metacity 2.6.0 - en to ca translation catalogue (453 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ca: «%s» trobat a la base de dades de la configuració no és un valor vàlid per a la vinculació de tecla «%s»

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ca: «%s» trobat a la base de dades de la configuració no és un valor vàlid per al modificador del botó del ratolí

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ca: "%s" no és un valor vàlid per a l'atribut del focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ca: "%s" no és un valor vàlid per a l'atribut de redimensiona

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ca: "%s" no és un valor vàlid per a l'atribut de l'estat

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
ca: %d expressions de coordenades analitzades en %g segons (%g segons de mitja)

en: %d stored in GConf key %s is not a reasonable number of workspaces, current maximum is %d
ca: %d emmagatzemat a la clau GConf %s no té un nombre raonable d'espais de treball, el màxim actual és %d

en: %d stored in GConf key %s is out of range 0 to %d
ca: %d emmagatzemat a la clau GConf %s està fora del rang 0 a %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
ca: %g milisegons per a dibuixar un marc de finestra

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
ca: (No implementat) La navegació funciona en termes d'aplicacions, no finestres

en: /Windows/Des_ktop
ca: /Finestres/_Escriptori

en: /Windows/_All docks
ca: /Finestres/_Tots els anclatges

en: /Windows/_Bottom dock
ca: /Finestres/Anclatge _inferior

en: /Windows/_Dialog
ca: /Finestres/_Diàleg

en: /Windows/_Left dock
ca: /Finestres/Anclatge es_querre

en: /Windows/_Modal dialog
ca: /Finestres/Diàleg _modal

en: /Windows/_Right dock
ca: /Finestres/Anclatge d_ret

en: /Windows/_Splashscreen
ca: /Finestres/_Pantalla de benvinguda

en: /Windows/_Top dock
ca: /Finestres/Anclatge _superior

en: /Windows/_Utility
ca: /Finestres/_Utilitat

en: /Windows/tearoff
ca: /Finestres/tearoff

en: /_Windows
ca: /_Finestres

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ca: <%s> geometria de "%s" no s'ha definit

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ca: <%s> ha d'especificar tant una geometria com una matriu que tingui una geometria

en: <%s> name "%s" used a second time
ca: <%s> amb nom "%s" utilitzat un segon cop

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ca: <%s> matriu de "%s" no s'ha definit

en: <author> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <author> dues vegades per a aquest tema

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ca: <button function="%s" state="%s" draw_ops="qualsevol"/> s'ha d'especificar per a aquest estil de marc

en: <copyright> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <copyright> dues vegades per a aquest tema

en: <date> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <date> dues vegades per a aquest tema

en: <description> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <description> dues vegades per a aquest tema

en: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this theme
ca: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="qualsevol"/> s'ha d'especificar per a aquest tema

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
ca: S'ha vist l'atribut <metacity_session> però encara hi ha l'identificador de sessió

en: <name> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <name> dues vegades per a aquest tema

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0, however. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true. By default, titlebar_font is unset, causing Metacity to fall back to the desktop font even if titlebar_uses_desktop_font is false.
ca: Una cadena de descripció de tipus de lletra que descriu un tipus de lletra per a les barres de títol de les finestres. La mida de la descripció només s'utilitzarà si l'opció titlebar_font_size està establerta a 0. A més a més, aquesta opció està inhabilitada si titlebar_uses_desktop_font està establerta a vertader. Per defecte, titlebar_font està sense establir, fent que Metacity utilitze el tipus de lletra de l'escriptori encara que titlebar_uses_desktop_font siga fals.

en: A style called "%s" has not been defined
ca: No s'ha definit un estil amb el nom "%s"

en: Action on title bar double-click
ca: Acció al fer doble clic en la barra de títol

en: Activate window menu
ca: Activa el menú de finestra

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ca: L'alfa ha d'estar entre 0,0 (invisible) i 1,0 (totalment opac), estava a %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ca: El valor alfa "%s" en el color barrejat no està entre 0,0 i 1,0

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ca: L'angle ha d'estar entre 0,0 i 360,0, estava a %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %ld
ca: L'aplicació ha definit un _NET_WM_PID %ld fals

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ca: Emplaçament dels botons en la barra de títol

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions.
ca: La disposició dels botons en la barra del títol. El valor ha de ser una cadena, com «menu:minimize,maximize,close»; els dos punts separen el cantó de l'esquerra de la finestra del cantó de la dreta, i els noms dels botons es separen amb comes. No es permeten botons duplicats. Els botons desconeguts es descarten silenciosament per a que es puguen afegir botons en futures versions de metacity sense trencar les versions antigues.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ca: El ratio d'aspecte "%s" és desconeguda

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ca: L'atribut "%s" no és vàlid en l'element <%s> en aquest context

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ca: S'ha repetit l'atribut "%s" dues vegades en el mateix element <%s>

en: Automatically raises the focused window
ca: Alça automàticament la finestra amb el focus

en: Bar
ca: Barra

en: Benchmark
ca: Test de referència

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ca: El format de barreja és "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" no s'ajusta al format

