gnome-utils 2.5.0 - en to ca translation catalogue (307 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ca: 
    ... Massa errors a mostrar ...

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ca: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %s could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir %s.

en: %s is not a regular file.
ca: %s no és un fitxer regular.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
ca: %s no és llegible per a usuaris. Podeu executar el programa com a root o demanar-li al administrador del sistema que canvie els permissos del fitxer.

en: %s not a log file.
ca: %s no és un fitxer de registre.

en: (stopped)
ca: (parat)

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
ca: 0 per al format ràpid, 1 per al estàndard (afegeix un format de baix nivell) i 2 per a un format exhaustiu (afegeix un escaneig de blocs amb errors).

en: <No log loaded>
ca: <No s'ha carregat cap registre>

en: <empty>
ca: <buit>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
ca: <small><i><b>Nota</b>: La utilitat mbadblocks no està instal·lada en el sistema. Ha d'estar instal·lada per a fer un formatat DOS (fat) exhaustiu.</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
ca: <span weight="bold">Opcions del sistema de fitxers</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
ca: <span weight="bold">Mode de formatat</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
ca: <span weight="bold">Opcions físiques</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
ca: Client per al servidor de diccionari del MIT.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
ca: A ocorregut un error greu. Si us plau comproveu que el vostre servidor i port són correctes. Per referència el servidor per defecte és dict.org i el port 2628

en: A system log viewer for GNOME.
ca: Un visor de registres del sistema per al GNOME.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
ca: NOMÉS USUARIS AVANÇATS - rerefons per al format FAT

en: A_vailable options:
ca: Opcions _disponibles:

en: Abnormal child process termination.
ca: Terminació del procés fill anormal.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
ca: Terminació anormal del procés fill mbadblocks.

en: Ac_tions...
ca: Acc_ions...

en: Accessories
ca: Accessoris

en: Action Database
ca: Base de dades d'accions

en: Actions
ca: Accions

en: Add logs to monitor
ca: Afegiu els registres a monitoritzar

en: April
ca: Abril

en: August
ca: Agost

en: Automatically start a search
ca: Comença una cerca automàticament

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
ca: Dades incorrectes en el cilindre %d. S'està continuant...

en: Browse
ca: Vés a

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can't write to actions database!
ca: No es pot escriure en la base de dades d'accions!

en: Cannot connect to server
ca: No es pot connectar al servidor

en: Cannot initialize bonobo.
ca: No es pot inicialitzar bonobo.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
ca: No es pot obrir la base de dades d'accions «%s»! No s'ha pogut obrir.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
ca: No es pot obrir la base de dades de descripcions «%s»! L'apertura ha fallat.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
ca: No es pot obrir la base de dades de expressions regulars «%s»! L'apertura ha fallat.

en: Cesar Miquel (miquel@df.uba.ar)
ca: César Miquel (miquel@df.uba.ar)

en: Check Spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Check _Spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Check word spelling
ca: Comprova l'ortografia de la paraula

en: Checking for bad blocks...
ca: S'estan cercant blocs amb errors...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
ca: S'estan cercant blocs amb errors... (açò pot trigar un poc)

en: Checking for bad blocks... Done
ca: S'estan cercant blocs amb errors... fet

en: Click to Remove the '%s' Rule
ca: Feu clic per a eliminar la regla «%s»

en: Click to Start the search
ca: Feu clic per a començar la cerca

en: Click to Stop the search
ca: Feu clic per a parar la cerca

en: Click to do the spell check
ca: Feu clic per a fer la comprovació de l'ortografia

en: Clos_e All
ca: Ta_nca tots

en: Close all Log files
ca: Tanca tots els fitxers de registre

en: Collapse all the rows
ca: Colapsa totes les files

en: Contains the _text
ca: Conté el _text

en: Could not delete "%s".
ca: No s'ha pogut suprimir «%s».

en: Could not determine current floppy geometry.
ca: No s'ha pogut determinat la geometria del disquet actual.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda per al formatador de disquets.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
ca: No s'ha pogut moure «%s» a la paperera.

