gnome-applets 2.5.90 - en to ca translation catalogue (1210 entries)

en:  mounted
ca:  muntada

en:  not mounted
ca:  no muntada

en: " reported:
ca: " reportat:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
ca: %#.1fMb rebuts / %#.1fMb enviats / temps: %.1d:%.2d

en: %a, %b %d / %H:%M
ca: %a, %d de %b / %H:%M

en: %d message | %d messages
ca[0]: %d missatge
ca[1]: %d missatges

en: %d unread | %d unread
ca[0]: %d no llegit
ca[1]: %d no llegits

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
ca[0]: %s:
    %d nota
ca[1]: %s:
    %d notes

en: %s does not seem to be a CD player
ca: %s no sembla ser un reproductor de CD

en: %s:
    %d%% in use
ca: %s:
    %d%% en ús

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
ca: © 1997 The Free Software Foundation
    © 2001 Chris Phelps (Port a GNOME 2)

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
ca: © 1998-2000 Free Software Foundation

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
ca: © 1999-2001 Els Hackers del GNOME

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
ca: © 2000 The Gnulix Society, © 2002 Free Software Foundation

en: (C) 2001 Richard Hult
ca: © 2001 Richard Hult

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
ca: © 2001, 2002 Free Software Foundation

en: (No
ca: (Sense

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
ca: © 2002, 2003 Loban A Rahman

en: <b>Appearance</b>
ca: <b>Aparença</b>

en: <b>Auto Completion</b>
ca: <b>Complert automàtic</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
ca: <b>Colors de nivells de la bateria (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
ca: <b>Comportament</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
ca: <b>Propietats predeterminades de les notes</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
ca: <b>Voleu esborrar TOTES les notes enganxoses?</b>
    
    Els canvis es desaran immediatament.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
ca: <b>Voleu esborrar aquesta nota enganxosa?</b>
    
    Els canvis es desaran immediatament.

en: <b>Layout</b>
ca: <b>Disposició</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
ca: <b>Direcció de la barra de progrés</b>

en: <b>Properties</b>
ca: <b>Propietats</b>

en: <b>Size</b>
ca: <b>Mida</b>

en: <b>Suspend</b>
ca: <b>Suspensió</b>

en: <b>Warnings</b>
ca: <b>Avissos</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
ca: Un petit clònic de l'xeyes al quadre de GNOME.

en: A set of eyeballs for your panel
ca: Un parell d'ulls per al quadre

en: A system load indicator
ca: Un indicador de la càrrega del sistema

en: A_ddress:
ca: A_dreça:

en: AccessX Status
ca: Estat d'AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
ca: Factoria de l'applet d'estat d'AccessX

en: Accessories
ca: Accesoris

en: Activate more plugins
ca: Activa més connectors

en: Active _plugins:
ca: _Connectors actius:

en: Add New Macro
ca: Afegeix una nova macro

en: Add Palette
ca: Afegeix una paleta

en: Add Plugin
ca: Afegeix un connector

en: Add button
ca: Afegeix un botó

en: Address Entry
ca: Entrada de l'adreça

en: Adjust the sound volume
ca: Ajusta el volum del so

en: Advanced
ca: Avançat

en: Alert you when new mail arrives
ca: Alerta quan arriba nou correu

en: Alexandre Muniz <munizao@xprt.net>
ca: Alexandre Muñiz <munizao@xprt.net>

en: Algeria
ca: Algèria

en: Amusements
ca: Divertiments

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
ca: Ha hagut un error al llançar l'ordre de suspensió: %s
    Intenteu corregir aquest error

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
ca: S'ha produït un error.
    
    El mapa de tecles «%s» no està suportat en aquest sistema. Si us plau, seleccioneu un altre mapa de tecles.
    
    L'ordre ha sigut: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
ca: S'ha produït un error.
    
    No s'ha pogut carregar el mapa de tecles «%s», probablement perque l'ordre «xmodmap» no s'ha trobat en el vostre camí.
    
    L'ordre ha sigut: %s

en: Appearance
ca: Aparença

en: Appearance mode of the applet
ca: Mode d'apariència de l'applet

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ca: Applet per a muntar i desmuntar volums de bloc.

en: Applet refresh rate in milliseconds
ca: Interval de refresc de l'applet en milisegons

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
ca: L'applet desplaça de dreta a esquerra quan aquesta clau està establerta a vertader.

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic keymap
ca: Mapa de teclat àrab

en: Arabic xkb keymap
ca: Mapa de teclat àrab xkb

en: Armenia
ca: Armènia

en: Armenian
ca: Armeni

en: Armenian Sun keymap
ca: Mapa de teclat armeni de Sun

en: Armenian xkb keymap
ca: Mapa de teclat armeni xkb

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
ca: Demana confirmació quan es connecta/desconnecta

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
ca: Intenta autocompletar una ordre utilitzant l'historial d'ordres introduïdes.

en: Audio Channels
ca: Canals d'àudio

en: Audio device is busy, or being used by another application
ca: El dispositiu d'àudio està ocupat, o està sent utilitzat per un altra aplicació

en: Austria
ca: Àustria

en: Autosave timeout in minutes
ca: Temps d'espera del desament automàtic en minuts

en: Available palettes
ca: Paletes disponibles

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Azerbaijani Turkish
ca: Azerbaitjanès turc

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ca: Mapa de teclat Azerbaitjanès turc de Sun

en: Azerbaijani Turkish xkb keymap
ca: Mapa de teclat azerbaitjanès turc xkb

en: B_link connection status when connecting
ca: _Parpeja l'estat de la connexió quan s'està connectant

en: Bac_kground:
ca: F_ons:

en: Backg_round:
ca: _Fons:

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color, blue component
ca: Color de fons, component blau

en: Background color, green component
ca: Color de fons, component verd

en: Background color, red component
ca: Color de fons, component roig

en: Basque
ca: Basc

en: Bass
ca: Baixos

en: Battery Charge Monitor
ca: Monitor de càrrega de bateria

en: Battery Charge Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor de càrrega de la bateria

en: Battery Status Utility
ca: Utilitat d'estat de la bateria

en: Battery fully re-charged
ca: La bateria està completament carregada

en: Battery is now fully re-charged!
ca: La bateria ja està completament carregada!

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
ca: Bateria baixa (%d%%) i la CA està desconnectada

en: Battery power low
ca: Bateria amb càrrega baixa

en: Battery: %d%% (%s)
ca: Bateria: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
ca: Bateria: No present

en: Battstat Factory
ca: Factoria Battstat

en: Beep for warnings
ca: Fes «beep» per als avisos

en: Beep on group switch
ca: Fes un senyal acústic quan es canvia el grup

en: Beep when displaying a warning
ca: Fes «_beep» quan es mostre un avís

en: Before each _update:
ca: Abans de cada a_ctualització:

en: Behavior
ca: Comportament

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belarussian
ca: Bielorús

en: Belarussian Sun keymap
ca: Mapa de teclat Bielorús de Sun

en: Belarussian xkb keymap
ca: Mapa de teclat bielorús xkb

en: Belgian
ca: Belga

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Blink when connecting
ca: Parpeja quan s'està connectant

en: Blowing dust
ca: Pols amb vent

en: Blowing sand
ca: Arena amb vent

en: Blowing snowfall
ca: Està marxant la neu

en: Blowing sprays
ca: Espurneijos amb vent

en: Brazil
ca: Brasil

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat portuguès brasiler USB de Sun

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ca: Mapa de teclat portuguès brasiler de Sun

en: Brazil Portuguese keymap
ca: Mapa de teclat portuguès brasiler

en: Brazil Portuguese xkb keymap
ca: Mapa de teclat portuguès brasiler xkb

en: Broken clouds
ca: Núvols trencats

en: Browse
ca: Navega

en: Browser
ca: Explorador

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulgarian
ca: Bùlgar

en: Bulgarian Cyrillic
ca: Bùlgar ciríl·lic

en: Bulgarian Sun keymap
ca: Mapa de teclat búlgar de Sun

en: Bulgarian keymap
ca: Mapa de telcat bùlgar

en: Bulgarian xkb keymap
ca: Mapa de teclat bùlgar xkb

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ca: Per defecte, es dona a les notes enganxoses la data actual com el títol quan es creen. S'utilitza aquest format; qualsevol cosa que puga analitzar strftime() és vàlid.

en: CD Player
ca: Reproductor de CD

en: CD Player Applet Factory
ca: Factoria de l'applet del reproductor de CD

en: CD Player Preferences
ca: Preferències del reproductor de CD

en: CPU Load
ca: Càrrega la CPU

en: CPU graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la CPU

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: C_onnecting:
ca: S'està c_onnectant:

en: Cach_ed
ca: En m_emòria cau

en: Calm
ca: Calma

en: Can not launch the eyes applet.
ca: No es pot iniciar l'applet «ulls».

en: Can't access ACPI events in /var/run/acpid.socket! Make sure the ACPI subsystem is working and the acpid daemon is running.
ca: No es pot accedir als events d'ACPI en /var/run/acpid.socket. Assegureu-vos que el subsistema d'ACPI està funcionant i que el dimoni acpid s'està executant.

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
ca: No es pot obrir el dispositiu d'APM!
    