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ca: Els valors boleans han de ser "vertader" o "fals", no "%s"

en: Border
ca: Contorn

en: Border "%s" is unknown
ca: El contorn "%s" és desconegut

en: Border-only window
ca: Finestra amb només contorn

en: Bug in window manager:
ca: Error en el gestor de finestres:

en: Button Layouts
ca: Disposicions de botons

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ca: El ràtio d'aspecte dels botons %g no és raonable

en: Button layout test %d
ca: Prova de disposició de botons %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es pot tenir dos draw_ops per a un element <button> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es pot tenir dos draw_ops per a un element <menu_icon> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es pot tenir dos draw_ops per a un element <piece> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Cannot specify both button_width/button_height and aspect ratio for buttons
ca: No es pot especificar button_width/button_height i el ràtio d'aspecte a la vegada per als botons

en: Class
ca: Classe

en: Clic_k to give focus
ca: _Clic per a obtindre el focus

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). Modifier is expressed as "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" for example.
ca: Si es fa clic en una finestra mentre es manté aquesta tecla modificadora polsada, es mourà la finestra (botó esquerre), redimensionarà la finestra (botó central) o mostrarà el menú de la finestra (botó dret). El modificador s'expresa com «&lt;Alt;&gt;» o «&lt;Super&gt;», per exemple.

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close a window
ca: Tanca una finestra

en: Commands to run in response to keybindings
ca: Ordres a executar en resposta a vinculacions de tecles

en: Constant "%s" has already been defined
ca: La constant "%s" ja s'ha definit

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ca: L'expressió coordinada conté un operador desconegut a l'inici d'aquest text: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ca: L'expressió coordinada conté el caràcter '%s', el qual no és permès

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ca: L'expressió coordinada conté el número '%s' de punt flotant el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ca: L'expressió coordinada conté l'enter '%s' el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ca: L'expressió coordinada no sembla tenir cap operador o operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ca: L'expressió coordinada ha finalitzat amb un operador en lloc d'un operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ca: L'expressió coordinada té un parèntesi de tancament i cap d'obertura

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ca: L'expressió coordinada té un parèntesi d'obertura i cap de tancament

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ca: L'expressió coordinada té un operand on hi hauria d'anar un operador

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ca: L'expressió coordinada té una variable o constant desconeguda "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ca: L'expressió coordinada té un operador "%s" on hi hauria d'anar un operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ca: L'expressió coordinada té un operador "%c" seguit de l'operador "%c" sense cap operand enmig

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer, this is really a Metacity bug, but are you sure you need a huge expression like that?
ca: L'anàlisi de l'expressió coordinada ha sobreeixit la seva memòria intermèdia, aquest és un error de Metacity, però esteu segur que necessiteu una expressió tan rotunda com aquesta?

en: Coordinate expression results in division by zero
ca: L'expressió coordinada dóna una divisió per zero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ca: L'expressió coordinada intenta utilitzar l'operador de mode en un número de punt flotant

en: Coordinate expression was empty or not understood
ca: L'expressió coordinada estava buida o no s'ha entès

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ca: No s'ha pogut adquirir la selecció del gestor de finestres en la pantalla %d visualització «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ca: No s'ha trobat cap tema! Assegureu-vos que %s existeix i conté els temes habituals.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de sessió «%s» per a l'escriptura: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ca: No s'ha pogut analitzar "%s" com a un número de punt flotant

en: Could not parse "%s" as an integer
ca: No s'ha pogut analitzar "%s" com a enter

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ca: No s'ha pogut analitzar el valor alfa "%s" en el color barrejat

en: Could not parse color "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el color "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
ca: No s'ha pogut analitzar la descripció font «%s» de la clau GConf %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ca: No s'ha pogut analitzar el factor d'ombrejat "%s" en el color ombrejat

en: Could not release screen %d on display "%s"
ca: No s'ha pogut lliberar la pantalla %d en la visualització «%s»

en: Current theme
ca: Tema actual

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ca: Retard en milisegons per a l'opció d'alçat automàtic

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
ca: Determina si les aplicacions o el sistema poden generar «beeps» audibles; es pot utilitzar en conjunció amb «visual bell» per a permetre «beeps» silenciosos.

en: Dialog Box
ca: Caixa de diàleg

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ca: No s'entén la flexta "%s" per a l'element <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ca: No s'entén l'element de color "%s" en l'especificació del color

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ca: No s'entén el tipus de plenat "%s" per a l'element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ca: No s'entén l'ombra "%s" per a l'element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ca: No s'entén l'estat "%s" per a l'element <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
ca: No s'entén l'estat "%s" en l'especificació del color

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ca: No s'entenen els caràcters de cua "%s" a la cadena "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ca: No s'entén el valor "%s" per al tipus de gradient

