redhat-config-packages - en to ca translation catalogue (185 entries)

en: "%s" disk %d needed to install packages
ca: Es necessita el disc de "%s" número %d per instal·lar els paquets

en: %d package is queued for installation
ca: s'instal·larà %d paquet

en: %d package is queued for removal
ca: se suprimirà %d paquet

en: %d packages are queued for installation
ca: s'instal·laran %d paquets

en: %d packages are queued for removal
ca: se suprimiran %d paquets

en: <b>Installed Packages</b>
ca: <b>Paquets instal·lats</b>

en: <b>Optional Packages</b>
ca: <b>Paquets opcionals</b>

en: <b>Packages not installed</b>
ca: <b>Paquets no instal·lats</b>

en: <b>Required Packages</b>
ca: <b>Paquets requerits</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ca: <b>Configur_ació automàtica del servidor intermediari</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
ca: <b>Connexió _directa a internet</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ca: <b>Configuració _manual del servidor intermediari</b>

en: <i>info_label</i>
ca: <i>etiqueta_info</i>

en: <span  weight="bold" size="larger">Completed system preparation</span>
    
    %d packages are queued for installation
    %d packages are queued for removal
    
    This will take %s of diskspace.
ca: <span  weight="bold" size="larger">S'ha completat la preparació del sistema</span>
    
    s'instal·laran %d paquets
    se suprimiran %d paquets
    
    Es necessiten %d d'espai de disc.

en: <span size="larger" weight="bold">Insert the next CD.</span>
ca: <span size="larger" weight="bold">Inseriu el següent CD.</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Add Package Groups</span>
ca: <span size="xx-large" color="black">Afegeix grups de paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Add Package</span>
ca: <span size="xx-large" color="black">Afegeix paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Remove Package Groups</span>
ca: <span size="xx-large" color="black">Esborra grups de paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Remove Packages</span>
ca: <span size="xx-large" color="black">Esborra paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Add or Remove Packages</span>
ca: <span size="xx-large" color="white">Afegeix o suprimeix paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Installation Overview</span>
ca: <span size="xx-large" color="white">Resum de la instal·lació</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Installation Overview</span>
ca: <span size="xx-large" color="white">Resum de la instal·lació de paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Removal Overview</span>
ca: <span size="xx-large" color="white">Resum de la supressió de paquets</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Update Overview</span>
ca: <span size="xx-large" color="white">Resum de l'actualització de paquets</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Checking system package status</span>
    
    The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
ca: <span weight="bold" size="larger">S'està comprovant l'estat dels paquets del sistema</span>
    
    El programa de gestió de paquets està cercant en el vostre sistema per determinar quins paquets hi ha instal·lats actualment.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not remove packages</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">No s'ha pogut esborrar els paquets</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Package Conflict Detected</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">S'ha detectat un conflicte de paquets</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Preparing system update</span>
    
    Before modifying the packages on your system, package dependencies must be determined. This process may take a few minutes.
ca: <span weight="bold" size="larger">S'està preparant l'actualització del sistema</span>
    
    S'ha de determinar les dependències de paquets abans de modificar els paquets en el vostre sistema. Aquest procés pot trigar uns minuts.

en: <span weight="bold" size="larger">Updating system</span>
    
    Installing and removing individual packages.
ca: <span weight="bold" size="larger">S'està actualitzant el sistema</span>
    
    S'està instal·lant i esborrant paquets individuals.

en: A dependency loop was found.  This tool does not support uninstalling packages yet.
ca: S'ha trobat un llaç en les dependències. Aquesta eina encara no pot esborrar paquets.

en: A newer version of "%s" is currently installed.
ca: Hi ha instal·lada una versió més nova de "%s".

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always available when the package group is installed.
    
    Select the optional packages to be installed:
ca: Un grup de paquets pot estar format per paquets bàsics i opcionals. Els paquets bàsics sempre estan disponibles quan s'instal·la el grup de paquets.
    
