wget 1.8.1 - en to bg translation catalogue (188 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
bg: 
        Файлът е вече изтеглен; няма друга задача.

en: 
    %*s[ skipping %dK ]
bg: 
    %*s[ пропускам %dK ]

en: 
    Continued download failed on this file, which conflicts with `-c'.
    Refusing to truncate existing file `%s'.
bg: 
    Продълженият трансфер на този файл неуспя, конфликт с `-c'.
    Отказвам да презапиша съществуващият файл `%s'.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
bg: 
    ГОТОВО --%s--
    Изтеглени: %s байта в %d файла

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
bg: 
    Задължителните аргументи за опции в дълъг вид, са задължителни и за тези в опростен вид.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.
bg: 
    Първонаписана от Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
bg: 
    Грешка при REST, започвам отначало.

en: 
    REST failed; will not truncate `%s'.
bg: 
    Грешка при REST; няма да прекъсна `%s'.

en:  (%s bytes)
bg:  (%s байта)

en:  (%s to go)
bg:  (остават %s)

en:  (unauthoritative)
bg:  (недостоверно)

en:  [%s to go]
bg:  [Остават %s]

en:  [following]
bg:  [следва]

en: %d redirections exceeded.
bg: %d пре-адресациите бяха твърде много.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
bg: %s (%s) - Връзката бе преустановена при байт %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
bg: %s (%s) - Връзката бе преустановена при байт %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
bg: %s (%s) - Връзка за данни: %s:

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
bg: %s (%s) - Грешка при четене, байт %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
bg: %s (%s) - Грешка при четене, байт %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
bg: %s (%s) - `%s' записан [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
bg: %s (%s) - `%s' записан [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
bg: %s (%s) - `%s' записан [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
bg: %s ГРЕШКА: %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
bg: %s изпратено искане, чакам отговор...

en: %s: %s, closing control connection.
bg: %s: %s, спирам управляващата връзка.

en: %s: %s: Cannot convert `%s' to an IP address.
bg: %s: %s: Не мога да преобразувам `%s' в IP адрес.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
bg: %s: %s: Невалиден вид напредък `%s'.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
bg: %s: %s: Невалидна спецификация `%s'.

en: %s: %s: Not enough memory.
bg: %s: %s: Недостиг на памет.

en: %s: %s: Please specify always, on, off, or never.
bg: %s: %s: Моля определете always, on, off или never.

en: %s: %s: Please specify on or off.
bg: %s: %s: Моля определете on или off.

en: %s: %s: invalid command
bg: %s: %s: невалидна команда

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
bg: %s: %s:%d: непознат символ "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
bg: %s: %s:%d: внимание: "%s" има символ преди името на машината

en: %s: %s; disabling logging.
bg: %s: %s; спирам записването.

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
bg: %s: БЪГ: непозната команда `%s', стойност `%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
bg: %s: Немога да прочета %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
bg: %s: Не мога да изасня несъвършенния линк %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
bg: %s: Немога да намеря подходящ TCP/IP драйвер.

en: %s: Error in %s at line %d.
bg: %s: Грешка при %s в ред %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
bg: %s: Невалидна спецификация `%s'

en: %s: Redirection cycle detected.
bg: %s: Установено зацикляне при пре-адресация.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
bg: %s: Внимание: Системният wgetrc и личният сочат към `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
bg: %s: непълен формат %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
bg: %s: недостоверен времеви печат.

en: %s: debug support not compiled in.
bg: %s: поддръжката на "debug" не е компилирана.

en: %s: illegal option -- %c
bg: %s: невалидна опция -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
bg: %s: невалидна опция -- `-n%c'

en: %s: missing URL
bg: %s: УРЛ не е указан

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията `%c%s' не позволява аргумент

en: %s: option `%s' is ambiguous
bg: %s: опцията `%s' е многозначна

en: %s: option `%s' requires an argument
bg: %s: опцията `%s' изисква аргумент

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията `--%s' не позволява аргумент

en: %s: option requires an argument -- %c
bg: %s: опцията изисква аргумент -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
bg: %s: неизвестен/неподдържан вид файл.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
bg: %s: неразпозната опция `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
bg: %s: неразпозната опция `--%s'

en: (no description)
bg: (без описание)

en: (try:%2d)
bg: (опит:%2d)

en: ==> CWD not needed.
bg: ==> CWD не е необходимо.

