gnome-libs 1.0.5 - en to ca translation catalogue (325 entries)

en:   - OK? (yes or no)
ca:   - Val? (sí o no)

en:  (press return)
ca:  (polseu retorn)

en:  (yes or no)
ca:  (sí o no)

en: %a %b %d %T %Y
ca: %a %d %b %Y %T

en: %s options
ca: %s opcions

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: l'opció no és permesa -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: l'opció no és vàlida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no accepta arguments

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «%s» és ambígua

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» necessita un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no accepta arguments

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no admet arguments

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambígua

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció necessita un argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: l'opció «%c%s» és desconeguda

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: l'opció «--%s» és desconeguda

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
ca: (Només per a ús intern) Descriptor del fitxer GOAD

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
ca: (Només per ús intern) ID del servidor GOAD a activar

en: About
ca: A propòsit de

en: About this application
ca: A propòsit d'aquesta aplicació

en: Above Dock
ca: A sobre del Moll

en: Accelerator
ca: Accelerador

en: Accept
ca: Acceptar

en: Accept run-together words
ca: Acceptar paraules compostes

en: Accept the word for
    this session only
ca: Accepta la paraula
    només per aquesta sessió

en: Add
ca: Afegir

en: Add/Set
ca: Afegir/Posar

en: Advanced
ca: Avançat

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
ca: L'aplicació «%s» (procés %d) ha fallat
    degut a un error fatal.
    (%s)

en: Apply
ca: Aplicar

en: Author:
ca: Autor:

en: Authors:
ca: Autors:

en: Authors:
ca: Autors:

en: Back
ca: Enrere

en: Basic
ca: Bàsic

en: Below
ca: Davall

en: Browse...
ca: Fullejar...

en: Bulleted List
ca: Llista de vinyetes

en: CLASS
ca: CLASSE

en: CONFIG-PATH
ca: RUTA-CONFIGURACIÓ

en: C_lear
ca: Es_borrar

en: C_ut
ca: _Tallar

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Calculator...
ca: Calculadora...

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ca: No es troba cap caixa horitzontal (hbox); usant selecció de fitxer normal

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel Logout
ca: Cancel·lar eixida

en: Check words longer than:
ca: Comprovar paraules més llargues que:

en: Choose an icon
ca: Trieu una icona

en: Clear
ca: Esborrar

en: Clear the selection
ca: Esborra la selecció

en: Close
ca: Tancar

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

en: Command:
ca: Comanda:

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy the selection
ca: Còpia la selecció

en: Could not get name service!
ca: No s'ha pogut accedir al servei de noms!

en: Create New _Window
ca: Crear nova _finestra

en: Create a new window
ca: Crea una nova finestra

en: Creating '/GNOME' context %s %d
ca: Creant contexte «/GNOME» %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
ca: Creant contexte «/GNOME/Servers» %s %d

en: Cu_t
ca: _Tallar

en: Cut
ca: Tallar

en: Cut the selection
ca: Talla la selecció

en: DISPLAY
ca: PANTALLA

en: Date
ca: Data

en: Debug
ca: Depura

en: Default Pixmap
ca: Pixmap per defecte

en: Delete
ca: Esborrar

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Disable connection to session manager
ca: Desactivar connexió amb el gestor de sessions

en: Disable sound server usage
ca: Inhabilita la utilització del servidor de so

en: Discard accepted words on kill
ca: Descartar paraules acceptades en morir

en: Display brief usage message
ca: Mostra una breu ajuda sobre la forma d'ús

en: Dock
ca: Moll

en: Documentation:
ca: Documentació:

en: Don't use X shared memory extension
ca: No usar extensió X de memòria compartida

en: Down
ca: Avall

en: E_xit
ca: Ei_xir

en: Edit
ca: Edita

en: Edit/
ca: Edita/

en: Enable sound server usage
ca: Habilita la utilització del servidor de so

en: Enable tooltips
ca: Habilitar pistes

en: End the current game
ca: Finalitza la partida actual

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Error a l'opció %s: %s.
    Proveu «%s --help» per veure una llista completa d'opcions de la línia de comandes.

