gnome-panel 2.5.1 - en to ca translation catalogue (525 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
ca: 
    
    (Si trieu no recarregarla ara, sempre podeu afegir-la fent clic amb el botó secundari en el quadre i seleccionant el submenú «Afegeix al quadre»)

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
ca: 
    
    Voleu eliminar l'applet de la vostra configuració?

en: %A, %B %d %Y
ca: %A, %B %d de %B

en: %a %b %e
ca: %a, %e de %b

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ca: %s no té cap utilitat.  Només ocupa espai al disc i temps de compilació, i si està carregat també ocupa un espai preciós al quadre i a la memòria.  Si algú és trobat utilitzant aquest applet, hauria de ser sotmés a avaluació psiquiàtrica el més aviat possible.

en: %s the Fish
ca: %s el Peix

en: %s the Fish Says:
ca: %s el Peix diu:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ca: %s el Peix, un oràcul contemporani

en: %s the Fish, the fortune teller
ca: %s el Peix, el contacontes

en: (with minor help from George)
ca: (amb una petita ajuda de George)

en: 12 hour
ca: 12 hores

en: 24 hour
ca: 24 hores

en: 24-hour
ca: 24 hores

en: <b>Animation</b>
ca: <b>Animació</b>

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: <b>Preview</b>
ca: Previsualització

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ca: <b>En restaurar finestres minimitzades</b>

en: <b>Switcher</b>
ca: <b>Canviador</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ca: <b>Agrupació de finestres</b>

en: <b>Window List Content</b>
ca: <b>Contingut de la llista de finestres</b>

en: <b>Window List Size</b>
ca: <b>Mida de la llista de finestres</b>

en: <b>Workspaces</b>
ca: <b>Espais de treball</b>

en: <small>Opaque</small>
ca: <small>Opac</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ca: Un peix sense nom és un peix poc interessant. Dónali al teu peix una vida anomenant-lo.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Una llista d'ID d'applet que ignorarà el quadre. D'aquesta manera podeu inhabilitar que certes applets es carreguen o siguen mostrades al menú. Per exemple, per inhabilitar l'applet mini-ordinador afegiu «OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet» a aquesta llista. S'ha de reiniciar el quadre per a que açò tinga efecte.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
ca: Una llista d'ID de quadres. Cada ID identifica un quadre de nivell superior individual. La configuració per a cada un d'aquests quadres es guarda en /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
ca: Una llista d'ID d'applets del quadre. Cada ID identifica un applet del quadre individual. La configuració per a cada una d'aquestes applets es guarda en /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
ca: Una llista d'ID d'objectes del quadre. Cada ID identifica un objecte del quadre individual. La configuració per a cada un d'aquests objectes es guarda en /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ca: Una simple applet per a provar el quadre de GNOME-2.0

en: About GNOME
ca: Quant al GNOME

en: About _GNOME
ca: Quant al _GNOME

en: Accessories
ca: Accessoris

en: Action button type
ca: Tipus del botó d'acció

en: Actions
ca: Accions

en: Ad_just Date & Time...
ca: A_justa la data i hora...

en: Add new item to this menu
ca: Afegeix un nou ítem a aquest menú

en: Add this as drawer to panel
ca: Afegeix això com a calaix al quadre

en: Add this as menu to panel
ca: Afegeix això com a menú al quadre

en: Add this launcher to panel
ca: Afegeix aquest llançador al quadre

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Amusements
ca: Divertiments

en: An unknown error occurred while trying to open %s
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir %s

en: And many, many others...
ca: I molts, molts altres...

en: Animation _speed:
ca: Velocitat de l'_animació:

en: Animation speed
ca: Velocitat de l'animació:

en: Applet Bonobo IID
ca: IID de l'applet Bonobo

en: Applet IIDs to disable from loading
ca: ID d'applet a inhabilitar la càrrega

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Appointments
ca: Cites

en: Area where notification icons appear
ca: Àrea on apareixen les icones de notificació

en: Arro_ws on hide buttons
ca: Flet_xes al botó d'ocultació

en: Autoclose drawer
ca: Tanca automàticament els calaixos

en: Automatically hide panel into corner
ca: Oculta automàticament el quadre a un costat

en: Background
ca: Fons

en: Background _image:
ca: _Imatge de fons:

en: Background color
ca: Color del fons

en: Background color opacity
ca: Opacitat del color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Behavior
ca: Comportament

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bottom Centered Panel
ca: Quadre centrat inferior

en: Bottom Edge Panel
ca: Quadre a un costat inferior

en: Bottom Expanded Edge Panel
ca: Quadre a un costat expansionat inferior

en: Bottom Floating Panel
ca: Quadre flotant inferior

en: Browse
ca: Navega

en: CDE Menu
ca: Menú del CDE

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can't find an empty spot
ca: No puc trobar cap forat lliure

en: Cannot add to run box
ca: No es pot afegir a la caixa d'execució

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
ca: No es pot convertir «%s» des d'UTF-8

en: Cannot create launcher
ca: No es pot crear un llançador

en: Cannot display help document
ca: No es pot mostrar el document d'ajuda

en: Cannot display location '%s'
ca: No es pot mostrar la ubicació «%s»

