gnome-games 2.5.3 - en to ca translation catalogue (759 entries)

en: "Four in a row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
ca: «Quatre en ratlla» per al GNOME, amb un jugador de l'ordinador controlat pel Motor Velena de Giuliano Bertoletti.

en: %d stone selected | %d stones selected
ca[0]: %d pedra seleccionada
ca[1]: %d pedres seleccionades

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
ca[0]: %s guanya el joc amb %d punt
ca[1]: %s guanya el joc amb %d punts

en: %s wins!
ca: %s guanya!

en: %s! -- You're up.
ca: %s! -- Esteu atents.

en: '%s' with safe moves
ca: '%s' amb moviments segurs

en: '%s' with super-safe moves
ca: '%s' amb moviments super-segurs

en: ... Game paused ...
ca: ... Joc en pausa ...

en: 1s [total of 1s]
ca: 1s [1s totals]

en: 2s [total of 2s]
ca: 2s [2s totals]

en: 3 of a Kind [total]
ca: 3 iguals [total]

en: 3s [total of 3s]
ca: 3s [3s totals]

en: 4 of a Kind [total]
ca: 4 iguals [total]

en: 4s [total of 4s]
ca: 4s [4s totals]

en: 5s [total of 5s]
ca: 5s [5s totals]

en: 6s [total of 6s]
ca: 6s [6s totals]

en: A Klotski clone
ca: Clon del Klotski

en: A Minesweeper clone.
ca: Clon del cercamines.

en: A Tetravex clone.
ca: Joc del Tetravex.

en: A counter drops
ca: Cau un contador

en: A sort of poker with dice and less money.
ca: Una espècie de poker amb daus i menys diners.

en: A string containing a list of files to use to describe the cards. The format is obscure and defined by the gdk-card-image library
ca: Una cadena que conté una llista de fitxers que s'utilitzen per a descriure les cartes. El format es oscur i està definit per la biblioteca gdk-card-image

en: AisleRiot Solitaire
ca: Solitari AisleRiot

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
ca: AisleRiot proporciona un motor de inferència per jocs de cartes de solitaris que permeten jugar a molts jocs diferents

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
ca: L'Aisleriot no pot carregar el fitxer: 
    %s
    
    Si us plau, comproveu la instal·lació de l'Aisleriot

en: Already used! Where do you want to put that?
ca: Ja s'ha fet servir! On ho vols possar?

en: Always in the center
ca: Sempre en el centre

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that GNOME Stones is correctly installed!
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer d'imatge «%s».
    Si us plau, comproveu que GNOME Stones està instal·lat correctament!

en: Animate
ca: Anima

en: Animation
ca: Animació

en: Appearance
ca: Aparença

en: Atari like scrolling
ca: Desplaçament tipus Atari

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image:
ca: Imatge de fons:

en: Bad Move
ca: Moviment invàlid

en: Bakers dozen
ca: Dotzena de forners

en: Bakers game
ca: Joc dels forners

en: Balance:
ca: Balanç:

en: Ball style
ca: Estil de les pilotes

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
ca: Estil de les pilotes. El nom del fitxer de les imatges a utilitzar per a les pilotes.

en: Base Card:
ca: Carta base:

en: Base Card:
ca: Carta base:

en: Base Card: Ace
ca: Carta base: As

en: Base Card: Jack
ca: Carta base: Sota

en: Base Card: King
ca: Carta base: Rei

en: Base Card: Queen
ca: Carta base: Reina

en: Beleaguered castle
ca: Castell assetjat

en: Blackjack Preferences
ca: Preferències del Blackjack

en: Block image:
ca: Imatge de bloc:

en: Block ten
ca: Bloc deu

en: Blue
ca: Blau

en: Board size
ca: Mida del tauler

en: Bonus
ca: Bonificacions

en: Bonus Appears
ca: Apareix una bonificació

en: Bonus if >62
ca: Bonus si >62

en: Calculate random die throws (debug)
ca: Calcula tirades aleatories del dau (depuració)

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
ca: No es pot carregar la imatge: 
    %s
    
    Comproveu la instal·lació de gnome-games

en: Can't move there!
ca: Aquí no es pot anar!

en: Card Style
ca: Estil de cartes

en: Card _Deck
ca: _Baralla de cartes

en: Card back:
ca: Revers:

en: Card games:
ca: Jocs de cartes:

en: Cards left:
ca: Cartes restants:

en: Cave number to start
ca: Número de cova on començar

en: Cave number to start.
ca: Número de cova on començar.

en: Cave:
ca: Cova:

en: Caves
ca: Coves

en: Chance [total]
ca: Possibilitats [total]

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
ca: Trampòs! Encara que treguis una puntuació alta no es guardarà.

en: Chessboard
ca: Tauler d'escacs

en: Cleaning up connection
ca: Netejant la connexió

en: Clear mines from a minefield
ca: Neteja les mines d'un camp de mines

en: Clock
ca: Rellotge

en: Collect all diamonds and find exit
ca: Recull tots els diamants i troba la sortida

en: Complete
ca: Complet

en: Computer Opponents
ca: Ordinadors adversaris

en: Computer playing for %s
ca: L'ordinador juga per %s

en: Congratulations!!! You have won!
ca: Felicitats!!! Heu guanyat!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
ca: Felicitats, Has Derrotat els Robots!! 
    Però pots repetir-ho??

en: Congratulations, you win!
ca: Felicitats, has guanyat!

en: Congratulations.
ca: Felicitats.

en: Connection failed
ca: La connexió ha fallat

en: Connection in progress...
ca: Connexió en curs...

