавишни комбинации

en:  Substitute
bg: Замяна

en:  Symbols
bg:  Символи

en:  Syntax help
bg:  Помощ за синтаксиса

en:  [Edited]
bg:  [Редактирано]

en:  item(s) selected
bg: избран(и)

en: %d deleted
bg: %d изтрити

en: %d messages found.
bg: %d намерени съобщения.

en: %d new, %d unread, %d total
bg: %d нови, %d непрочетени, %d общо

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
bg: %d нови, %d непрочетени, %d общо (%s)

en: %d newsgroups received (%s read)
bg: %d новинарски групи получени (%s прочетени)

en: %s - Compose message%s
bg: %s - Съставяне на съобщение%s

en: %s - Source
bg: %s - Изходен код

en: %s%d copied
bg: %s%d копирани

en: %s%d moved
bg: %s%d преместени

en: %s%s%s from "%s"
bg: %s%s%s от "%s"

en: %s: Retrieving new messages
bg: %s: Получаване на нови съобщения

en: %s: file not exist
bg: %s: файлът не съществува

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
bg: %sМоля въведете паролата за:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: (0 days: remove immediately)
bg: (0 дни: незабавно премахване)

en: (Messages will be marked until execution
     if this is turned off)
bg: (Съобщенията ще бъдат маркирани до изпълнението
    ако това е изключено)

en: (New)
bg: (Нов)

en: (No Date)
bg: (Няма Дата)

en: (No From)
bg: (Няма От)

en: (No Subject)
bg: (Няма Тема)

en: (Setting to '0' will store the passphrase
     for the whole session)
bg: (Установяване на `0' ще съхранява паролата
    през цялата сесия)

en: (Turn this off if you have problems in SSL connection)
bg: (Изключете ако имате проблеми с SSL връзка)

en: (Unfiltered messages will be stored in this folder)
bg: (Нефилтрираните съобщения ще бъдат съхранявани в тази папка)

en: (sending file...)
bg: (изпращане на файл...)

en: +No
bg: +Не

en: --- Ended: %s
bg: --- Приключи: %s

en: --- Running: %s
bg: --- Изпълнява: %s

en: /Add sender to address boo_k
bg: /Добавяне на подателя в адресната книга

en: /Color la_bel
bg: /Цветен _етикет

en: /Create _new folder...
bg: /Създаване на _нова папка...

en: /For_ward as attachment
bg: /Пр_епращане като притурка

en: /M_ove...
bg: /Пре_местване...

en: /New _Address
bg: /Нов _Адрес

en: /New _Folder
bg: /Нова _Папка

en: /New _Group
bg: /Нова _Група

en: /Open _with...
bg: /_Отваряне със...

en: /R_ebuild folder tree
bg: /_Възобновяване дървото на папката

en: /Re-_edit
bg: /Ре_дактиране

en: /Redirec_t
bg: /П_ренасочване

en: /Repl_y to
bg: /Отговор _до

en: /Repl_y to/_all
bg: /Отговор _до/_всички

en: /Repl_y to/_sender
bg: /Отговор _до/_подател

en: /Repl_y to/mailing _list
bg: /Отговор _до/пощенски _списък

en: /Su_bscribe to newsgroup...
bg: /_Записване в новинарска група

en: /_Add...
bg: /_Добавяне

en: /_Address
bg: /_Адрес

en: /_Address/---
bg: /_Адрес/---

en: /_Address/New _Address
bg: /_Адрес/Нов _Адрес

en: /_Address/New _Folder
bg: /_Адрес/Нова _Папка

en: /_Address/New _Group
bg: /_Адрес/Нова _Група

en: /_Address/_Delete
bg: /_Адрес/_Изтриване

en: /_Address/_Edit
bg: /_Адрес/_Редактиране

en: /_Check for new messages
bg: /_Проверка за нови съобщения

en: /_Check signature
bg: /_Проверяване на подписа

en: /_Configuration
bg: /_Конфигуриране

en: /_Configuration/---
bg: /_Конфигуриране/---

en: /_Configuration/C_hange current account
bg: /_Конфигуриране/С_мяна на текущия акаунт

en: /_Configuration/Create _new account...
bg: /_Конфигуриране/_Създаване на нов акаунт

en: /_Configuration/_Actions...
bg: /_Конфигуриране/_Действия

en: /_Configuration/_Common preferences...
bg: /_Конфигуриране/_Общи предпочитания

en: /_Configuration/_Edit accounts...
bg: /_Конфигуриране/_Редактиране на акаунтите

en: /_Configuration/_Filter setting...
bg: /_Конфигуриране/_Установяване на филтър

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
bg: /_Конфигуриране/_Предпочитания за текущия акаунт

en: /_Configuration/_Template...
bg: /_Конфигуриране/_Шаблон

en: /_Copy...
bg: /_Копиране...

en: /_Delete
bg: /_Изтриване

en: /_Delete folder
bg: /_Изтриване на папка

en: /_Display as text
bg: /_Показване като текст

en: /_Edit
bg: /_Редактиране

en: /_Edit/---
bg: /_Редактиране/---

en: /_Edit/A_dvanced
bg: /_Редактиране/_Напреднал

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a character backward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване на знак назад

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a character forward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване на знак напред

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a word backward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване на дума назад

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a word forward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване на дума напред

en: /_Edit/A_dvanced/Delete line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване на ред

en: /_Edit/A_dvanced/Delete to end of line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Изтриване до края на ред

en: /_Edit/A_dvanced/Move a character backward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване на знак назад

en: /_Edit/A_dvanced/Move a character forward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване на знак напред

en: /_Edit/A_dvanced/Move a word backward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване на дума назад

en: /_Edit/A_dvanced/Move a word forward
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване на дума напред

en: /_Edit/A_dvanced/Move to beginning of line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване до началото на ред

en: /_Edit/A_dvanced/Move to end of line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване до края на ред

en: /_Edit/A_dvanced/Move to next line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване до следващ ред

en: /_Edit/A_dvanced/Move to previous line
bg: /_Редактиране/_Напреднал/Преместване до предишен ред

en: /_Edit/Cu_t
bg: /_Редактиране/_Отрязване

en: /_Edit/Paste as _quotation
bg: /_Редактиране/Вмъкване като _цитат

en: /_Edit/Select _all
bg: /_Редактиране/_Избиране на всички

en: /_Edit/Select _thread
bg: /_Редактиране/Избор по _тема

en: /_Edit/Wrap all long _lines
bg: /_Редактиране/П_ренасяне на всички дълги редове

en: /_Edit/_Copy
bg: /_Редактиране/_Копиране

en: /_Edit/_Find in current message...
bg: /_Редактиране/_Търсене в текущото съобщение...

en: /_Edit/_Paste
bg: /_Редактиране/_Вмъкване

en: /_Edit/_Redo
bg: /_Редактиране/_Повтаряне

en: /_Edit/_Search messages...
bg: /_Редактиране/Търсене в _съобщенията...

en: /_Edit/_Undo
bg: /_Редактиране/_Отмяна

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
bg: /_Редактиране/_Пренасяне на текущия абзац

en: /_File
bg: /_Файл

en: /_File/---
bg: /_Файл/---

en: /_File/E_xit
bg: /_Файл/Из_ход

en: /_File/Insert si_gnature
bg: /_Файл/Внасяне на _сигнатура

en: /_File/New _Book
bg: /_Файл/Нова _Книга

en: /_File/New _JPilot
bg: /_Файл/Нов _JPilot

en: /_File/New _Server
bg: /_Файл/Нов _Сървър

en: /_File/New _vCard
bg: /_Файл/Нова _vCard

en: /_File/_Attach file
bg: /_Файл/_Прикрепване на файл

en: /_File/_Close
bg: /_Файл/_Затваряне

en: /_File/_Delete
bg: /_Файл/_Изтриване

en: /_File/_Edit
bg: /_Файл/_Редактиране

en: /_File/_Export to mbox file...
bg: /_Файл/_Изнасяне на mbox файл...

en: /_File/_Folder
bg: /_Файл/_Папка

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
bg: /_Файл/_Папка/Създаване на _нова папка

en: /_File/_Folder/_Delete folder
bg: /_Файл/_Папка/_Изтриване на папка

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
bg: /_Файл/_Папка/П_реименуване на папка...

en: /_File/_Import mbox file...
bg: /_Файл/_Внасяне на mbox файл...

en: /_File/_Insert file
bg: /_Файл/_Внасяне на файл

en: /_File/_Print...
bg: /_Файл/Пе_чат...

en: /_File/_Save
bg: /_файл/_Запазване

en: /_File/_Save as...
bg: /_Файл/З_апазване в...

en: /_File/_Work offline
bg: /_Файл/_Работа без мрежа

en: /_Forward
bg: /_Препращане

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /_Help/---
bg: /_Помощ/---

en: /_Help/_About
bg: /_Помощ/_Относно

en: /_Help/_FAQ
bg: /_Помощ/_Чести въпроси

en: /_Help/_FAQ/_English
bg: /_Помощ/_Чести въпроси/_Английски

en: /_Help/_FAQ/_French
bg: /_Помощ/_Чести въпроси/_Френски

en: /_Help/_FAQ/_German
bg: /_Помощ/_Чести въпроси/_Немски

en: /_Help/_FAQ/_Italian
bg: /_Помощ/_Чести въпроси/_Италиански

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
bg: /_Помощ/_Чести въпроси/_Испански

en: /_Help/_Manual
bg: /_Помощ/_Наръчник

en: /_Help/_Manual/_English
bg: /_Помощ/_Наръчник/_Английски

en: /_Help/_Manual/_Japanese
bg: /_Помощ/_Наръчник/_Японски

en: /_Mark
bg: /_Маркиране

en: /_Mark/---
bg: /_Маркиране/---

en: /_Mark/Mark all _read
bg: /_Маркиране/Маркиране на _всички като прочетени

en: /_Mark/Mark as rea_d
bg: /_Маркиране/Маркиране като _прочетено

en: /_Mark/Mark as unr_ead
bg: /_Маркиране/Маркиране като _непрочетено

en: /_Mark/_Mark
bg: /_Маркиране/_Маркиране

en: /_Mark/_Unmark
bg: /_Маркиране/_Размаркиране

en: /_Message
bg: /_Съобщение

en: /_Message/---
bg: /_Съобщение/---

en: /_Message/Compose _new message
bg: /_Съобщение/_Съставяне на ново съобщение

en: /_Message/For_ward as attachment
bg: /_Съобщение/Пр_епращане като притурка

en: /_Message/M_ove...
bg: /_Съобщение/_Преместване

en: /_Message/Re-_edit
bg: /_Съобщение/_Редактиране

en: /_Message/Redirec_t
bg: /_Съобщение/_Пренасочване

en: /_Message/Repl_y to
bg: /_Съобщение/Отговор _до

en: /_Message/Repl_y to/_all
bg: /_Съобщение/Отговор _до/_всички

en: /_Message/Repl_y to/_sender
bg: /_Съобщение/Отговор _до/_подател

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
bg: /_Съобщение/Отговор _до/_пощенски списък

en: /_Message/_Copy...
bg: /_Съобщение/_Копиране

en: /_Message/_Delete
bg: /_Съобщение/_Изтриване

en: /_Message/_Forward
bg: /_Съобщение/П_репращане

en: /_Message/_Mark
bg: /_Съобщение/_Маркиране

en: /_Message/_Mark/---
bg: /_Съобщение/_Маркиране/---

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
bg: /_Съобщение/_Маркиране/_всички като прочетени