    Seleccioneu quins paquets opcionals s'instal·laran:

en: A package group can have both standard and extra package members.  Standard packages are always available when the package group is installed.
ca: Un grup de paquets pot estar format per paquets estàndard i addicionals. Els paquets estàndard sempre estan disponibles quan s'instal·la el grup de paquets.

en: Add a program from the list
ca: Afegeix un programa de la llista

en: Add and Remove Software
ca: Afegeix i esborra programari

en: Add/Remove Applications
ca: Afegiu o esborreu aplicacions

en: Adding individual packages to the system.
ca: S'està afegint paquets individuals al sistema.

en: Administrator level permissions are needed to run this program because it can install and remove system packages.
ca: Es necessiten permisos d'administrador per executar aquest programa perquè es poden instal·lar i esborrar paquets de sistema.

en: An excessive number of packages are queued for removal.  Please check the list below to confirm that all the packages should be removed.
ca: Se suprimiran molts paquets. Comproveu la llista de sota per confirmar que s'ha de suprimir tots aquests paquets.

en: Autoconfiguration URL:
ca: URL per configurar automàticament:

en: Checking System Status
ca: S'està comprovant l'estat del sistema

en: Checking system package status
ca: S'està comprovant l'estat dels paquets del sistema

en: Completed System Preparation
ca: S'ha completat la preparació del sistema

en: Computing package dependencies
ca: S'està calculant les dependències dels paquets

en: Con_tinue
ca: Con_tinua

en: Configure a list of packages to ignore when applying software updates.
ca: Configureu una llista de paquets que s'ignoraran quan s'apliquin actualitzacions de programari.

en: Configure the locations of the software packages.
ca: Configureu les ubicacions dels paquets de programari.

en: Could Not Open Package
ca: No s'ha pogut obrir el paquet

en: Could not remove packages
ca: No s'ha pogut suprimir els paquets

en: Dependency Loop Found.
ca: S'ha trobat un llaç en les dependències.

en: Error installing packages
ca: S'ha produït un error en instal·lar els paquets

en: Finding Tree
ca: S'està trobant l'arbre

en: Finish
ca: Acaba

en: Header List Not Found.
ca: No s'ha trobat la llista de capçaleres.

en: Hide _Details
ca: Oculta els _detalls

en: Insert the disk and press OK.
ca: Inseriu el disc i premeu D'acord.

en: Insert the disk and press OK.  If the disk is unavailable this operation can be canceled, but the packages already installed may not function correctly.
ca: Inseriu el disc i premeu D'acord. Es pot cancel·lar aquesta operació si el disc no està disponible, però llavors els paquets instal·lats poden funcionar incorrectament.

en: Install
ca: Instal·la

en: Install 
    Software
ca: Instal·la 
    programari

en: Install %s Packages
ca: Instal·la %s paquets

en: Install packages from '%s'
ca: Instal·leu paquets de '%s'

en: Install packages from this CD.
ca: Instal·la paquets d'aquest CD.

en: Installation Tree Not Found.
ca: No s'ha trobat l'arbre d'instal·lació.

en: Installing Packages
ca: S'està instal·lant els paquets

en: Installing and removing individual packages.
ca: S'està instal·lant i suprimint paquets individuals.

en: Installing and removing individual packages.
ca: S'està instal·lant i suprimint paquets individuals.

en: Installing individual packages.
ca: Instal·lació individual de paquets.

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Manage packages installed on the system
ca: Gestioneu els paquets instal·lats en el sistema

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: No Files Specified.
ca: No s'ha especificat cap fitxer.

en: Nodes Needed
ca: Nodes necessaris

en: Not enough disk space
ca: No hi ha prou espai de disc

en: One of the packages selected for addition require a package selected for removal.
ca: Un dels paquets seleccionats per afegir necessita que se seleccioni un paquet per suprimir.

en: One of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
ca: Un dels paquets seleccionats per afegir necessita que se seleccionin alguns paquets per suprimir.

en: Package
ca: Paquet

en: Package Group Selection
ca: Selecció de grup de paquets

en: Package Information
ca: Informació del paquet

en: Package Installation Complete
ca: S'ha completat la instal·lació de paquets

en: Package Management
ca: Gestió de paquets

en: Package Not Found
ca: No s'ha trobat el paquet

en: Package Removal Complete
ca: S'ha completat la supressió de paquets

en: Package Update Complete
ca: S'ha completat l'actualització de paquets

en: Package already installed
ca: El paquet ja està instal·lat

en: Packages Not Found
ca: No s'ha trobat els paquets

en: Packages to be Installed
ca: Paquets que s'instal·laran

en: Packages to be Removed
ca: Paquets que se suprimiran

en: Packages to be removed
ca: Paquets que se suprimiran

en: Please insert the '%s' disc %d and press OK.  If this disk is unavailable, this operation can be canceled, but the packages installed may not work correctly.
ca: Inseriu el disc de '%s' número %d i premeu D'acord. Si no disposeu d'aquest disc es pot cancel·lar aquesta operació, però és possible que els paquets instal·lats no funcionin correctament.

