sawfish 1.1 - en to ca translation catalogue (711 entries)

en:  to:
ca: a:

en: ** unknown widget **
ca: ** `widget' desconegut **

en: 3d hack
ca: Crida la frivolitat tridimensional

en: <none>
ca: <cap>

en: About
ca: Quant al constructor de temes del Sawfish

en: About GNOME...
ca: Quant al GNOME...

en: About:
ca: Descripció:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
ca: Color de ressaltament de les finestres enfocades (si no s'especifica, s'utilitza el color de selecció del GTK+).

en: Actions
ca: Accions

en: Activate viewport
ca: Selecciona aquesta subàrea (en coordenades)

en: Activate viewport column
ca: Selecciona aquesta columna de subàrees

en: Activate viewport row
ca: Selecciona aquesta fila de subàrees

en: Activate workspace
ca: Selecciona aquesta àrea

en: Add
ca: Afegeix

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Add:
ca: Afegeix:

en: Added frame `%s'
ca: S'ha afegit el marc `%s'

en: Added frame type `%s'
ca: S'ha afegit el tipus de marc `%s'

en: Added pattern `%s'
ca: S'ha afegit el patró `%s'

en: All settings
ca: Tots els paràmetres

en: Appearance
ca: Aparença

en: Append workspace and send
ca: Insereix una àrea al final i envia-hi la finestra

en: Apropos function
ca: Mostra documentació: cerca noms de funció amb...

en: Apropos variable
ca: Mostra documentació: cerca noms de variable amb...

en: Arguments given to the `xterm' command.
ca: Arguments opcionals que es passen a l'ordre «crida un terminal».

en: Attributes
ca: Atributs

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Auto gravity
ca: Gravetat automàtica

en: Auto-Raise
ca: Autoelevació

en: Automatically reload themes when they are updated.
ca: Refresca els temes automàticament quan s'actualitzen.

en: Automatically remember other window attributes.
ca: Recorda automàticament altres atributs de finestra.

en: Automatically remember window positions.
ca: Recorda automàticament les posicions de les finestres.

en: Automatically remember window sizes.
ca: Recorda automàticament les mides de les finestres.

en: Avoid
ca: No cobrible

en: Bar image for clicked parts.
ca: Barra de les parts marcades.

en: Bar image for focused windows.
ca: Barra de les finestres enfocades.

en: Bar image for highlighted parts.
ca: Barra de les parts ressaltades.

en: Bar image for unfocused windows.
ca: Barra de les finestres no enfocades.

en: Beep when errors occur.
ca: Emet un so quan es produeixin errors.

en: Bindings
ca: Vinculacions

en: Border width of bar images.
ca: Amplada de la vora de les barres.

en: Border-only
ca: Només les vores

en: Browse...
ca: Navega...

en: Call command
ca: Crida una ordre

en: Call command with output to screen
ca: Crida una ordre amb sortida a pantalla

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
ca: Crida l'ordre NAME, opcionalment amb l'argument prefixat PFX-ARG.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Class
ca: Classe

en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
ca: El mode «fer clic per enfocar» passa el clic a l'applicació.

en: Clicked
ca: Marcat

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
ca: Color dels marcs actius (si no s'especifica, s'utilitza el color de selecció del GTK+).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
ca: Color dels marcs actius de l'estil de marc `simple'.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
ca: Color dels marcs inactius (si no s'especifica, s'utilitza el color de fons del GTK+).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
ca: Color dels marcs inactius de l'estil de marc `simple'.

en: Color to use when drawing text.
ca: Color del text.

en: Column:
ca: Columna:

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Command
ca: Ordre

en: Command sequence
ca: Crida aquesta seqüència d'ordres

en: Command:
ca: Ordre:

en: Copy
ca: Copia

en: Copy the current window to the N'th workspace.
ca: Envia una còpia de la finestra actual a l'àrea de treball indicada.

en: Copy the window to the next workspace.
ca: Envia una còpia de la finestra a l'àrea de treball següent.

en: Copy the window to the previous workspace.
ca: Envia una còpia de la finestra a l'àrea de treball precedent.

en: Copy to next
ca: una còpia a l'àrea següent

en: Copy to next workspace
ca: Envia'n una còpia a l'àrea següent

en: Copy to previous
ca: una còpia a l'àrea precedent

en: Copy to previous workspace
ca: Envia'n una còpia a l'àrea precedent

en: Copy to workspace
ca: Envia'n una còpia a aquesta àrea

en: Copy...
ca: Copia...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
ca: Crea una nova àrea de treball al final de la llista, i envia-hi la finestra.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
ca: Crea una nova àrea de treball al principi de la llista, i envia-hi la finestra.

en: Create a new workspace before the current workspace.
ca: Crea una nova àrea de treball abans de l'actual.

en: Create a new workspace following the current workspace.
ca: Crea una nova àrea de treball després de l'actual.

en: Crux Theme
ca: Tema `Crux'

en: Customize
ca: Crida el configurador

en: Cycle skip
ca: Omet de la rotació

en: Decrease the size of the current window by one column.
ca: Redueix la mida de la finestra actual traient-ne una columna.

en: Decrease the size of the current window by one row.
ca: Redueix la mida de la finestra actual traient-ne una fila.

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default font: \w
ca: Tipus de lletra predeterminat: \w

en: Default frame style:
ca: Estil de marc predeterminat:

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
ca: Retard abans de desenrotllar les finestres (en mil·lisegons).

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
ca: Retard abans d'elevar les finestres enfocades (en mil·lisegons).