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
bg: /_Съобщение/_Маркиране/като _прочетено

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
bg: /_Съобщение/_Маркиране/като _непрочетено

en: /_Message/_Mark/_Mark
bg: /_Съобщение/_Маркиране/_Маркиране

en: /_Message/_Mark/_Unmark
bg: /_Съобщение/_Маркиране/_Размаркиране

en: /_Message/_Reply
bg: /_Съобщение/_Отговор

en: /_Message/_Send queued messages
bg: /_Съобщение/_Изпращане на съобщенията в опашката

en: /_Open
bg: /_Отваряне

en: /_Print...
bg: /_Печат...

en: /_Properties...
bg: /_Аксесоари...

en: /_Remove
bg: /_Премахване

en: /_Remove newsgroup
bg: /_Премахване на новинарска група

en: /_Rename folder...
bg: /_Преименуване на папка...

en: /_Reply
bg: /_Отговор

en: /_Save as...
bg: /_Запазване като...

en: /_Search messages...
bg: /_Търсене на съобщения...

en: /_Tools
bg: /_Инструменти

en: /_Tools/---
bg: /_Инструменти/---

en: /_Tools/Actio_ns
bg: /_Инструменти/_Действия

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
bg: /_Инструменти/_Добавяне на подател в адресната книга

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
bg: /_Инструменти/И_зтриване на повтарящи се съобщения

en: /_Tools/E_xecute
bg: /_Инструменти/_Изпълнение

en: /_Tools/Import _LDIF file
bg: /_Инструменти/Внасяне на _LDIF файл

en: /_Tools/_Address book
bg: /_Инструменти/_Адресна книга

en: /_Tools/_Create filter rule
bg: /_Инструменти/_Създаване на правило за филтриране

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
bg: /_Инструменти/_Създаване на правило за филтриране/_Автоматично

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
bg: /_Инструменти/_Създаване на правило за филтриране/по _Подател

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
bg: /_Инструменти/_Създаване на правило за филтриране/по _Тема

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
bg: /_Инструменти/_Създаване на правило за филтриране/по П_олучател

en: /_Tools/_Log window
bg: /_Инструменти/_Журнален прозорец

en: /_Tools/_Template
bg: /_Инструменти/_Шаблон

en: /_View
bg: /_Изглед

en: /_View/---
bg: /_Изглед/---

en: /_View/All _header
bg: /_Изглед/_Цялата заглавна част

en: /_View/Co_llapse all threads
bg: /_Изглед/_Свиване на всички нишки

en: /_View/E_xpand all threads
bg: /_Изглед/_Развиване на всички нишки

en: /_View/Mess_age source
bg: /_Изглед/_Изходен код

en: /_View/Open in new _window
bg: /_Изглед/Отваряне в _нов прозорец

en: /_View/R_uler
bg: /_Изглед/_Линия

en: /_View/Separate f_older tree
bg: /_Изглед/_Отделно дърво на папките

en: /_View/Separate m_essage view
bg: /_Изглед/Отделен изглед на съобщенията

en: /_View/Set display _item...
bg: /_Изглед/Атрибути на извадката

en: /_View/Show all _header
bg: /_Изглед/_Показване на заглавните части(headers)

en: /_View/Show or hi_de
bg: /_Изглед/Показване или _скриване

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/Лента на _състоянието

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Дърво на папките

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Изглед на съобщенията

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Лента

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Лента/Икони и _текст

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Лента/_Икони

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Лента/_Без показване

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
bg: /_Изглед/Показване или _скриване/_Лента/Т_екст

en: /_View/Th_read view
bg: /_Изглед/_Нишков изглед

en: /_View/_Attachment
bg: /_Изглед/_Притурка

en: /_View/_Bcc
bg: /_Изглед/_Всс

en: /_View/_Cc
bg: /_Изглед/_Сс

en: /_View/_Code set
bg: /_Изглед/_Кодиране

en: /_View/_Code set/---
bg: /_Изглед/_Кодиране/---

en: /_View/_Code set/7bit ascii (US-ASC_II)
bg: /_Изглед/_Кодиране/7bit ascii (US-ASC_II)

en: /_View/_Code set/Baltic (ISO-8859-_4)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Baltic (ISO-8859-_4)

en: /_View/_Code set/Central European (ISO-8859-_2)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Central European (ISO-8859-_2)

en: /_View/_Code set/Chinese (ISO-2022-_CN)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Chinese (ISO-2022-_CN)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (ISO-8859-_5)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Cyrillic (ISO-8859-_5)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (KOI8-_R)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Cyrillic (KOI8-_R)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (Windows-1251)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Cyrillic (Windows-1251)

en: /_View/_Code set/Greek (ISO-8859-_7)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Greek (ISO-8859-_7)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-JP-2)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Japanese (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-_JP)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Japanese (ISO-2022-_JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_EUC-JP)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Japanese (_EUC-JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_Shift__JIS)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Japanese (_Shift__JIS)

en: /_View/_Code set/Korean (EUC-_KR)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Korean (EUC-_KR)

en: /_View/_Code set/Korean (ISO-2022-KR)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Korean (ISO-2022-KR)

en: /_View/_Code set/Simplified Chinese (_GB2312)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Simplified Chinese (_GB2312)

en: /_View/_Code set/Thai (TIS-620)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Thai (TIS-620)

en: /_View/_Code set/Thai (Windows-874)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Thai (Windows-874)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (EUC-_TW)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Traditional Chinese (EUC-_TW)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (_Big5)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Traditional Chinese (_Big5)

en: /_View/_Code set/Turkish (ISO-8859-_9)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Turkish (ISO-8859-_9)

en: /_View/_Code set/Unicode (_UTF-8)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Unicode (_UTF-8)

en: /_View/_Code set/Western European (ISO-8859-15)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Western European (ISO-8859-15)

en: /_View/_Code set/Western European (ISO-8859-_1)
bg: /_Изглед/_Кодиране/Western European (ISO-8859-_1)

en: /_View/_Code set/_Auto detect
bg: /_Изглед/_Кодиране/_Автоматично разпознаване

en: /_View/_Code set/_Baltic (ISO-8859-13)
bg: /_Изглед/_Кодиране/_Baltic (ISO-8859-13)

en: /_View/_Followup to
bg: /_Изглед/_Допълнителен до

en: /_View/_Go to
bg: /_Изглед/П_реход до

en: /_View/_Go to/---
bg: /_Изглед/П_реход до/---

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
bg: /_Изглед/П_реход до/С_ледващо непрочетено съобщение

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
bg: /_Изглед/П_реход до/Следващо н_ово съобщение

en: /_View/_Go to/Next la_beled message
bg: /_Изглед/П_реход до/Следващо о_цветено съобщение

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
bg: /_Изглед/П_реход до/Следващо м_аркирано съобщение

en: /_View/_Go to/Other _folder...
bg: /_Изглед/П_реход до/_Друга папка

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
bg: /_Изглед/П_реход до/П_редишно непрочетено съобщение

en: /_View/_Go to/Prev _labeled message
bg: /_Изглед/П_реход до/Предишно _оцветено съобщение

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
bg: /_Изглед/П_реход до/Предишно _маркирано съобщение

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
bg: /_Изглед/П_реход до/Предишно _ново съобщение

en: /_View/_Go to/_Next message
bg: /_Изглед/П_реход до/_Следващо съобщение

en: /_View/_Go to/_Prev message
bg: /_Изглед/П_реход до/_Предишно съобщение

en: /_View/_Reply to
bg: /_Изглед/_Отговор до

en: /_View/_Sort
bg: /_Изглед/_Сортиране

en: /_View/_Sort/---
bg: /_Изглед/_Сортиране/---

en: /_View/_Sort/Ascending
bg: /_Изглед/_Сортиране/Възходящо

en: /_View/_Sort/D_on't sort
bg: /_Изглед/_Сортиране/_Без сортиране

en: /_View/_Sort/Descending
bg: /_Изглед/_Сортиране/Низходящо

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
bg: /_Изглед/_Сортиране/_Привличане по тема

en: /_View/_Sort/by _color label
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _цвят

en: /_View/_Sort/by _date
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _дата

en: /_View/_Sort/by _from
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _подател

en: /_View/_Sort/by _mark
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _отбелязване

en: /_View/_Sort/by _number
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _номер

en: /_View/_Sort/by _recipient
bg: /_Изглед/_Сортиране/по п_олучател

en: /_View/_Sort/by _subject
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _тема

en: /_View/_Sort/by _unread
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _непрочетени

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _притурка

en: /_View/_Sort/by s_ize
bg: /_Изглед/_Сортиране/по _размер

en: /_View/_Source
bg: /_Изглед/_Изходен код

en: /_View/_To
bg: /_Изглед/_До

en: /_View/_Update summary
bg: /_Изглед/_Обновяване на извадката

en: A Group Name must be supplied.
bg: Име на Група трябва да бъде попълнено.

en: A Name and Value must be supplied.
bg: Име и Стойност трябва да бъдат попълнени.

