ggv 2.3.1 - en to ca translation catalogue (239 entries)

en: A Ghostscript frontend to visualize PostScript files
ca: Una façana Ghostscript per al per visualitzar fitxers PostScript

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: Ja hi ha un fitxer amb aquest nom.
    El voleu sobrescriure?

en: A_ntialiasing
ca: A_ntitrepig

en: A_ntialiasing:
ca: A_ntitrepig:

en: A_uto-fit mode:
ca: Mode d'a_utoajust:

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: Amount of _visible area to scroll
ca: Quantitat de àrea _visible per a desplaçar

en: And many more...
ca: I molts més...

en: Antialiased rendering
ca: Representació antidentada

en: Antialiasing
ca: Antitrepig

en: Antialiasing arguments
ca: Arguments de l'antidentat

en: Autojump
ca: Salta automàticament

en: Automatically _flip pages
ca: _Inverteix les pàgines automàticament

en: Broken pipe.
ca: Conducte trencat.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot open file %s.
ca: No es pot obrir el fitxer %s.

en: Change zoom factor to default
ca: Canvia el factor del zoom al predeterminat

en: Clear marked state of all pages
ca: Neteja els estats de marca de totes les pàgines

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
ca: Neteja l'estat de marca de totes les pàgines: totes les pàgines es desmarcaran.

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Command line arguments for antialiasing.
ca: Línia d'ordres per l'antidentat.

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
ca: Línia d'ordres utilitzada per a executar l'intèrpret de PostScript.

en: Convert _PDF to DSC file:
ca: Converteix _PDF a un fitxer DSC:

en: Convert _PDF to PS:
ca: Converteix _PDF a PS:

en: Coordinate units
ca: Unitats de les coordinades

en: Could not initialize Bonobo!
ca: No s'ha pogut inicialitzar el Bonobo!

en: Current page number
ca: Número de la pàgina actual

en: Decrease zoom factor
ca: Decrementa el factor del zoom

en: Default document orientation
ca: Orientació del document predeterminada

en: Default orientation
ca: Orientació predeterminada

en: Default page size
ca: Mida de la pàgina predeterminada

en: Default size
ca: Mida predeterminada

en: Default zoom factor
ca: Factor del zoom predeterminat

en: Document height
ca: Alçada del document

en: Document loaded.
ca: Document carregat.

en: Document orientation
ca: Orientació del document

en: Document title
ca: Títol del document

en: Document width
ca: Amplada del document

en: Error while converting pdf file %s:
ca: S'ha produït un error en convertir el fitxer PDF %s:

en: Error while decompressing file %s:
ca: S'ha produït un error en descomprimir el fitxer %s:

en: Error while scanning file %s
ca: S'ha produït un error en escanejar el fitxer %s

en: Executive
ca: Executiu

en: Fallback _media orientation:
ca: Orientació del _medi de provisió:

en: File is not a valid PostScript document.
ca: El fitxer no és un document de PostScript vàlid.

en: File is not readable.
ca: No es pot llegir el fitxer.

en: First
ca: Primera

en: Fit
ca: Ajusta

en: Fit Width
ca: Ajusta Amplada

en: Fit _Width
ca: Ajusta _Amplada

en: Fit to Page _Size
ca: Ajusta a la _mida de la pàgina

en: Fit to Page _Width
ca: Ajusta a l'_amplada de la pàgina

en: Fit to page size
ca: Ajusta a la mida de la pàgina

en: Fit to page width
ca: Ajusta a l'amplada de la pàgina

en: Folio
ca: Foli

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GGV PostScript Document Control
ca: Control de documents PostScript GGV

en: GGV PostScript View
ca: Vista Postscript GGV

en: GGV PostScript Viewer
ca: Visualitzador PostScript GGV

en: GGV PostScript viewer factory
ca: Factoria del visualitzador de PostScript GGV

en: GGV Preferences
ca: Preferències del GGV

en: GGV control status
ca: Control d'estat del GGV

en: GGV: no document loaded
ca: GGV: no hi ha cap document carregat

en: GhostScript output
ca: Sortida de Ghostscript

en: Gnome Ghostview
ca: Ghostview del GNOME

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la última pàgina

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Help for this application
ca: Ajuda per a aquesta aplicació

