xcdroast 0.98alpha11 - en to bg translation catalogue (517 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
bg: 
    Няма ATIP-информация.
    
    (Възможни причини: Няма CD-R/RW в компютъра или
     устройството не може да чете ATIP-инфо).

en: 
    Scanning aborted!
bg: 
    Сканирането беше прекъснато

en:  [Simulation]
bg: [Симулация]

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
bg: ATIP (Аbsolute Time in Pregroove)- Информация:

en: ATIP-Info
bg: ATIP-Инфо

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
bg: Спира проверката след като намери първата грешка. Иначе X-CD-Roast ще продължи да проверява.

en: Abort after verify fail
bg: Спри ако проверката е неуспешна

en: Abstract Information:
bg: Резюме:

en: Accept the current configuration and return to main menu.
bg: Приема настоящата конфигурация и се връща на главното меню.

en: Accept track layout
bg: Потвърдете подреждането

en: Add
bg: Прибави

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
bg: Прибавя всички избрани части/копия/песни към списъка за запис (в ляво).

en: Add the hostname given in the entry-field to the list.
bg: Прибавя името на компютър към списъка.

en: Add the selected path to the master directories.
bg: Прибавя избрания път към създаваното CD.

en: Add the username given in the entry-field to the list.
bg: Прибавя името на потребителя към списъка.

en: Adds a new image directory.
bg: Добавя друга директория за копия.

en: All
bg: Всички

en: All users are allowed to start X-CD-Roast.
bg: На всички потребители е позволено да ползват X-CD-Roast.

en: All users on the list are not allowed to start X-CD-Roast. All others may use it.
bg: Потребителите в списъка не могат да ползват X-CD-Roast. Всички останали могат.

en: Allow ISO-files with a starting period
bg: Позволи ISO файлове да започват с точка

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
bg: Позволява имената на файловете в ISO9660 да започват с точка. Обикновено точката се заменя с тире за да се запази съвместимостта с MS-DOS. Това няма значение за стандартите Rock Ridge и Joliet.

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
bg: Позволява директориите да са по-дълбоко от 8 нива (8 пъти една в друга). Това нарушава стандарта ISO9660 и трябва да се ползва внимателно. Ако не се използва, нова директория с името "RR_MOVED" ще бъде създадена на CD диска и ще бъде видима в системи които не могат да четат стандарта Rock Ridge (например Windows).

en: Allows "Untranslated" filenames
bg: Ползвай "Непреведени" имена

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
bg: Позволява имената на файловете да са в пълно противоречие с ISO9660. Ползва се само на HP-UX системи, които не знаят нищо за ISO9660.

en: An excluded path cannot be redirected
bg: Изключен път не може да се пренасочва

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
bg: Сигурни ли сте че искате да прекъснете 
    записването? Това може да повреди CD-RW диска и може 
    би ще трябва да изключите компютъра (напълно) 
    и пак да го включите за да продължите.

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете тези %d части?

en: Are you sure you want to delete one track?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете тази част?

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio Read Interface:
bg: Устройство за четене на аудио:

en: Audio Read Speed:
bg: Скорост за четене на аудио:

en: Audio-CD
bg: Аудио CD

en: Auto-raise/lower windows
bg: Авто-повиши/понижи прозорците

en: Autodetect
bg: Авто детект

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatically delete images after burn
bg: Автоматично изтривай копия след записване

en: Back to main menu
bg: Главно меню

en: Begin to playback the next track.
bg: Свири следващата песен.

en: Begin to playback the previous track.
bg: Свири предишната песен.

en: Bibliographic Information:
bg: Библиографска информация:

en: Blank CD-RW
bg: Изтрий CD-RW

en: Blank-Mode:
bg: Изтриване:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
bg: Изтриването беше прекъснато след %2d:%02d мин.

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
bg: Изтриването продължава %2d:%02d мин.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
bg: Успешно изтриване. Време: %2d:%02d мин.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
bg: Изтрива CD-RW диск.

en: Boot catalog:
bg: Каталог:

en: Boot image list:
bg: Изображение:

en: Boot image:
bg: Изображение:

en: Boot options
bg:  Стартиране

en: Browse
bg: Избери

en: CD Settings
bg:  CD и CD-R/RW

en: CD Writer Device:
bg: CD-R/RW устройство

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
bg: FIFO буфер размер на CD-R/RW:

en: CD Writer Mode:
bg: CD-R/RW начин:

en: CD Writer Speed:
bg: Скорост на CD-R/RW:

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
bg: Това CD е аудио, а при конфигурацията 
    Вие избрахте да не проверявате аудио.

en: CD to write
bg: CD за записване

en: CD-Extra
bg: CD Екстра

en: CD-Information
bg: CD - информация

en: CD/Image Info
bg: Инфо за CD/Копие

en: CDDB-Server:
bg: CDDB-Сървър

en: Calculate size
bg: Изчисли размера

en: Calculates all currently free space in the image directories.
bg: Пресмята колко празно място има в директорията за копиране.

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
bg: Може да се използва за името на файл на диска, кадето се намира резюме от съдържанието, но също може и да съдържа нещо друго - по желание на автора.