en: Could not open document "%s".
ca: No s'ha pogut obrir el document «%s».

en: Currently _monitored logs:
ca: Registres _monitoritzats actualment:

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: D_efault strategy:
ca: Estratègia per d_efecte:

en: Database
ca: Base de dades

en: Database Name
ca: Nom de la base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date modified more than (da_ys)
ca: La data de modificació és més de (d_ies)

en: Date:
ca: Data:

en: De_fault Server
ca: Servidor per de_fecte

en: December
ca: Desembre

en: Def_ault Port
ca: Port per def_ecte

en: Default Strategy
ca: Estratègia per defecte

en: Default filesystem type
ca: Tipus de sistema de fitxers

en: Default formatting mode
ca: Mode de format per defecte

en: Deleting "%s" failed: %s.
ca: Ha fallat la supressió de «%s»: %s.

en: Description of this entry.
ca: Descripció d'aquesta entrada.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Dictionary Lookup
ca: Cerca al diccionari

en: Dictionary Preferences
ca: Preferències del diccionari

en: Dictionary server
ca: Servidor de diccionari

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ca: Voleu suprimir «%s» permanentment?

en: Double Density 3.5" (720KB)
ca: Doble densitat 3.5" (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
ca: Doble densitat 5.25" (360KB)

en: Enter a Word or select one from the list below
ca: Inseriu una paraula o seleccioneu una de la llista de sota

en: Enter a value for search rule
ca: Inseriu un valor per a la regla de cerca

en: Enter a word to know the spelling
ca: Inseriu una paraula per a conèixer l'ortografia

en: Enter the Port Number
ca: Entry el número de port

en: Enter the Server Name
ca: Inseriu el nom del servidor

en: Enter the file name you want to search
ca: Inseriu el nom de fitxer que voleu cercar

en: Enter the folder name where you want to start the search
ca: Inseriu el nom de la carpeta en la que voleu començar la cerca

en: Entry Detail
ca: Detalls de la entrada

en: Entry changed called for a non entry option!
ca: S'ha demanat un canvi per a una entrada sense opcions!

en: Error closing device %s
ca: Error en tancar el dispositiu %s

en: Error during completion of formatting
ca: Error durant la finalització del format

en: Error formatting track #%d
ca: Error en formatar la pista #%d

en: Error invoking query: %s
ca: Errada a l'invocar la petició: %s

en: Error parsing actions data base
ca: Error en l'anàlisi sintàctic de la base de dades d'accions

en: Error while checking the bad blocks.
ca: S'ha produït un error en comprovar els blocs amb errors.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
ca: Error en crear un nom de fitxer únic per al fitxer amb la llista de blocs amb errors.

en: Error while executing specified action
ca: S'ha produït un error a l'executar l'acció especificada

en: Error while filling the bad blocks list file.
ca: Error en plenar el fitxer amb la llista de blocs amb errors.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
ca: Error en invocar l'ordre (%s): %s.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
ca: Error en invocar l'ordre mbadblocks: %s.

en: Failed to open device %s for badblock checking
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu %s per a cercar blocs amb errors

en: February
ca: Febrer

en: File already opened
ca: El fitxer ja està obert

en: File is empty
ca: El fitxer està buit

en: File system _type:
ca: _Tipus de sistema de fitxers:

en: Find
ca: Cerca

en: Floppy Formatter
ca: Formatador de disquet

en: Floppy _density:
ca: Densitat del disquet:

en: Floppy de_vice:
ca: Dis_quetera:

en: Floppy formatted successfully.
ca: Disquet formatat amb èxit.

en: Floppy formatting cancelled.
ca: Format del disquet cancel·lat.

en: Folder
ca: Carpeta

en: Follow symbolic links
ca: Segueix enllaços simbòlics

en: Format Floppy Disks
ca: Formata disquets

en: Format Progress
ca: Progrés del format

en: Formatting the disk...
ca: S'està formatant el disc...

en: Formatting the disk... Done
ca: S'està formatant el disc... fet

en: GConf error:
      %s
ca: Error de GConf:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
ca: Error genèric en accedir a la disquetera %s.
    
