sawfish - en to bs translation catalogue (749 entries)

en:  to:
bs:  prema:

en: ** unknown widget **
bs: ** nepoznat grafički element **

en: <none>
bs: <nijedan>

en: About
bs: O

en: About GNOME...
bs: O GNOME...

en: About:
bs: O:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
bs: Boja za naglašavanje fokusiranih prozora (ako nije navedena važi GTK+ boja za izabrane stavke).

en: Actions
bs: Akcije

en: Activate viewport
bs: Aktiviraj viewport

en: Activate viewport column
bs: Aktiviraj kolonu viewport-a

en: Activate viewport row
bs: Aktiviraj red viewport-a

en: Activate workspace
bs: Aktiviraj radnu površinu

en: Add
bs: Dodaj

en: Add...
bs: Dodaj...

en: Add:
bs: Dodaj:

en: Added frame `%s'
bs: Dodan okvir `%s'

en: Added frame type `%s'
bs: Dodan okvir tipa `%s'

en: Added pattern `%s'
bs: Dodana pattern `%s'

en: All settings
bs: Sva podešavanja

en: Appearance
bs: Izgled

en: Append workspace and send
bs: Dodaj radnu površinu i pošalji

en: Apropos function
bs: Apropos funkcije

en: Apropos variable
bs: Apropos varijable

en: Attributes
bs: Atributi

en: Audio file
bs: Zvučna datoteka

en: Auto gravity
bs: Automatska gravitacija

en: Automatically reload themes when they are updated.
bs: Automatski ponovo učitaj teme kada su promjenjene.

en: Automatically remember other window attributes.
bs: Automatski zapamti ostale atribute prozora.

en: Automatically remember window positions.
bs: Automatski zapamti poziciju prozora.

en: Automatically remember window sizes.
bs: Automatski zapamti veličinu prozora.

en: Automatically select window gravity from position on screen.
bs: Automatski izaberi gravitaciju prozora na osnovu pozicije na ekranu.

en: Avoid
bs: Izbjegni

en: Bar image for clicked parts.
bs: Slika na traci za "kliknute" dijelove

en: Bar image for focused windows.
bs: Slika na traci za prozore koji imaju fokus.

en: Bar image for highlighted parts.
bs: Slika na traci za naglašene dijelove.

en: Bar image for unfocused windows.
bs: Slika na traci za prozore bez fokusa.

en: Bevel intensity: \wpercent.
bs: Jačina bevela: \wpercent.

en: Bindings
bs: Povezivanja

en: Border width of bar images.
bs: Širina ivice slika na traci.

en: Border-only
bs: Samo-ivica

en: Browse...
bs: Pregledaj...

en: Buttons shown in configurator: \w
bs: Dugmad prikazana u konfiguratoru: \w

en: Call command
bs: Pozovi komandu

en: Call command with output to screen
bs: Pozovi komandu s ispisom na ekran

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
bs: Poziva komandu IME; eventualno sa prefiksom PFX-ARG.

en: Cancel
bs: Odustani

en: Class
bs: Klasa

en: Clicked
bs: Pritisnuto

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
bs: Boja aktivnih okvira (ako nije izabrana važi GTK+ boja za izabrane stavke).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
bs: Boja aktivnih okvira u `jednostavnom' stilu.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
bs: Boja za neaktivne okvire (ako nije navedena važi GTK+ boja za pozadinu).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
bs: Boja neaktivnih okvira u `jednostavnom' stilu.

en: Color to use when drawing text.
bs: Boja koja će se koristiti za ispisivanje teksta.

en: Color used for the tooltips background
bs: Boja za pozadinu uputstava

en: Color used for the tooltips foreground
bs: Boja kojom se ispisuju uputstva

en: Column:
bs: Kolona:

en: Columns:
bs: Kolona:

en: Command
bs: Komanda

en: Command sequence
bs: Sekvenca komandi

en: Command:
bs: Komanda:

en: Context:
bs: Kontekst:

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy the current window to the N'th workspace.
bs: Kopiraj izabrani prozor u n-tu radnu površinu.

en: Copy the window to the next workspace.
bs: Kopiraj prozor u sljedeću radnu površinu.

en: Copy the window to the previous workspace.
bs: Kopiraj prozor u prethodnu radnu površinu.

en: Copy to next
bs: Kopiraj u sljedeću

en: Copy to next workspace
bs: Kopiraj u sljedeću radnu površinu

en: Copy to previous
bs: Kopiraj u prethodnu

en: Copy to previous workspace
bs: Kopiraj u prethodnu radnu površinu

en: Copy to workspace
bs: Kopiraj u radnu površinu

en: Copy...
bs: Kopiraj...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
bs: Dodaje novu radnu površinu na kraju liste i pomjera prozor u nju.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
bs: Dodaje novu radnu površinu na početku liste i pomjera prozor u nju.

en: Create a new workspace before the current workspace.
bs: Dodaje novu radnu površinu prije trenutne radne površine.

en: Create a new workspace following the current workspace.
bs: Dodaje novu radnu površinu iza trenutne radne površine.

en: Crux Theme
bs: Crux tema

en: Customize
bs: Prilagodi

en: Cycle skip
bs: Izbjegni kruženje

en: Decorate dialog windows similarly to application windows.
bs: Ukrasi prozore dijaloga slično prozorima programa.

en: Decrease the size of the current window by one column.
bs: Umanjuje veličinu izabranog prozora za jednu kolonu.

en: Decrease the size of the current window by one row.
bs: Umanjuje veličinu izabranog prozora za jedan red.

en: Default frame style:
bs: Default stil okvira:

en: Default increment for size-window commands (when the window doesn't
    specify it's own increments).
bs: Default povećanje za promjeni-veličinu-prozora komande (kada prozor
    nema vlastite vrijednosti za povećanja).

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
bs: Kašnjenje u milisekundama prije "osvjetljavanja" prozora.

