control-center 1.2.1 - en to ca translation catalogue (539 entries)

en:  (Not found)
ca:  (No s'ha trobat)

en:  Browse...
ca:  Fullejar...

en:  Minutes.
ca:  minuts.

en:  minutes after screen saver has started.
ca:  minuts després d'iniciar el protector.

en: %s (Current)
ca: %s (Actual)

en: %s Settings...
ca: %s Paràmetres...

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
ca: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-

en: 2D projection of a hypercube
ca: Projecció 2D d'un hipercub.

en: 3D Clock
ca: Rellotge 3D

en: A blob of bubbles spinning/moving around the screen.
ca: Una gota de bombolles giravoltant per tota la pantalla.

en: A cellular automata that starts with a random field, and organizes it into stripes and spirals.
ca: Un autòmat cel·lular que comença amb un camp aleatori i l'organitza en línies i espirals.

en: A cellular automaton that is really a two-dimensional Turing machine: as the heads (``ants'') walk along the screen, they change pixel values in their path. Then, as they pass over changed pixels, their behavior is influenced.
ca: Un autòmat cel·lular que és realment una màquina de Turing bidimensional: a mesura que els capçals (formigues) caminen per la pantalla, canvien el valor dels píxels per on es mouen. Aleshores, en passar pels píxels canviats, el seu comportament hi és influenciat.

en: About
ca: Quant a

en: About the GNOME control-center.
ca: Quant al control-center del GNOME.

en: About:
ca: A propòsit:

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Add New Window Manager
ca: Afegeix un nou gestor de finestres

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Animate circles.
ca: Animar els cercles

en: Another item
ca: Un altre element

en: Ant
ca: Formigues

en: Ants:
ca: Formigues:

en: Applications
ca: Aplicacions

en: At the mouse pointer
ca: Sota el punter del ratolí

en: Attraction
ca: Atracció

en: Attraction is based on interactions of points which attract each other up to a certain distance and then begin to repel each other.
ca: «Atracció» es basa en interaccions entre punts que s'atrauen fins una distància determinada i aleshores comencen a repel·lir-se.

en: Author:
ca: Autor:

en: Author: UNKNOWN
ca: Autor: DESCONEGUT

en: Auto
    Preview
ca: Vista prèvia
    automàtica

en: Available Themes
ca: Temes disponibles

en: Background
ca: Propietats del fons

en: Blitspin takes a bitmap and repeatedly rotates it by 90 degrees using logical operations.
ca: Blitspin pren un mapa de bits i el rota 90 graus repetidament fent servir operacions lògiques.

en: Blue Screen of Death
ca: La Pantalla Blava de la Mort

en: Bottom
ca: Baix

en: Bouboule changes shape and size in a blob like form.
ca: Una bombolla que canvia de forma i tamany com si fos una gota.

en: Bounce colored lines around a window.
ca: Rebota línies de colors per una finestra.

en: Braid
ca: Trenes

en: Bsod
ca: BSoD

en: Bsod simulates crash screens from other operating systems.
ca: BSoD simula les pantalles d'error crític d'altres sistemes operatius.

en: Bubbles
ca: Bombolles

en: Bubbles exist in three dimensions.
ca: Les bombolles existeixen en tres dimensions.

en: Bubbles sprays tiny bubbles which grow until they go pop.
ca: «Bombolles» dispersa bombolletes que creixen fins esclatar.

en: Can detach and move menus
ca: Es poden separar i moure els menús

en: Can detach and move toolbars
ca: Barres d'eines separables i mòbils

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ca: No es troba una hbox, s'usarà una selecció de fitxers normal

en: Causes the colors to mix when overlapped.
ca: Fa que els colors es mesclen en muntar dues gotes.

en: Center of the screen
ca: Al centre de la pantalla

en: Centered
ca: Centrat

en: Change distance at which attractive force becomes repulsive.
ca: Canvia la distància on la força atractiva esdevé repulsiva.

en: Change from closed to open figures.
ca: Canvia de figures tancades a obertes.

en: Change maximum number of lines.
ca: Canvia el nombre màxim de línies.

en: Change number of interpolation steps.
ca: Canvia el nombre de passos de la interpolació.

en: Change number of segments.
ca: Canvia el nombre de segments.

en: Change number of trails.
ca: Canvia el nombre de rastres que deixen les línies.

en: Change size of points.
ca: Canvia el tamany dels punts.

en: Change the animation step delay.
ca: Canvia el retard en cicles.

en: Change the delay between changing modes.
ca: Canvia el retard en cicles entre els canvis.

en: Change the delay between each 90 degree rotation.
ca: Canvia el retard entre cada rotació de 90°.

en: Change the delay between steps of rotation process.
ca: Canvia el retard entre els passos del procés de rotació.

en: Change the delay in cycles.
ca: Canvia el retard en cicles.

