redhat-config-kickstart - en to ca translation catalogue (267 entries)

en: (for example: hda or sdc)
ca: (per exemple: hda o sdc)

en: (for example: hda1 or sdc3)
ca: (per exemple: hda1 o sdc3)

en: A network device with the name %s already exists.  Please choose another device name
ca: Ja existeix un dispositiu de xarxa anomenat %s. Trieu un altre nom pel dispositiu.

en: About Kickstart Configurator
ca: Quant al configurador de l'inici ràpid

en: Additional Size Options
ca: Opcions de mida addicionals

en: Administration Tools
ca: Eines d'administració

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication Configuration
ca: Configuració de l'autenticació

en: Authentication options are not applicable on upgrades.
ca: Les opcions d'autenticació no són aplicables en les actualitzacions.

en: Authentication:
ca: Autenticació:

en: Authoring and Publishing
ca: Edició i publicacions

en: Basic Configuration
ca: Configuració bàsica

en: Basic Configuration (required)
ca: Configuració bàsica (necessària)

en: Boot Loader Options
ca: Opcions del carregador de l'arrencada

en: Boot Loader Options (required)
ca: Opcions del carregador de l'arrencada (necessari)

en: Bootloader options are not applicable to the %s platform
ca: Les opcions del carregador de l'arrencada no són aplicables a la plataforma %s

en: Choose one of the following options:
ca: Trieu una de les opcions següents:

en: Choose the Installation Method:
ca: Trieu el mètode d'instal·lació:

en: Clear Master Boot Record
ca: Esborra el registre mestre de l'arrencada

en: Color Depth
ca: Profunditat de color

en: Configure the X Window System
ca: Configura el sistema de finestres X

en: Confirm Password:
ca: Confirmeu la contrasenya:

en: Could not open display because no X server is running.
ca: No s'ha pogut visualitzar la pantalla perquè no s'està executant el servidor X.

en: Could not read monitor database
ca: No s'ha pogut llegir la base de dades del monitor

en: Could not read video card database
ca: No s'ha pogut llegir la base de dades de la targeta de vídeo

en: Create a RAID device [default = /dev/md0]
ca: Crea un dispositiu RAID [default = /dev/md0]

en: Create a kickstart file
ca: Crea un fitxer de l'inici ràpid

en: Create a software RAID partition
ca: Crea una partició del RAID de programari

en: DNS Name Server
ca: Servidor DNS

en: Default Desktop:
ca: Escriptori predeterminat:

en: Default Language:
ca: Idioma predeterminat:

en: Desktops
ca: Escriptoris

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Development Tools
ca: Eines de desenvolupament

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device/
    Partition Number
ca: Dispositiu/
    Número de la partició

en: Disable firewall
ca: Inhabilita el tallafocs

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Display Configuration
ca: Configuració de la pantalla

en: Display configuration is not applicable on upgrades.
ca: La configuració de la pantalla no és aplicable en les actualitzacions.

en: Do not clear Master Boot Record
ca: No esborris el registre mestre de l'arrencada

en: Do not initialize the disk label
ca: No iniciïs l'etiqueta del disc

en: Do not install a boot loader
ca: No instal·lis cap carregador de l'arrencada

en: Drive :
ca: Unitat :

en: Emulate 3 Buttons
ca: Emula 3 botons

en: Enable Hesiod Support
ca: Habilita el suport per a Hesiod

en: Enable Kerberos 5 Authentication
ca: Habilita l'autenticació Kerberos 5

en: Enable LDAP
ca: Habilita l'LDAP

en: Enable NIS
ca: Habilita el NIS

en: Enable SMB Authentication
ca: Habilita l'autenticació SMB

en: Enable firewall
ca: Habilita el tallafocs

en: Enable nscd
ca: Habilita nscd

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled in reconfiguration mode
ca: S'ha habilitat en el mode de reconfiguració

en: Encrypt GRUB password
ca: Encripta la contrasenya del GRUB

en: Encrypt root password
ca: Encripta la contrasenya del superusuari

en: Engineering and Scientific
ca: Enginyeria i ciència

en: FTP Directory:
ca: Directori FTP:

en: FTP Password
ca: Contrasenya FTP

en: FTP Server
ca: Servidor FTP

en: FTP Server:
ca: Servidor FTP:

en: FTP Username
ca: Nom d'usuari FTP

en: File System Type:
ca: Tipus de sistema de fitxers:

en: Fill all unused space on disk
ca: Emplena tot l'espai del disc sense utilitzar

en: Firewall Configuration
ca: Configuració del tallafocs

en: Firewall configuration is not applicable on upgrades.
ca: La configuració del tallafoc no és aplicable en les actualitzacions.

