gnupg 1.2.4rc - en to ca translation catalogue (1002 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
ca: 
    Introdu�u l'ID d'usuari. Finalitzeu amb una l�nia en blanc:

en: 
    I have checked this key casually.
ca: 
    He fet algunes comprovacions a aquesta clau.

en: 
    I have checked this key very carefully.
ca: 
    He comprovat aquesta clau amb molta cura.

en: 
    I have not checked this key at all.
ca: 
    No he comprovat aquesta clau en absolut.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
ca: 
    No hi ha prou bytes aleatoris. Per favor, feu alguna altra cosa per que el
    sistema tinga oportunitat de recollir m�s entropia. (Calen %d bytes m�s)

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
ca: 
    Seleccioneu una imatge per a utilitzarla en el vostre photo ID. La imatge
    ha de ser un fitxer JPEG. Recordeu que la imatge es desa dins de la vostra
    clau p�blica. Si utilitzeu una foto molt gran, la vostra clau tamb� es far�
    molt gran!
    Es recomana una imatge amb una mida aproximada de 240x288.

en: 
    Supported algorithms:
ca: 
    Algoritmes suportats:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
ca: 
    La signatura es marcar� com a inexportable.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
ca: 
    La signatura es marcar� com a irrevocable.

en: 
    This will be a self-signature.
ca: 
    A�� ser� una autosignatura.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
ca: 
    AV�S: la signatura no es marcar� com a inexportable.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
ca: 
    AV�S: la signatura no es marcar� com a irrevocable.

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
ca: 
    Necessiteu un ID d'usuari per a identificar la vostra clau; el programa
    construeix l'id de l'usuari amb el Nom, Comentari i Adre�a electr�nica
    d'aquesta forma:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
ca: 
    Necessiteu la contrasenya per desblocar la clau secreta de
    l'usuari: "

en:                 aka "
ca:               alias "

en:               imported: %lu
ca:               importades: %lu

en:              unchanged: %lu
ca:           no modificades: %lu

en:            new subkeys: %lu
ca:           subclaus noves: %lu

en:           new user IDs: %lu
ca:        ID d'usuaris nous: %lu

en:           not imported: %lu
ca:               importades: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
ca:                 sense ID: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
ca: No �s segur que la signatura pertanya al seu propietari.

en:          The signature is probably a FORGERY.
ca:           Probablement la signatura �s FALSA.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
ca:     No hi ha res que indique que la signatura pertany al seu propietari.

en:          This could mean that the signature is forgery.
ca:       A�� podria significar que la signatura �s falsificada.

en:         new signatures: %lu
ca:         signatures noves: %lu

en:       Subkey fingerprint:
ca:       Empremta digital de la subclau:

en:       secret keys read: %lu
ca:  claus privades llegides: %lu

en:       skipped new keys: %lu
ca:  claus noves descartades: %lu

en:      Key fingerprint =
ca:      Empremta digital =

en:      Subkey fingerprint:
ca:      Empremta digital de la subclau:

en:    (%d) DSA (sign only)
ca:    (%d) DSA (nom�s signar)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
ca:    (%d) DSA i ElGamal (predeterminat)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
ca:    (%d) ElGamal (nom�s xifrar)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
ca:    (%d) RSA (nom�s xifrar)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
ca:    (%d) RSA (signar i xifrar)

en:    (%d) RSA (sign only)
ca:    (%d) RSA (nom�s signar)

en:    (0) I will not answer.%s
ca:    (0) No vaig a contestar.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
ca:    (1) No ho he comprovat en absolut.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
ca:    (2) He fet algunes comprovacions.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
ca:    (3) He fet comprovacions molt acurades.%s

en:    new key revocations: %lu
ca:        noves revocacions: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
ca:    revocat per %08lX el %s

en:    signed by %08lX at %s%s
ca:    signat per %08lX el %s%s

en:    signed by %08lX at %s%s%s
ca:    signat per %08lX el %s%s%s

en:   Unable to sign.
ca:   No es pot signar.

en:   secret keys imported: %lu
ca: claus privades importades: %lu

en:  %d = Don't know
ca:  %d = No ho s�

en:  %d = I do NOT trust
ca:  %d = NO confie

en:  %d = I trust fully
ca:  %d = Hi confie plenament

en:  %d = I trust marginally
ca:  %d = Hi confie marginalment

en:  %d = I trust ultimately
ca:  %d = Hi confie absolutament

en:  (default)
ca:  (predeterminat)

en:  (main key ID %08lX)
ca:  (ID de la clau principal %08lX)

en:  (non-exportable)
ca:  (no-exportable)

en:  (sensitive)
ca:  (sensible)

en:  Primary key fingerprint:
ca:  Empremta digital de la clau prim�ria:

en:  [expires: %s]
ca:  [caduca: %s]

en:  i = please show me more information
ca:  i = mostra m�s informaci�

en:  m = back to the main menu
ca:  m = torna al men� principal

en:  q = quit
ca:  x = ix

en:  s = skip this key
ca:  o = omet aquesta clau

en:  secret keys unchanged: %lu
ca: claus privades no canviades: %lu

en:  trust: %c/%c
ca:  confian�a: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
ca: �
    signat localment amb la vostra clau %08lX el %s

en: "
    signed with your key %08lX at %s
ca: �
    signat amb la vostra clau %08lX el %s

en: "%s" is not a JPEG file
ca: �%s� no �s un fitxer JPEG

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
ca: �%s� ja estava signada localment amb la clau %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
ca: �%s� ja estava signada amb la clau %08lX

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
ca: # Llista de valors de confian�a assignats, creat el %s
    # (Utilitzeu �gpg --import-ownertrust� per a restaurar-les)

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
ca: %08lX: No hi ha garanties que aquesta clau pertanya realment al seu
    propietari per� s'accepta de tota manera

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
ca: %08lX: No hi ha res que indique que la signatura pertany al seu propietari.

en: %08lX: We do NOT trust this key
ca: %08lX: La clau NO �s de confian�a

en: %08lX: key has expired
ca: %08lX: la clau ha caducat

en: %d bad signatures
ca: %d signatures err�nies

en: %d keys processed (%d validity counts cleared)
ca: s'han processat %d claus (s'han netejat %d comptes de validesa)

en: %d signatures not checked due to errors
ca: %d signatures no comprovades a causa d'errors

en: %d signatures not checked due to missing keys
ca: %d signatures no comprovades per falta de clau

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
ca: Han estat detectats %d IDs sense autosignatura v�lida

en: %lu keys checked (%lu signatures)
ca: s'han comprovat %lu claus (%lu signatures)

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
ca: fins ara s'han comprovat %lu claus (%lu signature)

en: %lu keys so far processed
ca: fins ara s'han processat %lu claus

en: %s does not expire at all
ca: %s no caduca en absolut

en: %s does not yet work with %s
ca: %s encara no funciona amb %s

en: %s encrypted data
ca: dades xifrades amb %s

en: %s encrypted session key
ca: clau de sessi� xifrada amb %s

en: %s encryption will be used
ca: s'utilitzar� xifratge %s

en: %s expires at %s
ca: %s caduca el %s

en: %s is not a valid character set
ca: %s no �s un joc de car�cters v�lid

en: %s is the new one
ca: %s �s el nou

en: %s is the unchanged one
ca: %s �s el que no ha canviat

en: %s makes no sense with %s!
ca: %s no t� sentit amb %s!

en: %s not allowed with %s!
ca: %s no �s perm�s amb %s!

en: %s signature from: "%s"
ca: %s signatura de: �%s�

en: %s signature, digest algorithm %s
ca: signatura %s, algorisme de resum %s

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
ca: %s%c %4u%c/%08lX  creada: %s caduca: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
ca: %s/%s xifrat per a: �%s�

en: %s: WARNING: empty file
ca: %s: AV�S: el fitxer �s buit

en: %s: can't access: %s
ca: %s: no s'ha pogut accedir: %s

en: %s: can't create directory: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear el directori: %s

en: %s: can't create lock
ca: %s: no s'ha pogut crear el blocatge

en: %s: can't create: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear: %s

en: %s: can't make lock
ca: %s: no s'ha pogut crear el blocatge

en: %s: can't open: %s
ca: %s: no s'ha pogut obrir: %s

en: %s: directory created
ca: %s: s'ha creat el directori

en: %s: directory does not exist!
ca: %s: el directori no existeix!

en: %s: error reading free record: %s
ca: %s: error en llegir el registre lliure: %s

en: %s: error reading version record: %s
ca: %s: error en llegir el registre de la versi�: %s

en: %s: error updating version record: %s
ca: %s: error en actualitzar el registre de la versi�: %s

en: %s: error writing dir record: %s
ca: %s: error en escriure el registre de directoris: %s

en: %s: error writing version record: %s
ca: %s: error en escriure el registre de la versi?: %s

en: %s: failed to append a record: %s
ca: %s: no s'ha pogut afegir un registre: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear la taula de dispersi�: %s

en: %s: failed to create version record: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear un registre de versi�: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
ca: %s: no s'ha pogut posar a zero un registre: %s

en: %s: invalid file version %d
ca: %s: la versi� de fitxer %d �s inv�lida

en: %s: invalid trustdb
ca: %s: la base de dades de confian�a �s inv�lida

en: %s: invalid trustdb created
ca: %s: s'ha creat una base de dades de confian�a inv�lida

en: %s: keyring created
ca: %s: s'ha creat l'anell

en: %s: not a trustdb file
ca: %s no �s un fitxer de base de dades de confian�a

en: %s: skipped: %s
ca: %s: es descarta: %s

en: %s: skipped: public key already present
ca: %s: es descarta: la clau p�blica ja est� present

en: %s: skipped: public key is disabled
ca: %s: es descarta: la clau p�blica est� desactivada

en: %s: trustdb created
ca: %s: s'ha creat la base de dades de confian�a

en: %s: unknown suffix
ca: %s: el sufix �s desconegut

en: %s: version record with recnum %lu
ca: %s: registre de versi� amb n�mero de registre %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
ca: %s:%d: l'opci� �%s� est� desaconsellada.

en: %s:%d: invalid export options
ca: %s:%d opcions d'exportaci� no v�lides

en: %s:%d: invalid import options
ca: %s:%d: opcions d'importanci� no v�lides

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
ca: clau %2$s de %1$u bits, ID %3$08lX, creada en %4$s

en: (No description given)
ca: (No es va donar una descripci�)

en: (Probably you want to select %d here)
ca: (Segurament voleu seleccionar %d ac�)

en: (This is a sensitive revocation key)
ca: (Aquesta �s una clau de revocaci� sensible)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
ca: (a no ser que especifiqueu la clau per la empremta digital)

en: (you may have used the wrong program for this task)
ca: (potser heu utilitzat el programa erroni per a aquesta tasca)

en: --clearsign [filename]
ca: --clearsign [nom_del_fitxer]

en: --decrypt [filename]
ca: --decrypt [nom_del_fitxer]

en: --edit-key user-id [commands]
ca: --edit-key user-id [ordres]

en: --encrypt [filename]
ca: --encrypt [nom_del_fitxer]

en: --output doesn't work for this command
ca: --output no funciona per a aquesta ordre

en: --sign --encrypt [filename]
ca: --sign --encrypt [nom_del_fitxer]

en: --sign --symmetric [filename]
ca: --sign --symmetric [nom_del_fitxer]

en: --sign [filename]
ca: --sign [nom_del_fitxer]

en: --store [filename]
ca: --store [nom_del_fitxer]

en: --symmetric [filename]
ca: --symmetric [nom_del_fitxer]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
ca: -k[v][v][v][c] [user-id] [anell]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
ca: ... a�� �s un bug (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
ca: 1 signatura err�nia

en: 1 signature not checked due to a missing key
ca: 1 signatura no comprovada per falta de clau

en: 1 signature not checked due to an error
ca: 1 signatura no comprovada a causa d'un error

en: 1 user ID without valid self-signature detected
ca: Ha estat detectat 1 ID sense autosignatura v�lida

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
ca: @
    (En la p�gina del man hi ha una llista completa d'ordres i d'opcions)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
ca: @
    Exemples:
    
     -se -r Bob [fitxer]        signa i xifra per a l'usuari Bob
     --clearsign [fitxer]       crea una signatura en text clar
     --detach-sign [fitxer]     crea una signatura separada
     --list-keys [noms]         mostra claus
     --fingerprint [noms]       mostra empremtes digitals

en: @
    Options:
ca: @
    Opcions:

en: @Commands:
ca: @Ordres:

en: ASCII armored output forced.
ca: s'ha for�at l'eixida d'armadura ASCII.