en: Change the delay.
ca: Canvia el retard de l'animació.

en: Change the distance from center of cube
ca: Canvia la distància al centre del cub.

en: Change the number of bubbles to use.
ca: Canvia el nombre de bombolles a usar.

en: Change the number of circles to use.
ca: Canvia el nombre de cercles a usar.

en: Change the number of colors to use in star.
ca: Mostra les formes en comptes del camp de colors que se'n genera.

en: Change the number of colors to use.
ca: Canvia el nombre de colors a usar.

en: Change the number of iterations.
ca: Canvia el nombre d'iteracions.

en: Change the number of pixels before a color change.
ca: Canvia el nombre de píxels dibuixats abans de canviar de color.

en: Change the number of planets to use.
ca: Canvia el nombre de planetes a usar.

en: Change the number of points to use.
ca: Canvia el nombre de punts a usar.

en: Change the number of trees to use.
ca: Canvia el nombre d'arbres a usar.

en: Change the number to use.
ca: Canvia el nombre de punts a dibuixar per cicle.

en: Change the quickness of rotation at each step.
ca: Canvia la velocitat de rotació a cada pas.

en: Change the size of object.
ca: Canvia el tamany de l'objecte.

en: Change the size of pixels in the flag.
ca: Canvia el tamany dels píxels de la bandera.

en: Change the spacing radius of the points.
ca: Canvia la distància inicial entre els punts

en: Change the thickness of color bands.
ca: Canvia el gruix de les bandes de color.

en: Change the time each picture is shown.
ca: Canvia el temps que es mostra cada figura.

en: Change time to fade away.
ca: Canvia el temps per esvair la imatge.

en: Change to alternating striped curves.
ca: Fa que els colors dels cercles formen un gradient.

en: Change to animated circles.
ca: Fa que els cercles es moguen.

en: Change to cycle through colormap.
ca: Va recorrent la taula de colors amb cada redibuixat.

en: Change to display in monochrome.
ca: Mostra el protector en monocrom.

en: Change to draw square at weird starting points.
ca: Dibuixa quadrats amb punts de començament estranys.

en: Change to use XOR drawing function.
ca: Usa la funció de dibuix amb XOR.

en: Change whether fractals should grow.
ca: Fa que els fractals cresquen.

en: Change whether objects should leave a trail.
ca: Fa que els objectes deixen una cua en moure's.

en: Change whether orbit should decay.
ca: Fa que l'òrbita s'esvaesca amb el temps.

en: Change whether to use lissajous figures to get points.
ca: Usa figures de lissajous per obtenir els punts.

en: Changes the number of ants marching across the screen.
ca: Canvia el nombre de formigues que volten la pantalla.

en: Changes the size of the ants.
ca: Canvia el tamany de les formigues.

en: Changes the speed at which the Qix moves.
ca: Canvia la velocitat de moviment del Qix.

en: Changes the time between redrawing the screen.
ca: Canvia el retard entre redibuixats de pantalla.

en: Choose a window manager
ca: Permet escollir el gestor de finestres.

en: Choose the editor that is invoked by gnome-edit
ca: Triar quin és l'editor invocat per gnome-edit

en: Click on keypress
ca: Fer clic en teclejar

en: Click volume
ca: Volum del clic

en: Close
ca: Tancar

en: Closer
ca: Prop

en: Color for filling completely closed off areas.
ca: Color per pintar àrees completament tancades.

en: Color of a skipped path
ca: Color del camí salta

en: Color of failed path
ca: Color del camí fallat

en: Color of path
ca: Color del camí

en: Color of surrounded area
ca: Color d'àrea envoltada

en: Command
ca: Comanda

en: Command '%s' failed
ca: L'ordre '%s' ha fallat

en: Command cannot be empty
ca: L'ordre no pot estar buida

en: Command:
ca: Ordre:

en: Configuration Command:
ca: Ordre de configuració:

en: Configure GNOME's use of sound
ca: Configurar els sons de GNOME.

en: Configure the global settings of your GNOME applications
ca: Configurar les opcions globals de les vostres aplicacions de GNOME

en: Configure the settings of the screensaver
ca: Configurar el protector de pantalla.

en: Configure the settings of your Multimedia devices
ca: Configurar els vostres dispositius multimèdia

en: Configure which programs are used to display URLs
ca: Seleccionar quins programes usar per mostrar URLs.

en: Configure your external devices
ca: Configurar els vostres dispositius externs

en: Control Center
ca: Centre de Control

en: Control Center Menu
ca: Menú del Centre de Control

en: Controls whether or not a 'bridge' will appear over the logo.
ca: Controla si es posarà un «pont» sobre el logo.