en: Connection succeeded, waiting for opponent
ca: La connexió s'ha produït amb éxit. Esperant contrincant

en: Consider moving something into an empty slot
ca: Considera moure'n una a un forat buit

en: Consistency is key
ca: La consistència és la clau

en: Could not find '%s' image file for GNOME Robots
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer d'imatge «%s» pel GNOME Robots

en: Could not find '%s' pixmap file
ca: No he pogut trobar el fitxer pixmap '%s'

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer pixmap '%s' de l'Iagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
ca: No es pot trobar el fitxer pixmap de '%s' del gataxx

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation.
ca: No s'ha pogut trobar el tema:
    %s
    
    Comproveu la instal·lació de Same GNOME

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
ca: No s'ha pogut trobar el tema: 
    %s
    
    Comproveu la instal·lació de gnome-games

en: Cover
ca: Cubreix

en: Current game will complete with original number of players.
ca: El joc en curs s'ha d'acabar amb el nombre de jugadors originals.

en: Curses version (1992):
ca: Versió per a curses (1992):

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom size
ca: Mida personalitzada

en: Cyan
ca: Blau Cel

en: Dark
ca: Negres

en: Dark must pass, Light's move
ca: Les negres passen, les blanques mouen

en: Dark player wins!
ca: Les negres guanyen!

en: Dark's move
ca: Les negres mouen

en: Dark:
ca: Negres:

en: Deal a card
ca: Pren una carta

en: Deal a card from the deck
ca: Pren una carta de la baralla

en: Deal a new card from the deck
ca: Pren una carta nova de la baralla

en: Deal a new game
ca: Començar un joc nou

en: Deal another card
ca: Pren una altra carta

en: Deal another hand
ca: Dóna una altra mà

en: Deal another round
ca: Juga una altra ronda

en: Deal more cards
ca: Dóna més cartes

en: Deal the cards
ca: Donar cartes

en: Decks
ca: Baralles

en: Default caves
ca: Coves per defecte

en: Delay between rolls
ca: Retard entre tirades

en: Delay computer moves
ca: Retarda els moviments de l'ordinador

en: Density of blocks in a pre-filled row:
ca: Densitat dels blocs en una fila pre-omplerta

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device to use for joystick control.
ca: Dispositiu a utilitzar per al control per joystick.

en: Diamond mine
ca: Mina de diamants

en: Diamonds:
ca: Diamants:

en: Digital joystick emulation
ca: Emulació de joystick digital

en: Display computer thoughts
ca: Mostra les jugades possibles de l'ordinador

en: Display probabilities
ca: Mostra les probabilitats

en: Display the computer's thoughts
ca: Mostra els pensaments de l'ordinador

en: Doublets
ca: Doblets

en: Down
ca: Avall

en: Drawn
ca: Empatat

en: Drawn game!
ca: Joc empatat!

en: Drop marble
ca: Deixa caure una canica

en: Eagle wing
ca: Ala d'àguila

en: Easthaven
ca: Port Est

en: Eat Bonus
ca: Menja una bonificació

en: Eight off
ca: Vuit fora

en: Elevator
ca: Ascensor

en: Enable _sound
ca: Habilita el _so

en: Enable fake bonuses
ca: Habilita les bonificacions falses

en: Enable fake bonuses.
ca: Habilita les bonificacions falses.

en: Enable game sounds
ca: Habilita els sons del joc

en: Enable or disable sound
ca: Habilita o inhabilita el so

en: Enable sound
ca: Habilita el so

en: Enable sound support
ca: Habilita el so

en: Enable sound support.
ca: Habilita el so.

en: Enable sounds
ca: Habilita el so

en: Enable sounds.
ca: Habilita el so.

en: Error occurred during connect attempt.
ca: Hi ha hagut un error durant la connexió.

en: Error occurred during write.
ca: Error d'escriptura.

en: Escalator
ca: Escalador

en: Extra Life
ca: Vida extra

en: Extra large  (920 x 660)
ca: Molt gran (920 x 660)

en: FILENAME
ca: NOM DE FITXER

en: Faces:
ca: Cares:

en: Field size
ca: Mida del camp

en: Fill Screen
ca: Pantalla completa

en: Filling game widget...
ca: S'està emplentant el giny del joc...

en: Finger-twitching good
ca: Avançat

en: First law
ca: Primera llei

en: Fishing wire makes bad dental floss
ca: El fil de pesca no va bé com a fil dental

en: Flags:
ca: Senyaladors:

en: Flip final results
ca: Gira els resultats finals

en: Fortress
ca: Fortalesa

en: Four-in-a-row Preferences
ca: Joc del quatre en ratlla

en: Fourteen
ca: Catorze

en: FreeCell Solitaire
ca: Solitari FreeCell

en: Full House [25]
ca: Full [25]

en: GNOME Mahjongg
ca: Mahjongg per Gnome

en: GNOME Mines
ca: Mines del GNOME

en: GNOME Mines Preferences
ca: Preferències del GNOME Mines

en: GNOME Robots Game
ca: Joc de GNOME Robots

en: GNOME Robots Preferences
ca: Preferències del GNOME Robots

en: GNOME Stones
ca: Pedres del GNOME

en: GNOME Stones Preferences
ca: Preferències del GNOME Stones

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
ca: Migració al GNOME del anteriorment popular joc Línies de Color

en: GNOME version of the Eastern tile game, Mahjongg.
ca: Versió del GNOME del joc de fitxes oriental, Mahjongg.

en: GNOME version of the popular Othello disk flipping game.
ca: Versió del GNOME del popular joc de capgirar fitxes Othello.

en: GTali Preferences
ca: Preferències del GTali

en: Game
ca: Joc

en: Game Number:
ca: Número de Joc:

en: Game Over
ca: Joc acabat

en: Game Over!
ca: Joc acabat!

