file-roller 2.5.0 - en to ca translation catalogue (242 entries)

en: %d file (%s) | %d files (%s)
ca[0]: %d fitxer (%s)
ca[1]: %d fitxers (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ca[0]: %d fitxer seleccionat (%s)
ca[1]: %d fitxers seleccionats (%s)

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ca: <i><b>Nota</b>: la contrasenya es farà servir per xifrar els fitxers que afegiu a l'arxiu actual, i per desxifrar els fitxers que extragueu d'aquest arxiu. En tancar l'arxiu s'esborrarà la contrasenya.</i>

en: ARCHIVE
ca: ARXIU

en: A_vailable application:
ca: Aplicació _disponible:

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegeix

en: Add files and folders to the archive
ca: Afegeix fitxers i carpetes a l'arxiu

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers, demana el nom de l'arxiu i surt del programa

en: Add files to an archive
ca: Afegeix els fitxers a un arxiu

en: Add files to the archive
ca: Afegeix fitxers a l'arxiu

en: Add files to the specified archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers a l'arxiu especificat i surt del programa

en: Adding file:
ca: S'està afegint el fitxer:

en: Adding files to archive
ca: S'estan afegint els fitxers a l'arxiu

en: All archives
ca: Tots els arxius

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: An archive manager for GNOME.
ca: Un gestor d'arxius pel GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ca: S'ha produït un error en afegir els fitxers a l'arxiu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ca: S'ha produït un error en suprimir els fitxers de l'arxiu.

en: An error occurred while extracting files.
ca: S'ha produït un error en extreure els fitxers.

en: An error occurred while loading the archive.
ca: S'ha produït un error en carregar l'arxiu.

en: An error occurred while testing archive.
ca: S'ha produït un error en verificar l'arxiu.

en: Archive Manager
ca: Gestor d'arxius

en: Archive not created
ca: No s'ha creat l'arxiu

en: Archive type not supported.
ca: El tipus d'arxiu no es permet.

en: Archive type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: C_reate
ca: C_rea

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ca: No s'ha pogut trobar un terminal: s'usarà l'xterm, fins i tot si no funcionés

en: Command _Line Output
ca: Sortida de la _línea d'ordres

en: Command exited abnormally.
ca: L'ordre no ha acabat normalment.

en: Command not found.
ca: No s'ha trobat l'ordre.

en: Compression _level:
ca: Nive_ll de compressió:

en: Cop_y...
ca: Còp_ia

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy current archive to another folder
ca: Copia l'arxiu actual a una altra carpeta

en: Could not add the files to the archive
ca: No s'ha pogut afegir els fitxers a l'arxiu

en: Could not copy the archive
ca: No s'ha pogut copiar l'arxiu

en: Could not create the archive
ca: No s'ha pogut crear l'arxiu

en: Could not create the destination folder: %s.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de destinació: %s.

en: Could not delete the old archive.
ca: No s'ha pogut suprimir l'arxiu antic.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Could not display the folder "%s"
ca: No s'ha pogut mostrar la carpeta «%s»

en: Could not move the archive
ca: No s'ha pogut moure l'arxiu

en: Could not open "%s"
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: Could not perform the operation
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació

en: Could not rename the file
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer

en: Could not rename the folder
ca: No s'ha pogut reanomenar la carpeta

en: Could not save the archive
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu

en: Could not save the archive "%s"
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu «%s»

en: Create Archive
ca: Crea un arxiu

en: Create Archive...
ca: Crea un _arxiu...

en: Create _Archive
ca: Crea un _arxiu

en: Create _Folder
ca: Crea una _carpeta

en: Create a new archive
ca: Crea un nou arxiu

en: Create and modify an archive
ca: Crea i modifica un arxiu

en: Create destination folder without asking confirmation
ca: Crea la carpeta de destinació sense demanar confirmació

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date _modified
ca: Data de _modificació

en: Decompressing archive
ca: S'està descomprimint l'arxiu

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ca: Per defecte, s'usarà la carpeta següent amb les ordres '--add' i '--extract'

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete selection from the archive
ca: Suprimeix la selecció de l'arxiu

en: Deleting files from archive
ca: S'estan suprimint els fitxers de l'arxiu

en: Dese_lect All
ca: Desse_lecciona-ho tot

en: Deselect all files
ca: Desselecciona tots els fitxers

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
ca: La carpeta de destinació no existeix. Voleu crear-la?

