bug-buddy 2.3.1 - en to ca translation catalogue (156 entries)

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Next" button:
ca: 
    Benvingut a Bug Buddy, una eina per a informar d'error per al GNOME. Vos guiarà pel procés d'enviar un informe d'error.
    
    Si us plau, seleccioneu el tipus de problema de què voleu informar i premeu el botó «Següent»:

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command lineargument instead.
ca: $GNOME_CRASHED_APPNAME és a estingir.
    Si us plau, utilitzeu en el seu lloc l'ordre --appname en la línia d'ordres.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command lineargument instead.
ca: $GNOME_CRASHED_PID és a exingir.
    Si us plau, utilitzeu en el seu lloc l'ordre --pid en la línia d'ordres.

en: %d of %d
ca: %d de %d

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
ca: %s
    
    Teniu en compte que el programari que esteu executant (%s) té més de sis mesos.
    Pot ser voleu actualitzar a una versió nova del sistema %s

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
ca: '%s' no pareix existir.
    
    Si us plau, comproveu el camí a sendmail de nou.

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
ca: '%s' és un fitxer %s.
    
    Bug Buddy només pot fitxers de text pla (text/*).

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
ca: <span weight="bold" size="larger">Actualització de Bug Buddy</span>
    
    La informació sobre els errors que està desada en el vostre sistema està desactualitzada. Si seleccioneu «Actualitza» s'actualitzarà. Si seleccioneu «No actualitzes», es forçarà l'ús de dades antigues en l'informe.

en: Advanced
ca: Avançat

en: Binary file:
ca: Fitxer binari:

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
ca: El Bug Buddy pot enviar la informació de depuració amb l'informe d'error.
    Les opcions correctes s'haurien d'haver seleccionat automàticament.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ca: Bug Buddy no ha pogut trobar informació sobre on enviar els informes d'error.
    
    Si us plau, assegureu-vos que el Bug Buddy s'ha instal·lat correctament.
    
    Bug Buddy sortirà ara.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
ca: Bug Buddy no ha pogut carregar el fitxer d'interfície d'usuari (%s).
    Si us plau, assegureu-vos que el Bug Buddy s'ha instal·lat correctament.

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ca: Bug Buddy no ha pogut obrir '%s'.
    Si us plau, assegureu-vos que el Bug Buddy s'ha instal·lat correctament.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
ca: Bug Buddy no ha pogut actualitzar la seua informació sobre els errors.
    S'utilitzarà la informació antiga.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
ca: Bug Buddy està recollint informació sobre la fallada per a enviar-la a un sistema de seguiment d'errors. Aquest procés és automàtic, i pot trigar uns minuts. Quan finalitze, podreu prémer «Mostra detalls de la depuració» per a veure la informació o «Següent» per a moure a la següent passa del procés.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
ca: Bug Buddy utilitza el correu electrònic per a enviar els informes d'errors.
    Seleccioneu com voleu que envie el correu Bug Buddy.

en: Bug Description
ca: Descripció de l'error

en: Bug Report Tool
ca: Eina d'informe d'errors

en: Bug reporter name
ca: Nom de l'informador de l'error

en: Collecting debug info
ca: S'està reunint informació de depuració

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Core file
ca: Fitxer de nucli

en: Core file from program
ca: Fitxer core del programa

en: Could not create a backup file.
ca: No s'ha pogut crear una còpia de seguretat.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer gdb-cmd.
    Si us plau, intenteu tornar a instal·lar el Bug Buddy.

en: Could not find widget named %s at %s
ca: No s'ha pogut trobar un widget anomenat %s en %s

en: Could not read symbolic link information for %s
ca: No s'ha pogut llegir la informació de l'enllaç simbòlic per a %s

en: Couldn't load icon for %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar la icona per a %s: %s

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
ca: D_epura una aplicació que ha fallat o que s'està executant (només experts)

en: Debug
ca: Depura

en: Description
ca: Descripció

en: Downloading files
ca: S'estan descarregant els fitxers

en: EMAIL
ca: CORREU-E

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This email will be used for tracking the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
ca: Adreça de correu amb la qual enviar erorrs al Bugzilla del GNOME. Aquesta adreça s'utilitzarà per fer un seguiment de l'error que esteu enviant. Si us plau, si ja teniu un compte al Bugzilla del GNOME, utilitzeu-la com la vostra adreça de correu.

en: Email address of contact
ca: Adreça electrònica del contacte

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Error on read... aborting
ca: Error de lectura... s'està avortant

en: Error setting up sigchld handler: %s
ca: S'ha produït un error al configurar el gestor de sigchld: %s

en: FILE
ca: FITXER

en: File is of type: %s
ca: El fitxer és del tipus: %s

en: File name of crashed program
ca: Nom de fitxer del programa fallit

en: File to save bug reports
ca: Fitxer on desar els informes d'error

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
ca: Fitxer on voleu desar el vostre informe d'error per a enviar-lo més tard.

en: Finished!
ca: Finalitzat!

en: Frequently Reported Bugs
ca: Errors dels que s'informa freqüentment

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
ca: No s'ha pogut trobar el GDB al sistema.
    No s'obtindrà la informació de depuració.