en: ==> CWD not required.
bg: ==> CWD не е необходимо.

en: Already have correct symlink %s -> %s
bg: Символичната връзка е вече поправена %s -> %s.

en: Authorization failed.
bg: Грешка при удостоверяване.

en: Bind error (%s).
bg: Грешка при свързване (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
bg: Не може да бъде "многословен" и "тих" едновременно.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
bg: Не мога да сложа дата, но и да не презапиша едновременно

en: Cannot back up %s as %s: %s
bg: Немога да подсигуря %s като %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
bg: Немога да преобразувам линковете в %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
bg: Не мога да започна пасивен трансфер.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
bg: Не мога да отворя cookies файла "cookies", `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
bg: Не мога да разбера PASV отговора.

en: Cannot write to `%s' (%s).
bg: Немога да запиша върху `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
bg: Установяване на контакт с %s:%hu...

en: Connecting to %s[%s]:%hu...
bg: Установяване на контакт с %s[%s]:%hu...

en: Continuing in background, pid %d.
bg: Продължавам на заден план, pid %d.

en: Continuing in background.
bg: Продължавам на заден план.

en: Control connection closed.
bg: Основната връзка бе затворена.

en: Converted %d files in %.2f seconds.
bg: Преобразувах %d файла за %.2f секунди.

en: Converting %s...
bg: Преобразувам %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.
bg: Запазени авторски права (C) 1995-2001 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not find proxy host.
bg: Немога да намеря прокси хоста.

en: Could not seed OpenSSL PRNG; disabling SSL.
bg: Не мога да намеря OpenSSL PRNG; продължавам без SSL.

en: Creating symlink %s -> %s
bg: Създавам символична връзка %s -> %s

en: Data transfer aborted.
bg: Трансферът бе прекъснат.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
bg: Директории:
      -nd  --no-directories            не създава директории.
      -x,  --force-directories         задължава създаването на директории.
      -nH, --no-host-directories       не създава директории с името на хоста.
      -P,  --directory-prefix=ПРЕФИКС  записва файловете в ПРЕФИКС/...
           --cut-dirs=НОМЕР            игнорира НОМЕР на компоненти от страна на сървъра.

en: Directory
bg: Директория

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
bg: Квотата от (%s байта) бе ПРЕВИШЕНА!

en: Download:
           --bind-address=ADDRESS   bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files or use .# suffixes.
      -c,  --continue               resume getting a partially-downloaded file.
           --progress=TYPE          select progress gauge type.
      -N,  --timestamping           don't re-retrieve files unless newer than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set the read timeout to SECONDS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
           --waitretry=SECONDS      wait 1...SECONDS between retries of a retrieval.
           --random-wait            wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
           --limit-rate=RATE        limit download rate to RATE.
bg: Запис:
           --bind-address=АДРЕС     закачване към АДРЕС (име на хост или IP) на местна машина.
      -t,  --tries=НОМЕР            определя броя опити (0 -- безкарайно).
      -O   --output-document=ФАЙЛ   записва документите във ФАЙЛ.
      -nc, --no-clobber             не презаписва вече изтеглени файлове.
      -c,  --continue               продължава тегленето на файл (при прекъснало състояние).
           --progress=ВИД           определя вида напредване.
      -N,  --timestamping           не тегли файлове ако са по-стари от вече съществуващите.
      -S,  --server-response        показва съобщенията от сървъра.
           --spider                 не тегли нищо.
      -T,  --timeout=СЕКУНДИ        ограничава времето за теглене (в секунди).
      -w,  --wait=СЕКУНДИ           време за изчакване между файлове (в секунди).
           --waitretry=СЕКУНДИ      време за изчакване между нови опити за теглене (в секунди).
           --random-wait            изчакване от 0...2 -- ИЗЧАКВАНЕ в секунди между тегления.
      -Y,  --proxy=on/off           включва/изключва прокси.
      -Q,  --quota=НОМЕР            ограничава сборния обем за автоматично теглене.
           --limit-rate=СКОРОСТ     ограничава скоростта на теглене.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
bg: ГРЕШКА: Пре-адресация (%d) без установен адрес.