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
bs: Zakašnjenje u milisekundama prije nego se fokusirani prozori podignu.

en: Delete
bs: Izbriši

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
bs: Izbriši sve prozore u grupi u kojoj je trenutno izabrani prozor član.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
bs: Briše sve radne površine koje ne sadrže nijedan prozor.

en: Delete empty workspaces
bs: Izbriši prazne radne površine

en: Delete group
bs: Izbriši grupu

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
bs: Briše ovu radnu površinu. Svi prozori koji se nalaze u njoj će biti
    prebačeni u prethodnu radnu površinu.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
bs: Briše ovu radnu površinu. Svi prozori koji se nalaze u njoj će biti prebačeni
    u sljedeću radnu površinu.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
bs: Izbriši prozor, ili "bipni" kada prozor ne može biti zatvoren na siguran način.

en: Delete the window.
bs: Izbriši prozor

en: Delete window
bs: Izbriši prozor

en: Delete window instance
bs: Izbriši instancu prozora

en: Delete window safely
bs: Izbriši prozor nasigurno

en: Depth
bs: Dubina

en: Describe key
bs: Opiši ključ

en: Describe symbol
bs: Opiši simbol

en: Destroy window
bs: Uništi prozor

en: Details
bs: Detalji

en: Dialog windows inherit the focus from their parent.
bs: Prozori dijaloga naslijeđuju fokus od svojih roditelja.

en: Dialogs appear on the same workspace as their application.
bs: Dijalozi se pojavljuju na istoj radnoj površini kao i njihovi programi.

en: Dimensions
bs: Dimenzije

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
bs: Pravac nijansiranja u okviru u stilu `nijansa'

en: Directory:
bs: Direktorij:

en: Disable auto-raising while temporarily selecting windows.
bs: Onemogući automatsko podizanje pri privremenom izboru prozora.

en: Display all errors that have occurred to the screen.
bs: Prikaži na ekranu sve greške koje su se dogodile.

en: Display errors
bs: Prikaži greške

en: Display key-binding information in menu items.
bs: Prikaži informacije o vezama tipki u stavkama menija.

en: Display only the title bar of the window.
bs: Prikazuje samo traku s nazivom prozora.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
bs: Prikazuje WWW stranicu GNOME projekta.

en: Display the applications menu.
bs: Pokaži meni s aplikacijama.

en: Display the documentation of a specified symbol.
bs: Pokaži dokumentaciju navedenog simbola.

en: Display the main menu.
bs: Prikaži glavni meni.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
bs: Prikaži meni koji sadrži listu svih radnih površina.

en: Display the menu listing all window operations.
bs: Prikaži meni s listom svih operacija na prozorima.

en: Display the menu of all managed windows.
bs: Prikaži meni sa svim upravljanim prozorima.

en: Display the next workspace.
bs: Prikaži sljedeću radnu površinu.

en: Display the previous workspace.
bs: Prikaži prethodnu radnu površinu.

en: Display the window's icon in its menu button.
bs: Prikaži ikonu prozora u njegovom dugmetu u meniju.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
bs: Prikaži radnu površinu koja sadrži prozor W, i tada fokusiraj W.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
bs: Prikaži radnu površinu/viewport koja sadrži prozor W.

en: Display title buttons to mimic: \w
bs: Dugmad s naslovima oponašaju: \w

en: Display tooltips for window frames.
bs: Prikaži upustva za okvire prozora.

en: Display window
bs: Prikaži prozor

en: Display window icons while cycling through windows.
bs: Pokaži ikone prozora pri kruženju kroz prozore.

en: Display window names while cycling through windows.
bs: Pokaži imena prozora pri kruženju kroz prozore.

en: Display window without focusing
bs: Prikaži prozor bez fokusiranja

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
bs: Razmak između prozora u `padajućem' načinu slaganja.

en: Does click-to-focus mode pass the click through to the window.
bs: Da li klikni-za-fokus mod prenosi klikanje na prozor.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
bs: Nemoj automatski pamtiti detalje za tranzijentne prozore.

en: Don't cover `avoided' windows when maximizing.
bs: Nemoj prekrivati `izbjegnute' prozore pri maksimiziranju.

en: E_xit
bs: I_zlaz

en: Edit binding
bs: Promjeni povezivanje

en: Edit frame style
bs: Promjeni stil okvira

en: Edit theme...
bs: Izmjeni temu...

en: Edit...
bs: Promjeni...

en: Edit:
bs: Promjeni:

en: Emit a beeping sound when errors occur.
bs: Ispusti "bip" zvuk kada se dogodi greška.

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
bs: Uključi shade-hover mod.
    
    (Privremeno "osvijetli" prozore kada je pokazivač miša iznad njih.)

en: Error Handling
bs: Tretman pri greški

en: Event
bs: Događaj

en: Execute the given shell command.
bs: Izvrši datu shell komandu.

en: Focus
bs: Fokus

en: Focus click through
bs: Fokusiraj "klik kroz"

en: Focus mode
bs: Fokus mod

en: Focus on application windows when they first appear.
bs: Fokusiraj na prozore programa kada se tek pojave.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
bs: Izaberi prethodni prozor u ovoj radnoj površini.

en: Focus when mapped
bs: Fokusiraj pri mapiranju

en: Focus windows when they're temporarily selected during cycling.
bs: Fokusiraj prozore dok su privremeno izabrani pri kruženju.

en: Focused
bs: Fokusiran

en: Font used to display tooltips.
bs: Font s kojim se prikazuju uputstva.

en: Force the current window to have a unique title.
bs: Nametni jedinstveno ime ovom prozoru.

en: Forget all saved window history.
bs: Izbriši svu snimljenu istoriju prozora.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
bs: Zaboravi sva perzistentna stanja povezana uz izabrani prozor.

en: Format to create unique window names.
    
    Has two arguments (NAME INDEX) applied to it.
bs: Format za stvaranje jedinstvenih imena prozora.
    
    Ima dva primjenjena argumenta (IME INDEKS).

en: Frame
bs: Okvir

en: Frame Part _Definitions
bs: _Definicije dijela okvira

en: Frame _Classes
bs: _Klase okvira

en: Frame name
bs: Ime okvira

en: Frame style
bs: Stil okvira

en: Frame type
bs: Tip okvira

en: Frame type fallbacks:
    
    Associate frame types with type to try if the theme doesn't implement the requested type.
bs: Rezervni tipovi okvira:
    
    Povežite tipove okvira s tipovima koji će se pokušati koristiti, u slučaju da tema na sadrži traženi tip.

en: Frames
bs: Okviri

en: Generated theme in directory `%s'
bs: Tema je napravljena u direktoriju `%s'

en: Give focus to windows even when they haven't asked for it.
    
    Windows should set the `accepts input' hint in their WM_HINTS property to show if they require the focus or not.
bs: Daj fokus prozorima čak i ako ga nisu tražili.
    