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
ca: Si és veritat, l'orientació especificada pel document serà substituïda per la orientació predeterminada.

en: In
ca: Dins

en: Increase zoom factor
ca: Incrementa el factor del zoom

en: Interpreter failed.
ca: L'intèrpret ha fallat.

en: Invalid geometry string "%s"
ca: Cadena de geometria no vàlida «%s»

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
ca: Jaka Mocnik (mantenidor actual)

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Last
ca: Última

en: Layout
ca: Format

en: Ledger
ca: Registre

en: Letter
ca: Carta

en: Navigation
ca: Navegació

en: Next
ca: Següent

en: No document loaded.
ca: No hi ha cap document carregat.

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
ca: No hi ha cap pàgina marcada.
    Voleu imprimir tot el document?

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
ca: No hi ha cap pàgina marcada.
    Voleu desar tot el document?

en: None
ca: Cap

en: Number of empty windows
ca: Número de finestres buides

en: Number of pages
ca: Número de pàgines

en: O_verride document orientation
ca: _Sobrescriu l'orientació del document

en: Open
ca: Obre

en: Open a file.
ca: Obre un fitxer.

en: Open a new PostScript document
ca: Obre un document postscript nou

en: Open in new window
ca: Obre en una nova finestra

en: Open in this window
ca: Obre en aquesta finestra

en: Open the preferences dialog
ca: Obre el diàleg de preferències

en: Other
ca: Altres

en: Out
ca: Fora

en: Outline _last visible part when scrolling
ca: Posa contorn a la ú_ltima part visible en desplaçar

en: Override _document size
ca: Sobrescriu la mida del _document

en: Override document orientation
ca: Sobrescriu l'orientació del document

en: Override document size
ca: Sobrescriu la mida del document

en: Override document specified orientation
ca: Substitueix l'orientació especificada pel document

en: Override document specified page size
ca: Substitueix la mida de la pàgina especificada pel document

en: PDF to DSC conversion command
ca: Ordre de conversió de PDF a DSC

en: PDF to PS conversion command
ca: Ordre de conversió de PDF a PS

en: Page flip
ca: Inverteix la pàgina

en: Page names
ca: Noms de les pàgines

en: Panel on right-hand side
ca: Barra al costat dret

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
ca: Percentatge de l'àrea visible a moure quan es desplaça.

en: Percentage of the viewable area to scroll
ca: Percentatge d'àrea visible a desplaçar

en: Portrait
ca: Vertical

en: PostScript interpreter command
ca: Ordre de l'intèrpret de PostScript

en: Post_Script Viewer Preferences
ca: Preferències del visualitzador de Post_Script

en: Prev
ca: Prèvia

en: Print marked pages
ca: Imprimeix les pàgines marcades

en: Print the whole document
ca: Imprimeix el document sencer

en: Printing
ca: Impressió

en: Printing command
ca: Ordre d'impressió

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Reload current document
ca: Torna a carregar del disc el document actual

en: Respect EOF comment
ca: Respecta els comentaris d'EOF

en: Save _geometry
ca: Desa la _geometria

en: Save marked pages to a file
ca: Desa les pàgines marcades a un fitxer

en: Save window geometry
ca: Desa la geometria de la finestra

en: Seascape
ca: Panoràmic

en: Select a PostScript document
ca: Seleccioneu un document postscript

en: Select a file to save pages as
ca: Seleccioneu un fitxer en el que desar les pàgines