en: Game Type
ca: Tipus de joc

en: Game _options...
ca: _Opcions del joc...

en: Game field
ca: Camp de joc

en: Game level to start on
ca: Nivell pel qual començar

en: Game level to start on.
ca: Nivell pel qual començar.

en: Game name
ca: Nom del joc

en: Game over
ca: Fi del joc

en: Game over!
ca: Fi del joc!

en: Game over.
ca: Fi del joc.

en: Game paused
ca: Joc pausat

en: Game preview
ca: Visualització prèvia del joc

en: Game preview from last saved session.
ca: Visualització prèvia del joc de la darrera sessió desada

en: Game score
ca: Puntuació del joc

en: Game speed
ca: Velocitat del joc

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
ca: Velocitat del joc (1=ràpid, 4=lent).

en: Game title
ca: Títol del joc

en: Game to play
ca: Joc per jugar

en: Game type
ca: Tipus de joc:

en: Gataxx Preferences
ca: Preferències de Gataxx

en: Get a hint
ca: Mostra un suggeriment

en: Get a hint for your next move
ca: Obté un suggeriment per al vostre següent moviment

en: Glenwood
ca: Glewood

en: Glines Preferences
ca: Preferències del Glines

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
ca: Gnibbles no ha pogut trobar el fitxer pixmap:
    %s
    
    Si us plau, comproveu la instal·lació de Gnibbles

en: Gnibbles Preferences
ca: Preferències de Gnibbles

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
ca: Gnibbles no ha pogut trobar el fitxer pixmap:
    %s
    
    Si us plau, comproveu la instal·lació del Gnibbles

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
ca: Gnibbles no ha pogut trobar el fitxer de nivells:
    %s
    
    Si us plau, comproveu la instal·lació de Gnibbles

en: Gnometris preferences
ca: Preferències del Gnometris

en: Grand Total
ca: Total absolut

en: Graphics Theme
ca: Tema dels gràfics

en: Gray
ca: Gris

en: Green
ca: Verd

en: Gypsy
ca: Gitano

en: Have you read the help file?
ca: Ja heu llegit el fitxer d'ajuda?

en: Height of grid
ca: Llarg de la quadrícula

en: Help
ca: Ajuda

en: Hint
ca: Suggeriment

en: Hint: Column %d
ca: Suggeriment: Columna %d

en: Honor pictures:
ca: Fotos d'honor:

en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

en: How many times do you wish to roll?
ca: Quantes vegades vols tirar?

en: Huge  (1840 x 1320)
ca: Enorme (1840 x 1320)

en: Human
ca: Humà

en: Human Players
ca: Jugadors Humans

en: I could sure use a backrub right about now...
ca: Em rasques l'esquena...

en: I win!
ca: Jo guanyo!

en: I'm not sure
ca: No estic segur

en: Iagno Preferences
ca: Preferències d'Iagno

en: Iagno server to use
ca: Servidor d'Iagno a utilitzar

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
ca: Si alguna vegada et trobes perdut al bosc, abraça't a un arbre

en: Image theme:
ca: Tema de les imatges:

en: Image to use as background
ca: Imatge a utilitzar com a fons

en: Image to use as background.
ca: Imatge a utilitzar com a fons.

en: Image to use for drawing blocks
ca: Imatge a utilitzar per a dibuixar els blocs

en: Image to use for drawing blocks.
ca: Imatge a utilitzar per a dibuixar els blocs.

en: Increasing Number of Robots per Level
ca: S'està augmentant el nombre de robots per nivell

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
ca: S'està augmentant el mombre de robots per nivell de tipus 1

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
ca: S'està augmentant el nombre de robots per nivell de tipus 2

en: Initial Number of Robots
ca: Nombre de robots inicial

en: Initial Number of Safe Teleports
ca: Nombre inicial de teletransports segurs

en: Initial Number of Type 1 Robots
ca: Nombre inicial de robots de tipus 1

en: Initial Number of Type 2 Robots
ca: Nombre inicial de robots de tipus 2

en: Invalid game data (move)
ca: Dades de joc invàlides (moviment)

en: Invalid game data (set_peer)
ca: Dades del joc invàlides

en: Invalid move attempted
ca: S'ha intentat un moviment invàlid

en: It's a draw!
ca: És un empat!

en: Joker icon:
ca: Icona del joker:

en: Joystick device
ca: Dispositiu del joystick

en: Joystick device:
ca: Dispositiu de Joystick:

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
ca: Només perquè un pas de vianants se sembli al joc de la xarranca no vol dir que ho sigui

en: Key press to drop a marble.
ca: Tecla per a deixar caure una canica.

en: Key press to move left.
ca: Tecla per a moure a l'esquerra.

en: Key press to move right.
ca: Tecla per a moure a la dreta.

en: Key to use for motion down
ca: Tecla a utilitzar per a moure avall

en: Key to use for motion down.
ca: Tecla a utilitzar per a moure avall.

en: Key to use for motion left
ca: Tecla a utilitzar per a moure a l'esquerra

en: Key to use for motion left.
ca: Tecla a utilitzar per a moure a l'esquerra.

en: Key to use for motion right
ca: Tecla a utilitzar per a moure a la dreta

en: Key to use for motion right.
ca: Tecla a utilitzar per a moure a la dreta.

en: Key to use for motion up
ca: Tecla a utilitzar per a moure amunt

en: Key to use for motion up.
ca: Tecla a utilitzar per a moure amunt.

en: Keyboard Controls
ca: Controls del teclat

en: Keyboard controls
ca: Controls del teclat:

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
ca: Nombre de morts necessàries mentre s'està esperant per obtenir un teletransport segur

en: King albert
ca: Rei Albert

en: LEVEL
ca: NIVELL

en: Labyrinth
ca: Laberint

en: Lady jane
ca: Dama Jane

en: Large
ca: Gran

en: Large  (736 x 528)
ca: Gran (736 x 528)

en: Large Straight [40]
ca: Escala llarga [40]

en: Left
ca: Esquerra

en: Level Complete
ca: Nivell Complet

en: Level completed. Well done.
ca: Nivell completat. Ben fet.

en: Level of Player One
ca: Nivell del primer jugador

en: Level of Player Two
ca: Nivell de segon jugador

en: Level of black player
ca: Nivell del jugador negre

en: Level of white player
ca: Nivell del jugador blanc

en: Level one
ca: Primer nivell

en: Level three
ca: Tercer nivell

en: Level to start with
ca: Nivell pel qual començar

en: Level to start with.
ca: Nivell pel qual començar.

en: Level two
ca: Segon nivell

en: Level:
ca: Nivell:

en: Light
ca: Blanques

en: Light must pass, Dark's move
ca: Les blanques passen, les negres mouen

en: Light player wins!
ca: Les blanques guanyen!

en: Light's move
ca: Les blanques mouen

en: Light:
ca: Blanques:

en: Lines
ca: Línies

en: Lines:
ca: Línies:

en: Lives:
ca: Vides:

en: Look both ways before you cross the street
ca: Mira als dos costats abans de creuar el carrer

en: Lower Total
ca: Total inferior

en: Main game:
ca: Joc principal:

en: Maps
ca: Mapes

en: Match five balls of the same color in a row to score!
ca: Per puntuar has de fer coincidir en una fila cinc boles del mateix color!

en: Maximum Number of Robots
ca: Màxim nombre de robots

en: Maximum Number of Safe Teleports
ca: Nombre màxim de teletransports segurs

en: Maximum Number of Type 1 Robots
ca: Màxim nombre de robots de tipus 1

en: Maximum Number of Type 2 Robots
ca: Màxim nombre de robots de tipus 2

en: Maze
ca: Catacumbes

en: Me
ca: Jo

en: Medium
ca: Mitjà

en: Medium  (460 x 330)
ca: Mitjà (460 x 330)

en: Modify the options for this game
ca: Modifica les opcions per aquest joc

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
ca: Els monitors no et donaran vitamina D  -- la llum del sol si ho farà...

en: Monte carlo
ca: Monte Carlo

en: Move %s %s.
ca: Mou els %s %s

en: Move %s onto %s.
ca: Mou els %s sobre els %s.

en: Move a King on to the empty Tableau slot
ca: Mou el rei al lloc buit del taulell

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
ca: Mou una carta de la reserva a un lloc buit del taulell

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
ca: Mou una carta o conjunt de cartes al lloc buit

en: Move a card to the Foundation
ca: Moure una carta a la base

en: Move card from Waste
ca: Prendre una carta del descart

en: Move left
ca: Mou a l'esquerra

en: Move right
ca: Mou a la dreta

en: Move something into the empty Tableau slot
ca: Mou alguna cosa a un lloc buit del taulell

en: Move something on to an empty reserve
ca: Mou alguna cosa a un lloc buit

en: Move the pieces down
ca: Mou les fitxes cap avall

en: Move the pieces left
ca: Mou les fitxes a l'esquerra

en: Move the pieces right
ca: Mou les fitxes a la dreta

en: Move the pieces up
ca: Mou les fitxes cap amunt

en: Move waste back to stock
ca: Torna les cartes descartades a la pila

en: Move waste to stock
ca: Torna les cartes descartades a la pila

en: Move ~a off the board
ca: Mou ~a fora del taulell

en: Move ~a to an empty foundation
ca: Mou ~a a una base buida

en: Moveable Junkheaps
ca: Tosses movibles

en: Moves Left:
ca: Moviments que queden:

en: Moves:
ca: Moviments:

en: My second day
ca: Segona vegada

en: NAME
ca: NOM

en: NUMBER
ca: NOMBRE

en: Name
ca: Nom

en: Neighbor
ca: Veí

en: Network initialization complete.
ca: S'ha completat la inicialització de la xarxa.

en: Network shutdown in progress.
ca: Tancament de la xarxa en curs.

en: Never blow in a dog's ear
ca: No bufis mai l'orella d'un gos

en: New
ca: Nou

en: New Game
ca: Nou joc

en: New game
ca: Nou joc

en: New game started
ca: Joc nou arrencat

en: New game with _seed...
ca: Joc nou amb _llavor...

en: New net_work game
ca: Nou joc en xarxa

en: Nibbles newbie
ca: Principiant de Nibbles

en: No game server defined
ca: No hi ha un servidor de jocs definit

en: No hint available
ca: No hi ha cap suggeriment disponible

en: No hint available right now
ca: No hi ha suggeriments disponibles ara mateix

en: No stones selected
ca: No hi ha pedres seleccionades

en: None
ca: Cap

en: Not too shabby
ca: No massa curtit

en: Num Rolls
ca: Nombre de tirades

en: Number of Free Safe Teleports per Level
ca: Nombre de teletransports segurs lliures per nivell

en: Number of computer opponents
ca: Nombre d'adversaris control·lats per l'ordenador

en: Number of human opponents
ca: Nombre d'adversaris humans

en: Number of mines
ca: Nombre de mines

en: Number of mines:
ca: Nombre de mines:

en: Number of opponents:
ca: Nombre d'adversaris:

en: Number of players
ca: Nombre de jugadors

en: Number of players.
ca: Nombre de jugadors.

en: Number of players:
ca: Nombre de jugadors

en: Number of pre-filled rows:
ca: Nombre de files pre-omplertes

en: Odessa is a better game.  Really.
ca: L'Odessa és un joc millor. De debó.

