libgtop 2.0.0 - en to ca translation catalogue (272 entries)

en: Abort
ca: Avorta

en: Address
ca: Adreça

en: Address of beginning of code segment
ca: Adreça de l'inici del segment de codi

en: Address of end of code segment
ca: Adreça del final del segment de codi

en: Address of the bottom of stack segment
ca: Adreça de la part inferior del segment de pila

en: Adjust on exit max value
ca: Ajusta al sortir el valor màxim

en: Alarm clock
ca: Alarma del rellotge

en: Array of additional process groups
ca: Taula de grups de processos addicionals

en: Available blocks
ca: Blocs disponibles

en: Background read from tty
ca: Llegida de tty en segon pla

en: Background write to tty
ca: Escriptura a tty en segon pla

en: Bad argument to system call
ca: Argument erroni a una crida al sistema

en: Basename of executable file in call to exec()
ca: Nom del fitxer executable en crida per a exec()

en: Bit field indicating which CPU is currently running
ca: Camp de bit que indica quina CPU s'està executant actualment

en: Blocked
ca: Bloquejada

en: BootTime
ca: Temps d'arrencada

en: Broken pipe
ca: Conducte trencat

en: Buffers
ca: Memòria intermèdia

en: Bus error
ca: Error de bus

en: Bytes In
ca: Bytes a dins

en: Bytes Out
ca: Bytes a fora

en: Bytes Total
ca: El total de bytes

en: CPU Time in System Mode
ca: Temps de la UCP en mode del sistema

en: CPU Time in User Mode
ca: Temps de la UCP en mode usuari

en: CPU Time in User Mode (nice)
ca: Temps de la UCP en mode usuari (prioritat)

en: CPU Time in the Idle Task
ca: Temps de la UCP en repòs

en: CPU Usage
ca: Ús de la UCP

en: CPU limit exceeded
ca: Límit de CPU excedit

en: Cached
ca: Cau

en: Child status has changed
ca: L'estat del fill ha canviat

en: Cmd
ca: Ord

en: Collisions
ca: Col·lisions

en: Command line arguments of the process
ca: Línia de comandes d'arguments del procés

en: Continue
ca: Continua

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
ca: Límit actual en octets de la rss del procés (normalment 2.147.483.647).

en: DEBUG
ca: DEPURACIÓ

en: Data resident set size
ca: Mida del conjunt de dades

en: Default max size of queue
ca: Mida màxima per defecte de l'acumulador

en: Dirty Size
ca: Mida bruta

en: Don't fork into background
ca: No bifurquis dintre del fons

en: EMT error
ca: Error EMT

en: Effective Group ID
ca: ID efectiva del grup

en: Effective User ID
ca: ID efectiva de l'usuari

en: Enable debugging
ca: Activa la depuració

en: Enable verbose output
ca: Activa la sortida detallada

en: End_Code
ca: Fi_Codi

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Error en l'opció %s: %s.
    Executa '%s --ajuda' per veure una llista completa de les opcions de línies d'ordre disponibles.

en: Errors In
ca: Errors a dins

en: Errors Out
ca: Errors a fora

en: Errors Total
ca: El total d'errors

en: File System Usage
ca: Ús dels arxius del sistema

en: File size limit exceeded
ca: Límit de mida de fitxer excedit

en: Filesystem Group ID
ca: ID del grup del sistema de fitxers

en: Filesystem User ID
ca: ID de l'usuari del sistema de fitxers

en: Floating-point exception
ca: excepció de coma flotant

en: Free Memory
ca: Memòria lliure

en: Free Swap Space
ca: Espai compartit lliure

en: Free blocks
ca: Blocs lliures

en: Free blocks available to non-superusers
ca: Blocs lliures disponibles per als no superusuaris

en: Free blocks available to the superuser
ca: Blocs lliures disponibles per al superusuari

en: Free file nodes
ca: Nodes d'arxiu lliures

en: Free memory size in kB
ca: Memòria lliure (en kB)

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Full device number of controlling terminal
ca: Número sencer del dispositiu de la terminal controladora

en: GID of process
ca: GID del procés

en: Group ID
ca: ID del grup

en: Groups
ca: Grups

en: Hangup
ca: Termina

en: Has CPU
ca: Té CPU

en: HasCPU
ca: TéCPU

en: I/O now possible
ca: E/E ara possible

en: Idle
ca: Inactiu

en: Idle (%)
ca: Inactiu (%)

en: Idletime
ca: Temps d'espera

en: Illegal instruction
ca: Instrucció il·legal

en: Information request
ca: Petició d'informació

en: Input bytes
ca: Bytes d'entrada

en: Interface Flags
ca: Senyaladors d'interfície

en: Interrupt
ca: Interrumpeix

en: Invoked from inetd
ca: Ha estat cridat des d'inetd

en: It_Real_Value
ca: El_Seu_Valor_Real

en: K_Flags
ca: Senyaladors_K

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
ca: Senyaladors del nucli del procés.
    
