gdm2 2.5.0 - en to ca translation catalogue (677 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
ca: 
    ... El fitxer és massa llarg per mostrar ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
ca: 
    Ha fallat l'autenticació. Les lletres s'han d'escriure amb diferència de majúscules i minúscules.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
ca: 
    No s'ha pogut canviar la contrasenya, no podreu entrar-hi. Si us plau, proveu de nou més tard o contacteu amb l'administrador del sistema.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
ca: 
    No s'ha pogut definir el vostre grup d'usuari, no podreu entrar-hi. Si us plau, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
ca: 
    El nom d'usuari o la contrasenya són incorrectes. Es distingeix entre majúscules i minúscules.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
ca: 
    Ha fallat el canvi amb el dispositiu d'autenticació. Si us plau, proveu de nou més tard o contacteu amb l'administrador del sistema.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
ca: 
    L'administrador del sistema ha deshabilitat temporalment l'accés al sistema.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
ca: 
    L'administrador del sistema ha deshabilitat temporalment el vostre accés al sistema.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
ca: 
    L'administrador del sistema ha inhabilitat el vostre compte.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
ca: 
    A l'administrador del sistema no li és permès entrar des d'aquesta pantalla

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
ca:   (Podeu canviar de consola prement Ctrl-Alt més una tecla de funció, com ara Ctrl-Alt-F7 per anar a la consola 7. Els servidors d'X normalment s'executen a la consola 7 o superior.)

en: %a %b %d, %H:%M
ca: %a %d de %b, %H:%M

en: %a %b %d, %l:%M %p
ca: %a %d de %b, %l:%M %p

en: %s could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: %s language selected
ca: %s és el llenguatge seleccionat

en: %s not a regular file!
ca: %s no és un fitxer regular!

en: %s session selected
ca: %s sessió seleccionada

en: %s: %s does not exist but must exist.
ca: %s: %s no existeix i ha d'existir.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
ca: %s: %s és més gran que la mida màxima de fitxer especificada per l'administrador del sistema.

en: %s: %s is not a regular file.
ca: %s: %s no és un fitxer habitual.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
ca: %s: %s no és propietat de la uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
ca: %s: El grup té permís d'escriptura per a %s.

en: %s: %s is writable by group/other.
ca: %s: El grup/altres tenen permis d'escriptura per a %s.

en: %s: %s is writable by other.
ca: %s: Els altres tenen permís d'escriptura per a %s.

en: %s: Aborting display %s
ca: %s: S'està avortant la pantalla %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
ca: %s: El directori d'autenticació %s no existeix. S'està avortant.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
ca: %s: Els permisos del directori %s d'autenticació %o són incorrèctes. Hauria de tenir permisos %o. S'està avortant.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
ca: %s: El directori d'autenticació %s no és un directori. S'està avortant.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
ca: %s: El directori d'autenticació %s no és propietat de l'usuari %s i del grup %s. S'està avortant.

en: %s: Bad address
ca: %s: L'adreça és invàlida

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
ca: %s: BaseXsession és buit, s'utilitza %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
ca: %s: No es pot trobar el grup del gdm (%s). S'està avortant!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
ca: %s: No es pot trobar l'usuari del gdm (%s). S'està avortant!

en: %s: Can't fork Xserver process!
ca: %s: No es pot bifurcar el procés Xserver!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
ca: %s: No es pot bifurcar el procés gdmchooser

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
ca: %s: No es pot bifurcar el procés gdmgreeter

en: %s: Can't fork script process!
ca: %s: No es pot bifurcar el procés de script

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
ca: %s: No es pot inicialitzar un conducte cap al gdmchooser

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
ca: %s: No es pot inicialitzar un conducte cap al gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
ca: %s: No es pot obrir el fifo!

en: %s: Cannot create pipe
ca: %s: No s'ha pogut crear el conducte (pipe)

en: %s: Cannot find a free display number
ca: %s: No es pot trobar un número de pantalla lliure

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
ca: %s: No es pot trobar o executar el script base d'Xsession, es provarà la sessió GNOME a prova de fallades

en: %s: Cannot fork to display error/info box
ca: %s: No s'ha pogut bifurcar per mostrar un quadre d'error o informatiu

en: %s: Cannot get local addresses!
ca: %s: No es poden aconseguir les adreces locals!

en: %s: Cannot safely open %s
ca: %s: No es pot obrir %s amb seguretat

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
ca: %s: No s'ha pogut iniciar el rebedor, s'està provant el predeterminat: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
ca: %s: No s'ha pogut iniciar el rebedor amb mòduls gtk: %s. S'està provant sense mòduls

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
ca: %s: No es troba el seleccionador o no pot executar-se per l'usuari del gdm

en: %s: Could not become %s. Aborting.
ca: %s: No s'ha pogut adoptar l'id d'usuari %s. S'està avortant.

en: %s: Could not bind socket
ca: %s: No s'ha pogut enllaçar el sòcol

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
ca: %s: No s'ha pogut enllaçar amb el sòcol XDMCP!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
ca: %s: No s'ha pogut crear la memòria intermèdia de l'XDMCP!

en: %s: Could not create socket!
ca: %s: No s'ha pogut crear el sòcol!

en: %s: Could not exec %s %s %s
ca: %s: No s'ha pogut executar %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
ca: %s: No s'ha pogut extreure la llista d'autenticació del paquet

en: %s: Could not get server hostname: %s!
ca: %s: No s'ha pogut obtenir el nom del servidor central: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
ca: %s: No s'ha pogut blocar el fitxer de galetes %s

en: %s: Could not make FIFO
ca: %s: No s'ha pogut crear FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
ca: %s: No s'ha pogut crear un nou fitxer de galetes a %s

en: %s: Could not make socket
ca: %s: No s'ha pogut crear el sòcol!

en: %s: Could not open FIFO
ca: %s: No s'ha pogut obrir FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
ca: %s: No s'ha pogut obrir el fitxer de galetes %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
ca: %s: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre per a la pantalla %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
ca: %s: No s'ha pogut obrir ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read Authentication Data
ca: %s: No s'han pogut llegir les dades d'autenticació

en: %s: Could not read Authentication Names
ca: %s: No s'han pogut llegir els noms d'autenticació

en: %s: Could not read Authorization List
ca: %s: No s'ha pogut llegir la llista d'autorització

en: %s: Could not read Client Address
ca: %s: No s'ha pogut llegir l'adreça del client

en: %s: Could not read Connection Type
ca: %s: No s'ha pogut llegir el tipus de connexió

en: %s: Could not read Display Class
ca: %s: No s'ha pogut llegir la classe de visualització

en: %s: Could not read Display Number
ca: %s: No s'ha pogut llegir el número de la visualització

en: %s: Could not read Manufacturer ID
ca: %s: No s'ha pogut llegir l'ID del productor

en: %s: Could not read Session ID
ca: %s: No s'ha pogut llegir l'ID de sessió

en: %s: Could not read XDMCP header!
ca: %s: No s'ha pogut llegir la capçalera de l'XDMCP!

en: %s: Could not read address
ca: %s: No s'ha pogut llegir l'adreça

en: %s: Could not read display address
ca: %s: No s'ha pogut llegir l'adreça de la visualització

en: %s: Could not read display port number
ca: %s: No s'ha pogut llegir el número de port de la visualització

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
ca: %s: No s'ha pogut configurar l'entorn per %s. S'està avortant.

en: %s: Could not write cookie
ca: %s: No s'ha pogut escriure la galeta

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
ca: %s: No s'ha pogut escriure una nova entrada d'autorització. Possiblement no hi ha espai en el disc

