gnome-control-center 2.6.0 - en to ca translation catalogue (668 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
ca[0]: %d minut fins el següent descans
ca[1]: %d minuts fins el següent descans

en: %i of %i
ca: %i de %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
ca: %s és el camí on s'instal·laran els fitxers de temes. Això no es pot seleccionar com la ubicació font

en: /_About
ca: /_Quant a

en: /_Preferences
ca: /_Preferències

en: /_Take a Break
ca: /_Inicia un descans

en: <New accelerator...>
ca: <Nou accelerador...>

en: <Unknown Action>
ca: <Acció Desconeguda>

en: <b>Applications</b>
ca: <b>Aplicacions</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
ca: <b>Comportament i apariència</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
ca: <b>No es pot iniciar l'aplicació de preferències del vostre gestor de finestres</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
ca: <b>Parpelleig del cursor</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
ca: <b>_Paper de fons de l'escriptori</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
ca: <b>Temps d'espera del doble clic</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
ca: <b>Arrossega i Deixa anar</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
ca: <b>Habilita les tecles de sa_lts</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
ca: <b>Habilita les tecles len_tes</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
ca: <b>Habilita les tecles del _ratolí</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
ca: <b>Habilita les tecles del _ratolí</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
ca: <b>Habilita les tecles en_ganxoses</b>

en: <b>Features</b>
ca: <b>Funcionalitats</b>

en: <b>Font Rendering</b>
ca: <b>Representació dels tipus de lletra</b>

en: <b>Hinting</b>:
ca: <b>Contorn</b>:

en: <b>Locate Pointer</b>
ca: <b>Localitza el punter</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
ca: <b>Orientació del ratolí</b>

en: <b>Preview</b>
ca: <b>Previsualització</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
ca: <b>Tecles de repetició</b>

en: <b>Smoothing</b>:
ca: <b>Suavitzat</b>:

en: <b>Speed</b>
ca: <b>Velocitat</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
ca: <b>Ordre dels subpíxels</b>:

en: <b>Support</b>
ca: <b>Suport</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
ca: <b>Tecles de commutació</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ca: <b>Configuració _automàtica del servidor intermediari</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
ca: <b>_Colors de l'escriptori</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
ca: <b>Connexió a internet _directa</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
ca: <b>B_loca la pantalla per a forçar un descans de tecleig</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ca: <b>Configuració _manual del servidor intermediari</b>

en: <b>_Use authentication</b>
ca: <b>_Utilitza autenticacií</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
ca: <i><small><b>Nota:</b> Els canvis a aquesta configuració no tindran efecte fins que torneu a entrar.</small></i>

en: <i>Fast</i>
ca: <i>Ràpid</i>

en: <i>High</i>
ca: <i>Alt</i>

en: <i>Large</i>
ca: <i>Gran</i>

en: <i>Low</i>
ca: <i>Baix</i>

en: <i>Slow</i>
ca: <i>Lent</i>

en: <i>Small</i>
ca: <i>Petit</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
ca: <small><i><b>Nota:</b> Els canvis a aquesta configuració no tindran efecte fins que torneu a entrar.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
ca: <small><i>Ràpid</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
ca: <small><i>Llarg</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
ca: <small><i>Curt</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
ca: <small><i>Lent</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
ca: <span size="larger" weight="bold">Instal·la un tema</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
ca: <span size="larger" weight="bold">Desa el tema al disc</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Voleu aplicar el nou tipus de lletra?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
ca: Ja existeix un tipus de MIME amb aquest nom, voleu sobreescriure-ho?

en: A computer break reminder.
ca: Recordador de descansos de l'ordinador.

en: ABCDEFG
ca: ÀBCÇDÉFG

en: A_vailable layouts:
ca: Dis_posicions disponibles:

en: A_vailable options:
ca: Opcions _disponibles:

en: About GNOME Typing Monitor
ca: Quant al Monitor de tecleig del GNOME

en: About this application
ca: Sobre aquesta aplicació

en: Accel Mode
ca: Mode d'accelerador

en: Accelerator key
ca: Tecla acceleradora

en: Accelerator keycode
ca: Codi de tecla de l'accelerador

en: Accelerator modifiers
ca: Modificadors d'accelerador

en: Accessibility
ca: Accesibilitat

en: Accessibility Settings
ca: Configuracions d'accesibilitat

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Add File Type
ca: Afegeix un tipus de fitxer

en: Add Service
ca: Afegeix un servei

en: Add _File Type...
ca: Afegeix un tipus de _fitxer...

en: Add _Service...
ca: Afegeix un _servei...

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Settings
ca: Configuracions avançades

en: All_ow postponing of breaks
ca: Permet l'aj_ornament de descansos

en: Antialiasing
ca: Antidentat

en: Apply _Background
ca: Aplica el _fons

en: Apply _Font
ca: Aplica el _tipus de lletra

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta entrada permanentment?

en: Assign shortcut keys to commands
ca: Assigna dreceres a ordres

en: Assistive Technology Preferences
ca: Preferències de la tecnologia assistiva

en: Assistive Technology Support
ca: Suport de tecnologia assistiva

en: Audio
ca: Àudio

en: Autoconfiguration _URL:
ca: _URL d'autoconfiguració:

en: Basic
ca: Bàsic

en: Beep if key is re_jected
ca: Fes un avís sonor quan la tecla és de_negada

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
ca: Fes un avís sonor quan s'habiliten o inhabiliten les _funcionalitats amb el teclat

en: Beep when _modifier is pressed
ca: Fes un avís sonor quan es pressione el _modificador

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
ca: Fes un avís sonor quan un LED s'encén i dos avisos quan s'apaga.