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
bg: Може да се използва за библиографско име.

en: Can be used to specify the copyright file name.
bg: Може да се използва за името на файла за копирайт.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
bg: Песента "%s" не може
    да се провери, защото сте избрали да не се
    проверява аудио. Тази песен се маха...

en: Cancel
bg: Забрави

en: Cancel all changes and return to main menu.
bg: Забравя всички промени и се връща на главното меню

en: Change the volume of playback.
bg: Намалява или увеличава силата на звука.

en: Clear all entry fields.
bg: Изтрива всички полета за текст.

en: Clear settings
bg: Изтрий текста

en: Close
bg: Затвори

en: Communication
bg: Комуникация

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
bg: Намерен беше конфигурационен файл от предишна
    версия %s. Моля направете конфигурацията пак.

en: Configuration saved
bg: Конфигурацията беше запазена

en: Connect ok: Sending handshake
bg: Връзката е окей: Изпращам handshake

en: Connecting to %s:%d
bg: Свързване с %s:%d

en: Continue anyway
bg: Продължи въпреки това

en: Copy on the fly
bg: Копирай директно

en: Copyright Information:
bg: Копирайт информация:

en: Create CD
bg: Направи CD

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
bg: Аранжирайте и направете собствено CD (дейта или аудио)

en: Create session on hard disk
bg: Запиши сесията на твърдия диск

en: Create session/image
bg:  Създй сесия/копие

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
bg: Прави ISO9660 изображение в момента на записването. В този случай не е необходимо никакво празно място на твърдия диск, а също е по-бързо, но е рисковано да не се получи buffer underrun (компютъра не може да достави необчодимата дейта за записване достатачно бързо) докато се записва CD-R/RW диска. Ако това се случи, записът се проваля и CD-R диска е за изхвърляне. Записване на по-низка скорост е за препоръчване.

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
bg: Прави ISO9660 копие от файлове и директории от твърдия диск. Използва се за правене на собствено дейта CD.

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
bg: Прави ISO9660 изображение на твърдия диск. Това изображение може да се запише по-късно с менюто "Запиши CD".

en: Custom
bg: Други

en: DSP-Device
bg: DSP-Звук

en: DSP-Device:
bg: DSP-Звук

en: Data-CD
bg: Дейта CD

en: Delete Tracks
bg: Изтрий копия

en: Delete aborted...
bg: Изтриването беше прекъснато...

en: Delete selected tracks
bg: Изтрий избраното

en: Delete successful
bg: Изтриването беше успешно

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
bg: Изтрива всички избрани копия от твърдия диск. Ако щракнете 2 пъти с мишката на TOC файл, всички копия описани в него ще бъдат избрани.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
bg: Изтрива ненужни дейта копия или песни от твърдия диск, за да освободи място.

en: Deleting tracks...
bg: Изтриване...

en: Deselects all displayed images.
bg: Не избира никое копие.

en: Deselects all displayed tracks.
bg: Не избира никоя част/копие/песен.

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
bg: Не избира никоя песен/дейта част.

en: Deselects all tracks.
bg: Не избира никое копие.

en: Detailed Device Information:
bg: Подробна информация за устройството:

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
bg: Подробни параметри за ISO9660 копието

en: Device-Scan
bg:  SCSI

en: Devices-Setup
bg: Конфигурация

en: Directories
bg: Директории

en: Disk
bg: Диск

en: Disk-At-Once (DAO)
bg: Диск наведнъж (DAO)

en: Display CD-Text if available
bg: Показвай CD-Текст ако има

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
bg: Показва CD-Text ако хардуера може да го чете.

en: Display directories only
bg: Показвай само директории

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
bg: Показва помощ когато стрелката на мишката спре върху бутон.

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
bg: Избира нова директория за копия.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
bg: Показва информация за CD което е в момента в компютъра, а също и за предишни копия на твърдия диск.

en: Do index scan
bg: Сканира индекс

en: Do not fixate after write
bg: Не фиксирай след запис

en: Do not include backup files
bg: Не включвай архивни файлове

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
bg: Не включва стандартните архивни (backup) файлове в копието. Файлове чиито имена съдържат '~' или '#' или имат окончание '.bak' няма да бъдат копирани.

en: Do not use RR attributes from old sessions
bg: Не ползвай предишни RR параметри

en: Do not use deep directory relocation
bg: Не премествай дълбоки директории

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
bg: Не използва Rock Ridge информация от предишни сесии. Това може да помогне когато mkisofs намери нелегални Rock Ridge подписи от предишна сесия.

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
bg: Показва само директории във файл селектора (отгоре), без да показва отделни файлове.

en: Don't create a bootable CD.
bg: Прави обикновенно CD от което не може да се стартира компютър.

en: Don't verify audio tracks
bg: Не проверявай аудио

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
bg: Намира имената на песните от настоящото CD на Интернет, ако има връзка.

en: Duplicate CD
bg: Копирай CD

en: Eject CD after blank
bg: Извади CD след изтриване

en: Eject after write
bg: Извади след записване

en: Eject the CD after the burning was completed.
bg: Отваря вратичката на записващото устройство след свършване на записа.

en: Ejects a CD from this device.
bg: Отваря вратичката на това устройство

en: El Torito (Standard PC)
bg: El Torito (Стандартно)

en: Empty CD-R/RW
bg: Празен CD-R/RW

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
bg: Включва корекция на вибрациите при записване на аудио. При  по-висок номер скороста е по-малка, но по-добре коригира, 0 е наи-бързо.