en: Fixed size
ca: Mida fixa

en: Force to be a primary partition (asprimary)
ca: Imposa una partició primària (asprimary)

en: Format RAID device
ca: Formata el dispositiu RAID

en: Format partition
ca: Formata la partició

en: GNOME Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori GNOME

en: GNOME Software Development
ca: Desenvolupament de programari per a GNOME

en: GRUB Options:
ca: Opcions del GRUB:

en: Games and Entertainment
ca: Jocs i entreteniment

en: Gateway:
ca: Passarel·la:

en: Graphical Internet
ca: Internet gràfica

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Grow to maximum of (MB):
ca: Augmenta a un màxim de (MB):

en: Grub passwords do not match.  Please try again.
ca: Les contrasenyes pel Grub no coincideixen. Proveu-ho una altra vegada.

en: HTTP Directory:
ca: Directori HTTP:

en: HTTP Server:
ca: Servidor HTTP:

en: Hard Drive
ca: Disc dur

en: Hard Drive Directory:
ca: Directori del disc dur:

en: Hard Drive Partition:
ca: Partició del disc dur:

en: Hard Drives
ca: Discs durs

en: Help is not available.
ca: L'ajuda no està disponible.

en: Hesiod Authentication
ca: Autenticació amb el Hesiod

en: Horizontal Sync:
ca: Sincronització horitzontal:

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: Initialize the disk label
ca: Inicialitza l'etiqueta del disc

en: Install boot loader on Master Boot Record (MBR)
ca: Instal·la el carregador de l'arrencada en el registre mestre de l'arrencada (MBR)

en: Install boot loader on first sector of the boot partition
ca: Instal·la el carregador de l'arrencada en el primer sector de la partició de l'arrencada

en: Install new boot loader
ca: Instal·la el nou carregador de l'arrencada

en: Installation Method
ca: Mètode d'instal·lació

en: Installation Method (required)
ca: Mètode d'instal·lació (necessari)

en: KDE Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori KDE

en: KDE Software Development
ca: Desenvolupament de programari per a KDE

en: Kerberos 5 Authentication
ca: Autenticació Kerberos 5

en: Kerberos Domain Controller (KDC):
ca: Controlador del domini del Kerberos (KDC):

en: Kerberos Master Server:
ca: Servidor mestre de Kerberos:

en: Kerberos Realm:
ca: Regne del Kerberos:

en: Kernel Development
ca: Desenvolupament del nucli

en: Kernel parameters:
ca: Paràmetres del nucli:

en: Keyboard:
ca: Teclat:

en: Kickstart
ca: Inici ràpid

en: Kickstart Configurator
ca: Configurador de l'inici ràpid

en: Kickstart Configurator @VERSION@
     Copyright (c) 2000-2002 Red Hat, Inc.
     Copyright (c) 2000-2002 Brent Fox <bfox@redhat.com>
     Copyright (c) 2000-2002 Tammy Fox <tfox@redhat.com>
     A graphical interface for creating a kickstart file
ca: Configurador de l'inici ràpid @VERSION@
     Copyright (c) 2000-2002 Red Hat, Inc.
     Copyright (c) 2000-2002 Brent Fox <bfox@redhat.com>
     Copyright (c) 2000-2002 Tammy Fox <tfox@redhat.com>
    Una interfície gràfica per crear un fitxer de l'inici ràpid

en: LDAP Authentication
ca: Autenticació amb l'LDAP

en: LDAP Base Name:
ca: Nom de base de l'LDAP:

en: LDAP Server:
ca: Servidor LDAP:

en: Language Support:
ca: Suport lingüístic:

en: Mail Server
ca: Servidor de correu

en: Make RAID Device
ca: Fes un dispositiu RAID

en: Make partition on specific drive (ondisk)
ca: Fes la partició en un disc específic (ondisk)

