libuser - en to ca translation catalogue (192 entries)

en: %s did not have a gid number.
ca: A %s li falta el número de gid.

en: %s did not have a home directory.
ca: %s no té un directori personal.

en: Account Expires:	%s
ca: El compte venç el:	%s

en: Account creation failed: %s.
ca: No s'ha pogut crear el compte: %s.

en: Account is locked.
ca: El compte està bloquejat.

en: Account is not locked.
ca: El compte no està bloquejat.

en: Authentication failed for %s.
ca: Ha fallat l'autenticació per a %s.

en: Both -L and -U specified.
ca: S'han especificat -L i -U.

en: Changing finger information for %s.
ca: S'està canviant la informació del finger per a %s.

en: Changing password for %s.
ca: S'està canviant la contrasenya per a %s.

en: Changing shell for %s.
ca: S'està canviant l'intèrpret d'ordres per a %s.

en: Copying user structure:
ca: S'està copiant l'estructura de l'usuari:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en crear un usuari del Cyrus: %s

en: Cyrus SASL error creating user: %s: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en crear un usuari del Cyrus: %s: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en eliminar un usuari del Cyrus: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en eliminar un usuari del Cyrus: %s: %s

en: Default user attribute names:
ca: Noms d'atribut de l'usuari per defecte:

en: Default user object classes:
ca: Classes d'objecte de l'usuari per defecte:

en: E-Mail Address
ca: Adreça electrònica

en: Entry not found.
ca: No s'ha trobat el registre.

en: Error creating %s: %s.
ca: S'ha produït un error en crear %s: %s.

en: Error creating `%s': %s
ca: S'ha produït un error en crear '%s': %s

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
ca: S'ha produït un error en crear un compte per a '%s': s'ha formatat la línia incorrectament.

en: Error creating group `%s'.
ca: S'ha produït un error en crear el grup '%s'.

en: Error creating group for `%s' with GID %ld.
ca: S'ha produït un error en crear un grup per a '%s' amb el GID %ld.

en: Error creating home directory for %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear un directori personal per a %s: %s

en: Error creating mail spool for %s.
ca: S'ha produït un error en crear la gestió de cues de correu per a %s.

en: Error creating mail spool.
ca: S'ha produït un error en crear la gestió de cues de correu.

en: Error creating user account for %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear un compte per a %s: %s

en: Error initializing %s.
ca: S'ha produït un error en inicialitzar %s.

en: Error initializing %s: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar %s: %s

en: Error initializing %s: %s.
ca: S'ha produït un error en inicialitzar %s: %s.

en: Error initializing PAM.
ca: S'ha produït un error en iniciar PAM.

en: Error moving %s to %s: %s.
ca: S'ha produït un error en moure %s cap a %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
ca: S'ha produït un error en obrir '%s': %s.

en: Error parsing arguments: %s.
ca: S'ha produït un error en analitzar els arguments: %s.

en: Error reading `%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir '%s': %s

en: Error removing %s: %s.
ca: S'ha produït un error en eliminar %s: %s.

en: Error removing `%s': %s
ca: S'ha produït un error en eliminar '%s': %s

en: Error setting initial password for %s: %s
ca: S'ha produït un error en configurar la contrasenya inicial per a %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
ca: S'ha produït un error en configurar la contrasenya per al grup %s: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
ca: S'ha produït un error en configurar la contrasenya per a l'usuari %s: %s.

en: Failed to drop privileges.
ca: No s'han pogut eliminar els privilegis.

en: Failed to modify aging information for %s.
ca: No s'ha pogut modificar la informació d'envelliment de %s.

en: Failed to set password for group %s.
ca: No s'ha pogut definir la contrasenya pel grup %s.

en: Failed to set password for user %s: %s.
ca: No s'ha pogut definir la contrasenya per a l'usuari %s: %s.

en: Finger information changed.
ca: La informació del finger ha canviat.

en: Finger information not changed:  input error.
ca: La informació del finger no ha canviat: error d'entrada.

en: Finger information not changed: %s.
ca: La informació del finger no ha canviat: %s.

en: Full Name
ca: Nom i cognoms

en: Getting default user attributes:
ca: S'estan definint els atributs de l'usuari per defecte:

en: Given Name
ca: Nom facilitat

en: Group %s could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir el grup %s.

en: Group %s could not be deleted: %s.
ca: No s'ha pogut suprimir el grup %s: %s.

en: Group %s could not be locked.
ca: No s'ha pogut bloquejar el grup %s.

en: Group %s could not be modified.
ca: No s'ha pogut modificar el grup %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
ca: No s'ha pogut modificar el grup %s: %s.

en: Group %s could not be unlocked.
ca: No s'ha pogut desbloquejar el grup %s.

en: Group %s does not exist.
ca: El grup %s no existeix.

en: Group creation failed.
ca: No s'ha pogut crear el grup.

en: Group with GID %ld did not have a group name.
ca: El grup amb el GID %ld no tenia un nom de grup.

