gnome-media 2.5.0 - en to ca translation catalogue (296 entries)

en: %d - Unknown
ca: %d - Desconegut

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
ca: %s
    Això vol dir que el reproductor de CD no es podrà executar.

en: %s (Has not been saved)
ca: %s (no s'ha desat)

en: %s Information
ca: Informació de %s

en: %s Lock
ca: %s Bloca

en: %s Mute
ca: %s silenciat

en: %s Record
ca: %s enregistra

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
ca: %s no sembla que apunti a un dispositiu de CD vàlid. Això podria ser perque:
    a) No hi ha suport de CD en el vostre sistema
    b) No teniu els permissos necessaris per accedir la unitat de CD
    c) %s no és la unitat de CD.

en: %s is not installed in the path.
ca: %s no esta instal·lat al camí.

en: 2 (stereo)
ca: 2 (estèreo)

en: <b>Default Sink</b>
ca: <b>Sistema de sortida per defecte</b>

en: <b>Default Source</b>
ca: <b>Font per defecte</b>

en: <none>
ca: <cap>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
ca: <span weight="bold" size="x-large">S'està provant...</span>

en: A CD player for GNOME
ca: Un reproductor de CD per al GNOME

en: A Cappella
ca: A cappella

en: A GNOME/GStreamer-based mixer application
ca: Una aplicació mesclador basada en GNOME/GStreamer

en: A sound recorder for GNOME
ca: Un enregistrador de so per al GNOME

en: About
ca: Quant a

en: Acoustic
ca: Acústica

en: Act as recording level meter.
ca: Actuar com a medidor de nivell d'enregistament.

en: Address of the server to contact for CD queries
ca: Adreça del servidor a contactar per a consultes de CD

en: Adjust the volume level
ca: Ajusta el nivell de volum

en: Album Line
ca: Línia de l'album

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Artist Line
ca: Línia per l'artista

en: Artist and Title
ca: Artista i títol

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
ca: Intenta _expulsar el CD quan el reproductor de CD surt

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
ca: Intenta expulsar el CD quan el reproductor de CD surt

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio Information
ca: Informació sobre l'àudio

en: Avantgarde
ca: Avantguarda

en: Ballad
ca: Balada

en: Bit rate:
ca: Ritme de bit:

en: Black Metal
ca: Black Meta

en: CD Database
ca: Base de dades de CD

en: CD Database Preferences
ca: Preferències de la base de dades de CD

en: CD Display
ca: Display del CD

en: CD Player
ca: Reproductor de CD

en: CD Player Behaviour:
ca: Comportament del reproductor de CD:

en: CD Player De_vice:
ca: Dispositi_u de reproducció de CD:

en: CD Player Preferences
ca: Preferències del reproductor de CD

en: CD device to use
ca: Dispositiu de CD a utilitzar

en: CD player theme
ca: Tema del reproductor de CD

en: CDDB Track Editor
ca: Editor de pistes CDDB

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
ca: No es pot connectat al servidor de so.
    Si us plau executeu 'esd' a la línia de comandes.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
ca: No es pot crear la fàbrica del CDDBTrackEditor.
    Pot ser perque ja hi ha un altra còpia del cddb-track-editor en execució.

en: Cannot create player
ca: No puc crear el reproductor

en: Category
ca: Categoria

en: Celtic
ca: Celta

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Christian Gangsta Rap
ca: Gangsta Rap cristià

en: Christian Rap
ca: Rap cristià

en: Christian Rock
ca: Rock cristià

en: Classical
ca: Clàssica

en: Classical Rock
ca: Rock clàssic

en: Click Ok to finish.
ca: Feu click en «D'acord» per finalitzar.

en: Close
ca: Tanca

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Configure defaults for GStreamer applications
ca: Configura els valors predeterminats per a les aplicacions GStreamer

en: Connect to the esd server on this host.
ca: Connectar al servidor d'"esd" en aquest ordinador central.