en: Beep when key is:
ca: Fes un avís sonor quan la tecla siga:

en: Best _shapes
ca: Millors _formes

en: Best co_ntrast
ca: Millor co_ntrast

en: Break reminder
ca: Recordador de descansos

en: Brightness down
ca: Baixa la brillantor

en: Brightness down's shortcut.
ca: Drecera per a baixar la brillantor.

en: Brightness up
ca: Puja la brillantor

en: Brightness up's shortcut.
ca: Drecera per a pujar la brillantor.

en: Browse icons
ca: Navega les icones

en: Buttons
ca: Botons

en: C_hoose...
ca: Se_leccioneu...

en: C_ustom Editor
ca: Editor p_ersonalitzat

en: C_ustom Mail Reader:
ca: Lector de corre_u personalitzat:

en: C_ustom Terminal:
ca: _Terminal personalitzat:

en: C_ustom Web Browser:
ca: Navegador de pàgines web p_ersonalitzat:

en: C_ut
ca: Ta_lla

en: Callback
ca: Crida de retorn

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
ca: La crida de retorn a ser emessa quan les dades siguin convertides desde el GConf cap el símbol

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
ca: La crida de retorn quan les dades siguin convertides al GConf desde el símbol

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
ca: Crida de retorn a ser emessa quan les dades objecte de l'editor de propietats es vagen a lliurar

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s».
    Es necessita per a poder canviar els cursors.

en: Cannot determine user's home directory
ca: No es pot determinar el directori de l'usuari

en: Capplet directory object
ca: Objecte directori de capplets

en: Capplet directory that this view is viewing
ca: Directori de capplets que es mostra en aquesta visualització

en: Cate_gory:
ca: Cate_goria

en: Category
ca: Categoria

en: Centered
ca: Centrat

en: Change screen resolution
ca: Canvia la resolució de la pantalla

en: Change set
ca: Conjunt de canvis

en: Change your Desktop Background settings
ca: Canvia la configuració del fons de l'escriptori

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ca: Comprova si es poden ajornar els descansos

en: Choose a file category
ca: Escull una categoria de fitxer

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
ca: Feu clic per a una llista d'esquemes de navegació del teclat.

en: Close and _Log Out
ca: Tanca i _surt

en: Co_mmand:
ca: Or_dre:

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Control theme
ca: Tema dels ginys

en: Conversion from widget callback
ca: Conversió desde el símbol crida de retorn

en: Conversion to widget callback
ca: Conversió a símbol de crida de retorn

en: Could not initialize Bonobo
ca: No puc inicialitzar Bonobo

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
ca: No s'ha pogut executar l'ordre: %s
    Verifiqueu que aquesta ordre existeix.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer «%s».
    
    Si us plau assegureu-vos de que existeix i intenteu-lo de nou, o escolliu una imatge de fons diferent.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de so %s com a event %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
ca: No s'ha pogut carreglar el fitxer Glade.
    Assegureu-vos que aquest dimoni esta ben configurat.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
ca: No s'ha pogut posar l'ordinador a dormir.
    Comproveu que l'ordinador està configurat correctament.

en: Current URI index
ca: Índex URI actual

en: Current URI index - starts from 1
ca: Índex URI actual - comença des de 1

en: Cursor Size
ca: Mida del cursor

en: Cursor Theme
ca: Tema del cursor

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
ca: _Parpelleja a les caixes i camps de text

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Editor Properties
ca: Propietats de l'editor personalitzat

en: Custom data required by the specific property editor
ca: Les dades personalitzades requerides per l'editor de propietats específic

en: Custom theme
ca: Tema personalitzat

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
ca: Personalitza l'aparença de les barres d'eines i menús en les aplicacions

en: D_efault action:
ca: Acció per d_efecte

en: De_tails...
ca: De_talls...

en: Default Cursor
ca: Cursor per defecte

en: Default Cursor - Current
ca: Cursor per defecte - Actual

en: Default Mail Reader
ca: Lector de correu per defecte

en: Default Settings
ca: Configuració per defecte

en: Default Terminal
ca: Terminal per defecte

en: Default Text Editor
ca: Editor de text per defecte

en: Default Web Browser
ca: Navegador de pàgines web per defecte

en: Default Window Manager
ca: Gestor de finestres per defecte

en: Default _action:
ca: _Acció per defecte:

en: Del_ay:
ca: _Retard:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
ca: Retard entre pulsacions i mo_viments del punter:

en: Delete
ca: Esborra

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Background
ca: Fons de l'escriptori

en: Desktop Background Preferences
ca: Preferències del fons de l'escriptori

en: Desktop properties manager.
ca: Gestor de propietats de l'escriptori.

en: Detailed documentation
ca: Documentació detallada

en: Disa_ble if two keys pressed together
ca: Inha_bilita si es pressionen dos tecles a l'hora

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
ca: Mostra un diàleg quan hi ha errors a l'executar XScreenSaver

en: Do _not apply font
ca: _No apliques el tipus de lletra

en: Do you want to activate Slow Keys?
ca: Voleu activar les «tecles lentes»?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ca: Voleu activar les «tecles enganxoses»?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ca: Voleu desactivar les «tecles lentes»?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ca: Voleu desactivar les «tecles enganxoses»?

en: Do you want to keep this resolution?
ca: Voleu conservar aquesta resolució?

en: Downloading...
ca: S'esta descarregant...

en: Duration of the break when typing is disallowed
ca: Duració del descans durant el qual no es pot escriure

en: Duration of work before forcing a break
ca: Duració del temps de treball abans de forçar un descans

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail's shortcut.
ca: Drecera per al correu electrònic.

en: E_nable Toggle Keys
ca: _Habilita les tecles de commutació

en: E_nable sound server startup
ca: Habilita l'i_nici del servidor de so

en: E_xec Flag:
ca: Indicador d'E_xecució:

en: Edit file category
ca: Edita la categoria del fitxer

en: Edit file type
ca: Edita el tipus de fitxer

en: Edit service information
ca: Edita la informació del servei

en: Edit...
ca: Edita...

en: Eject
ca: Ejecta

en: Eject's shortcut.
ca: Drecera per a ejectar.

en: Electronic mail transmission
ca: Transmissió de correu electrònic

en: Enable sound and associate sounds with events
ca: Habilita els events sonors i associa sons amb events

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
ca: Habilita el suport per a les tecnologies assistives del GNOME en entrar

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
ca: S'ha produït un error en activar la configuració XKB.
    Probablement s'ha degut a un problema intern del servidor d'X.
    