en: Ends the playback completely.
bg: Спира да свири.

en: Enter here a hostname of a computer which may run X-CD-Roast. This makes sense, when using the same config-file on more than one host (e.g. pool-installations).
bg: Напишете името на компютър който ще може да стартира X-CD-Roast. Това е удобно когато се прави конфигурация за повече компютри едновременно (напр. pool-installations).

en: Enter here an username which should be allowed or denied access for X-CD-Roast. Press Return or click on the "Add"-button to put it on the list.
bg: Напишете името на един от вашите потребители, за да му разрешите или забраните да ползва X-CD-Roast. Натиснете Return или бутона "Прибави" за да го добавите към списъка.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
bg: Грещка при ползването на звуковата
    платка. Може би е заета от друга програма?

en: Error deleting tracks
bg: Грешка при изтриването

en: Error mastering data track
bg: Грешка при направата на дейта част

en: Error reading audio track %d/%d
bg: Грешка при четенето на аудио част %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
bg: Грешка при четенето на дейта част %d/%d

en: Error while blanking.
bg: Грешка при изтриването.

en: Error writing tracks
bg: Грешка при записването

en: Error: CDDB read error on socket
bg: Грешка: CDDB четяща грешка

en: Error: CDDB write error on socket
bg: Грешка: CDDB записваща грешка

en: Error: CDDB-query failed
bg: Грешка: CDDB запитването пропадна

en: Error: CDDB-read failed
bg: Грешка: CDDB запитването пропадна

en: Error: Can't open stream socket
bg: Грешка: Няма връзка

en: Error: Connection refused
bg: Грешка: Връзката беше отказана

en: Error: Hostname lookup failure
bg: Грешка: Невалидно име

en: Error: No answer within timeout
bg: Грешка: Няма отговор в определеното време

en: Error: No response from server
bg: Грешка: Сървъра не отговаря

en: Exclude
bg: Не включвай

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
bg: Не включва избрания път в създаваното CD - значи цялата дейта от този път няма да бъде включена.

en: Exit
bg: Излез

en: Extended
bg: Голям

en: Failed to save configuration file: %s
bg: Невъзможно е да се запише конфигурационния
    файл: %s

en: Failed to save iso-headers file: %s
bg: Неуспех при запазването на ISO заглавията: %s

en: Failed to save iso-options file: %s
bg: Неуспех при запазването на ISO параметрите: %s

en: Fifo:
bg: Буфер:

en: File prefix:
bg: Представка:

en: File/Directory view
bg: Файл/Директория

en: Filename
bg: Име

en: Files
bg: Файлове

en: Fixate CD-R/RW only
bg: Само фиксирай CD-R/RW

en: Fixating...
bg: Фиксиране...

en: Floppy image boot
bg: Копие от дискета

en: Follow symbolic links
bg: Следвай символични ръзки

en: Force blanking
bg: Наложи изтриване

en: Found %d close matches - Please select
bg: Има %d приблизителни съвпадения. Моля изберете

en: Found %d exact matches - Please select
bg: Има %d пълни съвпадения. Моля изберете

en: Found one close match
bg: Намерена е само приблизителна информация

en: Found one exact match
bg: Намерена е точна информация

en: Free space (MB/min.)
bg: Празно място (MB/мин.)

en: Free space:
bg: Празно място:

en: Generate TRANS.TBL files
bg: Генерирай TRANS.TBL файлове

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
bg: Генерирай TRANS.TBL файл във всяка директория. Може да помогне да се прочетат правилните имена на файловете при системи които не поддържат стандарта Rock Ridge.

en: HD Settings
bg:  Твърд Диск

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
bg: Handshake пропадна - невалиден CDDB сървър?

en: Hard disk image boot
bg: Копие от твърд диск

en: Header data for the ISO9660 image
bg: Заглавна част за ISO9660 копие

en: Headers saved
bg: ISO заглавията са запазени

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
bg: Тука можете да проверите дали X-CD-Roast ще може да
    свири аудио със CD качество през Вашата звукова платка. 
    Като натиснете бутона "Проба" би трябвало да чуете звук от гонг. 
    Ако не го чуете, значи че или Вашето DSP устройство не работи,
    или е изключено, или се използва от друга програма.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
bg: Скрий TRANS.TBL от Joliet системите

en: Hide the RR_MOVED directory
bg: Скрий директорията RR_MOVED

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
bg: Прави файловете TRANS.TBL (ако се използват) невидими във Windows.

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
bg: Колко аудио сектора се четат наведнаж. По-висок номер дава по-добро качество, но изисква повече буферна памет за SCSI.

en: How much information is logged into the logfile.
bg: Колко информация да бъде записана в лог-файла.

en: ISO9660 header
bg:  ISO9660 заглавия

en: ISO9660 options
bg:  ISO9660

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
bg: Информация от направата на ISO9660 файловете

en: If enabled, then the user is allowed the change the read parameters for the CD Readers (e.g. Speed and overlap sectors).
bg: Ако е включено, потребителя ще може да променя конфигурацията за четене от CD устройството (напр. скорост и препокриване на сектори).

en: If enabled, then the user is allowed the change the write parameters for the CD Writer (e.g. Speed and FIFO-Buffer-Size).
bg: Ако е включено, потребителя ще може да променя параметрите на записване на CD-R/RW устройството (напр. скорост и размера на FIFO буфера).