en: Contemporary Christian
ca: Cristiana contemporània

en: Contents
ca: Continguts

en: Could not load UI resource %s
ca: No s'ha pogut carregar el recurs d'UI %s

en: Create a new sample
ca: Crea una nova mostra

en: Cult
ca: Culte

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Data CD
ca: CD de dades

en: Device path
ca: Camí al dispositiu

en: Disc ID
ca: ID del disc

en: Disc _Title:
ca: _Títol del disc:

en: Disc error
ca: Error al disc

en: Display help for Sound Recorder
ca: Mostra ajuda per al enregistrador de so

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
ca: Mostra informació del disc que s'està reproduint actualment, l'artista i eltemps transcorregut

en: Drive Error
ca: Error a la unitat

en: Drive open
ca: Unitat oberta

en: Drum Solo
ca: Solo de bateria

en: ESD Server Host
ca: Ordinador central servidor d'ESD

en: Editing Disc ID:
ca: S'està editant l'ID del disc:

en: Editing Disc ID: %s
ca: S'està editant l'ID del disc: %s

en: Eject
ca: Expulsa

en: Eject CD
ca: Expulsa el CD

en: Eject the CD when CD player quits?
ca: Expulsa el CD quan es surt del reproductor de CD

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Error setting device
ca: Error en configurar el dispositiu

en: Ethnic
ca: Ètnica

en: Expander Size
ca: Mida del desempaquetador

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
ca: No s'ha pogut construir un conducte de prova per a «%s»

en: Failure instantiating main window
ca: Error en instanciar la finestra principal

en: Fast forward
ca: Endavant

en: File Information
ca: Informació sobre el fitxer

en: File _Information
ca: _Informació sobre el fitxer

en: File information
ca: Informació sobre el fitxer

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: FreeDB _round robin server
ca: Servidor «_round robin» de la FreeDB

en: Fusion
ca: Fusió

en: GStreamer Preferences
ca: Propietats de GStreamer

en: Game
ca: Joc

en: Gothic
ca: Gòtica

en: Gothic Rock
ca: Rock gòtic

en: Hide advanced disc options
ca: Amagar les opcions avançades del disc

en: Hide advanced track options
ca: Amagar les opcions avançades de la pista

en: Hos_tname:
ca: Nom del _servidor:

en: Host is %s
ca: L'ordinador central és %s

en: Hostna_me:
ca: No_m del servidor:

en: Humour
ca: Humor

en: Info Line
ca: Línia d'informació

en: Information to send to server
ca: Informació a enviar al servidor

en: Instrumental Pop
ca: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
ca: Rock instrumental

en: Invalid CD device
ca: Unitat de CD no vàlida

en: Latin
ca: Latina

en: Length
ca: Llargada

en: Length:
ca: Mida:

en: Line for displaying information
ca: Línia per mostrar informació

en: Line for displaying the name of the album
ca: Línia per mostrar el nom de l'album

en: Line for displaying the name of the artist
ca: Línia per mostrar el nomde l'artista

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
ca: Línia per mostrar el temps transcorregut de la pista actual

en: Location
ca: Ubicació

en: Lock
ca: Bloca

en: Login Information
ca: Informació d'entrada

en: Main toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Meditative
ca: Meditació

en: Modify your CD database preferences
ca: Modifica les preferències de la base de dades de CD

en: Monitor the recording input volume
ca: Monitorar el nivell d'enregistrament d'entrada

en: Monitor the sound output volume
ca: Monitorar el volum de so de sortida

en: Multiple matches...
ca: Més d'una conicidència...

en: Mute
ca: Silenci

en: National Folk
ca: Folk nacional

en: Native American
ca: Nadiua americana

en: New
ca: Nou

en: Next track
ca: Pista següent

en: No CD device
ca: No hi ha cap unitat de CD

en: No Cdrom
ca: No hi ha cap CDROM

en: No disc
ca: No hi ha cap disc

en: Number of channels:
ca: Número de canals:

en: Only start if there isn't already a CD player application running
ca: Només s'inicia si no hi ha una aplicació de reproducció de CD ja en execució

en: Open
ca: Obre

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open a vertical version of the meter.
ca: Obrir una versió vertical del medidor.

