gedit 2.3.3 - en to ca translation catalogue (534 entries)

en:   INS
ca:   INSER

en:   Ln %d, Col %d
ca:   Ln %d, Col. %d

en:   OVR
ca:   SOBR

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
ca: "%s" és un directori.
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita i torneu-ho a intentar.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
ca: "%s" és un directori.
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
ca: "%s" no és una ubicació vàlida.
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita i torneu-ho a intentar.

en: (correct spelling)
ca: (corregeix l'ortografia)

en: (modified)
ca: (modificat)

en: (no suggested words)
ca: (cap paraula suggerida)

en: (readonly)
ca: (només de lectura)

en: <b>Font</b>
ca: <b>Tipus de lletra</b>

en: <b>Language</b>
ca: <b>Llengua</b>

en: <b>Line Numbers</b>
ca: <b>Números de línia</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
ca: <b>Ajustament del text</b>

en: <b>word</b>
ca: <b>paraula</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
ca: <span weight="bold">Quan s'insereix la data/hora...</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
ca: <span weight="bold">Nom del fitxer</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ca: Un tipus de lletra personalitzat que s'utilitzarà en l'àrea d'edició. Això només tindrà efecte si l'opció «Usa el tipus de lletra per defecte» està inhabilitada.

en: A_vailable encodings:
ca: Codi_ficacions disponibles:

en: About this application
ca: En quant a l'aplicació

en: Activate %s
ca: Activa %s

en: Add or _Remove...
ca: Afegeix o e_limina...

en: Add w_ord
ca: Afegeix la _paraula

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Auto Detected
ca: Autodetectat

en: Auto Detected Encodings
ca: Codificacions autodetectades

en: Auto Save
ca: Desament automàtic

en: Auto Save Interval
ca: Interval de desament automàtic

en: Auto indent
ca: Autosagnar

en: Automatically spell-check the current document
ca: Comprova l'ortografia del document actual automàticament

en: Available formats
ca: Formats disponibles

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ca: El color de fons per al text seleccionat en l'àrea d'edició. Açò només tindrà efecte si l'opció «Usa els colors per defecte» està inhabilitada.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ca: Color de fons per al text no seleccionat en l'àrea d'edició. Això només tindrà efecte si l'opció «Usa els colors per defecte» està inhabilitada.

en: Backup Copy Extension
ca: Extensió de les còpies de seguretat

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Body Font for Printing
ca: Tipus de lletra del cos per a imprimir

en: Body font picker
ca: Seleccionador de tipus de lletra del cos

en: Breton
ca: Bretó

en: Browse for program location...
ca: Navega per trobar la ubicació del programa...

en: Bytes
ca: Octets

en: C_onfigure Plugin
ca: C_onfigura el connector

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
ca: No es pot crear el fitxer «%s».
    
    Un component directori en el nom del fitxer no existeix o és un enllaç simbòlic trencat.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
ca: No es pot crear el fitxer «%s».
    
    Assegureu-vos que teniu els permisos d'escriptura necessaris.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
ca: No es pot crear el fitxer «%s».
    
    El nom del fitxer és massa gran.

en: Cannot initialize preferences manager.
ca: No es pot inicialitzar el gestor de preferències.

en: Catalan
ca: Català

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Ch_aracter Coding:
ca: Codificació de c_aràcter:

en: Ch_aracter coding:
ca: Codificació de c_aràcter:

en: Cha_nge
ca: Ca_nvia

en: Change A_ll
ca: Canvia-ho tot

en: Change _to:
ca: Can_via a:

en: Change the visibility of the output window in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la finestra de sortida en la finestra actual

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat en la finestra actual

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines en la finestra actual

en: Character codings
ca: Codificacions de caràcters

en: Characters (no spaces)
ca: Caràcters (sense espai)

en: Characters (with spaces)
ca: Caràcters (amb espai)

en: Check Spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Check _Word
ca: Comprova la pa_raula

en: Check spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Check the current document for incorrect spelling
ca: Comprova el document actual per a ortografia incorrecta

en: Checks the spelling of the current document.
ca: Comprova l'ortografia del document actual.