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
ca: %s: No s'ha pogut crear una nova entrada d'autorització: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
ca: %s: No s'ha pogut definir el groupid de %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
ca: %s: No s'ha pogut assignar el groupid a 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
ca: %s: No s'ha pogut definir el userid de %d

en: %s: Directory %s does not exist.
ca: %s: El directori %s no existeix.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
ca: %s: La pantalla %s està ocupada. S'està intentant un número de pantalla distint.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
ca: %s: La pantalla número %d està en ús!  Utilitzaré %d

en: %s: Empty server command for display %s
ca: %s: L'ordre del servidor per la pantalla %s està buida

en: %s: Empty server command, using standard one.
ca: %s: Ordre de servidor buida, s'utilitza una estandard.

en: %s: Error forking user session
ca: %s: S'ha produït un error en bifurcar la sessió de l'usuari

en: %s: Error in checksum
ca: %s: Hi ha un error a la suma de comprovació

en: %s: Error opening a pipe: %s
ca: %s: Hi ha hagut un error obrint un conducte: %s

en: %s: Error setting %s to %s
ca: %s: Hi ha hagut un error en establir %s a %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
ca: %s: S'ha produït un error en establir %d a %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal %s: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
ca: %s: S'ha produït un error en configurar el gestor del senyal CHLD

en: %s: Error starting chooser on display %s
ca: %s: S'ha produït un error en iniciar el seleccionador a la pantalla %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
ca: %s: S'ha produït un error en iniciar el rebedor a la pantalla %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
ca: %s: L'execució de la seqüència PostLogin ha retornat major que 0. S'està avortant.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
ca: %s: L'execució de la seqüència de Presessió ha retornat major que 0. S'està avortant.

en: %s: Failed checksum from %s
ca: %s: La suma de comprovació ha fallat des de %s

en: %s: Failed creating pipe
ca: %s: No s'ha pogut crear el conducte

en: %s: Failed executing: %s
ca: %s: No s'ha pogut executar: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
ca: %s: El procés esclau del gdm ha fallat en bifurcar-se per %s

en: %s: Failed starting: %s
ca: %s: No s'ha pogut iniciar: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
ca: %s: S'ha produït un error d'X fatal - S'està reiniciant %s

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
ca: %s: Ha arribat un KEEPALIVE des d'un ordinador prohibit %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
ca: %s: Ha arribat una petició de GESTIÓ des d'un ordinador prohibit %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
ca: %s: Ha arribat una SOL·LICITUD des d'un ordinador prohibit %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
ca: %s: No es troba el rebedor o no pot executar-se per l'usuari del gdm

en: %s: Halt failed: %s
ca: %s: L'aturada ha fallat: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
ca: %s: El directori de l'usuari %s: '%s' no existeix!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
ca: %s: S'està descartant el fitxer de galetes %s que sembla sospitós.

en: %s: Incorrect XDMCP version!
ca: %s: Versió incorrecta de l'XDMCP!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
ca: %s: hi ha una línia del servidor no vàlida en el fitxer de configuració. S'està ignorant!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
ca: %s: El directori de registres %s no existeix o no és un directori. S'utilitza ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
ca: %s: No hi ha una línia Exec al fitxer de sessió: %s, s'està iniciant el GNOME a prova de fallades.

en: %s: No XDMCP support
ca: %s: No es permet l'ús de l'XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
ca: %s: No existeix el fitxer de configuració file: %s. S'utilitzen valors per defecte.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
ca: %s: No s'ha especificat daemon/ServAuthDir.

en: %s: No greeter specified.
ca: %s: No s'ha especificat el rebedor.

en: %s: No remote greeter specified.
ca: %s: No s'ha especificat el rebedor remot.

en: %s: No sessions directory specified.
ca: %s: No s'ha especificat el directori de sessions.

en: %s: Reboot failed: %s
ca: %s: El reinici ha fallat: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
ca: %s: No es troba el rebedor o no pot executar-se per l'usuari del gdm

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
ca: %s: El superusuari no pot autoentrar, s'està desactivant l'entrada automàtica

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
ca: %s: El superusuari no pot autoentrar, s'està desactivant l'entrada temporitzada

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
ca: %s: S'està executant la seqüència XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
ca: %s: El uid %d havia d'engegar el servidor però aquest usuari no existeix

en: %s: Session directory %s not found!
ca: %s: No s'ha trobat el directori de sessions %s!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
ca: %s: No s'ha trobat un servidor d'X estàndard, provant alternatives

en: %s: String too long!
ca: %s: La cadena és massa llarga!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
ca: %s: El grup del gdm no hauria de ser el del superusuari. S'està avortant!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
ca: %s: L'usuari del gdm no hauria de ser el superusuari. S'està avortant!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
ca: %s: TimedLoginDelay és menys de 5, per tant s'utilitza 5.

en: %s: Trying failsafe X server %s
ca: %s: S'està provant el servidor d'X %s a prova de fallades

en: %s: Unknown opcode from host %s
ca: %s: No es coneix el codi d'operació del servidor %s

en: %s: User not allowed to log in
ca: %s: L'usuari no està autoritzat a entrar-hi.

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
ca: %s: L'usuari ha passat l'autenticació, però el getpwnam(%s) ha fallat!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
ca: %s: L'XDMCP està inhabilitat i no s'han definit servidors locals. S'està avortant!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
ca: %s: L'XDMCP està inhabilitat i no s'han definit servidors locals. S'està afegint %s a :%d per a permetre la configuració!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
ca: %s: S'ha habilitat l'XDMCP encara que l'XDMCP no està suportat, s'està desactivant

en: %s: Xserver not found: %s
ca: %s: No s'ha trobat el servidor d'X: %s

en: %s: cannot fork
ca: %s: no es pot fer «fork»

en: %s: cannot open display %s
ca: %s: no es pot obrir la pantalla %s

en: %s: fork() failed!
ca: %s: el fork() ha fallat!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
ca: %s: No es troba el gnome-session per a una sessió GNOME a prova de fallades, s'està provant amb l'xterm.

en: %s: initgroups() failed for %s
ca: %s: Ha fallat el initgroups() per a %s

en: %s: setsid() failed: %s!
ca: %s: el setsid() ha fallat: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
ca: %s: setusercontext() ha fallat per a %s. S'està avortant.

en: %sWelcome to %s%s
ca: %sBenvinguda a %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
ca: © 2002 Bond, James Bond

en: (c) 2002 GNOME
ca: © 2002 GNOME

en: (current) UNIX password:
ca: (actual) contrasenya de UNIX:

en: (memory buffer
ca: (memòria intermèdia

en: (memory buffer)
ca: (memòria intermèdia)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
ca: Una aplicació gràfica per configurar el gestor de pantalla GNOME (GDM)

en: A-M|Albanian
ca: A-M|Albanès

en: A-M|Amharic
ca: A-M|Amharrès

en: A-M|Arabic (Egypt)
ca: A-M|Àrab (Egipte)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
ca: A-M|Àrab (Líban)

en: A-M|Azerbaijani
ca: A-M|Azerbaitjanès

en: A-M|Basque
ca: A-M|Basc

en: A-M|Belarusian
ca: A-M|Bielorús

en: A-M|Bengali
ca: A-M|Bengalí

en: A-M|Bengali (India)
ca: A-M|Bengalí (India)

en: A-M|Bosnian
ca: A-M|Bosni

en: A-M|Bulgarian
ca: A-M|Búlgar

en: A-M|Catalan
ca: A-M|Català

en: A-M|Chinese (simplified)
ca: N-Z|Xinés (simplificat)