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
ca: Suprimeix totes les finestres del grup de l'actual.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
ca: Suprimeix les àrees de treball que no continguin cap finestra.

en: Delete empty workspaces
ca: Suprimeix les àrees de treball buides

en: Delete group
ca: Suprimeix el grup

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
ca: Suprimeix l'àrea de treball actual i envia'n les finestres a l'àrea precedent.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
ca: Suprimeix l'àrea de treball actual i envia'n les finestres a l'àrea següent.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
ca: Si la finestra es pot tancar de forma segura, suprimeix-la; si no, emet un so.

en: Delete the window.
ca: Suprimeix la finestra.

en: Delete window
ca: Suprimeix la finestra

en: Delete window instance
ca: Suprimeix la instància de la finestra

en: Delete window safely
ca: Suprimeix la finestra de forma segura

en: Depth
ca: Capa

en: Describe key
ca: Mostra documentació: descriu una tecla

en: Describe symbol
ca: Mostra documentació: descriu un símbol

en: Destroy window
ca: Suprimeix la finestra sense avisar

en: Details
ca: Detalls

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
ca: Direcció del gradient a l'estil de marc `gradient'.

en: Directory:
ca: Directori:

en: Display all errors that have occurred to the screen.
ca: Mostra a la pantalla tots els errors que s'han produït.

en: Display error messages to: \w
ca: Mostra els missatges d'error en: \w

en: Display errors
ca: Mostra els errors

en: Display only the title bar of the window.
ca: Mostra només la barra de títol de la finestra.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
ca: Mostra la pàgina web del projecte GNOME.

en: Display the applications menu.
ca: Mostra el menú d'aplicacions.

en: Display the documentation of a specified symbol.
ca: Mostra la documentació d'un símbol especificat.

en: Display the main menu.
ca: Mostra el menú principal.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
ca: Mostra el menú que conté la llista de totes les àrees.

en: Display the menu listing all window operations.
ca: Mostra el menú que llista totes les operacions de finestra.

en: Display the menu of all managed windows.
ca: Mostra el menú de totes les finestres gestionades.

en: Display the next workspace.
ca: Selecciona l'àrea de treball següent.

en: Display the previous workspace.
ca: Selecciona l'àrea de treball precedent.

en: Display the window's icon in its menu button.
ca: Mostra la icona de la finestra al seu botó de menú.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
ca: Mostra l'àrea de treball que conté la finestra W i després enfoca W.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
ca: Mostra l'àrea o subàrea on és la finestra W.

en: Display title buttons to mimic: \w
ca: La disposició dels botons imita: \w

en: Display tooltips for window frames.
ca: Mostra els rètols indicadors de funció dels marcs de finestra.

en: Display window
ca: Selecciona l'àrea on és una finestra

en: Display window names and icons while cycling through windows.
ca: Mostra els noms de les finestres i les icones durant la rotació.

en: Display window without focusing
ca: Selecciona l'àrea on és una finestra sense enfocar la finestra

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
ca: Distància entre col·locacions successives en el mode de col·locació `stagger'.

en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
ca: Distància en píxels abans que les vores de les finestres s'alínien entre elles.
    Al moure una finestra, aquesta opció vos permet aliniar una de les seues vores amb la vora d'una altra finestra.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
ca: No recordis automàticament els detalls de les finestres transitòries.

en: E_xit
ca: S_urt

en: Edge Flipping
ca: Traspàs

en: Edit binding
ca: Edició de vinculacions

en: Edit frame style
ca: Crida el constructor de temes

en: Edit theme...
ca: Edita el tema...

en: Edit...
ca: Edita...

en: Edit:
ca: Edita:

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
ca: Habilita el mode `desenrotllament temporal'.
    
    (Desenrotlla les finestres temporalment mentre el punter hi és a sobre.)

en: Error Handling
ca: Manejament d'errors

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Execute the given shell command.
ca: Executa l'ordre indicada de l'intèrpret d'ordres

en: Focus click through
ca: Passa-hi el clic que enfoca

en: Focus desktop
ca: Mode d'enfocament

en: Focus mode
ca: Mode de focus

en: Focus on application windows when they first appear.
ca: Enfoca les finestres d'aplicació el primer cop que apareixen.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
ca: Selecciona la finestra precedent dins l'àrea de treball actual.

en: Focus when mapped
ca: Enfoca quan es mapi

en: Focused
ca: Enfocat

en: Force the current window to have a unique title.
ca: Fes que la finestra actual tingui un títol únic.

en: Forget all saved window history.
ca: Oblida l'historial de totes les finestres.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
ca: Oblida qualsevol estat persistent associat amb la finestra actual.

en: Frame
ca: Marc

en: Frame Part _Definitions
ca: _Definicions de les parts del marc

en: Frame _Classes
ca: _Classes de marc

en: Frame name
ca: Nom del marc

en: Frame style
ca: Estil de marc

en: Frame type
ca: Tipus de marc

en: Frames
ca: Marcs

en: GNOME WWW...
ca: Web del GNOME...

en: Generated theme in directory `%s'
ca: S'ha generat un tema al directori `%s'

en: Gnome about
ca: GNOME: quant al GNOME

en: Gnome clear skip tasklist
ca: GNOME: esborra la indicació SKIP_TASKLIST

en: Gnome clear skip winlist
ca: GNOME: esborra la indicació SKIP_WINLIST

en: Gnome help browser
ca: GNOME: navegador d'ajuda

en: Gnome logout
ca: GNOME: surt

en: Gnome menus update
ca: GNOME: actualitza els menús

en: Gnome set skip tasklist
ca: GNOME: estableix la indicació SKIP_TASKLIST

en: Gnome set skip winlist
ca: GNOME: estableix la indicació SKIP_WINLIST

en: Gnome toggle skip tasklist
ca: GNOME: commuta la indicació SKIP_TASKLIST

en: Gnome toggle skip winlist
ca: GNOME: commuta la indicació SKIP_WINLIST

en: Gnome www page
ca: GNOME: web del GNOME

en: Grab...
ca: Capta...

en: Gradient Theme
ca: Tema `gradient'

en: Group
ca: Grup

en: Grow down
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer avall

en: Grow left
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer a l'esquerra

en: Grow right
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer a la dreta.

en: Grow up
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer amunt

en: Grow window down
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer avall fins que topi

en: Grow window left
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer a l'esquerra fins que topi

en: Grow window right
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer a la dreta fins que topi

en: Grow window up
ca: Redimensiona la finestra fent-la créixer amunt fins que topi

en: Growing and packing of windows
ca: Moviment i redimensionament de finestres

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
ca: Fes créixer la finestra avall fins que topi amb una altra.
    Vegeu «grow-window-up».

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
ca: Fes créixer la finestra cap a l'esquerra fins que topi amb una altra.
    Vegeu «grow-window-up».