    A Linux, actualment cada senyalador té fixat el bit matemàtic, pel fet de comprovar crt0.sper a emulació matemàtica, per això no s'inclou a la sortida. 
    
    Això és probablement un error fortuït, ja que no tots els processos són programes compilats en C. 
    
    El bit matemàtic hauria de ser un decimal 4, i el bit traçat és un decimal 10

en: Kernel scheduling priority
ca: Fixació de les prioritats del nucli

en: Keyboard stop
ca: Parada de teclat

en: Kill
ca: Mata

en: Last PID
ca: Darrera PID

en: Last Processor
ca: Últim processador

en: Length in bytes of the returned string.
ca: Longitud en bytes de la cadena retornada

en: List of currently mounted filesystems
ca: Llista de sistemes d'arxius actualment muntats

en: List of running Processes
ca: Llista de processos en execució

en: Load Average
ca: Càrrega mitjana

en: Load Averange
ca: Càrrega mitjana

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Mask of blocked signals
ca: Màscara de senyals bloquejats

en: Mask of caught signals
ca: Màscara de senyals capturades

en: Mask of ignored signals
ca: Màscara de senyals ignorats

en: Mask of pending signals
ca: Màscara de senyals pendents

en: Max number of arrays
ca: Nombre màxim de taules

en: Max number of segments
ca: Nombre màxim de segments

en: Max number of undo entries per process
ca: Número màxim d'entrades de desfer per procés

en: Max ops per semop call
ca: Número màxim d'operacions per crida de semioperació

en: Max queues system wide
ca: Amplada màxima de  l'acumulador del sistema

en: Max segment size
ca: Mida màxima dels segments

en: Max semaphores per array
ca: Número màxim de semàfors per taula

en: Max semaphores system wide
ca: Max semàfors en tot el sistema

en: Max shared segments per process
ca: Nombre màxim de segments

en: Max size of message
ca: Mida màxima dels missatges

en: Max total shared memory
ca: Memòria compartida total màxima

en: Maximum Transfer Unit
ca: Unitat màxima de transferència

en: Memory Usage
ca: Ús de la memòria

en: Memory in locked pages in kB
ca: Memòria en pàgines bloquejades (en kB)

en: Memory used from user processes in kB
ca: Memòria utilitzada en processos de l'usuari (en kB)

en: Message Queue Limits
ca: Límits de la cua de missatges

en: Message segment size
ca: Mida dels segments de missatge

en: Min segment size
ca: Mida mínima dels segments

en: Mount List
ca: Llista de montatge

en: NGroups
ca: NGrups

en: NO-DAEMON
ca: SENSE DIMONIS

en: Network Load
ca: Carrega de la xarxa

en: Nice
ca: Prioritari

en: Nice (%)
ca: Prioritari (%)

en: Number of Tasks
ca: Nombre de tasques

en: Number of additional process groups
ca: Nombre de grups de processos addicionals

en: Number of clock ticks since system boot
ca: Nombre de polsos de rellotge des de l'arrencada de sistema

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
ca: Nombre de polsos de rellotge que el sistema utilitza en mode de sistema

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
ca: Nombre de polsos de rellotge que el sistema utilitza en repòs

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
ca: Nombre de polsos de rellotge el sistema utilitza en mode usuari

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
ca: Nombre de polsos de rellotge que el sistema utilitza en mode usuari (prioritari)

en: Number of entries in message map
ca: Nombre d'entrades en el mapa de missatges

en: Number of entries in semaphore map
ca: Nombre d'entrades en el mapa semafòric

en: Number of input bytes
ca: Nombre de bytes d'entrada

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
ca: Nombre mitjà de tasques executant-se simultàniament en 1, 5 i 15 minuts

en: Number of list elements
ca: Nombre d'elements de la llista

en: Number of output bytes
ca: Nombre de bytes de sortida

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
ca: Nombre de pàgines de memòria compartida (mmap'd)

en: Number of pages of virtual memory
ca: Nombre de pàgines de memòria virtual

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
ca: Nombre de pàgines que el procés té a la memòria real, descomptant-ne 3 per tasques administratives.  Aquestes són les pàgines que acumulen espai de text, dades o pila. No s'inclouen pàgines que no han estat carregades per demanda, o ja intercanviades.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
ca: Nombre de pàgines residents (no intercanviables) fixat