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
ca: No s'ha pogut iniciar '%s'.
    S'està tornant al gestor de finestres anterior '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
ca: No s'ha pogut iniciar el gestor de finestres anterior.
    Si us plau, executeu un gestor de finestres manualment. Podeu 
    fer-ho seleccionant "Executa el programa" al
    menú al peu

en: Count:
ca: Quantitat:

en: Cycle through colormap.
ca: Recórrer taula de colors

en: Cycle through colors.
ca: Voltar els colors

en: Cynosure franticly displays colored rectangles.
ca: «Cynosure» dibuixa frenèticament rectangles de colors.

en: Decayscreen
ca: Fondre

en: Decayscreen makes a screen look like its melting down.
ca: «Fondre» simula que la pantalla es fon i s'esmuny.

en: Deco
ca: Déco

en: Deco draws tacky 70s basement wall panelling.
ca: «Déco» dibuixa motius murals a l'estil dels anys 70.

en: Default Editor
ca: Editor de GNOME

en: Default MDI Mode
ca: Mode MDI per defecte

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: Delay between drawing the maze and starting the solution.
ca: Retard entre dibuixar laberint i començar resolució

en: Delay between each step in the maze.
ca: Retard entre passos al laberint

en: Delay between redraws.
ca: Espera amb el dibuix acabat

en: Delay between switches.
ca: Retard entre canvis

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Demon
ca: Dimoni

en: Density
ca: Ïëúòíîñò

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Properties manager.
ca: Gestor de propietats de l'escriptori.

en: Determines whether or not the ant leaves a truchet in the path it leaves behind.
ca: Determina si les formigues deixen petjades al rastre indicant la direcció del moviment.

en: Determines whether the lines move erraticly, or bounce off the walls linearly.
ca: Determina si les línies es mouen aleatòriament, o si reboten linealment a les parets.

en: Determines whether to draw the panels in color, or in black and white.
ca: Determina si s'usarà color en dibuixar els motius.

en: Determines whether to fill in the gaps between the lines.
ca: Determina si s'emplenaran els buits entre línies.

en: Dialog Behavior
ca: Comportament del diàleg

en: Dialog Layout
ca: Format del diàleg

en: Dialog buttons
ca: Botons dels diàlegs

en: Dialog buttons have icons
ca: Usar icones als botons dels diàlegs

en: Dialog hints
ca: Comportament dels diàlegs

en: Dialog position
ca: Posició dels diàlegs

en: Dialogs
ca: Quadres de diàleg

en: Dialogs are like other windows
ca: Els diàlegs són com les altres finestres

en: Dialogs are treated specially by window manager
ca: Els diàlegs són especials pel gestor de finestres

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Discard all changes
ca: Descartar tots els canvis

en: Discrete
ca: Discret

en: Discrete map systems
ca: Mapes de sistemes discrets.

en: Display a Sonar scope.
ca: Mostra un visor de sonar.

en: Display screensaver in monochrome.
ca: Mostrar el protector en monocrom

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
ca: Mostrar imatge: mosaic, centrada, escalada o ratio

en: Distance from center of cube
ca: Distància al centre del cub

en: Distance of attraction.
ca: Distància d'atracció

en: Distort
ca: Distorsió

en: Distribution Version:
ca: Versió de la distribució:

en: Don't hide bubbles when they pop.
ca: Deixa a la pantalla les bombolles que han esclatat.

en: Draw circles instead of pixmap bubbles.
ca: Dibuixa les bombolles amb cercles en comptes d'amb mapes de bits.

en: Draw circular interference patterns
ca: Dibuixa patrons d'interferència circular.

en: Draw circular patterns.
ca: Dibuixa motius circulars.

en: Draw square at weird starting points.
ca: Dibuixar quadrats en llocs estranys

en: Draw tacky 70s basement wall panelling.
ca: Dibuixa motius murals dels anys 70.

en: Draws a fractal forest.
ca: Dibuixa un bosc fractal

en: Draws a point moving around a circle which moves around a circle.
ca: Un punt que roda sobre un cercle que roda sobre un cercle.

en: Draws a simple orbital simulation.
ca: Dibuixa una simulació orbital simple.

en: Draws a waving flag.
ca: Mostra una bandera onejant.

en: Draws animated full-loop lisajous figures
ca: Dibuixa figures animades de Lisajous de volta completa.

en: Draws fractal lightning bolts.
ca: Dibuixa llamps fractals.

en: Draws helical string-art patterns
ca: Patrons en forma d'hèlix partint de segments.

en: Draws laser-like lines moving around a central focal point in varying numbers and colors.
ca: Dibuixa línies com de làser movent-se al voltant d'un focus central i variant de color.

en: Draws random color rectangles.
ca: Dibuixa aleatòriament rectangles de colors.

en: Draws real plane fractals
ca: Dibuixa fractals al pla real.

en: Draws rotating line segments.
ca: Dibuixa segments de línia que roden.

en: Draws spinning, animating, julia-set fractals.
ca: Dibuixa fractals de Júlia animats.