    Assegureu-vos de que teniu permissos de lectura
    per al dispositiu d'APM.

en: Canada
ca: Canadà

en: Canadian Sun keymap
ca: Mapa de teclat canadenc de Sun

en: Canadian xkb keymap
ca: Mapa de teclat canadenc xkb

en: Cannot browse device
ca: No es pot navegar pel dispositiu

en: Cannot get schema for %s: %s
ca: No es pot obtindre l'esquema per a %s: %s

en: Cannot mount device
ca: No es pot muntar el dispositiu

en: Cannot set schema for %s: %s
ca: No es pot establir l'esquema per a %s: %s

en: Cd Recorder
ca: Grabadora de CD

en: Change
ca: Canvi

en: Change the keyboard layout
ca: Canvia la disposició del teclat

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
ca: Canal controlat per l'applet. Només per a configuracions OSS

en: Character Palette
ca: Paleta de caràcters

en: Character Palette Preferences
ca: Preferències de la paleta de caràcters

en: Characters shown on applet startup
ca: Caràcters mostrats a l'inici de l'applet

en: Charging
ca: Carregant

en: Charpicker Applet Factory
ca: Factoria Charpicker Applet

en: Check for mail _every:
ca: Comprova si hi ha correu ca_da:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ca: Selecciona un color base per a utilitzar a totes les notes enganxoses

en: Choose a color for the note
ca: Seleccioneu un color per a la nota

en: Choose a font for the note
ca: Seleccioneu un tipus de lletra per a la nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ca: Seleccioneu un tipus de lletra per a utilitzar a totes les notes

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
ca: Seleccioneu si les notes estan visibles a tots els espais de treball

en: Choose if the default style is forced on all notes
ca: Selecciona si l'estil predeterminat es força a totes les notes

en: Choose the default group (for newly created windows).
ca: Selecciona el grup predeterminat (per a les noves finestres creades).

en: Choose time interval in minutes to check mail
ca: Seleccioneu l'interval en minuts per a comprovar el correu

en: Choose time interval in seconds to check mail
ca: Seleccioneu l'interval de temps en segons per a comprovar el correu

en: City:
ca: Ciutat:

en: Clear Sky
ca: Cel clar

en: Clic_k:
ca: C_lic:

en: Click this button for the list of previous commands
ca: Feu clic en aquest botó per a la llista d'ordres prèvies

en: Click this button to Play or Pause the CD
ca: Premeu aquest botó per a reproduir o pausar el CD

en: Click this button to Play the next track in the CD
ca: Premeu aquest botó per a reproduir la següent pista en el CD

en: Click this button to Play the previous track in the CD
ca: Premeu aquest botó per a reproduir la pista anterior del CD

en: Click this button to Stop playing the CD
ca: Premeu aquest botó per a parar la reproducció del CD

en: Click this button to eject the CD
ca: Premeu aquest botó per a expulsar el CD

en: Click this button to start the browser
ca: Feu clic en aquest botó per a iniciar el navegador

en: Click to Enter Weather.com
ca: Feu clic per a entrar en Weather.com

en: Click to add a new palette
ca: Feu clic per a afegir una nova paleta

en: Click to delete the selected palette
ca: Feu clic per a suprimir la paleta seleccionada

en: Click to edit the selected palette
ca: Feu clic per a editar la paleta seleccionada

en: Close note
ca: Tanca la nota

en: Close the dialog
ca: Tanca el diàleg

en: Co_mmand:
ca: O_rdre:

en: Co_nnected:
ca: Co_nnectat:

en: Co_nnection command:
ca: Ordre de co_nnexió:

en: Command
ca: Ordre

en: Command Line
ca: Línia d'ordres

en: Command Line Preferences
ca: Preferències del Mini-Ordinador

en: Command executed when connecting
ca: Ordre a executar quan es connecta

en: Command executed when disconnecting
ca: Ordre a executar quan es desconnecta

en: Command line
ca: Línia d'ordres

en: Command line _background:
ca: Color de _fons de la línia d'ordres:

en: Command line _foreground:
ca: Color del _text de la línia d'ordres:

en: Command line has been disabled by your system administrator
ca: L'administrador del sistema ha inhabilitat la línia d'ordres

en: Command to execute before each update
ca: Ordre a executar abans de cada actualització

en: Command to execute when checking mail
ca: Ordre a executar quan es comprova el correu

en: Command to execute when clicked
ca: Ordre a executar quan es fa clic

en: Command to execute when new mail arrives
ca: Ordre a executar quan arribi correu nou

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
ca: Ordre a executar quan es fa clic en el comprovador de correu

en: Command to run before checking mail
ca: Ordre a executar abans de comprovar el correu

en: Command to send to suspend the computer
ca: Ordre a executar per a suspendre l'ordinador

en: Commands
ca: Ordres

en: Comoros
ca: Comores

en: Con_firm connection
ca: Con_firma la connexió

en: Conditions:
ca: Condicions:

en: Configure the selected plugin
ca: Configura el connector seleccionat

en: Connection Status
ca: Estat de la connexió

en: Connections
ca: Connexions

en: Copyright (C) 1998
ca: Copyright © 1998

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
ca: Copyright © 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
ca: Copyright © 2003 Sun Microsystems

en: Copyright (c) Sergey V. Oudaltsov 1999-2004
ca: Copyright © Sergey V. Oudaltsov 1999-2004

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
ca: Copyright © 1999 de S. Papadimitriou

en: Could not connect to the Internet.
ca: No s'ha pogut connectar a Internet.

en: Could not retrieve the stock data.
ca: No s'ha pogut obtindre les dades dels valors.

en: Couldn't open mixer device %s
ca: No es pot obrir el dispositiu de mescla %s

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ca: Crea, visualitza i gestiona notes enganxoses a l'escriptori

en: Critical
ca: Crítica

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Croatian
ca: Croat

en: Croatian keymap
ca: Mapa de teclat croat

en: Current Conditions
ca: Condicions actuals

en: Current _stocks:
ca: Valor_s actuals:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Czech
ca: Txec

en: Czech Republic
ca: República txeca

en: Czech Sun keymap
ca: Mapa de teclat txec de Sun

en: Czech and Slovak xkb keymap
ca: Mapa de teclat txec i eslovac xkb

en: Czech keymap
ca: Mapa de teclat txec

en: Czech qwertz xkb keymap
ca: Mapa de teclat txec qwertz xkb

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ca: DESACONSELLAT - Caràcters mostrats a l'inici de l'applet

en: Danish
ca: Danès

en: Danish Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat danès tipus 4 de Sun

en: Danish Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat danès USB de Sun

en: Danish Sun keymap
ca: Mapa de teclat danès de Sun

en: Danish keymap
ca: Mapa de teclat danès

en: Danish xkb keymap
ca: Mapa de teclat danès xkb

en: Date format of note's title
ca: Format de la data al títol de la nota

en: Deactivate selected plugin
ca: Desactiva el connector seleccionat

en: Debug level
ca: Nivell de depuració

en: Decrease the plugin priority
ca: Decrementa la prioritat del connector

en: Default click behavior of the applet
ca: Comportament en fer clic predeterminat de l'applet

en: Default color for new notes
ca: Color predeterminat per a noves notes

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ca: Color predeterminat per a noves notes enganxoses. Això ha d'estar en especificació hexadecimal d'html, com per exemple «#30FF50».

en: Default font for new notes
ca: Tipus de lletra predeterminat per a les noves notes

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
ca: Tipus de lletra predeterminat per a noves notes enganxoses. Això ha de ser un nom de tipus de lletra Pango, com per exemple «Sans Italic 10».

en: Default group, assigned on window creation
ca: Grup predeterminat, assignat en la creació de la finestra

en: Default height for new notes
ca: Alçada predeterminada per a noves notes

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ca: Alçada predeterminada per a noves notes enganxoses en píxels.

en: Default width for new notes
ca: Amplada predeterminada per a noves notes

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ca: Amplada predeterminada per a noves notes enganxoses en píxels.

en: Delete button
ca: Suprimeix el botó

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
ca: El pronòstic detallat per aquesta ubicació no està disponible.
    Si us plau, trieu el pronòstic de l'estat; fixeu-vos que les previsions
    d'IWIN només estan disponible per a les ciutats dels EUA.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
ca: Determina si l'applet actualitza automàticament les estadístiques de l'oratge o no.

en: Device Path
ca: Camí del dispositiu

en: Device _path:
ca: Camí del dis_positiu:

en: Dew point:
ca: Punt de l'albada:

en: Directory in which the theme is located
ca: Directori on es troba el tema

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disconnec_ted:
ca: Desconnec_tat:

en: Disk Mounter
ca: Muntador de discs

en: Disk Mounter Preferences
ca: Preferències del muntador de discs

en: Displa_y only symbols and price
ca: Mostra només els símbols i el _preu

en: Display
ca: Mostra

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
ca: Mostra un diàleg de confirmació quan es connecta o desconnecta.