en: Display the File Roller Manual
ca: Mostra el manual del File Roller

en: Do not e_xtract older files
ca: No e_xtreguis els fitxers més antics

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ca: Voleu afegir aquest fitxer a l'arxiu actual o obrir-lo com a nou arxiu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ca: Voleu crear un nou arxiu amb aquests fitxers?

en: E_xclude files:
ca: E_xclou fitxers:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ca: Exclou les carpetes que són e_nllaços simbòlics

en: Extract
ca: Extreu

en: Extract Here
ca: Extreu ací

en: Extract archive
ca: Extreu arxiu

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ca: Extreu els arxius, demana el nom de la carpeta de destinació i surt del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ca: Extreu els arxius a la carpeta especificada i surt del programa

en: Extract files from the archive
ca: Extreu fitxers de l'arxiu

en: Extracting file:
ca: S'està extraient el fitxer:

en: Extracting files from archive
ca: S'estan extraient els fitxers de l'arxiu

en: Extraction not performed
ca: No s'ha realitzat l'extracció

en: FOLDER
ca: CARPETA

en: File Roller Component add operations
ca: Component de File Roller d'operacions d'afegiment

en: File Roller Component extract operations
ca: Component de File Roller d'operacions d'extracció

en: File Roller Preferences
ca: Preferències de File Roller

en: File roller component
ca: Component de File roller

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: Files
ca: Fitxers

en: Folder
ca: Carpeta

en: Getting the file list
ca: S'està obtenint la llista de fitxers

en: Go to the home location
ca: Vés a la ubicació inicial

en: Go to the next visited location
ca: Vés a a ubicació posteriorment visitada

en: Go to the previous visited location
ca: Vés a la ubicació anteriorment visitada

en: Go up one level
ca: Vés amunt un nivell

en: Information about the program
ca: Informació sobre el programa

en: Last Output
ca: Última sortida

en: Load Options
ca: Carrega les opcions

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Low
ca: Baixa

en: Maximum (slow)
ca: Màxima (lenta)

en: Minimum (fast)
ca: Mínima (ràpida)

en: Modified on:
ca: Modificat el:

en: Move
ca: Mou

en: Move current archive to another folder
ca: Mou l'arxiu actual a una altra carpeta

en: Move current archive to trash
ca: Mou l'arxiu actual a la paperera

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: New
ca: Nou

en: New archive name (without extension)
ca: Nou nom per l'arxiu (sense extensió)

en: New file name
ca: Nou nom del fitxer

en: New folder name
ca: Nou nom de la carpeta

en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: Open
ca: Obre

en: Open Fi_les...
ca: Obre _fitxers...

en: Open Files
ca: Obre fitxers

en: Open R_ecent
ca: Obre r_ecent

en: Open With...
ca: Obre amb...

en: Open archive
ca: Obre arxiu

en: Open selected files with an application
ca: Obre els fitxers seleccionats amb una aplicació

en: Open selected files with the standard application
ca: Obre els fitxers seleccionats amb l'aplicació estàndard

en: Open with an _application
ca: Obre amb una _aplicació

en: Operation stopped
ca: L'operació ha estat aturada

en: Options Name:
ca: Nom de les opcions:

en: Over_write existing files
ca: _Sobreescriu els fitxers existents

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Pass_word...
ca: Contrasenya...

en: Password
ca: Contrasenya

en: Path:
ca: Camí:

en: Please use a different name.
ca: Si us plau, utilitzeu un nom diferent.

en: R_e-create folders
ca: Torna a cr_ear les carpetes

en: R_ecent applications:
ca: Aplicacions r_ecents:

en: Reading archive
ca: S'està llegint l'arxiu

en: Recompressing archive
ca: S'està recomprimint l'arxiu

en: Reload current archive
ca: Actualitza l'arxiu actual

en: Removing file:
ca: S'està suprimint el fitxer:

