gnome-terminal 2.3.2 - en to ca translation catalogue (395 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
ca: «%s» no és un factor de zoom vàlid

en: "%s" option given twice
ca: S'ha donat l'opció «%s» dues vegades

en: "%s" option given twice for the same window
ca: S'ha donat l'opció «%s» dues vegades per a la mateixa finestra

en: "%s" option requires an argument
ca: L'opció «%s» requereix un argument

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
ca: S'ha especificat «%s» més d'una vegada per a la mateixa finestra o pestanya

en: <b>Background</b>
ca: <b>Fons</b>

en: <b>Command</b>
ca: <b>Ordre</b>

en: <b>Compatibility</b>
ca: <b>Compatibilitat</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
ca: <b>Primer pla i fons</b>

en: <b>Palette</b>
ca: <b>Paleta</b>

en: <b>Scrolling</b>
ca: <b>Desplaçament</b>

en: <b>Title</b>
ca: <b>Títol</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
ca: <big>Resposta al desafiament S/Key</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ca: <small><i>Màxim</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
ca: <small><i>Cap</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
ca: Es presenta un subconjunt de codificacions possibles al submenú Codificacions. Aquesta és una llista de codificacions que aparèixen allí. El nom de codificació especial «current» vol dir que mostre la codificació del locale actual.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
ca: Un valor entre 0.0 i 1.0 que indica quant s'ha d'enfosquir la imatge de fons. 0.0 vol dir sense foscor, 1.0 vol dir foscor total. A la implementació actual, només hi ha dos nivells de foscor possibles, així que la configuració actua com un booleà, on 0.0 inhabilita l'efecte de foscor.

en: ASCII DEL
ca: Supr ASCII

en: A_vailable encodings:
ca: Codi_ficacions disponibles

en: Accelerator Mode
ca: Mode d'acceleració

en: Accelerator key
ca: Tecla d'acceleració

en: Accelerator modifiers
ca: Modificadors d'acceleració

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
ca: Un nom de tipus de lletra X. Vegeu la pàgina del manual d'X (executeu «man X») per a més detalls en el format dels noms de tipus de lletra X.

en: Arabic
ca: Àrab

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
ca: L'argument per a «%s» no és una ordre vàlida: %s

en: Armenian
ca: Armeni

en: Background image
ca: Imatge del fons

en: Background image _scrolls
ca: De_splaçament de la imatge de fons

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Black on light yellow
ca: Negre sobre groc clar

en: Black on white
ca: Negre sobre blanc

en: Built-_in schemes:
ca: E_squemes integrats:

en: Built-in _schemes:
ca: _Esquemes integrats:

en: C_lose Tab
ca: Tanca _la pestanya

en: C_urrent Profile...
ca: Perfil act_ual...

en: Celtic
ca: Celta

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Characters that are considered "part of a word"
ca: Caràcters que es consideren «part d'una paraula»

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Choose a terminal font
ca: Elegiu el tipus de lletra del terminal

en: Choose base profile
ca: Seleccioneu el perfil base

en: Choose terminal background color
ca: Elegiu el color de fons del terminal

en: Choose terminal text color
ca: Elegiu el color del texte del terminal

en: Click button to choose profile
ca: Feu clic per a triar el perfil

en: Click to choose font size
ca: Feu clic per a triar la mida del tipus de lletra

en: Click to choose font type
ca: Feu clic per a triar el tipus de lletra

en: Click to delete selected profile
ca: Feu clic per a eliminar el perfil seleccionat

en: Click to open edit profile dialog
ca: Feu clic per a obrir el diàleg de edició de perfils

en: Click to open new profile dialog
ca: Feu clic per a obrir un nou diàleg de perfil

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Color _palette:
ca: _Paleta de colors:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
ca: El color arrossegat al terminal tenia un format (%d) o mida (%d) erroni

en: Command line
ca: Línia d'ordres

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Contents
ca: Continguts

en: Copy
ca: Còpia

en: Could not execute command %s: %s
ca: No es pot executar l'ordre %s: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
ca: No es pot trobar cap imatge de fons anomenada "%s" pel perfil del termional "%s"