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Clear the output window
ca: Neteja la finestra de sortida

en: Close
ca: Tanca

en: Close all open files
ca: Tanca tots els fitxers oberts

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Close the output window
ca: Tanca la finestra de sortida

en: Co_mmand:
ca: _Ordre:

en: Completed spell checking
ca: S'ha completat la comprovació d'ortografia

en: Configure date/time plugin
ca: Configura el connector de data/hora

en: Configure insert date/time plugin...
ca: Configura el connector per inserir la data/hora...

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: Copy
ca: Copia

en: Copy selected lines
ca: Còpia les línies seleccionades

en: Copy the selected text to the clipboard
ca: Còpia el text seleccionat al portaretalls

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Could not create a backup file.
ca: No s'ha pogut crear una còpia de seguretat.

en: Could not create the file "%s".
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s».

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
ca: No s'ha trobat el plugin-manager.glade2, reinstal·leu el gedit.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
ca: No s'ha trobat el fitxer "%s".
    
    Si us plau, comproveu que s'hagi escrit correctament la ubicació i torneu-ho a intentar.

en: Could not find the required widgets inside %s.
ca: No s'han trobat els ginys necessaris dins de %s.

en: Could not open the file "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s"

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que s'ha negat l'accés.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que el gedit no pot gestionar ubicacions %s:.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» perque gedit no ha pogut detectar automàticament la codificació de caràcters.
    
    Si us plau, comproveu que no esteu tractant d'obrir un fitxer binari i proveu de nou seleccionant una codificació de caràcters al diàleg «Obre un fitxer...» (o «Obre una ubicació»).

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que conté dades corrompudes.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que conté dades en un format no vàlid.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» ja que conté dades invàlides.
    
    Probablement, esteu intentant obrir un fitxer binari.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que és massa gran.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que no s'ha trobat cap ordinador central "%s".
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita i que els paràmetres del servidor intermediari siguin correctes i torneu-ho a intentar.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer "%s" ja que ha fallat l'intent d'entrada.
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita i torneu-ho a intentar.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que no hi ha nom per l'ordinador central.
    
    Si us plau, comproveu que els paràmetres del servidor intermediari siguin correctes i torneu-ho a intentar.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que el nom de l'ordinador central no és vàlid.
    
    Si us plau, comproveu que la ubicació estigui ben escrita i torneu-ho a intentar.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" ja que hi ha massa fitxers oberts.
    Si us plau, tanqueu alguns fitxers oberts i torneu-ho a intentar.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» utilitzant la codificació de caràcter %s.
    
    Si us plau, comproveu que no esteu tractant d'obrir un fitxer binari i proveu de nou seleccionant una codificació de caràcters al diàleg «Obre un fitxer...» (o «Obre una ubicació»).

en: Could not open the file "%s".
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s».

en: Could not read data from stdin.
ca: No es poden llegir les dades des de stdin.

en: Could not read symbolic link information for %s
ca: No s'ha pogut llegir la informació de l'enllaç simbòlic per a %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que s'ha negat l'accés.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que el gedit no l'ha trobat.
    
    Potser, s'ha esborrat recentment.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que el gedit no pot treballar amb ubicacions %s:.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que conté dades corrompudes.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que conté dades en un format no vàlid.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que conté dades UTF-8 no vàlides.
    
    Probablement, esteu intentant recuperar un fitxer binari.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer "%s" ja que és massa gran.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que no s'ha trobat l'ordinador central "%s".
    
    Si us plau, comproveu que els paràmetres del servidor intermediari siguin correctes i torneu-ho a intentar.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que ha fallat l'intent d'entrada.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que no hi ha nom de l'ordinador central.
    
    Si us plau, comproveu que els paràmetres del proxy siguin correctes i torneu-ho a intentar.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s" ja que hi ha masses fitxers oberts.
    
    Si us plau, tanca'n algun i torneu-ho a intentar.

en: Could not revert the file "%s".
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer "%s".

en: Could not save the file "%s".
ca: No s'ha pogut desar el fitxer "%s".

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer "%s".
    
