libgnome 2.3.3 - en to ca translation catalogue (218 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
ca: Una llista amb noms dels espais de treball del primer gestor de finestres.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ca: Multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Allow postponing of breaks
ca: Permet retardar els descansos

en: App ID
ca: ID de l'aplicació

en: App version
ca: Versió de l'aplicació

en: Application options
ca: Opcions de l'aplicació

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ca: L'argument utilitzat per a executar programes al terminal definit per la clau «exec».

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ca: Nom base del tema predeterminat utilitzat per gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
ca: Fes un avís sonor quan es pressiona un modificador

en: Bonobo Support
ca: Suport per a Bonobo

en: Bonobo activation Support
ca: Suport per a Bonobo activation

en: Break time
ca: Temps de descans

en: Browser needs terminal
ca: El navegador necessita un terminal

en: Browser understands remote
ca: El navegador suporta ordres remotes

en: Can Change Accels
ca: Es poden canviar els acceleradors

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ca: No es pot trobar una terminal, usant xterm, encara que pot ser no funcione

en: Choose menu item
ca: Selecció d'un element del menú

en: Click on command button
ca: Clic a un botó d'ordre

en: Color Shading Type
ca: Tipus de ombreig de color

en: Configuration prefix where GNOME was installed
ca: Directori de configuració on es va instal·lar el GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
ca: Prefix de configuració on es va instal·lar aquesta aplicació

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori d'acceleradors del gnome «%s»: %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de la configuració de l'usuari del gnome «%s»: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut fixar el mode 0700 en el directori privat de la configuració de l'usuari del gnome «%s»: %s

en: Create Directories
ca: Crear directoris

en: Create standard GNOME directories on startup
ca: Crear els directoris estàndard del GNOME al començar

en: Cursor Blink
ca: Parpelleig del cursor

en: Cursor Blink Time
ca: Temps de parpelleig del cursor

en: Cursor font
ca: Tipus de lletra del cursor

en: Cursor size
ca: Mida del cursor

en: Cursor theme
ca: Tema de cursor

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ca: Nom del tema de cursor. Utilitzat només per servidors d'X que suporten Xcursor, com XFree86 4.3 i superiors. Aquest valor només es propaga al servidor d'X al principi de cada sessió, així que canviar-lo en mig de la sessió no tindrà cap efecte fins que torneu a entrar.

en: Data prefix where GNOME was installed
ca: Prefix de dades on es va instal·lar el GNOME

en: Data prefix where this application was installed
ca: Prefix de dades on es va instal·lar aquesta aplicació

en: Default browser
ca: Navegador predeterminat

en: Default browser for all URLs
ca: Navegador predeterminat per a totes les URL

en: Default font
ca: Tipus de lletra predeterminat

en: Default help viewer
ca: Visor d'ajuda predeterminat

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
ca: Determina com es representa la imatge establerta per wallpaper_filename. Els valors possibles són «none», «wallpaper», «centered», «scaled», «stretched».

en: Disable all external thumbnailers
ca: Inhabilita tots els creadors de miniatures externs

en: Disable command line
ca: Inhabilita la línia d'ordres

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ca: Inhabilita si es pressionen dos tecles a l'hora.

en: Disable print setup
ca: Inhabilita la configuració de la impressió

en: Disable printing
ca: Inhabilita la impressió

en: Disable saving files to disk
ca: Inhabilita el desat de fitxers al disc

en: Disable sound server usage
ca: Inhabilita la utilització del servidor de so

en: Distance before a drag is started
ca: Distància abans de que un arrossegament comença

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca: Distància en píxels que s'ha de moure el punter abans de que s'active el moviment accelerat del ratolí. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
ca: No acceptis una tecla com pressionada si no es manté durant @delay milisegons

en: Double Click Time
ca: Temps de doble clic

en: Drag Threshold
ca: Inici de l'arrossegament

en: Draw Desktop Background
ca: Dibuixa el fons de l'escriptori

en: Dynamic modules to load
ca: Mòduls dinàmics a carregar

en: Enable Accessibility
ca: Habilita l'accessibilitat

en: Enable Animations
ca: Habilita les animacions

en: Enable ESD
ca: Habilita l'ESD

en: Enable Sound
ca: Habilita so

en: Enable sound on startup
ca: Habilita el so al començar

en: Enable sound server startup.
ca: Habilita l'inici del servidor de so.