en: End of file while parsing headers.
bg: Край на файла (EOF), докато превеждах заглавките.

en: Error closing `%s': %s
bg: Грешка при затваряне на `%s': %s

en: Error in Set-Cookie, field `%s'
bg: Грешка в Set-Cookie, поле `%s'

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
bg: Грешка при прокси УРЛ %s: Трябва да е HTTP.

en: Error in server greeting.
bg: Грешка при ръкуването със сървъра.

en: Error in server response, closing control connection.
bg: Сървърът праща съобщение за грешка, спирам управляващата връзка.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
bg: Грешка при транслирането на прокси УРЛ %s: %s

en: Error writing to `%s': %s
bg: Грешка при запис на `%s': %s

en: FTP options:
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
      -g,  --glob=on/off           turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp           use the "passive" transfer mode.
           --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dirs).
bg: FTP опции:
      -nr, --dont-remove-listing   не премахва `.listing' файлове.
      -g,  --glob=on/off           включва/изключва търсенето за схема (от файл).
           --passive-ftp           използва пасивен модел на трансфер.
           --retr-symlinks         при рекурсивност, използва самите линкнати файлове (не директории).

en: Failed to get certificate key from %s
bg: Неуспех при взимане на ключа към сертификата от %s

en: Failed to load certificates from %s
bg: Неуспех при зареждане на сертификати от %s

en: Failed to set up an SSL context
bg: Неуспех при установяване на SSL контекст

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
bg: Грешка при изтриване на символична връзка `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
bg: Неуспех при запис на HTTP искане: %s.

en: File
bg: Файл

en: File `%s' already there, not retrieving.
bg: Файлът `%s' е вече тук, няма да го тегля.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
bg: Файлът `%s' вече съществува, няма нов запис.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
bg: GNU Wget %s, не-интерактивен мрежов софтуеър за трансфер.

en: Giving up.
bg: Отказвам се.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
      -E,  --html-extension      save all text/html documents with .html extension.
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
           --referer=URL         include `Referer: URL' header in HTTP request.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  disable HTTP keep-alive (persistent connections).
           --cookies=off         don't use cookies.
           --load-cookies=FILE   load cookies from FILE before session.
           --save-cookies=FILE   save cookies to FILE after session.
bg: HTTP опции:
           --http-user=ИМЕ       определя http ИМЕ.
           --http-passwd=ПАРОЛА   определя парола http ПАРОЛА.
      -C,  --cache=on/off         не/позволява използване на вече кеширана информация от сървъра.
      -E,  --html-extension       записва всички текстови файлове с .html наставка .
           --ignore-length        игнорира заглавката `Content-Length'.
           --header=НИЗ           слага НИЗ в заглавките.
           --proxy-user=ИМЕ      определя ИМЕ за прокси сървър.
           --proxy-passwd=ПАРОЛА  определя ПАРОЛА за прокси сървър.
           --referer=УРЛ          включва `Referer: URL' заглавка в HTTP искането.
      -s,  --save-headers         записва HTTP заглавките във ФАЙЛ.
      -U,  --user-agent=АГЕНТ     идентифицира се като АГЕНТ вместо Wget/Версия.
           --no-http-keep-alive   спира HTTP keep-alive.
           --cookies=off          не използва бисквитки.
           --load-cookies=ФАЙЛ    зарежда бисквитките от ФАЙЛ (преди сесия).
           --save-cookies=ФАЙЛ    записва бисквитките във ФАЙЛ (след сесия).

en: Host not found
bg: Хостът не бе открит

en: Index of /%s on %s:%d
bg: Индекс от /%s върху %s:%d

en: Invalid PORT.
bg: Невалиден порт.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
bg: Невалидна точкова спецификация `%s'; оставам непроменено.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
bg: Невалидно име на символична връзка, пропускам.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
bg: Заглавката съдържаща информация относно последна промяна е невалиднa -- полето за дата се игнорира.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
bg: Заглавката съдържаща информация относно последна промяна липсва -- полето за дата се изключва.