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
ca: Preparat per a generar un nou parell de claus %s.
                  grand�ria m�nima:  768 bits
          grand�ria predeterminada: 1024 bits
      grand�ria m�xima aconsellada: 2048 bits

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
ca: Encara que aquestes claus estan definides en RFC2440, no es recomanen
    perqu� no tots els programes hi poden treballar i perqu� les
    signatures que generen s�n molt llargues i lentes de verificar.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
ca: Contesteu �s�� (o nom�s �s�) si �s correcte generar la subclau.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
ca: Contesteu �s�� si �s correcte eliminar la subclau

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
ca: Contesteu �s�� si �s correcte sobreescriure el fitxer

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
ca: Contesteu �s�� si realment voleu eliminar aquest ID d'usuari.
    Tots els certificats tamb� es perdran!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
ca: Contesteu �s�� si voleu signar TOTS els ID d'usuari

en: Answer "yes" or "no"
ca: Contesteu �s�� o �no�

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
ca: Esteu segur que voleu signar aquesta clau
    amb la vostra clau: "

en: Are you sure that you want this keysize?
ca: Segur que voleu aquesta grand�ria?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
ca: Esteu segur que encara voleu afegir-lo? (s/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
ca: Esteu segur de que encara voleu revocarla? (s/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
ca: Segur que encara voleu signarla? (s/N)

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N):
ca: Esteu segur que voleu nominar aquesta clau com a revocador designat? (s/N):

en: Are you sure you want to use it (y/N)?
ca: Esteu segur que encara voleu utilitzarla (s/N)?

en: BAD signature from "
ca: Signatura INCORRECTA de "

en: CRC error; %06lx - %06lx
ca: error de CRC; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
ca: No s'ha pogut comprovar la signatura: %s

en: Can't edit this key: %s
ca: No es pot editar aquesta clau: %s

en: Cancel
ca: Cancel�la

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
ca: Certificats que duen a una clau de confian�a absoluta:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
ca: Canvia (N)om, (C)omentari, (E)mail o (O) d'acord / (X) ix

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
ca: Canvia (N)om, (C)omentari, (E)mail o (X) ix

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
ca: Canvia les prefer�ncies de tots els ID d'usuari (o nom�s els dels seleccionats)
    a la llista actual de prefer�ncies. Les marques de temps de totes les
    autosignatures afectades s'avan�aran un segon.

en: Changing expiration time for a secondary key.
ca: S'est� canviant la data de caducitat per a una clau secund�ria.

en: Changing expiration time for the primary key.
ca: S'est� canviant la data de caducitat per a una clau prim�ria.

en: Cipher:
ca: Xifratge:

en: Command>
ca: Ordre>

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Compression:
ca: Compressi�:

en: Create a revocation certificate for this key?
ca: Voleu crear un certificat de revocaci� per a aquesta clau?

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
ca: Voleu crear un certificat de revocaci� per a aquesta signatura? (s/N)

en: Critical signature notation:
ca: Notaci� de signatura cr�tica:

en: Critical signature policy:
ca: Pol�tica de signatura cr�tica:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
ca: La parella de claus DSA ha de tenir 1024 bits.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
ca: DSA nom�s permet claus entre 512 i 1024 bits

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
ca: DSA requereix l'�s d'un algoritme de dispersi� de 160 bits

en: De-Armor a file or stdin
ca: lleva l'armadura a un fitxer o a stdin

en: Delete this good signature? (y/N/q)
ca: Voleu esborrar aquesta signatura correcta? (s/N/x)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
ca: Voleu esborrar aquesta signatura inv�lida? (s/N/x)

en: Delete this key from the keyring?
ca: Voleu esborrar aquesta clau de l'anell?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
ca: Voleu esborrar aquesta signatura desconeguda? (s/N/x)

en: Deleted %d signature.
ca: S'ha esborrat %d signatura.

en: Deleted %d signatures.
ca: S'han esborrat %d signatures.

en: Detached signature.
ca: Signatura separada.

en: Digest:
ca: Resum:

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
ca: S'est� mostrant el photo ID %s de mida %ld per a la clau 0x%08lX (uid %d)

en: Do you really want to delete the selected keys?
ca: Realment voleu eliminar les claus seleccionades?

en: Do you really want to delete this key?
ca: Realment voleu eliminar aquesta clau?

en: Do you really want to do this?
ca: Esteu segur de voler fer a��?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
ca: Realment voleu revocar les claus seleccionades?

en: Do you really want to revoke this key?
ca: Realment voleu revocar aquesta clau?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
ca: Realment voleu assignar confian�a absoluta a aquesta clau?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
ca: Voleu crear una nova signatura per a reempla�ar la caducada? (s/N)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
ca: Voleu ascendir-la a una signatura completament exportable? (s/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
ca: Voleu ascendir-la a una autosignatura OpenPGP? (s/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
ca: Voleu signarla un altre cop, de tota manera? (s/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
ca: Voleu que la vostra signatura caduque alhora? (S/n)

en: Don't show Photo IDs
ca: no mostra els Photo ID

en: Email address:
ca: Adre�a electr�nica:

en: En-Armor a file or stdin
ca: crea l'armadura d'un fitxer o d'stdin

en: Enter JPEG filename for photo ID:
ca: Introdu�u el nom del fitxer JPEG per al photo ID:

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
ca: Introdu�u una descripci� opcional; finalitzeu amb una l�nia en blanc:

en: Enter new filename
ca: Introdu�u el nou nom del fitxer

en: Enter passphrase
ca: Introdu�u la contrasenya

en: Enter passphrase:
ca: Introdu�u la contrasenya:

en: Enter the name of the key holder
ca: Introdu�u el nom del propietari de la clau

en: Enter the new passphrase for this secret key.
ca: Introdu�u la nova contrasenya per a la clau secreta.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
ca: Introdu�u el valor requerit tal i com es mostra en l'indicatiu.
    �s possible introduir una data ISO (AAAA-MM-DD) per� no rebreu
    una bona resposta d'error - en canvi, el sistema tractar� d'interpretar
    el valor donat com un interval.

en: Enter the size of the key
ca: Introdu�u la grand�ria de la clau

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
ca: Introdu�u l'ID d'usuari de la persona a qui voleu enviar el missatge.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
ca: Introdu�u l'ID d'usuari del revocador designat:

en: Experimental algorithms should not be used!
ca: No haur�eu d'usar algoritmes experimentals!

en: Expired signature from "
ca: Signatura caducada de "

en: Features:
ca: Funcionalitats:

en: File `%s' exists.
ca: El fitxer �%s� existeix.

en: Give the name of the file to which the signature applies
ca: Doneu el nom del fitxer al qual s'aplica la signatura

en: Go ahead and type your message ...
ca: Endavant, escriviu el missatge...

en: Good signature from "
ca: Signatura correcta de "

en: Hash:
ca: Dispersi�:

en: Hint: Select the user IDs to sign
ca: Pista: Trieu els ID d'usuari que voleu signar

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
ca: Amb quanta cura heu verificat que la clau que esteu a punt de signar 
    pertany realment a la persona esmentada anteriorment? Si no sabeu qu� 
    contestar, entreu �0�.

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
ca: El xifratge IDEA no est� disponible, s'intentar� utilitzar optimistament %s en el seu lloc

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
ca: Si voleu podeu introduir un text que descriga per qu� expediu aquest
    certificat de revocaci�. Per favor, sigueu concisos.
    Una l�nia buida indica el final del text.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
ca: Si voleu utilitzar aquesta clau revocada de totes maneres, dieu �s��.

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
ca: Si voleu utilitzar aquesta clau no de confian�a de totes maneres, dieu �s��.

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
ca: En general no �s bona idea utilitzar la mateixa clau per a signar i
    xifrar. Aquest algoritme nom�s s'hauria d'usar en tasques concretes.
    Si us plau, consulteu al vostre expert en seguretat primer.

en: Invalid character in comment
ca: Hi ha un car�cter inv�lid en el camp *comentari*

en: Invalid character in name
ca: Hi ha un car�cter inv�lid en el camp *nom*

en: Invalid command  (try "help")
ca: L'ordre no �s v�lida (proveu �help�)

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
ca: La clau inv�lida %08lX s'ha fet v�lida amb --allow-non-selfsigned-uid

en: Invalid passphrase; please try again
ca: La contrasenya no �s v�lida; torneu a intentar-ho

en: Invalid selection.
ca: La selecci� �s inv�lida.

en: Is this correct (y/n)?
ca: �s correcte? (s/n)

en: Is this okay?
ca: �s a�� correcte?

en: Is this photo correct (y/N/q)?
ca: �s aquesta foto correcta (s/N/x)?