en: Operation
ca: Operacions

en: Options
ca: Opcions

en: Orange
ca: Taronja

en: Original Atari caves
ca: Coves originals d'Atari

en: Original idea from KDE's same game program.
ca: Idea original del programa same de KDE.

en: Partial
ca: Parcial

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause game
ca: Pausa el joc

en: Paused
ca: Aturat

en: Peek
ca: Ullada

en: Peer introduction complete
ca: S'ha completat la introducció de punt.

en: Piece flipping
ca: Donar la volta a les peces

en: Place something on empty slot
ca: Posa alguna cosa a un lloc buit

en: Plait
ca: Trena

en: Play a game of Reversi
ca: Juga una partida de Reversi

en: Play a poker-style dice game
ca: Juga a un joc de daus similar al poker

en: Play levels in random order
ca: Juga els nivells en ordre aleatori

en: Play levels in random order.
ca: Juga els nivells en ordre aleatori.

en: Play many different solitaire games
ca: Juga a molts jocs de solitari diferents

en: Play the casino card game Blackjack
ca: Juga al joc de cartes de casino Blackjack

en: Play the popular FreeCell card game
ca: Jugueu al popular joc de cartes FreeCell

en: Player Dead
ca: Jugador mort

en: Player Names
ca: Noms dels Jugadors

en: Player Teleport
ca: Jugador teletransportat

en: Player wins!
ca: El jugador guanya!

en: Playing level %s
ca: Jugant el nivell %s

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
ca: Si us plau, comproveu la vostra configuració de GConf, específicament que els esquemes estan instal·lats correctament

en: Please fill in empty pile first.
ca: Omple primer una pila buida, si us plau

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preview next block
ca: Previsualització del seguent nivell

en: Property
ca: Propietat

en: Purple
ca: Purpura

en: Puzzle solved!
ca: Puzzle Resolt!

en: Puzzle solved! Well done!
ca: Puzzle resolt! Molt bé!

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
ca: Moviments ràpids (disminuiex el temps de resposta del'ordinador per la meitat)

en: Quick moves
ca: Moviments ràpids

en: Random Teleport
ca: Teletransport aleatori

en: Rank font:
ca: Tipus de lletra de la classificació

en: Red
ca: Vermell

en: Redeals left:
ca: Cartes per donar:

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the undone move
ca: Refés el moviment desfés

en: Remaining:
ca: Restants:

en: Remove the aces
ca: Treu els assos

en: Remove the eights
ca: Treu els vuits

en: Remove the fives
ca: Treu els cincs

en: Remove the fours
ca: Treu els quatres

en: Remove the jacks
ca: Treu les sotes

en: Remove the kings
ca: Treu els reis

en: Remove the nines
ca: Treu els nous

en: Remove the queens
ca: Treu els cavalls

en: Remove the sevens
ca: Treu els sets

en: Remove the sixes
ca: Treu els sissos

en: Remove the tens
ca: Treu els deus

en: Remove the threes
ca: Treu els tressos

en: Remove the twos
ca: Treu els dossos

en: Reserve left:
ca: Reserva restant:

en: Reshuffle cards
ca: Torna a barallar les cartes

en: Restart
ca: Torna a començar

en: Restart game
ca: Torna a començar el joc

en: Restart the current level
ca: Torna a començar el nivell actual

en: Restart the game
ca: Torna a començar el joc

en: Restoring preferences...
ca: S'estan restaurant les preferències...

en: Results
ca: Resultats

en: Return cards to Stock
ca: Retorna les cartes al pot

en: Right
ca: Dreta

en: Robot Score
ca: Puntuació dels robots

en: Robot Score When Splatted
ca: Puntuació del robot en destruir-se

en: Robot Score When Waiting
ca: Puntuació dels robots en espera

en: Robot has been Splatted!
ca: El robot ha estat destruït

en: Robot image theme
ca: Tema d'imatge de robots

en: Roll!
ca: Tira!

en: Rotate blocks counterclockwise
ca: Gira els blocs en sentit contrari a les agulles del rellotge

en: Royal east
ca: Est Reial

en: Rules
ca: Regles del joc

en: SIZE
ca: MIDA

en: Safe Teleports:
ca: Teletransports segurs:

en: Same GNOME Preferences
ca: Preferències del Same GNOME

en: Same GNOME can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation
ca: Same GNOME no ha pogut carregar el fitxer d'imatge:
    %s
    
    Comproveu la instal·lació del Same GNOME

en: Scanning private game directory...
ca: S'està explorant el directori de jocs privat...

en: Scanning private object directory...
ca: S'està explorant el directori d'objectes privat

en: Scanning public game directory...
ca: S'està explorant el directori de jocs públic...

en: Scanning public object directory...
ca: S'està explorant el directori d'objectes públic

en: Score Required To Get A Safe Teleport
ca: Puntuació necessària per obtenir un teletransport segur

en: Score:
ca: Marcador:

en: Scorpion
ca: Escorpió

en: Scroll method
ca: Mètode de desplaçament

en: Scuffle
ca: Baralla

en: Seahaven
ca: Port de mar

en: Seconds left: %d
ca: Segons restants: %d

en: Seed
ca: Llavor

en: Select
ca: Selecciona

en: Select "New game" from the "Game" menu to begin.
ca: Seleccioneu «Nou joc» del menú «Joc» per a començar.

en: Select Game
ca: Selecciona un joc

en: Select Map
ca: Seleccioneu el mapa

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
ca: Seleccioneu una carta de la reserva per a la primera pila base

en: Select a different game
ca: Selecciona un joc diferent

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
ca: Seleccioneu el dau per a tirar de nou, polseu Tira!, o seleccioneu la casella de puntuació.