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
ca: No es pot trobar un icona anomenat "%s" pel perfil del terminal "%s"

en: Could not load font "%s"
ca: No es pot carregar "%s"

en: Could not load icon "%s": %s
ca: No es pot carregar l'icona «%s»: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
ca: No es pot obrir la adressa "%s":
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
ca: No es pot analitzar la cadena "%s" com a color de la paleta

en: Could not set working directory to "%s": %s
ca: No s'ha pogut establir el directori de treball a «%s»: %s

en: Croatian
ca: Croat

en: Current Locale
ca: Locale actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom co_mmand:
ca: _Ordre personalitzada:

en: Custom command to use instead of the shell
ca: L'ordre personalitzada a utilitzar en comptes de l'intèrpret d'ordres

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Cirilic/Ucrainès

en: DIRNAME
ca: DIRECTORI

en: Default color of terminal background
ca: El color de fons del terminal per defecte

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ca: Color predeterminat del fons del terminal, com una especificació de color (pot ser dígits hexadecimals a l'estil HTML, o un nom de color tal com «red»).

en: Default color of text in the terminal
ca: Color predeterminat del text al terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ca: Color predeterminat del text al terminal, com una especificació de color (pot ser en estil HTML de dígits hexadecimals o un nom de color tal com «red»).

en: Delete Profile
ca: Elimina el perfil

en: Delete profile "%s"?
ca: Voleu eliminar el perfil «%s»?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
ca: Inhabilita totes les tecles d'accés dels me_nús (tals com Alt+f per obrir el menú Fitxer)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
ca: Inhabilita la tecla d'accés al m_enú (F10 per defecte)

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ca: No es registra amb el servidor de noms d'activació, no torna a usar un terminal actiu

en: E_ncodings shown in menu:
ca: Codificacio_ns mostrades en el menú:

en: Edit
ca: Edita

en: Effects
ca: Efectes

en: Enter profile name
ca: Introduïu el nom del perfil

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
ca: S'ha produït un error al convertir la URI «%s» al nom de fitxer: %s

en: Error getting default value of %s: %s
ca: Error en obtenir els valor per defecte de %s: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
ca: Error propagant l'accelerador de canvis per a la configuració de bases de dades: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
ca: S'ha produït un error al registrar la terminal amb el servei d'activació; mode de factoria deshabilitat.

en: Error setting key %s back to default: %s
ca: Error reestablint la clau %s per defecte %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
ca: Error establint un nou accelerador a la configuració de bases de dades: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
ca: Error establint la clau use_menu_accelerators: %s

en: Escape sequence
ca: Seqüència d'escapament

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
ca: Executa l'argument a aquesta opció dins del terminal.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
ca: Executa la resta de la línia d'ordres dins el terminal.

en: Exit the terminal
ca: Tanca el terminal

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
ca: Ha fallat la càrrega de la imatge de fons "%s" pel perfil del terminal "%s": %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
ca: Ha fallat la càrrega de l'icona "%s" pel perfil del terminal "%s": %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
ca: No s'ha pogut recuperar el servidor del terminal del servidor d'activació

en: File
ca: Fitxer

en: Filename of a background image.
ca: Nom del fitxer d'una imatge de fons.

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GNOME Terminal
ca: Terminal del GNOME

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
ca: Terminal del GNOME: el nom del tipus de lletra «%s» establit en la base de dades de la configuració no és vàlid

en: Georgian
ca: Georgià

en: Go
ca: Vés

en: Goes after initial title
ca: Vés després del títol inicial

en: Goes before initial title
ca: Vés abans del títol inicial

en: Gray on black
ca: Gris sobre negre

en: Greek
ca: Grec

en: Green on black
ca: Verd sobre negre

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide and Show menubar
ca: Mostra / amaga la barra de menú

en: Human-readable name of the profile.
ca: Nom llegible per humans del perfil.

en: ID for startup notification protocol.
ca: ID per al protocol de notificació d'inici.

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon for terminal window
ca: Icona per a la finestra del terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ca: Icona a utilitzar per a les pestanyes/finestres que continguen aquest perfil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ca: Si l'aplicació dins del terminal estableix el títol (típicament, la gent té el seu intèrpret configurat per a fer açò), el títol dinàmicament establert pot esborrar el títol configurat, anar davant, darrere o reemplaçar-lo. Els valors possibles són «replace», «before», «after» i «ignore».