en: Cannot execute '%s'
ca: No es pot executar «%s»

en: Cannot launch command '%s'
ca: No es pot llançar l'ordre «%s»

en: Cannot launch entry
ca: No es pot llançar l'entrada

en: Cannot launch icon
ca: No es pot llançar la icona

en: Cannot load entry
ca: No es pot carregar l'entrada

en: Cannot open recently used document
ca: No es pot obrir el document recentment utilitzat

en: Cannot remove menu item %s
ca: No es pot suprimir l'element del menú %s

en: Cannot save changes to launcher
ca: No es pot desar els canvis del llançador

en: Cannot save launcher to disk
ca: No es pot desar el llançador a disc

en: Cannot save menu item to disk
ca: No es pot desar l'element del menú a disc

en: Cannot show %s
ca: No es pot mostrar %s

en: Center panel on x-axis
ca: Centra el quadre a l'eix X

en: Center panel on y-axis
ca: Centra el quadre a l'eix Y

en: Choose a file to append to the command...
ca: Seleccioneu un fitxer a afegir a l'ordre...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ca: Feu clic ací per a amagar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: Click here to restore hidden windows.
ca: Feu clic ací per a restaurar les finestres amagades.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ca: Feu clic a una finestra per a forçar la sortida de l'aplicació. Per cancelar, premeu <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ca: Feu clic en aquest botó per a cercar un fitxer el nom del qual s'afegirà a la cadena de l'ordre.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ca: Feu clic en aquest botó per a executar l'aplicació seleccionada o l'ordre al camp d'entrada d'ordres.

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock Applet Factory
ca: Factoria de l'applet rellotge

en: Clock Preferences
ca: Preferències del rellotge

en: Clock _type:
ca: _Tipus de rellotge:

en: Close _drawer when launcher is clicked
ca: Tan_ca el calaix quan un llançador és premut

en: Co_mmand to run when clicked:
ca: _Ordre a executar quan es fa clic:

en: Command entry
ca: Entrada de l'ordre

en: Command icon
ca: Icona de l'ordre

en: Command to execute on click
ca: Ordre a executar en fer clic

en: Complete panel lockdown
ca: Bloqueig complet del quadre

en: Computer Clock
ca: Rellotge del sistema

en: Confirm panel removal
ca: Confirma la supressió dels quadres

en: Copy _Date
ca: Còpia la _data

en: Copy _Time
ca: Còpia l'_hora

en: Could not get directory name from path: %s
ca: No s'ha pogut aconseguir el nom del directori del camí: %s

en: Could not get file name from path: %s
ca: No s'ha pogut aconseguir el nom del fitxer del camí: %s

en: Couldn't find a suitable application
ca: No s'ha trobat una aplicació adequada

en: Create Launcher
ca: Crea un llançador

en: Create new file in the given directory
ca: Crea el fitxer nou en el directori especificat

en: Custom _format:
ca: _Format personalitzat:

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Custom format of the clock
ca: Format personalitzat del rellotge

en: D_on't Delete
ca: N_o suprimeixes

en: Debian Menu
ca: Menú de Debian

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ca: Decideix quan agrupar finestres de la mateixa aplicació en la llista de tarees. Els valors vàlids són «never», «auto» i «always».

en: Delete Panel
ca: Elimina el quadre

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Details: %s
ca: Detalls: %s

en: Disable Force Quit
ca: Inhabilita la sortida forçada

en: Disable Lock Screen
ca: Inhabilita el blocat de pantalla

en: Disable Logging Out
ca: Inhabilita la sortida

en: Display "Run Application" dialog keybinding
ca: Mostra el vincle de tecles «Executa un programa»

en: Display a swimming fish or another animated creature
ca: Mostra un peix nedant o una altra criatura animada

en: Display all workspaces
ca: Mostra tots els espais de treball

en: Display workspace names
ca: Mostra els noms dels espais de treball

en: Drawer
ca: Calaix

en: Drawer and panel _animation
ca: _Animació del quadre i calaixos

en: E_xpand
ca: E_xpansiona

en: Enable animations
ca: Habilita les animacions

en: Enable arrows on hide buttons
ca: Habilita fletxes als botons d'ocultació

en: Enable hide buttons
ca: Habilita el botó d'ocultació

en: Enable keybindings
ca: Habilita les tecles vinculades

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ca: Habilita el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable tooltips
ca: Habilita els rètols indicadors

en: Enter a command string here to run it.
ca: Introduïu una cadena d'ordre ací per a executar-la.

en: Entire menu
ca: Menú sencer

en: Error getting value for '%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el valor per a «%s»: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
ca: S'ha produït un error en carregar el valor display_all_workspaces per al canviador d'espais de treball: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
ca: S'ha produït un error en carregar el valor display_workspace_names per al canviador d'espais de treball: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
ca: S'ha produït un error en carregar el directori de gconf «%s»: %s

en: Error loading glade file %s
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer glade %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
ca: S'ha produït un error en carregar el valor num_rows per al canviador d'espais de treball: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir el valor GConf de tipus booleà «%s»: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir el valor GConf de tipus enter «%s»: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir el valor GConf de tipus llista «%s»: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir el valor GConf de tipus cadena «%s»: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
ca: S'ha produït un error en vigilar la clau gconf «%s»: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
ca: Excepció de popup_menu «%s»