    Prozori bi trebali postaviti `prihvatam input' uputstvo u njihovim WM_HINTS osobinama da pokažu da li traže fokus ili ne.

en: Gnome about
bs: O Gnome

en: Gnome clear skip tasklist
bs: Gnome izbriši skip tasklist

en: Gnome clear skip winlist
bs: Gnome izbriši skip winlist

en: Gnome help browser
bs: Gnome help preglednik

en: Gnome logout
bs: Gnome odjava

en: Gnome menus update
bs: Gnome meni update

en: Gnome set skip tasklist
bs: Gnome uključi skip tasklist

en: Gnome set skip winlist
bs: Gnome uključi skip winlist

en: Gnome www page
bs: Gnome www stranica

en: Grab...
bs: Uhvati...

en: Gradient Theme
bs: Tema nijansi

en: Group
bs: Grupa

en: Group transient windows with their parents.
bs: Grupiši tranzijentne prozore s njihovim roditeljima.

en: Grow window down
bs: Povećavaj prozor prema dole

en: Grow window left
bs: Povećavaj prozor ulijevo

en: Grow window right
bs: Povećavaj prozor udesno

en: Grow window up
bs: Povećavaj prozor prema gore

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
bs: Povećava prozor prema dole dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
bs: Povećava prozor ulijevo dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
bs: Povećava prozor udesno dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
bs: Povećava prozor prema gore dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Gtkrc reload style
bs: Gtkrc stil učitavanja

en: HIghlighted
bs: Označen

en: Height of title bar.
bs: Visina trake s nazivom.

en: Help about
bs: Pomoć o

en: Help show faq
bs: Pomoć pokaži faq

en: Help show homepage
bs: Pomoć pokaži web stranicu

en: Help show news
bs: Pomoć pokaži novosti

en: Help show programmer manual
bs: Pomoć pokaži uputstvo za programere

en: Highlighted
bs: Označen

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
bs: Dodirivanje ruba ekrana bira sljedeću: \w

en: Host
bs: Računar

en: How to choose window edges when resizing: \w
bs: Kako odabrati rubove prozora pri promjeni veličine: \w

en: How to snap together window edges: \w
bs: Kako sastavljati rubove prozora: \w

en: How windows being moved are animated: \w
bs: Kako se animiraju prozori koji se pomiču: \w

en: How windows being resized are animated: \w
bs: Kako se animiraju prozori kojima se mijenja veličina: \w

en: Icon Name
bs: Ime ikone

en: Iconified
bs: Ikoniziran

en: Iconify all windows on the current workspace.
bs: Ikonizira sve prozore u trenutnoj radnoj površini.

en: Iconify group
bs: "Ikoniziraj" grupu

en: Iconify the window.
bs: Pretvara prozor u ikonu.

en: Iconify transient group
bs: "Ikoniziraj" tranzijentnu grupu

en: Iconify window
bs: Ikoniziraj prozor

en: Iconify workspace windows
bs: Ikoniziraj prozore radne površine

en: Iconifying a window also iconifies the: \w
bs: Ikoniziranje prozora također ikonizira: \w

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
bs: Ako je prozor na najvišem mogućem mjestu tada ga spusti na njegovu
    najnižu moguću poziciju. U suprotnom slučaju podigni ga koliko god je dozvoljeno.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
bs: Ako je prozor na najvišoj mogućoj poziciji spušta ga na najnižu
    moguću poziciju. U suprotnom slučaju podiže prozor koliko je moguće.
    Također utiče i na sve tranzijentne prozore koji pripadaju izabranom prozoru.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
bs: Ako je prozor osjenčen (pogledaj `Osjenči prozor'), vraća ga u
    "normalno" stanje.

en: Ignore program position
bs: Ignoriši mjesto programa

en: Ignore program-specified window placements.
bs: Ignoriši smještaj prozora naveden od programa.

en: Ignore requests from applications to change window stacking.
bs: Ignoriši zahtjeve aplikacija za promjenu rasporeda prozora.

en: Ignore stacking requests
bs: Ignoriši zahtjeve za slaganje

en: Ignore the window.
bs: Ignoriši prozor.

en: Ignored
bs: Ignorisan

en: Image Properties
bs: Osobine slike

en: In GNOME _task list
bs: U GNOME listi _zadataka

en: In _group
bs: U _grupi

en: In _window list
bs: U listi _prozora

en: Inactive
bs: Neaktivan

en: Inactive-
    Clicked
bs: Neaktivan-
    pritisnut

en: Inactive-
    Highlighted
bs: Neaktivan-
    označen

en: Include iconified windows when cycling.
bs: Uključi i umanjene prozore pri kruženju.

en: Include windows on all viewports when cycling.
bs: Uključi prozore u svim viewport-ovima pri kruženju.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
bs: Uključi prozore sa svih radnih površina pri kruženju.

en: Increase the size of the current window by one column.
bs: Povećava veličinu izabranog prozora za jednu kolonu.

en: Increase the size of the current window by one row.
bs: Povećava veličinu izabranog prozora za jedan red.

en: Index:
bs: Indeks:

en: Insert workspace
bs: Ubaci radnu površinu

en: Insert workspace after
bs: Dodaj radnu površinu iza

en: Insert workspace before
bs: Dodaj radnu površinu prije

en: Invoke the GNOME control center from the `Customize' menu.
bs: Pozovi GNOME kontrolni centar iz `Prilagodi' menija.

en: Invoke the list of commands, one by one.
bs: Poziva listu komandi, jednu po jednu.

en: Invoke the user-customization system.
bs: Pozovi korisnički sistem za prilagođavanje.

en: Keep transient windows stacked above: \w
bs: Zadrži tranzientne prozore složene iznad: \w

en: Key
bs: Tipka

en: Key:
bs: Tipka:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su svuda aktivne.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
bs: Keymap koja sadrži veze aktivne samo pri operaciji kruženja kroz prozore.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je klijentov prozor fokusiran.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
bs: Mapa tipki koja sadrži aktivne veze pri čitanju unosa od strane korisnika.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je pokazivač na ivici
    nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je pokazivač u "zatvori"
    dugmetu nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je pokazivač u "umanji"
    dugmetu nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži aktivne veze kada je pokazivač u "maksimiziraj"
    dugmetu nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži aktivne veze kada je pokazivač u meni
    dugmetu nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je pokazivač u baznom
    prozoru (ili kada nijedan prozor nije fokusiran).

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži aktivne veze kada je pokazivač u "osjenči" dugmetu
    nekog prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
bs: Mapa tipki koja sadrži veze koje su aktivne kada je pokazivač u naslovu
    prozora. (Samo su veze miša uzete u obzir u ovoj mapi.)

en: Kill client
bs: Ubij klijenta

en: Launch the GNOME about dialog.
bs: Pokreće dijalog "o GNOME".

en: Launch the GNOME help browser.
bs: Pokreće GNOME help preglednik.

en: Let unmanaged windows be overlapped when filling windows.
bs: Dozvoli da nekontrolisani prozori mogu biti prekriveni od strane drugih prozora.

en: Lock position and size while windows are maximized.
bs: Zaklučaj poziciju i veličinu dok su prozori maksimizirani.

en: Logout from the current GNOME session.
bs: Odjava iz trenutne GNOME sesije.

en: Lower
bs: Spusti

en: Lower group
bs: Spusti grupu

en: Lower group depth
bs: Smanji dubinu grupe

en: Lower layer
bs: Donji sloj

en: Lower single window
bs: Spusti jedan prozor

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
bs: Spusti izabrani prozor na najniže dozvoljeno mjesto u poretku slaganja.
    Također spusti sve tranzijentne prozore koji mu pripadaju.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
bs: Spusti prozor na najniže dozvoljeno mjesto u poretku slaganja.