en: Abbreviate newsgroups longer than
bg: Съкращаване на новинарски групи по дълги от

en: Abort
bg: Прекратяване

en: About
bg: Относно

en: Account
bg: Акаунт

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
bg: Не е указан акаунт за изпращане на пощата.
    Моля изберете пощенску акаунт преди изпращане.

en: Account name is not entered.
bg: Не е въведено име на акаунта.

en: Account preferences
bg: Предпочитания за акаунт

en: Account setting
bg: Конфигуриране на акаунт

en: Account%d
bg: Акаунт%d

en: Action's hidden user argument
bg: Скрит потребителски аргумент на действието

en: Action's input/output
bg: Вход/Изход на действие

en: Action's user argument
bg: Потребителски аргумент на действието

en: Actions configuration
bg: Конфигурация на действия

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Address to Book
bg: Добавяне на Адреса към Книгата

en: Add Date header field
bg: Добавяне на заглавна част Дата

en: Add New Addressbook
bg: Добавяне на нова Адресна Книга

en: Add New Group
bg: Добавяне на Нова Група

en: Add New JPilot Entry
bg: Добавяне на нов JPilot запис

en: Add New LDAP Server
bg: Добавяне на нов LDAP сървър

en: Add New Person
bg: Добавяне на Ново Лице

en: Add New vCard Entry
bg: Добавяне на нов vCard запис

en: Add address to destination when double-clicked
bg: Добавяне на адреса в назначението при двойно щракване

en: Add key
bg: Добавяне на ключ

en: Add mailbox
bg: Добавяне на пощенска кутия

en: Add user-defined header
bg: Добавяне на заглавна част от потребителя

en: Additional e-Mail address item(s)
bg: Допълнителен E-Mail адрес(и)

en: Address
bg: Адрес

en: Address Book
bg: Адресна книга

en: Address Book :
bg: Адресна книга :

en: Address book
bg: Адресна книга

en: Address book name must be supplied.
bg: Трябва да бъде попълнено име на адресна книга.

en: Addressbook Conversion
bg: Конвертиране на адресната книга

en: Addressbook Conversion Error
bg: Грешка при конвертиране на адресната книга

en: Addressbook Error
bg: Грешка на адресната книга

en: Addressbook conversion
bg: Конвертиране на адресната книга

en: Addressbook conversion error
bg: Грешка при конвертиране на адресната книга

en: Addresses in Group
bg: Адреси в групата

en: Advanced
bg: Напреднал

en: Alias
bg: Псевдоним

en: All folder(s) and message(s) under `%s' will be deleted.
    Do you really want to delete?
bg: Всички папки и съобщения под `%s' ше бъдат изтрити.
    Наистина ли желаете изтриване?

en: Always
bg: Винаги

en: Always open messages in summary when selected
bg: Отваряне винаги на съобщенията избрани в извадката

en: An E-Mail address must be supplied.
bg: Трябва да бъде попълнен E-Mail адрес.

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply template
bg: Прилагане на шаблон

en: Apply to subfolders
bg: Прилагане към подпапки

en: Ask before emptying
bg: Питане преди изчистване

en: Attach
bg: Прикрепване

en: Attach file
bg: Прикрепване на файл

en: Attachment
bg: Притурка

en: Attachments
bg: Притурки

en: Attracting messages by subject...
bg: Събиране на съобщения по тема...

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Attribute Name
bg: Име на атрибут

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Auth failed
bg: Удостоверяването се провали

en: Authenticate with POP3 before sending
bg: Удостоверяване с POP3 преди изпращане

en: Authenticating
bg: Удостоверяване

en: Authenticating...
bg: Удостоверяване...

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Authentication failed.
bg: Удостоверяването се провали.

en: Authentication failed:
    %s
bg: Удостоверяването се провали:
    %s

en: Authentication method
bg: Метод на удостоверяване

en: Auto-check new mail
bg: Автоматично проверяване за нова поща

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic (Recommended)
bg: Автоматично (Препоръчително)

en: Automatically check signatures
bg: Автоматична проверка на подписите

en: Automatically launch the external editor
bg: Автоматично стартиране на външен редактор

en: Automatically select account for replies
bg: Автоматично избиране на акаунт за отговор

en: Automatically set the following addresses
bg: Автоматично установяване на следните адреси

en: Available Addresses
bg: Налични адреси

en: Available Search Base(s)
bg: Налични Бази за търсене

en: Available items
bg: Налични атрибути

en: BAD signature
bg: НЕВАЛИДЕН подпис

en: BAD signature from "%s"
bg: НЕВАЛИДЕН подпис от "%s"

en: Backward search
bg: Търсене назад

en: Bad passphrase! Try again...
bg: Неправилна парола! Опитайте отново...

en: Baltic (ISO-8859-13)
bg: Балтийски (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
bg: Балтийски (ISO-8859-4)

en: Basic
bg: Основни

en: Basic Data
bg: Основни данни

en: Beginning of list reached; continue from end?
bg: Достигнато е началото на списъка; продължение от края?

en: Beginning of message reached; continue from end?
bg: Достигнато е началото на съобщението; продължение от края?

en: Blue
bg: Син

en: Body:
bg: Тяло:

en: Bottom
bg: Надолу

en: Brown
bg: Кафяв

en: Building threads...
bg: Изграждане на нишките...

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
bg: Не може да се установи връзка с IMAP4 сървър: %s:%d

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
bg: Не може да се установи връзка с NNTP сървър: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
bg: Не може да се установи връзка с POP3 сървър: %s:%d

en: Can't convert the character encoding of the message from
    %s to %s.
    Send it anyway?
bg: Не може да се преобразува символното кодиране на съобщението от
    %s към %s.
    Изпращане така?

en: Can't create '%s'
bg: Не може да се създаде '%s'

en: Can't create '%s' under INBOX
bg: Не може да се създаде '%s' под Входящи

en: Can't create the folder `%s'.
bg: Папката `%s' не може да бъде създадена.

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
bg: Не може да се установи IMAP4 сесия с:  %s:%d

en: Can't get file size of %s
bg: Не може да се намери големината на %s

en: Can't get part of multipart message
bg: Част от multipart съобщение не може да се намери

en: Can't get text part
bg: Не може да се намери текстовата част

en: Can't get the part of multipart message.
bg: Не може да се намери част от multipart съобщение.

en: Can't load the image.
bg: Не може да се зареди изображението.

en: Can't open mark file.
bg: Не може да се отвори файлът с маркировките.

en: Can't queue the message.
bg: Не може да се нареди съобщението на опашката.

en: Can't read %s.
bg: Не може да се прочете %s.

en: Can't remove the folder `%s'.
bg: Папка `%s' не може да се премахне.

en: Can't retrieve newsgroup list.
bg: Не може да се получи списък на новинарската група

en: Can't save the file `%s'.
bg: Не може да се запази файлът `%s'.

en: Can't save the message to outbox.
bg: Не може да се запази съобщението в изходящата кутия.

en: Can't save the part of multipart message.
bg: Част от multipart съобщение не може да се запази.

en: Can't start TLS session.
bg: Не може да се стартира TLS сесия.

en: Can't write file.
bg: Файлът не може да се запише.

en: Can't write to file.
bg: Не може да се запише във файл.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancelled
bg: Отказан

en: Cannot find user ID for this key.
bg: Не може да се намери потребителски ID за ключът.

en: Case sensitive
bg: Чувствителност към размера на символите

en: Central European (ISO-8859-2)
bg: Централно европейски (ISO-8859-2)

en: Changing window separation type from %d to %d
bg: Промяна на разделението на прозореца от %d до %d

en: Check new mail on startup
bg: Проверка за нова поща при стартиране

en: Checking for new messages in all folders...
bg: Проверяване за нови съобщения във всички папки...

en: Checking signature
bg: Проверяване на подписа

en: Chinese (ISO-2022-CN)
bg: Китайски (ISO-2022-CN)

en: Clear
bg: Изчистване

en: Close
bg: Затваряне

en: Close receive dialog when finished
bg: Затваряне на диалога при получаване когато завърши

en: Collecting info for `%s' ... %c
bg: Събиране на информация за '%s' ... %c

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
bg: Двоеточие ':' не е позволено в името на меню.

en: Colors
bg: Цветове

en: Command
bg: Команда

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
bg: Командата не можа да се стартира. Създаването на pipe се провали.
    %s

en: Command line not set.
bg: Не е въведен команден ред.

en: Command line:
bg: Команден ред:

en: Command output
bg: Изход на команда

en: Common Preferences
bg: Общи Предпочитания

en: Common address
bg: Публичен адрес

en: Common preferences
bg: Общи предпочитания

en: Compose
bg: Съставяне

en: Compose message%s
bg: Съставяне на съобщение%s

en: Compose new message
bg: Съставяне на ново съобщение

en: Compose: input from monitoring process
bg: Съставяне: вход от наблюдаващ процес

en: Composing message exists. Really quit?
bg: Съставя се ново съобщение. Желаете ли изход от програмата?

en: Configuration is saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Confirm on exit
bg: Потвърждение при излизане

en: Connected successfully to server
bg: Успешно свързване със сървър

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connecting to POP3 server: %s...
bg: Свързване с POP3 сървър: %s...

en: Connecting to SMTP server: %s ...
bg: Свързване с SMTP сървър: %s ...

en: Connection closed by the remote host.
bg: Връзката е прекратена от отдалечения хост.

en: Connection failed
bg: Връзката се провали

en: Connection failed.
bg: Връзката провалена

en: Copying message %s%c%d to %s ...
bg: Копиране на съобщение %s%c%d във %s ...

en: Could not connect to server
bg: Не може да се установи връзка със сървър

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга
    и създаване на нови файлове на адресната книга.

en: Could not convert address book and could not create new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга и създаване на нови файлове на адресната книга.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга,
    създадени са нови празни файлове на адресната книга.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга
    и създаване на нови файлове на адресната книга.

en: Could not convert address book, but created empty new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга, създадени са нови празни файлове на адресната книга.

en: Could not convert address book, could not create new address book files.
bg: Неуспя конвертирането на адресната книга, неуспя създаване на нови файлове на адресната книга.

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
bg: Не можа да се намери бутон асоцииран с избрания `%s'.

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
bg: Разклонението(fork) за изпълнение на командата не успя:
    %s
    %s

en: Could not get message file %d
bg: Не може да се намери файла със съобщението %d

en: Could not get message part.
bg: Не може да се намери част от съобщението.