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ca: Expansiona el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Expand to occupy entire screen width
ca: Expansiona per a que ocupe l'amplada sencera de la pantalla

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
ca: FIXME - està açò resolt amb les coses noves dels menús?

en: FIXME - need to define limits
ca: FIXME - necessitem definir els límits

en: Factory for creating clock applets.
ca: Factoria per a crear applets de rellotge.

en: Factory for the window navigation related applets
ca: Factoria per a les applets relatives a la navegació de finestres

en: Failed to get pixmap %s
ca: No s'ha trobat el pixmap %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ca: No s'ha pogut executar l'eina de configuració: %s

en: Failed to load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Failed to load image %s
ca: No s'ha pogut carregar %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ca: No s'ha trobat un programa per a configurar la data i hora. Potser no hi ha cap instal·lada?

en: Fast
ca: Ràpid

en: File %s already exists. Overwrite?
ca: El fitxer %s ja existeix. Sobreescriure?

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Find files, folders, and documents on your computer
ca: Cerca fitxers, carpetes i documents en el vostre ordinador

en: Fish
ca: Peix

en: Fish Preferences
ca: Preferències del Peix

en: Fit image to panel
ca: Ajusta la imatge al quadre

en: Force Quit
ca: Força la sortida

en: Force a misbehaving application to quit
ca: Força la sortida d'una aplicació que no es comporta correctament

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
ca: Voleu forçar la sortida d'aquesta aplicació?
    (Es perdrà qualsevol document obert.)

en: Frames in fish's animation
ca: Trames en l'animació del peix

en: From Whence That Stupid Fish Came
ca: D'on ha sortit aquest peix estúpid

en: GNOME Panel Shell
ca: Shell del quadre del GNOME

en: Get the current time and date
ca: Dona la hora i data actual

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
ca: El fitxer glade per al programa de captures de pantalla no existeix.
    Comproveu la vostra instal·lació de gnome-panel

en: Grab a window instead of the entire screen
ca: Captura una finestra en comptes de la pantalla sencera

en: Group windows when _space is limited
ca: Agrupa les finestres quan l'e_spai és limitat

en: Hide Panel
ca: Amaga el quadre

en: Hide application windows and show the desktop
ca: Amaga les finestres de les aplicacions i mostra l'escriptori

en: Highlight launchers on mouseover
ca: Ressalta els llançadors si ha el ratolí al damunt

en: Hour format
ca: Format de l'hora

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
ca: S'ha detectat que hi ha un quadre en marxa,
    i se surtirà.

en: Icon used for object's button
ca: La icona utilitzada per al botó de l'objecte

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ca: Si és vertader, es mostra un diàleg demanant confirmació si l'usuari vol suprimir un quadre.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ca: Si és vertader, els calaixos es tancaran automàticament quan l'usuari faci clic en un llançador de dins.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ca: Si és vertader, els llançadors es ressaltaran quan l'usuari fique el punter damunt d'ell.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ca: Si és vertader, es mostraran fletxes als botons d'ocultació. Aquesta clau només té efecte si enable_buttons és vertader.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ca: Si és vertader, es mostraran botons a cada costat del quadre que es poden utilitzar per a moure el quadre a un costat de la pantalla, només deixant un botó mostrat.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ca: Si és vertader, mostra la data en el rellotge, a més de l'hora.

en: If true, display seconds in time.
ca: Si és veritat, mostra els segons en l'hora.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ca: Si és veritat, mostra l'hora de la zona horària coordinada universalment.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ca: Si és vertader, s'animarà l'ocultament i la tornada a mostrar d'aquest quadre, en comptes de que es faça instantàniament.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
ca: Si és vertader, els vincles de tecles específics del quadre estaran habilitats.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ca: Si és vertader, mostra la data en missatge emergent quan el punter pasa per damunt de l'applet.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ca: Si és vertader, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Aquesta clau només té importància si la clau enable_program_list és vertader.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ca: Si és vertader, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Si el llistat està o no expandit quan es mostra el diàleg està controlat per la clau show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ca: Si és vertader, la imatge de fons es rotarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ca: Si és vertader, la clau custom_icon s'utilitza com una icona personalitzada per al botó. Si és fals, la clau custom_icon s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object» o «drawer-object».

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ca: Si és vertader, l'animació del peix es rotarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ca: Si és vertader, la imatge s'ajustarà (mantenint el ràtio de l'aspecte de la imatge) a l'alçada del quadre (si és horitzontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ca: Si és vertader, la imatge s'ajustarà a les dimensions del quadre. El ràtio de l'aspecte de la imatge no es mantindrà.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ca: Si és vertader, la clau menu_path s'utilitza com el camí des del qual es construeixen els continguts del menú. Si és fals, la clau menu_path s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object».