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
ca: Fes créixer la finestra cap a la dreta fins que topi amb una altra.
    Vegeu «grow-window-up».

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is brought back in.
    With a universal prefix arg, maximize upwards instead.
    With a numeric prefix arg, grow upwards by that many increments specified by
    window or pixels instead.
ca: Fes creixer la finestra cap amunt fins que topi amb una altra.
    Si la vora trespassa el final de la finestra, es mou dins de nou.
    Amb un argument de prefix universal, maximitza cap amunt en el seu lloc.
    Amb un argument de prefix numèric, creix cap amunt per tants increments com
    especificats per finestres o píxels en el seu lloc.

en: Gtkrc reload style
ca: Refresca l'estil del `gtkrc'

en: HIghlighted
ca: Ressaltat

en: Height of title bar.
ca: Alçada de la barra de títol.

en: Help about
ca: Mostra documentació: quant al Sawfish

en: Help show faq
ca: Mostra documentació: PMF del Sawfish

en: Help show homepage
ca: Mostra documentació: web del Sawfish

en: Help show news
ca: Mostra documentació: novetats del Sawfish

en: Help show programmer manual
ca: Mostra documentació: manual del programador del Sawfish

en: Highlighted
ca: Ressaltat

en: History
ca: Historial

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
ca: Què se selecciona? \w

en: Host
ca: Ordinador central

en: Icon Name
ca: Nom d'icona

en: Iconified
ca: Iconificada

en: Iconify group
ca: Iconifica el grup

en: Iconify transient group
ca: Iconifica el grup transitori

en: Iconify window
ca: Iconifica la finestra

en: Iconify workspace windows
ca: Iconifica les finestres de l'àrea

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
ca: Commuta si la finestra és a la posició més alta o a la més baixa dins la capa.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
ca: Commuta si la finestra és a la posició més alta o a la més baixa dins
    la capa. Igualment amb les finestres transitòries que pugui tenir.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
ca: Si la finestra està enrotllada (vegeu `enrotlla la finestra'),
    restaura-la a l'estat habitual.

en: Ignore program position
ca: Ignora la posició especificada pel programa

en: Ignore stacking requests
ca: Ignora les sol·licituds d'apilament

en: Ignore the window.
ca: Ignora la finestra.

en: Ignored
ca: Ignorada

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: In GNOME _task list
ca: Dins la llista de _tasques del GNOME

en: In _group
ca: Dins el _grup

en: In _window list
ca: Dins la llista de _finestres

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive-
    Clicked
ca: Inactiu-
    Marcat

en: Inactive-
    Highlighted
ca: Inactiu-
    Ressaltat

en: Include iconified windows when cycling.
ca: Inclou les finestres iconificades a la rotació.

en: Include windows on all viewports when cycling.
ca: Inclou les finestres de totes les subàrees a la rotació.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
ca: Inclou les finestres de totes les àrees a la rotació.

en: Increase the size of the current window by one column.
ca: Augmenta la mida de la finestra actual afegint-hi una columna.

en: Increase the size of the current window by one row.
ca: Augmenta la mida de la finestra actual afegint-hi una fila.

en: Index:
ca: Índex:

en: Insert workspace
ca: Insereix una àrea

en: Insert workspace after
ca: Insereix una àrea després de l'actual

en: Insert workspace before
ca: Insereix una àrea abans de l'actual

en: Invoke the list of commands, one by one.
ca: Crida les ordres de la llista, d'una en una.

en: Invoke the user-customization system.
ca: Crida el configurador del Sawfish.

en: Keep transient windows stacked above: \w
ca: Conserva les finestres transitòries damunt: \w

en: Key
ca: Tecla

en: Key:
ca: Tecla:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives a tot arreu.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives durant la rotació per les finestres.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan hi ha una finestra client enfocada.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives en llegir cadenes de l'usuari.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és a una vora
    de finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al botó de
    tancar d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al botó
    d'iconificar d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al botó de
    maximitzar d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al botó de
    menú d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és a la
    finestra arrel (o quan no hi ha cap finestra enfocada).

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al botó
    d'enrotllar d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ca: Mapa de tecles amb vinculacions actives quan el punter és al títol
    d'una finestra. (Només s'hi avaluen vinculacions de ratolí.)

en: Kill client
ca: Suprimeix la finestra per la força

en: Launch the GNOME about dialog.
ca: Executa el diàleg Quant al GNOME.

en: Launch the GNOME help browser.
ca: Executa el navegador d'ajuda del GNOME.

en: Locale
ca: `Locale'

en: Lock position and size while windows are maximized.
ca: Bloca la posició i la mida de les finestres maximitzades.

en: Logout from the current GNOME session.
ca: Surt de la sessió actual del GNOME.

en: Lower
ca: Abaixa

en: Lower group
ca: Abaixa el grup

en: Lower group depth
ca: Abaixa el grup a la capa de sota

en: Lower layer
ca: A la capa de sota

en: Lower single window
ca: Abaixa la finestra única

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
ca: Abaixa la finestra actual a la posició més baixa dins la capa.
    També abaixa les finestres transitòries que pugui tenir.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
ca: Abaixa la finestra a la posició més baixa dins la capa.

en: Lower window
ca: Abaixa la finestra

en: Lower window and transients
ca: Abaixa la finestra i les seves transitòries

en: Lower window depth
ca: Abaixa la finestra a la capa de sota

en: Make group sticky
ca: Propietats de grup: fes omnipresent

en: Make group unsticky
ca: Propietats de grup: fes no omnipresent

en: Make window ignored
ca: Propietats de finestra: fes-la ignorada

en: Make window not ignored
ca: Propietats de finestra: fes-la no ignorada

en: Make window sticky
ca: Propietats de finestra: fes-la omnipresent

en: Make window unsticky
ca: Propietats de finestra: fes-la no omnipresent

en: Map:
ca: Mapa:

en: Mapping
ca: Mapatge

en: Match window properties
ca: Detecció de propietats de finestra

en: Matched Windows
ca: Detecció de propietats

en: Matchers
ca: Propietats

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximize fill window
ca: Maximitza la finestra fins que topi

en: Maximize fill window horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment fins que topi

en: Maximize fill window horizontally toggle
ca: Maximitza la finestra horitzontalment fins que topi: commuta

en: Maximize fill window toggle
ca: Maximitza la finestra fins que topi: commuta

en: Maximize fill window vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment fins que topi

en: Maximize fill window vertically toggle
ca: Maximitza la finestra verticalment fins que topi: commuta

en: Maximize the dimensions of the window.
ca: Maximitza les dimensions de la finestra.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
ca: Maximitza la dimensió horitzontal de la finestra.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
ca: Maximitza la dimensió vertical de la finestra.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
ca: Maximitza la finestra horitzontalment sense cobrir altres finestres.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
ca: Maximitza la finestra verticalment sense cobrir altres finestres.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
ca: Maximitza la finestra sense cobrir altres finestres.