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ca: Si és vertader, permet a les aplicacions dins del terminal mostrar text en negreta.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ca: Si és vertader, no facis soroll quan les aplicacions envien la seqüència d'escapament de l'avís sonor del terminal.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ca: Si és vertader, en prémer una tecla fa que es desplace al fons.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ca: Si és veritat, desplaça la imatge de fons amb el text del primer pla; si és fals, manté la imatge en una posició fixa i desplaça el text per damunt d'ella.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ca: Si és veritat, l'ordre dins del terminal s'iniciarà com un intèrpret d'entrada. (argv[0] tindrà un guió davant d'ell.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ca: Si és veritat, el terminal utilitzarà el tipus de lletra estàndard global per a tot l'escriptori si és monospace (i el tipus de lletra més similar que puga trobar si no és així).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ca: Si és vertader, l'esquema de colors del tema utilitzat per a les caixes d'entrada de text s'utilitzarà per al terminal, en comptes dels colors donats per l'usuari.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ca: Si és veritat, el valor de la configuració custom_command s'utilitzarà en comptes d'executar un intèrpret.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
ca: Si és veritat, s'actualitzarà utmp/wtmp quan l'ordre dins del terminal s'execute.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ca: Si és vertader, quan hi ha nova sortida el terminal es desplaça al fons.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
ca: El nom de fitxer d'imatge arrossegat al terminal tenia un format (%d) o mida (%d) erroni

en: Initial _title:
ca: _Títol inicial:

en: Invalid argument: "%s"
ca: Argument invàlid: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
ca: Cadena geomètrica invàlida "%s"

en: Isn't displayed
ca: Ocult

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
ca: Pareix a ser que no teniu el gnome-terminal.server instal·lat a una ubicació vàlida. Mode de factoria inhabilitat.

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Linux console
ca: Consola Linux

en: List of available encodings
ca: Llista de codificacions disponibles

en: List of profiles
ca: Llista de perfils

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
ca: Llista de perfils coneguts per gnome-terminal. La llista conté cadenes que nombren subdirectoris relatius a /apps/gnome-terminal/profiles.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
ca: Màxim de fonts sobrepassat. Algunes fonts pot ser no papreguin.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
ca: La url de Mozilla arrossegada al terminal tenia un format (%d) o mida (%d) erroni

en: New Profile
ca: Nou perfil

en: New Tab
ca: Nova pestanya

en: New Window
ca: Nova finestra

en: New _Profile...
ca: Nou _perfil...

en: No argument given to "%s" option
ca: No s'han donat arguments a l'opció «%s»

en: No such profile '%s', using default profile
ca: No existeix el perfil «%s», s'usarà el perfil per defecte

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ca: Normalment podeu accedir a la barra de menú amb F10. Açò també es pot personalitzar mitjançant gtkrc (gtk-menu-bar-accel = «el que siga»). Aquesta opció permet que l'accelerador de barra de menú estàndard es puga inhabilitar.

en: Number of lines to keep in scrollback
ca: Nombre de línies a mantindre en el desplaçament

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
ca: Nombre de línies de desplaçament a mantindre. Podeu desplaçar-vos cap enrere al terminal per aquest nombre de línies; les línies que no càpiguen al desplaçament es descarten. Aneu amb compte amb aquesta configuració, és el principal factor per a determinar quanta memòria utilitzarà el terminal.

en: On the left side
ca: A l'esquerra

en: On the right side
ca: A la dreta

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
ca: Obre una nova pestanya a la darrera finestra oberta amb el perfil predeterminat. Es poden proporcionar més d'un d'aquestes opcions.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
ca: Obre una nova pestanya a la darrera finestra oberta amb la ID de perfil donat. Emprat internament pera a desar sessions.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
ca: Obre una nova pestanya a la darrera finestra oberta amb el perfil donat. Més d'una d'aquestes opcions poden ser proporcionades.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
ca: Obre una nova finestra amb una pestanya amb el perfil predeterminat. Es poden proporcionar més d'una d'aquestes opcions.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
ca: Obre una nova finestra que contingui una pestanya amb la ID de perfil donat. Emprat internament pera a desar sessions.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
ca: Obre una nova finestra amb una pestanya amb el perfil donat. Es poden proporcionar més d'una d'aquestes opcions.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
ca: L'opció «%s» requereix un argument donant el directori