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
ca: Inhabilita funcionalitats que són requerides per aplicacions velles o amb errors

en: Distance "%s" is unknown
ca: La distància "%s" és desconeguda

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ca: S'han dibuixat %d marcs en %g segons del client (%g milisegons per marc) i %g segons de rellotge inclosos els recursos del servidor d'X (%g milisegons per marc)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ca: No es permet l'element <%s> sota <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ca: L'element <%s> no és permès dins d'un element <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ca: L'element <%s> no és permès dins d'un element <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ca: L'element <%s> no és permès dins d'un element distància/contorn/ratio_d'aspecte

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ca: L'element <%s> no és permès dins d'un element d'operació igual

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ca: L'element <%s> no és permès dins d'un element nom/autor/data/descripció

en: Enable Visual Bell
ca: Habilita la campana visual

en: Error %d was expected but %d given
ca: S'esperava l'error %d però s'ha donat %d

en: Error closing session file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en tancar el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Error launching metacity-dialog to ask about killing an application: %s
ca: S'ha produït un error en executar el diàleg metacity per preguntar sobre la 
    finalització d'una aplicació: %s

en: Error launching metacity-dialog to print an error about a command: %s
ca: S'ha produït un error en executar el metacity-dialog per a mostrar un error sobre una ordre: %s

en: Error launching metacity-dialog to warn about apps that don't support session management: %s
ca: S'ha produït un error en executar el metacity-dialog per a avisar sobre aplicacions que no suporten la gestió de sessions: %s

en: Error loading theme: %s
ca: S'ha produït un error en carregar el tema: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
ca: No s'esperava cap error però s'ha tornat un: %s

en: Error reading from dialog display process: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el procés de la pantalla de diàleg: %s

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
ca: S'ha produït un error en establir el nom de l'espai de treball %d a «%s»: %s

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
ca: S'ha produït un error en establir el nombre d'espais de treball a %d: %s

en: Error was expected but none given
ca: S'esperava un error però no s'ha donat cap

en: Error writing session file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Failed to a open connection to a session manager, so window positions will not be saved: %s
ca: No s'ha pogut obrir una connexió al gestor de sessions, aixì que les posicions de les finestres no es desaran: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ca: És impossible de fdobrir() el fitxer del registre %s: %s

en: Failed to get hostname: %s
ca: És impossible d'obtenir el nom de l'ordinador central: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
ca: És impossible de carregar el tema "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ca: És impossible d'obrir la pantalla del Sistema de la Finestra X '%s'

en: Failed to open debug log: %s
ca: És impossible d'obrir el resgistre de depuració: %s

en: Failed to parse message "%s" from dialog process
ca: És impossible d'analitzar "%s" des del procés de diàleg

en: Failed to parse saved session file: %s
ca: És impossible d'analitzar el fitxer de sessió desat: %s

en: Failed to read saved session file %s: %s
ca: És impossible de llegir el fitxer de sessió «%s» desat: %s

en: Failed to read theme from file %s: %s
ca: És impossible de llegir el tema del fitxer %s: %s

en: Failed to restart: %s
ca: No s'ha pogut reiniciar: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el directori de temes: %s

en: Fake menu item %d
ca: Element fals de menú %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
ca: Error d'ES %d fatal (%s) a la pantalla '%s'.

en: Focus behavior:
ca: Comportament del focus:

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ca: Si forceu la sortida d'aquesta aplicació es perdran els canvis no desats.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ca: La geometria del marc no especifica la mida dels botons

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ca: L'estil del marc ja té un botó per a l'estat %s de la funció %s

en: Frame style already has a piece at position %s
ca: L'estil del marc ja té una peça a posició %s

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
ca: La clau Gconf "%s" està configurada a un tipus no vàlid

en: GConf key '%s' is set to an invalid value
ca: La clau GConf «%s» està establerta a un valor no vàlid

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca: L'especificació de color GTK ha de tenir un claudàtor de tancament després de l'estat, p.e. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca: L'especificació de color GTK ha de tenir l'estat entre claudàtors, p.e. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar "%s"

en: Gradients should have at least two colors
ca: Els gradients haurien de tenir almenys dos colors

en: Hide all windows and focus desktop
ca: Amaga totes les finestres i enfoca l'escriptori

en: If true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay (the delay is specified by the auto_raise_delay key).
ca: Si és veritat, i el mode de focus és «sloppy» o «mouse», aleshores la finestra amb el focus s'alçarà automàticament després d'un retard (el retard s'especifica amb la clau auto_raise_delay).