en: Show Side_bar
ca: Mostra la _barra lateral

en: Show _Menus
ca: Mostra els _menús

en: Show _Statusbar
ca: Mostra la barra d'e_stat

en: Show _Toolbar
ca: Mostra la barra d'ei_nes

en: Show _both icons and text
ca: Mostra i_cones i text

en: Show _menubar
ca: Mostra la barra de _menú

en: Show _toolbar
ca: Mostra la barra d'_eines

en: Show menubar
ca: Mostra la barra de menú

en: Show only _icons
ca: Mostra només _icones

en: Show only t_ext
ca: Mostra només t_ext

en: Show previous visible area when scrolling
ca: Mostra l'anterior àrea visible quan es desplaça

en: Show side panel
ca: Mostra la barra lateral

en: Show statusba_r
ca: Mostra la ba_rra d'estat

en: Show statusbar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Show toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Show/hide the menus
ca: Mostra/amaga els menús

en: Show/hide the sidebar
ca: Mostra/amaga la barra lateral

en: Show/hide the statusbar
ca: Mostra/amaga la barra d'estat

en: Show/hide the toolbar
ca: Mostra/amaga la barra d'eines

en: Specify the number of empty windows to open.
ca: Especifiqueu el número de finestres a obrir.

en: Statement
ca: Declaració

en: The GNOME PostScript document previewer
ca: El previsualitzador de documents PostScript del GNOME

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
ca: L'ordre utilitzada per a convertir fitxers PDF a PostScript.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
ca: L'ordre utilitzada per a crear fitxers PostScript DSC des de fitxers PDF.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
ca: L'ordre utilitzada per a desempaquetar fitxers comprimits amb bzip2.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
ca: L'ordre utilitzada per a desempaquetar fitxers comprimits amb gzip.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
ca: La mida de la pàgina per defecte a utilitzar quan el document no especifica cap, o quan l'usuari vol substituir la mida especificada al document.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
ca: El factor de zoom per defecte per al document. El valor ha de estar dins de l'interval [0.05, 30.0].

en: The file is not a PostScript document.
ca: El fitxer no és un document PostScript.

en: The height of the viewer's window.
ca: L'alçada de la finestra del visor.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
ca: L'orientació a utilitzar quan el document no defineix cap orientació, o quan l'usuari vol substituir l'orientació especificada pel document.

en: The shell command used to print files.
ca: L'ordre de l'intèrpret utilitzada per a imprimir fitxers.

en: The width of the viewer's window.
ca: La amplada de la finestra del visor.

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode pantalla completa

en: Toggle marked state of all pages
ca: Commuta l'estat de marca totes les pàgines

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
ca: Commuta l'estat de marca de totes les pàgines: les pàgines anteriorment es desmarcaran i les no marcades es marcaran.

en: Toggle marked state of even pages
ca: Commuta l'estat de marca de les pàgines parells

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
ca: Commuta l'estat de marca de les pàgines parells: les pàgines parells anteriorment marcades es desmarcaran i les no marcades es marcaran.

en: Toggle marked state of odd pages
ca: Commuta l'estat de marca de les pàgines senars

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
ca: Commuta l'estat de marca de les pàgines senars: les pàgines senars anteriorment marcades es desmarcaran i les no marcades es marcaran.

en: Toolbar style
ca: Estil de la barra d'eines

en: Unable to execute print command:
    %s
ca: No s'ha pogut executar l'ordre d'impressió:
    %s

en: Unable to load file:
    %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer:
     %s

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
ca: No s'ha pogut carregar la icona integrada «%s»

en: Unbzip2 command
ca: Ordre de descompressió bzip2

en: Ungzip command
ca: Ordre de descompressió gzip

en: Units for the coordinate display.
ca: Unitats per a mostrar les coordenades.

en: Upside Down
ca: Invertit

en: Viewer window height
ca: Alçada de la finestra del visor

en: Viewer window width
ca: Amplada de la finestra del visor

en: Watch document for changes
ca: Busca canvis al document

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
ca: Si GGV ha de invertir les pàgines automàticament quan us desplaceu al cantó.

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
ca: Si el giny de visualització de PostScript ha de sondejar el fitxer visualitzat per canvis i tornar-lo a carregar si canvia.