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
ca: NO �s segur que la clau pertanya a la persona esmentada en
    l'ID d'usuari. Si *realment* sabeu qu� feu, podeu respondre
    �s�� a la seg�ent pregunta

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
ca: L'assignaci� d'un valor ac� �s cosa vostra; aquest valor mai s'exportar�
    a cap tercer. Ho necessitem per a implementar la xarxa de confian�a; no t�
    res a veure amb la xarxa de certificats (creada impl�citament).

en: Key available at:
ca: La clau �s disponible en:

en: Key generation canceled.
ca: La generaci� de claus ha estat cancel�lada.

en: Key generation failed: %s
ca: La generaci� de claus ha fallat: %s

en: Key has been compromised
ca: La clau ha estat compromesa

en: Key is no longer used
ca: La clau ja no s'usa

en: Key is protected.
ca: La clau est� protegida.

en: Key is revoked.
ca: La clau est� revocada.

en: Key is superseded
ca: La clau ha estat substitu�da

en: Key is valid for? (0)
ca: Indiqueu la validesa de la clau (0)

en: Key not changed so no update needed.
ca: La clau no ha canviat, per tant no cal actualitzaci�.

en: Keyring
ca: Anell

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
ca: No es recomanen claus m�s llargues de 2048 bits perqu�
    els c�lculs s�n VERITABLEMENT llargs!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
ca: N  canvia el nom.
    C  canvia el comentari.
    E  canvia l'adre�a de correu electr�nic.
    O  continua la generaci� de les claus.
    Q  ix.

en: NOTE: %s is not for normal use!
ca: NOTA: %s no �s per a �s normal!

en: NOTE: Elgamal primary key detected - this may take some time to import
ca: NOTA: s'ha detectat una clau prim�ria Elgamal - a�� pot trigar un temps en importar-se

en: NOTE: This key is not protected!
ca: NOTA: Aquesta clau no est� protegida!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
ca: NOTA: no s'ha trobat l'algoritme de xifratge %d en les prefer�ncies

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
ca: NOTA: crear subclaus per a claus v3 no �s conforme amb OpenPGP

en: NOTE: key has been revoked
ca: NOTA: aquesta clau ha estat revocada!

en: NOTE: no default option file `%s'
ca: NOTA: no existeix el fitxer d'opcions predeterminades �%s�

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
ca: NOTA: es descarta el fitxer d'opcions predeterminades antic �%s�

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
ca: NOTA: la clau secreta %08lX caduca el %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
ca: NOTA: el remitent ha sol�licitat "alt secret"

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
ca: NOTA: la clau de signatura %08lX va caducar el %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
ca: NOTA: el mode S2K simple (0) no �s gens recomanable

en: NOTE: trustdb not writable
ca: NOTA: no es pot escriure en la base de dades de confian�a

en: Name may not start with a digit
ca: El nom no pot comen�ar amb un d�git

en: Name must be at least 5 characters long
ca: El nom ha de tenir, si m�s no, 5 car�cters

en: Need the secret key to do this.
ca: Cal la clau secreta per a fer a��.

en: NnCcEeOoQq
ca: NnCcEeOoXx

en: No corresponding signature in secret ring
ca: No hi ha cap signatura corresponent en l'anell secret

en: No help available
ca: No hi ha ajuda disponible

en: No help available for `%s'
ca: No hi ha ajuda disponible per a `%s'

en: No reason specified
ca: No s'ha especificat cap ra�

en: No secondary key with index %d
ca: No hi ha cap clau secund�ria amb l'�ndex %d

en: No such user ID.
ca: Usuari inexistent.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
ca: No hi ha cap valor de confian�a assignat a:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
ca: No hi ha cap ID amb l'�ndex %d

en: Not a valid email address
ca: No �s una adre�a v�lida

en: Notation:
ca: Notaci�:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
ca: Noteu que aquesta clau no serveix per a xifrar. Potser vulgueu usar l'ordre
    "--edit-key" per a generar una clau secund�ria per a tal prop�sit.

en: Note: This key has been disabled.
ca: Nota: Aquesta clau ha estat desactivada.

en: Note: This key has expired!
ca: Nota: La clau ha caducat!

en: Nothing deleted.
ca: No s'hi ha eliminat res.

en: Nothing to sign with key %08lX
ca: No hi ha res que signar amb la clau %08lX

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
ca: D'acord, per� sapieu que la radiaci� del monitor i del teclat tamb� son molt vulnerables als atacs!

en: Overwrite (y/N)?
ca: Voleu sobreescriure? (s/N)

en: Please correct the error first
ca: Corregiu l'error primer

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
ca: Decidiu fins a quin punt confieu en aquest usuari per a
    verificar les claus d'altres usuaris (mirant passaports,
    comprovant empremtes de diferents fonts...)?

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
ca: No inclogueu l'adre�a ni en el camp *nom* ni en el camp *comentari*

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
ca: Introdu�u un nom de fitxer. Si premeu RETORN s'hi usar� el fitxer
    predeterminat (apareix entre claud�tors).

en: Please enter an optional comment
ca: Introdu�u un comentari opcional

en: Please enter name of data file:
ca: Introdu�u el nom del fitxer de dades:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
ca: Introdu�u la contrasenya; aquesta ha de ser una frase secreta

en: Please fix this possible security flaw
ca: Per favor, solucioneu aquest possible problema de seguretat

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
ca: Teniu en compte que la validesa de la clau mostrada no �s necess�riament
    correcta a no ser que torneu a executar el programa.

en: Please remove selections from the secret keys.
ca: Per favor, elimineu les seleccions de les claus secretes.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
ca: Per favor, repetiu l'�ltima contrasenya per confirmar-la.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
ca: Si us plau, informeu sobre els errors a <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Please select at most one secondary key.
ca: Per favor, seleccioneu com a molt una clau secund�ria.

en: Please select exactly one user ID.
ca: Heu de seleccionar exactament un ID.

en: Please select the reason for the revocation:
ca: Seleccioneu la ra� de la revocaci�:

en: Please select what kind of key you want:
ca: Seleccioneu quin tipus de clau voleu:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
ca: Especifiqueu el temps de validesa de la clau.
             0 = la clau no caduca
          <n>  = la clau caduca als n dies
          <n>w = la clau caduca a les n setmanes
          <n>m = la clau caduca als n mesos
          <n>y = la clau caduca als n anys

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
ca: Especifiqueu el temps de validesa de la signatura.
             0 = la signatura no caduca
          <n>  = la signatura caduca als n dies
          <n>w = la signatura caduca a les n setmanes
          <n>m = la signatura caduca als n mesos
          <n>y = la signatura caduca als n anys

en: Please use the command "toggle" first.
ca: Useu l'ordre �toggle� abans.

en: Please wait, entropy is being gathered. Do some work if it would
    keep you from getting bored, because it will improve the quality
    of the entropy.
ca: Si us plau, espereu mentre es genera entropia. Feu alguna tasca si
    vos ajuda no avorrir-vos, ja que ajudar� a la qualitat de la entropia.

en: Policy:
ca: Pol�tica:

en: Primary key fingerprint:
ca: Empremtes digital de la clau prim�ria:

en: Pubkey:
ca: Clau p�blica:

en: Public key is disabled.
ca: La clau p�blica est� desactivada.

en: Quit without saving?
ca: Voleu eixir sense desar?

en: Real name:
ca: Nom i cognoms:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
ca: Realment voleu crear els certificats de revocaci�? (s/N)

en: Really create?
ca: Crear realment?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
ca: Realment voleu esborrar aquesta autosignatura? (s/N)

en: Really remove all selected user IDs?
ca: Realment voleu eliminar tots els ID d'usuari seleccionats?

en: Really remove this user ID?
ca: Realment voleu eliminar aquest ID d'usuari?

en: Really revoke all selected user IDs?
ca: Realment voleu revocar tots els ID d'usuari seleccionats?

en: Really revoke this user ID?
ca: Realment voleu eliminar aquest ID d'usuari?

en: Really sign all user IDs?
ca: Realment voleu signar tots els ID d'usuari?

en: Really sign?
ca: Signar realment?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
ca: Voleu actualitzar les prefer�ncies per a les ID d'usuaris seleccionades?

en: Really update the preferences?
ca: Realment voleu actualitzar les prefer�ncies?

en: Reason for revocation: %s
ca: Ra� de la revocaci�: %s

en: Repeat passphrase
ca: Repetiu la contrasenya

en: Repeat passphrase:
ca: Repetiu la contrasenya:

en: Requested keysize is %u bits
ca: La grand�ria sol�licitada �s %u bits

en: Revocation certificate created.
ca: S'ha creat el certificat de revocaci�.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
ca: S'ha creat un certificat de revocaci�.
    
    Si us plau, mogueu-lo a un medi que pugueu amagar; si Mallory aconsegueix
    acc�s a aquest certificat pot utilitzar-lo per a fer la vostra clau
    inservible. �s intel�ligent imprimir aquest certificat i amagar-lo, per
    si el vostre medi es torna illegible. Per� aneu amb compte: el sistema
    d'impressi� de la vostra m�quina podria emmagatzemar les dades i fer-les
    disponibles a altres!

en: Save changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Secret key is available.
ca: La clau secreta est� disponible.

en: Secret parts of primary key are not available.
ca: Les parts secretes de la clau prim�ria no estan disponibles.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
ca: Seleccioneu l'algoritme a utilitzar.
    
    DSA (tamb� conegut com a DSS) �s el algorisme de signatura digital que nom�s
    pot ser utilitzat per a signatures. Aquest �s el algoritme suggerit perqu�
    la comprovaci� de signatures DSA �s molt m�s r�pida que les d'ElGamal.
    
    ElGamal �s un algorisme que es pot utilitzar per a signatures i xifratge.
    OpenPGP distingueix entre 2 variants d'aquest algorisme: una de nom�s xifratge
    i una de signatura+xifratge; en veritat �s el mateix, per� alguns par�metres
    han de seleccionar-se d'una manera especial per a crear claus m�s segures
    per a signatures: aquest programa fa a��, per� altres implementacions
    d'OpenPGP no estan obligades a entendre la variant signatura+xifratge.
    
    La primera clau (prim�ria) ha de ser sempre una clau que siga capa� de signar;
    aquesta �s la ra� per la qual la clau de nom�s xifratge ElGamal no est�
    disponible en aquest men�.

en: Set command line to view Photo IDs
ca: fixa l'ordre per a veure Photo ID

en: Show Photo IDs
ca: mostra els Photo ID

en: Signature expired %s
ca: Aquesta signatura va caducar el %s

en: Signature expires %s
ca: Aquesta signatura caduca el %s

en: Signature is valid for? (0)
ca: Indiqueu la validesa de la signatura (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
ca: Signatura creada el %.*s usant una clau %s ID %08lX

en: Signature notation:
ca: Notaci� de signatura:

en: Signature policy:
ca: Pol�tica de signatura:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
ca: Sintaxi: gpg [opcions] [fitxers]
    Comprova signatures amb claus conegudes amb confian�a

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
ca: Sintaxi: gpg [opcions] [fitxers]
    signa, comprova, xifra o desxifra
    l'operaci� predeterminada dep�n de les dades introdu�des

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
ca: El generador de nombres aleatoris �s nom�s un peda�
    per a que funcioni - de cap manera �s un GNA fort!
    