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
bg: Неуспешно прочитане на База за търсене от сървъра - моля задайте ръчно

en: Could not read address index
bg: Не може да се прочете адресния индекс

en: Could not read file.
bg: Не може да се прочете файл.

en: Couldn't exec external editor
bg: Не може да се стартира външен редактор

en: Couldn't write to file
bg: Не може да се запише във файл

en: Creating MIME view...
bg: Създаване на MIME изглед...

en: Creating account edit window...
bg: Създаване на прозорец за редакция на акаунта...

en: Creating account preferences window...
bg: Създаване на прозорец с предпочитанията за акаунта...

en: Creating alert panel dialog...
bg: Създаване на алармен диалог...

en: Creating common preferences window...
bg: Създаване на прозорец за общи предпочитания...

en: Creating compose window...
bg: Създаване на прозорец за съставяне...

en: Creating display header setting window...
bg: Създаване на прозорец с настройки на заглавните части...

en: Creating folder view...
bg: Създаване на изглед на папка...

en: Creating header view...
bg: Създаване изглед на заглавните блокове...

en: Creating image view...
bg: Създаване изглед на изображение...

en: Creating main window...
bg: Създаване на главен прозорец...

en: Creating message view...
bg: Създаване на изглед на съобщениято...

en: Creating progress dialog...
bg: Създаване на диалог на прогреса...

en: Creating source window...
bg: Създаване на прозорец с изходния код...

en: Creating summary column setting window...
bg: Създаване на прозорец за настройка на колонките на извадката...

en: Creating summary view...
bg: Създаване на изглед на извадката...

en: Creating text view...
bg: Създаване на текстов изглед...

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
bg: Създаването на пощенска кутия се провали.
    Вече съществуват някакви файлове, или нямате права за запис.

en: Custom header setting
bg: Собствена конфигурация на заглавни части

en: Custom headers
bg: Настоящи собствени заглавни части

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
bg: Кирилица (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: Date
bg: Дата

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
bg: Дата
    От
    Пълно име на подател
    Първо име на подател
    Инициали на подател
    Тема
    До
    Cc
    Новинарски групи
    Message-ID

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default inbox
bg: Входяща кутия

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete IMAP4 account
bg: Изтриване на IMAP4 акаунт

en: Delete [...] or (...) at the beginning of subject on reply
bg: Изтриване на [...] или (...) в началото на тема при отговор

en: Delete account
bg: Изтриване на акаунт

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Delete address(es)
bg: Изтриване на адрес(ите)

en: Delete folder
bg: Изтриване на папка

en: Delete header
bg: Изтриване на заглавна част

en: Delete message(s)
bg: Изтриване на съобщение(я)

en: Delete news account
bg: Изтриване на новинарски акаунт

en: Delete newsgroup
bg: Изтриване на новинарска група

en: Delete rule
bg: Изтриване на правило

en: Delete template
bg: Изтриване на шаблона

en: Delete the message
bg: Изтриване на съобщението

en: Deleting duplicated messages...
bg: Изтриване на повтарящи се съобщения...

en: Deleting message %d
bg: Изтриване на съобщение %d

en: Description
bg: Описание

en: Description of symbols
bg: Описание на символите

en: Destination dir:
bg: Папка назначение:

en: Destination is same as current folder.
bg: Назначението е същото като текущата папка.

en: Discard
bg: Изоставяне

en: Discard message
bg: Изоставяне на съобщение

en: Display
bg: Дисплей

en: Display Name
bg: Екранно Име

en: Display header pane above message view
bg: Панел със заглавна част над изгледа на съобщението

en: Display header setting
bg: Настройка на показваните заглавки части

en: Display multi-byte alphabet and numeric as
    ASCII character (Japanese only)
bg: Показване на multi-byte азбука и цифри като
    ASCII знаци (само за Японски)

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
bg: Показване на получателя в `От' колоната, ако изпращача сте вие

en: Display short headers on message view
bg: Показване на кратки заглавни части в изгледа на съобщението

en: Display unread number next to folder name
bg: Показване на броя на непрочетените до името на папката

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
bg: Показване на предупреждение при стартиране, ако GnuPG не работи

en: Displayed Headers
bg: Показвани заглавни части

en: Displayed items
bg: Показани атрибути

en: Displaying the source of %s ...
bg: Показване на изходния код на %s ...

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
bg: Наистина ли желаете да изтриете съобщенията от кошчето?

en: Do you really want to delete this account?
bg: Желаете ли да изтриете този акаунт?

en: Do you really want to delete this action?
bg: Желаете ли изтриване на действието?

en: Do you really want to delete this header?
bg: Желаете ли да изтриете тази заглавна част?

en: Do you really want to delete this rule?
bg: Желаете ли да изтриете правилото?

en: Do you really want to delete this template?
bg: Желаете ли да изтриете шаблонът?

en: Do you want to apply the template `%s' ?
bg: Желаете ли да приложите шаблонът `%s' ?

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ? 
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
bg: Желаете ли да изтриете папката И всички адреси в `%s' ? 
    Ако изтривате само папката, адресите ще бъдат преместени в родителската папка.

en: Don't display [...] or (...) at the beginning of subject in summary
bg: Без показване на [...] или (...) в началото на тема в извадката

en: Don't popup error dialog on receive error
bg: Без повдигане на диалог за грешка при грешка при получаване

en: Don't receive
bg: Не се получава

en: Don't use SSL
bg: Не се използва SSL

en: Done (%d message(s) (%s) received)
bg: Завършено (%d съобщения (%s) получени)

en: Done (no new messages)
bg: Завършено (няма нови съобщения)

en: Done.
bg: Изпълнено.

en: Down
bg: Надолу

en: Download all messages on server
bg: Изтегляне на всички съобщения от сървъра

en: Draft
bg: Чернови

en: Drafts
bg: Чернови

en: E-Mail Address
bg: E-Mail адрес

en: E-Mail address
bg: E-Mail адрес

en: EMail Address
bg: EMail Адрес

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Addressbook
bg: Редактиране на Адресна Книга

en: Edit Group Data
bg: Редактиране на данни за Група

en: Edit Group Details
bg: Редактиране на детайли за Група

en: Edit JPilot Entry
bg: Редактиране на JPilot запис

en: Edit LDAP - Select Search Base
bg: Редакция LDAP - Избор на База за търсене

en: Edit LDAP Server
bg: Редактиране на LDAP сървър

en: Edit Person Data
bg: Редактиране на данни за лице

en: Edit Person Details
bg: Редактиране детайли за лице

en: Edit accounts
bg: Редакция на акаунтите

en: Edit address
bg: Редактиране на адрес

en: Edit folder
bg: Редактиране на папка

en: Edit vCard Entry
bg: Редакция на vCard запис

en: Edit with external editor
bg: Редакция с външен редактор

en: Editor
bg: Редактор

en: Empty all messages in trash?
bg: Желаете ли изчистване на кошчето?

en: Empty trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Empty trash on exit
bg: Изчистване на Кошчето на излизане

en: Enable coloration of message
bg: Позволяване на оцветяване на съобщение

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encrypt message by default
bg: Криптиране по подразбиране

en: End of list reached; continue from beginning?
bg: Достигнат е края на списъка; продължение от началото?

en: End of message reached; continue from beginning?
bg: Достигнат е краят на съобщението; продължение от началото?

en: Enter another user or key ID:
bg: Въведете друг потребителски или ID на ключ:

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%h' will be replaced with the argument)
      %s
bg: Въведете аргумента за следното действие:
    (`%%h' ще бъде заменен с аргумента)
      %s

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%u' will be replaced with the argument)
      %s
bg: Въведете аргумента за следното действие:
    (`%%u' ще бъде заменен с аргумента)
      %s

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
bg: Въведете командният ред за отваряне на файл:
    (%s ще бъде заменен с име на файл)

en: Enter the print command line:
    (`%s' will be replaced with file name)
bg: Въведете командния ред за печат:
    (`%s' ще бъде заменен с име на файл)

en: Error
bg: Грешка

en: Error creating ssl context
bg: Грешка при създаване на ssl контекст

en: Error occurred while posting
bg: Появи се грешка при публикуване

en: Error occurred while posting the message to %s .
bg: Възникна грешка при пращане на съобщението до %s.

en: Error occurred while processing mail.
bg: Възникна грешка при обработка на пощата

en: Error occurred while processing mail:
    %s
bg: Възникна грешка при обработка на пощата:
    %s

en: Error occurred while processing messages.
bg: Възникна грешка при обработка на съобщенията.

en: Error occurred while sending the message.
bg: Появи се грешка изпращане на съобщението.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
bg: Появи се грешка при изпращане на съобщението:
    %s

en: Error reading LDIF fields.
bg: Грешка при четене на LDIF полета.

en: Error verifying the signature
bg: Грешка при проверяване на подписът

en: Example
bg: Пример

en: Execute
bg: Изпълняване

en: Execute immediately when moving or deleting messages
bg: Незабавно изпълнение при местене или изтриване на съобщения

en: Execute marked process
bg: Изпълняване на маркирания процес

en: Exit
bg: Изход

en: Exit this program?
bg: Желаете ли изход от програмата?

en: Expand threads
bg: Развиване на нишките...

en: Expired after
bg: Невалидно след

en: Export
bg: Изнасяне

en: Exporting file:
bg: Изходен файл:

en: Exporting messages from %s into %s...
bg: Изнасяне на съобщения от %s във %s...

en: Extended
bg: Разширен

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
bg: Външни команди (%s ще бъде заменен с име на файл / URI)

en: External editor command line is invalid: `%s'
bg: Командния ред за външен редактор е невалиден: `%s'

en: External program
bg: Външна програма

en: File
bg: Файл

en: File %s doesn't exist
bg: Файлът %s не съществува

en: File %s is empty.
bg: Файлът %s е празен.

en: File Info
bg: Информация за файл

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Name :
bg: Име на файл :

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
bg: Файлът `%s' вече съществува.
    Папката не може да се създаде.

en: File appears to be Ok.
bg: Файлът изглежда наред.

en: File does not appear to be JPilot format.
bg: Файлът не изглежда да е JPilot формат.

en: File does not appear to be a valid address book format.
bg: Файлът не изглежда да е валиден формат на адресна книга.