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename current archive
ca: Canvia el nom de l'arxiu actual

en: Rename selection
ca: Reanomena la selecció

en: Reverse the list order
ca: Inverteix l'ordre de la llista

en: Sa_ve Options
ca: De_sa les opcions

en: Save
ca: Desa

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select all files
ca: Selecciona tots els fitxers

en: Show archive properties
ca: Mostra les propietats de l'arxiu

en: Size
ca: Mida

en: Sort file list by file size
ca: Ordena la llista de fitxers per mida

en: Sort file list by location
ca: Ordena la llista de fitxers per ubicació

en: Sort file list by modification time
ca: Ordena la llista de fitxers per hora de modificació

en: Sort file list by name
ca: Ordena la llista de fitxers per nom

en: Sort file list by type
ca: Ordena la llista de fitxers per tipus

en: Stat_usbar
ca: Barra d'es_tat

en: Stop
ca: Atura

en: Stop current operation
ca: Atura l'operació actual

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
ca: Tar comprimit amb bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
ca: Tar comprimit amb bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
ca: Tar comprimit amb compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
ca: Tar comprimit amb gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
ca: Tar comprimit amb lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
ca: Tar no comprimit (.tar)

en: Test Result
ca: Resultat de la comprovació

en: Test whether the archive contains errors
ca: Comprova si l'arxiu conté errors

en: Testing archive
ca: S'està verificant l'arxiu

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
ca: L'arxiu ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
ca: No es pot mouse l'arxiu a la paperera. Voleu suprimir-lo permanentment?

en: The file does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè no pot contindre els caràcters: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
ca: El nou nom és igual que el vell.

en: The new name is void.
ca: El nou nom és buit.

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
ca: La contrasenya especificada no és vàlida, especifiqueu una nova contrasenya amb l'ordre: Edita->Contrasenya

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
ca: Aquest arxiu està protegit amb contrasenya.
    Si us plau, especifiqueu una contrasenya amb l'ordre: Edita->Contrasenya

en: Type
ca: Tipus

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: View
ca: Visualitza

en: View All _Files
ca: Visualitza tots els _fitxers

en: View File
ca: Visualitza el fitxer

en: View as a F_older
ca: Visualitza-ho com una _carpeta

en: View file with internal viewer
ca: Obre el fitxer amb el visualitzador intern

en: View selected file
ca: Visualitza el fitxer seleccionat

en: View the main toolbar
ca: Visualitza la barra d'eines principal

en: View the output produced by the last executed command
ca: Mostra la sortida produïda per la última ordre executada

en: View the statusbar
ca: Visualitza la barra d'estat

en: View with internal _viewer
ca: Obre amb el _visualitzador intern

en: You can't add an archive to itself.
ca: No es pot afegir un arxiu a si mateix.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ca: No teniu permís per crear un arxiu en aquesta carpeta

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ca: No teniu els permisos necessaris per descomprimir arxius en la carpeta "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ca: No teniu els permisos necessaris per llegir els fitxers de la carpeta "%s"

en: You don't have the right permissions.
ca: No teniu els permisos necessaris.

en: You have to specify an archive name.
ca: Teniu que especificar un nom d'arxiu.

en: [read only]
ca: [només lectura]

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add only if newer
ca: _Afegeix només si és més recent

en: _Add...
ca: _Afegeix...

en: _All files
ca: _Tots els fitxers

en: _Application:
ca: _Aplicació:

en: _Archive
ca: _Arxiu

en: _Archive:
ca: _Arxiu:

en: _Arrange Files
ca: _Organitza els fitxers

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy
ca: _Còpia

en: _Delete...
ca: S_uprimeix...

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Extract
ca: _Extreu

en: _Extract...
ca: _Extreu...

en: _Files:
ca: _Fitxers:

en: _Include files:
ca: _Inclou fitxers:

en: _Include subfolders
ca: _Inclou les subcarpetes

en: _Last Output
ca: Ú_ltima sortida

en: _Load Options
ca: Carrega _les opcions

en: _Location
ca: _Ubicació

en: _Move
ca: _Mou

en: _Move...
ca: _Mou...

en: _New
ca: _Nou

en: _Open destination folder after extraction
ca: _Obre la carpeta de destinació després de l'extracció

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Reload
ca: _Actualitza

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Rename...
ca: _Canvia el nom...

en: _Reversed Order
ca: Ordre inve_rs

en: _Selected files
ca: Fitxers _seleccionats

en: _Size
ca: _Mida

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Test Integrity
ca: _Comprova la integritat

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: _Type
ca: _Tipus

en: _View
ca: _Visualitza

en: _View File
ca: _Visualitza el fitxer

en: by T_ype
ca: per T_ipus

en: by _Date modified
ca: per _data de modificació

en: by _Location
ca: per _ubicació

en: by _Name
ca: per _Nom

en: by _Size
ca: per _Mida

en: example: *.o; *.bak
ca: exemple: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ca: exemple: *.txt; *.doc

en: wait please...
ca: espereu si us plau...