    NO UTILITZEU CAP DADA GENERADA PER AQUEST PROGRAMA!!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
ca: La vostra signatura en �%s�
    �s una signatura d'estil PGP 2.x.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
ca: La signatura no �s v�lida. T� sentit que l'elimineu de l'anell
    de claus.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
ca: No hi ha prefer�ncies en un ID d'usuari d'estil PGP 2.x.

en: This command is not allowed while in %s mode.
ca: Aquesta ordre no est� permesa mentre s'est� en mode %s.

en: This is a secret key! - really delete?
ca: �s una clau secreta! Voleu esborrar-la?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
ca: Aquesta �s una signatura que enlla�a l'ID de l'usuari amb la clau.
    Normalment no �s una bona idea eliminar una signatura com aquesta.
    Actualment, GnuPG podria no poder utilitzar aquesta clau de nou, aix�
    que feu a�� nom�s si l'autosignatura no �s v�lida per alguna ra� i
    hi ha una segona disponible.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
ca: Aquesta �s una signatura v�lida en la clau; normalment no voldreu
    eliminar aquesta signatura perqu� pot ser important per a establir
    una connexi� de confian�a a la clau o a un altra clau certificada
    per aquesta clau.

en: This key belongs to us
ca: Aquesta clau �s nostra

en: This key has been disabled
ca: Aquesta clau ha estat desactivada

en: This key has expired!
ca: La clau ha caducat!

en: This key is due to expire on %s.
ca: Aquesta clau caducar� el %s.

en: This key is not protected.
ca: Aquesta clau no est� protegida.

en: This key may be revoked by %s key
ca: Aquesta clau pot ser revocada per la clau %s

en: This key probably belongs to the owner
ca: Aquesta clau pertany probablement al seu propietari

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
ca: Aquesta signatura no es pot comprovar perqu� no teniu la clau
    corresponent. Haur�eu de posposar la seua eliminaci� fins que
    sapieu quina clau es va utilitzar ja que aquesta clau de signatura
    podria establir una connexi� de confian�a a trav�s d'una altra clau ja
    certificada.

en: This signature expired on %s.
ca: Aquesta signatura va caducar el %s.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
ca: A�� inutilitzaria la clau en PGP 2.x.

en: To be revoked by:
ca: A ser revocada per:

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
ca: Per a construir la xarxa de confian�a, GnuPG necessita saber quines claus
    tenen confian�a absoluta - aquestes s�n normalment les claus per a les que
    teniu acc�s a la clau secreta.  Contesteu �s�� per a donar a aquesta clau
    confian�a absoluta

en: Total number processed: %lu
ca: Nombre total processat: %lu

en: Unable to open photo "%s": %s
ca: No s'ha pogut obrir la foto �%s�: %s

en: Uncompressed
ca: No comprimit

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
ca: Forma d'�s: gpg [opcions] [fitxers] (-h per a veure l'ajuda)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
ca: Forma d'�s: gpgv [opcions] [fitxers] (-h per a veure l'ajuda)

en: Use this key anyway?
ca: Voleu usar de tota manera aquesta clau?

en: User ID "%s" is expired.
ca: L'ID d'usuari �%s� ha caducat.

en: User ID "%s" is not self-signed.
ca: L'ID d'usuari �%s� no est� autosignat.

en: User ID "%s" is revoked.
ca: L'ID d'usuari �%s� est� revocat.

en: User ID is no longer valid
ca: L'ID d'usuari ja no �s v�lid

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
ca: AV�S: %s �s una opci� desaconsellada.

en: WARNING: %s overrides %s
ca: AV�S: %s t� prefer�ncia sobre %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
ca: AV�S: hi ha 2 fitxers amb informaci� confidencial.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
ca: AV�S: Aquesta �s una clau d'estil PGP 2.x. Afegir un revocador designat pot
    fer que algunes versions de PGP rebutjen aquesta clau.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
ca: AV�S: Aquesta �s una clau d'estil PGP2. Afegir un photo ID pot fer que algunes versions de PGP rebutgen aquesta clau.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
ca: AV�S: Aquesta clau ha estat revocada pel propietari!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
ca: AV�S: Aquesta clau no ve certificada per una signatura de confian�a!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
ca: AV�S: Aquesta clau no ve certificada per signatures prou fiables!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
ca: AV�S: Aquesta subclau ha estat revocada pel propietari!

en: WARNING: Using untrusted key!
ca: AV�S: S'est� usant una clau no fiable!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
ca: AV�S: La clau NO �s de confian�a!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
ca: AV�S: la clau �s feble; per favor, canvieu la contrasenya.

en: WARNING: `%s' is an empty file
ca: AV�S: �%s� �s un fitxer buit

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
ca: AV�S: una signatura d'ID d'usuari est� datada %d segons en el futur

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
ca: AV�S: no es pot desfer la nominaci� d'una clau com a revocador designat!

en: WARNING: digest `%s' is not part of OpenPGP.  Use at your own risk!
ca: AV�S: el resum �%s� no �s part d'OpenPGP. Utilitzeu-lo assumint el risc!

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
ca: AV�S: el missatge xifrat ha estat manipulat!

en: WARNING: invalid notation data found
ca: AV�S: s'hi han trobat dades de notaci� inv�lides

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
ca: AV�S: el tamany del fitxer random_seed no �s v�lid - no s'usar�

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
ca: AV�S: la clau %08lX pot estar revocada: s'adquireix la clau de revocaci� %08lX

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
ca: AV�S: la clau %08lX pot estar revocada: la clau de revocaci� %08lX no est� present.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
ca: ATENCI�: el missatge s'ha xifrat amb una clau feble durant el xifratge
    sim�tric.

en: WARNING: message was not integrity protected
ca: AV�S: el missatge no tenia protecci� d'integritat

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
ca: AV�S: s'han detectat m�ltiples signatures. Nom�s es comprovar� la primera.

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
ca: AV�S: no s'ha marcat cap ID d'usuari com prim�ria. Aquesta ordre pot
          causar que una ID d'usuari diferent esdevinga en la prim�ria assumida.

en: WARNING: nothing exported
ca: AV�S: no s'ha exportat res

en: WARNING: options in `%s' are not yet active during this run
ca: AV�S: les opcions en �%s� encara no estan actives durant aquesta execuci�

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
ca: AV�S: la clau de sessi� pot estar xifrada sim�tricament de forma insegura

en: WARNING: program may create a core file!
ca: AV�S: el programa podria crear un fitxer core!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
ca: AV�S: s'han donat destinataris (-r) sense usar xifratge de clau p�blica

en: WARNING: secret key %08lX does not have a simple SK checksum
ca: AV�S: la clau secreta %08lX no te una simple suma de comprovaci� SK

en: WARNING: signature digest conflict in message
ca: AV�S: conflicte de signatures digest en el missatge

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
ca: AV�S: no s'ha pogut %%-expandir la notaci� (massa gran). S'utilitza no expandida.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
ca: AV�S: no s'ha pogut %%-expandir l'url de pol�tica (massa gran). S'utilitza no expandida.

en: WARNING: unable to remove temp directory `%s': %s
ca: AV�S: no s'ha pogut eliminar el directori temporal �%s�: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) `%s': %s
ca: AV�S: no s'ha pogut eliminar el fitxer temporal (%s) �%s�: %s

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
ca: AV�S: el propietari del directori envoltant �s insegur en %s �%s�

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
ca: AV�S: els permissos del directori envoltant s�n insegurs en %s �%s�

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
ca: AV�S: el propietari �s insegur en %s �%s�

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
ca: AV�S: els permissos s�n insegurs en %s �%s�

en: WARNING: using insecure memory!
ca: AV�S: esteu usant mem�ria insegura!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
ca: AV�S: esteu usant un generador de nombres aleatoris insegur!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
ca: Cal generar molts bits aleat?riament. �s bona idea fer alguna altra cosa
    (teclejar, moure el ratol�, usar els discos) durant la generaci� de
    nombres primers; a�� d�na oportunitat al generador de nombres aleatoris
    d'aconseguir prou entropia.

en: What keysize do you want? (1024)
ca: Quina grand�ria voleu? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
ca: Quan signeu un ID d'usuari d'una clau, primer haur?eu de verificar que la clau
    pertany a la persona esmentada en l'ID d'usuari.  �s �til per a altres saber
    amb quanta cura heu verificat a��.
    
    �0� significa que no feu cap declaraci� de amb quanta cura heu verificat
        la clau.
    
    �1� significa que creieu que la clau �s de la persona que diu que �s la
        propiet�ria, per� no heu pogut, o no heu verificat la clau de cap manera.
        A�� �s �til per a la verificaci� d'un �rol�, quan signeu la clau d'un
        usuari amb pseud�nim.
    
    �2� significa que heu fet algunes comprovacions de la clau. Per exemple, a��
        pot significar que heu verificat la emprenta digital de la clau i verificat
        l'ID d'usuari en la clau amb el photo ID.
    
    �3� significa que heu fet una verificaci� exhaustiva de la clau. Per exemple,
        a�� pot significar que heu verificat la emprenta digital amb el propietari
        de la clau en persona, i que heu comprovat, mitjan�ant un document dif�cil
        de falsificar amb photo ID (com un passaport) que el nom del propietari
        coincideix amb el nom de l'ID d'usuari en la clau, i finalment que heu
        verificat (per intercanvi de correu) que l'adre�a de correu en la clau
        pertany al propietari de la clau.
    
    Teniu en compte que els exemples donats anteriorment per als nivels 2 i 3 s�n
    *nom�s* exemples. Al final, �s cosa vostra decidir qu� significa �alguna� i
    �exhaustiva� per a vosaltres quan voleu signar altres claus.
    
    Si no sabeu quina �s la resposta correcta, contesteu �0�.

en: You are about to revoke these signatures:
ca: Esteu a punt de revocar aquestes signatures:

en: You are using the `%s' character set.
ca: Esteu usant el joc de car�cters `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
ca: No podeu canviar la data de caducitat de les claus v3

en: You can't delete the last user ID!
ca: No podeu esborrar l'�ltim ID d'usuari!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
ca: No heu especificat un ID d'usuari. (podeu usar �-r�)

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
ca: No voleu contrasenya: a�� �s probablement una *mala* idea!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
ca: No voleu contrasenya: �s una mala idea!
    B�. Si voleu canviar-la m�s endavant,
    useu aquest programa amb l'opci� "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
ca: Heu signat els seg�ents ID d'usuari:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
ca: No podeu afegir un revocador designat a una clau d'estil PGP 2.x.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
ca: No podeu afegir un photo ID a una clau d'estil PGP2.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
ca: No podeu fer una signatura OpenPGP en una clau PGP 2.x en el mode --pgp2.

en: You must select at least one key.
ca: Heu de seleccionar, si m�s no, una clau.

en: You must select at least one user ID.
ca: Heu de seleccionar al menys un ID d'usuari.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
ca: Cal una contrasenya per a protegir la clau secreta.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
ca: Necessiteu la contrasenya per desblocar la clau secreta de l'usuari:
    �%2$.*1$s�
    clau %4$s de %3$u bits, ID %5$08lX, creada en %6$s%7$s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
ca: Heu triat l'identificador d'usuari:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
ca: Haur�eu d'especificar una ra� per a la certificaci�. Depenent del
    context teniu l'habilitat de triar d'aquesta llista:
      �La clau ha estat compromesa�
          Utilitzeu a�� si teniu alguna ra� per creure que persones no
          autoritzades han tingut acc�s a la vostra clau secreta.
      �La clau ha estat reempla�ada�
          Utilitzeu a�� si heu reempla�at aquesta clau amb una m�s nova.
      �La clau ja no est� en �s�
          Utilitzeu a�� si heu retirat aquesta clau.
      �L'ID de l'usuari ja no �s v�lid�
          Utilitzeu a�� per a constatar que l'ID de l'usuari no s'hauria
          d'utilitzar m�s; a�� s'utilitza normalment per a marcar una adre�a
          de correu com a inv�lida.