    Dades de la versió del servidor d'X:
    %s
    %d
    %s
    Si informeu d'aquesta situació en un informe d'error, si us plau, incluïu:
    - El resultat de <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - El resultat de <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
ca: S'ha produït un error en crear el conducte de senyal.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
ca: Error al establir un nou accelerador en la base de dades de la configuració: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
ca: S'ha produït un error en desestablir un accelerador en la base de dades de la configuració: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ca: S'ha produït un error al intentar executar (%s)
    que està enllaçat a la tecla (%s)

en: Event
ca: Esdeveniments

en: Evolution Mail Reader
ca: Lector de correu Evolution

en: Extension
ca: Extensió

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ca: Detalls artístics per Anders Carlsson

en: Factory for the fontilus context menu
ca: Factoria per al menú contextual de fontilus

en: File Types and Programs
ca: Tipus de fitxers i programes

en: File transfer protocol
ca: Protocol de transferència de fitxers

en: File types and programs
ca: Tipus de fitxers i programes

en: Filename extensions:
ca: Extensions de fitxer:

en: Fill Screen
ca: Omplint

en: Filters
ca: Filtres

en: Flash _entire screen
ca: Fes un _efecte visual a la pantalla sencera

en: Flash _window titlebar
ca: Fes un efecte visual a la barra del títol de la _finestra

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Preferences
ca: Preferències dels tipus de lletra

en: Font Rendering Details
ca: Detalls de la representació dels tipus de lletra

en: Font context menu items
ca: Elements del menú contextual de tipus de lletres

en: Font may be too large
ca: El tipus de lletra pot ser massa gran

en: Fontilus context menu
ca: Menú contextual de Fontilus

en: Fontilus context menu factory
ca: Factoria del menú contextual de Fontilus

en: Fraction completed
ca: Fracció completada

en: Fraction of transfer currently completed
ca: Fracció de la transferència completada actualment

en: From URI
ca: Des de URI

en: From: %s
ca: Des de: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
ca: El conjunt de canvis GConf que conté dades a remetran al client gconf en aplicar-se

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
ca: La clau GConf %s s'ha establert com tipus %s però el seu tipus esperat era %s

en: GConf key to which this property editor is attached
ca: La tecla GConf a la que s'aplica aquest editor de propietats

en: GNOME Control Center
ca: Centre de Control del GNOME

en: GNOME Control Center: %s
ca: Centre de Control del GNOME: %s

en: GNOME Default
ca: Predeterminat de GNOME

en: G_rayscale
ca: Escala de g_risos

en: Gnome Control Center : %s
ca: Centre de Control del Gnome: %s

en: Gnome Terminal
ca: Terminal del GNOME

en: Gnome documentation
ca: Documentació del Gnome

en: Go _to font folder
ca: Vés a la carpeta de _tipus de lletra

en: GtkTreeModel that contains the category data
ca: GtkTreeModel que contè les dades de categoria

en: HTTP Proxy Details
ca: Detalls del servidor intermediari d'HTTP

en: H_TTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'H_TTP:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
ca: Alçada si l'aplicador és una previsualització: Per defecte a 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
ca: Resalta el _punter quan es prem Ctrl

en: Hinting
ca: Contorn

en: Home Folder
ca: Carpeta personal

en: Horizontal Gradient
ca: Gradient horitzontal

en: Hyper
ca: Hiper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
ca: No es sap com obrir el fitxer «%s».
    Pot ser que es tracti d'un tipus d'imatge que no està suportada.
    
    Si us plau seleccioneu una imatge diferent en el seu lloc.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
ca: I_gnora les pressions de tecla duplicades entre:

en: Icon theme
ca: Tema d'icones

en: Icons
ca: Icones

en: Icons only
ca: Només icones

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores els tipus de lletra OpenType es miniaturitzaran.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores els tipus de lletra PCF es miniaturitzaran.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores els tipus de lletra TrueType es miniaturitzaran.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores els tipus de lletra Type1 es miniaturitzaran.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores es miniaturitzaran les temes instal·lats.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
ca: Si s'estableix a vertader, aleshores es miniaturitzaran els temes.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
ca: Si és vertader, els gestors mime per a text/plain i text/* es mantindran sincronitzats

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
ca: Ignora totes les següents pressions de la MATEIXA tecla si succeeixen dins d'un perio de de temps seleccionable per l'usuari.

en: Images
ca: Imatges

en: Import Feature Settings File
ca: Fitxer d'importació dels paràmetres de les funcionalitats

en: Internet Services
ca: Serveis d'Internet

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
ca: Nom de protocol no vàlid. Si us plau introduïu un nom sense cap espai o puntuació.

en: Is add
ca: És addició

en: Is add dialog
ca: És un diàleg d'addició

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
ca: Emet aquesta crida de retorn quan el valor associat amb la tecla sigui canviat

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
ca: Sembla que una altra aplicació ja té accés a la tecla «%d».