en: Draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
ca: Imatges variants de sistemes de funcions iterades.

en: Draws vaguely laser-like moving lines.
ca: Dibuixa unes línies com de làser en moviment.

en: Drift
ca: Deriva

en: Drift draws drifting recursive fractal cosmic flames.
ca: Dibuixa flamerades còsmiques a la deriva usant fractals recursius.

en: Drifting recursive fractal cosmic flames.
ca: Flamerades còsmiques de fractals recursius.

en: Duration (ms)
ca: Durada (ms)

en: Duration of current shape.
ca: Durada d'una forma

en: Duration of laser burst.
ca: Durada de disparada

en: Duration of the laser burst.  After the burst has finished, It will move to a new location on the screen.
ca: Durada de la disparada làser.  En acabar la disparada, es mourà a un altre lloc de la pantalla.

en: Edit Window Manager
ca: Edita el gestor de finestres

en: Edit...
ca: Edita...

en: Embossed Logo
ca: Logotip en relleu

en: Enable
ca: Habilitar

en: Enable auto-repeat
ca: Habilitar auto-repetició

en: Enable sound server startup
ca: Habilita l'inici del servidor de so

en: Epicycle draws the path traced out by a point on the edge of a circle that is rotating around the rim of another circle, and so on.
ca: «Epicicle» mostra la trajectòria seguida per un punt que roda al voltant d'un cercle que al seu entorn en volta un altre.

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
ca: Error en inicialitzar el capplet `url-properties'.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
ca: Error en instal·lar el tema:
    «%s»
    %s

en: Extension
ca: Extensió

en: Extension:
ca: Extensió:

en: Fadeplot
ca: Esvair

en: Farther
ca: Lluny

en: Fast
ca: Ràpida

en: Faster
ca: Ràpid

en: File to Play
ca: Fitxer a reproduir

en: Flag
ca: Bandera

en: Flag draws a waving flab, containing text or an image.
ca: Mostra una bandera de píxels onejant, composta per un text o una imatge.

en: Flow
ca: Flux

en: Forest
ca: Bosc

en: Fractal draws a fractal forest.
ca: «Bosc» dibuixa un bosc d'arbres fractals.

en: Fractals should grow.
ca: Fer que els fractals cresquen

en: Franticly displays colored rectangles.
ca: Dibuixa frenèticament rectangles de colors.

en: GNOME Control Center
ca: Centre de Control de GNOME

en: GNOME MDI Options
ca: Opcions del GNOME MDI

en: Galaxy
ca: Galàxia

en: Gnome editor
ca: Editor de GNOME

en: Goop draws a simulation of bubbles in layers.
ca: «Goop» dibuixa una simulació de gotes d'oli en capes.

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
ca: Orientació del gradient: vertical o horitzontal

en: Grav
ca: Gravetat

en: Grav draws a simple orbital simulation.
ca: «Gravetat» dibuixa una simulació orbital simple.

en: Greynetic
ca: Greyneti

en: Greynetic draws random rectangles.
ca: «Greynetic» dibuixa aleatòriament rectangles de colors.

en: Halo draws patterns based on circles.
ca: «Halo» dibuixa motius basats en crecles.

en: Have initial forces on each point be tangential to original circle.
ca: Fa que les forces inicials siguen tangents al cercle original.

en: Have points glow vary with acceleration.
ca: Fa que la brillantor dels punts augmente amb l'acceleració.

en: Have transparent bubbles.
ca: Gotes transparents

en: Helix
ca: Hèlix

en: Helix draws patterns composed of line segments.
ca: «Hèlix» dibuixa patrons fets de segments de línies.

en: Help browser
ca: Visor d'ajuda

en: Help browser (new window)
ca: Visor d'ajuda (nova finestra)

en: Help on control-center
ca: Ajuda sobre el control-center

en: Help with '%s' settings
ca: Ajuda amb els paràmetres '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
ca: Ajuda sobre el Centre de Control de GNOME.

en: Help with the current configuration page.
ca: Ajuda sobre la pàgina de configuració actual.

en: Home directory doesn't exist!
ca: El directori inicial no existeix!

en: Hopalong generates real plan fractals.
ca: «Hopalong» genera fractals al pla real.

en: Horizontal Gradient
ca: Gradient horitzontal

en: Host Name:
ca: Nom de l'ordinador central:

en: How long to run before choosing a new shape.
ca: Espera en segons abans de canviar de forma.

en: Hypercube
ca: Hipercub

en: Hypercube displays a wireframe projection of a hypercube.
ca: «Hipercub» dibuixa una projecció de filferro d'un hipercub.

en: IMAGE
ca: IMATGE

en: IMAGE-FILE
ca: FITXER D'IMATGE

en: IOR of the control-center
ca: IOR del centre de control

en: Ice WM
ca: Gestor Ice

en: Ifs
ca: SFI

en: Ifs draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
ca: «SFI» mostra imatges en moviment de sistemes de funcions iterades.