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
ca: La opció «%s» requereix un argument donant la geometria

en: Option "%s" requires an argument giving the role
ca: L'opció «%s» requereix un argument donant el rol

en: Option "%s" requires an argument giving the title
ca: L'opció «%s» requereix un argument donant el títol

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
ca: L'opció «%s» requereix un argument donant el factor del zoom

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
ca: L'opció «%s» requereix un argument que especifiqui quin perfil s'ha d'usar

en: Option "%s" requires specifying the command to run
ca: L'opció «%s» requereix especificar l'ordre a executar

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ca: L'opció «%s» requereix especificar l'ordre per executar la resta de la línia d'ordres

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
ca: L'opció --%s ja no està suportada per aquesta versió de gnome-terminal; podeu crear un perfil amb la configuració dessitjada i utilitzar la nova opció --window-with-profile

en: PROFILEID
ca: ID DEL PERFIL

en: PROFILENAME
ca: NOM DEL PERFIL

en: P_rofiles...
ca: Pe_rfils...

en: Palette entry 1
ca: Entrada 1 de la paleta

en: Palette entry 10
ca: Entrada 10 de la paleta

en: Palette entry 11
ca: Entrada 11 de la paleta

en: Palette entry 12
ca: Entrada 12 de la paleta

en: Palette entry 13
ca: Entrada 13 de la paleta

en: Palette entry 14
ca: Entrada 14 de la paleta

en: Palette entry 15
ca: Entrada 15 de la paleta

en: Palette entry 16
ca: Entrada 16 de la paleta

en: Palette entry 2
ca: Entrada 2 de la paleta

en: Palette entry 3
ca: Entrada 3 de la paleta

en: Palette entry 4
ca: Entrada 4 de la paleta

en: Palette entry 5
ca: Entrada 5 de la paleta

en: Palette entry 6
ca: Entrada 6 de la paleta

en: Palette entry 7
ca: Entrada 7 de la paleta

en: Palette entry 8
ca: Entrada 8 de la paleta

en: Palette entry 9
ca: Entrada 9 de la paleta

en: Palette for terminal applications
ca: Paleta per a les aplicacions de terminal

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Persian
ca: Persa

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
ca: Mostra un diàleg quan es detecta i es fa clic a una consulta de resposta d'una comprovació d's/key. Si es tecleja una contrasenya al diàleg, s'enviarà al terminal.

en: Position of the scrollbar
ca: Posició de la barra de desplaçament

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ca: Els valors possibles són «close» per a tancar el terminal i «reinicia» per a tornar a executar l'ordre.

en: Profile Editor
ca: Editor de perfils

en: Profile _icon:
ca: _Icona del perfil

en: Profile _name:
ca: _Nom del perfil:

en: Profile _used when launching a new terminal:
ca: Perfil _usat mentre s'iniciava un nou terminal:

en: Profile list
ca: Llista de perfils

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
ca: Perfil a utilitzar quan s'obre una nova finestra o pestanya. Ha d'estar a profile_list.

en: Profile to use for new terminals
ca: Perfil a utilitzar per a nous terminals

en: ROLE
ca: ROL

en: Register with the activation nameserver [default]
ca: Es registra amb el servidor de noms d'activació [per defecte]

en: Replaces initial title
ca: Reemplaça el títol inicial

en: Reset
ca: Reinicia

en: Reset and C_lear
ca: Reinicia i ne_teja

en: Reset and Clear
ca: Reinicia i neteja

en: Restart the command
ca: Reinicia l'ordre

en: Romanian
ca: Romanès

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ca: E_xecuta una ordre personalitzada en comptes del meu intèrpret d'ordres

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ca: Executa aquesta ordre en lloc de l'intèrpret, si use_custom_command és vertader.