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
ca: GDB no ha pogut determinar quin és el binari que va crear
    '%s'

en: Hide Debugging Options
ca: Amaga les opcions de depuració

en: If the URI has been visited before.
ca: Si s'ha visitat la URI anteriorment.

en: Include a text file
ca: Inclou un fitxer de text

en: Invalid filename.
ca: El nom del fitxer no és vàlid.

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
ca: Simplement des_a a un fitxer per a que es puga enviar un informe d'error manualment

en: Last time Bug Buddy checked for updates
ca: Última vegada que Bug Buddy va comprovar si hi ha actualitzacions

en: Mail Configuration
ca: Configuració del correu

en: Main loop isn't running!
ca: El bucle principal no s'està executant!

en: NAME
ca: NOM

en: Name of contact
ca: Nom del contacte

en: Name:
ca: Nom:

en: Obtaining stack trace... (%d)
ca: S'està obtenint el seguiment de la pila... (%d)

en: Only send report to yourself
ca: Només envia l'informe d'error a vós mateix

en: PACKAGE
ca: PAQUET

en: PID of crashed program
ca: PID del programa fallit

en: Package containing the program
ca: Paquet que conté el programa

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
ca: Camí al vostre sistema de fitxers local on es troba sendmail o un equivalent.

en: Path of sendmail:
ca: Camí complet del sendmail:

en: Path to sendmail like mailer program
ca: Camí al programa de correu semblant a sendmail

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
ca: Si us plau, escolliu un component, versió, i nivell de gravetat per l'aplicació %s

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
ca: Si us plau, escolliu un component, versió, i nivell de gravetat per al producte %s

en: Please choose a component, version, and severity level.
ca: Si us plau, escolliu un component, versió, i nivell de gravetat.

en: Please choose a product for your bug report.
ca: Seleccioneu el producte a què es refereix l'informe d'error.

en: Please choose an application for your bug report.
ca: Seleccioneu una aplicació a què es refereix l'informe d'error.

en: Please enter a valid email address.
ca: Si us plau, introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: Please enter a valid email command.
ca: Si us plau, introduïu una ordre de correu vàlida.

en: Please enter your name.
ca: Si us plau, introduïu el vostre nom.

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
ca: Si us plau, feu qualsevol correcció final a l'informe d'error.
    Teniu en compte que es mostrarà a http://bugzilla.gnome.org/.
    Inclourà el vostre nom, adreça de correu i potser alguna informació
    sobre com va fallar l'aplicació. Si el document en el que estaveu
    treballant contenia informació sensible, potser no haurieu d'enviar
    aquest informe d'error

en: Please make your bug report in English, if possible.
ca: Si us plau, si és possible, redacteu el vostre informe d'error en anglès.

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
ca: Si us plau, seleccioneu el producte o aplicació a què es refereix l'error de què voleu informar.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
ca: Preneu un minut per a comprovar si el vostre error és un dels que més freqüentment s'informa.
    Si ja s'ha informat de l'error, si us plau no el torneu a enviar.

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
ca: Si us plau, espereu mentre el Bug Buddy desa la traça de la pila...

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
ca: Si us plau, espereu mentre el Bug Buddy desa el vostre informe d'error...

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
ca: Si us plau, espereu mentre el Bug Buddy envia el vostre informe d'error...

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
ca: Si us plau, espereu mentre el Bug Buddy actualitza la seva llista
    de productes per als sistemes de seguiment d'errors.

en: Please, select the core file or running application to debug.
ca: Si us plau, seleccioneu el fitxer de bolcat «core» o una aplicació en execució per a depurar.

en: Process ID:
ca: Identificació del procés:

en: Product
ca: Producte

en: Real name of user reporting the bug.
ca: Nom real de l'usuari que està enviant l'informe d'error.

en: Report a bug in GNOME-based applications
ca: Informeu d'un error en aplicacions basades en GNOME

en: Save Backtrace
ca: Desa la traça

en: Save in:
ca: Desa a:

en: Save report to file
ca: Desa l'informe en un fitxer

en: Save the report to...
ca: Desa l'informe a...