en: Just apply settings and quit
ca: Aplica els paràmetres i surt

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ca: Aplica les configuracions i surt (solament compatibilitat; gestionat ara per un dimoni)

en: Key
ca: Tecla

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
ca: L'assignació de tecla (%s) te la seua acció definida múltiples vegades

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
ca: L'assignació de tecla (%s) te el seu enllaç definit múltiples vegades

en: Key Binding (%s) is already in use
ca: L'assignació de tecla (%s) ja està en ús

en: Key Binding (%s) is incomplete
ca: L'assignació de tecla (%s) és incompleta

en: Key Binding (%s) is invalid
ca: L'assignació de tecla (%s) és invàlida

en: Key presses _repeat when key is held down
ca: El teclat _repeteix quan es manté pressionada la tecla

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
ca: Preferències d'accesibilitat del teclat (AcessX)

en: Keyboard Preferences
ca: Preferències del teclat

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyboard _model:
ca: _Model del teclat:

en: Large Cursor
ca: Cursor gran

en: Large Cursor - Current
ca: Cursor gran - Actual

en: Large White Cursor
ca: Cursor blanc gran

en: Large White Cursor - Current
ca: Cursor blanc gran - Actual

en: Large version of normal cursor
ca: La versió gran del cursor normal

en: Large version of white cursor
ca: La versió gran del cursor blanc

en: Launch Help Browser
ca: Llança el navegador d'ajuda

en: Launch Help Browser's shortcut.
ca: Drecera per a llançar el navegador d'ajuda.

en: Launch Web Browser
ca: Llança el navegador de web

en: Launch Web Browser's shortcut.
ca: Drecera per a llançar el navegador de web.

en: Layout
ca: Format

en: Layout Options
ca: Opcions de la disposició

en: Layout to use for this view of the capplets
ca: Format a utilitzar per a aquesta vista de les capplets

en: Layouts
ca: Disposicions

en: Less than one minute until the next break
ca: Menys d'un minut fins el següent descans

en: Links Text Browser
ca: Navegador de text Links

en: Lock Screen
ca: Bloca la pantalla

en: Lock Screen's shortcut.
ca: Drecera per a blocar la pantalla.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ca: Bloca la pantalla després d'una certa duració per a ajudar la prevenció de lesions per l'ús repetitiu de teclats

en: Log Out
ca: Surt

en: Log Out's shortcut.
ca: Drecera per a sortir.

en: Look at content
ca: Visualitza el contingut

en: Lynx Text Browser
ca: Navegador de text Lynx

en: MIME category info
ca: Informació de categoria MIME

en: MIME type information
ca: Informació de tipus MIME

en: Ma_ximum pointer speed:
ca: Velocitat mà_xima del punter:

en: Mail Reader
ca: Lector de correu

en: Manual pages
ca: Pàgines de manual

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Menu and Toolbar Preferences
ca: Preferències dels menús i barres d'eines

en: Menus & Toolbars
ca: Menús i barres d'eines

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Model for categories only
ca: Solament model per categories

en: Motion
ca: Moviment

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Mouse Keys
ca: Tecles del ratolí

en: Mouse Preferences
ca: Preferències del ratolí

en: Mouse _Preferences...
ca: _Preferències del ratolí...

en: My Home Folder's shortcut.
ca: Drecera per a obrir la carpeta personal.

en: N_one
ca: Ca_p

en: Name:
ca: Nom:

en: Nautilus context menu entries for fonts
ca: Entrades de menú de contex de Nautilus per a fonts

en: Network Proxy
ca: Servidor intermediari de xarxa

en: Network Proxy Configuration
ca: Configuració del servidor intermediari de xarxa

en: Network proxy preferences
ca: Preferències del servidor intermediari de xarxa

en: New File
ca: Nou fitxer

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
ca: Es poden instal·lar nous temes arrossegant-los a la finestra.

en: Next track key's shortcut.
ca: Drecera per a la tecla següent pista.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
ca: La Tecnologia assistiva no està disponible al vostre sistema. El paquet «gok» ha d'estar instal·lat per a obtindre suport de teclat en pantalla, i el paquet «gnopernicus» ha d'estar instal·lat per a obtindre les funcionalitats de lectura de pantalla i magnificació.

en: No Wallpaper
ca: Sense paper de fons

en: No theme file location specified to install
ca: No s'ha especificat cap ubicació de fitxers de temes a instal·lar

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
ca: No s'ha trobat cap tema en el vostre sistema. Açò probablement significa que el vostre diàleg de «Preferències dels temes» s'ha instal·lat incorrectament, o no heu instal·lat el paquet «gnome-themes».

en: None
ca: Cap

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
ca: No estan instal·lades totes les tecnologies assistives al vostre sistema. El paquet «gnopernicus» ha d'estar instal·lat per a obtindre les funcionalitats de lectura de pantalla i magnificació.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
ca: No estan instal·lades totes les tecnologies assistives al vostre sistema. El paquet «gok» ha d'estar instal·lat per a obtindre suport de teclat en pantalla.

en: Object that controls the property (normally a widget)
ca: Objecte que controla la característica (normalment un símbol)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
ca: Accepta solament les tecles després de que hagin estat pressionades i mantingudes per a una quantitat de temps ajustable per l'usuari.

en: Open File
ca: Obre el Fitxer

en: Options
ca: Opcions

en: Overview of the control center
ca: Vista general del centre de control

en: P_rogram:
ca: P_rograma:

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause key's shortcut.
ca: Drecera per a la tecla pausar.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
ca: Realitza operacions de pressió de tecla simultània múltiple pressionant les tecles modificadores en seqüència.

en: Permissions on the file %s are broken
ca: Els permisos del fitxer %s estan trencats

en: Pick a color
ca: Tria un color

en: Play (or Play/Pause)
ca: Reprodueix (o Reprodueix/Pausa)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
ca: Drecera per a la tecla Reprodueix (o Reprodueix/Pausa).

en: Please enter a protocol name.
ca: Si us plau, introduïu un nom de protocol.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
ca: Introduïu un tipus de MIME vàlid. Hauria d'estar en el format classe/tipus i no pot contindre cap espai.

en: Please select an image.
ca: Si us plau, seleccioneu una imatge.

en: Please specify a name and a command for this editor.
ca: Si us plau, especifiqueu un nom i una ordre per a aquest editor.