en: Sc_roll on output
ca: D_esplaçament en sortida

en: Scr_ollback:
ca: De_splaçament cap enrrera:

en: Scroll on _keystroke
ca: Des_plaçament en prémer tecla

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Secure _Keyboard
ca: _Teclat segur

en: Select-by-_word characters:
ca: Caràcters de _selecció per paraula:

en: Set Title
ca: Estableix un títol

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ca: Estableix l'última pestanya especificada com l'activa en la seua finestra

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
ca: Estableix el rol per a la darrera finestra especificada; s'aplica a només una finestra; pot ser especificada una vegada pera cada finestra que cree des de la línia d'ordres.

en: Set the terminal's title
ca: Estableix el títol del terminal

en: Set the terminal's working directory
ca: Estableix el directori de treball del terminal

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ca: Estableix el factor de zoom del terminal (1.0 = mida normal)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
ca: Estableix quin codi genera la tecla de retrocés. Els valors possibles són «ascii-del» per al caràcter ASCII DEL, «control-h» per a Control-H (també conegut com el caràcter ASCII BS), «escape-sequence» per a la seqüència d'escapament normalment associada a retrocés o suprimeix. «ascii-del» és considerada normalment la configuració correcta de la tecla de retrocés.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
ca: Estableix quin codi genera la tecla suprimeix. Els valors possibles són «ascii-del» per al caràcter ASCII DEL, «control-h» per a Control-H (també conegut com el caràcter ASCII BS), «escape-sequence» per a la seqüència d'escapament normalment associada a retrocés o suprimeix. «escape-sequence» és considerada normalment la configuració correcta de la tecla de retrocés.

en: Shortcut _Key
ca: Te_cla de drecera

en: Show _Menubar
ca: Mostra la barra del _menu

en: Show _menubar by default in new terminals
ca: Mostra la barra del _menu per defecte

en: Si_ze:
ca: _Mida:

en: South European
ca: Europa del sud

en: Support skey dingus clicking
ca: Suporta fer clic en comprovacions d'skey

en: Switch to Next Tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: Switch to Previous Tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: Switch to Tab 1
ca: Canvia a la pestanya 1

en: Switch to Tab 10
ca: Canvia a la pestanya 10

en: Switch to Tab 11
ca: Canvia a la pestanya 11

en: Switch to Tab 12
ca: Canvia a la pestanya 12

en: Switch to Tab 2
ca: Canvia a la pestanya 2

en: Switch to Tab 3
ca: Canvia a la pestanya 3

en: Switch to Tab 4
ca: Canvia a la pestanya 4

en: Switch to Tab 5
ca: Canvia a la pestanya 5

en: Switch to Tab 6
ca: Canvia a la pestanya 6

en: Switch to Tab 7
ca: Canvia a la pestanya 7

en: Switch to Tab 8
ca: Canvia a la pestanya 8

en: Switch to Tab 9
ca: Canvia a la pestanya 9

en: TITLE
ca: TÍTOL

en: Terminal _bell
ca: A_vís sonor del terminal

en: Terminal applications have these colors available to them.
ca: Les aplicacions del terminal disposen d'aquests colors per elles.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ca: Els terminals tenen una paleta de 16 colors que poden utilitzar les aplicacions de dins del terminal. Això és aquesta paleta, en la forma d'una llista de noms de colors separats per dos punts. Els colors han d'estar en format hexadecimal, com per exemple «#FF00FF».

en: Thai
ca: Tailandès

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
ca: L'ordre en execució al terminal pot establir un nou títol dinàmicament.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
ca: No es pot trobar el fitxer "%s". Això indica que la aplicació està mal instal·lada.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
ca: El perfil que heu sel·leccionat és una base per a nous perfils que no existirà més

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
ca: El text sobre el que heu fet clic sembla no ser una comprovació S/Key.

en: The type of accelerator.
ca: El tipus d'accelerador.