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
ca: Mostra només els símbols de les accions amb el seu valor. No mostris canvis al valor.

en: Display only symbols and price
ca: Mostra només els símbols i el preu

en: Display radar map
ca: Mostra el mapa de radar

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ca: Mostra l'estat actual de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: Do we run the exec-command
ca: Executem l'exec-command

en: Do we run the newmail-command
ca: Executa el newmail-command

en: Do we want to save the password to disk
ca: Si es vol desar la contrasenya al disc

en: Do you want to connect?
ca: Voleu connectar-vos?

en: Drain from top
ca: Buida des de la part superior

en: Drifting dust
ca: Pols canviant

en: Drifting sand
ca: Arena canviant

en: Drifting snow
ca: Nevada canviant

en: Drive Mount Applet Factory
ca: Factoria de l'applet del muntador d'unitats

en: Drivemount command failed.
    "
ca: L'ordre de muntatge ha fallat.
    "

en: Drizzle
ca: Plugims

en: Dust
ca: Pols

en: Dust whirls
ca: Remolins de pols

en: Dust whirls in the vicinity
ca: Remolins de pols en les rodalies

en: Duststorm
ca: Tempesta de pols

en: Duststorm in the vicinity
ca: Tempesta de pols en les rodalies

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch Sun keymap
ca: Mapa de teclat holandès de Sun

en: Dutch keymap
ca: Mapa de teclat holandès

en: Dutch xkb keymap
ca: Mapa de teclat holandès xkb

en: Dvorak xkb keymap
ca: Mapa de teclat Dvorak xkb

en: E_nable history-based auto completion
ca: _Habilita l'autocomplert basat en l'historial

en: East
ca: Est

en: East - NorthEast
ca: Est - Nord-est

en: East - Southeast
ca: Est - Sud-est

en: Edit Keyboard
ca: Edita el teclat

en: Edit Palette
ca: Edita la paleta

en: Edit button
ca: Edita el botó

en: Egypt
ca: Egipte

en: Eject
ca: Expulsa

en: Elapsed time
ca: Temps transcurrit

en: Empty notes are always deleted without confirmation
ca: Les notes buides s'eliminen sempre sense confirmació

en: Enable CPU load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de CPU

en: Enable _radar map
ca: Habilita el mapa de _radar

en: Enable load average graph
ca: Habilita la gràfica de mitjana de càrrega

en: Enable memory load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de memòria

en: Enable network load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de xarxa

en: Enable swap load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega d'espai d'intercanvi

en: Encrypted password
ca: Contrasenya xifrada

en: English
ca: Anglès

en: English Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat anglès tipus 4 de Sun

en: English Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat anglès USB de Sun

en: English Sun keymap
ca: Mapa de teclat anglès de Sun

en: English keymap
ca: Mapa de teclat anglès

en: Enter the URL
ca: Introduïu la URL

en: Error checking mail
ca: S'ha produït un error en comprovar el correu

en: Error connecting to mail server.
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor de correu.

en: Error displaying help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Error loading XKB configuration registry
ca: S'ha produït un error en carregar el registre de configuració XKB

en: Error syncing config data: %s
ca: S'ha produït un error al sincronitzar les dades de la configuració: %s

en: Estonia
ca: Estònia

en: Estonian
ca: Estoni

en: Estonian Sun keymap
ca: Mapa de teclat estoni de Sun

en: Estonian keymap
ca: Mapa de teclat estoni

en: Estonian xkb keymap
ca: Mapa de teclat estoni xkb

en: Euskadi
ca: Pais basc

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
ca: Cada vegada que passa el nombre de minuts especificat, les notes enganxoses es desen automàticament.

en: F_ree
ca: Lliu_re

en: Factory for CD player applet
ca: Factoria per a l'applet del reproductor de CD

en: Factory for creating inbox monitors.
ca: Factoria per a crear monitors d'inbox.

en: Factory for creating the weather applet.
ca: Factoria per a crear l'applet de l'oratge.

en: Factory for drive mount applet
ca: Factoria per a l'applet del muntador d'unitats

en: Failed to access configuration source(s): %s
ca: No s'ha pogut accedir a les fonts de configuració: %s

en: Failed to get METAR data.
ca: No s'han pogut rebre les dades de METAR.

en: Failed to init GConf: %s
ca: No s'ha pogut iniciar GConf: %s

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fetch a radar map on each update.
ca: Obté un mapa de radar en cada actualització.

en: Few clouds
ca: Alguns núvols

en: Few ice pellets
ca: Unes poques esferes de gel

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Finnish
ca: Finès

en: Finnish Sun keymap
ca: Mapa de teclat finès Sun

en: Finnish keymap
ca: Mapa de teclat finès

en: Finnish xkb keymap
ca: Mapa de teclat finès xkb

en: Flag
ca: Bandera

en: Flag and Label
ca: Bandera i etiqueta

en: Flag image for the keyboard layout
ca: Imatge de bandera per a la disposició del teclat

en: Floppy
ca: Disquet

en: Fog
ca: Boira

en: Fog in the vicinity
ca: Boira a les rodalies

en: Folder Entry box
ca: Caixa d'entrada de la carpeta

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font and Colors
ca: Tipus de lletra i colors

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ca: Per a quadres horitzontals, l'amplada de l'applet en píxels. Per a quadres verticals, açò és l'alçada dels applets.

en: For_eground:
ca: Prim_er pla:

en: Force _default color and font on notes
ca: Força el color i tipus de lletra pre_determinat a les notes

en: Forecast
ca: Pronòstic

en: Forecast Report
ca: Informe del pronòstic

en: Foregroun_d:
ca: Prime_r pla:

en: Foreground color, blue component
ca: Color del primer pla, component blau

en: Foreground color, green component
ca: Color del primer pla, component verd

en: Foreground color, red component
ca: Color del primer pla, component roig

en: Former Czechoslovakia
ca: Antiga Txecoslovàquia

en: France
ca: França

en: Freezing drizzle
ca: Plugims gelats

en: Freezing fog
ca: Boira gelada

en: Freezing rain
ca: Pluja glaçada

en: French
ca: Francès

en: French PC/AT 101 keyboard
ca: Teclat francès PC/AT 101

en: French Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat francès USB de Sun

en: French Sun keymap
ca: Mapa de teclat francès de Sun

en: French Swiss
ca: Francès suís

en: French Swiss keymap
ca: Mapa de teclat francès suís

en: French keymap
ca: Mapa de teclat francès

en: French xkb keymap
ca: Mapa de teclat francès xkb

en: French-Canadian 105-key
ca: Francès canadenc de 105 tecles

en: Full Battery Notification
ca: Notificació de càrrega completa

en: Funnel cloud
ca: Remolí

en: GB 102-key
ca: Gran Bretanya de 102 tecles

en: GB 105-key
ca: Gran Bretanya de 105 tecles

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ca: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL està establert, no s'instal·len els esquemes

en: GKB Factory
ca: Factoria de GKB

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
ca: Pàgina inicial de GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
ca: El temps a GNOME

en: GNOME keyboard applet factory
ca: Factoria de l'applet del teclat del GNOME

en: GNOME keyboard layout indicator
ca: Indicador de disposició de teclat del GNOME

en: Georgian
ca: Georgià

en: Georgian Latin
ca: Georgià llatí

en: Georgian Russian layout
ca: Disposició rusa georgiana

en: Georgian keymap
ca: Mapa de teclat georgià

en: German
ca: Alemany

en: German Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat alemany tipus 4 de Sun

en: German Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat alemany USB de Sun

en: German Sun keymap
ca: Mapa de teclat alemany de Sun

en: German Swiss with Euro
ca: Alemany suís amb Euro

en: German keymap
ca: Mapa de teclat alemany

en: German xkb keymap
ca: Mapa de teclat alemany xkb

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get continuously updated stock quotes
ca: Obté cotitzacions d'accions actualitzades continuament

en: Geyes Applet Factory
ca: Factoria de l'applet Geyes

en: Geyes Preferences
ca: Preferències de Geyes

en: Gnome Keyboard default
ca: Teclat predeterminat del Gnome

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ca: Applet del quadre del GNOME per a seleccionar caràcters estranys que no són al teclat. Lliurat sota la Llicència Pública General GNU.

en: Graph color for Ethernet network activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la xarxa Ethernet

en: Graph color for PLIP network activity
ca: El color de la gràfica per a la gràfica d'activitat de la xarxa PLIP

en: Graph color for SLIP network activity
ca: El color de la gràfica per a la gràfica d'activitat de la xarxa SLIP

en: Graph color for buffer memory
ca: El color de la gràfica per a memòria buffer

en: Graph color for cached memory
ca: El color de la gràfica per a memòria cau

en: Graph color for load average
ca: El color de la gràfica per a la mitjàna de la càrrega

en: Graph color for nice-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb la prioritat.

en: Graph color for other network usage
ca: El color de la gràfica per a altre ús de la xarxa

en: Graph color for shared memory
ca: El color de la gràfica per a la memòria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la cpu relacionada amb el sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la cpu relacionada amb l'usuari

en: Graph color for user-related memory usage
ca: El color de la gràfica per a l'ús de memòria relacionat amb l'usuari

en: Graph color for user-related swap usage
ca: El color de la gràfica per a l'ús de l'espai d'intercanvi relacionat amb l'usuari

en: Graph size
ca: Mida de la gràfica

en: Greece
ca: Grècia

en: Greek
ca: Grec

en: Greek keymap
ca: Mapa de teclat grec

en: Greek xkb keymap
ca: Mapa de teclat grec xkb

en: Gtik Applet Factory
ca: Factoria de l'applet Gtik

en: Gweather Applet Factory
ca: Factoria de l'applet Gweather

en: H_eight:
ca: Alça_da:

en: Hail
ca: Pedra

en: Hail showers
ca: Pluges de pedra

en: Hailstorm
ca: Tormenta de pedra

en: Hard Disk
ca: Disc dur

en: Haze
ca: Broma

en: Heavy drizzle
ca: Plugims forts

en: Heavy duststorm
ca: Tempesta de pols forta

en: Heavy ice pellets
ca: Esferes de gel fortes

en: Heavy rain
ca: Pluja forta

en: Heavy sandstorm
ca: Tempesta d'arena forta

en: Heavy snow
ca: Neu forta

en: Heavy snow grains
ca: Volves de neu fortes

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Sun keymap
ca: Mapa de teclat hebreu de Sun

en: Hebrew keymap
ca: Mapa de teclat hebreu

en: Hebrew xkb keymap
ca: Mapa de teclat hebreu xkb

en: High
ca: Alta

en: History
ca: Historial

en: History list
ca: Historial

en: How often (in milliseconds) we check the mail
ca: Cada quant (en milisegons) comprovem el correu

en: Humidity:
ca: Humitat:

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungarian 101-key latin 1
ca: Hongarès de 101 tecles latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
ca: Hongarès de 101 tecles latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
ca: Hongarès de 105 tecles latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
ca: Hongarès de 105 tecles latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ca: Teclat hongarès PC/AT 101

en: Hungarian latin1
ca: Hongarès latin1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ca: Mapa de teclat hongarès latin2 de Sun

en: Hungarian latin2 xkb keymap
ca: Mapa de teclat hongarès latin2 xkb

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ca: Mapa de teclat tipus5 latin 1

en: Hungary
ca: Hongria

en: I_dle
ca: In_actiu

en: Ice crystals
ca: Cristalls de gel

en: Ice pellet storm
ca: Tempesta d'esferes de gel

en: Ice pellets
ca: Esferes de gel

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icelandic Sun keymap
ca: Mapa de teclat islandès de Sun

en: Icelandic keymap
ca: Mapa de teclat islandès

en: Icelandic xkb keymap
ca: Mapa de teclat islandès xkb

en: If mail should be checked automatically
ca: Comprovar el correu automàticament

en: If this is enabled, we save the password in gconf
ca: Si s'habilita açò, desem la contrasenya dins de gconf

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
ca: Si s'habilita açò, es comprovarà el correu cada update-freq milisegons

en: If this is set, we should run the exec-command
ca: Si s'habilita açò, s'executara el exec-command

en: If this is set, we should run the newmail-command
ca: Si s'habilita açò, s'executarà el newmail-command

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ca: Si aquesta opció està inhabilitada, es pot utilitzar un color personalitzat com el color predeterminat per a totes les notes enganxoses.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ca: Si aquesta opció està inhabilitada, es pot utilitzar un tipus de lletra personalitzat com el tipus de lletra predeterminat per a totes les notes enganxoses.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ca: Si aquesta opció està habilitada, s'ignoraran els colors i tipus de lletra predeterminats que s'han assignat a notes individuals.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
ca: Si és vertader, obté un mapa de radar d'una ubicació especificada per la clau «radar».

en: Inbox Monitor
ca: Monitor d'inbox

en: Inbox Monitor Factory
ca: Factoria de Montor d'inbox

en: Inbox Monitor Preferences
ca: Preferències del comprovador de correu

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
ca: El comprovador de correu us avisa quan hi ha correu nou a la bústia

en: Inbox Settings
ca: Configuració de l'Inbox

en: Increase the plugin priority
ca: Incrementa la prioritat del connector

en: Input Gain
ca: Ganància d'entrada

en: Insert characters
ca: Insereix caràcters

en: Insert special characters
ca: Inserta caràcters especials

en: International
ca: Internacional

en: Interval for checking mail
ca: Interval entre comprovacions de correu

en: Interval timeout to check mount point status
ca: Interval de temps d'espera per comprovar l'estat del punt de muntatge

en: Invalid
ca: Invàlid

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
ca: Pot ser «Flag and Label», «Label» o «Flag»

en: Italian
ca: Italià

en: Italian Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat italià tipus 4 de Sun

en: Italian Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat italià USB de Sun

en: Italian Sun keymap
ca: Mapa de teclat italià de Sun

en: Italian keymap
ca: Mapa de teclat italià

en: Italian xkb keymap
ca: Mapa de teclat italià xkb

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese
ca: Japonès

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat japonès tipus 4 de Sun

en: Japanese Sun keymap
ca: Mapa de teclat japonès de Sun

en: Japanese keymap
ca: Mapa de teclat japonès

en: Japanese xkb keymap
ca: Mapa de teclat japonès xkb

en: Jaz Drive
ca: Unitat Jaz

en: Jordan
ca: Jordània

en: Jorgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>
ca: Jörgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>

en: Keep and manage separate group per window
ca: Manté i gestiona grups separats per finestra

en: Keep separate group for each application window.
ca: Manté un grup separat per a cada finestra d'aplicació.

en: Keep the state of indicators separately for each application window.
ca: Manté l'estat dels indicadors separats per a cada finestra d'aplicació.

en: Keybinding for switching layout
ca: Assignació de tecla per a canviar la disposició

en: Keyboard Accessibility Status
ca: Estat de l'accessibilitat del teclat

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ca: Factoria de l'applet d'estat d'accessibilitat del teclat

en: Keyboard Indicator
ca: Indicador del teclat

en: Keyboard Indicator (%s)
ca: Indicador del teclat (%s)

en: Keyboard Indicator Plugins
ca: Connectors de l'indicador de teclat

en: Keyboard Indicator Preferences
ca: Preferències de l'indicador del teclat

en: Keyboard Layout Selector
ca: Selector de disposicions de teclat

en: Keyboard Layout Switcher
ca: Canviador de disposicions de teclat

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
ca: Preferències del canviador de disposicions de teclat

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyboard applet factory
ca: Factoria de l'applet del teclat

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
ca: Applet indicador de la disposició del teclat del GNOME

en: Keyboards
ca: Teclats

en: Keyboards (select and press add)
ca: Teclats (seleccioneu i premeu «Afegeix»)

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
ca: El mapa de tecles «%s» per a l'estat %s ja existeix

en: Label
ca: Etiqueta

en: Lao
ca: Laos

en: Lao keymap
ca: Mapa de teclat laosià

en: Last update:
ca: Última actualització:

en: Latvia
ca: Letònia

en: Latvian
ca: Letó

en: Latvian Sun keymap
ca: Mapa de teclat letó de Sun

en: Lebanon
ca: Líban

en: Libyan Arab Jamahiriya
ca: Jamahiriya Àrab de Líbia

en: Light drizzle
ca: Plugims febles

en: Light rain
ca: Pluja feble

en: Light snow
ca: Neu feble

en: Light snow grains
ca: Volves de neu febles

en: Line
ca: Línia

en: Line1
ca: Línia1

en: Line2
ca: Línia2

en: Line3
ca: Línia3

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
ca: Llista que conté els valors a mostrar. Consisteix dels id dels valors separats per «+»

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
ca: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per a entrades de l'historial.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
ca: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per a les ordres de macro.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
ca: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per als patrons de macros.

en: List of available palettes
ca: Llista de paletes disponibles

en: List of strings containing the available palettes
ca: Llista de cadenes que contenen les paletes disponibles

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Lithuanian Sun keymap
ca: Mapa de teclat lituà de Sun

en: Lithuanian keymap
ca: Mapa de teclat lituà

en: Lithuanian programmers xkb keymap
ca: Mapa de teclat lituà per a programadors xkb

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
ca: Mapa de teclat lituà qwerty xkb

en: Lithuanian standard xkb keymap
ca: Mapa de teclat lituà estàndard xkb

en: Load
ca: Càrrega

en: Load Average
ca: Càrrega mitja

en: Load graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la càrrega

en: Local maildir
ca: Directori de correu local

en: Local mailspool
ca: Spool de correu local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location view
ca: muntador de discs<

en: Lock/Unlock note
ca: Bloca/desbloca la nota

en: Locked note
ca: Nota blocada

en: Low
ca: Baixa

en: Low Battery Notification
ca: Notificació de bateria baixa

en: Lowered color
ca: Color de pèrdua

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Macedonian Sun keymap
ca: Mapa de teclat macedoni de Sun

en: Macedonian xkb keymap
ca: Mapa de teclat macedoni xkb

en: Macro command list
ca: Llista d'ordres de macro

en: Macro pattern list
ca: Llista de patrons de macro

en: Mail Server Entry box
ca: Caixa d'entrada del servidor de correu

en: Mail _spool file:
ca: Fitxer de correu _spool:

en: Mail check
ca: Comprovació de correu

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
ca: El comprovador de correu us avisa quan arriba correu nou a la bústia

en: Mail s_erver:
ca: S_ervidor de correu:

en: Mailbox _resides on:
ca: La bústia és _a:

en: Mailcheck
ca: Avís de Correu

en: Main Volume
ca: Volum principal

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
ca: Fes que l'applet parpelleje quan el mòdem està connectant.

en: Make the layout accessible from the applet popup menu ONLY.
    No way to switch to this layout using the keyboard.
ca: Fes la disposició accessible NOMÉS des del menú emergent de l'applet.
    Cap manera per a canviar a aquesta disposició usant el teclat.

en: Marocco
ca: Marroc

en: Medium
ca: Mitjà

en: Memory
ca: Memòria

en: Memory Load
ca: Càrrega de la memòria

en: Memory graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la memòria

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Mini-Commander
ca: Mini-Ordinador

en: Mini-Commander applet
ca: Applet mini-ordinador

en: MiniCommander Applet Factory
ca: Factoria de MiniCommander Applet

en: Mist
ca: Boirina

en: Mix
ca: Mescla

en: Modem Lights
ca: Llums de mòdem

en: Modem Lights Preferences
ca: Preferències de les llums del mòdem

en: Modem Options
ca: Opcions del mòdem

en: Modem device name
ca: Nom del dispositiu del mòdem

en: Modem lock file
ca: Fitxer de blocatge del mòdem

en: Moderate drizzle
ca: Plugims moderats

en: Moderate ice pellets
ca: Esferes de gel moderades

en: Moderate rain
ca: Pluja moderada

en: Moderate snow
ca: Neu moderada

en: Moderate snow grains
ca: Volves de neu moderades

en: Modify a palette by adding or removing characters
ca: Modifica una paleta afegint o suprimint caràcters

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Mongolian alt keymap
ca: Mapa de teclat mongol alternatiu

en: Mongolian keymap
ca: Mapa de teclat mongol

en: Mongolian phonetic keymap
ca: Mapa de teclat mongol fonètic

en: Monitor a laptop's remaining power
ca: Monitoritza la càrrega que queda a un portàtil