en: File does not appear to be vCard format.
bg: Файлът не е валиден vCard формат

en: File doesn't exist or is empty.
bg: Файлът не съществува или е празен

en: File imported.
bg: Файлът е внесен.

en: File name
bg: Име на файл

en: Filter messages on receiving
bg: Филтриране на съобщенията при получаване

en: Filter on incorporation
bg: Филтриране при приемане

en: Filter setting
bg: Установяване на филтър

en: Filtering...
bg: Филтриране...

en: Find groups:
bg: Намиране на групи:

en: Find in current message
bg: Намиране в текущото съобщение

en: Find text:
bg: Намиране на текст:

en: Finish
bg: Завършване

en: Finished (%d new message(s))
bg: Завършено (%d нови съобщения)

en: Finished (no new messages)
bg: Завършено (няма нови съобщения)

en: Finished reading configuration.
bg: Завършено четенето на настройките.

en: First Name
bg: Име

en: First, you have to set the location of mailbox.
    You can use existing mailbox in MH format
    if you have the one.
    If you're not sure, just select OK.
bg: Първо трябва на определите местоположението на пощенската кутия.
    Можете да използвате съществуваща пощенска кутия в MH формат.
    Ако не сте сигурни, изберете ОК.

en: Folder
bg: Папка

en: Folder %s is selected
bg: Папка %s е избрана

en: Folder and Addresses
bg: Папка и Адреси

en: Folder only
bg: Само папка

en: Folder properties
bg: Аксесоари на папка

en: Font
bg: Шрифт

en: Font selection
bg: Избор на шрифт

en: Forward
bg: Препращане

en: Forward format
bg: Формат на препращане

en: Forward the message
bg: Препращане на съобщението

en: Found %s
bg: Намерени %s

en: Found label: %s
bg: Намерен етикет: %s

en: From
bg: Подател

en: From:
bg: От:

en: Full name
bg: Пълно име

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
bg: GPGME е запазена марка на Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: General
bg: Главни

en: Generate Message-ID
bg: Генериране на Message-ID

en: Get
bg: Получаване

en: Get all
bg: Получаване от всички

en: Getting messages from %s into %s...
bg: Получаване на съобщения от %s във %s...

en: Getting new messages from %s into %s...
bg: Получаване на нови съобшения от %s в %s...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
bg: Взимане на броят на нови съобщения (LAST)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
bg: Взимане на броят на нови съобщения (STAT)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
bg: Взимане на броят на нови съобщения (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
bg: Взимане на размерът на съобщенията (LIST)...

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
bg: GnuPG не е инсталиран правилно, или версията му е твърде стара.
    OpenPGP поддръжката е отменена.

en: Go to inbox after receiving new mail
bg: Влизане във входящата кутия след получаване на нови съобщения

en: Good signature
bg: Валиден подпис

en: Good signature from "%s"
bg: Валиден подпис от "%s"

en: Grab input while entering a passphrase
bg: Прехващане на входа при въвеждане на парола

en: Greek (ISO-8859-7)
bg: Гръцки (ISO-8859-7)

en: Green
bg: Зелен

en: Group
bg: Група

en: Group Name
bg: Име на Група

en: Half page
bg: Половин страница

en: Header
bg: Заглавна част

en: Header name
bg: Име на заглавна част

en: Header name is not set.
bg: Не е въведено име на заглавната част.

en: Hidden headers
bg: Скрити заглавни части

en: Hostname
bg: Име на хост

en: IMAP server directory
bg: IMAP директория на сървъра

en: IMAP4 authentication failed.
bg: IMAP4 удостоверяване провалено.

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
bg: IMAP4 връзката до %s се разпадна. Свързване...

en: IMAP4 login failed.
bg: IMAP4 влизане провалено.

en: IMAP4 server is not entered.
bg: Не е въведен IMAP4 сървър.

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding
    for the current locale will be used.
bg: Ако е избрано `Автоматично', ще бъде избрано
    оптималното за текущия локал кодиране.

en: If x is set, displays expr
bg: Ако x е установен, показва expr

en: If you leave these entries empty, the same
    user ID and password as receiving will be used.
bg: Ако оставите тези полета празни, ще бъдат използвани
    същите user ID и парола като за получаване.

en: Import
bg: Внасяне

en: Import LDIF file into Address Book
bg: Внасяне на LDIF файл в Адресната книга

en: Importing file:
bg: Внасяне на файл:

en: Inbox
bg: Входящи

en: Incorporate from spool
bg: Приемане от спул

en: Incorporate new mail
bg: Приемане на нова поща

en: Incorporate new mail of all accounts
bg: Приемане на нова поща от всички акаунти

en: Incorporation cancelled
bg: Обединяването е отменено

en: Input new name for `%s':
bg: Въведете ново име за `%s'

en: Input password
bg: Въведете парола

en: Input password for %s on %s:
bg: Въведете парола за %s на %s:

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
bg: Въведете местоположението на пощенска кутия.
    Ако е указана съществуваща кутия, тя ще бъде
    сканирана автоматично.

en: Input the name of new folder:
bg: Въведете име на нова папка:

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
bg: Въведете името на новата папка:
    (ако желаете да създадете папка за съхраняване на подпапки,
     добавете `/' на края на името)

en: Input the new name of folder:
bg: Въведете новото име на папка:

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert automatically
bg: Автоматично вмъкване

en: Insert file
bg: Вмъкване на файл

en: Insert signature
bg: Вмъкване на сигнатура

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Invalid MIME type.
bg: Невалиден MIME тип

en: It's not recommended to use the old style ASCII-armored
    mode for encrypted messages. It doesn't comply with the
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.
bg: Не се препоръчва използването на стария ASCII-armored
    метод за криптирани съобщения. Той не спазва
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.

en: Japanese (EUC-JP)
bg: Японски (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
bg: Японски (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
bg: Японски (Shift_JIS)

en: KB
bg: КB

en: Key ID
bg: ID на ключ

en: Key bindings
bg: Клавишни комбинации

en: Korean (EUC-KR)
bg: Корейски (EUC-KR)

en: LDAP Server
bg: LDAP сървър

en: LDIF Field
bg: LDIF поле

en: LDIF file imported successfully.
bg: LDIF файла е внесен успешно.

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Leave space on head
bg: Оставяне на пространство най-отгоре

en: Line space
bg: Разстояние м/у редовете

en: Linewrap
bg: Свиванен на редовете

en: Literal backslash
    Literal question mark
    Literal opening curly brace
    Literal closing curly brace
bg: Символ наклонена черта
    Символ въпросителен знак
    Символ отваряща къдрава скоба
    Символ затваряща къдрава скоба

en: Local spool
bg: Локален спул

en: Locked
bg: Заключен

en: Lookup
bg: Справка

en: MIME Type
bg: MIME Тип

en: MIME type
bg: MIME тип

en: MIME viewer command line is invalid: `%s'
bg: Командния ред за MIME преглед е невалиден: `%s'

en: Mail address
bg: Пощенски адрес

en: Mail address is not entered.
bg: Не е въведен пощенски адрес.

en: Mailbox
bg: Пощенска кутия

en: Mailbox is locked.
bg: Пощенската кутия е заключена.

en: Mailbox is locked:
    %s
bg: Пощенската кутия е заключена:
    %s

en: Mailbox setting
bg: Настройки на пощенската кутия

en: Mark
bg: Макиране

en: Maximum Entries
bg: Максимум записи

en: Maximum number of articles to download
    (unlimited if 0 is specified)
bg: Максимален брой изтегляни статии
    (неограничено ако е въведена 0)

en: Menu name and command are too long.
bg: Името на менюто и командата за твърде дълги.

en: Menu name is not set.
bg: Не е въведено име на менюто.

en: Menu name is too long.
bg: Името на менюто е твърде дълго.

en: Menu name:
bg: Име на меню:

en: Menu name:
     Use / in menu name to make submenus.
    Command line:
     Begin with:
       | to send message body or selection to command
       > to send user provided text to command
       * to send user provided hidden text to command
     End with:
       | to replace message body or selection with command output
       > to insert command's output without replacing old text
       & to run command asynchronously
     Use:
       %f for message file name
       %F for the list of the file names of selected messages
       %p for the selected message part
       %u for a user provided argument
       %h for a user provided hidden argument
       %s for the text selection
bg: Име на меню:
     Използвайте / в името на меню за да направите подменюта.
    Команден ред:
     Започнете с:
       | за да изпратите тяло на съобщение или избран текст към команда
       > за да изпратите произволен текст към команда
       * за да изпратите произволен скрит текст към команда
     Завършете с:
       | за да замените тяло на съобщение или избран текст с изход от команда
       > за да вмъкнете изход от команда без да се заменя стария текст
       & за да изпълните команда асинхронно
     Използвайте:
          %f за име на файла на съобщението
       %F за списък с имената на файловете на избраните съобщения
       %p за част от избрано съобщение
       %u за потребителски аргумент
       %h за потребителски скрит аргумент
       %s за избран текст

en: Message
bg: Съобщение

en: Message %d is marked
bg: Съобщение %d е маркирано

en: Message %d is marked as being read
bg: Съобщение %d е маркирано като прочетено

en: Message %d is marked as unread
bg: Съобщение %d е маркирано като непрочетено

en: Message %d is set to copy to %s
bg: Съобщение %d е определено за копиране в %s

en: Message %d is set to move to %s
bg: Съобщение %d е определено за местене в %s

en: Message %s/%d is set to delete
bg: Съобщение %s/%d е определено за изтриване

en: Message %s/%d is unmarked
bg: Съобщение %s/%d е размаркирано

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
bg: Тяло на съобщение
    Цитирано тяло на съобщение
    Тяло на съобщение без подпис
    Цитирано тяло на съобщение без подпис
    Символ %

en: Message reply/forward format error.
bg: Грешка в reply/forward формата на съобщението.

en: Message: %s
bg: Съобщение: %s

en: Messages
bg: Съобщения

en: Modify
bg: Променяне

en: Move Down
bg: Местене надолу

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
bg: Местене на E-Mail адреси до или от Група с бутоните със стрелки

en: Move Up
bg: Местене нагоре

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
bg: NNTP връзката до %s:%d беше прекъсната. Свързване...