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
ca: El valor de la clau de configuració %s no és vàlid; el valor és «%s»

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
ca: Hi ha un problema amb l'ordre per aquest terminal: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
ca: S'ha produït un error creant el subprocés per aquest terminal: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
ca: S'ha produït un error creant el perfil "%s"

en: There was an error deleting the profiles
ca: S'ha produït un error eliminant el perfil

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
ca: S'ha produït un error obtenint la llista de perfils del terminal. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
ca: S'ha produït un error carregant una assignació de tecla del terminal. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
ca: S'ha produït un error carregant la configuració des de %s. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
ca: S'ha produït un error en carrer els valors de la configuració sobre si utilitzar imatges als menús. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
ca: S'ha produït un error carregant els valors de configuració sobre si usar els acceleradors de menús. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
ca: S'ha produït un error carregant els valors de la configuració sobre si utilitzar mnemònics. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació per a use_menu_accelerators (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació de canvis per derfecte del perfil. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
ca: S'ha produït un error en subscriure a la notificació dels canvis de la visibilitat de les icones als menús. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació de canvis del tipus de lletra d'amplada fixa. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació dels canvis de la llista de codificacions del terminal. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació els canvis de la clau del terminal. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació de canvis del perfil del terminal. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació des canvis de la llista de perfils del terminal. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
ca: S'ha produït un error subscrivint a la notificació de la finestra dels canvis de configuració del terminal. (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
ca: S'ha produït un error en suprimir el directori de configuració %s. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
ca: Aquest no és un valor per defecte per %s

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
ca: Aquestes opcions poden fer que algunes aplicacions no funcionin correctament.
    Aquestes només són per permetre-li treballar al voltant de certes aplicacions
    i sistemes operatius els cuals esperen comportaments diferents dels terminals.

en: Title and Command
ca: Títol i ordre

en: Title for terminal
ca: Títol pel terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ca: Títol a mostrar per a la finestra o pestanya del terminal. Aquest títol es pot reemplaçar o combinar amb el títol establert per l'aplicació dins del terminal, depenent de la configuració title_mode.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
ca: Vertader si el cursor ha de parpellejar quan el terminal te focus, per a les finestres/pestanyes amb aquest perfil.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
ca: Vertader si la barra de menú s'ha de mostrar a les noves finestres, per a finestres/pestanyes amb aquest perfil.

en: Turkish
ca: Turc

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
ca: Desactiva la barra de menú per la darrera finestra especificada; aplica a només una finestra; pot ser especificada una vegada pera cada finestra que es vulgui crear des de la línia d'ordres.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
ca: Activa la barra de menú per la darrera finestra especificada; aplica a només una finestra; pot ser especificada una vegada pera cada finestra que es vulgui crear des de la línia d'ordres.

en: Two "%s" options given for one tab
ca: S'han donat dues opcions «%s» per a una pestanya

en: Two "%s" options given for one window
ca: S'han donat dues opcions «%s» per a la mateixa finestra

en: Two geometries given for one window
ca: Dues geometries donades per la mateixa finestra

en: Two roles given for one window
ca: S'han donat dos rols donades per la mateixa finestra

en: Type a new accelerator
ca: Tecleja un accelerador nou

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ca: Tecleja un accelerador nou, o prem espai per esborrar

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
ca: Tipus de fons del terminal. Pot ser «solid» per a un color sòlid, «image» per a una imatge, o «transparent» per a pseudotransparència.

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
ca: La llista d'URI arrossegada al terminal tenia un format (%d) o mida (%d) erroni

en: Use colors from s_ystem theme
ca: Utilitza els colors del tema del s_istema

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View
ca: Visualitza

en: Western
ca: Occidental

en: What to do with dynamic title
ca: Què fer amb el títol dinàmic

en: What to do with the terminal when the child command exits
ca: Què fer amb el terminal quan l'ordre filla surt

en: When command _exits:
ca: Quan l'ordre _surt:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ca: Quan es selecciona text per paraules, sequències d'aquest caràcters es consideren paràules. Es poden donar rangs com «A-Z». El guió literal (que no exprese un rang) ha de ser el primer caràcter donat.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
ca: On s'ha de mostrar la barra de desplaçament del terminal. Les possibilitats són «left», «right» i «disabled».