en: Exit the program
ca: Abandona el programa

en: FLAGS
ca: MARQUES

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
ca: No s'ha pogut obtenir la galeta d'autenticació del CORBA; s'està sortint

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de galetes CORBA (%s) per a escriptura: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de galetes CORBA `%s': %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de galetes CORBA `%s': %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de galetes CORBA (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
ca: No s'ha pogut escriure la galeta del CORBA a `%s': %s

en: Fi_les
ca: Fi_txers

en: Fi_les/
ca: Fi_txers/

en: File
ca: Fitxer

en: File/
ca: Fitxer/

en: Files
ca: Fitxers

en: Files/
ca: Fitxers/

en: Find _Again
ca: Cercar _altra volta

en: Finish
ca: Finalitzar

en: Fixed Position
ca: Posició fixa

en: Font Info
ca: Informació de la font

en: GNOME GUI options
ca: Opcions de la GUI del GNOME

en: GNOME options
ca: Opcions del GNOME

en: GOAD ID of the server to activate
ca: ID GOAD del servidor a activar

en: GRAD
ca: GRA

en: GTK options
ca: Opcions del GTK

en: Game
ca: Joc

en: Gdk debugging flags to set
ca: Marques de depuració de GDK a activar

en: Gdk debugging flags to unset
ca: Marques de depuració de GDK a desactivar

en: Get a hint for your next move
ca: Dóna una pista pel següent moviment

en: Get config entry
ca: Obtenir entrada de configuració

en: Gnome Object Activation Directory
ca: Directori d'activació d'objectes del GNOME

en: Gtk+ debugging flags to set
ca: Marques de depuració de GTK+ a activar

en: Gtk+ debugging flags to unset
ca: Marques de depuració de GTK+ a desactivar

en: HOST
ca: AMFITRIÓ

en: HOSTNAME:PORT
ca: ORDINADOR:PORT

en: Help
ca: Ajuda

en: Hidden
ca: Oculta

en: Host:port on which the sound server to use is running
ca: Ordinador:port on s'està executant el servidor de so a utilitzar

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
ca: No he pogut trobar cap servei instal·lat.  O bé no teniu cap servei
    instal·lat o no conec la ruta per trobar-los.  A qualsevol cas, per
    favor comproveu la vostra instal·lació de GNOME.

en: ID under which GOAD knows this server
ca: ID pel qual GOAD coneix aquest servidor

en: Icon:
ca: Icona:

en: If you choose a font it will appear here
ca: Si trieu una font apareixerà ací

en: Ignore on Arrange
ca: No tenir en compte en arranjar

en: Ignore this word
    this time only
ca: Deixa aquesta paraula
    només per aquesta volta

en: Indent
ca: Indentar

en: Information
ca: Informació

en: Insert
ca: Insertar

en: Insert the word
    in your personal dictionary
ca: Inserta la paraula
    al vostre diccionari personal

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
ca: Inserta la paraula al vostre
    diccionari personal (tenint en
    compte majúscules i minúscules
    si són mesclades)

en: Insert with case
ca: Insertar amb maj/min

en: Ispell command:
ca: Comanda per ispell:

en: Kill ispell process
ca: Matar procés ispell

en: Language
ca: Idioma

en: Layer:
ca: Capa:

en: Load an additional Gtk module
ca: Carregar un mòdul Gtk addicional

en: Loading Icons...
ca: Carregant icones...

en: MODULE
ca: MÒDUL

en: Main dictionary:
ca: Diccionari principal:

en: Make X calls synchronous
ca: Fer síncrones les crides a X

en: Make all warnings fatal
ca: Fer errors fatals dels avisos

en: Maximized Horizontal
ca: Maximitzada horitzontalment

en: Maximized Vertical
ca: Maximitzada verticalment

en: Menu Accelerator Keys
ca: Acceleradors de menú

en: Menu Item
ca: Ítem del menú

en: Message
ca: Missatge

en: Minimized
ca: Minimitzada

en: Modify the file's properties
ca: Modifica les propietats del fitxer

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
ca: Errors de segmentació múltiples; no es pot mostrar el diàleg d'error

en: NAME
ca: NOM

en: Name
ca: Nom

en: Name/Comment translations:
ca: Traduccions de nom/comentaris:

en: Name:
ca: Nom:

en: New
ca: Nou

en: New...
ca: Nou...