en: Enable sound server usage
ca: Habilita la utilització del servidor de so

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error showing url: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'url: %s

en: Espeaker
ca: Altaveu

en: Exec Arguments
ca: Arguments d'execució

en: Extra Moniker factory
ca: Fàbrica de Moniker extra

en: Fallback window manager
ca: Gestor de finestres de recanvi

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
ca: Gestor de finestres de recanvi si el gestor de finestres de l'usuari no es troba

en: File Icon Theme
ca: Tema d'icones de fitxers

en: File name of the bell sound to be played
ca: El nom del fitxer del so de campana a reproduir

en: File to use for the background image
ca: Fitxer a utilitzar per a la imatge de fons

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ca: Tipus de lletra del cursor. Si no està establert, s'utilitza el tipus de lletra per defecte. Aquest valor només es propaga al servidor d'X a l'inici de cada sessió, així que canviar-lo en mig de la sessió no tindrà cap efecte fins que torneu a entrar.

en: GConf moniker
ca: Moniker de GConf

en: GNOME App Datadir
ca: Directori de dades d'aplicacions del GNOME

en: GNOME App Libdir
ca: Directori de biblioteques d'aplicacions del GNOME

en: GNOME App Prefix
ca: Prefix d'aplicacions del GNOME

en: GNOME App Sysconfdir
ca: Directori de configuració d'aplicacions del GNOME

en: GNOME Datadir
ca: Directori de dades del GNOME

en: GNOME GConf Support
ca: Suport de GConf del GNOME

en: GNOME Libdir
ca: Directori de biblioteques del GNOME

en: GNOME Library
ca: Biblioteca del GNOME

en: GNOME Prefix
ca: Prefix del GNOME

en: GNOME Sysconfdir
ca: Directori de configuració del GNOME

en: GNOME Virtual Filesystem
ca: Sistema de fitxers virtuals del GNOME

en: GNOME path
ca: Ruta del GNOME

en: GTK IM Preedit Style
ca: IM Preedit Style de GTK

en: GTK IM Status Style
ca: IM Status Style de GTK

en: Gtk+ Theme
ca: Tema de Gtk+

en: HOSTNAME:PORT
ca: ORDINADOR:PORT

en: Have GNOME draw the desktop background
ca: Fes que GNOME dibuixe el fons de l'escriptori

en: Help document %s/%s not found
ca: No s'ha trobat el document d'ajuda %s/%s

en: Help options
ca: Opcions de l'ajuda

en: Help viewer needs terminal
ca: El visor d'ajuda necessita un terminal

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
ca: Resalta la ubicació actual del punter quan es pressiona i es deixa anar la tecla Control

en: Host:port on which the sound server to use is running
ca: Ordinador:port on s'està executant el servidor de so a utilitzar

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
ca: Quants milisegons es tarda en anar de 0 a la velocitat màxima

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
ca: Quants milisegons s'ha d'esperar abans de que les tecles de moviment del ratolí comencen a funcionar

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
ca: Quants píxels per segon es mouen a la velocitat màxima

en: How to connect to esd
ca: Com connectar a esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
ca: Com ombrejar el color de fons. Els valors possibles són «horizontal-gradient», «vertical-gradient» i «solid».

en: Human readable name
ca: Nom llegible pels humans

en: Human readable name of this application
ca: Nom llegible per humans d'aquesta aplicació

en: ID string to use for this application
ca: Cadena d'identificació a usar per a aquesta aplicació

en: Icon Theme
ca: Tema d'icones

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
ca: Tema d'icones utilitzat per al quadre, nautilus, etc.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
ca: Descarta múltiples pressions de la _mateixa_ tecla en @delay milisegons

en: Informational message
ca: Missatge informatiu

en: Key %s not found in configuration
ca: La tecla %s no es troba en la configuració

en: Keyboard Bell Custom Filename
ca: Fitxer personalitzat de campana de teclat

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ca: Color esquerre o superior quan es dibuixen gradients, o el color sòlid.

en: Length of a double click
ca: Mida d'un clic doble

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ca: Duració del cicle de parpelleig del cursor, en milisegons

en: Library prefix where GNOME was installed
ca: Prefix de biblioteques on es va instal·lar el GNOME

en: Library prefix where this application was installed
ca: Prefix de biblioteques on es va instal·lar aquesta aplicació