en: A-M|Chinese (traditional)
ca: N-Z|Xinés (tradicional)

en: A-M|Croatian
ca: A-M|Croat

en: A-M|Czech
ca: N-Z|Txec

en: A-M|Danish
ca: A-M|Danès

en: A-M|Dutch
ca: A-M|Holandès

en: A-M|English
ca: A-M|Anglès

en: A-M|English (American)
ca: A-M|Anglès (Americà)

en: A-M|English (Australian)
ca: A-M|Anglès (Australià)

en: A-M|English (British)
ca: A-M|Anglès (Britànic)

en: A-M|English (Canadian)
ca: A-M|Anglès (Canadenc)

en: A-M|English (Ireland)
ca: A-M|Anglès (Irlandès)

en: A-M|Estonian
ca: A-M|Estonià

en: A-M|Finnish
ca: A-M|Finès

en: A-M|French
ca: A-M|Francès

en: A-M|Galician
ca: A-M|Gallec

en: A-M|German
ca: A-M|Alemany

en: A-M|Greek
ca: A-M|Grec

en: A-M|Hebrew
ca: A-M|Hebreu

en: A-M|Hungarian
ca: A-M|Hongarès

en: A-M|Icelandic
ca: A-M|Islandès

en: A-M|Indonesian
ca: A-M|Indonesi

en: A-M|Irish
ca: A-M|Irlandès

en: A-M|Italian
ca: A-M|Italià

en: A-M|Japanese
ca: A-M|Japonès

en: A-M|Kannada
ca: A-M|Kanarès

en: A-M|Korean
ca: A-M|Coreà

en: A-M|Latvian
ca: A-M|Letó

en: A-M|Lithuanian
ca: A-M|Lituà

en: A-M|Macedonian
ca: A-M|Macedoni

en: A-M|Malay
ca: A-M|Malai

en: A-M|Malayalam
ca: A-M|Malaialam

en: A-M|Mongolian
ca: A-M|Mongol

en: ADDRESS
ca: ADREÇA

en: A_dd host:
ca: Afegeix un servi_dor:

en: Abort login
ca: Avorta l'entrada

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
ca: Perme_t executar el seleccionador XDMCP des de la pantalla d'entrada

en: Allow _root to login with GDM
ca: Permet al supe_rusuari entrar amb el GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
ca: Permet executar el c_onfigurador des de la pantalla d'entrada

en: Allow remote _timed logins
ca: Permet entrades remotes _temporitzades

en: Allow root to login r_emotely with GDM
ca: Permet al superusuari entrar r_emotament amb el GDM

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
ca: Inhabilita sempre les connexions TCP al servidor d'_X (inhabilita totes les connexions remotes)

en: Always use 24 hour cloc_k format
ca: Utilitza sempre el format de rellot_ge de 24 hores

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
ca: S'ha produït un error en carregar l'element de la interfície d'usuari %s%s del fitxer %s. El giny de tipus CList ha de tenir %d columnes. Possiblement la descripció d'interfície de glade era corrupta. %s no pot continuar i sortirà ara. Haurieu de comprovar la instal·lació de %s o tornar a instal·lar %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
ca: S'ha produït un error en carregar l'element de la interfície d'usuari %s%s del fitxer %s. Possiblement la descripció d'interfície de glade era corrupta. %s no pot continuar i sortirà ara. Haurieu de comprovar la instal·lació de %s o tornar a instal·lar %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
ca: S'ha produït un error en carregar la interfície d'usuari des del fitxer %s.
    Possiblement no s'ha trobat la descripció d'interfície de glade. %s no pot continuar i sortirà ara. Haurieu de comprovar la instal·lació de %s o tornar a instal·lar %s.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
ca: Ha ocorregut un error a l'intentar contactar les finestres d'entrada. Possiblement no totes les actualitzacions han tingut lloc.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
ca: S'ha produït un error intern, no podreu entrar-hi.
    Si us plau, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
ca: Contesteu a aquestes preguntes i premeu Intro quan hagueu acabat. Per a obtindre un menú, premeu F10.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
ca: L'arxiu no inclou un fitxer GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
ca: L'arxiu no és d'un únic subdirectori

en: Archive is not of a subdirectory
ca: L'arxiu no és d'un subdirectori

en: Are you sure you want to reboot the machine?
ca: Esteu segur/a que voleu tornar a arrencar la màquina?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
ca: Esteu segur/a que voleu aturar la màquina?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
ca: Esteu segur/a que voleu suspendre la màquina?

en: Authenticate before running --command
ca: Autenticar-se abans d'executar --command

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Authentication failure!
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Authentication token change failed for user %s
ca: Ha fallat el canvi amb el dispositiu d'autenticació per l'usuari %s

en: Author:
ca: Autor:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
ca: No es permeten les entrades automàtiques o temporitzades al compte del superusuari (root).

en: Automatic Login
ca: Entrada automàtica

en: Automatic login
ca: Entrada automàtica

en: Background
ca: Fons

en: Browse
ca: Navega

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Can not get username
ca: No es pot obtindre el nom d'usuari

en: Can not start fallback console
ca: No es pot iniciar la consola de recanvi

en: Can't disable xscreensaver display hacks
ca: No es poden deshabilitar els hacks de pantalla de xscreensaver

en: Can't find PAM configuration for gdm.
ca: No s'ha trobat la configuració del PAM pel gdm.

en: Can't lock screen
ca: No es pot blocar la pantalla

en: Can't open %s for writing
ca: No s'ha pogut obrir %s per escriptura

en: Can't open DefaultImage: %s!
ca: No es pot obrir la DefaultImage: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
ca: No es pot obrir DefaultImage: %s. S'està anul·lant el navegador de cares!

en: Can't open default host icon: %s
ca: No es pot obrir la icona predeterminada de l'ordinador central: %s

en: Can't set EGID to user GID
ca: No es pot establir EGID a l'usuari GID

en: Can't set EUID to user UID
ca: No es pot establir EUID a l'usuari UID

en: Can't set PAM_RHOST=%s
ca: No s'ha pogut definir PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ca: No es pot especificar PAM_TTY=%s

en: Can't write to %s: %s
ca: No s'ha pogut escriure en %s: %s

en: Cannot change display
ca: No es pot canviar de pantalla

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
ca: No es pot comunicar amb el GDM (el gestor de pantalla del GNOME)

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
ca: No es pot comunicar amb el gdm, potser esteu executant una versió antiga.

en: Cannot connect to remote server
ca: No es pot connectar al servidor remot

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
ca: No es pot trobar "xterm" per iniciar una sessió a prova de fallades.

en: Cannot find host
ca: No es pot trobar el servidor

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
ca: No es pot trobar o executar el script base de sessió, es provarà la sessió GNOME a prova de fallades

en: Cannot get passwd structure for %s
ca: No s'ha pogut aconseguir la estructura de la contrasenya per %s

en: Cannot load user interface
ca: No es pot carregar la interfície d'usuari

en: Cannot open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Cannot run chooser
ca: No es pot executar el seleccionador

en: Cannot set user group for %s
ca: No es pot definir un grup d'usuari per %s

en: Cannot setup pam handle with null display
ca: No es pot configurar la nansa de pam amb una visualització nula

en: Cannot start new display
ca: No es pot iniciar una nova pantalla

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa seleccionador, segurament no us podreu registrar. Si us plau, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Cannot start the greeter
ca: No es pot iniciar el rebedor