en: Lower window
bs: Spusti prozor

en: Lower window and transients
bs: Spusti prozor i tranzijente

en: Lower window depth
bs: Umanji dubinu prozora

en: Make group sticky
bs: Učini grupu ljepljivom

en: Make group unsticky
bs: Učini grupu ne-ljepljivom

en: Make window ignored
bs: Označi prozor kao ignorisan

en: Make window not ignored
bs: Označi prozor kao ne-ignorisan

en: Make window sticky
bs: Napravi ljepljive prozore

en: Make window unsticky
bs: Napravi prozore neljepljivim

en: Map:
bs: Mapa:

en: Mapping
bs: Mapiranje

en: Match window properties
bs: Match osobine prozora

en: Maximize
bs: Maksimiziraj

en: Maximize fill window
bs: Maksimalno popunjavanje prozora

en: Maximize fill window horizontally
bs: Maksimalno popunjavanje prozora horizontalno

en: Maximize fill window horizontally toggle
bs: Promijeni maksimalno horizontalno popunjavanje prozora

en: Maximize fill window toggle
bs: Promijeni maksimalno popunjavanje prozora

en: Maximize fill window vertically
bs: Maksimalno popunjavanje prozora vertikalno

en: Maximize fill window vertically toggle
bs: Promijeni maksimalno vertikalno popunjavanje prozora

en: Maximize the dimensions of the window.
bs: Maksimiziraj veličinu prozora.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
bs: Maksimiziraj horizontalnu dimenziju prozora.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
bs: Maksimiziraj vertikalnu dimenziju prozora.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
bs: Maksimizira prozor u horizontalnom pravcu, a da pri tome ne prekriva nijedan drugi prozor.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
bs: Maksimizira prozor u vertikalnom pravcu, a da pri tome ne prekriva nijedan drugi prozor.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
bs: Maksimizira prozor, a da pri tome ne prekriva nijedan drugi prozor.

en: Maximize window
bs: Maksimiziraj prozor

en: Maximize window horizontally
bs: Maksimiziraj prozor horizontalno

en: Maximize window horizontally toggle
bs: Promijeni horizontalnu maksimizaciju prozora

en: Maximize window toggle
bs: Promijeni maksimizaciju prozora

en: Maximize window vertically
bs: Maksimiziraj prozor vertikalno

en: Maximize window vertically toggle
bs: Promijeni vertikalnu maksimizaciju prozora

en: Maximized
bs: Maksimiziran

en: Maximizing
bs: Maksimiziranje

en: Maximizing a window in one dimension must increase the size of that dimension.
bs: Maksimiziranje prozora u jednoj dimenziji mora povećati veličinu te dimenzije.

en: Merge next workspace
bs: Spoji sljedeću radnu površinu

en: Merge previous workspace
bs: Spoji prethodnu radnu površinu

en: Merge with next
bs: Spoji s sljedećim

en: Merge with previous
bs: Spoji s prethodnim

en: Method of placing dialog windows: \w
bs: Metoda smještaja prozora s dijalozima: \w

en: Method of placing windows: \w
bs: Metoda smještaja prozora: \w

en: Milliseconds to delay before flipping: \w
bs: Kašnjenje u milisekundama prije prevrtanja: \w

en: Minimize
bs: Minimiziraj

en: Minimizing
bs: Minimiranje

en: Minimizing/Maximizing
bs: Minimiranje/maksimiziranje

en: Miscellaneous
bs: Razno

en: Modifier key(s) used for default window manager shortcuts.
bs: Tipka(e) koja se koristi za default prečace menadžera prozora.

en: Mono Theme
bs: Mono tema

en: Motion threshold for mouse pointer: \wpixels
bs: Prag pokreta za pokazivač miša: \wpixels

en: Move cursor down
bs: Pomakni pokazivač prema dole

en: Move cursor down fine
bs: Pomakni fino pokazivač prema dole

en: Move cursor left
bs: Pomakni pokazivač ulijevo

en: Move cursor left fine
bs: Pomakni fino pokazivač prema lijevo

en: Move cursor right
bs: Pomakni pokazivač udesno

en: Move cursor right fine
bs: Pomakni fino pokazivač desno

en: Move cursor up
bs: Pomakni pokazivač prema gore

en: Move cursor up fine
bs: Pomakni fino pokazivač prema gore

en: Move group down
bs: Pomjeri grupu nadole

en: Move group left
bs: Pomjeri grupu ulijevo

en: Move group right
bs: Pomjeri grupu udesno

en: Move group to current viewport
bs: Pomjeri grupu u ovaj viewport

en: Move group up
bs: Pomjeri grupu nagore

en: Move selected window
bs: Pomjeri izabrani prozor

en: Move the current window to the N'th workspace.
bs: Pomiče izabrani prozor u n-tu radnu površinu.

en: Move the current window to the specified viewport.
bs: Prebaci ovaj prozor u navedeni viewport.

en: Move the current workspace one place to the left.
bs: Pomiče trenutnu radnu površinu jedno mjesto ulijevo.

en: Move the current workspace one place to the right.
bs: Pomiče trenutnu radnu površinu jedno mjesto udesno.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
bs: Pomakni pokazivač jednu tačku prema dole.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
bs: Pomakni pokazivač jednu tačku prema lijevo.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
bs: Pomakni pokazivač jednu tačku prema desno.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
bs: Pomakni pokazivač jednu tačku prema gore.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
bs: Pomakni pokazivač `pomakni-pokazivač-povećanje' tačaka prema dole.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
bs: Pomakni pokazivač `pomakni-pokazivač-povećanje' tačaka prema lijevo.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
bs: Pomakni pokazivač `pomakni-pokazivač-povećanje' tačaka prema desno.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
bs: Pomakni pokazivač `pomakni-pokazivač-povećanje' tačaka prema gore.

en: Move the viewport one screen down.
bs: Pomjeri viewport jedan ekran prema dole.

en: Move the viewport one screen to the left.
bs: Pomjeri viewport jedan ekran ulijevo.

en: Move the viewport one screen to the right.
bs: Pomjeri viewport jedan ekran udesno.

en: Move the viewport one screen up.
bs: Pomjeri viewport jedan ekran prema gore.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
bs: Pomjeri prozor `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema dole.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
bs: Pomjeri prozor `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema lijevo.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
bs: Pomjeri prozor `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema desno.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
bs: Pomjeri prozor `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema gore.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
bs: Pomjeri grupu prozora `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema dole.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
bs: Pomjeri grupu prozora `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema lijevo.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
bs: Pomjeri grupu prozora `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema desno.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
bs: Pomjeri grupu prozora `klizni-prozor-rastojanje' tačaka prema gore.

en: Move the window interactively using the mouse.
bs: Pomiči prozor interaktivno uz pomoć miša.

en: Move the window to the next viewport.
bs: Pomjeri prozor u sljedeći viewport.

en: Move the window to the next workspace.
bs: Prebaci prozor u sljedeću radnu površinu.