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
ca: Descartar l'acció per defecte.  Usat a casos personalitzats d'inicialització-sessió

en: Imsmap
ca: Mapa IMS

en: Initial spacing radius of points.
ca: Distància inicial entre punts

en: Initialize session settings
ca: Inicialitzar la configuració de la sessió

en: Install new
    theme...
ca: Instal·lar un
    nou tema...

en: Interference
ca: Interferències

en: Item 1
ca: Element 1

en: Jigsaw
ca: Puzzle

en: Jigsaw takes an image of the screen, carves it up into jigsaw puzzle pieces, shuffles it, and solves it.
ca: Pren la imatge de la pantalla, la divideix en un puzzle, el barreja i el resol.

en: Julia
ca: Júlia

en: Julia draws spinning, animating, julia-set fractals.
ca: «Júlia» dibuixa fractals animats del conjunt de Júlia.

en: Kaleidescope
ca: Caleidoscopi

en: Kaleidescope draws line segments in a symmetric pattern.
ca: «Caleidoscopi» dibuixa segments de línia en un motiu simètric.

en: Keyboard
ca: Propietats del teclat

en: Keyboard Properties
ca: Configurar el teclat

en: Keyboard bell
ca: So del teclat

en: Keyboard click
ca: Clic de teclat

en: Keyboard repeat rate
ca: Velocitat de repetició del teclat

en: Large
ca: Gran

en: Larger
ca: Gran

en: Laser
ca: Làser

en: Left
ca: Esquerra

en: Left handed
ca: Esquerrà

en: Left-justify buttons
ca: Justificar botons a l'esquerra

en: Length of the Trail:
ca: Longitud del rastre

en: Less
ca: Menys

en: Less Delay
ca: Menor

en: Let window manager decide
ca: On decidesca el gestor de finestres

en: Lightning
ca: Llamps

en: Lightning draws fractal lightning bolts.
ca: «Llamps» dibuixa llamps fractals.

en: Lisa draws animated full-loop lisajous figures.
ca: «Lisa» dibuixa figures animades de Lisajous de volta completa.

en: Little Ants walk around, leaving colored trails.
ca: Unes formiguetes que caminen arreu i deixen un rastre de colors.

en: Lmorph
ca: LMorph

en: Lmorph morphs between simple linedrawings using bilinear interpolation.
ca: «LMorph» muta entre dibuixos simples de línies usant una interpolació bilineal.

en: Longer
ca: Llarga

en: Look and Feel
ca: Interfície d'usuari

en: Look and Feel Properties
ca: Modifica les propietats de la interfície d'usuari.

en: Loop
ca: Volta

en: Lots of random bubbles grow until they pop.
ca: Un fum de bombolles que creixen fins esclatar.

en: Low
ca: Baixa

en: MDI
ca: Multidocument

en: MDI notebook tab position
ca: Posició de pestanya al mode MDI

en: Make a star like formation using arcs.
ca: Crea una formació semblant a una estrela usant arcs.

en: Makes a screen melt down
ca: Fa que la pantalla es fonga.

en: Maximum number of lines.
ca: Nombre màxim de línies

en: Maximum radius increment
ca: Increment màxim del radi

en: Maze
ca: Laberint

en: Menu Options
ca: Opcions del menú

en: Menu items have icons
ca: Usar icones als ítems dels menús

en: Menus have relieved border
ca: Els menús tenen contorns alleujats

en: Moire
ca: Moiré

en: Moire draws circular interference patterns.
ca: «Moiré» dibuixa patrons d'interferència circular.

en: Moire2
ca: Moiré2

en: More
ca: Més

en: More Delay
ca: Major

en: Morphing lines.
ca: Transformació de línies.

en: Mountain
ca: Muntanyes

en: Mouse
ca: Propietats del ratolí

en: Mouse Properties
ca: Configurar el ratolí

en: Mouse buttons
ca: Botons del ratolí

en: Mouse motion
ca: Moviment del ratolí

en: Multi-capplet id.
ca: id del multi-capplet.