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ca: Si és vertader, quan el punter abandona l'àrea del quadre s'oculta automàticament a un costat de la pantalla. Moure el punter a aquell costat farà que el quadre reaparega.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ca: Si és vertader, el quadre no permetrà a l'usuari forçar la sortida d'una aplicació suprimint l'accés al botó de sortida forçada.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
ca: Si és vertader, el quadre no permetrà a l'usuari blocar la pantalla, suprimint les entrades del menú de blocatge de pantalla.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
ca: Si és vertader, el quadre no permetrà a l'usuari sortir, suprimint l'accés a les entrades del menú de sortida.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Si és vertader, el quadre no permetrà cap canvi a la seua configuració. Tot i així, pot ser necessari blocar alguns applets individuals per separat. El quadre s'ha de reiniciar per a que açò tinga efecte.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ca: Si és vertader, el quadre ocuparà l'amplada sencera de la pantalla (alçada si aquest és un quadre vertical). En aquest mode el quadre només es pot posicionar a un costat de la pantalla. Si és fals, el quadre només serà suficientment gran per a acomodar els applets, llançadors i botons del quadre.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ca: Si és vertader, la posició de l'objecte s'interpreta relativa al costat dret (o inferior, si és vertical) del quadre.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ca: Si és vertader, l'usuari no pot moure l'applet sense primer desblocar l'objecte utilitzant l'element del menú «Desbloca».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ca: Si és vertader, la llista de tarees mostrarà finestres de tots els espais de treball. Si no, només mostrarà les finestres de l'espai de treball actual.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ca: Si és vertader, el canviador d'espais de treball mostrarà tots els espais de treball. Si no, només mostrará l'espai de treball actual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
ca: Si és vertader, els espais de treball en el canviador d'espais de treball mostraràn els noms dels espais de treball. Si no, mostraràn els continguts del espai de treball.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
ca: Si és vertader, s'ignora la clau x i el quadre es posiciona al centre de l'eix x de la pantalla. Si el quadre es redimensiona es mantindrà en eixa posició, és a dir, el quadre creixerà pels dos costats. Si és fals, la clau x determina la ubicació del quadre.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
ca: Si és vertader, s'ignora la clau y i el quadre es posiciona al centre de l'eix y de la pantalla. Si el quadre es redimensiona es mantindrà en eixa posició, és a dir, el quadre creixerà pels dos costats. Si és fals, la clau y determina la ubicació del quadre.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ca: Si és vertader, quan es desminimitze una finestra, la torna a l'espai de treball actual.Si no, canvia a l'espai de treball de la finestra.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ca: Si és vertader, es mostraran rètols indicadors per als objectes en els quadres.

en: Image Background Details
ca: Detalls de la imatge de fons

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ca: A una configuració amb Xinerama, podeu tindre quadres a cada monitor individual. Aquesta clau identifica el monitor actual al qual s'està mostrant el quadre.

en: Incomplete '%s' background type received
ca: S'ha rebut un tipus de fons «%s» incomplet

en: Incomplete '%s' background type received: %s
ca: S'ha rebut un tipus de fons «%s» incomplet: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
ca: Memòria insuficient per a desar la captura de pantalla.
    Allibereu uns quants recursos i proveu de nou.

en: Internet time
ca: Hora d'Internet

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ca: Interpreta la posició relativa al costat inferior/dret

en: Key %s is not set, can't load launcher
ca: La clau %s no està fixada, no es pot carregar el llançador

en: Large
ca: Gran

en: Launcher Properties
ca: Propietats del llançador

en: Launcher from menu
ca: Llançador des del menú

en: Launcher location
ca: Ubicació del llançador

en: Launcher...
ca: Llançador...

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Centered Panel
ca: Quadre centrat a l'esquerra

en: Left Edge Panel
ca: Quadre a un costat a l'esquerra

en: Left Expanded Edge Panel
ca: Quadre a un costat expansionat a l'esquerra

en: Left Floating Panel
ca: Quadre flotant a l'esquerra

en: Lock
ca: Bloca

en: Lock Screen
ca: Bloca la pantalla

en: Lock screen
ca: Bloca la pantalla

en: Lock the object to the panel
ca: Bloca l'objecte al quadre

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
ca: Bloca la pantalla per a que pugueu anar-vos de l'ordinador temporalment

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
ca: Bloca la pantalla per a que pugueu anar-vos de l'ordinador temporalment

en: Log Out
ca: Surt

en: Log out of GNOME
ca: Surt de GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
ca: Surt d'aquesta sessió per a entrar com un usuari diferent o per a tancar l'ordinador

en: M_inimum size:
ca: Mida mín_ima:

en: Ma_ximum size:
ca: Mida mà_xima:

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Maximum window list size
ca: Mida mà_xima de la llista de finestres

en: Medium
ca: Mitjà

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Bar
ca: Barra de menú

en: Menu content path
ca: Camí dels continguts del menú

en: Minimum window list size
ca: Mida mínima de la llista de tarees

en: Move windows to current workspace when unminimized
ca: Mou les finestres a l'espai de treball actual en restaurar

en: Name to identify panel
ca: Nom amb el qual identificar el quadre

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
ca: No hi ha un camp «Exec» o «URL» a l'entrada