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
ca: Llista d'aplicacions de tecnologia assistiva a iniciar quan s'entra a l'escriptori GNOME

en: Locate Pointer
ca: Ubica el punter

en: Log in
ca: Entrada al sistema

en: Log out
ca: Eixida del sistema

en: MODULE1,MODULE2,...
ca: MÒDUL1,MÒDUL2,...

en: Menubar Detachable
ca: La barra de menú es pot desprendre

en: Menus Have Icons
ca: Els menús tenen icones

en: Menus Have Tearoff
ca: Els menús es poden desprendre

en: Miscellaneous message
ca: Missatge divers

en: Monospace font
ca: Tipus de lletra de mida fixa

en: Motion Threshold
ca: Inici del moviment

en: Mouse button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ca: Nom d'un tipus de lletra de mida fixa per a utilitzar a ubicacions com terminals.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ca: Nom del mètode d'entrada Preedit Style de GTK+ utilitzat per gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ca: Nom del mètode d'entrada Status Style de GTK+ utilitzat per gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ca: Nom del tipus de lletra predeterminat utilitzat per gtk+.

en: Names of the workspaces
ca: Noms del espais de treball

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ca: Nombre de minuts de temps de tecleig abans que comence el mode de descans.

en: Number of minutes that the typing break should last.
ca: Nombre de minuts que dura el descans.

en: Opacity with which to draw the background picture
ca: Opacitat amb la qual dibuixar la imatge de fons

en: Path in which to look for installed files
ca: Ruta en la qual cercar per a fitxers instal·lats

en: Picture Filename
ca: Nom del fitxer de la imatge

en: Picture Opacity
ca: Opacitat de la imatge

en: Picture Options
ca: Opcions de la imatge

en: Popt Context
ca: Context de popt

en: Popt Flags
ca: Opcions de popt

en: Popt Table
ca: Taula de popt

en: Prefix where GNOME was installed
ca: Prefix on es va instal·lar el GNOME

en: Prefix where this application was installed
ca: Prefix on es va instal·lar aquesta aplicació

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ca: Evita que l'usuari puga accedir al terminal o puga especificar una línia d'ordres per a ser executada. Per exemple, això inhabilitaria l'accés al diàleg «Executa una aplicació» del quadre.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all application's "Print Setup" dialogs.
ca: Evita que l'usuari puga modificar la configuració de la impressió. Per exemple, aixpo inhabilitaria l'accés al diàleg «Configuració de la impressió» de totes les aplicacions.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all application's "Print" dialogs.
ca: Evita que l'usuari puga imprimir. Per exemple, això inhabilitaria l'accés al diàleg «Imprimeix» de totes les aplicacions.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all application's "Save as" dialogs.
ca: Evita que l'usuari puga desar fitxers al disc. Per exemple, això inhabilitaria l'accés als diàlegs «Anomena i desa» de totes les aplicacions.

en: Primary Color
ca: Color primari

en: Question dialog
ca: Diàleg interrogatiu

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ca: Color dret o inferior quan es dibuixen gradients, no utilitzat per a colors sòlids.

en: Secondary Color
ca: Color secundari

en: Select check box
ca: Selecciona un quadre de verificació

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ca: Establiu a vertader per a inhabilitar tots els programes externs de creació de miniatures, independentment de si estan habilitats o inhabilitats per la seua banda.

en: Single Click
ca: Clic simple

en: Single click to open icons
ca: Clic simple per a obrir icones

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ca: Mida del cursor referenciat per cursor_theme. Aquest valor només es propaga al servidor d'X a l'inici de cada sessió, així que canviar-lo en mig de la sessió no tindrà cap efecte fins que torneu a entrar.

en: Sounds for events
ca: Sons per a events

en: Startup Assistive Technology Applications
ca: Aplicacions de tecnologia assistiva d'inici

en: Status Bar on Right
ca: La barra d'estat està a la dreta

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
ca: Intercanvia els botons esquerre i dret per a ratolins per a esquerrans

en: System events
ca: Events de sistema

en: Terminal application
ca: Aplicació de terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one
ca: El programa de terminal utilitzat quan s'inicien aplicacions que necessiten

en: The default action does not support this protocol.
ca: L'acció predeterminada no suporta aquest protocol.