en: Length:
bg: Дължина:

en: Length: %s
bg: Дължина: %s

en: Link
bg: Линк

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
bg: Зареждам robots.txt; моля игнорирайте грешките.

en: Location: %s%s
bg: Адрес: %s%s

en: Logged in!
bg: Успешно логване!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      download URLs found in FILE.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
      -B,  --base=URL             prepends URL to relative links in -F -i file.
           --sslcertfile=FILE     optional client certificate.
           --sslcertkey=KEYFILE   optional keyfile for this certificate.
           --egd-file=FILE        file name of the EGD socket.
bg: Записване и входови файл:
      -o,  --output-file=ФАЙЛ     записва съобщенията във ФАЙЛ.
      -a,  --append-output=ФАЙЛ   добавя съобщенията във ФАЙЛ.
      -d,  --debug                показва debug резултат.
      -q,  --quiet                "тих" режим (без output).
      -v,  --verbose              многословно (поначало).
      -nv, --non-verbose          без многословност (не "тих" режим).
      -i,  --input-file=ФАЙЛ      запис на УРЛ във ФАЙЛ.
      -F,  --force-html           разглежда входния файл като HTML.
      -B,  --base=УРЛ             добавя URL към отнасящи се линкове (-F -i файл).
           --sslcertfile=ФАЙЛ     незадължителен клиентски сертификат -F -i.
           --sslcertkey=КЛЮЧ      незадължителен ключ към този сертификат.
           --egd-file=ФАЙЛ        име на файла от EGD сокет.

en: Logging in as %s ...
bg: Логвам се като %s ...

en: Login incorrect.
bg: Неправилен логин.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
bg: Изпращайте съобщения за грешки и предложения до <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
bg: Деформиран статус

en: No URLs found in %s.
bg: УРЛ не е открит в %s.

en: No data received
bg: Не се получават данни

en: No matches on pattern `%s'.
bg: Няма съвпадения за пример `%s'.

en: No such directory `%s'.
bg: Няма такава директория `%s'.

en: No such file `%s'.
bg: Няма такъв файл `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
bg: Няма такъв файл или директория `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
bg: Не влизам в `%s', тъй като тя е изключенa/не е включенa.

en: Not sure
bg: Не съм сигурен

en: Output will be written to `%s'.
bg: Резултатът ще бъде записван в `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
bg: Грешка при четене (%s) в заглавките.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
bg: Дълбочина на рекурсията %d надвишава макс. дълбочина %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                comma-separated list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                comma-separated list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               comma-separated list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
           --follow-tags=LIST           comma-separated list of followed HTML tags.
      -G,  --ignore-tags=LIST           comma-separated list of ignored HTML tags.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
bg: Рекурсивно приемане/отхвърляне:
      -A,  --accept=СПИСЪК              списък на разрешени окончания.
      -R,  --reject=СПИСЪК              списък на забранени окончания.
      -D,  --domains=СПИСЪК             списък на разрешени домейни.
           --exclude-domains=СПИСЪК     списък на забранени домейни.
           --follow-ftp                 следва FTP линкове от HTML документи.
           --follow-tags=СПИСЪК         списък на HTML тагове които следвам.
      -G,  --ignore-tags=СПИСЪК         списък на HTML тагове които игнорирам..
      -H,  --span-hosts                 използва други хостове при рекурсия.
      -L,  --relative                   	използва само свързани линкове.
      -I,  --include-directories=СПИСЪК  	списък на всички позволени директории.
      -X,  --exclude-directories=СПИСЪК  	списък на всички забранени директории.
      -np, --no-parent               	не се изкачва към родителската директория.