    Codi d'error %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
ca: Error genèric en l'accedir a la disquetera %s.
    
    Codi d'error %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
ca: Alta densitat 3.5" (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
ca: Alta densitat 5.25" (1.2MB)

en: Host Name
ca: Nom de la màquina

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
ca: No es sap què és açò, però no és gens bo.

en: Include other filesystems
ca: Inclou altres sistemes de fitxers

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
ca: Permissos insuficients per a obrir la disquetera %s.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
ca: Error intern: No es pot desplaçar a la localització correcta.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
ca: Error intern: Valor extrany (%ld) en do_test

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ca: S'ha passat una opció no vàlida a la línia d'ordres de sortby.

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Last Date:
ca: Data final:

en: Last Modified:
ca: Última modificació:

en: Linux Native (ext2)
ca: Natiu de Linux (ext2)

en: Log Information
ca: Informació del registre

en: Log Line Details
ca: Detalls d'una línia de registre

en: Log file to open up on startup
ca: Fitxers de registre a obrir a l'iniciar

en: Look Up for a Word
ca: S'està cercant una paraula

en: Look in Folder Entry
ca: Cerca en la entrada de carpeta

en: Looking up word...
ca: S'està cercant la paraula...

en: Lookup done
ca: Cerca feta

en: Lookup word in dictionary
ca: Cerca la paraula al diccionari

en: Lookup words in an online dictionary
ca: Cercar paraules a un diccionari on-line

en: Making filesystem on disk...
ca: S'està creant el sistema de fitxers en el disquet...

en: Making filesystem on disk... Done
ca: S'està creant el sistema de fitxers en el disquet... fet

en: March
ca: Març

en: May
ca: Maig

en: Message
ca: Missatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Monitor Logs
ca: Monitoritza registres

en: Monitor Options
ca: Opcions de monitorització

en: Monitoring Logs...
ca: S'estan monitoritzant els registres...

en: Moving "%s" failed: %s.
ca: Ha fallat l'acció de moure «%s»: %s.

en: Na_me does not contain
ca: El no_m no conté

en: Name
ca: Nom

en: Name Contains Entry
ca: Entrada nom conté

en: Name matches regular e_xpression
ca: El nom coincideix amb una e_xpressió regular

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
ca: Cap de les aplicacions mke2fs o mkdosfs/mformat estan instal·lades. No podeu formatar un disquet sense una d'elles.

en: No Files Found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: No files found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: No log files to open
ca: No hi ha fitxers de registre per a obrir

en: No matches found
ca: Cap resultat trobat

en: Not enough memory!
ca: No hi ha memòria suficient!

en: November
ca: Novembre

en: Number of Lines:
ca: Número de línies:

en: O_pen Folder
ca: O_bre carpeta

en: October
ca: Octubre

en: Open new logfile
ca: Obre un nou fitxer de registre

en: Owned by _group
ca: _Grup del fitxer

en: Owned by _user
ca: Pr_opietari del fitxer

en: Owner is unrecognized
ca: No es reconeix el propietari

en: Port Entry
ca: Entrada de port

en: Port used to connect to server
ca: Port utilitzat per a connectar al servidor

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
ca: Problema al llegir el cilindre %d, s'esperava %d, s'ha llegit %d

en: Process
ca: Procés

en: Process:
ca: Procés:

en: Properties
ca: Propietats

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
ca: Error de lectura:
    Problema al llegir el cilindre %d, s'esperava %d, s'ha llegit %d

en: ReadLogStats: out of memory
ca: ReadLogStats: s'ha exhaurit la memòria

en: Remove logs from monitor
ca: Elimineu registres de la monitorització

en: Reset port to default
ca: Posa el port per defecte

en: Reset server to default
ca: Posa el servidor per defecte

en: S_earch results:
ca: Resultats de la c_erca:

en: S_ize at least (kilobytes)
ca: La _mida és al menys (kilobytes)

en: S_witch Log
ca: Can_via de registre

en: Save Search Results As...
ca: Desa els resultats de la cerca com...