en: Move the window to the previous viewport.
bs: Pomjeri prozor u prethodni viewport.

en: Move the window to the previous workspace.
bs: Prebaci prozor u prethodnu radnu površinu.

en: Move the window to the viewport above.
bs: Pomjeri prozor prema gornjem viewport-u.

en: Move the window to the viewport below.
bs: Pomjeri prozor prema donjem viewport-u.

en: Move the window to the viewport on the left.
bs: Pomjeri prozor prema viewport-u na lijevoj strani.

en: Move the window to the viewport on the right.
bs: Pomjeri prozor prema viewport-u na desnoj strani.

en: Move to the next viewport.
bs: Pređi u sljedeći viewport.

en: Move to the previous viewport.
bs: Pređi u prethodni viewport.

en: Move viewport down
bs: Pomjeri viewport prema dole

en: Move viewport left
bs: Pomjeri viewport ulijevo

en: Move viewport next
bs: Pomakni sljedeći viewport

en: Move viewport previous
bs: Pomakni prethodni viewport

en: Move viewport right
bs: Pomjeri viewport udesno

en: Move viewport up
bs: Pomjeri viewport prema gore

en: Move window down
bs: Pomjeri prozor prema dole

en: Move window interactively
bs: Pomiči prozor interaktivno

en: Move window left
bs: Pomjeri prozor lijevo

en: Move window next
bs: Pomakni sljedeći prozor

en: Move window previous
bs: Pomakni prethodni prozor

en: Move window right
bs: Pomjeri prozor desno

en: Move window to viewport
bs: Prebaci prozor u viewport

en: Move window up
bs: Pomjeri prozor prema gore

en: Move workspace backwards
bs: Pomakni radnu površinu unazad

en: Move workspace forwards
bs: Pomakni radnu površinu unaprijed

en: Move workspace left
bs: Pomjeri radnu površinu ulijevo

en: Move workspace right
bs: Pomjeri radnu površinu udesno

en: Move/Resize
bs: Pomjeri/promjeni veličinu

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
bs: Pomjera prozor prema dole dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
bs: Pomjera prozor ulijevo dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
bs: Pomjera prozor udesno dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
bs: Pomjera prozor prema gore dok ne `udari u' drugi prozor.

en: Name
bs: Ime

en: Never focus
bs: Nikada ne fokusiraj

en: New Theme
bs: Nova tema

en: New group
bs: Nova grupa

en: Next window
bs: Sljedeći prozor

en: Next workspace
bs: Sljedeća radna površina

en: Next workspace window
bs: Sljedeći prozor radne površine

en: No errors.
bs: Bez grešaka.

en: No matching item for %S
bs: Nema podudarajuće stavke za %S

en: None
bs: Nijedna

en: Normal
bs: Normalan

en: Number of milliseconds before displaying tooltips.
bs: Broj milisekundi prije prikazivanja uputstava.

en: Number of milliseconds before removing tooltips.
bs: Broj milisekundi prije uklanjanja uputstava.

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
bs: Broj tačaka za koji će se pokazivač pomaknuti u
    `pomakni-pokazivač-' komandi.

en: Number of pixels to move window in `slide-' commands.
bs: Broj tačaka pomaka prozora u `klizni-' komandama.

en: OK
bs: U redu

en: Offset (%) from left window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the left window edge.
bs: Ofset (%) od lijeve ivice pri "varpovanju" pokazivača.
    
    Negativan broj znači izvan lijevog ruba.

en: Offset (%) from top window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the top window edge.
bs: Ofset (%) od gornje ivice pri "varpovanju" pokazivača.
    
    Negativan broj znači izvan gornjeg ruba prozora.

en: Only flip when interactively moving a window.
bs: Pređi u drugu radnu površinu (prevrni) samo pri interaktivnom pomicanju prozora.

en: Only update window contents after it has stopped moving.
bs: Osvježi sadržaj prozora tek kada se prestane pomicati.

en: Open
bs: Otvori

en: Optional arguments given to the `xterm' command.
bs: Dodatni argumenti dati `xterm' komandi.

en: Other
bs: Drugi

en: Pack window down
bs: Pakuj prozor prema dole

en: Pack window left
bs: Pakuj prozor ulijevo

en: Pack window right
bs: Pakuj prozor udesno

en: Pack window up
bs: Pakuj prozor prema gore

en: Patterns
bs: Uzorci

en: Persistent group ids
bs: Identiteti perzistentnih grupa

en: Place mode
bs: Mod mjesta

en: Placement
bs: Smještaj

en: Placement weight
bs: "Težina" položaja

en: Play sound effects for unmanaged windows.
bs: Sviraj zvučne efekte za nekontrolisane prozore.

en: Play sound effects for window events.
bs: Sviraj zvučne efekte za prozorske događaje.

en: Popup apps menu
bs: Popup meni aplikacija

en: Popup root menu
bs: Glavni popup meni

en: Popup window list
bs: Popup lista prozora

en: Popup window menu
bs: Meni popup prozora

en: Popup workspace list
bs: Popup lista radnih površina

en: Position
bs: Pozicija

en: Prepend workspace and send
bs: Umetni radnu površinu i pošalji

en: Preserve empty workspaces in pager.
bs: Zadrži prazne radne površine u pager-u.

en: Press key...
bs: Pritisnite tipku...

en: Previous window
bs: Prethodni prozor

en: Previous workspace
bs: Prethodna radna površina

en: Previous workspace window
bs: Prethodni prozor radne površine

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
bs: Upitaj za komandu, izvrši je i ispiši rezultat, ako postoji, na ekranu.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
bs: Upitaj za kombinaciju tipki, a onda ispiši njenu vezu.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
bs: Upitaj za radnu površinu i aktiviraj je.

en: Properties
bs: Osobine

en: Properties...
bs: Osobine...

en: Proximity in pixels before snapping to a window edge.
bs: Blizina u tačkama prije zakačivanja za rub prozora.

en: Put the window in the stacking level above its current level.
bs: Podigni prozor na veći nivo slaganja od trenutnog nivoa.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
bs: Spusti prozor na nivo slaganja ispod trenutnog nivoa.

en: Quit
bs: Završi

en: Quote event
bs: Događaj navoda

en: Raise
bs: Podigni

en: Raise and pass through click
bs: Podigni i "propusti" klik

en: Raise and pass through click if focused
bs: Podigni i "propusti" klik ako je fokusiran

en: Raise group
bs: Podigni grupu

en: Raise group and pass through click
bs: Podigni grupu i "propusti"klik

en: Raise group depth
bs: Povećaj dubinu grupe

en: Raise lower group
bs: Podigni donju grupu

en: Raise lower single window
bs: Podigni jedan donji prozor

en: Raise lower window
bs: Podigni spusti prozor

en: Raise lower window and transients
bs: Podigni/spusti prozor i tranzijente

en: Raise on focus
bs: Podigni pri fokusu

en: Raise or pass through click
bs: Podigni ili "propusti" klik

en: Raise selected windows (normally by the Windows menu).
bs: Podigni izabrane prozore (normalno kroz meni prozora).

