balsa - en to ca translation catalogue (1177 entries)

en: 
    --
    This is an OpenPGP signed message part:
ca: 
    --
    Aquesta és una part del missatge signada per l'OpenPGP:

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
ca: 
    <b>Aquest certificat va ser emès per:</b>

en: 
    Disable support for protocol %s.
ca: 
    Inhabilita el suport pel protocol %s.

en: 
    Key created on: %s
ca: 
    Clau creada el: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
ca: 
    Empremta de la clau: %s

en: 
    Mail address: %s
ca: 
    Adreça de correu: %s

en: 
    Owner trust: %s
ca: 
    Nivell de confiança del propietari: %s

en: 
    Signed by: %s
ca: 
    Signat per: %s

en: 
    Signed on: %s
ca: 
    Signat el: %s

en: 
    Validity: %s
ca: 
    Validesa: %s

en:      to %s
ca:      per a %s

en:    from %s
ca:    de %s

en:  Press '%s' to toggle write
ca:  Premeu "%s" per commutar l'escriptura

en: "%s" parts
ca: parts de "%s"

en: %d kept, %d deleted.
ca: %d s'ha/n conservat, %d s'ha/n suprimit.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
ca: %d s'han conservat, %d s'han mogut, %d s'han suprimit.

en: %d kept.
ca: %d s'ha/n conservat.

en: %s (default)
ca: %s (predeterminat)

en: %s has insecure permissions!
ca: %s té permisos insegurs

en: %s is an invalid IMAP path
ca: %s no és un camí vàlid de l'IMAP

en: %s is not a mailbox.
ca: %s no és una bústia.

en: %s isn't a regular file.
ca: El %s no és un fitxer de dades.

en: %s no longer exists!
ca: %s no existeix més

en: %s on %s
ca: %s a %s

en: %s wrote:
ca: %s ha escrit:

en: %s: Opening %s Refcount: %d
ca: %s: s'està obrint %s Comptatge de referències: %d

en: %s: could not create context: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear el context: %s

en: %s: could not create new data object: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear un nou objecte de dades: %s

en: %s: could not create new data: %s
ca: %s: no s'han pogut crear noves dades: %s

en: %s: could not get data from buffer: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les dades de la memòria intermitja: %s

en: %s: could not get data from file: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les dades del fitxer: %s

en: %s: could not get data from mailbox file: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les dades del fitxer de la bústia: %s

en: %s: could not get data: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les dades: %s

en: %s: could not get decrypted data: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les dades desencriptades: %s

en: %s: could not list keys for %s: %s
ca: %s: no s'han pogut llistar les claus pel %s: %s

en: %s: could not retreive crypto engine information: %s.
ca: %s: no s'ha pogut obtenir la informació de l'eina d'encriptació: %s.

en: %s: could not retrieve key for %s: %s
ca: %s: no s'han pogut obtenir les claus pel %s: %s

en: %s: decryption and signature verification failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en la desencriptació i la verificació de signatura: %s

en: %s: decryption failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en la desencriptació: %s

en: %s: encryption failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en l'encriptació: %s

en: %s: signature verification failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en la verificació de la signatura: %s

en: %s: signing and encryption failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en la signatura i l'encriptació: %s

en: %s: signing failed: %s
ca: %s: s'ha produït un error en la signatura: %s

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
ca: (Exemple: escriviu desembre 31, 2000, com %s)

en: (No identity set)
ca: (No s'ha definit cap entitat)

en: (No sender)
ca: (Sense remitent)

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: (r)eject, accept (o)nce
ca: (r)ebutja, accepta un s(o)l cop

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
ca: (r)ebutja, accepta un s(o)l cop, (a)ccepta sempre

en: (size %s bytes)
ca: (mida %s bytes)

en: (unknown protocol)
ca: (protocol desconegut)

en: (use '%s' to view this part)
ca: (utilitza "%s" per visualitzar aquesta part)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
ca: *** Error: La bústia està bloquejada: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
ca: *** Error: El flux de la bústia està tancat: %s ***

en: ------forwarded message from %s------
ca: ------missatge reenviat de %s------

en: 7 Bits
ca: 7 bits

en: 8 Bits
ca: 8 bits

en: <b>This certificate belongs to:</b>
ca: <b>Aquest certificat pertany a:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
ca: <b>Aquest certificat és vàlid</b>
    de %s
    per a %s
    <b>Empremta:</b> %s

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
ca: Hi ha una finestra d'execució de filtres oberta. Tanqueu-la abans de modificar els filtres.

en: AND
ca: I

en: A_dd
ca: _Afegeix

en: A_ddress Book Name
ca: Nom de la llibreta d'a_dreces

en: Accept&_Save
ca: Accepta i de_sa

en: Access type: %s
ca: Tipus d'accés: %s

en: Access type: URL
ca: Tipus d'accés: URL

en: Access type: local-file
ca: Tipus d'accés: fitxer local

en: Access type: mail-server
ca: Tipus d'accés: servidor de correu

en: Action
ca: Acció

en: Action to perform:
ca: Acció a realitzar:

en: Add Address Book
ca: Afegeix a la llibreta d'adreces

en: Add a new IMAP folder
ca: Afegeix una carpeta IMAP nova

en: Add a new IMAP mailbox
ca: Afegeix una bústia IMAP nova

en: Add a new IMAP subfolder
ca: Afegeix una subcarpeta de l'IMAP

en: Add a new MH style mailbox
ca: Afegeix una bústia nova de tipus MH

en: Add a new Maildir style mailbox
ca: Afegeix una nova bústia de tipus Maildir

en: Add a new mbox style mailbox
ca: Afegeix una bústia nova de tipus mbox

en: Add attachments to this message
ca: Afegeix els fitxers adjunts a aquest missatge

en: Add the current word to your personal dictionary
ca: Afegeix la paraula actual al diccionari personal

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address Book Name
ca: Nom de la llibreta d'adreces

en: Address Books
ca: Llibretes d'adreces

en: Address book could not be accessed.
ca: No s'ha pogut accedir a la llibreta d'adreces.

en: Address could not be written to this address book.
ca: No s'ha pogut escriure l'adreça a la llibreta d'adreces.

en: All
    headers
ca: Totes
    les capçaleres

en: All Done!
ca: Això és tot

en: All _Headers
ca: Totes les _capçaleres

en: Always
ca: Sempre

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
ca: Una carpeta d'IMAP que no sigui una bústia
    no té cap propietat que sigui modificable.

en: An error prevented the signature verification.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura degut a un error.

en: Anonymous authentication failed.
ca: L'autenticació anònima ha fallat.

en: Ask me
ca: Pregunta'm

en: Attach
ca: Adjunta

en: Attach _Message(s)
ca: Adjunta el(s) _missatge(s)

en: Attach as Reference?
ca: Ho voleu adjuntar com a referència?

en: Attach file
ca: Adjunta el fitxer

en: Attach file at PATH
ca: Adjunta el fitxer al camí

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
ca: S'ha produït un error en adjuntar el fitxer al missatge.
    Causa possible: no hi ha espai temporal suficient

en: Attachment %s is not a regular file.
ca: El fitxer adjunt %s no és un fitxer habitual.

en: Attempt to apply an invalid filter
ca: S'ha intentat aplicar un filtre invàlid

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
ca: S'està autenticant (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
ca: S'està autenticant (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
ca: S'està autenticant (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
ca: S'està autenticant (anònim)...

en: Authentication failed
ca: S'ha produït un error en l'autenticació

en: Automatically close mailbox if unused more than
ca: Tanca automàticament la bustia si no s'usa més de

en: Automatically commit mailbox if unused more than
ca: Confirma la bústia automàticament si no s'ha utilitzat més de

en: Automatically quote original when replying
ca: Cita automàticament l'original en la resposta

en: Automatically view message when mailbox opened
ca: Visualitza automàticament el missatge en obrir la bústia

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: Bad Spellers
ca: Moltes errades ortogràfiques

en: Bad local mailbox path "%s"
ca: El camí de la bústia local "%s" és erroni

en: Bad mailbox name
ca: El nom de la bústia és erroni

en: Bad mailbox name for filter: %s
ca: El nom de la bústia per al filtre no és correcte: %s

en: Balsa Filters
ca: Filtres del Balsa

en: Balsa Filters Export
ca: Exporta el filtres del Balsa

en: Balsa Filters of Mailbox:
ca: Filtres del Balsa de la bústia:

en: Balsa Preferences
ca: Preferències del Balsa

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
ca: El Balsa no pot obrir la vostra bústia "%s"

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
ca: No s'ha pogut trobar el tipus de lletra "%s".
    Per canviar-la utilitzeu la pàgina "Tipus de lletres" del diàleg "Imprimeix el missatge".

en: Balsa is not compiled with LDAP support
ca: El Balsa s'ha compilat sense el suport per a LDAP

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
ca: El Balsa està enviant un correu.
    Voleu aturar l'enviament?

en: Balsa: %s (readonly)
ca: Balsa: %s (només de lectura)

en: Balsa: New mail
ca: Balsa: correu nou

en: Balsa: message print preview
ca: Balsa: previsualitza impressió del missatge

en: Base Domain _Name
ca: _Nom del domini base

en: Bcc:
ca: Bcc

en: Body font
ca: Tipus de lletra del cos

en: CLOSE failed
ca: S'ha produït un error en el tancament

en: CRAM-MD5 authentication failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació CRAM-MD5.

en: C_hange...
ca: Canv_ia...

en: C_heck Spelling
ca: Comprova l'ortogra_fia

en: C_lear
ca: Ne_teja

en: Calling URL %s...
ca: S'està intentant accedir a l'URL %s...

en: Can't create filter
ca: No s'ha pogut crear el filtre

en: Can't dotlock %s.
ca: No es pot fer un dotlock %s.

en: Can't stat %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de %s: %s

en: Can't write message
ca: No s'ha pogut escriure el missatge

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel this message
ca: Cancel·la aquest missatge

en: Cannot access the message's body
ca: No es pot accedir al cos del missatge

en: Cannot add duplicate entry
ca: No s'ha pogut afegir una entrada duplicada

en: Cannot connect to server
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor

en: Cannot get info on file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació del fitxer '%s': %s

en: Cannot load mailbox %s
ca: No s'ha pogut carregar la bústia %s

en: Cannot open temporary file %s.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal %s.

en: Cannot read from address book
ca: No s'ha pogut llegir de la llibreta d'adreces

en: Cannot search in the address book
ca: No s'ha pogut cercar una cerca en la llibreta d'adreces

en: Cannot write to address book
ca: No s'ha pogut escriure a la llibreta d'adreces

en: Certificate Pass Phrase
ca: Contrasenya del certificat

en: Certificate saved
ca: S'ha desat el certificat

en: Change...
ca: Canvia...

en: Check
ca: Revisa

en: Check INBOX _only
ca: Compr_ova únicament la bústia d'entrada

en: Check _IMAP mailboxes
ca: Comprova les bústies _IMAP

en: Check for new email
ca: Comprova si hi ha correu nou

en: Check mail upon startup
ca: Comprova el correu a l'inici

en: Check quoted
ca: Revisa el text citat

en: Check signature
ca: Revisa la signatura

en: Check the spelling of the message
ca: Comprova l'ortografia del missatge

en: Checking
ca: S'està verificant

en: Checking Mail...
ca: S'està comprovant el correu...