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Readers. Else the settings given by root must be used.
bg: Ако е включено, потребителя ще може да променя конфигурацията на CD устройството. В противен случай конфигурацията направена от root ще бъде използвана.

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Writer. Else the setting given by root must be used.
bg: Ако е включено, потребителя ще може да променя конфигурацията на CD-R/RW устройството. В противен случай конфигурацията направена от root ще бъде използвана.

en: If enabled, then the user may change the logging parameters (the path of the logfile and the loglevel).
bg: Ако е включено, потребителя ще може да определя мястото на лог-файла и колко информация да се записва в лога.

en: If enabled, then the user may give his own image-directories (best where he got write permissions). Else the directories specified by root must be used (should be also a directory where any user can write into).
bg: Ако е включено, потребителя ще може да определя директории за временното копие (където има право да прави нови файлове и директории). Ако не - директориите определени от root ще бъдат използвани (трябва да са на място, където всеки потребител има право да прави нови файлове и директории).

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
bg: Ако копията съвпадат с CD което е в момента в компютъра, започва да ги чете и да ги сравнява с оригиналите.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
bg: Нелегални букви бяха намерени.
    Бяха заменени с "_"

en: Image Directory:
bg: Директория за копия:

en: Image-Information
bg: Копие - информация

en: Images
bg: Копия

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
bg: Включва подробна информация - дълги имена, устройства (devices) и връзки (links) в копието. Тази информация може да бъде прочетена и разбрана от повечето UNIX операционни системи. Собственноста и позволенията на файловете ще бъдат неутрални.

en: Initializing CD-Reader...
bg: Подготвяне на CD устройството

en: Initializing CD-Writer...
bg: Подготовка на записващото устройство...

en: Internationalization
bg: Интернационализация

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
bg: Невалиден път, защото е в същата файлова
    система както вече прибавения:
    %s

en: Joliet extension (for Windows)
bg: Joliet (за Windows)

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
bg: Само фиксира (завършва) записаното на CD ако преди това не е било фиксирано.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
bg: Само симулира записване, без да записва нищо на диска. Ако се прекъсне по средата, компютъра може да замръзне (спре да работи) и ще трябва да се рестартира.

en: Label:
bg: Етикет:

en: Language:
bg: Език:

en: Layout tracks
bg:  Подреждане

en: Length
bg: Дължина

en: Loads a CD in this device.
bg: Затваря вратичката на това устройство

en: Logfile:
bg: Лог-файл

en: Logging
bg: Записване на лог

en: Loglevel:
bg: Лог-ниво

en: Make CD bootable?
bg:  Направи стартиращо CD:

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
bg: Прави точно копие от дейта или аудио CD

en: Master Tracks
bg: Създай CD

en: Master and write on-the-fly
bg: Създай и запиши директно

en: Master source
bg:  Източници

en: Master to image file
bg: Създай изображение

en: Master-Error:
bg: Грешка при направата:

en: Mastering aborted...
bg: Създаването беше прекъснато...

en: Mastering data track [%s]
bg: Създаване на част [%s]

en: Mastering successful
bg: Създаването е успешно

en: Mastering:
bg: Създаване:

en: Matching database entries
bg: Съвпадащи заглавия

en: Medium
bg: Средно

en: Miscellaneous
bg:  Разнообразни

en: Mixed-Mode-CD
bg: Смесено CD

en: Model
bg: Модел

en: Multisession-CD
bg: Многосесийно CD

en: Network
bg: Интернет

en: New session size:
bg: Новата сесия е:

en: No
bg: Не

en: No CD loaded
bg: Няма CD в компютъра

en: No CD loaded in read device
bg: Няма CD в компютъра

en: No CD-Reader defined in Setup
bg: Устройството за четене на CD не е конфигурирано.

en: No CD-Writer defined in Setup
bg: Устройството за записване на CD-R/RW 
    дискове не е конфигурирано

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
bg: Не беше намерено никакво CD-R/RW или
    CD-ROM устройство. За да ползвате ATAPI/IDE 
    устройства, ще трябва да конфигурирате SCSI емулация
    в ядрото на Linux. Моля вижте наръчника на
    X-CD-Roast за указания.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
bg: Няма инфо файл за част "%s",
    така че проверката е невъзможна.
    Тази част се маха...

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
bg: Няма избран TOC файл, който описва
    кои части да се проверят.

en: No Tracks layouted for writing
bg: Няма подредени части/песни за запис

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
bg: Моля конфигурирайте X-CD-Roast.

en: No disk emulation boot
bg: Старт без емулация на диск

en: No disk or wrong disk loaded.
bg: Грешен диск или въобще няма диск.

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
bg: Няма конфигурирана директория за временно 
    съчранение на копия. Ще трябва да определите поне една.

en: No matches found - unknown CD
bg: Неизвестно CD

en: No path selected to remove
bg: Няма избран път за махане

en: No tracks selected
bg: Няма избрани копия

en: No tracks selected to delete
bg: Няма избрани части за изтриване

en: No users are allowed to start X-CD-Roast (except root).
bg: На никой потребител не е позволено да ползва X-CD-Roast (с изключение на root).

en: No valid path specified
bg: Няма избран валиден път

en: None
bg: Няма

en: Normal
bg: Нормален

en: Not bootable
bg: Не

en: Not bootable image
bg: Копие от което не се стартира

en: Not enough diskspace available
bg: Няма достатъчно празно място

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
bg: Няма достатъчно празно място.
    Ще продължите ли въпреки това или ще спрете?

en: Not implemented yet
bg: Още не е въведено.