en: Raise single window
bs: Podigni jedan prozor

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
bs: Podigni izabrani prozor na najviše dozvoljeno mjesto u poretku slaganja.
    Također podigni sve tranzijentne prozore koji mu pripadaju.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
bs: Podigni grupu prozora koja je primila trenutni događaj, a onda ponovi
    sve događaje pokazivača koji su pozvali komandu.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
bs: Podigni prozor koji je primio trenutni događaj (ako ima fokus), a onda
    ponovi sve događaje pokazivača koji su pozvali komandu.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
bs: Podigni prozor koji je primio trenutni događaj i sve tranzijente koje ima,
    a onda ponovi sve događaje pokazivača koji su pozvali komandu.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
bs: Podigni prozor koji je primio trenutni događaj, a onda ponovi sve
    događaje pokazivača koji su pozvali komandu.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
bs: Podigni prozor na najviše dozvoljeno mjesto u poretku slaganja.

en: Raise transients and pass through click
bs: Podigni tranzijente i "propusti" klik

en: Raise window
bs: Podigni prozor

en: Raise window and pass through click
bs: Podigni prozor i "propusti" klik

en: Raise window and transients
bs: Podigni prozor i tranzijente

en: Raise window depth
bs: Povećaj dubinu prozora

en: Raise windows when they are focused.
bs: Podigni prozore kada su fokusirani.

en: Raise windows when they are maximized.
bs: Podigni prozore kada su maksimizirani.

en: Raise windows when they are moved or resized.
bs: Podigni prozore kada se pomiču, ili im se mijenja veličina.

en: Raise windows when they are unshaded.
bs: Podigni prozore kada su "osvjetljeni".

en: Raise windows while they're temporarily selected during cycling.
bs: Podigni prozore dok su privremeno izabrani pri kruženju.

en: Read theme from `%s'
bs: Učitaj temu iz `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
bs: Učitaj gtkrc podešavanja.

en: Reload themes in window manager after saving.
bs: Ponovo učitaj teme u menadžer prozora poslije snimanja.

en: Remember _attributes
bs: Zapamti _atribute

en: Remember _dimensions
bs: Zapamti _dimenzije

en: Remember _position
bs: Zapamti _poziciju

en: Remember the current attributes of the focused window.
bs: Pamti trenutne atribute prozora koji ima fokus.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
bs: Pamti trenutne dimenzije fokusiranog prozora.

en: Remember the current position of the focused window.
bs: Pamti trenutnu poziciju fokusiranog prozora.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
bs: Briše kopiju prozora u trenutno izabranoj radnoj površini. Ako je ovo
    zadnja preostala instanca tada briše sam prozor.

en: Remove tooltips after a period of time.
bs: Ukloni uputstva nakon nekog perioda.

en: Remove unused definitions when saving.
bs: Ukloni neiskorištene definicije prilikom snimanja.

en: Resize selected window
bs: Promijeni veličinu izabranog prozora

en: Resize the window interactively using the mouse.
bs: Interaktivno mijenjaj veličinu prozora uz pomoć miša.

en: Resize window interactively
bs: Interaktivno mijenjaj veličinu prozora

en: Restart
bs: Ponovo pokreni

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
bs: Vrati veličinu prozora u originalno, nemaksimizirano stanje.

en: Return the window from its iconified state.
bs: Vraća prozor iz ikoniziranog stanja.

en: Revert
bs: Vrati

en: Role
bs: Uloga

en: Row:
bs: Red:

en: Rows:
bs: Redova:

en: Run shell command
bs: Pokreni shell komandu

en: SMaker Theme
bs: SMaker tema

en: S_haded
bs: O_sjenčen

en: Save Theme _As...
bs: Snimi temu k_ao...

en: Saved as `%s'
bs: Snimljena kao `%s'

en: Sawfish Error
bs: Sawfish greška

en: Sawfish Theme Builder
bs: Sawfish graditelj tema

en: Sawfish Themer Preview
bs: Sawfish pregled tema

en: Sawfish configurator
bs: Sawfish alat za konfiguraciju

en: Sawfish homepage
bs: Sawfish web stranica

en: Sawfish manages your windows extensibly.
bs: Sawfish upravlja vaše prozore u velikoj mjeri.

en: Select Icon
bs: Izaberite ikonu

en: Select Image
bs: Izaberite sliku

en: Select color
bs: Izaberite boju

en: Select file
bs: Izaberite datoteku

en: Select font
bs: Izaberite font

en: Select next workspace
bs: Izaberi sljedeću radnu površinu

en: Select previous workspace
bs: Izaberi prethodnu radnu površinu

en: Select the N'th workspace.
bs: Izaberi n-tu radnu površinu.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
bs: Izaberi sljedeću radnu površinu kada pokazivač dotakne rub ekrana.

en: Select the next window of the current workspace.
bs: Izaberi sljedeći prozor u ovoj radnoj površini.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
bs: Izaberi sljedeći prozor, kružeći kroz sve moguće radne površine.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
bs: Izaberi prethodni prozor, kružeći kroz sve moguće radne površine.

en: Select the specified viewport column.
bs: Izaberi navedenu kolonu viewport-a.

en: Select the specified viewport row.
bs: Izaberi navedeni red viewport-a.

en: Select the specified viewport.
bs: Izaberi navedeni viewport.

en: Select workspace interactively
bs: Izaberi radnu površinu interaktivno

en: Send group to current workspace
bs: Pošalji grupu u ovu radnu površinu

en: Send group to next workspace
bs: Pošalji grupu u sljedeću radnu površinu

en: Send group to previous workspace
bs: Pošalji grupu u prethodnu radnu površinu

en: Send to next workspace
bs: Pošalji u sljedeću radnu površinu

en: Send to previous workspace
bs: Pošalji u prethodnu radnu površinu

en: Send to workspace
bs: Pošalji u radnu površinu

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
bs: Šalje sljedeći događaj (s tastature) direktno u fokusirani klijent prozor,
    ignorišući sve veze s menadžerom prozora koje možda ima.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
bs: Uključi GNOME SKIP_TASKLIST napomenu za prozor.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
bs: Uključi GNOME SKIP_WINLIST napomenu za prozor.

en: Set viewport linear
bs: Linearni viewport

en: Set window viewport linear
bs: Viewport prozora linearan

en: Shade window
bs: Osjenči prozor

en: Shaded
bs: Osjenčen

en: Show current dimensions of windows while resizing.
bs: Prikaži trenutne dimenzije prozora pri promjeni veličine.

en: Show current position of windows while moving.
bs: Prikaži trenutnu poziciju prozora pri pomicanju.

en: Show full documentation in tooltips.
bs: Pokaži punu dokumentaciju u uputstvima.