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Maximize window fullscreen
ca: Maximitza la finestra a pantalla sencera

en: Maximize window fullscreen toggle
ca: Commutador de maximització de finestra a pantalla sencera

en: Maximize window horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Maximize window horizontally toggle
ca: Maximitza la finestra horitzontalment: commuta

en: Maximize window toggle
ca: Maximitza la finestra: commuta

en: Maximize window vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment

en: Maximize window vertically toggle
ca: Maximitza la finestra verticalment: commuta

en: Maximized
ca: Maximitzada

en: Merge next workspace
ca: Fusiona l'àrea amb la següent

en: Merge previous workspace
ca: Fusiona l'àrea amb la precedent

en: Merge with next
ca: Fusiona l'àrea amb la següent

en: Merge with previous
ca: Fusiona l'àrea amb la precedent

en: Method of placing dialog windows: \w
ca: Col·locació de finestres de diàleg: \w

en: Method of placing windows: \w
ca: Col·locació de finestres: \w

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Minimize all windows on the current workspace.
ca: Minimitza totes les finestres en l'espai de treball actual.

en: Minimize the window.
ca: Minimitza la finestra.

en: Minimizing a window also removes its: \w
ca: Minimitzar una finestra també la elimina: \w

en: Minimizing and Maximizing
ca: Minimització i maximització

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
ca: Tecles modificadores usades per a les vinculacions predeterminades.

en: Mono Theme
ca: Tema `mono'

en: Move cursor down
ca: Mou el cursor avall

en: Move cursor down fine
ca: Mou el cursor una mica avall

en: Move cursor left
ca: Mou el cursor a l'esquerra

en: Move cursor left fine
ca: Mou el cursor una mica a l'esquerra

en: Move cursor right
ca: Mou el cursor a la dreta

en: Move cursor right fine
ca: Mou el cursor una mica a la dreta

en: Move cursor up
ca: Mou el cursor amunt

en: Move cursor up fine
ca: Mou el cursor una mica amunt

en: Move group down
ca: Envia el grup a la subàrea de baix

en: Move group left
ca: Envia el grup a la subàrea de l'esquerra

en: Move group right
ca: Envia el grup a la subàrea de la dreta

en: Move group to current viewport
ca: Envia el grup a la subàrea actual

en: Move group up
ca: Envia el grup a la subàrea de dalt

en: Move selected window
ca: Mou la finestra seleccionada

en: Move the current window to the N'th workspace.
ca: Envia la finestra actual a l'àrea de treball indicada.

en: Move the current window to the specified viewport.
ca: Envia la finestra actual a la subàrea especificada.

en: Move the current workspace one place to the left.
ca: Envia el contingut de l'àrea de treball actual a l'àrea precedent.

en: Move the current workspace one place to the right.
ca: Envia el contingut de l'àrea de treball actual a l'àrea següent.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
ca: Mou el cursor 1 píxel avall.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
ca: Mou el cursor 1 píxel a l'esquerra.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
ca: Mou el cursor 1 píxel a la dreta.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
ca: Mou el cursor 1 píxel amunt.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
ca: Mou el cursor avall el nombre de píxels indicat per la variable `move-cursor-increment'.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
ca: Mou el cursor a l'esquerra el nombre de píxels indicat per la variable `move-cursor-increment'.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
ca: Mou el cursor a la dreta el nombre de píxels indicat per la variable `move-cursor-increment'.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
ca: Mou el cursor amunt el nombre de píxels indicat per la variable `move-cursor-increment'.

en: Move the viewport one screen down.
ca: Selecciona la subàrea de baix.

en: Move the viewport one screen to the left.
ca: Selecciona la subàrea de l'esquerra.

en: Move the viewport one screen to the right.
ca: Selecciona la subàrea de la dreta.

en: Move the viewport one screen up.
ca: Selecciona la subàrea de dalt.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
ca: Mou la finestra avall el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
ca: Mou la finestra a l'esquerra el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
ca: Mou la finestra a la dreta el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
ca: Mou la finestra amunt el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
ca: Mou el grup de finestres avall el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
ca: Mou el grup de finestres a l'esquerra el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
ca: Mou el grup de finestres a la dreta el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
ca: Mou el grup de finestres amunt el nombre de píxels indicat per la variable `slide-window-increment'.

en: Move the window interactively using the mouse.
ca: Mou la finestra interactivament utilitzant el ratolí.

en: Move the window to the next viewport.
ca: Envia la finestra cap a la subàrea següent.

en: Move the window to the next workspace.
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball següent.

en: Move the window to the previous viewport.
ca: Envia la finestra cap a la subàrea precedent.

en: Move the window to the previous workspace.
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball precedent.

en: Move the window to the viewport above, and switch to that viewport.
ca: Envia la finestra a la subàrea de dalt i canvia a aquesta subàrea.

en: Move the window to the viewport below, and switch to that viewport.
ca: Envia la finestra a la subàrea de l'esquerra i canvia aquesta subàrea.

en: Move the window to the viewport on the left, and switch to that viewport.
ca: Envia la finestra a la subàrea de l'esquerra i canvia a aquesta subàrea.

en: Move the window to the viewport on the right, and switch to that viewport.
ca: Envia la finestra a la subàrea de la dreta i canvia a aquesta subàrea.

en: Move to the next viewport.
ca: Vés a la subàrea següent.