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
ca: La vostra signatura actual en �%s�
    ha caducat.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
ca: La vostra signatura en �%s�
    �s una signatura local.

en: Your decision?
ca: La vostra decisi�?

en: Your selection?
ca: Seleccioneu:

en: Your selection? (enter '?' for more information):
ca: Seleccioneu una opci� (introdu�u �?� per obtindre m�s informaci�):

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
ca: El vostre sistema no pot representar dates posteriors a l'any 2038.
    Tanmateix, les tractar� b� fins l'any 2106.

en: [User id not found]
ca: [No s'ha trobat l'id d'usuari]

en: [expired]
ca: [caducada]

en: [filename]
ca: [nom_del_fitxer]

en: [revocation]
ca: [revocaci�]

en: [revoked]
ca: [revocada]

en: [self-signature]
ca: [autosignatura]

en: [uncertain]
ca: [incert]

en: `%s' already compressed
ca: �%s� ja est� comprimida

en: `%s' is not a regular file - ignored
ca: �%s� no �s un fitxer regular: es descarta

en: `%s' is not a valid long keyID
ca: �%s� no �s un ID de clau llarg v�lid

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
ca: un nom de notaci� nom�s pot tenir car�cters imprimibles o espais i acabar amb el signe �=�

en: a notation value must not use any control characters
ca: un valor de notaci� no pot utilitzar cap car�cter de control

en: a user notation name must contain the '@' character
ca: un nom de notaci� d'usuari no pot contenir el car�cter �@�

en: add a photo ID
ca: afegeix un photo ID

en: add a revocation key
ca: afegeix una clau de revocaci�

en: add a secondary key
ca: afegeix una clau secund�ria

en: add a user ID
ca: afegeix un ID d'usuari

en: add this keyring to the list of keyrings
ca: afegeix aquest anell a la llista

en: add this secret keyring to the list
ca: afegeix aquest anell secret a la llista

en: always use a MDC for encryption
ca: sempre utilitza un MDC per a xifrar

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
ca: el destinatari �s an�nim; es provar� la clau secreta %08lX ...

en: armor header:
ca: cap�alera d'armadura:

en: armor: %s
ca: armadura: %s

en: assume no on most questions
ca: suposa �no� en la majoria de les preguntes

en: assume yes on most questions
ca: suposa �s�� en la majoria de les preguntes

en: assuming %s encrypted data
ca: s'assumeixen dades xifrades amb %s

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
ca: es supossa una signatura incorrecta de la clau %08lX a causa d'un bit cr�tic desconegut

en: assuming signed data in `%s'
ca: s'asumeix que hi ha dades signades en �%s�

en: bad MPI
ca: l'MPI �s erroni

en: bad URI
ca: l'URI �s err�nia

en: bad certificate
ca: el certificat �s incorrecte

en: bad key
ca: la clau �s incorrecta

en: bad passphrase
ca: la contrasenya �s err�nia

en: bad passphrase or unknown cipher algorithm (%d)
ca: la contrasenya �s incorrecta o l'algoritme de xifratge (%d) �s desconegut

en: bad public key
ca: la clau p�blica �s err�nia

en: bad secret key
ca: la clau secreta �s err�nia

en: bad signature
ca: la signatura �s err�nia

en: batch mode: never ask
ca: mode desat�s: no pregunta mai

en: be somewhat more quiet
ca: una mica m�s silenci�s

en: binary
ca: binari

en: build_packet failed: %s
ca: ha fallat build_packet: %s

en: can't close `%s': %s
ca: no s'ha pogut tancar �%s�: %s

en: can't connect to `%s': %s
ca: no s'ha pogut connectar amb �%s�: %s

en: can't create %s: %s
ca: no s'ha pogut creat %s: %s

en: can't create `%s': %s
ca: no s'ha pogut crear �%s�: %s

en: can't create directory `%s': %s
ca: no es pot crear el directori �%s�: %s

en: can't disable core dumps: %s
ca: no s'han pogut desactivar els bolcats de mem�ria: %s

en: can't do that in batchmode
ca: no es pot fet aix� en mode desat�s

en: can't do that in batchmode without "--yes"
ca: no es pot fer aix� en el mode desat�s sense �--yes�

en: can't generate a prime with less than %d bits
ca: no s'ha pogut generar un prim amb menys de %d bits

en: can't get key from keyserver: %s
ca: no s'ha pogut obtenir del servidor la clau: %s

en: can't get server read FD for the agent
ca: no es pot fer que el servidor llegesca el DF per a l'agent

en: can't get server write FD for the agent
ca: no es pot fer que el servidor escriga el DF per a l'agent

en: can't handle public key algorithm %d
ca: no es pot treballar amb l'algoritme de clau p�blica %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
ca: no es poden tractar l�nies m�s llargues de %d car�cters

en: can't handle these multiple signatures
ca: no es poden tractar aquestes signatures m�ltiples

en: can't open %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir %s: %s

en: can't open `%s'
ca: no s'ha pogut obrir �%s�

en: can't open `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir �%s�: %s

en: can't open file: %s
ca: no es pot obrir el fitxer: %s

en: can't open signed data `%s'
ca: no s'han pogut obrir les dades signades `%s'

en: can't open the keyring
ca: no s'ha pogut obrir l'anell

en: can't put a policy URL into v3 (PGP 2.x style) signatures
ca: no es pot ficar una URL de pol�tica dins de signatures v3 (estil PGP 2.x)

en: can't put a policy URL into v3 key (PGP 2.x style) signatures
ca: no es pot ficar una URL de pol�tica dins de signatures de clau v3 (estil PGP 2.x)

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) key signatures
ca: no es poden ficar dades de notaci� dins de signatures de clau v3 (estil PGP 2.x)

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) signatures
ca: no es poden ficar dades de notaci� dins de signatures v3 (estil PGP 2.x)

en: can't query password in batchmode
ca: no es pot demanar la contrasenya en mode desat�s

en: can't read `%s': %s
ca: no s'ha pogut llegir �%s�: %s

en: can't search keyserver: %s
ca: no es pot cercar el servidor de claus: %s

en: can't set client pid for the agent
ca: no es pot establir el pid del client per l'agent

en: can't stat `%s': %s
ca: no es pot fer stat de �%s�: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
ca: no es pot usar un paquet asim�tric ESK al estar en mode S2K

en: can't write `%s': %s
ca: no s'ha pogut escriure �%s�: %s

en: cancelled by user
ca: s'ha cancel�lat per l'usuari

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
ca: no es pot nominar a una clau d'estil PGP 2.x com a revocador designat

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
ca: no s'ha pogut evitar una clau feble per a xifratge sim�tric;
    hi ha hagut %d intents!

en: change the expire date
ca: canvia la data de caducitat

en: change the ownertrust
ca: canvia la confian�a

en: change the passphrase
ca: canvia la contrasenya

en: check
ca: comprova

en: check key signatures
ca: comprova les signatures de la claus

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
ca: s'est� comprovant en profunditat %d signat=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d

en: checking created signature failed: %s
ca: no s'ha pogut comprovar la signatura creada: %s

en: checking keyring `%s'
ca: s'est� comprovant l'anell �%s�

en: checking the trustdb
ca: s'est� comprovant la base de dades de confian�a

en: checksum error
ca: la suma de control �s err�nia

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
ca: l'algoritme de xifratge %d%s �s desconegut o est� desactivat

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
ca: la extensi� de xifrat �%s� no s'ha carregat per tindre permissos insegurs

en: communication problem with gpg-agent
ca: hi ha un problema de comunicaci� amb el gpg-agent

en: completes-needed must be greater than 0
ca: completes-needed ha de ser major que 0

en: compress algorithm `%s' is read-only in this release
ca: l'algorisme de compressi� �%s� es de nom�s lectura en aquesta versi�

en: compress algorithm must be in range %d..%d
ca: l'algoritme de compressi� ha d'estar en l'interval %d..%d

en: conflicting commands
ca: les ordres entren en conflicte

en: could not parse keyserver URI
ca: no s'ha pogut analitzar sint�cticament la URI del servidor de claus

en: create ascii armored output
ca: crea eixida amb armadura ascii

en: data not saved; use option "--output" to save it
ca: les dades no s'han desat; useu l'opci� "--output" per desar-les

en: dearmoring failed: %s
ca: no s'ha pogut llevar l'armadura: %s

en: debug
ca: depura

en: decrypt data (default)
ca: desxifra dades (predeterminat)

en: decryption failed: %s
ca: ha fallat el desxifratge: %s

en: decryption okay
ca: desxifratge correcte

en: delete a secondary key
ca: esborra una clau secund�ria

en: delete signatures
ca: esborra signatures

en: delete user ID
ca: esborra un ID d'usuari

en: deleting keyblock failed: %s
ca: no s'ha pogut eliminar el bloc de claus: %s

en: digest algorithm `%s' is read-only in this release
ca: l'algorisme de resum �%s� es de nom�s lectura en aquesta versi�

en: disable a key
ca: desactiva una clau

en: do not force v3 signatures
ca: no for�a signatures v3

en: do not force v4 key signatures
ca: no for�a signatures de clau v4

en: do not make any changes
ca: no fa cap canvi

en: don't use the terminal at all
ca: no usa el terminal en absolut

en: emulate the mode described in RFC1991
ca: emula el mode descrit en RFC1991

en: enable a key
ca: activa una clau

en: enarmoring failed: %s
ca: no s'ha pogut crear l'armadura: %s

en: encrypt data
ca: xifra dades

en: encrypted with %lu passphrases
ca: xifrat amb %lu contrasenyes

en: encrypted with %s key, ID %08lX
ca: xifrat amb una clau %s, ID %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
ca: xifrat amb una clau %2$s de %1$u bits, ID %3$08lX, creada en %4$s

en: encrypted with 1 passphrase
ca: xifrat amb 1 contrasenya

en: encrypted with unknown algorithm %d
ca: xifrat amb l'algoritme %d (desconegut)