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
ca: Si és veritat, ignora l'opció titlebar_font i utilitza el tipus de lletra de les aplicacions estàndard per als títols de les finestres.

en: If true, metacity will give the user less feedback and less sense of "direct manipulation", by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications and terminal servers to function when they would otherwise be impractical.
ca: Sí és vertader, metacity donarà a l'usuari menys informació i menys sensació de «manipulació directa» utilitzant marcs amb fils, evitant les animacions o altres mitjans. Això és una reducció significativa en usabilitat per a molts usuaris, però pot permetre a algunes aplicacions velles i servidors de terminal funcionar quan serien impracticables d'altra manera.

en: If true, then Metacity works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. The existence of this setting is somewhat questionable. But it's better than having settings for all the specific details of application-based vs. window-based, e.g. whether to pass through clicks. Also, application-based mode is largely unimplemented at the moment.
ca: Si és veritat, Metacity treballarà en termes d'aplicacions, en comptes de finestres. El concepte és un poc abstracte, però en general, una configuració basada en aplicacions és més pareguda als Mac i menys com el Windows. Quan feu focus en una finestra en el mode basat en aplicacions, totes les finestres en l'aplicació s'alçaran. També, en el mode basat en aplicacions, els clics de focus no es passen a les finestres d'altres aplicacions. L'existència d'aquesta configuració és un poc qüestionable, però és millor que tindre configuracions per a tots els detalls específics dels dos modes, com per exemple si s'han de passar els clics o no. A més, el mode basat en aplicacions encara no està massa implementat.

en: If true, trade off usability for less resource usage
ca: Si és vertader, sacrifica usabilitat per menys ús de recursos

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ca: La inclusió de draw_ops "%s" aquí crearà una referència circular

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ca: L'enter %ld és massa llarg, el màxim actual és %d

en: Integer %ld must be positive
ca: L'enter %ld ha de ser positiu

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ca: Escala de títol no vàlida "%s" (ha de ser una d'aquestes: xx-petit, x-petit, petit, mitjà, gran, x-gran, xx-gran)

en: Large Title Font
ca: Tipus de lletra per a títol gran

en: Line %d character %d: %s
ca: Línia %d caràcter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ca: S'ha carregat el tema «%s» en %g segons

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
ca: S'ha perdut la connexió amb la pantalla '%s';
    és molt probable que el servidor X s'hagi aturat o que hàgiu finalitzat/
    destruït el gestor de la finestra.

en: Lower window below other windows
ca: Baixa la finestra sota les altres

en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Maximize a window
ca: Maximitza una finestra

en: Maximize window horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Maximize window vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
ca: Metacity es va compilar sense suport per al mode detallat

en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitza

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Minimize a window
ca: Minimitza una finestra

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ca: No s'ha trobat <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="qualsevol"/>

en: Modal Dialog Box
ca: Caixa de diàleg modal

en: Modifier to use for modified window click actions
ca: Modificador a usar per a les accions modificades de clic en finestra

en: Move a window
ca: Mou una finestra

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ca: Mou cap enrere entre quadres i l'escriptori immediatament

en: Move backwards between panels and the desktop with popup
ca: Mou cap enrere entre quadres i l'escriptori amb un diàleg emergent

en: Move backwards between windows immediately
ca: Mou cap enrere entre finestres immediatament

en: Move between panels and the desktop immediately
ca: Mou entre quadres i l'escriptori immediatament

en: Move between panels and the desktop with popup
ca: Mou entre quadres i l'escriptori amb un diàleg emergent

en: Move between windows immediately
ca: Mou entre finestres immediatament

en: Move between windows with popup
ca: Mou entre finestres amb un diàleg emergent

en: Move focus backwards between windows using popup display
ca: Mou el focus cap enrere entre finestres utilitzant un diàleg emergent

en: Move to Another _Workspace
ca: Mou a un altre espai de _treball

en: Move to Workspace R_ight
ca: Mou a l'espai de treball de la _dreta

en: Move to Workspace _Down
ca: Mou a l'espai de treball d'a_vall

en: Move to Workspace _Left
ca: Mou a l'espai de treball de l'es_querra

en: Move to Workspace _Up
ca: Mou a l'espai de treball de da_lt

en: Move window one workspace down
ca: Mou la finestra un espai de treball avall

en: Move window one workspace to the left
ca: Mou la finestra un espai de treball a l'esquerra

en: Move window one workspace to the right
ca: Mou la finestra un espai de treball a la dreta

en: Move window one workspace up
ca: Mou la finestra un espai de treball amunt

en: Move window to workspace 1
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 1

en: Move window to workspace 10
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 10

en: Move window to workspace 11
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 11

en: Move window to workspace 12
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 12

en: Move window to workspace 2
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 2

en: Move window to workspace 3
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 3

en: Move window to workspace 4
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 4

en: Move window to workspace 5
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 5

en: Move window to workspace 6
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 6

en: Move window to workspace 7
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 7

en: Move window to workspace 8
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 8

en: Move window to workspace 9
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 9

en: Name of workspace
ca: Nom de l'espai de treball

en: No "%s" attribute on <%s> element
ca: Cap atribut "%s" en l'element <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
ca: Cap atribut "%s" en l'element <%s>

en: No "alpha" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "alfa" en l'element <%s>

en: No "arrow" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap element de "fletxa" en l'element <%s>

en: No "bottom" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "inferior" en l'element <%s>

en: No "color" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "color" en l'element <%s>

en: No "extent_angle" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "extent_angle" en l'element <%s>

en: No "filename" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap element de "nom de fitxer" en l'element <%s>

en: No "focus" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "focus" en l'element <%s>

en: No "function" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "funció" en l'element <%s>