en: Mount Point/
    RAID
ca: Punt de muntatge/
    RAID

en: Mount Point:
ca: Punt de muntatge:

en: Mouse:
ca: Ratolí:

en: NFS Directory:
ca: Directori NFS:

en: NFS Server:
ca: Servidor NFS:

en: NIS Authentication
ca: Autenticació amb el NIS

en: NIS Domain:
ca: Domini del NIS:

en: NIS Server:
ca: Servidor del NIS:

en: Name Server:
ca: Servidor de noms:

en: Name Switch Cache
ca: Memòria cau del commutador de noms

en: Name Switch Cache Daemon (nscd) Authentication
ca: Autenticació amb el dimoni de la memòria cau del commutador de noms

en: Netmask:
ca: Màscara de la subxarxa:

en: Network Configuration
ca: Configuració de la xarxa

en: Network Device Information
ca: Informació sobre el dispositiu de la xarxa

en: Network Device:
ca: Dispositiu de xarxa:

en: Network Servers
ca: Servidors de xarxa

en: Network Servers (AS and ES only)
ca: Servidors de xarxa (només AS o ES)

en: Network Type
ca: Tipus de xarxa

en: Network Type:
ca: Tipus de xarxa:

en: News Server
ca: Servidor de notícies

en: Number of spares:
ca: Nombre de discs de recanvi:

en: Office/Productivity
ca: Oficina/Producció

en: On first boot, Setup Agent is:
ca: A la primera arrencada, l'agent de configuració està:

en: Other ports: (1029:tcp)
ca: Altres ports: (1029:tcp)

en: Package Selection
ca: Selecció del paquet informàtic

en: Package selection is not applicable on upgrades.
ca: La selecció de paquets no és aplicable en les actualitzacions.

en: Partition :
ca: Partició :

en: Partition Information
ca: Informació de la partició

en: Partition Information (required)
ca: Informació de la partició (necessària)

en: Partition Options
ca: Opcions de la partició

en: Partition options are not applicable on upgrades.
ca: Les opcions del particionat no són aplicables en les actualitzacions.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Perform installation in interactive mode
ca: Realitza la instal·lació en mode interactiu

en: Perform installation in text mode (graphical is default)
ca: Realitza la instal·lació en mode de text (gràfic per defecte)

en: Perform new installation
ca: Realitza una nova instal·lació

en: Please enter a hard drive directory.
ca: Introduïu un directori del disc dur.

en: Please enter a hard drive partition.
ca: Introduïu una partició del disc dur.

en: Please enter an FTP directory.
ca: Introduïu un directori FTP.

en: Please enter an FTP password.
ca: Introduïu una contrasenya FTP.

en: Please enter an FTP server.
ca: Introduïu un servidor FTP.

en: Please enter an FTP user name.
ca: Introduïu un nom d'usuari FTP.

en: Please enter an HTTP server directory.
ca: Introduïu un directori del servidor HTTP.

en: Please enter an HTTP server.
ca: Introduïu un servidor HTTP.

en: Please enter an NFS directory.
ca: Introduïu un directori NFS.

en: Please enter an NFS server.
ca: Introduïu un servidor NFS.

en: Please fill in the network information
ca: Empleneu la informació de la xarxa

en: Please select a partition from the list.
ca: Seleccioneu una partició de la llista.

en: Please select a root password.
ca: Seleccioneu una contrasenya del superusuari.

en: Post-Installation Script
ca: Seqüència de postinstal·lació

en: Pre-Installation Script
ca: Seqüència de preinstal·lació

en: Preserve existing partitions
ca: Conserva les particions existents

en: Preview Options
ca: Opcions de visualització prèvia

en: Printing Support
ca: Impressió

en: Probe for monitor
ca: Prova el monitor

en: Probe for video card
ca: Prova la targeta de vídeo

en: RAID Device:
ca: Dispositiu RAID:

en: RAID Level:
ca: Nivell RAID:

en: RAID Options
ca: Opcions RAID

en: Raid Devices
ca: Dispositius Raid

en: Raid Members
ca: Membres Raid

en: Reboot system after installation
ca: Arranca de nou el sistema després de la instal·lació

en: Remove all existing partitions
ca: Suprimeix totes les particions existents

en: Remove existing Linux partitions
ca: Suprimeix les particions de Linux existents

en: Resolution
ca: Resolució

en: Root Password:
ca: Contrasenya del superusuari:

en: Root passwords do not match.
ca: Les contrasenyes del superusuari no coincideixen.