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ca: Monitoritza les condicions actuals de l'oratge i les previsions

en: Monitor the quality of a wireless network link
ca: Monitoritza la qualitat d'un enllaç de xarxa inalàmbric

en: Monitored Resources
ca: Recursos monitoritzats

en: Morocco
ca: Marroc

en: Moun_ted icon:
ca: Icona de mun_tat:

en: Mount local disks and devices
ca: Munta discs i dispositius locals

en: Moves towards _bottom
ca: Mou cap a_vall

en: Moves towards _top
ca: Mou cap amun_t

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ca: S'ha de establir la variable d'entorn GCONF_CONFIG_SOURCE

en: N/A
ca: N/D

en: N_ice
ca: Pr_ioritat

en: Net Load
ca: Càrrega de la xarxa

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Network
ca: Xarxa

en: Network graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la xarxa

en: New Mail
ca: Nou correu

en: Next Track
ca: Pista següent

en: No Wireless Devices
ca: No hi ha dispositius inalàmbrics

en: No audio device
ca: No hi ha un dispositiu d'àudio

en: No description.
ca: No hi ha cap descripció.

en: No items in history
ca: No hi ha elements a la història

en: No longer used
ca: Ja no s'utilitza

en: No mail.
ca: No teniu correu.

en: North
ca: Nord

en: North - NorthEast
ca: Nord - Nord-est

en: North - Northwest
ca: Nord - Nord-oest

en: Northeast
ca: Nord-est

en: Northwest
ca: Nord-oest

en: Norway
ca: Noruega

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian Sun keymap
ca: Mapa de teclat noruec de Sun

en: Norwegian xkb keymap
ca: Mapa de teclat noruec xkb

en: Not used
ca: No s'utilitza

en: Not used anymore
ca: Ja no s'utilitza

en: Notify user when the battery is full
ca: Notifica a l'usuari quan la bateria està plena

en: Notify user when the battery is low
ca: Notifica a l'usuari quan la bateria està baixa

en: Number of configured keymaps
ca: Nombre de mapes de teclat configurats

en: O_utline
ca: Con_torn

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
ca: Té lloc quan es fa clic-esquerre sobre l'applet o quan es prem «enter». Les opcions són «0» per a «Nova nota», «1» per a «Mostra/Amaga totes les notes» i «2» per a «Bloca/Desbloca totes les notes».

en: Options
ca: Opcions

en: Orange value level
ca: Nivell del valor taronja

en: Othe_r
ca: Alt_re

en: Output Gain
ca: Ganància de sortida

en: Overcast
ca: Ennuvolat

en: Pal_ettes:
ca: Pal_etes:

en: Palestinian Territory
ca: Territori palestí

en: Palette entry
ca: Entrada de paleta

en: Palettes list
ca: Llista de paletes

en: Panel applet for playing audio CDs
ca: Applet del quadre per a reproduir CD d'audio

en: Partial fog
ca: Parcialment enboirat

en: Password Entry box
ca: Caixa d'entrada de contrasenya

en: Patches of fog
ca: Boira dispersa

en: Path to the animation file
ca: Camí al fitxer de l'animació

en: Path to the device
ca: Camí al dispositiu

en: Pattern
ca: Patró

en: Perform history autocompletion
ca: Autocompleta l'historial

en: Phone Input
ca: Entrada de micròfon

en: Phone Output
ca: Sortida de micròfon

en: Pick a color
ca: Trieu un color

en: Pick a color for the sticky note
ca: Seleccioneu un color per a la nota enganxosa

en: Pick a default sticky note color
ca: Seleccioneu un color predeterminat per a les notes enganxoses

en: Pick a default sticky note font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra predeterminat per a les notes enganxoses

en: Pick a font for the sticky note
ca: Seleccioneu un tipus de lletra predeterminat per a la nota enganxosa

en: Pl_ugins...
ca: Co_nnectors...

en: Plain Russian keymap
ca: Mapa de teclat rus pla

en: Play / Pause
ca: Reprodueix / Pausa

en: Play a _sound when new mail arrives
ca: Reprodueix un _so quan arribi correu nou

en: Play a sound when mail is recieved
ca: Reprodueix un so quan arribi correu nou

en: Please enter your mailserver's _password:
ca: Introduïu el _password del vostre servidor de correu:

en: Poland
ca: Polònia

en: Polish
ca: Polonès

en: Polish Sun keymap
ca: Mapa de teclat polonès de Sun

en: Polish deadkeys
ca: Tecles mortes poloneses

en: Polish xkb keymap
ca: Mapa de teclat polonès xkb

en: Portugal Deadkeys
ca: Tecles mortes de Portugal

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat portuguès tipus 4 de Sun

en: Portuguese Sun keymap
ca: Mapa de tecleat portuguès de Sun

en: Portuguese keymap
ca: Mapa de teclat portuguès

en: Portuguese xkb keymap
ca: Mapa de teclat portuguès xkb

en: Press a key or press Esc to cancel
ca: Premeu una tecla o premeu Esc per a cancel·lar

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
ca: Premeu la drecera per a canviar entre disposicions. La drecera es pot establir en el diàleg de Propietats

en: Pressure:
ca: Pressió:

en: Previous Track
ca: Pista anterior

en: Processor
ca: Processador

en: Produces keyboard layout switcher applets.
ca: Produeix applets de canviador de disposicions de teclat.

en: Radar Map
ca: Mapa de radar

en: Radio
ca: Ràdio

en: Rain
ca: Pluja

en: Rain showers
ca: Pluges

en: Raised color
ca: Color de ganància

en: Receive Data
ca: Dades rebudes

en: Receive background color
ca: Color de fons de recepció

en: Receive foreground color
ca: Color del primer pla de recepció

en: Recording Level
ca: Nivell d'enregistrament

en: Red value level
ca: Nivell del valor roig

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ca: Lliurat sota la Llicència Pública General GNU.
    
    Un monitor de la càrrega del sistema que pot mostrar gràfiques per als ussos del processador, ram i espai d'intercanvi a més del tràfic de la xarxa.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
ca: Lliurat sota la Llicència Pública General GNU.
    
    Una applet per a monitoritzar les condicions de l'oratge local.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
ca: Lliurat sota la Llicència Pública General GNU.
    Un marcador i indicador d'estat del mòdem.
    Les llums en ordre des de dalt o l'esquerra són: dades enviades i rebudes.

en: Remote IMAP-server
ca: Servidor IMAP remot

en: Remote POP3-server
ca: Servidor POP3 remot

en: Remote folder for mail retrieval
ca: Carpeta remota d'on rebre el correu

en: Remote server to connect to for our mail
ca: Servidor remot al qual conectar per a comprovar el correu

en: Resize note
ca: Redimensiona la nota

en: Resource
ca: Recurs

en: Retrieval failed
ca: Ha fallat la recepció

en: Right to left scrolling
ca: Desplaçament d'esquerra a dreta

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian Sun keymap
ca: Mapa de teclat romanès de Sun

en: Romanian xkb keymap
ca: Mapa de teclat romanès xkb

en: Run this command before we check the mail
ca: Executa aquesta ordre abans de comprovar el correu

en: Russia
ca: Rússia

en: Russian
ca: Rus

en: Russian Cyrillic
ca: Rus ciríl·lic

en: Russian Sun keymap
ca: Mapa de teclat rus de Sun

en: Russian keymap
ca: Mapa de teclat rus

en: Russian xkb keymap
ca: Mapa de teclat rus xkb

en: S_wap Space
ca: Espai d'intercan_vi

en: S_witch layout:
ca: Can_via de disposició:

en: S_ystem
ca: Sis_tema

en: Sand
ca: Arena

en: Sandstorm
ca: Tempesta d'arena

en: Sandstorm in the vicinity
ca: Tempesta d'arena en les rodalies

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia saudita

en: Save/restore _indicators with group
ca: Desa/restaura els _indicadors amb grup

en: Save/restore indicators together with layout groups
ca: Desa/restaura els indicadors junt amb els grups de disposicions

en: Saved mute state
ca: Desa l'estat de silenciat

en: Saved volume to restore on startup
ca: Volum desat a restaurar en iniciar

en: Scattered clouds
ca: Núvols dispersos

en: Scroll _left to right
ca: Desplaçament d'e_squerra a dreta

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Secondary groups
ca: Grups secundaris

en: See the ForeCast Details
ca: Visualitza els detalls del pronòstic

en: Select Keyboard
ca: Seleccioneu el teclat

en: Select Location from the list
ca: Seleccioneu la ubicació de la llista

en: Select Mount Directory
ca: Seleccioneu el directori de muntatge

en: Select a_nimation:
ca: Seleccioneu una a_nimació:

en: Select icon for mounted
ca: Seleccioneu la icona de muntatge

en: Select icon for unmounted
ca: Seleccioneu la icona de desmuntatge

en: Send Data
ca: Dades enviades

en: Send background color
ca: Color de fons d'enviament

en: Send foreground color
ca: Color del primer pla d'enviament

en: Separate _group for each window
ca: Separa el _grup per a cada finestra

en: Serb
ca: Serbi

en: Serb standard xkb keymap
ca: Mapa de teclat serbi stàndard xkb

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian Sun standard keymap
ca: Mapa de teclat serbi estàndard de Sun

en: Serbian keymap
ca: Mapa de teclat serbi

en: Serbo-Croatian
ca: Serbo-croat

en: Set default list value for %s
ca: Estableix la llista predeterminada per a %s

en: Set the device path here
ca: Establiu el camí del dispositiu ací

en: Sh_ared
ca: Comp_artida

en: Shallow fog
ca: Boira superficial

en: Sho_w battery charge percentages
ca: Most_ra els percentatges de càrrega de la bateria

en: Sho_w connect time and throughput
ca: _Mostra el temps de connexió i el cabal

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
ca: Un temps més curt vol dir que els valors es desplacen més ràpid.