en: No "height" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "alçada" en l'element <%s>

en: No "left" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "esquerra" en l'element <%s>

en: No "name" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "nom" en l'element <%s>

en: No "position" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "posició" en l'element <%s>

en: No "resize" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "redimensiona" en l'element <%s>

en: No "right" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "dreta" en l'element <%s>

en: No "shadow" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap element de "ombra" en l'element <%s>

en: No "start_angle" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "start_angle" en l'element <%s>

en: No "state" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "estat" en l'element <%s>

en: No "state" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap element de "estat" en l'element <%s>

en: No "style" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "estil" en l'element <%s>

en: No "top" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "superior" en l'element <%s>

en: No "type" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "tipus" en l'element <%s>

en: No "value" attribute on <%s> element
ca: No hi ha cap atribut de "valor" en l'element <%s>

en: No "value" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "valor" en l'element <%s>

en: No "width" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "amplada" en l'element <%s>

en: No "x" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "x" en l'element <%s>

en: No "x1" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "x1" en l'element <%s>

en: No "x2" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "x2" en l'element <%s>

en: No "y" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "y" en l'element <%s>

en: No "y1" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "y1" en l'element <%s>

en: No "y2" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut de "y2" en l'element <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
ca: No s'ha definit <%s> per al tema "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ca: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ca: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom "%s"

en: No command %d has been defined.
ca: No s'ha definit cap ordre %d.

en: No draw_ops provided for button
ca: No s'ha proveït cap draw_ops per al botó

en: No draw_ops provided for frame piece
ca: No s'ha proveït cap draw_ops per a la peça del marc

en: No draw_ops provided for menu icon
ca: No s'ha proveït cap draw_ops per a la icona de menú

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ca: No s'ha definit cap estil de marc per al tipus de finestra "%s" en el tema "%s", afegiu un element <window type="%s" style_set="qualsevol"/>

en: No text is allowed inside element <%s>
ca: No es permet cap text dins de l'element <%s>

en: Normal Application Window
ca: Finestra d'aplicació normal

en: Normal Title Font
ca: Tipus de lletra per a títol normal

en: Number of workspaces
ca: Número d'espais de treball

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum (to prevent accidentally destroying your desktop by asking for 34 million workspaces).
ca: Número d'espais de treball. Ha de ser més de zero, i te un màxim fixat (per a previndre la destrucció accidental del vostre escriptori demanant 34 milions de espais de treball).

en: On _Top
ca: Damun_t

en: Only on _This Workspace
ca: Només en aques_t espai de treball

en: Open another one of these windows
ca: Obre una altra d'aquestes finestres

en: Opened log file %s
ca: S'ha obert el fitxer de registre %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ca: L'element més extern en el tema ha de ser <metacity_theme>, no <%s>

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ca: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia un UTF-8 invàlid

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ca: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia UTF-8 invàlid per a l'element %d en la lista

en: Put on _All Workspaces
ca: Posa-ho en _tots els espais de treball

en: Raise obscured window, otherwise lower
ca: Alça una finestra enfosquida, i si no la baixa

en: Raise window above other windows
ca: Alça una finestra per damunt de les altres

en: Resize a window
ca: Redimensiona una finestra

en: Roll _Up
ca: Enrotlla cap am_unt

en: Run a defined command
ca: Executa una ordre definida

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ca: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ca: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres; proveu l'opció --replace per a reemplaçar el gestor de finestres actual.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ca: La pantalla %d en la visualització '%s' no és vàlida

en: Select how to give focus to windows
ca: Selecciona com donar el focus a les finestres

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ca: El factor d'ombrejat "%s" en el color ombrejat és negatiu

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ca: El format d'ombrejat és "ombra/base_color/factor", "%s" no s'ajusta al format

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ca: No hauria de tenir l'atribut "redimensiona" en l'element <%s> per als estats maximitzat/ombrejat

en: Show the panel menu
ca: Mostra el menú del quadre

en: Show the panel run dialog
ca: Mostra el diàleg d'execució del quadre

en: Small Title Font
ca: Tipus de lletra per a títol petit

en: Some applications break specifications in ways that result in window manager misfeatures. For example, ideally Metacity would place all dialogs in a consistent position with respect to their parent window. This requires ignoring application-specified positions for dialogs. But some versions of Java/Swing mark their popup menus as dialogs, so Metacity has to disable dialog positioning to allow menus to work in broken Java applications. There are several other examples like this. This option puts Metacity in full-on Correct mode, which perhaps gives a moderately nicer UI if you don't need to run any broken apps. Sadly, workarounds must be enabled by default; the real world is an ugly place. Some of the workarounds are workarounds for limitations in the specifications themselves, so sometimes a bug in no-workarounds mode won't be fixable without amending a spec.
ca: Algunes aplicacions trenquen les especificacions de maneres que resulten en disfuncionalitats dels gestors de finestres. Per exemple, idealment Metacity ficarà tots els diàlegs en una posició consistent amb respecte a les seues finestres pare. Açò requereix ignorar les posicions especificades per les aplicacions per als diàlegs. No obstant, algunes versions de Java/Swing marquen els seus menús emergents com diàlegs, i Metacity ha de deshabilitar el posicionament de diàlegs per a que els menús funcionen en les aplicacions de Java amb errors. Hi ha varios exemples com aquest. Aquesta opció fica Metacity en el mode «completament correcte», que potser donarà una millor interfície d'usuari si no necessiteu executar cap aplicació amb errors. Per desgràcia, aquesta funcionalitat s'ha de habilitar per defecte ja que el món és un lloc lleig. Algunes de les funcionalitats estan dirigides a limitacions en les mateixes especificacions, pel que a vegades un error en el mode sense correccions no es pot solucionar sense canviar l'especificació.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ca: Ja hi ha algun altre programa utilitzant la clau %s amb els modificadors %x com a vinculació