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
ca: Si el giny de visualització de PostScript ha d'utilitzar la seua mida de pàgina per defecte en comptes de la especificada pel document.

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
ca: Si el giny de visualització de PostScript respectarà el comentari de Final De Fitxer. Si és veritat, el giny només analitzarà el document fins que trobe un comentari d'EOF.

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
ca: Si el control hauria de saltar a la següent pàgina quan s'utilitza el teclat per a desplaçar-se.

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
ca: Si el document s'ha de representar en mode antidentat.

en: Whether the menubar should be visible by default.
ca: Si la barra de menú ha de ser visible per defecte.

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
ca: Si la barra lateral ha d'estar a la dreta de l'àrea de visualització.

en: Whether the side panel should be visible by default.
ca: Si la barra lateral ha de ser visible per defecte.

en: Whether the statusbar should be visible by default.
ca: Si la barra d'estat ha de ser visible per defecte.

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
ca: Si els botons de la barra d'eines mostren icones, text, els dos o utilitzen el valor per defecte del GNOME.

en: Whether the toolbar should be visible by default.
ca: Si la barra d'eines ha de ser visible per defecte.

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
ca: Si l'usuari vol veure un rectangle que marca l'àrea anteriorment visible quan es desplaça.

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
ca: Si el visor hauria de desar i restaurar la geometria de la finestra.

en: X geometry specification (see "X" man page).
ca: Especificació de geometria d'X (vegeu la pàgina de manual «X»).

en: Zoom _In
ca: Ampl_ia el zoom

en: Zoom _Out
ca: Reduei_x el zoom

en: Zoom the page to be as wide as the window
ca: Fa zoom de la pàgina per a que siga tan ampla com la finestra

en: Zoom the page to fit in the window
ca: Fa zoom de la pàgina per a que càpiga en la finestra

en: _Auto-fit
ca: _Autoajusta

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Contents
ca: Con_tinguts

en: _Coordinate units:
ca: Unitats de les _coordinades:

en: _Default Zoom
ca: Zoom pre_determinat

en: _Default Zoom:
ca: Zoom pre_determinat:

en: _Document Orientation
ca: Orientació del _document

en: _Document Size
ca: _Mida del document

en: _Edit
ca: _Edició

en: _Fallback page size:
ca: Mida de la pàgina de _provisió:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _First page
ca: _Primera pàgina

en: _Fit Window
ca: A_justa a la finestra

en: _Go
ca: _Vés

en: _Help
ca: A_juda

en: _Interpreter:
ca: _Intèrpret:

en: _Jump to beginning of page
ca: Sa_lta al començament de la pàgina en utilitzar el teclat

en: _Landscape
ca: _Apaïsat

en: _Last page
ca: _Última pàgina

en: _Layout
ca: Forma_t

en: _Next page
ca: Pàgina _següent

en: _No Auto-fit
ca: Se_nse autoajust

en: _Open
ca: _Obre

en: _Orientation
ca: _Orientació

en: _Portrait
ca: _Vertical

en: _Previous page
ca: Pàgina _prèvia

en: _Print command:
ca: Ordre d'im_pressió:

en: _Print document
ca: _Imprimeix el document

en: _Print marked pages
ca: Imprimeix les pàgines _marcades

en: _Put side panel on the right-hand side
ca: _Posa la barra lateral a la dreta

en: _Reload
ca: _Torna a carregar

en: _Respect EOF comments
ca: _Respecta els comentaris d'EOF

en: _Save marked pages
ca: Desa _les pàgines marcades

en: _Seascape
ca: _Panoràmic

en: _Show side panel
ca: _Mostra la barra lateral

en: _Size
ca: _Mida

en: _Upside down
ca: _Invertit

en: _Use GNOME defaults
ca: _Usa valors per defecte del GNOME

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Watch file
ca: _Mira un fitxer

en: inch
ca: polzada

en: point
ca: punt