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
ca: S'ha produït un error en la comprovació de la signatura del missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s"

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
ca: S'ha produït un error en comprovar la signatura del missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s", s'ha retornat el següent missatge:
    %s

en: Choose Address
ca: Seleccioneu una adreça

en: Choose Address Book
ca: Seleccioneu una llibreta d'adreces

en: Choose charset
ca: Escolliu el joc de caràcters

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.
    To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
ca: Escolliu un nivell de profunditat 1 per a un inici ràpid; aplaça l'escaneig d'algunes carpetes.
    Per visualitzar més parts de l'arbre a l'inici, seleccioneu un nivell de profunditat més gran.

en: Choose destination folder
ca: Escolliu la carpeta destí

en: Close
ca: Tanca

en: Close current mailbox
ca: Tanca la bústia actual

en: Close mailbox
ca: Tanca la bústia

en: Closing connection to %s...
ca: S'està tancant la connexió a %s...

en: Closing connection to IMAP server...
ca: S'està tancant la connexió al servidor d'IMAP...

en: Co_mments
ca: Co_mentaris

en: Co_mmit Current
ca: Confir_ma l'actual

en: Collapse all expanded threads
ca: Contrau tots els fils expandits

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Commit _All
ca: Confirm_a-ho tot

en: Commit the changes in all mailboxes
ca: Confirma tots els canvis a totes les bústies

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
ca: Confirma els canvis de la bústia oberta actualment

en: Commiting mailbox %s failed.
ca: Ha fallat la confirmació de la bústia %s.

en: Committing changes...
ca: S'estan confirmant els canvis...

en: Compose
ca: Redacta

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
ca: Redacta un nou correu electrònic a correu_electrònic@adreça

en: Compose a new message
ca: Redacta un missatge nou

en: Compose message
ca: Redacta el missatge

en: Compose window
ca: Finestra de redacció

en: Composition Window
ca: Finestra de redacció

en: Configure Balsa
ca: Configura el Balsa

en: Confirm
ca: Confirma

en: Connected to MTA
ca: Està connectat amb l'MTA

en: Connecting to %s ...
ca: S'està connectant a %s...

en: Connecting to %s...
ca: S'està connectant a %s...

en: Connection refused
ca: S'ha rebutjat la connexió

en: Connection to %s closed
ca: S'ha tancat la connexió a %s

en: Contain/Does _Not Contain
ca: Conté/_No conté

en: Content
ca: Continguts

en: Content Type: %s
ca: Tipus de contingut: %s

en: Content Type: external-body
ca: Tipus de continguts: cos extern

en: Continue
ca: Segueix

en: Continue editing current message
ca: Continua l'edició del missatge actual

en: Continue message
ca: Continua el missatge

en: Continue message to %s: %s
ca: Continua el missatge a %s: %s

en: Continue?
ca: Voleu continuar?

en: Copy outgoing mail to sentbox
ca: Copia el correu de sortida a la bústia d'enviats

en: Copy to folder:
ca: Copia a la carpeta:

en: Copying %d messages to %s...
ca: S'estan copiant %d missatges a %s...

en: Copying message %d to %s...
ca: S'està copiant el missatge %d a %s...

en: Could not append message
ca: No s'ha pogut afegir el missatge

en: Could not compile %s
ca: No s'ha pogut compilar el %s

en: Could not connect to %s (%s).
ca: No s'ha pogut connectar a %s (%s).

en: Could not create MH directory at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un directori MH a %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear una estructura MH a %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un MailDir a %s (%s)

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un directori MailDir a %s (%s)

en: Could not create a mailbox of type %s
ca: No s'ha pogut crear una bústia del tipus %s

en: Could not create temporary file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal %s

en: Could not create temporary file!
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal

en: Could not find the host "%s"
ca: No s'ha pogut trobar l'ordinador central "%s"

en: Could not launch %s to get the public key %s.
ca: No s'ha pogut executar el %s per obtenir la clau pública %s.

en: Could not negotiate TLS connection
ca: No s'ha pogut negociar la connexió TLS

en: Could not open %s
ca: No s'ha pogut obrir el %s

en: Could not open mailbox for spooling
ca: No s'ha pogut obrir la bústia per a encuament

en: Could not open the file %s.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s.

en: Could not remove %s:
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s:
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
ca: No s'han pogut suprimir els continguts de %s:
    %s

en: Could not reopen mailbox!
ca: No s'ha pogut tornar a obrir la bústia

en: Could not run the delivery program (procmail)
ca: No s'ha pogut executar el programa per entregar el correu (procmail)

en: Could not save %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el %s: %s

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s:
    %d: %s
    El missatge s'ha deixat a la bústia de sortida.

en: Could not synchronize mailbox %s!
ca: No s'ha pogut sincronitzar la bústia %s

en: Could not write the message
ca: No s'ha pogut escriure el missatge

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
ca: No s'ha pogut crear un directori: mkdir() ha fallat en el nom de camí "%s".

en: Couldn't lock %s
ca: No s'ha pogut bloquejar %s

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
ca: No s'ha pogut obrir la bústia destí (%s) per copiar

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
ca: No s'ha pogut obrir la bústia destí (%s) per escriure

en: Couldn't open mailbox "%s"
ca: No s'ha pogut obrir la bústia "%s"

en: Create %s?
ca: Voleu crear %s?

en: Create and set current identities
ca: Crea i defineix les identitats actuals

en: Create mailbox:
ca: Crea la bústia:

en: Create subfolder
ca: Crea una subcarpeta

en: Crypto engine %s is not installed properly.
ca: L'eina d'encriptació %s no està instal·lada correctament.

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
ca: L'eina d'encriptació %s versió %s està instal·lada, però la versió mínima pel correcte funcionament és %s.

en: Current
ca: Actual

en: Current toolbar
ca: Barra d'eines actual

en: Customize Toolbars
ca: Personalitza les barres d'eines

en: Customize toolbars
ca: Personalitza les barres d'eines

en: Date
ca: Data

en: Date encoding (for strftime):
ca: Codificació de la data (per a strftime):

en: Date interval
ca: Interval de dates

en: Date:
ca: Data:

en: Debug
ca: Depura

en: Debug Messages
ca: Depura els missatges

en: Debug POP3 connection
ca: Depura la connexió POP3

en: Decrease magnification
ca: Disminueix l'augment

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Client
ca: Client per defecte

en: Default threading style
ca: Estil del fil de les converses predeterminat

en: Delete immediately and irretrievably
ca: Suprimeix immediatament i de forma irreversible

en: Delete messages from the Trash mailbox
ca: Suprimeix els missatges de la Paperera

en: Delete the current message
ca: Suprimeix el missatge actual

en: Delete the selected mailbox
ca: Suprimeix la bústia seleccionada

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Deleting Messages
ca: S'estan suprimint els missatges

en: Descriptive _Name:
ca: _Nom descriptiu:

en: Directory: %s
ca: Directori: %s

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Display
ca: Visualitza

en: Display Progress Dialog
ca: Mostra el diàleg de progrés

en: Display all headers
ca: Mostra totes les capçaleres

en: Display message if new mail has arrived in an open mailbox
ca: Mostra el missatge si n'arriba un nou a una bústia oberta

en: Display message size as number of lines
ca: Quan mostris la mida del missatge, usa el nombre de línies

en: Display no headers
ca: No mostris les capçaleres

en: Display of Multipart/Alternative Parts
ca: Mostra les parts Mulitpart/Alternative

en: Display selected headers
ca: Mostra les capçaleres seleccionades

en: Disposition-Notification-To:
ca: Entrega-Notificació-A:

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
ca: Realitza les comprovacions en segon pla discretament (sense missatge a la barra d'estat)

en: Do you really want to delete the selected identity?
ca: Esteu segur de voler suprimir la identitat seleccionada?

en: Do you want to correct the path?
ca: Voleu corregir el camí?

en: Do_wn
ca: A_vall

en: Don't include HTML parts as text when replying or forwarding mail
ca: No incloguis parts HTML com a text en els correus de resposta o reenviats

en: Down
ca: Avall

en: Draftbox
ca: Bústia d'esborranys

en: E-Mail Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: ERROR:
ca: Error:

en: E_xpand All
ca: E_xpandeix-ho tot

en: Edit condition for filter:
ca: Edita la condició pel filtre:

en: Edit headers in external editor
ca: Edita les capçaleres en un editor extern

en: Edit the current message with the default Gnome editor
ca: Edita el missatge actual amb l'editor per defecte del Gnome

en: Edit the selected mailbox
ca: Edita la bústia seleccionada

en: Edit/Apply _Filters
ca: Edita/aplica _filtres

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Empty Trash on exit
ca: Buida la paperera en sortir

en: Empty _Trash
ca: Buida la _Paperera

en: Enable _TLS
ca: Habilita el _TLS

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encrypt
ca: Encripta

en: Encrypt message using GPG
ca: Encripta el missatge utilitzant el GPG

en: Enter passphrase to decrypt message
ca: Introduïu la contrasenya per desencriptar el missatge

en: Enter passsphrase to OpenPGP sign the first message part
ca: Introduïu la contrasenya perquè el OpenPGP signi la primera part del missatge.