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
ca: No s'ha pogut iniciar el programa rebedor, no us podreu registrar. Aquesta pantalla es deshabilitarà. Proveu de registrar-vos per altres mitjans i d'editar el fitxer de configuració

en: Cannot start the session due to some internal error.
ca: No es pot iniciar la sessió degut a un error intern.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
ca: No es pot escriure el fitxer de PID %s, és possible que no quede espai al disc. Error: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
ca: No es pot escriure el fitxer de PID %s, és possible que no quede espai al disc. Error: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
ca: Canvieu la imatge que apareixerà al navegador de cares del gdm (gestor d'entrada)

en: Change to _Existing Display
ca: Canvia a una visualització _existent

en: Choose a Session
ca: Seleccioneu una sessió

en: Choose a ho_st to connect to:
ca: Escolliu un _servidor al qual connectar:

en: Choose an Action
ca: Seleccioneu una acció

en: Choose server
ca: Elegiu servidor

en: Choose the X server to start
ca: Escolliu el servidor d'X per començar

en: Circles
ca: Cercles

en: Client address to return in response to xdm
ca: Adreça del client que s'ha de tornar en resposta al xdm

en: Configuration is not correct
ca: La configuració no és correcta

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
ca: Configura el GDM (aquest gestor d'entrades). Això requerirà la contrasenya de root.

en: Connection type to return in response to xdm
ca: Tipus de connexió que s'ha de tornar en resposta al xdm

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
ca: No es pot executar el programa de configuració. Assegureu-vos que el seu camí estigui definit correctament en el fitxer de configuració.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
ca: No es pot executar el programa de configuració. Assegureu-vos que el seu camí estigui definit correctament en el fitxer de configuració. S'intentarà iniciar-lo des de la ubicació per defecte.

en: Could not find a free display number
ca: No s'ha pogut trobar un número de pantalla lliure

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
ca: No s'ha trobat la instal·lació de GNOME, es provarà d'executar la sessió "xterm a prova de fallades".

en: Could not fork a new process!
ca: No es pot bifurcar un procés nou!

en: Could not set signal mask!
ca: No s'ha pogut especificar la màscara de la senyal!

en: Could not setgid %d. Aborting.
ca: No s'ha pogut fer el setgid %d. S'està avortant.

en: Couldn't authenticate user
ca: No s'ha pogut autenticar l'usuari

en: Couldn't authenticate user "%s"
ca: No s'ha pogut autenticar l'usuari «%s»

en: Couldn't open session for %s
ca: No s'ha pogut obrir la sessió per a %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
ca: No s'ha pogut definir el gestor de compte per a %s

en: Couldn't set credentials for %s
ca: No s'han pogut definir les credencials per a %s

en: D_isconnect
ca: _Desconnecta

en: Debugging output
ca: Sortida de la depuració

en: Default System Session
ca: Sessió predeterminada del sistema

en: Denied XDMCP query from host %s
ca: Consulta de l'XDMCP denegada per l'ordinador central %s

en: Description:
ca: Descripció:

en: Details: %s
ca: Detalls: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
ca: No s'ha rebut cap resposta del servidor «%s» en %d segons. Pot ser el servidor no està encés, o no està acceptant sessions d'entrada ara mateix. Proveu de nou més tard.

en: Did not receive response from server
ca: No s'ha rebut una resposta del servidor

en: Display
ca: Visualització

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
ca: La pantalla %s està ocupada, ja hi ha un altre servidor d'X executant-se.

en: Display %s on virtual terminal %d
ca: Visualització %s a la terminal virtual %d

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
ca: Xnest no pot obrir la pantalla '%s'

en: Displays per _host:
ca: Pantalles per _ordinador:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
ca: Fes una cerca directa en comptes d'indirecta (seleccionador)

en: Do not fork into the background
ca: No bifurcar-se a un segon pla

en: Do not lock current screen
ca: No blocar la pantalla actual

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
ca: Esteu segur de voler eliminar el tema «%s» del sistema?

en: Don't check for running gdm
ca: No comprovar si un gdm està executant-se

en: Doubleclick on the user
    to log in
ca: Feu doble clic en l'usuari
    per a entrar

en: Doubleclick on the user to log in
ca: Feu doble clic en l'usuari per a entrar

en: Enable _XDMCP
ca: Habilita l'_XDMCP

en: Enable _accessibility modules
ca: Habilita els mòduls d'_accessibilitat

en: Enter new UNIX password:
ca: Introduïu una nova contrasenya de UNIX:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
ca: Entreu la contrasenya de root
    per executar la configuració.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Error en l'opció %s: %s.
    Executeu '%s --help' per a veure un llistat complet de les opcions de la línia d'ordres.

en: Error while changing NIS password.
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya NIS.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
ca: S'ha produït un error en executar (%s)
    que està lincat a (%s)

en: Error! Unable to set executable context.
ca: Error! No s'ha pogut establir el context executable.

en: Exit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Extra options for Xnest
ca: Opcions extra d'Xnest

en: Failed to restart self
ca: Ha fallat en reiniciar-se

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor d'X diverses vegades en un període curt de temps; s'està inhabilitant la pantalla %s.

en: Failsafe Gnome
ca: Gnome a prova de fallades

en: Failsafe _Gnome
ca: _Gnome a prova de fallades

en: Failsafe _Terminal
ca: _Terminal a prova de fallades

en: Failsafe xterm
ca: Xterm a prova de fallades

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
ca: No es pot obrir el fitxer %s per llegir-lo
    Error: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
ca: No es pot obrir el fitxer %s per escriure'l
    Error: %s

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File not a tar.gz or tar archive
ca: El fitxer no és un tar.gz o arxiu tar

en: Flexible server request denied: Not authenticated
ca: S'ha denegat la sol·licitud del servidor flexible  : No s'ha autenticat

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
ca: El GDM (el gestor de pantalla del GNOME) no s'està executant.

en: GDM Host Chooser
ca: Seleccionador d'ordinador central del GDM

en: GDM Login
ca: Entrada GDM

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
ca: GDM no ha pogut escriure una nova entrada d'autorització en el disc. Possiblement no hi ha espai en el disc.%s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
ca: GDM no ha pogut escriure en el vostre fitxer autorització. Açò podria voler dir que vos heu quedat sense espai en el disc o que el vostre directori d'usuari no s'ha pogut obrir per a escriptura. En qualsevol cas, no és possible entrar. Si us plau, contacteu el vostre administrador del sistema

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
ca: GDM ha detectat una aturada o reinici en progrés.

en: GDM is not running
ca: El GDM no s'està executant

en: GDM restarting ...
ca: S'està reiniciant el GDM...

en: GNOME Art variation of Circles
ca: GNOME Art, variació de cercles

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
ca: Variació de GNOME Art de Cercles amb un navegador de cares

en: GNOME Artists
ca: Artistes del GNOME

en: GNOME Desktop Manager
ca: Gestor d'escriptori GNOME

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
ca: El fitxer de glade és erroni! Assegureu-vos que s'ha instal·lat el fitxer correcte!
    fitxer: %s giny: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
ca: El fitxer de glade és erroni! Assegureu-vos que s'ha instal·lat el fitxer correcte!
    fitxer: %s giny: %s columnes CList esperades: %d