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Preview Height
ca: Alçada de la previsualització

en: Preview Width
ca: Amplada de la previsualització

en: Previous track key's shortcut.
ca: Drecera a per a la tecla anterior pista.

en: Program to Run
ca: Programa a executar

en: Property editor data freeing callback
ca: Les dades de l'editor de propietats lliurant crida de retorn

en: Property editor object data
ca: Les dades objecte de l'editor de propietats

en: RGBA Order
ca: Ordre d'RGBA

en: R_esolution:
ca: R_esolució:

en: Re_fresh rate:
ca: Ràtio de re_fresc:

en: Reset to de_faults
ca: Reinicia als valors per de_fecte

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
ca: La resolució usada per a convertir les mides de tipus de lletra a mides de píxel, en punts per polsada

en: Retrieve and store legacy settings
ca: Recupera i desa els paràmetres originals

en: Roll up
ca: Enrotlla

en: Run XScreenSaver at login
ca: Executa XScreenSaver a l'entrada

en: Run a program
ca: Executa un programa

en: Run in _Terminal
ca: Executa a un _terminal

en: S_ocks host:
ca: Servidor de s_ocks:

en: S_peed:
ca: _Velocitat:

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Save Theme
ca: Desa el tema

en: Scaled
ca: Escalat

en: Screen
ca: Pantalla

en: Screen %d Settings
ca: Configuració de la pantalla %d

en: Screen Resolution
ca: Resolució de la pantalla

en: Screen Resolution Preferences
ca: Preferències de la resolució de la pantalla

en: Screen on which BGApplier is to draw
ca: Pantalla on ha de dibuixar BGApplier

en: Search
ca: Cerca

en: Search's shortcut.
ca: Drecera per a cercar.

en: Select Sound File
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: Select fonts for the desktop
ca: Selecciona el tipus de lletra de l'escriptori

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
ca: Selecciona el gestor de finestres que vulgueu. Necessitareu polsar «aplica», agitar la vareta màgica i fer una dança màgica per a que funcioni.

en: Select theme for the desktop
ca: Seleccioneu el tema per a l'escriptori

en: Select themes for various parts of the desktop
ca: Selecciona els temes per a varies parts de l'escriptori

en: Select your default applications
ca: Seleccioneu les aplicacions per defecte

en: Service info
ca: Informació del servei

en: Set as Application Font
ca: Estableix com tipus de lletra de les aplicacions

en: Set the font for applications
ca: Configura el tipus de lletra de les aplicacions

en: Set the font for the icons on the desktop
ca: Configura el tipus de lletra de les icones en l'escriptori

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
ca: Estableix la font d'amplada fixa per a terminals i aplicacions similars

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear minitatures per a tipus de lletra OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear minitatures per a tipus de lletra PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear minitatures per a tipus de lletra TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear minitatures per a tipus de lletra Type1.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear miniatures dels temes instal·lats.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
ca: Establiu aquesta clau a l'ordre utilitzada per a crear miniatures dels temes.

en: Set your keyboard accessibility preferences
ca: Estableix les propietats d'accesibilitat del teclat

en: Set your keyboard preferences
ca: Estableix les preferències del teclat

en: Set your mouse preferences
ca: Estableix les preferències del ratolí

en: Short _description:
ca: _Descripció curta:

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Show Startup Errors
ca: Mostra els errors de l'inici

en: Show _icons in menus
ca: Mostra _icones en els menús

en: Size:
ca: Mida:

en: Skip to Next track
ca: Vés a la següent pista

en: Skip to Previous track
ca: Vés a la anterior pista

en: Sleep
ca: Dorm

en: Sleep's shortcut.
ca: Drecera per a dormir.

en: Slow Keys Alert
ca: Alerta de «tecles lentes»

en: Solid Color
ca: Color sòlid

en: Sound
ca: So

en: Sound Events
ca: Events de so

en: Sound File
ca: Fitxer de so

en: Sound Preferences
ca: Preferències de so

en: Sound _file:
ca: _Fitxer de so:

en: Sound preferences
ca: Preferències de So

en: Specify which programs are used to open or view each file type
ca: Especifica quins programes s'han d'utilitzar per a visualitzar aquest tipus de fitxer

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
ca: Especifica quins programes s'han d'utilitzar per a obrir o visualitzar cada tipus de fitxer

en: Standard XTerminal
ca: XTerminal estàndard

en: Start XScreenSaver
ca: Inicia l'XScreenSaver

en: Start in T_erminal
ca: Inicia a un t_erminal

en: Start the page with the typing break settings showing
ca: Inicia la pàgina mostrant les preferències del descans de tecleig

en: Start these assistive technologies every time you log in:
ca: Inicia aquestes tecnologies assistives cada vegada que entreu:

en: Sticky Keys Alert
ca: Alerta de «tecles enganxoses»

en: Stop playback key
ca: Tecla per a parar la reproducció

en: Stop playback key's shortcut.
ca: Drecera per a parar la reproducció.

en: Structure containing information on the MIME category
ca: Estructura que conte la informació sobre la categoria MIME

en: Structure containing service information
ca: Estructura que conté la informació del servei

en: Structure with data on the MIME type
ca: Estructura amb les dades del tipus de MIME

en: Style:
ca: Estil:

en: Sub_pixel (LCDs)
ca: Sub_píxel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ca: Suavitzat de sub_píxels (LCD)

en: Super (or "Windows logo")
ca: Super (o «Windows logo»)

en: Sync text/plain and text/* handlers
ca: Sincronitza els gestors text/plain i text/*

en: System Bell
ca: Efecte sonor

en: TRUE if this is an add service dialog
ca: És VERITAT si aquest és un diàleg d'addició de serveis

en: Take a break!
ca: Descanseu!