en: Move to the previous viewport.
ca: Vés a la subàrea precedent.

en: Move viewport down
ca: Selecciona la subàrea de baix

en: Move viewport left
ca: Selecciona la subàrea de l'esquerra

en: Move viewport next
ca: Selecciona la subàrea següent

en: Move viewport previous
ca: Selecciona la subàrea precedent

en: Move viewport right
ca: Selecciona la subàrea de la dreta

en: Move viewport up
ca: Selecciona la subàrea de dalt

en: Move window down
ca: Envia-la a la subàrea de baix

en: Move window interactively
ca: Mou la finestra interactivament

en: Move window left
ca: Envia-la a la subàrea de l'esquerra

en: Move window next
ca: Envia-la a la subàrea següent

en: Move window previous
ca: Envia-la a la subàrea precedent

en: Move window right
ca: Envia-la a la subàrea de la dreta

en: Move window to viewport
ca: Envia-la a aquesta subàrea (en coordenades)

en: Move window up
ca: Envia-la a la subàrea de dalt

en: Move workspace backwards
ca: Envia el contingut de l'àrea a la precedent

en: Move workspace forwards
ca: Envia el contingut de l'àrea a la següent

en: Move workspace left
ca: Envia el contingut de l'àrea a la precedent

en: Move workspace right
ca: Envia el contingut de l'àrea a la següent

en: Move/Resize
ca: Canvi de posició i mida

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
ca: Mou la finestra avall fins que topi amb una altra. Vegeu «pack-window-up».

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
ca: Mou la finestra cap a l'esquerra fins que topi amb una altra.
    Vegeu «grow-window-up».

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
ca: Mou la finestra cap a la dreta fins que topi amb una altra.
    Vegeu «pack-window-up».

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is moved back in.
    With a universal prefix arg, move upwards maximally instead.
    With a numeric prefix arg, move upwards by that many pixels instead.
ca: Mou la finestra cap amunt fins que topi amb una altra.
    Si la vora trespassa el final de la finestra, es mou dins de nou.
    Amb un argument de prefix universal, mou amunt al màxim en el seu lloc.
    Amb un argument de prefix numèric, mou amunt per tants píxels en el seu lloc.

en: Name
ca: Nom

en: Never focus
ca: No enfocable

en: New Theme
ca: Tema nou

en: New group
ca: Grup nou

en: Next window
ca: Rotació simple: finestra següent

en: Next workspace
ca: Selecciona l'àrea següent

en: Next workspace window
ca: Rotació simple: següent dins l'àrea

en: No errors.
ca: No hi ha errors.

en: No matching item for %S
ca: No s'ha trobat cap element coincident amb %S

en: No operation
ca: Cap operació

en: None
ca: Res (finestra sense marc)

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
ca: Nombre de píxels utilitzat per les ordres que mouen el cursor.

en: OK
ca: D'acord

en: Only flip when interactively moving a window.
ca: Traspassa només quan s'està movent una finestra interactivament.

en: Open
ca: Obertura de temes

en: Other
ca: Altres

en: Pack down
ca: Mou la finestra avall

en: Pack left
ca: Mou la finestra a l'esquerra

en: Pack right
ca: Mou la finestra a la dreta

en: Pack up
ca: Mou la finestra amunt

en: Pack window down
ca: Mou la finestra avall fins que topi

en: Pack window left
ca: Mou la finestra a l'esquerra fins que topi

en: Pack window right
ca: Mou la finestra a la dreta fins que topi

en: Pack window up
ca: Mou la finestra amunt fins que topi

en: Patterns
ca: Patrons

en: Place mode
ca: Mode de col·locació

en: Placement
ca: Col·locació

en: Placement weight
ca: Pes de col·locació

en: Play sound effects for window events.
ca: Reprodueix sons quan es produeixen esdeveniments de finestra.

en: Popup apps menu
ca: Mostra el menú emergent d'aplicacions

en: Popup root menu
ca: Mostra el menú emergent principal

en: Popup window list
ca: Mostra el menú emergent de finestres

en: Popup window menu
ca: Mostra el menú emergent d'operacions de finestra

en: Popup workspace list
ca: Mostra el menú emergent d'àrees de treball

en: Position
ca: Posició

en: Preferences
ca: Preferències

en: Prepend workspace and send
ca: Insereix una àrea al principi i envia-hi la finestra

en: Press key...
ca: Premeu una tecla...

en: Previous window
ca: Rotació simple: finestra precedent

en: Previous workspace
ca: Selecciona l'àrea precedent

en: Previous workspace window
ca: Rotació simple: precedent dins l'àrea

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
ca: Sol·licita una ordre, executa-la, i mostra'n la sortida.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
ca: Sol·licita una seqüència de tecles i després imprimeix-ne la vinculació.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
ca: Sol·licita una àrea de treball i selecciona-la.

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Put the window in the stacking level above its current level.
ca: Eleva la finestra a la capa que hi ha sobre l'actual.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
ca: Abaixa la finestra a la capa que hi ha sota l'actual.

en: Quit
ca: Surt

en: Quote event
ca: Passa un esdeveniment directament a la finestra

en: Raise
ca: Eleva

en: Raise and pass through click
ca: Eleva-la i passa-hi el clic

en: Raise and pass through click if focused
ca: Eleva-la i passa-hi el clic si està enfocada

en: Raise group
ca: Eleva el grup

en: Raise group and pass through click
ca: Eleva el grup i passa-hi el clic

en: Raise group depth
ca: Eleva el grup a la capa de sobre

en: Raise lower group
ca: Eleva o abaixa el grup

en: Raise lower single window
ca: Eleva o abaixa la finestra única

en: Raise lower window
ca: Eleva o abaixa la finestra

en: Raise lower window and transients
ca: Eleva o abaixa la finestra i les seves transitòries

en: Raise on focus
ca: Eleva quan s'enfoqui

en: Raise or pass through click
ca: Eleva-la o passa-hi el clic

en: Raise single window
ca: Eleva la finestra única

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
ca: Eleva la finestra actual a la posició més alta dins la capa.
    També eleva les finestres transitòries que pugui tenir.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
ca: Eleva el grup de finestres que ha rebut l'esdeveniment actual
    i després repeteix l'esdeveniment de punter que ha cridat l'ordre.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
ca: Eleva la finestra que ha rebut l'esdeveniment actual (si està enfocada)
    i després repeteix l'esdeveniment de punter que ha cridat l'ordre.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
ca: Eleva la finestra que ha rebut l'esdeveniment actual i qualsevol
    finestra transitòria que pugui tenir i després repeteix l'esdeveniment
    de punter que ha cridat l'ordre.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
ca: Eleva la finestra que ha rebut l'esdeveniment actual i després repeteix
    l'esdeveniment de punter que ha cridat l'ordre.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
ca: Eleva la finestra a la posició més alta dins la capa.