en: NNTP server is not entered.
bg: Не е въведен NNTP сървър.

en: Name
bg: Име

en: Name of this account
bg: Име на акаунтът

en: Name:
bg: Име:

en: Never
bg: Никога

en: New
bg: Нови

en: New folder
bg: Нова папка

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
bg: За нови съобщения ще бъде проверявано в този ред. Отметнете кутийките
    в колонка `G' за разрешаване на изтегляне на съобщенията от `Get All'.

en: New user, could not save address book files.
bg: Нов потребител, не можа да се запази файла на адресната книга

en: New user, could not save index file.
bg: Нов потребител, не можа да ce запази индексния файл.

en: NewFolder
bg: НоваПапка

en: News
bg: Новини

en: News (NNTP)
bg: Новини (NNTP)

en: News server
bg: Новинарски сървър

en: Newsgroup name
bg: Име на новинарска група

en: Newsgroups:
bg: Новинарски групи:

en: Next
bg: Следващ

en: Next unread message
bg: Следващо непрочетено съобщение

en: Nick Name
bg: Прякор

en: No
bg: Не

en: No disk space left.
bg: Няма свободно място на диска

en: No labeled message found. Search from the beginning?
bg: Не е намерено съобщение с етикет. Търсене от началото?

en: No labeled message found. Search from the end?
bg: Не е намерено съобщение с етикет. Търсене от края?

en: No labeled messages.
bg: Няма съобщения с етикет

en: No marked message found. Search from the beginning?
bg: Не е намерено маркирано съобщение. Търсене от началото?

en: No marked message found. Search from the end?
bg: Не е намерено маркирано съобщение. Търсене от края?

en: No marked messages.
bg: Няма маркирани съобщения.

en: No more labeled messages
bg: Няма повече съобщения с етикет

en: No more marked messages
bg: Няма повече маркирани съобщения

en: No more new messages
bg: Няма повече нови съобщения

en: No more unread messages
bg: Няма повече непрочетени съобщения

en: No new message found. Go to next folder?
bg: Не е намерено ново съобщение. Търсене в следващата папка?

en: No new message found. Search from the end?
bg: Не е намерено ново съобщение. Търсене от края?

en: No new messages.
bg: Няма нови съобщения.

en: No public key to verify the signature
bg: Няма публичен ключ за проверка на подписът

en: No signature found
bg: Не е намерен подпис

en: No unread message found. Go to next folder?
bg: Не е намерено непрочетено съобщение. Търсене в следващата папка?

en: No unread message found. Search from the end?
bg: Не е намерено непрочетено съобщение. Търсене от края?

en: No unread messages.
bg: Няма непрочетени съобщения.

en: None
bg: Никой

en: None (local)
bg: Без (локално)

en: Normal
bg: Нормална

en: Notice
bg: Забележка

en: Number
bg: Номер

en: OK
bg: ОК

en: Offline
bg: Без достъп до мрежа

en: Old Sylpheed
bg: Стар Sylpheed

en: Old address book converted successfully.
bg: Старата адресна книга конвертирана успешно

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
bg: Старата адресна книга конвертирана,
    не може да се запази новия индексен файл

en: Old address book converted, could not save new address index file
bg: Старата адресна книга конвертирана, не може да се запази новия индексен файл

en: On exit
bg: При излизане

en: Only mark message as read when opened in new window
bg: Маркиране като прочетено само на съобщение отворено в нов прозорец

en: Only on manual receiving
bg: Само при ръчно получаване

en: Open first unread message when entering a folder
bg: Отваряне на първото непрочетено съобщение при влизане в папка

en: Open with
bg: Отваряне със

en: Opening account edit window...
bg: Отваряне на прозорец за редакция на акаунта...

en: Opening account preferences window...
bg: Отваряне на прозорец с предпочитанията за акаунта...

en: Orange
bg: Оранжев

en: Organization
bg: Организация

en: Other
bg: Други

en: Outgoing codeset
bg: Изходяща кодова таблица

en: Overwrite
bg: Презапис

en: Overwrite existing file?
bg: Желаете ли презаписване на съществуващ файл?

en: POP3 protocol error
bg: POP3 протоколна грешка

en: POP3 server is not entered.
bg: Не е въведен POP3 сървър.

en: POP3: Deleting expired message %d
bg: POP3: Изтриване на съобщениe с изтекъл срок %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
bg: POP3: Прескачане на съобщение %d (%d байта)

en: Passphrase
bg: Парола

en: Password
bg: Парола

en: Path
bg: Път

en: Person
bg: Лице

en: Personal address
bg: Личен адрес

en: Personal information
bg: Лична информация

en: Pick color for URI
bg: Изберете цвят за URL

en: Pick color for quotation level 1
bg: Изберете цвят за цитат първо ниво

en: Pick color for quotation level 2
bg: Изберете цвят за цитат второ ниво

en: Pick color for quotation level 3
bg: Изберете цвят за цитат трето ниво

en: Pink
bg: Розов

en: Pipe read failed
bg: Четене на pipe провалено

en: Please select a file.
bg: Изберете файл.

en: Please select key for `%s'
bg: Моля изберете ключ за `%s'

en: Please specify address book name and file to import.
bg: Укажете име на адресна книга и файл за внасяне.

en: Port
bg: Порт

en: Preferences for new account
bg: Предпочитания за нов акаунт

en: Prefs
bg: Предпочитания

en: Prev
bg: Предишен

en: Print
bg: Печат

en: Print command line is invalid:
    `%s'
bg: Невалиден команден ред за печат:
    '%s'

en: Print command line is invalid: `%s'
bg: Невалиден команден ред за печат: `%s'

en: Privacy
bg: Неприкосновеност

en: Process mark
bg: Обработване на маркер

en: Properties
bg: Аксесоари

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol log
bg: Протоколен журнал

en: Put deleted messages in
bg: Поставяне на изтрити съобщения в

en: Put draft messages in
bg: Поставяне на черновите в

en: Put into queue folder and send later
bg: Поставяне в папката за опашка и изпращане по-късно

en: Put sent messages in
bg: Поставяне на изпратени съобщения в

en: Queue
bg: Опашка

en: Queued message header is broken.
bg: Повредена заглавна част на съобщение в опашката.

en: Queued messages
bg: Съобщения в опашката

en: Quitting
bg: Прекъсване

en: Quitting...
bg: Прекъсване...

en: Quotation mark
bg: Маркиране на цитат

en: Quote
bg: Цитат

en: Quote mark format error.
bg: Грешка в формата на цитат.

en: Quote message when replying
bg: Цитиране на съобщението при отговаряне

en: Quoted Text - First Level
bg: Цитиран Текст - Първо Ниво

en: Quoted Text - Second Level
bg: Цитиран Текст - Второ Ниво

en: Quoted Text - Third Level
bg: Цитиран Текст - Трето Ниво

en: Reading all config for each account...
bg: Четене на конфигурация за всеки акаунт...

en: Reading configuration for displaying headers...
bg: Четене на конфигурацията за показвани загл. части...

en: Reading configuration...
bg: Прочитане на конфигурация...

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
bg: Желаете ли изтриване на IMAP4 акаунт `%s'?

en: Really delete `%s' ?
bg: Желаете ли изтриване на `%s' ?

en: Really delete news account `%s'?
bg: Желаете ли изтриване на новинарски акаунт `%s'?

en: Really delete newsgroup `%s'?
bg: Желаете ли изтриване на новинарска група `%s'?

en: Really delete the address(es)?
bg: Желаете ли изтриване на адрес(ите)?

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
bg: Желаете ли премахване на пощенската кутия `%s'?
    (Съобщенията НЕ се изтриват от диска)

en: Rebuild folder tree
bg: Възобновяване дървото на папката

en: Rebuilding all folder trees...
bg: Възобновяване на всички дървета на папки...

en: Rebuilding folder tree...
bg: Възобновяване дървото на папката...

en: Rebuilding of the folder tree failed.
bg: Възобновяване на дървото на папката провалено.

en: Receive
bg: Получаване

en: Receive dialog
bg: Диалог при получаване

en: Receive size limit
bg: Ограничение на размера при получаване

en: Recipient is not specified.
bg: Не е указан получател

en: Records :
bg: Записи :

en: Recycle quote colors
bg: Преизползване на цветовете за цитат

en: Red
bg: Червен

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Register
bg: Регистриране

en: Registered actions
bg: Регистрирани действия

en: Registered templates
bg: Регистрирани шаблони

en: Remarks
bg: Забележки

en: Remove after
bg: Премахване след

en: Remove mailbox
bg: Премахване на пощенска кутия

en: Remove messages on server when received
bg: Изтриване съобщенията от сървъра когато се получат

en: Rename folder
bg: Преименуване на папка

en: Replace
bg: Заменяне

en: Reply
bg: Отговаряне

en: Reply all
bg: На всички

en: Reply button invokes mailing list reply
bg: Бутона за отговор изпълнява отговор до пощенски списък

en: Reply format
bg: Формат на отговора

en: Reply to all
bg: Отговаряне на всички

en: Reply to the message
bg: Отговаряне на съобщение

en: Reply-To
bg: Отговор-до

en: Required APOP timestamp not found in greeting
bg: Не е намерен необходим APOP времеви отпечатък в поздрава

en: Retrieving
bg: Получаване

en: Retrieving (%d message(s) (%s) received)
bg: Получаване (%d съобщения (%s) получени)

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
bg: Получаване на съобшение (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving messages from %s...
bg: Получаване на съобщения от %s...

en: Retrieving new messages
bg: Получаване на нови съобщения

en: SMTP AUTH not available
bg: SMTP AUTH не е наличен

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
bg: SMTP Удостоверяване (SMTP AUTH)

en: SMTP server (send)
bg: SMTP сървър (изпращане)

en: SMTP server is not entered.
bg: Не е въведен SMTP сървър.

en: SSL connect failed (%s)
bg: SSL връзката се провали (%s)

en: SSL connection using %s
bg: SSL връзка използвайки %s

en: SSL method not available
bg: не е наличен SSL метода

en: SSLv23 available
bg: наличен SSLv23

en: SSLv23 not available
bg: не е наличен SSLv23

en: Save as
bg: Запазване като

en: Save sent messages to outbox
bg: Запазване на изпратените съобщения в Изпратени

en: Save to draft folder
bg: Запазване в папката с чернови

en: Scanning folder %s ...
bg: Сканиране на папка %s ...