en: Show _power connection status
ca: Mostra l'estat de la connexió e_lèctrica

en: Show a frame surrounding the applet.
ca: Mostra un marc al voltant de l'applet.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
ca: Mostra una nansa per a que l'applet es puga desprendre del quadre.

en: Show arrow buttons
ca: Mostra els botons de fletxa

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
ca: Mostra els botons de fletxa al costat de la pantalla per a que l'usuari puga desplaçar endavent o cap enrere.

en: Show battery status
ca: Mostra l'estat de la bateria

en: Show connect time and throughput
ca: Mostra el temps de connexió i el cabal

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
ca: Mostra informació extra quant al temps de connexió i la quantitat de dades transmeses i rebudes.

en: Show flags in the applet
ca: Mostra banderes a l'applet

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
ca: Mostra banderes en l'applet per a indicar la disposició actual

en: Show fram_e
ca: Mostra el ma_rc

en: Show frame
ca: Mostra el marc

en: Show han_dle
ca: Mostra el manipula_dor

en: Show handle
ca: Mostra la nansa

en: Show layout names instead of group names
ca: Mostra els noms de les disposicions en comptes dels noms dels grups

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
ca: Mostra els noms de les disposicions en comptes dels noms dels grups (només per a versions d'XFree que suporten disposicions múltiples)

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
ca: Mostra les banderes nacionals com indicadors per a les disposicions corresponents

en: Show percent full label
ca: Mostra la etiqueta de percentatge de càrrega

en: Show signal strength in _percentage
ca: Mostra la força del senyal en _percentatge

en: Show the battery
ca: Mostra la bateria

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
ca: Mostra el mesurador de bateria buidant-se des de la part superior de la bateria

en: Showers of ice pellets
ca: Pluja d'esferes de gel

en: Showers of small hail
ca: Pluja de petita pedregada

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ca: Mostra l'estat del teclat quan s'usen les funcionalitats d'accessibilitat.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ca: Mostra l'estat de les funcionalitats d'AccessX tals com modificadors assegurats

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ca: Mostra l'estat de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: Skip backward
ca: Anar enrere

en: Skip forward
ca: Anar endavant

en: Sky:
ca: Cel:

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovak Republic
ca: República d'Eslovàquia

en: Slovak Sun keymap
ca: Mapa de teclat eslovac de Sun

en: Slovak keymap
ca: Mapa de teclat eslovac

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Slovenian Sun keymap
ca: Mapa de teclat eslovè de Sun

en: Slovenian keymap
ca: Mapa de teclat eslovè

en: Slovenian xkb keymap
ca: Mapa de teclat eslovè xkb

en: Slow
ca: Lent

en: Small hail
ca: Petita pedregada

en: Small hailstorm
ca: Petita tempesta de pedra

en: Smoke
ca: Fum

en: Snow
ca: Neu

en: Snow grains
ca: Volves de neu

en: Snow showers
ca: Pluges de neu

en: Snowstorm
ca: Tempesta de neu

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South
ca: Sud

en: South - Southeast
ca: Sud - Sud-est

en: South - Southwest
ca: Sud - Sud-oest

en: Southeast
ca: Sud-est

en: Southwest
ca: Sud-oest

en: Spain
ca: Espanya

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
ca: Teclat espanyol PC/AT 101

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat espanyol tipus 4 de Sun

en: Spanish Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat espanyol USB de Sun

en: Spanish Sun keymap
ca: Mapa de teclat espanyol de Sun

en: Spanish keymap
ca: Mapa de teclat espanyol

en: Spanish xkb keymap
ca: Mapa de teclat espanyol xkb

en: Speaker
ca: Altaveu

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ca: Especifica si les notes enganxoses estan blocades (no es poden editar) o no.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ca: Especifica si les notes enganxoses són visibles a tots els espais de treball de l'escriptori, o no.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
ca: Especifica si les notes enganxoses són visibles o no.

en: Specify a title for the note
ca: Especifica un títol per a la nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ca: Especifica l'alçada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ca: Especifica l'amplada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Spinbutton for updating
ca: Botó giratori per a actualitzar

en: Squall
ca: Torb

en: Start program
ca: Inicia el programa

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
ca: El pronòstic de l'estat d'aquesta ubicació no està disponible.
    Si us plau, trieu el pronòstic detallat; fixeu-vos que les previsions
    d'IWIN només estan disponible a les ciutats dels EUA.

en: Status connected color
ca: Color de l'estat connectat

en: Status not connected color
ca: Color de l'estat desconnectat

en: Status not updated
ca: Estat no actualitzat

en: Status waiting connection color
ca: Color de l'estat d'espera de connexió

en: Sticky Note
ca: Nota enganxosa

en: Sticky Note Properties
ca: Propietats de la nota enganxosa

en: Sticky Notes
ca: Notes enganxoses

en: Sticky Notes Applet Factory
ca: Factoria de l'applet de notes enganxoses

en: Sticky Notes Preferences
ca: Preferències de les notes enganxoses

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
ca: Notes enganxoses per a l'Entorn d'Escriptori GNOME

en: Sticky notes' locked state
ca: Estat de blocatge de les notes enganxoses

en: Sticky notes' visibility
ca: Visibilitat de les notes enganxoses

en: Sticky notes' workspace stickyness
ca: Enganxositat als espais de treball de les notes enganxoses

en: Sto_p animation when double clicked
ca: A_tura l'animació quan es fa doble clic

en: Stock Ticker
ca: Teletip bursàtil

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
ca: Teletip bursàtil
    Obtindre valors de la borsa contínuament actualitzats

en: Stock Ticker Preferences
ca: Preferències del teletip bursàtil

en: Stock _lowered:
ca: Valor _decrementat:

en: Stock _raised:
ca: Valor _incrementat:

en: Stock _unchanged:
ca: Valor no _modificat:

en: Stock update fre_quency:
ca: Fre_qüència d'actualitzacions dels valors:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
ca: Valors a monitoritzar - han d'estar separats per un +

en: Stop
ca: Para

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
ca: Hongarès tipus5 latin 2 de Sun (no PC!)

en: Suspend Command
ca: Ordre de suspensió

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
ca: L'ordre de suspensió no està bé configurada en les preferències.
    Canvieu les preferències i proveu de nou.

en: Swap Load
ca: Intercanvi de càrrega

en: Swap Space
ca: Espai d'intercanvi

en: Swap graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de l'espai d'intercanvi

en: Sweden
ca: Suècia

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ca: Mapa de teclat suec tipus 4 de Sun

en: Swedish Sun USB keymap
ca: Mapa de teclat suec USB de Sun

en: Swedish Sun keymap
ca: Mapa de teclat suec de Sun

en: Swedish keymap
ca: Mapa de teclat suec

en: Swedish xkb keymap
ca: Mapa de teclat suec xkb

en: Swiss German Sun keymap
ca: Mapa de teclat alemany suís de Sun

en: Swiss keymap
ca: Mapa de teclat suís

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Symbols
ca: Símbols

en: Synth
ca: Sintetitzador

en: Syria
ca: Síria

en: Syriac
ca: Sirià

en: Syriac Phonetic
ca: Sirià fonètic

en: Sys_tem monitor update interval:
ca: Interval entre actualitzacions del monitor del _sistema:

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: System Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor del sistema

en: System is running on AC power
ca: El sistema s'està executant amb corrent alterna

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
ca: El sistema s'està executant amb corrent alterna
    Bateria: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
ca: El sistema s'està executant amb corrent alterna. Bateria: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
ca: El sistema s'està executant amb corrent alterna. Bateria: No present

en: System is running on battery power
ca: El sistema s'està executant amb les bateries

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
ca: El sistema s'està executant amb bateries
    Bateria: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
ca: El sistema s'està executant amb les bateries. Bateria: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
ca: El sistema s'està quedant sense bateria. Bateria: No present

en: System m_onitor height:
ca: Alçada del m_onitor del sistema:

en: System m_onitor width:
ca: Amplada del mo_nitor del sistema:

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: Text background color
ca: Color de fons del text

en: Text foreground color
ca: Color del text

en: Text only
ca: Només text

en: Text outline color
ca: Color de contorn del text

en: Thai
ca: Tailandès

en: Thai Kedmanee
ca: Tailandès Kedmanee

en: Thai Sun keymap
ca: Mapa de teclat tailandès de Sun

en: Thai keymap
ca: Mapa de teclat tailandès

en: Thai xkb keymap
ca: Mapa de teclat tailandès xkb

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
ca: El subsistema de gestió d'APM pareix estar deshabilitat.
    Proveu a executar «apm -e 1» (FreeBSD) per a veure si
    això ajuda.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
ca: L'applet de reproductor de CD és un simple reproductor de CD d'audio per al quadre

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
ca: L'ordre de suspensió «%s» no ha tingut èxit.

en: The Suspend command was unsuccessful.
ca: L'ordre de suspensió no ha tingut èxit.

en: The applet will not work properly (if at all).
ca: L'applet no funcionarà correctament (o gens).

en: The background color of the button used to indicate data received.
ca: El color de fons del botó utilitzat per a indicar dades rebudes.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
ca: El color de fons del botó utilitzat per a indicar dades enviades.

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
ca: El nivell de bateria sota el qual la bateria es mostra en color taronja.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
ca: El nivell de bateria sota el qual la bateria es mostra en color roig.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
ca: El nivell de bateria sota el qual la bateria es mostra en color groc.

en: The blue component of the background color.
ca: El component blau del color de fons.

en: The blue component of the foreground color.
ca: El component blau del color del primer pla.