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Inactive:	%d
ca: Inactiu:	%d

en: Internal PAM error `%s'.
ca: S'ha produït un error intern '%s' del PAM.

en: Internal error.
ca: S'ha produït un error intern.

en: Kerberos Admin Principal
ca: Administrador principal del Kerberos

en: Kerberos Password for Admin Principal
ca: Contrasenya del Kerberos per a l'administrador principal

en: Kerberos Realm
ca: Regne del Kerberos

en: LDAP Bind DN
ca: DN del vincle del LDAP

en: LDAP Bind Password
ca: Contrasenya del vincle del LDAP

en: LDAP SASL Authorization User
ca: Usuari d'autorització del SASL del LDAP

en: LDAP SASL User
ca: Usuari del SASL del LDAP

en: LDAP Search Base DN
ca: DN de la base de cerca del LDAP

en: LDAP Server Name
ca: Nom del servidor del LDAP

en: LDAP server appears to have no root DSE
ca: sembla que el servidor del LDAP no té arrel DSE

en: Last Change:	%s
ca: Últim canvi:	%s

en: Maximum:	%d
ca: Màxim:	%d

en: Minimum:	%d
ca: Mínim:	%d

en: Never
ca: Mai

en: New Shell
ca: Nou intèrpret d'ordres

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password (confirm)
ca: Nova contrasenya (confirmació)

en: No group name specified, no name for gid %d.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup, el gid %d no té nom.

en: No group name specified, using %s.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup. Es farà servir %s.

en: No group name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup.

en: No group with GID %ld exists, not removing.
ca: No existeix cap grup amb el gid %ld. No se suprimirà.

en: No new home directory for %s.
ca: No hi ha cap directori personal nou per a %s.

en: No old home directory for %s.
ca: No hi ha cap directori personal antic per a %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
ca: No s'ha especificat cap nom d'usuari, no hi ha cap nom per a l'uid %d.

en: No user name specified, using %s.
ca: No s'ha esfecificat cap nom d'usuari. Es farà servir %s.

en: No user name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom d'usuari.

en: Office
ca: Oficina

en: Office Phone
ca: Telèfon de l'oficina

en: Password Expires:	%s
ca: La contrasenya venç el:	%s

en: Password Inactive:	%s
ca: Contrasenya inactiva:	%s

en: Password change canceled.
ca: S'ha cancel·lat el canvi de contrasenya.

en: Password changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: Passwords do not match, try again.
ca: Les contrasenyes són diferents, intenteu-ho de nou.

en: Refusing to create account with UID 0.
ca: No es pot crear un compte amb l'UID 0.

en: Searching for group named %s.
ca: S'està cercant un grup anomenat %s.

en: Searching for group with ID %d.
ca: S'està cercant un grup amb ID %d.

en: Searching for user named %s.
ca: S'està cercant un usuari anomenat %s.

en: Searching for user with ID %d.
ca: S'està cercant un usuari amb ID %d.

en: Shell changed.
ca: L'intèrpret d'ordres ha canviat.

en: Surname
ca: Cognom

en: User %s could not be deleted: %s.
ca: L'usuari %s no s'ha pogut suprimir: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
ca: L'usuari %s no s'ha pogut bloquejar: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
ca: No s'ha pogut modificar l'usuari %s: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
ca: L'usuari %s no s'ha pogut desbloquejar: %s.

en: User %s does not exist.
ca: L'usuari %s no existeix.

en: User mismatch.
ca: L'usuari és discordant.

en: Warning:	%d
ca: Advertència:	%d

en: [OPTION...]
ca: [Opció...]

en: [OPTION...] [user]
ca: [Opció...] [usuari]

en: [OPTION...] group
ca: [opció...] grup

en: [OPTION...] user
ca: [Opció...] usuari

en: access denied
ca: accés denegat

en: backup file `%s' exists and is not a regular file
ca: la còpia de seguretat '%s' existeix i no és un fitxer per a dades

en: bad user/group id
ca: identificador d'usuari o de grup incorrecte

en: bad user/group name
ca: nom d'usuari o de grup incorrecte

en: could not bind to LDAP server
ca: no s'ha pogut crear un vincle amb el servidor del LDAP

en: could not convert internal data to LDAPMods
ca: no s'han pogut convertir les dades internes a LDAPMods

en: could not negotiate TLS with LDAP server
ca: el TLS no ha pogut negociar amb el servidor del LDAP

en: could not open configuration file `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració '%s': %s

en: could not search LDAP server
ca: no s'ha pogut cercar el servidor del LDAP

en: could not set LDAP protocol to version %d
ca: no s'ha pogut establir el protocol LDAP a la versió %d

en: couldn't open `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir '%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
ca: no s'ha podut llegir res de '%s': %s

en: couldn't stat `%s': %s
ca: no s'ha pogut obtenir l'estat '%s': %s

en: couldn't write to `%s': %s
ca: no s'ha pogut escriure a '%s': %s

en: data not found in file
ca: no s'han trobat les dades en el fitxer

en: entity has no %s attribute
ca: l'entitat no té cap atribut %s

en: entity has no %s or %s attributes
ca: l'entitat no té atributs %s ni %s

en: entity object has no %s attribute
ca: l'objecte de l'entitat no té l'atribut %s