en: Enter passsphrase to decrypt message part
ca: Introduïu la contrasenya per desencriptar la part del missatge

en: Enter passsphrase to sign message
ca: Introduïu la contrasenya per signar el missatge

en: Error Messages
ca: Missatges d'error

en: Error converting "%s" to UTF-8: %s
ca: S'ha produït un error en convertir "%s" a UTF-8: %s

en: Error displaying %s: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar %s: %s

en: Error displaying condition help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda condicional: %s

en: Error displaying filter help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda del filtre: %s

en: Error displaying help for identities: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda per a les identitats: %s

en: Error displaying link_id %s: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar el link_id %s: %s

en: Error displaying run filters help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda de l'execució de filtres: %s

en: Error displaying toolbar help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda de la barra d'eines: %s

en: Error during filters loading:
ca: S'ha produït un error en carregar els filtres:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
ca: S'ha produït un error en carregar els filtres: %s
    Els filtres no deuen ser correctes.

en: Error in regular expression syntax
ca: S'ha produït un error en la sintaxi de l'expressió regular

en: Error loading %s: %s
ca: S'ha produït un error en carregar %s: %s

en: Error opening address book '%s':
    %s
ca: S'ha produït un error en obrir la llibreta d'adreces "%s":
    %s

en: Error opening mailbox
ca: S'ha produït un error en obrir la bústia

en: Error placing messages from %s on %s
    Messages are left in %s
ca: S'ha produït un error en moure els missatges de %s a %s
    Els missatges s'han deixat a %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge, el procés fill ha acabat %d (%s).

en: Error showing %s: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar %s: %s

en: Error talking to %s (%s)
ca: S'ha produït un error en connectar amb %s (%s)

en: Error when applying filters
ca: S'ha produït un error en aplicar les filtres

en: Error when copying messages
ca: S'ha produït un error en copiar els missatges

en: Error when moving messages
ca: S'ha produït un error en moure els missatges

en: Error when trashing messages
ca: S'ha produït un error en eliminar els missatges

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer temporal %s.
    Comproveu el directori de permisos.

en: Error: An identity with that name already exists
ca: S'ha produït un error: ja existeix una identitat amb aquest nom

en: Error: The identity does not have a name
ca: S'ha produït un error: la identitat no té un nom

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
ca: Error: el multipart/encriptat no té paràmetres de protocol

en: Error: multipart/signed has no protocol.
ca: Error: el multipart/signat no té protocol.

en: Escape special and non-ASCII characters
ca: Caràcters especials i no ASCII d'escapada

en: Exchange
ca: Intercanvia

en: Exit
ca: Surt

en: Expand aliases
ca: Expandeix els àlies

en: Expand all threads
ca: Expandeix tots els fils

en: Expand mailbox tree on open
ca: Expandeix l'arbre de la bústia d'entrada en obrir-la

en: Export filters as Sieve scripts
ca: Exporta els filtres com a seqüències Sieve

en: Expunge failed
ca: S'ha produït un error en la compactació

en: Expunging messages from server...
ca: S'estan eliminant els missatges del servidor...

en: External query (a program)
ca: Consulta externa (un programa)

en: FATAL:
ca: Greu:

en: FTP site: %s
ca: Lloc FTP: %s

en: F_ilter:
ca: F_iltre:

en: F_ilters...
ca: F_iltres...

en: F_older Path:
ca: _Camí de la carpeta:

en: F_orward String:
ca: Cadena de r_eenviament predeterminada:

en: F_rom:
ca: _De:

en: Failed to find enough entropy on your system
ca: No s'ha pogut trobar prou entropia al vostre sistema

en: Failed to find mailbox
ca: No s'ha pogut trobar la bústia

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fatal Error Messages
ca: Missatges d'errors greus

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
ca: Error fatal. No s'ha pogut tornar a obrir la bústia

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
ca: Error greu. El recompte de missatges està fora de sincronització

en: Fcc:
ca: Fcc

en: Fetch new incoming mail
ca: Recull el correu nou d'entrada

en: Fetching message headers... [%d/%d]
ca: S'estan recollint les capçaleres dels missatges... [%d/%d]

en: Fetching message...
ca: S'està recollint un missatge...

en: Fi_lter Command:
ca: Ordre del fi_ltre:

en: File %s cannot be read
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer %s

en: File already exists. Overwrite?
ca: El fitxer ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File name: %s
ca: Nom del fitxer: %s

en: Filling entropy pool: %s...
ca: S'està omplint el dipòsit d'entropia: %s...

en: Filter "%s" already exists.
ca: El filtre "%s" ja existeix.

en: Filter has matched
ca: El filtre coincideix

en: Filter must have conditions.
ca: El filtre ha de tenir condicions.

en: Filter the content of the selected mailbox
ca: Filtra els continguts de la bústia seleccionada

en: Fingerprint: %s
ca: Empremta: %s

en: Finish spell checking
ca: Finalitza la comprovació ortogràfica

en: Finished Checking.
ca: Ha finalitzat la comprovació.

en: Flag condition
ca: Condició del senyal

en: Flagged
ca: Assenyalat

en: Flat
ca: Pla

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
ca: El tipus de lletra <b>no</b> es pot fer servir per imprimir. La més similar és: %s

en: Font available for printing
ca: Tipus de lletra disponible per a la impressió

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Footer font
ca: Tipus de lletra del peu

en: Forward
ca: Reenvia'l

en: Forward _Inline...
ca: Reenvia'l _insertat...

en: Forward _inline...
ca: Reenvia'l _inserit...

en: Forward button attaches mail instead of quoting it
ca: El botó de reenviament adjunta el correu en compte de citar-lo

en: Forward inline...
ca: Reenvia'l insertat...

en: Forward message to %s: %s
ca: Reenvia el missatge a %s: %s

en: Forward the current message
ca: Reenvia el missatge actual

en: Forward the current message as attachment
ca: Reenvia el missatge actual com a fitxer adjunt

en: Forward the current message inline
ca: Reenvia el missatge actual inserit

en: Forward this message as attachment
ca: Reenvia aquest missatge com a fitxer adjunt

en: Forward this message inline
ca: Reenvia aquest missatge insertat

en: Fr_om
ca: D_e

en: From
ca: De

en: From:
ca: De:

en: GPG encrypt by default
ca: Encriptació del GPG predeterminada

en: GPG sign by default
ca: Signatura del GPG predeterminada

en: GSSAPI authentication failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació GSSAPI.

en: Getting folder list...
ca: S'està obtenint la llista de carpetes...

en: Getting namespaces...
ca: S'estan obtenint l'espai de noms...

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
ca: L'editor del Gnome no està definit en les vostres aplicacions preferides.

en: GnomeCard Address Book
ca: Llibreta d'adreces GnomeCard

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
ca: El Gpgme s'ha compilat sense el suport per al protocol %s.

en: Header font
ca: Tipus de lletra de la capçalera

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide deleted messages
ca: Amaga els missatges suprimits

en: High date is incorrect
ca: La data superior no és correcte

en: Highlight cited text
ca: Ressalta el text citat

en: Host not found
ca: No s'ha trobat la màquina remota

en: Hyperlink color
ca: Color de l'hiperenllaç

en: I/O error
ca: Error d'E/S

en: IMAP Folder Scanning
ca: Escaneig de les carpetes de l'IMAP

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
ca: L'ordre de cerca de l'IMAP ha fallat per a la bústia %s.
    S'utilitzarà el mètode de cerca predeterminat

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    or query was incompatible with IMAP (perhaps you use regular expressions)
    falling back to default searching method
ca: L'ordre SEARCH per cercar a IMAP ha fallat per a la bústia %s
    o la consulta era incompatible amb l'IMAP (potser utilitzeu expressions regulars).
    S'utilitzarà el mètode de cerca predeterminat

en: IMAP TLS certificate
ca: Certificat TLS de l'IMAP

en: I_nclude Message(s)
ca: I_nclou el(s) missatge(s)

en: Identity
ca: Identificació

en: Identity:
ca: Identitat:

en: If Possible
ca: Si és possible

en: Ignore words shorter than
ca: Ignora paraules més curtes que

en: In:
ca: Bústia d'entrada:

en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: Incl_ude Signature
ca: Inclo_u la signatura

en: Include Signature When For_warding
ca: Inclou la signatura en el reen_viament

en: Include Signature When Rep_lying
ca: Inc_lou la signatura en les respostes

en: Include file
ca: Inclou el fitxer

en: Incoming
ca: S'està rebent

en: Increase magnification
ca: Incrementa l'augment

en: Information - Balsa
ca: Informació - Balsa

en: Information Messages
ca: Missatges d'informació

en: Insert Si_gnature
ca: Insereix la si_gnatura

en: Inside/outside the date interval
ca: En/fora l'interval de dates

en: Invalid filter: %s
ca: El filtre és invàlid: %s

en: Invalid filters %s for mailbox %s
ca: Filtres invàlids %s per a la bústia %s

en: Invalid or incomplete address label color
ca: El color de l'etiqueta de l'adreça és invàlid o està incomplet

en: Invoking autoview command: %s
ca: S'està executant ordre de visualització automàtica: %s

en: Key ID
ca: ID de la clau

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: LDAP Address Book
ca: Llibreta d'adreces LDAP

en: LDAP Directory for %s
ca: Directori de LDAP per a %s

en: LDIF Address Book
ca: Llibreta d'adreces LDIF

en: LOGIN disabled on this server.
ca: L'entrada està desactivada en aquest servidor.

en: Length
ca: Longitud

en: Link Color
ca: Color de l'enllaç

en: Load program location
ca: Carrega la ubicació del programa

en: Local MH mailbox...
ca: Bústia local MH...

en: Local M_H mailbox...
ca: Bústia M_H local...

en: Local Mail
ca: Correu local

en: Local Mail Problem
    %s
ca: Problema del correu local
    %s

en: Local Mail_dir mailbox...
ca: Bústia Mail_dir local...

en: Local Maildir mailbox...
ca: Bústia local Maildir...

en: Local _mbox mailbox...
ca: Bústia _mbox local...

en: Local folder %s
ca: Carpeta local %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
ca: S'ha carregat la bústia local %s com a: %s

en: Local mbox mailbox...
ca: Bústia local mbox...