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Munch
ca: Masca

en: Munch munches squares until killed.
ca: «Masca» masca quadrats fins ser terminat.

en: Munching squares.
ca: Mascant quadrats.

en: Name cannot be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: Name:
ca: Nom:

en: Netscape (new window)
ca: Netscape (nova finestra)

en: No Screensaver
ca: Cap protector

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
ca: No hi ha cap ajuda disponible o instal·lada per a aquests paràmetres.
    Si us plau, assegureu-vos que teniu la Guia de l'usuari del GNOME
    instal·lada al sistema.

en: Noseguy
ca: Nassot

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: Number of Colors.
ca: Nombre de colors

en: Number of Qix:
ca: Nombre:

en: Number of ants.
ca: Nombre de formigues

en: Number of bubbles to use.
ca: Nombre de bombolles

en: Number of circles to use.
ca: Nombre de cercles

en: Number of interpolation steps.
ca: Nombre de passos d'interpolació

en: Number of iterations.
ca: Nombre d'iteracions

en: Number of pixels before a color change.
ca: Nombre de píxels abans de canviar de color

en: Number of pixels to use.
ca: Nombre de píxels

en: Number of planets to use.
ca: Nombre de planetes

en: Number of points to use.
ca: Nombre de punts

en: Number of points.
ca: Nombre de punt

en: Number of segments per laser burst.
ca: Nombre de segments per disparada làser.

en: Number of segments.
ca: Nombre de segments

en: Number of trails.
ca: Nombre de rastres

en: Number of trees to use.
ca: Nombre d'arbres

en: Number to use.
ca: Nombre de punts

en: OK
ca: D'acord

en: ORIENT
ca: ORIENTACIÓ

en: Objects should leave trails behind them.
ca: Fer que els objectes deixen cua

en: One
ca: Un

en: Open figures.
ca: Figures obertes

en: Operating System:
ca: Sistema operatiu:

en: Orbit should decay.
ca: Fer que l'òrbita s'esvaesca

en: Pedal Displays pretty geometric pictures.
ca: «Pedal» dibuixa figures geomètriques boniques.

en: Peripherals
ca: Perifèrics

en: Permutes the screen image like a jigsaw puzzle.
ca: Barreja la imatge com un puzzle.

en: Pitch (Hz)
ca: Freqüència (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
ca: Posar diàlegs sobre la finestra d'aplicació quan es puga

en: Play
ca: Tocar

en: Points:
ca: Punts:

en: Pressing this button will popup a dialogbox that will help you setup the current screensaver.
ca: Si premeu aquest botó s'obrirà un diàleg que vos ajudarà a configurar el protector actual.

en: Pretty geometric picture program.
ca: Figures geomètriques boniques.

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Previous window manager did not die
ca: El gestor de finestres anterior no va morir

en: Primary Color
ca: Color primari

en: Print the path that the ant took in the trail.
ca: Mostrar el camí seguit al rastre

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Processor Type:
ca: Tipus de processador:

en: Put a bridge over the logo?
ca: Posar un pont sobre el logo

en: Put buttons on edges
ca: Posar els botons a les vores

en: Pyro
ca: Pirotècnia

en: Qix bounces a series of line segments around its window. This is truly the swiss army chainsaw of qix programs.
ca: «Qix» fa rebotar un grup de segments arreu de la finestra. Aquest és certament la màscara de proa dels protectors de pantalla.

en: RANDOM SCREENSAVER
ca: PROTECTOR ALEATORI

en: Radio Button 1
ca: Botó de ràdio 1

en: Radio Button 2
ca: Botó de ràdio 2

en: Random Screensaver
ca: Protector aleatori

en: Random Settings
ca: Configuració aleatòria

en: Random color-cycling braids in a circle.
ca: Unes trenes aleatòries circulars que canvien cíclicament de color.

en: Rd-bomb
ca: Bomba RD

en: Remove
ca: Eliminar

en: Repeat Delay
ca: Retard de repetició

en: Repeat rate
ca: Velocitat de repetició

en: Repeatedly create and solve a maze
ca: Crea i resol laberints contínuament.

en: Require Password
ca: Necessita contrasenya

en: Revert
ca: Revertir

en: Right
ca: Dreta

en: Right handed
ca: Dretà

en: Right-justify buttons
ca: Justificar botons a la dreta

en: Rocks
ca: Roques

en: Rotates a bitmap in an interesting way.
ca: Rota un mapa de bits de forma interessant.

en: Run Configuration Tool for %s
ca: Executa l'eina de configuració per a %s

en: Run In Terminal
ca: Executar a un terminal

en: Sample Button
ca: Botó de mostra

en: Sample Check Button
ca: Botó de comprovació de mostra

en: Sample Text Entry Field
ca: Camp d'entrada del text de mostra

en: Save Session Later
ca: Desa la sessió més tard

en: Save Session Now
ca: Desa la sessió ara

en: Scaled
ca: Escalat

en: Scaled (keep aspect)
ca: Escalat (mantenint aspecte)

en: Screen Saver
ca: Protector de pantalla

en: Screen Saver Demo
ca: Demostració del protector

en: Screen Saver Settings
ca: Configuració del protector de pantalla

en: Screensaver
ca: Protector de pantalla

en: Secondary Color
ca: Color secundari

en: Seconds
ca: Segons

en: Select a theme to install
ca: Seleccioneu un tema a instal·lar

en: Select sound file
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: Select which desktop theme to use
ca: Seleccionar un tema per l'escriptori.