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
ca[0]: S'està provant la nova configuració. Si no l'accepteu en %d segon, es restaurarà l'anterior configuració.
ca[1]: S'està provant la nova configuració. Si no l'accepteu en %d segons, es restaurarà l'anterior configuració.

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Text below icons
ca: Text sota les icones

en: Text beside icons
ca: Text al costat de les icones

en: Text only
ca: Només text

en: The GNOME configuration tool
ca: L'eina de configuració del GNOME

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
ca: El servidor d'X no suporta l'extensió XRandR. No es poden fer canvis de la resolució en execució.

en: The default cursor inverted
ca: El cursor per defecte invertit

en: The default cursor that ships with X
ca: El cursor per defecte que s'envia amb X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
ca: Els esquemes de temes predeterminats no s'han trobat al vostre sistema. Açò vol dir que probablement no teniu metacity instal·lat, o que el vostre gconf està configurat incorrectament.

en: The file %s is not a valid wav file
ca: El fitxer %s no és un fitxer wav vàlid

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
ca[0]: El tipus de lletra seleccionat té una mida de %d punt, i pot fer que siga difícil l'ús de l'ordinador. Es recomana que utilitzeu una mida per sota de %d.
ca[1]: El tipus de lletra seleccionat té una mida de %d punts, i pot fer que siga difícil l'ús de l'ordinador. Es recomana que utilitzeu una mida per sota de %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
ca[0]: El tipus de lletra seleccionat té una mida de %d punt, i pot fer que siga difícil l'ús de l'ordinador. Es recomana que utilitzeu una font més petita.
ca[1]: El tipus de lletra seleccionat té una mida de %d punts, i pot fer que siga difícil l'ús de l'ordinador. Es recomana que utilitzeu una font més petita.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
ca: L'ordre dels elements subpíxel en una pantalla LCD; només s'utilitza quan l'antidentat està establert a «rgba». Els valors possibles són: «rgb» - red a l'esquerra, el més comú. «bgr» - blau a l'esquerra. «vrgb» - roig dalt. «vbgr» - roig baix.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
ca: A la taula i al llit, al primer crit. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
ca: La drecera «%s» ja està sent usada per a:
     «%s»

en: The sound file for this event does not exist.
ca: El fitxer de so per aquest event no existeix.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
ca: El fitxer de so per aquest event no existeix.
    Potser vulgueu instal·lar el paquet gnome-audio
    per obtenir un conjunt per defecte de sons.

en: The theme file location specified to install is invalid
ca: La ubicació de fitxers de temes especificada és invàlida

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
ca: El tema que heu seleccionat suggereix un nou tipus de lletra. Es mostra una previsualització del tipus de lletra a sota.

en: The type of accelerator.
ca: El tipus d'accelerador.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
ca: El tipus d'antidentat a usar quan es representen els tipus de lletra. Els valors possibles són: «cap» - cap antidentat. «escala de grisos» - antidentat estàndard d'escala de grisos. «rgba» - antidentat de subpíxels. (només pantalles LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
ca: El tipus de contorn a usar quan es representent tipus de lletra. Els valors possibles són: «cap» - sense contorn, «lleuger», «mitjà» i «complet» - tant contorn com siga possible; pot causar distorsió de les formes de les lletres.

en: The typing monitor is already running.
ca: El monitor de tecleig ja s'està executant.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
ca: El monitor de tecleig utilitza l'àrea de notificació per a mostrar informació. Sembla que no teniu una àrea de notificació al vostre quadre. Podeu afegir-la fent clic amb el botó dret al quadre i seleccionant «Afegeix al quadre -> Utilitats -> Àrea de notificació».

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
ca: Aquesta versió de l'extensió XRandR és incompatible amb aquest programa. No es poden fer canvis de la resolució en execució.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme Details
ca: Detalls del tema

en: Theme Installation
ca: Instal·lació d'un tema

en: Theme Preferences
ca: Preferències dels temes

en: Theme Properties content view component
ca: Component de vista de contingut de les propietats del tema

en: Theme _Details
ca: _Detalls del tema

en: Theme name must be present
ca: El nom del tema ha d'estar present

en: Themes
ca: Temes

en: Themus Theme Properties view
ca: Vista de propietats del tema de Themus

en: There is already a protocol by that name.
ca: Ja existeix un protocol amb aquest nom.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error al mostrar l'ajuda: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
ca: S'ha produït un error a l'executar la capplet del teclat: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
ca: S'ha produït un error a l'executar el diàleg de preferències del ratolí: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
ca: S'ha produït un error a l'iniciar el protector de pantalla:
    
    %s
    
    La funcionalitat de protecció de pantalla no funcionarà en aquesta sessió.

en: This application can open _URIs
ca: Aquesta aplicació pot obrir _URI

en: This application can open _multiple files
ca: Aquesta aplicació pot obrir _múltiples fitxers

en: This application needs to be run in a _shell
ca: Aquesta aplicació necessita executar-se en un intèrpret d'ordre_s

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
ca: Aquest sistema sembla no tindre l'extensió XKB. Les funcionalitats d'accessibilitat del teclat no funcionaràn sense ella.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
ca: Aquest tema no suggereix cap tipus de lletra o fons en particular.