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
ca: S'ha excedit el nombre màxim de bloquejats, voleu suprimir el bloqueig de %s?

en: Logging in...
ca: S'està entrant...

en: Login failed.
ca: S'ha produït un error en entrar.

en: Looking up %s...
ca: S'està buscant %s...

en: Low date is greater than high date
ca: La data inferior és més gran que la superior

en: Low date is incorrect
ca: La data inferior no és correcte

en: M_ove
ca: M_ou

en: Mail Files
ca: Fitxers de correu

en: Mail Options
ca: Opcions del correu

en: Mail Servers
ca: Servidors de correu

en: Mail server: %s
ca: Servidor de correu: %s

en: Mail_box
ca: _Bústia

en: Mailbox
ca: Bústia

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
ca: El Balsa està utilitzant la bústia "%s" i no es pot suprimir.
    Si esteu segur de voler-la suprimir, assigneu-ne la seva
    funció a una altra bústia.

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
ca: La bústia %s no sembla una bústia Maildir.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
ca: La bústia %s no sembla una bústia Mh.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
ca: La bústia %s no sembla una bústia Mbox.

en: Mailbox Colors
ca: Colors de les bústies

en: Mailbox Configurator
ca: Configurador de bústies

en: Mailbox Name
ca: Nom de la bústia

en: Mailbox Path
ca: Camí de la bústia

en: Mailbox _Name:
ca: _Nom de la bústia:

en: Mailbox _Path:
ca: _Camí de la bústia:

en: Mailbox _password for %s@%s:
ca: Contrasenya de la bústia _per a %s@%s:

en: Mailbox closed
ca: S'ha tancat la bústia

en: Mailbox created.
ca: La bústia s'ha creat.

en: Mailbox is corrupt!
ca: La bústia s'ha malmès

en: Mailbox is marked unwritable. %s
ca: La bústia està marcada com a només lectura. %s

en: Mailbox is read-only.
ca: La bústia és només de lectura.

en: Mailbox is unchanged.
ca: La bústia no ha canviat.

en: Mailbox must have a name.
ca: La bústia ha de tenir un nom.

en: Mailbox was corrupted!
ca: La bústia estava malmesa

en: Mailbox with unread messages color
ca: Color de la bústia amb missatges per llegir

en: Main Window
ca: Finestra principal

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Manage Identities
ca: Gestiona les identitats

en: Manage filters
ca: Gestiona els filtres

en: Mark all
ca: Marca'ls tots

en: Mark all messages in current mailbox
ca: Marca tots els missatges de la bústia actual

en: Mark all read
ca: Marca'ls tots com llegits

en: Mark as D_raftbox
ca: Marca-la com a bústia d'esbo_rranys

en: Mark as _Inbox
ca: Marca-la com a búst_ia d'entrada

en: Mark as _Trash
ca: Marca-la com a _paperera

en: Marking %d messages deleted...
ca: S'estan marcant com a esborrats %d missatges...

en: Match
ca: Coincidència

en: Match In
ca: Coincideix

en: Match when date is in the interval:
ca: Coincideixi quan la data està en l'interval:

en: Match when date is outside the interval:
ca: Coincideixi quan la data està fora l'interval:

en: Match when none of these flags is set:
ca: Coincideix quan cap d'aquestes senyals està definida:

en: Match when one flag is set/when no flag is set
ca: Coincideix quan un senyal està definida/quan cap senyal està definida

en: Match when one of these flags is set:
ca: Coincideixi quan una d'aquestes senyals està definida:

en: Message
ca: Missatge

en: Message Colors
ca: Colors dels missatges

en: Message Disposition Notification Requests
ca: Peticions de notificació d'entrega del missatge

en: Message Font
ca: Tipus de lletra del missatge

en: Message Source
ca: Codi font del missatge

en: Message Subject Font
ca: Tipus de lletra de l'assumpte del missatge

en: Message parts
ca: Parts del missatge

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
ca: S'ha produït un error en l'enviament del missatge i es deixarà a la bústia de sortida.
    El sistema no provarà de reenviar-lo si el suprimiu.

en: Message window
ca: Finestra del missatge

en: Message window title format:
ca: Format del títol de la finestra del missatge:

en: Message-ID: %s
ca: ID del missatge: %s

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Miscellaneous
ca: Variat

en: Miscellaneous Spelling Settings
ca: Paràmetres d'ortografia variats

en: Modify Address Book
ca: Modifica la llibreta d'adreces

en: Move To _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Move the current message to Trash mailbox
ca: Mou el missatge actual a la paperera

en: Move the current message to trash
ca: Mou el missatge actual a la paperera

en: Move to folder:
ca: Mou a la carpeta:

en: Moving read messages to %s...
ca: S'estan movent els missatges de lectura a %s...

en: Msg Preview
ca: Previsualització del missatge

en: N_o Headers
ca: S_ense capçaleres

en: Name
ca: Nom

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
ca: Caràcters nacionals (8-bits) en missatges incomplets sense capçalera de joc de caràcters

en: Ne_w
ca: No_u

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New Address Book type:
ca: Nou tipus de llibreta d'adreces:

en: New Identity
ca: Nova identitat

en: New filter
ca: Nou filtre

en: New message to %s: %s
ca: Nou missatge a %s: %s

en: Next
ca: Següent

en: Next
    flagged
ca: Següent
    assenyalat

en: Next
    unread
ca: Següent
    per llegir

en: Next Flagged Message
ca: Següent missatge assenyalat

en: Next Message
ca: Missatge següent

en: Next Part
ca: Part següent

en: Next Unread Message
ca: Següent missatge sense llegir

en: Next part in message
ca: La part següent del missatge

en: No address book selected....
ca: No s'ha seleccionat cap llibreta d'adreces...

en: No authenticators available
ca: No hi ha autenticador disponibles

en: No boundary parameter found! [report this error]
ca: No s'ha trobat cap paràmetre límit [informeu d'aquest error]

en: No error
ca: Cap error

en: No filter name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom del filtre.

en: No magnification
ca: Sense augment

en: No mailbox selected.
ca: No s'ha seleccionat cap bústia.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
ca: No s'ha definit cap acció definida al MIME del GNOME per obrir o visualitzar aquest tipus de contingut

en: No such folder
ca: La carpeta no existeix

en: No such mailbox type: %s
ca: No hi ha el tipus de bústia: %s

en: No-Id
ca: Sense ID

en: No-Name
ca: Sense nom

en: None of the regular expressions matches
ca: No coincideixi cap de les expressions regulars

en: None of the specified fields contains:
ca: Cap dels camps especificats conté:

en: Notification:
ca: Notificació:

en: OR
ca: O

en: O_rganization:
ca: O_rganització:

en: On %s, %s wrote:
ca: El %s, en/na %s va escriure:

en: On exit
ca: A la sortida

en: On reception
ca: A la recepció

en: One _Matches/None Matches
ca: Un coi_ncideix/cap coincideix

en: One of the regular expressions matches
ca: Una de les expressions regulars coincideixi

en: One of the specified f_ields contains
ca: Un dels camps espec_ificats conté

en: One of the specified fields contains:
ca: Un dels camps especificats conté:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
ca: No s'ha trobat la bústia en els nodes del balsa_app.mailbox?

en: Open Inbox upon startup
ca: Obre la bústia d'entrada a l'inici

en: Open next
ca: Obre el missatge següent

en: Open next flagged message
ca: Obre el següent missatge assenyalat

en: Open next unread message
ca: Obre el següent missatge per llegir

en: Open of %s failed. Errno = %d,
ca: No es pot obrir %s. Errno = %d,

en: Open previous
ca: Obre el missatge anterior

en: Open the address book
ca: Obre la llibreta d'adreces

en: Open with %s
ca: Obre amb el %s

en: Opening mailbox %s. Please wait...
ca: S'està obrint la bústia %s. Espereu...

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
ca: S'està obrint la bústia remota %s.
    La cont_rasenya per a %s@%s:

en: Opens MAILBOXNAME
ca: Obre MAILBOXNAME

en: Opens default Inbox on startup
ca: Obre la bústia d'entrada predeterminada a l'inici

en: Opens first unread mailbox
ca: Obre la primera bústia sense llegir

en: Operation between conditions
ca: Operació entre condicions

en: Options
ca: Opcions

en: Other Options
ca: Altres opcions

en: Out of memory!
ca: No queda memòria lliure

en: Outbox
ca: Bústia de sortida

en: Outgoing
ca: S'està enviant

en: Outgoing Mail
ca: Correu de sortida

en: Output of the delivery process
ca: Sortida del procés de recepció

en: Owner trust
ca: Confiança del propietari

en: PGP Signature:
ca: Signatura del PGP:

en: PGP signature: %s
ca: Signatura del PGP: %s

en: POP command execution failed
ca: S'ha produït un error en l'execució de la comanda POP

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
ca: S'ha produït un error en accedir a la bústia POP3 %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
ca: S'ha produït un error en accedir al fitxer temporal de la bústia POP3 %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
ca: S'ha produït un error en accedir a la bústia temporal del POP3 %s:

en: Page: %i/%i
ca: Pàgina: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
ca: Les tecles d'avançar/retrocedir desplacen el missatge per:

en: Pass Phrase
ca: Contrasenya

en: Pass_word:
ca: Contrasen_ya:

en: Password needed
ca: Cal una contrasenya

en: Play sound:
ca: Reprodueix el so:

en: Please enter information about yourself.
ca: Introduïu les vostres dades.