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ca: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s focus %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ca: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s redimensiona %s focus %s

en: Switch to workspace 1
ca: Canvia a l'espai de treball 1

en: Switch to workspace 10
ca: Canvia a l'espai de treball 10

en: Switch to workspace 11
ca: Canvia a l'espai de treball 11

en: Switch to workspace 12
ca: Canvia a l'espai de treball 12

en: Switch to workspace 2
ca: Canvia a l'espai de treball 2

en: Switch to workspace 3
ca: Canvia a l'espai de treball 3

en: Switch to workspace 4
ca: Canvia a l'espai de treball 4

en: Switch to workspace 5
ca: Canvia a l'espai de treball 5

en: Switch to workspace 6
ca: Canvia a l'espai de treball 6

en: Switch to workspace 7
ca: Canvia a l'espai de treball 7

en: Switch to workspace 8
ca: Canvia a l'espai de treball 8

en: Switch to workspace 9
ca: Canvia a l'espai de treball 9

en: Switch to workspace above this one
ca: Canvia a l'espai de treball damunt d'aquest

en: Switch to workspace below this one
ca: Canvia a l'espai de treball sota aquest

en: Switch to workspace on the left
ca: Canvia a l'espai de treball de la esquerra

en: Switch to workspace on the right
ca: Canvia a l'espai de treball a la dreta

en: System Bell is Audible
ca: La campana del sistema és audible

en: Take a screenshot
ca: Pren una captura de pantalla

en: Take a screenshot of a window
ca: Pren una captura de pantalla d'una finestra

en: Tells Metacity how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
ca: Li diu a Metacity com implementar la indicació visual de que s'ha tocat la campana del sistema o l'indicador de campana d'un altra aplicació. Actualment, hi ha dos valors vàlids, «fullscreen», que causa un flash blanc i negre en tota la pantalla, i «frame_flash», que causa que la barra del títol de l'aplicació que ha enviat el senyal de campana faci un flash. Si l'aplicació que envia la campana és desconeguda (com sol pasar per al «beep del sistema» per defecte), la barra del títol de la finestra que té el focus en eixe moment reb un flash.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
ca: Les claus /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N estableixen vinculacions de tecles que corresponen amb aquestes ordres. Si es pressiona la vinculació per a run_command_N, s'executarà command_N.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ca: La clau /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot estableix una vinculació de tecles que fa que s'invoque l'ordre especificada en aquesta configuració.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ca: La clau /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot estableix una vinculació de tecles que fa que s'invoque l'ordre especificada en aquesta configuració.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/metacity/keybinding_commands The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que executa l'ordre amb la numeració corresponent en /apps/metacity/keybinding_commands. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to the workspace above the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball superior a l'espai de treball actual. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to the workspace below the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball sota l'espai de treball actual. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to the workspace on the left of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball a l'esquerra de l'espai de treball actual. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to the workspace on the right of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball a la dreta de l'espai de treball actual. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 1. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 10. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 11. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 12. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 2. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 3. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 4. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 5. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 6. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 7. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 8. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding that switches to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que canvia a l'espai de treball 9. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to activate the window menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a activar el menú de finestres. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to close a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a tancar una finestra. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to enter "move mode" and begin moving a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que activa el «mode de moviment» i permet moure una finestra utilitzant el teclat. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to enter "resize mode" and begin resizing a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que activa el «mode de redimensió» i permet redimensionar una finestra utilitzant el teclat. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to hide all normal windows and set the focus to the desktop background. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a amagar totes les finestres normals i establir el focus al fons de l'escriptori. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to maximize a window The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a maximitzar una finestra. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to minimize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a minimitzar una finestra. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window one workspace down. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra un espai de treball cap avall. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the left. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra un espai de treball a l'esquerra. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the right. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra un espai de treball a la dreta. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window one workspace up. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra un espai de treball amunt. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 1. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 10. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 11. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 12. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 2. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 3. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 4. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 5. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 6. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 7. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 8. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move a window to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a moure una finestra a l'espai de treball 9. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus cap enrere entre els quadres i l'escriptori, utilitzant una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus cap enrere entre els quadres i l'escriptori, sense utilitzar una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows without a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus cap enrere entre finestres, sense utilitzar una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows, using a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus cap enrere entre finestres, utilitzant una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus entre els quadres i l'escriptori, utilitzant una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus entre els quadres i l'escriptori, sense utilitzar una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus between windows without a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Escape) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus entre finestres, sense utilitzar una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to move focus between windows, using a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Tab) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mou el focus entre finestres, utilitzant una finestra emergent. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to toggle always on top. A window that is always on top will always be visible over other overlapping windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a seleccionar si una finestra està sempre per damunt. Una finestra que estiga sempre per damunt serà visible per damunt de les altres finestres que s'interseccionen. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to toggle fullscreen mode. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que habilita o inhabilita el mode a pantalla sencera. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to toggle maximization. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a maximitzar o desmaximitzar una finestra. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to toggle shaded/unshaded state. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a canviar entre l'estat ombrejat i desombrejat. El format és «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to toggle whether the window is on all workspaces or just one. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a seleccionar si una finestra està en tots els espais de treball o només en un. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding used to unmaximize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles per a desmaximitzar una finestra. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding which display's the panel's "Run Program" dialog box. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mostra el diàleg «Executa un programa» del quadre. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility to take a screenshot of a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que invoca la utilitat de captures de pantalla del quadre per a prendre una captura d'una finestra. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que invoca la utilitat de captures de pantalla del quadre. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The keybinding which shows the panel's main menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que mostra el menú principal del quadre. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The name of a workspace.
ca: El nom d'un espai de treball.