en: Please specify files to install as arguments.
ca: Especifiqueu com a arguments els fitxers que s'instal·laran.

en: Preparing System Update
ca: S'està preparant l'actualització del sistema

en: Preparing to install
ca: S'està preparant la instal·lació

en: Prior to system update, this tool must determine which packages need upgrading.  This may take a few minutes.
ca: Abans d'actualitzar el sistema, aquesta eina ha de determinar quins paquets s'ha d'actualitzar. Es pot trigar uns minuts.

en: Processing Headers
ca: S'està processant les capçaleres

en: Proxy Settings
ca: Configuració del servidor intermediari

en: Reading RPM Headers
ca: S'està llegint les capçaleres RPM

en: Reading individual package headers
ca: S'està llegint les capçaleres del paquet

en: Reading system state
ca: S'està llegint l'estat del sistema

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove 
    Software
ca: Suprimeix 
    programari

en: Remove %s Packages
ca: Suprimeix %s paquets

en: Remove individual packages.
ca: Esborra paquets individuals.

en: Removing Packages
ca: S'està suprimint paquets

en: Removing individual packages from the system.
ca: S'està suprimint paquets individuals del sistema.

en: Removing packages
ca: S'està esborrant paquets

en: Required by
ca: El requereix

en: S_ocks host:
ca: Maquina per a S_ocks:

en: Select the extra packages to be installed:
ca: Seleccioneu quins paquets addicionals s'instal·laran:

en: Show _Details
ca: Mostra els _detalls

en: Size
ca: Mida

en: Software Locations
ca: Ubicació del programari

en: Software Management Preferences
ca: Preferències de la gestió de paquets

en: Software Not Upgraded
ca: No s'ha actualitzat el programari

en: Some of the packages selected for addition require a package selected for removal.
ca: Alguns dels paquets seleccionats per afegir necessiten que se seleccioni un paquet per suprimir.

en: Some of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
ca: Alguns dels paquets seleccionats per afegir necessiten que se seleccionin alguns paquets per suprimir.

en: Source RPM
ca: RPM font

en: Space Needed
ca: Espai necessari

en: System Packages
ca: Paquets del sistema

en: System Update
ca: Actualització del sistema

en: The comps package does not appear to be installed.  This package is required for the main package management interface of the package manager.
ca: Sembla que no s'ha instal·lat el paquet comps. La interfície principal del gestor de paquets necessita aquest paquet.

en: The disk was unable to be accessed for reading.  Please confirm that it is in the drive and try again.
ca: No s'ha pogut llegir el disc. Assegureu-vos que està a la unitat i proveu de nou.

en: The file "%s" could not be read.  Make sure that you have the proper permissions on it
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer "%s". Assegureu-vos que teniu els permisos adequats.

en: The file "%s" does not appear to be a valid RPM file.
ca: Sembla que el fitxer "%s" no és un fitxer RPM vàlid.

en: The file "%s" is a source RPM which cannot be installed with redhat-config-packages.
ca: El redhat-config-packages no pot instal·lar el fitxer "%s" perquè és un RPM amb codi font.

en: The file %s cannot be opened. This is due to a missing file, a bad package, or bad media. Press <return> to try again.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s. Es pot deure a un fitxer que falti, a un paquet malmès o a un mitjà malmès. Premeu <tecla d'entrar> per provar de nou.

en: The following package could not be found on your system.  Installation cannot continue until it is installed.
ca: No s'ha trobat el següent paquet en el sistema. La instal·lació no pot continuar fins que l'instal·leu.

en: The following packages could not be found on your system.  Installation cannot continue until they are installed.
ca: No s'ha trobat els següents paquets en el sistema. La instal·lació no pot continuar fins que els instal·leu.