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ca: El color del fons de la pantalla. No té efecte quan l'usuari selecciona utilitzar els tipus de lletra i colors del tema predeterminat.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
ca: El color utilitzat per a mostrar el botó d'estat quan el mòdem està connectat.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
ca: El color utilitzat per a mostrar el botó d'estat quan el mòdem s'està connectant.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
ca: El color utilitzat per a mostrar el botó d'estat quan el mòdem no està connectat.

en: The color used to indicate that data has been received.
ca: El color utilitzat per a indicar que s'han rebut dades.

en: The color used to indicate that data has been sent.
ca: El color utilitzat per a indicar que s'han enviat dades.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ca: El color utilitzat quan les accions han perdut valor. No té efecte quan l'usuari selecciona utilitzar els tipus de lletra i colors del tema predeterminat.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ca: El color utilitzat quan el valor de les accions no ha canviat. No té efecte quan l'usuari selecciona utilitzar els tipus de lletra i colors del tema predeterminat.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ca: El color utilitzat quan les accions han guanyat valor. No té efecte quan l'usuari selecciona utilitzar els tipus de lletra i colors del tema predeterminat.

en: The command that switches your keymap to this layout
ca: L'ordre que canvia el vostre mapa de teclat a aquesta disposició

en: The country of the keyboard layout
ca: L'estat de la disposició del teclat

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
ca: L'adreça personalitzada d'on obtindre un mapa de radar.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ca: Els ulls miren en la direcció del punter del ratolí

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ca: El tipus de lletra utilitzat a la pantalla. No té efecte quan l'usuari selecciona utilitzar el tipus de lletra i colors del tema predeterminat.

en: The fraction of a second until the applet updates.
ca: La fracció de segon fins que s'actualitza l'applet.

en: The green component of the background color.
ca: El component verd del color de fons.

en: The green component of the foreground color.
ca: El component verd del color del primer pla.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
ca: L'interval, en segons, entre actualitzacions automàtiques.

en: The label of the keyboard layout
ca: La etiqueta de la disposició del teclat

en: The language of the keyboard layout
ca: La llengua de la disposició del teclat

en: The list of active plugins
ca: La llista de connectors actius

en: The mail server
ca: El servidor de correu

en: The name of the keyboard layout
ca: El nom de la disposició del teclat

en: The name of the modem device.
ca: Nom del dispositiu del mòdem.

en: The name of the modem lock file.
ca: El nom del fitxer de blocatge del mòdem.

en: The red component of the background color.
ca: El component roig del color de fons.

en: The red component of the foreground color.
ca: El component roig del color del primer pla.

en: The server name is incorrect.
ca: El nom del servidor és incorrecte.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ca: La cadena que l'usuari tenia seleccionada quan es va utilitzar l'applet per última vegada. Aquesta cadena es mostrarà quan l'usuari inicie l'applet.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
ca: L'interval de temps fins que l'applet actualitza les dades de les accions.

en: The user's encrypted password for the remote server
ca: La contrasenya xifrada de l'usuari per al servidor remot

en: The user's password
ca: La contrasenya de l'usuari

en: The user's password for the remote server
ca: La contrasenya de l'usuari per al servidor remot

en: The username or password is incorrect.
ca: El nom d'usuari o contrasenya és incorrecte.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
ca: El control de volum vos permet fixar el nivell de volum per a l'escriptori

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
ca: El controlador del volum vos permet fixar el nivell de volum per a l'escriptori.

en: The width in pixels of the applet.
ca: L'amplada en píxels de l'applet.

en: Themes
ca: Temes

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
ca: Pareix que no hi ha cap dispositiu inalàmbric configurat en el sistema.
    Verifiqueu la vostra configuració si penseu que açò és incorrecte.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ca: S'ha produït un error fatal en intentar carregar el tema.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: There was an error executing %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar %s: %s

en: There was an error executing '%s': %s
ca: S'ha produït un error en executar «%s»: %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
ca: S'ha produït un error en llançar el visor d'ajuda: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
ca: S'ha produït un error en llançar el capplet del teclat: %s

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
    \ This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest applet del GNOME afegeix una línia d'ordres al quadre. Té complert automàtic, historial d'ordres i macros canviables.
    
    Aquest és programari lliure; podeu distribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU que ha publicat la Free Software Foundation; o bé versió 2 de la llicència, o bé (a la vostra opció) qualsevols versió posterior.

en: This applet adds a command line to the panel
ca: Aquesta applet afegeix una línia d'ordres al quadre

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
ca: Aquest applet canvia entre mapes de teclat utilitzant setxkbmap o xmodmap.
    Envieu-me la vostra bandera i disposició de teclat si voleu suport per al vostre locale (la meua adreça de correu és shooby@gnome.hu).
    Fins aviat, i gracies per tots els peixos.
    Gràcies a Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> per l'ajuda i Emese Kovacs <emese@gnome.hu> per la seua solidaritat, també a gent com KevinV per la seua ajuda.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
ca: Aquesta bandera apareixerà al camp de bandera de l'applet

en: This information helps you to identify your keyboard layout
ca: Aquesta informació vos ajuda a identificar la vostra disposició de teclat

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
ca: Així és com comprovem el correu, comprovem el correu, comprovem el correu...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
ca: Així és com processem el correu, processem el correu, processem el correu...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
ca: Aquesta és l'animació que es mostrarà durant l'ús normal del comprovador de correu

en: This is the binding for keypress-based layout change
ca: Aquesta és l'assignació per a canvis de disposicions fets amb el teclat

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
ca: Aquest és el camí sencer del dispositiu que s'utilitzarà per a reproduir cd des d'aquesta applet

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
ca: Aquest programa connecta a un lloc popular i descarrega els valors actuals de la borsa. El teletip bursàtil del GNOME és una aplicació lliure basada en Internet. Ve SENSE CAP GARANTIA. No utilitzeu el Teletip d'acccions del GNOME per a prendre decisions sobre inversions; és només per a informar-se.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
ca: Aquest ha de ser com «gkb_xmmap us», «setxkbmap us» o «xmodmap something.xmm»

en: This utility shows the status of a wireless link
ca: Aquesta utilitat mostra l'estat d'un enllaç inalàmbric

en: This utility shows the status of a wireless link.
ca: Aquesta utilitat mostra l'estat d'un enllaç inalàmbric.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ca: Aquesta utilitat mostra l'estat de la bateria del portàtil.

en: This will appear in the label box of the applet
ca: Açò apareixerà a la caixa d'etiqueta de l'applet

en: This will identify the layout in the list
ca: Açò identificarà la disposició a la llista

en: Thunderstorm
ca: Tempestes de trons

en: Time in milliseconds for display update
ca: Temps en milisegons per a les actualitzacions de les mostres

en: Time in seconds between status updates
ca: Temps en segons entre actualitzacions d'estat

en: Track number
ca: Número de pista

en: Treble
ca: Aguts

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkish "F" keyboard
ca: Teclat turc «F»

en: Turkish "Q" keyboard
ca: Teclat turc «Q»

en: Turkish Sun keymap
ca: Mapa de teclat turc de Sun

en: Turkish keymap
ca: Mapa de teclat turc

en: Turkish xkb keymap
ca: Mapa de teclat turc xkb

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
ca: Introduïu ací una ordre i Gnome la executarà per a vosaltres

en: UK 105-key
ca: Regne Unit de 105 tecles

en: UK PC/AT keyboard
ca: Teclat del Regne Unit PC/AT

en: URL link Button
ca: Botó d'enllaç d'URL

en: US 101-key keyboard
ca: Teclat nordamericà de 101 tecles

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
ca: Teclat nordamericà de 105 tecles (amb tecles de windows)

en: US 84-key
ca: Teclat nordamericà de 84 tecles

en: US DEC 450
ca: Nordamericà DEC 450

en: US IBM RS/6000
ca: Nordamericà IBM RS/6000

en: US International
ca: Nordamericà internacional

en: US International xkb keymap
ca: Mapa de teclat nordamericà internacional xkb

en: US Macintosh
ca: Nordamericà Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
ca: Teclat nordamericà PC/AT 101

en: US Silicon Graphics 101-key
ca: Nordamericà de 101 tecles de Silicon Graphics

en: US Sun Type-4 keyboard
ca: Mapa de teclat nordamericà tipus4 de Sun

en: US Sun USB keyboard
ca: Mapa de teclat nordamericà USB de Sun

en: US Sun type5
ca: Nordamericà tipus5 de Sun

en: US Sun type5 keyboard
ca: Mapa de teclat nordamericà tipus5 de Sun

en: US xkb keymap
ca: Mapa de teclat nordamericà xkb

en: USB Stick
ca: Memòria USB

en: U_pdate every:
ca: Ac_tualitza cada:

en: U_se ISDN
ca: Utilitza la _XDSI

en: Ukraine
ca: Ucrània

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Ukrainian Sun keymap
ca: Mapa de teclat ucraïnès de Sun

en: Ukrainian xkb keymap
ca: Mapa de teclat ucraïnès xkb

en: Unchanged color
ca: Color de sense canvis

en: Undefined
ca: Indefinit

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United Kingdom xkb keymap
ca: Mapa de teclat del Regne Unit xkb

en: United States
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Keyboard
ca: Teclat desconegut

en: Unknown observation time
ca: Temps d'observació desconegut

en: Unknown precipitation
ca: Precipitació desconeguda

en: Unlocked note
ca: Nota desblocada

en: Unmou_nted icon:
ca: Icona desmu_ntat:

en: Update
ca: Actualitza

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: Update spin button
ca: Actualitza el botó giratori

en: Update the data automatically
ca: Actualitza les dades automàticament

en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

en: Url for the radar map
ca: Adreça per al mapa de radar

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
ca: Utilitzeu les tecles de cursor Dalt i Baix per a canviar el volum

en: Use _Default
ca: Utilitza valors per _defecte

en: Use _automount friendly status test
ca: Utilitza el test d'estat amigable en el muntatge _automàtic

en: Use _default theme font and colors
ca: Utilitza el tipus de lletra i colors del tema pre_determinat

en: Use _flags as indicators
ca: Utilitza _banderes com indicadors

en: Use _metric system units
ca: Utilitza unitats del sistema _mètric

en: Use co_lor from the system theme
ca: Utilitza el co_lor del tema del sistema

en: Use cus_tom address for radar map
ca: Utilitza una adreça personali_tzada per al mapa de radar

en: Use custom url for the radar map
ca: Utilitza una adreça personalitzada per al mapa de radar

en: Use default co_lor
ca: Utilitza el co_lor predeterminat

en: Use default fo_nt
ca: Utilitza el _tipus de lletra predeterminat

en: Use default theme fonts and colors
ca: Utilitza el tipus de lletra i colors del tema predeterminat