en: The screenshot command
ca: L'ordre de captura de pantalla

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
ca: El tema determina l'aspecte dels contorns de les finestres, la barra del títol i així.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ca: El retard de temps abans de alçar una finestra si auto_raise és vertader. El retard es dona en milésimes de segon.

en: The window "%s" is not responding.
ca: La finestra «%s» no està responent.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ca: El mode de focus de la finestra indica com s'activen les finestres. Té tres valors possibles; «click» vol dir que cal fer clic en les finestres per a focalitzar-les, «sloppy» vol dir que les finestres reben el focus quan el punter entra dins de la finestra, i «mouse» vol dir que les finestres s'enfoquen quan el punter entra en la finestra i es desenfoquen quan el punter abandona la finestra.

en: The window screenshot command
ca: L'ordre de captura de finestra

en: Theme already has a menu icon for function %s state %s
ca: El tema ja té una icona de menú per a l'estat %s de la funció %s

en: Theme contained an expression "%s" that resulted in an error: %s
ca: El tema conté una expressió "%s" que dóna un error: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
ca: El fitxer de tema %s no conté un element arrel <metacity_theme>

en: There was an error running "%s":
    %s.
ca: S'ha produït un error en executar «%s»:
    %s.

en: These windows do not support "save current setup" and will have to be restarted manually next time you log in.
ca: Aquestes finestres no suporten «desa la configuració actual» i es tindràn que reiniciar manualment la pròxima vegada que entreu.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ca: Aquest és un botó de prova amb una icona de «surt»

en: This is a demo button with an 'open' icon
ca: Aquest és un botó de prova amb una icona «obre»

en: This is a sample message in a sample dialog
ca: Aquest és un exemple de missatge en un diàleg d'exemple

en: This keybinding changes whether a window is above or below other windows. If the window is covered by another window, it raises the window above other windows. If the window is already fully visible, it lowers the window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Aquesta vinculació de tecles canvia si una finestra està per damunt o per baix d'altres finestres. Si una finestra està coberta per una altra finestra, s'eleva la finestra per damunt de les altres. Si aquesta finestra ja està completament visible, amaga la finestra per baix de les altres. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: This keybinding lowers a window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Aquesta vinculació de tecles fica una finestra sota les altres. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: This keybinding raises the window above other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Aquesta vinculació de tecles eleva la finestra per damunt de les altres. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: This keybinding resizes a window to fill available horizontal space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Aquesta vinculació de tecles redimensiona una finestra per a que plene tot l'espai horitzontal disponible. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: This keybinding resizes a window to fill available vertical space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Aquesta vinculació de tecles redimensiona una finestra per a que plene tot l'espai vertical disponible. El format és paregut a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, and 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window.
ca: Aquesta opció determina els efectes de fer doble clic en la barra de títol. Els valors vàlids actualment són «toggle_shaded», que ombrejarà/desombrejarà la finestra, i «toggle_maximize», que maximitzarà/desmaximitzarà la finestra.

en: Title
ca: Títol

en: Toggle always on top state
ca: Canvia l'estat sempre per damunt

en: Toggle fullscreen mode
ca: Si s'utilitza el mode a pantalla complerta

en: Toggle maximization state
ca: Canvia l'estat de maximització

en: Toggle shaded state
ca: Canvia l'estat d'ombrejat

en: Toggle window on all workspaces
ca: Commuta que la finestra estiga en tots els espais de treball

en: Torn-off Menu
ca: Menú arrossegable

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments, or when 'audible bell' is off.
ca: Activa una indicació visual quan una aplicació o el sistema envia un senyal de «campana» o «beep»; és útil per als durs d'orella i per l'ús en ambients amb soroll, o quan la «campana audible» està inhabilitada.