en: The following packages will be removed from the system.  Please uncheck any packages that you want to remain on the system.
ca: Els següents paquets se suprimiran del sistema. No seleccioneu paquets que vulgueu mantenir en el sistema.

en: The package "%s" is currently installed.
ca: El paquet "%s" ja està instal·lat.

en: The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
ca: El programa de gestió de paquets està cercant els paquets que teniu instal·lats actualment en el vostre sistema.

en: The packages were installed successfully.
ca: S'ha instal·lat correctament els paquets.

en: The packages were removed successfully.
ca: S'ha suprimit correctament els paquets.

en: The packages were successfully installed.
ca: S'ha instal·lat els paquets correctament.

en: The packages were updated successfully.
ca: S'ha actualitzat correctament els paquets.

en: The path %s does not appear to contain a header list which is required to function.
ca: El camí a %s no sembla que contingui una llista de capçaleres, necessària per funcionar.

en: The path %s does not look like a valid installation source.
ca: El camí %s no sembla una font d'instal·lació vàlida.

en: The system update was successfully completed.
ca: S'ha completat correctament l'actualització del sistema.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
ca: S'ha produït un error en instal·lar %s. Es pot tractar d'un error en el mitjà, manca d'espai de disc o problemes en el maquinari. És un problema greu, per tant no es continuarà la instal·lació. Comproveu el vostre mitjà i proveu d'instal·lar-lo de nou.
    
    Premeu el botó D'acord per reiniciar el vostre sistema.

en: There was an error installing packages.
    
    Exiting.
ca: S'ha produït un error en instal·lar els paquets.
    
    Ara es sortirà del programa.

en: This group includes all the packages available.  Note that this is substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
ca: Aquest grup inclou tots els paquets disponibles. Tingueu en compte que són molts més paquets que només els paquets en tots els altres grups d'aquesta pàgina.

en: This will free up %s of diskspace.
ca: S'alliberarà %s d'espai en disc.

en: This will take %s of diskspace.
ca: Es necessita %s d'espai en disc.

en: Total install size: %s
ca: Mida total de la instal·lació: %s

en: Unable to access disk.
ca: No es pot accedir el disc.

en: Unable to find comps file.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer comps.

en: Unlocatable package
ca: No s'ha pogut ubicar el paquet

en: Update Complete
ca: S'ha completat l'actualització

en: Updating System
ca: S'està actualitzant el sistema

en: Updating system
ca: S'està actualitzant el sistema

en: Upgrading System
ca: S'està actualitzant el sistema

en: Warning:
ca: Atenció:

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
ca: Sembla que no teniu suficient espai lliure per instal·lar els paquets que heu seleccionat. Necessiteu més espai en els següents sistemes de fitxers:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
ca: Sembla que no teniu suficients nodes de fitxer per instal·lar els paquets que heu seleccionat. Necessiteu més nodes de fitxer en els següents sistemes de fitxer:

en: You have selected a package for removal that is depended upon by a necessary system package.  This package must be unselected before package removal can continue.
ca: Heu seleccionat un paquet per suprimir que necessita un paquet de sistema. Heu de desfer la selecció del paquet abans de continuar amb la supressió.

en: Your account does not have permissions to run %s.
ca: El vostre compte no té permisos per executar %s.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Add...
ca: _Afegeix...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Down
ca: A_baix

en: _Downgrade Package...
ca: Versió anterior _del paquet...

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _FTP proxy:
ca: Servidor intermediari _FTP:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Group View
ca: Visualització de _grup

en: _HTTP proxy:
ca: Servidor intermediari _HTTP:

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Install Package...
ca: _Instal·la un paquet...

en: _Install Packages
ca: _Instal·la els paquets

en: _Keep the packages currently listed to be removed
ca: _Manté els paquets llistats per esborrar

en: _Package View
ca: Visualització del _paquet

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Remove Packages
ca: Sup_rimeix paquets

en: _Remove the packages currently listed to be installed
ca: Esbo_rra els paquets llistats per instal·lar

en: _Secure HTTP Proxy:
ca: _Servidor intermediari HTTP segur:

en: _Up
ca: Am_unt

en: _Update System...
ca: Act_ualitza el sistema...

en: _View
ca: _Visualitza

en: dialog1
ca: diàleg1