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ca: No s'ha proveït una URI per al fitxer desktop del llançador del quadre

en: No Windows Open
ca: No hi ha finestres obertes

en: Not enough room to write file %s
ca: No hi ha suficient espai lliure per a escriure el fitxer %s

en: Notification Area
ca: Àrea de notificació

en: Notification Area Factory
ca: Factoria de l'àrea de notificació

en: Number of _workspaces:
ca: Número d'_espais de treball:

en: Object's position on the panel
ca: La posició de l'objecte al quadre

en: Open URL: %s
ca: Obre URL: %s

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Panel
ca: Quadre

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
ca: El quadre «%s» està establert per a mostrar-se a la pantalla %d que no està actualment disponible. No es carrega aquest quadre.

en: Panel ID list
ca: Llista d'ID de quadres

en: Panel Notification Area
ca: Àrea de notificació del quadre

en: Panel Preferences
ca: Preferències del quadre

en: Panel Properties
ca: Propietats del quadre

en: Panel applet ID list
ca: Llista d'ID d'applets del quadre

en: Panel attached to drawer
ca: El quadre connectat a aquest calaix

en: Panel autohide delay
ca: Retard per ocultar

en: Panel autounhide delay
ca: Retard per tornar a mostrar

en: Panel object ID list
ca: Llista d'ID de objectes de quadre

en: Panel object type
ca: Tipus d'objecte de quadre

en: Panel orientation
ca: Orientació del quadre

en: Panel size
ca: Mida del quadre

en: Pause per frame
ca: Pausa per trama

en: Pick a color
ca: Seleccioneu un color

en: Popup panel menu keybinding
ca: Mostra el vincle de tecla del menú del quadre

en: Prefs Dir:
ca: Dir de preferències

en: Properties
ca: Propietats

en: Protect your computer from unauthorized use
ca: Protegeix el vostre ordinador d'usos no autoritzats

en: Put into run dialog
ca: Posa en el diàleg d'executar

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
ca: Rangs que donen una idea de les mides que són acceptables per a l'applet

en: Recent Documents
ca: Documents recents

en: Remove this item
ca: Suprimeix aquest element

en: Restart _Screensaver Daemon
ca: Reinicia el dimoni del _protector de pantalla

en: Restore to current _workspace
ca: Restaura a l'es_pai de treball actual

en: Restore to na_tive workspace
ca: Restaura a l'espai de treball _natiu

en: Right
ca: Dreta

en: Right Centered Panel
ca: Quadre centrat a la dreta

en: Right Edge Panel
ca: Quadre a un costat a la dreta

en: Right Expanded Edge Panel
ca: Quadre a un costat expansionat a la dreta

en: Right Floating Panel
ca: Quadre flotant a la dreta

en: Rotate image on vertical panels
ca: Rota la imatge als quadres verticals

en: Rotate image when panel is _vertical
ca: Rota la imatge quan el quadre és _vertical

en: Rotate on vertical panels
ca: Rota en els quadres verticals

en: Rows in workspace switcher
ca: Files al canviador d'espais de treball

en: Run
ca: Executa

en: Run Application
ca: Executa una aplicació

en: Run Application...
ca: Executa una aplicació...

en: Run a command
ca: Executa una ordre

en: Run an Application by entering a command
ca: Executa una aplicació, introduint una ordre

en: Run in _terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Run with _file...
ca: Executa amb un _fitxer...

en: S_tyle:
ca: Es_til:

en: Save Screenshot
ca: Desa la captura de pantalla

en: Save screenshot to _desktop
ca: Desa la captura de pantalla a l'escrip_tori

en: Save screenshot to _file:
ca: Desa la captura a un _fitxer:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
ca: Desa la captura de pantalla a la pàgina _web (desa en ~/public__html)

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Screenshot-%d.png
ca: Captura-%d.png

en: Screenshot-%s-%d.png
ca: Captura-%s-%d.png

en: Screenshot-%s.png
ca: Captura-%s.png

en: Screenshot.png
ca: Captura.png

en: Search
ca: Cerca

en: Search for Files
ca: Cerca fitxers

en: Search for Files...
ca: Cerca fitxers...

en: Select an application to view its description.
ca: Seleccioneu una aplicació per a veure la seua descripció.

en: Select preferences for all your panels
ca: Selecciona les preferències per a tots els vostres quadres

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta caixa per a executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Sh_ow windows from current workspace
ca: M_ostra les finestres de l'espai de treball actual

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Show Desktop Button
ca: Mostra el botó d'escriptori

en: Show _all workspaces in:
ca: Mostra tots els esp_ais de treball a:

en: Show _date
ca: Mostra la _data

en: Show _only the current workspace
ca: Mostra n_omés l'espai de treball actual

en: Show _seconds
ca: Mostra els _segons

en: Show date in clock
ca: Mostra la data al rellotge

en: Show date in tooltip
ca: Mostra la data en el suggeriment

en: Show hide _buttons
ca: Mostra els _botons d'ocultació

en: Show list of known _applications
ca: Mostra una llista d'aplicacions conegudes

en: Show time with seconds
ca: Mostra l'hora amb segons

en: Show windows from a_ll workspaces
ca: Mostra les finestres de t_ots els espais de treball

en: Show windows from all workspaces
ca: Mostra les finestres de tots els espais de treball

en: Show workspace _names in switcher
ca: Mostra els _noms dels espais de treball al canviador

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Slow
ca: Lent

en: Small
ca: Petit

en: Solid c_olor
ca: C_olor sòlid

en: Some of these properties are locked down
ca: Algunes d'aquestes propietats estan blocades