    %s

en: Create Backup Copies
ca: Crea còpies de seguretat

en: Create a _backup copy of files before saving
ca: Crea una cò_pia de seguretat dels fitxers abans de desar-los

en: Create a new document
ca: Crea un document nou

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ca: Crea un nou document en una instància existent del gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
ca: Crea una nova finestra de primer nivell en una instància existent del gedit

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Current Locale (%s)
ca: Locale actual (%s)

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/ucrainès

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Default
ca: Predeterminat

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete the selected text
ca: Esborra el text seleccionat

en: Display Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Do not _split words over two lines
ca: No _separa les paraules en dues línies

en: Do_n't save
ca: _No ho desis

en: Document Statistics
ca: Estadístiques del document

en: Done
ca: Fet

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
ca: Feu doble clic en un marcador per inserir-lo al document actual

en: Dutch
ca: Holandès

en: E_ncodings shown in menu:
ca: Codificacio_ns mostrades al menú:

en: Edit text files
ca: Edita fitxers de text

en: Editor Font
ca: Tipus de lletra de l'editor

en: Editor _font:
ca: _Tipus de lletra de l'editor:

en: Enable text _wrapping
ca: Habilita l'_ajustament de text

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encodings shown in menu
ca: Codificacions mostrades al menú

en: English (American)
ca: Anglès (americà)

en: English (British)
ca: Anglès (britànic)

en: English (Canadian)
ca: Anglès (canadenc)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
ca: Introduïu la _ubicació (URI) del fitxer que voleu obrir:

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
ca: Errada en analitzar l'ordre de l'intèrpret.
    
    Si us plau, inseriu'n una de vàlida.

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot activar el connector '%s'

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot desactivar el connector '%s'

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot destruir el connector '%s'

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot inicialitzar el connector '%s'

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot actualitzar ui del connector '%s'

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
ca: S'ha produït un error, el connector '%s' no conté la funció d'activació.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
ca: S'ha produït un error, el connector '%s' no conté la funció de desactivació.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
ca: S'ha produït un error, el connector '%s' no conté la funció init.

en: Error, unable to open module file '%s'
ca: S'ha produït un error, no es pot obrir el fitxer de mòdul '%s'

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
ca: Executa un programa extern i eventualment captura la seva sortida en la finestra de sortida.

en: Executing command
ca: S'està executant l'ordre

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
ca: S'esperava «%s» i s'ha rebut «%s» per a la clau %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
ca: La extensió o sufix a utilitzar per als noms dels fitxers de còpia de seguretat. Això només tindrà efecte si l'opció «Crea còpies de seguretat» està habilitada.

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Faroese
ca: Faroès

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: Find
ca: Cerca

en: Find Ne_xt
ca: Cerca el següe_nt

en: Find Next
ca: Cerca el següent

en: Find Pre_vious
ca: Troba l'an_terior

en: Find Previous
ca: Troba l'anterior

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font & Colors
ca: Tipus de lletra i colors

en: Font Selection
ca: Selecció del tipus de lletra

en: Font name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Font size for label
ca: Mida de la lletra per a l'etiqueta

en: Font size for label in font info mode
ca: Mida de la lletra per a l'etiqueta al mode d'informació de lletres

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ca: Color en primer pla per al text seleccionat en l'àrea d'edició. Això només tindrà efecte si l'opció «Usa els colors per defecte» està inhabilitada.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ca: Color en primer pla per al text no seleccionat en l'àrea d'edició. Això només tindrà efecte si l'opció «Usa els colors per defecte» està inhabilitada.

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: French (Swiss)
ca: Francès (Suïssa)

en: Gedit View
ca: Vista del Gedit

en: Gedit View.
ca: Vista del Gedit.

en: Gedit viewer factory
ca: factoria de vista del gedit

en: Georgian
ca: Georgià

en: German (Germany)
ca: Alemany (Alemanya)

en: German (Swiss)
ca: Alemany (Suïssa)

en: Get statistic info on current document
ca: Aconsegueix informació d'estadístiques sobre el document actual

en: Go to Line
ca: Vés a la línia

en: Go to _Line...
ca: Vés a la _línia...

en: Goto Line
ca: Vés a la línia

en: Greek
ca: Grec

en: He_aders and footers:
ca: C_apçaleres i peus de pàgina:

en: Header Font for Printing
ca: Tipus de lletra de les capçaleres per a imprimir

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ca: Si aquest valor és 0, no s'inserirà cap número de línia quan s'imprimeixi un document. D'altra manera, el gedit imprimirà els números de línia cada tants números de línia.