en: Run outside of the chroot environment
ca: Executa fora de l'entorn chroot

en: SMB Authentication
ca: Autenticació SMB

en: SMB Servers:
ca: Servidors SMB:

en: SMB Workgroup:
ca: Grup de treball SMB:

en: SQL Database Server
ca: Servidor de bases de dades SQL

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Security level:
ca: Nivell de seguretat:

en: Select packages to install.
ca: Seleccioneu els paquets informàtics per instal·lar.

en: Server Configuration Tools
ca: Eines de configuració del servidor

en: Server Configuration Tools (AS and ES only)
ca: Enies de configuració del servidor (Només AS o ES)

en: Servers
ca: Servidors

en: Size (MB)
ca: Mida (MB)

en: Size (MB):
ca: Mida (MB):

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the kickstart documentation.
ca: El RAID de programari permet combinar diversos discs en un dispositiu RAID més gran. Es pot configurar un dispositiu RAID per proveir velocitat i seguretat addicionals comparat amb la utilització d'un disc individual. Per a més informació sobre com utilitzar els dispositius RAID, consulteu la documentació de l'inici ràpid.

en: Sound and Video
ca: Imatge i so

en: Specify a device on which to create the partition.
ca: Especifiqueu un dispositiu en el qual poder crear la partició.

en: Specify a mount point for the partition.
ca: Especifiqueu un punt de muntatge per a la partició.

en: Specify an FTP username and password
ca: Especifiqueu un nom d'usuari i una contrasenya FTP

en: Start the X Window System on boot
ca: Inicia el sistema de finestres X a l'arrencada

en: Static IP
ca: IP estàtica

en: Subsection
ca: Subsecció

en: System
ca: Sistema

en: System Tools
ca: Eines del sistema

en: Target Architecture:
ca: Arquitectura objectiu:

en: Text-based Internet
ca: Internet en mode texte

en: The device you specified is not a valid device name. Please use a valid device name such as "hda1" or "sda3".
ca: El dispositiu especificat no és vàlid. Utilitzeu un nom de dispositiu vàlid com "hda1" o "sda3".

en: The file "%s" cannot be accessed.
ca: No es pot accedir al fitxer "%s".

en: The mount point "%s" is already in use.  Please select another mount point.
ca: El punt de muntatge "%s" ja s'està utilitzant. Seleccioneu un altre punt de muntatge.

en: The partition you specified does not begin with "hd" or "sd".  Partitions must have a valid device name and partition number such as "hda1" or "sda3".
ca: La partició especificada no comença amb "hd" o "sd". Les particions han de tenir un nom de dispositiu vàlid i un número de partició com "hda1" o "sda3".

en: The partition you specified does not end in a number.  Partitions must have a partition number such as "hda1" or "sda3".
ca: La partició especificada no acaba en un número. Les particions han de tenir un número de partició com "hda1" o "sda3".

en: Time Zone:
ca: Fus horari:

en: To create a new RAID partition, you must specify either a hard drive device name or an existing partition.
ca: Per crear una nova partició RAID, heu d'especificar un nom per al dispositiu del disc dur o una partició ja existent.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
ca: Per utilitzar RAID primer s'han de crear almenys dues particions del tipus "RAID de programari". Després es pot crear un dispositiu RAID que pot ser formatat i muntat.

en: Trusted devices:
ca: Dispositius de confiança:

en: Trusted services:
ca: Serveis de confiança:

en: Try running 'system-config-kickstart --help' for a list of options.
ca: Intenteu executar 'system-config-kickstart --help' per una llista d'opcions.

en: Type
ca: Tipus

en: Type your %post script below:
ca: Teclegeu la vostra seqüència %post aquí sota:

en: Type your %pre script below:
ca: Teclegeu la vostra seqüència %pre a sota:

en: Upgrade an existing installation
ca: Actualitza una instal·lació ja existent

en: Upgrade existing boot loader
ca: Actualitza el carregador de l'arrencada existent

en: Usage: system-config-kickstart [--help] [--generate <filename>] [<kickstart_filename>]
            