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive          recursive web-suck -- use with care!
      -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
           --delete-after       delete files locally after downloading them.
      -k,  --convert-links      convert non-relative links to relative.
      -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
      -m,  --mirror             shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
bg: Рекурсивен трансфер:
      -r,  --recursive             рекурсивен "web-suck" -- използвайте внимателно! .
      -l,  --level=НОМЕР           максимална "дълбочина" при "web-suck" (inf/0 за безкрайна).
           --delete-after          изтриване на файлове след като са изтеглени (местно).
      -k,  --convert-links         преобразува несвързани линкове в свързани.
      -K,  --backup-converted      преди да преобразува файл, осигурява (файл.orig).
      -m,  --mirror                опцията е по-къс еквивалент на -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites       изтегля всички графични файлове (и т.н.), за пълна HTML станица.

en: Rejecting `%s'.
bg: Отказвам `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
bg: Файлът на сървъра е по-нов от местния `%s' -- започвам да тeгля.

en: Remote file is newer, retrieving.
bg: Файлът на сървъра е по-нов, продължавам.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
bg: Файлът от сървъра не е по-нов от местния `%s' -- не продължавам.

en: Removed `%s'.
bg: Премахвам `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
bg: Премахване на %s, след като той би трябвало да бъде отхвърлен.

en: Removing %s.
bg: Премахвам %s.

en: Resolving %s...
bg: Преобразувам %s...

en: Retrying.
bg: Продължавам.

en: Reusing connection to %s:%hu.
bg: Използване на вече установена връзка към %s:%hu.

en: Server error, can't determine system type.
bg: Грешка при сървъра, не мога да определя вида система .

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
bg: Файлът на сървъра не е по-нов от този на диска `%s' -- спирам.

en: Skipping directory `%s'.
bg: Пропускам директория `%s'.

en: Starting WinHelp %s
bg: Стартиране на WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
bg: Пускане:
      -V,  --version           показва версията на Wget и излиза.
      -h,  --help              показва тeзи помощни редове.
      -b,  --background        преминава в заден план.
      -e,  --execute=КОМАНДА   изпълнява `.wgetrc'-тип команда.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
bg: Символичните връзки не са поддържат, пропускам `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie at character `%c'.
bg: Синтактична грешка при операция Set-Cookie, при `%c'.

en: Syntax error in Set-Cookie: premature end of string.
bg: Синтактична грешка при операция Set-Cookie: неправилен низ.

en: The server refuses login.
bg: Сървърът не приема логин.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
bg: Големините не съвпадат (местен %ld) -- продължавам.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
bg: Големината не съвпада (местен %ld) -- започвам да тeгля.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата че ще бъде полезна,
    но БЕЗ КАКВАТО И ДА Е БИЛА ГАРАНЦИЯ; дори за ТЪРГОВСКА СТОЙНОСТ
    или ГОДНОСТ ЗА ДАДЕНА ЦЕЛ.  Отнесете се към GNU General Public License
    за повече информация.

en: Try `%s --help' for more options.
bg: Опитайте `%s --help' за повече опции.

en: Trying without the specified certificate
bg: Опитвам без указаният сертификат

en: Unable to delete `%s': %s
bg: Немога да изтрия `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
bg: Немога да установя SSL връзка.

en: Unknown authentication scheme.
bg: Непознат начин на удостоверение.

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown type `%c', closing control connection.
bg: Непознат тип `%c', спирам управляващата връзка.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
bg: Неподдържан вид листинг, пробвам с друг Unix листинг превождач.

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
bg: Употреба: %s NETRC [ИМЕ НА ХОСТ]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
bg: Употреба: %s [ОПЦИЯ]... [УРЛ]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
bg: Ползвам `%s' като временен списък файл.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
bg: Внимание: уайлдкардс не се поддържат в HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
bg: Няма да тегля директории, защото дълбочината е %d (максимум %d).

en: Write failed, closing control connection.
bg: Писането се провали, прекъсвам управляващата връзка.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
bg: Записах HTML-изиран индекс в `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
bg: Записах HTML-изиран индекс в `%s'.

en: connected.
bg: успешно свързване.

en: couldn't connect to %s:%hu: %s
bg: немога да се свържа към %s:%hu: %s

en: done.
bg: готово.

en: done.
bg: готово.

en: done.
bg: готово.

en: failed: %s.
bg: неуспя: %s.

en: ignored
bg: игнориран

en: nothing to do.
bg: няма друга задача.

en: time unknown
bg: неизвестно време

en: unspecified
bg: неопределен