en: Ignore _All
ca: Ignora-ho tot

en: In_sert Date and Time...
ca: In_sereix la data/hora...

en: Indent lines
ca: Sagna les línies

en: Indent or un-indent selected lines.
ca: Sagna o desagna les línies seleccionades.

en: Indent selected lines
ca: Sagna les línies seleccionades

en: Insert Date and Time
ca: Insereix la data i hora

en: Insert Date/Time
ca: Insereix la data/hora

en: Insert User Na_me
ca: Insereix el no_m d'usuari

en: Insert _spaces instead of tabs
ca: Insereix e_spais en comptes de tabulacions

en: Insert current date and time at the cursor position
ca: Insereix la data i l'hora actual a la posició del cursor

en: Insert spaces
ca: Insereix espais

en: Insert the user name at the cursor position
ca: Insereix el nom d'usuari a la posició del cursor

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ca: Insereix la data i hora actual a la posició del cursor.

en: Inserts the user name at the cursor position.
ca: Insereix el nom d'usuari a la posició del cursor

en: Invalid UTF-8 data
ca: Dades UTF-8 invàlides

en: Invalid file name
ca: Nom de fitxer invàlid

en: Invalid filename.
ca: Nom del fitxer invàlid.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
ca: Fitxer glade no vàlid pel gestor de connectors -- no s'han trobat tots els ginys.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
ca: No es pot recuperar un document sense títol.

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Language:
ca: Llengua:

en: Languages
ca: Llengües

en: Line Number Font for Printing
ca: Tipus de lletra dels números de línia per a imprimir

en: Line Wrapping Mode
ca: Mode d'ajustament de línia

en: Line numbers font picker
ca: Seleccionador de tipus de lletra per als números de línia

en: Lines
ca: Línies

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ca: Llista de les codificacions mostrades al menú Codificació de caràcters al selector d'obre/desa fitxer. Només s'utilitzen codificacions reconegudes.

en: Main toolbar
ca: Barra d'eines principals

en: Match _entire word only
ca: Només coincideixen paraules s_enceres

en: Maximum Recent Files
ca: Màxim de fitxers recents

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
ca: Màxim nombre d'accions que gedit serà capaç de desfer o refer.

en: Mispelled word:
ca: Paraula mal escrita:

en: Modify preview phrase...
ca: Modifica la visualització prèvia de la frase...

en: Move the current document to a new window
ca: Mou el document actual a una finestra nova

en: Name of the selected font
ca: Nom de la lletra seleccionada

en: New
ca: Nou

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
ca: No hi ha prou memòria disponible per obrir el fitxer "%s". Si us plau, tanqueu algunes de les aplicacions en marxa i torneu-ho a intentar.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
ca: No hi ha suficient memòria per recuperar el fitxer "%s". Si us plau, tanca alguna aplicació en marxa i torneu-ho a intentar.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
ca: Número de minuts després dels quals gedit desarà automàticament els fitxers modificats. Això només tindrà efecte si l'opció «Desament automàtic» està habilitada.

en: Open
ca: Obre

en: Open File...
ca: Obre el fitxer...

en: Open Location
ca: Obre la ubicació

en: Open Location...
ca: Obre la ubicació...

en: Open _Location...
ca: Obre la _ubicació...

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open a file from a specified location
ca: Obre un fitxer des d'un lloc especificat

en: Open a recently used file
ca: Obre un fitxer utilitzat recentment

en: Open from URI
ca: Obre des de l'URI

en: Open the gedit manual
ca: Obra el manual del gedit

en: Output Lines
ca: Línies de sortida

en: Page %N of %Q
ca: Pàgina %N de %Q

en: Page Set_up
ca: Config_uració de la pàgina

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Page headers font picker
ca: Seleccionador de tipus de lletra per a les capçaleres de les pàgines

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Pick a Font
ca: Escolliu un tipus de lletra

en: Pick the background color
ca: Agafa el color de fons

en: Pick the selected text color
ca: Agafa el color del text seleccionat

en: Pick the selection color
ca: Agafa el color de la selecció

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugins
ca: Connectors

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Pr_eferences
ca: Pr_eferències

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preparing pages...
ca: S'estan preparant les pàgines...