en: Set game configuration
ca: Defineix la configuració del joc

en: Set game scenario
ca: Defineix l'escenari del joc

en: Set starting level (1-10)
ca: Especifica el nivell inicial (1-10)

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
ca: Estableix a vertader per a poder marcar quadres com desconeguts.

en: Setup
ca: Configuració

en: Show grid
ca: Mostra la quadrícula

en: Show high scores and exit
ca: Mostra les puntuacions més altes i sortir

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines

en: Show tool bar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Shu_ffle tiles
ca: _Barreja les fitxes

en: Shuffle
ca: Barreja

en: Shuffle tiles
ca: Barreja les fitxes

en: Sir tommy
ca: Sir Tommy

en: Size of board (2-6)
ca: Mida del tauler (2-6)

en: Size of game tiles
ca: Mida de les rajoles de joc

en: Size of game tiles.
ca: Mida de les rajoles de joc.

en: Small
ca: Petit

en: Small  (368 x 264)
ca: Petit (368 x 264)

en: Small Straight [30]
ca: Escala curta [30]

en: Smooth scrolling
ca: Desplaçament suau

en: Sokoban levels:
ca: Nivells de Sokoban:

en: Sol_ve
ca: Reso_ldre

en: Solve the game
ca: Resol el joc

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
ca: Ho sento, no s'ha pogut trobar una configuració que es pugui jugar.

en: Sorry, full column
ca: Ho sentim, columna plena

en: Sound
ca: So

en: Speed
ca: Velocitat

en: Spider
ca: Aranya

en: Spiderette
ca: Aranyeta

en: Stagger flips
ca: Gira les fitxes de forma escalonada

en: Start a new game
ca: Comença un nou joc

en: Start a new game giving a seed number...
ca: Comença un joc nou donant un número inicial...

en: Start cave
ca: Cova on començar

en: Start this game over
ca: Tornar a començar aquest joc

en: Starting Level:
ca: Nivell inicial:

en: Starting level:
ca: Nivell inicial:

en: Stock left:
ca: Pot restant:

en: Stock left: 0
ca: Pot restant: 0

en: Stones
ca: Pedres

en: Streets and alleys
ca: Carrers i carrerons

en: Suggest a move
ca: Suggerir un moviment

en: Suit font (large):
ca: Tipus de lletra del pal (gran)

en: Suit font (medium):
ca: Tipus de lletra del pal (mitjana)

en: Suit font (small):
ca: Tipus de lletra del pal (petita)

en: Switch level:
ca: Canviar de nivell:

en: Teleport
ca: Teletransport

en: Template
ca: Plantilla

en: Ten across
ca: Deu a través

en: The Same GNOME
ca: El Same GNOME

en: The cave is corrupted: %s is missing.
ca: La cova és corrompuda: manca %s.

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
ca: La cova que intentes carregar inclou un objecte que no ha estat declarat

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
ca: La cova que intentes carregar és massa gran per aquest joc

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
ca: No s'han pogut obtindre correctament els valors predeterminats de la configuració.

en: The density of filled rows
ca: La densitat de les files omplenades

en: The full path and filename of game to load.
ca: El camí sencer i nom del fitxer del joc a carregar.

en: The game file to use
ca: El nom del fitxer de joc a utilitzar

en: The game is over.
    No hints are available
ca: El joc ha acabat.
    No hi ha suggeriments disponibles

en: The game was a draw.
ca: El joc ha acabat en taules.

en: The height of the window
ca: L'alçada de la finestra

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
ca: El nom del fitxer d'esquemes que conté el joc de solitari al qual jugar.

en: The remote player disconnected
ca: El jugador remot ha desconnectat

en: The size of the playing grid
ca: La mida de la quadrícula de joc

en: The width of the window
ca: L'amplada de la finestra

en: Theme
ca: Tema

en: Themes
ca: Temes

en: There are no more moves.
ca: No hi ha més moviments

en: There are no safe locations to teleport to!!
ca: No queda cap llocs segur per teletransportar-hi!!

en: There are no teleport locations left!!
ca: No queda cap emplaçament de teletransport!!

en: There was an error accessing GConf: %s
ca: S'ha produït un error en accedir a GConf: %s

en: These tiles don't match.
ca: Aquestes fitxes no lliguen.

en: Thieves
ca: Lladres

en: Thinking...
ca: S'està pensant...

en: Thirteen
ca: Tretze

en: This game does not have hint support yet.
ca: Aquest joc encara no dona suggeriments

en: This game is unable to provide a hint.
ca: Aquest joc no pot facilitar un suggeriment.

en: This is GNOME Stones
ca: Açò és GNOME Stones

en: This new mapset will take effect when you start a new game, or when Mahjongg is restarted.
ca: Aquest nou joc de mapes tindrà efecte quan començeu un joc nou, o quan es torne a executar Mahjongg.

en: Three card deals
ca: Cartes de tres en tres

en: Tile Set
ca: Joc de fitxes

en: Tile set:
ca: Fitxes:

en: Tiles
ca: Fitxes

en: Tiles Left:
ca: Fitxes que queden:

en: Tiles:
ca: Fitxes:

en: Tileset
ca: Joc de fitxes

en: Tileset to use.
ca: Joc de fitxes a fer servir.

en: Time:
ca: Temps:

en: Tiny  (184 x 132)
ca: Minúscul (184 x 132)