en: Unknown attribute %s on <geometry> element
ca: Atribut %s desconegut a l'element <geometry>

en: Unknown attribute %s on <maximized> element
ca: Atribut %s desconegut a l'element <maximized>

en: Unknown attribute %s on <metacity_session> element
ca: Atribut %s desconegut a l'element <metacity_session>

en: Unknown attribute %s on <window> element
ca: Atribut %s desconegut a l'element <window>

en: Unknown element %s
ca: Element %s desconegut

en: Unknown function "%s" for button
ca: Funció "%s" desconeguda per al botó

en: Unknown function "%s" for menu icon
ca: Funció "%s" desconeguda per a la icona de menú

en: Unknown position "%s" for frame piece
ca: Posició "%s" desconeguda per a la peça del marc

en: Unknown state "%s" for button
ca: Estat "%s" desconegut per al botó

en: Unknown state "%s" for menu icon
ca: Estat "%s" desconegut per a la icona de menú

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ca: style_set "%s" desconegut en l'element <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ca: Tipus desconegut "%s" en l'element <%s>

en: Unma_ximize
ca: Desma_ximitza

en: Unmaximize Window
ca: Desmaximitza la finestra

en: Unmaximize a window
ca: Desmaximitza una finestra

en: Usage: %s
ca: Forma d'ús: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ca: Forma d'ús: metacity-theme-viewer [NOMDELTEMA]

en: Use standard system font in window titles
ca: Utilitza el tipus de lletra estàndard del sistema en els títols de les finestres

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ca: Les constants de la definició d'usuari han de començar per una majúscula; "%s" no ho és

en: Utility Palette
ca: Paleta d'utilitat

en: Visual Bell Type
ca: Tipus de «beep» visual

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ca: La finestra %s estableix SM_CLIENT_ID en ella mateixa, en comptes del WM_CLIENT_LEADER, tal i com s'especifica a ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ca: La finestra %s estableix un consell MWM que indica que no és redimensionable, però estableix una mida mínima %d x %d i una mida màxima %d x %d; açò no té massa sentit.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ca: La finestra 0x%lx té la propietat %s
    que s'esperava tingués el tipus %s format %d
    i actualment té el tipus %s format %d n elements %d.
    Açò és molt possible que siga un error en l'aplicació, no un error del gestor de finestres.
    La finestra té el títol=«%s» classe=«%s» nom=«%s»

en: Window Focus
ca: Focus de les finestres

en: Window Focus Preferences
ca: Preferències del focus de les finestres

en: Window Menu
ca: Menú de la finestra

en: Window Title Goes Here
ca: El títol de la finestra va aquí

en: Window focus mode
ca: Mode de focus de les finestres

en: Window manager error:
ca: Error del gestor de finestres:

en: Window manager warning:
ca: Avís del gestor de finestres:

en: Window manager:
ca: Gestor de finestres:

en: Window title font
ca: Tipus de lletra del títol de les finestres

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ca: El tipus de finestra "%s" ja ha assignat un joc d'estil

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ca: El suport per a aplicacions amb errors està inhabilitat. Algunes aplicacions poden no comportar-se correctament.

en: Workspace %d
ca: Espai de treball %d

en: Workspace %s%d
ca: espai de treball %s%d

en: Workspace 1_0
ca: Espai de treball 1_0

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Force Quit
ca: _Força la sortida

en: _Move
ca: _Mou

en: _Point to give focus
ca: A_punta per a obtindre el focus

en: _Raise window on focus
ca: _Alça la finestra amb el focus

en: _Resize
ca: _Redimensiona

en: _Unroll
ca: Desenro_tlla

en: bottom
ca: inferior

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ca: la geometria del marc no especifica la dimensió "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ca: la geometria del marc no especifica la dimensió "%s" per al contorn "%s"

en: left
ca: esquerra

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: metacity %s
    Copyright © 2001, 2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., i altres
    Aquest és programari lliure; vegeu els fonts per a les condicons de còpia.
    No hi ha CAP garantia; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIABILITAT
    o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.

en: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ID] [--sm-save-file=FILENAME] [--display=DISPLAY] [--replace] [--version]
ca: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ID] [--sm-save-file=NOM DE FITXER] [--display=PANTALLA] [--replace] [--version]

en: nested <window> tag
ca: marcador <window> imbricat

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
ca: La prova d'expressió de posició ha tornat FALS però no ha establert error

en: position expression test returned TRUE but set error
ca: La prova d'expressió de posició ha tornat VERTADER però ha establert error

en: right
ca: dreta

en: top
ca: superior

en: x value was %d, %d was expected
ca: El valor x ha sigut %d, i s'esperava %d

en: y value was %d, %d was expected
ca: El valor y ha sigut %d, i s'esperava %d