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
ca: Introduïu la contrasenya per a la clau secreta.
    
    Clau: %s

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
ca: Verifiqueu les ubicacions dels fitxers de correu predeterminats.
    En cas que sigui necessari es crearan.

en: Popup text:
ca: Text emergent:

en: Postpone
ca: Posposa

en: Postpone current message
ca: Aplaça el missatge actual

en: Preconnect command failed.
ca: S'ha produït un error en la preconnexió.

en: Prepend Si_gnature
ca: Anteposa la si_gnatura

en: Preview
ca: Previsualització

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Message
ca: Missatge anterior

en: Previous Part
ca: Part anterior

en: Previous part in message
ca: La part anterior del missatge

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print current message
ca: Imprimeix el missatge actual

en: Print message
ca: Imprimeix el missatge

en: Print on printer:
ca: Imprimeix a la impressora:

en: Print the edited message
ca: Imprimeix el missatge editat

en: Print to console
ca: Imprimeix a la consola

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
ca: S'ha produït un error en crear les bústies
    %s

en: Processing an HTML message part, which must start on a new page.
    Print this part?
ca: S'està processant una part del missatge HTML que ha de començar en una nova pàgina.
    Voleu imprimir aquest part?

en: Pspell Settings
ca: Paràmetres del Pspell

en: Purge %d deleted message?
ca: Voleu desfer-vos d'%d missatge suprimit?

en: Purge %d deleted messages?
ca: Voleu desfer-vos de %d missatges suprimits?

en: Question
ca: Qüestió

en: Queue this message in Outbox for sending
ca: Encua aquest missatge a la bústia de sortida per enviar-lo

en: Quote level %d color
ca: Color del nivell citat número %d

en: Quoted
ca: Citat

en: Quoted Text Regular Expression
ca: Expressió regular del text citat

en: Reading %s...
ca: S'està llegint %s...

en: Reading %s... %d
ca: S'està llegint %s...%d

en: Reading %s... %d (%d%%)
ca: S'està llegint %s... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
ca: S'han rebut %d bytes de %d

en: Redo
ca: Refés

en: Redo most recent change
ca: Refés el canvi més recent

en: References:
ca: Referències:

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
ca: S'ha refusat el relay:
    %d: %s
    El missatge s'ha deixat a la bústia de sortida.

en: Remember open mailboxes between sessions
ca: Recorda les bústies obertes entre sessions

en: Remote IMAP _folder...
ca: Carp_eta remota de l'IMAP...

en: Remote IMAP _subfolder...
ca: _Subcarpeta de l'IMAP remot...

en: Remote IMAP folder
ca: Carpeta d'IMAP remota

en: Remote IMAP folder set
ca: Conjunt de carpetes remotes d'IMAP

en: Remote IMAP folder...
ca: Carpeta IMAP remota...

en: Remote IMAP mailbox...
ca: Bústia IMAP remota...

en: Remote IMAP subfolder
ca: Subcarpeta remota de l'IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
ca: Subcarpeta de l'IMAP remot...

en: Remote Mailbox Servers
ca: Servidors remots de bústies

en: Remote POP3 mailbox...
ca: Bústia de POP3 remot...

en: Remote SMTP Server
ca: Servidor remot d'SMTP

en: Remote _IMAP mailbox...
ca: Bústia remota de l'_IMAP...

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
ca: Suprimeix els missatges duplicats de la bústia seleccionada

en: Remove from _list
ca: Suprimeix de la _llista

en: Remove from list and _disk
ca: Suprimeix de la llista i del _disc

en: Rename INBOX
ca: Canvia el nom de la bústia d'entrada

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s:
    %s

en: Rename or move subfolder
ca: Canvia el nom o mou la subcarpeta

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
ca: El canvi de nom de la bústia d'entrada és especial.
    Cal crear una subcarpeta %s a %s
    amb tots els missatges de la bústia d'entrada.
    Es mantindran la bústia d'entrada i les corresponents
    subcarpetes.
    Què voleu fer?

en: Reopening mailbox...
ca: S'està tornant a obrir la bústia...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
ca: Substitueix totes concordàncies amb la paraula actual pel suggeriment seleccionat

en: Replace the current word with the selected suggestion
ca: Substitueix la paraula actual pel suggeriment seleccionat

en: Replied
ca: Contestat

en: Reply
ca: Respon

en: Reply
    to all
ca: Respon
    a tots

en: Reply
    to group
ca: Respon
    al grup

en: Reply Prefix:
ca: Prefix de la resposta:

en: Reply To _All...
ca: Respon _a tots...

en: Reply To _Group...
ca: Respon al _grup...

en: Reply _String:
ca: Cadena de text de re_sposta predeterminada:

en: Reply _To:
ca: Res_pon a:

en: Reply to %s: %s
ca: Respon a %s: %s

en: Reply to MDN?
ca: Voleu respondre al MDN (notificació d'entrega del missatge)?

en: Reply to _All...
ca: Respon a _tots...

en: Reply to _Group...
ca: Respon al _grup...

en: Reply to all recipients
ca: Respon a tots els remitents

en: Reply to all recipients of the current message
ca: Respon a tots els destinataris del missatge actual

en: Reply to all recipients of this message
ca: Respon a tots els destinataris d'aquest missatge

en: Reply to mailing list
ca: Respon a la llista de correu

en: Reply to the current message
ca: Respon al missatge actual

en: Reply to this message
ca: Respon a aquest missatge

en: Reply-To:
ca: Respon a:

en: Required
ca: Necessari

en: Retrieving Message %d of %d
ca: S'està recuperant el missatge %d de %d

en: Revert
ca: Desfés

en: Revert all changes and finish spell checking
ca: Desfés tots els canvis i finalitza la comprovació ortogràfica

en: Run GnomeCard
ca: Executa el GnomeCard

en: Run a spell check
ca: Executa la comprovació ortogràfica

en: Run program:
ca: Executa el programa:

en: Running gpg failed with return value %d:
    %s
ca: S'ha produït un error en l'execució del gpg. S'ha retornat amb el valor de retorn %d:
    %s

en: Running gpg successful:
    %s
ca: El gpg s'ha executat correctament:
    %s

en: S/MIME Signature:
ca: Signatura S/MIME:

en: SASL authentication failed.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació SASL.

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
ca: S'ha produït un error en el servidor de SMTP (%d): %s
    El vostre missatge es manté a la bústia de sortida.

en: SMTP server refused connection.
    Balsa by default uses submission service (587).
    If you want to submit mail using relay service (25),specify it explicitly via: "host:smtp".
    Message is left in outbox.
ca: El servidor d'SMTP ha rebutjat la connexió.
    El balsa utilitza el servei d'enviament per defecte (587).
    Si voleu utilitzar el servei de relay (25), especifiqueu-ho explícitament mitjançant: "host:smtp".
    El missatge es deixarà a la bústia de sortida.

en: SSL Certificate check
ca: Comprovació del certificat SSL

en: SSL connection using %s (%s)
ca: La connexió SSL està utilitzant %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
ca: S'ha deshabilitat la SSL degut a la manca d'entropia.

en: SSL failed: %s
ca: S'ha produït un error en el SSL: %s

en: SSL is unavailable.
ca: El SSL no està disponible.

en: S_elected Headers
ca: Capçaleres s_eleccionades

en: S_ubject
ca: Ass_umpte

en: S_ubject:
ca: A_ssumpte:

en: Sa_ve
ca: _Desa

en: Save
ca: Desa

en: Save %s MIME Part
ca: Desa la part MIME de %s

en: Save Current Part...
ca: Desa la part actual...

en: Save current part in message
ca: Desa la part actual del missatge

en: Save part
ca: Desa la part

en: Save program location
ca: Desa la ubicació del programa

en: Save selected...
ca: Desa els seleccionats...

en: Save the current item
ca: Desa l'element actual

en: Save this address and close the dialog?
ca: Voleu desar aquesta adreça i tancar la caixa de diàleg?

en: Save this message
ca: Desa aquest missatge

en: Save...
ca: Desa...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
ca: S'estan desant els senyals d'estat... [%d/%d]

en: Scan tree to depth
ca: Escaneja l'arbre fins el nivell de profunditat

en: Scanning %s. Please wait...
ca: S'està escanejant el %s. Espereu...

en: Search T_ype:
ca: T_ipus de cerca:

en: Search mailbox
ca: Cerca la bústia

en: Secure connection with TLS?
ca: Voleu fer servir connexions segures TLS?