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
ca: Els temes seleccionats més amunt es comprovaran previsualitzant-los aquí.

en: Session
ca: Sessió

en: Set
ca: Establir

en: Set background image.
ca: Defineix la imatge de fons.

en: Set parameters from saved state and exit
ca: Posar els paràmetres que eren guardats i eixir

en: Set random motion for the Qix.
ca: Moviment aleatori

en: Sets the default feel of GNOME applications
ca: Establir el comportament de les aplicacions de GNOME.

en: Sets the distance between each line segment.
ca: Estableix la distància entre segments paral·lels.

en: Sets the number of Qix you have running at once.
ca: Estableix el nombre de Qix simultanis a la finestra.

en: Sets the number of line segments to be drawn.
ca: Estableix el nombre de rastres a dibuixar.

en: Sets the wallpaper to the value specified
ca: Estableix la imatge com a paper de fons

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings...
ca: Configuració...

en: Shorter
ca: Curt

en: Shutdown monitor
ca: Apagar el monitor

en: Size of burst.
ca: Tamany de disparada

en: Size of object.
ca: Tamany de l'objecte

en: Size of pixels
ca: Tamany dels píxels

en: Size of point.
ca: Tamany del punt

en: Size:
ca: Tamany:

en: Slidescreen
ca: Puzzle lliscant

en: Slim
ca: Prima

en: Slip
ca: Xuclar

en: Slow
ca: Lenta

en: Slower
ca: Lent

en: Small
ca: Menut

en: Smaller
ca: Menut

en: Solid
ca: Sòlid

en: Sorry, no help is available for these settings.
ca: No hi ha ajuda disponible per a aquests paràmetres.

en: Sound
ca: Propietats del so

en: Sound Events
ca: Events de so

en: Sounds for events
ca: Sons pel events

en: Specifies end background color for gradient
ca: Especifica el color on acaba el gradient del fons

en: Specifies the background color
ca: Especifica el color del fons

en: Speed of Motion.
ca: Velocitat de moviment

en: Speed of animation.
ca: Velocitat de l'animació

en: Speed of rotation
ca: Velocitat de rotació

en: Speed of the 90 degree rotation.
ca: Velocitat de la rotació de 90°

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Sphere
ca: Esfera

en: Spiral
ca: Espiral

en: Spread buttons out
ca: Expandir els botons

en: Starfish
ca: Estrela de mar

en: Starfish bounces a series of arcs around its window in a star like formation. It uses multiple colors and multiple patterns.
ca: «Estrela de mar» mou una sèrie d'arcs dins la finestra en una formació semblant a una estrela. Usa múltiples colors i patrons.

en: Start After
ca: Començar després de

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
ca: S'està inciant %s
    (queden %d segons abans que l'operació excedeixi el temps)

en: Statusbar Options
ca: Opcions de la barra d'estat

en: Statusbar is interactive when possible
ca: Barra d'estat interactiva (quan es puga)

en: Statusbar progress meter is on the right
ca: El medidor del procés de la barra d'estat és a la dreta

en: Strange
ca: Estrany

en: Submenu
ca: Submenú

en: Submenus can be torn off
ca: Els submenús es poden arrencar

en: Swirl
ca: Remolí

en: Test
ca: Provar

en: Test settings
ca: Provar configuració

en: The GNOME configuration tool
ca: La ferramenta de configuració de GNOME

en: The braid program draws random color-cycling braids around a circle.
ca: Dibuixa unes trenes aleatòries disposades en cercle el color de les quals varia cíclicament.

en: The color of a failed path (stippled with a 50% pattern)
ca: El color del camí fallat (ocult amb un patró al 50%).

en: The color of the path.
ca: El color del camí.

en: The delay (in microseconds) after solving a maze and before generating a new one.
ca: Retard (en microsegons) després de resoldre un laberint i abans de generar-ne altre.

en: The delay (in microseconds) between each step of the solution path.
ca: Retard (en microsegons) entre cada pas del camí solució.

en: The delay (in microseconds) between generating a maze and starting to solve it.
ca: Retard (en microsegons) entre generar el laberint i començar a resoldre'l.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
ca: Els següents mòduls tenen canvis, però no s'han portat a terme.  Si voleu editar-los, per favor feu doble clic a l'entrada apropiada.

en: The maze program creates a random maze and then solves it with graphical feedback.
ca: «Laberint» crea un laberint aleatori i el resol mostrant els camins seguits.

en: The sound file for this event does not exist.
ca: El fitxer de so per aquest event no existeix.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
ca: El fitxer de so per aquest event no existeix.
    Potser vulgueu instal·lar el paquet gnome-audio
    per obtenir un conjunt per defecte de sons.

en: Theme Selector
ca: Selector de temes

en: Theme does not exist
ca: El tema no existeix

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
ca: Aquesta còpia del Centre de Control de GNOME ha estat compilada sense suport de so.