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
ca: xifrar un missatge en mode --pgp2 requereix el xifratge IDEA

en: encryption only with symmetric cipher
ca: xifra nom�s amb xifratge sim�tric

en: error creating `%s': %s
ca: error en crear �%s�: %s

en: error creating keyring `%s': %s
ca: error en crear l'anell �%s�: %s

en: error creating passphrase: %s
ca: error en la creaci� de la contrasenya: %s

en: error finding trust record: %s
ca: error en trobar el registre de confian�a: %s

en: error in trailer line
ca: error en l'�ltima l�nia

en: error reading `%s': %s
ca: error en la lectura de �%s�: %s

en: error reading keyblock: %s
ca: s'ha produ�t un error en llegir el bloc de claus: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
ca: error en llegir el bloc de claus secretes �%s�: %s

en: error sending to `%s': %s
ca: error mentre s'enviava a �%s�: %s

en: error writing keyring `%s': %s
ca: error mentre s'escrivia l'anell �%s�: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
ca: s'ha produ�t un error mentre s'escrivia l'anell p�blic �%s�: %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
ca: s'ha produ�t un error mentre s'escrivia l'anell secret �%s�: %s

en: error: invalid fingerprint
ca: error: l'empremta digital �s inv�lida

en: error: missing colon
ca: error: falten dos punts

en: error: no ownertrust value
ca: error: no hi ha cap valor de confian�a

en: export keys
ca: exporta claus

en: export keys to a key server
ca: exporta claus a un servidor de claus

en: export the ownertrust values
ca: exporta els valors de confian�a

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
ca: les crides a programes externs estan inhabilitades per tindre el fitxer d'opcions permissos insegurs

en: failed sending to `%s': status=%u
ca: l'enviament a �%s� ha fallat: status=%u

en: failed to initialize the TrustDB: %s
ca: no s'ha pogut inicialitzar la base de dades de confian�a: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
ca: no s'ha pogut reconstruir la mem�ria cau de l'anell: %s

en: file close error
ca: error en el tancament del fitxer

en: file create error
ca: error en la creaci� del fitxer

en: file delete error
ca: error en l'eliminaci� del fitxer

en: file exists
ca: el fitxer existeix

en: file open error
ca: error en l'obertura del fitxer

en: file read error
ca: error de lectura

en: file rename error
ca: error en el reanomenament del fitxer

en: file write error
ca: error d'escriptura

en: fix a corrupted trust database
ca: arregla una base de dades de confian�a corrompuda

en: flag user ID as primary
ca: marca l'ID d'usuari com a primari

en: force v3 signatures
ca: for�a signatures v3

en: force v4 key signatures
ca: for�a signatures de clau v4

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
ca: for�ar l'algoritme de compressi� %s (%d) viola les prefer�ncies del destinatari

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
ca: for�ar l'algoritme de digest %s (%d) viola les prefer�ncies del destinatari

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
ca: for�ar el xifrat asim�tric %s (%d) viola les prefer�ncies del destinatari

en: general error
ca: error general

en: generate a new key pair
ca: genera un nou parell de claus

en: generate a revocation certificate
ca: genera un certificat de revocaci�

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
ca: s'est� generant la suma de comprovaci� desaconsellada de 16-bits per a la protecci� de la clau secreta

en: gpg-agent is not available in this session
ca: gpg-agent no est� disponible en aquesta sessi�

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
ca: la versi� %d del protocol de gpg-agent no est� suportada

en: help
ca: ajuda

en: iImMqQsS
ca: iImMxXoO

en: import keys from a key server
ca: importa claus d'un servidor de claus

en: import ownertrust values
ca: importa els valors de confian�a

en: import/merge keys
ca: importa/fon claus

en: input line %u too long or missing LF
ca: la l�nia d'entrada %u �s massa llarga o hi falta un f� de l�nia

en: input line longer than %d characters
ca: la l�nia d'entrada �s superior a %d car�cters

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
ca: el mode S2K �s inv�lid; ha de ser 0, 1 o 3

en: invalid argument
ca: l'argument �s inv�lid

en: invalid armor
ca: l'armadura �s inv�lida

en: invalid armor header:
ca: la cap�alera d'armadura �s inv�lida:

en: invalid armor: line longer than %d characters
ca: l'armadura �s inv�lida: la l�nia �s m�s llarga que %d car�cters

en: invalid character in preference string
ca: hi ha un car�cter inv�lid en la cadena de prefer�ncia

en: invalid clearsig header
ca: la cap�alera de signatura clara �s inv�lida

en: invalid dash escaped line:
ca: la l�nia escapada amb gui� �s inv�lida:

en: invalid default preferences
ca: les prefer�ncies per defecte s�n inv�lides

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
ca: default-check-level �s inv�lid; ha de ser 0, 1, 2 o 3

en: invalid export options
ca: opcions d'exportaci� no v�lides

en: invalid hash algorithm `%s'
ca: l'algoritme de dispersi� �s inv�lid �%s�

en: invalid import options
ca: opcions d'importaci� no v�lides

en: invalid keyring
ca: l'anell no �s v�lid

en: invalid packet
ca: el paquet �s inv�lid

en: invalid passphrase
ca: la contrasenya �s inv�lida

en: invalid personal cipher preferences
ca: les prefer�ncies personals de xifrat s�n inv�lides

en: invalid personal compress preferences
ca: les prefer�ncies personals de compressi� s�n inv�lides

en: invalid personal digest preferences
ca: les prefer�ncies personals de digest s�n inv�lides

en: invalid radix64 character %02x skipped
ca: el car�cter radix64 %02x inv�lid s'ha om�s

en: invalid response from agent
ca: la resposta de l'agent �s inv�lida

en: invalid root packet detected in proc_tree()
ca: s'ha detectat un paquet arrel inv�lid en proc_tree()

en: invalid value
ca: el valor no �s v�lid

en: key
ca: clau

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
ca: la clau %08lX s'ha creat %lu segon en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
ca: la clau %08lX s'ha creat %lu segons en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key %08lX incomplete
ca: la clau %08lX �s incompleta

en: key %08lX marked as ultimately trusted
ca: s'ha marcat la clau %08lX com confiada absolutament

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
ca: la clau %08lX apareix m�s d'una vegada en la base de dades de confian�a

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
ca: clau %08lX: �%s� %d signatures noves

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
ca: clau %08lX: �%s� %d subclaus noves

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
ca: clau %08lX: �%s� %d ID d'usuari nous

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
ca: clau %08lX: �%s� 1 signatura nova

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
ca: clau %08lX: �%s� 1 subclau nova

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
ca: clau %08lX: �%s� 1 ID d'usuari nou

en: key %08lX: "%s" not changed
ca: clau %08lX: �%s� no ha estat modificada

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
ca: clau %08lX: s'hi ha afegit el certificat de revocaci� �%s�

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
ca: clau %08lX: s'ha importat el certificat de revocaci� �%s�

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
ca: clau %08lX: corrupci� de la subclau HKP reparada

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
ca: clau %08lX: clau d'estil PGP 2.x - es descarta

en: key %08lX: accepted as trusted key
ca: clau %08lX: s'accepta com a clau fiable

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
ca: clau %08lX: s'ha acceptat la ID d'usuari no autosignada �%s�

en: key %08lX: already in secret keyring
ca: clau %08lX: ja es troba en l'anell privat

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat el bloc de claus original: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
ca: clau %08lX: no s'ha pogut llegir el bloc de claus original: %s

en: key %08lX: direct key signature added
ca: clau %08lX: s'ha afegit la signatura de clau directa

en: key %08lX: doesn't match our copy
ca: clau %08lX: no correspon a la nostra c�pia

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
ca: clau %08lX: s'ha detectat un ID d'usuari duplicat - es fusiona

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
ca: clau %08lX: el certificat de revocaci� �s inv�lid: %s: es rebutja

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
ca: clau %08lX: el certificat de revocaci� �s inv�lid: %s - es descarta

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
ca: clau %08lX: l'autosignatura no �s v�lida en l'id d'usuari �%s�

en: key %08lX: invalid subkey binding
ca: clau %08lX: l'enlla� de subclau �s inv�lid

en: key %08lX: invalid subkey revocation
ca: clau %08lX: Subclau de revocaci� no v�lida

en: key %08lX: key has been revoked!
ca: clau %08lX: aquesta clau ha estat revocada!

en: key %08lX: new key - skipped
ca: clau %08lX: clau nova - es descarta

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
ca: clau %08lX: falta la clau p�blica: no es pot aplicar el certificat
    de revocaci�

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
ca: clau %08lX: no hi ha una clau p�blica per a la clau fiable - es descarta

en: key %08lX: no subkey for key binding
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per a l'enlla� de la clau

en: key %08lX: no subkey for key revocation
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per a la clau de revocaci�

en: key %08lX: no subkey for subkey binding signature
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per a la signatura de l'enlla� de la subclau

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per al paquet de la subclau de revocaci�

en: key %08lX: no user ID
ca: clau %08lX: sense ID

en: key %08lX: no user ID for signature
ca: clau %08lX: no hi ha ID per a la signatura

en: key %08lX: no valid user IDs
ca: clau %08lX: l'ID no �s v�lid

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
ca: clau %08lX: la signatura �s inexportable (classe %02x) - es descarta

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
ca: clau %08lX: no �s una clau rfc2440 - es descarta

en: key %08lX: not protected - skipped
ca: clau %08lX: no est� protegida - es descarta

en: key %08lX: public key "%s" imported
ca: clau %08lX: s'ha importat la clau p�blica �%s�

en: key %08lX: public key not found: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat la clau p�blica: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
ca: clau %08lX: s'ha eliminat un enlla� de subclau m�ltiple

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
ca: clau %08lX: s'han eliminat subclaus de revocaci� m�ltiples

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
ca: clau %08lX: el certificat de revocaci� �s en el lloc equivocat - es descarta

en: key %08lX: secret key imported
ca: clau %08lX: s'ha importat la clau secreta

en: key %08lX: secret key not found: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat la clau secreta: %s

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
ca: clau %08lX: clau secreta amb xifrat %d no v�lid - es descarta

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
ca: clau %08lX: clau secreta sense clau p�blica - es descarta

en: key %08lX: skipped subkey
ca: clau %08lX: es descarta la subclau

en: key %08lX: skipped user ID '
ca: clau %08lX: es descarta l'ID d'usuari '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
ca: clau %08lX: aquesta subclau ha estat revocada!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
ca: clau %08lX: la signatura de la subclau �s en el lloc equivocat - es descarta

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
ca: clau %08lX: aquesta �s una clau ElGamal que NO �s segura per a signatures!

en: key %08lX: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
ca: clau %08lX: la classe de signatura �s inesperada (0x%02x) - es descarta

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
ca: clau %08lX: l'algoritme de clau p�blica no �s suportat

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
ca: clau %08lX: l'algoritme de clau p�blica no es suporta sobre l'id d'usuari �%s�

en: key `%s' not found: %s
ca: no s'ha trobat la clau �%s�: %s

en: key export failed: %s
ca: l'exportaci� de la clau ha fallat: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
ca: la clau s'ha creat %lu segon en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
ca: la clau s'ha creat %lu segons en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key incomplete
ca: clau incompleta

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
ca: la clau no est� marcada com a insegura - no es pot utilitzar amb el GNA fals!

en: key marked as ultimately trusted.
ca: s'ha marcat la clau com a de confian�a absoluta.

en: keyring `%s' created
ca: s'ha creat l'anell �%s?

en: keyserver error
ca: error de servidor de claus

en: keyserver receive failed: %s
ca: la recepci� des del servidor de claus ha fallat: %s

en: keyserver refresh failed: %s
ca: ha fallat el refresc des del servidor de claus: %s

en: keyserver search failed: %s
ca: ha fallat la cerca al servidor de claus: %s

en: keyserver send failed: %s
ca: l'enviament al servidor de claus ha fallat: %s

en: keysize invalid; using %u bits
ca: la mida de la clau �s inv�lida; s'hi usaran %u bits

en: keysize rounded up to %u bits
ca: la mida de la clau ha estat arrodonida fins a %u bits