en: New/
ca: Nou/

en: Next
ca: Següent

en: No Icon
ca: Sense icona

en: No Image
ca: Sense imatge

en: Numbered List
ca: Llista numerada

en: OK
ca: Acceptar

en: On Top
ca: Damunt

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open...
ca: Obrir...

en: Paste
ca: Apegar

en: Paste the clipboard
ca: Apega el contingut del portapapers

en: Pause the game
ca: Pausa el joc

en: Personal dictionary:
ca: Diccionari personal:

en: Pick a Font
ca: Trieu una font

en: Pick a color
ca: Trieu un color

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
ca: Si us plau, visiteu là pàgina de problemes d'aplicacions del GNOME per a més informació

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Prev
ca: Previ

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Print S_etup...
ca: _Configurar impressió...

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: Print...
ca: Imprimir...

en: Program class as used by the window manager
ca: Classe del programa com l'usa el gestor de finestres

en: Program name as used by the window manager
ca: Nom del programa com l'usa el gestor de finestres

en: Progress
ca: Progrés

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit
ca: Eixir

en: Redo
ca: Refer

en: Redo the undone action
ca: Refà l'acció desfeta

en: Redo the undone move
ca: Refà el moviment desfet

en: Remove
ca: Eliminar

en: Replace
ca: Reemplaçar

en: Replace a string
ca: Substitueix una cadena

en: Replace the word
ca: Reemplaça la paraula

en: Repository ID of the server to activate
ca: ID de repositori del servidor a activar

en: Repository ID under which GOAD knows this server
ca: ID de repositori pel qual GOAD coneix aquest servidor

en: Restart the game
ca: Reinicia el joc

en: Revert to a saved version of the file
ca: Reverteix el fitxer a una versió guardada

en: Run in Terminal
ca: Executar a un terminal

en: STYLE
ca: ESTIL

en: Save
ca: Guardar

en: Save _As...
ca: Gu_ardar com a...

en: Save as...
ca: Guardar com a...

en: Save the current file
ca: Guarda el fitxer actual

en: Save the current file with a different name
ca: Guarda el fitxer actual amb un altre nom

en: Score
ca: Puntuació

en: Scores...
ca: Puntuacions...

en: Search again for the same string
ca: Cerca la mateixa cadena altra volta

en: Search for a string
ca: Cerca una cadena

en: Select
ca: Triar

en: Select Color
ca: Triar un color

en: Select dictionary
ca: Seleccionar diccionari

en: Select everything
ca: Ho selecciona tot

en: Select file
ca: Trieu un fitxer

en: Session management options
ca: Opcions de gestió de sessions

en: Set Layer
ca: Definir capa

en: Set Skip
ca: Definir què s'evita

en: Set State
ca: Definir estat

en: Set Workspace
ca: Definir espai de treball

en: Set config entry
ca: Establir entrada de configuració

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings/
ca: Paràmetres/

en: Setup Page...
ca: Configurar pàgina...

en: Setup the page settings for your current printer
ca: Configurar la pàgina per la vostra impressora actual

en: Shaded
ca: Enrotllada

en: Show font size
ca: Mostrar tamany de la font

en: Show this help message
ca: Mostrar aquest missatge d'ajuda

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
ca: Un programa simple per provar com funcionen les WM_HINTS.
    I per provar si les funcions gnome_win_hints_* tenen errors. :)

en: Skip
ca: Saltar

en: Skip Focus
ca: Evitar focus

en: Skip Taskbar / WinList
ca: Evitar barra tasques / llista finestres

en: Skip Toggles:
ca: Evitar propietats:

en: Skip Window Menu
ca: Evitar menú de finestra

en: Sort by correctness
ca: Ordenar per correcció

en: Specify prefix of saved configuration
ca: Especifiqueu el prefix de la configuració guardada

en: Specify session management ID
ca: Especifiqueu l'ID de la gestió de sessions

en: Spell
ca: Ortografia

en: Start a new game
ca: Enceta un nou joc

en: State Toggles:
ca: Interruptors d'estat:

en: Sticky
ca: Apegalosa

en: Submit a bug report
ca: Enviar un informe d'errors

en: Table Borders
ca: Vores de la taula

en: Table Fill
ca: Emplenat de la taula

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
ca: El Gestor de Sessions de GNOME (procés %d) ha fallat
    degut a un error fatal (%s).
    Quan tanqueu aquest diàleg, es tancaran totes les aplicacions i la vostra sessió terminarà.
    Per favor, guardeu els vostres fitxers abans de tancar aquest diàleg.

en: The user chose No/Cancel with data:
ca: L'usuari trià No/Cancel·lar amb les dades:

en: The user chose Yes/OK with data:
ca: L'usuari trià Sí/Acceptar amb les dades:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
ca: La paraula «%s»
    no és al diccionari.
    Procedir de totes formes?

en: This is an hbox with pixmap and text
ca: Açò és una caixa horitzontal (hbox) amb un pixmap i text

en: Top Ten
ca: Els 10 millors

en: Try this before using:
ca: Abans d'usar, provar això:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Un-Indent
ca: Desindentar

en: Undo
ca: Desfer

en: Undo the last action
ca: Desfà l'última acció

en: Undo the last move
ca: Desfà l'últim moviment

en: Unknown system error
ca: Error desconegut del sistema

en: Up
ca: Amunt

en: Usage: gnome_segv appname signum
ca: Forma d'ús: gnome_segv nomaplicació númerosenyal

en: Use Font in button with size
ca: Usar font en botó amb tamany

en: User
ca: Usuari

en: Valid chars in words:
ca: Caràcters vàlids a paraules:

en: View
ca: Visualitza

en: View the scores
ca: Mostra les puntuacions

en: View/
ca: Visualitza/

en: WIN_HINTS Test
ca: Test WIN_HINTS

en: Warning
ca: Avís

en: Warning:
ca: Avís:

en: Weird number in reply callback
ca: Número estrany a l'acció de resposta

en: Windows
ca: Finestres

en: Windows/
ca: Finestres/

en: Word:
ca: Paraula:

en: Workspaces:
ca: Espais de treball:

en: X display to use
ca: Pantalla X a usar

en: Yes
ca: Sí

en: _About...
ca: _A propòsit de...

en: _Close
ca: _Tancar

en: _Close This Window
ca: _Tancar aquesta finestra

en: _Copy
ca: _Copiar

en: _Edit
ca: _Edició

en: _Edit/
ca: _Edició/

en: _End game
ca: _Finalitzar joc

en: _File
ca: _Fitxer

en: _File/
ca: _Fitxer/

en: _Find...
ca: C_ercar...

en: _Game
ca: _Joc

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Help with this
ca: _Ajuda sobre açò

en: _Hint
ca: Pi_sta

en: _New
ca: _Nou

en: _New game
ca: _Nou joc

en: _New/
ca: _Nou/

en: _Open...
ca: _Obrir...

en: _Paste
ca: A_pegar

en: _Pause game
ca: _Pausar joc

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Print
ca: Im_primir

en: _Properties...
ca: Pr_opietats...

en: _Redo
ca: _Refer

en: _Redo move
ca: _Refer moviment

en: _Replace...
ca: _Substituir

en: _Restart game
ca: Re_iniciar joc

en: _Revert
ca: _Revertir

en: _Save
ca: _Guardar

en: _Scores...
ca: P_untuacions...

en: _Select All
ca: Se_leccionar tot

en: _Settings
ca: _Configuració

en: _Settings/
ca: _Configuració/

en: _Undo
ca: _Desfer

en: _Undo move
ca: _Desfer moviment

en: _View
ca: _Veure

en: _View/
ca: _Veure/

en: _Windows
ca: Fi_nestres

en: _Windows/
ca: Fi_nestres/

en: get
ca: obtenir

en: set
ca: establir

en: tan
ca: tg

en: winhints-test
ca: test winhints

en: wmhints-test
ca: test wmhints

en: y
ca: s

en: yes
ca: sí