en: entity structure has no %s or %s attributes
ca: l'estructura de l'entitat no té atributs %s ni %s

en: entity was created with no %s or %s attributes
ca: s'ha creat l'entitat sense atributs %s o %s

en: entry already present in file
ca: el registre ja es troba en el fitxer

en: error connecting to the kadm5 server for service `%s' in realm `%s': %s
ca: s'ha produït un error en connectar amb el servidor kadm5 pel servei '%s' en el regne '%s': %s

en: error creating `%s': %s
ca: s'ha produït un error en crear '%s': %s

en: error creating home directory for user
ca: s'ha produït un error en crear el directori personal per a l'usuari

en: error creating mail spool for user
ca: s'ha produït un error en crear la gestió de cues de correu per a l'usuari

en: error initializing Cyrus SASL: %s
ca: s'ha produït un error en inicialitzar el SASL del Cyrus: %s

en: error initializing kerberos library
ca: s'ha produït un error en inicialitzar la biblioteca del Kerberos

en: error initializing ldap library
ca: s'ha produït un error en inicialitzar la biblioteca ldap

en: error loading module
ca: s'ha produït un error en carregar el mòdul

en: error locking file
ca: s'ha produït un error en bloquejar el fitxer

en: error locking file: %s
ca: s'ha produït un error en bloquejar el fitxer: %s

en: error manipulating terminal attributes
ca: s'ha produït un error en manipular els atributs del terminal

en: error mapping name to LDAP base distinguished name
ca: s'ha produït un error en mapar el nom amb el nom de base distingit del LDAP

en: error mapping name to LDAP distinguished name
ca: s'ha produït un error en mapar el nom amb el nom distingit del LDAP

en: error modifying LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en modificar el registre del directori del LDAP: %s

en: error moving home directory for user
ca: s'ha produït un error en moure el directori personal per a l'usuari

en: error opening file
ca: s'ha produït un error en obrir el fitxer

en: error parsing user name `%s' for kerberos
ca: s'ha produït un error en analitzar el nom d'usuari '%s' pel Kerberos

en: error reading file
ca: s'ha produït un error en llegir el fitxer

en: error reading from terminal
ca: s'ha produït un error en llegir del terminal

en: error reading information for `%s' from kerberos
ca: s'ha produït un error en llegir la informació per a '%s' del Kerberos

en: error reading terminal attributes
ca: s'ha produït un error en llegir els atributs del terminal

en: error removing LDAP directory entry: %s.
ca: s'ha produït un error en eliminar el registre del directori LDAP: %s.

en: error removing home directory for user
ca: s'ha produït un error en eliminar el directori personal per a l'usuari

en: error renaming LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en canviar el nom de l'entrada del directori del LDAP: %s

en: error resolving symbol in module
ca: s'ha produït un error en determinar el símbol en el mòdul

en: error setting password for `%s'
ca: s'ha produït un error en configurar la contrasenya per a '%s'

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
ca: s'ha produït un error en establir una contrasenya en el directori del LDAP per a %s: %s

en: error setting terminal attributes
ca: s'ha produït un error en configurar els atributs del terminal

en: error statting file
ca: s'ha produït un error en intentar obtenir l'estat del fitxer

en: error writing to file
ca: s'ha produït un error en escriure en el fitxer

en: generic error
ca: error genèric

en: internal initialization error
ca: error d'inicialització interna

en: library/module version mismatch
ca: la versió del mòdul o de la biblioteca no coincideix

en: module disabled by configuration
ca: mòdul deshabilitat per la configuració

en: module version mismatch in `%s'
ca: la versió del mòdul no coincideix a '%s'

en: name contains control characters
ca: el nom conté caràcters de control

en: name contains invalid char `%c'
ca: el nom conté el caràcter invàlid '%c'

en: name contains non-ASCII characters
ca: el nom conté caràcters que no són ASCII

en: name contains whitespace
ca: el nom conté espais en blanc

en: name is not set
ca: no s'ha definit el nom

en: name is too short
ca: el nom és massa curt

en: no `%s' attribute found
ca: no s'ha trobat cap atribut `%s'

en: no initialization function %s in `%s'
ca: no s'ha trobat cap funció d'inicialització %s a '%s'

en: no shadow file present -- disabling
ca: no hi ha cap fitxer shadow present -- es deshabilitarà

en: no such object in LDAP directory
ca: aquest objecte no existeix en el directori del LDAP

en: not enough privileges
ca: no hi ha prou privilegis

en: not executing with superuser privileges
ca: no s'està executant amb permisos del superusuari

en: object had no %s attribute
ca: l'objecte no tenia cap atribut %s

en: object has no %s attribute
ca: l'objecte no té cap atribut %s

en: success
ca: èxit

en: unknown error
ca: error desconegut

en: user object had no %s attribute
ca: l'objecte de l'usuari no tenia atribut %s

en: user object was created with no `%s'
ca: s'ha creat l'objecte de l'usuari sense '%s'

en: user/group id in use
ca: l'identificador d'usuari o de grup ja s'està utilitzant

en: user/group name in use
ca: el nom d'usuari o de grup ja s'està utilitzant