en: Number of system message headers
ca: Nombre d'encapçalaments de missatges del sistema

en: Number of tasks currently running
ca: Nombre de tasques executant-se actualment

en: Number of undo structures system wide
ca: Número de estructures de desfer en tot el sistema

en: Output bytes
ca: Bytes de sortida

en: PID of parent process
ca: PID del procés seminal

en: PPP State
ca: Estat del PPP

en: PPP Statistics
ca: Estadístiques PPP

en: Packets In
ca: Els paquets a dins

en: Packets Out
ca: Els paquets a fora

en: Packets Total
ca: El total de paquets

en: Page In
ca: Pàgina entrada

en: Page Out
ca: Pàgina sortida

en: Percent:
ca: Percentage:

en: Priority
ca: Prioritat

en: Process Arguments
ca: Processa arguments

en: Process ID
ca: ID del procés

en: Process Kernel Data information
ca: Processa informació de les dades del nucli

en: Process Memory Map
ca: Mapa de memòria de processos

en: Process Memory information
ca: Processa informació de la memòria

en: Process Segment information
ca: Processa informació del segment

en: Process Signal information
ca: Processa informació del senyal

en: Process Status information
ca: Processa informació del status

en: Process Time information
ca: Processa informació de l'hora

en: Process UID and TTY information
ca: Processa informació de la UID i TTY

en: Process group ID
ca: ID del grup de processos

en: Processor
ca: Processador

en: Profiling alarm clock
ca: Alarma del rellotge perfilada

en: Quit
ca: Surt

en: Real GID of process
ca: GID real del procés

en: Real UID of process
ca: UID real del procés

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
ca: Temps real acumulada per proces (hauria der ser utime + stime)

en: Resident Set Size
ca: Fixa la mida del resident

en: Resident Set Size Limit
ca: Fixa la mida límit del resident

en: Running Tasks
ca: Tasques executant-se

en: SMP CPU Flags
ca: Senyaladors de CPU SMP

en: SMP CPU Time in System Mode
ca: Temps de la SMP UCP en mode de sistema

en: SMP CPU Time in User Mode
ca: Temps de la SMP UCP en mode usuari

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
ca: Temps de SMP UPC en mode usuari (prioritari)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
ca: Temps de la SMP UCP en repòs

en: SMP Total CPU Time
ca: Temps total de la SMP UCP

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
ca: Temps de UPC SMP mode-nucli acumulat pels procés

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
ca: Temps de UPC SMP mode-usuari acumulat pels procés

en: Segmentation violation
ca: Violació de segment

en: Semaphore Set Limits
ca: Fixa els límits del semàfor

en: Semaphore max value
ca: Valor màxim de semàfors

en: Server Features
ca: Característiques del servidor

en: Session
ca: Sessió

en: Session ID
ca: ID de la sessió

en: Set Group ID
ca: Estableix l'ID del grup

en: Set User ID
ca: Estableix l'ID de l'usuari

en: Share
ca: Compartit

en: Shared Memory
ca: Memòria compartida

en: Shared Memory Limits
ca: Límits de la memòria compartida

en: Shared memory size in kB
ca: Memòria compartida (en kB)

en: Shared-Lib resident set size
ca: Mida del conjunt resident de biblioteques compartides

en: Signal
ca: Senyal

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
ca: Codi monocaràcter per a l'estat del procès (S=en repòs)

en: Size
ca: Mida

en: Size in kilobytes of message pool
ca: Mida en kB de la bústia de missatges

en: Size of a single list element
ca: La mida d'un element de la llista

en: Size of buffers kB
ca: Memòria intermèdia (en kB)

en: Size of cached memory in kB
ca: Memòria cau (en kB)

en: Spin:
ca: Rotació:

en: Stack resident set size
ca: Mida del conjunt de pila

en: Standard unix nice level of process
ca: Nivell estàndard de unix de prioritat del procés

en: Start time of process in seconds since the epoch
ca: Hora d'inici del procés (en segons) des de l' epoch

en: Start_Code
ca: Codi_Inici

en: Start_Stack
ca: Inici_Pila

en: Start_Time
ca: Hora_Inici

en: State
ca: Estat

en: Stop
ca: Parada

en: Subnet
ca: Subxarxa

en: Swap Usage
ca: Ús de la memòria d'intercanvi

en: Sys
ca: Sistema

en: Sys (%)
ca: Sistema (%)

en: System Uptime
ca: Uptime del sistema

en: Terminal process group ID
ca: ID del grup de terminal de processos

en: Termination
ca: Terminació

en: Text resident set size
ca: Mida del conjunt resident de text

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
ca: La EIP actual (punter d'instrucció de 32 bits)