en: Open preferences
ca: Obre les preferències

en: Open track editor
ca: Obre editor de pistes

en: Opera
ca: Òpera

en: Other
ca: Altres

en: Other _FreeDB server:
ca: Un altre servidor de _FreeDB:

en: Other _server:
ca: Un altre _servidor:

en: P_revious track
ca: Pista an_terior

en: Pause
ca: Pausa

en: Paused
ca: Pausat

en: Pipe_line:
ca: _Conducte:

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play / Pause
ca: Reprodueix / Pausa

en: Play audio CDs
ca: Reprodueix CD d'àudio

en: Play sound
ca: Reprodueix un so

en: Play the CD on startup
ca: Reprodueix el CD en iniciar

en: Play when the CD player starts?
ca: Reprodueix quan s'inicia el reproductor de CD

en: Playing
ca: S'està reproduint

en: Playing %s - %s
ca: S'està reproduint %s - %s

en: Playing...
ca: S'està reproduint...

en: Position
ca: Posició

en: Preferences
ca: Preferències

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous track
ca: Pista anterior

en: Progressive Rock
ca: Rock pogressiu

en: Psychedelic
ca: Psicodèlica

en: Psychedelic Rock
ca: Rock psicodèlic

en: Quit
ca: Surt

en: Quit the application
ca: Surt d'aquesta aplicació

en: Ready
ca: Preparat

en: Rec.
ca: Enrg.

en: Recent _Files
ca: _Fitxers recents

en: Record
ca: Enregistra

en: Record sound
ca: Enregistra so

en: Record sound clips
ca: Enregistra talls de so

en: Recording level
ca: Nivell d'enregistrament

en: Recording level monitor
ca: Monitor del nivell d'enregistrament

en: Recording...
ca: S'està enregistrant...

en: Rewind
ca: Endarrera

en: Rhythmic Soul
ca: Soul rítmic

en: Run Mixer
ca: Executa el mesclador

en: Run _Mixer
ca: Executar _Mesclador

en: Run the audio mixer
ca: Executa el mesclador d'àudio

en: Sample rate:
ca: Ritme de mostreig:

en: Satire
ca: Sàtira

en: Save
ca: Desa

en: Save As
ca: Desa com?

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save file as
ca: Anomena i desa

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save the current file with a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

en: Sen_d no information
ca: No en_via cap informació

en: Send _other information:
ca: Envia una _altra informació:

en: Send real _information
ca: Envia _informació real

en: Server
ca: Servidor

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Server type
ca: Tipus de servidor

en: Set device
ca: Configura unitat

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
ca: Hauria d'expulsar-se el CD quan es surt del reproductor de CD?

en: Show advanced disc options
ca: Mostrar les opcions avançades del disc

en: Show advanced track options
ca: Mostrar les opcions avançades de la pista

en: Show information about the current file
ca: Mostra informació sobre el fitxer actual

en: Show information for Sound Recorder
ca: Mostra informació sobre l'enregistrador de so

en: Size of the expander arrow
ca: Mida de la fletxa del desempaquetador

en: Song length:
ca: Duració de la cançò:

en: Sorry, no mixer elements and/or devices found
ca: No s'ha trobat cap element i/o dispositius de mesclador

en: Sound Clip
ca: Clip de so

en: Sound Recorder
ca: Enregistrador de so

en: Soundtrack
ca: Banda sonora

en: Specify the X position of the meter.
ca: Especifiqueu la posició X del medidor.

en: Specify the Y position of the meter.
ca: Especifiqueu la posició Y del medidor.

en: Speech
ca: Parla

en: Start _playing CD when CD Player starts
ca: Comença a re_produir el CD quan s'inicia el reproductor de CD

en: Start playing CD when CD Player starts
ca: Comença a reproduir el CD quan s'inicia el reproductor de CD

en: Stop
ca: Para

en: Stop sound
ca: Para el so

en: Stopped
ca: Parat

en: Symphonic Rock
ca: Rock simfònic

en: Symphony
ca: Simfonia

en: Te_st
ca: Pro_va

en: Techno-Industrial
ca: Tecno-Industrial

en: Testing Pipeline
ca: S'està provant el conducte

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
ca: El reproductor de CD no es pot executar correctament.
    %s
    Premeu «Detalls» per a veure més detalls sobre les raons del problema.
    