    --help                  Print out this message
    --generate <filename>   Generate a kickstart file from the current machine and write
                            it to <filename>.  This option runs on the console, so it is
                            useful for servers that do not have X currently running.
    <kickstart_filename>    This option will cause the GUI to launch with the values from
                            the kickstart file already filled in.
ca: Ús: system-config-kickstart [--help] [--generate <nom de fitxer>] [<nom de fitxer_de l'inici ràpid>]
            
    --help                  Mostra aquest missatge
    --generate <nom de fitxer>   Genereu un fitxer de l'inici ràpid d'aquesta màquina i escriviu-lo
                            a <nom de fitxer>.  Aquesta opció s'executa des de la consola, per tant és
                            útil per a servidors que no estan executant l'X actualment.
    <nom de fitxer_de l'inici ràpid>    Aquesta opció farà que la GUI s'executi amb els valors del
                            fitxer de l'inici ràpid ja completat.

en: Use GRUB password
ca: Utilitza una contrasenya pel GRUB

en: Use MD5
ca: Utilitza l'MD5

en: Use Shadow Passwords
ca: Utilitza les contrasenyes Shadow

en: Use UTC clock
ca: Utilitza el rellotge UTC

en: Use an interpreter:
ca: Utilitzeu un intèrpret:

en: Use broadcast to find NIS server
ca: Fes servir difusió per trobar el servidor NIS

en: Use custom monitor sync rates
ca: Utilitza freqüències de sincronització del monitor personalitzades

en: Use existing partition (onpart)
ca: Utilitza una partició ja existent (onpart)

en: Use recommended swap size
ca: Utilitza la mida d'intercanvi recomanada

en: Vertical Sync:
ca: Sincronització vertical:

en: Video Card
ca: Targeta de vídeo

en: Video Card RAM:
ca: Targeta de vídeo RAM:

en: Warning: An error in this script might cause your kickstart installation to fail. Do not include the %post command at the beginning.
ca: Avís: Un error en aquesta seqüència podria causar una fallada en la instal·lació de l'inici ràpid. No inclogueu l'ordre %post al principi.

en: Warning: An error in this script might cause your kickstart installation to fail. Do not include the %pre command at the beginning.
ca: Avís: Un error en aquesta seqüència podria causar una fallada en la instal·lació de l'inici ràpid. No inclogueu l'ordre %pre al principi.

en: Web Server
ca: Servidor Web

en: Windows File Server
ca: Servidor de fitxers Windows

en: X Software Development
ca: Desenvolupament de programari per a X

en: X Window System
ca: Sistema de finestres X

en: Yes
ca: Sí

en: You currently have %d software RAID partition(s) free to use.
ca: Actualment hi ha %d particions del RAID de programari lliures per utilitzar.

en: You have choosen the following configuration. Click Save File to save the kickstart file.
ca: Heu triat la següent configuració. Feu clic a Desa el fitxer per desar el fitxer de l'inici ràpid.

en: You must select at least 2 partitions in order to use RAID %s
ca: Heu de seleccionar almenys dues particions per utilitzar RAID %s

en: You must select at least 3 partitions in order to use RAID %s
ca: Heu de seleccionar almenys tres particions per utilitzar RAID %s

en: _About
ca: Qu_ant a

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Network Device
ca: _Afegeix un dispositiu de xarxa

en: _Automatically Resolve Dependencies
ca: Resol _automàticament les dependències

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete Network Device
ca: _Suprimeix un dispositiu de xarxa

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Network Device
ca: _Edita un dispositiu de xarxa

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Ignore Dependencies
ca: _Ignora les dependències

en: _Open File
ca: _Obre el fitxer

en: _Preview
ca: Visualització _prèvia

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Save File
ca: _Desa el fitxer

en: _Save to File
ca: _Desa al fitxer

en: label34
ca: Label34

en: software RAID
ca: RAID de programari

en: swap
ca: memòria d'intercanvi

en: x86, AMD64, or Intel EM64T
ca: x86, AMD64, o Intel EM64T