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ca: Especifica el color del fons del quadre en format #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ca: Especifica el fitxer a utilitzar per a la imatge de fons. Si la imatge conté un canal alfa es compondà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de milisegons de retard entre que el punter entra dins de l'àrea del quadre i el quadre es torna a mostrar. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és vertader.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de milisegons de retard entre que el punter surt de l'àrea del quadre i el quadre s'oculta. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és vertader.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de píxels visibles quan el quadre s'oculta automàticament a un costat. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és vertader.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ca: Especifica l'opacitat del format de color del fons. Si el color no és completament opac (un valor menor que 65535), el color es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ca: Especifica una ubicació gconf a la que s'han de desar les preferències de l'applet

en: Specify a profile name to load
ca: Especifica el nom del perfil a carregar

en: Specify an applet IID to load
ca: Especifica un ID d'applet a carregar

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ca: Especifica l'orientació inicial de l'applet (superior, inferior, esquerra o dreta)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ca: Especifica la mida inicial de l'applet (xx-small, medium, large, etc.)

en: St_retch
ca: Est_reta

en: Stretch image to panel
ca: Estira la imatge al quadre

en: SuSE Menu
ca: Menú de SuSE

en: Switch between open windows
ca: Canvia entre finestres obertes

en: Switch between workspaces
ca: Canvia entre espais de treball

en: Take Screenshot...
ca: Pren una captura de pantalla...

en: Take a screenshot of your desktop
ca: Fa una captura del vostre escriptori

en: Take screenshot
ca: Pren una captura de pantalla

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ca: Fa la captura de pantalla després del retard especificat (en segons)

en: Take window screenshot
ca: Pren una captura de finestra

en: Tasks
ca: Tasques

en: Test Bonobo Applet
ca: Prova l'applet de Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
ca: Prova la factoría d'applets de Bonobo

en: The "%s" applet appears to have died unexpectedly.
    
    Do you want to reload this applet?
ca: L'applet «%s» sembla haver mort inesperadament.
    
    Voleu recarregar aquest applet?

en: The Applet's containing Panel is locked down
ca: El quadre que conté l'applet està blocat

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
ca: L'applet que conté el color o pixmap de fons o del Quadre

en: The Applet's containing Panel's orientation
ca: L'applet que conté l'orientació del Quadre

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
ca: L'applet que conté la mida del Quadre en píxels

en: The Applet's flags
ca: Les opcions de l'applet

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
ca: L'ID d'implementació Bonobo de l'applet - per exemple «OAFIID:GNOME_ClockApplet». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «bonobo-applet».

en: The Clock displays the current time and date
ca: El rellotge mostra l'hora i data actual

en: The GNOME Panel
ca: El quadre de GNOME

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
ca: La llista de finestres mostra una llista de totes les finestres visibles i vos permet navegar per elles.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
ca: El selector de finestres mostra una llista de totes les finestres i vos permet navegar per elles.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ca: El Canviador d'espais de treball vos mostra una versió petita dels vostres espais de treball que vos permet administrar les vostres finestres.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ca: El tipus d'acció que representa aquest botó. Els valors possibles són «lock», «logout», «run», «search» i «screenshot». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «action-applet».

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
ca: La aplicació predeterminada per a aquest tipus de fitxer no pot gestionar fitxers remots

en: The fish's animation pixmap
ca: El pixmap de l'animació del peix

en: The fish's name
ca: El nom del peix

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ca: L'alçada (amplada per a un quadre vertical) del quadre. El quadre determinarà en execució una mida mínima basada en la mida del tipus de lletra i altres factors. La mida màxima està fixada a un quart de l'alçada (o amplada) de la pantalla:

en: The icon of the command to be run.
ca: La icona de l'ordre que es va a executar.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ca: L'identificador del quadre associat a aquest calaix. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object».

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ca: L'identificador del quadre de nivell superior que conté aquest objecte.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ca: La ubicació del fitxer .desktop que descriu el llançador. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «launcher-object».

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ca: La ubicació del fitxer d'imatge utilitzat com la icona per al botó de l'objecte. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object» i la clau use_custom_icon és vertader.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix x. Aquest valor només té efecte al mode no expansionat. Al mode expansionat la clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix y. Aquesta clau només té efecte al mode no expansionat. Al mode expansionat aquesta clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ca: L'orientació del quadre. Els valors possibles són «top», «bottom», «left», «right». En mode expansionat, la clau especifica a quin costat de la pantalla està el quadre. En mode no expansionat, la diferència entre «top» i «bottom» és menys important: ambdues indiquen que aquest és un quadre horitzontal - però encara donen una pista útil sobre com s'han de comportar alguns objectes del quadre. Per exemple, a un quadre superior («top») un botó de menú mostrarà el seu menú per sota el quadre, i un quadre inferior («bottom») mostrarà el menú per damunt del quadre.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ca: El quadre ha trobat un problema en carregar «%s».