en: Graphical greeter
ca: Rebedor gràfic

en: Greeter
ca: Rebedor

en: Happy GNOME
ca: Feliç GNOME

en: Happy GNOME with Browser
ca: Feliç GNOME amb navegador

en: Honour _indirect requests
ca: Accepta peticions _indirectes

en: How to use this application
ca: Com utilitzar aquesta aplicació

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
ca: No es pot trobar el servidor «%s», potser l'heu escrit malament.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
ca: No es pot iniciar el servidor d'X (la interfície gràfica). És probable que no estigui configurat correctament. Voleu visualitzar la sortida del servidor d'X per diagnosticar el problema?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
ca: No es pot iniciar el servidor d'X (la interfície gràfica). És probable que no estigui configurat correctament. Necessitareu entrar en una consola i tornar a executar  el programa de configuració d'X. Després torneu a iniciar el GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
ca: No puc iniciar el servidor d'X (la interfície gràfica). És probable que no estigui configurat correctament. Necessitareu registrar-vos en una consola i tornar a executar  el programa de configuració d'X. Després torneu a iniciar el gdm.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
ca: No es pot iniciar el servidor d'X (la vostra interfície gràfica). Sembla que el vostre dispositiu (el ratolí) no està configurat correctament. Voleu veure la sortida del servidor d'X per diagnosticar el problema?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor
     d'X (l'entorn gràfic) per algun error intern.
    Si us plau, contacteu amb el vostre administrador
    de sistema o comproveu el registre de sistema 
    ,syslog, per fer una diagnosi.
    Mestrestant aquesta pantalla es deshabilitarà.
    Si us plau, reinicieu el gdm quan es 
    corregeixi el problema.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
ca: No he pogut iniciar el servidor d'X habitual (l'entorn gràfic) i per això aquest és un servidor d'X a prova de fallades. Hauria de registrar-se i configurar correctament el servidor d'X.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
ca: No s'ha pogut iniciar el rebedor estàndard. Aquesta pantalla s'avortarà i potser tindreu que entrar d'una altra manera i corregir la instal·lació del gdm

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió i per tant s'ha iniciat la sessió xterm a prova de fallades. Les finestres només tenen el focus si poseu el cursor damunt d'elles. Per a sortir d'aquest mode, introduïu «exit» a la finestra del cantó superior a l'esquerra

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
ca: Es deshabilitarà aquest servidor d'X per ara. Reinicieu el GDM quan estigui configurat correctament.

en: I will now try to restart the X server again.
ca: Es tractarà de reiniciar el servidor d'X de nou.

en: Icon
ca: Icona

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
ca: Si encara voleu utilitzar aquesta característica, inicieu el GDM vosaltres mateixos o demaneu a l'administrador del sistema que l'iniciï.

en: Indirect XDMCP is not enabled
ca: L'XDMCP indirecte no està habilitat

en: Internal error on passwdexpired
ca: S'ha produït un error intern en passwdexpired

en: Invalid server command '%s'
ca: L'ordre '%s' del servidor no és valida

en: Just For _This Session
ca: Només per a aques_ta sessió

en: Just _Log In
ca: Només en_tra

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
ca: Executa unicament Xnest, no utilitzis la cerca (sense seleccionador)

en: Language %s does not exist, using %s
ca: La llengua %s no existeix, s'usarà %s

en: Last
ca: Últim

en: Last login:
    %s
ca: Darrer lògin:
    %s

en: Listen on _UDP port:
ca: Escolta el port _UDP:

en: Log in anyway
ca: Entra igualment

en: Log in as another user inside a nested window
ca: Entreu com a un usuari distint dins d'una finestra niuada

en: Log in as another user without logging out
ca: Entreu com a un usuari distint sense sortir-hi

en: Log in using the default system language
ca: Entra utilitzant el llenguatge per defecte del sistema

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
ca: Entra utilitzant l'idioma que heu fet servir l'última vegada que hagueu entrat

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
ca: Entrar fent servir la sessió utilitzada l'últim cop que entràreu.

en: Login Photo
ca: Foto d'entrada

en: Login Screen Setup
ca: Configuració de la pantalla d'entrada

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
ca: Entra amb un usuari automà_ticament després d'un nombre donat de segons

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
ca: S'ha demanat un so d'entrada en una visualització no local, o el programa de reproducció no es pot executar, o no existeix el so

en: Logo
ca: Logotip

en: Make _Default
ca: Fes el predeterminat

en: Make a _sound when login window is ready
ca: Reprodueix un _so quan la finestra d'entrada estiga preparada

en: Master halting...
ca: S'està aturant el mestre...

en: Master rebooting...
ca: S'està rearrencant el mestre...

en: Master suspending...
ca: S'està suspenent el mestre...

en: Max p_ending indirect requests:
ca: Màxim de p_eticions indirectes pendents:

en: Maximum _pending requests:
ca: Màxim de _peticions pendents:

en: Maximum _remote sessions:
ca: Màxim de sessions _remotes:

en: Maximum _wait time:
ca: Temps màxim d'es_pera:

en: Maximum indirect w_ait time:
ca: Temps màxim d'esper_a per una petició indirecta:

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
ca: N-Z|Noruec (bokmål)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
ca: N-Z|Noruec (nynorsk)

en: N-Z|Panjabi
ca: N-Z|Punjabi

en: N-Z|Persian
ca: N-Z|Persa

en: N-Z|Polish
ca: N-Z|Polonès

en: N-Z|Portuguese
ca: N-Z|Portuguès

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
ca: N-Z|Portuguès (Brasiler)

en: N-Z|Romanian
ca: N-Z|Romanès

en: N-Z|Russian
ca: N-Z|Rus

en: N-Z|Serbian
ca: N-Z|Serbi

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
ca: N-Z|Serbi (Jekavian)

en: N-Z|Serbian (Latin)
ca: N-Z|Serbi (Llatí)

en: N-Z|Slovak
ca: A-M|Eslovac

en: N-Z|Slovenian
ca: A-M|Eslovè

en: N-Z|Spanish
ca: A-M|Espanyol

en: N-Z|Spanish (Mexico)
ca: A-M|Espanyol (Mèxic)

en: N-Z|Swedish
ca: N-Z|Suec

en: N-Z|Swedish (Finland)
ca: N-Z|Suec (Finlandès)

en: N-Z|Tamil
ca: N-Z|Tàmil

en: N-Z|Thai
ca: N-Z|Tailandès

en: N-Z|Turkish
ca: N-Z|Turc

en: N-Z|Ukrainian
ca: N-Z|Ucraïnès

en: N-Z|Vietnamese
ca: N-Z|Vietnamita

en: N-Z|Walloon
ca: N-Z|Való

en: N-Z|Welsh
ca: A-M|Gal·lès

en: N-Z|Yiddish
ca: N-Z|Jiddisch

en: Nested display %s on virtual terminal %d
ca: Visualització niuada %s a la terminal virtual %d

en: New Login
ca: Nova entrada

en: New Login in a Nested Window
ca: Nova entrada a una finestra niada

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
ca: No està habilitat l'ús d'XDMCP en el binari. Per habilitar l'ús d'XDMCP heu de tornar a recompilar el GDM amb les biblioteques de l'XDMCP.

en: No configuration was found
ca: No s'ha trobat cap configuració

en: No console (local) servers to be run
ca: No hi ha servidors de consola (locals) a executar

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
ca: No s'ha especificat el directori d'autenticació del servidor o del dimoní al fitxer de configuració

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
ca: No s'ha trobat l'enllaç de la sessió per defecte. S'està utilitzant el GNOME a prova de fallades.