en: Show options suitable for \w users.
bs: Prikaži opcije pogodne za \w korisnike.

en: Show variable names of each customization option.
bs: Prikaži imena varijabli svake opcije za prilagođavanje.

en: Simple Theme
bs: Jednostavna tema

en: Size window add column
bs: Promijeni veličinu prozora dodaj kolonu

en: Size window add row
bs: Promijeni veličinu prozora dodaj red

en: Size window subtract column
bs: Promijeni veličinu prozora oduzmi kolonu

en: Size window subtract row
bs: Promijeni veličinu prozora oduzmi red

en: Slide group down
bs: Klizni grupu prema dole

en: Slide group left
bs: Klizni grupu lijevo

en: Slide group right
bs: Klizni grupu desno

en: Slide group up
bs: Klizni grupu prema gore

en: Slide window down
bs: Klizni prozor prema dole

en: Slide window left
bs: Klizni prozor ulijevo

en: Slide window right
bs: Klizni prozor udesno

en: Slide window up
bs: Klizni prozor prema gore

en: Snap to otherwise-ignored windows.
bs: Zakači za inače ignorisane prozore.

en: Snap window position to edges of other windows while moving.
bs: Zakači poziciju prozora za ivice drugih prozora pri pomjeranju.

en: Sound
bs: Zvuk

en: Stacking
bs: Slaganje

en: Start a new xterm.
bs: Pokreni novi xterm.

en: State
bs: Stanje

en: Sticky
bs: Ljepljiv

en: Sticky viewport
bs: Ljepljivi viewport

en: Text is \w justified in window titles.
bs: Tekst je poravnat \w u nazivima prozora.

en: The default window animation mode: \w
bs: Default način animacije prozora: \w

en: The hierarchical window menu raises singleton submenus.
bs: Hijerarhijski prozorski meni podiže singleton pod-menije.

en: The program launched by the `xterm' command.
bs: Program pokrenut s `xterm' komandom.

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
bs: Program koji se koristi za sviranje audio datoteka. Ako nije podešen koristiće se ugrađena podrška za ESD.

en: Theme Directory
bs: Direktorij s temom

en: Theme name:
bs: Ime teme:

en: This window previews the current theme.
bs: U ovom prozoru možete vidjeti trenutnu temu.

en: Title-only
bs: Samo-naslov

en: Toggle group sticky
bs: Promijeni ljepljivost grupe

en: Toggle single window mode
bs: Promijeni "jedan prozor" mode

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
bs: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST napomenu za prozor.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
bs: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST napomenu za prozor.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
bs: Promijeni `ljeplivost' prozora--da li je, ili ne član svih radnih
    površina.

en: Toggle the iconification of window W.
bs: Mijenja ikonizaciju prozora W.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
bs: Mijenja osjenčeno (prikaz samo trake s nazivom) stanje prozora.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora izm horizontalno maksimiziranog u nemaksimiziran
    i obratno.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora između horizonalno maksimalno-popunjenog i
    ne-maksimiziranog.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora iz maksimiziranog u nemaksimizirano i obratno.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora između maksimalno-popunjenog i ne-maksimiziranog.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora izm vertikalno maksimiziranog u nemaksimiziran
    i obratno.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
bs: Mijenja stanje prozora između vertikalno maksimalno-popunjenog i
    ne-maksimiziranog.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
bs: Promijeni da li prozor može dobiti fokus, ili ne.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
bs: Promijeni da li je prozor ignorisan ili ne.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
bs: Promijeni da li je, ili ne prozor prikazan prilikom kruženja kroz prozore (alt+tab npr.).

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
bs: Promijeni da li je, ili ne prozor uključen u listu prozora.

en: Toggle window cycle skip
bs: Promijeni "izbjegni kruženje kroz prozore"

en: Toggle window iconified
bs: Promijeni ikonizaciju prozora

en: Toggle window ignored
bs: Promjeni "ignorisanost" prozora

en: Toggle window list skip
bs: Promijeni "izbjegni listu prozora"

en: Toggle window never focus
bs: Promijeni "prozor nikad ne fokusira"

en: Toggle window shaded
bs: Promijeni osjenčenje prozora

en: Toggle window sticky
bs: Promijeni ljepljivost prozora

en: Tooltips
bs: Uputstva

en: Top-border
bs: Gornja-ivica

en: Transients above
bs: Tranzijenti iznad

en: Try to leave at least this many pixels between window edges in first/best-fit.
bs: Pokušaj ostaviti barem ovoliko tačaka između rubova prozora u "prvo/najbolje-slaganje" (first/best-fit).

en: Type
bs: Tip

en: Undocumented
bs: Nedokumentovano

en: Ungrouped
bs: Ne-grupiran

en: Uniconify group
bs: "De-ikoniziraj" grupu

en: Uniconify transientgroup
bs: "De-ikoniziraj" tranzijentnu grupu

en: Uniconify window
bs: De-ikoniziraj prozor

en: Uniconifying a window also uniconifies the: \w
bs: De-ikoniziranje prozora također de-ikonizuje: \w

en: Unignore the window.
bs: Prestani ignorisati prozor.

en: Unique name
bs: Jedinstveno ime

en: Uniquify window name
bs: Daj jedinstveno ime prozoru

en: Unmanaged windows may be iconified.
bs: Nekontrolisani prozori se mogu ikonizirati.

en: Unmaximize
bs: De-maksimiziraj

en: Unmaximize window
bs: De-maksimiziraj prozor

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
bs: Isključi GNOME SKIP_TASKLIST napomenu za prozor.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
bs: Isključi GNOME SKIP_WINLIST napomenu za prozor.

en: Unshade selected windows.
bs: De-osjenči izabrane prozore.

en: Unshade window
bs: De-osjenči prozor

en: Upper layer
bs: Gornji sloj

en: Use black-on-white button images.
bs: Koristi crno bijele slike na dugmadi.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
bs: Koristi manje memorije pri stvaranju nijansi, uz mogući odraz na kvalitet.

en: Value
bs: Vrijednost

en: Virtual desktop configuration.
bs: Konfiguracija virtualne radne površine.

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
bs: Sačekaj da korisnik izabere prozor, a tada ga interaktivno pomiči.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
bs: Sačekaj da korisnik izabere prozor, a tada mu interaktivno mijenjaj veličinu.

en: Warp pointer to opposite screen edge when flipping.
bs: Pomakni pokazivač u suprotni rub ekrana pri prevrtanju.

en: Warp the mouse pointer to windows as they're temporarily selected.
bs: Prebaci pokazivač miša u prozore dok su privremeno izabrani.

en: Warp the pointer to selected windows.
bs: Prebaci pokazivač miša u izabrane prozore.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
bs: Kada pokazivač miša utiče na fokus.

en: When passing the first or last workspace, while moving a window: \w
bs: Pri prolasku kroz prvu ili zadnju radnu površinu, dok pomičem prozor: \w

en: When passing the first or last workspace: \w
bs: Pri prolasku kroz prvu ili zadnju radne površinu: \w

en: When raising a window, also raise its: \w
bs: Pri podizanju prozaora, također podigni: \w

en: Where to display error messages: \w
bs: Gdje prikazati poruke o grešci: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
bs: Da li i kako pomicati pokazivač pri pakovanju prozora.
    