en: This theme suggests a background:
ca: Aquest tema suggereix un fons de pantalla:

en: This theme suggests a font and a background:
ca: Aquest tema suggereix un tipus de lletra i fons:

en: This theme suggests a font:
ca: Aquest tema suggereix un tipus de lletra:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
ca: Ordre de miniaturització pera tipus de lletra OpenType

en: Thumbnail command for PCF fonts
ca: Ordre de miniaturització pera tipus de lletra PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
ca: Ordre de miniaturització pera tipus de lletra TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
ca: Ordre de miniaturització pera tipus de lletra Type1

en: Thumbnail command for installed themes
ca: Ordre de miniaturització dels temes instal·lats

en: Thumbnail command for themes
ca: Ordre de miniaturització dels temes

en: Tiled
ca: Mosaic

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
ca: Temps per a acce_lerar a velocitat màxima:

en: To URI
ca: A URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ca: Per a _moure una finestra, pressioneu i manteniu aquesta tecla i després agarreu la finestra:

en: To edit a shortcut, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
ca: Per editar una drecera, feu clic en la fila corresponent i teclejeu un accelerador nou, o pressiona la barra espaiadora per esborrar.

en: To: %s
ca: A: %s

en: Toolbar _button labels:
ca: Etiquetes dels _botons:

en: Total URIs
ca: URI totals

en: Total number of URIs
ca: Número total d'URI

en: Transferring: %s
ca: S'està transferint: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
ca: VERITAT si aquest diàleg s'està afegint a un tipus de MIME

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
ca: Converteix el teclat numèric en un teclat de control de ratolí.

en: Type
ca: Tipus

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
ca: Tipus de bg_applier: BG_APPLIER_ROOT per a la finestra arrel o BG:APPLIER_PREVIEW per a previsualització

en: Type:
ca: Tipus:

en: Typing Break
ca: Descans de tecleig

en: UI Control
ca: Control d'interfície d'usuari

en: URI currently displayed
ca: URI mostrada actualment

en: URI currently transferring from
ca: URI de la que s'està transferint actualment

en: URI currently transferring to
ca: URI a la que s'està transferint actualment

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ca: No s'ha pogut mostrar el diàleg de les propietats del descans de tecleig amb el següent error: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
ca: No es pot trobar cap tema de teclat. Això vol dir que la instal·lació de GTK+ és incompleta.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
ca: Impossible d'importar els ajustaments d'AccessX des del fitxer «%s»

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
ca: No s'ha pogut carregar la icona integrada del capplet «%s»

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
ca: No s'ha pogut executar el gestor d'ajustaments «gnome-settings-daemon».
    Sense el gestor d'ajustaments del GNOME executan-se, algunes preferències poden no tenir efecte.  Això pot indicar un problema amb Bonobo, o un gestor d'ajustaments no-GNOME (per exemple KDE) pot que sigui actiu i que estigui en conflicte amb el gestor d'ajustaments del GNOME.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
ca: El model subjacent al qual notificar quan es fa clic en D'acord

en: Understands _Netscape Remote Control
ca: Entén el Control Remot del _Netscape

en: Unknown Cursor
ca: Cursor desconegut

en: Unknown service types
ca: Tipus de servei desconegut

en: Use _previous resolution
ca: Utilitza la resolució _anterior

en: Use parent category _defaults
ca: Utilitza les categories pare per _defecte

en: Use shell even if nautilus is running.
ca: Utilitza la shell encara que nautilus estigui en marxa.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
ca: Utilitza aquest _editor per a obrir fitxers de text en el gestor de fitxers

en: Version:
ca: Versió:

en: Vertical Gradient
ca: Gradient vertical

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
ca: Molt prompte, els paràmetres d'XKB emmagatzemats en gconf es sobreescriuran (des de la configuració del sistema)

en: Video
ca: Vídeo

en: View as %s
ca: Visualitza com %s

en: Volume
ca: Volum

en: Volume down
ca: Baixa el volum

en: Volume down's shortcut.
ca: Drecera per a baixar el volum.

en: Volume mute
ca: Volum silenciat

en: Volume mute's shortcut
ca: Drecera per a silenciar el volum

en: Volume step
ca: Pas del volum

en: Volume step as percentage of volume.
ca: Pas del volum com el percentatge de volum.

en: Volume up
ca: Puja el volum

en: Volume up's shortcut.
ca: Drecera per a pujar el volum.

en: W3M Text Browser
ca: Navegador de text W3M

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
ca: Si s'han de miniaturitzar els tipus de lletra OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
ca: Si s'han de miniaturitzar els tipus de lletra PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
ca: Si s'han de miniaturitzar els tipus de lletra TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
ca: Si s'han de miniaturitzar els tipus de lletra Type1

en: Whether to thumbnail installed themes
ca: Si s'han de miniaturitzar els temes instal·lats

en: Whether to thumbnail themes
ca: Si s'han de miniaturitzar els temes

en: White Cursor
ca: Cursor blanc

en: White Cursor - Current
ca: Cursor blanc - Actual

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
ca: Amplada si l'aplicador és una previsualització: Per defecte a 64.

en: Window Border
ca: Costat de la finestra

en: Window Management
ca: Gestió de finestres

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: Window Preferences
ca: Preferències de les finestres

en: Window Properties
ca: Propietats de les finestres

en: Window border theme
ca: Tema del costat de la finestra

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ca: El gestor de finestres «%s» no ha registrat cap eina de configuració

en: Windows
ca: Finestres

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
ca: Escrit per Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
ca: Disposició de teclat XKB

en: XKB keyboard model
ca: Model de teclat XKB

en: XKB options
ca: Opcions d'XKB

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
ca: Els paràmetres d'XKB del gconf es sobreescriuran amb els del sistema només siga possible

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
ca: Esteu usant XFree 4.3.0.
    Hi ha problemes coneguts amb configuracions d'XKB complexes.
    Intenteu usar una configuració més simple o usar una versió més moderna del programari XFree.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
ca: Podeu desar aquest tema pressionant el botó «Desa el tema».