en: Raise transients and pass through click
ca: Eleva-la amb les transitòries i passa-hi el clic

en: Raise window
ca: Eleva la finestra

en: Raise window and pass through click
ca: Eleva la finestra i passa-hi el clic

en: Raise window and transients
ca: Eleva la finestra i les seves transitòries

en: Raise window depth
ca: Eleva la finestra a la capa de sobre

en: Raise windows when they are focused.
ca: Eleva les finestres enfocades.

en: Raise windows when they are unshaded.
ca: Eleva les finestres quan es desenrotllen.

en: Read theme from `%s'
ca: S'ha llegit un tema de `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
ca: Refresca els paràmetres del `gtkrc'.

en: Reload themes in window manager after saving.
ca: En desar, actualitza els temes al gestor de finestres.

en: Remember _attributes
ca: Recorda'n els _atributs

en: Remember _dimensions
ca: Recorda'n les _dimensions

en: Remember _position
ca: Recorda'n la _posició

en: Remember the current attributes of the focused window.
ca: Recorda els atributs actuals de la finestra enfocada.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
ca: Recorda les dimensions actuals de la finestra enfocada.

en: Remember the current position of the focused window.
ca: Recorda la posició actual de la finestra enfocada.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
ca: Suprimeix la còpia de la finestra de l'àrea de treball actual. Si és
    l'última instància que queda, suprimeix la finestra mateixa.

en: Remove unused definitions when saving.
ca: En desar, suprimeix les definicions no utilitzades.

en: Resize selected window
ca: Redimensiona la finestra seleccionada

en: Resize the window interactively using the mouse.
ca: Redimensiona la finestra interactivament utilitzant el ratolí.

en: Resize window interactively
ca: Redimensiona la finestra interactivament

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
ca: Restaura les dimensions de la finestra al seu estat original, no maximitzat.

en: Restore the window from its minimized state.
ca: Restaura la finestra des del seu estat minimitzat.

en: Role
ca: Paper

en: Row:
ca: Fila:

en: Rows:
ca: Files:

en: Run shell command
ca: Crida aquesta ordre de l'intèrpret d'ordres

en: SMaker Theme
ca: Tema `smaker'

en: S_haded
ca: En_rotllada

en: Save Theme _As...
ca: _Anomena i desa el tema...

en: Saved as `%s'
ca: S'ha desat com a `%s'

en: Sawfish Error
ca: Error del Sawfish

en: Sawfish Theme Builder
ca: Constructor de temes del Sawfish

en: Sawfish Themer Preview
ca: Visualització prèvia del constructor de temes del Sawfish

en: Sawfish configurator
ca: Configurador del Sawfish

en: Sawfish homepage
ca: Web del Sawfish

en: Sawfish manages your windows extensibly.
ca: El Sawfish us gestiona les finestres de forma extensible.

en: Select Icon
ca: Selecció d'icones

en: Select Image
ca: Selecció d'imatges

en: Select color
ca: Selecció de colors

en: Select file
ca: Selecció de fitxers

en: Select font
ca: Selecció de tipus de lletra

en: Select next workspace
ca: Selecciona l'àrea següent

en: Select previous workspace
ca: Selecciona l'àrea precedent

en: Select the N'th workspace.
ca: Selecciona l'àrea de treball indicada.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
ca: Selecciona l'escriptori següent quan el punter toca la vora de la pantalla.

en: Select the next window of the current workspace.
ca: Selecciona la finestra següent dins l'àrea de treball actual.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
ca: Selecciona la finestra següent d'entre les de totes les àrees possibles.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
ca: Selecciona la finestra precedent d'entre les de totes les àrees possibles.

en: Select the specified viewport column.
ca: Selecciona la columna de subàrees especificada.

en: Select the specified viewport row.
ca: Selecciona la fila de subàrees especificada.

en: Select the specified viewport.
ca: Selecciona la subàrea especificada.

en: Select workspace interactively
ca: Selecciona una àrea interactivament

en: Send group to current workspace
ca: Envia el grup a l'àrea actual

en: Send group to next workspace
ca: Envia el grup a l'àrea següent

en: Send group to previous workspace
ca: Envia el grup a l'àrea precedent

en: Send to next workspace
ca: Envia-la a l'àrea següent

en: Send to previous workspace
ca: Envia-la a l'àrea precedent

en: Send to workspace
ca: Envia-la a aquesta àrea

en: Send to workspace down
ca: Envia-la a l'àrea de treball de baix

en: Send to workspace left
ca: Envia-la a l'àrea de treball de l'esquerra

en: Send to workspace right
ca: Envia-la a l'àrea de treball de la dreta

en: Send to workspace up
ca: Envia-la a l'àrea de treball de damunt

en: Send window to the workspace above the current workspace
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball de damunt de l'actual

en: Send window to the workspace below the current workspace
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball d'avall de l'actual

en: Send window to the workspace left of the current workspace
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball a l'esquerra de l'actual

en: Send window to the workspace right of the current workspace
ca: Envia la finestra a l'àrea de treball a la dreta de l'actual