en: The flags to use for popt
ca: Les opcions a utilitzar per a popt

en: The number of workspaces
ca: Nombre d'espais de treball

en: The number of workspaces the window manager should use
ca: El nombre d'espais de treball que ha d'utilitzar el gestor de finestres

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
ca: El punter del context de popt que el programa del GNOME està utilitzant

en: The specified location is invalid.
ca: La ubicació especificada no és vàlida.

en: The table of options for popt
ca: La taula d'opcions per a popt

en: Theme used for displaying file icons
ca: Tema utilitzat per a mostrar icones de fitxers

en: There is no default action associated with this location.
ca: No hi ha cap acció predeterminada associada amb aquesta ubicació.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
ca: S'ha produït un error en llançar l'ordre d'acció predeterminada associada amb aquesta ubicació.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
ca: S'ha produït un error en analitzar l'ordre d'acció predeterminada associada amb aquesta ubicació.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
ca: Açò especifica la mida de les icones mostrades a les barres d'eines

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
ca: Massa nivells d'àlies per a un local, açò pot indicar un bucle

en: Toolbar Detachable
ca: Les barres d'eines es poden desprendre

en: Toolbar Icon Size
ca: Mida de les icones de les barres d'eines

en: Toolbar Style
ca: Estil de les barres d'eines

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
ca: Estil de les barres d'eines. Els valors vàlids són «both», «both_horiz», «icon» i «text»

en: Type time
ca: Temps d'escriptura

en: Unable to find doc_id %s in the help path
ca: No s'ha pogut trobar la doc_id %s en la ruta de l'ajuda

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
ca: No s'ha pogut trobar el domini GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
ca: No s'ha pogut trobar el domini GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
ca: No s'ha trobat els fitxers d'ajuda en %s o %s. Si us plau, comproveu la vostra instal·lació

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
ca: No es pot mostrar l'ajuda ja que %s no és un directori. Si us plau, comproveu la vostra instal·lació.

en: Unknown error code: %d
ca: Codi d'error desconegut: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
ca: S'ha produït un error intern en mostrar aquesta ubicació.

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Use Custom Font
ca: Utilitza un tipus de lletra personalitzat

en: User interface events
ca: Events de la interfície d'usuari

en: User window manager
ca: Gestor de finestres de l'usuari

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Whether Applications should have accessibility support
ca: Si les aplicacions han de tenir suport d'accessibilitat

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ca: Si s'han de mostrar animacions. Nota: aquesta nota és global, canvia el comportament del gestor de finestres, quadre, etc.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
ca: Si els menus han de mostrar una icona al costat de la entrada del menú

en: Whether menus should have a tearoff
ca: Si els menus es poden desprendre

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ca: Si està o no habilitat el bloqueig de teclat

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ca: Si està o no habilitat el bloqueig de teclat.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ca: Si es pot retardar o no el descans.

en: Whether the cursor should blink
ca: Si el cursor ha de parpellejar

en: Whether the default browser needs a terminal to run
ca: Si el navegador predeterminat necessita una terminal per a executar-se

en: Whether the default browser understands netscape remote
ca: Si el navegador predeterminat suporta «netscape remote»

en: Whether the default help viewer accepts URLs
ca: Si el visor d'ajuda predeterminat accepta URL

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
ca: Si el visor d'ajuda predeterminat necessita una terminal per a executar-se

en: Whether the user can detach menubars and move them around
ca: Si l'usuari pot desprendre barres de menú i moure-les

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
ca: Si l'usuari pot desprendre barres d'eines i moure-les

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
ca: Si l'usuari pot escriure dinàmicament un nou accelerador quan un menú està obert

en: Whether to display a status bar meter on the right
ca: Si s'ha de mostrar un mesurador de barra d'estat a la dreta

en: Whether to play sounds on user events.
ca: Si s'ha de reproduir sons en events d'usuari.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ca: Si s'ha d'utilitzar un tipus de lletra personalitzat a aplicacions gtk+.

en: Window manager to try first
ca: Gestor de finestres a provar primer

en: config indirect moniker
ca: configura moniker indirecte

en: how long to accelerate in milliseconds
ca: durant quant de temps accelerar en milisegons

en: initial delay in milliseconds
ca: retard inicial en milisegons

en: minimum interval in milliseconds
ca: interval mínim en milisegons

en: pixels per seconds
ca: píxels per segon

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ca: els valors possibles són «on», «off» i «custom».