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Preview text
ca: Previsualitza el text

en: Preview text shown in the dialog
ca: Previsualitza el text mostrat al diàleg

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Header
ca: Imprimeix la capçalera

en: Print Line Numbers
ca: Imprimeix els números de línia

en: Print Previe_w...
ca: _Vista preliminar de la impressió...

en: Print Preview
ca: Vista preliminar de la impressió

en: Print Syntax Highlighting
ca: Imprimeix el resaltat de sintaxi

en: Print _line numbers
ca: Imprimeix els números de _línia

en: Print preview
ca: Vista preliminar de la impressió

en: Print s_yntax highlighting
ca: Imprimeix el resaltat de s_intaxi

en: Print the current file
ca: Imprimeix aquest fitxer

en: Printing Line Wrapping Mode
ca: Mode d'ajustament de línia en l'impressió

en: Printing page %d of %d...
ca: S'està imprimint la pàgina %d de %d...

en: Push this button to configure background color
ca: Premeu aquest botó per a configurar el color de fons

en: Push this button to configure text color
ca: Premeu aquest botó per a configurar el text en color

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
ca: Premeu aquest botó per a configurar el color amb el que apareix el text seleccionat

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
ca: Premeu aquest botó per a configurar el color amb el que es marca el text seleccionat

en: Push this button to select the font to be used by the editor
ca: Premeu aquest botó per a seleccionar el tipus de lletra a utilitzar per l'editor

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
ca: Premeu aquest botó per a seleccionar el tipus de lletra amb el que es mostren els números de línia

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
ca: Premeu aquest botó per a seleccionar el tipus de lletra que s'utilitzarà per a imprimir el cos del document

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
ca: Premeu aquest botó per a seleccionar el tipus de lletra amb el que s'imprimeixen les capçaleres de les pàgines

en: Quit
ca: Surt

en: Quit an existing instance of gedit
ca: Surt d'una instància existent del gedit

en: Quit the program
ca: Surt del programa

en: R_emove duplicates
ca: _Elimina els duplicats

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the undone action
ca: Refés l'acció desfeta

en: Rendering page %d of %d...
ca: S'està representant la pàgina %d de %d...

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace All
ca: Reemplaça-ho tot

en: Replace _All
ca: Reempl_aça-ho tot

en: Replace _with:
ca: Reemplaça amb:

en: Revert
ca: Recupera

en: Revert to a saved version of the file
ca: Recupera la versió desada del fitxer

en: Romanian
ca: Romanès

en: Run Command
ca: Executa una ordre

en: Run a command
ca: Executa una ordre

en: Russian
ca: Rus

en: S_ort...
ca: _Ordena...

en: S_tart at column:
ca: _Comença per la columna:

en: Save
ca: Desa

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save all open files
ca: Desa tots els fitxers oberts

en: Save as...
ca: Anomena i desa...

en: Save method not implemented for gedit viewer
ca: El mètode de desat no està implementat per al visor de gedit

en: Save the current file
ca: Desa aquest fitxer

en: Save the current file with a different name
ca: Desa aquest fitxer amb un altre nom

en: Se_lection color:
ca: Color de la selecció

en: Search _backwards
ca: Cerca cap en_rrere

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select _All
ca: Selecciona-ho t_ot

en: Select a file to open
ca: Seleccioneu un fitxer per a obrir

en: Select a filename to save
ca: Seleccioneu el nom del fitxer a desar

en: Select files to open
ca: Seleccioneu fitxers per a obrir

en: Select the _language of the current document.
ca: Selecciona la _llengua per al document actual.

en: Select the entire document
ca: Selecciona el document sencer

en: Select the group of tags you want to use
ca: Selecciona el grup de marcadors que voleu utilitzar

en: Select the working directory...
ca: Seleccioneu el directori de treball...

en: Selecte_d text color:
ca: Color del text selecciona_t:

en: Selected Text Color
ca: Color del text seleccionat

en: Selection Color
ca: Color de la selecció

en: Set _Language
ca: Estableix la _llengua

en: Set language
ca: Estableix la llengua

en: Set program location...
ca: Defineix la ubicació del programa...

en: Set the language of the current document
ca: Estableix la llengua del document actual