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
ca: El valor actual de esp (punter de pila de 32 bits), tal i com es troba al nuclipàgina de pila per al procés

en: The number of major faults that the process and its children have made.
ca: El nombre de faltes majors que el procés i els seus derivats han fet

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
ca: El nombre de faltes majors que el procés ha fet (per a les quals ha calgutcarregar una pàgina de memòria des del disc).

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
ca: El nombre de faltes menors que el procés i els seus derivats han fet.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
ca: El nombre de faltes menors que el procés ha fet (per a les quals noha calgut carregar una pàgina de memòria des del disc).

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
ca: El temps (en jiffies) abans que s'envie el pròxim SIGALRM al procés degut a un temporitzador d'intervals.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
ca: El temps (en jiffies) per a la pròxima expiració del temps d'espera del procés

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
ca: Aquest és el "canal" on el procés està esperant. Aquesta és l'adreça de la crida al sistema, i pot ser consultada en una llista si us cal un nom textual. (Si teniu un /etc/psdatabase actualitzat, intenteu llavors ps -lper veure el camp WCHAN en acció)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
ca: Aquest és el nom textual del camp 'nwchan'.

en: Tick Frequency
ca: Freqüència de polsos

en: Tick frequency
ca: Freqüència de polsos

en: Tick frequency (default is 100)
ca: Freqüència de polsos (per defecte és 100)

en: Ticks (%ld per second):
ca: Polsos (%ld per segon):

en: Time in seconds since system boot
ca: Temps en segons des de l'arrencada del sistema

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
ca: Temps en segons que el sistema ha emprat en repòs des de l'arrencada del sistema

en: Time of last system boot in seconds since the epoch
ca: Hora de l'última arrencada del sistema en segons des de l' epoch

en: TimeOut
ca: TempsEsp

en: Total # of pages of memory
ca: Nombre total de pàgines de memòria

en: Total CPU Time
ca: Temps total de la UCP

en: Total Memory
ca: Memòria total

en: Total Swap Space
ca: Total espai compartit

en: Total blocks
ca: Nombre total de blocs

en: Total file nodes
ca: Nombre total de nodes d'arxius

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
ca: Nombre total de pàgines intercanviades que han estat dutes  des de l'arrencada del sistema

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
ca: Nombre total de pàgines intercanviades que han estat enviades des de l'arrencada del sistema

en: Total number of tasks
ca: Nombre total de tasques

en: Total physical memory in kB
ca: Memòria física total (en kB)

en: Total size of dirty pages
ca: La mida total de pàgines brutes

en: Total size of list
ca: La mida total de la llista

en: Trace trap
ca: Captura traça

en: UID of process
ca: UID del procés

en: Urgent condition on socket
ca: Condició urgent en socket

en: Used Memory
ca: Memòria utilitzada

en: Used Swap Space
ca: Espai compartit utilitzat

en: Used memory size in kB
ca: Memòria utilitzada (en kB)

en: User
ca: Usuari

en: User (%)
ca: ID de l'usuari (%)

en: User ID
ca: ID de l'usuari

en: User defined signal 1
ca: Senyal 1 definit per l'usuari

en: User defined signal 2
ca: Senyal 2 definit per l'usuari

en: VERBOSE
ca: DETALLA

en: Virtual alarm clock
ca: Alarma del rellotge virtual

en: Window size change
ca: Canvi de la mida de la finestra

en: XCPU_STime
ca: XUCP_STime

en: XCPU_UTime
ca: XUCP UTime

en: cumulative stime of process and reaped children
ca: stime acumulat per procès i derivats

en: cumulative utime of process and reaped children
ca: utime acumulat per procès i derivats

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
ca: temps de la UCP en mode nucli acumulat per procés

en: read %d byte | read %d bytes
ca[0]: llegeix %d byte
ca[1]: llegeix %d bytes

en: read data %d byte | read data %d bytes
ca[0]: llegeix %d byte de les dades
ca[1]: llegeix els %d bytes de les dades

en: read data size
ca: llegeix la mida de les dades

en: user-mode CPU time accumulated by process
ca: temps de la UCP en mode usuari acumulat per procés

en: write %d byte | write %d bytes
ca[0]: escriu %d byte
ca[1]: escriu els %d bytes