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
ca: la clau �s massa llarga; %d �s el m�xim perm�s.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
ca: la clau �s massa petita; 1024 bits ?s el m�nim perm�s per a claus RSA.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
ca: la clau �s massa petita; 768 bits �s el m�nim perm�s.

en: line too long
ca: la l�nia �s massa llarga

en: list
ca: llista

en: list key and user IDs
ca: llista claus i ID

en: list keys
ca: llista claus

en: list keys and fingerprints
ca: llista claus i empremtes digitals

en: list keys and signatures
ca: llista claus i signatures

en: list only the sequence of packets
ca: llista nom�s la seq��ncia de paquets

en: list preferences (expert)
ca: llista les prefer�ncies (expert)

en: list preferences (verbose)
ca: llista les prefer�ncies (detallat)

en: list secret keys
ca: llista claus secretes

en: list signatures
ca: llista les signatures

en: make a detached signature
ca: crea una signatura separada

en: make timestamp conflicts only a warning
ca: fes els conflictes de marques de temps nom�s un av�s

en: make_keysig_packet failed: %s
ca: ha fallat make_keysig_packet: %s

en: malformed CRC
ca: CRC malformat

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
ca: la variable d'entorn GPG_AGENT_INFO �s malformada

en: malformed user id
ca: l'id d'usuari �s malformat

en: marginals-needed must be greater than 1
ca: marginals-needed ha de ser major que 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
ca: max-cert-depth ha d'estar en el rang 1 a 255

en: moving a key signature to the correct place
ca: s'est� posant la signatura al lloc correcte

en: nested clear text signatures
ca: signatures en text pla imbricades

en: network error
ca: error de la xarxa

en: never
ca: mai

en: never use a MDC for encryption
ca: mai utilitza un MDC per a xifrar

en: new configuration file `%s' created
ca: s'ha creat el nou fitxer d'opcions �%s�

en: next trustdb check due at %s
ca: la pr?xima comprovaci� de la base de dades de confian�a ser� el %s

en: no = sign found in group definition "%s"
ca: no s'ha trobat cap signe = en la definici� de grup �%s�

en: no corresponding public key: %s
ca: no hi ha cap clau p�blica corresponent: %s

en: no default secret keyring: %s
ca: no hi ha anell secret predeterminat: %s

en: no entropy gathering module detected
ca: no s'ha trobat cap m�dul d'acumulaci� d'entropia

en: no need for a trustdb check
ca: no �s necess�ria una comprovaci� de la base de dades de confian�a

en: no remote program execution supported
ca: no hi ha suport per a l'execuci� remota de programes

en: no revocation keys found for `%s'
ca: no s'han ttrobat claus de revocaci� per a �%s�

en: no secret key
ca: ho hi ha clau secreta

en: no secret subkey for public subkey %08lX - ignoring
ca: no hi ha una clau secreta per a la subclau p�blica %08lX - es descarta

en: no signed data
ca: no hi ha dades signades

en: no such user id
ca: no s'ha trobat l'id de l'usuari

en: no ultimately trusted keys found
ca: no s'han trobat claus amb confian�a absoluta

en: no valid OpenPGP data found.
ca: no s'han trobat dades OpenPGP v�lides.

en: no valid addressees
ca: no hi ha adreces v�lides

en: no writable keyring found: %s
ca: no s'ha trobat cap anell escrivible: %s

en: no writable public keyring found: %s
ca: no s'ha trobat cap anell p�blic escrivible: %s

en: no writable secret keyring found: %s
ca: no s'ha trobat cap anell secret de escrivible: %s

en: not a detached signature
ca: no �s una signatura separada

en: not encrypted
ca: no �s xifrat

en: not human readable
ca: no llegible per humans

en: not processed
ca: no processat

en: not supported
ca: no �s suportat

en: note: random_seed file is empty
ca: nota: el fitxer random_seed �s buit

en: note: random_seed file not updated
ca: nota: el fitxer random_seed no s'ha actualitzat

en: okay, we are the anonymous recipient.
ca: d'acord, som el destinatari an�nim.

en: old encoding of the DEK is not supported
ca: la codificaci� antiga del DEK no est� suportada

en: old style (PGP 2.x) signature
ca: signatura de l'estil antic (PGP 2.x)

en: operation is not possible without initialized secure memory
ca: l'operaci� no �s possible sense mem�ria segura inicialitzada

en: option file `%s': %s
ca: fitxer d'opcions �%s�: %s

en: original file name='%.*s'
ca: nom del fitxer original='%.*s'

en: ownertrust information cleared
ca: s'ha netejat la informaci� de la confian�a

en: passphrase not correctly repeated; try again
ca: la contrasenya no s'ha repetit correctament; torneu a intentar-ho

en: passphrase too long
ca: la contrasenya �s massa llarga

en: please do a --check-trustdb
ca: si us plau, feu un --check-trustdb

en: please enter an optional but highly suggested email address
ca: introdu�u una adre�a de correu (opcional per� molt recomanable)

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
ca: si us plau, visiteu http://www.gnupg.org/faq.html per a m�s informaci�

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
ca: vegeu http://www.gnupg.org/why-not-idea.html per a m�s informaci�

en: please use "%s%s" instead
ca: si us plau, utilitzeu �%s%s� en el seu lloc

en: preference %c%lu duplicated
ca: la prefer�ncia %c%lu �s duplicada

en: preference %c%lu is not valid
ca: la prefer�ncia %c%lu no �s v�lida

en: premature eof (in CRC)
ca: fi de fitxer prematur (en CRC)

en: premature eof (in Trailer)
ca: f� de fitxer prematur (al final)

en: premature eof (no CRC)
ca: fi de fitxer prematur (no CRC)

en: primary
ca: primari

en: problem handling encrypted packet
ca: problema en tractar amb un paquet xifrat

en: problem with the agent - disabling agent use
ca: hi ha un problema amb l'agent: es deshabilitar� el seu �s

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
ca: hi ha un problema amb l'agent: l'agent ha tornat 0x%lx

en: prompt before overwriting
ca: pregunta abans de sobreescriure

en: protection algorithm %d%s is not supported
ca: l'algoritme de protecci� %d%s no est� suportat

en: public and secret key created and signed.
ca: s'han creat i signat les claus p�blica i secreta.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
ca: la clau p�blica %08lX �s %lu segons anterior a la signatura

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
ca: la clau p�blica %08lX �s %lu segons anterior a la signatura

en: public key %08lX not found: %s
ca: no s'ha trobat la clau p�blica %08lX: %s

en: public key decryption failed: %s
ca: ha fallat el desxifratge amb la clau p�blica: %s

en: public key does not match secret key!
ca: la clau p�blica no coincideix amb la clau secreta!

en: public key encrypted data: good DEK
ca: dades xifrades amb clau p�blica: bona clau de xifratge (DEK)

en: public key is %08lX
ca: la clau p�blica �s %08lX

en: public key not found
ca: no s'ha trobat la clau p�blica

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
ca: no s'ha trobat la clau p�blica de la clau amb confian�a absoluta %08lX

en: qQ
ca: xX

en: quit
ca: ix

en: quit this menu
ca: ix del men�

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
ca: hi ha un car�cter �quoted printable� en l'armadura - probablement s'ha utilitzat un MTA amb errors

en: read error: %s
ca: error de lectura: %s

en: read options from file
ca: llig opcions del fitxer

en: reading from `%s'
ca: s'est� llegint des de �%s�

en: reading options from `%s'
ca: s'estan llegint opcions de �%s�

en: reading stdin ...
ca: s'est� llegint d'stdin...

en: reason for revocation:
ca: ra� de la revocaci�:

en: remove keys from the public keyring
ca: elimina claus de l'anell p�blic

en: remove keys from the secret keyring
ca: elimina claus de l'anell secret

en: requesting key %08lX from %s
ca: s'est� sol�licitant la clau %08lX de %s

en: resource limit
ca: l�mit de recursos

en: rev! subkey has been revoked: %s
ca: rev! la subclau ha estat revocada: %s

en: rev- faked revocation found
ca: rev- s'ha trobat una revocaci� falsa

en: rev? problem checking revocation: %s
ca: rev? hi ha problemes en la comprovaci� de la revocaci�: %s

en: revocation comment:
ca: comentari de la revocaci�:

en: revoke a secondary key
ca: revoca una clau secund�ria

en: revoke a user ID
ca: revoca un ID d'usuari

en: revoke signatures
ca: revoca signatures

en: rounded up to %u bits
ca: arrodonida fins a %u bits

en: save
ca: desa

en: save and quit
ca: desa i ix

en: search for keys on a key server
ca: cerca claus en un servidor de claus

en: searching for "%s" from HKP server %s
ca: s'est� cercant �%s� al servidor HKP %s

en: secret key `%s' not found: %s
ca: no s'ha trobat la clau secreta �%s�: %s

en: secret key not available
ca: la clau secreta no est� disponible

en: secret key parts are not available
ca: parts de la clau secreta no estan disponbles

en: select secondary key N
ca: tria la clau secund�ria N

en: select user ID N
ca: tria l'ID d'usuari N

en: selected certification digest algorithm is invalid
ca: l'algorisme de resum de certificaci� seleccionat no �s v�lid

en: selected cipher algorithm is invalid
ca: l'algorisme de xifratge triat no �s v�lid

en: selected digest algorithm is invalid
ca: l'algorisme de resum seleccionat no �s v�lid

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
ca: estableix totes les opcions de paquets, xifratge i resum al comportament d'OpenPGP

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
ca: estableix totes les opcions de paquets, xifratge i resum al comportament de PGP 2.x

en: set preference list
ca: estableix la llista de prefer�ncies

en: show fingerprint
ca: mostra empremta

en: show photo ID
ca: mostra el photo ID

en: show this help
ca: mostra aquesta ajuda

en: show which keyring a listed key is on
ca: mostra en quin anell de claus est� una clau llistada

en: sign a key
ca: signa una clau

en: sign a key locally
ca: signa una clau localment

en: sign a key locally and non-revocably
ca: signa una clau de forma local i irrevocable

en: sign a key non-revocably
ca: signa una clau irrevocablement

en: sign or edit a key
ca: signa o edita una clau

en: sign the key
ca: signa la clau

en: sign the key locally
ca: signa la clau localment

en: sign the key locally and non-revocably
ca: signa la clau localment i irrevocablement

en: sign the key non-revocably
ca: signa la clau irrevocablement

en: signature from %08lX to Elgamal signing key %08lX skipped
ca: s'omet la signatura de %08lX a la clau de signatura Elgamal %08lX

en: signature from Elgamal signing key %08lX to %08lX skipped
ca: s'omet la signatura de la clau de signatura Elgamal %08lX a %08lX

en: signature verification suppressed
ca: s'ha eliminat la verificaci� de signatura

en: signing failed: %s
ca: Ha fallat el proc�s de signatura: %s

en: signing:
ca: signatura:

en: skipped `%s': %s
ca: es descarta �%s�: %s

en: skipped `%s': duplicated
ca: es descarta �%s�: duplicat

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
ca: es descarta �%s�: �s una clau ElGamal generada per PGP que no �s segura per a signatures!