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Select Identity
ca: Selecciona una identitat

en: Select _Identity...
ca: Seleccioneu una _identitat...

en: Select a font to use
ca: Selecciona el tipus de lletra a utilitzar

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all messages in current mailbox
ca: Selecciona tots els missatge de la bústia actual

en: Select entire mail
ca: Selecciona el correu sencer

en: Select key
ca: Selecciona una clau

en: Select load program for address book
ca: Seleccioneu un programa de càrrega per a la llibreta d'adreces

en: Select parent folder
ca: Selecciona la carpeta pare

en: Select path for LDIF address book
ca: Seleccioneu el camí de la llibreta d'adreces LDIF

en: Select path for VCARD address book
ca: Seleccioneu el camí de la llibreta d'adreces VCARD

en: Select save program for address book
ca: Selecciona el programa per desar la llibreta d'adreces

en: Select the Identity to use for the message
ca: Seleccioneu la identitat a utilitzar en aquest missatge

en: Select the private key for the signer %s
ca: Selecciona la clau privada pel signant %s

en: Select the public key for the recipient %s
ca: Selecciona la clau públic pel destinatari %s

en: Select your local mail directory
ca: Seleccioneu el vostre directori de correu local

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Selected headers:
ca: Capçaleres seleccionades:

en: Selecting %s...
ca: S'està seleccionant %s...

en: Send
ca: Envia

en: Send and Receive messages
ca: Envia i rep els missatges

en: Send and _Receive Mail
ca: Envia i _rep el correu

en: Send button queues outgoing mail in outbox instead of sending it
ca: El botó d'enviament encua el correu de sortida a la bústia de sortida en comptes d'enviar-lo

en: Send message to obtain this part
ca: Envia un missatge per obtenir aquest part

en: Send messages from the outbox
ca: Envia els missatges de la bústia de sortida

en: Send this message
ca: Envia aquest missatge

en: Send to Trash
ca: Envia a la paperera

en: Send-To
ca: Envia a

en: Sending Mail...
ca: S'està enviant el correu...

en: Sending error: %s
ca: S'està enviant l'error: %s

en: Sentbox
ca: Bústia de missatges enviats

en: Separator
ca: Separador

en: Server certificate has expired
ca: El certificat del servidor ha caducat

en: Server certificate is not yet valid
ca: El certificat del servidor encara no és vàlid

en: Set identity to use for this message
ca: Defineix la identitat a utilitzar en aquest missatge

en: Show Mailbox _Tabs
ca: Mostre les pes_tanyes de la bústia

en: Show address:
ca: Mostra les adreces:

en: Show all headers
ca: Mostra totes les capçaleres

en: Show dialog
ca: Mostra el diàleg

en: Show in list
ca: Mostra a la llista

en: Show mailbox statistics in left pane
ca: Mostra les estadístiques de la bústia a la subfinestra esquerra

en: Show nothing
ca: No mostris res

en: Show preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
ca: Mostra la bústia: %s amb %ld missatges, %ld nous

en: Sign
ca: Signa

en: Sign message using GPG
ca: Signa el missatge utilitzant el GPG

en: Signature _Path:
ca: Ca_mí de la signatura:

en: Simple
ca: Senzill

en: Size
ca: Mida

en: Skip all occurrences of the current word
ca: Omet totes les aparicions de la paraula actual

en: Skip the current word
ca: Omet la paraula actual

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
ca: No s'han pogut moure els missatges. La bústia d'orígen (%s) només es pot llegir.

en: Spell Check Module
ca: Mòdul de revisió de l'ortografia

en: Spell check
ca: Comprovació de l'ortografia

en: Spelling
ca: Ortografia

en: Startup
ca: Inici

en: Status Messages
ca: Missatges d'estat

en: Store Address
ca: Emmagatzema l'adreça

en: Store address of sender in addressbook
ca: Emmagatzema l'adreça del remitent a la llibreta d'adreces

en: Store address: no addresses
ca: Emmagatzema l'adreça: cap adreça

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Subject: %s
ca: Assumpte: %s

en: Subscribed _folders only
ca: Només _carpetes subscrites

en: Subscribing to %s...
ca: S'està subscrivint a %s...

en: Suggestion Level
ca: Nivell suggerit

en: Syntax error in the filter configuration file
ca: S'ha produït un error de sintaxi en el fitxer de configuració de filtres

en: T_oggle
ca: C_ommuta

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
ca: El client de correu electrònic Balsa és una part de l'entorn d'escriptori
    GNOME. Podeu trobar-ne informació a http://www.balsa.gnome.org/
    
    Si us cal informar d'errors, si us plau feu-ho a http://bugzilla.gnome.org/

en: The OpenPGP encrypted message part contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
ca: La part del missatge encriptada pel OpenPGP conté caràcters de 8 bits, però no disposa de cap capçalera que descrigui el joc de caràcters (s'ha convertit a %s)

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
ca: El camí del fitxer de la llibreta d'adreces "%s" no és correcte. %s

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
ca: La bústia destí del filtre "%s" és la "%s".
    No la podeu associar a la mateixa bústia (provoca recursivitat).

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
ca: El fitxer amb el camí "%s" no és un directori.

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
ca: El filtre "%s" no és compatible amb el tipus de la bústia de "%s".
    Acostuma a succeir quan s'utiltizen coincidències d'expressions regulars amb les
    bústies de l'IMAP, el mètode que s'utilitza és molt lent i és recomenable
    utilitzar coincidències de subcadenes.

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
ca: El diàleg dels filtres està obert, tanqueu-lo abans d'executar els filtres a cap bústia

en: The folder edition to be written.
ca: L'edició de la carpeta per ser escrita.

en: The load program path "%s" is not correct. %s
ca: El camí del programa de càrrega "%s" és incorrecte. %s

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
ca: La bústia %s no sembla vàlida.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
ca: La bústia "%s" no és vàlida.
    El sistema no permet crear bústies al /var/spool/mail.
    El Balsa no funcionarà correctament fins que no es creïn
    aquestes bústies. Canvieu el camí de la bústia o comproveu
    la configuració del sistema.

en: The message cannot be encoded in charset %s.
    Please choose a language for this message.
    For multi-language messages, choose UTF-8.
ca: El missatge no s'ha pogut codificar segons el joc de caràcters %s.
    Escolliu un idioma per a aquest missatge.
    Pels missatge mulit-idioma escolliu el UTF-8.

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is equal to the return path,
    I am in the "To:" or "Cc:" list).
ca: La capçalera del missatge sembla neta
    (l'adreça notifica-a és la mateixa que el camí de retorn,
    esteu a la llista "A:" o "Cc:").

en: The message header looks suspicious.
ca: La capçalera del missatge és sospitosa.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
ca: L'índex del missatge és incorrecte. Podeu provar de tornar a obrir la bústia.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
ca: El missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s" conté caràcters de 8 bits, però no disposa de cap capçalera que descrigui el joc de caràcters (convertit a %s)

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME encrypted part, but balsa can not (yet) handle this format.
ca: El missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s" conté una part encriptada S/MIME, però el balsa encara no està capacitat per gestionar aquest format.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME signed part, but balsa is not (yet) able to handle this format.
ca: El missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s" conté un part signada S/MIME, però el balsa encara no pot gestionar aquest format.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a signed part, but it's structure is invalid. The signature, if there is any, can not be checked.
ca: El missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s" conté una part signada, però la seva estructura és invàlida. La signatura, si n'hi ha alguna no es pot comprovar.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains an encrypted part, but it's structure is invalid.
ca: El missatge enviat per en %s amb l'assumpte "%s" conté una part encriptada, però la seva estructura és invàlida.

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
ca: S'ha modificat el missatge per a "%s".
    Voleu desar el missatge a la bústia d'esborranys?

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
ca: S'ha eliminat l'opció per no reconèixer el text "format=flowed".

en: The option not to send "format=flowed" is now on the Options menu of the compose window.
ca: L'opció per no enviar "format=flowed" està al menú opcions de la finestra de redacció.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
ca: L'opció per fer la petició d'una MDN (notificació d'entrega del missatge) està al menú opcions de la finestra de redacció.

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
ca: La contrasenya per a aquesta clau és incorrecta, torneu-ho a intentar.
    
    Clau: %s

en: The path "%s" is not correct. %s
ca: El camí "%s" és incorrecte. %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
ca: El camí %s ha de ser relatiu a l'arrel del sistema de fitxers (comença amb /).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
ca: El camí \"%s\" ha de començar amb barra invertida ('/').

en: The save program path "%s" is not correct. %s
ca: El camí del programa de desat "%s" és incorrecte. %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
ca: El remitent d'aquest correu, %s, ha sol·licitat el retorn 
    a "%s" d'una notificació d'entrega del missatge (MDN).
    Voleu enviar aquesta notificació?

en: The signature could not be verified due to a missing key.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura per falta d'una clau.

en: The signature is invalid.
ca: La signatura no és vàlida.

en: The signature is valid but expired.
ca: La signatura és vàlida però ha caducat.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
ca: La signatura és vàlida, però la clau utilitzada per verificar la signatura ha caducat.

en: The signature is valid.
ca: Aquesta signatura és vàlida.

en: The user ID is fully valid.
ca: L'ID de l'usuari és completament vàlid.

en: The user ID is marginally valid.
ca: L'ID de l'usuari és marginalment vàlid.

en: The user ID is never valid.
ca: L'ID de l'usuari no és vàlid.

en: The user ID is of unknown validity.
ca: Es desconeix la validesa de l'ID de l'usuari.

en: The user ID is ultimately valid.
ca: L'ID de l'usuari és com a últim recurs vàlid.

en: The validity of the user ID is undefined.
ca: La validesa de l'ID de l'usuari no està definia.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
ca: Hi ha finestres d'execució de filtres obertes, tanqueu-les abans de modificar els filtres.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
ca: El mutt no funciona correctament amb aquest servidor IMAP perquè és massa antic.

en: This certificate belongs to:
ca: Aquest certificat pertany a:

en: This certificate is valid
ca: Aquest certificat és vàlid

en: This certificate was issued by:
ca: Aquest certificat fou emès per en:

en: This file is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
    (if unsure chose Generic UTF-8)
ca: Aquest fitxer no està codificat en US-ASCII o UTF-8.
    Escolliu el joc de caràcters utilitzat per codificar aquest fitxer.
    (si no n'esteu segur utilitzeu el UTF-8 genèric)

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
ca: Aquesta carpeta no està emmagatzemada a la configuració. Encara es desconeix com suprimir-la del servidor remot.

en: This mail address is already in this address book.
ca: Aquesta adreça de correu ja existeix a la llibreta d'adreces.

en: This message will not be encrpyted for the BCC: recipient(s).
ca: Els destinataris en el camp BCC rebran aquest missatge sense encriptar.

en: This part is not a real PGP signature.
ca: Aquesta part no és una signatura real del PGP.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
ca: Sortireu del Balsa.
    Esteu segur de voler sortir?

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
ca: S'eliminarà la carpeta "%s" de la llista.
    Posteriorment podeu utilitzar l'opció "Nova carpeta de l'IMAP" per afegir-la de nou.