en: Scanning folder %s%c%s ...
bg: Сканиране на папка %s%c%s ...

en: Scanning folder (%s)...
bg: Сканиране на папка (%s)...

en: Scroll
bg: Превъртане

en: Search
bg: Търсене

en: Search Base
bg: Търсене в база

en: Search Criteria
bg: Критерий за търсене

en: Search again
bg: Търсене отново

en: Search failed
bg: Търсенето се провали

en: Search finished
bg: Търсенето приключи

en: Search messages
bg: Търсене на съобщения

en: Search string not found.
bg: Търсеният низ не беше намерен.

en: Select
bg: Избор

en: Select "Check signature" to check
bg: Изберете "Проверяване на подписа" за проверка

en: Select Address Book Folder
bg: Изберете папка от адресната книга

en: Select JPilot File
bg: Избор на JPilot файл

en: Select Keys
bg: Изберете ключове

en: Select LDIF File
bg: Изберете LDIF Файл

en: Select all matched
bg: Избиране на всички съвпадащи

en: Select and rename LDIF field names to import.
bg: Избор и преименуване на LDIF имена на полета за внасяне.

en: Select exporting file
bg: Избор на изходен файл

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Select folder
bg: Избор на папка

en: Select importing file
bg: Изберете файл за внасяне

en: Select items to be displayed on the summary view. You can modify
    the order by using the Up / Down button, or dragging the items.
bg: Изберете показваните атрибути на изгледа на извадката. Можете
    да променяте подреждането чрез бутоните Нагоре/Надолу, или чрез влачене на атрибутите.

en: Select key by your email address
bg: Избор на ключ по вашия email адрес

en: Select newsgroups to subscribe.
bg: Изберете новинарска група за записване.

en: Select the preset of key bindings.
    You can also modify each menu's shortcuts by pressing
    any key(s) when placing the mouse pointer on the item.
bg: Изберете набор от клавишни комбинации.
    Можете също да променяте препратките на всяко меню като натиснете
    кой да е клавиш(и) при поставяне на показалеца на мишката върху тях.

en: Select vCard File
bg: Избор на vCard файл

en: Selecting all messages...
bg: Избиране на всички съобщения...

en: Send
bg: Изпращане

en: Send (SMTP)
bg: Изпращане (SMTP)

en: Send later
bg: Изпращане по-късно

en: Send message
bg: Изпращане на съобщение

en: Send queued message(s)
bg: Изпращане на съобщенията в опашката

en: Sending
bg: Изпращане

en: Sending DATA...
bg: Изпращане на DATA...

en: Sending EHLO...
bg: Изпращане на EHLO...

en: Sending HELO...
bg: Изпращане на HELO...

en: Sending MAIL FROM...
bg: Изпращане на MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
bg: Изпращане на RCPT ДО...

en: Sending message
bg: Изпращане на съобшение

en: Sending message (%d / %d bytes)
bg: Изпращане на съобщение (%d / %d байта)

en: Sending message...
bg: Изпращане на съобшение...

en: Sending queued message %d failed.
bg: Изпращане на съобщение от опашката %d се провали.

en: Sent
bg: Изпратени

en: Server
bg: Сървър

en: Server certificate:
bg: Сертификат на сървъра:

en: Server for receiving
bg: Сървър за получаване

en: Server information
bg: Информация за сървъра

en: Set as default
bg: Установяване като подразбиращ се

en: Set message colors
bg: Определяне на цветове на съобщението

en: Setting folder info...
bg: Установяване информация за папка...

en: Setting folder info...
bg: Установяване информация за папка...

en: Setting summary from message data...
bg: Съставяне на извадката от данните на съобщенията...

en: Show all unspecified headers
bg: Показване на всички скрити заглавни части

en: Show receive dialog
bg: Показване на диалог при получаване

en: Show signature check result in a popup window
bg: Показване в отделен прозорец на резултата от проверка на подписа

en: Show this message next time
bg: Показване на това съобщение следвашия път

en: Sign key
bg: Подписващ ключ

en: Sign message by default
bg: Подписване по подразбиране

en: Signature
bg: Сигнатура

en: Signature made at %s
bg: Подписът е направен на %s

en: Signature separator
bg: Разделител на сигнатурата

en: Simplified Chinese (GB2312)
bg: Опростен китайски (GB2312)

en: Size
bg: Размер

en: Sky blue
bg: Небесно син

en: Smooth scroll
bg: Плавно превъртане

en: Socket I/O timeout:
bg: Просрочка на В/И порт:

en: Socket error.
bg: Грешка в сокет.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
bg: Има отворени прозорци за съставяне.
    Моля затворете всички прозорци за съставяне преди редакция на акаунтите.

en: Some errors occurred while getting mail.
bg: Възникнаха грешки при получаване на пощата.

en: Some marks are left. Process it?
bg: Има останали маркери. Желаете ли да се обработят?

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
bg: Някои неизпратени съобщения са в опашката. Желаете ли изход от програмата?

en: Sorting summary...
bg: Сортиране на извадката...

en: Source dir:
bg: Директрия източник:

en: Source of the message
bg: Изходен код на съобщението

en: Specifier
bg: Идентификатор

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when
    message body contains non-ASCII characters.
bg: Укажете Преносно Кодиране на Съдържанието(Content-Transfer-Encoding)
    използвано когато тялото на съобщението съдържа не-ASCII знаци.

en: Specify IMAP4 port
bg: Определяне на IMAP4 порт

en: Specify NNTP port
bg: Определяне на NNTP порт

en: Specify POP3 port
bg: Определяне на POP3 порт

en: Specify SMTP port
bg: Определяне на SMTP порт

en: Specify domain name
bg: Определяне на име на домейн

en: Specify key manually
bg: Ръчен избор на ключ

en: Specify target folder and mbox file.
bg: Укажете папка и mbox файл.

en: Specify target mbox file and destination folder.
bg: Укажете mbox файл и папка.

en: Standby
bg: Изчакване

en: Status
bg: Статус

en: Step
bg: Стъпка

en: Store passphrase in memory temporarily
bg: Временно съхраняване на паролата в паметта

en: Subject
bg: Тема

en: Subject is empty. Send it anyway?
bg: Празна тема. Изпращане така?

en: Subject:
bg: Тема:

en: Subscribe to newsgroup
bg: Записване в новинарска група

en: Summary View
bg: Изглед на извадката

en: Summary display item setting
bg: Определяне на атрибути на извадката

en: Sylpheed - Folder View
bg: Sylpheed - Изглед на папките

en: Sylpheed - Message View
bg: Sylpheed - Изглед на съобщенията

en: TLSv1 available
bg: наличен TLSv1

en: TLSv1 not available
bg: не е наличен TLSv1

en: Template
bg: Шаблон

en: Template format error.
bg: Грешка във формата на шаблона.

en: Template name
bg: Име на шаблон

en: Templates
bg: Шаблони

en: Temporary file: %s
bg: Временен файл: %s

en: Terminated process group id: %d
bg: Прекратен process group id: %d

en: Text
bg: Текст

en: Thai (TIS-620)
bg: Тайландски (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
bg: Тайландски (Windows-874)

en: The command
    %s
    has a syntax error.
bg: Командата
    %s
    има синтактична грешка.

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    process group id: %d
bg: Външния редактор все още работи.
    Желаете ли принудително прекратяване на процеса?
    process group id: %d

en: The folder `%s' already exists.
bg: Папката `%s' вече съществува

en: The folder tree will be rebuilt. Continue?
bg: Дървото на папката ще бъде възобновено. Продължане?

en: The mailbox `%s' already exists.
bg: Вече съществува пощенска кутия `%s'.

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F or %%p.
bg: Избраното действие не може да се използва в прозорец за съставяне
    защото съдържа %%f, %%F or %%p.

en: This header is already in the list.
bg: Тази заглавна част е вече в списъка.

en: This message can't be displayed.
bg: Съобщението не може да бъде показано.

en: This message has been modified. discard it?
bg: Съобщението беше променено. Изоставяне?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ КАКВАТО И ДА Е ГАРАНЦИЯ ЗА ТОВА. Запознайте се с GNU General Public License за повече подробности.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или модифицирате при условията на GNU General Public License както е публикуван от Free Software Foundation; версия 2 или по-нова.

en: This server requires authentication
bg: Сървърът изисква удостоверяване

en: This signature has not been checked yet.
bg: Подписът все още не е проверен.

en: Timeout (secs)
bg: Пауза (сек)

en: Timestamp syntax error in greeting
bg: Синтактична грешка във времевия отпечатък в поздрава

en: To check it, pop up the context menu with
bg: За да го проверите, извикайте контекстното меню с

en: To display this part as a text message, select
bg: За да видите тази част като текстово съобщение, изберете

en: To open this part with external program, select
bg: За да отворите тази част с външна програма, изберете

en: To save this part, pop up the context menu with
bg: За да запазите тази част, извикайте контекстното меню с

en: To:
bg: До:

en: Top
bg: Нагоре

en: Traditional Chinese (Big5)
bg: Традиционен китайски (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
bg: Традиционен китайски (EUC-TW)

en: Transfer encoding
bg: Преносно кодиране

en: Translate header name (such as `From:', `Subject:')
bg: Превеждане на име на заглавна част (като 'From:', 'Subject:')

en: Trash
bg: Кошче

en: Turkish (ISO-8859-9)
bg: Турски (ISO-8859-9)

en: Type
bg: Тип

en: U
bg: Н

en: URI link
bg: URI връзка

en: Undo level
bg: Ниво на отмяна

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
bg: Непознат SSL метод *PROGRAM BUG*

en: Unread
bg: Непрочетени

en: Unthreading...
bg: Махане на нишките...