en: skipped: public key already set
ca: es descarta: la clau p�blica ja est� establida

en: skipped: public key already set as default recipient
ca: es descarta: la clau p�blica ja s'ha especificat com a destinatari

en: skipped: secret key already present
ca: es descarta: la clau secreta ja �s present

en: skipping block of type %d
ca: es descarta un bloc de tipus %d

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
ca: es descarta l'autosignatura v3 en l'id d'usuari �%s�

en: sorry, can't do this in batch mode
ca: no es pot fet aix� en mode desat�s

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
ca: revocaci� aut�noma: useu "gpg --import" per a aplicar-la

en: standalone signature of class 0x%02x
ca: signatura aut�noma de classe 0x%02x

en: store only
ca: nom�s emmagatzema

en: subpacket of type %d has critical bit set
ca: el subpaquet de tipus %d t� el bit cr�tic activat

en: success sending to `%s' (status=%u)
ca: l'enviament a �%s� ha tingut �xit (status=%u)

en: system error while calling external program: %s
ca: s'ha produ�t un error del sistema en cridar el programa extern: %s

en: take the keys from this keyring
ca: pren les claus d'aquest anell

en: textmode
ca: mode text

en: the IDEA cipher plugin is not present
ca: el m�dul de xifratge IDEA no est� present

en: the given certification policy URL is invalid
ca: la URL de pol�tica de certificaci� donada no �s v�lida

en: the given signature policy URL is invalid
ca: la URL de pol�tica de signatura donada no �s v�lida

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
ca: no s'ha pogut verificar la signatura.
    Recordeu que el fitxer de signatura (.sig o .asc)
    ha de ser el primer que figure en la l�nia d'ordres.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
ca: la base de dades de confian�a est� corrompuda; per favor, executeu �gpg --fix-trustdb�.

en: there is a secret key for public key "%s"!
ca: hi ha una clau secreta per a la clau p�blica �%s�!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
ca: aquest algoritme de xifratge est� desaconsellat; useu-ne un de m�s est�ndard!

en: this keyserver does not support --search-keys
ca: aquest servidor de claus no suporta --search-keys

en: this may be caused by a missing self-signature
ca: a�� pot ser causat per l'abs�ncia d'autosignatura

en: this message may not be usable by %s
ca: aquest missatge pot no ser usable per %s

en: this platform requires temp files when calling external programs
ca: aquesta plataforma necessita fitxers temporals quan es crida a programes externs

en: throw keyid field of encrypted packets
ca: descarta el camp keyid dels paquets xifrats

en: timestamp conflict
ca: conflicte de data

en: toggle between secret and public key listing
ca: canvia entre el llistat de claus secretes i p�bliques

en: too many `%c' preferences
ca: hi ha massa prefer�ncies �%c�

en: too many entries in pk cache - disabled
ca: hi ha massa entrades en la mem�ria cau de claus p�bliques - desactivada

en: trust database error
ca: error de la base de dades de confian�a

en: trust record %lu is not of requested type %d
ca: el registre de confian�a %lu no �s del tipus demanat %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
ca: registre de confian�a %lu, tipus %d: no s'ha pogut llegir: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
ca: registre de confian�a %lu, tipus %d: no s'ha pogut escriure: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
ca: reg de la base de dades de confian�a %lu: ha fallat lseek: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
ca: reg de la base de dades de confian�a %lu: ha fallat la escriptura (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
ca: la transacci� de la base de dades de confian�a �s massa gran

en: trustdb: lseek failed: %s
ca: base de dades de confian�a: ha fallat lseek: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
ca: base de dades de confian�a: ha fallat la lectura (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
ca: base de dades de confian�a: no s'ha pogut sincronitzar: %s

en: unable to display photo ID!
ca: no s'ha pogut mostrar el photo ID!

en: unable to execute %s "%s": %s
ca: no s'ha pogut executar %s �%s�: %s

en: unable to execute external program
ca: no s'ha pogut executar el programa extern

en: unable to read external program response: %s
ca: no s'ha pogut llegir la resposta del programa extern: %s

en: unable to set exec-path to %s
ca: no s'ha pogut fixar l'exec-path a %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
ca: no s'ha pogut utilitzar el xifratge IDEA per a totes les claus per a les que esteu xifrant.

en: unattended trust database update
ca: actualitzaci� no atesa de la base de dades de confian�a

en: unexpected armor:
ca: armadura inesperada:

en: unexpected data
ca: dades inesperades

en: unimplemented cipher algorithm
ca: l'algoritme de xifratge no �s implementat

en: unimplemented pubkey algorithm
ca: l'algoritme de clau p�blica no �s implementat

en: unknown
ca: desconeguda

en: unknown cipher algorithm
ca: l'algoritme de xifratge �s desconegut

en: unknown compress algorithm
ca: l'algoritme de compressi� �s desconegut

en: unknown default recipient `%s'
ca: el destinatari predeterminat �s desconegut �%s�

en: unknown digest algorithm
ca: l'algoritme de resum �s desconegut

en: unknown packet type
ca: el tipus de paquet �s desconegut

en: unknown protection algorithm
ca: l'algorisme de protecci� �s desconegut

en: unknown pubkey algorithm
ca: l'algoritme de clau p�blica �s desconegut

en: unknown signature class
ca: la classe de signatura �s desconeguda

en: unknown version
ca: la versi� �s desconeguda

en: unnatural exit of external program
ca: s'ha produ�t una eixida no natural del programa extern

en: unsupported URI
ca: l'URI no �s suportada

en: unusable pubkey algorithm
ca: l'algoritme de clau p�blica �s inusable

en: unusable public key
ca: ls clau p�blica �s inusable

en: unusable secret key
ca: la clau secreta �s inusable

en: update all keys from a keyserver
ca: actualitza totes les claus des d'un servidor de claus

en: update failed: %s
ca: ha fallat l'actualitzaci�: %s

en: update secret failed: %s
ca: ha fallat l'actualitzaci� de la clau secreta: %s

en: update the trust database
ca: actualitza la base de dades de confian�a

en: updated preferences
ca: prefer�ncies actualitzades

en: usage: gpg [options]
ca: forma d'�s: gpg [opcions]

en: use as output file
ca: fitxer d'eixida

en: use canonical text mode
ca: usa el mode de text can�nic

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
ca: utilitzeu l'opci� �--delete-secret-keys� per a eliminar-la primer.

en: use the default key as default recipient
ca: usa la clau predeterminada com a destinatari predeterminat

en: use the gpg-agent
ca: utilitza el gpg-agent

en: use this user-id to sign or decrypt
ca: usa aquest id per a signar o desxifrar

en: user ID "%s" is already revoked
ca: l'ID d'usuari �%s� ja est� revocat

en: user ID: "
ca: ID d'usuari: �

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
ca: s'usar� la clau secund�ria %08lX en lloc de la prim�ria %08lX

en: verbose
ca: detall

en: verify a signature
ca: verifica una signatura

en: weak key
ca: clau feble

en: weak key created - retrying
ca: s'hi ha creat una clau feble - reintent

en: weird size for an encrypted session key (%d)
ca: mida extranya per a una clau de sessi� xifrada (%d)

en: writing direct signature
ca: s'est� escrivint una signatura directa

en: writing key binding signature
ca: s'est� escrivint la signatura de comprovaci� de la clau

en: writing public key to `%s'
ca: s'est� escrivint la clau p�blica a �%s�

en: writing secret key to `%s'
ca: s'est� escrivint la clau secreta a �%s�

en: writing self signature
ca: s'est� escrivint l'autosignatura

en: writing to `%s'
ca: s'est� escrivint en �%s�

en: writing to stdout
ca: s'est� escrivint en stdout

en: wrong secret key used
ca: s'ha utilitzat una clau secreta incorrecta

en: yY
ca: sS

en: yes
ca: s�|si

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
ca: nom�s podeu signar en clar amb claus d'estil PGP 2.x en el mode --pgp2

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
ca: nom�s podeu fer signatures separades amb claus d'estil PGP 2.x mentre esteu en mode --pgp2

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
ca: nom�s podeu xifrar a claus RSA de 2048 bits o menys en el mode --pgp2

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
ca: nom�s podeu fer signatures separades o en clar en el mode --pgp2

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
ca: no podeu signar i xifrar al mateix temps en el mode --pgp2

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
ca: no podeu nominar una clau com el seu propi revocador designat

en: you found a bug ... (%s:%d)
ca: heu trobat un bug... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
ca: no podeu usar %s mentre esteu en mode %s

en: you may not use cipher algorithm "%s" while in %s mode
ca: no podeu usar l'algorisme de xifratge �%s� mentre esteu en mode %s

en: you may not use compression algorithm "%s" while in %s mode
ca: no podeu usar l'algorisme de compressi� %s mentre esteu en mode %s

en: you may not use digest algorithm "%s" while in %s mode
ca: no podeu usar l'algorisme de resum %s mentre esteu en mode %s

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
ca: heu d'utilitzar fitxers (i no un conducte) mentre treballeu amb --pgp2 habilitat.

en: |FD|write status info to this FD
ca: |FD|escriu informaci� d'estat en aquest FD

en: |FILE|load extension module FILE
ca: |FITXER|carrega el m�dul d'extensi� especificat

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
ca: |HOST|usa aquest servidor per a cercar claus

en: |KEYID|ultimately trust this key
ca: |IDCLAU|confia absolutament en aquesta clau

en: |NAME|encrypt for NAME
ca: |NOM|xifra per a NOM

en: |NAME|set terminal charset to NAME
ca: |NOM|el joc de car�cters ser� NOM

en: |NAME|use NAME as default recipient
ca: |NOM|usa NOM com a destinatari predeterminat

en: |NAME|use NAME as default secret key
ca: |NOM|usa NOM com a clau secreta predeterminada

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
ca: |NOM|usa l'algoritme de xifratge NOM

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
ca: |NOM|usa l'algoritme de xifratge NOM per a les contrasenyes

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
ca: |NOM|usa l'algoritme de resum de missatges NOM

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
ca: |NOM|usa l'algoritme de resum de missatges NOM per a les contrasenyes

en: |N|set compress level N (0 disables)
ca: |N|nivell de compressi� N (0 no comprimeix)

en: |N|use compress algorithm N
ca: |N|usa l'algoritme de compressi� N

en: |N|use passphrase mode N
ca: |N|usa el mode de contrasenya especificat

en: |[file]|make a clear text signature
ca: |[fitxer]|crea una signatura en text clar

en: |[file]|make a signature
ca: |[fitxer]|crea una signatura

en: |[file]|write status info to file
ca: |fitxer|escriu informaci� d'estat en un fitxer

en: |[files]|decrypt files
ca: |[fitxers]|desxifra fitxers

en: |[files]|encrypt files
ca: |[fitxers]|xifra fitxers

en: |algo [files]|print message digests
ca: |algo [fitxers]|imprimeix resums de missatges