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
ca: Estableix l'estil dels botons de la barra d'eines segons les preferències de Menú i barra d'eines de l'escriptori

en: Setup the page settings
ca: Configura els paràmetres de la pàgina

en: Shell command
ca: Ordre de l'intèrpret:

en: Show commands debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració d'ordres.

en: Show document debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de documents.

en: Show file debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de fitxers.

en: Show mdi debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració mdi.

en: Show metadata debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de metadata.

en: Show only icons in the toolbar
ca: Mostra només les icones a la barra d'eines

en: Show plugin debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de connectors.

en: Show prefs debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de preferències.

en: Show printing debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració d'impressió.

en: Show recent debugging messages.
ca: Mostra els últims missatges de depuració.

en: Show search debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de cerques.

en: Show session management debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de la gestió de la sessió.

en: Show size
ca: Mostra la mida

en: Show size in font info mode
ca: Mostra la mida al mode d'informació de lletra

en: Show text below every icon in the toolbar
ca: Mostra text sota totes les icones a la barra d'eines

en: Show text only beside important icons in the toolbar
ca: Mostra text només al costat de les icones importants a la barra d'eines

en: Show the tag list window
ca: Mostra la finestra del llistat de marcadors

en: Show undo debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de desfer.

en: Show utility debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de les utilitats.

en: Show view debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de visualització.

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort the current document or selection.
ca: Ordena el document o selecció actual

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ca: Llista ordenada de codificacions usades per gedit per a autodetectar la codificació d'un fitxer. «CURRENT» és la codificació del locale actual. Només s'utilitzen les codificacions reconegudes.

en: Sorts a document or selected text.
ca: Ordena un document o el text seleccionat.

en: Source
ca: Font

en: South European
ca: Sudeuropeu

en: Spanish
ca: Castellà

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ca: Especifica com ajustar les línies llargues per a imprimir. Utilitzeu «GTK_WRAP_NONE» per a no ajustar, «GTK_WRAP_WORD» per a ajustar en els límits de les paraules i «GTK_WRAP_CHAR» per a ajustar en els límits de caràcters individuals. Teniu en compte que els valors són sensibles a majúscules i minúscules, així que assegureu-vos que apareixen exactament com es mencionen aquí.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ca: Especifica com ajustar les línies llargues en l'àrea d'edició. Utilitzeu «GTK_WRAP_NONE» per a no ajustar, «GTK_WRAP_WORD» per a ajustar en els límits de les paraules i «GTK_WRAP_CHAR» per a ajustar en els límits de caràcters individuals. Teniu en compte que els valors són sensibles a majúscules i minúscules, així que assegureu-vos que apareixen exactament com es mencionen aquí."

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ca: Especifica el tipus de lletra a utilitzar per al cos d'un document a l'imprimir documents.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ca: Especifica el tipus de lletra per als números de línia a l'imprimir. Això només té efecte si l'opció «Imprimeix els números de línia» no equival a zero.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ca: Especifica el tipus de lletra per a les capçaleres de les pàgines al imprimir un document. Això només tindrà efecte si l'opció «Imprimeix capçaleres» està habilitada.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ca: Especifica el número màxim de fitxers recentment oberts que es mostraran en el submenú «Fitxers recents».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ca: Especifica el número d'espais que s'haurien de mostrar en comptes de caràcters Tab.

en: Spell checker
ca: Comprovador d'ortografia

en: Status Bar is Visible
ca: La barra d'estat és visible

en: Stopped
ca: Parat

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ca: L'estil per als botons de la barra d'eines. Els valors possibles són «GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM» per a utilitzar l'estil per defecte del sistema, «GEDIT_TOOLBAR_ICONS» per a mostrar només icones, «GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT» per a mostrar tant les icones com el text i «GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» per a mostrar el text prioritari al costat de les icones. Teniu en compte que els valors són sensibles a majúscules i minúscules, així que assegureu-vos de que apareixen exactament com es mencionen aquí.

en: Suggestions
ca: Suggerències

en: Swedish
ca: Suec

en: T_ext for Important Icons
ca: T_ext per a icones importants

en: Tab Size
ca: Mida de la pestanya

en: Tag _List
ca: _Llistat de marcadors

en: Tag list
ca: Llistat de marcadors

en: Tag list plugin
ca: Connector del llistat de marcadors

en: Tags
ca: Marcadors

en: Text Color
ca: Color del text

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Thai
ca: Tailandès

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
ca: El connector %s utilitza un programa extern, anomenat <tt>%s</tt>, per a realitzar la seva tasca.
    