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Up
bg: Нагоре

en: Update all local folders after incorporation
bg: Обновяване на всички локални папки след приемане

en: Usage: %s [OPTION]...
bg: Употреба: %s [ОПЦИЯ]...

en: Use ASCII-armored format for encryption
bg: Използване на ASCII-armored формат за криптиране

en: Use SSL for IMAP4 connection
bg: Използване на SSL за IMAP4 връзка

en: Use SSL for NNTP connection
bg: Използване на SSL за NNTP връзка

en: Use SSL for POP3 connection
bg: Използване на SSL за POP3 връзка

en: Use SSL for SMTP connection
bg: Използване на SSL за SMTP връзка

en: Use STARTTLS command to start SSL session
bg: Използване на STARTTLS команда за старт на SSL сесия

en: Use clear text signature
bg: Използване на подпис в чист текст

en: Use default GnuPG key
bg: Използване на подразбиращия се GnuPG ключ

en: Use external program for incorporation
bg: Използване на външна програма за приемане

en: Use external program for sending
bg: Използване на външна програма за изпращане

en: Use non-blocking SSL
bg: Използване на неблокиращ SSL

en: User Attributes
bg: Атрибути на потребител

en: User ID
bg: Потребителски ID

en: User ID is not entered.
bg: Не е въведен потребителски ID.

en: User or key ID:
bg: ID на потребителя или ключа:

en: Value
bg: Стойност

en: Warn if there are queued messages
bg: Предупреждение ако има съобщения в опашката

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Web browser
bg: Уеб браузър

en: Western European (ISO-8859-1)
bg: Западно европейски (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
bg: Западно европейски (ISO-8859-15)

en: Wrap all long lines
bg: Свиване на всички дълги редове

en: Wrap before sending
bg: Пренасяне преди изпращане

en: Wrap messages at
bg: Пренасяне на съобщенията на

en: Wrap on input
bg: Пренасяне при въвеждане

en: Wrap quotation
bg: Пренасяне на цитат

en: Writing configuration for displaying headers...
bg: Записване на конфигурацията за показвани загл. части...

en: Writing summary cache (%s)...
bg: Записване на кеша на извадката (%s)...

en: Yes
bg: Да

en: You are offline. Click the icon to go online.
bg: Работите без достъп до мрежа. Щракнете иконата за да включите мрежата.

en: You are offline. Go online?
bg: Работите без достъп до мрежа. Желаете ли да включите мрежата?

en: You are online. Click the icon to go offline.
bg: Работите с достъп до мрежа. Щракнете иконата за да изключите мрежата.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
bg: Вие би трябвало да сте получили копие на GNU General Public License заедно с програмата; в случай, че не сте, обърнете се към Free Software Foundation, Inc.,59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: [no user id]
bg: [няма потребителски id]

en: `%c' can't be included in folder name.
bg: `%c' не може да бъде включено в име на папка

en: `Display as text', or press `t' key.
bg: `Показване като текст', или натиснете бутон `t'.

en: `Get all' checks for new messages on this account
bg: 'Получаване всички' проверява за нови съобщения в този акаунт

en: `Open' or `Open with...',
bg: `Отваряне' или `Отваряне със'...,

en: another Sylpheed is already running.
bg: друг Sylpheed е стартиран вече.

en: article %d has been already cached.
bg: статия %d е вече кеширана.

en: bad SMTP response
bg: грешен SMTP отговор

en: can't append %s to %s
bg: не може да се прибави %s към %s

en: can't append message to %s
bg: съобщението не може да се прибави към %s

en: can't change file mode
bg: не може да се смени вида на файла

en: can't close folder
bg: не може да затвори папка

en: can't copy %s to %s
bg: не може да се копира %s в %s

en: can't copy message %s to %s
bg: не може да се копира съобщението %s във %s

en: can't create %s
bg: не може да се създаде %s

en: can't create lock file %s
bg: не може да се създаде заключващ файл %s

en: can't create mailbox
bg: Не може да се създаде пощенска кутия

en: can't create mailbox: LIST failed
bg: Не може да се създаде пощенска кутия: LIST се провали

en: can't delete mailbox
bg: Не може да се изтрие пощенска кутия

en: can't expunge
bg: не може да се заличи

en: can't fetch message %d
bg: не може да се вземе съобщението %d

en: can't find queue folder
bg: не може да се намери папката за опашка

en: can't get envelope
bg: не може да се вземе envelope

en: can't get namespace
bg: не може да се получи пространството от имена

en: can't get recipient list.
bg: не може да се получи списък с получатели.

en: can't get xhdr
bg: не може да се получи xhdr

en: can't get xover
bg: не може да се получи xover

en: can't lock %s
bg: не може да се заключи %s

en: can't open mark file
bg: не може да се отвори файлът с маркировките

en: can't open temporary file
bg: не може да се отвори временен файл

en: can't parse envelope: %s
bg: не може да се анализира envelope: %s

en: can't post article.
bg: не може да се публикува статия.

en: can't queue the message
bg: не може да се нареди съобщението на опашката

en: can't read article %d
bg: не може да се прочете статия %d

en: can't read mbox file.
bg: не може да се прочете mbox файл.

en: can't remove the old message
bg: не може да се изтрие старото съобщение

en: can't rename mailbox: %s to %s
bg: Не може да се преименува пощенска кутия: %s до %s

en: can't retrieve article %d
bg: не може да се извлече статия %d

en: can't retrieve newsgroup list
bg: не може да се извлече списък на новинарска група

en: can't select folder: %s
bg: не може да се избере папка: %s

en: can't set deleted flags: %s
bg: не могат да се установят изтрити флагове: %s

en: can't set deleted flags: 1:*
bg: не могат да се установят изтрити флагове: 1:*

en: can't start TLS session
bg: не може да се стартира TLS сесия

en: can't truncate mailbox to zero.
bg: пощенската кутия не може да се съкрати до нула.

en: can't unlock %s
bg: не може да се отключи %s

en: can't write headers
bg: Не може да се запишат хедърите

en: can't write to temporary file
bg: не може да се запише във временен файл

en: characters
bg: знака

en: command not supported
bg: командата не се поддържа

en: contains
bg: съдържа

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
bg: създаване на IMAP4 връзка до %s:%d ...

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
bg: създаване на NNTP връзка до %s:%d ...

en: days
bg: дни

en: done.
bg: готово.

en: either AM or PM
bg: или AM или PM

en: error occurred on POP3 session
bg: грешка при POP3 сесията

en: error occurred on SMTP session
bg: грешка при SMTP сесията

en: error occurred on authentication
bg: грешка при удостоверяване

en: error occurred while getting LIST.
bg: грешка при получаване на LIST.

en: error occurred while getting envelope.
bg: грешка при вземане на envelope.

en: error occurred while getting xhdr.
bg: грешка при получаването на xhdr.

en: error occurred while getting xover.
bg: грешка при получаването на xover.

en: error occurred while retrieving data.
bg: възникна грешка при получаване на данни.

en: error while imap command: CLOSE
bg: грешка при imap команда: CLOSE

en: error while imap command: EXPUNGE
bg: грешка при imap команда: EXPUNGE

en: error while imap command: STORE %s %s
bg: грешка при imap команда: STORE %s %s

en: every
bg: всеки

en: failed to write configuration to file
bg: неуспешно записване на настройките във файл

en: file %s already exists
bg: файл %s вече съществува

en: filtering...
bg: филтриране...

en: g_thread is not supported by glib.
bg: g_thread не се поддържа от glib.

en: generated Message-ID: %s
bg: генерирано Message-ID: %s

en: getting article %d...
bg: взимане на статия %d...

en: getting new messages of account %s...
bg: получаване на нови съобщения от акаунт %s...

en: getting xover %d - %d in %s...
bg: получаване на xover %d - %d в %s...

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
bg: iconv не може да преобразува %s до UTF-7

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
bg: iconv не може да преобразува UTF-7 до %s

en: invalid lock type
bg: невалиден тип заключване

en: invalid mbox format: %s
bg: невалиден mbox формат: %s

en: invalid xover line: %s
bg: невалиден xover ред: %s

en: letters
bg: букви

en: mailbox is locked
bg: пощенската кутия е заключена

en: mailbox is owned by another process, waiting...
bg: кутията се притежава от друг процес, изчакване...

en: malformed mbox: %s
bg: деформиран mbox: %s

en: minute(s)
bg: минута(и)

en: minute(s)
bg: минута(и)

en: moderated
bg: ръководен

en: no new articles.
bg: няма нови статии.

en: none
bg: липсва

en: or double-click, or click the center button,
bg: или щракнете два пъти, или щракнете с средния бутон,

en: or press `l' key.
bg: или натиснете бутон `l'.

en: or press `y' key.
bg: или натиснете бутона `y'.

en: pixel(s)
bg: пиксел(а)

en: protocol error
bg: протоколна грешка

en: protocol error: %s
bg: протоколна грешка: %s

en: queueing message...
bg: нареждане на съобщението на опашката...

en: readonly
bg: само за четене

en: right click and select `Check signature'.
bg: щракване с десния бутон и изберете `Проверяване на подписа'.

en: right click and select `Save as...',
bg: щракване с десния бутон и изберете `Запазване като...'.

en: root folder %s not exist
bg: коренната папка %s не съществува

en: second(s)
bg: секунда(и)

en: session timeout
bg: сесията е просрочена

en: the abbreviated month name
bg: съкратеното име на месеца

en: the century number (year/100)
bg: век (годинa/100)

en: the day of the month as a decimal number
bg: денят от месеца като десетично число

en: the day of the week as a decimal number
bg: деня от седмицата като десетично число

en: the day of the year as a decimal number
bg: деня от годината като десетично число

en: the full abbreviated weekday name
bg: напълно съкратеното име на делника

en: the full month name
bg: пълното име на месеца

en: the full weekday name
bg: пълното име на делника

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
bg: часа като десетично число ползвайки 12-часов часовник

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
bg: часа като десетично число ползвайки 24-часов часовник

en: the last two digits of a year
bg: последните две цифри от годината

en: the minute as a decimal number
bg: минутата като десетично число

en: the month as a decimal number
bg: месеца като десетично число

en: the preferred date and time for the current locale
bg: предпочитаната дата и час за текущия локал

en: the preferred date for the current locale
bg: предпочитаната дата за текущия локал

en: the second as a decimal number
bg: секундата като десетично число

en: the src folder is identical to the dest.
bg: изходната папка е еднаква с назначението.

en: the time zone or name or abbreviation
bg: времевата зона или име или съкращение

en: the year as a decimal number
bg: годината като десетично число

en: to Draft
bg: при Чернови

en: unknown
bg: непознат

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
bg: използвайте 'flock' вместо 'file' ако е възможно.

en: use also on reply
bg: използване и при отговор

en: writing to %s failed.
bg: записът в %s се провали.