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
ca: No s'ha pogut carregar cap interfície, MALAMENT! (fitxer: %s)

en: No password supplied
ca: No s'ha donat cap contrasenya

en: No picture selected.
ca: No s'ha seleccionat cap imatge.

en: No screenshot available
ca: No hi ha captures de pantalla disponibles

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
ca: No s'ha definit cap servidor al fitxer de configuració i l'xdmcp s'ha deshabilitat.  Això només pot ser un error de configuració.  Per això he iniciat un únic servidor. Haurieu d'entrar-hi i arreglar la configuració. Observeu que les entrades automàtiques i temporitzades ara estan deshabilitades.

en: No serving hosts were found.
ca: No s'ha trobat cap ordinador central servidor

en: Nobody
ca: Ningú

en: Not a theme archive
ca: No és un arxiu de tema

en: OPTIONS
ca: OPCIONS

en: Only root wants to run gdm
ca: Només el superusuari necessita executar el gdm

en: Open Displays
ca: Visualitzacions obertes

en: Open a session to the selected host
ca: Obre una sessió a l'ordinador central seleccionat

en: Options
ca: Opcions

en: Other|POSIX/C English
ca: Altres|POSIX/C Anglès

en: Password has been already used. Choose another.
ca: Aquesta contrasenya ja ha sigut utilitzada. Trieu una altra.

en: Password of %s has expired
ca: La contrasenya de %s ha caducat

en: Password unchanged
ca: Contrasenya no canviada

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
ca: Potser esteu executant una versió antiga de GDM.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
ca: Potser el vostre fitxer .Xauthority no està configurat correctament.

en: Pick a color
ca: Trieu un color

en: Picture is too large
ca: La imatge és massa gran

en: Pin_g interval (seconds):
ca: Interval de pin_g (segons):

en: Ping interval (seconds):
ca: Interval de ping (segons):

en: Ping to %s failed, whacking display!
ca: Ha fallat el ping a %s, s'està eliminant la pantalla!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
ca: Si us plau, demaneu a l'administrador del sistema que l'habiliti al programa configurador del GDM.

en: Please ask your system administrator to install it.
ca: Si us plau demaneu al vostre administrador de sistema que l'instal·li.

en: Please ask your system administrator to start it.
ca: Si us plau, demaneu a l'administrador del sistema que l'iniciï.

en: Please enter your username
ca: Si us plau, introduïu el
    vostre nom d'usuari

en: Please insert 25 cents to log in.
ca: Si us plau, inseriu 5 durets per entrar-hi.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
ca: Assegureu-vos que la tecla Bloc Maj no està habilitada.

en: Please type in the root (privileged user) password.
ca: Si us plau, entreu la contrasenya de root (l'usuari amb privilegis).

en: Please wait: scanning local network...
ca: Si us plau espereu: S'està analitzant la xarxa local...

en: Preserve LD_* variables
ca: Preservar les variables LD_*

en: Preview:
ca: Previsualització:

en: Print GDM version
ca: Mostra la versió del GDM

en: Probe the network
ca: Sondeja la xarxa

en: Query and add this host to the above list
ca: Consulta i afegeix aquest servidor a la llista anterior

en: Query logout action request denied: Not authenticated
ca: S'ha denegat la sol·licitud de verificació de sortida: No s'ha autenticat

en: Query vt request denied: Not authenticated
ca: S'ha denegat la sol·licitud de terminal virtual: No s'ha autenticat

en: Re_mote welcome string:
ca: Missatge remot de ben_vinguda:

en: Reboot
ca: Torna a arrencar

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
ca: Sol·licitud d'arrencada de nou o d'aturada quan no hi ha cap menú del sistema a la pantalla %s

en: Reboot your computer
ca: Torna a arrencar l'ordinador

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
ca: El servidor sol·licitat %s no es pot utilitzar per a servidors flexibles, s'utilitza un d'estandard.

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
ca: Sol·licitud de reinici, d'arrencada de nou, o d'aturada des d'una pantalla remota %s

en: Retry _delay (seconds) :
ca: Retar_d en reintentar (segons):

en: Return to previous login
ca: Torna a l'entrada anterior

en: Retype new UNIX password:
ca: Torneu a escriure una nova contrasenya de UNIX:

en: Root login disallowed on display '%s'
ca: L'entrada del superusuari s'ha rebutjat a la pantalla '%s'

en: Run _XDMCP chooser
ca: Executa el seleccionador _XDMCP

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
ca: Executa un seleccionador XDMCP que vos permetrà entrar en les màquines remotes disponibles, si hi ha alguna.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
ca: Executa la difusió en comptes de la indirecta (seleccionador)

en: Run in background
ca: Executa en segon pla

en: SOCKET
ca: SÒCOL

en: STRING
ca: CADENA

en: Security
ca: Seguretat

en: Select _Language...
ca: Seleccioneu una _llengua...

en: Select _Session...
ca: Seleccioneu una _sessió...

en: Select a language
ca: Selecciona una llengua

en: Select a language for your session to use:
ca: Seleccioneu una llengua per a la vostra sessió:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
ca: Seleccioneu una fotografia per mostrar-la al navegador de cares:

en: Select new theme archive to install
ca: Seleccioneu l'arxiu del nou tema a instal·lar

en: Send the specified protocol command to gdm
ca: Envia l'ordre de protocol especificada al Gdm

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El directori d'autenticació del servidor (daemon/ServAuthDir) està definit com a %s però els permisos són incorrèctes,aquest hauria de tenir permisos %o. Si us plau, corregiu els permisos o la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El directori d'autenticació del servidor (daemon/ServAuthDir) està definit com a %s però aquest no és propietat de l'usuari %s i del grup %s. Si us plau, corregiu la propietat o la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El directori d'autenticació del servidor (daemon/ServAuthDir) està definit com a %s però aquest no existeix. Si us plau, corregiu la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El directori d'autenticació del servidor (daemon/ServAuthDir) està definit com a %s però aquest no és un directori. Si us plau, corregiu la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
ca: No s'ha trobat el nom de servidor '%s', s'utilitza un d'estandard

en: Session directory is missing
ca: El directori de la sessió no existeix

en: Set logout action request denied: Not authenticated
ca: S'ha denegat la sol·licitud d'establiment de sortida: No s'ha autenticat

en: Show _actions menu
ca: Mostra el menú d'_accions

en: Show choosable user images (_face browser)
ca: Mostra les imatges d'usuari seleccionables (navegador de _cares)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
ca: Mostra el menú d'«Accions» (abans conegut com menú «Sistema»). Si no s'estableix, cap de les ordres del sistema estaran disponibles (això inclou atura, arranca de nou, configura i seleccionador)

en: Shut _Down
ca: A_tura

en: Shut _down the computer
ca: Atura l'or_dinador

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
ca: Atura l'ordinador per a poder apagar-lo amb seguretat.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
ca: Atura l'ordinador per a poder apagar-lo.

en: Shut_down
ca: A_tura

en: Socket for xdm communication
ca: Sòcol per la comunicació amb l'xdm

en: Some error occured when installing the theme
ca: Ha ocorregut un error a l'instal·lar el tema

en: Sorry, passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Sound _file:
ca: _Fitxer de so:

en: Standard greeter
ca: Rebedor estàndard

en: Standard server
ca: Servidor estàndard

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
ca: Inicia el primer servidor d'X però després atura't fins que es reba un GO al fifo

en: Starting a new login only works correctly on the console.
ca: Iniciar una nova entrada unicament funciona correctament a la consola.

en: Status
ca: Estat

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
ca: Cadena a mostrar al rebedor com a benvinguda. Podeu inserir %n ací i es reemplaçarà pel nom de l'ordinador.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
ca: Cadena a mostrar al rebedor per a gent que entre remotament amb XDMCP. Podeu inserir %n ací i es reemplaçarà pel nom de l'ordinador.

en: Sus_pend
ca: Sus_pen

en: Sus_pend the computer
ca: Sus_pen l'ordinador

en: Suspend your computer
ca: Suspen l'ordinador

en: System Default
ca: Valor per defecte del sistema

en: System default
ca: Valor per defecte del sistema

en: System is rebooting, please wait ...
ca: El sistema s'està reiniciant, espereu...