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
ca: Utilitza el tipus de lletra i colors predeterminats en comptes dels personalitzats

en: Use fo_nt from the system theme
ca: Utilitza el _tipus de lletra del tema del sistema

en: Use isdn
ca: Utilitza xdsi

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
ca: Utilitza xdsi en comptes de ppp per a connectar el mòdem.

en: Use metric units
ca: Utilitza unitats del sistema mètric

en: Use metric units instead of english units.
ca: Utilitza unitats del sistema mètric en comptes d'unitats anglosaxones.

en: Use the default theme colors
ca: Utilitza els colors del tema per defecte

en: Use theme colors instead of custom ones.
ca: Utilitza els colors del tema en comptes dels personalitzats.

en: Use this command to connect the modem.
ca: Executa aquesta ordre per a connectar el mòdem.

en: Use this command to disconnect the modem.
ca: Executa aquesta ordre per a desconnectar el mòdem.

en: Username Entry box
ca: Caixa d'entrade del nom d'usuari

en: Username on the remote server
ca: Nom d'usuari en el servidor remot

en: Utility
ca: Utilitats

en: Verify owner of lock file
ca: Comprova el propietari del fitxer de blocatge

en: Video
ca: Vídeo

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Vietnamese Sun keymap
ca: Mapa de teclat vietnamita de Sun

en: Vietnamese xkb keymap
ca: Mapa de teclat vietnamita xkb

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Volcanic ash
ca: Lava volcànica

en: Volume Control
ca: Controlador del volum

en: Volume Control (muted)
ca: Controlador del volum (silenciat)

en: Volume Control Preferences
ca: Preferències del controlador del volum

en: Volume Controller
ca: Controlador del volum

en: War_n when battery is fully re-charged
ca: Avi_sa quan la bateria estiga completament recarregada

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
ca: S'executa aquesta ordre quan l'usuari fa clic en el comprovador de correu

en: Weather Preferences
ca: Preferències del Temps

en: Weather Report
ca: Informe de l'oratge

en: WeatherInfo missing location
ca: Manca la localització de WeatherInfo

en: West
ca: Oest

en: West - Northwest
ca: Oest - Nord-oest

en: West - Southwest
ca: Oest - Sud-oest

en: When double clicke_d:
ca: En fer-hi _doble clic:

en: When new mail _arrives:
ca: Quan _arribi correu nou:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ca: Si s'ha de demanar confirmació quan s'elimina una nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ca: Si s'ha de forçar el color i tipus de lletra predeterminat a totes les notes

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
ca: Reiniciar o no l'estat del correu quan es fa click en el comprovador de correu

en: Whether to use the default system color
ca: Si s'ha d'utilitzar el color predeterminat del sistema

en: Whether to use the default system font
ca: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra predeterminat del sistema

en: Width
ca: Amplada

en: Width of the applet
ca: Amplada de l'applet

en: Wind:
ca: Vent:

en: Wireless Link Monitor
ca: Monitor d'enllaç inalàmbric

en: Wireless Link Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor de l'enllaç inalàmbric

en: XKB initialization error
ca: S'ha produït un error en iniciar l'XKB

en: Yellow value level
ca: Nivell del valor groc

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
ca: Ara esteu connectat.
    Voleu desconnectar-vos?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
ca: No heu fixat un password en les preferències del comprovador de correu,
    així que teniu que introduïr-lo cada vegada que s'executa.

en: You do not have permission to use the CD player.
ca: No teniu permissos per a utilitzar el reproductor de CD.

en: You have mail.
ca: Teniu correu.

en: You have new mail.
ca: Teniu correu nou.

en: You may not specify duplicate patterns
ca: No podeu especificar patrons duplicats

en: You must specify a command
ca: Heu d'especificar una ordre

en: You must specify a pattern
ca: Heu d'especificar un patró

en: You must specify a pattern and a command
ca: Heu d'especificar un patró i una ordre

en: You've got mail!
ca: Teniu correu!

en: Your platform is not supported!
ca: La vostra plataforma no està suportada!

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Zip Drive
ca: Unitat Zip

en: _About...
ca: _Quant a...

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Macro...
ca: _Afegeix un macro...

en: _Appearance:
ca: _Aparença:

en: _Automatically update every:
ca: Actualitzar _automàticament cada:

en: _Available plugins:
ca: _Connectors disponibles:

en: _Average
ca: Mitj_a

en: _Background
ca: F_ons

en: _Background:
ca: F_ons:

en: _Beep when displaying a warning
ca: Fes «_beep» quan es mostre un avís

en: _Browse...
ca: _Vés a...

en: _Buffers
ca: Memòria intermè_dia

en: _Default group:
ca: Grup per _defecte:

en: _Delete ALL
ca: _Elimina-les TOTES

en: _Delete Macro
ca: _Suprimeix el macro

en: _Delete Note...
ca: _Elimina la nota

en: _Delete Notes...
ca: _Elimina les notes...

en: _Device:
ca: _Dispositiu:

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Disconnection command:
ca: Ordre de _desconnexió:

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Eject disk when unmounting
ca: _Expulsa el disc en desmuntar

en: _Enable scroll buttons
ca: _Habilita els botons de desplaçament

en: _Exclude from keyboard switching
ca: _Exclou del canvi des del teclat

en: _Flag:
ca: _Bandera:

en: _Folder:
ca: C_arpeta:

en: _Font:
ca: _Tipus de lletra:

en: _Forecast
ca: _Pronòstic

en: _Foreground:
ca: _Primer pla:

en: _Free
ca: _Lliure

en: _Grab keys
ca: _Captura les tecles

en: _Groups
ca: _Grups

en: _Help
ca: A_juda

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ca: Preferències d'accessibilitat del _teclat

en: _Keyboards (select and press add):
ca: _Teclats (seleccioneu i premeu «Afegeix»)

en: _Keyboards:
ca: _Teclats:

en: _Label:
ca: Et_iqueta:

en: _Load
ca: _Càrrega

en: _Lock Note
ca: Nota b_locada

en: _Lock Notes
ca: B_loca les notes

en: _Lock file:
ca: Fitxer de b_locatge:

en: _Memory
ca: _Memòria

en: _Monitored device:
ca: Dispositiu _monitoritzat:

en: _Mount directory:
ca: Directori de _muntatge:

en: _Mute
ca: _Silencia

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Network
ca: _Xarxa

en: _New Note
ca: _Nova nota

en: _New symbol:
ca: _Nou símbol:

en: _Open CD Player
ca: _Obre el reproductor de CD

en: _Open Keyboard Preferences
ca: _Obre les preferències del teclat

en: _Open System Monitor
ca: _Obre el monitor del sistema

en: _Open Volume Control
ca: _Obre el controlador del volum

en: _Orange:
ca: _Taronja:

en: _Palette:
ca: _Paleta:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Preview:
ca: _Previsualització:

en: _Processor
ca: _Processador

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Put notes on all workspaces
ca: _Fica les notes en tots els espais de treball

en: _Red:
ca: _Roig:

en: _Remove
ca: _Elimina

en: _Save password to disk
ca: _Desa la contrasenya al disc

en: _Scale size to panel
ca: E_scala a la mida del quadre

en: _Scroll speed:
ca: Velocitat de de_splaçament:

en: _Select a location:
ca: _Seleccioneu una ubicació:

en: _Select a theme:
ca: _Seleccioneu un tema:

en: _Select channel to control:
ca: _Seleccioneu el canal a controlar:

en: _Show Notes
ca: _Mostra les notes

en: _Show battery status
ca: _Mostra l'estat de la bateria

en: _Suspend Computer...
ca: _Suspén l'ordinador...

en: _Suspend command:
ca: Ordre de _suspensió:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _Update interval:
ca: Interval d'act_ualització:

en: _Use default theme colors
ca: _Utilitza els colors del tema per defecte

en: _Used
ca: _Utilitzada

en: _User
ca: _Usuari

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Verify owner of lock file
ca: Compro_va el propietari del fitxer de blocatge

en: _Visit Weather.com
ca: _Visita Weather.com

en: _Warn when battery charge is low
ca: A_visa quan la càrrega de la bateria estiga baixa

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: _Yellow:
ca: _Groc:

en: _lock/unlock all notes
ca: b_loca/desbloca totes les notes

en: _show/hide all notes
ca: _mostra/amaga totes les notes

en: create a _new note
ca: Crea una _nova nota

en: font 2 - No Longer used
ca: tipus de lletra 2 - Ja no s'utilitza

en: inHg
ca: poHg

en: kilometers
ca: kilòmetres

en: knots
ca: nusos

en: kph
ca: nph

en: miles
ca: milles

en: milliseconds
ca: milisegons

en: minutes
ca: minuts

en: not connected
ca: desconnectat

en: pixels
ca: píxels

en: seconds
ca: segons

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
ca: advertència: aquesta versió del gmix ha estat compilada amb una
    versió diferent de soundcard.h.

en: weather location information.
ca: informació del temps a la ubicació.