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
ca: Els torniquets no són recomanables excepte en la més urgent de les emergències

en: Treize
ca: Tretze

en: Try a new game
ca: Prova un nou joc

en: Try moving card piles around
ca: Intenta moure piles de cartes per ahí

en: Try moving cards down from the foundation
ca: Intenta moure les cartes de la base superior cap avall

en: Try rearranging the cards
ca: Intenta redisposar les cartes

en: Tutorial caves
ca: Tutorial del caves

en: Type 1 Robot Score
ca: Puntuació dels robots de tipus 1

en: Type 1 Robot Score When Splatted
ca: Puntuació de robots de tipus 1 en destruir-se

en: Type 1 Robot Score When Waiting
ca: Puntuació dels robots de tipus 1 en espera

en: Type 2 Robot Score
ca: Puntuació del robots de tipus 2

en: Type 2 Robot Score When Splatted
ca: Puntuació del robot de tipus 2 en destruir-se

en: Type 2 Robot Score When Waiting
ca: Puntuació dels robots de tipus 2 en espera

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo previous move
ca: Desfés el moviment anterior

en: Undo the last move
ca: Desfés el darrer moviment

en: Union square
ca: Plaça Unió

en: Unknown color
ca: Color desconegut

en: Unknown suit
ca: Pal desconegut

en: Unknown value
ca: Valor desconegut

en: Up
ca: Amunt

en: Upper total
ca: Total superior

en: Use "I'm not sure" flags.
ca: Utilitza senyaladors «No estic segur».

en: Use Left Hand Keys
ca: Utilitza tecles per a la mà esquerra

en: Use fast moves
ca: Utilitza els moviments ràpids

en: Use quick moves
ca: Utilitza moviments ràpids

en: Use random block colors
ca: Utilitza colors de blocs aleatoris

en: Use relative movement
ca: Utilitza moviment relatiu

en: Use relative movement (ie. left or right only).
ca: Utilitza moviment relatiu (p.e. només esquerra i dreta).

en: Use safe moves
ca: Utilitza moviments segurs

en: Use super safe moves
ca: Utilitza els moviments supersegurs

en: Use the Keypad
ca: Utilitza el teclat numèric

en: Use the unknown flag
ca: Utilitza la bandera de desconegut

en: Value
ca: Valor

en: Variation on game rules
ca: Variació de les regles del joc

en: Victory!!
ca: Victòria!!

en: Wait
ca: Espera

en: Warn when tiles don't match
ca: Avisar quan les fitxes no lliguen

en: Warnings
ca: Alertes

en: Welcome to GNOME Klotski
ca: Benvingut al Klotski del GNOME

en: Welcome to GNOME Mahjongg!
ca: Benvigut al Mahjongg del GNOME!

en: Welcome to Glines!
ca: Benvingut a Glines

en: Welcome to Gnect!
ca: Benvingut a Gnect!

en: Welcome to Iagno!
ca: Benvingut a Iagno!

en: Welcome to Same GNOME!
ca: Benvinguts a Same GNOME!

en: Welcome to gataxx!
ca: Benvingut a gataxx!

en: Westhaven
ca: Port Oest

en: What card style to use
ca: L'estil de cartes a utilitzar

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
ca: Quan no es disposa d'una grapadora, una grapa i un regle poden servir

en: Whether or not to flip final results.
ca: Si es giren o no els resultats finals.

en: Whether or not to play event sounds.
ca: Si es reprodueixen o no events de so.

en: Whether or not to show the tool bar.
ca: Si es mostra o no la barra d'eines.

en: Whether or not to show the toolbar
ca: Si es mostra o no la barra d'eines

en: Whether or not to show the toolbar.
ca: Si es mostra o no la barra d'eines

en: Whether or not to use animation.
ca: Si s'utilitzen o no animacions.

en: Whether or not to use quick moves.
ca: Si s'usen o no els moviments ràpids.

en: Whether to give blocks random colors
ca: Si s'ha de donar als blocs colors aleatoris

en: Whether to give blocks random colors.
ca: Si s'ha de donar als blocs colors aleatoris.

en: Whether to preview the next block
ca: Si s'ha de previsualitzar o no la següent peça

en: Whether to preview the next block.
ca: Si s'ha de previsualitzar o no la següent peça.

en: Whether to rotate counter clock wise
ca: Si s'ha de rotar en sentit contrari a les agulles del rellotge

en: Whether to rotate counter clock wise.
ca: Si s'ha de rotar en sentit contrari a les agulles del rellotge.

en: Width of grid
ca: Amplada de la quadrícula

en: Worm
ca: Cuc

en: Worm %d:
ca: Cuc %d

en: Worm Death
ca: Mort d'un cuc

en: Worm Reverse
ca: Canvi de sentit

en: Worm Teleport
ca: Teleportació del cuc

en: Worm color:
ca: Color del cuc:

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
ca: Dedicat a la meva dona, na Matylda
    Envieu comentaris i errors a: janusz.gorycki@intel.com

en: Yellow
ca: Groc

en: Yes
ca: Sí

en: You
ca: Tu

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
ca: No podeu canviar el tipus de joc mentre esteu jugant

en: You are searching for a %s.
ca: Estàs cercant un %s.

en: You gained an extra life!
ca: Heu guanyat una vida extra!

en: You win!
ca: Tu guanyes!

en: You won!!!
ca: Tu guanyes!!!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
ca: Nomès pots tirar tres vegades! Selecciona un marcador.

en: Your move...
ca: El vostre moviment...