en: System is shutting down, please wait ...
ca: El sistema s'està aturant, espereu...

en: TYPE
ca: TIPUS

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
ca: El servidor d'X ha fallat.  Potser no està ben configurat.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
ca: El servidor d'X no està disponible, probablement el gdm està mal configurat.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
ca: S'ha arribat al limit permès de servidors flexibles d'X.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
ca: La versió del seleccionador (%s) no es correspon amb la versió del dimoni (%s). Probablement acabeu d'actualitzar el gdm. Si us plau, reinicieu el dimoni del gdm o arrenqueu de nou l'ordinador.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
ca: El fitxer de configuració conté una línia d'ordre invàlida per al diàleg d'entrada, i per això s'ha executat l'ordre per defecte. Si us plau, arregleu la configuració.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
ca: No s'ha trobat la configuració. El GDM està utilitzant valors per defecte per executar aquesta sessió. Hauríeu d'entrar i crear un fitxer de configuració amb el programa de configuració del GDM.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
ca: El servidor de visualització s'ha aturat unes 6 vegades en els últims 90 segons, és probable que algo dolent estiga passant. S'esperarà 2 minuts abans de tornar-ho a intentar a la visualització %s.

en: The face browser is not configured
ca: El navegador de cares no està configurat

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
ca: El navegador de cares no està configurat a la configuració del GDM. Si us plau, demaneu a l'administrador del sistema que us l'habiliti al programa configurador GDM.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El grup del gdm no existeix. Si us plau, corregiu la configuració %s del gdm i reinicieu-lo.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: El grup del gdm està definit com al del superusuari, açò no és permès atès que pot ser un risc de seguretat. Si us plau, corregiu la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: L'usuari del gdm no existeix. Si us plau, corregiu la configuració %s i reinicieu el gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
ca: L'usuari del gdm està definit com a superusuari, açò no és permès atès que pot ser un risc de seguretat. Si us plau, corregiu la configuració del gdm %s i reinicieu el gdm.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
ca: El programa rebedor sembla estar fallant.
    S'intentarà utilitzar un diferent.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
ca: La versió del rebedor (%s) no es correspon amb la del dimoni (%s).
    Probablement acabeu d'actualitzar el gdm.
    Si us plau, reinicieu el dimoni del gdm o arrenqueu de nou l'ordinador.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
ca: La versió del rebedor (%s) no es correspon amb la del dimoni (%s). Probablement acabeu d'actualitzar el gdm. Si us plau, reinicieu el dimoni del gdm o arrenqueu de nou l'ordinador.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
ca: La versió del rebedor (%s) no es correspon amb la del dimoni.
    Probablement acabeu d'actualitzar el gdm.
    Si us plau, reinicieu el dimoni del gdm o arrenqueu de nou l'ordinador.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
ca: La versió del rebedor (%s) no es correspon amb la del dimoni. Probablement acabeu d'actualitzar el gdm. Si us plau, reinicieu el dimoni del gdm o arrenqueu de nou l'ordinador.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
ca: El servidor «%s» no accepta sessions d'entrada ara mateix. Si us plau, proveu de nou més tard.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
ca: L'àrea principal d'aquesta aplicació mostra els ordinadors centrals a la xarxa local que han habilitat l'"XDMCP". Això permet als usuaris entrar remotament a altres màquines com si haguessin entrat utilitzant la consola.
    
    Podeu tornar a escanejar la xarxa cercant nous ordinadors centrals fent clic en "Refresca". Quan hagueu seleccionat un ordinador central feu clic en "Connecta" per a obrir una sessió amb aquella màquina.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
ca: El servidor imbricat d'X (Xnest) no pot connectar amb el vostre servidor d'X actual.  Potser us falta un fitxer d'autorització d'X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
ca: El servidor imbricat d'X (Xnest) no està disponible, o el gdm està mal configurat.
    Si us plau, instal·leu el paquet Xnest per utilitzar l'entrada imbricada.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
ca: La sessió que heu seleccionat no sembla ser vàlida. S'executarà la sessió GNOME a prova de fallades.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
ca: El número de pantalla especificat estava ocupat, per tant s'ha iniciat aquest servidor a la pantalla %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
ca: L'administrador del sistema no permet imatges més grans de %d bytes per mostrar-les al navegador de cares

en: The system administrator has disabled your account.
ca: L'administrador del sistema ha inhabilitat el vostre compte.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
ca: A l'administrador del sistema no li és permès entrar des d'aquesta pantalla

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
ca: El tema no conté una definició per a l'element del camp nom d'usuari/contrasenya.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
ca: El tema per al rebedor gràfic està corrupte

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
ca: El directori de tema «%s» ja pareix estar instal·lat, instal·lar-ho de nou igualment?

en: Theme with blue circles
ca: Tema amb cercles blaus

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
ca: Sembla que un servidor d'X ja està executant-se a la pantalla %s. Hauria de provar un altre número de pantalla? Si responeu no, provaré d'iniciar el servidor al %s de nou.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
ca: Hi ha algunes visualitzacions ja obertes. Podeu seleccionar una de la següent llista o obrir una nova.

en: There was an error loading the theme %s
ca: S'ha produït un error en carregar el tema %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
ca: Ha hagut un error al carregar el tema, i el tema per defecte tampoc ha pogut ser carregat, s'intentarà iniciar el rebedor estàndard

en: There were errors trying to start the X server.
ca: Hi ha hagut errors en intentar iniciar el servidor d'X.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
ca: Aquesta finestra de configuració canvia les opcions del dimoni GDM, que és la finestra d'entrada gràfica del GNOME. Els canvis que feu tindràn efecte immediatament.
    
    Teniu en compte que no totes les opcions de la configuració estan llistades ací. Potser voleu editar %s si no trobeu el que voleu.
    
    Per a veure la documentació completa, vegeu el navegador d'ajuda del GNOME sota la categoria GNOME/Sistema.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
ca: Aquesta és una sessió a prova de fallades que us farà entrar al GNOME. No es llegirà cap seqüència d'inicialització i només s'ha de fer servir quan no hi podeu entrar de cap altra manera. GNOME utilitzarà la sessió 'Per defecte'.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
ca: Aquesta és una sessió a prova de fallades que us farà entrar al terminal. No es llegirà cap seqüència d'inicialització i només s'ha de fer servir si no hi podeu entrar de cap altra manera. Per sortir del terminal escriviu 'exit'.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
ca: Aquesta és la sessió Gnome a prova de fallades. Sereu registrat a la sessió «Per defecte» de Gnome sense cap execució de la seqüència d'inicialització. Això es fa per arreglar problemes a la instal·lació.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
ca: Aquesta és la sessió d'xterm a prova de fallades. Sereu registrat a una consola de terminal per tal que pogueu arreglar el vostre sistema si no podeu entrar de cap altra manera. Per sortir de l'emulador del terminal, escriviu «exit» i retorn a la finestra.

en: This is the default system session
ca: Aquesta és la sessió predeterminada del sistema

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
ca: Aquesta és la sessió d'xterm a prova de fallades. Les finestres només tenen el focus si poseu el cursor damunt d'elles. Per a sortir d'aquest mode, introduïu «exit» a la finestra del cantó superior a l'esquerra

en: This session logs you into CDE
ca: Aquesta sessió entra en CDE

en: This session logs you into GNOME
ca: Aquesta sessió entra en GNOME

en: Timed Login
ca: Entrada temporitzada

en: Timed login us_ername:
ca: Nom d'usuari per a l'_entrada temporitzada:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
ca: El TimedLoginDelay era menor que 5. S'utilitzarà 5.