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ca: El camí des del qual es construeixen els continguts del menú. Aquesta clau només té efecte si la clau use_menu_path és vertader i la clau object_type és «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ca: La posició d'aquest objecte del quadre. La posició s'especifica pel nombre de píxels des del cantó esquerre (o superior, si és vertical) del quadre.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ca: La velocitat de les animacions. Hi ha tres valors possibles; «slow», «medium» i «fast». Aquesta clau només té efecte si la clau enable_animations és vertader.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
ca: El administrador del sistema ha deshabilitat
    la modificació de la configuració del quadre

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ca: El text a mostrar en un rètol indicador per a quest calaix o menú. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object».

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
ca: El tipus d'aquest objecte de quadre. Els valors possibles són «drawer-object», «menu-object», «launcher-object», «bonobo-applet», «action-applet» i «menu-bar».

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ca: L'ús d'aquesta clau es va desaconsellar en GNOME 2.6 en favor a la clau «format». L'esquema es reté per compatibilitat amb versions anteriors.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
ca: El directori de l'usuari on s'han de desar les captures per a que apareguen en la web.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
ca: Cal canviar l'aigua!
    (Mireu la data d'avui)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
ca: S'ha produït un problema en registrar el quadre en el servidor de bonobo-activation.
    El codi d'error és: %d
    El quadre sortirà ara mateix.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
ca: Aquest botó vos permet amagar totes les finestres i mostrar l'escriptori

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ca: Aquest és un nom llegible per humans que podeu utilitzar per a identificar un quadre. La seua tasca principal és servir com títol de la finestra del quadre, cosa útil quan es navega entre quadres.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ca: Aquesta clau especifica en quantes files (per al emplaçament horitzontal) o columnes (per al emplaçament vertical) mostrarà els espais de treball el canviador d'espais de treball. Aquesta clau només té efecte si la clau display_all_workspaces és vertader.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ca: Aquesta clau especifica l'ordre que s'intentarà executar en fer click al peix.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ca: Aquesta clau especifica el nom del fitxer del mapa de píxels que s'utilitzarà per a l'animació mostrada a l'applet del peix, relatiu al directori de mapes de píxels.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
ca: Aquesta clau especifica el format usat per l'applet del rellotge quan la clau format està establerta a «custom». Podeu usar especificadors de conversió suportats per strftime() per a obtenir un format específic.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ca: Aquesta clau especifica el format de l'hora usat per l'applet del rellotge. Els valors possibles són «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» i «custom». Si s'estableix a «internet», el rellotge mostrarà l'hora d'internet. L'hora d'internet divideix el dia en 1000 «.batecs». No hi ha cap fus horari en aquest sistema, així que l'hora és la mateixa a tot el món. Si s'estableix a «unix», el rellotge mostrarà l'hora en segons des de l'Època, és a dir, 01/01/1970. Si s'estableix a «custom», el rellotge mostrarà l'hora segons el format especificat en la clau «custom_format».

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
ca: Aquesta clau especifica l'amplada màxima que la llista de tarees demanarà. La configuració d'amplària màxima és útil per a limitar la mida utilitzada en quadres grans com en els quadres a un costat, en els quals la llista de tarees podria ocupar tot l'espai disponible.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
ca: Aquesta clau especifica la mida mínima que demanarà l'applet de llistat de tarees.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ca: Aquesta clau especifica el nombre de trames que es mostraran en l'animació del peix.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ca: Aquesta clau especifica el nombre de segons que es mostrarà cada trama.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
ca: Aquesta clau especifica el programa a executar per a configurar l'hora.

en: This launch icon does not specify a url to show.
ca: Aquesta icona de llançament no especifica una url a mostrar.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
ca: Aquest programa s'encarrega de llançar altres aplicacions i d'incorporar applets petits a ell mateix.

en: Time configuration tool
ca: Eina de configuració de l'hora

en: Tool to switch between windows
ca: Eina per canviar entre finestres

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ca: El rètol indicador mostrat per a aquest calaix o menú

en: Top
ca: Superior

en: Top Centered Panel
ca: Quadre centrat superior

en: Top Edge Panel
ca: Quadre a un costat superior

en: Top Expanded Edge Panel
ca: Quadre a un costat expansionat superior

en: Top Floating Panel
ca: Quadre flotant superior

en: Toplevel panel containing object
ca: El quadre de nivell superior que conté aquest objecte

en: UNIX time
ca: Hora de UNIX

en: Un_lock
ca: Desb_loca

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ca: No s'ha pogut crear la informació del png.
    Possiblement teniu una versió incorrecta de libpng en el vostre sistema

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
ca: No s'ha pogut crear el fitxer:
    «%s»
    Si us plau, comproveu els vostres permisos del directori pare

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut executar «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
ca: No s'ha pogut obtindre el nom de l'ordre a executar

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ca: No s'ha pogut inicialitzar la estructura del png.
    Possiblement teniu una versió incorrecta de libpng en el vostre sistema

en: Unable to load panel stock icon '%s'
ca: No s'ha pogut carregar la icona integrada del quadre «%s»

en: Unable to locate the command to execute
ca: No s'ha pogut trobar l'ordre a executar

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
ca: No s'ha pogut obtindre la interfície AppletShell des del control

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer desktop %s per al llançador del quadre%s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ca: No s'ha pogut fixar la informació del png.
    Possiblement teniu una versió incorrecta de libpng en el vostre sistema

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
ca: No s'ha pogut fer la captura de pantalla de l'escriptori actual.