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
ca: Teniu un fitxer de remapejat del teclat (%s) al vostre directori personal, i ara s'ignoraran els continguts del mateix. Podeu usar les preferències del teclat per a restaurar-les.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu mantingut pressionada la tecla Majúscules durant 8 segons.  Això és la drecera per a la funcionalitat «tecles lentes», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu pressionat la tecla Majúscules 5 vegades seguides. Això és la drecera per a la funcionalitat «tecles enganxoses», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu pressionat dos tecles a l'hora, o heu pressionat la tecla Majúscules 5 vegades seguides. Això desactiva les «tecles enganxoes», que afecten la forma de funcionar del teclat.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Acceleration:
ca: _Acceleració:

en: _Accessibility
ca: _Accesibilitat

en: _Accessibility...
ca: _Accesibilitat...

en: _Add Wallpaper
ca: _Afegeix un paper de fons

en: _Add:
ca: _Afegeix:

en: _Application font:
ca: Tipus de lletra de les _aplicacions:

en: _Apply font
ca: _Aplica el tipus de lletra

en: _Break interval lasts:
ca: L'interval de _descans dura:

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy
ca: _Còpia

en: _Delay:
ca: _Retard:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Desktop font:
ca: Tipus de lletra de l'escrip_tori

en: _Desktop shortcuts:
ca: _Dreceres de l'escriptori:

en: _Detachable toolbars
ca: Barres d'eines _desprendibles

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Disable if unused for:
ca: _Inhabilita si no s'utilitza durant:

en: _Do not show this message again
ca: _No mostrar aquest missatge de nou

en: _Double-click titlebar to perform this action:
ca: Feu _doble clic en la barra del títol per a realitzar aquesta acció:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Enable assistive technologies
ca: _Habilita les tecnologies assistives

en: _Enable keyboard accessibility features
ca: _Habilita les funcionalitats d'accesibilitat del teclat

en: _FTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'_FTP:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Full
ca: _Complet

en: _Go To Theme Folder
ca: _Vés a la carpeta de temes

en: _Help
ca: A_juda

en: _Import
ca: _Importa

en: _Import Feature Settings...
ca: _Importa els paràmetres de les funcionalitats...

en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Install Theme...
ca: _Instal·la un tema...

en: _Interval before raising:
ca: _Interval abans d'alçar:

en: _Keep resolution
ca: _Conserva la resolució

en: _Large
ca: _Gran

en: _Left-handed mouse
ca: Rato_lí per esquerrans

en: _Location:
ca: _Lloc:

en: _MIME type:
ca: Tipus de _MIME:

en: _Magnifier
ca: _Magnificador

en: _Make default for this computer (%s) only
ca: _Fes el valor predeterminat només per a aquest ordinador (%s)

en: _Medium
ca: _Mitjà

en: _Monochrome
ca: _Monocrom

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _New
ca: _Nou

en: _None
ca: _Cap

en: _On-screen keyboard
ca: _Teclat en pantalla

en: _Only accept keys held for:
ca: N_omés accepta tecles pressionades durant:

en: _Open
ca: _Obre

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Paste
ca: Engan_xa

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Postpone break
ca: A_jorna el descans

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _Program to run:
ca: _Programa a executar:

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Raise selected windows after an interval
ca: _Alça les finestres seleccionades després d'un interval

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Resolution:
ca: _Resolució:

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save Theme...
ca: _Desa el tema...

en: _Screenreader
ca: _Lector de pantalla

en: _Secure HTTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'HTTP _segur:

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Select a Mail Reader:
ca: _Selecciona un lector de correu:

en: _Select a Terminal:
ca: _Selecciona un terminal:

en: _Select a Web Browser:
ca: _Selecciona un navegador web:

en: _Select an Editor:
ca: _Selecciona un editor:

en: _Select windows when the mouse moves over them
ca: _Selecciona les finestres quan el ratolí pasa per damunt

en: _Selected layouts:
ca: Disposicions _seleccionades:

en: _Selected options:
ca: Opcions _seleccionades:

en: _Sensitivity:
ca: _Sensibilitat:

en: _Slight
ca: _Lleuger

en: _Small
ca: _Petit

en: _Sound an audible bell
ca: Fes _sonar un senyal

en: _Sounds for events
ca: _Sons pels esdeveniments

en: _Sounds:
ca: _Sons:

en: _Speed:
ca: _Velocitat:

en: _Style:
ca: E_stil:

en: _Terminal font:
ca: Tipus de lletra del _terminal:

en: _Text editing shortcuts:
ca: Dreceres d'edició de _text:

en: _Theme name:
ca: Nom del _tema:

en: _Threshold:
ca: _Llindar:

en: _Timeout:
ca: _Temps d'espera:

en: _Type to test settings:
ca: _Teclejeu per a provar els paràmetres:

en: _Use Font
ca: _Utilitza el tipus de lletra

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Viewer component:
ca: Component de _visualització:

en: _Visual feedback:
ca: Resposta _visual:

en: _Window title font:
ca: Tipus de lletra del títol de les _finestres:

en: _Work interval lasts:
ca: L'interval de _treball dura:

en: _accepted
ca: _acceptada

en: _pressed
ca: _pressionada

en: _rejected
ca: _denegada

en: characters/second
ca: caràcters/segon

en: dots per inch
ca: punts per polsada

en: milliseconds
ca: milisegons

en: minutes
ca: minuts

en: pixels/second
ca: píxels/segon

en: seconds
ca: segons

en: theme selection tree
ca: arbre de selecció de tema