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
ca: Si la drecera estàndard de GTK per a accedir a les barres de menú està activada

en: Whether to allow bold text
ca: Si es permet o no text en negreta

en: Whether to blink the cursor
ca: Si el cursor ha de parpellejar

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ca: Si s'ha d'executar l'ordre dins del terminal com un intèrpret d'entrada

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ca: Si s'executa o no una ordre personalitzada en comptes de l'intèrpret d'ordres

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ca: Si s'ha de desplaçar al final quan es prem una tecla

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ca: Si s'ha de desplaçar al final quan hi ha nova sortida

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ca: Si s'ha de mostrar la barra de menú a les noves finestres/pestanyes

en: Whether to silence terminal bell
ca: Si s'ha de silenciar l'avís sonor del terminal

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
ca: Si s'ha d'actualitzar utmp/wtmp quan s'executa l'ordre del terminal

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ca: Si s'han d'utilitzar els colors del tema per al giny del terminal

en: Whether to use the system font
ca: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra del sistema

en: White on black
ca: Blanc sobre negre

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
ca: Especificació de la geometria d'X (mireu la pàgina de manual «X»), pot ser especificada una vegada per a cada finestra a obrir.

en: You already have a profile called "%s"
ca: Ja teniu el perfil anomenat "%s"

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
ca: Heu de tenir al menys un perfil; no els podeu eliminar tots.

en: You must select one or more profiles to delete.
ca: Heu de seleccionar un o més perfils a eliminar.

en: ZOOMFACTOR
ca: FACTORZOOM

en: Zoom In
ca: Amplia el zoom

en: Zoom Out
ca: Redueix el zoom

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ca: El factor de zoom «%g» és massa gran, s'usarà %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ca: El factor de zoom «%g» és massa petit, s'usarà %g

en: _About
ca: _Quant a

en: _Action
ca: _Acció

en: _Add or Remove...
ca: _Afegeix o elimina...

en: _Allow bold text
ca: Permet text en negret_a

en: _Background color:
ca: _Color del fons:

en: _Background image
ca: Imatge del _fons

en: _Backspace key generates:
ca: La tecla de re_trocés genera:

en: _Base on:
ca: _Basat en:

en: _Close Window
ca: Tan_ca la finestra

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adresa de l'enllaç

en: _Create
ca: _Crea

en: _Delete key generates:
ca: La tecla de _suprimir genera:

en: _Description
ca: _Descripció

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Dynamically-set title:
ca: Estableix _dinàmicament el títol

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Current Profile...
ca: _Edita el perfil actual...

en: _Encoding
ca: _Codificació

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Full Screen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: A_juda

en: _Image file:
ca: Fitxer d'_imatge:

en: _Input Methods
ca: Mètodes d'_entrada

en: _Keyboard Shortcuts...
ca: Dreceres de _teclat...

en: _Next Tab
ca: Pestanya següe_nt

en: _None (use solid color)
ca: _Cap (empra un color sòlid)

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: _Previous Tab
ca: Pestanya _anterior

en: _Profile name:
ca: Nom del _perfil:

en: _Profiles:
ca: _Perfils:

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: _Reset compatibility options to defaults
ca: _Reinicia les opcions de compatibilitat a les inicials

en: _Run command as a login shell
ca: Executa una o_rdre com una entrada a l'intèrpret d'ordres

en: _Scrollbar is:
ca: La barra de _desplaçament és:

en: _Set Title...
ca: E_stableix el títol...

en: _Shade transparent or image background:
ca: _Enfosqueix la transparència o imatge de fons:

en: _Shortcut Keys:
ca: Tecle_s de drecera:

en: _Text color:
ca: Color del _text:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Transparent background
ca: Fons _transparent

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
ca: Act_ualitza el registre utmp/wtmp quan l'ordre s'executi

en: _Use bold version of font
ca: _Empra la font en negreta

en: _Use the system terminal font
ca: _Utilitza el tipus de lletra del terminal del sistema

en: _View
ca: _Visualitza

en: _lines
ca: _línies

en: char cell
ca: cel·la de caràcter

en: italic
ca: itàlica

en: monospaced
ca: espaiament simple

en: oblique
ca: cursiva

en: other
ca: altra

en: proportional
ca: proporcional

en: reverse italic
ca: itàlica invertida

en: reverse oblique
ca: cursiva invertida

en: roman
ca: romana

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
ca: El text/plain arrossegat al terminal tenia un format (%d) o mida (%d) erroni