en: Unknown Window
ca: Finestra desconeguda

en: Unknown background type received
ca: S'ha rebut un tipus de fons desconegut

en: Use UNIX time
ca: Utilitza l'hora de Unix

en: Use UTC
ca: Utilitza UTC

en: Use _UTC
ca: Utilitza _UTC

en: Use custom icon for object's button
ca: Utilitza una icona personalitzada per al botó de l'objecte

en: Use custom path for menu contents
ca: Utilitza un camí personalitzat per als continguts del menú

en: Use internet time
ca: Utilitza l'hora d'Internet

en: Utility
ca: Utilitat

en: Visible pixels when hidden
ca: Píxels visibles quan està ocult

en: Wanda Factory
ca: Factoria Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ca: Avís: L'ordre pareix que és algo útil.
    Com aquesta és una applet inútil, potser no voleu fer açò.
    Vos recomanem que no feu servir %s per a res que puga
    fer l'applet "pràctica" o útil.

en: Web directory
ca: Directori de web

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
ca: Quan es suprimeix un quadre, el quadre i la seva
    configuració es perd. Voleu suprimir aquest quadre?

en: When to group windows
ca: Quan agrupar les finestres

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ca: Quin tipus de fons s'ha d'utilitzar per a aquest quadre. Els valors possibles són «gtk» - s'utilitzarà el giny de fons predeterminat de GTK+, «color» - s'utilitzarà la configuració de color com el color de fons, o «image» - s'utilitzarà la imatge especificada en la configuració d'imatge com a fons.

en: Will run command: '%s'
ca: S'executarà l'ordre: «%s»

en: Window List
ca: Llista de finestres

en: Window List Preferences
ca: Propietats de la llista de finestres

en: Window Navigation Applet Factory
ca: Factoria d'applets de navegació de finestres

en: Window Selector
ca: Selector de finestres

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ca: Amb una configuració amb múltiples pantalles, podeu tindre quadres en cada pantalla individual. Aquesta clau identifica la pantalla en la que el quadre actual s'està mostrant.

en: Workspace Names
ca: Noms dels espais de treball

en: Workspace Switcher
ca: Canviador d'espais de treball

en: Workspace Switcher Preferences
ca: Preferències del canviador d'espais de treball

en: Workspace na_mes:
ca: No_ms dels espais de treball:

en: X Large
ca: Molt gran

en: X Small
ca: Molt petit

en: X co-ordinate of panel
ca: La coordenada X del quadre

en: X screen where the panel is displayed
ca: La pantalla d'X en la que es mostra el quadre

en: XX Large
ca: Extra gran

en: XX Small
ca: Extra petit

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ca: El monitor Xinerama en el que es mostra el quadre

en: Y co-ordinate of panel
ca: La coordenada Y del quadre

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
ca: No podeu crear un llançador nou en aquest punt, ja que no es pot escriure en aquest lloc.

en: You cannot remove your last panel.
ca: No podeu suprimir el vostre últim quadre.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
ca: No teniu fortune instal·lat o no heu especificat un programa per a executar.
    
    Aneu al diàleg de les propietats del peix.

en: You have to specify a name.
ca: Heu d'especificar un nom.

en: You have to specify a valid URL or command.
ca: Heu d'especificar una URL o ordre vàlida.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ca: El vostre gestor de finestres no suporta el botó «Mostra l'escriptori», o no esteu executant un gestor de finestres.

en: _About Panels
ca: Quant als quadres

en: _About...
ca: _Quant a...

en: _Activate Screensaver
ca: _Activa el protector de pantalla

en: _Add to Panel
ca: _Afegeix al quadre

en: _Always group windows
ca: Sempre a_grupar les finestres

en: _Autohide
ca: Ocultació _automàtica

en: _Delete This Panel
ca: _Elimina aquest quadre

en: _Delete This Panel...
ca: _Elimina aquest quadre...

en: _File:
ca: _Fitxer:

en: _Force quit
ca: _Força la sortida

en: _Help
ca: A_juda

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Kill Screensaver Daemon
ca: Ma_ta el dimoni del protector de pantalla

en: _Lock
ca: B_loca

en: _Lock Screen
ca: B_loca la pantalla

en: _Move
ca: _Mou

en: _Name of fish:
ca: _Nom del peix:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Never group windows
ca: _Mai agrupar les finestres

en: _New Panel
ca: _Nou quadre

en: _None (use system theme)
ca: _Cap (utilitza el tema del sistema)

en: _Orientation:
ca: _Orientació:

en: _Pause per frame:
ca: _Pausa per trama:

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Remove From Panel
ca: _Elimina del quadre

en: _Rotate on vertical panels
ca: _Rota en els quadres verticals

en: _Run
ca: _Executa

en: _Scale
ca: E_scala

en: _Size:
ca: _Mida:

en: _Tile
ca: Mosa_ic

en: _Total frames in animation:
ca: Trames _totals en l'animació:

en: columns
ca: columnes

en: file not found
ca: no s'ha trobat el fitxer

en: frames
ca: trames

en: none
ca: cap

en: pixels
ca: píxels

en: query returned exception %s
ca: la petició ha tornat l'excepció %s

en: rows
ca: files

en: seconds
ca: segons