en: Too many X sessions running.
ca: S'estan executant massa sessions d'X.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
ca: Hi ha massa nivells d'àlies per al locale, pot indicar un bucle

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
ca: S'ha enviat massa missatges al gdm i s'ha penjat.

en: Too many users to list here...
ca: Hi ha massa usuaris per a llistar ací...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
ca: S'està intentant canviar a un número de terminal virtual invàlid.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
ca: S'està intentant establir una acció de sortida desconeguda, o intentant establir una acció de sortida que no és disponible.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
ca: S'esta tractant de actualitzar una clau de configuració no suportada.

en: Unable to establish service %s: %s
ca: No s'ha pogut establir el servei %s: %s

en: Unknown error occured.
ca: Ha ocorregut un error desconegut.

en: Unknown server type requested, using standard server.
ca: S'ha sol·licitat un tipus de servidor desconegut, s'utilitza un d'estandard.

en: User %s no longer permitted to access the system
ca: Ja no es permet l'accés al sistema a l'usuari %s

en: User %s not allowed to log in
ca: L'usuari %s no està autoritzat a entrar-hi.

en: User %s not permitted to gain access at this time
ca: No es permet l'accés al sistema a l'usuari %s en aquest moment

en: User %s will login in %d seconds
ca: L'usuari %s entrarà en %d segons

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: View details (~/.xsession-errors file)
ca: Veure detalls (fitxers ~/.xsession-errors)

en: Virtual terminals not supported.
ca: Les terminals virtuals no són suportades.

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Welcome to %n
ca: Benvingut a %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
ca: Voleu que provi d'executar el programa de configuració d'X? Observeu que necessitareu la contrasenya de root per a això.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
ca: Voleu que es provi d'executar el programa de configuració del ratolí? Observeu que necessitareu la contrasenya de superusuari.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
ca: Voleu veure també l'eixida detallada del servidor d'X?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
ca: L'XDMCP està inhabilitat i el gdm no pot trobar servidors locals per iniciar-se. S'està avortant!  Si us plau, corregiu la configuració %s i reinicieu el gdm.

en: XDMCP is not enabled
ca: XDMCP no està habilitat

en: Xnest command line
ca: Línia d'ordres d'Xnest

en: Xnest doesn't exist.
ca: Xnest no existeix.

en: Xnest mode
ca: Mode Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
ca: Redimonis! no s'ha trobat res al directori de la sessió.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
ca: Ja estaveu dins del sistema. Podeu entrar de totes maneres o avortar aquesta entrada

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
ca: Ja estaveu dins del sistema. Podeu entrar de totes maneres, tornar a la sessió d'entrada anterior o avortar aquesta entrada

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ca: Teniu que canviar la vostra contrasenya immediatament (la contrasenya ha caducat)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ca: Teniu que canviar la vostra contrasenya immediatament (a petició del superusuari)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
ca: Teniu que canviar la vostra contrasenya immediatament
    Seleccioneu una nova.

en: You do not seem to be logged in on the console
ca: Sembla que no esteu registrat a la consola

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
ca: Sembla que no teniu l'autenticació necessària per aquesta operació.  Potser el vostre fitxer .Xauthority no està configurat correctament.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
ca: Sembla que no teniu l'autenticació necessària per aquesta operació

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
ca: Heu triat %s per a aquesta sessió, però la vostra configuració predeterminada és %s.
    Voleu fer que %s sigui la predeterminada a les properes sessions?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
ca: Heu elegit %s per aquesta sessió.
    Si voleu fer de %s el predeterminat per sessions futures,
    executeu la utilitat 'switchdesk'
    (Sistema->Desktop Switching Tool des del menú del plafó).

en: You likely won't be able to log in either.
ca: Probablement tampoc podreu entrar.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
ca: Potser esteu utilitzant un gestor de pantalla diferent, com KDM (Gestor de pantalla de KDE) o xdm.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
ca: Heu de ser el superusuari (root) per configurar el GDM.

en: You must choose a longer password
ca: Heu de triar una contrasenya més llarga

en: You must wait longer to change your password
ca: Heu d'esperar més per a poder canviar la vostra contrasenya

en: You've got capslock on!
ca: Teniu capslock activat!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ca: El vostre compte ha caducat. Si us plau, contecteu amb l'administrador del sistema

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
ca: El vostre directori d'usuari apareix com a:
    «%s»
    però sembla que no existeix. Voleu entrar-hi utilitzant el directori / (arrel) com al vostre directori d'usuari?
    
    Probablement res no funcionarà si no utilitzeu una sessió a prova de fallades.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
ca: S'ha canviat la vostra contrasenya, però potser tindreu que canviar-ho de nou. Si us plau, proveu de nou més tard o contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
ca: La vostra contrasenya ha caducat.
    Ara només un administrador la pot canviar

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
ca: El vostre tipus preferit de sessió %s no està instal·lat en aquesta màquina.
    Voleu fer que %s sigui el predeterminat a les properes sessions?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
ca: El directori de la sessió no hi és o és buit! Hi ha dues sessions disponibles que podeu usar, però haureu d'entrar i corregir la configuració del gdm.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
ca: La vostra sessió ha durat menys de 10 segons només. Si no heu sortit vosaltres mateixos, açò pot voler dir que hi ha algun problema d'instal·lació o que vos heu quedat sense espai en el disc. Proveu a entrar amb una de les sessions a prova d'errors per a veure si podeu corregir aquest problema.

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Automatic login username:
ca: Nom d'usuari per a l'entrada _automàtica:

en: _Background color:
ca: Color de _fons:

en: _Configure
ca: _Configura

en: _Configure Login Manager...
ca: _Configura el gestor d'entrades...

en: _Configure the login manager
ca: _Configura el gestor d'entrades

en: _Delete theme
ca: _Suprimeix el tema

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Install new theme
ca: _Instal·la un tema nou

en: _Language
ca: _Llengua

en: _Last
ca: Ú_ltim

en: _Login a user automatically on first bootup
ca: _Entra amb un usuari automàticament en la primera arrencada

en: _No background
ca: Sense fo_ns

en: _Only color on remote displays
ca: N_omés color en pantalles remotes

en: _Open New Display
ca: _Obre una nova visualització

en: _Other
ca: _Altres

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Reboot
ca: Torna a a_rrencar

en: _Reboot the computer
ca: A_rrenca de nou l'ordinador

en: _Remote:
ca: _Remot:

en: _Scale background image to fit
ca: E_scala la imatge de fons fins que s'hi ajusti

en: _Seconds before login:
ca: _Segons abans d'entrar:

en: _Session
ca: _Sessió

en: _Suspend
ca: S_uspen

en: _System Default
ca: Valor per defecte del _sistema

en: _Test sound
ca: _Prova el so

en: _Theme
ca: _Tema

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Welcome string:
ca: Missatge de ben_vinguda:

en: _XDMCP Chooser
ca: Seleccionador _XDMCP

en: _XDMCP Chooser...
ca: Seleccionador _XDMCP...

en: author
ca: autor

en: description
    widget
ca: descripció
    giny

en: gdm already running. Aborting!
ca: El gdm ja s'està executant. S'està avortant!

en: gdmaskpass only runs as root
ca: gdmaskpass només s'executa com a superusuari

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
ca: Ha fallat l'initgroups() per %s. S'està avortant.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
ca: demoni principal: S'ha rebut SIGABRT, alguna cosa ha anat molt malament. S'està sortint!

en: y = Yes or n = No? >
ca: y = Sí o n = No? >