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
bg: Изтриване на цял CD-RW диск отнема 74 мин. на единична скорост или 37 мин. на двойна скорост. Минимално изтриване отнема няколко минути.

en: Notify-Beeps via:
bg: Звукова аларма:

en: Nr.
bg: Номер

en: Off
bg: Изключено

en: Ok
bg: Окей

en: Omit ISO9660 version numbers
bg: Не слагай номера за ISO9660 версия

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
bg: Не слага точка на крайя на имената на файловете, които нямат друга точка в името. Това нарушава ISO9660, но е без значение за Rock Ridge и Joliet

en: Omit trailing periods
bg: Не слагай крайни точки

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
bg: Не слага номер за версията в имената на файловете в ISO9660. Използва се само за някои екзотични системи.

en: Only hosts which are not listed can start X-CD-Roast.
bg: Всички хост-компютри които са в списъка не могат да ползват X-CD-Roast.

en: Only the hosts in the list may start X-CD-Roast.
bg: Само хост-компютри които са в списъка могат да ползват X-CD-Roast.

en: Only the users which were added to the list are allowed to start X-CD-Roast.
bg: Само потребителите в списъка могат да ползват X-CD-Roast.

en: Optical Storage
bg: Оптичен диск

en: Options
bg: Предпочитания

en: Options saved
bg: Параметрите са запазени

en: Options to create a bootable CD
bg: Параметри за създаване на CD за стартиране на компютър

en: Pad Tracks
bg: Допълни частите

en: Pads data-tracks with zeros to eliminate reading problems on some systems and adapts the length of audio-tracks for CD writing. This must be enabled when you want to burn wav-files not created with X-CD-Roast.
bg: Допълва отделните части за записване с нули за да премахне проблеми с някои видове системи и да подготви аудио частите за записване. Трябва да е избрано за записване на wav-файлове, които не са правени с X-CD-Roast.

en: Path
bg: Път

en: Path already added
bg: Този път вече е прибавен

en: Path:
bg: Път:

en: Pauses or continue playing.
bg: Пауза или продължава да свири.

en: Personalize image filenames
bg: Характеризирай имената на копията

en: Play Audio-Tracks
bg: Свири аудио

en: Play demo sample
bg: Демонстрационен звук

en: Play first or currently selected Track.
bg: Свири първата или избраната песен.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
bg: Проверява дали звуковата платка работи правилно с демонстрационен сигнал.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
bg: Свири аудио (.wav файлове) от твърдия диск през звуковата платка.

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
bg: Моля натиснете "Изчисли размера" за да проверите дали всигки
    параметри са валидни и колко голямо ще е копието.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
bg: Моля сложете CD-R/RW диск в компютъра.

en: Please press "Update" once before adding new paths.
bg: Моля натиснете "Поднови" преди да прибавите нов път.

en: Please reload the CD-R in the writer
bg: Моля отворете и пак затворете 
    вратичката на записващото устройство

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
bg: Моля определете къде да бъде пренасочена
    тази директория

en: Port:
bg: Порт:

en: Preparer Id:
bg: Автор:

en: Printer
bg: Принтер

en: Processor/Scanner
bg: Процесор/Сканер

en: Progress-indicator in window-title
bg: Индикатор за напредъка в заглавието на прозореца

en: Publisher Id:
bg: Издател:

en: Query CDDB
bg: Провери CDDB

en: Quit X-CD-Roast
bg: Спри X-CD-Roast

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
bg: Излиза от менюто за правене на CD и се връща в главното меню.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
bg: Излиза от менюто за копиране и се връща на главното меню.

en: Read CD
bg: Копирай CD

en: Read Device:
bg: Четящо устройство:

en: Read Tracks
bg: Копирай от CD

en: Read aborted...
bg: Четенето беше прекъснато...

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
bg: Прочита всичкия CD-текст от диска в записващото устройство - Предупреждение - това ще промени текста които е вече написан.

en: Read all tracks
bg: Прочети всички части

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
bg: Прочита детайлна информация и името на производителя от (празен) CD-R/RW диск.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
bg: Устройството за четене и за записване е едно
    и също. Директно копиране е възможно само
    с две различни устройства.

en: Read options
bg: Параметри на четене

en: Read selected tracks
bg: Копирай дейта/аудио

en: Read settings from CD
bg: Прочети от CD

en: Read-Error:
bg: Грешка при четенето:

en: Reading %d/%d:
bg: Чете се %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
bg: Чете се аудио част %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
bg: Чете се дейта част %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
bg: Прочита всички избрани песни/дейта части и ги записва в директорията за копия.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
bg: Пак прочита цялата информация от CD и я сравнява с вече копираното на твърдия диск, като ползва избрания TOC файл.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
bg: Прочита всички части/песни от CD и ги записва в директорията за временно съхранение на твърдия диск.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
bg: Пак прочита цялата информация от CD и я сравнява с вече копираната на твърдия диск.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
bg: Прочита цялата информация от CD и я копира на твърдия диск.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
bg: Пак прочита избраните песни/дейта части и ги сравнява с вече записаните на твърдия диск, като ги проверява за грешки.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
bg: Прочита избраните песни/дейта части от CD и ги записва на твърдия диск.

en: Really quit X-CD-Roast?
bg: Изключи X-CD-Roast?