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
ca: S'eliminarà la bústia "%s" i tots els missatges del servidor d'IMAP. Si la bústia %s té subcarpetes, encara apareixeran com a nodes en l'arbre de nodes.
    Posteriorment podeu utilitzar l'opció "Nova subcarpeta de l'IMAP" per afegir una bústia amb aquest nom,
    Què voleu fer?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
ca: S'eliminarà la bústia "%s" de la llista de bústies.
    Posteriorment podeu utilitzar l'opció "Afegeix una bústia" per tornar a accedir-hi.
    Què voleu fer?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
ca: S'eliminarà la bústia "%s" de la llista de bústies. Caldria suprimir el fitxer o fitxers de discs associats a aquesta bústia.
    Si no suprimiu el fitxer del disc hauríeu d'escollir l'opció "Afegeix una bústia" per accedir-hi de nou
    Què voleu fer?

en: Threading
ca: Converses

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
ca: S'ha excedit el temps en intentar fer un bloqueig fcntl

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
ca: S'ha excedit el temps en intentar fer un bloqueig flock

en: To
ca: Per a

en: To:
ca: Per a:

en: Toggle
    new
ca: Commuta
    els nous

en: Toggle New
ca: Commuta els nous

en: Toggle display of mailbox and folder tree
ca: Commuta la visualització de la bústia i carpetes en arbre

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
ca: Commuta la visualització de la bústia en tabuladors de quadern

en: Toggle flagged
ca: Commuta els assenyalats

en: Toggle new message flag
ca: Commuta el senyal del nou missatge

en: Toolbar Buttons
ca: Botons de la barra d'eines

en: Toolbar options
ca: Opcions de la barra d'eines

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash /
    Delete
ca: Paperera /
    suprimeix

en: Treat multiple addresses as:
ca: Tracta les adreces múltiples com a:

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Type: %s (%s)
ca: Tipus: %s (%s)

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
ca: No s'ha pogut obrir la bústia.
    Comproveu-ne els paràmetres.

en: Unable to allocate memory
ca: No s'ha pogut assignar memòria

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
ca: No s'ha pogut afegir les bústies d'IMAP a aquest servidor

en: Unable to export filter %s, an error occured.
ca: S'ha produït un error en exportar el filtre %s.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
ca: No s'han pogut recollir les capçaleres d'aquesta versió del servidor d'IMAP.

en: Unable to get certificate from peer
ca: No s'ha pogut aconseguir el certificat de l'altre extrem de la comunicació

en: Unable to load message body to match filter
ca: No s'ha pogut carregar el cos del missatge per coincidir amb el filtre

en: Unable to lock mailbox!
ca: No s'ha pogut bloquejar la bústia

en: Unable to open sentbox - could not get IMAP server information
ca: No s'ha pogut obrir la bústia d'enviats. No s'ha pogut obtenir la informació del servidor  d'IMAP

en: Unable to open temporary file!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal

en: Undelete the message
ca: Restaura el missatge

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo most recent change
ca: Desfés el canvi més recent

en: Unexpected address book error. Report it.
ca: S'ha produït un error inesperat de la llibreta d'adreces. Informeu-ne.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown problem with engine for protocol %s.
ca: S'ha produït un problema desconegut amb l'eina pel protocol %s.

en: Unknown toolbar icon "%s"
ca: No es coneix la icona de la barra d'eines "%s"

en: Unread
ca: Sense llegir

en: Unsubscribing to %s...
ca: S'està cancel·lant la subscripció a %s...

en: Until Closed
ca: Fins que es tanqui

en: Up
ca: Amunt

en: Uploading message ...
ca: S'està enviant un missatge...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
ca: Utilitzeu "commuta a escriptura" per tornar a habilitar l'escriptura

en: Use SS_L (IMAPS)
ca: Utilitza el SS_L (IMAPS)

en: Use SS_L (pop3s)
ca: Utilitza el SS_L (pop3s)

en: Use Sound...
ca: Utilitza el so...

en: Use TLS
ca: Utilitza el TLS

en: Use _APOP Authentication
ca: Utilitza l'autentificació _APOP

en: Use alternative main window layout
ca: Utilitza la disposició alternativa la finestra principal

en: Use preview pane
ca: Utilitza la subfinestra de previsualització

en: Use_r name:
ca: Nom d'usua_ri:

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: User Settings
ca: Paràmetres d'usuari

en: VCard Address Book (GnomeCard)
ca: Llibreta d'adreces VCard(GnomeCard)

en: Validity
ca: Validesa

en: View part with %s
ca: Visualitza la part amb %s

en: View source form of the message
ca: Visualitza el codi font del missatge

en: WARNING:
ca: Atenció:

en: Waiting for fcntl lock... %d
ca: S'està esperant per fer un bloqueig fcntl... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
ca: S'està esperant per intentar un flock... %d

en: Warning Messages
ca: Missatges d'avís

en: Warning: Couldn't save certificate
ca: Atenció: No s'ha pogut desar el certificat

en: Welcome to Balsa!
ca: Benvinguts al Balsa!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
ca: En rebre un missatge i el seu remitent sol·liciti retornar una
    notificació d'entrega del missatge (MDN), envia'l en els casos següents:

en: While Retrieving Messages
ca: Mentre es recuperen els missatges

en: Word Wrap
ca: Ajusta la paraula

en: Wrap Incoming Text at:
ca: Ajusteu el text d'entrada a:

en: Wrap Outgoing Text at:
ca: Ajusta el text de sortida a:

en: Wrap message lines
ca: Ajusta les línies del missatge

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
ca: S'ha produït un error en l'escriptura. La bústia s'ha desat parcialment a %s

en: Writing %s...
ca: S'està escrivint %s...

en: Writing messages... %d (%d%%)
ca: S'estan escrivint els missatges... %d (%d%%)

en: You can apply filters only on mailbox
ca: Només podeu aplicar els filtres a una bústia

en: You have received %d new messages.
ca: Heu rebut %d missatges nous.

en: You have received 1 new message.
ca: Heu rebut un missatge nou.

en: You must provide a sound to play
ca: Heu de definir un so a reproduir

en: You must provide a string
ca: Heu de proporcionar una cadena

en: You must provide at least one regular expression
ca: Heu de proporcionar com a mínim una expressió regular

en: You must specify at least one field for matching
ca: Heu d'especificar com a mínim un camp de coincidència

en: You must specify the name of the user header to match on
ca: Heu d'especificar el nom de a capçalera d'usuari amb la qual coincidir

en: You seem to be running Balsa for the first time. The following steps will set up Balsa by asking a few simple questions. Once you have completed these steps, you can always change them later in Balsa's preferences. If any files or directories need to be created, it will be done so automatically.
      Please check the about box in Balsa's main window for more information about contacting the authors or reporting bugs.
ca: Sembla que esteu executant el Balsa per primer cop. A continuació podeu configurar el Balsa responent unes quantes preguntes molt senzilles. En qualsevol moment, podreu canviar-los en les preferències del Balsa. Es crearan automàticament els fitxers i directoris necessaris. Consulteu el quadre d'informació relativa al Balsa en la finestra principal per saber com contactar amb els autors o informar d'errors.

en: You selected OpenPGP mode for a message with attachments. In this mode, only the first part will be signed and/or encrypted. You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
ca: Heu seleccionat el mode OpenPGP per a un missatge amb fitxers adjunts. En aquest mode només s'encripta o/i se signa la primera part. Hauríeu de seleccionar el mode MIME i/o voleu protegir tot el missatge. Esteu segur de voler continuar?

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
ca: Heu configurat satisfactòriament el Balsa. Divertiu-vos!
       -- L'equip de desenvolupament del Balsa

en: Zoom _100%
ca: Ampliació al _100%

en: Zoom _In
ca: Apro_pa

en: Zoom _Out
ca: All_unya

en: [-- %s/%s is unsupported
ca: [-- %s/%s no està implementat

en: [-- Attachment #%d
ca: [-- Fitxer adjunt #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
ca: [-- Visualitza automàticament la sortida estàndard de %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
ca: [-- Visualització automàtica utilitzant %s --]

en: [-- Can't run %s. --]
ca: [-- No s'ha pogut executar %s. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
ca: [-- S'ha produït un error: no s'ha pogut mostrar cap part de Multipart/Alternative --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
ca: [-- S'ha produït un error: el missatge o el cos extern té paràmetres quant al tipus d'accés --]

en: [-- This %s/%s attachment
ca: [-- Aquest %s/%s fitxer adjunt

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
ca: [-- Aquest %s%s adjunt no s'inclou, --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
ca: [-- Aquest fitxer adjunt %s/%s no està inclòs, --]
    [-- i l'origen extern indicat ha --]
    [-- caducat. --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
ca: [-- Tipus: %s/%s, Codificació: %s, Mida: %s --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
ca: [-- i el tipus d'accés indicat %s no està suportat --]

en: [-- on %s --]
ca: [-- a %s --]

en: [invalid date]
ca: [data incorrecta]

en: [unable to calculate]
ca: [no es pot calcular]

en: _Accept Once
ca: _Accepta una vegada

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Signature Separator
ca: _Afegeix el separador de la signatura

en: _Address Book...
ca: _Llibreta d'adreces...

en: _All
ca: T_ot

en: _Always show INBOX
ca: Mostra perm_anentment la bústia d'entrada

en: _Attach File...
ca: _Adjunta el fitxer...

en: _Attachments
ca: _Fitxers adjunts

en: _Attachments:
ca: Fitxers _adjunts:

en: _Body
ca: _Cos

en: _Brazilian
ca: _Brasiler

en: _Browse...
ca: _Explora...

en: _Catalan
ca: _Català

en: _Check mail automatically every:
ca: _Comprova el correu automàticament cada:

en: _Chinese Simplified
ca: _Xinès simplificat

en: _Chinese Traditional
ca: _Xinès tradicional

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Collapse All
ca: _Contrau-ho tot

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Create
ca: _Crea

en: _Czech
ca: Txe_c

en: _Danish
ca: _Danès

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete messages from server after download
ca: _Suprimeix els missatges del servidor després de la descàrrega