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
ca: Zero correspon a cap animació, u és animacions parcials, dos és animacions completes.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
ca: Zero és humà; d'u a tres correspon al nivell del jugador de l'ordinador.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
ca: [Humà,Joan,Pep,Mònica,Jordi,Montse]

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: _Appearance
ca: _Apariència

en: _Down
ca: _Avall

en: _Game
ca: _Joc

en: _Left
ca: _Esquerra

en: _Medium
ca: _Mig

en: _Misc.
ca: _Miscel·lània

en: _Move
ca: _Mou

en: _Novice
ca: _Novell

en: _Players
ca: _Jugadors

en: _Restart level
ca: To_rna a començar el nivell

en: _Right
ca: _Dreta

en: _Rules
ca: _Regles

en: _Select...
ca: _Selecciona...

en: _Sound
ca: _So

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Up
ca: _Amunt

en: ace
ca: as

en: an empty Foundation
ca: una base buida

en: an empty Foundation pile
ca: una pila base buida

en: an empty Tableau
ca: un taulell buit

en: an empty Tableau pile
ca: una pila buida del taulell

en: an empty Tableau slot
ca: un lloc buit del taulell

en: an empty bottom slot
ca: un lloc inferior buit

en: an empty corner slot
ca: una cantonada buida

en: an empty foundation
ca: una base buida

en: an empty foundation pile
ca: una pila base buida

en: an empty left slot
ca: un lloc esquerra buit

en: an empty right slot
ca: un lloc dret buit

en: an empty slot
ca: un lloc buit

en: an empty slot on tableau
ca: un lloc buit del taulell

en: an empty tableau slot
ca: un lloc buit del taulell

en: an empty top slot
ca: un lloc superior buit

en: and all cards below it
ca: i totes les cartes sota ella

en: appropriate Foundation pile
ca: pila base apropiada

en: black joker
ca: comodí negre

en: classic robots
ca: robots clàssics

en: clubs
ca: trèvols

en: cows
ca: vaques

en: diamonds
ca: diamants

en: disabled
ca: desactivades

en: eggs
ca: ous

en: eight
ca: vuit

en: empty foundation
ca: base buida

en: empty slot on foundation
ca: forat de la base buit

en: empty slot(s)
ca: llocs buits

en: empty space on tableau
ca: lloc buit al taulell

en: five
ca: cinc

en: four
ca: quatre

en: gataxx is a GNOME port of the old game ataxx. It is derived from Ian Peters' iagno code.
ca: gataxx és un port al GNOME del vell joc ataxx. Està derivat del codi de iagno de l'Ian Peters.

en: gnomekoban:empty,0
ca: gnomekoba:empty,0

en: gnomes
ca: follets

en: hearts
ca: cors

en: itself
ca: ell mateix

en: jack
ca: sota

en: king
ca: rei

en: mice
ca: ratolins

en: nightmare
ca: mal son

en: nine
ca: nou

en: on to the empty tableau slot
ca: a un lloc buit del taulell

en: queen
ca: reina

en: red joker
ca: comodí vermell

en: robots with safe teleport
ca: robots amb teletransport segur

en: robots2 easy
ca: robots2 fàcil

en: seven
ca: set

en: six
ca: sis

en: something
ca: alguna cosa

en: spades
ca: piques

en: ten
ca: deu

en: the ace of clubs
ca: l'as de trèvols

en: the ace of diamonds
ca: l'as de diamants

en: the ace of hearts
ca: l'as de cors

en: the ace of spades
ca: l'ars de piques

en: the appropriate Foundation pile
ca: la pila Base apropiada

en: the eight of clubs
ca: el vuit de trèvols

en: the eight of diamonds
ca: el vuit de diamants

en: the eight of hearts
ca: el vuit de cors

en: the eight of spades
ca: el vuit de piques

en: the five of clubs
ca: el cinc de trèvols

en: the five of diamonds
ca: el cinc de diamants

en: the five of hearts
ca: el cinc de cors

en: the five of spades
ca: el cinc de piques

en: the foundation pile
ca: la pila base

en: the four of clubs
ca: el quatre de trèvols

en: the four of diamonds
ca: el quatre de diamants

en: the four of hearts
ca: el quatre de cors

en: the four of spades
ca: el quatre de piques

en: the jack of clubs
ca: la jota de trèvols

en: the jack of diamonds
ca: la jota de diamants

en: the jack of hearts
ca: la jota de cors

en: the jack of spades
ca: la jota de piques

en: the king of clubs
ca: la k de trèvols

en: the king of diamonds
ca: la k de diamants

en: the king of hearts
ca: la k de cors

en: the king of spades
ca: la k de piques

en: the nine of clubs
ca: el nou de trèvols

en: the nine of diamonds
ca: el nou de diamants

en: the nine of hearts
ca: el nou de cors

en: the nine of spades
ca: el nou de piques

en: the queen of clubs
ca: la q de trèvols

en: the queen of diamonds
ca: la q de diamants

en: the queen of hearts
ca: la q de cors

en: the queen of spades
ca: la q de piques

en: the seven of clubs
ca: el set de trèvols

en: the seven of diamonds
ca: el set de diamants

en: the seven of hearts
ca: el set de cors

en: the seven of spades
ca: el set de piques

en: the six of clubs
ca: el sis de trèvols

en: the six of diamonds
ca: el sis de diamants

en: the six of hearts
ca: el sis de cors

en: the six of spades
ca: el sis de piques

en: the ten of clubs
ca: el deu de trèvols

en: the ten of diamonds
ca: el deu de diamants

en: the ten of hearts
ca: el deu de cors

en: the ten of spades
ca: el deu de piques

en: the three of clubs
ca: el tres de trèvols

en: the three of diamonds
ca: el tres de diamants

en: the three of hearts
ca: el tres de cors

en: the three of spades
ca: el tres de piques

en: the two of clubs
ca: el dos de trèvols

en: the two of diamonds
ca: el dos de diamants

en: the two of hearts
ca: el dos de cors

en: the two of spades
ca: el dos de piques

en: the unknown card
ca: la carta desconeguda

en: three
ca: tres

en: two
ca: dos

en: windows
ca: finestres