    `možda' znači da se pokazivač pomjera skupa s prozorom, ako je
    pokazivač bio unutar prozora prije pakovanja.
    
    `uvijek' smješta pokazivač u sredinu prozora ako već nije unutar 
    njega, a onda nastavlja kao `možda'.
    
    `nikada' znači da se pokazivač ne pomjera.

en: Whether growing an already grown window grows it again.
bs: Da li povećavanje već povećanog prozora ponovo povećava prozor.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
bs: Da li se povećavanje smatra maksimiziranjem.  Kada ovo uključite
    možete koristiti `de-maksimiziraj-prozor', ili nešto slično da bi ste ga
    vratili na početnu veličinu.

en: While changing %s:
bs: Pri promjeni %s:

en: Width of window border.
bs: Širina ivice prozora.

en: Window Cycling
bs: Kruženje prozora

en: Window _Frames
bs: Ok_viri prozora

en: Window history clear
bs: Istorija prozora - obriši

en: Window history forget
bs: Istorija prozora - zaboravi

en: Window history save attributes
bs: Istorija prozora - snimi atribute

en: Window history save dimensions
bs: Istorija prozora - snimi dimenzije

en: Window history save position
bs: Istorija prozora - snimi poziciju

en: Window list skip
bs: Izbjegni listu prozora

en: Window:
bs: Prozor:

en: Windows are focused after being uniconified.
bs: Prozori dobijaju fokus pri de-ikoniziranju.

en: Windows are raised after being uniconified.
bs: Prozori su podignuti u prvi plan poslije de-ikoniziranja.

en: Windows uniconify to the current viewport.
bs: Prozor se otvara u ovom viewport-u.

en: Windows uniconify to the current workspace when they are selected.
bs: Prozori se de-ikoniziraju u trenutnu radnu površinu kada su izabrani.

en: Windows uniconify to the current workspace.
bs: Prozori se de-ikoniziraju u trenutnoj radnoj površini.

en: Work_spaces
bs: Radnepovr_šine

en: Workspace
bs: Radna površina

en: Workspace %d
bs: Radna površina %d

en: Workspace names
bs: Imena radnih površina

en: Workspace:
bs: Radna površina:

en: Workspaces
bs: Radne površine

en: Workspaces are deleted when their last window closes.
bs: Radne površine se brišu kada im se zatvori zadnji prozor.

en: Workspaces:
bs: Radne površine:

en: [Quote]
bs: [Navod]

en: [about text]
bs: [tekst o]

en: [bottom]
bs: [dno]

en: [left]
bs: [lijevo]

en: [right]
bs: [desno]

en: [title]
bs: [naziv]

en: [top]
bs: [vrh]

en: _About
bs: _O

en: _About Sawfish...
bs: O S_awfish-u

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Customize
bs: Pri_lagodi

en: _Down
bs: Do_le

en: _File
bs: _Datoteka

en: _Forget saved state
bs: _Zaboravi snimljeno stanje

en: _GNOME Help...
bs: _GNOME pomoć...

en: _Help
bs: Po_moć

en: _History
bs: _Istorija

en: _Ignored
bs: _Ignorisan

en: _Left
bs: _Lijevo

en: _Manual...
bs: _Uputstvo...

en: _News...
bs: _Novosti...

en: _Next workspace
bs: Slijedeću rad_nu površinu

en: _Open Theme..
bs: _Otvori Temu..

en: _Preferences...
bs: _Preference...

en: _Preview
bs: _Pregled

en: _Previous workspace
bs: _Prethodnu radnu površinu

en: _Programs
bs: _Programi

en: _Right
bs: _Desno

en: _Save Theme
bs: _Snimi temu

en: _Send window to
bs: Pošalji pro_zor u

en: _Settings
bs: _Podešavanja

en: _Sticky
bs: _Ljepljiv

en: _Themes
bs: _Teme

en: _Toggle
bs: _Promjeni

en: _Up
bs: _Gore

en: _WWW page...
bs: _WWW stranica...

en: _Windows
bs: Pro_zor

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
bs: `Početna' boja aktivnih okvira u okvirima u stilu `nijansa'.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
bs: `Početna' boja neaktivnih okvira u okvirima u stilu `nijansa'.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
bs: `Završna' boja aktivnih okvira u okvirima u stilu `nijansa'.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
bs: `Završna' boja neaktivnih okvira u okvirima u stilu `nijansa'.

en: all
bs: sve

en: always
bs: uvijek

en: and many others...
bs: i mnogi drugi...

en: apply/revert/cancel/ok
bs: primjeni/vrati/odustani/u redu

en: attraction
bs: privlačenje

en: border
bs: ivica

en: border-grab
bs: ivica-uhvati

en: border-keymap
bs: ivična-keymap

en: box
bs: kutija

en: center
bs: u sredini

en: close-button-keymap
bs: dugme-"zatvori"-keymap

en: diagonal
bs: dijagonalno

en: error while building frame: %S
bs: greška pri stvaranju okvira: %S

en: expert
bs: eksperte

en: global-keymap
bs: globalna-keymap

en: grab
bs: uhvati

en: group
bs: grupa

en: horizontal
bs: vodoravno

en: iconify-button-keymap
bs: dugme-"umanji"-keymap

en: intermediate
bs: iskusne

en: keep-going
bs: nastavi dalje

en: left
bs: lijevo

en: magnetism
bs: magnetizam

en: maximize-button-keymap
bs: dugme-maksimiziraj-keymap

en: maybe
bs: možda

en: menu-button-keymap
bs: Dugme-meni-keymap

en: never
bs: nikada

en: none
bs: nijedan

en: novice
bs: početnike

en: nowhere
bs: nigdje

en: ok
bs: u redu

en: opaque
bs: providan

en: parents
bs: roditelje

en: prompt-keymap
bs: prompt-mapa tipki

en: region
bs: regija

en: resistance
bs: otpor

en: revert/cancel/ok
bs: vrati/odustani/u redu

en: right
bs: desno

en: root-window-keymap
bs: keymap-baznog prozora

en: screen
bs: ekran

en: shade-button-keymap
bs: dugme-"osjenči"-keymap

en: space %d
bs: površina %d

en: standard-error
bs: standardna-greška

en: title-keymap
bs: keymap-naslova

en: transients
bs: tranzijenti

en: vertical
bs: uspravno

en: window-keymap
bs: prozor-keymap

en: workspace
bs: radna površina

en: wrap-around
bs: okreni-okolo