en: This draws a working analog clock composed of floating, throbbing bubbles.
ca: Dibuixa un rellotge analògic fet de bombolles que suren i bateguen.

en: This one produces loop-shaped colonies that spawn, age, and eventually die.
ca: Aquest produeix colònies en forma de volta que naixen, creixen, i finalment moren.

en: This will cause the panes to flash.
ca: Açò farà que els motius semblen parpellejar.

en: Threshold
ca: Llindar

en: Tiled
ca: Mosaic

en: Time between redraws:
ca: Temps entre redibuixat:

en: Time finished product is shown.
ca: Espera amb el dibuix acabat

en: Time to fade away.
ca: Temps per esvair-se

en: Time to show each picture.
ca: Temps per mostrar figura

en: Toolbar Options
ca: Opcions de la barra d'eines

en: Toolbar buttons have relieved border
ca: Botons de barres d'eines amb vora en relleu

en: Toolbars have line separators
ca: Barres d'eines amb línies separadores

en: Toolbars have relieved border
ca: Barres d'eines amb vora en relleu

en: Toolbars have text labels
ca: Barres d'eines amb etiquetes de text

en: Top
ca: Dalt

en: Toplevel
ca: Primer pla

en: Truchet
ca: Petjades

en: Try
ca: Provar

en: Two
ca: Dos

en: URL Handlers
ca: Gestors d'URLs

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown file format
ca: Format de fitxer desconegut

en: Use GNOME to set background
ca: Utilitza el GNOME per definir el fons

en: Use XOR drawing function.
ca: Usar la funció de dibuix amb XOR

en: Use a gradient fill for the background
ca: Usa un gradient com a replé pel fons

en: Use a gradient of colors between circles.
ca: Gradient de colors entre cercles

en: Use a solid fill for the background
ca: Usa un replé sòlid pel fons

en: Use additive color model.
ca: Usar model additiu de color

en: Use color when drawing.
ca: Usar color als dibuixos

en: Use custom font.
ca: Usar una font personalitzada.

en: Use lissajous figures to get points.
ca: Usar figures de lissajous per obtenir punts

en: Use power management.
ca: Usar gestió d'energia

en: Use raw shapes
ca: Usar formes en brut

en: Use red/blue 3d seperation.
ca: Usa la separació roig/blau per donar un efecte 3D

en: Use statusbar instead of dialog when possible
ca: Usar la barra d'estat en comptes d'un diàleg quan es puga

en: User Font
ca: Font d'usuari

en: User Interface
ca: Opcions d'interfície d'usuari

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: Vertical Gradient
ca: Gradient vertical

en: Vines
ca: Vinya

en: Volume
ca: Volum

en: Wallpaper
ca: Paper de fons

en: Wallpaper Selection
ca: Seleccioneu un paper de fons

en: Warning:
ca: Avís:

en: When the figure is complete, epicycle pauses this number of seconds.
ca: En acabar la figura, esperar aquest nombre de segons.

en: Wide
ca: Grossa

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: Window manager is session managed
ca: El gestor de finestres està gestionat per la sessió

en: Worm
ca: Cucs

en: X ID of the socket it's plugged into
ca: ID X del connector on és connectat

en: Xjack
ca: XJack

en: Xlyap
ca: XLyap

en: Xroger
ca: Joly Roger X

en: You cannot delete the current Window Manager
ca: No podeu suprimir el gestor de finestres actual

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
ca: El vostre gestor de finestres actual ha canviat. Per tal de
    desar aquest canvi, us caldrà desar la sessió
    actual, seleccionant "Desa la sessió actual"
    sota "Paràmetres", al menú principal, o bé activant
    "Desa la configuració actual" en sortir.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
ca: El vostre gestor de finestres actual ha canviat. Per tal de
    desar aquest canvi, us caldrà desar la sessió
    actual. Ho podeu fer ara mateix seleccionant "Desa la sessió
    ara", més avall, o ho podeu fer més endavant,
    seleccionant "Desa la sessió actual" sota "Paràmetres"
    al menú principal, o bé activant "Desa la configuració actual" en
    sortir.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'background-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'keyboard-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'mouse-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'wm-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: capplet-command to be run.
ca: Comanda capplet a executar

en: handler:
ca: gestor:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
ca: id del capplet -- assignat pel centre de control

en: none
ca: cap

en: seconds
ca: segons

en: squishy transparent oil and bubbles
ca: Bombolles i gotes d'oli que llisquen.

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
ca: wm-properties-capplet: No s'ha pogut inicialitzar el gestor de finestres.
    	'%s' no s'ha iniciat

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
ca: wm-properties-capplet: No s'ha pogut inicialitzar el gestor de finestres.
    	Ja s'està executant un altre gestor de finestres que no s'ha pogut liquidar