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
ca: Envia el següent esdeveniment de tecla directament a la finestra
    client que estigui enfocada, ignorant qualsevol vinculació anterior
    provinent del gestor de finestres.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
ca: Estableix la indicació SKIP_TASKLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
ca: Estableix la indicació SKIP_WINLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Set viewport linear
ca: Selecciona aquesta subàrea (en format lineal)

en: Set window viewport linear
ca: Envia-la a aquesta subàrea (en format lineal)

en: Shade Hover
ca: Desenrotllament temporal

en: Shade hover
ca: Desenrotllament temporal

en: Shade window
ca: Enrotlla la finestra

en: Shaded
ca: Enrotllada

en: Show current dimensions of windows while resizing.
ca: Mostra les dimensions actuals de les finestres que s'estan redimensionant.

en: Show current position of windows while moving.
ca: Mostra la posició actual de les finestres que s'estan movent.

en: Show full documentation in tooltips.
ca: Mostra tota la documentació als rètols indicadors de funció.

en: Simple Theme
ca: Tema `simple'

en: Size window add column
ca: Redimensiona la finestra afegint-hi una columna

en: Size window add row
ca: Redimensiona la finestra afegint-hi una fila

en: Size window subtract column
ca: Redimensiona la finestra traient-ne una columna

en: Size window subtract row
ca: Redimensiona la finestra traient-ne una fila

en: Slide group down
ca: Mou el grup avall

en: Slide group left
ca: Mou el grup a l'esquerra

en: Slide group right
ca: Mou el grup a la dreta

en: Slide group up
ca: Mou el grup amunt

en: Slide window down
ca: Mou la finestra avall

en: Slide window left
ca: Mou la finestra a l'esquerra

en: Slide window right
ca: Mou la finestra a la dreta

en: Slide window up
ca: Mou la finestra amunt

en: Sound
ca: So

en: Stacking
ca: Apilament

en: Start a new xterm.
ca: Inicia un nou terminal.

en: State
ca: Estat

en: Sticky
ca: Omnipresent

en: Sticky viewport
ca: Omnipresent a totes les subàrees

en: Text is \w justified in window titles.
ca: Justificació del text dels títols de finestra: \w

en: The program launched by the `xterm' command.
ca: El programa que s'executa amb l'ordre «crida un terminal».

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
ca: El programa que reprodueix mostres d'àudio. Si no s'especifica, s'utilitza el suport integrat per a l'ESD.

en: Theme Directory
ca: Directori del tema

en: Theme name:
ca: Nom del tema:

en: This window previews the current theme.
ca: Aquesta finestra previsualitza el tema actual.

en: Title-only
ca: Només el títol

en: Toggle group sticky
ca: Propietats de grup: commuta si és omnipresent

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
ca: Commuta la indicació SKIP_TASKLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
ca: Commuta la indicació SKIP_WINLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
ca: Commuta si la finestra és a totes les àrees de treball o no.

en: Toggle the iconification of window W.
ca: Commuta la iconificació de la finestra W.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
ca: Commuta si la finestra està enrotllada (només se'n mostra la barra de títol).

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
ca: Conmuta l'estat de la finestra entre maximitzat
    i no maximitzat horitzontalment.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
ca: Conmuta l'estat de la finestra entre maximitzat i no maximitzat
    horitzontalment fins que topi.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
ca: Commuta l'estat de la finestra entre maximitzat i no maximitzat.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
ca: Conmuta l'estat de la finestra entre maximitzat i no maximitzat
    fins que topi.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
ca: Conmuta l'estat de la finestra entre maximitzat
    i no maximitzat verticalment.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
ca: Conmuta l'estat de la finestra entre maximitzat i no maximitzat
    verticalment fins que topi.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
ca: Commuta si la finestra és enfocable o no.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
ca: Commuta si la finestra és ignorada o no.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
ca: Commuta si la finestra s'inclou a la rotació per les finestres.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
ca: Commuta si la finestra s'inclou a la llista de finestres.

en: Toggle window cycle skip
ca: Propietats de finestra: commuta si és dins la llista de rotació

en: Toggle window iconified
ca: Iconifica la finestra: commuta

en: Toggle window ignored
ca: Propietats de finestra: commuta si és ignorada

en: Toggle window list skip
ca: Propietats de finestra: commuta si és dins la llista de finestres

en: Toggle window never focus
ca: Propietats de finestra: commuta si és enfocable

en: Toggle window shaded
ca: Enrotlla la finestra: commuta

en: Toggle window sticky
ca: Propietats de finestra: commuta si és omnipresent

en: Tooltips
ca: Rètols indicadors de funció

en: Top-border
ca: Només la vora superior

en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
ca: Transfereix l'enfocament d'entrada a la finestra de l'escriptori (si existeix).

en: Transients above
ca: Les transitòries són damunt

en: Type
ca: Tipus

en: Undocumented
ca: No té documentació

en: Ungrouped
ca: A cap grup

en: Uniconify group
ca: Desiconifica el grup

en: Uniconify transientgroup
ca: Desiconifica el grup transitori

en: Uniconify window
ca: Desiconifica la finestra

en: Unignore the window.
ca: Deixa d'ignorar la finestra.

en: Unique name
ca: Nom únic

en: Uniquify window name
ca: Fes que el nom de la finestra sigui únic

en: Unmaximize
ca: Desmaximitza

en: Unmaximize window
ca: Desmaximitza la finestra

en: Unminimizing a window also restores its: \w
ca: Desminimitzar una finestra també la restaura: \w

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
ca: Esborra la indicació SKIP_TASKLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
ca: Esborra la indicació SKIP_WINLIST de la finestra, utilitzada pel GNOME.

en: Unshade selected windows.
ca: Desenrotlla les finestres quan se seleccionen.

en: Unshade window
ca: Desenrotlla la finestra

en: Upper layer
ca: A la capa de sobre

en: Use black-on-white button images.
ca: Inverteix els colors dels botons.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
ca: Utilitza menys memòria en crear gradients (pot afectar la qualitat).

en: Value
ca: Valor

en: View the workspace above the current workspace
ca: Mostra l'àrea de treball damunt de l'actual.

en: View the workspace below the current workspace
ca: Mostra l'àrea de treball baix de l'actual.

en: View the workspace to the left of the current workspace
ca: Mostra l'area de treball a l'esquerra de l'actual.

en: View the workspace to the right of the current workspace
ca: Mostra l'àrea de treball a la dreta de l'actual.

en: Viewport
ca: Subàrea

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
ca: Espera fins que l'usuari seleccioni una finestra i després mou-la interactivament.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
ca: Espera fins que l'usuari seleccioni una finestra i després redimensiona-la interactivament.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
ca: Quan afecta el punter del ratolí el focus d'entrada?

en: When raising a window, also raise its: \w
ca: Elevar una finestra també n'eleva: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
ca: En moure una finestra fins que topi, es mou el punter
    juntament amb la finestra?
    