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Displayed Name:
ca: Nom visuali_tzat:

en: _Domain:
ca: _Domini:

en: _Draftbox:
ca: Bústia _d'esborranys:

en: _Dutch
ca: Holan_dès

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit with Gnome-Editor
ca: _Edita amb l'editor del Gnome

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Edit/Apply filters
ca: _Edita/aplica filtres

en: _Email Address:
ca: Adr_eça de correu electrònic:

en: _Enable check for new mail
ca: Habilita la comprovació de nou corr_eu

en: _Enable highlighting of cited text
ca: Habilitat el r_essaltat del text citat

en: _Encrypt Message
ca: _Encripta el missatge

en: _English (American)
ca: Angl_es (americà)

en: _English (British)
ca: Angl_es (britànic)

en: _Escape Special Characters
ca: Caràcters especials d'_escapada

en: _Estonian
ca: _Estonià

en: _Execute Signature
ca: _Executa la signatura

en: _Expand aliases as you type
ca: _Expandeix els àlies mentre s'escriu

en: _Export Filters
ca: _Exporta els filtres

en: _File Name
ca: Nom del _fitxer

en: _Filter messages through procmail
ca: _Filtra els missatges a través del procmail

en: _Filter name:
ca: Nom del _filtre:

en: _Finnish
ca: _Finès

en: _First Name:
ca: No_m:

en: _Flagged
ca: M_arcat

en: _Flat index
ca: Índex _Pla

en: _Folder name:
ca: Nom de la _carpeta:

en: _Fonts
ca: _Tipus de lletres

en: _Forward Attached...
ca: R_eenvia'l adjuntat...

en: _Forward attached...
ca: Reenvia'l ad_junt...

en: _French
ca: _Francès

en: _From
ca: _De

en: _From:
ca: _De:

en: _Full Name:
ca: Nom com_plet:

en: _Generic UTF-8
ca: UTF-8 _genèric

en: _German
ca: Ale_many

en: _Get New Mail
ca: O_bté el correu nou

en: _GnuPG uses MIME mode
ca: El _GnuPG utilitza el mode MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
ca: El _GnuPG utilitza el mode OpenPGP antic

en: _Greek
ca: _Grec

en: _Hebrew
ca: _Hebreu

en: _Hide
ca: Ama_ga

en: _Host Name
ca: Nom de l'ord_inador central

en: _Hungarian
ca: _Hungarès

en: _Identities...
ca: _Identitats...

en: _Identity Name:
ca: Nom de la _identitat:

en: _Inbox:
ca: Búst_ia d'entrada:

en: _Include File...
ca: _Inclou el fitxer...

en: _Italian
ca: _Italià

en: _Japanese
ca: _Japonès

en: _Keywords
ca: _Paraules clau

en: _Korean
ca: _Coreà

en: _Language
ca: _Idioma

en: _Last Name:
ca: _Segon cognom:

en: _Latvian
ca: _Letó

en: _Lithuanian
ca: _Lituà

en: _Local Mail Directory:
ca: Directori de correu _local:

en: _Mailing Address:
ca: Adreça de corre_u electrònic:

en: _Mark as Sentbox
ca: _Marca-la com a bústia d'enviats

en: _Message
ca: _Missatge

en: _Message...
ca: _Missatge...

en: _Middle Name:
ca: _Primer cognom:

en: _Modify
ca: _Modifica

en: _Move to
ca: _Mou a

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _New
ca: _Nou

en: _Nickname:
ca: Sobre_nom:

en: _No Headers
ca: Se_nse capçaleres

en: _Norwegian
ca: _Noruec

en: _One of the regular expressions matches
ca: Una de les expressi_ons regulars coincideix

en: _Open
ca: _Obre

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Other...
ca: _Altres...

en: _Outbox:
ca: Bústia de s_ortida:

en: _Password
ca: _Contrasenya:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Polish
ca: _Polonès

en: _Portugese
ca: _Portuguès

en: _Postpone
ca: _Posposa

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Queue
ca: En_cua

en: _Quote Message(s)
ca: _Cita el(s) missatge(s)

en: _Re-Import
ca: To_rna a importar

en: _Reject
ca: _Rebutja

en: _Remember Password
ca: _Recorda la contrasenya

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Remove Duplicates
ca: Sup_rimeix els duplicats

en: _Remove from list
ca: Sup_rimeix de la llista

en: _Remove from server
ca: Sup_rimeix del servidor

en: _Reply To
ca: _Respon a

en: _Reply To:
ca: _Respon a:

en: _Reply...
ca: _Respon...

en: _Request Disposition Notification
ca: _Sol·licita la notificació d'entrega

en: _Rescan
ca: To_rna a escanejar

en: _Restore toolbar to standard buttons
ca: _Restaura la barra d'eines amb els botons estàndard

en: _Reverse search
ca: Cerca inve_rtida

en: _Romanian
ca: _Rumanès

en: _Russian (ISO)
ca: _Rus (ISO)

en: _Russian (KOI)
ca: _Rus (KOI)

en: _SMTP Server:
ca: Servidor d'_SMTP:

en: _Search for Name:
ca: _Cerca pel nom:

en: _Search for:
ca: _Cerca per:

en: _Select Text
ca: _Selecciona el text

en: _Selected Headers
ca: Capçaleres _seleccionades

en: _Send
ca: _Envia

en: _Send Queued Mail
ca: _Envia el correu de la cua

en: _Sentbox:
ca: Bústia d'enviat_s:

en: _Serbian
ca: _Serbi

en: _Serbian (Latin)
ca: _Serbi (llatí)

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Set as default
ca: Defineix com a p_redeterminat

en: _Show
ca: _Mostra

en: _Show Mailbox Tree
ca: Mo_stra l'arbre de bústies

en: _Sign Message
ca: _Signa el missatge

en: _Slovak
ca: E_slovac

en: _Spanish
ca: E_spanyol

en: _Store Address...
ca: _Emmagatzema l'adreça...

en: _Subfolder of:
ca: _Subcarpeta de:

en: _Subject
ca: A_ssumpte

en: _Subscribe
ca: _Subscriu

en: _Swedish
ca: _Suec

en: _To
ca: _Per a

en: _To:
ca: _A:

en: _Toggle
ca: _Commuta

en: _Toolbars...
ca: Ba_rra d'eines...

en: _Trash:
ca: Pape_rera:

en: _Turkish
ca: _Turc

en: _Ukrainian
ca: _Ucraïnès

en: _Undelete
ca: Desfés la s_upressió

en: _Unread
ca: S_ense llegir

en: _Unsubscribe
ca: Cancel·la la s_ubscripció

en: _Up
ca: Am_unt

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _User Name (Bind DN)
ca: Nom d'_usuari (DN de vinculació)

en: _User header:
ca: Capçalera de l'_usuari:

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _View Source
ca: _Visualitza el codi font

en: _View Source...
ca: _Visualitza el codi font...

en: _Wrap
ca: _Ajusta

en: _Wrap Body
ca: A_justa el cos

en: _Wrap button labels
ca: Ajusta les eti_ques dels botons

en: _Yes
ca: _Si

en: a distribution list
ca: una llista de distribució

en: alternative addresses for the same person
ca: adreces alternatives de la mateixa persona

en: alternative parts
ca: parts alternatives

en: arabic
ca: àrab

en: attach as file
ca: adjunta com a un fitxer

en: attach as reference
ca: adjunta com a una referència

en: bad validity
ca: la validesa és errònia

en: baltic
ca: bàltic

en: celtic
ca: cèltic

en: characters
ca: caràcters

en: connection error
ca: error de connexió

en: could not create temporary file %s
ca: no s'ha pogut crear el fitxer temporal %s

en: could not get a private key for %s
ca: no s'ha pogut obtenir un clau privada pel %s

en: could not get a public key for %s
ca: no s'ha pogut obtenir una clau pública pel %s

en: cyrillic (iso/windows)
ca: ciríl·lic (iso/windows)

en: detected a good signature
ca: s'ha detectat una signatura correcta

en: detected a good signature with insufficient validity/trust
ca: s'ha detectat una signatura correcta amb una validesa/confiança insuficient

en: display as "?"
ca: mostra com a "?"

en: display using codeset
ca: Fes servir el codi de caràcters

en: east european
ca: europeu oriental

en: encrypted parts
ca: parts encriptades

en: full
ca: complet

en: greek
ca: grec

en: has been deleted --]
ca: s'ha suprimit --]

en: hebrew
ca: hebreu

en: japanese
ca: japonès

en: korean
ca: coreà

en: minutes
ca: minuts

en: mixed parts
ca: parts barrejades

en: multipart message has no boundary parameter!
ca: el missatge de múltiples parts no té cap paràmetre limitador

en: never
ca: mai

en: nordic
ca: nòrdic

en: north european
ca: del nord d'europa

en: percent
ca: tant per cent

en: prefer text/plain over html
ca: es prefereix text/plain abans que d'html

en: remember passphrase for
ca: manté la contrasenya durant

en: rfc822 message
ca: missatge rfc822

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
ca: missatge rfc822 (de %s, assumpte "%s")

en: run gpg to import key
ca: executa el gpg per importar la clau

en: run gpg to import this key
ca: executa el gpg per importar aquest clau

en: russian (koi)
ca: rus (koi)

en: sending message with gpg mode %d
ca: el missatge s'està enviant amb el mode gpg %d

en: signed parts
ca: parts signades

en: signs the message using GnuPG
ca: signa el missatge utilitzant el GnuPG

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
ca: signa el missatge utilitzant el GnuPG per a tots els destinataris A: i Cc:

en: south european
ca: del sud d'europa

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
ca: sync: s'ha modificat la bústia però no s'ha modificat cap missatge (informeu d'aquest error)

en: thai
ca: tailandès

en: turkish
ca: turc

en: ukranian (koi)
ca: ucranià (koi)

en: ultimate
ca: com a última opció

en: undefined
ca: no definit

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown error
ca: error desconegut

en: unspecified protocol error
ca: error de protocol no especificat

en: west european (euro)
ca: europeu occidental (euro)

en: west european (traditional)
ca: europeu occidental (tradicional)

en: you
ca: vostè