    Si us plau, especifica la situació del programa <tt>%s</tt>.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
ca: El connector d'estadístiques del document analitza el document actual, determina el nombre de paraules, línies, caràcters i els caràcters sense espai que hi ha i mostra els resultats.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ca: El disc en el que esteu intentant desar el fitxer té una limitació en la mida dels fitxers. Intenteu desar un fitxer més petit o desar-ho en un disc que no tinga aquesta limitació.

en: The document does not contain mispelled words.
ca: El document no conté paraules mal escrites.

en: The document is empty.
ca: El document està buit.

en: The file "%s" already exists.
ca: El fitxer «%s» ja existeix.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
ca: El fitxer «%s» no existeix. Voleu crear-lo?

en: The file has too many symbolic links.
ca: El fitxer té massa enllaços simbòlics.

en: The selected file is not executable.
ca: El fitxer seleccionat no és executable.

en: The selected text does not contain mispelled words.
ca: El text seleccionat no conté paraules mal escrites.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
ca: L'entrada de l'intèrpret d'ordres és buida.
    
    Si us plau, inseriu-ne una de vàlida.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
ca: El connector del llistat de marcadors ofereix un mètode senzill per inserir en un document els marcadors/cadenes més usades sense haver de teclejar-les.

en: The text "%s" was not found.
ca: No s'ha trobat el text "%s".

en: The title of the selection dialog box
ca: Títol de la caixa de diàleg de selecció

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
ca: No hi ha suficient espai al disc per desar el fitxer «%s».
    
    Si us plau, allibereu espai al disc i torneu-ho a intentar.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
ca: No hi ha suficient espai al disc per desar el fitxer.
    Si us plau, allibereu espai al disc i torneu-ho a intentar.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: Title
ca: Títol

en: Toolbar Buttons Style
ca: Estil dels botons de la barra d'eines

en: Toolbar is Visible
ca: La barra d'eines és visible

en: Turkish
ca: Turc

en: Turn on all debugging messages.
ca: Habilita tots els missatges de depuració.

en: U_nindent
ca: Desag_na

en: U_se default theme colors
ca: Utilit_za els colors del tema predeterminat

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo Actions Limit
ca: Límit d'accions a desfer

en: Undo the last action
ca: Desfés la darrera acció

en: Unindent selected lines
ca: Desagna les línies seleccionades

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Update
ca: Actualitza

en: Use %s highlight mode
ca: Utilitza el mode de resaltat %s

en: Use Default Colors
ca: Usa els colors per defecte

en: Use Default Font
ca: Usa el tipus de lletra per defecte

en: Use Normal highlight mode
ca: Utilitza el mode de resaltat normal

en: Use font in label
ca: Usa la lletra a l'etiqueta

en: Use font in the label in font info mode
ca: Usa la lletra a l'etiqueta en el mode d'informació de lletres

en: Use the _selected format
ca: Usa el format _seleccionat

en: User dictionary:
ca: Diccionari de l'usuari:

en: User name
ca: Nom del fitxer

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Western
ca: Occidental

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
ca: Si gedit hauria de desar automàticament els fitxers modificats després d'un interval de temps. Podeu establir l'interval de temps amb l'opció «Interval de desament automàtic».

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ca: Si gedit hauria de crear còpies de seguretat per als fitxers que desa. Podeu establir l'extensió del fitxer de còpia de seguretat amb l'opció «Extensió de les còpies de seguretat».