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
bg: Повторно проверява CD за информация от предишни записни сесии (ползва се ако CD-R/RW диска е сменен току що).

en: Redirect
bg: Пренасочи

en: Redirect a master directory
bg: Пренасочи главна директория

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
bg: Прехвърля избраната директория на друго място на CDто, без да променя нищо друго.

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
bg: Подновява съдържанието в прозореца за информация (например след смяна на CD).

en: Removable Disk
bg: Сменяем диск

en: Remove
bg: Махни

en: Remove all selected hosts from the list.
bg: Маха всички избрани имена на компютри от списъка.

en: Remove all selected users from the list.
bg: Маха всички избрани потребители от списъка.

en: Remove the selected tracks from this list.
bg: Маха избраните части/копия/песни от списъка за запис.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
bg: Противоречив път беше премахнат.
    Моля натиснете "Поднови" пак.

en: Removes the selected image directory from the list.
bg: Маха избраната директория от списъка.

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
bg: В Rock Ridge - преименува автоматично създаваната директория "RR_MOVED" на ".rr_moved".

en: Requesting data - Please wait
bg: Изисквам информация. Моля почакайте

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
bg: Следвай символичните връзки (links) в файловата система, така че вместо връзката самият файл или директория ще бъде копирана.

en: Rev.
bg: Рев.

en: Rock Ridge (anonymous)
bg: Rock Ridge (анонимно)

en: Rock Ridge (backup)
bg: Rock Ridge (архивиране)

en: Rock Ridge only
bg: Само Rock Ridge

en: Save Output
bg: Запази

en: Save configuration
bg: Запомни

en: Save current settings as default
bg: Запомни конфигурацията като основна

en: Save settings as default
bg: Запомни

en: Save window positions
bg: Запомни позицията на прозорците

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
bg: Запазва избраната конфигурация и я зарежда автоматично при следващото ползване на X-CD-Roast.

en: Saves your current configuration.
bg: Записва настоящата конфигурация на тбьрдия диск

en: Saving output successful
bg: Запазването е успешно

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
bg: Сканира CD за индекси. Ако това е избрано, копираното CD ще съдържа същите индекси както оригинала, но отнема известно време за сканиране.

en: Scanner
bg: Сканер

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
bg: Сканиране за MCN (Media Catalog Number)...

en: Scanning master directories...
bg: Сканиране на директориите...

en: Scanning track %d for ISRC...
bg: Сканиране на %d за ISRC...

en: Scanning track %d for indices...
bg: Сканиране на %d за индекси...

en: Sectors for overlap sampling:
bg: Препокриване на сектори:

en: Select Directory
bg: Изберете директория

en: Select Logfile
bg: Изберете лог-файл

en: Select all
bg: Избери всички

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
bg: Избира точно какъв вид копие ще бъде направено. За повечето случаи предварително избраното "Rock Ridge + Joliet" е перфектно.

en: Select none
bg: Не избирай нищо

en: Select predefined image type:
bg: Пре-програмирани параметри

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
bg: Избира TOC файла които определя кои песни ще бъдат записани на CD. Ако изберете "Копирай директно", песните ще бъдат записани директно от CD-ROM устройството нa CD-R/RW diska.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
bg: Избира устройството за четене на CD.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
bg: Избира скоростта за копиране на аудио.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
bg: Изберете кои копия да бъдат сравнени с настоящото CD. TOC файла трябва да съвпада, разбира се.

en: Selected:
bg: Избрани:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
bg: Избира всички показани копия за сравняване с оригинала.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
bg: Избира всички части/копия/песни за да могат да бъдат прибавени наведнаж към списъка на избраните за записване.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
bg: Избира всички части/копия/песни за да могат да бъдат махнати от списъка за записване наведнъж.

en: Selects all displayed tracks.
bg: Избира всички копия.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
bg: Избира всички песни/дейта части от CD което е в момента в компютъра.

en: Sending CDDB-query
bg: Изпращам CDDB-запитване

en: Session view
bg: Сесия

en: Setup
bg: Конфигурация

en: Setup your hardware and system defaults
bg: Конфигурирайте хардуера и системата

en: Simulation write
bg: Симулиран запис

en: Size of selected tracks:
bg: Размер на избраните части:

en: Size:
bg: Размер:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
bg: Не проверява копирано аудио, тъй като много CD-ROM устройства не могат да копират аудио без грешки.

en: Small
bg: Малък

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
bg: Някои от копията, които искате да запишете, ги няма.
    Моля конфигурирайте директорията за копия

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
bg: Някои аудио/дейта части липсват. Може би TOC файла е стар 
    и тези части вече са изтрити от твърдия диск.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
bg: Някои аудио/дейта части са с различна дулжина. 
    Може би са стари или са от друго CD. Искате ли да 
    продължите въпреки това, или ще спрете?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
bg: Нещо на SCSI-Bus се е променило. Моля проверете
    пак конфигурацията на вашите CD-R/RW и
    CD-ROM устройства.

en: Sparc (Sun workstations)
bg: Спарк (Sun workstations)

en: Sparse
bg: Минимално

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
bg: Определя списъка (разделен със запетайки) от изображения за стартиране необходими за направата на стартиращ диск за sparc системи.