en: Search Rule Value Entry
ca: Entrada del valor de regla de cerca

en: Search Rules Menu
ca: Menú de regles de cerca

en: Search Strategy
ca: Estratègia de Cerca

en: Search _results:
ca: _Resultats de la cerca:

en: Search all databases
ca: Cerca a totes les bases de dades

en: Search for Files
ca: Cerca fitxers

en: Search s_trategy:
ca: Es_tratègia de cerca:

en: Search your disk for files
ca: Cerca fitxers en el vostre disc

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Select a search rule from the menu
ca: Seleccioneu una regla de cerca del menú

en: Select the '%s' constraint
ca: Selecciona la condició «%s»

en: September
ca: Setembre

en: Server
ca: Servidor

en: Server Entry
ca: Entrada de servidor

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ca: Estableix l'ordre del resultat a descendent, per defecte és ascendent

en: Set the text of 'Look in folder'
ca: Estableix el text de «cerca a la carpeta»

en: Set the text of 'Name contains'
ca: Estableix el text d'«el fitxer conté»

en: Show Calendar Log
ca: Mostra el registre del calendari

en: Show Entry Detail
ca: Mostra detalls de la entrada

en: Show Log Properties
ca: Mostra les propietats del registre

en: Show more _options
ca: Mostra més _opcions

en: Si_ze at most (kilobytes)
ca: La mida és com a mol_t (kilobytes)

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Smart _lookup
ca: _Cerca intel·ligent

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ca: Ordena els fitxers per un dels següents: nom, carpeta, mida, tipus o data

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ca: Especifica el fitxer de registre a obrir en iniciar. Per defecte, és /var/adm/messages o /var/log/messages, depenent del vostre sistema operatiu.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
ca: Especifica si utilitzar la cerca intel·ligent. Aquesta clau depén de que el servidor suporte aquesta opció. El valor per defecte és VERTADER

en: Spell check done
ca: Comprovació d'ortografia feta

en: Spell-checking...
ca: S'està comprovant l'ortografia...

en: Start Date:
ca: Data d'inici:

en: String not found
ca: Cadena no trobada

en: Switch between already opened logs
ca: Canvia entre registres ja oberts

en: System Log
ca: Registre del sistema

en: System Log Viewer
ca: Visualitzador de registres del sistema

en: TOUCHED!!
ca: TOCAT!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
ca: VERTADER per a establir mkdosfs com el rerefons de format FAT preferit o FALS per a establir mtools com el rerefons de format FAT preferit.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
ca: La utilitat de comprovació de blocs amb errors (mbadblocks) ha tornat els següents errors:
    %s.

en: The database to use in the dictionary server.
ca: La base de dades a utilitzar en el servidor de diccionari.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
ca: El dispositiu %s està desconnectat.
    Connecteu el dispositiu per a continuar.

en: The device to format
ca: El dispositiu a formatar

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
ca: El servidor de diccionari al que connectar. El servidor per defecte és dict.org. Vegeu http://www.dict.org per a detalls d'altres servidors

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
ca: La utilitat de creació de sistemes de fitxers (%s) ha tornat els següents errors:
    
    %s (%d)

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
ca: El nom de les bases de dades individuals a utilitzar en el servidor de diccionari. ! especifica que gnome-dictionary hauria de cercar totes les bases de dades en el servidor seleccionat

en: The nautilus file manager is not running.
ca: El gestor de fitxers nautilus no s'està executant.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
ca: El número de port al que connectar. El port per defecte és 2628.

en: The search strategy to use
ca: La estratègia de cerca a utilitzar

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
ca: La estratègia de cerca a utilitzar. Açò depén en la estratègia que suporte el servidor de diccionari. La estratègia per defecte és «lev» - Coincideix amb paraules en una distància Levenshtein u

en: The volume name can't contain any blank space.
ca: El nom del volum no pot contindre cap espai en blanc.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ca: No hi ha cap visualitzador instal·lat capaç de mostrar el document.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
ca: E_xhaustiu (afegeix una comprovació de blocs amb errors al mode estàndard)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
ca: Hi ha massa fitxers per a monitoritzar. Elimineu un i proveu de nou

en: Too many open logs. Close one and try again
ca: Massa registres oberts. Tanqueu un i torneu a provar

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ca: La paperera no és disponible. No s'ha pogut moure «%s» a la paperera.