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ca: Si gedit hauria de mostrar números de línies en l'àrea d'edició.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
ca: Si gedit hauria d'habilitar el sagnat automàtic.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ca: Si gedit hauria d'incloure una capçalera del document al imprimir documents.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ca: Si gedit hauria d'inserir espais en comptes de tabuladors.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ca: Si gedit hauria d'imprimir el resaltat de sintaxi quan s'imprimeixen els documents.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ca: Si la barra d'estat a la part inferior de les finestres d'edició hauria de ser visible.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ca: Si la barra d'eines hauria de ser visible en les finestres d'edició.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
ca: Si usar els colors per defecte del sistema per a l'àrea d'edició. Si aquesta opció és inhabilitada, els colors de l'àrea d'edició seran aquells especificats en les opcions «Color de fons», «Color del text», «Color del text seleccionat» i «Color de la selecció»

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ca: Si utilitzar el tipus de lletra per defecte del sistema per al text d'edició en comptes d'un tipus de lletra específic per a gedit. Si aquesta opció es inhabilita, s'utilitzarà el tipus de lletra fixat en l'opció «Tipus de lletra de l'editor» en comptes del tipus de lletra del sistema.

en: Words
ca: Paraules

en: You cannot undo a sort operation
ca: No es pot desfer una operació d'ordenació

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Autocheck Spelling
ca: Comprova l'ortografia _automàticament

en: _Background color:
ca: Color de _fons:

en: _Body:
ca: _Cos:

en: _Check Spelling
ca: _Comprova l'ortografia

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Close All
ca: Tan_ca-ho tot

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy
ca: _Còpia

en: _Copy Text
ca: _Còpia el text

en: _Customize Toolbar
ca: _Personalitza la barra d'eines

en: _Delete
ca: _Esborra

en: _Description
ca: _Descripció

en: _Desktop Default
ca: _Escriptori predeterminat

en: _Display line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: _Document Statistics
ca: Estadístiques del _document

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encoding
ca: _Codificacions

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find...
ca: _Cerca...

en: _Go to Line
ca: _Vés a la línia

en: _Help
ca: A_juda

en: _Highlight Mode
ca: Mode de _resaltat

en: _Icons Only
ca: Només _icones

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: _Ignore All
ca: _Ignora-ho tot

en: _Ignore case
ca: _Ignora diferències de majúscules i minúscules

en: _Indent
ca: _Sagna

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Insert a new preview phrase.
ca: _Insereix una nova vista preliminar de la frase.

en: _Line number:
ca: Línia número:

en: _Line numbers:
ca: Números de _línia:

en: _Location to search for:
ca: _Ubicació que s'ha de cercar:

en: _Match case
ca: Coi_ncidència de majúscules i minúscules

en: _Modify preview phrase...
ca: _Modifica la vista preliminar de la frase...

en: _More...
ca: _Més...

en: _Move to New Window
ca: _Vés a la nova finestra

en: _New
ca: _Nou

en: _Number every
ca: _Número cada

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Output Window
ca: Finestra de s_ortida

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Print page headers
ca: Im_primeix les capçaleres de la pàgina

en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: _Prompt for a format
ca: _Pregunta per un format

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Replace...
ca: _Reemplaça...

en: _Restore Default Fonts
ca: _Restaura els tipus de lletra per defecte

en: _Reverse order
ca: Inve_rteix l'ordre

en: _Revert
ca: _Recupera

en: _Run
ca: _Executa

en: _Run Command...
ca: Executa una o_rdre...

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save All
ca: De_sa-ho tot

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Show results in Output Window
ca: Mos_tra els resultats en la finestra de sortida

en: _Sort
ca: _Ordena

en: _Spelling Suggestions...
ca: _Suggerències d'ortografia

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: _Suggestions:
ca: _Suggerències:

en: _Text for All Icons
ca: _Text per a totes les icones

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _Use custom format
ca: _Usa un format personalitzat

en: _Use default theme font
ca: Usa la lletra del tema per defecte

en: _View
ca: _Vista

en: _Working directory:
ca: _Directori de treball:

en: _Wrap around
ca: A_justament

en: _minutes
ca: _minuts

en: button1
ca: botó1

en: dialog1
ca: diàleg1

en: gedit application
ca: aplicació gedit

en: gedit automation factory
ca: factoria d'automatització del gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
ca: No es pot treballar amb %s: ubicacions en el mode d'escriptura.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
ca: No es pot treballar amb aquest tipus de ubicacions en el mode d'escriptura.

en: gedit: Document Info plugin
ca: gedit: Connector d'informació del document

en: gedit: Shell Output plugin
ca: gedit: Connector de la sortida de l'intèrpret d'ordres

en: label
ca: etiqueta

en: lines
ca: línies