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
bg: Определя че използваното изображение е без емулация. Системата ще го зареди без да емулира дискета или твърд диск.

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
bg: Определя че направеното CD ще бъде маркирано като не стартиращо. Системата ще зареди емулираният диск или дискета, но ще стартира от стандартния твърд диск.

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Stops playback.
bg: Спира свиренето

en: Successful:
bg: Успешно:

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
bg: Поддържа Microsoft Joliet файлова система за дълги имена ако това CD се използва на Windows.

en: Swap Audio byte order
bg: Смени аудио byte order

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
bg: Сменя байт-подреждането за аудио. Това е необходимо само ако предишно направено аудио CD съдържа само статичен шум.

en: TAO with zero pregap
bg: (TAO) без паузи

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
bg: Това не е TOC файла за CDто което е в 
    момента в компютъра. Проверката е невъзможна.

en: TOC-File:
bg: TOC-файл

en: Temporary Image Storage Directories
bg: Директория за временни копия

en: Test
bg: Проба

en: Test DSP-Device
bg: Провери DSP

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
bg: CDDB сървър за намиране на имената на песни и музиканти на Интернет.

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
bg: Изчисленият размер на новата сесия/изображение. Ако копирането ще става чрез временен файл на твърдия диск, толкова свободно място ще е необчодимо в избраните директории за копия. Ако ще се копира директно от CD устройството на CD-R/RW устройството, толкова свободно място трябва да има на CD-R/RW диска.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
bg: Големината на използвания CD-R/RW диск.

en: The default speed to be used for writing.
bg: Стандартната скорост на записване.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
bg: CD устройството през което да се четат дейта или аудио CD

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
bg: Директорията в която да се съхраняват временни копия от CD. "Автоматично" ще избере всички конфигурирани директории наведнаж.

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
bg: Това е изображение от твърд диск, не от дискета. Този вид изображение трябва да започва с master boot record и да съдържа само един дял (partition).

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
bg: Прави изображение от избраната дискета за стартиране на компютъра

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
bg: Директориите за копия не съвпадат със системата. 
    Моля проверете пак тяхната конфигурация.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
bg: Лог-файл за X-CD-Roast.

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
bg: Звуковата платка - ползва се за предупредителни сигнали и за слушане на аудио.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
bg: Скороста с която X-CD-Roast ще се опита да чете аудио CD. Някои (по-стари) устройства не разбират тази инструкция.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
bg: Скоростта с която ще се записват CD. Зависи от CD-R/RW устройството.

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
bg: Начин на записване: оставете го на "автодетект" освен ако сте експерт и знаете какво правите.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
bg: Изглежда че няма достатъчно празно място на CD-R/RW
    диска. Можете да продължите на собствен
    риск, но готовия диск може да е повреден (нечетлив).

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
bg: Прави CD от което може да се стартира Sparc система (обикновено Sun workstation).

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
bg: Прави CD от което може да се стартира стандартен компютър, както е описано в стандарта El Torito. Необходимо е валидно изображение (копие) от дискета за стартиране на компютъра.

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
bg: Тука се пресмята точния размер на новата сесия/изображение. След всяка промяна в предпочитанията за изработване на CD или след всяко прибавяне/махане на файлове, това трябва да се повтаря.

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
bg: Това е като другото Rock Ridge, но запазва и информация за собственноста и позволенията на файловете. Използва се за съхранение на файлове (backup).

en: This is the internal memory-buffer cdrecord allocates to prevent buffer-underruns while burning. This should be set higher than the writer-internal hardware buffer for more performance.
bg: Това е вътрешния памет-буфер на cdrecord. Използва се за да предотврати  проблеми с buffer underrun и загуба на CD-R дискове. За да работи най-добре, трябва да е по-голям от вградения буфер в записващото устройство.

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
bg: Това е името на диска на Windows или Mac компютри. На Solaris това ще е точката за монтиране на диска.

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
bg: Това е представка на имената на временните копия от CD на твърдия диск.

en: This prevents the CD-Writer from fixating (closing) the CD after writing. You can use this to create an audio CD in several steps. Just be sure to fixate after the last track. (Or use the "Fixate CD-R/RW only" button.) Note: This does only work in Track-At-Once-Mode.
bg: Не фиксира (затваря) CD-R/RW диска след записване. Може да се използва за правене на аудио CD на части. Готовия CD-R/RW диск трябва да се фиксира при записването на последната част или като се ползва бутона "Само фиксирай CD-R/RW". Това е възможно само ако метода на записване е "Част Наведнъж" (TAO).

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
bg: Тука би трябвало да има информация за автора на диска, с адрес и телефон.

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
bg: Тука би трябвало да има информация за издателя на диска, с адрес и телефон.