    `potser': si era dins la finestra, sí; si no, no.
    
    `sempre': si era dins la finestra, sí; si no, també 
    (però abans es trasllada al centre de la finestra).
    
    `mai': no.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
ca: Es considera que fer créixer una finestra fins que topi és maximitzar?
    Si ho activeu, podeu tornar a la mida original amb
    `desmaximitza la finestra' o similar.

en: Whether to bump into fully obscured windows when growing or packing
    windows.
ca: Si topar amb finestres totalment coberta al redimensionar o moure
    finestres.

en: Whether to bump into ignored windows when growing or packing.
ca: Si topar amb finestres ignorades al redimensionar o moure finestres.

en: Whether to bump into windows on a different depth when growing or packing
    windows.
    `maybe' means only avoided windows in other depths.
ca: Si topar amb finestres en una profunditat diferent al redimensionar o moure
    finestres.
    «potser» vol dir que només s'eviten finestres en altres profunditats.

en: While changing %s:
ca: En canviar %s:

en: Width of window border.
ca: Amplada de la vora de finestra.

en: Window Cycling
ca: Rotació per les finestres

en: Window _Frames
ca: Marc_s de finestra

en: Window history clear
ca: Historial: oblida els estats desats de totes les finestres

en: Window history forget
ca: Historial: oblida l'estat desat de la finestra

en: Window history save attributes
ca: Historial: recorda els atributs de la finestra

en: Window history save dimensions
ca: Historial: recorda les dimensions de la finestra

en: Window history save position
ca: Historial: recorda la posició de la finestra

en: Window list skip
ca: Omet de la llista de finestres

en: Window:
ca: Finestra:

en: Work_spaces
ca: Àrees de _treball

en: Workspace
ca: Àrea de treball

en: Workspace %d
ca: Àrea de treball %d

en: Workspace down
ca: Àrea de treball avall

en: Workspace left
ca: Àrea de treball esquerra

en: Workspace names
ca: Noms de les àrees de treball

en: Workspace right
ca: Àrea de treball dreta

en: Workspace up
ca: Àrea de treball amunt

en: Workspace:
ca: Àrea de treball:

en: Workspaces
ca: Àrees de treball

en: Workspaces:
ca: Àrees de treball:

en: Xterm
ca: Crida un terminal

en: Yes
ca: Sí

en: [Quote]
ca: [Teclegeu]

en: [about text]
ca: [descripció]

en: [bottom]
ca: [inferior]

en: [frame-part-table]
ca: [taula de parts de marc]

en: [left]
ca: [esquerra]

en: [right]
ca: [dreta]

en: [title]
ca: [títol]

en: [top]
ca: [superior]

en: _About
ca: _Quant al constructor de temes del Sawfish

en: _About Sawfish...
ca: _Quant al Sawfish...

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Customize
ca: _Configura

en: _Cyclable
ca: Dins la llista de rota_ció

en: _FAQ...
ca: _PMF del Sawfish...

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Focusable
ca: En_focable

en: _Forget saved state
ca: _Oblida'n l'estat desat

en: _GNOME Help...
ca: Ajuda del _GNOME...

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _History
ca: _Historial

en: _Ignored
ca: _Ignorada

en: _Manual...
ca: _Manual del programador del Sawfish...

en: _News...
ca: _Novetats del Sawfish...

en: _Next workspace
ca: a l'àrea _següent

en: _Open Theme..
ca: _Obre un tema...

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Preview
ca: _Previsualitza

en: _Previous workspace
ca: a l'àrea _precedent

en: _Programs
ca: _Programes

en: _Save Theme
ca: _Desa el tema

en: _Send window to
ca: _Envia

en: _Settings
ca: _Paràmetres

en: _Sticky
ca: Omnipre_sent

en: _Themes
ca: _Temes

en: _Toggle
ca: _Commuta

en: _WWW page...
ca: _Web del Sawfish...

en: _Windows
ca: _Finestres

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
ca: Color d'origen dels marcs actius de l'estil de marc `gradient'.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
ca: Color d'origen dels marcs inactius de l'estil de marc `gradient'.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
ca: Color de destinació dels marcs actius de l'estil de marc `gradient'.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
ca: Color de destinació dels marcs inactius de l'estil de marc `gradient'.

en: all
ca: totes

en: always
ca: sempre

en: and many others...
ca: i molts altres...

en: border-keymap
ca: mapa de tecles de vora

en: center
ca: centre

en: close-button-keymap
ca: mapa de tecles del botó de tancar

en: cycle-keymap
ca: mapa de tecles de rotació

en: error while building frame: %S
ca: S'ha produït un error en construir un marc: %S

en: global-keymap
ca: mapa de tecles global

en: group
ca: el grup

en: horizontal
ca: horitzontal

en: iconify-button-keymap
ca: mapa de tecles del botó d'iconificar

en: left
ca: esquerra

en: maximize-button-keymap
ca: mapa de tecles del botó de maximitzar

en: maybe
ca: potser

en: menu-button-keymap
ca: mapa de tecles del botó de menú

en: never
ca: mai

en: none
ca: cap

en: not
ca: no

en: nowhere
ca: enlloc

en: parents
ca: finestres mare

en: prompt-keymap
ca: mapa de tecles de sol·licitud

en: right
ca: dreta

en: root-window-keymap
ca: mapa de tecles de la finestra arrel

en: screen
ca: pantalla

en: shade-button-keymap
ca: mapa de tecles del botó d'enrotllar

en: space %d
ca: àrea %d

en: standard-error
ca: `standard-error'

en: title-keymap
ca: mapa de tecles de títol

en: transients
ca: les transitòries

en: viewport
ca: la subàrea

en: window-keymap
ca: mapa de tecles de finestra

en: workspace
ca: l'àrea de treball