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
ca: No es pot accedir al disquet.
    
    Confirmeu que es troba en la unitat amb
    la porta de la unitat tancada.

en: Unable to create filesystem correctly.
ca: No s'ha pogut crear el sistema de fitxers correctament.

en: Unable to open logfile!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
ca: No es pot obrir el dispositiu %s, el format no pot continuar.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació demanada. 
    Potser el servidor que esteu utilitzant no està disponible 
    o no esteu connectat a Internet.

en: Unable to write to device %s
ca: No s'ha pogut escriure al dispositiu %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
ca: No es pot escriure en el disquet.
    
    Confirmeu que no està protegit contra escriptura.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
ca: Signatura d'inici de mke2fs desconeguda, s'està cancel·lant.

en: Use smart lookup
ca: Utilitza la cerca intel·ligent

en: Verifying the format...
ca: S'està verificant el format...

en: Verifying the format... Done
ca: S'està verificant el format... fet

en: View the system log file
ca: Visualitza el fitxer de registre del sistema

en: Volume _name:
ca: _Nom del volum:

en: While searching the following errors were reported.
ca: S'han trobat els següents errors al cercar.

en: Word
ca: Paraula

en: Word Entry
ca: Entrada de paraula

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
ca: No teniu suficients permissos per a escriure en %s, no es podrà fer el format.
    Contacteu amb l'administrador del sistema per a obtindre permissos d'escriptura.

en: _About...
ca: _Quant a...

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Calendar
ca: _Calendari

en: _Collapse All
ca: _Colapsa totes

en: _Database:
ca: _Base de dades:

en: _Date modified less than (days)
ca: La _data de modificació és menys de (dies)

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Dictionary
ca: _Diccionari

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Entry Detail
ca: Detalls de la _entrada

en: _Execute actions
ca: _Executa les accions

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hide application
ca: A_maga l'aplicació

en: _Look Up Selected Text
ca: Consu_lta el text seleccionat...

en: _Look Up Word
ca: _Cerca una paraula

en: _Look in folder:
ca: _Cerca a la carpeta:

en: _Lookup
ca: _Cerca

en: _Monitor...
ca: _Monitoritza...

en: _Name contains:
ca: El _nom conté:

en: _Open
ca: _Obre

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Quick (only creates the filesystem)
ca: _Ràpid (només crea el sistema de fitxers)

en: _Remove
ca: E_limina

en: _Save Results As...
ca: De_sa els resultats com...

en: _Select logs to monitor:
ca: _Seleccioneu els registres a monitoritzar:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Show Dictionary
ca: Mo_stra el diccionari

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
ca: _Estàndard (afegeix un format de baix nivell al mode ràpid)

en: _Word:
ca: _Paraula:

en: action to execute when regexps are TRUE
ca: acció a executar quan lex expregs són VERITAT

en: description
ca: descripció

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
ca: ext2 per al sistema de fitxers natiu o fat per al sistema de fitxers del DOS.

en: link (broken)
ca: enllaç (trencat)

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: log name regexp
ca: expreg del nom del registre

en: message regexp
ca: expreg del missatge

en: process regexp
ca: expreg del procés

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
ca: etiqueta: [%s]
    nom_registre: [%s]
    procés: [%s]
    missatge: [%s]
    descripció: [%s]
    acció: [%s]

en: tmp_list is NULL
ca: tmp_list és NUL

en: today at %-I:%M %p
ca: avuí a les %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
ca: ahir a les %-I:%M %p