en: Saving:
ca: S'està desant:

en: Select a Component
ca: Seleccioneu un component

en: Select a Product or Application
ca: Seleccioneu un producte o aplicació

en: Sendmail Settings
ca: Configuració de Sendmail

en: Severity:
ca: Gravetat:

en: Show Debugging Options
ca: Mostra les opcions de depuració

en: Show _Applications
ca: Mostra les _aplicacions

en: Show _Debugging Details
ca: Mostra detalls de la _depuració

en: Show _Products
ca: Mostra els _productes

en: Show most frequent bugs in:
ca: Mostra els errors més frequents en:

en: Start
ca: Comença

en: Stop
ca: Atura

en: Submit another bug
ca: Envia un altre error

en: Submit bug report
ca: Envia l'informe d'errors

en: Summary
ca: Resum

en: Text file to include in the report
ca: Fitxer de text que s'ha d'incloure a l'informe

en: The _application does not function correctly
ca: L'_aplicació no funciona correctament

en: The _documentation is wrong
ca: La _documentació és incorrecta

en: The _translation is wrong
ca: La _traducció és incorrecta

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ca: L'informe d'error no s'ha desat en %s:
    
    %s
    
    Si us plau, proveu de nou, potser amb un nom de fitxer diferent.

en: The file has too many symbolic links.
ca: El fitxer té massa enllaços simbòlics.

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
ca: L'eina gràfica del GNOME per informar d'errors.

en: The lame Bug Buddy web page
ca: La trista pàgina web del Bug Buddy

en: The specified file does not exist.
ca: El fitxer especificat no existeix.

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ca: La traça de la pila no s'ha desat en %s:
    
    %s
    
    Si us plau, proveu de nou, potser amb un altre nom de fitxer.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
ca: El fitxer «%s» ja existeix.
    
    Voleu sobrescriure aquest fitxer?

en: There was an error running gdb:
    
    %s
ca: S'ha produït un error al executar gdb:
    
    %s

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
ca: S'ha produït un error a l'enviar l'informe d'error:
    
    %s

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
ca: Aquesta aplicació té informació d'error, però Bug Buddy no sap res d'ella. Seleccioneu una altra aplicació.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
ca: Aquesta és l'última vegada (marca de temps UNIX) que Bug Buddy va comprovar si hi havien actualitzacions de la informació de Bugzilla.

en: To:
ca: A:

en: URI to show when clicked.
ca: URI a mostrar quan es fa clic.

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
ca: No s'ha pogut processar el fitxer core amb el gdb:
    '%s'

en: Use _sendmail directly
ca: Utilitza _sendmail directament

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
ca: Utilitza sendmail per enviar els informes d'error al Bugzilla del GNOME. Ara mateix, és l'únic mètode suportat.

en: Use sendmail to send bug reports
ca: Utilitza sendmail per a enviar informes d'error

en: VERSION
ca: VERSIÓ

en: Version of the package
ca: Versió del paquet

en: Version:
ca: Versió:

en: Visited
ca: Visitat

en: Welcome to Bug Buddy
ca: Benvingut al Bug Buddy

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
ca: A l'informe d'error heu d'incloure una descripció comprensible.

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
ca: A l'informe d'error heu d'incloure una línia d'assumpte comprensible.

en: You must specify a component for your bug report.
ca: Heu d'indicar el component a què es refereix l'informe d'error.

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
ca: El vostre informe d'error s'ha enviat a:
    
            <%s>
    
    Informar dels errors és una part important del procés de creació de Programari Lliure. Gràcies per la vostra ajuda.

en: Your bug report was saved in %s
ca: S'ha desat el vostre informe d'error a %s

en: _Don't update
ca: _No actualitzes

en: _Overwrite
ca: S_obreescriure

en: _Request a missing feature
ca: _Demana una funcionalitat inexistent

en: _Send Report
ca: _Envia l'informe

en: _Start Mailer
ca: _Inicia el programa de correu

en: _Update
ca: _Actualitza

en: core file
ca: fitxer core

en: crashed application
ca: aplicació fallida

en: email info
ca: info del correu-e

en: finished
ca: finalitzat

en: gdb has already exited
ca: gdb ja ha sortit

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
ca: El gdb no ha acabat d'obtenir la informació de depuració.
    Voleu interrompre el procés gdb? (la traça de la pila serà incompleta)

en: mail config
ca: config del correu-e

en: mostfreq
ca: mésfreq

en: nothing
ca: res

en: product
ca: producte

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
ca: Softcatalà <info@softcatala.org>
    Jordi Mallach <jordi@sindominio.net>