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
bg: Определя пътя до boot catalog файла. Този файл е необходим за направата на CD от което да може да се стартира компютъра и ще бъде автоматично генериран от mkisofs. Наи-добре е да не се променя.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
bg: Това пробно издание засега не
    копира CD-Extra.

en: Tooltips help
bg: Помощ за бутоните

en: Total Size:
bg: Общ размер

en: Total space available:
bg: Празно място - общо:

en: Total:
bg: Общо:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
bg: Част "%s" не се
    събира на този CD, така че проверката е невъзможна.
    Тази част се маха...

en: Track title
bg: Заглавие

en: Track-At-Once (TAO)
bg: Част наведнъж (TAO)

en: Track:
bg: Част:

en: Tracks
bg: Дейта / Аудио

en: Tracks successfully read
bg: Частите бяха прочетени успешно

en: Tracks successfully verified
bg: Проверката е успешна

en: Tracks successfully written
bg: Записването беше успешно

en: Tracks to verify
bg: Части за проверяване

en: Tracks to write
bg: Части / песни за записване

en: Tracks:
bg: Части:

en: Type
bg: Вид

en: Type:
bg: Вид:

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Update
bg: Поднови

en: Update Session view
bg: Поднови сесията

en: Used/Available:
bg: Заето/Празно:

en: Vendor
bg: Производител

en: Verbose
bg: Многословно

en: Verify CD
bg: Провери копието

en: Verify Tracks
bg: Провери копията

en: Verify aborted...
bg: Проверката беше прекъсната...

en: Verify options
bg: Параметри за проверка

en: Verify selected tracks
bg: Провери избраните копия

en: Verify tracks
bg: Провери части

en: Verify-Error:
bg: Грешка при проверката:

en: Verifying %d/%d:
bg: Проверка на %d/%d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
bg: Проверка на аудио %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
bg: Проверката на аудио %d/%d се провали

en: Verifying data track %d/%d [%s]
bg: Проверка на дейта %d/%d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
bg: Проверката на дейта %d/%d се провали

en: Version %s
bg: Версия %s

en: View:
bg: Размер:

en: Volume Id:
bg: Име:

en: Warn before overwriting images
bg: Предупреди преди изтриване на копия

en: Warning: CDDB-logout failed
bg: Предупреждение: CDDB-logout пропадна

en: Warning: No DSP-device configured.
bg: Предупреждение: Звукът не е конфигуриран

en: When enabled, then multiple selections in lists are handled like the lists in Windows (hold CTRL-Key to select more than one entry and use SHIFT to select a whole range of entries).
bg: Ако е включено, многократното избиране работи както във Windows - при натиснат CTRL клавиш се избират няколко различни реда, а с SHIFT клавиша се избират няколко реда наведнъж.

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
bg: Когато частите/копията/песните за записване са подредени добре (могат да се пордеждат с мишката), натиснете този бутон за да ги прехвърлите в записващото меню.

en: Write CD
bg: Запиши CD

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
bg: Записва CD по начина "Диск Наведнъж" (DAO). Това ще направи точно копие без паузи между песните. В момента не работи с всички устроиства.

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
bg: Записва CD по начина Песен Наведнъж (TAO), но премахва паузата от 2 секунди между песните. Работи само за някои TEAC/Traxdata устройства.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
bg: Записва CD по начина "Част Наведнъж" (TAO). Оставя по 2 секунди пауза между песните, но работи на всички устроиства.

en: Write Device:
bg: Записващо устройство:

en: Write Mode:
bg: Метод:

en: Write Tracks
bg: Запиши CD

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
bg: Записва цялата избрана информация на CD-R/RW диск.

en: Write parameters
bg: Параметри на записване

en: Write session on-the-fly
bg: Запиши сесията директно

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
bg: Записва CD по такъв начин че да може да се добавя информация по-късно (в следващи сесии). Този начин на записване заема 22 MB място на CD-R/RW диска за първата сесия и по 13 MB за всяка следваща сесия.

en: Write tracks
bg:  Запис

en: Write-Error:
bg: Грешка при записа:

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
bg: Записва всичките песни и/или дейта части, които са описани в TOC файла.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
bg: Записва всякакви (аудио и дейта) копия от твърдия диск на CD-R/RW диск.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
bg: Записва аудио и/или дейта на CD-R/RW дискове. Информацията може да е на твърдия диск или на друг CD във второ CD-ROM устройство.

en: Writing %d/%d:
bg: Записване на %d/%d:

en: Writing aborted...
bg: Записването беше прекъснато.

en: Writing audio track %d/%d [%s]
bg: Записва се аудио %d/%d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
bg: Записва се дейта част %d/%d [%s]

en: X-CD-Roast may be started on all hosts.
bg: Всички хост-компютри могат да ползват X-CD-Roast.

en: X-CD-Roast won't start on any host (except when run by root).
bg: Никой хост-компютър не може да ползват X-CD-Roast (освен ако root го стартира).

en: Yes
bg: Да

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
bg: Нямате права да четете всичките части/файлове 
    или те не са обикновени файлове на твърдия диск.

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
bg: Вашето записващо устройство не прие CUE листа необходим
    за записване по DAO метода. Това сигурно значи че програмата
    cdrecord не поддържа DAO метод за вашето записващо устройство.
    Моля изберете TAO метода и пробвайте пак.

en: always
bg: винаги

en: at events:
bg: Кога:

en: audio track
bg: Аудио част

en: biggest available block of that:
bg: Най-големия празен блок:

en: data track
bg: Дейта част

en: generic_scsi
bg: стандартен_scsi

en: internal speaker
bg: вграден говорител

en: never
bg: никога

en: on completion
bg: като свърщи

en: on warnings
bg: предупреждения