    Premeu «Estableix el dispositiu» per a anar a un diàleg on podeu establir el dispositiu,o premeu «Surt» per a sortir del reproductor de CD

en: The hostname that will be sent with all queries
ca: El nom de la màquina que s'enviarà amb totes les consultes

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
ca: El camí a la unitat de CD que ha d'utilitzar el reproductor de CD per a reproduir CD

en: The port that the server is running the database on
ca: El port en el que el servidor està executant la base de dades

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
ca: El tipus de servidor a contactar per a consultes de CD. Els valors possibles són 0 (servidor round robin de FreeDB), 1 (altre servidor de freedb) i 2 (altre servidor).

en: The username
ca: El nom d'usuari

en: The username that will be sent with all queries
ca: El nom d'usuari que s'enviarà amb totes les consultes

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
ca: No hi ha cap unitat de CD establerta. Això vol dir que el reproductor de CD
    no es podrà executar. Premeu «Configura la unitat» per anar al diàleg
    on podeu configurar el dispositiu, o premeu «Surt» per sortir del reproductor de CD.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: Hi ha hagut un error en mostrar l'ajuda: 
    %s

en: There was an error starting %s: %s
ca: Hi ha hagut un error en engegar %s: %s

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
ca: S'ha trobat més d'una coincidència a la base de dades.
    Aqui sota n'hi ha una llista, si us plau escolliu-ne la millor

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
ca: Aquesta clau especifica quina informació d'usuari s'enviarà al servidor a contactar per a les consultes de CD. Els valors possibles són 0 (cap informació), 1 (informació real) i 3 (altra informació).

en: Time Line
ca: Línia de temps

en: Title
ca: Títol

en: Track List
ca: Llista de pistes

en: Track editor
ca: Editor de pistes

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown / Unknown
ca: Desconegut / Desconegut

en: Unknown Album
ca: Album desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown disc
ca: Disc desconegut

en: Unknown size
ca: Mida desconeguda

en: Unknown track
ca: Pista desconeguda

en: Video
ca: Vídeo

en: Volume Control
ca: Control del volum

en: Volume Meter
ca: Medidor de volum

en: Volume control
ca: Control del volum

en: Volume monitor
ca: Monitor de volum

en: What theme should the CD player use for it's appearance
ca: Quin tema hauria d'utilitzar el reproductor de CD per a la seva apariència?

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
ca: Quan s'inicia el reproductor de CD, hauria de començar a reproduir el CD?

en: X-Position
ca: Posició X

en: Y-Position
ca: Posició Y

en: You do not seem to have permission to access %s.
ca: Sembla com si no tinguessis permisos per accedir %s.

en: Your hostname
ca: Nom del vostre ordinador central:

en: _About
ca: _Quant a

en: _About CD player
ca: _Quant al reproductor de CD

en: _Apply change
ca: Aplica el can_vi

en: _Artist:
ca: _Artista:

en: _Available Themes:
ca: _Temes disponibles:

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Disc comments:
ca: _Comentaris del disc:

en: _Eject disc
ca: Expu_lsa el disc

en: _Extra track data:
ca: Dades de la pista _extra:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Genre:
ca: _Génere:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Input:
ca: _Entrada:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _New
ca: _Nou

en: _Next track
ca: Pista següent

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Output:
ca: S_ortida:

en: _Pipeline:
ca: _Conducte:

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: _Play / Pause
ca: _Reprodueix / Pausa

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Record
ca: En_registra

en: _Save
ca: _Desa

en: _Set device
ca: E_stableix el dispositiu

en: _Stop
ca: _Parar

en: _Test
ca: _Prova

en: _Update Server List
ca: _Actualitza la llista de servidors

en: _Year:
ca: An_y:

en: hour
ca: hora

en: hours
ca: hores

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: second
ca: segon

en: seconds
ca: segons
